Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

George Soros: Som hrdý na to, akých mám nepriateľov

14
reakcií
427
prečítaní
Tému 3. novembra 2019, 16:04 založil Osvietený.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
13. 04. 2016
2
 
 


1.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 11. 2019, 16:04 avatar
Pri pohľade na mená tých, ktorí na neho útočia, má George Soros pocit, že určite niečo robí dobre. Kontroverzný americký finančník a filantrop maďarského pôvodu v rozhovore s britským denníkom The Guardian uviedol, že je hrdý na to, akých má nepriateľov.

Pre The Guardian hovoril okrem iného o tom, ako mu robí radosť vývoj na Ukrajine, a vyzdvihoval prezidentskú kandidatúru americkej senátorky Elizabeth Warrenovej.

„Keď sa pozriem na zoznam ľudí alebo hnutí alebo krajín, ktoré na mňa útočia, vyvoláva to vo mne pocit, že asi niečo robím správne. Som hrdý na to, akých mám nepriateľov,“ vyhlásil 89-ročný rodák z Budapešti. Výpady svojich oponentov si vraj neberie osobne. „Nezhody medzi nami nie sú osobné, ale ideologické, sme zástancovia opačných svetonázorov,“ myslí si.

Americký miliardár už niekoľko desaťročí investuje obrie sumy do svojej nadačnej siete Open Society Foundations (OSF), ktorá po celom svete podporuje ochranu ľudských práv alebo rozvoj občianskej spoločnosti. Ako ale pripomína The Guardian, nacionalistami a populistami býva v posledných rokoch bežne prezentovaný ako „nemilosrdný zloduch z bondovky“, ktorého cieľom je rozvracať národy alebo posilňovať nelegálnu migráciu.

Najčastejšie ho kritizuje maďarský premiér Viktor Orbán, s protivládnymi demonštráciami ho spájali expremiér Slovenska Robert Fico alebo ruský prezident Vladimir Putin. Z nekalých úmyslov ho obvinil aj šéf Bieleho domu Donald Trump či jeho turecký náprotivok Recep Tayyip Erdogan.

V reakcii na otázku, ktorý z jeho projektov mu prináša najväčšie potešenie, hovoril Soros o Ukrajine, kde jeho nadácie v minulosti podporovali množstvo rôznych iniciatív. „Vezmite si krajinu ako je Ukrajina: prešla niekoľkými revolúciami, pričom každá z nich zlyhala, a teraz tam mali slobodné a spravodlivé voľby,“ povedal. Skúsenosť ho vraj naučila, že na dosiahnutie skutočného úspechu sú potrebné desaťročia.

Podľa agentúry DPA Soros do minulého roka vložil do svojich nadácií viac ako 30 miliárd dolárov. Od roku 1992 funguje pobočka OSF aj v Prahe a prostriedky z finančníkovej nadácie získala pred svojím vstupom do politiky tiež dnešná slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.

Sorosove filantropické aktivity ale vraj nevychádzajú z altruizmu. „Mám veľké ego, a cez snahu urobiť svet lepším miestom toto ego uspokojujem,“ povedal miliardár.

V posledných rokoch sa podľa denníka The Guardian tiež stal jedným z hlavných finančných podporovateľov kampaní a kandidátov americkej Demokratickej strany. V novom interview sa nechcel oficiálne postaviť za niektorého z potenciálnych volebných súperov prezidenta Trumpa, veľmi pozitívne sa ale vyjadril o senátorke Warrenovej.

spravy.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

Okokotený muž
   3. 11. 2019, 16:06 avatar


9.
označiť príspevok

hokejs muž
   3. 11. 2019, 16:26 avatar
Kokota Gondu nepreučíš. Stále bude jebnutý ako jeho estébacky kokotský foter.
Súhlasí Osvietený


14.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   3. 11. 2019, 23:51 avatar
Ahoj Fotón, kde si bol celý čas?  


