Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Citovanie Biblie nevedú k spáse. K spáse vedie viera v Pána Ježišai a modlitby. Citáty vedú k hádke a k nepokoju.

178
reakcií
1797
prečítaní
Tému 13. novembra 2016, 20:43 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 20:43 avatar
Citáty z Biblie a modloslužba knihe a vlastným výkladom nevedú k spáse. Vedú len k hádkam. Prečo? Lebo každý modloslužobník citátov z Biblie si robí vlastné výklady a tým pádom vlastné náboženstvo. Preto existuje už niekoľko stoviek denominácií u protestantov a vznikajú aj rôzne sekty, ktorých guru/zakladatelia na základe nejakého citátu si vytvoria vlastné učenie a knihy a tak svojich členov nútia sa klaňať ich predstave a ich výkladom. Nikde v Biblií sa nepíše, že citujte Bibliu a tým budete spasení alebo, že citovaním sa stávate kresťanmi.

Nikde v Biblií sa nepíše, že citujte Bibliu a bude spasení alebo vás vyslyší Boh alebo, že takto sa prejavuje viera kresťana.

Nie citáty, ale modlitby k Bohu resp. k Pánovi Ježišovi a úprimná viera otvára nebo. Nie vaše citovanie z pravej alebo pozmenenej Biblie a vaše súkromné výklady(náboženstva) čo samo-vykladač to vlastné náboženstvo. Ešte horšie to majú sektári, ktorí sa neriadia ani tými citátmi, ale predpísanými knihami, časopismi nejakých zakladateľov, ktorí sa nabalili na ich peniazoch a zdevastovali im vzťahy, rodiny a koniec koncov priviedli aj do bludu a zviedli ich dušu od pravého Boha a pravého človeka Pána Ježiša Krista a od modlenia úprimného.


2.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 20:49 avatar
Chcem sa opýtať modloslužobníkov citátov z Biblie či viac milujú knihu ako pravého Boha Pána Ježiša? A či sa niekedy modlia? Aspoň denne nejakú základnú modlitbu napr. Otčenáš - s tým by nemali byť problém.


4.
označiť príspevok

Luther muž
   13. 11. 2016, 20:54 avatar
chcem sa len spýtať teba lea či viac miluješ Krista ako Máriu? A či sa nemôžeš radšej modliť k Bohu Otcu skrze Ježiša Krista ako k stvoreniu Márii? Ruženec to je už silná káva.
S Otčenáš problém nemám no problém mám pri ruženci a napríklad pri tejto modlitbe.
Pri modlitbe „Srdce svoje k tebe dvíham hneď za rána Bože môj“ sa modlí:
O Mária Matka Božia, nádej naša jediná

Toto je totálne zapretie Boha ako jedinej nádeje, ako nádeje vôbec, keď Máriu nazývame ako jedinú nádej. Jedine v Bohu máme nádej. Jedinú nádej. V nikom inom nie je nádej.

Alebo
NEPOŠKVRNENÉ SRDCE MÁRIE

1. Nepoškvrnené Srdce Márie (2x), si svetlom a cestou (3x) nám na zemi.

2. Zasvätení kňazi Tebe, Mária, (2x),

dávajú sa s láskou, (2x) urob ich podobnými Kristovi.

3. Veriaci zasvätení Tebe sú zjednotení v tejto vážnej dobe,

nech skoro zvíťazí (2x) Tvoje Nepoškvrnené Srdce!

4. Keď príde posledná hodina naša, (2x),

príď, Matka, nemeškaj, (2x) príď, Matka, a priveď nás do neba.

Mária priveď nás do neba? to je vtip?

Čo sa týka vlastných výkladov pápeža to ani nekomentujem. Ako mohol vykladať písmo a určovať pravdu človek, tak nemravný a bezcitný ako boli voľakedy pápeži? Tí že mali Božieho ducha? Ale no
Súhlasí toman


5.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 20:55 avatar
Skús písať k téme.


7.
označiť príspevok

Luther muž
   13. 11. 2016, 20:58 avatar
Píšem k téme ty sa pýtaš ja sa pýtam.


173.
označiť príspevok

Lemmy muž
   14. 11. 2016, 00:02 avatar
Vegan zeleninové karí (fotorecept)

Pripravíme si všetky suroviny. Zeleninu môžeme použiť hocijakú a koľko chceme. Taktiež k cesnaku môžme použiť aj cibuľu. Namiesto paradajkového pretlaku môžeme použiť aj iba rajčiny. Na olivovom oleji si osmažíme cesnak (kto chce aj cibuľu), kešu oriešky, mletý zázvor a chili. Po 1-2 minútach zalejeme rajčinovým pretlakom, množstvo podľa chuti, čím viac pretlaku tým hustejšia chuť. Necháme pretlak zovrieť a vypneme. Zmes si dáme do mixéra a počkáme nech vychladne, následne rozmixujeme do hladka. Medzitým si na olivovom oleji opražíme zeleninu a chvíľu podusíme, aby zmäkla. Zeleninu dáme nabok. Na olivovom oleji si opražíme zmes korenia: kari, rasca, červená paprika. Pridáme k tomu premixovanú zmes orieškov a cesnaku. Pridáme vodu (zase podľa toho, ako veľa kari chceme mať a ake riedke ho chceme mať) a zeleinu. Osolíme a okoreníme mletým čiernym korením. Necháme povariť zo 10-15minút. Pri konci prilejeme rastlinnú smotanu (na fotke som jej dala málo, potom som ešte pridala). Povaríme ešte minútku a vypneme. Podávame s ryžou. Dobrú chuť ! varecha.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


175.
označiť príspevok

Lemmy muž
   14. 11. 2016, 00:03 avatar
Lea, rob už niečo užitočné.


179.
označiť príspevok

Wolfe muž
   15. 11. 2016, 11:12 avatar
Teba nebavi pokoj, teba najviac bavi hadat sa a provokovat. Ved naco zakladas temy, ktorymi jasne provokujes?
Kto zaseje vietor, zozne vichor..


3.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 20:54 avatar
Jedine katolíci a pravoslávni - sa modlia a vedia čo má robiť kresťan. Ostatným protestantom, sektárom, ateistom - zostalo len motanie v kruhu a citovanie z Biblie a jeden cez druhého sa dobre, že nepobijú, že kto má pravdu (svoj výklad a svoje súkromné učenie ani nie náboženstvo).


6.
označiť príspevok

Luther muž
   13. 11. 2016, 20:57 avatar
5 A keď sa modlíte, nebuďte ako pokrytci, ktorí sa radi postojačky modlievajú v synagógach a na rohoch ulíc, aby ich ľudia videli. Veru, hovorím vám: Už dostali svoju odmenu. 6 Ale keď sa ty ideš modliť, vojdi do svojej izby, zatvor za sebou dvere a modli sa k svojmu Otcovi, ktorý je v skrytosti. A tvoj Otec ťa odmení, lebo on vidí aj v skrytosti. 7 Keď sa modlíte, nehovorte veľa ako pohania. Myslia si, že budú vypočutí pre svoju mnohovravnosť. 8 Nenapodobňujte ich; veď váš Otec vie, čo potrebujete, prv, ako by ste ho prosili.

To je z biblie katolíckej biblie.
Teraz sa ťa pýtam čo je ruženec? Ak nie mantra?


8.
označiť príspevok

Luther muž
   13. 11. 2016, 20:59 avatar
A to že sa Modlíte k Márii je ďalšia vec čo Boh opovrhuje. Modlenie sa k mŕtvym.


9.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 21:01 avatar
V tejto téme odpovedajte ako ľudia - a modloslužobníci citovania Biblie(ktorá za to nemôže, že ju zneužívajú) nech si založia tému citovanie z Biblie.


10.
označiť príspevok

Luther muž
   13. 11. 2016, 21:14 avatar
2Tim 4:1-5 Zaprisahávam ťa pred Bohom a Kristom Ježišom, ktorý bude súdiť živých i mŕtvych, pre jeho príchod a jeho kráľovstvo: Hlásaj slovo, naliehaj vhod i nevhod, usvedčuj, karhaj a povzbudzuj so všetkou trpezlivosťou a múdrosťou. Lebo príde čas, keď neznesú zdravé učenie, ale nazháňajú si učiteľov podľa svojich chúťok, aby im šteklili uši. Odvrátia sluch od pravdy a obrátia sa k bájkam. Ty však buď vo všetkom triezvy, znášaj útrapy, konaj dielo evanjelistu, plň svoju službu.

2Tim 3:12 -17 Veď všetci, čo chcú žiť nábožne v Kristovi Ježišovi, budú prenasledovaní. Ale zlí ľudia a zvodcovia budú spieť k horšiemu, budú strhávať do bludu a sami budú blúdiť. Ale ty vytrvaj v tom, čo si sa naučil a čo ti je zverené. Veď vieš, od koho si sa to naučil. Od útleho detstva poznáš Sväté písma, ktoré ti môžu dať poučenie na spásu skrze vieru, ktorá je v Kristovi Ježišovi. Celé Písmo je Bohom vnuknuté a užitočné na poúčanie, na usvedčovanie, na nápravu a na výchovu v spravodlivosti,aby bol Boží človek dokonalý a pripravený na každé dobré dielo.

Lea ak si nevšímaš tak
Písmo je Bohom vnuknuté a užitočné na poúčanie, na usvedčovanie, na nápravu a na výchovu v spravodlivosti,aby bol Boží človek dokonalý a pripravený na každé dobré dielo.

Písmo je Bohom vnuknuté Lea a užitočné na poúčanie na usvedčovanie, na nápravu a na výchovu v spravodlivosti aby bol Boží človek dokonalý a pripravený na každé dobré dielo.

Teraz niečo o katechizme

Mk 7,7 No darmo si ma ctia, lebo náuky, čo učia, sú iba ľudské príkazy.”
Mt 15,8 “Tento ľud ma uctieva perami, ale ich srdce je ďaleko odo mňa.

"V tejto téme odpovedajte ako ľudia - a modloslužobníci citovania Biblie(ktorá za to nemôže, že ju zneužívajú) nech si založia tému citovanie z Biblie."

Pokiaľ ty budeš písať veci čo odporujú písmu a sú vo vašom katechizme aj keď to podáš akoby tvojou ľudskou formou, tak vždy ti odpoviem písmom.

Keď budeš písať veci čo sa zhodujú s písmom, potom si môžme písať ako ľudia.

Písmo je Bohom vnuknuté Lea a užitočné na poúčanie na usvedčovanie, na nápravu a na výchovu v spravodlivosti aby bol Boží človek dokonalý a pripravený na každé dobré dielo.
Ty keď pridáš niečo o ružencu, alebo tvojej Bohyni Márii, nečakaj že sa ti budem líškať a písať ach lea správne správne, keď písmo píše niečo iné.


11.
označiť príspevok

Luther muž
   13. 11. 2016, 21:18 avatar
Ja nie som modloslužobník. Ja sa neklaniam sochám, obrazom a stvoreniam. Nemodlím sa k stvoreniam. Nikdy nepoviem stvoreniu ( Márii) že je nádej moja jediná, alebo aby ma priviedla do neba. Kristus je moja nádej jediná a Kristus ma privedie do neba.


14.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 21:33 avatar
Si modloslužobník Biblie. Ani nevieš už normálne odpovedať a písať, len citátmi, ale čo je zlé, len tými čo ti pasujú.


12.
označiť príspevok

toman
   13. 11. 2016, 21:29 avatar
Lea (9):

Podľa teba je modloslužobník citovania Biblie aj sám Ježiš:

(Mt 4,4 - katolícky preklad): On odvetil: "Napísané je: ...
(Mt 4,7 - katolícky preklad): Ježiš mu povedal: "Ale je aj napísané: ...
(Mt 4,10) Vtedy mu Ježiš povedal: "Odíď, satan, lebo je napísané: ...

Treba dodať viac?
Súhlasí Shagara


21.
označiť príspevok

Luther muž
   13. 11. 2016, 21:47 avatar
Ešte by som pridal

Ak ostanete v mojom slove, budete naozaj mojimi učeníkmi, poznáte pravdu a pravda vás vyslobodí. (Jn 8, 31-32)
Jn 7,38 Kto verí vo mňa, jako hovorí Písmo, rieky živej vody potečú z jeho vnútra.

