Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Duchovne mŕtva "tretina zeme".

30
reakcií
1031
prečítaní
Tému 14. mája 2017, 12:55 založil Shagara.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
18. 10. 2008
44
07. 05. 2018
5
15. 11. 2014
21
04. 12. 2009
13
 
 


1.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 5. 2017, 12:55 avatar
Ešte raz sa vraciam k danej téme
--------------------------------------------

Prvé štyri trúby
"6 Sedem anjelov, ktorí mali sedem trúb, pripravilo sa trúbiť. 7 Zatrúbil prvý. Nastalo krupobitie a oheň zmiešaný s krvou bol vrhnutý na zem. Zhorela tretina zeme i tretina stromov a zhorela všetka zelená tráva. 8 A zatrúbil druhý anjel. A do mora bolo vrhnuté niečo ako veľká horiaca hora. Tretina......mora sa premenila na krv 9 a tretina morských živočíchov zahynula a...... tretina .......všetkých lodí na mori bola zničená. 10 A zatrúbil tretí anjel. A z neba padla veľká hviezda horiaca ako fakľa a padla na tretinu riek a na pramene vôd. 11 A tá hviezda sa volá Palina. Tretina ........vôd sa premenila na palinu a mnoho ľudí zomrelo od tých vôd, lebo zhorkli. 12 A zatrúbil štvrtý anjel. Bola zasiahnutá........ tretina .......slnka,.......tretina....... mesiaca a tretina hviezd, aby tretina z nich sa zatmela, deň stratil....... tretinu ......svojho svetla a noc podobne. 13 Potom som videl a počul orla letieť stredom neba a volať mohutným hlasom: "Beda, beda, beda obyvateľom zeme pre ostatné zvuky trúb troch anjelov, ktorí ešte majú trúbiť!"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Spomínal som v minulosti,že danou-"TRETINOU" je takzvané trinitárske kresťanstvo. A že v očiach Boha je duchovne mŕtve. Pretože pili "PALINU",.....čo Biblia definuje/objasňuje/ ako smrtonosné ,zhubné vody nebiblických,ľudských náuk.
A je dobré si všimnúť,že táto tretina ľudstva má obzvlášť veľkú vinu,lebo sa skrýva za Boha lásky ale robí presný opak.
A preto sú hodní väčšieho trestu ako tí,čo konajú v nevedomosti a nepotupujú Božie meno!

                            

Encyklopedie Britanica........ "uvádí za rok 2007, že celosvětově se k ateismu hlásí 2,?3 % lidstva. To je přibližně 150 milionů lidí."...... Pro zajímavost,......" římských katolíků je 17 % a křesťanů celkově jedna ......třetina....... obyvatel Země. "
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ak sa nestotožňujete s týmto názorom,....skúste povedať s podporou Písma ,kto je tou "duchovne mŕtvou tretinou zeme"?
Pretože je viac ako zrejme,že by sme v tejto "tretine" nechceli byť, lebo by nás to stálo život. A to je viac ako isté!
Apoštol Pavol napísal, že naša záchrana závisí od..... „presného poznania pravdy“. (1. Timotejovi 2:4)
A ak píše Písmo/Zjavenie 8 kapitola/ že táto "tretina" bola "spálená",...tak to chápme v zmysle Božích vyhlásení:
Žalm 97:3
" 3 Pred ním ide samotný oheň
a stravuje jeho protivníkov všade naokolo"
Hebrejom 12:29
"29 Lebo náš Boh je aj stravujúcim ohňom"


5.
označiť príspevok

Fotooon muž
   14. 5. 2017, 15:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.24.
označiť príspevok

veriaci-4
   14. 5. 2017, 23:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.25.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 5. 2017, 23:45 avatar
24,...si zlatý,....aspoň že mi nedávaš zlé pohnútky. 
Ale je zaujímavé, zas to u teba,....že ty tvrdíš všeličo,ale nedokladáš to Písmom. A mám dojem,že si nepochopil o svedkoch nič. A mám svoje roky,...ale vás som nevidel nikdy evanjelizovať ,ani nikoho iného,....iba raz adventistky.
Tak kde sa skrývate? Tú evanjelizáciu robíte tajne? 


