Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Fotoon-28 rokov mojej slepoty!

33
reakcií
313
prečítaní
Tému 3. novembra 2018, 10:58 založil Shagara.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
20. 06. 2017
200
20. 07. 2011
19
07. 05. 2012
0
09. 04. 2018
3
24. 05. 2017
23
25. 10. 2017
98

1.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 11. 2018, 10:58 avatar
Fotoon napísal........"Aké ak? Bibliu mám prečítanú 30x a NZ ešte viac. Venujem sa jej štúdiu 28 rokov a nikde som tam túto vašu heréziu nenašiel. Nikde v biblii sa nepíše o nutnosti menovať Božie meno pri modlitbe."
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A tak,kto len letmo prečítal Bibliu a stačilo len raz, tak musel natrafiť na mnoho modlitieb biblických pisateľov,postáv, .....ktorí sa k nemu modlili tak,že ho oslovovali menom Jahve,Jehova/JHVH/.
Už som citoval Šalamúnovú modlitbu,....a v Božom mene sa opakovane modlili Mojžiš,Dávid,Izaiáš,Jeremiáš,Ezechiel,Eliáš, a mnohí iní!
--------------------------------
Citujem napríklad Eliášovú modlitbu:......."V hodine, keď sa prináša obeta, prorok Eliáš vystúpil dopredu a povedal: "Jahve, Bože Abrahámov, Izákov a Izraelov, nech dnes poznajú, že ty si Bohom v Izraeli a ja som tvoj sluha a že som toto všetko urobil na tvoj príkaz. 37 Odpovedz mi, Jahve, odpovedz mi, aby všetok tento ľud vedel, že ty, Jahve, si Boh a že ty obraciaš ich srdce." 1 Kráľov 18 kapitola,katolícky preklad.

Alebo modlitba Jakoba:........." Jakub povedal: "Bože môjho otca Abraháma, Bože môjho otca Izáka, Jahve, ktorý si mi rozkázal: ‚Vráť sa do svojej zeme, do svojej vlasti a dobre naložím s tebou.‘ 11 Nie som hodný tej všetkej vernej a stálej priazne, ktorú si preukázal mne, svojmu sluhovi. Keď som prekračoval Jordán, mal som iba palicu a teraz mám dva tábory." Gen.32 kap.

Alebo Dávidová prosba......"Dávid povedal: "Jahve, prosím ťa, zmar Achitofelove rady!" 2 Sam.15:31
Tiež:....."Abram odišiel,......k miestu oltára, ktorý tam predtým postavil, a tam Abram vzýval Jahveho meno." Gen.14:4

"Abrahám zasadil v Beer-Šebe tamarišku a vzýval tam meno Jahveho, večného Boha." Gen.21:33

Modlitba Anny......." "Jahve Cebaot, ak zhliadneš na trápenie svojej slúžky, ak sa rozpomenieš na mňa, ak nezabudneš na svoju slúžku a dáš mi mužského potomka, oddám ho tebe, Jahve, po všetky dni jeho života a britva sa nedotkne jeho hlavy."

"Jozafat si zastal v zhromaždení Júdu a Jeruzalema v Jahveho chráme pred novým nádvorím 6 a zvolal: "Jahve, Bože našich otcov! Ty si Bohom na nebi a vládcom nad všetkými kráľovstvami národov.",......"‚Ak príde na nás nešťastie, trest vojny, mor alebo hlad, predstúpime pred tento Chrám a pred teba, lebo v tomto Chráme je tvoje meno. Vo svojej úzkosti budeme kričať k tebe, ty nás vypočuješ a zachrániš.‘ "

Teda,tých modlitieb k Jahvemu je neúrekom! A citoval som z Katolíckeho prekladu!