2Tim 3,16 Celé Písmo je Bohom vnuknuté a užitočné na poúčanie, na usvedčovanie, na nápravu a na výchovu v spravodlivosti,

ja sa držím písma a Boha. Ty sa držíš ľudskej náuky a človeka pápeža. Hovoríš čo hovorí náuka, hovoríš čo schválil pápež. a ty budeš vravieť že citovanie písma je modloslužobníctvo?

2Tim 3,16 Celé Písmo je Bohom vnuknuté a užitočné na poúčanie, na usvedčovanie, na nápravu a na výchovu v spravodlivosti,

a ty sa tu oháňaš stále nejakými dogmam. a náukami a pápežom.

Mt 15,8 “Tento ľud ma uctieva perami, ale ich srdce je ďaleko odo mňa.
Mt 15,9 No darmo si ma ctia, lebo náuky, čo učia, sú iba ľudské príkazy.”"

Sk 5:29 „Boha treba viac poslúchať ako ľudí.


99.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 11. 2016, 23:02 avatar
9,....Lea je ukážkou toho,ako môže náboženstvo zdeformovať človeka na fanatickú prívrženkyňu ľudských vodcov /pápežov/ a katechizmu,ľudských náuk.


100.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   13. 11. 2016, 23:02 avatar
Boh je ten, kto riadi svet i našu vieru. V tejto téme je to svätá Rímskokatolícka cirkev, čiže je boh. A jej čelným predstaviteľom je kto?.....


13.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 21:32 avatar
Ako sa správajú a ako používajú modloslužobnici citáty z Biblie. Napr. modlitba alebo modlenie. Pôjdu na web sv. písma a dajú do vyhľadávača - modlitba, modlenie, modlil, modlili - potom rýchlo prejdu citáty a ktoré im pasujú do vlastného samovykladania(vlastného náboženstva) ta ich sem dajú. Takže poďme sa pozrieť čo všetko nájdu v Biblií - modloslužobníci Biblie a všimnite si, že zďaleka sem nedali všetky citáty. Čo je dosť problém, lebo ako modloslužobnici Biblie sú povinní dodržiavať všetky citáty, nielen niektoré, ktoré im vyhľadávať na webe alebo ujo Google ukáže. Takže poďme na to:


15.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 21:35 avatar
21 veršov obsahuje slovo "modliť" tak si ich tu dajme:

Prvá kniha Samuelova - kapitola 2
Pridaj záložku 25 Ak sa človek prehreší proti človeku, môže sa nad ním zmilovať Boh, ale ak sa človek previní proti Pánovi, ktože sa bude zaň modliť?" Ale nepočúvali na hlas svojho otca, lebo Pán ich chcel usmrtiť.
Prvá kniha Samuelova - kapitola 7
Pridaj záložku 5 A Samuel povedal: "Zhromaždite celý Izrael do Masfy, budem sa za vás modliť k Pánovi!"
Prvá kniha Samuelova - kapitola 12
Pridaj záložku 23 Aj odo mňa nech je ďaleko, žeby som sa prehrešil proti Pánovi a žeby som sa prestal za vás modliť! Ba budem vás učiť dobrej a pravej ceste.
Druhá kniha Samuelova - kapitola 7
Pridaj záložku 27 Lebo ty, Pane zástupov, Bože Izraela, dal si svojmu sluhovi zjavenie: "Postavím ti dom." Preto tvoj sluha našiel odvahu modliť sa k tebe túto modlitbu.
Prvá kniha kráľov - kapitola 8
Pridaj záložku 29 Aby tvoje oči v noci i vo dne boli otvorené nad týmto domom, nad miestom, o ktorom si povedal: "Tam bude moje meno!" Aby si vypočul modlitbu, ktorú sa bude tvoj sluha modliť na tomto mieste.
Pridaj záložku 30 Aby si vypočul prosbu svojho sluhu a svojho ľudu, Izraela, ktorú sa bude modliť na tomto mieste. Ty počuješ na mieste, kde bývaš, v nebi, a keď počuješ, aj odpustíš.
Pridaj záložku 33 Keď nepriateľ porazí tvoj ľud, Izrael pretože sa previnil proti tebe, ale obráti sa k tebe, bude vzdávať chválu tvojmu menu, bude sa k tebe modliť a prosiť teba v tomto dome,
Pridaj záložku 35 Keď bude nebo zavreté a nebude dažďa, pretože sa previnili proti tebe, ale budú sa modliť na tomto mieste, budú vzdávať chválu tvojmu menu a odvrátia sa od svojho hriechu, lebo ich tresceš,
Pridaj záložku 42 veď počujú o tvojom veľkom mene, o tvojej mocnej ruke a o tvojom vystretom ramene - a príde sa modliť do tohoto domu,
Pridaj záložku 44 Ak vytiahne tvoj ľud do boja proti svojmu nepriateľovi, nech ich pošleš ktorýmkoľvek smerom, ale budú sa modliť k Pánovi smerom k mestu, ktoré si si vyvolil, a k domu, ktorý som postavil tvojmu menu,
Pridaj záložku 47 ale vstúpia do seba v krajine, v ktorej budú zajatí, obrátia sa a v krajine svojich premožiteľov sa budú modliť k tebe a budú hovoriť: "Zhrešili sme, prevrátene a bezbožne sme konali,"
Pridaj záložku 48 ak sa teda v krajine svojich nepriateľov, ktorí ich zajali, celým svojím srdcom a celou svojou dušou obrátia k tebe a budú sa k tebe modliť smerom k svojej krajine, ktorú si dal ich otcom, k mestu, ktoré si si vyvolil, a k domu, ktorý som postavil tvojmu
Prvá kniha kroník - kapitola 17
Pridaj záložku 25 Lebo ty, môj Bože, dal si svojmu sluhovi zjavenie, že mu vybuduješ dom. Preto tvoj sluha našiel odvahu modliť sa pred tebou.
Druhá kniha kroník - kapitola 6
Pridaj záložku 20 Aby tvoje oči vo dne i v noci boli otvorené nad týmto domom, nad miestom, o ktorom si povedal, že tam položíš svoje meno. Aby si vypočul modlitbu, ktorú sa tvoj sluha bude modliť na tomto mieste!
Pridaj záložku 21 Aby si vypočul prosbu svojho sluhu a svojho ľudu, Izraela, ktorú sa bude modliť na tomto mieste. Ty ho počuješ z miesta, kde bývaš, z neba, a keď počuješ, aj odpustíš.
Pridaj záložku 24 Keď nepriateľ porazí tvoj ľud, Izrael, pretože sa previnil proti tebe, ale on sa obráti, bude vzdávať chválu tvojmu menu, bude sa k tebe modliť a prosiť teba v tomto dome,
Pridaj záložku 26 Keď bude nebo zavreté a nebude dažďa, pretože sa previnili proti tebe, ale budú sa modliť na tomto mieste, budú vzdávať chválu tvojmu menu a odvrátia sa od svojho hriechu, lebo ich tresceš,
Pridaj záložku 32 Ale aj cudzinca, ktorý nie je z tvojho národa, Izraela, ale príde z ďalekej krajiny kvôli tvojmu veľkému menu, tvojej mocnej ruke a tvojmu vystretému ramenu, ak teda takí prídu a budú sa modliť v tomto dome,
Pridaj záložku 34 Ak vytiahne tvoj ľud do boja proti svojim nepriateľom, nech ich pošleš ktorýmkoľvek smerom, ale budú sa k tebe modliť smerom k tomuto mestu, ktoré si si vyvolil, a k domu, ktorý som postavil tvojmu menu,
Pridaj záložku 37 ale vstúpia do seba v krajine, v ktorej budú zajatí, obrátia sa a v krajine svojho zajatia sa budú modliť k tebe a budú hovoriť: "Zhrešili sme, nepravo a zločinne sme konali,"
Pridaj záložku 38 ak sa teda v krajine svojho zajatia, do ktorej ich odviedli, celým svojím srdcom a celou svojou dušou obrátia k tebe a budú sa modliť smerom k svojej krajine, ktorú si dal ich otcom, k mestu, ktoré si si vyvolil, a k domu, ktorý som postavil tvojmu menu,
Druhá kniha kroník - kapitola 7
Pridaj záložku 14 a môj ľud, ktorý sa volá mojím menom, sa skloní a bude sa modliť, bude hľadať moju tvár a odvráti sa od svojich zlých ciest, ja vypočujem z neba, odpustím ich vinu a ich zem uzdravím.
Kniha Tobiáš - kapitola 3
Pridaj záložku 1 So zarmútenou dušou som vzdychal a plakal. A vzlykavo som sa začal modliť:
Kniha Tobiáš - kapitola 8
Pridaj záložku 5 Ona vstala a začali sa modliť a prosiť Pána, aby im daroval spásu. Začali slovami: "Zvelebený buď, Bože našich otcov, a nech je zvelebené tvoje meno po všetky veky vekov! Nech ti dobrorečia nebesia i všetko tvoje stvorenie po všetky veky!
Kniha Judita - kapitola 11
Pridaj záložku 17 Lebo tvoja služobnica je bohabojná a slúži vo dne v noci nebeskému Bohu. A teraz zostanem u teba, môj pane, ale tvoja služobnica bude v noci vychádzať do údolia. Budem sa modliť k Bohu a on mi oznámi, kedy spáchajú svoje hriechy.
Kniha Ester - kapitola 13
Pridaj záložku 8 Mardochej sa rozpamätal na všetky Pánove diela a začal sa modliť k Pánovi.
Kniha žalmov - kapitola 32
Pridaj záložku 6 Preto každý nábožný bude sa modliť k tebe v čase tiesne. A záplavy veľkých vôd sa k nemu nepriblížia.
Kniha žalmov - kapitola 72
Pridaj záložku 15 Bude žiť a z Arábie zlato dostávať, stále sa budú modliť za neho a dobrorečiť mu každý deň.
Kniha Sirachovcova - kapitola 3
Pridaj záložku 6 Kto si ctí otca, nájde radosť na synoch a bude vždy vyslyšaný, keď sa bude modliť.
Kniha Sirachovcova - kapitola 7
Pridaj záložku 10 Nezanedbaj modliť sa a dávať almužnu!


16.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 21:35 avatar
Kniha proroka Izaiáša - kapitola 16
Pridaj záložku 12 Až sa zjaví Moab a namáhať sa bude na výšinách a vojde sa modliť do svojej svätyne, nič nezmôže.
Kniha proroka Jeremiáša - kapitola 29
Pridaj záložku 12 Keď budete volať ku mne, keď prídete a budete sa ku mne modliť, vyslyším vás.
Druhá kniha Machabejcov - kapitola 12
Pridaj záložku 42 Potom sa začali modliť a prosili, aby im toto previnenie, ktorého sa dopustili, bolo úplne odpustené. Šľachetný Júda napomínal však ľud, aby sa chránil hriechov, keď na vlastné oči videli následky hriechu u padlých.
Pridaj záložku 44 Veď keby sa nebol nádejal, že padlí raz budú vzkriesení, bolo by bývalo zbytočné a nerozumné modliť sa za mŕtvych.
Evanjelium podľa Matúša - kapitola 6
Pridaj záložku 6 Ale keď sa ty ideš modliť, vojdi do svojej izby, zatvor za sebou dvere a modli sa k svojmu Otcovi, ktorý je v skrytosti. A tvoj Otec ťa odmení, lebo on vidí aj v skrytosti.
Pridaj záložku 9 Vy sa budete modliť takto: Otče náš, ktorý si na nebesiach, posväť sa tvoje meno,
Evanjelium podľa Matúša - kapitola 14
Pridaj záložku 23 Keď rozpustil zástupy, vystúpil sám na vrch modliť sa. Zvečerilo sa a on tam bol sám.
Evanjelium podľa Marka - kapitola 6
Pridaj záložku 46 Keď ich rozpustil, odišiel na vrch modliť sa.
Evanjelium podľa Marka - kapitola 11
Pridaj záložku 25 A keď vstanete modliť sa, odpustite, ak máte niečo proti niekomu, aby aj vám váš Otec, ktorý je na nebesiach, odpustil vaše hriechy." (
Evanjelium podľa Lukáša - kapitola 6
Pridaj záložku 12 V tých dňoch vyšiel na vrch modliť sa a strávil celú noc v modlitbe s Bohom.
Evanjelium podľa Lukáša - kapitola 9
Pridaj záložku 28 Asi o osem dní po týchto slovách vzal so sebou Petra, Jána a Jakuba a vystúpil na vrch modliť sa.
Evanjelium podľa Lukáša - kapitola 11
Pridaj záložku 1 Raz sa na ktoromsi mieste modlil. Keď skončil, povedal mu jeden z jeho učeníkov: "Pane, nauč nás modliť sa, ako Ján naučil svojich učeníkov."
Evanjelium podľa Lukáša - kapitola 18
Pridaj záložku 1 Rozpovedal im podobenstvo, ako sa treba stále modliť a neochabovať:
Pridaj záložku 10 "Dvaja ľudia vstúpili do chrámu modliť sa. Jeden bol farizej, druhý mýtnik.
Skutky apoštolov - kapitola 10
Pridaj záložku 9 Na druhý deň, keď boli na ceste a blížili sa k mestu, Peter vyšiel okolo poludnia na strechu modliť sa.
Skutky apoštolov - kapitola 16
Pridaj záložku 16 Keď sme sa šli zasa modliť, stretli sme akúsi dievčinu, ktorá mala vešteckého ducha a veštením prinášala svojim pánom veľký zisk.
List Rimanom - kapitola 8
Pridaj záložku 26 Tak aj Duch prichádza na pomoc našej slabosti, lebo nevieme ani to, za čo sa máme modliť, ako treba; a sám Duch sa prihovára za nás nevysloviteľnými vzdychmi.
Prvý list Korinťanom - kapitola 14
Pridaj záložku 15 Čo teda? Budem sa modliť duchom, budem sa modliť aj mysľou. Budem spievať duchom, budem spievať aj mysľou.
Druhý list Korinťanom - kapitola 9
Pridaj záložku 14 budú sa za vás modliť a túžiť po vás pre nesmiernu Božiu milosť, ktorá je vo vás.
List Kolosanom - kapitola 1
Pridaj záložku 9 Preto aj my odo dňa, keď sme to počuli, neprestávame sa za vás modliť a prosiť, aby ste boli naplnení poznaním jeho vôle vo všetkej múdrosti a duchovnej chápavosti,
Prvý Jánov list - kapitola 5
Pridaj záložku 16 Keď niekto vidí, že jeho brat pácha hriech, ktorý nevedie k smrti, nech prosí a Boh mu dá život, totiž tým, čo páchajú hriech, ktorý nevedie k smrti. Je aj hriech, ktorý vedie k smrti; o takom nehovorím, že sa treba zaň modliť.


