Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Heb.,2:5....."Zem alebo svet"?

85
reakcií
318
prečítaní
Tému 13. septembra 2018, 12:20 založil Shagara.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
07. 11. 2013
24
06. 01. 2011
49

1.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 9. 2018, 12:20 avatar
Biblický preklad JS , v liste Heb.2:5 znie....."Lebo nie anjelom podriadil budúcu obývanú zem, o ktorej hovoríme. "
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Prečo iné preklady slovo zem,prekladajú ako "svet"? Aby tak podporili svoju vieru,že všetci dobrí ľudia idú do neba,a aby tak zakryli niečo,čo hovorí o "budúcom ,pozemskom raji"?
A preklad Králickej Biblie a rozbor textu poukazuje,že sa tu píše o zemi a nie o svete.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
5Nebo nepoddal andělům okršlku země budoucího, o kterémž mluvíme." preklad BKR

Tu jasne Pavol poukázal ,že "budúca obývaná zem bude obývaná,podriadená ľudom"! A teda nie "anjelom",....lebo ich bydlisko je v nebi!

Tak ,kto tu zavádza?

2.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 9. 2018, 12:24 avatar
Všetci zavádzajú

3.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 9. 2018, 12:25 avatar
Biblia je kniha plná bludov

4.
označiť príspevok

veriaci muž
   13. 9. 2018, 12:31 avatar
Enax, dalo by sa nejak zariadiť, že diskutovali by len dvaja ludia a nikto by do tejto diskusie nemohol vstúpiť.....Ja osobne by som si vedel predstavit taku diskusiu Fotona so Shagarom....tu ide o to , ze vela krat sa dobre rozbehne diskusia ale stale to potom niekto zatroluje.....a diskusia sa uplne znehodnotí.......viem že to je diskusne forum ale to by bola taka diskusia dvoch ludí......)

5.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 9. 2018, 12:32 avatar
Keď si naprogramuješ, budeš mať
Súhlasí kntsz

6.
označiť príspevok

veriaci muž
   13. 9. 2018, 12:33 avatar
myslel som tu na tomto fore....

7.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 9. 2018, 12:36 avatar
Tu asi ťažko

8.
označiť príspevok

veriaci muž
   13. 9. 2018, 12:38 avatar
preco volalo by sa to trebárs DUEL.....Trebárs by foton vyzval Shagaru na "pokec" Shagara by to prijal a admin by im to schvalil....Debata by bola viditelna pre vsetkých ale vstupit by nemohli.....

9.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 9. 2018, 12:43 avatar
To by trebalo investovať čas, energiu a peniaze

10.
označiť príspevok

veriaci muž
   13. 9. 2018, 12:46 avatar
ja ti na to prispejem.....

11.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 9. 2018, 12:48 avatar
Toľko nemáš

12.
označiť príspevok

veriaci muž
   13. 9. 2018, 12:49 avatar
nezda sa mi, že by toto bolo take nakladne vytvorit taku vitrualnu izbu pre dvoch....

15.
označiť príspevok

kntsz muž
   14. 9. 2018, 22:33 avatar
á-
ale veď shagarovi nejde o diskusiu, jemu ide iba o šírenie propagandy SJ a dehonestáciu ostatných veriacich.
Súhlasí veriaci

16.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 9. 2018, 13:36 avatar
15,.......To ti našepkal Jung?
Ak niečo "dehonestujem" tak ľudské táraniny ,dogmy ,ktoré urážajú Boha a zavádzajú ľudí,ktorí hľadajú pravdu!
Súhlasí sluha

17.
označiť príspevok

kntsz muž
   16. 9. 2018, 11:48 avatar
16-
nenašepkal, ale rozhodne sa jeho štúdiom dozvieš viacej o Bohu ako zo Strážnej veže
a nemohol by si napísať takú nehoráznosť ako - že vieš čo uráža Boha.
Si fakt "dokonalý"....

