Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Čo patrí k Zlému(diablovi) a čo kresťan nesmie robiť

41
reakcií
1531
prečítaní
Tému 15. septembra 2015, 10:39 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   15. 9. 2015, 10:39 avatar
Vychádzam z modlitby za oslobodenie od P.Mariakumara (nech vás nepletie jeho meno je to katolícky kňaz, veľmi uznávaný). Viac si nájdete na internete, keď napíšete Modlitba za oslobodenie či P. Mariakumar. Uvediem časť modlitby, lebo celá je veľmi dlhá. Uvidíte aké činnosti, správanie robia ľudia a zistíte, že to čo mnohí robia je preto, že súhlasia a prijali Zlého a jemu slúžia, lebo skrz hriech mu otvorili dvere a pozvali si ho do seba aj domov. Zlý pokúša a nemôže vojsť do nikoho, kto ho neprijme a nesúhlasí, jedna vec je pokušenie to je ok, druhá vec je podľahnutie a urobenie toho zla, za to sme plne zodpovední, lebo máme slobodu, ktorú evidentne nezvládame. Zistíte, že všetci veselo robíme zlo a ešte si myslíme akí sme dobrí a spravodliví. Niekto viac a niekto menej. Je toľko duchov zla, že si to žiaden človek nevie si predstaviť a spočítať. Ono celkovo ľudský rozum a logika veľa toho nevedia a nechápe, preto ma napr. vždy udivuje, keď si nejaký logik myslí, aký je úžasný, múdry a argumentuje, že logicky to a to nie je možné... Ľudská logika je jedna vec(je dobrá na bežné, ľudské veci) a duchovné veci sú nad ňou. Myslím, že každý si tu nájde niečo, niečo sa ho týka viac a niečo menej. Kresťan nepohrdá a je mu sväté - Cirkev(a jej ustanovenia a nepochybuje a nepodrýva jej autoritu), kňazi, svätá Trojica (Boh Otec, Boh Syn náš Pán Ježiš Kristus, Duch Svätý), svätá Panna Mária, ktorá za nás oroduje, všetci svätí a anjeli. Nekydá na kňazov, lebo oni sú miláčikovia nášho Pána Ježiša Krista a Panny Márie.

1.Zriekam sa ducha egoizmu, tvrdohlavosti, vzdoru a sebavyvyšovania, nezávislosti od Boha, odmietania, neprijatia seba samého a iných, samoty, nedôvery, zúfalstva, neposlušnosti, odporu, odpadnutiu od viery, herézy a blasfémie(rúhanie, zosmiešňovanie, verejné urážanie).
>>Pane Ježišu rozkáž týmto zlým duchom, aby ma opustili, tebe sa podriadili a nikdy viacej sa ku mne nevracali.

2. Zriekam sa ducha hnevu, zúrivosti, zatrpknutosti, odporu, nenávisti, nevraživosti, neodpustenia, pomsty a vraždy.
>> Pane Ježišu .... nasleduje to čo som uviedla pri bode 1.

3. Zriekam sa ducha ustarostenosti, napätia, nesmelosti, plachosti, ustráchanosti, hanblivosti, skľúčenosti, frustrácie, sklamania, beznádeje, samovraždy. >> Pane Ježišu rozkáž...

4. Zriekam sa ducha strachu, hrôzy, fóbie, preľaknutia, šoku, komplexu menejcennosti a nervozity. >> Pane Ježišu rozkáž...

5. Zriekam sa ducha rozkoše, sebaukájania, homosexuality, smilstva, manželskej nevery, znásilnenia, incestu, prostitúcie, zverského pudu a zvodnosti. >>Pane Ježišu rozkáž...

6. Zriekam sa ducha rozkoše, ktorý ku mne prichádza cez myšlienky, slova, skutky, cez moje oči, uši, nos, jazyk a hmat, cez moje ruky, nohy a pohlavné orgány. >> Pane Ježišu rozkáž...