29.
označiť príspevok

veriaci-4
   15. 5. 2017, 02:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

gabriel pb
   14. 6. 2017, 17:58 avatar
kto menej žije dušou, viac miluje mysľou alebo telom


2.
označiť príspevok

havran
   14. 5. 2017, 13:00 avatar
Táto štatistika nehovorí o ničom inom , iba ak o tom, že koľko primitívov ešte chodí po Zemi. Myslieť bolí a veriť uspáva-primitívov


3.
označiť príspevok

Ludwig muž
   14. 5. 2017, 13:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 5. 2017, 13:20 avatar
2,...to koľko je presne ateistov neviem,ale určite je ich je viac ako spomína daná encyklopédia. O tom niet pochyb.
Ale to,že ku kresťanstvu sa hlási tretina obyvateľov zeme je fakt. Samozrejme,to neopisuje ,či sú skutoční kresťania? Opak je pravdou,ako to aj vyplýva z danej témy!
Neveriacich bude na svete menší podiel

Ateistov, agnostikov a ľudí, ktorí sa nehlásia k žiadnemu náboženstvu (sekularizmus) bude podľa prognózy o 100 miliónov viac ako teraz (celkovo 1,2 miliardy). Pri celkovom náraste populácie však ich celosvetový podiel klesne zo súčasných 16 percent na 13.

Výnimkou z tohto trendu bude Severná Amerika a väčšina Európy. Napríklad v USA sa očakáva, že počet ľudí, ktorí sa nehlásia k žiadnemu náboženstvu, stúpne zo 16 percent v roku 2010 na 26 percent v roku 2050.
Denník N-
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Iná správa hovorí......."Ľudia prestávajú veriť v Boha. Vyplýva to z výsledkov výskumu agentúry WIN-Gallup International. Tá skúmala vieru a náboženstvo v 57 krajinách sveta – Slovensko vynechala.
Viera v Boha je na ústupe. Prakticky celosvetovo. Len v stálom, menšom počte krajín sa náboženstvo teší rastúcemu záujmu ľudí. A tých neustále ubúda. Situácia je pre náboženstvo a vieru v Boha nepriaznivo naklonená aj v Írsku, ktoré je silno prokresťanské. V roku 2011 sa ku rímskokatolíckej viere prihlásilo v tejto krajine 84,2 percenta populácie. Počet katolíkov tam podľa oficiálnych údajov narástol o 179 889. Výskum WIN-Gallup International však hovorí niečo iné. V Írsku malo klesnúť v počte tých, ktorí sa hodnotia ako hlboko veriaci, obyvateľstva zo 69 percent v roku 2005 na 47 percent v roku 2012 (- 22%).

Globálny pokles veriacich
Z výskumu tiež vyplýva, že 59 percent oslovených sa považuje za veriacu osobu, 23 percent si myslí, že je bez vierovyznania a 22 percent je presvedčených ateistov. Pri výskume bolo v 57 krajinách oslovených 51 927 respondentov. Veriacich je najviac medzi ekonomicky najslabšou skupinou. Celosvetové údaje uvádzajú, že za posledných 7 rokov ubudlo 9 percent veriacich a ateistov narástlo o 3 percentá.
Ateistov pribúda
Najviac veriacich je v Ghane, Nigérii, Arménsku, Fidži, Macedónsku, Rumunsku či v Iraku. Naopak, najviac ateistov je v Číne, Japonsku a v susednej Českej republike. Najväčší nárast ateistov je vo Francúzsku. To nie je žiadne prekvapenie, pretože ateizmus má vo Francúzsku svoje korene už od čias Francúzskej revolúcie. V súčasnosti sa za ateistov označuje 22% obyvateľov krajiny. Ďalších 22% uvádza, že sú agnostici.

