hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

DESATORO-6. Prikázanie "Nenarušíš manželstvo"

príspevkov
200
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 25.10.2013 18:24
posledná zmena 14.2.2014 19:44
1
25.10.2013, 18:24
Opakovanie nezaškodí, zvlášť v tejto téme a tomto prikázaní, ktoré sa veľmi často porušuje aj na rôznych virtuálnych miestach, ktoré poskytujú veľa pokušení ...
Prikázanie šieste:
„NENARUŠÍŠ MANŽELSTVO!“
Alebo inak, „nenarušíš manželský mier“. Pod mierom sa rozumie harmónia. To zároveň podmieňuje, aké vôbec má byť manželstvo, pretože tam,kde niet čo narušiť, nemá platnosť ani prikázanie.
Manželstvo je teda tam, kde vládne harmónia a mier ako niečo samozrejmé a prirodzené. Kde sa jeden vždy snaží žiť pre toho druhého. Jednostrannosť a tak zavádzajúca a ubíjajúca nuda je od samého začiatku vylúčená, rovnako tak nebezpečenstvo v sebe skrývajúca túžba po rozptýlení alebo klamná predstava nepochopenia..Práve takéto zlá vôbec ani nemôžu nastať v pravom manželstve, pretože všetky zlá sú len dôsledkom výrazného sebectva a egoizmu, kedy jeden z páru nemyslí na toho druhého, ale len sám na seba.
Pri pravej duševnej láske je však vzájomné vzdanie sa seba niečim celkom prirodzeným. Kde však nenájdeme mier ani harmóniu, tam si manželstvo nezaslúži, aby sa nazývalo manželstvom , je to len akési pozemské spoločenstvo, ktoré ako také pred Bohom nemá žiadnej hodnoty.
V šiestom prikázaní je teda predpokladom skutočné manželstvo, iné chránené nie je!
Porušenie manželstva v najširšom zmysle je dokonca už to, ked sa niekto pokúša rozdeliť skutočne milujúcich ľudí, ako to často robia napríklad rodičia, ked nejaká pozemská okolnosť nezodpovedá ich želaniu.
Taktiež toto prikázanie porušujú ženy a muži, ktorí zo závisti, či flirtu vedome vnesú rozpor, či zapríčinia rozchod takéhoto páru.
Čistá láska medzi dvomi ľudmi musí byť pre každého posvätná, má cítiť úctu a rešpekt, nie však žiadostivosť! Pretože každá takáto láska je pod ochranou Božej vôle ..
Ak narastá pocit tejto nečistej žiadostivosti, nech sa človek obráti a jasným okom rozhliadne po tých ľudoch, ktorí sa ešte duševne na nikoho neupli a hľadá v týchto vodách ..
Ak bude hľadať s vážnosťou a trpezlivosťou, nájde človeka, ktorý sa ku nemu hodí tak ako to chce aj Boh a sktorým potom bude aj šťastný bez toho, aby ne seba uvalil vinu, ktorá mu nikdy nemôže priniesť a poskytnúť skutočné trvalé šťastie vo dvojici..
Ako sa ľudovo hovorí, nikto nebude šťastný vtedy, ak si svoje šťastie postaví na nešťastí iného ..
Mier a harmóniu medzi dvoma ľudmi nesmieš nikdy narušiť. Toto si vštep, aby to vždy varovne stálo pred tvojim duševným zrakom..
none
22

1. 25.10.2013, 18:24

Opakovanie nezaškodí, zvlášť v tejto téme a tomto prikázaní, ktoré sa veľmi často porušuje aj na rôznych virtuálnych miestach, ktoré poskytujú veľa pokušení ...
Prikázanie šieste:
„NENARUŠÍŠ MANŽELSTVO!“
Alebo inak, „nenarušíš manželský mier“. Pod mierom sa rozumie harmónia. To zároveň podmieňuje, aké vôbec má byť manželstvo, pretože tam,kde niet čo narušiť, nemá platnosť ani prikázanie.
Manželstvo je teda tam, kde vládne harmónia a mier ako niečo samozrejmé a prirodzené. Kde sa ...

25.10.2013, 18:59
Pedofil svojím konaním nenarušuje šieste prikázanie. Prečo sú proti pedofilom potom mnohí kresťania?
none
41

1. 25.10.2013, 18:24

Opakovanie nezaškodí, zvlášť v tejto téme a tomto prikázaní, ktoré sa veľmi často porušuje aj na rôznych virtuálnych miestach, ktoré poskytujú veľa pokušení ...
Prikázanie šieste:
„NENARUŠÍŠ MANŽELSTVO!“
Alebo inak, „nenarušíš manželský mier“. Pod mierom sa rozumie harmónia. To zároveň podmieňuje, aké vôbec má byť manželstvo, pretože tam,kde niet čo narušiť, nemá platnosť ani prikázanie.
Manželstvo je teda tam, kde vládne harmónia a mier ako niečo samozrejmé a prirodzené. Kde sa ...

25.10.2013, 19:26
"Alebo inak, „nenarušíš manželský mier“. Pod mierom sa rozumie harmónia." >> Ten tvoj zaciatok tak divne znie, ako keby ked v tom manzelstve uz su problemy tak nenarusis harmoniu tak mozes cudzolozit kolko chces...

To znamena, ze predsvadovny sex neva?
none
198

1. 25.10.2013, 18:24

Opakovanie nezaškodí, zvlášť v tejto téme a tomto prikázaní, ktoré sa veľmi často porušuje aj na rôznych virtuálnych miestach, ktoré poskytujú veľa pokušení ...
Prikázanie šieste:
„NENARUŠÍŠ MANŽELSTVO!“
Alebo inak, „nenarušíš manželský mier“. Pod mierom sa rozumie harmónia. To zároveň podmieňuje, aké vôbec má byť manželstvo, pretože tam,kde niet čo narušiť, nemá platnosť ani prikázanie.
Manželstvo je teda tam, kde vládne harmónia a mier ako niečo samozrejmé a prirodzené. Kde sa ...

14.02.2014, 18:31
1. Možno nevieš,že: 10 prikázaní bolo Ježišom Kristom naplnených a zmenených na Zákon Lásky :Milovať budeš .../Nový zákon/,a ktorý bol Pánom Ježišom Kristom od r.1988 ,kedy začal jeho 2. príchod obnovený na Zákon Milosrdenstva a odpustenia , ktorých platnosť ruší aj zmysel výkladov Abdrushina aj nicku Abdrushin.
none
199

198. 14.02.2014, 18:31

1. Možno nevieš,že: 10 prikázaní bolo Ježišom Kristom naplnených a zmenených na Zákon Lásky :Milovať budeš .../Nový zákon/,a ktorý bol Pánom Ježišom Kristom od r.1988 ,kedy začal jeho 2. príchod obnovený na Zákon Milosrdenstva a odpustenia , ktorých platnosť ruší aj zmysel výkladov Abdrushina aj nicku Abdrushin.

14.02.2014, 18:34
ale ne.eb tu mozgy..toto prikazanie stoji uz vo védach a stoji aj an zaciatku biblie.
none
200

199. ranexil 14.02.2014, 18:34

ale ne.eb tu mozgy..toto prikazanie stoji uz vo védach a stoji aj an zaciatku biblie.

14.02.2014, 19:44
199. nebolo tu povedané ,že neboli.Prikázania boli , ale platnosť pôsobenia ich princípov bola ZMENENÁ. :Všimni ten ROZDIEL :
Nesúhlasíš ? že boli zákony a ich zmeny urobené a predstavené v postupnosti :Védske-Mojžišove -Ježišove-Pána Ježiša Krista?
none
2
25.10.2013, 18:29
Ale priznaj, nebol si zaskočený, keď si vytváral tému, a vypísalo ti: Táto téma už existuje. Zvoľte iný názov.
none
3

2. Lemmy 25.10.2013, 18:29

Ale priznaj, nebol si zaskočený, keď si vytváral tému, a vypísalo ti: Táto téma už existuje. Zvoľte iný názov.

25.10.2013, 18:34
Nie, nebol som, prečo? Naopak, veľmi by ma potešilo, ak by niekto pokračoval, ale skutočne, zmysluplne.
Som tu kvôli tomu, kvôli spätnej väzbe :-) Ak ma tak veľmi túžiš zaskočiť, napíš ty tému o dalšom prikázaní,ale bez výsmechu, seriózne. Sľubujem, zaskočíš ma ;-)
none
8

3. 25.10.2013, 18:34

Nie, nebol som, prečo? Naopak, veľmi by ma potešilo, ak by niekto pokračoval, ale skutočne, zmysluplne.
Som tu kvôli tomu, kvôli spätnej väzbe :-) Ak ma tak veľmi túžiš zaskočiť, napíš ty tému o dalšom prikázaní,ale bez výsmechu, seriózne. Sľubujem, zaskočíš ma ;-)

25.10.2013, 18:46
Veď ja som ti už navrhol Prikázanie prvé: Budeš rozumieť evolúcii.

Mne by to celkom stačilo, keby som zistil, že si to pochopil.
none
11

8. Lemmy 25.10.2013, 18:46

Veď ja som ti už navrhol Prikázanie prvé: Budeš rozumieť evolúcii.

Mne by to celkom stačilo, keby som zistil, že si to pochopil.

25.10.2013, 18:47
Príspevok č. 100 v téme odkaz
none
4
25.10.2013, 18:42
hmm, laska bez moralky moze byt v sulade s bozou volou.
none
26

4. dorota 25.10.2013, 18:42

hmm, laska bez moralky moze byt v sulade s bozou volou.

25.10.2013, 19:02
To ma zaujalo ...ako si to myslela?
none
29

4. dorota 25.10.2013, 18:42

hmm, laska bez moralky moze byt v sulade s bozou volou.

25.10.2013, 19:03
Tak aj mňa zaujíma ako sa z toho vymoceš........
none
5
25.10.2013, 18:43
Čistá láska nepotrebuje žiadnu ochranu zvonku...........problém je že to tomu tak nie je......
none
7

5. majko1 25.10.2013, 18:43

Čistá láska nepotrebuje žiadnu ochranu zvonku...........problém je že to tomu tak nie je......

25.10.2013, 18:44
Nejde o tú lásku, ide o svedomie tých, ktorí by sa pokúšali ju nejakým spôsobom zničiť ...narušiť. Láska vydrží, tá pravá, ide však o duše tých, ktorí sa pokúsili ju narušiť. Skús tento uhol pohľadu.. O nich je táto téma. O "votrelcoch" ;-)
none
9

7. 25.10.2013, 18:44

Nejde o tú lásku, ide o svedomie tých, ktorí by sa pokúšali ju nejakým spôsobom zničiť ...narušiť. Láska vydrží, tá pravá, ide však o duše tých, ktorí sa pokúsili ju narušiť. Skús tento uhol pohľadu.. O nich je táto téma. O "votrelcoch" ;-)

25.10.2013, 18:46
kazdy si hladi na vlastne stastie.
ak sa dvaja naozaj lubia. ziadna osoba z vonku nema paku na to, aby to narusila.
a teda chyba bude nie v osobe, ktora sa pokusa a nie je nikomu zaviazana, ale v osobe, ktora slubila vernost a slub porusila.
👍: Sóley
none
13

9. Lux.Aeterna 25.10.2013, 18:46

kazdy si hladi na vlastne stastie.
ak sa dvaja naozaj lubia. ziadna osoba z vonku nema paku na to, aby to narusila.
a teda chyba bude nie v osobe, ktora sa pokusa a nie je nikomu zaviazana, ale v osobe, ktora slubila vernost a slub porusila.

25.10.2013, 18:49
Len na seba pozerá len ten, kto skutočne nemiluje toho druhého.
Chyba je vo všetkých, ak sa niečo také stane. Toto prikázanie rieši konkrétne len narušiteľov. Preto je ich až 10, v každom sa spomína niečo špecifické..
none
16

13. 25.10.2013, 18:49

Len na seba pozerá len ten, kto skutočne nemiluje toho druhého.
Chyba je vo všetkých, ak sa niečo také stane. Toto prikázanie rieši konkrétne len narušiteľov. Preto je ich až 10, v každom sa spomína niečo špecifické..

25.10.2013, 18:51
preco by ta osoba mala milovat manzelku niekoho? milovat svoju zenu by mal muz, ktory podvadza, nie jeho milenka, ta nema dovod uprednostnovat stastie pre nu neznamej osoby na ukor svojho stastia. alebo je podla teba stastie manzelky dolezitejsie ako stastie milenky? 😉 si ty ten, ktory to ma sudit?
none
21

16. Lux.Aeterna 25.10.2013, 18:51

preco by ta osoba mala milovat manzelku niekoho? milovat svoju zenu by mal muz, ktory podvadza, nie jeho milenka, ta nema dovod uprednostnovat stastie pre nu neznamej osoby na ukor svojho stastia. alebo je podla teba stastie manzelky dolezitejsie ako stastie milenky? 😉 si ty ten, ktory to ma sudit?

25.10.2013, 18:58
Ak sa niekto z hocijakého dôvodu pokúsi narušiť ( bez ohľadu na to, či sa mu to podarí, či nie) fungujúci vzťah, lásku, je vinný predovšetkým on. Stále píšem o fungujúcom vzťahu, nie narušenom. Pretože aj neviem akým harmonickým vzťahom môže otriasť zásah niekoho tretieho. Aj fungujúce vzťahy tvoria len nedokonalí ľudia a pokušenie môže spôsobiť trhliny.

Vinný je vtedy predovšetkým ten, kto inicioval toto narušenie. Ak sa mu to podarí, vina sa týka aj toho, kto podľahol, samozrejme.
none
24

21. 25.10.2013, 18:58

Ak sa niekto z hocijakého dôvodu pokúsi narušiť ( bez ohľadu na to, či sa mu to podarí, či nie) fungujúci vzťah, lásku, je vinný predovšetkým on. Stále píšem o fungujúcom vzťahu, nie narušenom. Pretože aj neviem akým harmonickým vzťahom môže otriasť zásah niekoho tretieho. Aj fungujúce vzťahy tvoria len nedokonalí ľudia a pokušenie môže spôsobiť trhliny.

Vinný je vtedy predovšetkým ten, kto inicioval toto narušenie. Ak sa mu to podarí, vina sa týka aj toho, kto podľahol, samozrejme.

25.10.2013, 19:01
ale hlupost.
vysvetli mi jednu vec. potencialny ilenec/milenka sluboval vernost alebo ten, ktory je v manzelskom zvazku?
preco by milencovi/milenke malo zalezat na nejakej pre neho neznamej osobe?
on si hladi svoje. ten, kto je viazany a kto to ma stopnut, je clovek, ktory je v tom zvazku. JEMU by malo na tom zalezat, nie niekomu, kto sa pokusa.
a teda to nie je tak, ze ak dajem tomu manzelka "podlahne" milencovi, je na vine milenec (ktory chce len pre seba dobre - ved preco by aj nie) - ale manzelka, ktora ma zavazky inde, slubila vernost inemu a ona urobila rozhodnutie, ktore jej znici manzelstvo (mozno)
none
32

24. Lux.Aeterna 25.10.2013, 19:01

ale hlupost.
vysvetli mi jednu vec. potencialny ilenec/milenka sluboval vernost alebo ten, ktory je v manzelskom zvazku?
preco by milencovi/milenke malo zalezat na nejakej pre neho neznamej osobe?
on si hladi svoje. ten, kto je viazany a kto to ma stopnut, je clovek, ktory je v tom zvazku. JEMU by malo na tom zalezat, nie niekomu, kto sa pokusa.
a teda to nie je tak, ze ak dajem tomu manzelka "podlahne" milencovi, je na vine milenec (ktory chce len pre seba dobre - ved preco...

25.10.2013, 19:05
Takže je podľa teba úplne v poriadku, ak niekto naruší manželstvo, pretože on proste CHCE jedného z partnerov?
To je ale čistý egoizmus.
Ja tvrdím, že vinný je predovšetkým milenec a milenka, ak sú iniciátormi oni. A to sú, kedže predpokladáme, že manželstvo jelen vtedy skutočným vzťahom, ak je harmonické a teda jeden z páru nehľadá, nie je aktívny. Môže len podľahnúť a vtedy je vina aj na jeho strane, ako som už písal.
none
35

32. 25.10.2013, 19:05

Takže je podľa teba úplne v poriadku, ak niekto naruší manželstvo, pretože on proste CHCE jedného z partnerov?
To je ale čistý egoizmus.
Ja tvrdím, že vinný je predovšetkým milenec a milenka, ak sú iniciátormi oni. A to sú, kedže predpokladáme, že manželstvo jelen vtedy skutočným vzťahom, ak je harmonické a teda jeden z páru nehľadá, nie je aktívny. Môže len podľahnúť a vtedy je vina aj na jeho strane, ako som už písal.