7. Zriekam s ducha svetáctva, senzácia(zvedavosti), zábavy, závislosti na alkohole, cigaretách(tabaku), drogách a na hazardných hrách(o peniaze), duchu škodlivej hudby, filmov a video filmov a elektronických hier. >>Pane Ježišu rozkáž...

8. Zriekam sa ducha závislosti na osobách a veciach. Pane Ježišu Kriste rozkáž...

9. Zriekam sa duch túžby po uznaní, po mene, sláve, moci, postavení, bohatstve, vlastníctve materiálnych statkov a skúposti. Pane Ježišu Kriste rozkáž...

10. Zriekam sa ducha lenivosti, pôžitkárstva a obžerstva. Pane Ježišu rozkáž...

11. Zriekam sa ducha pýchy, chválenkárstva, arogancie, sebapresvedčovania, predsudkov, nezdravej konkurencií, žiarlivosti, sebavyvyšovanie, porovnávania sa s inými a ducha straníckosti. Pane Ježišu Kriste rozkáž....

(osobitne si všimnite tento bod 12, týka sa mnohých z nás na DF čo sme popletení a pletieme sem horoskopy, reinkarnácie, amulety....vo vlastnom záujme sa toho zrieknime)

12. Zriekam sa ducha modloslužby, bosoráctva a čarodejníctva, čiernej a bielej mágie, povier, okultizmu, ezoteriky, viery v reinkarnáciu, učenia New Age a všetkých zlých síl, ktoré ma takto chytili do svojich osídiel(napr. klaňaním sa falošným bohom, návštevou nekresťanských kultových miest, astrológiou, čítaním a vierou v horoskopy, jasnovidectvom, čítaním z ruky, vykladaním kariet, vyvolávaním mŕtvych duchov, nosením šťastie prinášajúcich amuletov a krištáľových kameňov, tarových kariet, maľovaním mandaly, používaním kyvadla (pendlovaním), jogou, meditáciou zen, reiky, čakrami, I Ching, channelingom, numerológiou, posúvaním predmetov, užívaním Bachových kvapiek, automatickým písaním, liečením ducha prostredníctvom guru, regresiou do minulých životov, prechovávanim okultných predmetov v dome a pod.... Pane Ježišu rozkáž...

13.Zriekam sa ducha posudzovania a odsudzovania druhých, obviňovania iných, ducha obviňovania iných zo zodpovednosti, krivého svedectva, osočovania, ponižovania iných, neslušných a oplzlých reči, hádky a tyrania(zle zaobchádzania). Pane Ježišu Kriste rozkáž... (aj to sa týka mnohých z nás na DF)

14. Zriekam sa ducha klamstva, podvodu, zákernosti, pokrytectva, ducha lži a falošnosti, lichotenia, podplácania, nespravodlivosti a krádeže. Pane ježišu Kriste rozkáž...

15. Zriekam sa ducha nevery v Boha, ateizmu, materializmu, racionalizmu, svätokrádeže, pochybovania, členstva v tajných spoločenstvách a konzumného prístupu. Pane Ježišu Kriste rozkáš... (aj toto sa týka mnohých z nás na DF)

