Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Čo s knihami, ktoré nemáte radi?

17
reakcií
1119
prečítaní
Tému 21. februára 2011, 08:46 založil Anastasija.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
24. 01. 2009
31
05. 11. 2012
11
30. 10. 2011
18
 
 


1.
označiť príspevok

Anastasija žena
   21. 2. 2011, 08:46 avatar
Asi sa stalo aj Vám.. boli ste na niečo zvedaví, niečo ste hľadali a dostala sa vám v knihkupectve do ruky kniha, ktorú by ste si ináč ani nevšimli. No a keďže boloa správna konštalácia podmienok ..hop, tá kniha sa ocitla u vás na polici. A leží tam, letmo prelistovaná, bez povšimnutia a vy okolo nej chodíte s nevôľou (že takéto mozgovymývacie veci niekto vôbec číta} .. Aaaale, od malička ma učili, že knihy sú hodnota ..ak nie najväčšia tak aspoň vysoká a že sa na nich nekrčia rožky, nepíše sa do nich, nevytrhávajú stránky, tobôž aby sme ich vyhodili....

Ja mám takto na vyhodenie tieto: Slepačia plievka pre dušu, Nebojte sa egoismu, Všemocné podvedomie a 21 dôvodov prečo žena spí s mužom.

Menej chápavým opakujem, že som si ich kúpila impulzívne a bez skutočného záujmu o obsah, tak len aby neotravovali s logickými dedukciami ako niečo nemám a hľadám. To vím sama presne.

Chcem vedieť čo mám s týmy knihami urobiť.
Neorganizujete niekto nejaké pálenie kníh, žeby som prihodila svoju kôpku k dielu? :D

Kamoške, čo také číta ich nedám, je náchylná, kdejakým sprostostiam uveriť. Mala by som strach, že urobím zle.


7.
označiť príspevok

arašid žena
   21. 2. 2011, 11:03 avatar
Pred pár dňami bol u mňa po knihy majiteľ antikvariátu, predostrela som mu zoznam kníh, prejavil záujem a z 55 kníh si 32 zobral. Najstaršia kniha bola od B. Němcovej z r. 1924 - Povídky. Boli medzi nimi aj knihy 10, 20 ročné, niektoré úplne nové - aktuálne , ihneď ma vyplatil a mne sa uvoľnila zase jedna polička v mojej izbe. Zostalo mi ich tam ešte požehnane, asi desať kníh som darovala mojej svatke, ona je knihomolka, miluje čítanie. Bola medzi nimi i kniha E. Piaf, dvakrát som si ju v živote prečítala, prvýkrát som bola ešte mladá a mnoho vecí som v nej chápala inak, alebo ma to vôbec nezaujímalo, po rokoch som si ju prečítala znovu a hurá, už aj som ju videla v inom svetle, a dokonca som sa pohrala aj s internetom, kde som si niektoré známe mená z knihy nahodila do gúglička a prečítala som si veľa zaujímavosti o týchto ľuďoch, ako bol Charlie Aznavour , a iní. Pred pár dňami môj syn vo svojej izbe počúval hudbu a zrazu som prišla do izby a začala som spievať refrén z pesničky "Mama". Prekvapene na mňa pozeral, že vraj je udivený, odkiaľ tú pieseň poznám.
Reku, chlapče, ty si bol ešte kdesi v nedozerne, keď som si už ako soplanda túto pieseň spievala, veď ju v slovenskom preklade dávali každý deň v relácii "Na želanie" pre jubilantov. Kukal jak vyoraná koruna z roku padesátdva.
Takže, An, je to jednoduché - zavolaj do najbližšieho antikvariátu, alebo aj niečo daruj.
P.S. a mimochodom, dnes mi je na dablhouienko, je hrozné, keď ťa dokáže niekto blízky vykolajiť, hlavne keď sme z rovnakého vrhu, každý ďalší nasledujúci deň máš pocit, že sa od neho vzďaluješ a už len myšlienka na tú osobu vyvoláva kolísanie tlaku a zvierajú sa ti päste tak, že máš dojem, že to musí cítiť aj tá osoba. Musím to rozchodiť, najlepšie robotou, idem sa narobiť, v kuchyni je roboty dosť furt a navarím šuľance, čo šuľanec, to hlboký nádych a výdych a pustím si nejakú peknú muziku......


