Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Čo je dôležitejšie pravda alebo láska ?

3
reakcií
3020
prečítaní
Tému 14. januára 2010, 01:11 založil immaculata.

podobné témy:1.
označiť príspevok

immaculata žena
   14. 1. 2010, 01:11 avatar
Čo je dôležitejšie pravda alebo láska ?

Oboje ! Kto žije v láske Božej, žije v pravde ako kto žije v pravde žije v láske Božej ! Lebo oboje je Boh.
Láska má kráčať vedno s pravdou, bez ktorej by láska bola iba karikatúrou.

Ale dôležitejšia je láska ako poznanie. 1.Kor 8. 1-11“ Kto má lásku má aj poznanie, láska je bránou ku všetkému. Miluj aby si videl !
Evanjelium podľa Jána - kapitola 13- 35. Podľa toho spoznajú všetci, že ste moji učeníci, ak sa budete navzájom milovať." Poznanie nadúva, kým láska buduje.“ Aj diabli majú poznanie a sú zlí, lebo nemilujú.

Lenže sv. Ján z Križa hovorí: Zlý duch sa nebojí nábožného, ak nemá základ pokory ktorá je založená na poslušnosti, lebo vie, že v takom prípade ho bude môcť zničiť, kedy sa mu zachce.

Ako rozoznať pravdu od klamstva ?
Klamstvo má vždy viac tvárí ako pravda Pán Ježiš jasne hovorí:
V pravde, hovorím vám, kto vo mňa verí, tým budú pretekať prúdy živej vody. Poznájte pravdu = (Ježiša Krista) a pravda = (Ježiš Kristus) Vás oslobodí." Jn 8:32

Ako možno najsť pravdu a lásku ?
Ja som cesta i pravda i život. Nik neprichádza k Otcovi, ak len nie skrze mňa J 14,6 et Immaculata

MOJ ĽUD HYNIE LEBO NEMÁ POZNANIE - OZEÁŠ 4-6
" Poznájte pravdu = (Ježiša Krista) a pravda vás oslobodí." Jn 8:32
Slobodu možno získať len prostredníctvom pravdy, ktorá je zlúčením lásky a múdrosti. Pán Ježiš Kristus povedal:

Kto robí dobre je slobodní! Kto pácha hriech, je otrok !
Pán Ježiš Kristus povedal: „Každý, kto pácha hriech, je otrok.“ (Jn 8, 34) Lebo Boh chce aby sme svoju slobodu používali tak, že budeme konať dobro a nie zlo: A otrok sám seba nedokáže oslobodiť. Až keď vás Pán Ježiš Kristus vyslobodí, budete skutočne slobodní.

Preto všetkým: „Kajajte sa a verte a žite evanjelium"

Čo Boh urobil so zlom. Hovoril som o zle, ako sa ono vždy vracia. Zhrešíte proti niekomu, a oni zhrešia proti vám. Ublížite niekomu a oni na oplátku ublížia vám. Klamete na niekoho a oni klamú na vás. Hriech je ako bumerang, vracia sa, vracia sa, znova a znova. Ale, hovoril som, pozrite na kríž! Keď naň smerujú urážky, potupy, neúcta, drzosť, hriech, chlad, dopadajú na Ježiša Krista, a hriech sa nevracia. Hriech tam zastal, a dobrý Ježiš hovorí: „Otče, odpusť im, lebo nevedia, čo robia.“ To je moc kríža, ktorú len Svätý Duch môže vziať a spôsobiť zmenu v ľudskom srdci.

Prekážka - kompromis
Prvou vecou teda je slepota: ľudská neschopnosť vidieť duchovné pravdy.

Pamätajme na to, že len Svätý Duch môže ľuďom otvoriť, ak to chceme
Sú dva dôvody, prečo ľudia odporujú evanjeliu.

1. duchovná slepota. Len Svätý Duch ju môže prelomiť, ale je potrebné sa mu otvoriť v pravde.

2. kompromis ľahostajnosť v živote kresťanov.