pokračovanie....
Súhlasí milky945


40.
označiť príspevok

Shagara muž
   16. 9. 2015, 22:48 avatar
Lea....1......modlitba má iba vtedy význam,ak aj v súlade s ňou konáme,a pracujeme na zmene svojej osobnosti.
Predstava,že ja sa pomodlím,a zbavím sa egoizmu,prestanem klamať,už nebudem lenivý,prestanem túžiš po zmyselných veciach ,....atd,....je veľmi naivná. Už jedno ľudové príslovie hovorí?"Pomôž si sám,aj Boh ti potom pomôže",...stále platí. Teda,my musíme tvrdo na sebe pracovať v zmysle biblických zásad,ktoré by nás mali pretvárať a potom nám aj Boh pomôže svojim duchom. Naopak to neplatí,alebo tak,...ako náplaste na chudnutie. Teda,že Boh všetko za mňa urobí.
Už ked soi spomenula danú trojicu,Máriu/sorry/ je mi jasné,......že aj keby si sa snažila akokoľvek tvrdo pracovať na sebe,tak Boh ti nepomôže.Pretože ,ten trojjediný neexistuje,a Mária a svätí sú tiež nanič platní. Je to komická predstava:.....modlím sa /ako píšeš/...o "zrieknutie modloslužby",....a zároveň ju preferuješ a konáš v podobe viery vo svätých,Máriu, a k trojicu!
Dané modlitby mi pripadajú ako nejaká citácia zo stredoveku! Modlitba takto nefunguje Lea! Modlitba je osobný rozhovor každého jednotlivca,a nemusí byť na ňu návod,alebo nejaké citácie všeobecne platných modlitieb pre všetkých. Ak chceme nejaký "návod",tak ten je v Biblii.


2.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   15. 9. 2015, 10:48 avatar
Pane Ježišu Kriste, očistí ma svojou predrahou Krvou, najmä moje srdce, moje nevedomie (to čo si neuvedomujem), podvedomie (to čo si už neuvedomujem), moje vedomie (to, čo si uvedomujem), moje myšlienky, svedomie, spomienky, predstavy, pocity, môj rozum a moju vôľu.

Pane Ježišu, obmy ma svoju predrahou Krvou. Obmy môj mozog, môj nervový systém, krv v mojich žilách, moje svaly a kosti, moje vnútorné orgány.

Pane Ježišu, obmy ma svojou predrahou Krvou. Obmy moje oči, uši a nos, môj hmat, ústa a jazyk, ruky, nohy a pohlavné orgány.

pokračovanie...


36.
označiť príspevok

bystrik muž
   16. 9. 2015, 10:11 avatar
lea, ale to očistenie len vtedy nadobúda ten pravý raz, až keď začnete žiť podľa slov Krista, inak to nepôjde...


38.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   16. 9. 2015, 10:36 avatar
bystrík máš pravdu, tomu predchádza viera v Ježiša ako nášho Boha a žiť podľa toho, potom to funguje


3.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 9. 2015, 10:48 avatar
Jasné, si hriešna až až, hriešnica jedna.  Iba ak sa zriekneš závislosti veci (internetu, a vytvárania takých tém). Ale to nie! Radšej budeš v hriechu žiť.

Zábavný je 15. bod. Požiadavka zrieknuť sa racionalizmu (rozumného postoja k životu).


8.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   15. 9. 2015, 11:04 avatar
Lenmy som rada, že si našiel aspoň hriechy u iných (u mňa, ktoré evidentne mám), ono som tu dala preto, aby človek našiel u seba svoje hriechy a zlo, ktoré robí.


10.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 9. 2015, 11:06 avatar
Vieš, som hrdý na to, že mám hriech: rozumný postoj k životu. A naozaj hreším, lebo nie vždy dodržiavam tento hriech. Pácham prakticky denne hriech, keď čosi nedodržím z rozumného postoja k životu.


11.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   15. 9. 2015, 11:09 avatar
je to na Tebe ako si rozhodol aj s vedomosťami o následkoch


12.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 9. 2015, 11:11 avatar
Áno, ale malo by to tak byť u každého. Je mi ľúto, že ešte aj dnes, v 21. storočí, žijú ľudia, ktorí naletia na bludy. Teda, nie sú hrdí na rozumný postoj k životu, však Lea. Poznáš to osobne, veď sa modlíš.


4.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   15. 9. 2015, 10:54 avatar
Pane Ježišu, zošli mi od Otca Ducha Svätého, Ducha pravdy a Ducha Svätosti.

