hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Dnes 29. júna majú sviatok sv. Peter a sv. Pavol. Pozrime sa jedinečnú úlohu sv. Petra - málokto o tom vie.

príspevkov
24
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 29.6.2017 22:39
posledná zmena 29.6.2017 23:52
1
29.06.2017, 22:39
Sv. Lukáš opisuje situáciu, keď Šimon na Ježišovo slovo spustil sieť do mora a chytil obrovské množstvo rýb. Peter vtedy padol Ježišovi k nohám a povedal mu: „Pane, odíď odo mňa, lebo som človek hriešny.“ Ježiš mu povedal: „Neboj sa, od teraz už budeš loviť ľudí.“ Odvtedy Peter chodil s Ježišom, počúval ho a nasledoval. Keď sa raz pýtal Ježiš, za koho ho pokladajú, odpovedal práve on: „Ty si Mesiáš, Syn pravého Boha.“ Kristus mu povedal: „Ty si Peter a na tejto skale postavím svoju Cirkev a brány pekelné ju nepremôžu. Tebe dám kľúče od nebeského kráľovstva. Čo rozviažeš na zemi, bude rozviazané v nebi, čo zviažeš na zemi, bude zviazané v nebi.“ Peter sa vždy spomína ako prvý v zozname apoštolov. Patril k dôverníkom Ježiša, spolu s Jánom a Jakubom. Týchto troch zobral Ježiš so sebou na horu Premenenia, pri vzkriesení Jairovej dcéry a takisto aj v Getsemanskej záhrade ich pozval k spoločnej modlitbe.

Výborný film v slovenčine tu:
odkaz
none
2

1. 29.06.2017, 22:39

Sv. Lukáš opisuje situáciu, keď Šimon na Ježišovo slovo spustil sieť do mora a chytil obrovské množstvo rýb. Peter vtedy padol Ježišovi k nohám a povedal mu: „Pane, odíď odo mňa, lebo som človek hriešny.“ Ježiš mu povedal: „Neboj sa, od teraz už budeš loviť ľudí.“ Odvtedy Peter chodil s Ježišom, počúval ho a nasledoval. Keď sa raz pýtal Ježiš, za koho ho pokladajú, odpovedal práve on: „Ty si Mesiáš, Syn pravého Boha.“ Kristus mu povedal: „Ty si Peter a na tejto skale postavím svoju Cirkev a brán...

29.06.2017, 22:40
zdroj:
odkaz
none
3

1. 29.06.2017, 22:39

Sv. Lukáš opisuje situáciu, keď Šimon na Ježišovo slovo spustil sieť do mora a chytil obrovské množstvo rýb. Peter vtedy padol Ježišovi k nohám a povedal mu: „Pane, odíď odo mňa, lebo som človek hriešny.“ Ježiš mu povedal: „Neboj sa, od teraz už budeš loviť ľudí.“ Odvtedy Peter chodil s Ježišom, počúval ho a nasledoval. Keď sa raz pýtal Ježiš, za koho ho pokladajú, odpovedal práve on: „Ty si Mesiáš, Syn pravého Boha.“ Kristus mu povedal: „Ty si Peter a na tejto skale postavím svoju Cirkev a brán...

29.06.2017, 22:42
Všimla som si, že tí čo sú proti katolíckej cirkvi, ktorú založil sám Pán Ježiš a dal ju viesť sv. Petrovi (prvému pápežovi) z Božej vôle a rozhodnutia, tak tí stále spomínajú len sv. Pavla, ktorí samozrejme je veľký apoštol. Ale kľúčový je sv. Peter a sám Pán Ježiš Kristus s ním rozpráva a dáva mu podstatnú úlohu pre ľudstvo a pre budúce nebo.
none
6

3. 29.06.2017, 22:42

Všimla som si, že tí čo sú proti katolíckej cirkvi, ktorú založil sám Pán Ježiš a dal ju viesť sv. Petrovi (prvému pápežovi) z Božej vôle a rozhodnutia, tak tí stále spomínajú len sv. Pavla, ktorí samozrejme je veľký apoštol. Ale kľúčový je sv. Peter a sám Pán Ježiš Kristus s ním rozpráva a dáva mu podstatnú úlohu pre ľudstvo a pre budúce nebo.