2.
označiť príspevok

Anastasija žena
   21. 2. 2011, 08:48 avatar
Ja si poobede preštudujem, vaše rady, následne odstránim psychické bariery vytvorené v detstve výchovou a prásknem to všetko do kontajnera :o


3.
označiť príspevok

Ónya žena
   21. 2. 2011, 08:56 avatar
  ..to sa stáva asi každému ,.. ak sú knihy nepoškodené..skús antikvariát .))..tiež by som mala urobiť knižnú "očistu" ..))


4.
označiť príspevok

postoy-lea
   21. 2. 2011, 10:26 avatar
Anastázia presne je to výchovou, že nič sa nemá vyhadzovať, všetko sa v budúcnosti zíjde, a že treba skladovať. To bolo kedysi, ja idem prasknúť od nervov, keď niekto skladajú staré vecí, napr. školské zožity zo ZŠ, SŠ a už je starý napr. 40 ročný kôň. Alebo, keď už sú naše matky v tzv. sáčkovom veku (moje vlastné pomenovanie) na obdobie, keď je človek na dôchodku a zbiera každý sáčok, ktorý sa zíjde. A úplne najhoršie sú chorobní hraboši, ktorí všetky haraburdy skladajú doma, staré rádia, šaty, zošity, odporné sošky, ba dokonca do aj veci už po neboštíkoch starých rodičov - fúj je to hnus taká nakopená domácnosť ako jedno smetisko hnoj. Možno v bytovkách je toho menej, ale ten kto má dom a má ho zahnojený kopou smetiska je to strašné. Až nechceš darovať konkrétnemu človeku, nechaj to pri kontajneri, ale nepráskni ich dnu ale vonku,aby kto chcel mohol uvidieť a zobrať si, môžeš poslať aj do antikvariátu zadarmo, do detského domova, do knižne. Ale to miesto pri kontajneri sa mi vidí také schodné.


5.
označiť príspevok

postoy-lea
   21. 2. 2011, 10:32 avatar
Inak som si všimla, že ľudia Jing všetko zhromažďujú od majetku, peňazí, vecí až po nepotrebné haraburdy, zase ľudia Jang nemajú radi veľa vecí, len tie čo potrebujú a nemajú ťažkosť sa zbaviť nepotrebných vecí a posunúť zadarmo ďalej iným ľuďom.


15.
označiť príspevok

ether muž
   23. 2. 2011, 19:26 avatar
lea a ja som si všimol, že ľudia čo zhŕňajú všetko nazývame Jing (Jin) a druhých Jang 


16.
označiť príspevok

postoy-lea
   23. 2. 2011, 19:30 avatar
Ether uvedomila si neskôr, že som to napísala nesprávne. Vždy mám tendenciu tam pridávať "g".


17.
označiť príspevok

ether muž
   23. 2. 2011, 19:31 avatar
ale to mi pochopiteľne nevadí, síce to budí dojem, že dotyčný o tom veľa nevie, skôr len splieta, ale ozaj to nebolo toto 
Súhlasí postoy-lea


6.
označiť príspevok

maya...
   21. 2. 2011, 10:36 avatar
Môžeš ich aj predať. Čudovala by si sa, čo všetko ľudia kúpia   Možno sa ti to tak zapáči, že začneš predávať aj iné pre teba haraburdy, ale pre iného užitočné veci. Ja sa takto zbavujem rôznych vecí a tí kupujúci mi ešte aj ďakovné maily posielajú. Oni sú radi, že za pár eur niečo kúpili a ja som rada, že som sa niečoho zbavila.
No a fuj, knižky sa fakt nevyhadzujú, ani nepália. Hehe, celkom ma zaujal ten titul, že 21 dôvodov, prečo žena spí s mužom, veď prelistuj a daj zopár tipov na zasmiatie  


8.
označiť príspevok

arašid žena
   21. 2. 2011, 11:11 avatar
An, keď som si to tu prečítala, tak len dodávam, veľa kníh som zdedila, množstvo kníh je pomaly storočných. Sú medzi nimi vzácne knihy, dokonca aj taká kniha: 6O rokov úspechov Mičurina , nádherné maľované obrázky, aj tú som predala, ale s ťažkým srdcom. A z nostalgie som mnoho kníh neponúkla. A našla som medzi nimi i Vasjok Trubačov, Timur a jeho družina, a iné podobné od Gajdara. Neboli moje, patrili kedysi svokre a tá ich kúpila pre moje švagrinky, keď ešte boli decata. Tak teraz bude sranda, lebo keď sa pozeráš do tých kníh, je tam hodne maľovačiek detskou rukou, princezny, havinovci a iné umelecké diela , keď ešte švagrinky boli malé, nevinné a životom nepokazené detičky. A tak najbližšie, keď prídu kočky na návštevu, lebo oni žijú v zahraničí a chodia párkrát do roka, tak im tieto knižočky nachystám a keď švagrinka zbadá svoju krasokorčuliarku, ako ju namaľovala na zadnú časť obalu zvnútra, možno jej aj slzy vyhŕknu. A ešte predtým si sadnem a prečítam si toho Trubačova - lebo to bolo ľahké a celkom pútavé čítanie, urobím to ako s Piafkou, keď som prežívala jej život dvakrát - dávno a teraz. Len jedno som nezmenila v názore, že to bola riadna mrcha prepitá.Nehľadiac na jej hlas, lebo Piafkin spev milujem.