17.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 21:37 avatar
92 veršov obsahuje slovo "modlil"
Našli sme 92 veršov, ktoré obsahujú modlil.

Kniha Genezis - kapitola 32
Pridaj záložku 10 A Jakub sa modlil: "Bože môjho otca Abraháma, Bože môjho otca Izáka, Pane, ktorý si mi hovoril: "Vráť sa späť do svojej krajiny a k svojim príbuzným a postarám sa o tvoje šťastie."
Kniha sudcov - kapitola 13
Pridaj záložku 8 Manue sa modlil k Pánovi a vravel: "Prepáč, Pane! Nech k nám ešte príde Boží muž, ktorého si poslal, a nech nás poučí, čo máme robiť s chlapcom, ktorý sa nám má narodiť!"
Prvá kniha Samuelova - kapitola 1
Pridaj záložku 10 Ona sa v trpkosti svojej duše modlila k Pánovi a horko plakala.
Pridaj záložku 26 I povedala: "Prosím, môj pane. Ako žiješ, môj pane, ja som tá žena, čo tu stála pri tebe a modlila sa k Pánovi.
Prvá kniha Samuelova - kapitola 2
Pridaj záložku 1 Anna sa modlila a hovorila: "Srdce mi plesá v Pánovi, v Pánovi sa zdvihol môj roh, otvorím si ústa na nepriateľa, lebo sa radujem z tvojej pomoci.
Prvá kniha Samuelova - kapitola 8
Pridaj záložku 6 Ale Samuelovi sa nepáčilo, keď mu hovorili: "Daj nám kráľa, nech panuje nad nami!" Preto sa Samuel modlil k Pánovi.
Prvá kniha kráľov - kapitola 8
Pridaj záložku 54 Keď sa Šalamún domodlil do konca túto prosebnú modlitbu k Pánovi, vstal od Pánovho oltára, kde kľačal na kolenách a dlane mal rozprestreté k nebu.
Druhá kniha kráľov - kapitola 4
Pridaj záložku 33 Vošiel teda, zavrel za nimi dvoma dvere a modlil sa k Pánovi.
Druhá kniha kráľov - kapitola 6
Pridaj záložku 17 A Elizeus sa modlil: "Pane, otvor mu oči, nech vidí!" Vtom Pán otvoril sluhove oči a videl, že vrch okolo Elizea je plný ohnivých koní a vozov.
Pridaj záložku 18 A keď (nepriatelia) zišli k nemu, modlil sa Elizeus k Pánovi: "Pobi, prosím, tento národ slepotou!" I pobil ich slepotou podľa Elizeových slov.
Druhá kniha kráľov - kapitola 19
Pridaj záložku 15 Potom sa Ezechiáš modlil pred Pánom: "Pane zástupov, Bože Izraela, ktorý tróniš nad cherubmi! Ty jediný si Bohom všetkých kráľovstiev zeme; ty si urobil nebesá i zem.
Pridaj záložku 20 Vtedy Amosov syn Izaiáš poslal Ezechiášovi odkaz: "Toto hovorí Pán, Boh Izraela: Za čo si sa modlil ku mne o asýrskom kráľovi Sennacheribovi, (som počul).
Druhá kniha kráľov - kapitola 20
Pridaj záložku 2 Nato sa Ezechiáš obrátil tvárou k stene a modlil sa k Pánovi.
Druhá kniha kroník - kapitola 30
Pridaj záložku 18 Keďže mnohí z ľudu, mnohí z Efraima, Manassesa, Isachara a Zabulona, neboli očistení a jedli veľkonočného baránka nie tak, ako bolo predpísané, Ezechiáš sa za nich modlil: "Dobrý Pán nech sa uzmieri za
Druhá kniha kroník - kapitola 32
Pridaj záložku 20 Preto sa kráľ Ezechiáš a prorok Izaiáš, Amosov syn, modlili a volali do neba.
Pridaj záložku 24 V tých dňoch Ezechiáš ochorel na smrť. I modlil sa k Pánovi a on k nemu hovoril a dal mu znamenie.
Druhá kniha kroník - kapitola 33
Pridaj záložku 13 a modlil sa k nemu. I dal sa mu uprosiť, vypočul jeho modlitbu a priviedol ho späť do Jeruzalema, do jeho kráľovstva. Vtedy Manasses poznal, že Pán je Boh.
Kniha Ezdrášova - kapitola 6
Pridaj záložku 10 aby prinášali nebeskému Bohu ľúbe obety a modlili sa za blažený život kráľa a jeho rodiny.
Kniha Ezdrášova - kapitola 10
Pridaj záložku 1 Kým sa ráš modlil a kým sa vyznával s plačom, ležiac (dolu tvárou) pred Božím príbytkom, poschodil sa k nemu veľký zástup Izraelitov, mužov, žien a detí, a ľud plakal usedavým plačom.
Kniha Nehemiášova - kapitola 1
Pridaj záložku 4 Keď som počul tieto slová, sadol som si, plakal som a kvílil celé dni, postil a modlil som sa k nebeskému Bohu.
Kniha Tobiáš - kapitola 3
Pridaj záložku 11 V tej chvíli vystrela ruky k obloku a modlila sa: "Zvelebený si, Pane, milosrdný Bože, a zvelebené je tvoje sväté a vznešené meno naveky. Nech ťa velebia všetky tvoje diela naveky.
Kniha Tobiáš - kapitola 12
Pridaj záložku 12 Vedzte teda: Keď si sa modlil ty a Sára, ja som prednášal spomienku vašej modlitby pred Pánovu slávu. A takisto, keď si pochovával mŕtvych.
Kniha Judita - kapitola 12
Pridaj záložku 8 Keď vystupovala, modlila sa k Pánovi, Bohu Izraela, aby riadil jej cestu na povýšenie jej ľudu.
Kniha Judita - kapitola 13
Pridaj záložku 4 Medzitým odišli všetci od najmenšieho po najväčšieho, nik nezostal v jeho spálni. Judita si stala k jeho hlave a ticho sa modlila: "Pane, Pane, Bože každej sily, zhliadni v túto hodinu na to, čo urobia moje ruky na oslávenie Jeruzalema.
Kniha Ester - kapitola 14
Pridaj záložku 3 A modlila sa k Pánovi, Izraelovmu Bohu: "Môj Pane, ktorý si naším jediným kráľom, pomáhaj mne opustenej, ktorá nemá okrem teba nijakého iného pomocníka.
Kniha Jób - kapitola 42
Pridaj záložku 10 Potom Pán zmenil Jóbov údel, lebo sa modlil za svojich druhov. A Pán dvojnásobne rozmnožil Jóbovo imanie.
Kniha žalmov - kapitola 35
Pridaj záložku 13 Keď oni boli chorí, ja som nosil rúcho kajúcne. Umŕtvoval som sa pôstom a v srdci som sa stále modlil.
Kniha múdrosti - kapitola 7
Pridaj záložku 7 Preto som sa modlil: Bol mi daný rozum. Prosil som a vošiel duch múdrosti do mňa.
Kniha Sirachovcova - kapitola 50
Pridaj záložku 23 A (ľud) sa modlil znovu tú modlitbu, (ktorou) si žiadal ukázať mu Božiu silu.
Kniha proroka Izaiáša - kapitola 37
Pridaj záložku 15 Potom sa Ezechiáš modlil k Pánovi:
Kniha proroka Izaiáša - kapitola 37
Pridaj záložku 21 Vtedy Amosov syn Izaiáš poslal Ezechiášovi odkaz: "Toto hovorí Pán, Boh Izraela: Za čo si sa modlil ku mne o asýrskom kráľovi Sennacheribovi, (som počul). Toto je slovo, čo o ňom prehovoril Pán:
Kniha proroka Izaiáša - kapitola 38
Pridaj záložku 2 Nato sa Ezechiáš obrátil tvárou k stene a modlil sa k Pánovi:
Kniha proroka Jeremiáša - kapitola 32
Pridaj záložku 16 Keď som odovzdal kúpnu listinu Baruchovi, synovi Nériho, takto som sa modlil k Pánovi.
Kniha proroka Barucha - kapitola 1
Pridaj záložku 5 Oni plakali, postili a modlili sa pred Pánom,
Kniha proroka Daniela - kapitola 3
Pridaj záložku 25 Azariáš však stál a modlil sa. Otvoril uprostred ohňa ústa a hovoril:
Kniha proroka Daniela - kapitola 6
Pridaj záložku 11 Keď sa Daniel dozvedel, že spis je podpísaný, išiel domov - obloky hornej izby mal otvorené smerom k Jeruzalemu - a tri razy denne padal na kolená, modlil sa a oslavoval svojho Boha tak, ako to robieval aj predtým.
Kniha proroka Daniela - kapitola 9
Pridaj záložku 4 Modlil som sa teda k Pánovi, svojmu Bohu, a vyznával som sa. I hovoril som: "Prosím, Pane, Bože veľký a hrozný, ktorý zachovávaš zmluvu a milosrdenstvo k tým, čo ťa milujú a zachovávajú tvoje príkazy!
Pridaj záložku 20 Ešte som hovoril a modlil som sa a vyznával som svoj hriech a hriech svojho ľudu, Izraela, a predkladal som Pánovi, svojmu Bohu, svoje prosby za svoju svätú horu,
Kniha proroka Jonáša - kapitola 2
Pridaj záložku 2 Jonáš sa modlil z vnútra ryby k Pánovi, svojmu Bohu,
Kniha proroka Jonáša - kapitola 4
Pridaj záložku 2 I modlil sa k Pánovi: "Ach, Pane, či som to nepovedal, kým som bol vo svojej krajine? Preto som chcel najprv utiecť do Taršišu, veď som vedel, že si láskavý a milosrdný Boh, trpezlivý a veľký v zľutovaní a zmilúvaš sa nad nešťastím.
Prvá kniha Machabejcov - kapitola 3
Pridaj záložku 44 Zišli sa dovedna, aby boli pripravení do boja a tiež aby sa modlili a vyprosili si milosrdenstvo a zľutovanie.
Prvá kniha Machabejcov - kapitola 4
Pridaj záložku 30 Keď videl silné vojsko, modlil sa takto: "Buď zvelebený, záchranca Izraela, ktorý si (kedysi) odrazil útok obra rukou svojho služobníka Dávida a tábor Filištíncov si vydal do rúk Šaulovho syna Jonatána a jeho zbrojnoša.
Prvá kniha Machabejcov - kapitola 7
Pridaj záložku 40 Júda sa zas utáboril pri Adase s tritisíc mužmi. A Júda sa modlil:
Prvá kniha Machabejcov - kapitola 11
Pridaj záložku 71 Tu si Jonatán roztrhol odev, nasypal si zeme na hlavu a modlil sa.
Druhá kniha Machabejcov - kapitola 1
Pridaj záložku 8 Vypálili (chrámovú) bránu a vyliali nevinnú krv. My sme sa však modlili k Pánovi a boli sme vyslyšaní. Prinášali sme zápalné i suché obety, rozžali sme svetlá a predložili chleby.
Pridaj záložku 23 Keď sa obeta dokonávala, kňazi a všetci prítomní sa modlili. Jonatán začínal a ostatní spolu s Nehemiášom odpovedali.
Druhá kniha Machabejcov - kapitola 2
Pridaj záložku 10 Ako sa Mojžiš modlil k Pánovi a spadol oheň z neba a strávil obetu, tak aj Šalamún sa modlil a spadol oheň a strávil celostné žertvy.
Druhá kniha Machabejcov - kapitola 3
Pridaj záložku 20 Všetky však spínali ruky k nebu a modlili sa.
Druhá kniha Machabejcov - kapitola 5
Pridaj záložku 4 Preto sa všetci modlili, aby sa ten úkaz stal dobrým znamením.
Druhá kniha Machabejcov - kapitola 8
Pridaj záložku 14 Iní zas predávali všetko, čo im zostalo, a zároveň sa modlili k Pánovi, aby ich vyslobodil od zločinného Nikanora, ktorý ich predal už pred bojom.
Druhá kniha Machabejcov - kapitola 9
Pridaj záložku 13 I modlil sa ten ničomník k Pánovi, ktorý sa už nemal nad ním zmilovať, a sľuboval,
Druhá kniha Machabejcov - kapitola 10
Pridaj záložku 26 Pri podstavci oltára padli na kolená a modlili sa, aby sa nad nimi zmiloval a aby bol nepriateľom ich nepriateľov a protivníkom ich protivníkov, ako hovorí zákon.
Druhá kniha Machabejcov - kapitola 15
Pridaj záložku 22 Keď ho vzýval, modlil sa takto: "Ty, Pane, ktorý si poslal za čias júdskeho kráľa Ezechiáša svojho anjela a pobil zo Sennacheribovho vojska stoosemdesiatpäťtisíc:
Pridaj záložku 27 Bojovali síce rukami, ale v srdciach sa modlili k Bohu a porazili nie menej ako tridsaťpäťtisíc (mužov), mocne rozradostnení zjavnou Božou pomocou.
Evanjelium podľa Matúša - kapitola 19
Pridaj záložku 13 Vtedy mu priniesli deti, aby na ne položil ruky a pomodlil sa. Ale učeníci ich okrikovali.
Evanjelium podľa Matúša - kapitola 26
Pridaj záložku 39 Trochu poodišiel, padol na tvár a modlil sa: "Otče môj, ak je možné, nech ma minie tento kalich. No nie ako ja chcem, ale ako ty."
Pridaj záložku 42 Znova odišiel a modlil sa: "Otče môj, ak ma tento kalich nemôže minúť a musím ho piť, nech sa stane tvoja vôľa."
Pridaj záložku 44 Nechal ich, znova sa vzdialil a tretí raz sa modlil tými istými slovami.
Evanjelium podľa Marka - kapitola 1
Pridaj záložku 35 Včasráno, hneď na úsvite, vstal a vyšiel von. Utiahol sa na pusté miesto a tam sa modlil.
Evanjelium podľa Marka - kapitola 14
Pridaj záložku 35 Trocha poodišiel, padol na zem a modlil sa, aby ho, ak je možné, minula táto hodin
Evanjelium podľa Marka - kapitola 14
Pridaj záložku 39 Znova odišiel a modlil sa tými istými slovami.
Evanjelium podľa Lukáša - kapitola 1
Pridaj záložku 10 V čase kadidlovej obety sa vonku modlilo množstvo ľudu.
Evanjelium podľa Lukáša - kapitola 3
Pridaj záložku 21 Keď sa všetok ľud dával krstiť a keď bol pokrstený aj Ježiš a modlil sa, otvorilo sa nebo,
Evanjelium podľa Lukáša - kapitola 5
Pridaj záložku 16 On sa však utiahol na púšť a modlil sa.
Evanjelium podľa Lukáša - kapitola 9
Pridaj záložku 18 Keď raz osamote modlil a boli s ním učeníci, opýtal sa ich: "Za koho ma pokladajú zástupy?"
Pridaj záložku 29 Ako sa modlil, zmenil sa vzhľad jeho tváre a jeho odev zažiaril belobou.
Evanjelium podľa Lukáša - kapitola 11
Pridaj záložku 1 Raz sa na ktoromsi mieste modlil. Keď skončil, povedal mu jeden z jeho učeníkov: "Pane, nauč nás modliť sa, ako Ján naučil svojich učeníkov."
Evanjelium podľa Lukáša - kapitola 18
Pridaj záložku 11 Farizej sa postavil a takto sa v sebe modlil: "Bože, ďakujem ti, že nie som ako ostatní ľudia: vydierači, nespravodlivci, cudzoložníci alebo aj ako tento mýtnik.
Evanjelium podľa Lukáša - kapitola 22
Pridaj záložku 41 Sám sa od nich vzdialil asi toľko, čo by kameňom dohodil, kľakol si a modlil sa:
Pridaj záložku 43 Tu sa mu zjavil anjel z neba a posilňoval ho. A on sa v smrteľnej úzkosti ešte vrúcnejšie modlil,
Skutky apoštolov - kapitola 1
Pridaj záložku 24 A modlili sa: "Pane, ty poznáš srdcia všetkých ľudí; ukáž, ktorého z týchto dvoch si si vyvolil,
Skutky apoštolov - kapitola 4
Pridaj záložku 31 A keď sa pomodlili, zatriaslo sa miesto, na ktorom boli zhromaždení, všetkých naplnil Svätý Duch a smelo hlásali Božie slovo.
Skutky apoštolov - kapitola 6
Pridaj záložku 6 Postavili ich pred apoštolov a oni sa modlili a vložili na nich ruky.
Skutky apoštolov - kapitola 7
Pridaj záložku 59 Štefana kameňovali a on sa modlil: "Pane Ježišu, prijmi môjho ducha."
Skutky apoštolov - kapitola 8
Pridaj záložku 15 Oni ta zašli a modlili sa za nich, aby dostali Ducha Svätého,
Skutky apoštolov - kapitola 9
Pridaj záložku 40 Peter poslal všetkých von, kľakol si a pomodlil sa. Potom obrátený k mŕtvole povedal: "Tabita, vstaň!" Ona otvorila oči a keď videla Petra, posadila sa.
Skutky apoštolov - kapitola 10
Pridaj záložku 2 Bol nábožný a bohabojný s celým svojím domom. Dával veľa almužien ľudu a ustavične sa modlil k Bohu.
Pridaj záložku 30 Kornélius povedal: "Sú to štyri dni práve v túto hodinu, čo som sa o tretej hodine popoludní modlil vo svojom dome. Tu predo mnou zastal muž v bielom odeve
Skutky apoštolov - kapitola 11
Pridaj záložku 5 "Bol som v meste Joppe, modlil som sa a vo vytržení som mal videnie: akási nádoba ako veľké prestieradlo spúšťané za štyri rohy zostupovala z neba a prišla až ku mne.
Skutky apoštolov - kapitola 12
Pridaj záložku 5 Petra teda strážili vo väzení. Ale cirkev sa bez prestania modlila k Bohu za neho.
Pridaj záložku 12 Ako o tom uvažoval, došiel k domu Márie, matky Jána, ktorý sa volá Marek, kde boli mnohí zhromaždení a modlili sa.
Skutky apoštolov - kapitola 13
Pridaj záložku 3 Oni sa postili a modlili, vložili na nich ruky a prepustili ich.
Skutky apoštolov - kapitola 14
Pridaj záložku 23 A keď im po jednotlivých cirkvách ustanovili starších, modlili sa a postili a odporúčali ich Pánovi, v ktorého uverili.
Skutky apoštolov - kapitola 16
Pridaj záložku 25 O polnoci sa Pavol a Sílas modlili a spievali Bohu chválospevy a väzni ich počúvali.
Skutky apoštolov - kapitola 20
Pridaj záložku 36 Keď to povedal, kľakol si a modlil sa s nimi všetkými.
Skutky apoštolov - kapitola 21
Pridaj záložku 5 Keď tie dni uplynuli vybrali sme sa na cestu. Všetci aj s manželkami a deťmi nás odprevadili až za mesto. Na brehu sme si kľakli a pomodlili sme sa.
Skutky apoštolov - kapitola 22
Pridaj záložku 17 Keď som sa potom vrátil do Jeruzalema a modlil som sa v chráme, padol som do vytrženia
Skutky apoštolov - kapitola 28
Pridaj záložku 8 Publiov otec práve ležal v horúčke a trápila ho úplavica. Pavol k nemu vošiel, pomodlil sa, vložil naň ruky a uzdravil ho.
Prvý list Korinťanom - kapitola 11
Pridaj záložku 13 Posúďte sami: Sluší sa, aby sa žena modlila k Bohu nezahalená?
Prvý list Timotejovi - kapitola 2
Pridaj záložku 8 Chcem teda, aby sa muži modlili na každom mieste a dvíhali čisté ruky bez hnevu a hádok
Jakubov list - kapitola 5
Pridaj záložku 17 Eliáš bol krehký človek ako my a keď sa naliehavo modlil, aby nepršalo, nepršalo na zemi tri roky a šesť mesiacov.
Pridaj záložku 18 A znova sa modlil a nebo dalo dážď a zem vydala svoj plo


