Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  zdravie  téma
kategórie:  

Homeopatikum podvod- cukor so štipkou kačacieho srdca,pečienky

16
reakcií
2810
prečítaní
Tému 12. marca 2015, 17:07 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
31. 01. 2015
24
22. 01. 2011
137
20. 10. 2011
6
 
 


1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   12. 3. 2015, 17:07 avatar
takže vážení už Nadja tu otvárala tému, ak si kupujete homeopatika prečitajte si toto:
Najdrahší cukor na Slovensku

Z čoho sa vlastne skladá homeopatický liek? Homeopatia pracuje s takzvanou “pamäťou vody”, čiže účinná látka sa riedi obrovským množstvom vody. Je teda zastúpená v skutočne mizivom množstve, ale to podľa homeopatie neprekáža, keďže voda si tieto molekuly pamätá. Ako príklad môže pomôcť známy liek Oscillococcinum, ktorý sa predáva aj u nás. Vyrába sa z kačacej pečienky a srdca - uvádza to aj výrobca na obale. Jedna dávka (1g) obsahuje 0,01ml Anas barbariae, hepatis et cordis extractum, teda extrakt z orgánov kačky. Na výrobu lieku Oscillococcinum sa ročne spotrebuje jedno kačacie srdce a jedna pečienka. Takéto nepatrné množstvo podľa firmy stačí. Zvyšok lieku tvorí cukor (85g) a laktóza (15g).

Ps: inak to zloženie je liek od nejakého stredového bosoráka ešte tam hodiť chĺpy z mačky a neviem čo ... a ešte to ľudia v dnešnej dobe kupujú tie homeopatiká a smejú sa z hlúposti a nevedomosti stredovekého človeka čo veril čarodejov a tým čo varia lektváry, sme sprostí - čím ďalej tým viac

Rozdiel medzi homeopatikami a klasickými liekmi je ako medzi obyčajným a krehčeným mäsom. Krehčené je lacnejšie, no obsahuje množstvo vody. Keď to prepočítame na obsah čistej svaloviny, kúpou krehčeného mäsa platíme najmä za drahú vodu. Homeopatiká obsahujú účinnú zložku v stopovom množstve, takže to, za čo v skutočnosti platíme je cukor a laktóza. Nehovoriac o tom, že tieto látky nesmú jesť pacienti s cukrovkou, resp. laktózovou intoleranciou. Ak jedno balenie, teda 6 gramov lieku Oscillococcinum stojí od 6 eur a 100 gramov lieku obsahuje 85g sacharózy (jednoduchého cukru), stojí kilo cukru od Boironu neuveriteľných 6 375 eur.


4.
označiť príspevok

Sloven muž
   12. 3. 2015, 18:17 avatar
Nesúhlasím. Poznám Oscilo a viem, že pomôže, vlastná skúsenosť, tak ako sirup proti kašľu Stodal, tiež rýchlo zabral, tak ako homeovox, tiež rýchly účinok, a veľmi dobrý je proti alergii rhinaallergy, a čo je hlavné, že sú bez vedľajších účinkov...

Už len to je podozrivé, že zrazu bola spustená veľká proti kampaň proti hemeopatikam....prečo asi?

mojpribeh.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí mamaleone, bystrik


6.
označiť príspevok

Sloven muž
   12. 3. 2015, 18:20 avatar
Zabudol som dodať, že aj takto sa bojuje proti....
Súhlasí bystrik


7.
označiť príspevok

Sloven muž
   12. 3. 2015, 19:12 avatar
Pozrime sa na taký liek proti alergii:, jeho zloženie:

Čo
RHINALLERGY
obsahuje
Liečivá:
1 tableta (300 mg) obsahuje :
Allium cepa(Cibuľa kuchynská)5 CH..................................................0,5 mg
Ambrosia artemisiifolia (Ambróziapalinolistá) 5 CH...............................0,5 mg
Euphrasia officinalis (Očiankalekárska) 5 CH.................................0,5 mg
Histaminum muriaticum (dichlórhydrát histamínu) 9 CH.....................0,5 mg
Sabadillaofficinalis(Sabadilla lekárska)5 CH.......................................0,5 mg
Solidago virgaurea (Zlatobyľ obyčajná) 5 CH...........................................0,5 mg