Treba tu povedať,že Hebrejské písma samy obsahujú vyše 150 modlitieb. Niektoré sú krátke, iné zas dlhé. Boli vyslovované na verejnosti i v súkromí, kráľmi či zajatcami, pisateľmi Písma,prorokmi a podobne. A veľa z nich je adresované menom Jehovu! Teda,pri čítaní sa to nedá prehliadnuť.
Tak ako môže niekto 28 rokov nevidieť tieto fakty?
To už musí byť slepota ako HROM !
A to 30 krát prečítal celú Bibliu?!
Budete brať vážne slová,tvrdenia takéhoto študenta Písiem?

Pretože, čo je tu problémom u tohoto "odborníka" na Písma?
Nuž to,že má svoju utkvelú predstavu a tej sa slepo drží a odmieta akékoľvek myšlienky,slová Písma,ktoré nepasujú do jeho učenia! Proste ,sú to predsudky. Mnohí len veria tomu,čomu chcú a odmietajú pravdu Božieho slova, akokoľvek opakovane by im to Biblia pripomínala ,že sa mýlia!
------------------------------------------------------------------------
Teda,.....nie je to o tom naša polemika,že je neprirodzené modliť sa k Bohu jeho osobným menom/Jahve,Jehova/, ale o tom,že takto trinitári chcú odstaviť meno skutočného,Všemohúceho Boha JEHOVU!
Ale oni svoje pokrytecké, zlé pohnútky zakrývajú tvrdeniami,že "modlitby adresované Jehovovi sú nebiblické,neprirodzené". A že "modliť sa máme k Otcovi".
Samozrejme,.....mnohí aj z Písma sa modlia k Otcovi,...k Bohu,.....k Stvoriteľovi,....k Záchrancovi,.....ale hlavne k Jehovovi!
A sotva označíme všetkých tých z Písma ,čo sa modlili k Jehovovi za sektárov,a prekrúcačov Písma!
Tým je úplne niekto iný!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Povedzte,.....ku komu sa modlia trinitári? K Ježišovi ! K Márií! /Zdravas Mária/A zrazu tu im nevadí,že sa modlia menom k daným bytostiam/Boží syn,nedokonalá žena/. Tu je to "prirodzené"?
Aj tu sa ukazuje zámer satana a jeho semena,jeho prisluhovačov,.....že im ide o zviditeľnenie nebiblickej náuky o trojici,a o to,aby tomu dali "biblický nádych" a tak odsunuli Jehovu z piedestálu Všemohúceho Boha! A samozrejme ,jeho Meno!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
To sa im ale nikdy nepodarí !!!
Modlite sa preto čitatelia DF za nášho Fotoona ,aby "Boh Jehova osvietil oči jeho srdca ,aby videl"!
Aj keď 28 rokov tápal v tme,.....predsa sa možno nádejať ,že raz svitne v jeho srdci zornica, a slepý bude vidieť, a ten kto bol duchovne mŕtvy ožije!
Radujme sa spolu....alelujah!

2.
označiť príspevok

Step7 muž
   3. 11. 2018, 11:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

3.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 11. 2018, 13:26 avatar
2,.....a vieš o všetkých Kristových modlitbách za jeho života ,že tvrdíš ,že meno svojho Otca v nej nemenoval?
..............................................................................................................................................................
A "získal by tým to" ,že by ľudia viac uctievali stvorenie-Ježiša Krista ,ako Jehovu, a tak by aj viac pretlačili nepochopiteľnú trojicu do myslí ľudí! A ľudia by tak na otázku kto je Všemohúci Boh,vždy odpovedali ,že Ježiš!
Toto je dôsledok trinitárskeho zmýšľania!
A pozri si prípis z Vatikánu o "nepoužívaní Božieho mena"! A ty len opakuješ ich nebiblickú a rúhavú tradíciu!
Otcove meno sa nesmie používať v Písmach ,v modlitbe,....ale Ježišovo a Máriino áno!
Aký meter to preboha máte?
-----------------------------------------
Príklad:......."Môj najdrahší Pane Ježišu, ukážem ti celú svoju minulosť a ty mi prosím uzdrav aj tie rany, na ktoré som už dávno zabudol, ale stále sú otvorené v mojom podvedomí. Verím ti Pane Ježišu, že ty ma môžeš celého uzdraviť."

