Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Dzurindov americký sen skrachoval a Ficov európsky sen krachuje

13
reakcií
2229
prečítaní
Tému 25. novembra 2012, 12:00 založil Boris_I..

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
11. 12. 2010
11
28. 04. 2011
10
16. 01. 2019
4
 
 


1.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   25. 11. 2012, 12:00 avatar
U.S.Steel neprišiel do Košíc investovať, ale zarábať a dojiť. Čítajte komentár Daga Daniša.
Dzurindovi jeho ,,americký sen" nevyšiel. Skončil sa trochu predčasne. A presne opačne, ako si to Dzurinda vysníval. Príbeh americkej U. S. Steel v košických železiarňach sa začal po voľbách 1998. Dzurinda mal vtedy zariadiť, aby z podniku vyhnali Mečiarovych ľudí - a aby ho pri tom neovládli Rusi.
Preto boli do hry zapojení Američania. Aby podporili prozápadné nastavenie Slovenska po voľbách 1998. A aby do železiarní zainvestovali a presadili sa na Slovensku ako strategický investor, ktorý to po pár rokoch nezabalí... Dnes, keď Američania balia kufre, je jasné, že Dzurindove naivné predstavy stroskotali. Narazili na realitu.
U. S. Steel nepriniesol do Košíc ani rozsiahle investície z vlastného kapitálu. Ani strategické, dlhodobé partnerstvo so Slovenskom. Neprišli sem investovať, ale zarábať a dojiť. A dnes podnik bez problémov ponúkajú Rusom (Ukrajincom). Ak zložia dostatočne tučný ,,cash".
Problém je v tom, že záujem Američanov o Slovensko nebol prirodzený a poctivý, ale umelý. Politicky motivovaní snahou rozširovať NATO a prekresľovať sféry vplyvu. Prakticky všetko zariaďovala Dzurindova vláda v spolupráci s americkým veľvyslancom. Najskôr sa dohodlo, aby banky žiadali od VSŽ predčasné splatenie všetkých úverov. Čo by neprežil nijaký priemyselný podnik v strednej Európe... Rezešovci padli, VSŽ ovládli štátne banky. A potom prišlo niečo, čo by v každej slušnej krajine pomenovali ako bohapustý podvod - ak by nešlo o Američanov a ich záujmy. Z VSŽ sa vybrala najziskovejšia oceliarska časť. A ponúkla sa Američanom za smiešne nízku sumu. Zaplatili 400 miliónov dolárov. Pritom len na ziskoch za päť rokov (2003 - 2007) zarobili viac ako päťnásobok kúpnej ceny. A ako bonus ešte dostali Američania od vlády ďalší dar - desaťročné daňové prázdniny. Pre U. S. Steel to bola skvelá obchodná ponuka. Špinavú robotu odviedla slovenská vláda. A Američanom sa ponúkol len firemný majetok. Plus zisky. Navyše nezdanené.
No, tak si to zhrňme. Prišli k prestretému stolu. Užili si predjedlo, hlavný chod aj dezert. Dojedli. A keď sa im skončili daňové prázdniny (2010) a prišiel čas investovať do nových technológií, ponúkli firmu Indom. Keď to nevyšlo, skúšajú to dnes s Rusmi a Ukrajincami.
Konanie Američanov len potvrdzuje to, čo tvrdili kritici Dzurindu a jeho amerického sna: Američania k nám neprídu investovať ako strategickí partneri, ale len zarábať ako obchodníci. Pretože ich k Slovensku a Slovákom nič neviaže. Ani priateľstvo, ani história, ani skutočný záujem. Nič okrem vidiny zisku, ktorú už naplnili. A vojenskej poslušnosti Slovenska k NATO, ktorú si už takisto vynútili...
Poučenie: keď k nám niekto príde len preto, že ho nalákame na nízku cenu, daňové úľavy a lacnú pracovnú silu, tak z neho nikdy nebude partner. Bude to len spoločník. Dočasný. A draho zaplatený.
zdroj