Ďalšie zložky sú:
sacharóza,
monohydrátlaktózy
, magnéziumsteará

www.boiron.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí bystrik


11.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   12. 3. 2015, 22:18 avatar
Sloven moze byt, ze sa len lekari a farma-priemysel brani proti homeopatii, ale aj tak sa mi homeopatia nepozdava - ziadne zaruky, ziaden vyskum - nic negarantuju. Ja som za byliny, med, cesnak, cibuľu,chren a zázvor. Ja som už dosť chorá na pľúca, ale už 2 rok sa z chorôb liečím medom a cesnakom, teraz med a zazvor(Alice ma inspirovala) a pijem domace aj kupovane byliny, kysla kapusta zo suda a pochutiny ako praskova skorica a ta s medom ma zazracne ucinky - aj ti co nechodili chodia a tak dalej. Od malicka a v dospelosti skoro nebol rok, aby som skoro 3-4krat do roka nebrala antibiotika - teraz to uz nedopustim.
Súhlasí bystrik


13.
označiť príspevok

bystrik muž
   13. 3. 2015, 06:55 avatar
Lea samozrejme, že áno, ale ľudia, ktorí berú homeopatiká sú tým najlepším výskumom nakoľko vravia, že pomohlo, pomáha a je to bez vedľajších účinkoch.

Samozrejme s tými bylinkami, kapustou a cesnakom súhlas, preto dám do pozornosti aj takýto recept, možno niekomu tiež pomôže v jeho chorobe:

Recept na cesnakovú vodku

Príprava tohto nápoja je síce jednoduchá, no riadi sa svojimi presnými pravidlami. Prvé znie – nedajte sa nalákať na akciové ceny a kupujte vhodnú vodku. Táto podmienka je doslova kľúčová – vaša vodka by mala byť správne „destilére“ , čiže minimálne trikrát destilovaná. Druhou podmienkou je vaša vlastná rýchlosť. Prečo? Dozviete sa.

Ingrediencie:

1 stredne veľkú guľovitú „cibuľu“ bieleho cesnaku s tvrdými strúčikmi (najlepšie „z vlastní zahrádky“)
1 menšiu čili papričku (habanero) – veľkosť 2-3 cm
1 „sedemdecku“ výberovej vodky, čiže 700 – 750 ml. Vodka by nemala mať v žiadnom prípade viac, ako 38 – 40%
1 zavárací pohár s dobre tesniacim závitovým vekom (ideálny je s obsahom 1l)
1 polievkovú lyžicu kryštálového cukru (10g)

Dôležité !

Ešte pred samotnou prípravou nápoja si musíme niečo povedať o zlúčenine, nazývane alicín. Alicín je zlúčenina, ktorá sa v nedotknutom strúčiku cesnaku nenachádza. Vzniká až vtedy, keď sa cesnak pokrája alebo podrví, vo forme sírovej zlúčeniny, keď sa alín zlúči s enzýmom zvaným alináza - vtedy začína chemická reakcia. Výskumníci zistili fascinujúcu skutočnosť - kým je strúčik cesnaku nenarušený - alín i alináza sú uložené v odlišných komôrkach, čiže úplne oddelené. Keď je však štruktúra strúčika narušená tieto dve látky sa zlučujú a vytvárajú Alicín. Práve táto zlúčenina má pozoruhodné antibiotické vlastnosti a hlavne schopnosť posilňovať imunitu. Na jednej strane stimuluje imunitu, ale je tiež schopná ničiť patogény a detoxikovať organizmus. Nanešťastie alicín vytvorený z čerstvého cesnaku je nestabilný a rýchlo sa mení na približne 200 ďalších zlúčenín obsahujúcich síru. Alicín sa teda vyprodukuje v priebehu niekoľkých sekúnd, ale žiaľ jeho účinok rovnako rýchlo zaniká. Prírodná forma alicínu je nestabilná. Nebol by to však človek, aby si s týmto javom nevedel poradiť. A preto aj vy v nasledujúcom kroku budete potrebovať stopky a čas pri príprave merať doslova na sekundy.

Príprava nápoja

Čili papričku zbavte jadierok a nakrájajte na menšie kúsky. Rozdeľte cesnak na strúčiky. Tieto nešúpte (zbytočne by ste sa pripravili o čas). Keďže cesnak by sa nemal dostávať do styku s kovom, vymeňte klasický nôž za keramický či plastový. A teraz nastanú preteky z časom. Čerstvo nakrájaný cesnak začne uvoľňovať alicín v rapídnom množstve len po dobu 30 sekúnd. Potom tento jav ustane a opakuje sa cca po 6 minútach opäť v 30 sekundovom intervale. Za tento čas musíme mať cesnak nakrájaný na malé kúsky aj so šupkou. Samozrejme tým nemyslím cesnak z Číny, alebo Argentíny, pretože tento je napustený množstvom chemikálií, aby prežil cestu a skladovanie a tieto látky by sa dostali do nášho tela – takže dovoz „ee“.