Agnosticizmus
je filozofický názor, stanovisko, podľa ktorého nie je možné poznať podstatu vecí alebo sveta. Ide predovšetkým o metafyzické tvrdenia o živote alebo o existencii Boha, bohov či samotnej podstaty sveta. Agnostici vo väčšine prípadov nie sú ateisti, pretože a priori neodmietajú existenciu Boha.
Prokresťanská Afrika
Z výskumu vyplýva, že viera v Boha prekvitá najmä v afrických krajinách. To potvrdzujú aj iné štatistiky a odhady. V roku 2005 sa ku kresťanstvu hlásilo asi 136 miliónov ľudí (z 809,1 milióna ľudí na kontinente). O štyri roky neskôr, keď Afriku navštívil pápež Benedikt XVI., odhadoval sa počet kresťanov na 158 miliónov. Očakáva sa, že v roku 2025 bude na čiernom kontinente 230 miliónov kresťanov.

Vatikán si to samozrejme uvedomuje. Afrika má v súčasnosti 16 kardinálov a 400 tisíc katechétov. Stále hlasnejšie sa pritom hovorí aj o prvom pápežovi z Afriky. Daily Telegraph píše, že je to logické vyústenie vzhľadom k tomu, že väčšina katolíkov v súčasnosti žije v rozvojovom svete a len v Afrike ich počet vzrástol od roku 1980 až 20-krát.

Menej veriacich aj u nás
Hoci sa Slovensko nedostalo do spomínaného prieskumu, minuloročné sčítanie ľudí zistilo, že sa k cirkvi hlási 77 percent Slovákov (o 7 percent menej ako v roku 2001). Stratili pritom všetky náboženstvá. Najsilnejším je rímskokatolícke, ku ktorému sa hlási 62 percent (-7 percent), čo je vyše 3,7 milióna ľudí. Konferencia biskupov Slovenska to dáva za vinu 40-ročnej ateizácii pred rokom 1989."


6.
označiť príspevok

milky945 muž
   14. 5. 2017, 19:22 avatar
Shagara odpoviem na tvoju otázku. Neviem, kto je tou "duchovne mŕtvou tretinou zeme". Zároveň neviem ako si prišiel na pojem "duchovne mŕtva tretina zeme". V Zjavení Jána 8 som také nenašiel. Je tam:

1. ... bola spálená tretina zeme, i tretina stromov zhorela, i všetka zelená tráva (prvý anjel)
2. ... zomrela tretina tvorov, ktoré sú v mori, ktoré majú dušu, i tretina lodí bola zkazená. (druhý anjel)
3. ... hviezda, horiaca jako fakľa, a padla na tretinu riek i na pramene vôd.11A meno hviezdy je Palina, a tretina vôd sa obrátila na palinu, a mnoho ľudí zomrelo od vôd, lebo boly zhorkly.

Čiže je tam tretina zeme, i tretina stromov, tretina tvorov, ktoré sú v mori, mnoho ľudí zomrelo od vôd ...

Inak neviem, prečo práve tretina je tam, čo sú pečate ( keď otvoril siedmu pečať, nastalo mlčanie ), prečo trúbili anjeli? Každé z toho má určite svoj význam a dôvod, no mne uniká.


8.
označiť príspevok

Wolfe muž
   14. 5. 2017, 21:04 avatar
Preco sa pise tretina tvorov, ktore su v mori , ktore maju dusu?
Nemaju vsetci dusu = zivot ?


9.
označiť príspevok

-era- muž
   14. 5. 2017, 21:28 avatar
Pretože duša nerovná sa život. Život má aj rastlina, ale v tomto svete nemá dušu.
Duša znamená schopnosť mať vnútorné zážitky, osobné vnútorné reflexie sveta.


