Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Čo by ste prvé urobili, ak by vás zvolili za pápeža ??????

34
reakcií
3235
prečítaní
Tému 14. februára 2013, 17:27 založil elemír.

podobné témy:1.
označiť príspevok

elemír muž
   14. 2. 2013, 17:27 avatar
Nech sa páči, neviem sa dočkať vaších zvlášť ateistických návrhov, lebo veriacich tu už moc nezostalo.


2.
označiť príspevok

Scarllet žena
   14. 2. 2013, 17:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

anakin
   14. 2. 2013, 17:36 avatar
Uz nic :-)
Súhlasí nabzlo


4.
označiť príspevok

viluette muž
   14. 2. 2013, 17:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.9.
označiť príspevok

ruwolf muž
   15. 2. 2013, 00:29 avatar
Tie psychologické testy sľuboval aj Ratzi, len ako správny kresťan, sľúbi aj modré z neba, ale skutek utek...


28.
označiť príspevok

viluette muž
   15. 2. 2013, 21:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

Romanov muž
   14. 2. 2013, 17:53 avatar
Čo by ste prvé urobili, ak by vás zvolili za pápeža ??????

Zrušil katolícku cirkev.
Súhlasí Boris_I., Vladko


6.
označiť príspevok

luciferka
   14. 2. 2013, 18:13 avatar
Spasovat...ta ne? :-D...však by som bola nejaky ten(zbytocny) prostrednik tsa...a kto neposluchau,tomu by som ukazala prostrednik...ta het,smazenica...sup sup a neodvravaj...mal si odriect o dva otcenase navyse...smola...


7.
označiť príspevok

salbea žena
   14. 2. 2013, 19:14 avatar
antidepresiva uzivala
bez nich ani na krok z Vatikanu


8.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   14. 2. 2013, 23:00 avatar
Ja by som okrem celibátu (4) zrušil aj zákaz používania ochranných prostriedkov pri sexe. Zo všetkými štátmi by som uzatvoril zmluvu o zákaze podporovať finančne i materiálne katolícku cirkev, obul by som si drevené sandále a plátenný plášť a choval by som sa ako Ježiš Kristus, keď sa choval dobre. To isté by som zakázal aj svojim kňazom. Aspoň by nechodili ako cirkusoví šašovia v pestrofarebných sukniach zo srandovnými čapicami na hlavách a nevozili by sa, aspoň tí vyšší a vysoký v drahých limuzínach za peniaze svojich ovečiek.


10.
označiť príspevok

Ónya žena
   15. 2. 2013, 08:16 avatar
ako prvé by som zaviedla v RKC zákon, aby sa kňazi mohli ženiť a zakladať si rodiny /užili si sexu doma ..a nemuseli sa uchylovať na nevinných deťoch )....zaviedla by som ďaľší zákon, aby boli aj kňažky - ženy - a mali rovnaké práva ako muži -kňazi. Zakázala by som "dary" cirkvi, za to by som dávala pokuty, ..je to nelegálne obohacovanie sa. Kňaz by dostával svoj plat ako je tomu doteraz, dostával svoj "oblek" ako je tomu doteraz.. a ubytovanie ako je tomu doteraz. Zrušila by som vyučovanie náboženstva na školách, kto chce svoje dieťa viesť touto cestou, existujú fary. Vylúčila by som 10 Božích prikázaní .., je jasné, že veriaci má konať len dobro   ..) a zaviedla by som zarámovanú poučku "Čo je dobro, ako konať dobro ") 


11.
označiť príspevok

Ónya žena
   15. 2. 2013, 08:26 avatar
jo a DôležiĚ . ZRUŠILA by som SPOVEĎ,.. Kto má pocit (u veriacich) , že ho ťaží svedomie a potrebuje sa z toho "vyspovedať" aby sa mu uľavilo, na to by bola zavedená anonymná búdka. Zrušila by som tzv. "povinnú spoveď "- Veľké piatky.
Trochu odbočím...prečo sa chodia veriaci spovedať? RKC to má vymyslené tak, že bez spovedi nemôže ten človek prijať "Hostiu.
Otázka ". Ako je toto možné? to jest, že každý veriaci hreší ..preto sa musí vyspovedať a za 3 otčenáše a 2 zdravasy je už očistený z hriechov a môže prijať Hostiu ?... Smiešne nie ? 


13.
označiť príspevok

havran
   15. 2. 2013, 08:33 avatar
Ónya - to je podstata katolíckeho farizejstva a je v tom veľká sila založená na "špehovaní " ľudí. Kto má informácie , vyhráva každý boj.