25.10.2013, 19:13
to manzelstvo nenarusa on, lebo to manzelstvo s nim nic nema. je to zvazok dvoch ludi (manzelov) - oni ak urobia zle rozhodnutia, si ho narusia. to je tak ako keby tvoji dvaja kamarati spolu uzatvorili zmluvu - bez teba, ktora sa ta netyka, teba do nej nic, ale nasledne ti ulozia nejaku povinnost alebo zakaz, ktory sa tej zmluvy tyka. preco by si to mal ty dodrziavat, ked to nie je tvoja vec, ty si do toho nebol prizvany a je to medzi nimi?
pises, ze to je cisty egoizmus. no a co? ludia su egoisti. takych ich boh stvoril 😉 alebo si myslis, ze ak by zena videla, ze jej muz lubi inu - tak by mu dovolila chodit za nou? nie. tiez by bola egoistka a robila by tak, aby bola ona stastna.

ty tvrdis, ze vinny je milenec a milenka, preto, lebo su aktivni, lebo si hladaju svoje ststie. a ja sa ta uz tretikrat pytam. na zaklade coho je podla teba dolezitejsie stastie manzelky ako stastie toho milenca, milenky?
ak je aj ten milenec, milenka aktivny. no a co? ved on sa nezavazoval nikomu. zaviazani su dvaja, co su v zvazku - oni by nemali podlahnut. alebo co - ti co su manzelia nie su dospeli ludia? nemaju slobodnu volu? ak by podlahnut nechceli, tak nepodlahnu. asi lubili malo, ak podviedli.
none
37

35. Lux.Aeterna 25.10.2013, 19:13

to manzelstvo nenarusa on, lebo to manzelstvo s nim nic nema. je to zvazok dvoch ludi (manzelov) - oni ak urobia zle rozhodnutia, si ho narusia. to je tak ako keby tvoji dvaja kamarati spolu uzatvorili zmluvu - bez teba, ktora sa ta netyka, teba do nej nic, ale nasledne ti ulozia nejaku povinnost alebo zakaz, ktory sa tej zmluvy tyka. preco by si to mal ty dodrziavat, ked to nie je tvoja vec, ty si do toho nebol prizvany a je to medzi nimi?
pises, ze to je cisty egoizmus. no a co? ludia su ...

25.10.2013, 19:18
Veľmi to zľahčuješ.
Šťastie si nikto nenájde na popole iného vzťahu, zvlášť, ak ten oheň sám zapálil. takže ťažko hovoriť o šťastí, ak rozbiješ vzťah. Ale opakujem, harmonický vzťah.
Nepriamo som už odpovedal na tú otázku, sťastie svojej manželky nie je doležitejšie, je jediné dôležité, pretože manželia vstupujú do manželstva tak, že sú odhodlaní žiť len pre toho druhého. Ale to všetko je tu už napísané, len by som sa opakoval.
none
38

37. 25.10.2013, 19:18

Veľmi to zľahčuješ.
Šťastie si nikto nenájde na popole iného vzťahu, zvlášť, ak ten oheň sám zapálil. takže ťažko hovoriť o šťastí, ak rozbiješ vzťah. Ale opakujem, harmonický vzťah.
Nepriamo som už odpovedal na tú otázku, sťastie svojej manželky nie je doležitejšie, je jediné dôležité, pretože manželia vstupujú do manželstva tak, že sú odhodlaní žiť len pre toho druhého. Ale to všetko je tu už napísané, len by som sa opakoval.

25.10.2013, 19:20
"Šťastie si nikto nenájde na popole iného vzťahu," - toto mas odkial? tymto sa zvyknu akurat tak utesovat podvedeni partneri. ak nejaky vztah lahol popolom, problem nebol v milencovi/milenke, ale vo vztahu samotnom. a ma zmysel udrziavat vztah, ktory nie je dostatocne silny na to, aby prekonal take nieco? 😉

ak je vztah harmonicky, tak manzel/ka nepodlahne. 😉
👍: majko1
none
42

38. Lux.Aeterna 25.10.2013, 19:20

"Šťastie si nikto nenájde na popole iného vzťahu," - toto mas odkial? tymto sa zvyknu akurat tak utesovat podvedeni partneri. ak nejaky vztah lahol popolom, problem nebol v milencovi/milenke, ale vo vztahu samotnom. a ma zmysel udrziavat vztah, ktory nie je dostatocne silny na to, aby prekonal take nieco? 😉

ak je vztah harmonicky, tak manzel/ka nepodlahne. 😉

25.10.2013, 19:28
Ale ja píšem o harmonickom vzťahu. Celý čas a je to aj v téme.
Nepreceňuj ľudstvo, pokušeniu nedokážu často odolávať ani ľudia v harmonických vzťahoch.
Nejakým spôsobom narušené vzťahy nie sú predmetom tohoto prikázania. Ale už sa točím dookola, opakujem sa.
Skús sa zamerať na podstatu a nehľadaj vždy únikové cesty.

Ak sa niekto pokúsi narušiť harmonický vzťah, je vinný, či sa mu to už podarí, či nie. Bez ohľadu na okolnosti a nejaké tie sebecké kecičky o vlastnom šťastí.
none
44

42. 25.10.2013, 19:28

Ale ja píšem o harmonickom vzťahu. Celý čas a je to aj v téme.
Nepreceňuj ľudstvo, pokušeniu nedokážu často odolávať ani ľudia v harmonických vzťahoch.
Nejakým spôsobom narušené vzťahy nie sú predmetom tohoto prikázania. Ale už sa točím dookola, opakujem sa.
Skús sa zamerať na podstatu a nehľadaj vždy únikové cesty.

Ak sa niekto pokúsi narušiť harmonický vzťah, je vinný, či sa mu to už podarí, či nie. Bez ohľadu na okolnosti a nejaké tie sebecké kecičky o vlastnom šťastí...

25.10.2013, 19:32
ano, hovoris dookola, lebo si zacykleny.
ale chapes o com kecas?
ak je vztah harmonicky, neexistuje, aby ho niekto treti narusil. ak ho uz narusi, tak harmonicky nie je a ani nebol predtym.
ty nemozes narusit vztah, v ktorom sa dvaja ludia miluju, lebo taki ludia nemaju potrebu podvadzat, nemaju najmensiu chut a pricinu -"podvolit sa niekomu tretiemu" - a ak sa to stane, skratka ten vztah harmonicky nebol (a nie pre milenca - milenku)
none
49

44. Lux.Aeterna 25.10.2013, 19:32

ano, hovoris dookola, lebo si zacykleny.
ale chapes o com kecas?
ak je vztah harmonicky, neexistuje, aby ho niekto treti narusil. ak ho uz narusi, tak harmonicky nie je a ani nebol predtym.
ty nemozes narusit vztah, v ktorom sa dvaja ludia miluju, lebo taki ludia nemaju potrebu podvadzat, nemaju najmensiu chut a pricinu -"podvolit sa niekomu tretiemu" - a ak sa to stane, skratka ten vztah harmonicky nebol (a nie pre milenca - milenku)

25.10.2013, 19:39
Aj na toto som už odpovedal.

Niekoľkokrát, takže sa odcykľujem a končím :-D
Kľudne si ži tak ako si myslíš, že je správne. V konečnom dôsledku vždy ten tretí narušiteľ najviac doplatí na svoje činy, Božie mlyny sú v tomto dosť spravodlivé. Takže je len na človeku, do akej miery si váži sám seba a má sa rád, že nehazarduje so svojím šťastím a tým aj so šťastím iného..
none
53

49. 25.10.2013, 19:39

Aj na toto som už odpovedal.

Niekoľkokrát, takže sa odcykľujem a končím :-D
Kľudne si ži tak ako si myslíš, že je správne. V konečnom dôsledku vždy ten tretí narušiteľ najviac doplatí na svoje činy, Božie mlyny sú v tomto dosť spravodlivé. Takže je len na človeku, do akej miery si váži sám seba a má sa rád, že nehazarduje so svojím šťastím a tým aj so šťastím iného..

25.10.2013, 19:45
"vždy ten tretí narušiteľ najviac doplatí na svoje činy, Božie mlyny sú v tomto dosť spravodlivé." - toto su len take tradicne klise, ktorym sa utesuju podvadzani. nema to ziadnu realnu hodnotu.
ale tak krestania su zvyknuti zit v strachu, cize sa ani necudujem.
none
40

37. 25.10.2013, 19:18

Veľmi to zľahčuješ.
Šťastie si nikto nenájde na popole iného vzťahu, zvlášť, ak ten oheň sám zapálil. takže ťažko hovoriť o šťastí, ak rozbiješ vzťah. Ale opakujem, harmonický vzťah.
Nepriamo som už odpovedal na tú otázku, sťastie svojej manželky nie je doležitejšie, je jediné dôležité, pretože manželia vstupujú do manželstva tak, že sú odhodlaní žiť len pre toho druhého. Ale to všetko je tu už napísané, len by som sa opakoval.

25.10.2013, 19:25
a nehovorila som o stasti svojej manzelky (inac tiez - preco by malo byt jedine dolezite? pokial viem, mas milovat vsetkych - podla vlastnych slov, hehe)


hovorila som, ze ak by bol majko s lenkou vo vztahu a mirka by bola potencialna milenka, preco by mirke malo viac zalezat na stasti lenky ako na svojom vlastnom? no preco? preco by malo byt lenkino stastie pre mirku dolezitejsie? a preto sa vzdat toho svojho?
none
45

40. Lux.Aeterna 25.10.2013, 19:25

a nehovorila som o stasti svojej manzelky (inac tiez - preco by malo byt jedine dolezite? pokial viem, mas milovat vsetkych - podla vlastnych slov, hehe)


hovorila som, ze ak by bol majko s lenkou vo vztahu a mirka by bola potencialna milenka, preco by mirke malo viac zalezat na stasti lenky ako na svojom vlastnom? no preco? preco by malo byt lenkino stastie pre mirku dolezitejsie? a preto sa vzdat toho svojho?

25.10.2013, 19:33
Lebo zodpovednosť. Lebo úcta a sebaúcta. Lebo manželstvo by malo znamenať viac ako znamená.

Ak máš milovať všetkých, neznamená, že máš jedného zradiť, ublížiť mu kvôli inému. Zvlášť vo zväzkoch, ktoré si zodpovedne a uvedomelo vytvoril. Máš milovať všetkých, ale skutočne odovzdať sa môžeš len jednému človeku.
none
48

45. 25.10.2013, 19:33

Lebo zodpovednosť. Lebo úcta a sebaúcta. Lebo manželstvo by malo znamenať viac ako znamená.

Ak máš milovať všetkých, neznamená, že máš jedného zradiť, ublížiť mu kvôli inému. Zvlášť vo zväzkoch, ktoré si zodpovedne a uvedomelo vytvoril. Máš milovať všetkých, ale skutočne odovzdať sa môžeš len jednému človeku.

25.10.2013, 19:39
preco by malo manzelstvo znamenat viac?
mi povedz - preco by pre mna (akoze milenku) malo nieco znamenat niekoho manzelstvo? to nie je moj zavazok a mne moze byt ukradnuty.

Ak máš milovať všetkých, neznamená, že máš jedného zradiť, ublížiť mu kvôli inému. - ano. a preco by si mal zradit seba a ublizovat sebe kvoli pre teba neznamej osobe (manzelovi/ke) - ?
toto nie je o zradzani - toto je volba - bud si vyberies seba a svoje stastie, alebo toho podvedeneho manzela/ku. zradis seba, ale hlavna vec, ze nejaka pre teba neznama osoba bude akoze stastna (ano, iba akoze, lebo ak ma manzela, ktory by ju bol ochotny podviest, tak naco jej takeho? )

a ak mas milovat jedneho a neoblizit mu kvoli druhemu - ak to chapeme tak, ze mas milovat manzelku a neublizit jej kvoli milenke - tak co ak uz manzelku nemilujes? ak by si manzelku skutocne miloval, nikdy v zivote by sa nestalo, zeby si jej ublizil kvoli milenke. a ak by si ju podviedol - znamena to, ze si ju az tak nemiloval - ocividne
none
23

16. Lux.Aeterna 25.10.2013, 18:51

preco by ta osoba mala milovat manzelku niekoho? milovat svoju zenu by mal muz, ktory podvadza, nie jeho milenka, ta nema dovod uprednostnovat stastie pre nu neznamej osoby na ukor svojho stastia. alebo je podla teba stastie manzelky dolezitejsie ako stastie milenky? 😉 si ty ten, ktory to ma sudit?

25.10.2013, 19:00
milovat mas vsetkych ludi aj hriesnikov.
none
25

23. dorota 25.10.2013, 19:00

milovat mas vsetkych ludi aj hriesnikov.

25.10.2013, 19:01
Ja milujem iba polovicu ľudstva, tú ženskú.......
none
28

25. majko1 25.10.2013, 19:01

Ja milujem iba polovicu ľudstva, tú ženskú.......

25.10.2013, 19:02
Aj tie 90 ročné babky?
none
30

28. Lemmy 25.10.2013, 19:02

Aj tie 90 ročné babky?

25.10.2013, 19:03
Aj tie, tie milujem preto, že som sa im neušiel.......
👍: Lemmy
none
31

30. majko1 25.10.2013, 19:03

Aj tie, tie milujem preto, že som sa im neušiel.......

25.10.2013, 19:05
Iba tak.
none
27

23. dorota 25.10.2013, 19:00

milovat mas vsetkych ludi aj hriesnikov.

25.10.2013, 19:02
vsetkych ludi znamena aj seba. preco by si mala milovat viac zenu niekoho ineho ako seba? 😉
none
33

27. Lux.Aeterna 25.10.2013, 19:02

vsetkych ludi znamena aj seba. preco by si mala milovat viac zenu niekoho ineho ako seba? 😉

25.10.2013, 19:10
Nemusí milovať, stačí zdravý rešpekt a úcta ku tomu, čo jej nepatrí.
Inak sa tomu hovorí aj mať chrbtovú kosť. Je zadaný, dávam ruky preč.

Inak stále nerozumiem, prečo ked sa teda majú ľudia tak radi, myslím radi sami seba, komplikujú si zbytočne život tým, že preberajú iným partnerov. takmer nikdy to nemá šťastný koniec a predsa na svete je toľko slobodných ľudí ..Ak sa má človek skutočne rád a nepotrebuje si niečo dokazovať, zadaní sú tabu. Z úcty nielen ku tým vzťahom, ale aj ku sebe samému ...Je predsa okrem iného strašne ponižujúce sa deliť o muža/ženu..
none
36

33. 25.10.2013, 19:10

Nemusí milovať, stačí zdravý rešpekt a úcta ku tomu, čo jej nepatrí.
Inak sa tomu hovorí aj mať chrbtovú kosť. Je zadaný, dávam ruky preč.

Inak stále nerozumiem, prečo ked sa teda majú ľudia tak radi, myslím radi sami seba, komplikujú si zbytočne život tým, že preberajú iným partnerov. takmer nikdy to nemá šťastný koniec a predsa na svete je toľko slobodných ľudí ..Ak sa má človek skutočne rád a nepotrebuje si niečo dokazovať, zadaní sú tabu. Z úcty nielen ku tým vzťahom, ale aj k...

25.10.2013, 19:17
a tej manzelke ten muz patri? to je co ak nie egoizmus? :D
pokial viem, kazdy clovek je slobodna bytost so slobodnou volou (vraj nas tak stvoril boh)

preco by som mala ja mat uctu k nejakemu vztahu dvoch ludi? mi vysvetli? co ja s tym vztahom mam? ved ten sa ma netyka. uctu k tomu vztahu by mali mat ti dvaja, ktori sa brali.
👍: majko1
none
39

36. Lux.Aeterna 25.10.2013, 19:17

a tej manzelke ten muz patri? to je co ak nie egoizmus? :D
pokial viem, kazdy clovek je slobodna bytost so slobodnou volou (vraj nas tak stvoril boh)

preco by som mala ja mat uctu k nejakemu vztahu dvoch ludi? mi vysvetli? co ja s tym vztahom mam? ved ten sa ma netyka. uctu k tomu vztahu by mali mat ti dvaja, ktori sa brali.

25.10.2013, 19:22
Ludia, ktorí nedokážu žiť zodpovedne v manželstvá nemali uzatvárať. Manželstvo je o odozdaní sa navzájom.
Ak máš chbtovú kosť a charakter, nehovoriac o už spomínanej úcte ku tomu zväzku, bude ti bytostne prekážať narušiť tento vzťah. V opačnom prípade ti to bude jedno. Tak ako je to bežné a aj preto, že väčšina ľudí zmýšľa tak ako ty vyzerajú manželstvá okolo nás tak ako vyzerajú ...Žiadna zodpovednosť, žiadna skutočná láska, žiadny charakter a úcta.

Obhajuješ presne to, čo kazí tento svet. Ľahostajnosť, nezodpovednosť, neúcta voči základným hodnotám ...
none
43

39. 25.10.2013, 19:22

Ludia, ktorí nedokážu žiť zodpovedne v manželstvá nemali uzatvárať. Manželstvo je o odozdaní sa navzájom.
Ak máš chbtovú kosť a charakter, nehovoriac o už spomínanej úcte ku tomu zväzku, bude ti bytostne prekážať narušiť tento vzťah. V opačnom prípade ti to bude jedno. Tak ako je to bežné a aj preto, že väčšina ľudí zmýšľa tak ako ty vyzerajú manželstvá okolo nás tak ako vyzerajú ...Žiadna zodpovednosť, žiadna skutočná láska, žiadny charakter a úcta.

Obhajuješ presne to, čo kazí t...

