Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Duša a ja.

126
reakcií
2278
prečítaní
Tému 24. októbra 2010, 20:24 založil A-čko.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
02. 04. 2011
50
31. 03. 2015
84
24. 09. 2011
46
31. 03. 2015
120
 
 


1.
označiť príspevok

A-čko muž
   24. 10. 2010, 20:24 avatar
Chcel by som vedieť čo je to duša, lebo som ju hľadal a neviem, asi ja som duša neni, nejaký duch , vesmír a neviem co vsetko, ale duša..asi nie. Ze vraj zvery dusu nemaju, je možné, že ak ju nemam, tak som zviera, alebo mi ju niekto slohol..
A je dusa to iste čo astralne telo?
V nejakých komentaroch od tzv. vesmirnych ludí som čítal, že pri istej urovni duchovneho vyvoja individuality ludskej sa rozpusta astralne telo a človek už je niečím inym.. nie su nahodou tí tzv. ves. ludia "vrahmi" dusí a schovavaju to za taketo vzletné frazy o vyvoji, ale ide im o nejaké osobné vyhody ?
No a dalej...viem, že mnoho neviete a v duchu sa zarehocete nad touto temou, kedze vas vasa vlastna dusa ani nevelmi zaujíma, tiez neviete co to je, ale poznate hlad , chut na sex a uspokojovanie takychto vecí, vecí tela...tak načo nejaká duša? že?
Ale ak ste aspon trochu vynimkou a o niecom z predmetov mojich otazok viete, lebo mna toto s dušou naozaj velmi zaujíma..mozno i preto, že ak chcete tzv. astralnu projekciu -asi by ste mali byt dusou, ktorá putuje..


101.
označiť príspevok

Morath muž
   25. 10. 2010, 17:57 avatar
Duša je blbost vymyslená kretény.


108.
označiť príspevok

arašid žena
   25. 10. 2010, 22:03 avatar
Duša - neviem to definovať, ale napíšem ti ako to ja cítim - žijem, preto cítim,vidím,počujem,myslím,pamätám si, zabúdam...Všetko deje, ktoré sú nehmatateľné, a predsa existujú v nás. A podľa toho, čo prežívame, tak sa aj cítime, ak je nám dobre a tešíme sa - "duša jasá", ak je to ale naopak, vravíme "až nás duša bolí".
Tak netrep, že ti niekto dušu ukradol, prilož si ruku na hruď, cítiš ako ti bije srdce? Ako starodávne hodiny na veži, bim - bam, bim - bam .... až raz "hodiny" stíchnu, nebudeš viac cítiť,vidieť,počuť,mysliet,pamätať si, zabudneš, ale inak, ako za života.
Súhlasí Vlado


109.
označiť príspevok

Vlado muž
   25. 10. 2010, 22:21 avatar
Pekne si to opísala. Tiež som za… tak rovnako aj ja cítim.
Súhlasí arašid


117.
označiť príspevok

arašid žena
   26. 10. 2010, 12:18 avatar
Dík,Vlado, "až mi duša zaplesala".... 
A aby som nezabudla - o malých deťoch sa hovorí, že majú "dušu čistú". Jasné! Pretože oni síce cítia, vidia, počujú, i primerané k svojmu veku premýšľajú, ale ešte nevedia všetko rozoznať, čo je dobré a čo zlé, oni len cítia, že je dobré , keď sa napapkajú , vykakajú, a keď ich fyzické telo pociťuje hlad, tak aj reagujú. Ono to zakvárenie "duše" príde krok po kroku. Fakt - pamätáte si niečo z čias útleho detstva, keď ste spravili niečo zlé a UŽ STE SI TO UVEDOMILI? Moja pamäť siaha až do čias môjho veku 3,5 roka... zaujímavé, až kam pamäť siaha! A pamätám si aj to, keď som prvýkrát v ruke držala pomaranč a mama mi z kúskom šupky prskla do nosa čosi tak nádherne voňavé, ale zároveň studené, mala som vtedy sotva štyri roky a maminka netušila, že o pár mesiacov jej tri dni po pôrode zomrie cerenka v pôrodnici. Aj to si pamätám, ako v mrazivom počasí niesol môj otec zlatú truhličku a vkladal ju do zemi. A mne to bolo ľúto, lebo mne sa tá zlatá vec veľmi páčila. A plakala som. Ale nie preto, že som prišla o sestru, ale preto, že mi v tom strašnom mraze a snehu bolo zima. Vtedy bola ešte i moja duša "čistá", lebo som ešte nevedela, čo je to smútok a prečo moja mama plače aj s otcom ... ja som chcela ísť domov, lebo mi bola zima. 


119.
označiť príspevok

A-čko muž
   27. 10. 2010, 19:30 avatar
Morka jak to de v cesku? Co ste tam este nezdanili? 


113.
označiť príspevok

Jojet
   26. 10. 2010, 11:43 avatar
No konečne, ja ti poviem, že duch duša neexistuje takže ju nehladajme pokial funguje mozog je to ok ak mozog vypovie dusa je tatam :-)


114.
označiť príspevok

Anette žena
   26. 10. 2010, 11:45 avatar
Jojet, a toto tvoje mudrovanie by malo akože uspokojiť A-čkov hlad po poznaní duše?   


116.
označiť príspevok

Jojet
   26. 10. 2010, 11:51 avatar
Nehladajme zbytočnosti, svet je aj tak krasne zaujímavý. Podla mna všetci ktorí sa dušujú to tu trošku, ale len trošku hamujú.Inak by sme sa nadchýnali nad napr: autom. práčkou. nakrajšim ludským vynalezom - par pokrutenych drotikov a namiesto driny sa mozes napr: milkovať
a hlavne získavaš čas a o ten ide najviac tak riekol Gandalf


115.
označiť príspevok

Jojet
   26. 10. 2010, 11:48 avatar
Tatko bude v systéme spracovaná tvoja "duša"
http://www.youtube.com/watch?v=y2j1ubrkumg Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


118.
označiť príspevok

pomocnik muž
   26. 10. 2010, 18:01 avatar
Ďakujem za peknú tému, A-čko, aj ostatným za rôzne príspevky, mnohé veľmi pekné. Skúsim tiež prispieť s troškou z niečoho, z čoho sa mi smelo dostať. Snáď to prispeje k objasnenie mnohého, pretože v termínoch "duša", "duch" a "astrálne telo" sa toho popísalo tek veľa rôzneho, a vládne v tom veľký zmätok.

Tak poďme po poriadku:

Pod "dušou" - si predstavujem to, čo z človeka ostane po pozemskej smrti, keď len prichádza k tomu, že duša zo seba "vyzlečie" najvrchnejší obal alebo nástroj - pozemské telo s jeho všetkými orgánmi - ktoré pred tým táto duša oživovala. Ako už naznačovali niektorí predo mnou, na tejto duši ulpievajú aj všetky "nečisté" povahové vlastnosti, t.j. nepekné sklony, ktoré si ´človek počas doterajšieho bytia v sebe svojim citovým životom "vypestoval". Preto písali o "čistej duši". Naproti tomu to, čo ostalo v pozemskom rozume, teda všetko to, čo sa človek počas života na Zemi namáhavo rozumom naučil, to stráca, pretože stratí aj tento pozemský rozum. Ostáva mu len to, čo z toho vnútorne prežil. Preto sa často vraví, že len ten, ktorý nejde životom vlažne alebo chladne, ale snaží sa všetko čo do seba príjma v sebe aj naozaj prežívať, jedine ten tento život využil naplno, a môže si zo sebou odniesť poklady (alebo - pokiaľ si v sebe týmto pestovaním vypestoval len nepekné sklony - ako závisť, nenávisť, akékoľvek formy závislosti), veľmi si dušu zaťaží a je to pre neho veľmi zlé.

Je teda dobré, ak sa niekto snaží "žiť naplno", avšak toto "žitie naplno" si ľudia nesmú vysvetlovať ako holdovaniu nejakým čiste pozemských "radovánkam" ako napr. túžba vlastniť peniaze, fajčenie, holdovanie čisto telesným pudom, jedlu a mnohému inému, pretože tým sa duša po smrti púta na toi pozemské, kde jedine je možné takýmto sklonom holdovať, a môže ju to zabrzdiť vo svojom vývoji na tisícročia. Ale to som odbočil.

Preto sa vraví o "čistej duši". Duša samotná je teda človek bez pozemského tela, napr. človek v "záhrobí". Ani toto záhrobie však nie je to, čo náboženstvá označujú "Raj" alebo "duchovný domov", alebo "večná ríša blaženosti" a pod. Je to tiež len svet z pominuteľnej hmoty, i keď táto hmota je ďaleko jemnejšia, ako pozemská hmota našej zeme a vesmíru, ktorý okolo seba vidíme pozemskými očami a prístrojmi.