18.
označiť príspevok

Shagara muž
   16. 9. 2018, 13:37 avatar
17,....Tá Strážna veža sa striktne pridŕža biblického učenia a takmer za každou vetou sa citujú biblické texty,čo Jung sotva robí.
A "peklo,trojica,nesmrteľná duša a iné" veľmi urážajú Boha.
A tiež i to,že niekto má viac záľubu v nedokonalom,hriešnom človeku/Jungovi/ ako v Bohu,Biblii. A tak "robí rameno človeka" útočišťom,"namiesto rameno Boha"!

Ak tvrdím ,že Boh je sadista,nerozumný,krutý a nespravodlivý ,lebo za môj hriech ma bude trestať večným ,pekelným ohňom,.....tak sotva je to na Božiu chválu!? Aj Darwin a iní sa tom potkli!

19.
označiť príspevok

kntsz muž
   16. 9. 2018, 18:29 avatar
18-
no čo som napísal - "dokonalý" - už len prehlásiť sa za pravú ruku Boha - alebo Boha samotného.....

20.
označiť príspevok

Shagara muž
   16. 9. 2018, 20:54 avatar
19,....nie, z boha robíš ty Junga. Ja mám iného Boha, a držím sa striktne jeho Slova.

21.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 9. 2018, 21:07 avatar
Shagara, čo máš najradšej na Jehovovi?

22.
označiť príspevok

Shagara muž
   16. 9. 2018, 21:15 avatar
21,......jeho absolútnu dokonalosť vo všetkom. Pretože ON je NORMOU všetkého,......a len naša nevedomosť a nedokonalosť mu pripisuje niečo,čo ON nie je!/viníme ho za utrpenie,zlo a katastrofy ,že dlho nič nekoná a podobne/

-------------------------------------------------------------------------------------
diskusneforum.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

23.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 9. 2018, 21:16 avatar
Mne sa na ňom páči Jeho zhovievavosť

Že mal so mnou toľko nervov a ja nie a nie sa polepšiť

24.
označiť príspevok

Shagara muž
   16. 9. 2018, 21:26 avatar
23,......OK,.......kľúčom je pokora a tá sa dnes nenosí. Aj preto "viera nie je vlastníctvom všetkých".

"Jehova nie je pomalý v svojich sľuboch, ako to niektorí považujú za pomalosť; ale je k vám trpezlivý, lebo si nepraje, aby bol niekto zničený, ale si praje, aby všetci dospeli k pokániu". 2 Petra 3:9

"Alebo pohŕdaš bohatstvom jeho láskavosti , trpezlivosti a zhovievavosti , lebo nevieš, že Božia láskavosť sa ťa snaží viesť k pokániu?" Rim.2:4

25.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 9. 2018, 21:30 avatar
On mi ukázal mnohé veci aj prečo sa deje čo sa deje

Bol som na neho nahnevaný kvôli tomu, že nechal nevinných trpieť ale potom som zistil že nikto z nás nie je nevinný

A ak by mal pristúpiť k potrestaniu nás všetkých, tak už tu dávno nie sme

Takto aspoň niektorí z nás majú šancu, že prídu k rozumu a budú zachránení od večného ohňa

26.
označiť príspevok

Shagara muž
   16. 9. 2018, 21:32 avatar
25,...."oa"/pekla/ sa nemusíš báť,....boj sa zlých a hlúpych ľudí.

27.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 9. 2018, 21:34 avatar
Ja sa nebojím pekla

Bojím sa večného života

Neviem si predstaviť, čo tam celú večnosť budem robiť

28.
označiť príspevok

-era- muž
   16. 9. 2018, 21:38 avatar
Ale to je iba nedostatkom správnych pojmov

30.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   16. 9. 2018, 21:39 avatar
Ale to je iba nedostatkom právnych pojmov  

29.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   16. 9. 2018, 21:38 avatar
Programovať.  