18.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 21:39 avatar
Našli sme 21 veršov, ktoré obsahujú modlili.

Druhá kniha kroník - kapitola 32
Pridaj záložku 20 Preto sa kráľ Ezechiáš a prorok Izaiáš, Amosov syn, modlili a volali do neba.
Kniha Ezdrášova - kapitola 6
Pridaj záložku 10 aby prinášali nebeskému Bohu ľúbe obety a modlili sa za blažený život kráľa a jeho rodiny.
Kniha proroka Barucha - kapitola 1
Pridaj záložku 5 Oni plakali, postili a modlili sa pred Pánom,
Prvá kniha Machabejcov - kapitola 3
Pridaj záložku 44 Zišli sa dovedna, aby boli pripravení do boja a tiež aby sa modlili a vyprosili si milosrdenstvo a zľutovanie.
Druhá kniha Machabejcov - kapitola 1
Pridaj záložku 8 Vypálili (chrámovú) bránu a vyliali nevinnú krv. My sme sa však modlili k Pánovi a boli sme vyslyšaní. Prinášali sme zápalné i suché obety, rozžali sme svetlá a predložili chleby.
Pridaj záložku 23 Keď sa obeta dokonávala, kňazi a všetci prítomní sa modlili. Jonatán začínal a ostatní spolu s Nehemiášom odpovedali.
Druhá kniha Machabejcov - kapitola 3
Pridaj záložku 20 Všetky však spínali ruky k nebu a modlili sa.
Druhá kniha Machabejcov - kapitola 5
Pridaj záložku 4 Preto sa všetci modlili, aby sa ten úkaz stal dobrým znamením.
Druhá kniha Machabejcov - kapitola 8
Pridaj záložku 14 Iní zas predávali všetko, čo im zostalo, a zároveň sa modlili k Pánovi, aby ich vyslobodil od zločinného Nikanora, ktorý ich predal už pred bojom.
Druhá kniha Machabejcov - kapitola 10
Pridaj záložku 26 Pri podstavci oltára padli na kolená a modlili sa, aby sa nad nimi zmiloval a aby bol nepriateľom ich nepriateľov a protivníkom ich protivníkov, ako hovorí zákon.
Druhá kniha Machabejcov - kapitola 15
Pridaj záložku 27 Bojovali síce rukami, ale v srdciach sa modlili k Bohu a porazili nie menej ako tridsaťpäťtisíc (mužov), mocne rozradostnení zjavnou Božou pomocou.
Skutky apoštolov - kapitola 1
Pridaj záložku 24 A modlili sa: "Pane, ty poznáš srdcia všetkých ľudí; ukáž, ktorého z týchto dvoch si si vyvolil,
Skutky apoštolov - kapitola 4
Pridaj záložku 31 A keď sa pomodlili, zatriaslo sa miesto, na ktorom boli zhromaždení, všetkých naplnil Svätý Duch a smelo hlásali Božie slovo.
Skutky apoštolov - kapitola 6
Pridaj záložku 6 Postavili ich pred apoštolov a oni sa modlili a vložili na nich ruky.
Skutky apoštolov - kapitola 8
Pridaj záložku 15 Oni ta zašli a modlili sa za nich, aby dostali Ducha Svätého,
Skutky apoštolov - kapitola 12
Pridaj záložku 12 Ako o tom uvažoval, došiel k domu Márie, matky Jána, ktorý sa volá Marek, kde boli mnohí zhromaždení a modlili sa.
Skutky apoštolov - kapitola 13
Pridaj záložku 3 Oni sa postili a modlili, vložili na nich ruky a prepustili ich.
Skutky apoštolov - kapitola 14
Pridaj záložku 23 A keď im po jednotlivých cirkvách ustanovili starších, modlili sa a postili a odporúčali ich Pánovi, v ktorého uverili.
Skutky apoštolov - kapitola 16
Pridaj záložku 25 O polnoci sa Pavol a Sílas modlili a spievali Bohu chválospevy a väzni ich počúvali.
Skutky apoštolov - kapitola 21
Pridaj záložku 5 Keď tie dni uplynuli vybrali sme sa na cestu. Všetci aj s manželkami a deťmi nás odprevadili až za mesto. Na brehu sme si kľakli a pomodlili sme sa.
Prvý list Timotejovi - kapitola 2
Pridaj záložku 8 Chcem teda, aby sa muži modlili na každom mieste a dvíhali čisté ruky bez hnevu a hádok.