Bože, Duchu Svätý, zošli mi svoje dary, dar múdrosti, rozumu, rady, poznania, sily, pobožnosti a bázne Božej. Daruj mi svoje ovocie - lásku, radosť, pokoj, zhovievavosť, láskavosť, dobrotu, vernosť, krotkosť, zdržanlivosť.

Duchu Svätý, daruj mi svoje charizmy dar slova múdrosti a poznania, dar proroctva, rozlišovania duchov, uzdravovania, zázrakov, viery, dar oslobodzovania od zlých duchov, dar jazykov a ich vykladania a ostatné dary, potrebné na budovanie kresťanského spoločenstva, na slávu Boha Otca. Amen.

zdroj: Modlitba za oslobodenie od Zlého a citových rán 2. diel, Václav Kocián, Združenie Jas Zvolen 2007,
zakúpené tu: www.zachej.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


5.
označiť príspevok

Blanka žena
   15. 9. 2015, 10:57 avatar
1
Čo teraz?
Ja sa tak modliť neviem, stane sa mi niečo? :D


6.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 9. 2015, 10:59 avatar
Nič sa ti nestane, akurát ostaneš do smrti normálna.
Súhlasí fajer


7.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   15. 9. 2015, 11:02 avatar
Blanka ak chceš, nájdeš si modlitbu a prečítať vieš, lenže aby mala svoj význam, tomu predchádza rozhodnutie človeka veriť, uznať nášho Pán Ježiša Krista a všetko ostatné, ak budeš sama úprimne veriť a chcieť príde. Bez pozvania a súhlasu. nemôže Ježiš Kristus vstúpiť do srdca, lebo nám dal Boh slobodnú vôľu.


9.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 9. 2015, 11:04 avatar
Lea, mala by si so svojou bojovnosťou ísť obťažovať bojovníkov za Islamský štát. Či ich presvedčíš. Lebo mne sa akosi nedarí. Na zdravý rozum nedajú. Minimálne sa tiež modlia k 15. bodu, lebo tiež odmietajú racionalizmus.


16.
označiť príspevok

fajer
   15. 9. 2015, 12:48 avatar
pokiaľ ty neuznáš môjho, tak ja neznám tvojho, môj je, lietajúce špagetové monštrum....


13.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   15. 9. 2015, 11:21 avatar
Blanka ja osobne mám rada české texty, preto si pomôžem aj s vysvetlením čo je modlitba.

NELHAT BOHU, KDYŽ ŘÍKÁME VĚCI,
KTERÉ TAK NEMYSLÍME...

V rozhovoru s Bohem musíme odhalit své pravé a nahé já. Musíme říct Bohu pravdu. Pravdu o svých myšlenkách, žádostech a citech, ať už jsou jakékoliv. Snad nejsou takové, jaké bychom je chtěli mít. Nesmíme padnout do pasti: nemůžeme říkat Bohu, co bychom byli rádi, aby byla pravda, ale to, co pravda skutečně je. Pravda o nás může být i strašná. Jestliže Bohu řekneme, kdo jsme a kde jsme, pak všechno v nás mu bude muset říci, že něco v nás věří a něco jiného v nás nevěří. Budeme mu muset říci, že jsme současně ve víře i v nevíře. Budeme se muset modlit: "Já věřím, Pane, pomoz mé nevíře".

Může se také stát, že v sobě najdeme hněv a zlost vůči Bohu za to, jak si myslíme, že s námi jedná. Pak jediná čestná modlitba může být: "Bože, zuřím, děsně zuřím".

I V NAŠICH CITECH MůŽE BÝT PRAVDA

I v našich citech může být pravda, která musí být sdělena v čestné a pravdivé komunikaci. Nejlepší příklady modlitby tohoto typu lze nalézt ve Starém zákoně. Job proklínal den, kdy ho Bůh stvořil, Jeremiáš obviňoval Boha, že z něj dělá hlupáka, a žalmista prosil, aby Bůh zničil jeho nepřátele. Říkali věci, jak je prožívali, věděli, jak se modlit.