15.
označiť príspevok

hokejis muž
   3. 11. 2019, 23:59 avatar
Znovuzrodzoval sa preto mu tak-hrabe


13.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   3. 11. 2019, 18:13 avatar
v rozhovore s britským denníkom The Guardian uviedol, že je hrdý na to, akých má nepriateľov.
Vera Bože, na nejakých priateľov si ani nespomenul, asi sa za nich hanbí.     

ja som naopak hrdý na svojich priateľov!!!! Teda na vás všetkých.


3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 11. 2019, 16:08 avatar
Skvelému George Sorosovi držím palce a prajem veľa zdravia aby mohol svetu ešte dlhé roky takto ušlachtilo pomáhať .

Ocenenia
Sorosova činnosť bola ocenená doktorátmi honoris causa – v roku 1980 od New School for Social Research v New Yorku,

Oxfordskej univerzity (University of Oxford), v roku 1991

Od ekonomickej školy v Budapešti (Budapest University of Economics)

Yalovej univerzity (Yale University).

Soros je angažovaným filantropom od roku 1979, kedy začal podporovať černošských študentov, aby mohli študovať na Kapskej univerzite (University of Cape Town) v Juhoafrickej republike, vtedy trpiacej pod apartheidom.

Podporuje i zmeny a vznik demokracie v bývalých krajinách sovietskych satelitov, ako napríklad i v Gruzínsku, na Ukrajine a inde.

V Spojených štátoch je jedným z významných prispievateľov liberálnych organizácií. Sorosova podpora zmien k slobode a demokracii v strednej a východnej Európe je, mimo podpory priamej, záležitosťou miestnych organizácií – Open Society Institute a Sorosových nadácií (Soros Foundation).

Podporuje tiež Transparency International. Taktiež založil a finančne podporuje nadáciu Stredoeurópskej univerzity (Central European University - CEU).


8.
označiť príspevok

-era- muž
   3. 11. 2019, 16:20 avatar
Pán Osvietený, čo si vy takto predstavujete pod ušľachtilosťou?


10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 11. 2019, 16:26 avatar
era dúfam že si nebudeme vykať alebo onikať .

Soros je jeden z najväčších filantropov sveta ktorý za svojú fantastickú prácu dostal stovky ocenení po celom svete .
Ja som ich uviedol len zopár .

Každopádne poôsobenie Transparency International nie je dobrrou správou pre kadejakých Kočnerov a skorumpovaných politikov tak sa ani nečudujem že ich strach existuje ako i chrlenie ohňa na Sorosa .

Podobne je na to Open Society Institute a Sorosových nadácií (Soros Foundation).

Ale i mnoho ďalších filantropických činností .


11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 11. 2019, 16:30 avatar
era ja som vymenoval iba zopár Sorosových filantropických akcošiek . Ty snaď poznáš nejakú ktorá by Slovensku škodila a či ?


4.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 11. 2019, 16:11 avatar
Georgea Sorosa zvolili za Osobnosť roka 2018

Amerického miliardára a filantropa Georgea Sorosa vymenoval britský denník Financial Times za Osobnosť roka 2018.

Výber vplyvných ľudí do kategórie „Osobnosť roka“ vo Financial Times (FT) je podľa AFP zvyčajne odrazom úspechov týchto ľudí. V prípade G. Sorosa v roku 2018 bol výber určený aj hodnotami, ktoré tento známy miliardár predstavuje.

G. Soros (88) je denníkom opísaný ako „otec odvetvia hedžových fondov“, ale aj ako „vlajkonosič liberálnej demokracie a otvorenej spoločnosti“, ktorý „využil svoju filantropickú činnosť na boj proti autoritárstvu, rasizmu a neznášanlivosti“.

G. Soros má úzke kontakty s predstaviteľmi Európskej únie. V máji tohto roku v Bruseli upozornil, že Európa je v „existenčnej kríze“, a predstavil trojbodový záchranný plán pre Európu, ktorý má zabrániť tomu, aby sa EÚ rozpadla pod tlakom migračnej krízy, brexitu a vzájomnými hospodárskych súbojov vyvolaných úspornými opatreniam

V roku 1992, sa stal „obetným baránkom“ nacionalistov a priaznivcov konšpiračných teórií v Európe i v Spojených štátoch, ktorí ho obviňujú napríklad z podpory nelegálneho prisťahovalectva.