12.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 5. 2017, 21:55 avatar
9,.....Era, hebrejská duša /nefeš/ je v preklade aj život človeka,alebo zvieraťa. A život je v krvi,...a tú rastliny nemajú!
Síce sa hovorí vvýzname o živote rastliny,ale to musíš chápať inak. Pozri si biblický slovník a daný pojem-nefeš,psyché. Ale našiel som niečo na nete,tak ti to posúvam:
-------------------------------------------------------------------------------------
Biblický význam pojmu „duše“

NEFEŠ - Slovo duše je ve Starém zákoně překladem hebrejského významu „nefeš“ Text Genesis 2,7 označuje člověka jako živého tvora poté, co dech života vstoupil do fyzického těla, vytvořeného z prvků země. Podobně začíná existovat nová duše, když se narodí dítě. Každá duše jako nová jednotka je jedinečná, to znamená odlišná od od ostatních podobných jednotek.

Nefeš není část osoby, je to osoba, proto se na mnoha místech toto slovo překládá jako „osoba“ ( Gen 14,21, Numeri 5,6, Deut 10,22, srovnej se Žalm 3,3) nebo se překládá jako „sám“ (Lev 11,43, 1Královská 19,4, Izaiáš 46,2 kral. Atd)

Na druhé straně výrazy jako „má duše, tvá duše, jeho duše...“ jsou obecně řečeno idiomy pro osobní zájmena „já, ty, on...“ (viz.Gen 12,13, Lev 11,43-44, 19,8, Joz23,14, Žalm 3,3, Jer37,9, atd.)

Slovo „nefeš“ se vyskytuje ve Starém zákoně 755krát. Často se překládá jako „život“ (Gen 9,4-5, 1Sam19,5, Job2,4-6, Žalm31,14 atd.) nefeš se často vztahuje na touhy, záliby, vášeň nebo chuť. (Přísloví 23,2, Kazatel 6,7) Používá se v souvislosti s láskou (Gen 34,3, Pís1,7 atd) a někdy představuje i rozhodnutí člověka., například v Deut 23,25, kde se překládá jako „libost“ a podobně i v Žalmu 105,22 kral. A Jer,34,16.

Nefeš umírá - V Numeri 31,19 je „nefeš“ zabita a v Soudců16,30 (míněno „já“) umírá. V Numeri 5,2 znamená mrtvý a v Soudců 9,6 znamená mrtvý člověk se vztahuje „nefeš na mrtvolu (viz také Lev 19,28, Nu 9,7,10)

PSYCHÉ - Řecké slovo „Psyché“ se v Novém zákoně vyskytuje v podobném smyslu jako nefeš ve Starém zákoně. Používá se pro život zvířat i lidí (Zjev 16,3) V některých překladech se místo „duše“ překládá „život“ nebo „životy“ (viz. Matouš2,20, 6,5, 16,25 atd.) Na některých místech má význam „lidé“ (Skutky7,14, 27,37, Řím13,1, 1Pet3,20 atd.), jinde je rovnocenná osobnímu zájmenu (viz Mat12,18, 2K12,15 atd.) Někdy se vztahuje na city (Mar.14,34, Luk.2,35, Ef6,6) nebo na mysl (Skut14,2kral., Fil 1,27)

Psyché může být zničena - Psyché není nesmrtelná, ale podléhá smrti (Zjevení 16,3) a může být zničena (Mat.10,28). V Bibli se někdy nefeš a psyché vztahují na celou osobu, jindy na určitou oblast člověka, jako jsou záliby, city, chutě, pocity. Avšak takové použití vůbec nenaznačuje, že by byl člověk učiněn ze dvou oddělených a odlišných částí. Tělo a duše existují společně, tvoří spolu neoddělitelnou jednotu. Duše nemá žádné vědomí existence mimo tělo. Neexistuje žádný Biblický text, který by naznačoval, že duše přežívá bez těla jako vědomé bytí.


13.
označiť príspevok

Wolfe muž
   14. 5. 2017, 21:58 avatar
Shagara, odpovedal by si mi aj na 8, pretoze je to matuce


16.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 5. 2017, 22:13 avatar
13,...zbadal si,....napísal som už!? ...v 14...stke


30.
označiť príspevok

-era- muž
   15. 5. 2017, 17:47 avatar
12. Shagara - ok, používame rôzne pojmy. Ak sa jedná o iné názvoslovie, než antroposofické, tak sa orientujem podľa tabuľky z časopisu Sophia:
imgur.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Takže to nefeš je podľa nej pre mňa príliš široké slovo, a aj významovo mierne iné, než môj pojem duše.