Jestliže se před Bohem přetvařuji, nebudu s ním nikdy skutečně komunikovat, nikdy se opravdu modlit, nikdy ho skutečně nepoznám a nepocítím, že on zná mne. Vztah víry bude vždy v nejlepším případě povrchní, naplněný zbožným klišé, náboženskými fantaziemi a klamy.

JAK SE BŮH SDĚLUJE NÁM?

Je třeba se tedy Bohu otevřít - ale jak se otevírá Bůh mně? To je zřejmě nejobtížnější problém modlitby? Může s námi Bůh skutečně komunikovat? Může se dotknout našich citů, nebo k nám skutečně promluvit? Může přímo zasáhnout naši vůli? Může Bůh proniknout do naší paměti? Myslím, že jenom ten, kdo v tyto možnosti věří, je připraven pro skutečné setkání s Bohem v modlitbě.

PROSTŘEDKY PRO KOMUNIKACI S BOHEM

V člověku je pět schopností, které v nás Bůh může použít:

Za prvé je to MYSL, do které Bůh může přímo vložit nové myšlenky. Může naši mysl osvítit, abychom viděli jeho, sebe a smysl svého života jasněji.

Může se také dotknout našeho SRDCE (VŮLE) a inspiro-vat v něm nové touhy, dát odvahu pokračovat a sílu potřebnou k tomu, abychom se pozvedli nad zvyky a slabosti. Bůh nás může posilnit, abychom hluboce a trvale milovali.

Bůh nás může zasáhnout v našich CITECH A POCITECH. Když cítíme hořkost a skleslost nebo tupou bolest osamoce-ní, může Bůh tyto city proměnit jemným dotekem své milu-jící moci. Bůh nevyléčil jen tělesně nemocné, kteří se mu otevřeli, ale i lidi citově nemocné. Jestliže tedy Bůh může uzdravit malomocného, jistě dokáže také vyléčit i neurotika.

Impuls Boží milosti můžeme přijmout také ve své PŘEDSTAVIVOSTI. Za podpory milosti můžeme ve své vizuální představivosti spatřit Ježíšův pohled nebo ve sluchové představě uslyšet jeho hlas, jak praví "Miluji tě".

Poslední cestou, kudy k nám Boží hlas přichází, je i naše PAMĚŤ. Říká se, že láska se skládá ze stejných dílů paměti a intuice. A také se říká, že jediná skutečná chyba je ta, ze které se nepoučíme. Když s námi Bůh komunikuje tím, že stimuluje naši paměť, může povzbudit lásku anebo nás ochránit před opakováním stejných chyb. Nejmocnější podporou v pokračujícím vztahu víry je pro většinu lidí vzpomínka na dobrotu Boží.

V DIALOGU S BOHEM POZNÁVÁME I SEBE

Vzájemným působením v dialogu s Bohem postupně poznáváme Boha i sebe. I když hledání Boha začneme s velice nepřesnými představami o tom, kdo je Bůh a co si o nás myslí, navržený způsob modlitby nás postupně přivede k jasnějšímu a věrnějšímu obrazu Boha právě tak jistě, jako nás komunikace s lidmi postupně přivede k poznání toho, koho milujeme. Podstatou modlitby je setkání s Bohem a poznávání Boha skrze toto setkání.

KDYŽ SE JEDNOU SKUTEČNĚ BOHU OTEVŘEME -
NE SE SEVŘENÝMA RUKAMA, SCHOVANÝMA ZA ZÁDY,
A KDYŽ SE BŮH DOTKNE HLUBIN NAŠÍ BYTOSTI,
PAK UŽ NIKDY NEBUDEME STEJNÍ JAKO PŘEDTÍM
A ANI BŮH UŽ NEBUDE TAKOVÝ,
JAK JSME HO DŘÍVE ZNALI.

www.vira.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
zdroj:


15.
označiť príspevok

fajer
   15. 9. 2015, 12:43 avatar
neverím, nemám prečo....