19.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 21:39 avatar
Modloslužobníci Biblie môžete sa vyjadriť ku každému veršu Biblie?


20.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 21:41 avatar
Zdá sa, že modlenie a modlitba je dosť dôležitá ako to vyznieva aj z Biblie a je zaujímavé, že modloslužobníci Biblie sa nemodlia len citujú z Biblie - aj to čo im pasuje a nie všetko a hlavne to ešte aj nesprávne vyložia.


22.
označiť príspevok

Luther muž
   13. 11. 2016, 22:00 avatar
Ako vieš že sa nemodlím len citujem z biblie? To sa mám modliť ako vy katolíci? V kostole aby ma ľudia videli a obdivovali? To sa mám modliť ako vy k stvoreniu? K Márii?

Ja sa modlím skrze Ježiša Krista k Otcovi. Niekedy mu rozprávam veci ako ho ľúbim a ďakujem za všetko čo pre mňa urobil. Za to že mi otvoril oči a ja som mohol spoznať pravdu. Častokrát mi pri modlitbe vyjdu aj slzy šťastia. Samozrejme niekedy ho aj o niečo poprosím.

Nerapotám modlitby ako vy 300x zdravas a modlenie sa k stvoreniu. Nepotrebujem sa modliť v kostole aby ma ľudia videli ako sa modlím.

Modlenie prirovnám k žene ktorú ľúbim.
Keď milujem ženu tak jej poviem ľúbim ťa a sme spolu šťastní.

Neprídem k žena a nevravím jej pol hodiny milujem ťa milujem ťa milujem ťa milujem ťa milujem ťa milujem ťa.

Takto sa vy modlievate ruženec a ešte aj k Márii čo je vrchol.


23.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 22:08 avatar
Máš sa modliť a robiť čo je v Biblií a vidno, že to nedodržiavaš.


24.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 22:10 avatar
11 Farizej sa postavil a takto sa v sebe modlil: "Bože, ďakujem ti, že nie som ako ostatní ľudia: vydierači, nespravodlivci, cudzoložníci alebo aj ako tento mýtnik


25.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 22:11 avatar
čisto ako ty versus katolíci,


30.
označiť príspevok

Luther muž
   13. 11. 2016, 22:21 avatar
čisto ako ty vs protestanti.


26.
označiť príspevok

Luther muž
   13. 11. 2016, 22:13 avatar
"11 Farizej sa postavil a takto sa v sebe modlil: "Bože, ďakujem ti, že nie som ako ostatní ľudia: vydierači, nespravodlivci, cudzoložníci alebo aj ako tento mýtnik"

"Máš sa modliť a robiť čo je v Biblií a vidno, že to nedodržiavaš."

"Ako sa správajú a ako používajú modloslužobnici citáty z Biblie. Napr. modlitba alebo modlenie. Pôjdu na web sv. písma a dajú do vyhľadávača - modlitba, modlenie, modlil, modlili - potom rýchlo prejdu citáty a ktoré im pasujú do vlastného samovykladania(vlastného náboženstva) ta ich sem dajú. Takže poďme sa pozrieť čo všetko nájdu v Biblií - modloslužobníci Biblie a všimnite si, že zďaleka sem nedali všetky citáty. Čo je dosť problém, lebo ako modloslužobnici Biblie sú povinní dodržiavať všetky citáty, nielen niektoré, ktoré im vyhľadávať na webe alebo ujo Google ukáže. Takže poďme na to:"

5 A keď sa modlíte, nebuďte ako pokrytci, ktorí sa radi postojačky modlievajú v synagógach a na rohoch ulíc, aby ich ľudia videli. Veru, hovorím vám: Už dostali svoju odmenu. 6 Ale keď sa ty ideš modliť, vojdi do svojej izby, zatvor za sebou dvere a modli sa k svojmu Otcovi, ktorý je v skrytosti. A tvoj Otec ťa odmení, lebo on vidí aj v skrytosti. 7 Keď sa modlíte, nehovorte veľa ako pohania. Myslia si, že budú vypočutí pre svoju mnohovravnosť. 8 Nenapodobňujte ich; veď váš Otec vie, čo potrebujete, prv, ako by ste ho prosili.

Čiže si s prepačením ako sa vraví serieš do huby.


27.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 22:14 avatar
Prvý list Timotejovi - kapitola 2
Pridaj záložku 8 Chcem teda, aby sa muži modlili na každom mieste a dvíhali čisté ruky bez hnevu a hádok.

Robíš to?


29.
označiť príspevok

Luther muž
   13. 11. 2016, 22:17 avatar
5 A keď sa modlíte, nebuďte ako pokrytci, ktorí sa radi postojačky modlievajú v synagógach a na rohoch ulíc, aby ich ľudia videli. Veru, hovorím vám: Už dostali svoju odmenu. 6 Ale keď sa ty ideš modliť, vojdi do svojej izby, zatvor za sebou dvere a modli sa k svojmu Otcovi, ktorý je v skrytosti. A tvoj Otec ťa odmení, lebo on vidí aj v skrytosti. 7 Keď sa modlíte, nehovorte veľa ako pohania. Myslia si, že budú vypočutí pre svoju mnohovravnosť. 8 Nenapodobňujte ich; veď váš Otec vie, čo potrebujete, prv, ako by ste ho prosili.

Robíš to ako vravel Kristus?


28.
označiť príspevok

Luther muž
   13. 11. 2016, 22:17 avatar
5 A keď sa modlíte, nebuďte ako pokrytci, ktorí sa radi postojačky modlievajú v synagógach a na rohoch ulíc, aby ich ľudia videli. Veru, hovorím vám: Už dostali svoju odmenu. 6 Ale keď sa ty ideš modliť, vojdi do svojej izby, zatvor za sebou dvere a modli sa k svojmu Otcovi, ktorý je v skrytosti. A tvoj Otec ťa odmení, lebo on vidí aj v skrytosti. 7 Keď sa modlíte, nehovorte veľa ako pohania. Myslia si, že budú vypočutí pre svoju mnohovravnosť. 8 Nenapodobňujte ich; veď váš Otec vie, čo potrebujete, prv, ako by ste ho prosili.

Ja nie som farizej. Len odpovedám na tvoje farizejské písanie.
A podkladám to písmom, že to ako sa modlíš nie je v súlade s Božou vôľou a to ku komu sa modlíš (Mária) sa Bohu hnusí.

11 Farizej sa postavil a takto sa v sebe modlil: "Bože, ďakujem ti, že nie som ako ostatní ľudia: vydierači, nespravodlivci, cudzoložníci alebo aj ako tento mýtnik

Bože ďakujem ti že nie som ako ostatní ľudia som v katolíckej cirkvi jedinej pravej. Nie som ako ostatní ľudia oni len citujú z biblie. Bože nie som ako ostatní ľudia chodím pravidelne do kostola, pravidelne na omše, pravidelne sa spovedám kňazovi, modlím sa hodiny a hodiny ruženec k Márii.


31.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 22:22 avatar
Ešte musíš odpovedať a vysvetliť všetky citáty z Biblie len o slove modlitba, modlili. Začni ich vysvetľovať a ako to dodržuješ. A prečo si uviedol z celej Biblie len niektoré citáty a nie všetky? Nechce sa ti ich dodržiavať? Čakám, že to všetko vysvetliš.


34.
označiť príspevok

Luther muž
   13. 11. 2016, 22:25 avatar
Musím? Ježiš nám ukázal ako sa máme modliť. Ja to dodržiavam. Azda ti nestačí to čo povedal sám Kristus? Asi nie ináč by si sa nemodlila k Márii ruženec hodinu denne v kuse oko pohan.


38.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 22:27 avatar
Takže nedodržiavaš Bibliu? No nič, stále hovoríš, že jedine Biblia a nerobíš podľa nej. A ešte ani necituješ čo treba a z desiatok citátov si vyberáš ako sa ti páči. No nič.


49.
označiť príspevok

Luther muž
   13. 11. 2016, 22:32 avatar
Spamätaj sa. Ježiš nám jasne povedal ako sa máme modliť. Držím sa toho čo povedal Kristus. Píš si čo chceš. Modli sa pre mňa zamňa aj k Michalovi Dočolomanskému možno ti vyprosí niečo. Ja sa budem modliť k Otcovi skrze Krista. Viac o tom nemám čo povedať.

Ty sa modli donekonečna tie naučené modlitby k anjelom Márii. Ja sa pomodlím zo srdca k Otcovi skrze Ježiša Krista.


58.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 22:38 avatar
Nedodržiavaš čo hovoril Pán Ježiš a nedodržiavaš čo sa píše v Biblie, ktorá je tvoja jediná modla a jej citáty. Z jej množstva stoviek citátov nedodržiavaš ani tých zopár a už vôbec nie všetky - to znamená, že Bibliu nedodržiavaš vôbec. Porušuješ skoro všetko čo Pán Ježiš zakazoval.


61.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 22:41 avatar
Nie si schopný vysvetliť prečo si z desiatok platných citátov si vybral len tie o modlitbe, ktore ti pasuju. A nie si schopny vysvetlit ako dodrziavas len par desiatok citatov o modlitbe a modleni.


65.
označiť príspevok

Luther muž
   13. 11. 2016, 22:44 avatar
"Nedodržiavaš čo hovoril Pán Ježiš a nedodržiavaš čo sa píše v Biblie, ktorá je tvoja jediná modla a jej citáty."

Pokiaľ viem Ježiš povedal
5 A keď sa modlíte, nebuďte ako pokrytci, ktorí sa radi postojačky modlievajú v synagógach a na rohoch ulíc, aby ich ľudia videli. Veru, hovorím vám: Už dostali svoju odmenu. 6 Ale keď sa ty ideš modliť, vojdi do svojej izby, zatvor za sebou dvere a modli sa k svojmu Otcovi, ktorý je v skrytosti. A tvoj Otec ťa odmení, lebo on vidí aj v skrytosti. 7 Keď sa modlíte, nehovorte veľa ako pohania. Myslia si, že budú vypočutí pre svoju mnohovravnosť. 8 Nenapodobňujte ich; veď váš Otec vie, čo potrebujete, prv, ako by ste ho prosili.

Čo sa týka tých veršov, 2Kniha makabejcov je apokryfna deutrakanonická kniha.
A čo sa týka modlenia v iných veršov čo myslíš modlili sa k Márii, alebo Bohu?


72.
označiť príspevok

Luther muž
   13. 11. 2016, 22:48 avatar
38 Počuli ste, že bolo povedané: “Oko za oko a zub za zub!” 39 No ja vám hovorím: Neodporujte zlému. Ak ťa niekto udrie po pravom líci, nadstav mu aj druhé.