Takže krájame a pracujeme rýchlo. Po piatich minútach by sme mali mať dno pohára vystlaté nakrájaným cesnakom. Máme ešte minútu čas, takže na cesnak pridáme nakrájanú papričku bez jadierok, posypeme kryštálovým cukrom a zalejeme vodkou. Pohár ihneď uzavrieme. Počkáme pár sekúnd a obsah pohára poriadne pretrepeme. Cesnak necháme lúhovať 4 dni pri teplotách 18 – 20 °C v tme (napríklad v spodnej zásuvke kuchynskej linky). Dvakrát denne treba tento roztok dôkladne pretrepať. Ak máte chuť experimentovať, ponechajte zmes v pohári presne 21 dní – nie menej a nie viac (tak sa písalo v starých ruských receptoch). Odborníci však tvrdia, že 4 dni úplne postačia. No a potom precedíme vodku cez jemné sitko či kávový filter a lievik priamo do sklenenej fľaše. Ideálnejšie je však rozdeliť ju do malých lekárenských fľaštičiek od kvapiek, ktoré sú z tmavého skla. Tieto musíme prevariť v horúcej vode. Dobré je mať fľaštičku s „kvapátkom“ kvôli podávaniu.

Užívanie

Cesnaková vodkaLiek sa užíva tak, že do malého pohára vody kvapnete dve kvapky cesnakovej vodky a užívate dvakrát denne na lačný žalúdok. Po piatich dňoch postupne pridávate o dve kvapky viac, až dosiahnete množstvo 16-20 kvapiek. Sledujte pritom reakcie svojho tela, v prípade ťažkostí dávky znížte. Liek takto užívajte po dobu, kým nepocítite jeho priaznivé účinky, alebo kým to budete potrebovať. Ak je toto množstvo pre vaše telo veľmi zaťažujúce, zredukujte počet kvapiek na prijateľnú úroveň.

Ideálne je vytvoriť si svoj vlastný „kalendár“ užívania. Napríklad: 7 – 10 dní piť 10 – 16 kvapiek v pohári vody, potom si dať dva dni pauzu a pokračovať ďalších 7 – 10 dní s rovnakou dávkou. Nič však nepokazíte, ak budete užívať tento nápoj denne: 34 – 40 dní a potom pár dní pauza. Nikdz ho však neužívajte dlhšie, ako 4 mesiace.

O zázračných účinkoch cesnaku už toho bolo popísaného hodne. Nech je teda aj tento príspevok „dobrou radou“ pre vás.

www.dobrarada.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


8.
označiť príspevok

pátrač muž
   12. 3. 2015, 19:17 avatar
nie je jednoduchšie užívať výživové doplnky alebo rovno rastlinné drogy vo výživových doplnkoch, síce to stojí 30 dolárov ale podľa mňa pre chorého to má zmysel
Súhlasí lea_pragmaticka1


2.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   12. 3. 2015, 17:08 avatar


3.
označiť príspevok

Karola žena
   12. 3. 2015, 18:05 avatar
nie je nad babské recepty, ..prírodné "lieky" poskytuje príroda sama., prírodná lekáreń ušetrí aj kopu peňazí vyhodených za nekvalitné lieky , čomui sa teší farmaceutický priemysel.
Súhlasí lea_pragmaticka1


5.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   12. 3. 2015, 18:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.9.
označiť príspevok

pátrač muž
   12. 3. 2015, 19:18 avatar
kecá aj nekecá lebo..


12.
označiť príspevok

zoozoo muž
   12. 3. 2015, 22:33 avatar
kecas ty. homeopatika su velmi silne rozriedene preparaty.
vies co je to koncetrat Belicko?
Súhlasí lea_pragmaticka1


10.
označiť príspevok

mamaleone muž
   12. 3. 2015, 19:56 avatar
,,Homeopatikum podvod- cukor so štipkou kačacieho srdca,pečienky" To tvrdia lekári a ich farmalobisti, pre medicínu je homeopatia veeeeľká konkurencia preto ju treba znemožniť pod čiernu zem, ale každý si môže vybrať ja som bližšie k homeopatii lebo medicína ma sklamava v každej oblasti čím ďalej tým viac, nedokáže liečiť už skoro nič s komplikáciami a vedlajšimi účinkami a vyliečenie daného problému je veľmi ďaleko
Súhlasí Sloven