25.
označiť príspevok

Wolfe muž
   15. 9. 2015, 21:43 avatar
On ta nikto netlaci, konaj, ako chces...


26.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 9. 2015, 21:44 avatar
Ale sú takí, ktorí tlačia. Islamský štát.


27.
označiť príspevok

Wolfe muž
   15. 9. 2015, 21:50 avatar
Ale teraz o tom nebola rec..


24.
označiť príspevok

Wolfe muž
   15. 9. 2015, 21:41 avatar
"V rozhovoru s Bohem musíme odhalit své pravé a nahé já. Musíme říct Bohu pravdu. Pravdu o svých myšlenkách, žádostech a citech, ať už jsou jakékoliv."

Tak ma teraz napadlo, preco vlastne hovorit Bohu pravdu, ked On o nas vie vsetko, ma spocitany kazdy nas vlas...
To ma len tak napadlo prave ked som to cital..
Súhlasí Lemmy, Shagara


28.
označiť príspevok

Immanuel
   15. 9. 2015, 21:53 avatar
Aby nebol rozpor medzi tym co o tebe vie a tym co o sebe tvrdis...


29.
označiť príspevok

Wolfe muž
   15. 9. 2015, 22:33 avatar
Naco by som o sebe nieco tvrdil, ak viem, ze o mne vie vsetko...
Súhlasí Lemmy


30.
označiť príspevok

Immanuel
   15. 9. 2015, 22:34 avatar
Netuším... Neriadim tvoje kroky...


32.
označiť príspevok

Wolfe muž
   16. 9. 2015, 00:11 avatar
Hovorim vseobecne,,,

Ak niekto veri v Boha a vie aky je hriesny tak taktiez vie, ze mu to nemusi ani hovorit..
Ved predsa Boh vie vsetko cokolvek predtym nez ho o to poziadas atd...

A naopak niekto kto sa krmi sebaklamom, ze je bezhriesny.. respektive berie, svoju hriesnost len ako frazu z biblie (lebo vsetci su hriesni), bude klamom "krmit" aj Boha... nemyslis?


37.
označiť príspevok

Immanuel
   16. 9. 2015, 10:33 avatar
Veď hovorím, rozpor medzi tvrdením a skutočnosťou...


14.
označiť príspevok

salbea žena
   15. 9. 2015, 12:06 avatar
akoze dnes nemam naladu na zarty,aj ked mozem cierny humor
ale dnes mi je tema fakt odpornym vysmechom


17.
označiť príspevok

salbea žena
   15. 9. 2015, 13:15 avatar
ked sa rano zobudim,tak si dam hned predsavzatie,
ze dnes budem premyslat normalme,ako ostatne zeny
a po par minutach uz moje myslienkove sledy nie su normalne
vzdy si hovorim,ze uvazujem iba zvedavo,ale niekedy moje uvazovania presahuju moje normalne vedomosti
a som opat sakramentum cvok,ale svoje umysly zameriavam naozaj tak,aby moje snahy boli v relanmo svete normalne


20.
označiť príspevok

Blanka žena
   15. 9. 2015, 13:19 avatar
17
keď ráno vstaneš, nesmieš ísť na forum,
tu chytiš akurát zatemnenú myseľ.


18.
označiť príspevok

salbea žena
   15. 9. 2015, 13:15 avatar
aj vy ste na tom tu tak obdobne ako ja
vsak


19.
označiť príspevok

salbea žena
   15. 9. 2015, 13:17 avatar
to malo byt v inej temy
sakra,ale neva


21.
označiť príspevok

fajer
   15. 9. 2015, 13:24 avatar
dalšia téma o ničom....moslimi sa modlia furt a hovno je im to platné, ropu im zobrali šejkovia a králi....