25.10.2013, 19:30
stale si mi neodpovedal - preco by som ja mala mat v ucte nejaky zvazok dvoch ludi? ved ten zvazok sa ma netyka, mne moze byt ukradnuty.
a ty stale nechapes, ze ten zvazok nenarusa ten, kto ho chce narusit, ale ten, kto urobi rozhodnutie (a na kom zalezi) zvazok narusit. milenec moze skusat kolko chce - rozhodnutie a narusenie je na rukach manzela/ky.

zodpovednost, skutocnu lasku, charakter a uctu by mali mat predovsetkym dvaja manzelia medzi sebou. nie milenec/milenka k nejakemu pre nu nedolezitemu zvazku. milenec/ka do toho zvazku nesiel, preco by ho potom mal mat v ucte?

praveze obhajujem uctu k sebe samemu. hovorim o tom, ze clovek by si mal vazit sameho seba a dovolit si byt stastny, nie pozerat na nejake tradicie a zvazky a na kazdeho ineho. to je potom zbytocny masochizmus. kazdy chce byt stastny. ak sa niekto sprava tak, ze nie, tak je to obycajne pokrytectvo.
none
46

43. Lux.Aeterna 25.10.2013, 19:30

stale si mi neodpovedal - preco by som ja mala mat v ucte nejaky zvazok dvoch ludi? ved ten zvazok sa ma netyka, mne moze byt ukradnuty.
a ty stale nechapes, ze ten zvazok nenarusa ten, kto ho chce narusit, ale ten, kto urobi rozhodnutie (a na kom zalezi) zvazok narusit. milenec moze skusat kolko chce - rozhodnutie a narusenie je na rukach manzela/ky.

zodpovednost, skutocnu lasku, charakter a uctu by mali mat predovsetkym dvaja manzelia medzi sebou. nie milenec/milenka k nejakemu...

25.10.2013, 19:35
Ja stále odpovedám... Ty asi nečítaš.

Nemôže ti byť ukradnutý vzťah iných ľudí. A ak ho narušíš, si vinná predovšetkým ty.

A ku tomu, čo píšeš v poslednom odseku ani nemám slov. Pur egoizmus.
none
50

46. 25.10.2013, 19:35

Ja stále odpovedám... Ty asi nečítaš.

Nemôže ti byť ukradnutý vzťah iných ľudí. A ak ho narušíš, si vinná predovšetkým ty.

A ku tomu, čo píšeš v poslednom odseku ani nemám slov. Pur egoizmus.

25.10.2013, 19:40
este raz - preco mi nemoze byt ukradnuty vztah inych ludi? - ved si mi na to vo svojej 46-ke neodpovedal.
preco by mi nemal byt ukradnuty? daj mi jediny dovod. preco by na nom malo zalezat mne?
none
52

50. Lux.Aeterna 25.10.2013, 19:40

este raz - preco mi nemoze byt ukradnuty vztah inych ludi? - ved si mi na to vo svojej 46-ke neodpovedal.
preco by mi nemal byt ukradnuty? daj mi jediny dovod. preco by na nom malo zalezat mne?

25.10.2013, 19:44
Lebo máš charakter. Ale tebe zjavne chýba ...Alebo sa hráš, že ti chýba.

Tvoji rodičia. Majú krásny vzťah, plnohodnotný. Príde žena, ktorú tvoj tato kedysi miloval a začne ho zvádzať, tato odoláva, miluje predsa tvoju mamu. Mama nájde horúce smsky v jeho mobile od dotyčnej ženy a i ked tvojmu otcovi verí, znepokojí ju to .. už je tu narušenie. A vinný je vari tvoj otec? Ći mama?

Či tá žena?

Odpovedz jedným slovom.
none
54

52. 25.10.2013, 19:44

Lebo máš charakter. Ale tebe zjavne chýba ...Alebo sa hráš, že ti chýba.

Tvoji rodičia. Majú krásny vzťah, plnohodnotný. Príde žena, ktorú tvoj tato kedysi miloval a začne ho zvádzať, tato odoláva, miluje predsa tvoju mamu. Mama nájde horúce smsky v jeho mobile od dotyčnej ženy a i ked tvojmu otcovi verí, znepokojí ju to .. už je tu narušenie. A vinný je vari tvoj otec? Ći mama?

Či tá žena?

Odpovedz jedným slovom.

25.10.2013, 19:46
pokial "tato" to sam nestopne a nasledne namu s tou zenou podvedie je vinny jedine tato a nikto iny.
none
58

54. Lux.Aeterna 25.10.2013, 19:46

pokial "tato" to sam nestopne a nasledne namu s tou zenou podvedie je vinny jedine tato a nikto iny.

25.10.2013, 19:50
Ale on to stopol, jasne dal najavo, že ju nechce, ale ona otravuje dalej. Si inteligentná, určite vieš, aké dokážu byť ženy rafinované, najmä tie bezcharakterné .. mama mu verí, ale prídu pochybnosti, pretože tie prídu vždy. je to ľudské a prirodzené.
A tie pochybnosti narušia dôveru, možno dočasne, možno to neohrozí nijako ich vzťah, ale možno naruší ...Aj v ideálnom vzťahu sú slabšie miesta a keby prišiel "votrelec" práve v takomto okamihu .........
none
60

58. 25.10.2013, 19:50

Ale on to stopol, jasne dal najavo, že ju nechce, ale ona otravuje dalej. Si inteligentná, určite vieš, aké dokážu byť ženy rafinované, najmä tie bezcharakterné .. mama mu verí, ale prídu pochybnosti, pretože tie prídu vždy. je to ľudské a prirodzené.
A tie pochybnosti narušia dôveru, možno dočasne, možno to neohrozí nijako ich vzťah, ale možno naruší ...Aj v ideálnom vzťahu sú slabšie miesta a keby prišiel "votrelec" práve v takomto okamihu .........

25.10.2013, 19:53
ak by prisiel prave v takom okamihu.. stale je manzel ten, kto rozhodne, ci sa podvedie, alebo nie.
ak by aj prisiel v takom okamihu, je to jeho chyba, ak si neudrzi gule v gatiach, nie milenkina, ani manzelkina. on sa zaviazal byt verny - tada jedine on to ma dodrzat. nie milenka - on. na co su take sluby vernosti - to sa lahko slubuje, ak nie je ziadna prilezitost to porusit. sluby su prave na to, aby sa dodrziavali vzdy, za kazdych okolnosti, nie len vtedy, ked je to jednoduche.
👍: Sóley
none
63

60. Lux.Aeterna 25.10.2013, 19:53

ak by prisiel prave v takom okamihu.. stale je manzel ten, kto rozhodne, ci sa podvedie, alebo nie.
ak by aj prisiel v takom okamihu, je to jeho chyba, ak si neudrzi gule v gatiach, nie milenkina, ani manzelkina. on sa zaviazal byt verny - tada jedine on to ma dodrzat. nie milenka - on. na co su take sluby vernosti - to sa lahko slubuje, ak nie je ziadna prilezitost to porusit. sluby su prave na to, aby sa dodrziavali vzdy, za kazdych okolnosti, nie len vtedy, ked je to jednoduche.

25.10.2013, 19:57
Takže tá žena je v podstate nevinná?
Len si hľadí svojho šťastia?
Kašle na rodinu, na vás, deti, ved to nie je jej vec?

A nereaguješ na to, čo píšem. Písal som, že sa nemusí nič stať, tvoj otec by mohol konať akokoľvek čestne, narušenie príde.
Či vari si myslíš, že mama by bola tak silná, že by to ňou ani netrklo, že nejaká žena zvádza jej manžela?
none
65

63. 25.10.2013, 19:57

Takže tá žena je v podstate nevinná?
Len si hľadí svojho šťastia?
Kašle na rodinu, na vás, deti, ved to nie je jej vec?

A nereaguješ na to, čo píšem. Písal som, že sa nemusí nič stať, tvoj otec by mohol konať akokoľvek čestne, narušenie príde.
Či vari si myslíš, že mama by bola tak silná, že by to ňou ani netrklo, že nejaká žena zvádza jej manžela?

25.10.2013, 20:00
samozrejme, ze je nevinna. co s nami ta zena ma? ona nam neslubovala, ze sa o otca nikdy nepokusi. to otec sluboval vernost, on ma zavazky. budem teraz vinit nejaku cudziu zenu, ked otec bol ten, komu na rodine a detoch malo zalezat?

mohol by konat akkokolvek cestne. ak by ho obtazovala, na to su aj pravne kroky, ak to nejde vysvetlit po dobrotky. mi nehovor, ze jeden dospely muz sa nedokaze zbavit zeny, ak ho otravuje. co je nesvojpravny? nevie si poradit s jednou zenskou? ak ale dovoli, aby ho otravovala, asi nie je vsetko tak koser ako pises.
none
70

65. Lux.Aeterna 25.10.2013, 20:00

samozrejme, ze je nevinna. co s nami ta zena ma? ona nam neslubovala, ze sa o otca nikdy nepokusi. to otec sluboval vernost, on ma zavazky. budem teraz vinit nejaku cudziu zenu, ked otec bol ten, komu na rodine a detoch malo zalezat?

mohol by konat akkokolvek cestne. ak by ho obtazovala, na to su aj pravne kroky, ak to nejde vysvetlit po dobrotky. mi nehovor, ze jeden dospely muz sa nedokaze zbavit zeny, ak ho otravuje. co je nesvojpravny? nevie si poradit s jednou zenskou? ak ale do...

25.10.2013, 20:05
Tak už potom ku tomu skutočne nemám čo.
Rešpektujem tvoj názor, ale zásadne nesúhlasím. A som rád, že aj ked takto rozmýšľa veľa ľudí, nerozmýšľajú takto všetci.

Jadrom tohto prikázania je to, aby sme neničili lásku iných zo zištných dôvodov ..je smerovaná tým, ktorí hľadajú, aby sa nesnažili narúšať a pokúšať to, čo už existuje, ale hľadali si lásku čistým spôsobom medzi rovnako voľnými dušami..

Je to niečo, čo keby sa dodržiavalo, tak ako všetky prikázania, na svete by bolo oveľa menej trápenia a bolesti..
none
71

70. 25.10.2013, 20:05

Tak už potom ku tomu skutočne nemám čo.
Rešpektujem tvoj názor, ale zásadne nesúhlasím. A som rád, že aj ked takto rozmýšľa veľa ľudí, nerozmýšľajú takto všetci.

Jadrom tohto prikázania je to, aby sme neničili lásku iných zo zištných dôvodov ..je smerovaná tým, ktorí hľadajú, aby sa nesnažili narúšať a pokúšať to, čo už existuje, ale hľadali si lásku čistým spôsobom medzi rovnako voľnými dušami..

Je to niečo, čo keby sa dodržiavalo, tak ako všetky prikázania, na svete by...

25.10.2013, 20:07
iste, je lahke byt verny, ak nemas prilezitost vernost porusit. to si to dobre ulahcujete 🙂 namiesto toho, aby si urcil za vinnika manzela, ktory podvadza, urcis za vinnika milenca, preto, ze ti to neulahcuje.
none
74

71. Lux.Aeterna 25.10.2013, 20:07

iste, je lahke byt verny, ak nemas prilezitost vernost porusit. to si to dobre ulahcujete 🙂 namiesto toho, aby si urcil za vinnika manzela, ktory podvadza, urcis za vinnika milenca, preto, ze ti to neulahcuje.

25.10.2013, 20:13
A ty tvrdíš, že milenec, milenka je nevinná, ved chcú len vlastné šťastie. Mne toto pripadá ako oveľa väčší nezmysel.
Ale ako vidím, mladá dáma musí mať posledné slovo, tak prenechám, som predsa len o čosi starší ;-)
none
79

74. 25.10.2013, 20:13

A ty tvrdíš, že milenec, milenka je nevinná, ved chcú len vlastné šťastie. Mne toto pripadá ako oveľa väčší nezmysel.
Ale ako vidím, mladá dáma musí mať posledné slovo, tak prenechám, som predsa len o čosi starší ;-)

25.10.2013, 20:18
jasne, ze je nevinna.
toto je uz len zvylovanie viny na milenca. pricom milenec s cudzim manzelstvom nema nic spolocne.

a nepisal si nahodou dole, ze reagujes na napisane, nie na diskuterov? tak neklam 😉
👍: Sóley
none
84

79. Lux.Aeterna 25.10.2013, 20:18

jasne, ze je nevinna.
toto je uz len zvylovanie viny na milenca. pricom milenec s cudzim manzelstvom nema nic spolocne.

a nepisal si nahodou dole, ze reagujes na napisane, nie na diskuterov? tak neklam 😉

25.10.2013, 20:23
Tak som si dovolil malé nevinné odklonenie ;-)
none
87

84. 25.10.2013, 20:23

Tak som si dovolil malé nevinné odklonenie ;-)

25.10.2013, 20:24
no nic, abdrushko, vidim, ze my dvaja sa dnes akosi nezhodneme. vycerpalo, porucam sa :D
none
80

71. Lux.Aeterna 25.10.2013, 20:07

iste, je lahke byt verny, ak nemas prilezitost vernost porusit. to si to dobre ulahcujete 🙂 namiesto toho, aby si urcil za vinnika manzela, ktory podvadza, urcis za vinnika milenca, preto, ze ti to neulahcuje.

25.10.2013, 20:18
suhlasím, to ze sa viní niekto treti a zároven chyba sa hlada v "lahkej" zene, ze zvádzala a on neodolal 🙂 A nakoniec chlap sa stáva obatou..on za to predsa nemohol🙂 to tá zena..
nechce znásat zodpovednost za SVOJE zlyhanie, tak to hodi na toho druheho 🙂 tak toto je velmi chabá výhovorka. ..i ked casto osvedcená a zároven doveryhodna.( z pohladu zranených zien..)
none
91

80. 25.10.2013, 20:18

suhlasím, to ze sa viní niekto treti a zároven chyba sa hlada v "lahkej" zene, ze zvádzala a on neodolal 🙂 A nakoniec chlap sa stáva obatou..on za to predsa nemohol🙂 to tá zena..
nechce znásat zodpovednost za SVOJE zlyhanie, tak to hodi na toho druheho 🙂 tak toto je velmi chabá výhovorka. ..i ked casto osvedcená a zároven doveryhodna.( z pohladu zranených zien..)

25.10.2013, 20:27
to bol len príklad, nebrať doslovne.
ked napíšem všeobecne, nerozumieme sa, ked napíšem niečo konkrétne, tak napíšete, že sú aj iné prípady, ach, diskutovať je skutočne náročné :-D

kľudne by to mohlo byť aj naopak, zvádzať by mohol matku nejaký muž, tu predsa nejde o pohlavia, to bol len príklad. A vôbec nepochopené, nepíšem o hádzaní zodpovednosti na jedného z páru, ale predovšetkým o svedomí dotyčného "tretieho" a nadbytočného, ktorý nemá čo hľadať vo vzťahu dvoch.

Stýkrát opakujem, táto téma je určená smerom ku hľadajúcim svoje šťastie a lásku. Nech neničia iné vzťahy, nech sa upnú na ľudí, ktorí sú voľní...

Čo je na tom zlé, oliandra?
none
96

91. 25.10.2013, 20:27

to bol len príklad, nebrať doslovne.
ked napíšem všeobecne, nerozumieme sa, ked napíšem niečo konkrétne, tak napíšete, že sú aj iné prípady, ach, diskutovať je skutočne náročné :-D

kľudne by to mohlo byť aj naopak, zvádzať by mohol matku nejaký muž, tu predsa nejde o pohlavia, to bol len príklad. A vôbec nepochopené, nepíšem o hádzaní zodpovednosti na jedného z páru, ale predovšetkým o svedomí dotyčného "tretieho" a nadbytočného, ktorý nemá čo hľadať vo vzťahu dvoch.

Stý...

25.10.2013, 20:36
pekne si to napisal...nic na tom nie je zle..
ale realita je troska ina..
moj priklad sa pouziva ako celkom dobre osvedcený..preto som ho pouzila..
vies ako sa hovori, ak je pekny vztah a má pevne základy tam nemá miesto treti..a ani tam neprenikne..problem ale nastáva, ak vztah kolise..a je oslabený a ak ti dvaja uz nedrzia spolu..
Ak to jeden pusti- práve ten vztah ohrozil...a cesticka ako pomoct oslabit este viac je uz len v jeho rukách...nie v rukách tej kvázi milenky, ci milenca..Nepisem, ze nemá podiel viny! Ale nemá na tom taku zásluhu, ako ten, co tomu dovolil..
none
100

96. 25.10.2013, 20:36

pekne si to napisal...nic na tom nie je zle..
ale realita je troska ina..
moj priklad sa pouziva ako celkom dobre osvedcený..preto som ho pouzila..
vies ako sa hovori, ak je pekny vztah a má pevne základy tam nemá miesto treti..a ani tam neprenikne..problem ale nastáva, ak vztah kolise..a je oslabený a ak ti dvaja uz nedrzia spolu..
Ak to jeden pusti- práve ten vztah ohrozil...a cesticka ako pomoct oslabit este viac je uz len v jeho rukách...nie v rukách tej kvázi milenky, ci mi...