16.
označiť príspevok

Ónya žena
   15. 2. 2013, 08:40 avatar
koľko farárov za socíku udávalo ? museli aby prežili ako kňazi ? ..bol politický program, ..koľko farárov bol na Zozname ŠTB ? )).. a spoveď bola na toto priam ako stvorená..))
Súhlasí havran


12.
označiť príspevok

havran
   15. 2. 2013, 08:29 avatar
Ónya - už som to tu raz zdôvodňoval , prečo Vatikán udržuje status svojích kňazov ako nezlúčiteľný s životom normálneho človeka - jednoducho farár bez rodiny a detí je najlepšie ovládateľný boží bojovník , nezaťažený sociálnymi problémami spoločnosti a čo je hlavné , nedrobí sa majetok RKC. Cirkev veľmi intenzívne sa snaží udržať mládež pod svojím vplyvom , preto našej "farskej republike" sa tak bijú o šolstvo - len nechápem prečo to má platiť každý človek , aj neveriaci. Sme ešte v hlbokom stredoveku. Veď je to vymývanie mozgov v dobe , keď potrebujeme vzdelaných ľudí bez tmárskej záťaže. Prehrame takým spôsobom súťaž s inými národmi. Len sa stačí pozrieť na krajiny , kde náboženstvo nie je vecou štátu.
Súhlasí Ónya


14.
označiť príspevok

Ónya žena
   15. 2. 2013, 08:37 avatar
havranko..je to jednoznačne prežitok doby, ..sú to stredoveké, viac ako zastaralé pravidlá RKC..))
Súhlasí havran


17.
označiť príspevok

havran
   15. 2. 2013, 08:44 avatar
Ónya - je celkom evidentné pnutie v RKC. Musia nájsť a modernizovať svoje nástroje vlády v teto dobe , inakšie úpadok nezastavia. Tuším , Elemír tu pripustil úpadok na Slovensku a nesúhlasil v celosvetovom merítku. No v skutočnosti Naša "farská republika" je na tom ešte dobre. Veď si len zober inváziu východných a orientálcov v západnej Európe.


19.
označiť príspevok

Ónya žena
   15. 2. 2013, 08:51 avatar
no náboženský fanatizmus je u nás skrytý, ..v iných zemiach to preháňajú - ho verejne preferujú , toš fakt, ..ale východné náboženstvo má čosi od seba. Skutočne taký Budhizmus je čistejší.


15.
označiť príspevok

havran
   15. 2. 2013, 08:39 avatar
Skús si zuodpovedať na otázku , prečo je USA sídlo takmer všetkých siekt a najmä Brooklyn? Veď neexistuje lepší spôsob ovládania ľudí a získavania informácií. Veď taká dušička uviazaná na makarone v dobromyseľnosti povie a urobí všetko. Štát vlastne stráca svoje akčné páky riadenia a je riaddený z vonku. Komunisti to dobre vedeli a to bol aj jeden z dôvodov zakazovania siekt.


18.
označiť príspevok

havran
   15. 2. 2013, 08:49 avatar
Ahoj Ónya - vidím , že sa pripojil Boris a on to razantne zaklincuje , takže mňa tu netreba   


21.
označiť príspevok

Ónya žena
   15. 2. 2013, 08:53 avatar
aj oponenta treba ...ale takého, diskutujúceho na slušnej úrovni  ..
no musím aj ja ..povinnosti volajú, ..ahoj ))


20.
označiť príspevok

havran
   15. 2. 2013, 08:53 avatar
Len ešte dodám: diskutovať s veriacimi je dosť ťažké , lebo racionálne argumenty pre nich nie sú dosť dobré a spôsobujú bolesť hlavy z prílišného premýšľania.  


22.
označiť príspevok

ether muž
   15. 2. 2013, 10:50 avatar
no zavolal by som do Vatikánu a opýtal sa, že či sú zdraví, že mňa zvolili
Súhlasí Inotaj