31.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 9. 2018, 21:39 avatar
Keď mne sa už nechce programovať
Súhlasí -era-

32.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 9. 2018, 21:40 avatar
Ani iné veci sa mi už moc nechcú robiť a neviem si predstaviť že ma na večnosti nechajú len tak hore pupkom ležať

35.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   16. 9. 2018, 21:43 avatar
Nechce, ale budeš musieť!! To je to Peklo!!   
Súhlasí EnaXnaY

36.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 9. 2018, 21:43 avatar
Veď ja viem, že ma nenechajú na pokoju

37.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 9. 2018, 21:46 avatar
Oni su kurwy vyjebané

Bo keď oni musia tak aj ja musím

Vieš jak to

40.
označiť príspevok

ardzun muž
   16. 9. 2018, 22:07 avatar
ak chceš byť hore musíš byť aktívny a mávať krídlami inak padneš dolu

41.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 9. 2018, 22:10 avatar
Nu tak padnem

Nebudem ani prvý ani posledný

43.
označiť príspevok

ardzun muž
   16. 9. 2018, 22:15 avatar
vystúpiť hore je ťažké, byť pasívny a padnúť do pekelných hlbín je ľahké

45.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 9. 2018, 22:16 avatar
A čo má akože byť?

46.
označiť príspevok

ardzun muž
   16. 9. 2018, 22:20 avatar
nič ak chceš byť dole

47.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 9. 2018, 22:20 avatar
Sorry, ale do toho ťa je nič kde ja chcem byť

33.
označiť príspevok

-era- muž
   16. 9. 2018, 21:40 avatar
Takže ako vidíš svoju budúcnosť bez programovania?

34.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 9. 2018, 21:41 avatar
Jediné riešenie čo ma napadlo je nebytie ale to mi asi nedovolia

38.
označiť príspevok

Shagara muž
   16. 9. 2018, 21:59 avatar
27,...určite nie to,čo robíš teraz....zabíjaš čas tlachaním. Začni brať život reálne. Každá "trpezlivosť" má totiž svoje hranice!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

v Prísloviach 29:1 sa píše: ......... „Muž, ktorý je opakovane karhaný, ale zatvrdzuje svoju šiju, bude náhle zlomený, a to bez uzdravenia.“

39.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 9. 2018, 22:01 avatar
Povedzme, že zlomený už som

A už mi nieto pomoci tým pádom
Súhlasí -era-

42.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 9. 2018, 22:10 avatar
No ideš Shagara, aký zázračný veršík máš pre zatratených?

44.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 9. 2018, 22:16 avatar
Vieš čomu sa Shagara, Satan smeje najviac?

Keď vidí vás, čo by ste mali ťahať za jeden koniec lana sa hádať

Lebo vtedy vie, že je pred vami v bezpečí

A nemusí robiť vôbec nič aby urdžal svoju vládu vo svete
Súhlasí kntsz

48.
označiť príspevok

kntsz muž
   16. 9. 2018, 23:54 avatar
44-
enax - ja som to vedel o tebe hneď.
Jasná, logická a nezaťažená myseľ - toho sa drž - v tom si neprekonateľný!
Lebo na takých, ktorých myseľ je zaťažená strachom zo šéfov, z duchovných - či už kňazov v cirkvách alebo sektách ako shagara, alebo aj strachu z Boha, na takých sa priživujú tí vychcanci - čo by najradšej ovládli celý svet.
Nie je nad človeka - osobnosť, ktorý je sám sebou a hľadá poctivo svoju - opakujem poctivo a svoju cestu životom.

49.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 9. 2018, 23:56 avatar
"Individuace znamená stát se právě tím jediným a jedinečným člověkem, kterým jsem vždy byl a jsem. Je to nejniternější osobitost, která se ve mně ukrývá, nejzazší stav sama sebe, který v duši chovám."

Z článku, ktorý tu dala Scarlet
Súhlasí kntsz

50.
označiť príspevok

kntsz muž
   17. 9. 2018, 10:04 avatar
49-
to vyzerá na Junga - že by nám Skája začala študovať Junga a nebol by som tu sám?
Tak to je ešte sa na čo tešiť..... 