Fico drancuje a likviduje strednú a chudobnú vrstvu zvyšovaním daní a odvodov, aby uhradili dlžoby, ktoré on vyrobil v rokoch 2009-2010.
Drancuje ľudí, aby opakom ruky vyplatil 120 miliónovy stimul pre podnikateľské prostredie jemu blízke, o ktorom všetci vedia, že tento druh "podnikania" je iba premaľovaná jalová krava.
Pritom sú to živnostníci, malí a strední podnikatelia s najväčším podielom na zamestnanosti a ich zvýšené dane, ktorými nielen podporujú Ficom stimulovaných podnikateľov, ale zároveň si dláždia cestu k bankrotu, k chudobe.
"Kde nič nie je, ani čert neberie", je obľúbená fráza Fica.
Je to LOŽ !, pán predseda vlády.
Dôvody na potvrdenie tejto lží objaví človek v jeho vyjadreniach:
Rozpočet pre inštitúty štátu, ktoré Fico životne potrebuje pre svoju osobnú moc vypovedá, že Generálnej prokuratúre v časoch občianskej skromnosti a platenia vyšších daní sa zvyšuje o takmer 5,2 milióna eur, Národnej rade vedenej Pavlom Paškom o viac ako 6,7 miliónov eur a rozpočet prezidentskej kancelária pre človeka, ktorý láme väzy Ústave, Gašparoviča, o takmer 800 tisíc eur.
Pre ministra Počiatka, ktorému padol most a vyvodenie osobnej zodpovednosti v nedohľadne, dáva 150 miliónov eur na úplne zbytočný dopravný servis.
Na futbalový štadión jednému z jeho hlavných sponzorov plánuje darovať 50 miliónov eur.
Na svojich 400 miliónov eur netrpezlivo čaká Penta za "kúpu" zdravotnej poisťovne Dúvera.
Do vytunelovaných španielskych bánk pre bohatých bankárov odíde zo Slovenska 1,2 miliardy eur.
Do eurovalov odtečie 660 miliónov eur pre krajiny, kde životná úroveň obyvateľstva je niekoľko násobne vyššia ako občana Slovenska.
Cyperským schránkovým firmám v rámci takzvaného záchranného balíka odíde 160 miliónov eur.
Róbert Fico a jeho Smer-SD sa k dnešnému dňu zaručil peniazmi slovenského občana v prospech eurovalu čiastkou 21,31 miliárd eur.
Je to suma, ktorá predstavuje via ako dvojnásobok predaného majetku z čias vládnutia Vladimíra Mečiara a Mikuláša Dzurindu.
V tomto prostredí, kde nič nie je a ani čert neberie, nachádzame zvýšené dane a odvody, najvyššie ceny potravín a benzínu aj zvýšených poplatkov na úradoch.
Učitelia , zdravotné sestrička i lekári aj ostatní, ktorých mzdy sú na úrovni námedzných robotníkov, musia pochopiť, že Róbert Fico im ukázal dlaň, z ktorej naozaj sa ani chlp nedá vytrhnúť.
No zatajil tú druhú, kde chlpy pohodlne trhajú spriaznení sponzori i socialisti európskej únie.
zdroj
pavolkaplan.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Vladko, trin i ty


4.
označiť príspevok

Mojka žena
   25. 11. 2012, 13:11 avatar
trošku ťa Boris poopravím..U.S.Steel prišiel do Košíc už do vytunelovaného VSŽ a.s. Košice a to Alexandrom Rezešom HZDS..pozdejšie Kindermanažmentom, na čele s Júliusom Rezešom HZDS..synom Alexandra Rezeša a brat Evy Varholíkovej Rezešovej..t.č. vo väzbe v Budapešti ( rýchla jazda pod vplyvom alkoholu a následne smrť štyroch nevinných ľudí )..to iba tak na okraj, aby si bol v obraze...
hnonline.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


5.
označiť príspevok

Vladko muž
   25. 11. 2012, 13:44 avatar
4
Mojka trepeš tu sprostosti a o VSŽ nemáš ani páru. VSŽ vytunelovali nie Rezešovci, ale Dzurindovi a Schmognerovej kapitalisti z USA. Dzurinda so Schmognerovou sa potrebpvali zavďačiť Američanom. "Njalepšie" im bolo podarovať za daňové prázdniny zlaté vajce ekonomiky VSŽ. Je toho viac, ale ....
Súhlasí trin i ty


6.
označiť príspevok

Mojka žena
   25. 11. 2012, 13:49 avatar
som zvyknutá, že iba trepem..nie som kvalitný diskutér ..ale zato pamätník Košíc  


8.
označiť príspevok

Vladko muž
   25. 11. 2012, 14:30 avatar
4
Tebe v tvojom príspevku ide čo najviac osrať HZDS a Rezešovcov nie vyložiť genézu kúpy a predaja VSŽ Američanom a poukázať na jeden z najväčších podvodov Dzurindu. Inak Rezešovci aj HZDS mi môžu byť ukradnutí.


10.
označiť príspevok

Mojka žena
   25. 11. 2012, 15:05 avatar
 všetko, aj hnonline je samé klamstvo..iba mlieko čistá voda,že?


