Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Dr. Wilhelm Reich - muž který uměl přivolat déšť i vyléčit rakovinu

6
reakcií
1164
prečítaní
Tému 8. júla 2012, 23:45 založil Ónya.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Ónya žena
   8. 7. 2012, 23:45 avatar
Dr. Wilhelm Reich, je jedním z mnoha vynikajících vědců, jejichž jméno upadlo málem v zapomnění. Výsledky jeho práce jsou fantastické a mohli změnit svět, jak jej dnes známe.
Byl odstraněn, aby nevzal moc a obchody lidem, kteří se přiživují na neznalosti a utrpení jiných. Orgonová energie je to, co vyplňuje celý vesmír. Je tím, co je důsledně popíráno a proto to nemůžeme využívat k našemu prospěchu. Kdy už se konečně lidstvo probudí a nastane změna? Moc bych si to přál.

Orgonit je jednoducho zmes kovových triesok , polyesterovej živice s kryštáľom vo vnútri. Názov tejto užitočnej vecičky vznikol zo slova orgon, inak povedané éter, čchi alebo prána. Názov mu dal Dr. Wilhelm Reich, ktorý túto energiu najviac preskúmal.

www.cez-okno.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

www.poznanie.estranky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


3.
označiť príspevok

Ónya žena
   9. 7. 2012, 08:31 avatar
ešte niečo pre tých ktorých to zaujíma:

Freud tvrdil, že motívom rokovaní ľudských bytostí sú stále primitívne zvieracie pudy. Úlohou spoločnosti je podľa neho potlačiť a ovládnuť tieto nebezpečné sily.
Reich zastával presne opačný názor. Podvedomé sily v ľudskej mysle sú podľa neho dobré. Až ich útlak spoločností je skresľuje. Preto sú potom ľudia nebezpeční.
Reich argumentoval, že základným prirodzeným impulzom človeka je libido, sexuálne energie. Keby bola táto energia uvoľnená, ľudské bytosti by rozkvitli. Avšak v dôsledku týchto názorov sa dostal Reich do priameho konfliktu nielen so Sigmundom Freudom, ale aj s Freudovo dcérou Annou, ktorá bola presvedčená, že sexuálne sily u človeka sú nebezpečné, ak nie sú zvládnuté.
Konflikt vyvrcholil na konferencii v roku 1934 vo Švajčiarsku. Anna Freudovo, ktorá sa tou dobou stala uznávaným vodcom psychoanalytického hnutia, tam Wilhelma Reicha, "odhalila". Zničila jeho kariéru.
Reich utiekol do Spojených štátov, postavil si tam dom a laboratórium. Jeho myšlienky začali byť tak grandiózne, že sa to až blížilo šialenstvo. Dospel k presvedčeniu, že odhalil zdroj libidinální energie. Hovoril tomu organonová energie. Vybudoval obrovské delo a argumentoval, že toto delo dokáže získavať túto energiu z atmosféry. Sústreďoval sa na mraky a vyrábal dážď. Tiež tvrdil, že jeho delo je schopné zlikvidovať UFO, ktoré ohrozujú budúcnosť sveta.
V roku 1956 Reicha zatkli federálne úrady za predaj zariadenia, ktoré podľa jeho tvrdenia využívalo organonové energie na liečenie rakoviny. Úrady začali s Reich zaobchádzať ako s bláznom. Bol uväznený a na príkaz súdu boli všetky jeho knihy a dokumenty spálené. O rok neskôr Reich zomrel vo väzení. Freudistům sa zdalo, že hlavný hrozba ich učenia bola navždy zlikvidovaná.
Avšak mýlili sa. Freudisté ??si neuvedomili, že ich vplyv v americkej spoločnosti mal byť tiež spochybnený, a to spôsobom, ktorý mal viesť nielen k ich úpadku, ale k dramatickej prevahe Reichových myšlienok v Amerike a po celom kapitalistickom svete.

translate.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

Ranexill muž
   9. 7. 2012, 00:07 avatar
Je mi znamy.


4.
označiť príspevok

Ónya žena
   9. 7. 2012, 08:31 avatar
do akej miery?


5.
označiť príspevok

Ónya žena
   9. 7. 2012, 08:35 avatar
W.R.
Dodnes pretrváva obrovský vplyv muža, ktorý spájal marxizmus a psychoanalýzu sa Zenovým budhizmom a zomrel v psychiatrickom oddelení väznice.Štyri roky pred smrťou publikoval Reich knihu Vražda Krista. Vo svojom živote nestretol Spasiteľa sveta. Nazaretského majstra predstavuje vo svetle svojich zvrátených psychologických koncepcií. Jeho choroba je z tohto diela jasne zreteľná.