52.
označiť príspevok

Shagara muž
   17. 9. 2018, 20:03 avatar
42,........ „Ak úmyselne hrešíme po prijatí presného poznania pravdy, nezostáva už žiadna obeť za hriechy, ale je tu akési strašné očakávanie súdu a ohnivá žiarlivosť, ktorá strávi odporcov.“ ?(Hebrejom 10:26, 27)

Lukáš 19:27.........."27 A tých mojich nepriateľov, čo nechceli, aby som sa stal nad nimi kráľom, priveďte sem a zabite ich predo mnou.‘“

53.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   17. 9. 2018, 20:04 avatar
Hmm Shagara, musíš ma teda zabiť pred zrakom kráľa

Lebo tak je napísané

54.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   17. 9. 2018, 20:05 avatar
Len neviem či to nebude v rozpore s Mojžišovým : NEZABIJEŠ

58.
označiť príspevok

-era- muž
   17. 9. 2018, 20:07 avatar
54. Fotón by ti vysvetlil, že to prikázanie v skutočnosti neznie Nezabiješ, ale Nezavraždíš. A následne by ti vysvetlil, že by to nebola vražda.... teda asi...

60.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   17. 9. 2018, 20:09 avatar
Čiže ak je to na pokyn Jehovu resp. písma tak sa nejedná o vraždu ale len o zabitie

Už chápem

63.
označiť príspevok

-era- muž
60. A navyše je to pre tvoje dobro!

64.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   17. 9. 2018, 20:11 avatar
Veď ja viem

Ja chcem konečne nebyť len som nevedel nájsť toho vraha ktorý to uskutoční

A hľa

Shagara sa dobrovolne hlási

65.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   17. 9. 2018, 20:12 avatar
Len ešte musí zohnať toho kráľa aby to bolo podľa písma
Súhlasí -era-

66.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   17. 9. 2018, 20:14 avatar
A musí to byť tak trochu úchyl ten kráľ - ukája sa keď pred ním zabíjajú človekoopice

55.
označiť príspevok

-era- muž
   17. 9. 2018, 20:05 avatar
To bude asi iba obraz.... Alebo symbol...

56.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   17. 9. 2018, 20:06 avatar
Ale prd

Ja chcem aby ma Shagara zabil

57.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   17. 9. 2018, 20:07 avatar
Všetci budeme šťastní

Ja konečne umrem a Shagaru zavru na doživotie do lochu kde bude môcť kázať že je prenasledovaný svedok Jehovu

59.
označiť príspevok

-era- muž
Je v lochu prístup na df?

62.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
Dúfam, že nie

70.
označiť príspevok

Shagara muž
   17. 9. 2018, 20:24 avatar
53,......Ježiš a anjeli budu ničiť tých ,ktorí ubližovali jeho ľudu a tých ,čo páchali zlo. Jeho ľud sa nebude zapájať do tohto ničenia,.....lebo už "prekuli svoje zbrane na záhradnícke nožnice" ,a používajú len duchovné zbrane.

„Majú nad sebou kráľa, anjela priepasti. Hebrejsky sa volá Abaddón [čo znamená „Zničenie“], a grécky Apollyon [čo znamená „Ničiteľ“].“ ?(Zjavenie 9:11)
Ako „anjel priepasti“ a „Ničiteľ“, Ježiš skutočne rozpúta ničivé beda nad falošným kresťanstvom, a bezbožnými ľudmi.
Práve predchádzajúca, 8 kapitola Zjavenia opisuje zničenie trinitárskeho kresťanstva/duchovne mŕtva tretina zeme/.

Boh hovorí:...."Moja je pomsta,ja odplatím"! ?(Rimanom 12:19)

71.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   17. 9. 2018, 20:25 avatar
ALe prd, tam ťa kráľ vyzýva že priamo ty máš sa vysporiadať s nepriateľmi

Ja som to čítal jasne

51.
označiť príspevok

kntsz muž
   17. 9. 2018, 10:19 avatar
20-
o tom čo ja a z čoho robím, vieš tak prd makový.
Už nie si schopný ani držať argumentačne líniu.
Padáš na úroveň mätúceho sa sopliaka.
Ty by si sa mal radšej držať Biblie napísanej pred cca 5000 a 2000 rokmi spôsobom, aby jej vtedajší ľudia rozumeli a vedz, že jej veľmi dobre rozumeli aj bez tvojho "výkladu".
To čo tu ty teraz stváraš tvojimi účelovými citátmi a vraj "výkladmi", je manipulácia a zneužívanie Slova Božieho.
Nech ti je Boh milostivý.....