14.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 5. 2017, 22:05 avatar
8,.....majú,....ved práve preto sa to tam tak píše. Tu je postavené do protikladu život a zničenie danej tretiny,respektíve jej duchovne mŕtvy stav. Tu sa opisuje -"duchovná smrť",...z ktorej ešte je východisko. "Podriadiť sa dobrému posolstvu",ako píše Zjavenie dalej.
Príklad iný text zo Zjavenia:..."A druhý vylial svoju misku do mora . A zmenilo sa na krv ako z mŕtveho človeka, a každá živá duša zomrela, všetko, [čo bolo] v mori". Zjav.16:3
A to symbolické more" je....:"„Ale zlí sú ako .....more, .......ktoré sa zmieta, keď sa nemôže upokojiť, ktorého vody víria nahor chaluhy a bahno. 21 Niet žiadneho pokoja,“ povedal môj Boh, „pre zlých.“" Izaiáš 57:20
"More" často v Písme opisuje "rozbúrené ľudské masy, svet odcudzený Bohu, ľudskú spoločnosť".


15.
označiť príspevok

Wolfe muž
   14. 5. 2017, 22:11 avatar
Aha, takze v skutocnosti more nie je more, je to len obrazne?


17.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 5. 2017, 22:17 avatar
15,....áno,a aj to sa dá ľahko dokázať,lebo by to bolo nelogické, ako nejaké opäť symbolické "zvieratá"/politické mocnosti/ vystupujú z doslovného mora. Oni vzišli naozaj zo sveta,z ľudskej spoločnosti, rozbúrených ľudských más.
Skús pozrieť iné časti Zjavenia. Tam je to potvrdené. Teda, Biblia má svoju reč,vyjadrovací spôsob a ak ho nepoznáme,tak si pletieme Máriu so symbolickou ženou a podobne.
A myslím že ten Izaiáš a iné časti to opisujú trefne./rozbúrené ,ľudské masy-zlí ľudia/


18.
označiť príspevok

Wolfe muž
   14. 5. 2017, 22:26 avatar
Lebo viem, ze su rozne slova, ktore neznamenaju originalne tie slova, ako napriklad stromy-mesta, alebo zena-zidovsky narod atd.. Ale o mnohych dalsich neviem..


20.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 5. 2017, 23:09 avatar
18,.....ak ale vnímame Písmo komplexne, a naučíme sa danú reč,tak poznanie je ľahká vec. Učiť sa biblický jazyk,je ako sa učiť nejaký svetový jazyk/reč/. Ale tu nestačí mať len intelekt,ale aj niečo navyše. A iba to je rozdiel.
Príklad k tomu "moru". Iný text píše ,že "mora už nebude". Teda,čo to vlastne nebude? Doslovné more? Kam sa podeje ,ak milénium bude tu na zemi? A ak bude v nebi,tak prečo sa to spomína?
Jednoducho,ako som tvrdil/zlí ľudia =more/,....tak ten význam textu znamená,že v pozemskom raji už "nebudú zlí ľudia"....."A pozrieš sa ,a zlého už nebude"...Žalm 37


22.
označiť príspevok

veriaci-4
   14. 5. 2017, 23:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.23.
označiť príspevok

veriaci-4
   14. 5. 2017, 23:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.26.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 5. 2017, 23:49 avatar
23,...komické je to,keď chce niekto natlačiť hmotné telo do neba, /aj keď to Biblia vylučuje/a hovorí tomu,že to je duchovné telo! Ak je nejaké telo duchovné, tak tak za žiadnu cenu nemôže byť nič hmotné!
A hebrejsky echad je jedno,jeden Boh a to nepripúšťa nejakú "zloženú jednotu",ani troch bohov. Ja som monoteista,....nie ten ,kto preferuje mnohobožstvo.