Čím sa budeš lea držať? oko za oko a zub za zub? Alebo ako povedal Kristus?

43 Počuli ste, že bolo povedané: “Milovať budeš svojho blížneho a nenávidieť svojho nepriateľa.” 44 Ale ja vám hovorím: Milujte svojich nepriateľov a modlite sa za tých, čo vás prenasledujú,

čím sa budeš lea držať? Milovať budeš svojho blížneho a nenávidieť svojho nepriateľa.
alebo čo povedal Kristus Ale ja vám hovorím: Milujte svojich nepriateľov a modlite sa za tých, čo vás prenasledujú,

Tak sa ťa pýtam lea čoho sa budeš držať?
5 A keď sa modlíte, nebuďte ako pokrytci, ktorí sa radi postojačky modlievajú v synagógach a na rohoch ulíc, aby ich ľudia videli. Veru, hovorím vám: Už dostali svoju odmenu. 6 Ale keď sa ty ideš modliť, vojdi do svojej izby, zatvor za sebou dvere a modli sa k svojmu Otcovi, ktorý je v skrytosti. A tvoj Otec ťa odmení, lebo on vidí aj v skrytosti. 7 Keď sa modlíte, nehovorte veľa ako pohania. Myslia si, že budú vypočutí pre svoju mnohovravnosť. 8 Nenapodobňujte ich; veď váš Otec vie, čo potrebujete, prv, ako by ste ho prosili.


77.
označiť príspevok

Luther muž
   13. 11. 2016, 22:50 avatar
Alebo sa budeš držať ruženca a hovoriť ako pohania ktorí si myslia že budú vypočutí pre svoju mnohovravnosť? A ešte dokonca k Márii 


84.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 22:54 avatar
Teológia Luthera je založená čisto na proteste, proti Kristovej Cirkvi
“Ja na svoje vedomosti neustúpim ani cisárovi, ani kráľovi, ani diablovi, ba ani celému svetu. … Len náhodou a nie schválne som sa pustil do tých náboženských bojov. Vyznávam, že som zavrhol prijímanie pod jedným spôsobom, len preto, aby som pohanil pápeža. Keby však niektorý koncil nariadil prijímanie pod obojím spôsobom, potom ja a moji priatelia pripustíme prijímanie len pod jedným alebo radšej pod žiadnym a zlorečil by som tým, čo by poslúchli uznesenie koncilu.” (Respon. ad meledict. reg. Anglor. – Confess. parv. – Forma Missae; Opera zv.7., str. 276, vydanie wittembergské).


96.
označiť príspevok

Luther muž
   13. 11. 2016, 22:59 avatar
Chod už niekam s tým Lutherom.


32.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 22:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.33.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   13. 11. 2016, 22:25 avatar
Ja tomu verím.


35.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 22:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.37.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   13. 11. 2016, 22:26 avatar
Koho ?   


39.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 22:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.40.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   13. 11. 2016, 22:28 avatar
Sobre...


43.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 22:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

Luther muž
   13. 11. 2016, 22:26 avatar
Keby to schválil pápež František tak áno.


41.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 22:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.42.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   13. 11. 2016, 22:29 avatar
Obidvaja.


44.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 22:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.45.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   13. 11. 2016, 22:30 avatar
Nie, presne opačne.


46.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 22:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.47.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   13. 11. 2016, 22:31 avatar
A prečo nie ?


48.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 22:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.50.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   13. 11. 2016, 22:32 avatar
Ale len v jeho imaginárnom svete. 


51.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 22:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.53.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   13. 11. 2016, 22:34 avatar
Pápež je v reálnom, či už aj ty berieš drogy ?   


54.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 22:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.57.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   13. 11. 2016, 22:37 avatar
Enax neexistuje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!


59.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 22:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.63.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   13. 11. 2016, 22:44 avatar
Práve som s nimi začal...................  


68.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 22:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.69.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   13. 11. 2016, 22:46 avatar
Všetky možné.............   


52.
označiť príspevok

Luther muž
   13. 11. 2016, 22:33 avatar
No pokiaľ enaxnay nie je Toňo, tak bude musieť ísť sám za pápežom hodit mu nejaký ten groš nech ho pápež vyhlási za boha.


55.
označiť príspevok

Luther muž
   13. 11. 2016, 22:35 avatar
To by nebol až taký problém. Veď Benedikt už chcel vyhlásiť že ten austrálčan čo sa prehlasuje za reinkarnovaného Ježiša Krista že je to naozaj on. No nestihol lebo ho vystriedal František


56.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 22:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.60.
označiť príspevok

Luther muž
   13. 11. 2016, 22:40 avatar
Mohol. Ale enaxnay sa musí ponáhľať lebo čo chvíľa sa František sám vyhlási za boha. Veď už je zástupca Krista na zemi. Možno sa sám aj povýši za boha.


62.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 22:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.64.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 22:44 avatar
Martin Luther sa sa hral na Boha aj jeho stupenci. A ako dopadol aj ich clenovia?


66.
označiť príspevok

Luther muž
   13. 11. 2016, 22:45 avatar
A? Som ja vari Martin Luther?


70.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 22:47 avatar
Luther ľutuje odchod z Pravej Katolíckej Cirkvi
“Dokiaľ som bol katolíkom, žil som život prísny a bdelý, postil som sa, modlil som sa, zachovával chudobu, čistotu a poslušnosť. … Ako reformátor cítim v sebe na tisíc plameňov a tie všetky pália to bezuzdné telo. Cítim sa pudený k ženám silou až zbesilou. Miesto duševnej horlivosti, som horlivý v nečistote. … Ako nemôžem nebyť človekom, tak nemôžem byť bez ženy.” (Opera, zv. 5, kap. 1, ep. ku Galat, v. 14 – Tischreden).

Už keď vypustil do sveta herézu a zviedol mnohých, musí túto herézu obhajovať
“Keby som bol mladší, hneď by som nechal hlásanie evanjelia a chytil by som sa iného zamestnania. Ach, keby som bol predvídal, že ma moje počínanie tak ďaleko zavedie, zaiste by som viac bol držal jazyk na uzde. Teraz si hovorím: Koľko ľudí si zviedol svojím učením!

Ty si pôvodca všetkých tých terajších zmätkov! Táto myšlienka ma ustavične znepokojuje. Trpím veľmi často muky pekelné, ale pretože som sa už do toho pustil musím vytrvať a hlásať, že zastávam vec spravodlivú. … Nemôžem veriť tomu, čo učím, i keby ľudia mysleli, že som o pravdivosti svojho učenia presvedčený.” (Dodatky k Lutherovým spisom, str. 9, mohučského vydania z r. 1827).

Teológia Luthera je založená čisto na proteste, proti Kristovej Cirkvi
“Ja na svoje vedomosti neustúpim ani cisárovi, ani kráľovi, ani diablovi, ba ani celému svetu. … Len náhodou a nie schválne som sa pustil do tých náboženských bojov. Vyznávam, že som zavrhol prijímanie pod jedným spôsobom, len preto, aby som pohanil pápeža. Keby však niektorý koncil nariadil prijímanie pod obojím spôsobom, potom ja a moji priatelia pripustíme prijímanie len pod jedným alebo radšej pod žiadnym a zlorečil by som tým, čo by poslúchli uznesenie koncilu.” (Respon. ad meledict. reg. Anglor. – Confess. parv. – Forma Missae; Opera zv.7., str. 276, vydanie wittembergské).

Boh koná zlo v ľuďoch podľa Luthera
“Keby sa Ježiš Kristus zjavil v podobe rozhnevaného sudcu alebo zákonodarcu a chcel, aby sme mu zložili účty zo svojho predošlého života, potom isto vieme, že to je diabol a nie Kristus. … Boh je to, ktorý koná zlo v bezbožných.” (Comment. ad Galatas – Assert.).

Luther si uvedomuje, že duch protestantov nie je Duch Kristov, pretože Katolícka Cirkev napriek mnohým problémom, má jedného Ducha a jedno učenie.

“Aký je to v nás asi duch, ktorý v tej istej otázke je taký neistý, taký rozdielny, že každý tvrdí: ja mám pravdu a môj nepriateľ luhá. To nemôže byť nič iné než duch temnosti.” (Vorrede zu der von Agricola ubersetzen Syngramma, Opera, zv. 20, str. 721, vyd. d°Alla).

Pivo a žrádlo – takto Luther neslávne končí, k tomu vulgarizmy
“Ja som hovno, svet je riť, prišiel čas sa rozlúčiť.” ( V origináli “Ich bin Scheisse, die Welt ist Arsch. Es kam die Zeit zu scheiden.” v Tischreden, 1544, krátko pred smrťou).

Luther sám neverí tomu čo učil a preto nemôže zakúšať milosť od Boha v otázkach pravej viery
“Ale ja úbohý hriešny človek sa neviem dokonale potešiť zo zvesti o utrpení a vzkriesení Pána Krista a o odpustení hriechov. Čo ale môžem dobre je, najesť sa chleba od nášho Pána Boha, a napiť sa Jeho piva (!?) a vína – ale aby som takto vedel prijať aj ten jediný potrebný poklad – odpustenie hriechov z čírej milosti – to sa akosi nedeje.” (Tischreden, Walch XXII, s. 1097, No. 4).

Pohanenie svätých
“Pápeženci umiestňujú v nebi ľudí, ktorí vedeli iba nastavať do radu skutky… Celá ich svätosť je v tom, že sa veľa modlili, veľa postili, veľa pracovali na tom, aby sa umŕtvovali tým, že mali zlú posteľ a veľmi drsné rúcho. Aj psi a svine môžu skoro každý deň praktikovať tento druh svätosti.” (Erl., 63, 296, 304 1531).

Luther sa už ani modliť nedokáže, dokáže však zlorečiť
“Keďže sa nemôžem modliť, môžem aspoň preklínať! Namiesto toho aby som povedal: Posväť sa meno Tvoje, poviem: Prekliate a zneuctené buď meno pápežencov! Namiesto toho, aby som opakoval: Príď kráľovstvo Tvoje, poviem: Nech je prekliate, zatratené a vyhladené pápežstvo! A skutočne sa takto modlím či už perami, či srdcom.” (Erl., 25, 107-108).

Typický obraz protestantizmu – sám si vyložím Božie Slovo a len tento môj výklad je správny – pýcha peklom dýcha

“Nepripúšťam, aby moju náuku mohol posudzovať ktokoľvek, dokonca ani anjeli. Kto neprijíma moju náuku, nemôže dosiahnuť spasenia. ” (Erl., 28, 144, 1522).


71.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 22:47 avatar
Napr. aj toto
Luther si uvedomuje, že duch protestantov nie je Duch Kristov, pretože Katolícka Cirkev napriek mnohým problémom, má jedného Ducha a jedno učenie.

“Aký je to v nás asi duch, ktorý v tej istej otázke je taký neistý, taký rozdielny, že každý tvrdí: ja mám pravdu a môj nepriateľ luhá. To nemôže byť nič iné než duch temnosti.” (Vorrede zu der von Agricola ubersetzen Syngramma, Opera, zv. 20, str. 721, vyd. d°Alla).

Pivo a žrádlo – takto Luther neslávne končí, k tomu vulgarizmy
“Ja som hovno, svet je riť, prišiel čas sa rozlúčiť.” ( V origináli “Ich bin Scheisse, die Welt ist Arsch. Es kam die Zeit zu scheiden.” v Tischreden, 1544, krátko pred smrťou).


74.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 22:48 avatar
alebo aj toto
Už keď vypustil do sveta herézu a zviedol mnohých, musí túto herézu obhajovať
“Keby som bol mladší, hneď by som nechal hlásanie evanjelia a chytil by som sa iného zamestnania. Ach, keby som bol predvídal, že ma moje počínanie tak ďaleko zavedie, zaiste by som viac bol držal jazyk na uzde. Teraz si hovorím: Koľko ľudí si zviedol svojím učením!

Ty si pôvodca všetkých tých terajších zmätkov! Táto myšlienka ma ustavične znepokojuje. Trpím veľmi často muky pekelné, ale pretože som sa už do toho pustil musím vytrvať a hlásať, že zastávam vec spravodlivú. … Nemôžem veriť tomu, čo učím, i keby ľudia mysleli, že som o pravdivosti svojho učenia presvedčený.” (Dodatky k Lutherovým spisom, str. 9, mohučského vydania z r. 1827).


