hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Fotoon-28 rokov mojej slepoty!

príspevkov
19
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 3.11.2018 10:58 Shagara
posledná zmena 5.11.2018 12:53
1
03.11.2018, 10:58
Fotoon napísal........"Aké ak? Bibliu mám prečítanú 30x a NZ ešte viac. Venujem sa jej štúdiu 28 rokov a nikde som tam túto vašu heréziu nenašiel. Nikde v biblii sa nepíše o nutnosti menovať Božie meno pri modlitbe."
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A tak,kto len letmo prečítal Bibliu a stačilo len raz, tak musel natrafiť na mnoho modlitieb biblických pisateľov,postáv, .....ktorí sa k nemu modlili tak,že ho oslovovali menom Jahve,Jehova/JHVH/.
Už som citoval Šalamúnovú modlitbu,....a v Božom mene sa opakovane modlili Mojžiš,Dávid,Izaiáš,Jeremiáš,Ezechiel,Eliáš, a mnohí iní!
--------------------------------
Citujem napríklad Eliášovú modlitbu:......."V hodine, keď sa prináša obeta, prorok Eliáš vystúpil dopredu a povedal: "Jahve, Bože Abrahámov, Izákov a Izraelov, nech dnes poznajú, že ty si Bohom v Izraeli a ja som tvoj sluha a že som toto všetko urobil na tvoj príkaz. 37 Odpovedz mi, Jahve, odpovedz mi, aby všetok tento ľud vedel, že ty, Jahve, si Boh a že ty obraciaš ich srdce." 1 Kráľov 18 kapitola,katolícky preklad.

Alebo modlitba Jakoba:........." Jakub povedal: "Bože môjho otca Abraháma, Bože môjho otca Izáka, Jahve, ktorý si mi rozkázal: ‚Vráť sa do svojej zeme, do svojej vlasti a dobre naložím s tebou.‘ 11 Nie som hodný tej všetkej vernej a stálej priazne, ktorú si preukázal mne, svojmu sluhovi. Keď som prekračoval Jordán, mal som iba palicu a teraz mám dva tábory." Gen.32 kap.

Alebo Dávidová prosba......"Dávid povedal: "Jahve, prosím ťa, zmar Achitofelove rady!" 2 Sam.15:31
Tiež:....."Abram odišiel,......k miestu oltára, ktorý tam predtým postavil, a tam Abram vzýval Jahveho meno." Gen.14:4

"Abrahám zasadil v Beer-Šebe tamarišku a vzýval tam meno Jahveho, večného Boha." Gen.21:33

Modlitba Anny......." "Jahve Cebaot, ak zhliadneš na trápenie svojej slúžky, ak sa rozpomenieš na mňa, ak nezabudneš na svoju slúžku a dáš mi mužského potomka, oddám ho tebe, Jahve, po všetky dni jeho života a britva sa nedotkne jeho hlavy."

"Jozafat si zastal v zhromaždení Júdu a Jeruzalema v Jahveho chráme pred novým nádvorím 6 a zvolal: "Jahve, Bože našich otcov! Ty si Bohom na nebi a vládcom nad všetkými kráľovstvami národov.",......"‚Ak príde na nás nešťastie, trest vojny, mor alebo hlad, predstúpime pred tento Chrám a pred teba, lebo v tomto Chráme je tvoje meno. Vo svojej úzkosti budeme kričať k tebe, ty nás vypočuješ a zachrániš.‘ "

Teda,tých modlitieb k Jahvemu je neúrekom! A citoval som z Katolíckeho prekladu!

Treba tu povedať,že Hebrejské písma samy obsahujú vyše 150 modlitieb. Niektoré sú krátke, iné zas dlhé. Boli vyslovované na verejnosti i v súkromí, kráľmi či zajatcami, pisateľmi Písma,prorokmi a podobne. A veľa z nich je adresované menom Jehovu! Teda,pri čítaní sa to nedá prehliadnuť.
Tak ako môže niekto 28 rokov nevidieť tieto fakty?
To už musí byť slepota ako HROM !
A to 30 krát prečítal celú Bibliu?!
Budete brať vážne slová,tvrdenia takéhoto študenta Písiem?