29.06.2017, 22:47
Áno, Rabbi Jeshua, obrezaný Žid z kmeňa Júdu, z rodu Izraelského kráľa Dávida, hovoriaci aramejsky a hebrejsky, založil Cirkev Všeobecnú Rímsku...To je rozprávka na dobrú noc?
none
5

1. 29.06.2017, 22:39

Sv. Lukáš opisuje situáciu, keď Šimon na Ježišovo slovo spustil sieť do mora a chytil obrovské množstvo rýb. Peter vtedy padol Ježišovi k nohám a povedal mu: „Pane, odíď odo mňa, lebo som človek hriešny.“ Ježiš mu povedal: „Neboj sa, od teraz už budeš loviť ľudí.“ Odvtedy Peter chodil s Ježišom, počúval ho a nasledoval. Keď sa raz pýtal Ježiš, za koho ho pokladajú, odpovedal práve on: „Ty si Mesiáš, Syn pravého Boha.“ Kristus mu povedal: „Ty si Peter a na tejto skale postavím svoju Cirkev a brán...

29.06.2017, 22:47
Mne sa z tohto filmu (na základe Biblie) páči aktívna účasť sv. Márie Magdalény, ktorá je veľmi sympatická svätá a samozrejme prítomnosť prvého pomedzi učeníkmi, ktorým bola svätá Panna Mária Ježišova Matka, a ktorá bola vždy medzi apoštolmi. Nik neplnil Božiu vôľu viac a lepšie ako sv. Panna Mária - Bohorodička. Nik nepoznal a nemal od Boha väčšiu milosť starať sa a poznať Pána Ježiša Krista, ktorý je jediný Spasiteľ, žiaden apoštol nebol väčší apoštol ako Panna Mária, preto je aj kráľovná apoštolov. Nemožno byť apoštolom a nenapodobňovať Pannu Máriu a nemilovať ju ako ju miloval sám Pán Ježiš Kristus.
none
8

5. 29.06.2017, 22:47

Mne sa z tohto filmu (na základe Biblie) páči aktívna účasť sv. Márie Magdalény, ktorá je veľmi sympatická svätá a samozrejme prítomnosť prvého pomedzi učeníkmi, ktorým bola svätá Panna Mária Ježišova Matka, a ktorá bola vždy medzi apoštolmi. Nik neplnil Božiu vôľu viac a lepšie ako sv. Panna Mária - Bohorodička. Nik nepoznal a nemal od Boha väčšiu milosť starať sa a poznať Pána Ježiša Krista, ktorý je jediný Spasiteľ, žiaden apoštol nebol väčší apoštol ako Panna Mária, preto je aj kráľovná apoš...

29.06.2017, 22:54
Ján(19,25-27)
25 Pri Ježišovom kríži stála jeho Matka, sestra jeho matky, Mária Kleopasova, a Mária Magdaléna.

26 Keď Ježiš uzrel matku a pri nej učeníka, ktorého miloval, povedal matke: "Žena, hľa, tvoj syn!"

27 Potom povedal učeníkovi: "Hľa, tvoja matka!" A od tej hodiny si ju učeník vzal k sebe.

Všetci apoštoli milovali Ježišu a svoju Matku Pannu Máriu a platí to až dodnes. Je to kľúčové. A mnohí to vedia, ale mnohí nevedia alebo odmietajú. Ale Biblia platí a slová Pána Ježiša Krista tiež.
none
9

8. 29.06.2017, 22:54

Ján(19,25-27)
25 Pri Ježišovom kríži stála jeho Matka, sestra jeho matky, Mária Kleopasova, a Mária Magdaléna.

26 Keď Ježiš uzrel matku a pri nej učeníka, ktorého miloval, povedal matke: "Žena, hľa, tvoj syn!"

27 Potom povedal učeníkovi: "Hľa, tvoja matka!" A od tej hodiny si ju učeník vzal k sebe.

Všetci apoštoli milovali Ježišu a svoju Matku Pannu Máriu a platí to až dodnes. Je to kľúčové. A mnohí to vedia, ale mnohí nevedia alebo odmietajú. Ale Biblia platí a...

29.06.2017, 22:55
Ale nikto z nich z nej nespravil modlu. Až vy...
none
12

9. 29.06.2017, 22:55

Ale nikto z nich z nej nespravil modlu. Až vy...