25.10.2013, 20:43
Len si reagovala trochu odveci, ale nevadí.
Takže po tisíci krát: táto téma je venovaná tým, ktorí hľadajú, čoho sa majú vyvarovať. Nikto netvrdí, že vinný je len narušiteľ, ak podľahne niekto zo vzťahu, je vinný rovnako. Ale ide o to, že ten narušiteľ to začal, bol aktívny, kedže predpokladáme, že vzťah je hamronický, ako píšem v úvode.

takže zhrnutie: harmonický vzťah, ani jeden z páru nehľadá, nemá dôvod, ale príde niekto tretí, kto proste začne chcieť to, čo majú tí dvaja a snaží sa získať jedného z nich. Môže narušiť, vtedy sú vinní aj jeden z páru aj narušiteľ. Ale ak jeden odoláva a nedá sa, je vinný len ten tretí ...TOMUTO vystríha toto prikázanie, nerušiť vzťahy iných.
none
106

100. 25.10.2013, 20:43

Len si reagovala trochu odveci, ale nevadí.
Takže po tisíci krát: táto téma je venovaná tým, ktorí hľadajú, čoho sa majú vyvarovať. Nikto netvrdí, že vinný je len narušiteľ, ak podľahne niekto zo vzťahu, je vinný rovnako. Ale ide o to, že ten narušiteľ to začal, bol aktívny, kedže predpokladáme, že vzťah je hamronický, ako píšem v úvode.

takže zhrnutie: harmonický vzťah, ani jeden z páru nehľadá, nemá dôvod, ale príde niekto tretí, kto proste začne chcieť to, čo majú tí dvaja a sna...

25.10.2013, 20:47
toto su len alibisticke dristy toho, kto podvadza, aby z toho vysiel lahsie, aby nebol on sam ten zly.

"hľadajú, čoho sa majú vyvarovať." - vyvarovat sa toho maju preco? lebo manzelia maju na to nejaky papier? 🙂 prosim ta. preco by som sa ja mala obmedzovat a vyvarovat sa niecoho? nemam na to najmensi dovod. manzelstvo takym dovodom nie je, lebo sa mna netyka.

ak sa vztah narusi takym sposobom, tak nebol harmonicky od zaciatku.
👍: Sóley
none
108

106. Lux.Aeterna 25.10.2013, 20:47

toto su len alibisticke dristy toho, kto podvadza, aby z toho vysiel lahsie, aby nebol on sam ten zly.

"hľadajú, čoho sa majú vyvarovať." - vyvarovat sa toho maju preco? lebo manzelia maju na to nejaky papier? 🙂 prosim ta. preco by som sa ja mala obmedzovat a vyvarovat sa niecoho? nemam na to najmensi dovod. manzelstvo takym dovodom nie je, lebo sa mna netyka.

ak sa vztah narusi takym sposobom, tak nebol harmonicky od zaciatku.

25.10.2013, 20:50
Nemá dôvod len bezcharakterný egoistický ľudský odpad ;-)
none
109

100. 25.10.2013, 20:43

Len si reagovala trochu odveci, ale nevadí.
Takže po tisíci krát: táto téma je venovaná tým, ktorí hľadajú, čoho sa majú vyvarovať. Nikto netvrdí, že vinný je len narušiteľ, ak podľahne niekto zo vzťahu, je vinný rovnako. Ale ide o to, že ten narušiteľ to začal, bol aktívny, kedže predpokladáme, že vzťah je hamronický, ako píšem v úvode.

takže zhrnutie: harmonický vzťah, ani jeden z páru nehľadá, nemá dôvod, ale príde niekto tretí, kto proste začne chcieť to, čo majú tí dvaja a sna...

25.10.2013, 20:51
Mas to naozaj tazke a mas trpezlivost, kto vie dokedy
Je to to iste, ako ze nelezieme do cudzieho bytu, ak je raz cudzy. Ked bude ten byt volny, neobyvany, mozeme mat on zaujem.
To je ale nieco, co amoralni ludia nepochopia... Robia si totiz narok na vsetko a je im jedno, ci pri tom niekoho, alebo nieco znicia.
none
155

109. 25.10.2013, 20:51

Mas to naozaj tazke a mas trpezlivost, kto vie dokedy
Je to to iste, ako ze nelezieme do cudzieho bytu, ak je raz cudzy. Ked bude ten byt volny, neobyvany, mozeme mat on zaujem.
To je ale nieco, co amoralni ludia nepochopia... Robia si totiz narok na vsetko a je im jedno, ci pri tom niekoho, alebo nieco znicia.

25.10.2013, 21:54
NO, aspon niekto pochopil. Vdaka.
none
110

100. 25.10.2013, 20:43

Len si reagovala trochu odveci, ale nevadí.
Takže po tisíci krát: táto téma je venovaná tým, ktorí hľadajú, čoho sa majú vyvarovať. Nikto netvrdí, že vinný je len narušiteľ, ak podľahne niekto zo vzťahu, je vinný rovnako. Ale ide o to, že ten narušiteľ to začal, bol aktívny, kedže predpokladáme, že vzťah je hamronický, ako píšem v úvode.

takže zhrnutie: harmonický vzťah, ani jeden z páru nehľadá, nemá dôvod, ale príde niekto tretí, kto proste začne chcieť to, čo majú tí dvaja a sna...

25.10.2013, 20:52
od veci??
nie, ty vinis predovsetkým tretieho- narusitela...no ja sa domnievam, ze do "harmonickeho vztahu" sa narusitel nedostane..ak mu neda jeden z nich sancu...a tu uz potom zlyhava on ci ona..

ale suhlas, ak mu nedaju sancu..tak je vinný on..ale to myslím ze je kazdemu celkom jasne 🙂 na nic nove si neprisiel.
..a som za - nerusit vztahy iných..
none
158

110. 25.10.2013, 20:52

od veci??
nie, ty vinis predovsetkým tretieho- narusitela...no ja sa domnievam, ze do "harmonickeho vztahu" sa narusitel nedostane..ak mu neda jeden z nich sancu...a tu uz potom zlyhava on ci ona..

ale suhlas, ak mu nedaju sancu..tak je vinný on..ale to myslím ze je kazdemu celkom jasne 🙂 na nic nove si neprisiel.
..a som za - nerusit vztahy iných..

25.10.2013, 21:58
Hehe, ved jasné, že som na nič nové neprišiel, ved len obhajujem desatoro, ktoré je tu už nejaký ten čas.
Ja nepotrebujem šokovať ničím novým, obhajujem staré pravdy..
A zase si za a pritom protirečíš ...???
none
160

158. 25.10.2013, 21:58

Hehe, ved jasné, že som na nič nové neprišiel, ved len obhajujem desatoro, ktoré je tu už nejaký ten čas.
Ja nepotrebujem šokovať ničím novým, obhajujem staré pravdy..
A zase si za a pritom protirečíš ...???

25.10.2013, 22:01
zjavne sa nechápeme .. ak dvaja- nedaju sancu tretiemu..a ten sa stoj co stoj domáha, tak samozr. ze kona zle a jedine on! viní...preto pisem, ze to je predsa jasne🙂 nic nove.
a kdeze si mam protirecit??
none
164

160. 25.10.2013, 22:01

zjavne sa nechápeme .. ak dvaja- nedaju sancu tretiemu..a ten sa stoj co stoj domáha, tak samozr. ze kona zle a jedine on! viní...preto pisem, ze to je predsa jasne🙂 nic nove.
a kdeze si mam protirecit??

25.10.2013, 22:06
Myslel som to tak, že vlastne vždy akoby sčasti súhlasíš a pritom zároveň mne protirečíš. Ale dobre, neberiem to ako zmätenosť, ale ako diplomaciu ;-) Aj tak sa dá.
none
166

164. 25.10.2013, 22:06

Myslel som to tak, že vlastne vždy akoby sčasti súhlasíš a pritom zároveň mne protirečíš. Ale dobre, neberiem to ako zmätenosť, ale ako diplomaciu ;-) Aj tak sa dá.

25.10.2013, 22:08
skus pozriet na162. mozno sa rozvidni. 🙂
none
104

91. 25.10.2013, 20:27

to bol len príklad, nebrať doslovne.
ked napíšem všeobecne, nerozumieme sa, ked napíšem niečo konkrétne, tak napíšete, že sú aj iné prípady, ach, diskutovať je skutočne náročné :-D

kľudne by to mohlo byť aj naopak, zvádzať by mohol matku nejaký muž, tu predsa nejde o pohlavia, to bol len príklad. A vôbec nepochopené, nepíšem o hádzaní zodpovednosti na jedného z páru, ale predovšetkým o svedomí dotyčného "tretieho" a nadbytočného, ktorý nemá čo hľadať vo vzťahu dvoch.

Stý...

25.10.2013, 20:45
Ak bude vo vzťahu neverná manželka s iným mužom, tak je to opäť jednoduché: zlyhala žena. Čomu na tom nerozumieš? Zachovať sa charakterne voči manželovi/manželke majú v prvom rade ich právoplatní a nie niekto iný. Skúsim Ti to vysvetliť takto.. v práci sa mi celkom páčil jeden kolega. Vymieňali sme si úsmevčeky na chodbách, sem-tam nejaký mejl, skočili sme spolem na obed.. až po pár mesiacoch mi spomenul, že ma priateľku. Len tak medzi rečou. To mi celkom zmenilo pohľad na neho. Ani nie kvôli tomu, že je zadaný, ale kvôli tomu, že zrejme nie je žiadna výhra mať vzťah s mužom, kt. sa k priateľke pred inými ženami veľmi nepriznáva. Každopádne, ak by týmto v mojich očiach neklesol, tak som to pokojne mohla rozvíjať ďalej a nemala by som zlý pocit z toho, že sa niekomu strkám do vzťahu. Prečo by som aj mala mať, keď tú ženu vôbec nepoznám a on sa tiež netvári, že by to bola jeho osudová láska? Tá tretia osoba.. nech už je to muž či žena.. nemá voči žiadnemu z manželov žiadnu zodpovednosť. Tú majú voči sebe oni dvaja.
none
55

52. 25.10.2013, 19:44

Lebo máš charakter. Ale tebe zjavne chýba ...Alebo sa hráš, že ti chýba.

Tvoji rodičia. Majú krásny vzťah, plnohodnotný. Príde žena, ktorú tvoj tato kedysi miloval a začne ho zvádzať, tato odoláva, miluje predsa tvoju mamu. Mama nájde horúce smsky v jeho mobile od dotyčnej ženy a i ked tvojmu otcovi verí, znepokojí ju to .. už je tu narušenie. A vinný je vari tvoj otec? Ći mama?

Či tá žena?

Odpovedz jedným slovom.

25.10.2013, 19:46
Prestaň pozerať telenovely.
none
59

55. Sóley 25.10.2013, 19:46

Prestaň pozerať telenovely.

25.10.2013, 19:51
Źiaľ, musím sa prikláňať ku takýmto detinským príkladom, naša debata bola nekonštruktívna :-)
none
78

59. 25.10.2013, 19:51

Źiaľ, musím sa prikláňať ku takýmto detinským príkladom, naša debata bola nekonštruktívna :-)

25.10.2013, 20:18
Lebo v tom máš bordel. Súhlasím s Lux, že tretej osobe na nejakom manželstve záležať nemusí. Primárne sa oň majú starať tí dvaja, ktorí na to majú papíre. Nakoniec.. ak by sme si rozobrali ten Tvoj príklad, tak podľa Teba by aj v prípade nevery manžela bola vinná tá cudzia žena. Lenže ona nikomu vernosť nesľubovala. Navyše ho nemusí zvádzať so zlým úmyslom.. teda s dobrým asi tiež nie, ale prvoradé pre ňu nemusí byť to, že chce rozbiť niekomu vzťah, ale to, že chce možno tiež kúsok šťastia pre seba a chce byť s milovaným mužom.. možno má pocit, že s ňou by bol šťastnejší ako s manželkou atď. Ja viem.. nie je pekné srať sa niekomu do vzťahu, ale koľko ľudí je natoľko veľkorysými, že budú hľadieť skôr na šťastie niekoho iného ako na to svoje?
none
81

78. Sóley 25.10.2013, 20:18

Lebo v tom máš bordel. Súhlasím s Lux, že tretej osobe na nejakom manželstve záležať nemusí. Primárne sa oň majú starať tí dvaja, ktorí na to majú papíre. Nakoniec.. ak by sme si rozobrali ten Tvoj príklad, tak podľa Teba by aj v prípade nevery manžela bola vinná tá cudzia žena. Lenže ona nikomu vernosť nesľubovala. Navyše ho nemusí zvádzať so zlým úmyslom.. teda s dobrým asi tiež nie, ale prvoradé pre ňu nemusí byť to, že chce rozbiť niekomu vzťah, ale to, že chce možno tiež kúsok šťastia pre ...

25.10.2013, 20:20
Soley, presne tak. A to je problém dnešných manželstiev, egoizmus, kedy pozeráme len na to svoje šťastie, nie na šťasrtie toho druhého ( aj to rieši hlavná téma)

Každý si hľadí len svoje a pozri sa naokolo na výsledok ..... celé zle.
none
83

81. 25.10.2013, 20:20

Soley, presne tak. A to je problém dnešných manželstiev, egoizmus, kedy pozeráme len na to svoje šťastie, nie na šťasrtie toho druhého ( aj to rieši hlavná téma)

Každý si hľadí len svoje a pozri sa naokolo na výsledok ..... celé zle.

25.10.2013, 20:22
Lenže ja som nehovorila o manželstve, ale o tej tretej osobe. Súhlasím, že v manželstve ide o konsenzus..alebo aspoň kompromis. Ale to nič nemení na tom, že tretej osobe toto všetko môže byť ukradnuté.
none
94

83. Sóley 25.10.2013, 20:22

Lenže ja som nehovorila o manželstve, ale o tej tretej osobe. Súhlasím, že v manželstve ide o konsenzus..alebo aspoň kompromis. Ale to nič nemení na tom, že tretej osobe toto všetko môže byť ukradnuté.

25.10.2013, 20:33
Tak to aj je.
Tretím osobám je to ukradnuté a svet je jedno veľké smetisko vzťahov .. Toto sa snažia Božie zákony zmeniť. Aj ked bojujú s veternými mlynmi, neustanú.
none
115

94. 25.10.2013, 20:33

Tak to aj je.
Tretím osobám je to ukradnuté a svet je jedno veľké smetisko vzťahov .. Toto sa snažia Božie zákony zmeniť. Aj ked bojujú s veternými mlynmi, neustanú.

25.10.2013, 20:54
Vieš.. mne to skôr pripadá tak, že morálny človek vie sám od seba, ako sa má správať, aby nikomu svojím počínaním neškodil. Mnohí veriaci na to potrebujú desatoro. Takže tak. 🙂
none
119

115. Sóley 25.10.2013, 20:54

Vieš.. mne to skôr pripadá tak, že morálny človek vie sám od seba, ako sa má správať, aby nikomu svojím počínaním neškodil. Mnohí veriaci na to potrebujú desatoro. Takže tak. 🙂

25.10.2013, 20:58
Všetci potrebujeme desatoro. Vaše odpovede a reakcie ma o tom len neustále utvrdzujú. So všetkou úctou, niektorí ste úplne mimo .. je to až desivé ako mimo. A čo všetko pokladáte za ospravedlniteľné, priam dobré. teraz to neber osobne,m píšem všeobecne.
none
123

119. 25.10.2013, 20:58

Všetci potrebujeme desatoro. Vaše odpovede a reakcie ma o tom len neustále utvrdzujú. So všetkou úctou, niektorí ste úplne mimo .. je to až desivé ako mimo. A čo všetko pokladáte za ospravedlniteľné, priam dobré. teraz to neber osobne,m píšem všeobecne.

25.10.2013, 21:05
Ja napríklad nepotrebujem desatoro na to, aby som vedela, čo je správne a čo nie je. Netvrdím, že som etalónom mravnosti, ale ak robím kraviny, tak napríklad nemôžem spávať. A veru, že si nemusím opakovať desatoro, aby som sa cítila zle. :D
No a mnohí tu zase môžu mať pocit, že si mimo Ty, keď hľadáš vinníka niekde inde, než by mal byť. Všetko je o uhle pohľadu.
none
125

119. 25.10.2013, 20:58

Všetci potrebujeme desatoro. Vaše odpovede a reakcie ma o tom len neustále utvrdzujú. So všetkou úctou, niektorí ste úplne mimo .. je to až desivé ako mimo. A čo všetko pokladáte za ospravedlniteľné, priam dobré. teraz to neber osobne,m píšem všeobecne.

25.10.2013, 21:05
to nie je o tom, ze sme "mimo" ale pozerame troska inác na vec..na to sa nedá priamociaro nazerat...ako hladis ty.
a domnievam sa, ze manzelstvo by malo byt pevne..omnoho silnejsie, kedze tam boli sluby..z toho dovodu, vinia viac..ako ten, pre ktoreho je daný clovek cudzi a nie je v ziadnom "pute"

a inác nic neospravedlnujem, takze neskresluj to su len tvoje domienky.
none
127

125. 25.10.2013, 21:05

to nie je o tom, ze sme "mimo" ale pozerame troska inác na vec..na to sa nedá priamociaro nazerat...ako hladis ty.
a domnievam sa, ze manzelstvo by malo byt pevne..omnoho silnejsie, kedze tam boli sluby..z toho dovodu, vinia viac..ako ten, pre ktoreho je daný clovek cudzi a nie je v ziadnom "pute"

a inác nic neospravedlnujem, takze neskresluj to su len tvoje domienky.

25.10.2013, 21:10
Ospravedlnujete to hľadaním vlastného šťastia ..Že ak niekto hľadá svoje šťastie, je nepodstatné, či tá, či ten je, či nie je vo vzťahu, v manžeslstve, ak ho proste chcem a on, ona chce mňa.

Stále nechcete pochopiť o čom je toto prikázanie a vraj ich nepotrebujete ...Ak niečo nepotrebujem, musím tomu rozumieť, vy nerozumiete.

