Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Fatálne omyly duchovne hľadajúcich 2

26
reakcií
1109
prečítaní
Tému 8. mája 2013, 18:53 založil milan.s..

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
18. 12. 2015
2
16. 11. 2010
103
23. 07. 2020
10
10. 11. 2014
73
 
 


1.
označiť príspevok

milan.s.
   8. 5. 2013, 18:53 avatar
Fatálne omyly duchovne hľadajúcich 2

Omyl druhý: Zlo je potrebné pre duchovný vývoj, pretože jedine porovnaním dobra a zla môže človek rozpoznať to, čo je dobré a čo zlé, a potom sa z vlastného presvedčenia prikloniť k dobru.

Podľa názoru mnohých duchovne hľadajúcich nie je preto správne bojovať proti zlu, pretože by sme tým ľuďom v podstate brali možnosť k ich ďalšiemu duchovnému vývoju.

Zlo je teda neoddeliteľnou súčasťou tohoto duálneho sveta i nás samotných. Preto nám nezostáva nič iné, ako ho s láskou prijať, odpustiť mu, odpustiť druhým i sebe samotnému. Ak sa totiž nebudeme stále vŕtať zle, nebudeme s ním bojovať a nebudeme si ho všímať, môžeme ho zmeniť na dobro svojimi pozitívnymi myšlienkami a slovami, prežiarenými čistotou duše, dobrom, láskou, pochopením a súcitom.

Áno, znie to krásne, ale podobné úvahy sú v podstate dobrosrdečným obhajovaním oprávnenosti existencie zla. A to je neprípustné!

Ak by sme totiž mali možnosť nahliadnuť do raja zistili by sme, že aj tam existuje ďalší vývoj a to aj napriek tomu, že žiadneho zla tam už niet. To teda značí, že existencia zla nie je nevyhnutnou podmienkou vývoja!

V modlitbe Otčenáš sa nachádzajú slová: „ako v nebi, tak i na zemi.“ Znamenajú, že aj na zemi to má byť tak, ako v nebi. Že z toho, ako je to v nebi si máme brať príklad a vzor, a snažiť sa učiniť tak aj na zemi. To ale značí, že na zemi je možný a aj je Zhora chcený vývoj bez existencie zla.

A ak sme už pri Otčenáši, hovorí sa v ňom aj to, ako sa to celé dá prakticky zrealizovať a síce slovami: „Buď Vôľa Tvoja, ako v nebi, tak i na zemi“.

Ak by teda človek žil na zemi podľa Vôle Najvyššieho a podľa Jeho Zákonov, mohol by sa stále duchovne vyvíjať smerom nahor a nemusel by pri tom prežívať žiadne zlo. Vo svojom dobrom chcení a dobrej vôli by sa samozrejme mohol dopustiť chýb i omylov a z týchto sa poučiť, ale nebolo by to zlo. Boli by to iba omyly a chyby, vykonané v dobrom chcení. A to je veľký rozdiel oproti tomu, ak niekto koná zlé činy. Ak koná zlo vo svojom zlom chcení.

Prežívanie zla nie je potrebné k tomu, aby sme duchovne napredovali a vyvíjali sa! Priblížiť si to tiež môžeme na biblickom príbehu o Adamovi a Eve v raji. Človek môže žiť ako v raji už tu na zemi a to vtedy, keď naplňuje Vôľu Najvyššieho a keď sa riadi jeho Zákonmi. Pokým Adam a Eva zachovávali túto Vôľu a tieto Zákony, žili ako v raji.

Akonáhle však človek vybočí z Vôle Najvyššieho, akonáhle začne jednať svojvoľne, trhá zakázané ovocie podobne, ako Eva jablko. Tým sa vydáva svojou vlastnou cestou. Cestou svojej vlastnej vôle, vzďaľujúcej sa od Vôle Najvyššieho.

Jedine Vôľa Najvyššieho je však dokonalá a preto jedine život podľa nej môže viesť k dokonalosti ľudského bytia, plného radosti a šťastia.

Vlastné chcenie človeka je úzkoprsé, nedokonalé a egoistické. No a práve z tohto malého, svojvoľného a egoistického chcenia človeka, odtrhnutého od dokonalej Vôle Najvyššieho povstalo zlo!

Už teda nie „buď Vôľa Tvoja“, ale „buď vôľa moja“! Takýmito slovami sa spôsobom svojho každodenného života „modlí“ väčšina dnešných ľudí. A práve preto život okolo nás vyzerá tak, ako vyzerá. Jedine pre túto vlastnú svojvoľnosť je človek nútený prežívať tisícoraké zlo, ktoré sám vyprodukoval vo svojom svojvoľnom, falošnom a nesprávnom chcení.