29.06.2017, 22:58
Buď rešpektuješ Bibliu alebo nie. Nemôžeš si z nej vytrhávať čo sa ti páči. Čo povedal Pán Ježiš platí.
none
15

12. 29.06.2017, 22:58

Buď rešpektuješ Bibliu alebo nie. Nemôžeš si z nej vytrhávať čo sa ti páči. Čo povedal Pán Ježiš platí.

29.06.2017, 22:59
Pán Ježiš povedal aby sme sa k jeho matke modlili a uctievali ju? Ukáž mi kde. Práveže bibliu rešpektujem a viem že modlárstvo je ohavné v Božích očiach...
none
10

8. 29.06.2017, 22:54

Ján(19,25-27)
25 Pri Ježišovom kríži stála jeho Matka, sestra jeho matky, Mária Kleopasova, a Mária Magdaléna.

26 Keď Ježiš uzrel matku a pri nej učeníka, ktorého miloval, povedal matke: "Žena, hľa, tvoj syn!"

27 Potom povedal učeníkovi: "Hľa, tvoja matka!" A od tej hodiny si ju učeník vzal k sebe.

Všetci apoštoli milovali Ježišu a svoju Matku Pannu Máriu a platí to až dodnes. Je to kľúčové. A mnohí to vedia, ale mnohí nevedia alebo odmietajú. Ale Biblia platí a...

29.06.2017, 22:57
ešte raz: Všetci apoštoli milovali Ježišovu a svoju Matku Pannu Máriu (áno svoju, lebo Pán Ježiš to jasne povedal, že apoštoli majú Pannu Máriu za svoju Matku) a platí to aj pre súčasných pravých apoštolov. Nemožno apoštolovať Pána Ježiša Krista a nedodržiavať jeho požiadavky a príkazy.
none
13

10. 29.06.2017, 22:57

ešte raz: Všetci apoštoli milovali Ježišovu a svoju Matku Pannu Máriu (áno svoju, lebo Pán Ježiš to jasne povedal, že apoštoli majú Pannu Máriu za svoju Matku) a platí to aj pre súčasných pravých apoštolov. Nemožno apoštolovať Pána Ježiša Krista a nedodržiavať jeho požiadavky a príkazy.

29.06.2017, 22:58
ešte raz: Nikto z apoštolov nerobil z Ježišovej matky bohyňu, nemodlil sa k nej, ani k tomu nikoho nenabábal, nestaval jej sochy, nezasvätcoval kaplnky, nenazýval ju kráľovnou nebies a podobne...
none
16

13. 29.06.2017, 22:58

ešte raz: Nikto z apoštolov nerobil z Ježišovej matky bohyňu, nemodlil sa k nej, ani k tomu nikoho nenabábal, nestaval jej sochy, nezasvätcoval kaplnky, nenazýval ju kráľovnou nebies a podobne...

29.06.2017, 23:04
Skús dodržovať Bibliu.
none
18

16. 29.06.2017, 23:04

Skús dodržovať Bibliu.

29.06.2017, 23:06
Ty sa na Bibliu vôbec neodvolávaj. Ani jedným slovom v nej nie je písané, aby sme sa modlili k Márii, žiadali ju o pomoc, nazývali ju prostredníčkou milosti a uctievali ju. Nenájdeš jeden jediný citát ktorý by niečo také hovoril.
none
19

18. 29.06.2017, 23:06

Ty sa na Bibliu vôbec neodvolávaj. Ani jedným slovom v nej nie je písané, aby sme sa modlili k Márii, žiadali ju o pomoc, nazývali ju prostredníčkou milosti a uctievali ju. Nenájdeš jeden jediný citát ktorý by niečo také hovoril.

29.06.2017, 23:07
Pismo nam hovori, ze Kristus zalozil Cirkev, ktora ma bozsku autoritu spravovat v Jeho mene (Mt 16,13-20; 18,19, Lk 10,16). Kristus prislubil, ze Jeho Cirkev potrva az do skoncenia sveta (Mt 16,18;28,19-20, Jn 14,16). Biblia nam tiez hovori, ze spolu so Svatym Pismom, musime pocuvat aj posvatnu Tradiciu (2Sol 2,15;3,6).