23.
označiť príspevok

elemír muž
   15. 2. 2013, 12:08 avatar
Prečo sa zoberáte cirkvou, keď ju nenávidite, prečo chodíš na spoveď, ak si nepochopila o čom to je,nie ste schpní zodpovedať takéto diametrálne jednoduché otázky a prikrývate tieto elementárne nevdedomosti vaším zdravým rozumom, ktorý považujete a vyšší nad tými, čo to dokázali pochopiť ??? Vaším problémom nie je cirkev a ani bOh, vaším problémom je, že nedokážete pchopiť tie najjednoduchšie veci a zúfalosť z nevedomosti si ventiluje zosmiešňovaním. Neviem prečo sa nedokážete zmieriť stým, že ste neveriací, veď tým aj tak patríte k väčšine 85% ľudskej populácie, lebo inak sa to nedá vysvetliť, že to len vaše pochybnosti a akási chorbná neistota vo vás, že som neveriaci, dobre, ale čo ak predsa ??? Inak by ste mali problémy cirkvi a Boha hlboko v riti a boli bY ste stým vyrovnaní a vôbec by ste nemali záujem sa tu ukazovať so svojou múdrosťou. Vy si dokonca ani nedkážete uvedomiť, že vás ženie do toho ten, ktorého absolútne neuznávate, že tu je a že si robí s vama čo chce na posmech celého sveta. Veď ak naozaj chcem hľadať pravdu, tak ju musím hľadať aj u nepriateľa, aby sa mi nestalo, ža ak má nepriteľ predsa len pravdu, tak budem bojovať ako idiot sám proti sebe ?????
Veď toto už je Absurdistan, to sa nehnevajte, ale tu prestáva všetka logika. Toto sú tie nezmyselné vojny, kde prvý porazený je PRAVDA, lebo ju porazí a zničí práve ten čo ju hľadá, lebo pre svoj idiotizmus nevie ani čo vlastne hľadá.
Netušíte, čo to je nadviazať si kontakt z nebom a profitovať z neho už tu na zemi, kupovať si šťastie za pár modlitieb a neumárať sa v depresiách, že čo ak predsa len. Bojíte s Boha, bojíte sa psychiatra, jediné o čo opierate svoje životné šance je vaš vami vsugerovaný zdravý rozmu, na ktorý ak sa pozrie aj hiciktorí inteligentný ateista, tak vám povie že nemá pre vás väčšiu hodnotu ako slamka pre topiaceho. Vy nie ste tí, čo tuto nájdu východisko s vaších depresii, lebo každý, čo len trochu inteligentnejší človek, bez ohľadu, či je veriaci, alebo ateista, môže nad vami len zaplakať. Vy stekopa nešťastia, ktorá sa nikdy nezmenší, naopak v budúcnosti bude neustále rásť a musí zákonite vyústiť do samozničenia ľudstva.


24.
označiť príspevok

havran
   15. 2. 2013, 12:10 avatar
elemír - nebude to práve preto?


25.
označiť príspevok

luciferka
   15. 2. 2013, 14:14 avatar
Elemir...pytal si sa,odpovede si dostal...preco teda nehladas pravdu tam kde sa ti ponukla? Ved si s nami ten co ho ,,neuznavame" co chce,tak aha ako nas teda pouzil...hladaj...tvoj prispevok je plny zrkadlenia teba osobne a aj krestanskej spolocnosti...nevidim,nic zle na tom co by urobili ak by boli papezom...celkom normalne a uplne pokojne bez nenavisti a zlosti ci vysmechu tam popisali navrhy,ktore povazovali za nezmyselny prebytok skodiaci a obmadzujuci spolocnost,ktory boh ani jezis nikde v pisme nakazal...len ukazali,co verni cirkvi odmietaju vidiet...ja jedina som pouzila satiru a drzy vysmech...bola som zvedava,ako zareagujes ty...a celkom slusne si sa rozohnil a zacal sudit odsudzovat pohrdat...no a nie je taketo jednanie opak toho co zastavas?


26.
označiť príspevok

luciferka
   15. 2. 2013, 14:19 avatar
Oprava..... ten co ho ,,neuznavame" *robi co chce...


27.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   15. 2. 2013, 14:25 avatar
Obrovské cirkevné čistky. Asi by ma veľmi rýchlo odstránili, ale snáď by sa dovtedy aspoň niečo stihlo.