Aj tohoto človeka - t.j. dušu" - ešte musí oživovať niečo v jeho najhlbšom strede - niečo skutočne a jedine živé - jadro, ktoré pochádza z tejto večnej, duchovnej ríše, kde nie je možné nič nečisté, niečo, kde sídli "ja človeka" a všetky jeho najčistejšie ideály a cnosti, ktoré on len musí rozvinúť a všetkého "necnostného" sa zbaviť, aby do tejto ríše blaženosti mohol raz vstúpiť ako úplne zrelý a dovyvinutý ľudský duch, čo je jeho konečným cieľom existencie v ťažkopádnom hmotnom svete, kam patrí aj naša Zem.

Toto "niečo" zo živej látky ktorú teda môžeme označiť nie "hmotnou", ale "duchovnou" látkou - nazývame "duch" človeka.

padli tu aj zmienky o "astrálnom tele", s ktorým pracujú liečitelia a ktorí dokážu vidieť mnohí jasnovidci, a preto ho mylne označujú za "dušu". Astrálne telo nie je samotnou dušou, ale len jemnejší predobraz pozemského tela, podľa ktorého sa toto pozemské telo formuje (rovanko aj rastlinné telá či zvieracie). To je dôvod, prečo liečitelia dokážu predpovedať aj choroby, či dočasne ich vyliečiť, vidia ich na astrálnom tele, podľa ktorého sa neskôr musí vyformovať aj pozemské telo.

Za normálnych okolností je prirodzené, že po pozemskej smrti zaniká aj toto "astrálne telo" ako nepotrebné. Jedine u duší silne lipnúcich k niečomu pozemskému, následkom tejto ich túžby po pozemskom si toto astrálne telo stále vyživujú. Astrálne telo je svojou jemnosťou najbližšie pozemskému, a preto je potrebné k tomu, aby sa aspoň čiastočne mohla duša holdovať tomuto pozemskému, aby sa tu mohla prejaviť. Preto aj my za určitých okolností môžeme zavnímať toto astrálne telo - sú to rôzne potemnelé duše pripútané na Zem ako napríklad "biele panie" na hrade, mnoho pripútaných dušé na cintorínoch, na miest kde sa niečomu holduje a podobne.

Človek však, ktorý má ešte astrálne telo, však nemôže ísť ďalej, "vyššie" a častokrát ani nechce, čo je dané jeho prevažujúcou túžbou. nemôže sa anio znovu narodiť na Zem, pretože tak nemôže dosta´t úplne nové astrálne telo, podľa ktorého by sa potom mohlo formovať aj pozemské telíčko "dieťaťa". Sú to preto veľmi smutné stavy "uveznenosti" a takýmto zblúdeným dušiam v bytoch, hradoch, cintorínoch, ktorí tam "strašia" je možné pomôcť, ak sa na nich obrátite a vysvetlíte im, že už zomreli (mnohí o tom ani nevedia, najmä ak ich smrť sa udiala náhle alebo ak pred tým "neverili" v posmrtný život) - a že ich cesta vedie ďalej, do krajších a svetlejších svetov, pričom je možné v modlitbe poprosiť aj o to, aby k nim mohla prísť pomoc. bez toho však, aby sami nezatúžili po zmene, im však pomôcť nie je možné, lebo ani v tomto nie je možné porušovať slobodnú vôľu človeka.


120.
označiť príspevok

bombardér300 muž
   27. 10. 2010, 21:15 avatar
Bože, daruj mi silu prijať, čo zmeniť nemôžem,
odvahu zmeniť, čo zmeniť môžem
a múdrosť rozoznať jedno od druhého.


2.
označiť príspevok

Ónya žena
   24. 10. 2010, 21:07 avatar
určite to nie je bicyklová duša.. ..podľa mňa je duša fluidum, nie je možné ju vidieť ale je možné ju cítiť..(nie hmatom) ale pocitovo..je to naše vnútro (nie vnútornosti ) ..
Súhlasí Anette


3.
označiť príspevok

A-čko muž
   24. 10. 2010, 21:10 avatar
Onya ,a le naco mam zamerať pozornosť v "sebe", ak ju chcem objaviť.?


5.
označiť príspevok

Ónya žena
   24. 10. 2010, 21:24 avatar
duša sa v sebe nedá objaviť ..každý ju má či chce alebo nechce, je to tvoj dych "psyché" ..ak dýchneš na zrkadlo a zarosí sa, ešte stále si na žive. Duša je súčasť teba.
Súhlasí precious, Vlado, Anette


6.
označiť príspevok

A-čko muž
   24. 10. 2010, 21:34 avatar
Akoto, a ked si cchem "vypochodovat z tela, tak to robímk s dusou, alebo sa prepadnem vs eba-cize realne neopustam "telo" , ale iba sa "zmensím" ?


7.
označiť príspevok

Ónya žena
   24. 10. 2010, 21:38 avatar
ak vtedy dýchaš ..tak to robíš aj s dušou. ..može aj byť, že ak opustíš telo, tak ostáva na chvíľu bez duše ktorá si lieta a vráti sa späť do tela, mno ..a čo ak je to vedomie ktoré opustí tvoje telo ?


112.
označiť príspevok

Anette žena
   26. 10. 2010, 11:36 avatar
Opustiť telo , možno na hranici medzi životom a smrťou, možno nejakí východní jogíni by to mohli vedieť. My tu a západe sa ozaj presycujeme pôžitkami tela , a potom tá duša je taká vyprahnutá.


110.
označiť príspevok

Vlado muž
   25. 10. 2010, 22:22 avatar
Však sa aj tak vraví, že: a vydýchol naposledy.


4.
označiť príspevok

Ónya žena
   24. 10. 2010, 21:13 avatar
odosobniť sa


8.
označiť príspevok

enemy unknown
   24. 10. 2010, 21:39 avatar
Astrálne telo nie je duša. Totižto človek je podľa starovekých náuk viacvrstvová osobnosť. Nie je iba telo a duša. Je to zložitejšie. Poznatky ezoterných a náboženských skupín sa opierajú o Aristotelovu náuku o duši a jeho metafyziku, kde mal človek minimálne tri vrstvy duchovného tela: rastlinnú dušu, živočíšnu dušu a ľudskú dušu. Potom sa to pohybuje podľa panpsychizmu, teda že človek je odrazom makrokozmu, čo bolo v staroveku sedem planét (vrátane luny a slnka). Takto mali aj Egypťania sedem zložiek tela, z toho astrálne telo bol dvojník "Ka". U kabalistov je to "Nefeš". Duša je v kabale "Ruach", čo je dych. U olmékov, mayov a aztékov je to nagual, zvieracie alter ego. Astrálne telo skôr súvisí so zvieraťom, môžme to vidieť aj u šamanov, keď cestujú do nebeských alebo zásvetných sfér na svojom zvierati pomocníkovi. Ale duša ako koncept, ktorý západnej civilizácii predostrel judaizmus a kresťanstvo, nie je totožné so zvieracím dvojníkom.


9.
označiť príspevok

A-čko muž
   24. 10. 2010, 21:49 avatar
Takže duša je ego...nehmotné ego, ktore moze byt cestovatelom v akomkolvek tele, resp.. i v Bohu, ci v bozskom tele, tele dokonaleho vybavenia atp.? Je dusa to co sa volá atma?


13.
označiť príspevok

Ónya žena
   24. 10. 2010, 22:00 avatar
atma môže to byť vyššia úroveń nášho vedomia "


16.
označiť príspevok

enemy unknown
   24. 10. 2010, 22:17 avatar
átman je totožný s brahmánom, ale v takom kontexte, že átman je mikrokozmický princíp a brahmán makrokozmický princíp. Sannjásovia (teda tí, čo odídu do ústrania v Indii) prostredníctvom jógy sa pokúšajú zosúladiť tento princíp v malom a veľkom v sebe, a tak sa vymaniť spod máji, teda chcú sa stať bohom. Lenže západ chápe jógu iba ako jeden z jej ôsmich stupňov, asánu, čo je iba poloha tela. A potom to tak aj dopadne, že nejaké jeblé ženské si myslia, že jóga je na chudnutie.


20.
označiť príspevok

Boris muž
   24. 10. 2010, 22:24 avatar
maya predstavuje materialny svet. Teda vsetko co je za, co je a co tvori materialny svet je boh, ale maya je nejaka projekcia. Niekde sa pisalo aj o holograme. ? 