Prečo aj jeho neoslovujete titulom a všade? Tu sa to smie,...tu je to v poriadku?
Alebo Božie meno Otca je nižšie postavené?
A ja viem koho už dnes smiech prechádza?

4.
označiť príspevok

Step7 muž
   3. 11. 2018, 13:50

6.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 11. 2018, 18:00 avatar
4,.......to je ako keby som sa ja pýtal ,najdi v tom a tom texte že Ježiš je mesiáš.. A ak to tam nenajdeš ,tak Ježiš už nie je mesiáš?
Samozrejme ,že je,.......ale iba nerozumný bude narábať s Písmom ako ty!
----------------------------------------------------------------------------------------------------
"Počiatok Božieho stvorenia" ....je podľa tvojej rétoriky počiatok, a aj podľa Biblie. A tu niet čo polemizovať!
A teda aj archanjel Michael je "jedno z mien Boha"?

7.
označiť príspevok

Step7 muž
   3. 11. 2018, 18:16

5.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   3. 11. 2018, 15:23 avatar
Zato v Zdravase sa spomína!!!!   

8.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 11. 2018, 18:38 avatar
7,....klameš ako vždy a stále niečo pridávaš ,čo nie je pravda!
Kde som písal,že "vždy treba menovať v modlitbe meno Jehova"?
Prečo stále klameš? Prečo píšeš to,čo som nikdy netvrdil?
Pamätaj,...."klamári nevojdu do Božieho kráľovstva"!
Viackrát som písal,že aj ja často sa modlím tak,že používam dôvernú formu -"Otec",alebo aj formu.Bože,Boh.
A Biblia nepíše ,že "bol na počiatku stvorenia",....ale píše že Bol Ježiš "zrodený",..."stvorený",.....a že bol počiatkom Božieho stvorenia" a podobne.
Aj cirkevní otcovia verili,"že bol čas ,keď ježiš neexistoval":
Michael je "kto je ako Boh" samotný Ježiš,ale ako vidíš z jeho mena,len sa mu podobá! Je "o trón nižšie ako Otec"! Aj to hovorí Písmo!

9.
označiť príspevok

Step7 muž
   3. 11. 2018, 18:43

10.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 11. 2018, 18:54 avatar
9,.....ale to nie je naša stránka!
O nás sa píšu veci,....a predsa to nie je pravda!
Ukáž mi to na našej stránke!
Ale ty si opakovane tvrdil,že ja to píšem, a pritom som viackrát písal presný opak!
Aj Ježiš povedal -"Bohu sa klaňaj" a určite nemyslel na seba!
A prečo je Kristus "po pravici Boha"? Prečo aj v nebi sú dvaja? Nie je jeden Boh?
Ak bol na zemi povedzme že to chápem/ale neverím/,...ale prečo v nebi nie je Ježiš na tróne a prečo sa tam nespomína "duch svätý po ľavici". Kde ten sedí? 

15.
označiť príspevok

Step7 muž
   4. 11. 2018, 11:58

11.
označiť príspevok

salbea žena
   3. 11. 2018, 20:21 avatar
moje myslienky su iba moje myslienky
avsak v tejto teme ste to dali na pana

12.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   3. 11. 2018, 20:35 avatar
To musí byť hrozné, keď bibliu prečítaš 30x a vpodstate si z toho nič nezoberieš, lebo sa správaš jak blbec k druhým ľudom
Súhlasí Shagara

14.
označiť príspevok

Step7 muž
   4. 11. 2018, 11:52

18.
označiť príspevok

teó-ma muž
   4. 11. 2018, 12:18 avatar
tak veriaci má v slovníku širší repertoár.  
Ktorí obsahuje aj ľudské pohlavné orgány.  