29.
označiť príspevok

elemír muž
   16. 2. 2013, 08:18 avatar
Luciferka, ak chcem o niečom hovoriť, musím najprv uviesť fakty, ale väčšinou, ak niekto tieto fakty číta, cíti sa nimi pritlačený k múru a teda urazeny, ale ja nemôžem kvôli tomu prestať uvádzať fakty,lebo by to bolo o ničom, mlátenie prázdnej skamy. Ak napíšem, že veriacich je 15% a neveriacich 85%, v koľkých to zdvihne zlč ? Ale choďte sa v nedeľu pozrieť do kostolov, koľko tam nájdete ľudí, kdeže 15%. Mne je jedno, kto sa ako cíti a ako si to zdôvodní pred Bohom, veď ktorý idiot by chcel ísť do pekla ? le kde má kto potvrdené, že to, čo som si v sebe vymyslel ja sám, že to isté si určite myslí aj Boh. Koľkí ľudia si povedia, Ja som pred Bohom čistý, ale pokiaš ti to neptvrdí Boh, ako sa môžeš na to spoliehať. Mýtnik a farizej sa modlia spolu v chráme, to si pozri, ktorý z noch odišiel z chrámu s odpustenými hriechmi.
Ak sa je naozaj snaha uvádzať pravdivé fakta, tak sa nemôže dakto na to uraziť a snažiť sa hneď všetko zhovadiť. To potm by sme sa mali urážať aj ke)d čítame štatistiku sčítania ľudu, že sú tam veci, ktoré sa nám nepášia ???? veď to b bolo nakoniec dobre, akby sme sa na základe toho snžli urbiť nápravy a o to vtej štatistike ide a mne tiež, ak uvádzam tieto fakta. Ak as niekto urazína zvedené fakta, je to jeho problém, ale stratil snahu s tým niečo urobiť.


31.
označiť príspevok

nabzlo muž
   16. 2. 2013, 09:00 avatar
elemírko šibrinkuješ tu s percentami nejakého kádeháka na štatistickom úrade,presnejšie údaje sú asi tie,ked na otázku,či by veriaci prispievali na cirkev zo svojho platu,len 10% by to spravilo a dalo by svoje peniaze cirkvi na platy a ich honósne vili a zahraničné dovolenky,tak že,zo svojími štatistikami si môžeš utrieť zadok,majú asi takú výpovednú hodnotu,ako tvoje evanjelia,čiže žiadnu...ináč v pekla je lepšia spoločnosť...


30.
označiť príspevok

luciferka
   16. 2. 2013, 08:41 avatar
Elemir...nuz ale ked sledujem prispevky v tejto tvojej teme,vacsina uvadza fakty a jediny kto jednal urazene a dotknuto si bol ty!...takze opat...precitaj si co pises a aplikuj to v prvom rade na seba,lebo to co vidis na druhych odmietas vidiet na sebe...k muru zacinaju byt pomaly a isto tlaceni ti,co slepo haja cirkev a bozie pokryvaju egocentrickymi vykladmi pravdy...


32.
označiť príspevok

elemír muž
   16. 2. 2013, 11:31 avatar
Možno mi pri tom šťaní zafúkal vietor a mám to teraz na nohaviciach, ale vôbec nerozmýšľam onejakých maolmestkých rukavičkách, je to spontánne a spontánne zložené pešničky sú tie najkrajšie. Je to proste môj koloriť a nech si z toho vyberie kto chce čo chce.


33.
označiť príspevok

luciferka
   16. 2. 2013, 16:27 avatar
Nesti proti vetru a aj kolorit bude vabny...len ked clovek dokola pocuva len svoju obohratu piesen,moze sa stat,ze mu unikne muza a casom si nasti priamo do gati,ked to bude najmenej cakat...