86.
označiť príspevok

Luther muž
   13. 11. 2016, 22:55 avatar
A čo? Teraz sa mam ako nervovo zrútiť? myslíš že zo mnou tak tiká ako s tebou keď píšeš to o Lutherovi? s Lutherom vo veľa veciach sám nesúhlasím.


67.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   13. 11. 2016, 22:45 avatar
Nedodržiavaš čo hovoril Pán Ježiš a nedodržiavaš čo sa píše v Biblii, ktorá je tvoja jediná modla a jej citáty. Z jej množstva stoviek citátov nedodržiavaš ani tých zopár a už vôbec nie všetky - to znamená, že Bibliu nedodržiavaš vôbec. Porušuješ skoro všetko čo Pán Ježiš zakazoval.
Súhlasí lea_pragmaticka1


76.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 22:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.78.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   13. 11. 2016, 22:51 avatar
Zdá sa, že modlenie a modlitba je dosť dôležitá ako to vyznieva aj z Biblie a je zaujímavé, že modloslužobníci Biblie sa nemodlia len citujú z Biblie - aj to čo im pasuje a nie všetko a hlavne to ešte aj nesprávne vyložia.
Súhlasí lea_pragmaticka1


73.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 22:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.79.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 22:51 avatar
A co tvoji zakladatelia spolocenstva, kde chodis spievat a citovat Bibliu? Skus nieco o nich napisat? Toto ta ucia, ze mas papeza chapat ako Boha?


83.
označiť príspevok

Luther muž
   13. 11. 2016, 22:54 avatar
lea neže sa nervovo zrútiš. Satan s tebou točí ako na kolotoči. Jasne že sa ti nepáči čo píšeme. Satanovi sa to tiež nepáči preto je v tebe toľký hnev.


85.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 22:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.87.
označiť príspevok

Luther muž
   13. 11. 2016, 22:56 avatar
Matka Božia  


89.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   13. 11. 2016, 22:56 avatar
Otec Satanov  


91.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 22:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.92.
označiť príspevok

Luther muž
   13. 11. 2016, 22:57 avatar
No a pápež je boh čiže budu dvaja bohovia a jedna bohyňa matka božia.
Súhlasí Fotoooon


102.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 23:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.123.
označiť príspevok

Luther muž
   13. 11. 2016, 23:16 avatar
tak má smolu enax bude niečo ako hercules


90.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 22:57 avatar
Zase pises to co si si vymyslel a nikde sa tak nepise? Skus napisat nieco o svojom spolocenstve a ich veducich?


95.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 22:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.75.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   13. 11. 2016, 22:49 avatar
Takže nedodržiavaš Bibliu? No nič, stále hovoríš, že jedine Biblia a nerobíš podľa nej. A ešte ani necituješ čo treba a z desiatok citátov si vyberáš ako sa ti páči. No nič.


80.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 22:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.81.
označiť príspevok

Luther muž
   13. 11. 2016, 22:52 avatar
Tak robíme si z biblie trhací kalendár a obtáčame bibliu aby nám to vyhovovalo však fotooon? Veď máme dobrú školu RKC
Súhlasí Fotoooon


82.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   13. 11. 2016, 22:53 avatar
Zdá sa, že modlenie a modlitba je dosť dôležitá ako to vyznieva aj z Biblie a je zaujímavé, že modloslužobníci Biblie sa nemodlia len citujú z Biblie - aj to čo im pasuje a nie všetko a hlavne to ešte aj nesprávne vyložia.


88.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 22:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.93.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 22:58 avatar
Ruhas sa svatym. Aky je rozdiel medzi tebou a ateistom?


94.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   13. 11. 2016, 22:59 avatar
Boh je ten, kto riadi svet i našu vieru. V tejto téme je to svätá Rímskokatolícka cirkev, čiže je boh. A jej čelným predstaviteľom je kto?.....


97.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 23:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.98.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   13. 11. 2016, 23:01 avatar
Martin Enax King.


104.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 23:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.105.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   13. 11. 2016, 23:05 avatar
King Kong Luther.


109.
označiť príspevok

Luther muž
   13. 11. 2016, 23:07 avatar
Martin Enag Pontifex Maximus King


113.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   13. 11. 2016, 23:08 avatar
Martin Martinus Bobulus Maximus Kingus Cocotus.


116.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 23:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.117.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   13. 11. 2016, 23:10 avatar
King Kong Luther.


122.
označiť príspevok

Luther muž
   13. 11. 2016, 23:14 avatar
Martin Martinus Bobulus Maximus Decimus Meridius Kingus Australopythecus.


103.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 23:03 avatar
Kto uznáva jedine knihu a jej citáty - je modloslužobníkom knihy. A už mu nejde o vieru,ale knihu a citáty a vlastné výklady(vlastné náboženstvo). Tak robia modloslužbníci knihy aj Biblie (hoci Biblia je v tom nevinne, vždy sa najdu ľudia, ktori z nej robia modlu na citáty).


108.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 23:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.110.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 11. 2016, 23:08 avatar
103 ,...lenže tvoja fanatická viera je vybudovaná na knihe tiež/katechizmus/, A čo je viac? Biblia ,alebo katechizmus?
Ježiš poukázal,že pravá viera sa získava poznaním,čítaním/počutím/Božieho slova. Nikdy to nie je naopak.
A mať v úcte Slovo Boha nie je modloslužobníctvo. To je napríklad uctievanie Márie a svätých.


125.
označiť príspevok

Luther muž
   13. 11. 2016, 23:17 avatar
"A mať v úcte Slovo Boha nie je modloslužobníctvo."

To je pravda. ale lea tvrdí niečo iné.

Lea už mi pripomína jedného pápeža ktorí tvrdil že biblia je jed.


101.
označiť príspevok

Luther muž
   13. 11. 2016, 23:02 avatar
ty sa rúhaš Bohu. Vymenila si ho za bohyňu. Nekonáš jeho vôľu. Potom sa nečuduj keď budeš vravieť Pane Pane ako ti odpovie. Vieme ako skončia modloslužobníci tak lea už sa spamätaj a vydaj sa správnou cestou k Ježišovi Kristovi on ťa zoberie hlavnou bránou. Nezakrádaj sa ako zlodej čo uctieva bohyňu a preskakuje plot.


106.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 23:06 avatar
Ešte som nevidela na DF prispevok, kde by niekto označil Pannu Máriu ako Bohyńu - jedine tak robia protestanti a sektári, ale to je ich vyklad. Hoci pravi ctitelia Panny Marie jasne vysvetluje co je ucta a co je klananie sa Bohu. Napr. foton si mysli, ze papez je Boh, ty si myslis, ze Panna Maria je bohyna- kde na to chodite?


107.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   13. 11. 2016, 23:06 avatar
Boh je ten, kto riadi svet i našu vieru. V tejto téme je to svätá Rímskokatolícka cirkev, čiže je boh. A jej čelným predstaviteľom je kto?.....


111.
označiť príspevok

Luther muž
   13. 11. 2016, 23:08 avatar
Hovorte si čo chcete vy ju beriete ako bohyňu aj keď to navonok popierate.


118.
označiť príspevok

Luther muž
   13. 11. 2016, 23:10 avatar
Rímskokatolícka cirkev tvrdí, že uctieva jedine Boha, ale že si „váži” Máriu a svätých. Aký je v tom rozdiel? Človek, ktorý sa modlí ruženec strávi viac času vzývaním Márie ako Boha! Popri každom jednom vzývaní Boha v ruženci sa desaťkrát vzýva Mária! A to nevravím o ďalších veciach.


119.
označiť príspevok

Luther muž
   13. 11. 2016, 23:12 avatar
1Tim 2:5

Lebo jeden je Boh a jeden prostredník medzi Bohom a ľuďmi – človek Kristus Ježiš

Kto prichádza k Bohu cez niekoho iného ako cez Ježiša, nedôjde k Bohu!

2Jn 1:9

Ktokoľvek zachádza ďalej a neostáva v Kristovom učení, nemá Boha. Kto ostáva v jeho učení, ten má aj Otca, aj Syna

Rim 1:21-25

Hoci Boha poznali, neoslavovali ho ako Boha, ani mu nevzdávali vďaky; ale stratili sa vo svojich myšlienkach a ich nerozumné srdce sa zatemnilo. Hovorili, že sú múdri, a stali sa hlupákmi. Slávu nesmrteľného Boha zamenili za podoby zobrazujúce smrteľného človeka, vtáky, štvornožce a plazy. Preto ich Boh vydal nečistote podľa žiadostí ich srdca; a tak hanobili svoje vlastné telá tí, čo Božiu pravdu zamenili za lož, uctievali stvorenia a slúžili radšej im ako Stvoriteľovi, ktorý je zvelebený naveky. Amen.

Jn 14:6 Ježiš mu odpovedal: „Ja som cesta, pravda a život. Nik nepríde k Otcovi, iba cezo mňa.


121.
označiť príspevok

Luther muž
   13. 11. 2016, 23:13 avatar
Pri modlitbe „Srdce svoje k tebe dvíham hneď za rána Bože môj“ sa modlí:
O Mária Matka Božia, nádej naša jediná

Toto je totálne zapretie Boha ako jedinej nádeje, ako nádeje vôbec, keď Máriu nazývame ako jedinú nádej. Jedine v Bohu máme nádej. Jedinú nádej. V nikom inom nie je nádej.

Alebo
NEPOŠKVRNENÉ SRDCE MÁRIE

1. Nepoškvrnené Srdce Márie (2x), si svetlom a cestou (3x) nám na zemi.

2. Zasvätení kňazi Tebe, Mária, (2x),

dávajú sa s láskou, (2x) urob ich podobnými Kristovi.

3. Veriaci zasvätení Tebe sú zjednotení v tejto vážnej dobe,

nech skoro zvíťazí (2x) Tvoje Nepoškvrnené Srdce!

4. Keď príde posledná hodina naša, (2x),

príď, Matka, nemeškaj, (2x) príď, Matka, a priveď nás do neba.

Mária priveď nás do neba?


112.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 23:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.114.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 11. 2016, 23:09 avatar
Pontifex Maximus šaňo rožkatý! 


115.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   13. 11. 2016, 23:10 avatar
Z každého rožku chlebík.  


120.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 23:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.124.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   13. 11. 2016, 23:17 avatar
Boh je ten, kto riadi svet i našu vieru. V tejto téme je to svätá Rímskokatolícka cirkev, čiže je boh. A jej čelným predstaviteľom je kto?.....


126.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 23:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.127.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 23:21 avatar
Takže sa ukázalo,že modloslužobníci citovania Biblie - veria v hocikoho a nemajú zábranu hocikoho rúhavo označiť za Boha. Nie je rozdiel medzi ateistom a modluslužobníkmi Biblie alebo aj sektármi, ktorí sa klanaju vymyslenemu uceniu nejakeho ludskeho zakladatela, ktory sa na nich nabali.

Rovnako mozete citovat aj technicku normu alebo recept na pernik. V takom pripade, ak takto pristupujete k nabozenstvu resp. krestanstvu - je naozaj jedno co citujete. Vy ste modlosluzobnici citatov, ktorym nerozumiete a uz vobec sa nimi neriadite.


128.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   13. 11. 2016, 23:22 avatar
Boh je ten, kto riadi svet i našu vieru. V tejto téme je to svätá Rímskokatolícka cirkev, čiže je boh. A jej čelným predstaviteľom je kto?.....


129.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 23:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.130.
označiť príspevok

Luther muž
   13. 11. 2016, 23:26 avatar
Ak ostanete v mojom slove, budete naozaj mojimi učeníkmi, poznáte pravdu a pravda vás vyslobodí. (Jn 8, 31-32)
Jn 7,38 Kto verí vo mňa, jako hovorí Písmo, rieky živej vody potečú z jeho vnútra.

2Tim 3,16 Celé Písmo je Bohom vnuknuté a užitočné na poúčanie, na usvedčovanie, na nápravu a na výchovu v spravodlivosti,

ja sa držím písma a Boha. Ty sa držíš ľudskej náuky a človeka pápeža. Hovoríš čo hovorí náuka, hovoríš čo schválil pápež. a ty budeš vravieť že citovanie písma je modloslužobníctvo?

2Tim 3,16 Celé Písmo je Bohom vnuknuté a užitočné na poúčanie, na usvedčovanie, na nápravu a na výchovu v spravodlivosti,

a ty sa tu oháňaš stále nejakými dogmam. a náukami a pápežom.

Mt 15,8 “Tento ľud ma uctieva perami, ale ich srdce je ďaleko odo mňa.
Mt 15,9 No darmo si ma ctia, lebo náuky, čo učia, sú iba ľudské príkazy.”"