23.
označiť príspevok

enemy unknown
   24. 10. 2010, 22:32 avatar
máya nie je len materiálny svet. Je to trošku zložitejšie. Tzv. "Veil" - závoj, máya - sa nachádza pred priepasťou. Tá je až po astrálnom svete a astrálny svet nepatrí do hmotného sveta. Potom ide mentálny svet a až potom ide archetypálny svet, ktorý máš ty na mysli. Toto delenie majú v rôznych pomenovaniach západné aj východné mystické smery.
Súhlasí A-čko


26.
označiť príspevok

david lane 01 muž
   24. 10. 2010, 22:39 avatar
...enemy,mne sa zdaaa,ze keby sem dal njekt0 recept na d0macu pecen0vu pasteku,tak ty budes tvrdit,ze t0 je recept na pecen0vu p0mazanku...


33.
označiť príspevok

enemy unknown
   24. 10. 2010, 22:49 avatar
david, zdá sa ti, že všetkých chcem nasilu opravovať? To nechcem, je mi to až trapné, keď mám povedať to, čo mi poskytli rôzni špecialisti náboženstvo za zdroje, a tie idú tak hlboko do tých učení, že keď to porovnáš napr. s anglickou wiki, tak ti to pripadá, ako keby si opravoval žiaka na základnej škole, ktorého socialistické školstvo naučilo kokotiny so 17. a 18. storočia na základe osvietenstva a prekonaných paradigiem. Tie základné informácie nie sú celé zle, to nie, ale treba k nim pristupovať opatrne a rozpitvávať ich.


38.
označiť príspevok

david lane 01 muž
   24. 10. 2010, 22:57 avatar
...enemy,nieze sa zda,ze nasilu 0pravujes,ale ty tu znasilnujes....nik0mu,0pakujem,nik0mu si este nedal za pravdu...!


41.
označiť príspevok

Ónya žena
   24. 10. 2010, 22:58 avatar
enemy má svoju teóriu )


43.
označiť príspevok

david lane 01 muž
   24. 10. 2010, 23:04 avatar
...jak f0t0n,veriaci a mil0sk0...nep0pusti a nep0pusti...))) 


47.
označiť príspevok

enemy unknown
   24. 10. 2010, 23:07 avatar
david, ale veď ja netvrdím o žiadnej jedinej pravde, takže každému nechávať jeho vyjadrenie. Lenže to neznamená, že s ním musím bytostne súhlasiť. Nemôžem zato, že v niektorých veciach tu s ľuďmi na tomto fóre nesúhlasím, ale pripúšťam, že je to ich poznanie a pravda. Fotón nepripustí iného pravdu.


51.
označiť príspevok

david lane 01 muž
   24. 10. 2010, 23:20 avatar
...enemy,ja s0m si dal tu r0b0tu,ze p0z0rne citam,c0 je vyk0n)))...d0k0nca si mil0srdny,ze ,citujem..ale pripúšťam, že je to ich poznanie a pravda....niec0 ine je p0lemiz0vat a niec0 ine je vnuc0vat sv0j naz0r...


61.
označiť príspevok

enemy unknown
   24. 10. 2010, 23:35 avatar
A vnucujem svoj názor? Veď sa môžu na mňa vyjebať a kývnuť si, že aha idiot, kecá pičoviny, a ísť o dom ďalej. Keby som vnucoval svoj názor, tak by som neustále tu vysedával a písal donekonečna svoje jedny a tie isté úvahy. Zatiaľ čo som na tomto fóre okolo dvoch rokov, som sa toľko krát priklonil k úplne iným názorom, ku ktorým by som sa nevyjadroval teraz, a naopak. Ja tu raz za čas prispejem, keď ma niečo zaujme, a vyjadrím k tomu svoj postoj. Neočakávam všeobecný súhlas. Ty ho očakávaš keď prispievaš?


66.
označiť príspevok

Vlado muž
   24. 10. 2010, 23:42 avatar
Však sa nemusíš až tak (verejne, nahlas) hnevať. To my sme skoro všetci takí, len nepíšeme všetko, čo máme na jazyku. 

Veď normálne diskutujeme, vážne, seriózne, a hľadáme východiská (občas som tak z diskusie domotaný, že po odchode od počítača hľadám schody). V pohode, veď fórum je otvorené každému, dokonca aj fašistom. Tu si každý utrie nos, aj baby sa medzi sebou občas pohádajú. 

Len pokojne hovor to, o čom si myslíš, že to stojí za reč.
Súhlasí david lane 01


79.
označiť príspevok

enemy unknown
   25. 10. 2010, 00:22 avatar
Som pokojný, tie vulgarizmy svedčia o mojej primitívnosti a nie o mojom hneve.
Podľa mňa všetko, čo človek povie, stojí za to, teda má to nejakú výpovednú hodnotu. Keď niekto povie "zabijem ťa", má to určitú výpovednú hodnotu. Teraz ja to môžem zobrať veľmi vážne, či už to to myslel zo srandy ako hlášku, alebo to myslel vážne. V tom je tá diskusia zaujímavá, že nie kto čo povie, ale kto čo ako pochopí. Slová ma ešte nezabijú, ale činy už áno.


42.
označiť príspevok

enemy unknown
   24. 10. 2010, 23:03 avatar
ale dal som za pravdu, každý má pravdu. To je môj postmoderný a agnostický prístup k pravde. Takisto mám dočasnú pravdu, nemá ju nemennú, je to pružná záležitosť. Nie som dogmatik. Ide mi len a len o paradigmu v danom duchu doby, ja sa prispôsobím ako chameleón a budem s radosťou ukazovať masku okoliu, s ktorou sa tak chcú stotožniť.
Súhlasí A-čko


45.
označiť príspevok

david lane 01 muž
   24. 10. 2010, 23:06 avatar
...jak fic0,keca,keca a nic nep0vie..) keby mal kazdy pravu,tak sme v rici...)


50.
označiť príspevok

enemy unknown
   24. 10. 2010, 23:16 avatar
však sme v rici, nepáči sa ti to? Tvoj problém. So what?


52.
označiť príspevok

A-čko muž
   24. 10. 2010, 23:20 avatar
Asi chcel povedat v duchu príslovia, ze silnejsí pes jebe, cosi ze pravdu ma len ten co ju natlaci nasilim(a nezalezi natom ci povie, ze je najlaskeavejsím , ci lajnom v trave) ostatnym a tí mu pritakaju...pohnutky su irelevantne.
Ä objektívna pravda? To je co za blbost z hladiska duchovna?


27.
označiť príspevok

Boris muž
   24. 10. 2010, 22:40 avatar
naco sluzia, alebo naco maju sluzit tieto svety? az ta mozem poprosit a vies enemy?


48.
označiť príspevok

enemy unknown
   24. 10. 2010, 23:13 avatar
neviem načo slúžia svety. Pre mňa sú metafyzicky priestorom (nemusí byť v každom svete aj čas, ako to prezentoval Einstein časopriestorom, lebo keď je ten svet ničotou, akou sú napr. čierne dieri, resp. priestor za horizontom udalostí, tak tam si nevieme čas predstaviť), v ktorom mám ako človek voľné pole pôsobnosti. Niekedy mi to pripadá ako vrstvené priestory, cibuľové šupky. Len neviem, koľko tých šupiek je, takže tú cibuľu neolúpem a neochutnám.


28.
označiť príspevok

A-čko muž
   24. 10. 2010, 22:41 avatar
Povies realita? Aka realita, ked je len chvostom hada? Je mozne vsetko citit uplne hnusne sa udriet vnimat zit, ale poklada sa to za mayiu nie kvoli tomu, že je neskutocnym, ale kvoli zavislosti- podvojnosti, nesamostatnosti, cim to nema samo trvanie bez zdroja . To je rpavy vyznam slov mayia v tomto chapaní. Ak by som to zvulgarizoval, vsetko je mayia okrem Boha.


29.
označiť príspevok

Boris muž
   24. 10. 2010, 22:43 avatar
"závoj, máya - sa nachádza pred priepasťou" takto to vyznelo aj pri jednej uvahe o M teorii.


40.
označiť príspevok

enemy unknown
   24. 10. 2010, 22:57 avatar
ale ja sa ani nečudujem, keď máme postmodernu a holizmus, tak robíme rôzne myšlienkové koláže, v ktorých môžeš vidieť rôzne známe interpretácie. Veď si zober, že do povedomia sa dostali niektorí myslitelia ako je Fritjof Capra a jeho výklad kvantovej fyziky s metafyzickými úvahami. Takisto Sheldrakeové morfogenetické polia, atď.