A len ty a ja to môžeme zmeniť, ak budeme žiť to posolstvo lásky, ktoré kážeme. Bez tvojej pomoci to Boh neurobí !

viac

Pán Ježiš Kristus povedal - ak nebudete ako deti, nevojdete do nebeského kráľovstva.“ (Mt. 18,3)

Zlý duch sa nebojí nábožného, ak nemá základ pokory ktorá je založená na poslušnosti, lebo vie, že v takom prípade ho bude môcť zničiť, kedy sa mu zachce. Prvé čo Boh vnuká človeku je poslušnosť ak to nemá je v omyle a mimo toho treba všetko pokladať za podozrivé,aj od diabla!Svätý Ján z Kríža. Možno povieš koho mám poslúchať nemám predstaveného . Ale ja ti hovorím, tvojím predstavením je tvoje svedomie ktoré ta usvedčuje !
To, čo chceme povedať, by malo prejsť tromi bránami:
bránou pravdy,
bránou dobroty
bránou úžitku.

1. Pri prvej bráne sa spýtajme: "Sú moje slová pravdivé?" Ak áno, dovoľme im prejsť; ak nie, vráťme ich späť.
2. Pri druhej bráne sa spýtajme: "Sú potrebné?" A napokon pri poslednej bráne sa spýtajme: "Sú láskavé?"
3. Ak je aj niečo čo sa nám zdá byť tvrdé a neláskavé je to vždy dobré ak je to pravdivé. Kto je z pravdy počúva môj hlas, hovorí Pán Ježiš.
Kto miluje, má vždy pravdu (Honoré de BalzacPrvou cestou k Bohu je poníženosť, druhou poníženosť, treťou poníženosť a koľkokrát by si sa pýtal, vždy by som ti tak odpovedal. (sv.Augustín)

POKORA

Len dve cesty sú v živote: cesta pýchy a cesta pokory. Na konci cesty pýchy ťa čaká nenávisť - voči Bohu, voči ľuďom a voči sebe samému. A si "v pekle". Na konci cesty pokory ťa čaká láska - k Bohu, k ľuďom a k sebe samému. Si "v nebi". Len tieto dve cesty sa ti ponúkajú v živote.

Pokorný človek sa nenachádza v nebezpečenstve

V pokore, v uvedomení si prázdna a neschopnosti sa človek otvára pre pre Božie pôsobenia. Boh zapĺňa prázdnotu, kde je prázdnota priznaná.Potom prichádza pravda, ktoru je Boh najhoršia je hluchota, hluchota od človeka, ktorý odmietne počuvať. " Až keď budeš pokorný, môžeš skutočne dávať a prijímať.

Karhanie je užitočné, aby z bolesti pokarhania vzniklo chcenie obrodenia, ak je totiž ten, kto je karhaný, synom prisľúbenia, aby za vonkajšieho karhania mocným hlasom, alebo bičovaním, Boh v ňom vo vnútri skrytým vnuknutím spôsobil chcenie. (sv.Augustín)
Nehovorí sa ti: Buď niečím menším ako si, ale sa ti vraví: Poznaj, čím si. (sv.Augustín)

Prvou cestou k Bohu je poníženosť, druhou poníženosť, treťou poníženosť a koľkokrát by si sa pýtal, vždy by som ti tak odpovedal. (sv.Augustín)
Poznajte pravdu a pravda Vás oslobodí “AK SI PYŠNY MÁŠ ZATIAHNUTÚ RUČNÚ BRZDU” NIEKTORÝ AJ DVE

V tom momente stratila reč a zomrela

K istej chorej zavolali v noci misionára. Ten je priamo povedal: „Pani, ste vo vážnom nebezpečenstve; ak sa dobre nevyspovedáte, tak pre vaše ťažké hriechy pôjdete do zatratenia“. – „Je to možné, že ja už zomieram? Áno, je pravda, že dlhší čas som sa zle spovedala a pre hanbu som zatajovala svoje hriechy...“. V tom momente stratila reč a zomrela; pravdepodobne išla do zatratenia.