Ak to teda máme celé zhrnúť, tak dobro znamená život podľa Vôle Najvyššieho. Zlo zase znamená odklon od Vôle Najvyššieho. Znamená svojvoľnosť, znamená vyzdvihovanie vlastnej vôle a vlastného chcenia.

Život na zemi a duchovný vývoj na nej je možný aj bez zla a to vtedy, ak sa ľudia budú riadiť Vôľou a Zákonmi Najvyššieho. O tom predsa jasne hovoria slová: „Príď kráľovstvo Tvoje. Buď Vôľa Tvoja, ako v nebi, tak i na zemi.“

Tieto slová znamenajú: Aj na zemi je možné vybudovať odlesk raja – kráľovstvo Božie! Je tak možné učiniť dôsledným naplňovaním Vôle Najvyššieho. Ak budú ľudia podľa Jeho Vôle žiť, potom bude aj na zemi tak, ako je v nebi. Potom ani na zemi nebude zla tak, ako ho niet v nebi. A predsa sa duchovný vývoj nezastaví, ako nestojí ani v nebi. Bude pokračovať a rozvíjať sa v čoraz dokonalejšom a dokonalejšom naplňovaní Zákonov Najvyššieho, bez prítomnosti akéhokoľvek zla.

Svojho času bol na pomoc ľuďom do hmotnosti poslaný archanjel Lucifer. Mal ich povzbudzovať a podporovať v ich duchovnom vývoji.

Po svojom páde však začal namiesto Stvoriteľom chceného princípu pomáhajúcej a podporujúcej lásky uplatňovať princíp pokušenia. Pokušenia zlým!

Preto ten, kto tvrdí, že aj zlo je určitým pozitívnym faktorom pri našom duchovnom vzostupe v podstate schvaľuje luciferský princíp pokušenia k zlému.

Vinou ľudí, ktorý vlastným chcením upadli do zla sú samozrejme pravdivé slová, že aj v zlom možno nájsť niečo dobré. Je to však iba cnosť z núdze! Takto to totiž vôbec nemalo byť! Zlo nemalo na zemi vôbec jestvovať! Ľudstvo sa mohlo a môže vyvíjať aj bez neho a to prostredníctvom vzájomnej, pomáhajúcej a podporujúcej lásky, pri ktorej silnejší pomáhajú slabším.

Dnes však, pod vplyvom zla a v službe zlu silnejší slabších utláčajú, zneužívajú a profitujú z nich.

Takto to však na zemi nikdy nebolo chcené a je smutné, keď k duchovnu inklinujúci ľudia hovoria o princípe zla ako o niečom, čo je potrebné a bez čoho by dobro nikdy patrične nevyniklo.

M.Š. v spolupráci s uvazujme.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Iuke85


5.
označiť príspevok

piskotka žena
   8. 5. 2013, 19:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

Cuchichero muž
   9. 5. 2013, 11:42 avatar
Skoda, ze su smutni ludia, ktori sa potrebuju utesovat srandou.


23.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   9. 5. 2013, 15:26 avatar
Skoda ze su ludia ktori sa beru prilis vazne :-)


24.
označiť príspevok

piskotka žena
   9. 5. 2013, 20:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.27.
označiť príspevok

Lucifero muž
   11. 5. 2013, 03:02 avatar
milan.s 1. Nádherná chujovina vychádzajúca z neznalosti Písma svätého a z toho, že tvorca tejto témy nečíta príspevky iných. Autor tejto témy sa surovo rúha svojmu stvoriteľovi lebo nevie, že zlo je súčasťou božieho stvorenia. A tak ako Boh stvoril zlo, stvoril aj zhubcu a ďalšie väčšie, či menšie svinstvá. A čo Boh stvoril, nemôže človek odstrániť. Tak to aspoň svätuškári a cirkev prezentujú. Tvrdením, že citujem: "Zlo nemalo na zemi vôbec jestvovať! " je surová kritika Hospodinovej tvoriteľskej činnosťi, a autor tejto témy svojim názorom na zlo spáchal väčší hriech ako Adam s Evou, keď Hospodinovi zjedli zakázané jablko. V Izaiášovi 45/7 je to jasne vyjadrené. Takisto aj v Izaiášovi 54/16.