21.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 5. 2017, 23:17 avatar
18,...dodatok....a ak ľudia sú v danom texte-"rastlinstvo"...tak "stromy" sú tí,čo ich vedú, pastieri.
Príklad...."Nerozpaľuj sa kvôli zločincom.
Nezáviď tým, ktorí konajú nespravodlivosť.
2 Veď rýchlo uschnú ako tráva,
a ako mladá zelená tráva zvädnú".........teda, zlí ľudia a ich stav sa prirovnáva k zvädnutej tráve,rastlinstvu. Ale takých prirovnaní je viac, niekedy sa to ťažšie hľadá,niektoré si hneď vybavím, alebo nájdem podľa registra ak si pamätám aspoň časť..


27.
označiť príspevok

Wolfe muž
   14. 5. 2017, 23:59 avatar
Opada kvet, vyschne trava, ale slovo Bozie pretrva na veky..
Tu je to doslovne, alebo obrazne (lebo v podstate by sa to dalo brat tak aj tak)


28.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 5. 2017, 00:08 avatar
27,....samozrejme, že Písmo hovorí aj o doslovných veciach a podla kontextu to ľahko rozpoznáš. Zo Zjavenia 8 kapitoly je ale jasné,že to je písané v "znameniach,obrazoch". Ján to v úvode Zjavenia aj píše.


7.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 5. 2017, 20:06 avatar
6,...neskôr to rozoberiem. Samozrejme,...nikdy sa neopieram len o samotnú časť Písma. Ak by tak bolo,....tak by som danej správe neporozumel vôbec,tak ako iní. Vždy je to o tom,že biblický kontext je ako skladačka puzzle. Ty nesmieš vidieť len jedno políčko, ale na obrázku máš už ucelený obraz a podla toho skladáš. Samozrejme,veriaci môžu tento obraz,predlohu/ucelený obraz/vidieť len tak,že skúmajú celé písma a musia byť tam,kde pôsobí svätý duch/hovorím všeobecne,aby sa niekto nepotkol/.
Tak je to aj biblickej "skladačke".
Už samotné výrazy:....."spálená,skazená stroskotaná, otrávena voda,horká,zomreli", nadovšetko ukazujú ,že daná skupina je Bohom neschválená. Aj z toho to jasne vidieť. Ale samozrejme ,musíme to opäť vnímať aj v širších súvislostiach.
Ale to nie je problém,.....to ,že je neschválená,je fakt.....ale tu ide kto tou tretinou je?
A ak by som dokazoval ,že tou tretinou zo Zjavenia je trinitárske kresťanstvo, iba na základe toho,že náhodou táto tretina kresťanov tvorí doslovnú tretinu obyvateľov zeme,....tak by to opäť nebolo múdre a ani biblické. Na to je dosť ďalších biblických a iných dôkazov. A ver,že človek potom nemá pochybnosť. Ak máme byť zachránení,tak nemôžme mať pochybnosti o tom ,kto to je,....lebo potom by som nevedel odkiaľ musím odísť ,vyjsť a podobne?! To je ako aj so spomínaným Veľkým Babylonom. Ako môžem odniekiaľ ujsť ,kde hrozí zničenie,keď neviem kto tým "Veľkým Babylonom" je?!
A je pravdou,že každá časť tohto a iných proroctiev zo Zjavenia má svoj význam a dôvod. Mám zato,že pre väčšinu kresťanov sú knihy Zjavenie,Daniel,Ezechiel,Izaiáš,Jeremiáš buď celkom ,alebo čiastočne "zapečatené". Ale tak to nie je u JS a to hovorí za veľa!
Môžeš sa pýtať konkrétne po jednom,a rád odpoviem.


10.
označiť príspevok

ranexil muž
   14. 5. 2017, 21:34 avatar
shagarea si hlupy satansky tupec- nehnevaj sa, ale tvoja cikev zerie iba peniaze a pohlavari jebu s kurvami.
Ale tesia sa, ze maju tak sprostu vec u seba....a to si ty.
plat, aby jebali kurvy


11.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 5. 2017, 21:40 avatar
10,...JS neberú finančný príspevok od štátu. To by si mal vedieť. A Boh posúdi ,kto som,čo som. Aj ja tebe želám pokoj. 