25.
označiť príspevok

A-čko muž
   24. 10. 2010, 22:38 avatar
No pozor Joga , je spojenie. Cviky su len snahou "vyrobit"telom kluc, co zamok otvorí..
Nemyslel som atman , to sa skor chape ako osoba, ale atma- vlastne Ja. ..to ja o ktorom ani nevieme, kedze vdaka mayi sa domnievame, že ja , je obdrzane falosne JA..trebars meno, titul atp...no a tiez nie je zarucene, ze to spravne chapem, kedze , toto by mi musel povedat priamo nejaky avatar, kedze sanskrit prelozit je problem a problem je dokonca aj rozumiet slovam ktoré chce aj niektorý vych. filozof chapat...kedze bez skusenosti ani nevie o com číta.
Súhlasí enemy unknown


30.
označiť príspevok

enemy unknown
   24. 10. 2010, 22:45 avatar
niektorí rozlišujú átma a átman, ale zatiaľ sa nikto nevyjadril, či sa to v upanišádach rozlišuje, teda či to árijci rozlišovali. Zatiaľ je átma a átman totožný. No zaujímavé je, že je označovaný ako "ego", alebo "ja", a zároveň je spojený s pojmom "nadduša", pričom "ja" je nižšia zložka ako "nadduša". Ale podľa mňa osobne to nie je "ja", pretože "ja" je uchopiteľné, zatiaľ čo átma(n) nie je uchopiteľný.


37.
označiť príspevok

A-čko muž
   24. 10. 2010, 22:53 avatar
Ja je uchopitelné skor v zmysle uveznenia- teda v podstate je natolko siroke, ze je nemozné ho chytit, v zmysle uchopenia, je mozne ho ciastocne vaznit, ale toto su skor problematické debaty a nejak az tak velmi nie su predmetom mojej snahy poznat sa ..Chcel by som skor poznat hranicu medzi mnou a tym co som ked som telesnost. Je mi jasne, ze Bronz je nieco ine a cín trebars v bronze sa nechape ako cín, lebo vytvara vazby a v sebareflexii by asi nevníimal seba "cínovo", ale vztahovo k prvkom.. to je asi problem aj nas , pokial sme telesnostou a tak dusa nevie a nepozna svoju podstatu.
Avsak dusa ako som to zasa cital v ind. veciach je uplne neovplyvnitelná a viacmenej je zdrojom pre nasu exitenciu vo falosnom egu , ale ked pominie to telo, ci sa to nase Ja tvorene len touto mayou vrati k podstate ,a by o tom vedelo netusím
Súhlasí enemy unknown


39.
označiť príspevok

Ónya žena
   24. 10. 2010, 22:57 avatar
nemôže byť uchopiteľný, pretože je to naše vedomie "


44.
označiť príspevok

enemy unknown
   24. 10. 2010, 23:04 avatar
vedomie je uchopiteľné pre dosť ľudí, ale nevedomie nie. Átman je vedomie aj nevedomie ako celok na mikrokozmickej báze, čiže v človeku. Brahmán je makrokozmické vedomie aj nevedomie ako celok.


49.
označiť príspevok

A-čko muž
   24. 10. 2010, 23:15 avatar
atma- "Ja" ..može oznacovat telo,myseľ, inteligenciu, dusu, alebo Najvyššie Ja. Avsak vacsinou sa používa vo vztahu k individualnej duši.
Brahman -Nekonečne malá duša
-vseprenikajuci neosobný aspekt bozskej osoby
-celkový hmotný zaklad.
Este ide aj o oznacenioe najv. bozskej osoby, ak sa napíse velkym.
Takže myslím, že nejak sa tazko chapeme enemy.


53.
označiť príspevok

enemy unknown
   24. 10. 2010, 23:22 avatar
A-čko, ja som nečítal upanišády, len som pozrel pár výkladov od indológov, takže v tejto veci sa nejak nevyznám. Východ dosť ignorujem, čo ma mrzí, ale snažím sa pochopiť západné učenia do hĺbky.


55.
označiť príspevok

Vlado muž
   24. 10. 2010, 23:27 avatar
Enemy Unknown: Ja som nečítal u pani Šády.

A u ktorej pani?


57.
označiť príspevok

david lane 01 muž
   24. 10. 2010, 23:31 avatar
...stavil s0m sa s0 seb0u,ze t0 napisal Vlad0....a vyhral s0m,napisal))))...u pani szadyi..
Súhlasí Vlado, enemy unknown


56.
označiť príspevok

A-čko muž
   24. 10. 2010, 23:30 avatar
Vidís, mna zasa obratene, okuzlili ma ich veci..ale to az potom, co som zacal vidiet auru, alebo som nechapal kontext prany a rychlejsieho uzdravovania chorych tkanív atp.. zapadna sa mis tala uplne len skolkou, alebo bremenom prekazkou v chapaní suvislostí, aj so svojím ritualizmom a zonglovaním zo slovkami. Pretože zapad sa naucil rychlo pouzivat v duchu experiment- omyl, zelany vysledok.. Pricom zapad nevie co pouziva a zneuziva na svoje ciele, ale naucil sa ako a to ucí...a dodnes nevie s cim manipuluje. Vysvetlenia zapadu prichadzaju na zaklade dohadov o vysledku sposobeneho posobením...a tym nevedia o dlhosiahlych konsekvenciach k inym urovniam a inym osobam. Je to iba moj ind. postreh mozno mylný.. ale zatial sa mi tak javí.


71.
označiť príspevok

enemy unknown
   24. 10. 2010, 23:48 avatar
veď mne sa západ javí tiež dosť chaotický a ľudia v tom majú mišmaš, tak som sa niekoľko rokov snažil dopátrať k niečomu a vrhnúť na to sám pre seba nejaké svetielko. Tiež som z toho sklamaný, ale venoval som tomu príliš veľa času. Ale som mladý človek plný elánu, takže to vidím aj na skúsenosti s východom. Pravdaže nie len teoretické.


74.
označiť príspevok

A-čko muž
   25. 10. 2010, 00:03 avatar
Ja som mal mozno stastie, lebo ked som zacal s mysticnom tak mi padli do ruk NE/braky zo zapadu...zaujímave, ze som sa potom postupne dobral iba brakov, ked som chcel viac vediet a neexistovala literatura , ktorá by cosi niesla. Prekvapili ma ludia ako hnilica, aj ekd je x vecí s ktorými sa neda ci da suhlasit. Najlepsí su ti, ktorí maju realnu rpax pri pouzivaní sil , ktoré "akoze" neexistuju. A tak najskor som sa naucil cosi pouzivat a nevedel som co. Nie je mozne sa dobrat vysvetlení vecí, tkoré som uvidel , nie je mozne nikde najst co som videl vela krat. Mozno snad nejake tajne spolky maju nejaké znalosti..ale organizaciam sa vyhybam, ako smrti. Tak som bol nutený prejst ku tym vychodnym veciam a cuduj sa svete, mnohe veci, tkroé som cital kdesi v sanskrite zodpovedali mojim skusenostiam, ale vyklad prekladatela bol uplne od veci, lebo sam netusil co preklada o com sa tam konkretne bavia, co opisuje kniha atp. a tak vysvetlenia padali len o jeho viere...sak to poznas, a pritom ho mali za znalca.. sranda, ze?


76.
označiť príspevok

enemy unknown
   25. 10. 2010, 00:12 avatar
inak s tým súhlasím, niektoré tie knihy a ich preklady, to je na plač. A čo sa týka tajných spolkov, ja sa im mimoriadne vyhýbam, ale skúšal som robiť terénnu prax ohľadom chaos mágie v Čechách, a oni boli proste neprístupní, nechceli ani cez net. Zatiaľ čo satanisti v Čechách boli velice otvorení, lenže to sú úplní tajtrlíci, tam nie je ani za mak duchovna.
Súhlasí A-čko


80.
označiť príspevok

A-čko muž
   25. 10. 2010, 00:25 avatar
Cosi podobne ma napadá ako reiki...ich zasvacovanie do vyssich stupnov, trebars pán W Lubeck, ten ma svojim poznaním tychto veci velmi prekvapil. Ma aj knizky, tkroé su len viacmenj o laske horu dolu, ale aj dost rpaktické prírucky na zoznamenie sa s energeticnom , duchovnom atp..hlavne co sa aury týka..a tam som sa naucil zaklady . Ale clovek nikdy nevie ake miesto ma v tomto svete, pokial sa nestanu predmetom jeho skusenosti naozaj vazne veci, ktoré by zas nemohol bez videnia aury vediet.
Casto sa domnievam, že sme strasne kontrolovaní trestaní, zotrocovaní atp. a tak ucelove nato zabudam, aby som neprepadol depke z toho, že toto ani boh netusil co sa deje...asi tak sa len da vyjadrit rozcarovanie. Hladas odpoved kde na jakom nete, ale figu platne, kedze vies ze i tak nenajdes pokial este predtym nenajdes toho, kto ti povolí vobec nieco najst. Duchovnost je este vacsie otroctvo nez nevedomost.
Súhlasí enemy unknown