2.
označiť príspevok

repress žena
   8. 5. 2013, 18:55 avatar
..aha už viem, prečo s nami milan nekomunikuje...ani na pravde nikdy neodpovedal....achjaj


3.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   8. 5. 2013, 19:08 avatar
Fatalny omyl je prist na diskusne forum a nediskutovat :-)
Súhlasí repress, milky945, Mil44


6.
označiť príspevok

Ónya žena
   8. 5. 2013, 19:18 avatar
zlo sú peniaze..a pritom sú potrebné - nevyhnutné zlo.


7.
označiť príspevok

ranex muž
   8. 5. 2013, 19:22 avatar
Peniaze zlo nie su. Zlo je ich velky nadbytok, ci velky nedostatok.
Vsetko co predstavuje zlo sa da zhrnut do slova extrem mimo normu.


13.
označiť príspevok

Ónya žena
   8. 5. 2013, 19:40 avatar
nie .. ak sú "přiměřeně " ))..ale prečo potom u veľa ľudí deformujú charakter ? - peniaze ako na prvom rebríčku svojich hodnôt...?


8.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   8. 5. 2013, 19:22 avatar
Peniaze a zlo? Peniaze su len papieriky a kusok kovu :-)


10.
označiť príspevok

Ónya žena
   8. 5. 2013, 19:28 avatar
ale Eňo,..peniaze hýbu svetom,.. a ako ?!! ..ekonomická kríza nie je snáď o peniazoch ?


12.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   8. 5. 2013, 19:33 avatar
Nie o penazoch ale o chamtivosti :-)


11.
označiť príspevok

piskotka žena
   8. 5. 2013, 19:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.9.
označiť príspevok

servis žena
   8. 5. 2013, 19:25 avatar
peniaze boli len zneužité ako veľa dobrých vecí čo človek vymyslel.


4.
označiť príspevok

ranex muž
   8. 5. 2013, 19:09 avatar
Iba hlupy ospravedlnuje zlo.


14.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   8. 5. 2013, 21:00 avatar
Milan, rád by som vedel, konkrétne ktorých duchovne hľadajúcich máš na mysli, o ktorých tvrdíš, že hovoria, že netreba bojovať proti zlu. Škoda, že mi neodpovieš. Si ako automat, ktorý sem občas vhodí nejakú myšlienku, niekedy aj možno zaujímavú, ale neodpovedáš na námietky. Asi sa nedozviem odpoveď ani na dnešnú moju otázku. Možno až vtedy , keď o tom založíš samostatnú tému.


15.
označiť príspevok

piskotka žena
   8. 5. 2013, 21:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

repress žena
   8. 5. 2013, 21:32 avatar
..milan zrejme patrí k vyznavačom tzv. grálu (tvrdia, že kniha Vo svetle pravdy je pokračovanie Biblie), stránka, na ktorú odkazoval na portály pravdy, obsahuje všetko, čo aj tu milan šíri...zrejme je to ich spôsob prinášania "dobrej zvesti"  


17.
označiť príspevok

enemy unknown
   8. 5. 2013, 21:34 avatar
milan pravdepodobne nevyznáva len Abd-ru-shina, ale aj Steinerovu antropozofiu a možno aj Pálešovú sofiológiu. Ono je to všetko postavené na kvázi ezoterickom kresťanstve.
Súhlasí Iuke85


18.
označiť príspevok

repress žena
   8. 5. 2013, 21:41 avatar
...na základe Abd-ru-shina ale majú presne stanovené hranice "kresťanstva" ...pri čítaní nastáva veľká zhoda s myšlienkami, len sú tam určité body, čo by každý aj nemej zdatný rozumovo nemal prehliadnuť...vedia to krásne obaliť...no v konečnom dôsledku sa vždy zamotajú do určitého kruhu plného nezmyslov...
...faaaakt škoda, že nedebatuje....my sme uvazujme na p/p často vyzývali k debate dlhé roky...nič..
Súhlasí enemy unknown


19.
označiť príspevok

enemy unknown
   8. 5. 2013, 21:43 avatar
nj, tapetári nedebatujú
Súhlasí repress


20.
označiť príspevok

Iuke85 muž
   8. 5. 2013, 22:20 avatar
"Podľa názoru mnohých duchovne hľadajúcich nie je preto správne bojovať proti zlu, pretože by sme tým ľuďom v podstate brali možnosť k ich ďalšiemu duchovnému vývoju."

Tak ako v mnohých iných veciach, aj tu treba zdržanlivosť: bojovať proti zlu? Áno. Ako veľmi? Aby sme sa dostali tak dva a pol kroka pred ostatných. A potom na nich čakať, kým za nami dobehnú. A to sa nemusí stať. V takom prípade ostať kde sme a dopriať ostatným, aby sa vyvíjali prostredníctvom zla, ktoré si sami spôsobili.