Mám to vari napísať milióntykrát? sa už cítim ako papagáj.
none
134

127. 25.10.2013, 21:10

Ospravedlnujete to hľadaním vlastného šťastia ..Že ak niekto hľadá svoje šťastie, je nepodstatné, či tá, či ten je, či nie je vo vzťahu, v manžeslstve, ak ho proste chcem a on, ona chce mňa.

Stále nechcete pochopiť o čom je toto prikázanie a vraj ich nepotrebujete ...Ak niečo nepotrebujem, musím tomu rozumieť, vy nerozumiete.

Mám to vari napísať milióntykrát? sa už cítim ako papagáj.

25.10.2013, 21:15
nie. Tak s týmto rozhodne nesuhlasim..

uz to tu bolo spomenute..ale zopakujem- stavat stastie na nestasti ineho nejde..z toho stastie nikdy nevzijde..
none
135

134. 25.10.2013, 21:15

nie. Tak s týmto rozhodne nesuhlasim..

uz to tu bolo spomenute..ale zopakujem- stavat stastie na nestasti ineho nejde..z toho stastie nikdy nevzijde..

25.10.2013, 21:16
ale ide.
to, ze nejde, je len povera.
a nie len co sa tyka manzelstva. su skratka situacie, kedy nejaka strana musi ostat nestastna.
moze manzelka postavit svoje stastie na nestasti milenky, ked ju (milenku) ten manzel odmietne? moze. preco by nie?
👍: Sóley
none
140

135. Lux.Aeterna 25.10.2013, 21:16

ale ide.
to, ze nejde, je len povera.
a nie len co sa tyka manzelstva. su skratka situacie, kedy nejaka strana musi ostat nestastna.
moze manzelka postavit svoje stastie na nestasti milenky, ked ju (milenku) ten manzel odmietne? moze. preco by nie?

25.10.2013, 21:21
no, teoreticky ano..ale komplikacie, neprajnost..ohovárania..intrigy a iné..tzv. sekundárne prejavy mozu teda dost "narusit" spokojne suzitie tých dvoch..
z toho dovodu maju ku stastiu daleku cestu..a mozno k nej ani nedojdu.
none
138

134. 25.10.2013, 21:15

nie. Tak s týmto rozhodne nesuhlasim..

uz to tu bolo spomenute..ale zopakujem- stavat stastie na nestasti ineho nejde..z toho stastie nikdy nevzijde..

25.10.2013, 21:20
Tak s čím vlastne súhlasíš, oleandra? Zdáš sa mi nejaká zmätená, nejasná. Raz áno, potom nie ..
Proti čomu mi vlastne argumentuješ?
none
143

138. 25.10.2013, 21:20

Tak s čím vlastne súhlasíš, oleandra? Zdáš sa mi nejaká zmätená, nejasná. Raz áno, potom nie ..
Proti čomu mi vlastne argumentuješ?

25.10.2013, 21:23
ty ma vobec citas???!!
ja nepisem, ze je to správne atd..ja hovorim..o VINE...kto za to nesie najvyssi podiel..
vsak ty si teda vobec nepochopil, co pisem........
none
152

143. 25.10.2013, 21:23

ty ma vobec citas???!!
ja nepisem, ze je to správne atd..ja hovorim..o VINE...kto za to nesie najvyssi podiel..
vsak ty si teda vobec nepochopil, co pisem........

25.10.2013, 21:51
Nie, nepochopil. Lebo v podstate píšeš to, čo ja, ale vraj nesúhlasíš, ta neviem :-)
none
162

152. 25.10.2013, 21:51

Nie, nepochopil. Lebo v podstate píšeš to, čo ja, ale vraj nesúhlasíš, ta neviem :-)

25.10.2013, 22:04
ok,
v jednej odlisnosti sa nám názory rozchádzaju a to v tom, lopatisticky- ze nekladiem hlavnu vinu na toho "z vonku" ze sa votrel...ale na toho z vnutra, co dovolil..resp. vpustil..
chápeme? .)
none
136

127. 25.10.2013, 21:10

Ospravedlnujete to hľadaním vlastného šťastia ..Že ak niekto hľadá svoje šťastie, je nepodstatné, či tá, či ten je, či nie je vo vzťahu, v manžeslstve, ak ho proste chcem a on, ona chce mňa.

Stále nechcete pochopiť o čom je toto prikázanie a vraj ich nepotrebujete ...Ak niečo nepotrebujem, musím tomu rozumieť, vy nerozumiete.

Mám to vari napísať milióntykrát? sa už cítim ako papagáj.

25.10.2013, 21:18
Dva Tvoje výroky:
1. "Kde však nenájdeme mier ani harmóniu, tam si manželstvo nezaslúži, aby sa nazývalo manželstvom , je to len akési pozemské spoločenstvo, ktoré ako také pred Bohom nemá žiadnej hodnoty."

2. "..je nepodstatné, či tá, či ten je, či nie je vo vzťahu, v manžeslstve, ak ho proste chcem a on, ona chce mňa."

- no ak chce ona jeho a on ju (pod jedným z nich rozumej toľko spomínanú tretiu osobu, kt. nie je ani jedným z manželov), tak zrejme to manželstvo nie je harmonické a tým pádom ho podľa Tvojich slov ani nie je nutné rešpektovať. A naopak.. do harmonického manželstva sa môže cpať kto chce, v prvom rade tým ublíži sám sebe, keď nedostane to, čo chcel.
none
144

127. 25.10.2013, 21:10

Ospravedlnujete to hľadaním vlastného šťastia ..Že ak niekto hľadá svoje šťastie, je nepodstatné, či tá, či ten je, či nie je vo vzťahu, v manžeslstve, ak ho proste chcem a on, ona chce mňa.

Stále nechcete pochopiť o čom je toto prikázanie a vraj ich nepotrebujete ...Ak niečo nepotrebujem, musím tomu rozumieť, vy nerozumiete.

Mám to vari napísať milióntykrát? sa už cítim ako papagáj.

25.10.2013, 21:25
Ak som to správne pochopila, bavíte sa o 6. prikázaní, ale neviete ako znie. Nie nenarušíš manželstvo, ale nezosmilníš, niektorí to pochopili správne. To znamená, každý kto to robí mimo manželského zväzku alebo vzťahu, hreší, nie?
none
69

52. 25.10.2013, 19:44

Lebo máš charakter. Ale tebe zjavne chýba ...Alebo sa hráš, že ti chýba.

Tvoji rodičia. Majú krásny vzťah, plnohodnotný. Príde žena, ktorú tvoj tato kedysi miloval a začne ho zvádzať, tato odoláva, miluje predsa tvoju mamu. Mama nájde horúce smsky v jeho mobile od dotyčnej ženy a i ked tvojmu otcovi verí, znepokojí ju to .. už je tu narušenie. A vinný je vari tvoj otec? Ći mama?

Či tá žena?

Odpovedz jedným slovom.

25.10.2013, 20:04
bozie zákony su stavané tak , aby sa človek pozeral do vlastného vnútra....ty do toho namotavaš dalsie osoby.....
Ked poznaš svojho partnera , tak mu proste veríš, a nemôže ta to rozhodiť, alebo neveríš a potom, vidís vo všetkom utoky, narusitelov....takže chyba je v tom čo neverí.
none
72

69. 25.10.2013, 20:04

bozie zákony su stavané tak , aby sa človek pozeral do vlastného vnútra....ty do toho namotavaš dalsie osoby.....
Ked poznaš svojho partnera , tak mu proste veríš, a nemôže ta to rozhodiť, alebo neveríš a potom, vidís vo všetkom utoky, narusitelov....takže chyba je v tom čo neverí.

25.10.2013, 20:10
Ale ja som písal o podloženej nedôvere, kedy by partner skutočne našiel "dôkazy", nielen o viere, či neviere druhému. A kľudne by ten druhý v tom mohol byť úplne nevinne ...Aktívny by bol len narušiteľ. Napríklad by mohol naklamať niečo druhému partnerovi a pod. Možnosti bezcharakterných ľudí sú neobmedzené, nemajú svedomie ...
Neexistuje taký pevný harmonický vzťah, kde by občas neprehrmela búrka. A občasné pochybnosti sú prirodzené, ľudské.
none
75

72. 25.10.2013, 20:10

Ale ja som písal o podloženej nedôvere, kedy by partner skutočne našiel "dôkazy", nielen o viere, či neviere druhému. A kľudne by ten druhý v tom mohol byť úplne nevinne ...Aktívny by bol len narušiteľ. Napríklad by mohol naklamať niečo druhému partnerovi a pod. Možnosti bezcharakterných ľudí sú neobmedzené, nemajú svedomie ...
Neexistuje taký pevný harmonický vzťah, kde by občas neprehrmela búrka. A občasné pochybnosti sú prirodzené, ľudské.

25.10.2013, 20:15
prirodene a ludske je verit manzelovi, ktoreho milujes, nie nejakej neznamej osobe, ktora ti partnera osocuje.
ale budis. pochybnosti mozu byt, ved nevravim, ze nikdy v zivote nie. no ani pochybnosti v manzelstve nie su dovodom na to, aby ten druhy podviedol. a pre pochybnosti - nepodlozene - sa ani nerozvadza, nie je to ani dovod na rozvod. ak ano - tak to je uz osobnostny problem pochybujuceho manzela, ak nedokaze verit manzelovi. nie milenca.
ak si dvaja ludia nedokazu napriek pochybnostiam verit vo vztahu, tak o com je taky vztah? a toto nema na svedomi milenec - to je opat len medzi nimi dvoma. naco sli spolu do vztahu, ak si neveria?
none
95

72. 25.10.2013, 20:10

Ale ja som písal o podloženej nedôvere, kedy by partner skutočne našiel "dôkazy", nielen o viere, či neviere druhému. A kľudne by ten druhý v tom mohol byť úplne nevinne ...Aktívny by bol len narušiteľ. Napríklad by mohol naklamať niečo druhému partnerovi a pod. Možnosti bezcharakterných ľudí sú neobmedzené, nemajú svedomie ...
Neexistuje taký pevný harmonický vzťah, kde by občas neprehrmela búrka. A občasné pochybnosti sú prirodzené, ľudské.

25.10.2013, 20:34
Nezaoberaj sa hriechom druhych/hovori sa tomu nesud/ zaoberaj sa sebou samym./nieber to ako egoizmus,ale seba sameho konfrontuj s božimi zakonmi.
co sa tyka manzelstva a nedôvery a nevery
Co je to vlastne podložena nedôvera? Nehovori sa tomu chorobna ziarlivosť?
Horsie je to s neverou, ked jeden partner podvedie druheho.Toto je jediny dovod pre ktory sa može krestan rozviest, ale nemusi...moze odpustiť vzhľadom na okolnosti ako sa to stalo....
none
98

95. 25.10.2013, 20:34

Nezaoberaj sa hriechom druhych/hovori sa tomu nesud/ zaoberaj sa sebou samym./nieber to ako egoizmus,ale seba sameho konfrontuj s božimi zakonmi.
co sa tyka manzelstva a nedôvery a nevery
Co je to vlastne podložena nedôvera? Nehovori sa tomu chorobna ziarlivosť?
Horsie je to s neverou, ked jeden partner podvedie druheho.Toto je jediny dovod pre ktory sa može krestan rozviest, ale nemusi...moze odpustiť vzhľadom na okolnosti ako sa to stalo....

25.10.2013, 20:38
Ja sa zaoberám desatorom, unikol ti význam, veriaci? :-) Nečudujem sa, ja som už tiež unavený z neustáleho opakovania.
Podložená nedôvera je to isté ako chorobná žiarlivosť? Skutočne??
Ak nájde žena napr. smsku v mobile svojho muža, kde si dohaduje rande s inou a ked v inom prípade mu zapípa mobil a ona si už bezdôvodne myslí, že je to nejaká žena ...vnímaš rozdiel medzi dôkazom a chorobnou žiarlivosťou?
none
99

98. 25.10.2013, 20:38

Ja sa zaoberám desatorom, unikol ti význam, veriaci? :-) Nečudujem sa, ja som už tiež unavený z neustáleho opakovania.
Podložená nedôvera je to isté ako chorobná žiarlivosť? Skutočne??
Ak nájde žena napr. smsku v mobile svojho muža, kde si dohaduje rande s inou a ked v inom prípade mu zapípa mobil a ona si už bezdôvodne myslí, že je to nejaká žena ...vnímaš rozdiel medzi dôkazom a chorobnou žiarlivosťou?

25.10.2013, 20:42
ty si uvedomujes, co si teraz napisal?
ak ma manzel v telefone smsky, kde si dohaduje rande s inou, tak to je milenkina chyba, ze manzel je vol?
ale nie, ten bude cisty ako lalia, zvalme vinu na milenku.
👍: Sóley
none
102

99. Lux.Aeterna 25.10.2013, 20:42

ty si uvedomujes, co si teraz napisal?
ak ma manzel v telefone smsky, kde si dohaduje rande s inou, tak to je milenkina chyba, ze manzel je vol?
ale nie, ten bude cisty ako lalia, zvalme vinu na milenku.

25.10.2013, 20:44
resp. to je podla teba ten postoj - kedy manzel sa sprava "akokolvek cestne" - ako si to napisal predtym?
manzel si vypisuje smsky a dohaduje rande, hlavna vec, ze ty ides obvinovat za to milenku. to mas dobre dopletene.
none
114

99. Lux.Aeterna 25.10.2013, 20:42

ty si uvedomujes, co si teraz napisal?
ak ma manzel v telefone smsky, kde si dohaduje rande s inou, tak to je milenkina chyba, ze manzel je vol?
ale nie, ten bude cisty ako lalia, zvalme vinu na milenku.

25.10.2013, 20:54
Lux, ja píšem teraz o rozdiele medzi chorobnou žiarlivosťou a dôkazom nevery. Od témy, píšem len a len o tom rozdiele, ktorý pre mna nepochopiteľne veriaci nevidí. Asi potrebuješ kafe :-)
none
118

114. 25.10.2013, 20:54

Lux, ja píšem teraz o rozdiele medzi chorobnou žiarlivosťou a dôkazom nevery. Od témy, píšem len a len o tom rozdiele, ktorý pre mna nepochopiteľne veriaci nevidí. Asi potrebuješ kafe :-)

25.10.2013, 20:57
podla mna ty nevidis, ze je jedno ako si to pomenujes. dvaja ludia - ak su v manzelstve, maju si byt schopni verit aj napriek pochybnostiam. ak to nedokazu, nie je to chyba milenca, ale ich dvoch.
👍: Sóley
none
121

118. Lux.Aeterna 25.10.2013, 20:57

podla mna ty nevidis, ze je jedno ako si to pomenujes. dvaja ludia - ak su v manzelstve, maju si byt schopni verit aj napriek pochybnostiam. ak to nedokazu, nie je to chyba milenca, ale ich dvoch.

25.10.2013, 21:00
Ak ťa to poteší, čiastočne súhlasím. Unavila si ma.
Dúfam, že nikdy ma nebudeš odvádzať od mojej ženy, ak si vo všetkom taká vytrvalá, Pán Boh ma ochraňuj .-DD
none
122

121. 25.10.2013, 21:00

Ak ťa to poteší, čiastočne súhlasím. Unavila si ma.
Dúfam, že nikdy ma nebudeš odvádzať od mojej ženy, ak si vo všetkom taká vytrvalá, Pán Boh ma ochraňuj .-DD

25.10.2013, 21:02
hehe, nie, neboj sa. je to sice velke pokusenie, ale necham si zajst chut, lebo mi na tvojej zene nesmierne zalezi :D
👍: Sóley
none
124

122. Lux.Aeterna 25.10.2013, 21:02

hehe, nie, neboj sa. je to sice velke pokusenie, ale necham si zajst chut, lebo mi na tvojej zene nesmierne zalezi :D

25.10.2013, 21:05
Nemusí ti záležať na druhom vzťahu, stačí ho rešpektovať a proste ...obísť. Veľkým oblúkom a ísť za niekym, kto je rovnako sám a hľadajúci.. S čistým štítom si vytvoriť to vlastné šťastie..
none
126

124. 25.10.2013, 21:05

Nemusí ti záležať na druhom vzťahu, stačí ho rešpektovať a proste ...obísť. Veľkým oblúkom a ísť za niekym, kto je rovnako sám a hľadajúci.. S čistým štítom si vytvoriť to vlastné šťastie..

25.10.2013, 21:08
ale preco by som to mala robit? preco by som mala nieco respektovat? ak to nerespektuje samotny manzel?
none
128

126. Lux.Aeterna 25.10.2013, 21:08

ale preco by som to mala robit? preco by som mala nieco respektovat? ak to nerespektuje samotny manzel?

25.10.2013, 21:11
Takže ak je niekto zlodej, prečo nemôžem byť aj ja? Takto sa máme na všetko okolo pozerať?
Zase obkecávame to isté. Už ma to nebaví.

Toľko času a slov a všetko zbytočné :-D
none
130

128. 25.10.2013, 21:11

Takže ak je niekto zlodej, prečo nemôžem byť aj ja? Takto sa máme na všetko okolo pozerať?
Zase obkecávame to isté. Už ma to nebaví.