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 11. 2019, 16:13 avatar
Soros v Rakúsku prebral významné ocenenie

Schumpeterova cena sa udeľuje od roku 1991 za inovatívne činy v oblasti ekonómie, politiky a vedy.

Americký miliardár a filantrop maďarského pôvodu George Soros dostal v piatok vo Viedni Schumpeterovu cenu za svoju "oddanosť slobode a podpore vedy". Informovala o tom agentúra DPA.

Sorosova humanitárna nadácia podporuje viacero občianskych organizácií, ktoré pomáhajú utečencom a uchádzačom o azyl. Zároveň je aj spoluzakladateľom Stredoeurópskej univerzity (CEU), ktorá musela nedávno v dôsledku politického tlaku zo strany vlády premiéra Viktora Orbána presunúť niektoré svoje študijné programy z Budapešti do Viedne.

"Verím, že CEU nájde podnetné prostredie a bude významným prínosom," povedal Soros pri preberaní ceny.

Schumpeterova cena sa udeľuje od roku 1991 za inovatívne činy v oblasti ekonómie, politiky a vedy. Medzi jej nositeľov patrí napríklad bývalý nemecký kancelár Helmut Kohl či predseda Európskej centrálnej banky (ECB) Mario Draghi.

Cena je pomenovaná podľa rakúskeho ekonóma Josepha Aloisa Schumpetera (1883-1950).

hnonline.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


6.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 11. 2019, 16:15 avatar
Svetoznámy finančník a veľkorysý filantrop George Soros jubiluje

Soros je autorom rady kníh s tematikou ďaleko presahujúcou oblasť financií.

12. augusta 2015
Budapešť/Bratislava 12. augusta (TASR) – Americký biznismen a filantrop maďarsko-židovského pôvodu George Soros sa v stredu 12. augusta dožíva 85 rokov.

Preslávil sa najmä svojimi finančnými menovými špekuláciami, ktoré mu vyniesli miliardy dolárov. George Soros je však i angažovaným filantropom, autorom filozofických diel, zakladateľom a predsedom Soros Fund Management, LLC a Open Society Institute.

George Soros sa narodil 12. augusta 1930 v Budapešti (dnes Maďarsko), kde prežil aj nacistickú okupáciu. Po skončení druhej svetovej vojny opustil Maďarsko a odišiel do Spojeného kráľovstva. V roku 1952 tam ukončil štúdium na Vysokej škole ekonomickej v Londýne. V roku 1956 sa presťahoval do Spojených štátov amerických (USA), kde najskôr pracoval ako maklér na svetoznámej Wall Street a neskôr ako analytik finančných trhov. Popri práci sa zaoberal filozofiou, ktorá bola jeho veľkou vášňou. Značný vplyv na Sorosove filozofické myšlienky mal jeho bývalý univerzitný profesor, rakúsky mysliteľ Karl Popper. George Soros si však uvedomil, že je omnoho lepším finančníkom ako filozofom, hlavne v oblasti investícií. V USA založil a riadil Medzinárodný finančný fond, prostredníctvom ktorého nadobudol značný kapitál a stal sa dolárovým miliardárom.

Svoje filantropické cítenie začal úspešný biznismen napĺňať v roku 1979 prostredníctvom poskytovania finančných podpôr africkým študentom, aby mohli v apartheidom trpiacej Juhoafrickej republike (JAR) študovať na univerzite v Kapskom meste. George Soros je zakladateľom siete organizácií a nadácií vo vyše 50 krajinách sveta. Ich cieľom je pomáhať pri budovaní a zachovávaní infraštruktúry a inštitúcií otvorenej spoločnosti. Rozšírené sú najmä v krajinách strednej a východnej Európy, v štátoch bývalého Sovietskeho zväzu, v Juhoafrickej republike, krajinách Latinskej Ameriky i v USA. K jeho ďalším významným aktivitám patrí založenie Stredoeurópskej univerzity (Central European University) so sídlom vo finančníkovej rodnej Budapešti. Podporuje aj medzinárodnú mimovládnu organizáciu bojujúcu proti korupcii Transparency International.