16.
označiť príspevok

Step7 muž
   4. 11. 2018, 12:01

17.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   4. 11. 2018, 12:12 avatar
Čo je na "správaš sa jak blbec" vulgárne? Mne sa zdá, že len chcete zmeniť tému. Nechápem, aký zmysel má 30x prečítať bibliu a potom tráviť hodiny na internete otravovaním ľudí. To je podľa vás kresťanstvo? Podľa mňa, človek, ktorý uverí biblii sa na intermete ukáže len občas, pretože žitie poďla biblie ho núti žiť v reálnom svete a nie v internetovom. Okr toho, nemá zmysel 30x prečítať stále tú istú bibliu. Ak chcem bibliu študovať, tak čítam viaceré verzie, preklady, učím sa pôvodné reči a podobne. Až potom sa môžeš nazvať znalcom biblie. Tak mi teda povedzte, vy, čo čítate bibliu 30x, koľko krát z toho ste ju prečítali v hebrejčine a v gréčtine? Alebo sz v gréčtine? Alebo vulgatu?

19.
označiť príspevok

teó-ma muž
   4. 11. 2018, 12:27 avatar
Čo je na tom zlé, keď píše často na internete? je pokroková doba. A šíriť evanjelium sa dá aj cez internet.

"Tak mi teda povedzte, vy, čo čítate bibliu 30x, koľko krát z toho ste ju prečítali v hebrejčine a v gréčtine? Alebo sz v gréčtine? Alebo vulgatu?"

Stačí raz aby si človek uvedomil, že Mária nie je milosťou plná ale obdarená. Keď čítaš grécky originál.
Súhlasí Step7

24.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 11. 2018, 20:43 avatar
19,....z Biblie je zrejme,že častokrát veľmi vzdelaní ľudia/čo teda majú isté predpoklady/ nepochopia Písma, a ani len základné pravdy a jednoduchí,prostí a často aj nevzdelaní ľudia ju pochopia!
A je jasné prečo?!
Je to naozaj podivuhodné,že k pochopeniu Písiem nie je potrebné mať vysokú školu, ani schopnosť ovládať pôvodné jazyku,.....ale pokorné a úprimné srdce!

Samozrejme, Biblia poukazuje,že intelekt môže byť výhodou, a aj ovládanie pôvodných jazykov,.......ale skutočnosť je potom taká, že u mnohých to vedie k pýche a tým si vlastne taký človek zahatáva cestu k poznaniu pravdy!

27.
označiť príspevok

Step7 muž
   5. 11. 2018, 08:16

28.
označiť príspevok

salbea žena
   5. 11. 2018, 08:38 avatar
Step ty nechodis do roboty a nie si z toho nonstop ataku unaveny ?

29.
označiť príspevok

salbea žena
   5. 11. 2018, 08:40 avatar
teizmus je fakt na hrane fanatizmu, je to horsie ako narkomania
je totiz teizmus legalny a akceptovany aj psychiatrami, pricom v skutocnosti velmi nebezpecny zlocin na human

30.
označiť príspevok

Step7 muž
   5. 11. 2018, 11:06

31.
označiť príspevok

salbea žena
   5. 11. 2018, 12:49 avatar
Step tu su moje myslienky, ktore do reality neprenasam, existuju iba tu na df
ty si vsak iny pripad, preto ti pisem, ze si nebezpecny fanatik, mimo df musis byt velmi zly clovek, arogantny blbec a nafukany chuj
nerozlisujes a nemas absolutne ziadnu hranu medzi fantaziou a realitou, zijes akoby vo virtualnej realite a svojim chorym sfanatizovanym spravanim poskodzujes vo svojom okoli ludi so zdravym usudkom pokial su bud v krize, alebo maju zdravotne problemy, pre takych si velmi nebezpecny psychopat