Karikatúra lásky

Hoci Reich hovoril o láske, nemal na mysli nič vyplývajúceho z osobnej slobody, určeného pre dobro druhých; láska pre neho bola elektrickým impulzom, ktorý dokázal vyrábať vo svojich akumulátoroch. Šialená vízia o uzdravenie sveta ho doviedla do samoty väzenskej cely. Revolučný pokus očistiť svet od útlaku skončil potlačením osobnosti a karikatúrou lásky. Reich bol úplne uzavretý kritike a sebareflexiu. Chýbal mu akýkoľvek nadhľad, kritiky odsudzoval ako emocionálne mor.

Podpora kultúry smrti

Aj cez svoju úplnú nevedeckosti, evidentné duševnú poruchu, nihilizmus a aroganciu pretrváva Reichův vplyv na moderné intelektuálmi: radikálne feministky, ľavicové akademikmi, odporca rodiny, sexuológmi aj samozvanej expertmi na sexuálnu výchovu. Orgonový inštitút bol obnovený a naďalej publikuje.

V čom spočíva zásadný a stále živý prínos otca sexuálnej revolúcie kultúre smrti? Reich bol presvedčený, že spoločnosť nebude uzdravená, ak budú existovať konvencie. Preto navrhoval zaviesť do škôl masovú sexuálnu výchovu. Tá by vystavila deti od raného veku sexuálne explicitným podnetom, vrátane patologických. Deti by sa tak stali trójskym koňom deštrukcia tradičných štruktúr vo vlastných rodinách. Sexuálna výchova, ktorá je postupne zavádzaná do škôl v celom západnom svete pod jeho vplyvom i mimo neho, je tak jasným plodom kultúry smrti.

Roku 1957 zomrel vo federálnej väznici v Lewisburg v Pensylvánii Wilhelm Reich, muž, ktorý si viac ako ktokoľvek iný zaslúži titul otec sexuálne revolúcie. Jeho revolúcie si kládla za cieľ oslobodiť ľudstvo od represie v oblasti sexuálnej morálky. Nevyhnutne však viedla k pravému opaku: tyranie telesnosti prebila duchovnú dimenziu človeka, rozum, slobodnú vôľu, schopnosť k láske a spoločenstva. Romantická snaha zakázať akékoľvek zákazy sa ukázala byť cestou do pekiel.

translate.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


6.
označiť príspevok

Ónya žena
   9. 7. 2012, 08:37 avatar
hmm..ak sa raz rozhodnú niekoho vymazať z tohoto sveta, tak skončí vždy na psychiatrii s diagnózou blázna.


7.
označiť príspevok

Ónya žena
   9. 7. 2012, 08:39 avatar
nie vždy ..stáva sa, že ten nevyhovujúci pre spoločnosť niekedy len tak zmizne.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 19:55,  34. to nie je Ego, ale psychiatrická diagnóza ;-)
dnes, 19:54,  neboj nezačne EGO chuja mu to nedovolí
dnes, 19:52,  exinko ako sa dnes máš ? :)
dnes, 19:52,  Ale dakujem
dnes, 19:51,  27. úchyl a ty kedy začneš osvieteného ignorovat , diagnóza hihihi
dnes, 19:51,  Sme tu preto aby lož mala krátke nohy . Dostavať budú i nadalej klamari a troll kontá...
dnes, 19:49,  65. osvieteny, ešte kolko ti bude trvat nez akceptuješ , aké je petrík zákerné individum? :)
dnes, 19:46,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/79100512_2413290008936348_4438118796493848576_n.jpg...
dnes, 19:45,  podvodníci a šmejdi by sa tu mohli rozťahovať na plné obrátky. Takto sú len podnožkou...
dnes, 19:45,  https://www.youtube.com/watch?v=kaIZWjItReI
dnes, 19:44,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/79533524_1760954167370304_3834416458201300992_n.jpg...
dnes, 19:38,  Ano, a ešte sa reinkarnujeme, kým nedospejeme. V niečom ma savras pravdu.
dnes, 19:36,  Obdivuje zvrátené režimy namierené proti ľuďom. A odsudzuje demokraciu a slobodu. Jeho...
dnes, 19:36,  Keby si nebol netvor ale človek podáš to v šedej
dnes, 19:35,  Snažíš sa nám podať naše Tatry spod ktorých zišiel náš prezident Andrej Kiska v...
dnes, 19:34,  Skutočnosť, že ekologické aktivity boli v súvislosti s Gretou Thunberg a ľuďmi, čo stoja...
dnes, 19:34,  tak som ťa poctil
dnes, 19:33,  je to fašoun
dnes, 19:31,  Od takého amatéra ako ty je to pocta.
dnes, 19:31,  Samozrejme, že súhlasím, ja vždy súhlasím s tým, čo dáva logiku a zmysel a nesúhlasím...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Posielam Ti zoznam všetkého, čo by som si na Vianoce želal: Teba!
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(70 065 bytes in 0,545 seconds)