2.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   25. 11. 2012, 12:03 avatar
na zamyslenie.. vodne dielo Gabcikovo, posledne socialisticke dielo europskeho vyznamu..
Co poslavil tento kinderkapitalizmus za poslednych 23 rokov? co by sa aspon trosku tvarilo ako nieco poriadne a vyznamne?
www.stv.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí trin i ty, Vladko


3.
označiť príspevok

nabzlo muž
   25. 11. 2012, 12:20 avatar
tí posratý kapitalisti nevedia postaviť jednu diaľnicu,za komančov by bola diaľnica aj v Medzilaborciach...
Súhlasí trin i ty


7.
označiť príspevok

Vladko muž
   25. 11. 2012, 14:14 avatar
3
A prečo nebola? (za komančov).


14.
označiť príspevok

Al_ice
   27. 10. 2013, 11:01 avatar
7. kde si Vladko? 


9.
označiť príspevok

Chiara
   25. 11. 2012, 14:41 avatar
Postavili nám banky, všade a veľa, máme nové obchodné mega centrá, zrekonštruovali hlavné mestá od Bratislavy po Košice, vybudovali zástavby bytov všade tam, kde bolo voľné miesto, vybudovali železničnú stanicu z Bratislavy do Austrie, máme v Senci Aqapark, a máme...
Súhlasí Petrana


11.
označiť príspevok

Petrana žena
   25. 11. 2012, 16:21 avatar
...holé rite. 
Súhlasí Boris_I.


12.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   25. 11. 2012, 18:12 avatar
Mame dute hlavy z medii.


13.
označiť príspevok

Posol
   27. 10. 2013, 10:59 avatar
No myslím si, že nečudo, že keď nie jeden, tak druhý, keď nie modrák, tak červeňak, nečudo, že sme tam, kde sme, keď ľudia raz modrého, potom červeného a dookola stále:

http://www.youtube.com/watch?v=lJMJheopWXU Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


Dzurinda to vie, tak ako Fico:
http://www.youtube.com/watch?v=g10LfrF2Y-E Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
a ovce sú ticho, dokonca ich vždy dookola volia a potom nadávajú, že aké je to tu všetko na nič.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 03:38,  Krestanske zbory idu podla biblie ako vedia...niektore lepsie, niektore horsieNie su zavisle na...
dnes, 03:13,  vela krat sa jedna o vyslobodzovanie....ale ty tomu nerozumieš...ja ani neviem, žeby u nas...
dnes, 03:07,  26, .... ale pozor, vieš kto to povedal, .... a bol za to pokarhaný, .... že "nehovoril...
dnes, 03:02,  10, .... nie je to až také ťažké!*40 Ak bude mať dobrého učiteľa v pravom...
dnes, 02:38,  1, .... otázka na mieste je aj tá, že ktorých "pomazaných bratov Ježiša Krista"...
dnes, 02:34,  5, .... v Ondrejovej cirkvi sa to prejavuje tak, .... že začneš štekať, ... kotkodákať,...
dnes, 02:19,  7, ..... a veru sa im to podarilo! A bola to ťažká úloha, .... lebo RKC tak znefunkčnila...
dnes, 02:13,  30, .... OK, ... tak ako pán Ježiš=posol=anjel!...
dnes, 02:04,  3, .... vždy tomu tak bolo, že Boh mal len jedno pravé náboženstvo! A tak je tomu aj dnes!...
dnes, 01:45,  3, .... jednoducho, .... naplní sa to až v Bohom stanovený čas!*40
dnes, 00:32,  Ako môže byť naplnené to, čo má ešte len prísť?
včera, 22:56,  https://scontent.fbts7-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/fr/cp0/e15/q65/122173098_197427861902733_24442323...
včera, 22:54,  Idem radšej dokukať Liona, lebo inak tu by som zostala sama. .. *14 a ja sa už bojím tmy. *54...
včera, 22:53,  Popros vašich, aby prišli vaši k našim a keď prídu vaši k našim, budú vaši u našich.
včera, 22:53,  Oúúúúúúúújéééééééééééééééés. *53
včera, 22:52,  Neviem kde to chovajuu. .. to je ešte mláďa tigraa. .. *50 *50 hiiija.
včera, 22:49,  To chováš v paňeláku ? *11*11*12
včera, 22:48,  No toto, čo som našla. .. respektíve, nie našla, ale zbadala. .. =o Dve moje...
včera, 22:44,  Ema má mamu. Mama má danu. Tata, ten sa má. *03*03*03*03
včera, 22:43,  Blek líves maťer ? *49*49
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Ženy sa obliekajú kvôli ženám a vyzliekajú kvôli mužom.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(86 269 bytes in 0,730 seconds)