14.
označiť príspevok

asmodei muž
   13. 3. 2015, 14:39 avatar
kedze homeopat by nevedel odlisit svoj "liek" od cistej vody, je jasne ze ide o sarlatanstvo; "ucinne" latky sa konkretne v tej gebuzine na chripku vo vysielaju v reklamach, ziadne nenachadzaju, pretoze uroven riedenia je tak nizka, ze na jednu molekulu "lieciva" pripada tolko vody, kolo by zabral objem tusim niekolhych vesmirov; metaanalyzy preukazali ze homeopatia nie je ucinnejsia nez placebo

ziadne z axiom homeopatie neobstoji pri vedeckom skumani - znizovanim davky, sa ucinok nikdy nezvysuje (prave naopak - s koncentraciou latky stupa jej posobenie); podobne sa nelieci podobnym (tento omyl vznikol nespravnou interpretaciou toho, co pozoroval Hahnemann po poziti vtedy bezneho lieku proti malarii chininu - nastala u neho neziaduca reakcia, ktorej priznaky sa zbezne podobali malarii, a preto usudil, ze "podobne vyvolava podobne priznaky"; "pamat vody" trva par piktosekund, cize absurdne kratko na to aby sa nezmeneny retazec molekul vody dostal na miesto ucinku

mimochodom ak sa chripka lieci v homeopatii pomocou kacacich vnutornosti, ako je mozne ze ked si dam pecenu kacicu s drobkami, tak nedostanem chripku?
Súhlasí carybdeida


15.
označiť príspevok

mamaleone muž
   13. 3. 2015, 17:16 avatar
Toto tvrdíš ty alebo si to vyčítal? Nebudem sa s tebou prieť o vedeckých skúmaniach homeopatie tie sú aj tak tendenčné, farmafirmy majú na to lidi aby ich zdehonestovali ale chemické lieky majú všetky!! vedlajšie účinky kdešto homeopatiká ani jeden a ked si taký znalec homeopatík, vyskúšal si niekedy nejaký liek? ja som vyskúšal zo zvedavosti a ver že som sa vyliečil aj s tej vody ako ty tvrdíš.


16.
označiť príspevok

pátrač muž
   13. 3. 2015, 17:21 avatar
pretože liek má iba vnútornosti, kdež to kačica sa pečie celá


17.
označiť príspevok

gabriel pb
   25. 11. 2019, 14:02 avatar
biely cukor, biela smrť a hnedý cukor mi schovali alebo s ním obchodovali
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 20:21,  396. úúrčite *39 dve piče ma berú do huby , nič né . a jáj preto si chcel moje fb , aby...
dnes, 20:21,  ...banner eu,je vymyslena vlajka,neexistujuceh0 statu,aleb0 c0 t0 je...)))
dnes, 20:18,  Národné vlajky sú vraj banner. A vlajka EU je čo ?
dnes, 20:16,  Nič len normálna debata s tebou ako si robila, robíš escort. *21 Nič také.*21
dnes, 20:15,  391. a čo ja mám s tymito dvomi psychopatkami ? *39
dnes, 20:12,  Ty si jak tá pornoherečka Lady Dee čo sa povyšuje furt a nemá prečo. Aha aj koment od...
dnes, 20:11,  No vidis ze nic , Ale pametaj OD SEBA ZACINA SA ,
dnes, 20:10,  389. tvoj problem je ze ty nemyslíš ;) ja sa mám prečo povyšovat ;)
dnes, 20:07,  37. Scarlett X ? 23. 8. 2011, 13:27 Príspevok bol vymazaný administrátorom. ? 48....
dnes, 20:05,  ...vlajka je iba baner...este vyfasujete cip d0 rici a gps na ftaka...
dnes, 20:04,  Df intrigy? V tých príspevkoch ti odpovedajú na tvoj zmazaný nick na eskort čo si robila....
dnes, 20:03,  ...ak ti chybaju ti dvaja,zal0z treemu...teraz ma s0l0 hniska...*39*39*39
dnes, 20:03,  Píšeš ja porno nepozerám ako ty. Už sa povyšuješ. Pričom radšej pozerať porno ako...
dnes, 20:01,  https://www.mojevideo.sk/video/31064/citi_sa_ako_pohlavie_pes.html Tvoj zdravý rozum vraví...
dnes, 19:59,  Čo toho už Bijjou nakecala :)
dnes, 19:59,  Kotleba ako reakciu na to dal preč vlajku EU....
dnes, 19:58,  Už boli zakázané vlajky na stoloch a europoslanci sa búrili. Súdružka ich vyzývala, aby...
dnes, 19:56,  a čo fico a putin nakecali *39
dnes, 19:56,  No co tomiq odpovies mi ?
dnes, 19:55,  veď som to napísal strana, ktorá posúva spoločnosť dopredu s pozitívnym zámerom, čiže...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Vždy je lepšie hovoriť s rozumným človekom o niečom hlúpom, ako s hlupákom o niečom rozumnom.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(84 223 bytes in 0,460 seconds)