Myslienka Sola Scriptura sa v Pisme nikde nenachadza, je nebiblicka. V skutocnosti nam Biblia hovori, ze sa mame drzat aj ustnej tradicie, hlasaneho slova Bozieho (1Kor 11,2, 1 Pt 1,25). V 2Pt 3,15-16 nas sv. Peter varuje, ze Svate Pismo moze byt tazke interpretovat a jasne naznacuje potrebu autoritativneho vykladatela. A nakoniec, 1 Tim 3,15 nam hovori, ze Cirkev je oporou a stlpom pravdy. 2.
Historia Biblie potvrdzuje, ze to bola Cirkev, ktora uplatnovala svoju apostolsku autoritu, ktora urcila co je a co nie je Pismom. Tuto autoritu potrebujeme na to, aby sme s istotou vedeli co do Biblie patri (1 Tim 3,15). 3.

Akykolvek pisany dokument, ktory je mysleny ako klucovy pri urcovani toho, ako maju ludia zit, musi mat zivu, pokracujucu autoritu, ktora ho strazi, garantuje a oficialne vyklada. V opacnom pripade by si text dokumentu vykladal kazdy po svojom a zavladol by chaos. Napriklad zakladatelia Spojenych statov Americkych spisali vyznamny dokument, ktory autoritativne urcuje, ako sa ma tento stat riadit - vola sa Ustava. Tiez vsak ustanovili aj zivu, pokracujucu autoritu, ktora Ustavu strazi, garantuje a oficialne vyklada - Najvyssi sud. Tito zakladatelia vedeli, ze bez takejto zivej autority by Ustava viedla k nekonecnym rozkolom, ako by si ju kazdy vykladal po svojom. A Boh mal bezpochyby viac mudrosti, ako zakladatelia USA. Nikdy by neponechal pisany dokument, ktory by mal byt jedinym meritkom viery bez zivej autority, ktora by ho chranila a oficialne vykladala.

odkaz
none
20

18. 29.06.2017, 23:06

Ty sa na Bibliu vôbec neodvolávaj. Ani jedným slovom v nej nie je písané, aby sme sa modlili k Márii, žiadali ju o pomoc, nazývali ju prostredníčkou milosti a uctievali ju. Nenájdeš jeden jediný citát ktorý by niečo také hovoril.

29.06.2017, 23:11
Predobrazy Panny Márie v Písme Svätom Starého zákona

Na začiatok treba povedať, že Písmo Sväté sa musí vykladať v súlade s celou náukou Cirkvi tak, ako to Cirkev prijala. Ani jedno miesto nemožno vykladať oddelene od celého Písma. Ak niekto vykladá Písmo Sväté tak, ako sa mu chce, potom tam môže "objaviť" čokoľvek a je vzdialený od pravdy.
Preto je toľko rozličných cirkví, denominácií a siekt, ktorých členovia sa odvolávajú na Písmo Sväté, každý si myslí, že má pravdu a navzájom učia úplne rozdielne teórie.

Nemožno vykladať Písmo akokoľvek, ale vždy v súlade s tým, ako sa to zhoduje s pokladom viery, ktorý prechádza z generácie na generáciu. Riadením Ducha Svätého Cirkev prijíma a odmieta niektorý výklad a ten, kto na to neberie ohľad, môže byť originálnym, ale nie je pravdivým.
none
21

20. 29.06.2017, 23:11

Predobrazy Panny Márie v Písme Svätom Starého zákona

Na začiatok treba povedať, že Písmo Sväté sa musí vykladať v súlade s celou náukou Cirkvi tak, ako to Cirkev prijala. Ani jedno miesto nemožno vykladať oddelene od celého Písma. Ak niekto vykladá Písmo Sväté tak, ako sa mu chce, potom tam môže "objaviť" čokoľvek a je vzdialený od pravdy.
Preto je toľko rozličných cirkví, denominácií a siekt, ktorých členovia sa odvolávajú na Písmo Sväté, každý si myslí, že má pravdu a navzájom uči...