85.
označiť príspevok

enemy unknown
   25. 10. 2010, 00:49 avatar
inak tá posledná veta je fakt trefná. Niekedy sa cítim ako prikovaný na jednom mieste, ako keby ma niečo zväzovalo. Niekedy sa mi dokonca na miniatúrny okamžik predostrie, že čo ma zväzuje, ale ihneď to zabudnem, ako keby mi to niekto vysypal do koša a kôš okamžite vyprázdnil.
Môj otec je tiež liečiteľ, ale naučil sa to na Cypre u Daskalovho žiaka. Predtým chodil k Saša Pueblovi, ale potom si uvedomil, že Pueblovi drbe a chce z toho iba ťažiť prachy. No a minule bol otec u jednej neznámej veštkyne na tom Cypre, pochádza z Grécka, a tá mu povedala zaujímavé veci (a v slovenčine, nie v jej rodnom jazyku). Ona sa pekne naladila hore a povedala mu, prečo má oddrbanú štítnu žľazu. Vraj to je dôsledok karmy, lebo v jednom z životov bol americkým indiánom (sa mi zdá že aztékom), a vyžíval sa pri súboji so svojími obeťami tak, že im prepichoval krk na tom mieste, kde je štítna žľaza, a mal z toho egoistickú radosť. A ževraj prišiel z inej dimenzie. A keď sa pýtal na deti, tak pri mne spomenula, že som s ním prišiel z tej dimenzie a mám za úlohu mu karmicky pomôcť. Čo si myslíš o tej veštkyni A-čko?


87.
označiť príspevok

A-čko muž
   25. 10. 2010, 01:12 avatar
Takto to proste je, som sa dozvedel..., ale viem, že to byva opacne. Obet vyzera jak ten co to sposobil, preto je v tom chaos a karmu nevedia riesit . Ja si myslím, ze skor bol obetou a na blízku je niekto , kto mu to sposobil. A dnes na to aby sa to opat stalo stacilo dotycneho "azteka" niekde stretnut a tan ho prebodol, ale skor slovom smerujucim na hrdlo..nejak takto to chapem ja. Ku nej vidí iste, ale ja ti vobec neviem, ci sledovala vinníka , ktorý bol predmetom jehos kusenosti, alebo strach minulosti ci co... v podstate je strasne tazke naucit sa zbavovat tych co stretnes za zivot najdes ich informacne v poliach ludí.. V muzovi zenu, jeho vraha, vinníkov a dokonca panuju tomu, kto je vlastnik tela a spravaju sa akoby boli ním...
Ber to len ako moje skusenosti s vecou, nevnímam tam cistotu, ktora by sa ukazala a neskŕyvala sa svojou identitou...myslím na tu vestkynu.


54.
označiť príspevok

enemy unknown
   24. 10. 2010, 23:26 avatar
inak dosť sa to podobá na Crowleyho konštrukty Nuit a Hadit:
"Had! Toť zjevení Nuit.
Neviditelné se projevuje skrze viditelné
Had - nekonečně malý, světlý bod - vědomí. Had září - hvězda.
Nuit - nekonečně velký, temný prostor - nevědomí. Nuit je temná - obloha."


59.
označiť príspevok

A-čko muž
   24. 10. 2010, 23:34 avatar
Zakladnou meditaciou na dosiahnutie urovne dokonaleho vecneho a neznicitelneho Brahmanu je zameranie mysle na nekonecne maly bod a zaroven nekonecne velky. Ono to podla mna poukazuje nato, ze co je natolko male, je uplne a ale uplne vsetkym, kedze v jednom bode je obsiahnuté vsetka myslitelna rozmernost, teda vsetky smery .. v latentnom stave-. Prienik vedomím na uroven Brahmanu odkryje uplne vsetko..a jednoduche to asi nebude , lebo mysle sa musí pripravit na iny druh informacii a priestore a vlastne vsetkom tom, co vnimame len zmyslovymi ´vnemami.
Súhlasí enemy unknown


10.
označiť príspevok

Ónya žena
   24. 10. 2010, 21:51 avatar
to sú veci, ktoré sa nedajú moc racionálne vysvetliť ..preto sú duchovné, spirituálne a nie psychologické. Sú to veci nadprirodzené a nedajú sa zistiť filozofickou ani psychologickou analýzou. Pri skúmaní tzv.trojdimenzionálnosti človeka, sa vždy dostaneme na začiatok ."


21.
označiť príspevok

enemy unknown
   24. 10. 2010, 22:26 avatar
filozofia a metafyzika išli ruka v ruke v staroveku. Bez filozofie by nebola metafyzika a bez metafyziky by nebola filozofia, takže trošku uvažuj Ónya. Čo si myslíš, že "skryté učenia" vymyslel človek na to, aby utajoval nejakú jednu veľkú pravdu? Jedna veľká pravda nie je, je nekonečne veľa právd, a môžu si aj odporovať. Chaos je ničiteľ a tvoriteľ všetkých foriem, môže si robiť čo chce a nezaujíma ho, že nejaká Ónya nerozumie niečomu a označuje to ako nadprirodzené. Ide o zmenu paradigmy, to, čo ľudia prijmú za svoju dočasnú pravdu. O sto rokov môže byť braná teória strún alebo bránové svety rovnako, ako newtonovské mechanické ponímanie kozmu.
Súhlasí Boris


31.
označiť príspevok

david lane 01 muž
   24. 10. 2010, 22:47 avatar
...abs0lutny nesuhlas s druh0u vet0u...t0 jak keby si napisal,ze bez jadr0vej p0n0rky by neb0l0 plut0nia..._
Súhlasí Boris


34.
označiť príspevok

Boris muž
   24. 10. 2010, 22:51 avatar
to je slovo )
A ako je to presne david co povies? je to filozofia, ktora prebudza schopnost nazerat na svet zvnutra-metafyzika, lae je to ten pohlad zvnutra, ktory z nas robi filozofov?


36.
označiť príspevok

Boris muž
   24. 10. 2010, 22:51 avatar
*alebo


35.
označiť príspevok

enemy unknown
   24. 10. 2010, 22:51 avatar
veď ja pripúšťam, že Aristoteles sa mýlil. On to tak prezentoval, nie ja. Ja netvrdím o nejakej pravde že je pravda, mne je to dve na tretiu. Ja sa chcem vyznať v mori interpretácií. Interpretoval som Aristotela. Nič viac.


58.
označiť príspevok

Ónya žena
   24. 10. 2010, 23:32 avatar
enemy....máš naučenú teóriu ..pletieš do toho filozofiu a vedu, pretože paradigma a " nadprirodzené " je sto a jedno ..teória sa nemusí zakladať na pravde ani na poznaní "


65.
označiť príspevok

enemy unknown
   24. 10. 2010, 23:41 avatar
Ónya, čiže podľa teba sa "nadprirodzené" nedá spoznať žiadnym prostriedkom, ani vedou, ani okultizmom, ani náboženstvom, ani filozofiou, ani umením, ničím. Človek podľa teba nemôže poznať "nadprirodzené". Pochopil som to správne?


72.
označiť príspevok

Ónya žena
   24. 10. 2010, 23:55 avatar
presne tak, nadprirodzené sa dá jedine zažiť - kto zažije pozná a vie. Sú ľudia, ktorí majú nadprirodzené schopnosti.. nedá sa o nich "rozprávať" - lebo to "nad" proste "nejde pomenovať..))


73.
označiť príspevok

Ónya žena
   24. 10. 2010, 23:57 avatar
72/ oprava : ...nie pomenovať ..ale popísať ))


75.
označiť príspevok

enemy unknown
   25. 10. 2010, 00:05 avatar
no a preto, že ja som subjektívne niečo "zažil", tak sa to snažím popísať všetkými možnými prostriedkami, lebo inak by som musel kresliť, a ja kresliť neviem Mne sa zatiaľ zdá, že iba ranexil zažil niečo podobné ako ja. Navodiť si alternatívny stav vedomia bez použitia psychotropných látok ako je LSD, chce roky tréningu. Začínal som s tým v 13 rokoch v bojových umeniach a prenášaniu energie ki. To je tá energia, ktorá je obsiahnutá aj v astrálnom tele. Duchovný dvojník vyletí z tvojho fyzického a odmrští protivníka, veď si videla nejaké hongkongské šaolin filmy


77.
označiť príspevok

A-čko muž
   25. 10. 2010, 00:15 avatar
Nato je hara meditacia , strasna sila , viem o com hovorís.. v podstate , ale to chce disciplinovanu mysel -tichu a poslusnu , pretože inac sa clovek nedokaze uvolnit a vystavit svoju telesnost tejto sile bez vlastneho protitlaku myslou, ktora ihned posobí ako bariera. Tuto to nechapem ako vystrelenie dvojníka, ak sa prejavi tato sila, skor to chapem ako nechat viest svoje telo ci ruku tym co vystavis rezonancii so zdrojom tej sily. Su to malo zname veci pre ludí, velmi malo zname.
Súhlasí enemy unknown


82.
označiť príspevok

enemy unknown
   25. 10. 2010, 00:26 avatar
veď toto si aj ja myslím, obidvaja sa to snažíme nejak interpretovať, ale to nejde len tak slovami. Keď dám niekomu popísať nejaký obraz od umelca, každý mi pri detailoch povie niečo iné. Som zvedavý, či by sa našli dvaja ľudia, ktorí by popísali úplne rovnako a nezávisle od seba surrealistické obrazy. Veru, sú to málo známe veci pre ľudí.