Pretože, čo je tu problémom u tohoto "odborníka" na Písma?
Nuž to,že má svoju utkvelú predstavu a tej sa slepo drží a odmieta akékoľvek myšlienky,slová Písma,ktoré nepasujú do jeho učenia! Proste ,sú to predsudky. Mnohí len veria tomu,čomu chcú a odmietajú pravdu Božieho slova, akokoľvek opakovane by im to Biblia pripomínala ,že sa mýlia!
------------------------------------------------------------------------
Teda,.....nie je to o tom naša polemika,že je neprirodzené modliť sa k Bohu jeho osobným menom/Jahve,Jehova/, ale o tom,že takto trinitári chcú odstaviť meno skutočného,Všemohúceho Boha JEHOVU!
Ale oni svoje pokrytecké, zlé pohnútky zakrývajú tvrdeniami,že "modlitby adresované Jehovovi sú nebiblické,neprirodzené". A že "modliť sa máme k Otcovi".
Samozrejme,.....mnohí aj z Písma sa modlia k Otcovi,...k Bohu,.....k Stvoriteľovi,....k Záchrancovi,.....ale hlavne k Jehovovi!
A sotva označíme všetkých tých z Písma ,čo sa modlili k Jehovovi za sektárov,a prekrúcačov Písma!
Tým je úplne niekto iný!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Povedzte,.....ku komu sa modlia trinitári? K Ježišovi ! K Márií! /Zdravas Mária/A zrazu tu im nevadí,že sa modlia menom k daným bytostiam/Boží syn,nedokonalá žena/. Tu je to "prirodzené"?
Aj tu sa ukazuje zámer satana a jeho semena,jeho prisluhovačov,.....že im ide o zviditeľnenie nebiblickej náuky o trojici,a o to,aby tomu dali "biblický nádych" a tak odsunuli Jehovu z piedestálu Všemohúceho Boha! A samozrejme ,jeho Meno!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
To sa im ale nikdy nepodarí !!!
Modlite sa preto čitatelia DF za nášho Fotoona ,aby "Boh Jehova osvietil oči jeho srdca ,aby videl"!
Aj keď 28 rokov tápal v tme,.....predsa sa možno nádejať ,že raz svitne v jeho srdci zornica, a slepý bude vidieť, a ten kto bol duchovne mŕtvy ožije!
Radujme sa spolu....alelujah!
none
2
03.11.2018, 13:26
2,.....a vieš o všetkých Kristových modlitbách za jeho života ,že tvrdíš ,že meno svojho Otca v nej nemenoval?
..............................................................................................................................................................
A "získal by tým to" ,že by ľudia viac uctievali stvorenie-Ježiša Krista ,ako Jehovu, a tak by aj viac pretlačili nepochopiteľnú trojicu do myslí ľudí! A ľudia by tak na otázku kto je Všemohúci Boh,vždy odpovedali ,že Ježiš!
Toto je dôsledok trinitárskeho zmýšľania!
A pozri si prípis z Vatikánu o "nepoužívaní Božieho mena"! A ty len opakuješ ich nebiblickú a rúhavú tradíciu!
Otcove meno sa nesmie používať v Písmach ,v modlitbe,....ale Ježišovo a Máriino áno!
Aký meter to preboha máte?
-----------------------------------------
Príklad:......."Môj najdrahší Pane Ježišu, ukážem ti celú svoju minulosť a ty mi prosím uzdrav aj tie rany, na ktoré som už dávno zabudol, ale stále sú otvorené v mojom podvedomí. Verím ti Pane Ježišu, že ty ma môžeš celého uzdraviť."

Prečo aj jeho neoslovujete titulom a všade? Tu sa to smie,...tu je to v poriadku?
Alebo Božie meno Otca je nižšie postavené?
A ja viem koho už dnes smiech prechádza?

none
3
03.11.2018, 15:23
Zato v Zdravase sa spomína!!!!
none
5
03.11.2018, 18:38
7,....klameš ako vždy a stále niečo pridávaš ,čo nie je pravda!
Kde som písal,že "vždy treba menovať v modlitbe meno Jehova"?
Prečo stále klameš? Prečo píšeš to,čo som nikdy netvrdil?
Pamätaj,...."klamári nevojdu do Božieho kráľovstva"!
Viackrát som písal,že aj ja často sa modlím tak,že používam dôvernú formu -"Otec",alebo aj formu.Bože,Boh.
A Biblia nepíše ,že "bol na počiatku stvorenia",....ale píše že Bol Ježiš "zrodený",..."stvorený",.....a že bol počiatkom Božieho stvorenia" a podobne.
Aj cirkevní otcovia verili,"že bol čas ,keď ježiš neexistoval":
Michael je "kto je ako Boh" samotný Ježiš,ale ako vidíš z jeho mena,len sa mu podobá! Je "o trón nižšie ako Otec"! Aj to hovorí Písmo!
none
6
03.11.2018, 18:54
9,.....ale to nie je naša stránka!
O nás sa píšu veci,....a predsa to nie je pravda!
Ukáž mi to na našej stránke!
Ale ty si opakovane tvrdil,že ja to píšem, a pritom som viackrát písal presný opak!
Aj Ježiš povedal -"Bohu sa klaňaj" a určite nemyslel na seba!
A prečo je Kristus "po pravici Boha"? Prečo aj v nebi sú dvaja? Nie je jeden Boh?
Ak bol na zemi povedzme že to chápem/ale neverím/,...ale prečo v nebi nie je Ježiš na tróne a prečo sa tam nespomína "duch svätý po ľavici". Kde ten sedí?
none
7
03.11.2018, 20:21
moje myslienky su iba moje myslienky
avsak v tejto teme ste to dali na pana
none
8
03.11.2018, 20:35
To musí byť hrozné, keď bibliu prečítaš 30x a vpodstate si z toho nič nezoberieš, lebo sa správaš jak blbec k druhým ľudom
👍: Shagara
none
9
03.11.2018, 20:40
by som sa nedivil, keby katolik daval za pravdu jehovistom...........
none
13

9. veriaci 03.11.2018, 20:40

by som sa nedivil, keby katolik daval za pravdu jehovistom...........

04.11.2018, 15:31
Všímam si dosť často, že letničiar dáva súhlasy katolíkom. A to hlavne v oblasti katolíckych dogiem. Čím to asi bude?
none
14
04.11.2018, 20:35
František a Tony Palmer,poprípade Keneth Copeland,.....ho asi oslovili?
Pobratali sa,...a tá nejaká pohanská dogma sa odpustí,prehliadne!
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 110 825 B vygenerované za : 0.077 s unikátne zobrazenia tém : 50 133 unikátne zobrazenia blogov : 886 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Je to ako spoznať naplno svoj potenciál a využiť ho 😉 Je to ako ísť na 100% svojej kapacity, ktorú ako ČLOVEK si schopný mať 😉 Je to ako by si sa zobudil do nového nádherného sveta ...

citát dňa :

Keď sa vám niekoho výrok zdá byť dvojzmyselný, vždy radšej chápte ten optimistickejší význam. Uľahčíte to sebe aj dotyčnému.