Toľko času a slov a všetko zbytočné :-D

25.10.2013, 21:13
aky zlodej?

mne na jeho manzelke nezalezi - nema preco. malo by jemu - ak nezalezi jemu, mne uz duplom nema preco.
to je cele.
👍: Sóley
none
129

126. Lux.Aeterna 25.10.2013, 21:08

ale preco by som to mala robit? preco by som mala nieco respektovat? ak to nerespektuje samotny manzel?

25.10.2013, 21:12
Ja ti teraz veľmi fundovane odpoviem: lebo je to v desatore predsaaaa!
none
131

129. Sóley 25.10.2013, 21:12

Ja ti teraz veľmi fundovane odpoviem: lebo je to v desatore predsaaaa!

25.10.2013, 21:14
Správne :-)
none
133

129. Sóley 25.10.2013, 21:12

Ja ti teraz veľmi fundovane odpoviem: lebo je to v desatore predsaaaa!

25.10.2013, 21:15
heh, ale toto nie je ani desatoro, to je iba abdrushinova verzia a jeho vyklad - cize nic platne. 🙂
👍: Lemmy , Sóley
none
137

133. Lux.Aeterna 25.10.2013, 21:15

heh, ale toto nie je ani desatoro, to je iba abdrushinova verzia a jeho vyklad - cize nic platne. 🙂

25.10.2013, 21:20
Ale v názve témy je spomenuté desatoro, tak minimálne v tom jeho desatore to spomenuté je. :D
none
141

137. Sóley 25.10.2013, 21:20

Ale v názve témy je spomenuté desatoro, tak minimálne v tom jeho desatore to spomenuté je. :D

25.10.2013, 21:21
no ano, uznavam. :D
👍: Sóley
none
132

98. 25.10.2013, 20:38

Ja sa zaoberám desatorom, unikol ti význam, veriaci? :-) Nečudujem sa, ja som už tiež unavený z neustáleho opakovania.
Podložená nedôvera je to isté ako chorobná žiarlivosť? Skutočne??
Ak nájde žena napr. smsku v mobile svojho muža, kde si dohaduje rande s inou a ked v inom prípade mu zapípa mobil a ona si už bezdôvodne myslí, že je to nejaká žena ...vnímaš rozdiel medzi dôkazom a chorobnou žiarlivosťou?

25.10.2013, 21:15
ty sa nezaoberaš desatorom? no tak to mi fakt usiel vyznam.
Co je podlozena nedovera? Sms predsa nepoukazuje na to ze partner podvadza. Može sa jednat o nejakeho uchyla....
ale viem ako to mysliš a na to je predsa iny zakon, "nepoziadas manželku blizneho svojho"
toto treba dodrziavať, dodrziavaš to? ak ano je to OK. Veríš ze to dodržiava aj tvoj partner? ak ano, je to OK. Ak ta tvoj partner sklame a podvedie ťa, uz to nie je OK, ale hriech. Co chces s tym urobiť? ako to chces riesit?
Ti co pokusaju je na svete dost a s tym sa neda urobit nič, ty ich stejne nezmeniš. Maju svoju odplatu...
none
146

132. 25.10.2013, 21:15

ty sa nezaoberaš desatorom? no tak to mi fakt usiel vyznam.
Co je podlozena nedovera? Sms predsa nepoukazuje na to ze partner podvadza. Može sa jednat o nejakeho uchyla....
ale viem ako to mysliš a na to je predsa iny zakon, "nepoziadas manželku blizneho svojho"
toto treba dodrziavať, dodrziavaš to? ak ano je to OK. Veríš ze to dodržiava aj tvoj partner? ak ano, je to OK. Ak ta tvoj partner sklame a podvedie ťa, uz to nie je OK, ale hriech. Co chces s tym urobiť? ako to chces riesi...

25.10.2013, 21:32
oprava ty sa zaoberaš desatorom? Akym vlastne?
Poznaš naplnenie zakona? Miluj Boha svojho a blizneho ako seba sameho.Toto sa da splniť.
Dal som ti jednu otazku v inej teme, Co si mysliš o obete Jezisa Syna Bozieho v suvislosti s hriechom?
none
151

146. 25.10.2013, 21:32

oprava ty sa zaoberaš desatorom? Akym vlastne?
Poznaš naplnenie zakona? Miluj Boha svojho a blizneho ako seba sameho.Toto sa da splniť.
Dal som ti jednu otazku v inej teme, Co si mysliš o obete Jezisa Syna Bozieho v suvislosti s hriechom?

25.10.2013, 21:51
ako vidim neodpovedaš ,ty si si zalozil vlastne naboženstvo? ohanaš sa tu zákonmi a moralkou zalozenu na vlastnej spravodlivosti?
none
179

146. 25.10.2013, 21:32

oprava ty sa zaoberaš desatorom? Akym vlastne?
Poznaš naplnenie zakona? Miluj Boha svojho a blizneho ako seba sameho.Toto sa da splniť.
Dal som ti jednu otazku v inej teme, Co si mysliš o obete Jezisa Syna Bozieho v suvislosti s hriechom?

25.10.2013, 22:29
Takže co ty na to moralista? myslim že to slovo vystihuje tvoje presvedcenie.Ale pocitaj s tym fesaku ,ze napadnem kazdu tvoju dobre myslenu radu/myslim to vazne/ bozim slovom a nekompromisne ho zmetiem.
none
64

50. Lux.Aeterna 25.10.2013, 19:40

este raz - preco mi nemoze byt ukradnuty vztah inych ludi? - ved si mi na to vo svojej 46-ke neodpovedal.
preco by mi nemal byt ukradnuty? daj mi jediny dovod. preco by na nom malo zalezat mne?

25.10.2013, 19:59
Feex, ono Ti na tom má záležať len v prípade, že chceš nejakej mamine popreťahovať mangela (vtedy si povieš, že: "sorry, vagínka, ale manželstvo nenarušíš!). Ak po ňom nejdeš, tak Ti na tom vzťahu záležať nemusí. Aj keď v podstate.. ak v tom vzťahu nie je harmónia, tak ho vlastne preťahovať môžeš a tiež Ťa to nemusí zaujímať, lebo to je len akési pozemské spoločenstvo. No a keď si vezmem tu 50% rozvodovosť... hm.. ja by som to asi riskla.
none
67

64. Sóley 25.10.2013, 19:59

Feex, ono Ti na tom má záležať len v prípade, že chceš nejakej mamine popreťahovať mangela (vtedy si povieš, že: "sorry, vagínka, ale manželstvo nenarušíš!). Ak po ňom nejdeš, tak Ti na tom vzťahu záležať nemusí. Aj keď v podstate.. ak v tom vzťahu nie je harmónia, tak ho vlastne preťahovať môžeš a tiež Ťa to nemusí zaujímať, lebo to je len akési pozemské spoločenstvo. No a keď si vezmem tu 50% rozvodovosť... hm.. ja by som to asi riskla.

25.10.2013, 20:01
mne tu niekedy fakt ostava rozum stat. logika 0 bodov :D
none
68

67. Lux.Aeterna 25.10.2013, 20:01

mne tu niekedy fakt ostava rozum stat. logika 0 bodov :D

25.10.2013, 20:04
Aspoň vidíš aké to je ke´d nám stojí.......teda ten rozum.....
none
82

67. Lux.Aeterna 25.10.2013, 20:01

mne tu niekedy fakt ostava rozum stat. logika 0 bodov :D

25.10.2013, 20:21
Mne ostáva rozum stáť z toho, že ma každý týždeň zastavujú Jehovisti. :D
none
85

82. Sóley 25.10.2013, 20:21

Mne ostáva rozum stáť z toho, že ma každý týždeň zastavujú Jehovisti. :D

25.10.2013, 20:23
ej... mna este nikdy nezastavili.. a stale cakam. by som si rada pokecala :D
none
90

85. Lux.Aeterna 25.10.2013, 20:23

ej... mna este nikdy nezastavili.. a stale cakam. by som si rada pokecala :D

25.10.2013, 20:27
Oni nemajú až tak veľa času na vykecávanie. Len Ti položia zopár hlbokých myšlienok, aby v Tebe zasiali semienko pochybností, a pak Ti nacpú do papŕč letáky s kontaktmi a farebnými obrázkami, aby si si o tých hlbokých myšlienkach mohla prísť pokecať k nim, až si to dôkladne premyslíš.
none
92

90. Sóley 25.10.2013, 20:27

Oni nemajú až tak veľa času na vykecávanie. Len Ti položia zopár hlbokých myšlienok, aby v Tebe zasiali semienko pochybností, a pak Ti nacpú do papŕč letáky s kontaktmi a farebnými obrázkami, aby si si o tých hlbokých myšlienkach mohla prísť pokecať k nim, až si to dôkladne premyslíš.

25.10.2013, 20:29
aha.. a vstupny poplatok je aky? :D
none
107

92. Lux.Aeterna 25.10.2013, 20:29

aha.. a vstupny poplatok je aky? :D

25.10.2013, 20:47
To nikde neuvádzali. Myslím, že prvý mesiac ich môžeš navštevovať bezplatne a keď sa konečne presťahuješ do tej ich jehovistickej ubytovne, či kde sa to skovávajú, tak pak na nich prepíšeš byt.. alebo auto.. alebo karavan. 🙂
none
112

107. Sóley 25.10.2013, 20:47

To nikde neuvádzali. Myslím, že prvý mesiac ich môžeš navštevovať bezplatne a keď sa konečne presťahuješ do tej ich jehovistickej ubytovne, či kde sa to skovávajú, tak pak na nich prepíšeš byt.. alebo auto.. alebo karavan. 🙂

25.10.2013, 20:52
bicykel by nestacil?
za take polovicate osvietenie, ci co to maju v ponuke.
none
117

112. Lux.Aeterna 25.10.2013, 20:52

bicykel by nestacil?
za take polovicate osvietenie, ci co to maju v ponuke.

25.10.2013, 20:57
Možno stačil. Šak skús vyčendžovať, určite budú naklonení dohode.
none
120

117. Sóley 25.10.2013, 20:57

Možno stačil. Šak skús vyčendžovať, určite budú naklonení dohode.

25.10.2013, 20:59
konecne som nasla svoju cestu! :D bicykel za ubytovnu - dobry kseft :D
👍: Sóley
none
86

82. Sóley 25.10.2013, 20:21

Mne ostáva rozum stáť z toho, že ma každý týždeň zastavujú Jehovisti. :D

25.10.2013, 20:23
tak si ich uz konecne vypocuj 🙂)
none
88

86. 25.10.2013, 20:23

tak si ich uz konecne vypocuj 🙂)

25.10.2013, 20:24
Minulý rok som si...aj som si letáky vzala, aj som sa usmiala. Ale už mi lezú na nerv. Asi tu niekde majú základňu.
none
89

88. Sóley 25.10.2013, 20:24

Minulý rok som si...aj som si letáky vzala, aj som sa usmiala. Ale už mi lezú na nerv. Asi tu niekde majú základňu.

25.10.2013, 20:26
ich nasmeruj smer ruzinov. ale az od aprila :D
👍: Sóley
none
103

82. Sóley 25.10.2013, 20:21

Mne ostáva rozum stáť z toho, že ma každý týždeň zastavujú Jehovisti. :D

25.10.2013, 20:45
Aj dali ti uz nieco? ;-)
none
17

13. 25.10.2013, 18:49

Len na seba pozerá len ten, kto skutočne nemiluje toho druhého.
Chyba je vo všetkých, ak sa niečo také stane. Toto prikázanie rieši konkrétne len narušiteľov. Preto je ich až 10, v každom sa spomína niečo špecifické..

25.10.2013, 18:51
To prikázanie, nakoniec aj ostatné, nič neriešia, iba sa do písomnej formy dostali bežné zvyky či etika, ktorá bola dávno predtým ako tie tvoje prikázania vznikli v tej podobe......
none
12

7. 25.10.2013, 18:44

Nejde o tú lásku, ide o svedomie tých, ktorí by sa pokúšali ju nejakým spôsobom zničiť ...narušiť. Láska vydrží, tá pravá, ide však o duše tých, ktorí sa pokúsili ju narušiť. Skús tento uhol pohľadu.. O nich je táto téma. O "votrelcoch" ;-)

25.10.2013, 18:48
Nikto nechce úmyselne niečo rušiť, tak to v živote nechodí.......znovu opakujem, ak je medzi dvojicou všetko v poriadku, tak nikto z vonku nemá šancu......
none
93

12. majko1 25.10.2013, 18:48

Nikto nechce úmyselne niečo rušiť, tak to v živote nechodí.......znovu opakujem, ak je medzi dvojicou všetko v poriadku, tak nikto z vonku nemá šancu......

25.10.2013, 20:30
Občas chce a práve tým je určené toto prikázanie...
Nezamotávať sa so zadanými, lebo vždy to niekomu ublíži.
none
6
25.10.2013, 18:44
preco si si to prelozil tak ako to tebe vyhovuje?
pokial viem, prikazanie znie nezosmilnis, nie nenarusis manzelstvo.
a v tomto vyzname by sa ho mali drzat aj knazi napr. 😉
👍: Sóley , Lemmy
none
10

6. Lux.Aeterna 25.10.2013, 18:44

preco si si to prelozil tak ako to tebe vyhovuje?
pokial viem, prikazanie znie nezosmilnis, nie nenarusis manzelstvo.
a v tomto vyzname by sa ho mali drzat aj knazi napr. 😉

25.10.2013, 18:47
Čerpám zo zdroja, kde je to udané v takomto znení.
A škoda, že zase riešite malichernosti, nie obsah...ten je dôležitý.
👍: J.Tull , dorota
none
14

10. 25.10.2013, 18:47

Čerpám zo zdroja, kde je to udané v takomto znení.
A škoda, že zase riešite malichernosti, nie obsah...ten je dôležitý.

25.10.2013, 18:49
podla teba je tema znauzivania deti malichernost? dolezitejsie je rozoberat to, ze nejaka zenska flirtuje? :D
none
19

14. Lux.Aeterna 25.10.2013, 18:49

podla teba je tema znauzivania deti malichernost? dolezitejsie je rozoberat to, ze nejaka zenska flirtuje? :D

25.10.2013, 18:53
Zneužívanie detí by viac prináležalo ku prikázaniu nezabiješ, nezabiješ v dieťati nádej, dôveru, zdravý duševný vývin .. Ale len podľa mňa, netvrdím, že sa nemýlim.
none
15

10. 25.10.2013, 18:47

Čerpám zo zdroja, kde je to udané v takomto znení.
A škoda, že zase riešite malichernosti, nie obsah...ten je dôležitý.

25.10.2013, 18:49
Riešime to čo napíšeš, rovnako dôležité je správne sa vyjadriť.......
none
18
25.10.2013, 18:52
Abdrushin; ... súhlasím, aj keď je niekedy dobre vedieť aj to kto hovorí, nielen čo hovorí /hlavne pochopiť čo hovorí ...čo je často ťažké .../. Môže to byť totiž relevantným k jeho výpovedi ...
none
34

18. J.Tull 25.10.2013, 18:52

Abdrushin; ... súhlasím, aj keď je niekedy dobre vedieť aj to kto hovorí, nielen čo hovorí /hlavne pochopiť čo hovorí ...čo je často ťažké .../. Môže to byť totiž relevantným k jeho výpovedi ...

25.10.2013, 19:11
Abdrushin; ... napr. ak Boh káže "nezabiješ" pritom káže zabíjať i tehotné ženy, prebodávať im bruchá, hubiť celé národy ... a jeho prorok prvé čo urobí /po rozbití dosiek .../ je, že vyvraždí tretinu /?/ vlastného národa ...
none
20
25.10.2013, 18:54
Ach, zase diskriminácia polygamistov
👍: dorota
none
47
25.10.2013, 19:37
Vo vseobecnosti len neempaticky clovek moze podvadzat, klamat a zneuzivat.
O to viac ma mrzi, ze takyto ludia "vychovavaju" deti...
none
51
25.10.2013, 19:43
Abdrushin: ako dlho si na fore?

S Lux.Aeterna sa uz nikto vobec nebavi, lebo argumenty na nu neplatia, je tu roky znama ako panovacna extremna egoistka.

Ona si bude kludne obhajovat, ze jej veci ukradnut nesmies, lebo treba dbat o druhych, ale o manzelstve uz roky opakuje, ze netreba dbat na druhych, ale len na svoje stastie.

Skus jej ukradnut nieco.

Ona je vychodniarka, oni maju prislovie "Nepridrbes, nevysvetlis".
none
56

51. 25.10.2013, 19:43

Abdrushin: ako dlho si na fore?

S Lux.Aeterna sa uz nikto vobec nebavi, lebo argumenty na nu neplatia, je tu roky znama ako panovacna extremna egoistka.

Ona si bude kludne obhajovat, ze jej veci ukradnut nesmies, lebo treba dbat o druhych, ale o manzelstve uz roky opakuje, ze netreba dbat na druhych, ale len na svoje stastie.

Skus jej ukradnut nieco.

Ona je vychodniarka, oni maju prislovie "Nepridrbes, nevysvetlis".

25.10.2013, 19:47
Ja mám dojem, že Lux ma len skúša. Ak je skutočne taká chladná a vypočítavá egoistka, cítim skôr ľútosť, nie opovrhnutie.
Pýcha a bezohľadná sebaláska predchádza pád, aby ju to raz príliš nebolelo..
none
61

56. 25.10.2013, 19:47

Ja mám dojem, že Lux ma len skúša. Ak je skutočne taká chladná a vypočítavá egoistka, cítim skôr ľútosť, nie opovrhnutie.
Pýcha a bezohľadná sebaláska predchádza pád, aby ju to raz príliš nebolelo..