84.
označiť príspevok

A-čko muž
   25. 10. 2010, 00:37 avatar
Ono to ide, pokial mas prakt. skusenost tak rychlo prideme nato, ze sa bavíme o rovnakom obraze a od rovnakeho autora..potom uz najst sposob, ako vysvetlit fungovanie vecí, je na konsenze, nie je azke prijat lepsie vysvetlenie, ked ide cloveku o pochopenie niecoho co ho zaujíma.
Mna frustruje rozprava s niekym , kto vidí len obraz , vsetky obrazy rovnako ale este nevie, ze obrazy maluju rozny autory a ze aj autory sami maju tých obrazov viac a kazdy sa inac vola. A tak nacuvam fundovanej rpavde o tom, ake su zavazne veci tie obrazy - ato je este ten co o obrazoch aspon vie, ze existuju...tazsie je uz najst niekoho kto vie, ze aj autorov je dost, alebo zanrov je dost atp..a hlbsie detaily? No to je nonsens.


86.
označiť príspevok

enemy unknown
   25. 10. 2010, 00:51 avatar
hej, je to na dlho A-čko, ale dobre som sa porozprával. Dík. Treba sa aj vyspať. Dobrú noc.
Súhlasí A-čko


88.
označiť príspevok

A-čko muž
   25. 10. 2010, 01:15 avatar
Dobru ..


78.
označiť príspevok

Ónya žena
   25. 10. 2010, 00:20 avatar
75/ enemy ..ty si iný "level " a nie si sám ..je nás viac čo niečo zažili ...ranex zažil oveľa viac ako si myslíš ,, ...a ja som tiež zažila a zažívam ..a nič som si navodiť nemusela a nemusím ..je to v inom "duchu " )).


81.
označiť príspevok

david lane 01 muž
   25. 10. 2010, 00:25 avatar
...mv0j duch0vny dv0jnik je zasa slab0ch...t0t,vyletel z m0jh0 tela,astralnym,aleb0 analnym 0tv0r0m,nevim uz kerym a pr0tivnika len zahalil kapust0vym smrad0m a v0bec h0 ne0dmrstil...


83.
označiť príspevok

enemy unknown
   25. 10. 2010, 00:33 avatar
to je v pohode david, že si z toho robíš piču, veď inak by si sa zbláznil, keby si to prijal. Len potom je v celku zaujímavé, že sa stotožňuješ s Laneovým videním pohanstva, ktoré je pretavené do nacionalizmu. Vlastne to ani nie je zaujímavé, novopohanstvo a wicca sú hry pre malé deti, ktoré sa nudia. Lane si dovolil dať do svojej huby Wotana, ale nevedel, kto alebo čo Wotan je. Asi podobne ako Varg Vikernes s Burzumu. Obidvaja malí chlapci s veľkým egom. Aj keď občas si Burzum vypočujem, jeho hudba bola lepšia ako tie jeho vypatlané hlášky.


89.
označiť príspevok

Boris muž
   25. 10. 2010, 07:26 avatar
Tak toto je pekna hlupost.
Je mnoho sposobov, ako nazerat dnu a ako to popisovat. Je mnoho knih, ktore sa zaoberaju jednym a tym istym a pritom su pisane uplne odlisne. Vzdy zalezi od pozorovatela.
A uz sme tu spomenuli, ze aj stari greci zacinali filozofiou.
Nebudme taki zakrpateni .. to je zalezitost velmi relativna a u kazdeho su to ine podnety.
Aj moderna fyzika sa tym zaobera a to dost seriozne si myslim... aj ked tito fyzici stale niesu vsetkymi brani uplne vazne idu dobrym smerom.. ich hypotezy davaju zmysel.


90.
označiť príspevok

A-čko muž
   25. 10. 2010, 08:32 avatar
Boris aj ja si to myslím, ak sleduju dvaja ludia cosi aj tak tam najdes spolocne prvky.Ked uz nic ine aspon farbu.


91.
označiť príspevok

enemy unknown
   25. 10. 2010, 10:17 avatar
Boris veď ja som sa to Ónyi už stokrát snažil napísať, že sa to dá nazerať, lenže ona sa chce robiť chrumkavá a elitárka, že niečo zažila. Kokos, toľko ľudí niečo divné v tomto smere zažilo, ale to neznamená, že tomu chápu. Z toho dosť ľudí si potom myslí, že sú vyvolení, alebo z toho chcú proste profitovať, alebo oboje. Takí vedia najmenej.
Tieto veci by bolo dobré odhaliť, ale je tam mnoho metodologických problémov, lebo sú to subjektívne výpovede (veľa z nich si neodporuje a dáva zmysel, ale kde máme zaručené, že to nemá naštudované z nejakej knihy). Napr. po tom, ako bol uvedený film Inception, sa aj psychológovia na Univerzite Komenského zaoberajú lucidnými snami. Niektorí psychológovia sami zažili lucidný sen niekoľko krát, ale dôležité je naučiť sa meniť vedomie tak, aby takéto sny mal kedy chce, aby sa mohol napojiť na EEG a skúmať vlny, pretože každá spánková fáza má presne vymedzené výšky vĺn. Už sa to podarilo LaBergovi, zmeral to na EEG, tak si to chcú overiť aj iní.


11.
označiť príspevok

Vlado muž
   24. 10. 2010, 21:52 avatar
Atma? To akože opak tmy?

Teista – opak ateista.
Tma – opak atma.


24.
označiť príspevok

david lane 01 muž
   24. 10. 2010, 22:33 avatar
...teista= tenista...
...tma=tam...
Súhlasí Vlado


62.
označiť príspevok

Vlado muž
   24. 10. 2010, 23:36 avatar
...teista= tenista... 

Keď čítam niektoré teistické názory, tak by som skôr povedal, že nie tenista, ale že majú v tom hokej.
Súhlasí david lane 01


12.
označiť príspevok

A-čko muž
   24. 10. 2010, 21:58 avatar
Ano Vladko, aj o slove a jeho vyvoji som premyslal presne v tomto duchu ..takze toto som si kladol(otazku) uz asi pred desiatimi rokmi, tuto spojitost k slovencine zo sanskrtu ...kedze sme indoeuropskym jazykom. Zivot a vyvoj slova poukazuje na mnohé...no ktovie, srandujes a mozno sa nemylis.. co ak je dusa "len" negaciou tmy?


14.
označiť príspevok

Vlado muž
   24. 10. 2010, 22:01 avatar
Veď to neviem, preto otázky… 


15.
označiť príspevok

Boris muž
   24. 10. 2010, 22:06 avatar
dobra otazka co je dusa.
Clovek by povedal, ze som to predsa ja.. ten co sa pozera, co citi, co sa smeje a co place a co premysla o trpiacich detoch.
Ja bych povedal, ze je to skor to za tebou co sa nesmeje, neplace, neciti bolest, sympatie ani sucit, ci hnev az krutost. Len tam je spokojne a nic mu nechyba. Ono je sice aj tu, ale zaroven asi aj inde.. mozno vsade zaroven? Metafyzik, odvazny fanusik kvantovej mechaniky by povedal, ze je v nasich troch dimenziach, ale zaroven ma pristum k dalsej, mozno dalsim?
Nemyslim, ze je to sucast identity, ktoru clovek nadobuda spoznavanim tohoto sveta. Nema identitu je vsetkym co si nasa akoze mysel dokaze predstavit a daleko viac. enemy napisal zaujimave veci.. o nasich dalsich identitach, ktore akoby obrastali tu dusu.. niekedy je tazko povedat ako daleko sme od nej, pretoze niekedy o tom ani nevieme a pozera sa priamo skrze nas. sme nou a potom zase nie.. niekedy neostane ani divny pocit a niekedy sme v zmateni co sa stalo. Niekto vie, ze existuju aj rozne sposoby, ako si cestu k nemu ulahcit.
snad ma nikto neukamenuje.. nemusite nic brat vazne ani ja sam neviem, ci je to len blud
Súhlasí A-čko, enemy unknown


17.
označiť príspevok

Boris muž
   24. 10. 2010, 22:19 avatar
Este by som dodal, ze je to prave ta dusa, ktora je v nas tvorivou silou, krativitou a ktora dokaze transformovat cistu energiu ako je laska a nie nase vymyslene ja, ktore sme nadobudli zivotom tu od narodenia, ci nejake dalsie identity, ktore vekmi sa nachytali. vlastne zaujima ma to. acko co k tomu povies ty?