22.
označiť príspevok

milky945 muž
   15. 9. 2015, 19:49 avatar
Lea dal som ti like na povzbudenie, ale mám voči tomu isté výhrady. Povedať "zriekam sa" je ako lusknúť prstom alebo povedať nejakú čarovnú formulku, ktorá niečo zmení na počkanie. Ale také jednoduché to nie je, aspoň si to myslím. Myslím si, že zmena človeka k dokonalosti je dlhodobý proces, hlavne keď človek žije dlho v otroctve uvedených neduhov, čo si menovala v 1.

Teraz som dočítal úvodný text v 1 a vidím tam jeden paradox v týchto dvoch vetách:
V1: "... druhá vec je podľahnutie a urobenie toho zla, za to sme plne zodpovední, lebo máme slobodu, ktorú evidentne nezvládame."
V2: "Je toľko duchov zla, že si to žiaden človek nevie si predstaviť a spočítať."
Neviem o akej slobode hovoríš, keď je vraj toľko veľa duchov zla.
Súhlasí lea_pragmaticka1


23.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   15. 9. 2015, 20:02 avatar
Milky945, je to na dlhé rozpisovanie. Skrátka čítam knihu od uznávaného exorcistu Eliasa Vellu, uznávaného exorcistu a kňaza. Snažím sa niektoré veci podať aj tu, možno nie všetko viem správne napísať. Ono po prečítaní knihy sa človek prestane báť, lebo po pravde aj ja, aj ľudia, ktorí som odporúčala to čítať majú prirodzený strach, boja sa, že sa im bude s diablom snívať a tak... Vella presne vysvetľuje a nie je to strašné, je to skôr vysvetľujúce mnohé veci a po ďalšie veriaci v Ježiša Krista sa tešia osobitnej milosti, ale samozrejme nie je ľahké všetko poznať aj dodržať. Návod čomu sa vyvarovať a ako žiť v Božej milosti a prítomnosti, bez viery a modlitby to nejde.

ja som kúpila na zachej.sk, ale predávajú aj tu a sú tu recenzie: www.martinus.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.martinus.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


42.
označiť príspevok

Shagara muž
   16. 9. 2015, 23:00 avatar
23...Lea....bol Vella inšpirovaný Bohom? .......1. Jána 4:1
"4 Milovaní, neverte každému inšpirovanému výroku, ale skúšajte inšpirované výroky, aby ste videli, či pochádzajú od Boha, lebo mnoho falošných prorokov vyšlo do sveta".
Biblia je úplne dostačujúca pre našu vieru a život!


31.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   15. 9. 2015, 23:12 avatar
V budúcnosti vám napíšem o našej nebeskej Matke - Pannej Márií, ja som objavila až teraz po 40 tke, a uznala a pochopila čo pre nás znamená - je úžasná a kto ju odmieta, ani nevie o čo so pripravuje, koniec koncov ani Ježiša som neuznávala kvôli feminizmu a vlastnej namyslenosti a pomýlenosti neuznávala, až teraz objavila a teším sa z toho - žila som v pomýlenosti o jedinom a jednom Bohu, pritom ide o Svätú trojicu - Boh Otec, Boh Syn a Duch Svätý, ale o tom až neskôr. Dobrú noc.


33.
označiť príspevok

Wolfe muž
   16. 9. 2015, 00:19 avatar
"V budúcnosti vám napíšem o našej nebeskej Matke - Pannej Márií, ja som objavila až teraz po 40 tke, a uznala a pochopila čo pre nás znamená - je úžasná a kto ju odmieta," >> Ako odmieta? Vsetci veria, ze bola panna a ze porodila Jezisa... ja myslim, ze to nikto z krestanov neodmieta..