61.
označiť príspevok

Shagara muž
51,....je to tvoj pohľad na vec a neberiem ti ho.
Každý budeme platiť účet za seba. Ale ja dobre viem,kto dnes na zemi koná Božiu vôľu a má Božie schválenie.
Teda,viem aj to ,čo hovorím a ako vykladám Božie slovo.
A vôbec nečakám,že tomu uveríš.
Ak by som to nevedel,....tak sedím doma a som ticho.
A nech je Boh milostivý viac k tým,čo ho prehliadali a viac citovali názory nedokonalých ľudí,ako JEHO!

85.
označiť príspevok

kntsz muž
   18. 9. 2018, 11:23 avatar
61-
možno si nezaevidoval, ale prof. C.G. Jung je všeobecne uznaným vedcom v oblasti lekárstva, psychológie hlbinnej a analytickej. Ak si teda ideš robiť posmech z Jungových výskumov, tak si v podstate robíš výsmech aj napr. z celej Einsteinovej fyziky, lebo obaja boli mimochodom veľmi dobrými osobnými priateľmi, ktorí si svoje zistenia vymieňali a rozoberali.
Jungove oficiálne, vo vedeckých časopisoch a svojich knihách publikované zistenia sú testovateľné a potvrdené min. systémom, ktorý zaviedol K.R. Popper. Iste, je tam odlišnosť, lebo overovanie v duchovnej oblasti či už vedomej alebo Nevedomej, je značne odlišné ako v materiálnom svete.
Biblia, či už SZ alebo NZ nedisponujú vedeckými dôkazmi, tým samozrejme netvrdím, že pravdivo nevypovedajú.
Chápem pritom, že nielen ty, ale celá hierarchia najmä uznaných náboženstiev, pokiaľ nestojí na osobnej mravnosti, má hrôzu z možnosti vedeckého dôkazu Boha a pochopiteľne sa tomu všemožne bránia (nie však všetci - tí mravnejší nie), lebo ich existencia - pôsobenie, pokiaľ sa nedokážu prispôsobiť, tak zaniknú ako historický odpad. Tak ako zanikli Borgiovci, stredovekí a žiaľ i súčasní inkvizítori a podobní zneužívatelia Slova Božieho.
Takže iba na okraj, moje názory nestoja na viere, ale na vedeckých dôkazoch a z toho plynúcom presvedčení a striktne odlišujem čo je v rovine viery a čo v rovine vedeckého dôkazu.

13.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 9. 2018, 15:25 avatar
ja veľa o lietajucich kojencoch neviem ani kedy preperuju

14.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 9. 2018, 13:01 avatar
1,......k téme.....ak aj v danom verši použijeme slovo svet", aj tak je zrejme z kontextu,že sa jedná o miesto odlišné od neba. A teda ,že tu je reč o "budúcej obývanej zemi"/pozemskom raji. Nakoľko slovo- "oikúmenén" môže znamenať aj svet, ale prekladateľ by mal voliť ten výraz daného slova,ktorý bližšie osvetľuje o čo ide, a riadiť sa daným kontextom verša.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Anglický básnik John Milton zo 17. storočia však nemal taký pesimistický pohľad, a neveril ,že nebesia a zem zhoria doslovne.
Vo svojej epickej básni Paradise Lost (Stratený raj) napísal, že Boh vytvoril zem, aby bola rajským domovom pre ľudskú rodinu. Ten pôvodný raj bol stratený. No Milton veril, že bude obnovený — že vykupiteľ Ježiš Kristus jedného dňa „odmení svojich verných a prijme ich do blaženosti, či už v nebi, alebo na zemi“. Milton s dôverou napísal: „Potom bude celá zem rajom.“
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tiež, Ireneus, teológ z druhého storočia, veril, že život v obnovenom raji „nebude v nejakej vzdialenej nebeskej ríši, ale na zemi“. Hoci takí náboženskí vodcovia ako Ján Kalvín a Martin Luther dúfali, že pôjdu do neba, podľa tejto knihy verili aj v to, že „Boh obnoví zem“.
Tomu verili aj Justín Mučeník,Papias,Tertulián,Lactanius.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Milénium sa zrušilo aj v dôsledku prevzatia Platónskych predstáv obráteným pohanom ,Augustínom,ktorý prišiel s inou nebiblickou,pohanskou,filozofickou náukou/nesmrteľnou dušou/, a aj to malo za následok ,že sa milénium zrušilo.
A tak po smrti sa už hneď mohlo ísť do neba,pekla,....čo tiež nie je pravda!