A aká hanba stretne tých, ktorí sa dopúšťali svätokrádeže na Poslednom súde! Vtedy budú túžiť, aby na nich padli hory, ktoré by ich mohli zakryť pred očami celého sveta. Nedokážem vám to správnym spôsobom predstaviť, akým veľkým hriechom je svätokrádežné sväté prijímanie. Keď sa blíži k stolu Pánovmu ten, čo sa dopúšťa svätokrádeže, zdá sa, akoby mu Spasiteľ hovoril, ako kedysi Judášovi: „Priateľu, prečo si prišiel? Znakom pokoja, bozkom zrádzaš Syna Človeka.

Dalej hovori: Kedysi, v deň Posledného súdu, tento príklad zahanbí kresťanov, ktorí nie sú v stave dokonca niekoľko dní pokojne a bez šomrania znášať trpkosti zo strany osôb opačného charakteru. Hovoria, že pre svätý pokoj treba ukončiť s nimi každý vzťah! Môj Bože, koľko kresťanov pôjde do zatratenia kvôli nedostatku trpezlivosti! nedosiahnete spásu, ak nebudete mať lásku. Často sú zlé spovede preto, že kajúcnik už počas rozhrešenia nemá sa priznat a ochotu napraviť krivdu, ktorú spôsobil blížnemu.keby nebolo počúvajúcich, nebolo by ani tých, ktorí ohovárajú, vyhýbajme prílišnej zvedavosti, nezaoberajme sa inými.

Spoznala som , ako veľmi trpi v duši

Svätá Faustína : Dnes pri rozhovore s istou osobou som spoznala, ako veľmi trpi v duši. hoci navonok bola veselá a tvárila sa, že vôbec trpi. Pocítila som vnuknutie, aby som jej povedala, že to čo ju trápi je pokušenie. Keď som jej povedala to. čo ju trápilo nahlas sa rozplakala. Povedala, že práve preto prišla ku mne aby sa porozprávala, lebo cítila, že sa jej uľaví. U trpenie spočivalo v tom, že tuto dušu na jednej strane priťahovala Bozia milosť a na druhej strane svet. Prežívala strašný Boj, až rozplakala ako male dieťa, Utíšila sa a odišla upokojená

Choď, ale ja ti odnímam tvoje srdce zrazu som pocitila. že nemám vo svojej hrudi srdce

Svätá Faustína : Prosila som matku pred­stavenú o dovolenie ísť na Jozefinek aby som navštívila sestry. Matka predstavená súhlasila a hneď po obede sme sa začali chystať. Sestry na mňa už čakali pri vrátnici Jasom sa ešte rozbehla do cely po pelerinu. Ked som sa vracala z cely a prechádzala okolo malej kaplnky, uzrela som na prahti Pána Ježiša.Povedal mi tieto slová: Choď, ale ja ti odnímam tvoje srdce - zrazu som pocit i la. že nemám vo svojej hrudi srdce. Sestry ma napomenuli, prečo nejdem rýchlejšie, že čas už pokročil, lak som hneď išla s nimi. Začal ma však trápi t veľký nepokoj. Bolo mi veľmi smutno, ale nikto nevedel o to m .čo sa dialo v mojej duši, len sám Boli. Keď sme si chvíľu posedeli na Jozefin k u, povedala som sestrini: „Poďme domov." Sestry prosili, aby sme sl aspoň chvíľku oddýchli ale mó j duch sa ne m ohol upokojiť. Odôvodnila som to ty m. že sa musime vrátiť skôr, než sa zotmie, lebo je to dohry kúsok cesty, a lak sme sa hneď vrátili domov. Keď nás na chodníku stretla matka predstavená, opýtala sa ma: „Ešte ste nešli alebo ste sa už vrátili? Odpovedala som, že už sme sa vrátili lebo som sa nechcela vracať večer. Vyzliekla som sa a hneď som šía do malej kaplnky, len čo som vošla. Ježiš mi povedal: ..Chod' za matkou predstavenou a povedz jtj, že si sa nevrátila preto, aby si bola pred večerom doma. ale preto, že som ti odňal srdce."