25.10.2013, 19:54
Iste, ona ma asi 23 rokov, takze si nazory len formuje.

Ale tento panovacny extremny egoizmus tu predvadza velmi dlho, neviem ci si ju uz niekedy cital.

Vacsina ludi pochopila, uz sa s nou nebavia.
none
62

61. 25.10.2013, 19:54

Iste, ona ma asi 23 rokov, takze si nazory len formuje.

Ale tento panovacny extremny egoizmus tu predvadza velmi dlho, neviem ci si ju uz niekedy cital.

Vacsina ludi pochopila, uz sa s nou nebavia.

25.10.2013, 19:55
a s tebou sa bavia, ked si si chudacik musel zmenit nick? najprv si zmenis nick, neprezradis, kto si, aby sa to s tebou netahalao, hlavna vec, ze mas plne usta obkecov 😉
👍: Sóley
none
66

61. 25.10.2013, 19:54

Iste, ona ma asi 23 rokov, takze si nazory len formuje.

Ale tento panovacny extremny egoizmus tu predvadza velmi dlho, neviem ci si ju uz niekedy cital.

Vacsina ludi pochopila, uz sa s nou nebavia.

25.10.2013, 20:00
Neriešim ľudí, reagujem na slová.

Nechceš ako veriaci prispieť k tejto téme? Nie ku nickom, ale k veci.

Môžeš danú tému obohatiť zmysluplnejšie.
none
73

66. 25.10.2013, 20:00

Neriešim ľudí, reagujem na slová.

Nechceš ako veriaci prispieť k tejto téme? Nie ku nickom, ale k veci.

Môžeš danú tému obohatiť zmysluplnejšie.

25.10.2013, 20:12
Sorry, ale ja nemam klapky na ociach, aby som "neriesil ludi, reagoval len na slova".

Vsak ja reagujem na slova, opakovalo sa to tu 10x.

Preto ti vravim, ze co tu riesis s panovacnou extremnou egoistkou, sme citali 10 krat.

No tak si tu novy, no tak to otoc znovu dookola 11. krat, ked mas chut 🙂
none
76

73. 25.10.2013, 20:12

Sorry, ale ja nemam klapky na ociach, aby som "neriesil ludi, reagoval len na slova".

Vsak ja reagujem na slova, opakovalo sa to tu 10x.

Preto ti vravim, ze co tu riesis s panovacnou extremnou egoistkou, sme citali 10 krat.

No tak si tu novy, no tak to otoc znovu dookola 11. krat, ked mas chut 🙂

25.10.2013, 20:16
hej, to sa ti dobre pise o inych, ked ty sam si pokakany z toho povedat, kto si 😉 . hlavna vec, ze velky frajer z teba.
none
97

76. Lux.Aeterna 25.10.2013, 20:16

hej, to sa ti dobre pise o inych, ked ty sam si pokakany z toho povedat, kto si 😉 . hlavna vec, ze velky frajer z teba.

25.10.2013, 20:37
moj nick ti aj tak nic nepovie

len ozrejmujem Abdrushinovi, ze svoje extremne egoisticke naozory si tu pisala 10x
none
77

73. 25.10.2013, 20:12

Sorry, ale ja nemam klapky na ociach, aby som "neriesil ludi, reagoval len na slova".

Vsak ja reagujem na slova, opakovalo sa to tu 10x.

Preto ti vravim, ze co tu riesis s panovacnou extremnou egoistkou, sme citali 10 krat.

No tak si tu novy, no tak to otoc znovu dookola 11. krat, ked mas chut 🙂

25.10.2013, 20:17
Ja si vypočujem si každý názor, nemusím predsa súhlasiť. A len preto nebudem niekoho odsudzovať, ak sa nezhodujeme.

Ak je panovačná egoistka, doplatí raz na to, to nie je naša vec. Pokiaľ viem, sme na diskusnom fóre, diskutujeme, nie sme na poslednom súde a nemáme právo súdiť.

A nie,nemám chuť, popravde, zabíja to tu dosť času.
none
57

51. 25.10.2013, 19:43

Abdrushin: ako dlho si na fore?

S Lux.Aeterna sa uz nikto vobec nebavi, lebo argumenty na nu neplatia, je tu roky znama ako panovacna extremna egoistka.

Ona si bude kludne obhajovat, ze jej veci ukradnut nesmies, lebo treba dbat o druhych, ale o manzelstve uz roky opakuje, ze netreba dbat na druhych, ale len na svoje stastie.

Skus jej ukradnut nieco.

Ona je vychodniarka, oni maju prislovie "Nepridrbes, nevysvetlis".

25.10.2013, 19:47
o akom kradnuti tu splietas? 😉
none
105

57. Lux.Aeterna 25.10.2013, 19:47

o akom kradnuti tu splietas? 😉

25.10.2013, 20:47
a si tam kde si si priala byt.
none
101
25.10.2013, 20:44
1. "Ako sa ľudovo hovorí, nikto nebude šťastný vtedy, ak si svoje šťastie postaví na nešťastí iného .." ..ľudové a krátkozraké

príklad: manželka nešťastná v manželstve, lebo chlap ju ignoruje ako ženu, má ju za slúžku ...myslíš, že ak ona-vydatá zaujme iného muža, ktorý si ju váži, by nemohla byť šťastná s tým novým mužom? Kto je v tomto prípade šťastný,, kto nešťastný??
none
111

101. 25.10.2013, 20:44

1. "Ako sa ľudovo hovorí, nikto nebude šťastný vtedy, ak si svoje šťastie postaví na nešťastí iného .." ..ľudové a krátkozraké

príklad: manželka nešťastná v manželstve, lebo chlap ju ignoruje ako ženu, má ju za slúžku ...myslíš, že ak ona-vydatá zaujme iného muža, ktorý si ju váži, by nemohla byť šťastná s tým novým mužom? Kto je v tomto prípade šťastný,, kto nešťastný??

25.10.2013, 20:52
Príklad je mimo témy. Téma píše o harmonickom vzťahu, len ten je hriech narušiť.
Takže znovu a poprosím k veci ;-)
none
113

101. 25.10.2013, 20:44

1. "Ako sa ľudovo hovorí, nikto nebude šťastný vtedy, ak si svoje šťastie postaví na nešťastí iného .." ..ľudové a krátkozraké

príklad: manželka nešťastná v manželstve, lebo chlap ju ignoruje ako ženu, má ju za slúžku ...myslíš, že ak ona-vydatá zaujme iného muža, ktorý si ju váži, by nemohla byť šťastná s tým novým mužom? Kto je v tomto prípade šťastný,, kto nešťastný??

25.10.2013, 20:52
Ma sa rozviest...
none
116

113. 25.10.2013, 20:52

Ma sa rozviest...

25.10.2013, 20:56
..a čisto začať nový vzťah. Vždy čisto a bez podvodov. Ale to už je tiež mimo obsahu témy ..
none
139

116. 25.10.2013, 20:56

..a čisto začať nový vzťah. Vždy čisto a bez podvodov. Ale to už je tiež mimo obsahu témy ..

25.10.2013, 21:21
ale ja nepíšem, že by tá manželka podvádzala?? ...píšem len o tom, že niekto zvonku - tretí vstupuje do hry, do manželstva, aj ked nefunkčného

alebo nehovoríme o "nepožiadaš manželku blížneho svojho?"
none
150

139. 25.10.2013, 21:21

ale ja nepíšem, že by tá manželka podvádzala?? ...píšem len o tom, že niekto zvonku - tretí vstupuje do hry, do manželstva, aj ked nefunkčného

alebo nehovoríme o "nepožiadaš manželku blížneho svojho?"

25.10.2013, 21:40
Vydrž, to je až deviate prikázanie.
none
189

116. 25.10.2013, 20:56

..a čisto začať nový vzťah. Vždy čisto a bez podvodov. Ale to už je tiež mimo obsahu témy ..

26.10.2013, 19:15
aké "mimo obsahu témy" ??...tému si zadal jasne "Nenarušíš manželstvo"..alebo to, čo som napísala nie je narušenie manželstva??
none
142

113. 25.10.2013, 20:52

Ma sa rozviest...

25.10.2013, 21:22
súhlasím, ak má niekto nefunkčné manželstvo, má sa rozviesť...a nečakať kým vstúpi niekto tretí
👍: Sóley
none
145
25.10.2013, 21:26
1. prikázanie č.6 je NEZOSMILNÍŠ ...a to nie je len o manželstve .)
none
147

145. 25.10.2013, 21:26

1. prikázanie č.6 je NEZOSMILNÍŠ ...a to nie je len o manželstve .)

25.10.2013, 21:33
Ja čítam viac verzií analyzovania desatoro, toto je len jedno z nich a mne osobne sa najviac páčilo, najviac som súhlasil.
Ved daj tvoju verziu a vysvetlenie, veľmi rád si prečítam iné verzie, z každej sa dá niečo vziať a naučiť.
Myslím to vážne :-)
none
153

147. 25.10.2013, 21:33

Ja čítam viac verzií analyzovania desatoro, toto je len jedno z nich a mne osobne sa najviac páčilo, najviac som súhlasil.
Ved daj tvoju verziu a vysvetlenie, veľmi rád si prečítam iné verzie, z každej sa dá niečo vziať a naučiť.
Myslím to vážne :-)

25.10.2013, 21:52
Takže nič? Môžem ísť spať? :-)
none
172

147. 25.10.2013, 21:33

Ja čítam viac verzií analyzovania desatoro, toto je len jedno z nich a mne osobne sa najviac páčilo, najviac som súhlasil.
Ved daj tvoju verziu a vysvetlenie, veľmi rád si prečítam iné verzie, z každej sa dá niečo vziať a naučiť.
Myslím to vážne :-)

25.10.2013, 22:19
Podľa mňa je iba jedna verzia desatora - tá, ktorú vymyslel Boh. Ak sú iné, tak ich trochu "oblepili" ľudia svojimi vlastnými nápadmi a verziami. Ide o to, či chceš robiť to, čo chce Boh, alebo to, čo sa páči ľuďom.
none
180

172. 25.10.2013, 22:19

Podľa mňa je iba jedna verzia desatora - tá, ktorú vymyslel Boh. Ak sú iné, tak ich trochu "oblepili" ľudia svojimi vlastnými nápadmi a verziami. Ide o to, či chceš robiť to, čo chce Boh, alebo to, čo sa páči ľuďom.

25.10.2013, 22:31
Áno je to tak, nedá sa nesúhlasiť, ale ak to oblepenie nie je v rozpore so samotným desatorom, ale ho dopĺňa, je skutočne dôležité riešiť pravosť? Ak význam je dobrý už vo svojom jadre? Ak nabáda ku správaniu, ktorým sa priblížime k Bohu a vystríha pred správaním, ktorým sa od neho vzďaľujeme?
Ber to len ako rečnícku otázku, nemusíš odpovedat. Ale píšeš rozumne.
none
188

147. 25.10.2013, 21:33

Ja čítam viac verzií analyzovania desatoro, toto je len jedno z nich a mne osobne sa najviac páčilo, najviac som súhlasil.
Ved daj tvoju verziu a vysvetlenie, veľmi rád si prečítam iné verzie, z každej sa dá niečo vziať a naučiť.
Myslím to vážne :-)

26.10.2013, 19:12
47..tak ak je to raz Desatoro, tak prečo si ho nazval Nenarušíš manželstvo a nie tak ako stojí "Nezosmilníš"? lebo ako som už napísala, Nezosmilníš, to nie je len o manželskom zväsku.

Láska je darom pre človeka. Sexualita je tiež vzácny dar, ktorý človek dostal. Je nositeľom života a preto ju treba mať v úcte. Všetky formy, ktoré zneucťujú sexualitu človeka sú smilstvom. Slobodný človek je povolaní k čistote, má sa učiť sebaovládaniu. Naplnenie sexuálneho života prichádza v manželstve, kde môže priniesť jednotu tela i duše medzi manželmi. Previnením je nezriadená pohlavná rozkoš, ktorá sa míňa s cieľom plodenia a spojenia jednoty. Hriechom je vyhľadávanie pohlavnej rozkoše pre ňu samu. Prostitúcia, pornografia, znásilnenie sú porušením šiesteho prikázania.

Ono viem, že sa hovorí, že aj antikoncepcia je porušenie prikázania, ale tento názor nezdieľam.
none
148
25.10.2013, 21:35
desatoro netreba rozoberať...treba ho dodržiavať
none
149

148. Bombolo 25.10.2013, 21:35

desatoro netreba rozoberať...treba ho dodržiavať

25.10.2013, 21:39
Slepo? Bez pochopenia pravej podstaty a hĺbky? Ved presne tak robia ľudia chyby, z nevedomosti a z mylných domnienok.
none
157

149. 25.10.2013, 21:39

Slepo? Bez pochopenia pravej podstaty a hĺbky? Ved presne tak robia ľudia chyby, z nevedomosti a z mylných domnienok.

25.10.2013, 21:57
čo na tom chceš hĺbať.....nezabiješ,nezosmilníš,nepokradneš, nepožiadaš manželku ani majetku blížneho ....to sú jasné pravidlá
none
159

157. Bombolo 25.10.2013, 21:57

čo na tom chceš hĺbať.....nezabiješ,nezosmilníš,nepokradneš, nepožiadaš manželku ani majetku blížneho ....to sú jasné pravidlá

25.10.2013, 22:00
Ale sú často širokospektrálnejšie a dalekosiahlejšie ako si uvedomujeme. Napríklad to nezabiješ každý vníma v prvom rade ako nezabiješ, nezničíš život. A pritom ide o viac, zabiť môžeš v druhom aj nádej, vieru, dôveru a pod. Tiež je to niečo zlé, čomu by sme sa mali vyvarovať.
none
161

159. 25.10.2013, 22:00

Ale sú často širokospektrálnejšie a dalekosiahlejšie ako si uvedomujeme. Napríklad to nezabiješ každý vníma v prvom rade ako nezabiješ, nezničíš život. A pritom ide o viac, zabiť môžeš v druhom aj nádej, vieru, dôveru a pod. Tiež je to niečo zlé, čomu by sme sa mali vyvarovať.

25.10.2013, 22:04
Napríklad aj: Nezabiješ čas.

Nezabiješ čas bezcenným diskutovaním na fóre. Ale Abdrushin je hriešnik, a tak bude porušovať desatoro. Bude zabíjať čas na fóre.
👍: Sóley
none
167

161. Lemmy 25.10.2013, 22:04

Napríklad aj: Nezabiješ čas.

Nezabiješ čas bezcenným diskutovaním na fóre. Ale Abdrushin je hriešnik, a tak bude porušovať desatoro. Bude zabíjať čas na fóre.

25.10.2013, 22:08
Hriešnik som, všetci sme hriešni, desatoro nám môže ukázať jasnú cestu ako sa očistiť, či sa snažiť ostať čistými..
Myslím, že to nie je zabitý čas, scarletshadow zistila, že si chce prečítať vdaka mne knihu napríklad :-D Mne stačí málo, toto som dokonca ani len neočakával :-)
none
175

167. 25.10.2013, 22:08

Hriešnik som, všetci sme hriešni, desatoro nám môže ukázať jasnú cestu ako sa očistiť, či sa snažiť ostať čistými..
Myslím, že to nie je zabitý čas, scarletshadow zistila, že si chce prečítať vdaka mne knihu napríklad :-D Mne stačí málo, toto som dokonca ani len neočakával :-)

25.10.2013, 22:25
A tým ,že poznáš desatoro sa neočistíš. tie sú naozaj len na to, aby si spoznal, že si hriešnik.
none
178

175. 25.10.2013, 22:25

A tým ,že poznáš desatoro sa neočistíš. tie sú naozaj len na to, aby si spoznal, že si hriešnik.

25.10.2013, 22:27
Ale môžeš napr. zabrániť mnohým prešľapom .. Aha, ako neveriaci a nerešpektujúci desatoro premýšľajú, ako ospravedlňujú všetko možné všetkým možným .. Tam je všetko jasné a jednoznačné. Nekompromisné.
none
182

178. 25.10.2013, 22:27

Ale môžeš napr. zabrániť mnohým prešľapom .. Aha, ako neveriaci a nerešpektujúci desatoro premýšľajú, ako ospravedlňujú všetko možné všetkým možným .. Tam je všetko jasné a jednoznačné. Nekompromisné.

25.10.2013, 22:50
Súhlasím, nemusíš napríklad niekomu pokaziť manželstvo, asi tak si to myslel, všetky tie reči v tom hypotetickom príklade, že niekto tretí by mohol vstúpiť do manželstva atď...Rešpektovaním Božích prikázaní si môžeš zabezpečiť celkom pekný a bezpečný život. Ale nesmieš sa spoliehať na to, že si spravodlivý a "čistý" iba tým, že ich napĺňaš.
none
165

159. 25.10.2013, 22:00

Ale sú často širokospektrálnejšie a dalekosiahlejšie ako si uvedomujeme. Napríklad to nezabiješ každý vníma v prvom rade ako nezabiješ, nezničíš život. A pritom ide o viac, zabiť môžeš v druhom aj nádej, vieru, dôveru a pod. Tiež je to niečo zlé, čomu by sme sa mali vyvarovať.