39.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   16. 9. 2015, 10:37 avatar
Wolfe nie všetci, mnohí Máriu neuznávajú, pochybujú aj o tom, že Ježiš je Boh, keďže sa zrodil zo ženy


41.
označiť príspevok

Shagara muž
   16. 9. 2015, 22:56 avatar
39.....Lea,....Mária bola zbožná žena,pekný príklad /po Ježišovi/pre kresťanské ženy. Dostala isté výsady,ako už písal Wolfe,....ale ,to čo je navyše,a ide nad biblickú správu,....ju v skutočnosti zneuctieva,aj jej syna.
Nevraví Písmo,že ak prijímame niečo,čo nie je v Písme,...tak sa vystavujeme Božiemu neschváleniu,prekliatiu?!
Príklad,....Biblia hovorí že "telo a krv" nemôže byť v nebi,....ale RKC tvrdí presný opak, a totiž,že Mária bola i s telom vzatá do neba. A preto sa nečuduj,že mnohí viac poslúchajú Boha,Bibliu,....ako cirkevné náuky,ktoré odporujú Písmu, a i zdravému rozumu. Ved si vieš predstaviť fyzickú bytosť v duchovnej sfére?


34.
označiť príspevok

fajer
   16. 9. 2015, 06:29 avatar
dievča daj sa liečiť, už ti v tej tvojej hlavičke preskočilo, o Márii radšej nič nepíš, je to dogma niet jediného dôkazu že vôbec žila...tak že čo napíšeš bude len blud...


35.
označiť príspevok

milky945 muž
   16. 9. 2015, 10:09 avatar
O evolúcii podľa evolučnej teórie je ešte menej dôkazov a veríš jej.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 09:03,  “Bratia, o časoch a obdobiach vám netreba písať. Veď sami dobre viete, že Jehovov deň...
dnes, 07:28,  Roxorový king. Môže tak akurát s pilníkom brúsiť roxorovú tyč na mrežiach v Leopoldove.
dnes, 07:27,  Dúfajme, že spoločnosť už nebude obťažovať svojimi exkrementmi.
dnes, 07:25,  Áno, hneď po tomto fiktívnom videu, hoaxe, sa spustilo video so zločincom Martinom Daňom,...
dnes, 04:10,  kontrafakt - Pockaj tam na nas hore
dnes, 02:32,  https://youtu.be/s9ILUiyvHyo Shri Mataji Nirmala Devi
dnes, 02:31,  to je loz ja vam to poviem 5. maja 1970 SHRI MATAJI NIRMALA DEVI matka o ktorej hovoril jezis ze...
dnes, 02:08,  SUPER PESNICKA DAJTE ODBER A LIKE Se?orita slovensky klklklklklklklkllklklklklkllklklklklkk
dnes, 02:08,  Skutok sa stal dokazy su jasne a nevyvratitelne pachatel bude tak ako kazdy obcan cestne a...
dnes, 01:58,  Proste vsetko niekdezacina a niekde konci a vase bezbrehe rozkradacky mojej vlasti koncia...
dnes, 01:46,  cele roky kazdy den aby sme riesili len vase kauzy tak na to hned zabudnite v NRSR nebude nikto...
dnes, 01:46,  Už toľko netrep osmijamko náš....zabrusil si kdesi do politiky ako taký nevyzretý...
dnes, 01:39,  aktualny dlh statu 1.645 648 515 EUR 8273 na obcana https://cenastatu.sme.sk/
dnes, 01:27,  tiež dobrý príspevok.....kntsz , ak sa smiem opýtať.....ty si čo vlastne....citis sa ako...
dnes, 01:24,  scarlet ako vždy nesklamala.....tvoje rozlišenie je neuveriťeľné
dnes, 00:33,  https://www.youtube.com/watch?v=ShA1yC4HkNI
dnes, 00:30,  Ja som Žákovic nie Žákovič
dnes, 00:05,  asta la vista baby
včera, 23:58,  Prečo nepíšeš po slovensky ??? " diamantové paláca," chceš ma zase vytočiť do...
včera, 23:57,  starosta pôjde do diamantové paláca, lebo starostlivo všetkým starostoval, môžte ho...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Radšej ísť do školy, ako nespať vôbec.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(131 521 bytes in 0,931 seconds)