hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  zdravie  /  téma

(Do)Súčasný stav ochorenia 22

príspevkov
7
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 10.2.2022 20:48 vrana
posledná zmena 11.2.2022 18:38
1
10.02.2022, 20:48
(Do)Súčasný stav ochorenia 22

Ahoj

Chcel by Som si (zo)sumarizovat svoj subjektívny (psy)chický a fyzický zdravotný stav.

Čo sa týka (psy)chiky a jej diagnózy Som nastavený stále rovnako už dlhšiu dobu, nejaký ten štvrtý rok. Od vtedy, čo Som zavesil na stenu nad posteľou a všade, kde sa dalo, prázdny kríž, zaspávam a spím v pohode a pravidelne. Budím sa zo jeden, dva krát pred ránom na cigošku, či toaletu.

Po večierke si (ne)robím žiadne starosti, (u)trpenia, trápenia, problémy a bolesti. Cez deň fungujem normálne podľa dôchodkového programu, režimu dňa, alebo si to nazvyte, ako chcete, trebárs podľa organizéra.

Už, ako Som spomenul, (psy)chicky Som na tom veľmi dobre. Moje vytvorené, alebo (o)slobodené a (o)čistené... (alter)eGo je od zbytku (pre)javeného bytostného "ja" - ID, eGa a (super)eGa, momentálne v takej fáze, že ho schvaľujem. Ale, aj toto (alter)eGo si viem dosť často (u)vedomovať, a preto ho držím na minimum života.

Aj keď ide o natrénovanú, (o)čistenú myseľ, čistú dušu moju, čisté vedomie moje, čisté vnímanie moje, ale aj čisté telo moje, nie je to moja pravá podstata "nie ja", pravá prirodzenosť "nie ja".

Dosť často mi pomáhajú tri spojky, ktoré predstavujú (u)vedomenie prítomného oKamihu. "Keď... tak...viem, že...". Uvediem príklad:

Keď si robím čaj, tak si robím čaj, viem, že robím čaj.
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som.
Keď robím potrebu, tak robím potrebu, viem, že robím potrebu.
Keď robím hygienu, tak robím hygienu, viem, že robím hygienu.
Keď chodím, tak chodím, viem, že chodím.
Keď sedím, tak sedím, viem, že sedím.
Keď čakám, tak čakám, viem, že čakám.
Keď pracujem, tak pracujem, viem, že pracujem.
Keď jem, tak jem, viem, že jem.
Keď pokušujem myslenie, tak pokušujem myslenie, viem, že pokušujem myslenie.
Keď pokušujem pociťovanie, tak pokušujem pociťovanie, viem, že pokušujem pociťovanie.

Toto sa dá použiť všade zo všetkých činností, potrieb, postojov a pozícii. Keď si potrebujete seba (u)vedomiť, postačí si z týchto spojok poskladať takýto jednoduchý výraz, ktorý vás podrží na dlhú dobu v pritomnom oKamihu.

Čo sa týka fyziky, ubudlo mi z liekov, schudol Som od maximum váhy - 22kg, pribudli dva injekčné roztoky, jeden na cukor a druhý na cholesterol. Prví liek stojí poisťovňu 50€ a druhý po požiadaní výnimky až 600€.

Upravila sa mi tak hyperglykemia na prijateľné hodnoty a upravil sa mi taktiež zlý a dobrý cholesterol na optimálne hodnoty. Ostatné lieky na štítnu žľazu, ischemickú chorobu srdca užívam naďalej.

vrana
Štvrtok 10. feb. 22. 20:31 2022
none
2
11.02.2022, 12:50
Aj k havranovi dakedo dôjde
none
3
11.02.2022, 18:15
vrana čo by si mi rád skomunikoval? Môžeš sa trochu predstaviť? Si akýsi tajomný. &Pre akú agentúru pracuješ?
none
4
11.02.2022, 18:23
a Team DF365
none
5
11.02.2022, 18:26
(Ne)mám o sebe, čo viac povedať. Som už 18. rok na dôchodku. Odpracované mám ťa cca. 4. roky. Som slobodný, voľný, (ne)závislí, flexibilný...
none
6

5. vrana 11.02.2022, 18:26

(Ne)mám o sebe, čo viac povedať. Som už 18. rok na dôchodku. Odpracované mám ťa cca. 4. roky. Som slobodný, voľný, (ne)závislí, flexibilný...

11.02.2022, 18:33
Ale nie na normálnom, ale na invalidnom, nie?
none
7
11.02.2022, 18:38
Jop
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 95 404 B vygenerované za : 0.064 s unikátne zobrazenia tém : 49 524 unikátne zobrazenia blogov : 861 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Je to ako spoznať naplno svoj potenciál a využiť ho 😉 Je to ako ísť na 100% svojej kapacity, ktorú ako ČLOVEK si schopný mať 😉 Je to ako by si sa zobudil do nového nádherného sveta ...

citát dňa :

Na to, aby ste na sebe začali pracovať nie je nikdy neskoro. Prestať s tým je však vždy príliš skoro.