32.
označiť príspevok

salbea žena
   5. 11. 2018, 12:53 avatar
aj napriek pisanym mojim myslienkam a akekolvek su, viem ze je velmi dolezite neprepadnut a nepadnut na dno sektarske ci do inych sektarskych spolocenstiev, pretoze najdolezitejsie je viest v realite normalny zivot, akykolvek by bol tazky, viest ho normalne so zdravym usudkom
nemat vymyty mozog je dnes fakt ze vyhra, obrovska vyhra

34.
označiť príspevok

Step7 muž
   5. 11. 2018, 13:09

33.
označiť príspevok

Step7 muž
   5. 11. 2018, 13:04

20.
označiť príspevok

Step7 muž
   4. 11. 2018, 12:45

21.
označiť príspevok

Step7 muž
   4. 11. 2018, 12:46

13.
označiť príspevok

veriaci muž
   3. 11. 2018, 20:40

22.
označiť príspevok

teó-ma muž
   4. 11. 2018, 15:31 avatar
Všímam si dosť často, že letničiar dáva súhlasy katolíkom. A to hlavne v oblasti katolíckych dogiem. Čím to asi bude?  

26.
označiť príspevok

Step7 muž
   5. 11. 2018, 07:51

23.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 11. 2018, 20:35 avatar
František a Tony Palmer,poprípade Keneth Copeland,.....ho asi oslovili?
Pobratali sa,...a tá nejaká pohanská dogma sa odpustí,prehliadne!

25.
označiť príspevok

Step7 muž
   5. 11. 2018, 07:51

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 15:24,  Zasa urážaš slniečkarske sfanatizované čudo ?
dnes, 15:18,  Lemmy, kreacionisti /na RAE.../ použili klam "argumentum ab auctoritate"... je mi to...
dnes, 15:09,  https://www.youtube.com/watch?v=uMVqH6JPNk4
dnes, 15:00,  8. ja prispievam na greenpeace ;-) a naco su im osobne udaje ? do akej databazy, nie je to trochu...
dnes, 14:56,  17. hokejis - ardzun , ty si bezkonkurencne vymlety clovek .
dnes, 14:55,  18. J.tull Viac ako polovica ludstva zije v mestskych oblastiach. nikto presne nevie, kolko...
dnes, 14:45,  Daj si do googlu - zvieratá migranti - nič ti nenájde, pretože na zvieratá sa tento pojem...
dnes, 14:38,  Hokejis. Nesmieš slovo migranti brať tak úzko špecificky na ľudí. Migranti zvieratá...
dnes, 14:34,  hokejis, nevidím... lepšie povedané účelovo - pre dobrú vec, bol použitý /zneužitý,...
dnes, 14:26,  Pričom amíci tvrdia, že nemajú nič so zasahovaním do vnútorných záležitostí iných...
dnes, 14:22,  Chorý konšpirátor kesha :)
dnes, 14:21,  Len slniečkari označujú vtákov za migrantov. Primitívna slniečkarska propaganda
dnes, 14:20,  Vraj Kremeľ nemá zatiaľ vymyslenu dostatočne dobrú konšpiraciu ohľadom tejto situácie....
dnes, 14:19,  Americký protektor Kurt Volker vyhlásil, že Spojené štáty sú na Ukrajine na dlhú dobu....
dnes, 14:19,  Volodymyr Zelenskyj je známy, populárny a nikdy nebol v politike. To v súťaži so všetkými...
dnes, 14:17,  Aspoň taký mesiačkár ako Kasafran by mal mať radosť z toho, že už Porošenko nebude...
dnes, 14:16,  A mesiačkári mlčia! Čo to? Prečo nešalejú od radosti, že sa zbavili Porošenka?
dnes, 14:07,  Najlepšie aspoň z troch: z ostrého, z tupého a pravouhlého uhla.
dnes, 14:06,  To je tvoja bludná viera. Ty si tiež od Satana.*39
dnes, 14:05,  Vtáky sú rôzne. Niektoré majú dosť odlišné správanie. To je medzi vtákmi podľa...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

I v pekle dobre, keď máš strýca diabla.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(114 420 bytes in 0,563 seconds)