Soros je autorom rady kníh s tematikou ďaleko presahujúcou oblasť financií. Vo svojich dielach sa venoval i globálnej kríze, otvorenej spoločnosti a mnohým filozofickým otázkam. V rebríčku najveľkorysejších filantropov planéty zverejnenom v roku 2007 americkým ekonomickým magazínom Business Week sa George Soros s 2,1 miliardy USD na pomoc ľudstvu ocitol na štvrtej priečke. Od roku 1992 vložil do podpory rozvoja vzdelávacích programov, projektov v oblasti verejného zdravia, rozvoja občianskej spoločnosti a ďalších iných projektov stovky miliónov dolárov.

Za svoje aktivity dostal George Soros viacero prestížnych ocenení. Mnohé svetové univerzity mu udelili čestné uznania vrátane doktorátov honoris causa. Získal aj Cenu Nadácie svetového fóra, ktorú udeľuje Monacký svetový summit a Puškinovu medailu udeľovanú ruským prezidentom osobnostiam, ktoré sa významne zaslúžili o šírenie a štúdium ruského jazyka a o zbližovanie, ako aj vzájomné obohacovanie medzi rôznymi kultúrami a národmi.


7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 11. 2019, 16:17 avatar
Klaus prevzal Puškinovu medailu udelenú V. Putinom

V minulosti cenu dostal napríklad finančník George Soros.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


12.
označiť príspevok

hokejs muž
   3. 11. 2019, 16:35 avatar
Soroš je kladivo na kokotov, ktorým treba rozjebať piče.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 19:57,  peter67, to ja neviem... predpokladám, že ten počet sa odvíja od počtu tých, ktorí sa dali...
dnes, 19:54,  Viem. :) Nemôže :)
dnes, 19:52,  9, .... kresťanská katastrofa! Nuž, čo už, .....?!
dnes, 19:50,  15, .... a vieš čomu verí PartOFgod ? Pozri sa na jeho znak! Môže človek , ktorý preferuje...
dnes, 19:48,  14, .... teda, duch svätý je podla teba, ako nejaký džin vo fľaši, ktorý prichádza na...
dnes, 19:36,  Aj ujo Peťo, aj ujo kpt sa vrátili z Ruska, vtedy ešte bez rúška. *04
dnes, 19:34,  Ešte po cigánsky to daj.*13*13*13*13
dnes, 19:33,  2, ...... A môže byť jeden všemohúci Boh u druhého všemohúceho Boha? Biblickí...
dnes, 19:31,  Ahoj Jethro, čo myslíš, odkiaľ autor témy Jehovorovne tvrdí, že je tam 25%- na...
dnes, 19:25,  Majú na to právo.
dnes, 19:25,  havran, pýtal som viackrát, tuším i Teba, kto zomrel na chrípku? ...existuje aspoň jeden...
dnes, 19:21,  Moderné ľudstvo spí a sníva svoj sen o materializme! Prebuďme sa! Dávne indické...
dnes, 19:11,  Nikto kazdy ktory zomrel zomrel s covidom ale nikto na covid19 covid19 nie je smrtelny
dnes, 19:10,  Tak v Japonsku alebo si ju zacnu vyrabat sami
dnes, 19:03,  Takže nik nezomrel na Covid, ale teda ani na tu chorobu, zomrel vôbec tohto roku niekto?
dnes, 18:34,  raz dva raz dva
dnes, 18:33,  Presne tak v číne si onééé
dnes, 18:32,  havran tak to si ma prekvapil . Z tvojich komentov som mal pocit že si mudrbe a i infektolog...
dnes, 18:30,  A stačilo (nie môj) p.premiér! Vyhlasujeme ovčiansku neposlušnosť, od zajtra 01.10.20...
dnes, 18:26,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-0/p180x540/120405562_3494703260587892_2279781259182...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Úspech v manželstve nezáleží len na tom, aby sme našli toho
pravého partnera, ale hlavne na tom, aby sme my sami boli tou pravou osobou.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(90 951 bytes in 0,364 seconds)