19.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 5. 2017, 22:41 avatar
K danej téme a tej "tretine" zeme..........„"A v celej krajine sa stane,“ je Jehovov výrok, „[že] dve časti v nej budú odrezané [a] skonajú, a tretia [časť], tá v nej zostane. 9 A tú tretiu [časť] určite prevediem ohňom; a skutočne ich prečistím, ako sa prečisťuje striebro, a preskúšam ich, ako sa skúša zlato. Tá bude vzývať moje meno, a ja jej odpoviem. Poviem: ‚To je môj ľud,‘ a ona zasa povie: ‚Jehova je môj Boh.‘“ Zachariáš 13 kapitola.
A Ezechiel 5:2....."Tretinu spáliš v ohni uprostred mesta, keď sa naplnia dni obliehania.+ A vezmeš ďalšiu tretinu. Budeš [do nej] biť mečom všade dookola nej a [poslednú] tretinu rozptýliš do vetra, a vytiahnem za nimi meč".
                              
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tento predobraz zo Starého zákona,ktorý sa splnil na Izraeli nám hovorí jasne ,že sa to týka "Božieho ľudu" a jeho prečistenia/jednej tretiny/,....lebo by inak daná "palina"/nebiblické dogmy/ viedli k smrti tých ,čo by sa nepodvolili danému "prečisteniu" a vyjdeniu z "Veľkého Babylonu". A tí budú "vzývať meno Boha"-teda Jehovu!
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 11:06,  Moc mu klesá, lebo stúpa moc do hlavy tomu nehoráznemu šašovi Matovičovi.
dnes, 11:05,  Pre mňa je falošné posmievať sa z boháča, a byť žobráčkou.
dnes, 11:05,  Nedovoľ si do mňa. ..
dnes, 11:04,  Ondrej Dostál bol v 80. rokoch počas socializmu horlivý komunista, po revolúcii otočil...
dnes, 11:03,  To kľudne rozdeľ, Tvoje a moje problémy, jeho peniaze a jeho moc. .. Moc mu klesá a to je...
dnes, 10:58,  Akurát, že z toho nevyplýva, že skončí.
dnes, 10:56,  Kristova modlitba poukazuje na určitý detail, ktoré pomôže poctivým a úprimným osobám...
dnes, 10:56,  Túto ožratú trosku ešte stale neopustili tie hoaxy a bludy ???
dnes, 10:56,  Jojo, chýba ti mozog, máš tam len šnúrku čo drží uši ;)
dnes, 10:55,  Ide o najkratšiu logickú chybu. Spočíva len v troch slovách. To je unikát.
dnes, 10:55,  Áno, no ja mám aj poruchu... *21 *45 *29 *29
dnes, 10:55,  Inými slovami: biblický boh tak miloval svet, že nechal zahynúť milióny ľudí. Z lásky k...
dnes, 10:54,  To netreba ;) Stačí prehodnotiť výraz BOH JE LÁSKA ;)
dnes, 10:54,  Matovič je klasický politik keď bol v opozícii to čo vyprával, že chce presadiť už ked...
dnes, 10:54,  Planý smiech, pretože Fico už toľko zarobil, že mu nič nechýba, a môže sa tak akurát...
dnes, 10:52,  Asi nám treba kompletne prehodnotiť význam slova "láska".
dnes, 10:52,  Ty sám si to o sebe povedal, keď si napísal, že ti ide o diskusiu. Len som ťa doplnil, že o...
dnes, 10:52,  Pán Fico konečne klesá. .. jupii Úryvok: Ficov svet sa pomaly rúca a pomáha tomu aj...
dnes, 10:51,  Shagara, prečo Boh v SZ , ak je "láska", nemal problém so zabíjaním nevinných...
dnes, 10:50,  Lemmy, kto Ti povedal, že nemám názor?*01 *21
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Vstúpiť do manželstva neznamená vzdať sa slobody, ale vymeniť osobnú slobodu za spoločnú.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(115 817 bytes in 1,158 seconds)