29.06.2017, 23:12
Biblia píše veľa o Panne Márií:

Predobraz Panny Márie v pramatke Eve

O Eve nám hovorí kniha Genezis 2,18-25 a 3,1-22.
V čom je predobrazom Panny Márie? V tom, čo majú obidve spoločné: Obidve vyšli z Božích rúk krásne, čisté, nepoškvrnené. Obidve Boh obdaril svojou milosťou, milosťou posväcujúcou a mal v nich veľké zaľúbenie. Obidvom zveril veľkú úlohu. Adam dobre poznal úlohu svojej ženy a dal jej meno, ktoré dobre vystihovalo túto úlohu - Eva - matka živých. Mala svojim potomkom dávať život, nielen život telesný, ale tiež život milosti, život božích detí.
Tiež Mária je duchovnou matkou celého ľudstva. Tiež jej veľkou úlohou je sprostredkovávať život milostí všetkým ľuďom.
Obe - Eva i Mária -poli podrobené skúške. Evina skúška bola celkom ľahká. Eva žila v raji, mohla jesť všetky rajské plody, len z jedného stromu v raji nesmela jesť a tým dokázať svoju poslušnosť Bohu.
Skúška Panny Márie je oveľa ťažšia. Celý svoj život má prežiť v bolestiach a utrpení. A ako najväčší dôkaz svojej lásky prijíma zo stromu kríža božský plod - umučeného Ježiša. Eva a Mária sa ale nepodobajú v tom, ako obstáli v skúške. Eva padla a priniesla na svet hriech, bolesť a smrť. Mária obstála a sprostredkovala ľuďom nový život.
none
22

21. 29.06.2017, 23:12

Biblia píše veľa o Panne Márií:

Predobraz Panny Márie v pramatke Eve

O Eve nám hovorí kniha Genezis 2,18-25 a 3,1-22.
V čom je predobrazom Panny Márie? V tom, čo majú obidve spoločné: Obidve vyšli z Božích rúk krásne, čisté, nepoškvrnené. Obidve Boh obdaril svojou milosťou, milosťou posväcujúcou a mal v nich veľké zaľúbenie. Obidvom zveril veľkú úlohu. Adam dobre poznal úlohu svojej ženy a dal jej meno, ktoré dobre vystihovalo túto úlohu - Eva - matka živých. Mala svojim po...

29.06.2017, 23:14
Nepriateľstvo ustanovujem medzi tebou a ženou, medzi tvojim potomstvom a jej potomstvom, ono ti rozšliape hlavu a ty mu zraníš pätu (Gn 3,15)

Sväté Písmo Starého i Nového zákona a úctyhodné podanie dávajú čoraz zreteľnejšie najavo úlohu Matky Spasiteľa v poriadku spasenia a nám ju takmer stavajú pred oči. Knihy Starého zákona nám opisujú dejiny spasenia, ako sa pomaly pripravuje príchod Kristov na svet. A tieto prvotné dokumenty, ako sa v Cirkvi čítajú a ako sa chápu vo svetle ďalšieho a plného Zjavenia, pozvoľna čoraz očividnejšie ukazujú postavu ženy, matky Vykupiteľa. V tomto svetle sa ona prorocky naznačuje už v prísľube, danom našim prarodičom po páde do hriechu, o víťazstve nad hadom (porov. II. vat. koncil, Lumen Gentium, č.55)

Žena naznačuje matku Vykupiteľa, ktorá dôverne prežíva ten istý zápas a to isté víťazstvo ako budúci Vykupiteľ proti hadovi zla. Je to zjavné prejavenie Božej vôle, aby žena prežívala rovnaké nepriateľstvo medzi sebou a hadom, ako jej vykupiteľský potomok. Tento zápas a víťazstvo proti hadovi naznačuje veľkolepé dielo vykúpenia vykonané Spasiteľom sveta, ako aj dôvernú spoluprácu matky Vykupiteľa na tomto akte spásy. Mária sa naozaj prorocky naznačuje už v tomto prísľube.

Mária bola od večnosti v úplnom a absolútnom protiklade voči satanovi, preto skrze svojho syna Vykupiteľa a s ním mala dôverný podiel na úplnom vykupiteľskom víťazstve nad satanom.

Cirkevní otcovia prvotnej Cirkvi dali bezprostredné potvrdenie o tomto písomnom proroctve predložením obrazu matky Ježišovej ako "Novej Evy". V ich učení Panna Mária bola Novou Evou, ktorá mala dôvernú účasť s "Novým Adamom", Ježišom Kristom, v obnovení nadprirodzeného života milosti, ktorý Adam a Eva stratili.