21.
označiť príspevok

Iuke85 muž
   8. 5. 2013, 22:34 avatar
>>> "aj v zlom možno nájsť niečo dobré"

To dobré je v tom to, že ľudia môžu zlo rozpoznať ako zlo a viac ho už nekonať.

>>> "Je to však iba cnosť z núdze!"

Trpieť zlo nie je žiadna cnosť.

>>> "Takto to totiž vôbec nemalo byť!"

Vôbec to tak byť nemusí.

>>> "Zlo nemalo na zemi vôbec jestvovať!"

Nemalo.

>>> "Dnes však, pod vplyvom zla a v službe zlu silnejší slabších utláčajú, zneužívajú a profitujú z nich."

Trvá to tak celú známu históriu. Tí silnejší si nikdy neuvedomia, ako ľahko sa im môže obrátiť karta a budú na druhej strane svojho činu.

>>> "Takto to však na zemi nikdy nebolo chcené a je smutné, keď k duchovnu inklinujúci ľudia hovoria o princípe zla ako o niečom, čo je potrebné a bez čoho by dobro nikdy patrične nevyniklo."

Je jasné, že žiadny rozumný boh to tak nechcel, ale aj J. K. povedal, že niektorí na tomto zle "spravia kariéru" a prinesú 30, 60 alebo 100 násobok . Pre niektorých je toto zlo skutočne odrazový mostík, čo zlu však pochopiteľne aj tak nedáva žiadnu legitimitu.


25.
označiť príspevok

elemír muž
   9. 5. 2013, 22:43 avatar
Dobro a zlo sú jednoducho dva konce palice a všetci chcú byť v strede tej palice.


26.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   9. 5. 2013, 22:45 avatar
Ja chcem tu palicu drzat v ruke :-)
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 19:51,  Keď Troll kopíruje ruskeho trolla a myslí si že je zaujímavý *13*13*13 Nie sme veľmi...
dnes, 19:50,  Osvieteny ak by si nevedel kde su plejady tak na kazdom SUBARU*39*39*39*39
dnes, 19:49,  Fantázia je, že boli zaradení medzi 10 najlepších útokov NHL.
dnes, 19:49,  -era- už musím končiť, ale na to ti odpoviem. Historické poznanie predpokladám, že ho...
dnes, 19:49,  Nekompromisny *39*39*39
dnes, 19:48,  Ale jadno mas u nmna + Ze si vies stat za svojim kiez by si niekedy uveril bol by si dobry...
dnes, 19:47,  Posli adresa Planeta venusa cislo domu 333 , ulica ticha, psc si musis vyziadat v suhvezdi plejad
dnes, 19:46,  Dnes bolo vonku prevažne slnečno, miestami kokot....
dnes, 19:44,  uplne uprimne ti pošlem americku klavesnicu zdarma
dnes, 19:44,  Lebo ked kydas na minulost a ludi spatou s tou dobou tak ano -mas pravdu ma to svoje...
dnes, 19:42,  Ked skocim druhykrat do tej istej rieky mozem sa naucit plavat pod vodou*39
dnes, 19:42,  Osvietený- ak to myslíš úprimne tak ti tak isto ďakujem, no nie je to v klávesnici.....
dnes, 19:40,  Nemusi ist o poucenie ale o skumanie
dnes, 19:40,  -era - celkom iste v tom prípade máš pravdu a dokonca tam reagujú podvedome reflexy, ale to...
dnes, 19:39,  Nevkročíš dva krát do tej istej rieky? To neexistujee. .. *03 *03 Žeby si si urobil...
dnes, 19:38,  havran napíš mi adresu a pošlem ti naozajstnú americkú klávesnicu
dnes, 19:37,  http://www.myslivost-lovectvi.cz/diskuze/tema/kulovnice-sako-85:1728/
dnes, 19:35,  A le ta vecna kritika bola uz davno odsudena len ty stale kydas na nabozensky zalozenych ludoch
dnes, 19:34,  ja viem ze som bezpredmetny lebo mas vyhovorku do zivota keby nebolo krestanov bolo by lepsie ?
dnes, 19:34,  To nie je kýdanie, to je vecná kritika, pretože si hudieš svoju falošnú pesničku, tak ťa...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Láska je ako poleva - prvá lyžica horúca, posledná studená.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(99 079 bytes in 0,250 seconds)