Prečo sa Origenes a Augustín stavali proti viere v Milénium? Origenes bol žiakom Klementa Alexandrijského, ktorý z gréckej tradície prevzal predstavu o nesmrteľnej duši. Origenes silne ovplyvnený Platónovým učením o duši „vložil do kresťanskej náuky celú kozmickú drámu duše, ktorú prevzal od Platóna,“ vyjadruje sa teológ Werner Jaeger. To,čo som už tvrdil. Preto pozemské požehnania Milénia presunul do duchovnej ríše.
V istej encyklopédii sa uvádza:------ „Jeho myseľ bola taviacim kotlom, v ktorom sa náboženstvo Nového zákona úplne zmiešalo s platónskou tradíciou gréckej filozofie.“ ?(The New Encyclop?dia Britannica)
A tak mnohí stavajú na tejto nebiblickej tradícií/pohanskej/,.....ktorú vehementne obhajujú./vid Fotoon?/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Hľa, zavrhli samotné Jehovovo slovo, a akú teda majú múdrosť?“ — Jeremiáš 8:9.

67.
označiť príspevok

Shagara muž
   17. 9. 2018, 20:17 avatar
„Nebesia, nebesia patria Jehovovi, ale zem dal ľudským synom,“.......hovorí Božie Slovo. (Žalm 115:16)
Vieme si predstaviť, že by milujúci otec dal svojmu dieťaťu nejaký krásny dar, ale potom by si to rozmyslel a dar by zničil? To by bolo určite absurdné! Keďže „Boh je láska“, je logické, že ani on neurobí niečo také so zemou a jej obyvateľmi. — 1. Jána 4:8.

„Spravodliví budú vlastniť zem a budú na nej bývať navždy.“ — Žalm 37:29;

68.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   17. 9. 2018, 20:20 avatar
Aj keď sú to jeho nepriatelia?

Veď si povedal, že takých treba zabiť

69.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   17. 9. 2018, 20:23 avatar
Čo so mnou (nepriateľom Jehovu) urobíš?

Čo len so mnou urobíš?

Ak ma nezabiješ pred zrakom kráľa tak zradíš písmo

Shagara, Shagara, nechcel by som byť v tvojej koži

74.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   17. 9. 2018, 20:29 avatar
Ináč je mi smiešno ako mne (nepriateľovi Jehovu) to všetko pekne a ľahko prechádza

Ani len zabiť ma nikto nechce

75.
označiť príspevok

-era- muž
   17. 9. 2018, 20:37 avatar
Užívaj si života

76.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   17. 9. 2018, 20:38 avatar
Život ma nebaví

Preto štúcham do Shagarovho osieho hniezda

77.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   17. 9. 2018, 20:40 avatar
Dúfam, že mu rupnú nervy a príde ma zabiť pred zrakom svojho kráľa

78.
označiť príspevok

-era- muž
   17. 9. 2018, 20:41 avatar
Dúfaš márne Trp, ty hriešnik jeden

79.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   17. 9. 2018, 20:42 avatar
Čo iné mi ostáva keď sa sám neviem odpraviť
Súhlasí -era-

72.
označiť príspevok

Shagara muž
   17. 9. 2018, 20:28 avatar
69,....pripadáš mi ako kamikadze. Uvedom si,že existuje len jeden spôsob ako vyriešiť problémy tohto sveta.
A je krajne nemúdre chcieť zomrieť,...byť zabitý,....ak je aj iná,rozumnejšia možnosť.

