Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Filosofie ozbrojené společnosti, část 1/5: Zbraně a moc

6
reakcií
764
prečítaní
Tému 20. decembra 2012, 09:36 založil luke85.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

luke85 muž
   20. 12. 2012, 09:36 avatar
Po dlhšej dobe ďalší skvelý článok na dfense www.dfens-cz.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

zbraně vám v ozbrojené společnosti nedávají moc nad ostatními — ale umožňují vám, aby ostatní neměli moc nad vámi

již samotné držení palné zbraně prakticky garantuje vítězství v případě, že máte za to, že existují i horší věci, než smrt a vy jste ochotni bojovat na život a na smrt abyste nepadli do rukou těch, kteří by vám je udělali. Protože v tom případě jste vyhráli: pokud máte funkční, nabitou zbraň, jasné priority a vůli ji použít, žádný agresor nad vámi nemůže získat neomezenou moc, jakou ke svému řádění potřebovaly lidské zrůdy nejen II. Světové války.

K moci nad druhými se dá zneužít jen nepoměr sil
Súhlasí trin i ty

2.
označiť príspevok

rains
   20. 12. 2012, 12:06 avatar
ak zrusia v USA pravo mat a nosit zbran, tak je s tou krajinou koniec.
Súhlasí trin i ty, luke85

3.
označiť príspevok

dorota
   20. 12. 2012, 13:08 avatar
hm, zbrane nezabijaju, to chuck norris

4.
označiť príspevok

Nadja žena
   20. 12. 2012, 13:16 avatar
Môžeme vymýšľať silnejšie a modernejšie zbrane, aby pomer síl bol priaznivý pre nás... ale má svoje hranice. Tu potom záleží na tom, kto má väčší rozum, aby ich nepoužil... lenže to znižuje pomer... no des, lebo potom je rozumné nemať rozum?

5.
označiť príspevok

luke85 muž
   20. 12. 2012, 13:20 avatar
Nebuď dogmatička, NadJa .

6.
označiť príspevok

Nadja žena
   20. 12. 2012, 13:32 avatar
A v čom nemám pravdu?
"Pravdou totiž je, že zneužitelná je jakákoli nerovnováha síly."

7.
označiť príspevok

luke85 muž
   20. 12. 2012, 13:55 avatar
Nejde o to, že nemáš pravdu, ale o štýl tvojho vypisovania. Môj detektor dogmatickosti zablikal pri tvojom príspevku [4] až na červeno .
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:40,  Temné časy pre Slovensko nastúpili narodením takých kverulantov ako Kasafran, PartOFgod…
dnes, 01:39,  Teraz sa ti buzeranti co systematicky rozkradli a predali vsetko co im nepatri co nasi otcovia a...
dnes, 01:36,  Už jedna mesiačkárska krysa z nory vyšla. Ako som predpokladal. Pozri úvodná téma a...
dnes, 01:35,  Nastupuju temne casy pre tie chrapunske vlastizradne vypatlane protislovenske mafianske...
dnes, 01:33,  Majo, mesiačkári mlčali, ale len chvíľu, kým sa prebrali z toho šoku. Už sa jedna...
dnes, 01:30,  Ci ako mam nazvat pravymi menami tu bandu co sa citi jak hovno na palici ?
dnes, 01:27,  https://youtu.be/k4wLubFWOrc a ti skorumpovany protislovensky vlastizradny mafiani darmozracsky...
dnes, 00:17,  Všetko prichystané na štátny prevrat liberálov na Slovensku. A hlavné politické bábky...
dnes, 00:02,  konkretne ? ;)
včera, 23:56,  Židovský komediant sa stal prezidentom na Ukrajine Konečne sa začínajú zhadzovať masky...
včera, 23:30,  To budeš tvrdiť až do konca života, lebo tak si naprogramovaný. Ty potrebuješ vždy niečim...
včera, 23:23,  Sedia na stoličkách a kysnú. Tiaž narastá. Aj rečnenie o márnostiach. Už niet sa čoho...
včera, 23:18,  Smerom na západ je to horšie a horšie.......
včera, 23:18,  Nazdar chlope. *04
včera, 23:17,  Idem spac Milane, Sevas *19
včera, 23:17,  Treba im tie polky ešte troška pohladiť mečom. *13*13
včera, 23:15,  Správne, ale poniektorí si kľaknú a roztiahnu polky a to je náš problém. Korupcia....
včera, 23:12,  A Slovenky kua to je mäso !! *02*02*02
včera, 23:12,  slovenčina je krásna.
včera, 23:11,  Nemôže ojebať, by som mu ruky nohy dolámal do chuja tu !! *06*06
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Žiadny učený z neba nespadol, ale hlupákov akoby zhadzovali.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(60 688 bytes in 0,448 seconds)