34.
označiť príspevok

elemír muž
   17. 2. 2013, 12:06 avatar
Luciferka, konečne som ťa dokopal k niečomu, načom som sa aj ja zchuti zasmial.
Ano je to šťanie proti vetru, ak viem, že robím niečo, čo nie je pre väčšinu a hľadám niekde voveľkej kope nejakých 10% účinnosti a najhoršie na celej veci je, že sa mi vytýka, že konám urazene, teda že všetkých urážam. To mi tu je najviac otrieskavané o hlavu a napriek tomu, že sa snažím hľadať východisko, nejde mi to. Stašne by som chcel, ale nejde to. Lebo to mi potom pripadá, že napráklad aj za komunizmu, keď sme uvázali fakta, prečo je kapitapilzmus lepší ako komumizmus, tak tí sa tiež na to veľmi urazili a ako. Lenže ak by to bol tento typ urážania, potom nieže by som s tým prestal, anopak, idem ďalej, lebo to je potvrdenie, že som niekoho zasiahol. A to som práve chcel. Chcem niekomu zaklepať na dvere a on to musí počuť a už či mi to dá najavo tým, že otvorí dvere a pozdraví sa, alebo miesto pozdravu ma obleje sračkami, to už je vec môjho rizika, ako napríklad keď opijem rožkom bláznivého koňa a idem ho predať na trh. Samozrejem, že postrádam nejaké inteligenčné a pedagogické scchopnosti a hlavne tie pedagogické, ak by som chcel niečo predsadiť, o čom som presvedčený, že akto pomohlo mne, mohlo by to pomôcť aj iným, to je logika záhradkára ak vidí, že jeho červené ríbzle sú ako paradajky a susedove paradajky ako červené ríbezle.,to sa nedá v sebe udržať predsa aj napriek tomu, že zrovna szsed neznesie poradiť a pri tom on je tam dennodenne, nemá tam ani jednujedinú burinku, polieva a ja na to kašlem a prídem iba občas, buriny nad hlavu, ale čo je podstatné a toto som tiež ja nevedel dlho pochopiť, že mňa nezaujíma nič iné, len konečný výsledok. Mňa zaujíma, že som záhradkár a chcem mať najväčšie paradajky, ale keď sa na toho suseda občas pozerám, tak so zbadal, že tie paradajky sú len prostriedkom na relax. Proste vrtať sa v zemi, mať pocit čistej, dobre upravenej záhradky a tie paradajky, tie si nakoniec kúpim aj v obchode. Možno my starší sme tak trošku zmagorení aj tým červeným idiotizmom, že len výsledky a vťsledky sú podstatné. V tom je práve ten rozdiel osobností, že niekto chce mať čo najväčši paradajky za každú cenu a kašle na bordel, lebo za hlavný výsledo svojho snaženia považuje červeneé ríbezle veľké ako paradajky a druhý typ má radšej poriadok, pohodu, záhradku bez burín a paradajok.


35.
označiť príspevok

luciferka
   17. 2. 2013, 15:13 avatar
Elemir :-D...jaj ty moje komplikuvane...co uz s tebou...nie a nie sa pozriet na vec z inej perzpektivy,ako si zvyknuty...hruza v dobrom zmysle slova :-)
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 18:26,  Nemyslis havran ze to nedava logiku? Ved predsa vymysliet niekoho sa len tak neda ,,, ci ano?...
dnes, 18:26,  Osvietený- vidíš, to je tá tvoja kontrólka a akonáhle ju začneš písať, si v koncoch,...
dnes, 18:25,  Noo dajme tomu ze tvoj argumet je pravdivy --OK? No a nastava ina otazka ,,, ak nejestvuje Boh...
dnes, 18:22,  djjaro- v serióznej diskúsii tak nereagujem. Je to celkom oprávnená otázka. Na ňu ti...
dnes, 18:22,  sudruh zase nič . Si majster na nič nepovedanie
dnes, 18:20,  Ako musí byť človek zadubený, keď nevidí, že je to len ukričaná hŕstka slniečkárov a...
dnes, 18:19,  Tymto ich vsak nesudim ,,
dnes, 18:18,  Prepac hokejis ,, zabudol som su ludia ktori nechcu,,,, nooo maju na to svoju volu a volbu sa...
dnes, 18:17,  Dik, našiel som.
dnes, 18:15,  No ved kazdy nejko zacina hokejis
dnes, 18:14,  Zuzka8 ani nemôžeš poplietol som to ja ten hoax sem zavesil top dezinformátor Kasafran ....
dnes, 18:14,  Poviem Ti, keď mi odpovie Kasafran. =D =D ne žeby to bolo tak vážne, ale zaujíma ma, ako to...
dnes, 18:12,  (31) Hokejis, veru tak - je mi ho, ako človeka, ľúto, ale u neho je zrejme ten proces...
dnes, 18:12,  Ľudia nepoznajú sami seba, stvorenie, ale hovoria o tom odkiaľ sa vzal Stvoriteľ
dnes, 18:12,  Zuzka8 - vieš definovať múdreho človeka a aká je štruktúra jeho osobnosti?
dnes, 18:11,  Ale aspon mas guraz *05*05*05*05*05*05
dnes, 18:10,  Suvisi to s tym ze si tvrdohlavejsi ako som si myslel
dnes, 18:09,  Ved ja len aby tema nestala , Musel som nejako stuchnut do teba ,,,,, Mozno to co si napisal ty...
dnes, 18:08,  djjaro, ako to súvisí s meritom veci?*01 *21
dnes, 18:08,  Havran aj mne sa par krat stalo v zivote ze som si dal otazku -Odial sa vzal Boh ,,, Noo radsej...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Starajúc sa o šťastie druhých nachádzame to vlastné.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(110 186 bytes in 0,451 seconds)