73.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   17. 9. 2018, 20:29 avatar
No daj

Aký je ten spôsob

80.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   17. 9. 2018, 20:51 avatar
Čo by si Shagara odporúčil niekomu, ktorý netúži po večnom živote?

81.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   17. 9. 2018, 20:53 avatar
Lebo to je podľa mňa jediné čo ponúkate

A keď nie je záujem tak biznis asi nebude

82.
označiť príspevok

Shagara muž
   17. 9. 2018, 21:13 avatar
80,....neviem. Je to pre mňa nepochopiteľné. Viem,že človek sa môže cítiť frustrovaný, unavený a znechutený životom. A môže za to aj nejaká ujma,choroba a podobne. Ale je úplne prirodzené túžiť po večnosti/pud sebazáchovy/,....a táto potreba je u každého človeka. Len ju niečo môže u niekoho utlmovať.

Aj Písmo o tom hovorí...."Aj večnosť vložil do ich mysle". Kazatel 3:11

83.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   17. 9. 2018, 21:20 avatar
Shagara, je v tom fígeľ

Kto sa vzdá (večného) života, získa ho

Dobrú noc

84.
označiť príspevok

Shagara muž
   17. 9. 2018, 21:36 avatar
83,....to je pre mňa príliš hlboká ,filozofická úvaha. A tak nerozumiem a nesúhlasím.
Dobrú noc aj tebe. 

86.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   21. 9. 2018, 20:16 avatar
Je to ako v tej rozprávke Shagara Kde Šalamún rozhodoval o dieťati a dal ho tej matke, ktorá sa ho vzdala
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:55,  “Stále sa modlite, aby váš útek nenastal v zimnom období alebo v sabate; lebo vtedy bude...
dnes, 01:10,  Bavíme sa o tej, ktorá nasledovala na druhý deň. To bolo niečo iné. V piatok 17....
dnes, 01:07,  Nevieš, kto je rostas? Ten opilec, ktorý ti tlačí do hlavy kaleráby zeme a vekov. :)
dnes, 01:06,  Nikdy ste sa ani nemali dobre. :)
dnes, 01:05,  Slovensko je vďaka vám už zničené. My ho teraz staviame. :)
dnes, 01:05,  To úplne stačí. A vedie sa konštruktívna debata, ktorá účastníkov posúva vpred. Vás v...
dnes, 01:02,  Veď viem, že ty nevieš ako vyzerá diskusia. Ty len trollovať. A ku tomu valiť stovky...
dnes, 01:01,  trole foton súcitím s tebou chudáčik, zasa si drístal ako vždy, zasa si klamal ako vždy,...
dnes, 01:00,  Netreba tam riešiť lajná ako si ty. Preto netreba toľko príspevkov. :)
dnes, 00:59,  bez vás vlastizradcov ano :)
dnes, 00:59,  vy vlastizradcovia slúžiaci špinavým cudzím záujmom Slovensko nezničíte :)
dnes, 00:59,  Vy sa nikdy nebudete mať dobre. :)
dnes, 00:58,  na tvojom fore sú priemerne 2 príspevky denne a také forum je mrtve, nežije :)
dnes, 00:58,  Slovensko nepatrí do rúk nacionalistom a ruským trollom. :)
dnes, 00:58,  hlupák foton 70 príspevkov za mesiac nie je diskusia :) 2 príspevky priemerne denne a tento...
dnes, 00:57,  Ty si mŕtvy. :)
dnes, 00:57,  Vieš aký je význam Slovenského slova "mŕtvy", ty "Slovák"? :)
dnes, 00:56,  na tvoje forum skoro nikto nechce prinášať americké zvratky :)
dnes, 00:56,  Na mojom fóre je čistota. Preto tam sa diskutuje. K diskusii netreba veľa príspevkov. ....Tu...
dnes, 00:56,  bez vás vlastizradcov sa budeme mať lepšie :)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Najprv sa musíš naučiť milovať, ak chceš byť milovaný.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(203 496 bytes in 0,410 seconds)