Zly duch mámi ľudí 2 spôsobmi : zúfalstvom a nádejou - Avšak prv, nez zhreší, povzbudzuje ho k hriechu a posilnuje ho v nadeji v Bozie milosrdenstvo..Po hriechu dúfaj v Panovo milosrdenstvo. Pred nim sa boj spravodlivosti. Ano, pretože Bozie milosrdenstvo si nezasluzi clovek, ktorý ho zneužíva na to , aby ho urazal Svätý Alfonz

POKRACOVANIE
exorcizmus.ic.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
jezismaria.ic.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
mariaem.ic.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

fajer
   14. 1. 2010, 07:08 avatar
tento príspevok je ako kopa hnoja pred úradom vlády....


3.
označiť príspevok

fajer
   14. 1. 2010, 13:15 avatar
skôr-pravda o láske...


4.
označiť príspevok

*game* žena
   14. 1. 2010, 21:01 avatar
ked to citam...ved clovek je tu preto, aby sa ucil...aj tej laske, i pravde...snad nie je hriech, ked robi chyby, ved kym sa nieco nauci poriadne, tak to ani inak nejde...bez chyb, no niekto to nazve hriechom...clovek bez hriechu uz ani nie je clovekom a to potom ani nemusi zit tu na tejto planete... 
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:34,  https://sk.wikipedia.org/wiki/John_G._Roberts
dnes, 01:30,  humanitárny bombardér aby sme pochopili tvoju debatku najnovšie príspevky od tohto...
dnes, 01:22,  havran pomoc UNRRA sme dostali a velmi radi prijali . Nemala žiadne podmienky ....
dnes, 01:18,  Gabko to nie je dobrý foťak . tento je dobrý...
dnes, 00:38,  Sovietsky zväz náš večný vzor prietel a učitel takto pomahal europe *13*13*13
dnes, 00:36,  Vpád do Estónska Na jar 1940 sa vystupňovalo v Estónsku obviňovanie z protisovietskych...
dnes, 00:36,  Najväčší spojenec Hitlera sa nenechal zahanbiť: Sovieti zahájili brutálny útok na...
dnes, 00:34,  Hrali a hrali Zimná vojna: Húževnatá fínska obrana odkryla pravú tvár Stalinovho...
dnes, 00:33,  Sovieti hnali a oslobodzovali Zimná vojna (fín. talvisota) alebo fínsko-sovietska vojna...
dnes, 00:31,  sovieti oslobodili „Rusko opäť velebí Sovietsky zväz. A prekrúca august 1968,“...
dnes, 00:30,  Medzinárodná situácia Revolučný a politický vývoj v Maďarsku sa samozrejme nepáčil...
dnes, 00:29,  sovieti hnali Masaker pred parlamentom - 25. október Maďarské povstanie (1956) Dňa...
dnes, 00:29,  KONEV hnal Maďarské povstanie alebo Maďarské ľudové povstanie alebo Maďarská...
dnes, 00:27,  sovieti hnali do jam hnali Katyňský masaker je pomenovanie masových vrážd poľských...
dnes, 00:26,  Gabo tak je bol to sandokan
dnes, 00:24,  čierne auto malo v aute tygriu deku fľakatú za sklom
dnes, 00:21,  Sovieti hnali z Fínska fašistov *13*13*13*13*13*13*13 ale i z Krymu Tatarov ale i pšenicu z...
dnes, 00:19,  Aspoň uvidíš ako vypada vzorový psychotest ktorých som robil desiatky a vždy s výborným...
dnes, 00:16,  Hakovy SS ved som ti písal pod urobíme si psychotest a uvidíme kto je na tom ako ??? Tak...
dnes, 00:14,  ZSSR hnal hnal hnal Nemcov z Europ *13*13*13 Z Finska Z Talianska , Francuzka , a z celej...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Starajúc sa o šťastie druhých nachádzame to vlastné.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(76 540 bytes in 0,196 seconds)