9.
označiť príspevok

Scarlett žena
   21. 2. 2011, 11:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.12.
označiť príspevok

ranexil muž
   21. 2. 2011, 12:04 avatar
ALebo podarovat nepriatelovi, lebo nechcena kniha je zlo, ktorého sa snazite zbavit.


10.
označiť príspevok

ranexil muž
   21. 2. 2011, 11:33 avatar
spalit...


11.
označiť príspevok

dorota
   21. 2. 2011, 12:01 avatar
ja knihy nevyhadzujem, mam ich v karabiciach ulozene (:


13.
označiť príspevok

enemy unknown
   21. 2. 2011, 18:56 avatar
Ja také knihy darujem knižnici. Nie že by som ich mal veľa, ale ničiť ich určite nebudem.


14.
označiť príspevok

winry žena
   22. 2. 2011, 21:59 avatar
Slepacie polievky som citala na strednej, este ich stale mam..)
Noo ja som tie tzv nepodarky vyhodila....uplne bez problemov 
dala som si zavazok, ze si ziadne knihy v najblizsej dobe nekupim, ale prisla do prace jedna teta a priniesla nam rozne knihy...a nekup, ked pridu az za tebou ))
ale uz vazne zacnem chodit radsej do kniznice...tie knihy maju veeeelku vyhodu....
 


18.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 2. 2011, 19:31 avatar
poprosim jednu slepaciu polievku a segedin k tomu
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 09:05,  Ešte by som dodal: delfíni v benátkach, včeara som videl morské dno v jadrane pokryté...
dnes, 09:00,  Bohužiaľ, stále je tu reč len o vyznaní viery a nie o poznávaní skutočnosti. A tak nám...
dnes, 08:59,  To je čistý blud :)
dnes, 08:56,  ucte sa od nich ako si vazit Mariu v realnom svete vy krestanske svine
dnes, 08:55,  ucte sa od moslimskych muzov ako sa mate spravat k zenam a necinit z nich padle na hlavu a spiny...
dnes, 08:52,  V starom zákone bola jedna chybička v desatoro a to: nepožiadaš manželku blízkeho svojho....
dnes, 08:45,  po koronaviruse v Europe zacne bitka o europske vierovyznanie co je uz aj v nazve virusu, koruna...
dnes, 07:49,  Gabriel, takto sa mi páčiš. Len tak ďalej.*19
dnes, 01:36,  Potom sa pohneme o kúsok dopredu. *03*03
dnes, 01:35,  Prvý základ úspechu u teba je napísať celú vetu a nielen polovicu. *04
dnes, 01:34,  Neechcem lekciu aj tak sa vybíja mobil. .. *29
dnes, 01:32,  Ale budem, ja mám trpezlivosť, chceš lekciu ešte dnes, alebo to necháme na dnes večer ?
dnes, 01:27,  Se mnú asi nebudes mať rozumnú reč.
dnes, 01:25,  Že aké sú ženy. .. Mne je jedno, aký sú muži.
dnes, 01:21,  Budem síce za kokota, ale opýtam sa, čo mi má byť jedno ? *10*10*10
dnes, 01:20,  Nie som buzerant, preto hovorím o ženách, keby som bol elgébétéí, ale niesomsa, a už som...
dnes, 01:18,  Aj tak neviem, prečo Ti to nie je jedno, ked máš toľko rokov.
dnes, 01:18,  No, ty máš co hovoriť o ženách, prosím Ťa. ..
dnes, 01:16,  3. tak si zadaj Theo Hutchcraft - hurts - ohne dich .ale nemyslím ze je to tvoj žáner *21
dnes, 01:16,  Tepny sú dôležité, hlavne u samcov v penise, si vedela o tom, čím väčšie, tým dlhšie,...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Je dobré, keď ľudia dokážu tolerovať tých netolerantných.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(78 413 bytes in 0,332 seconds)