25.10.2013, 22:07
netreba to brať ad absurdum....potom by sme umreli od hladu...keď nezabiješ tak potom ani zvieratá na konzum,ani komára čo ťa bude štípať každý večer....
keď nepokradneš tak ani rastlinnu potravu lebo ju kradneš bylinožravcom.....pre mňa toto rozoberať nemá zmysel
none
168

165. Bombolo 25.10.2013, 22:07

netreba to brať ad absurdum....potom by sme umreli od hladu...keď nezabiješ tak potom ani zvieratá na konzum,ani komára čo ťa bude štípať každý večer....
keď nepokradneš tak ani rastlinnu potravu lebo ju kradneš bylinožravcom.....pre mňa toto rozoberať nemá zmysel

25.10.2013, 22:14
Práveže tieto analýzy podľa Abd-Ru-Shina to ako absurdum neberú, poukazujú aj na iný význam, možno vedľajší, či nie taký jednoznačný, ale zároveň o to dôležitejší.

Ak chceš udržať svoju vieru živú, je potrebné ju živiť neustálym štúdiom a premýšľaním .. Mne osobne nestačí len to, čo už viem. Možno tebe áno..
none
173

168. 25.10.2013, 22:14

Práveže tieto analýzy podľa Abd-Ru-Shina to ako absurdum neberú, poukazujú aj na iný význam, možno vedľajší, či nie taký jednoznačný, ale zároveň o to dôležitejší.

Ak chceš udržať svoju vieru živú, je potrebné ju živiť neustálym štúdiom a premýšľaním .. Mne osobne nestačí len to, čo už viem. Možno tebe áno..

25.10.2013, 22:20
beriem desatoro z hľadiska morálky nie viery....viera je pre mňa dôležitá ale nie v boha a v náboženstvo...
ako už niekto povedal? som ateista akože je boh nado mnou...:-)
ak by sa desatoro dodržiavalo bezvýhradne tak netreba súdnictvo
none
171

159. 25.10.2013, 22:00

Ale sú často širokospektrálnejšie a dalekosiahlejšie ako si uvedomujeme. Napríklad to nezabiješ každý vníma v prvom rade ako nezabiješ, nezničíš život. A pritom ide o viac, zabiť môžeš v druhom aj nádej, vieru, dôveru a pod. Tiež je to niečo zlé, čomu by sme sa mali vyvarovať.

25.10.2013, 22:18
a co to tak zjednodušiť na dve prikazania.MILOVAT BUDES BOHA SVOJHO A BLIZNEHO AKO SEBA SAMEHO? Co ty na to?
Veriš vôbec v boha?.ALEBO SI LEN TAKY HUMANISTA.
none
174

171. 25.10.2013, 22:18

a co to tak zjednodušiť na dve prikazania.MILOVAT BUDES BOHA SVOJHO A BLIZNEHO AKO SEBA SAMEHO? Co ty na to?
Veriš vôbec v boha?.ALEBO SI LEN TAKY HUMANISTA.

25.10.2013, 22:24
Prečo je pre teba to škatuľkovanie také dôležité? Som človek a snažím sa byť Človekom.
Verím v Boha, Otca všemohúceho, stvoriteľa neba i zeme i v Ježiša Krista jeho jediného syna, nášho Pána ..... atd, atd. Stačí?
none
177

174. 25.10.2013, 22:24

Prečo je pre teba to škatuľkovanie také dôležité? Som človek a snažím sa byť Človekom.
Verím v Boha, Otca všemohúceho, stvoriteľa neba i zeme i v Ježiša Krista jeho jediného syna, nášho Pána ..... atd, atd. Stačí?

25.10.2013, 22:27
174.
Málo.
none
181

177. 25.10.2013, 22:27

174.
Málo.

25.10.2013, 22:32
Málo čoho?
none
184

174. 25.10.2013, 22:24

Prečo je pre teba to škatuľkovanie také dôležité? Som človek a snažím sa byť Človekom.
Verím v Boha, Otca všemohúceho, stvoriteľa neba i zeme i v Ježiša Krista jeho jediného syna, nášho Pána ..... atd, atd. Stačí?

26.10.2013, 05:42
nie je pre mna dôležite škatuľkovanie,/ o tom je zakon ,aby sme vedeli čo je dobre a čo zle/ ak naplniš zakon/prejdeš do milosti božej/ pochopiš jednu velmi doležitu vec. Ludia bez Boha a jeho pomoci nie su schopní dodrziavať zakon, pretože ich vnutro je porušene, zhnite. Jedine s Bohom sa to dá. Po znovuzrodeni dostanes nové srdce, novu mysel , na stene tvojho noveho srdca bude napisany nový zakon milovat budeš boha svojho a bližneho ako seba samého. tvoje vnutro bude ine. Nebudes nehresiť pretože, sa to nesmie, ale budes robiť veci lebo to chceš,lebo to chce tvoje nove vnútro, budeš robiť veci tak aby sa to pačilo Bohu a nie ľudom. Staneš sa otrokom poslušnosti a už nebudeš otrokom hriechu.To je ta sloboda po ktorej človek tak tuži. Nemôžes nejak vedome ubližovať ľudom, pretože naplnaš zakon. Ak niekomu ubližiš, to je ako keby si ubližoval sam sebe.
none
163

157. Bombolo 25.10.2013, 21:57

čo na tom chceš hĺbať.....nezabiješ,nezosmilníš,nepokradneš, nepožiadaš manželku ani majetku blížneho ....to sú jasné pravidlá

25.10.2013, 22:04
presne tak
none
154
25.10.2013, 21:53
1. Akože pekne napísané ale s realitou má spoločné máločo.Toto prikázanie blokuje ľudí, blokuje im šťastie , pretože tí ľudia, čo neboli v manželstve štastní, a nejakým spôsobom v ňom celé roky trpeli, tak si vďaka tomuto prikázaniu zničili život, len preto že viera a vôbec, prikázania sú na prt, každý má žiť tak ako cíti že je správne, morálne hodnoty a lásku ak nedostane človek v základoch , ak sa nepoučí a naučí ho život.
none
156

154. 25.10.2013, 21:53

1. Akože pekne napísané ale s realitou má spoločné máločo.Toto prikázanie blokuje ľudí, blokuje im šťastie , pretože tí ľudia, čo neboli v manželstve štastní, a nejakým spôsobom v ňom celé roky trpeli, tak si vďaka tomuto prikázaniu zničili život, len preto že viera a vôbec, prikázania sú na prt, každý má žiť tak ako cíti že je správne, morálne hodnoty a lásku ak nedostane človek v základoch , ak sa nepoučí a naučí ho život.

25.10.2013, 21:56
Kto si vdaka prikázaniu, ktoré vyslovene zakazuje narúšať harmonické vzťahy pokazil život? :-)
Bisťu, dobre, že som ešte nešiel spať, tento príspevok je skutočne hodný zlata .-D
none
169

156. 25.10.2013, 21:56

Kto si vdaka prikázaniu, ktoré vyslovene zakazuje narúšať harmonické vzťahy pokazil život? :-)
Bisťu, dobre, že som ešte nešiel spať, tento príspevok je skutočne hodný zlata .-D

25.10.2013, 22:15
156.
Peknú myšlienku máš v avatare. 🙂
none
170

169. 25.10.2013, 22:15

156.
Peknú myšlienku máš v avatare. 🙂

25.10.2013, 22:16
Ako sa ti to môže páčiť, ked neveríš v Boha?
none
176

170. 25.10.2013, 22:16

Ako sa ti to môže páčiť, ked neveríš v Boha?

25.10.2013, 22:25
170.
Ako vieš že neverím? Nehlásim sa k veriacim ako takým, za to vyššia vôľa existuje.
none
185

156. 25.10.2013, 21:56

Kto si vdaka prikázaniu, ktoré vyslovene zakazuje narúšať harmonické vzťahy pokazil život? :-)
Bisťu, dobre, že som ešte nešiel spať, tento príspevok je skutočne hodný zlata .-D

26.10.2013, 10:20
Zrejme su ludia uz natolko zkazeni, ze ich tesi len podvod.
none
190

185. 26.10.2013, 10:20

Zrejme su ludia uz natolko zkazeni, ze ich tesi len podvod.

26.10.2013, 22:19
185.
Myslíš že teší podvod? Túžia po zmene, lebo sa ocitli dlhodobo v stereotype. Preto verný je ten, odolá príležitosti byť neverným.
none
183
26.10.2013, 02:00
Chiara,
zabúdaš na deti a ich tajne preplakané noci,keď sa rodičia rozvádzajú. Ich utrpenie musí byť pred každou diskusiou o problémoch v manželstve. Často krát si ani neuvedomujeme, keď sa ostrejšie povadíme pred deťmi, že niektoré to preplačú. My to berieme ako výmenu názorov, po ktorej ideme ďalej, lebo tak to funguje medzi nami už roky, ale deti majú z rozvodov a všetkého, čo k tomu vedie hrozný strach a nedajú to takmer nikdy na sebe vedieť., ale strašne ich to gniavi a brzdí aj v škole, lebo celé dni na nič iné nemyslia.
Deti potom nikdy v živote nezabudnú, či v manželstve rodičov boli iba ako nevyhnutné zlo sexuálneho života, alebo boli najprv oni a potom sex a problémy s tým spojené.
Nikdy sa pred deťmi nevaďte, radšej sadnite do auta a vyjdite za mesto a tam si to vysvetlíte, ak to nejde inak. Nemyslíte si, že vy dávate pozor na deti, je to naopak, deti vás sledujú a podľa toho sa učia žiť. Deti nevychovaváte poučkami, bitkou a rozprávkami, ale tým, čo vy žijete pred nimi.
Môžete im vykladať, že nesmú piť a fajčiť, ale potom keď príde vzácna návšteva a vy dávate najavo, že si tu návštevu chcete uctiť, a pritom prvé čo urobíte vytiahnete na stôl alkohol a cigarety, potom to aj pre tie deti musí byť to najdôležitejšie a najlepšie a čím viac to budete zakazovať, tým viac ich to bude zaujímať a bude to prvé, čo skúsia , ak zostanú bez vášho dozoru.
To je ľudský hyenizmus, ak rodič hľadí iba na svoje pohodlie a deti ho nezaujímajú.
Je veľa žien, čo sa dokonca nechali otĺkať ožranom, až pokiaľ posledné dieťa si nezaložilo vlastný život a potom si to všetko vynahradili.
Tu doslova platí, že pretvárka a hra na šťastné manželstvo zachraňuje u detí preplakané noci.
none
186

183. elemír 26.10.2013, 02:00

Chiara,
zabúdaš na deti a ich tajne preplakané noci,keď sa rodičia rozvádzajú. Ich utrpenie musí byť pred každou diskusiou o problémoch v manželstve. Často krát si ani neuvedomujeme, keď sa ostrejšie povadíme pred deťmi, že niektoré to preplačú. My to berieme ako výmenu názorov, po ktorej ideme ďalej, lebo tak to funguje medzi nami už roky, ale deti majú z rozvodov a všetkého, čo k tomu vedie hrozný strach a nedajú to takmer nikdy na sebe vedieť., ale strašne ich to gniavi a brzdí aj v škole...

26.10.2013, 10:23
"Je veľa žien, čo sa dokonca nechali otĺkať ožranom, až pokiaľ posledné dieťa si nezaložilo vlastný život a potom si to všetko vynahradili."
Bolo aj dost pripadov, kedy to dieta uz nezvladalo a same zautocilo na otca a v niektorych pripadoch aj dieta otca zabilo.
none
187

183. elemír 26.10.2013, 02:00

Chiara,
zabúdaš na deti a ich tajne preplakané noci,keď sa rodičia rozvádzajú. Ich utrpenie musí byť pred každou diskusiou o problémoch v manželstve. Často krát si ani neuvedomujeme, keď sa ostrejšie povadíme pred deťmi, že niektoré to preplačú. My to berieme ako výmenu názorov, po ktorej ideme ďalej, lebo tak to funguje medzi nami už roky, ale deti majú z rozvodov a všetkého, čo k tomu vedie hrozný strach a nedajú to takmer nikdy na sebe vedieť., ale strašne ich to gniavi a brzdí aj v škole...

26.10.2013, 15:11
Elemír, nemôžem nesúhlasiť, rozvrátenosť dnešných rodín sa najčastejšie podpíše práve na nevinných deťoch.
Tvoj príspevok by si zaslúžil aj samostatnú tému.
none
192

187. 26.10.2013, 15:11

Elemír, nemôžem nesúhlasiť, rozvrátenosť dnešných rodín sa najčastejšie podpíše práve na nevinných deťoch.
Tvoj príspevok by si zaslúžil aj samostatnú tému.

26.10.2013, 23:27
Presne, kazdy si len kvaka (asi podla seba, ze ma neuspesne vztahy), ze ked ti vztah nic nedava, netreba sa trapit, chod za inym. Ale vobec nemyslia na deti.

To tie deti maju kazdu chvilu att novu mamicku a noveho otecka?
none
193

192. 26.10.2013, 23:27

Presne, kazdy si len kvaka (asi podla seba, ze ma neuspesne vztahy), ze ked ti vztah nic nedava, netreba sa trapit, chod za inym. Ale vobec nemyslia na deti.

To tie deti maju kazdu chvilu att novu mamicku a noveho otecka?

27.10.2013, 13:13
To by bolo nesprávne, neustále meniť partnerov pri problémoch, ktoré by mohla mať samotná dvojica schopnosť riešiť..Ale na druhej strane, radšej nových rodičov, nového otca, matku, ak by malo dieťa zotrvávať napríklad pri otcovi tyranovi a tým prechádzať stále novými a novými traumatizujúcimi zážitkami, ktoré by ničili jeho nevinnú dušu..
Práve vtedy by sa tiež malo myslieť na deti a nenechať ich čeliť utrpeniu, ak mu čeliť nemusia..
none
194

193. 27.10.2013, 13:13

To by bolo nesprávne, neustále meniť partnerov pri problémoch, ktoré by mohla mať samotná dvojica schopnosť riešiť..Ale na druhej strane, radšej nových rodičov, nového otca, matku, ak by malo dieťa zotrvávať napríklad pri otcovi tyranovi a tým prechádzať stále novými a novými traumatizujúcimi zážitkami, ktoré by ničili jeho nevinnú dušu..
Práve vtedy by sa tiež malo myslieť na deti a nenechať ich čeliť utrpeniu, ak mu čeliť nemusia..

27.10.2013, 17:07
veru, super, deticky budu mat novu mamicko a noveho otecka
none
191

183. elemír 26.10.2013, 02:00

Chiara,
zabúdaš na deti a ich tajne preplakané noci,keď sa rodičia rozvádzajú. Ich utrpenie musí byť pred každou diskusiou o problémoch v manželstve. Často krát si ani neuvedomujeme, keď sa ostrejšie povadíme pred deťmi, že niektoré to preplačú. My to berieme ako výmenu názorov, po ktorej ideme ďalej, lebo tak to funguje medzi nami už roky, ale deti majú z rozvodov a všetkého, čo k tomu vedie hrozný strach a nedajú to takmer nikdy na sebe vedieť., ale strašne ich to gniavi a brzdí aj v škole...

26.10.2013, 22:37
183.
Elemírko, prečo to adresuješ mne? Nechápem z akého titulu si táto tvoja prednáška?; avšak najväčšia hlúposť je novomanželský výrok náboženstva "čo Boh spojil to Boh nerozdelí".
none
195
28.10.2013, 10:17
inac, neviem ako moze autor temy prirovnavat toto prikazanie s laskou a porozumenim lebo prikazanie prislo z casov ked sa zeny predavali ako majetok a pan bozko este v case po prikazaniach zdoraznoval poslusnost zeny voci muzovi,
starozakonny koncept manzelstva je viacej podobny islamu ako krestanstvu
none
196
28.10.2013, 10:23
ja som len zvedavá, či bude aj 11te prikázanie ...Lásku nezabiješ
none
197
29.10.2013, 09:35
Chiara, predsa nie, ale peri tvojom príspevku ma to napadlo, ako všeobecne a toto mám od Detí, ktoré sú dnes dpelé a majú vlastné deti má s tým v rodine . Totiž dieťa prechádza v raste do dospelosti a keď začína vidieť svet očami o svojej vlastnej rodiny, až vtedy väčšina pochopí, čo sa vlastne dialo a verte, že sa to rieši všelijako, napríklad aj päsťou do tváre,ako medzi chlapmi a predsa ten vzťah otca a syna pokračuje. Ako je to medzi dievčatami to neviem, ale toto sa stalo v ojom blízkom okolí a počul som, že často sa k tomu uchýlia chlapci, ale ten vzťah pokračuje len málokedy.
Bojislav má tiež v niečom pravdu, ale zase dá sa aj na tomto príklade demonštrovať predsa len určitá nadčasovosť biblie, pretože základ povahy človeka je v podstate rovnaký teraz, ako pred tým, mení sa len spoločenská a triedna situácia.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 625 799 B vygenerované za : 0.181 s unikátne zobrazenia tém : 36 502 unikátne zobrazenia blogov : 545 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Konflikt medzi Ruskom a Ukrajinou V posledných dňoch, hovorí Boh, vylejem svojho Ducha na každé telo. Vaši synovia a vaše dcéry budú prorokovať, vaši mladíci budú mať videnia a vašim starcom sa budú snívať sny. V tých dňoch vylejem svojho Ducha aj ...

citát dňa :

Škoda krásy, keď rozumu nieto.