Dôverná a jedinečná úloha Márie, Ženy s potomkom Vykupiteľom, začiatok víťazstva nad hadom, sa už prorocky zjavuje na začiatku Písma Svätého.

V tomto proroctve je skryte obsiahnutá pravda o Nepoškvrnenom počatí Panny Márie. Medzi hadom, satanom a Máriou je nepriateľstvo, hlboká priepasť, takže satan nemôže nijako poškvrniť jej dušu, ktorá nie je poznačená ani dedičným hriechom ani osobnými hriechmi.

zdroj a viac tu:
odkaz
none
24

18. 29.06.2017, 23:06

Ty sa na Bibliu vôbec neodvolávaj. Ani jedným slovom v nej nie je písané, aby sme sa modlili k Márii, žiadali ju o pomoc, nazývali ju prostredníčkou milosti a uctievali ju. Nenájdeš jeden jediný citát ktorý by niečo také hovoril.

29.06.2017, 23:52
hrach do steny..
Neviem preco sa snazis hovorit nieco do hluchych usi..
none
11

8. 29.06.2017, 22:54

Ján(19,25-27)
25 Pri Ježišovom kríži stála jeho Matka, sestra jeho matky, Mária Kleopasova, a Mária Magdaléna.

26 Keď Ježiš uzrel matku a pri nej učeníka, ktorého miloval, povedal matke: "Žena, hľa, tvoj syn!"

27 Potom povedal učeníkovi: "Hľa, tvoja matka!" A od tej hodiny si ju učeník vzal k sebe.

Všetci apoštoli milovali Ježišu a svoju Matku Pannu Máriu a platí to až dodnes. Je to kľúčové. A mnohí to vedia, ale mnohí nevedia alebo odmietajú. Ale Biblia platí a...

29.06.2017, 22:57
Lea ale ja si ta vážim a do tvojej témy som len s dobrým úmyslom vstúpil .
none
14

11. megamikro 29.06.2017, 22:57

Lea ale ja si ta vážim a do tvojej témy som len s dobrým úmyslom vstúpil .

29.06.2017, 22:59
Megamikro veď môžeš diskutovať, o tom je fórum.
none
17

14. 29.06.2017, 22:59

Megamikro veď môžeš diskutovať, o tom je fórum.

29.06.2017, 23:05
ved hej len akurát nebudem diskutovat skrz výnatkov z biblie bo som ju nečítal.
none
23

1. 29.06.2017, 22:39

Sv. Lukáš opisuje situáciu, keď Šimon na Ježišovo slovo spustil sieť do mora a chytil obrovské množstvo rýb. Peter vtedy padol Ježišovi k nohám a povedal mu: „Pane, odíď odo mňa, lebo som človek hriešny.“ Ježiš mu povedal: „Neboj sa, od teraz už budeš loviť ľudí.“ Odvtedy Peter chodil s Ježišom, počúval ho a nasledoval. Keď sa raz pýtal Ježiš, za koho ho pokladajú, odpovedal práve on: „Ty si Mesiáš, Syn pravého Boha.“ Kristus mu povedal: „Ty si Peter a na tejto skale postavím svoju Cirkev a brán...

29.06.2017, 23:48
Nejak sa mi nepacia ine filmy s Petrom. Tento jediny sa mi najviac pacil.
Omar Sharif to zahral skvelo.
none
4
29.06.2017, 22:46
akurát dnes som Palka stretol v lese na hubách tak mi tak smiešne prišlo ked som si spomenul na to známe čo sa hovorí že Peter a Pavol sejú hríby
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 153 517 B vygenerované za : 0.093 s unikátne zobrazenia tém : 50 204 unikátne zobrazenia blogov : 886 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Konflikt medzi Ruskom a Ukrajinou V posledných dňoch, hovorí Boh, vylejem svojho Ducha na každé telo. Vaši synovia a vaše dcéry budú prorokovať, vaši mladíci budú mať videnia a vašim starcom sa budú snívať sny. V tých dňoch vylejem svojho Ducha aj ...

citát dňa :

Nikdy neopúšťaj niekoho, koho miluješ, pre niekoho,
kto sa ti páči, pretože ten, kto sa ti páči, ťa opustí pre niekoho, koho miluje.