18.
označiť príspevok

Boris muž
   24. 10. 2010, 22:21 avatar
a hla.. takto si v jednoduchosti predstavujem identitu nadobudnutu interakciou s materialnym svetom  
www.identita.ch Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


19.
označiť príspevok

Ónya žena
   24. 10. 2010, 22:23 avatar
 ..to je čo ?


22.
označiť príspevok

Boris muž
   24. 10. 2010, 22:27 avatar
.. je to len "nalepka" akesi logo.. nic nieje pred nim a nic za nim. Len nieco, co sa nejakym sposobom chce odlisovat od odstatneho a tym zbytocne "zabera priestor" vyuziva zmysly a matie vnimanie pocitmi aj ked si nahovara, ze plni velmi dolezitu az nie najdolezitejsiu ulohu, netvori v skutocnosti vobec nic.. skor skodi. to je ta identita


32.
označiť príspevok

Boris muž
   24. 10. 2010, 22:48 avatar
mno asi predsa len nieje az take zbytocne aj ked ....
ide totiz tiez o jeden z vytvorov z nekonecna moznosti a aj tu je miesto pre obdiv


46.
označiť príspevok

david lane 01 muž
   24. 10. 2010, 23:06 avatar
...pravdu...


60.
označiť príspevok

david lane 01 muž
   24. 10. 2010, 23:34 avatar
....c0 ked aj enemy naletel...?????))))
Izraelská biblická archeologie se dosud těšila značné mezinárodní vážnosti. Nyní však vyšlo najevo, že posledních dvacet let vyráběli podvodníci falza a oklamali jimi i význačné vědce. Vedle hlavy skupiny, kterou je třiapadesátiletý inženýr z Tel Avivu Oded Golan, se na nich podílel mj. i uznávaný profesor jeruzalémské Hebrejské univerzity Robert Deutsch. Napodobeniny, které kriminalisté označili za geniální, obohatily četná muzea i soukromé sbírky.


63.
označiť príspevok

enemy unknown
   24. 10. 2010, 23:38 avatar
a čo má spoločné izraelská biblická archeológia (ktorú uznáva Fotón) spoločné s okultizmom? To by si mohol vysvetliť. A keď aj vedci naleteli niekomu, tak čo? Ľudstvo stále tápe v omyloch, lebo jednotlivci sa chcú za každú cenu dostať na výslnie.


69.
označiť príspevok

A-čko muž
   24. 10. 2010, 23:44 avatar
Mozno je to o ich viere v roavdu, ktora je lzou. Ak by po 40-50 rokoch zivota takyto vedci zistili a pripustili sebe, ze cela ich viera je loz, tak kto by boli oni sami? Je to zamaskovaný pud sebazachovy. Pretlacanie svojej pravdy podvodmi je pre nih samych cosi ako sluzba ich Bohu - teoreticky. Mozno vobec neveria v nic a robia na objednavku ako zoldak.
Súhlasí enemy unknown


64.
označiť príspevok

david lane 01 muž
   24. 10. 2010, 23:39 avatar
...a tak sa zdaaa,ze na t0 vyslnie sa chces d0stat sam....))))


67.
označiť príspevok

enemy unknown
   24. 10. 2010, 23:42 avatar
sám? To by som musel zostať jediný na svete. Zomrel by som nudou, ľudia sú zábavní.


68.
označiť príspevok

enemy unknown
   24. 10. 2010, 23:43 avatar
ale stále si nevysvetlil spojitosť I.B.A. a okultizmu.


70.
označiť príspevok

david lane 01 muž
   24. 10. 2010, 23:45 avatar
...a ak si nep0streh0l zmysel c.60...tak tv0j *0kultizmus* sa na praktiky,hen,pr0fes0ra d0ooost p0d0ba..))))


92.
označiť príspevok

kolac
   25. 10. 2010, 13:07 avatar
ačKO. nechcem do toho nejak zasahovať, aby si si nemyslel, že nabúravam tvoju vieru. V tvojich príspevkoch viackrát odznelo ,že maš v tejto téme absolútne jasno.Prekvapuje ma teda poviem úprimne, toto tvoje vyznanie, a teraz už ozaj neviem čo si mám o tom myslieť.


93.
označiť príspevok

A-čko muž
   25. 10. 2010, 13:36 avatar
kolac-Je to jednoduché, uvažujem a sledujem sa.., a mám pocit, akoby som nemal dušu.., tak ju chcem nájsť, znovu najst...možno je v pekle, alebo v nebi už teraz, ale mne niečo chyba..nemyslím, žeby to bola viera v Boha co mi chyba, je to tajomstvo, TAJOMSTVO, co je na zemi, to biblické a robí si čo chce, ma svoj čas, baví sa zabava, robí zlotu,, nikto nema vysvetlenia, len klepy..a tí co sa drzia povodnej viery? Ani nezbadali, ako im prekladmi už hodne davno podstrcili falosne texty.. Toto vidím a hľadám. Nebaví ma tiež sledovat, akoby božiu ignoranciu stavu vecí, ale ked sam dal moc na istý čas nejakym potvoram, tak co bezný clvoek zmoze.AK by nato upozornil, že odo dnes je diabol na zemi, davajte si bacha neverte nicomu, už by to TAJOMSTVO nebolo. Takže možem vediet milion vecí, ale su mi nanič- až pričasto.


94.
označiť príspevok

kolac
   25. 10. 2010, 14:27 avatar
Každy na tomto svete niečo hľadáme, ale dôležité je aj to, že niekam spejeme.Niektorý vidia zmysel zivota v peniazoch, ale keď ich majú tak zistia, že ich to nenaplňa.A tak stratia zmysel života. Samozrejme tí čo ich majú a nahaňajú sa ďalej, za nimi, ti asi nemaju dosť. Možno , že to vieš , ale to pripomeniem, že štatistiky vo svete hovoria, že najviac samovrážd u mladých aj starších je vo vyspelých krajinách.Holandsko, Norsko, Japonsko, Dánsko. Teda nie v zaostalých krajinach. Dôvod jednoznačný. Strata zmyslu života a potom cez drogy, alkohol - smrť. Ake jednoduché. Čo je príčinou tejto straty a nechuti žiť. Je to strata úcty v samych seba.Možno aj to, čo si tu napísal je hľadanie. Bodaj by si našiel to čo hľadáš, možno tu tvoju dušu , možno tú tvoju archu ja neviem tam niekde v Jemene, ale vysledkom je najsť zmysel . Ja osobne si myslim, že každy jeden z nas je svojou povahou a výzorom original. KYm a ako, to je otazka pre tych, čo tuto vec nemaju vyriešenu. kresťanom je to jasné. Moslimom tiež. To že ich nábeženstvo po staročia niekto pokryvil, im nebrabi v tom, v čo veria. A pre tych ostatnych ostava len ďalej hľadať.


95.
označiť príspevok

A-čko muž
   25. 10. 2010, 14:34 avatar
kolac , dakujem ti aspon za stipku snahy porozumiet aj "Diablovi"...,a k by som ním bol tak ta obídem.


96.
označiť príspevok

fajer
   25. 10. 2010, 17:17 avatar
žiadna duša nie je,človek má podvedomie ,vedomie a niekto aj svedomie,to všetko zaniká s telom,iné dôkazy neexistujú,je zbytočné o tom kecať a trepať sprostosti...


98.
označiť príspevok

Boris muž
   25. 10. 2010, 17:21 avatar
mas nejake dokazy o tom, ze to, co tu vsetko zazivas je skutocne?
mas nejaky dokaz o tom, ze to co snivas je neskutocne?
zaujimali by ma tieto dokazy


103.
označiť príspevok

fajer
   25. 10. 2010, 18:45 avatar
mam,bolí ma noha,mne sa nesníva nič,spím jak drevo a ty máš nejake dôkazy o duši,je to len ďalšia fantasmagória teológov..


104.
označiť príspevok

milosko muž
   25. 10. 2010, 18:49 avatar
fajer odkiaľ sa berie v tebe toľko poznania kde nan chodíš by som aj ja išiel 


106.
označiť príspevok

Mojka žena
   25. 10. 2010, 18:56 avatar
a či ty nevieš miloško..fajer vo Vatikáne vyháňa..zlých duchov  


105.
označiť príspevok

Boris muž
   25. 10. 2010, 18:53 avatar
fajer nemam dokazy. Ale mam osobne skusenosti.. nieco podobne ako ta tvoja noha bolava.
mozno je to nejaka vsugeracia. mozno nie. mozno je to hra podvedomia.. ja neviem skor len hladam vysvetlenia.


