hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Co rusi Jezis? 10-toro alebo Micvot 613 prikazov a zakazov.

príspevkov
10
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 29.2.2016 11:20 gabor
posledná zmena 3.3.2016 23:39
1
29.02.2016, 11:20
Podla mnohych krestanov nesme pod zakonom alebo nikto nemoze obstat prednim a snazia sa visvetlit versom Rim 10:4.--JE TO TAK?---Nerusi Micvot., 10-Toro zuzuje na 2.Cize zhrnuje do dvoch.PRECO SA MILIA KRESTANIA ZAKONOM 10-TORO--ZAKONOM MICVOT.
none
2
29.02.2016, 11:37
Ospravedlnujem sa vyslo to iste 2X.
none
3
29.02.2016, 12:35
Ak chceš opdoveď, napíš to po slovensky alebo anglicky, lebo tvoj jazyk v 1 nepoznám.
none
4
29.02.2016, 13:18
A milky 945 cize som napisal Madarsky? ty nevies coje MIKVOT 613 prikazov a zakazov.Madarsky neviem aj ked moje prizvisko je.CO JE NA TOM NEZROZUMITELNE. POD AKYM ZAKON KRESTANIA NEMOZU OBSTAT? CI JE TO 10-TORO ALEBO MICVOT-613 PRIKAZOV A ZAKAZOV.
none
5
29.02.2016, 13:56
Nie som si celkom isty, ci v 3 milky narazal na slovicko micvot, alebo na tvoju slovensku gramatiku...

Mitzvot nie je 613 prikazov a zakazov, maximalne tak "zakony".
Taryag (613) mitzvot (zakonov) je!
Tak ako mas bar mitzvah (chlapec/syn zakona/prikazani) / bat mitzvah (dievca/dcera zakona/prikaza) (nieco na styl birmovky/konfirmacie - osobne si myslim, ze je to to iste, v podstate ide o to ze sa chlapec ci dievca stavaju dospelymi a mozu citat z tory... u nas sa hovori tiez, ze je krestansky dospely)

mitzvot je plural od mitzvah


Teraz nieco k teme.. Ak chce niekto vyznavat judaizmus a nie je Zid, teda pre Zidov je gentile , tak mu staci dodrziavat 7 (Noeho) prikazov...
Zidia ako taki musia dodrziavat vsetky..

Nie je 10 viac ako 7?
none
6

5. 29.02.2016, 13:56

Nie som si celkom isty, ci v 3 milky narazal na slovicko micvot, alebo na tvoju slovensku gramatiku...

Mitzvot nie je 613 prikazov a zakazov, maximalne tak "zakony".
Taryag (613) mitzvot (zakonov) je!
Tak ako mas bar mitzvah (chlapec/syn zakona/prikazani) / bat mitzvah (dievca/dcera zakona/prikaza) (nieco na styl birmovky/konfirmacie - osobne si myslim, ze je to to iste, v podstate ide o to ze sa chlapec ci dievca stavaju dospelymi a mozu citat z tory... u nas sa hovori tiez...

29.02.2016, 14:38
Wolfe k 5 Micvot 613 prikazov --je 248 pozitivnich prikazov a 365 prikazov podla Talmudu----Pocet zakazov odvedeneho od poctu dni solarneho roku a pocet pozitivnich zase od kosti v tele. .Nejde oto Wolfe ide oto ze krestania si milia ze to nikdo nemoze dodrzavat lebo inac by bol ukamenovani za sabaty atd. DESATORO NEKAMENUJE nikoho ale MICVOT. CIZE Jezis prisiel z novym ucenim uz nekamenuje ale odpusta dava milost. RUSI sa nektore prikazi zakazi smrt a dava Milost. CIZE RUSI MICVOT kde bolo za nedodrzavanie Sabatu Smrt.Prostitutku nekamenuju odpusta.,atd. Naopak 10-toro nerusi len zhrna do Dvoch.Zdvoraznujem ze Jezis poucal zakonikov a farizejov ako sa ma dodrzavat Sabat (dovolene pomoct bliznemu ak je to nutne) No nerusi a v tom je rozdel.
none
7

6. gabor 29.02.2016, 14:38

Wolfe k 5 Micvot 613 prikazov --je 248 pozitivnich prikazov a 365 prikazov podla Talmudu----Pocet zakazov odvedeneho od poctu dni solarneho roku a pocet pozitivnich zase od kosti v tele. .Nejde oto Wolfe ide oto ze krestania si milia ze to nikdo nemoze dodrzavat lebo inac by bol ukamenovani za sabaty atd. DESATORO NEKAMENUJE nikoho ale MICVOT. CIZE Jezis prisiel z novym ucenim uz nekamenuje ale odpusta dava milost. RUSI sa nektore prikazi zakazi smrt a dava Milost. CIZE RUSI MICVOT kde bolo za ...

29.02.2016, 17:15
29 Ježiš odpovedal: "Prvé je toto: "Počuj, Izrael, Pán, náš Boh, je jediný Pán.
30 Milovať budeš Pána, svojho Boha, z celého svojho srdca, z celej svojej duše, z celej svojej mysle a z celej svojej sily!"
= Desatoro 1 - 3

31 Druhé je toto: "Milovať budeš svojho blížneho ako seba samého!" Iného, väčšieho prikázania, ako sú tieto niet."
= Desatoro 4 - 10
none
8
02.03.2016, 16:30
Spravne Wolf a ako chces milovat Boha? Dobre si vistihol;tak ti polozim len jednu otazku? PLATI ZAKON O MODLARSTVE?
none
10

8. gabor 02.03.2016, 16:30

Spravne Wolf a ako chces milovat Boha? Dobre si vistihol;tak ti polozim len jednu otazku? PLATI ZAKON O MODLARSTVE?

03.03.2016, 23:39
8,......Gabor,...kto chápe podstatu tohto konania/modlárstva/ ,tak nepotrebuje nejaké usmernenie, Aj Ján v NZ napísal:"Dieťatka chránte sa modiel"! Preto je tvoja otázka pre mňa nepochopiteľná! A na druhej strane "modlárstvo" má dnes viac podôb.
Nie je to len o "sochách" ,...atd. Modlárstvo je preto dnes na vrchole!
none
9
02.03.2016, 23:00
Nebudes ma inych bohov okrem mna, neurobis si vyrezavanu atd.... ved to vsetci pozname..
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 98 413 B vygenerované za : 0.116 s unikátne zobrazenia tém : 53 531 unikátne zobrazenia blogov : 1 128 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz 1. Spoznaj, na čom si. 2. Nastav si ciele. 3. Sleduj, kam odchádzajú tvoje peniaze. 4. Míňaj menej na neužitočné veci. 5. Splácaj svoje dlhy čím skôr. 6. Spor si na ťažšie časy. 7. Vytvo...

citát dňa :

Priatelia sú príbuzní, ktorých si ľudia vyberajú sami.