107.
označiť príspevok

fajer
   25. 10. 2010, 19:42 avatar
to ťažko,spadlo my na nohu železo,celý prst mám modrý,aké vysvetlenie chceš nájsť,nikto nemá ani páru,ako vyzerá duša,kde sídli atď...


97.
označiť príspevok

A-čko muž
   25. 10. 2010, 17:19 avatar
A ty tiez nemas dusu? Kde je v pekle?
Súhlasí lionela


99.
označiť príspevok

Petrana žena
   25. 10. 2010, 17:22 avatar


100.
označiť príspevok

sta2rky muž
   25. 10. 2010, 17:49 avatar
Nakoľko si uvedomujem seba a svoje okolie, čiže schopnosť toto všetko vnímať, mám VEDOMIE. Či mám dušu, to teda neviem rovnako ako astrálne telo a ešte bohviečo. Ten kto to má by to mal definovať, aby sme vedeli odpovedať správne aj my, ktorý nevieme o čo ide. Veľakrát psychické stavy nášho vedomia mnohí považuju za prejavy duše hoci to má na svedomí náš mozog a psychika.
Súhlasí fajer


102.
označiť príspevok

milosko muž
   25. 10. 2010, 17:57 avatar
ževraj duša je niečo čo zver némá,ževraj nie je z tohto sveta, že nezanikne, ževraj bez nej by sme neboli ľudia tak neviem, čo nás núti robiť hento tamto duša a či mozog a či oboje?


111.
označiť príspevok

kesit muž
   26. 10. 2010, 06:47 avatar
farar kazal pracujte pracujte,to nevadi ak ste chudobny vasa dusa sa bude mat po smrti dobre.niektory sa nevedeli dockat tak skocil zo skaly,preco sa farar neskocil,ten sa mal dobre tu.
pisal som to ,ako vzor-krestanstvo odcudzovalo samovrahov-potom by naozaj musely makat farari
clovek je podobny zvieratu,akurat sme viac vyvinuty,ako mozme mat dusu,ludia spametajte sa!!!


121.
označiť príspevok

A-čko muž
   27. 10. 2010, 21:34 avatar
Prečítajte si uvod tejto temy, aby ste vedeli že viem...
System energií a vibračných polí (energetickych tiel )
Ale ja som chcel vediet ci ej možne urobit intervencie v energgetickych systemoch atk, ze niekto ci niečo znicí dusu cloveka, resp. ci je realne možné astralne telo odstranit , ealebo urobit take veci, že sa astralne telo stratí a bludi, alebo sa nevie dostat spat atp.
"Diabol" nema dosah na cloveka a hmotu inac len cez energeticke tela, takže zvadza ich a nasledne cloveka, resp. priamo v hmotnom svete skrz inu osobu , ktoru dostal pod kontrolu clovek urobí chyby a vystaví sa dusevnemu otroctvu, ktoré moze mat rozne formy..
Moja tema mala vzdy ambíciu najst k dialogu niekoho, kto vie vobec naco sa pytam.
Vie to tu niekto?


122.
označiť príspevok

Ónya žena
   27. 10. 2010, 22:19 avatar
pretože moc do tohto "astrálu" nevidím , .. mohol by si mi A-čko vysvetliť prosím , aký je rozdiel medzi dušou a vedomím v súvislosti s astrálnym cestovaním ?
...podľa Homéra sa vedomie vyznačuje tromi schopnosťami: dušou, duchom a rozumom. Podľa jogy sa vedomie člení na vedomie nadosobné alebo kozmické, vedomie empirické a podvedomie.
Kdesi som čítala , že astrálne telo " je tzv. dvojča" fyzického tela ...aby sa mohlo dostať späť do tela, som presvedčená že telo treba vedieť ovládať podvedomím...

helar.wordpress.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


125.
označiť príspevok

enemy unknown
   27. 10. 2010, 22:34 avatar
"Kdesi som čítala , že astrálne telo " je tzv. dvojča" fyzického tela ...aby sa mohlo dostať späť do tela, som presvedčená že telo treba vedieť ovládať podvedomím..."

Ónya, ty ma tuším vôbec nečítaš. Jasne som písal vyššie, že astrálne telo je "dvojník" fyzického tela. Podľa okultných doktrín sa oddeľuje od tela až po smrti, ale za života to možno dosiahnúť ovládaním nevedomia. Nezamieňať nevedomie s podvedomím.
Súhlasí Ónya


126.
označiť príspevok

Ónya žena
   27. 10. 2010, 22:38 avatar
čakala som ťa .vedela som že prídeš enemy ..prepáč, nečítala som moc tvoje príspevky .. sú na mňa v tomto priliš náročne podané ")


123.
označiť príspevok

A-čko muž
   27. 10. 2010, 22:26 avatar
Onya preto som dal takuto tému, kedze som chcel vediet co je duša podla nejakeho chapania roznych ludí... Ja to neviem definovat, viem zaco ju pokladám, ale nemam nato, aby som opísal dušu. Dušu identifikujem s vlastnym ja. Avsak je rozdiel aj v tom ako to slovko JA chapem . Ono je vzdy niecím, a ako také je sucastou najvyssej existencie , je to to, co je v nás z Boha-ako existencie bez stvorenia.
Avsak židovske chapanie asi bude iné nez moje a tým aj krestanské, kedze v biblii mas aj stat o tom, že dušu je možné zabit. Myslím, že hospodinove slova su v takom zmysle kdesi. Ale potom je dusa skor podla tohto emocionalnym telom.


124.
označiť príspevok

Ónya žena
   27. 10. 2010, 22:32 avatar
k tomu "emocionálnemu telu " sa prikláňam..ako sa ľudovo hovorí napr. " ukradol mu dušu " či " chodí ako bez duše "... mno , to bude asi ono ).


127.
označiť príspevok

A-čko muž
   27. 10. 2010, 22:52 avatar
ANo, A emocionalne prežíva aj po smrti tela..ide o JA, ak zostanes v spojení s emocionalnym telom aj posmrti, tak uzivas to, co poskytuje beztelesnost ...ale , skoda spekulovat.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 21:11,  Lemmy, neklamal, lebo mňa si chcel do riti nakopať za to, že sa živím rukami, lebo tvoj...
dnes, 21:11,  Lemmy- to je jednota a boj protikladov, ktorá vedie k novým riešeniam, Tvoje multi-kulty je...
dnes, 21:11,  Jedna vec je niečo vidieť a popísať to, a vec druhá niečo si o tom myslieť. Viem, že teba...
dnes, 21:10,  To je uplne jedno . Ty v živote potrebuješ srať plakať a predposierať sa . Skončí...
dnes, 21:09,  Iní blázni zas z podobných dôvodov ako ty neveria, že Zem je geoid. Radšej pre seba veria,...
dnes, 21:09,  Veď často tu strašíš peklom. Ako mňa prednedávnom. *21
dnes, 21:09,  "Ak si dvaja nezávislí ľudia niečo vymyslia, ich svedectvá sa s vysokou mierou...
dnes, 21:08,  Boris- dlhy majú význam len vtedy, keď platí zákon hodnoty v rozdeľovaní spoločenského...
dnes, 21:08,  A klameš aj o Edovi. Klameš o ľuďoch, ktorí majú iný názor ako ty. Zvykaj si na...
dnes, 21:08,  Kde som písal, že mi pasuje peklo? To mi vnucuješ ty, pretože mlátiš slameného panáka. :)
dnes, 21:06,  Takže sa priznávaš, že si o mne klamal, keď si povedal, že chcem ľudí trestať za ich...
dnes, 21:05,  Pretože ešte v štádiu Eklipsy sa nedá zistiť, že je bunka infikovaná.
dnes, 21:04,  Bla bla bla. Veríš im lebo ti to pasuje. Pasuje to tvojej viere. *21 Si zaujatý. Ináč....
dnes, 21:03,  Edo je milovník totality preto obhajuje prenasledovanie ľudí za názor
dnes, 21:02,  Borat píšeš že pod 5 a zrazu pod 10 *13*13*13 Ty neveríš sám sebe *39*39*39*39
dnes, 21:02,  Táral si v 46, že "ľudia hromadne zomierajú" a teraz to nemôžeš prežiť....
dnes, 21:01,  Na to si na konzervatívnom Slovensku budeme musieť počkať až bude mať naša ústava 250...
dnes, 21:01,  Lemmy nejde o jedného človeka ani o mňa takže si proti tomu aby bol súdený novinár Rostas...
dnes, 21:01,  To napíš svojmu kamošovi.
dnes, 21:00,  Porozprávaj nám niečo o tvojich názoroch, ktoré chcem trestať.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Udržiavajúc si svoj duševný pokoj chránime i ten telesný.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(292 240 bytes in 0,464 seconds)