Sk 5:29 „Boha treba viac poslúchať ako ľudí.


131.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   13. 11. 2016, 23:27 avatar
Prečo by sme ju nemohli označiť za bohyňu a pápeža za boha?


141.
označiť príspevok

Luther muž
   13. 11. 2016, 23:34 avatar
Tak neviem kto sa tu rúha. Kto sa modlí aby ich Mária priviedla do neba. Kto sa modlí k Márii ako nádeji vašej jedinej. Kt sa donekonečna modlí ruženec k Márii.Kto oslovuje Máriu Matka Božia, a kto vraví že sám Boh sa pokoroval Márii. Kto vraví že Mária je Kráľovna nebies, kto pridáva tituly ktore patria jedine Kristovi Márii. A to som ešte ani nezačal.

Lea poviem ti to takto. ja verím v Trojjediného Boha. A vzdávať úctu, klaňať sa, modliť sa, vyvyšovať budem jedine Boha. Ježíš Kristus je Boh Syn. Je náš spasiteľ.
Jn 14:6 Ježiš mu odpovedal: „Ja som cesta, pravda a život. Nik nepríde k Otcovi, iba cezo mňa.
1Tim 2:5

Lebo jeden je Boh a jeden prostredník medzi Bohom a ľuďmi – človek Kristus Ježiš

Kto prichádza k Bohu cez niekoho iného ako cez Ježiša, nedôjde k Bohu!

Lea . Môžeš sa donekonečna modliť k Márii a prosiť ju aby ťa dostala do neba, že je tvoja nádej jediná, prideľovať jej tituly, no vedz že Kristus je ta jediná cesta. Žiadna Mária, žiaden ruženec, žiadne nepoškvrnené srdce Márie.


142.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   13. 11. 2016, 23:35 avatar
Prečo by sme ju nemohli označiť za bohyňu a pápeža za boha?


144.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 23:35 avatar
Suroviny

Těsto 2 hrnky hladké mouky 1 hrnek cukru 1 hrnek mléka 1/2 hrnku oleje 1 vajíčko 1 kypřící prášek do perníku 1 vanilkový cukr 2 lžíce kakaa dle chuti můžeme přidat do těsta nesekané ořechy Na perník Čokoládová poleva marmeláda strouhaný kokos


148.
označiť príspevok

Luther muž
   13. 11. 2016, 23:37 avatar
Satan vás oklamal a raduje sa. Tak sa už konečne spamätaj a príjmy Krista do svojho srdca. Popros ho aby ti vyčistil myseľ, prestaň uctievať Máriu a veriť tým katolíckym nezmyslom. Je to tvoja voľba ako sa rozhodneš. No vravím ti. Jedine Kristus je ta správna voľba. Žiadna Mária.


150.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   13. 11. 2016, 23:38 avatar
Prečo by sme ju nemohli označiť za bohyňu a pápeža za boha?


132.
označiť príspevok

kntsz muž
   13. 11. 2016, 23:28 avatar
A bleskovo povypínať a spať.
Zajtra je pondelok a treba pracovať.
Ako vás tak čítam, tak všetci ste súci už do postele.
Iste, aj vrátane mňa.
   


134.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   13. 11. 2016, 23:28 avatar
Za mňa pracujú iní......................... 


135.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 23:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.136.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   13. 11. 2016, 23:29 avatar
A ja aj z altánku


137.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 23:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.138.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   13. 11. 2016, 23:32 avatar
Z mapy mapujem terén.


139.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 23:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.140.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   13. 11. 2016, 23:33 avatar
Bitcoin.............


143.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 23:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.145.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   13. 11. 2016, 23:35 avatar
Krocan ?


146.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 23:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.147.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   13. 11. 2016, 23:37 avatar
Koráb ?


149.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 23:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.151.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   13. 11. 2016, 23:38 avatar
Krabica ?


153.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 23:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.154.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   13. 11. 2016, 23:39 avatar
Stolica...........


155.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 23:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.156.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   13. 11. 2016, 23:40 avatar
Kraslica................


158.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 23:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.133.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 23:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.152.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 23:39 avatar
Ty môžeš označiť takto aj tých ludi čo vedu spoločenstvo, ktore asi oznacujete za krestanske?


157.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 23:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.159.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 23:42 avatar
Odpoviem, az zodpovies na vsetky citaty v tejto teme co som dala z Biblie. Co si o nich myslis a ako ich dodrziavas,


160.
označiť príspevok

Luther muž
   13. 11. 2016, 23:45 avatar
5 A keď sa modlíte, nebuďte ako pokrytci, ktorí sa radi postojačky modlievajú v synagógach a na rohoch ulíc, aby ich ľudia videli. Veru, hovorím vám: Už dostali svoju odmenu. 6 Ale keď sa ty ideš modliť, vojdi do svojej izby, zatvor za sebou dvere a modli sa k svojmu Otcovi, ktorý je v skrytosti. A tvoj Otec ťa odmení, lebo on vidí aj v skrytosti. 7 Keď sa modlíte, nehovorte veľa ako pohania. Myslia si, že budú vypočutí pre svoju mnohovravnosť. 8 Nenapodobňujte ich; veď váš Otec vie, čo potrebujete, prv, ako by ste ho prosili.

lea ako to dodržiavaš čo sám Kristus povedal?
ružencom?


164.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 23:50 avatar
POTREBNÉ PRÍSADY

270g práš.cukor,
400g hladká múka,
2 vajcia,
3 PL kakao,
1káv.L sódy bikarb.,
1 prášok na pečenie perníkov,
džem nejaký pikantný - malina, ríbezľa: do cesta 3 PL + na natretie navrch aj 6PL,
1 dcl olej,
1/2 l mlieko,
Môže, ale nemusí byť, no s týmto je to lepšie:
rum, posekané orechy, hrozienka, kto má rád pridá škoricu. Ja pridávam aj korenie na pečenie perníkov 1-2 káv.L

navrch džem a čokol. poleva (70g Cera+120 g varová čokol.) alebo posypať kokosom

POSTUP PRÍPRAVY

Úplne jednoduché....múku premiešať so sódou bikarb., práškom na pečenie perníkov, pridať cukor a ostatné prísady. Všetko v 1 nádobe. Riadne vymiešať, ja aj trocha pomixujem s metličkami na cesto na slabé obrátky.
Vyliať na vymastený a vysypaný plech, 180 °C, 20-30 min.
Horúce potrieť džemom a na vychladnuté čoko polevu. Alebo len na džem nasypať kokos.
Fakt nadýchaný, vlažný, chutný koláčik!!!


161.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 23:46

Príspevok bol vymazaný administrátorom.162.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 23:49 avatar
To je tvoja odpoved? Otazkou? Ty si toho tiez nahovoril, ze by si ani ateista ci sektar nemusel hanbit a hovoris si krestan. Aj ked pokial viem nie si pokrsteny, de facto si pohan resp. ateista.


163.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 23:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.165.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 23:52 avatar
Moja odpoveď je viazaná na podmienku. Zodpovedz každý jeden citát čo som uviedla o modlení a modlitbe, ako to dodržiavaš v živote.


166.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 23:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.167.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 23:55 avatar
Nechceš vedieť moju odpoveď, lebo si nezodpovedal moje otázky. Tak nič.


168.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 23:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.170.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   14. 11. 2016, 00:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.174.
označiť príspevok

Luther muž
   14. 11. 2016, 00:03 avatar
Budme radšej ticho lebo lea nás prekľaje a uzná za modloslužobníkov diskusného fóra. že sa klaniame fóru a tak podobne. Že kľačíme pri písaní príspevkov.
Súhlasí Lemmy, Fotoooon


176.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   14. 11. 2016, 00:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.177.
označiť príspevok

Luther muž
   14. 11. 2016, 00:09 avatar
Pre istotu som zmenil foto. Už ma štvalo že očierňovala Luthera. Teraz si myslím že už ho viac neočerní. 


178.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   14. 11. 2016, 00:19 avatar
Teraz ho obieli................  


172.
označiť príspevok

Luther muž
   14. 11. 2016, 00:01 avatar
    haha  


169.
označiť príspevok

Luther muž
   13. 11. 2016, 23:58 avatar
Lebo jeden je Boh a jeden prostredník medzi Bohom a ľuďmi – človek Kristus Ježiš
Kto prichádza k Bohu cez niekoho iného ako cez Ježiša, nedôjde k Bohu!
Jn 14:6 Ježiš mu odpovedal: „Ja som cesta, pravda a život. Nik nepríde k Otcovi, iba cezo mňa.
Ak ostanete v mojom slove, budete naozaj mojimi učeníkmi, poznáte pravdu a pravda vás vyslobodí. (Jn 8, 31-32)
Jn 7,38 Kto verí vo mňa, jako hovorí Písmo, rieky živej vody potečú z jeho vnútra.
Jn 3,16 Veď Boh tak miloval svet, že dal svojho jednorodeného Syna, aby nezahynul nik, kto v neho verí, ale aby mal večný život.
Jn 3,36 Kto verí v Syna, má večný život, ale kto Synovi neverí, neuzrie život a spočinie na ňom Boží hnev.

Spýtam sa ťa lea ako veríte v Kriista keď o pomoc žiadate Máriu? Ako veríte v Krista keď sa modlíte ruženec a myslíte si že ružencom sa dostanete do neba? Ako veríte v Krista keď sa modlite aj k Márii ako nádej vaša jediná? ako veríte v Krista, keď uctievate Máriu? Ako skutočne môžte veriť v Krista keď žiadate Máriu aby vás dostala do neba? Jedine Kristus spasí, jedine Kristus je cesta, pravda a život, jedine uverením v Krista sa dostaneš do neba. No vy v Krista neveríte. Keby ste verili tak by ste boli čisto oddannný jemu a verili by ste jeho slovám. No neveríte v neho skutočne, lebo sa obraciate k Márii.

Kto prichádza k Bohu cez niekoho iného ako cez Ježiša, nedôjde k Bohu!
A to že sa obraciate k Márii, jej ružencu a nepoškvrnenému srdcu pohŕdate Ježišom a k jeho spaseniu. Ako by ste neverili že Ježiš Kristus spasí že potrebujete Máriu. No poviem ti. Mária nezmôže nič. Kristus je ten ktorí ťa spasí. Keď sa obraciate k Márii tak ste opovrhli Ježišom.


171.
označiť príspevok

Luther muž
   14. 11. 2016, 00:01 avatar
    haha  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 05:56,  331. to je velmi smutné. súcitim s tebou .
dnes, 05:52,  329. psychicky zdraví ludia nepáchajú samovrazdy . len často o tom nevedia ani ich...
dnes, 05:49,  Celú noc som plakal.
dnes, 05:47,  327. ale to nie je tvoja slabost, to je nemoc . ty si nič nevyčítaj a netyraj sa zbytočne.
dnes, 05:44,  Môj syn zomrel bez uvedenia dôvodu, nepozná nikto dôvod.
dnes, 05:39,  323. tvoj syn sa nezabil pretoze si ty zlyhal, to nie je tvoja vina . na vine je nemoc . na...
dnes, 05:32,  Scarlett, veď ja som nešťastný, ako žijem. Idem sa naučiť, ako žiť pokorne.
dnes, 05:26,  Nejdem prvý raz do nemocnice, len teraz sa mi to značne zhoršilo, stratil som pamäť. Robím...
dnes, 05:23,  Nespal som celú noc, už som zažil, že som nespal 48 hodín.
dnes, 05:21,  Osvietený to preháňa vytváraním množstva balastu.
dnes, 05:21,  “Čo sa týka prítomnosti nášho Pána Ježiša Krista a času, keď k nemu budeme...
dnes, 05:18,  Môj milovaný syn Miško spáchal samovraždu. Ja s tým denne bojujem.
dnes, 05:18,  Nikomu neprajem počúvať cudzie hlasy, ktoré sa robia v mozgu.
dnes, 05:17,  Trpím silnou depresiou, porucha osobnosti, schizofrénia vážneho poškodenia.
dnes, 05:16,  Veď aj tu píšem svoje pocity, aj tie invektívy sú moje pocity, myšlienky, ktorých sa chcem...
dnes, 05:14,  Som psychicky úplne na dne. Ambulantne sa to nedá liečiť. Oni ma potrebujú sledovať 24...
dnes, 05:14,  314. Lemmy, ak sa potrebuješ niekedy vyrozprávat/ vypísat. tak to normálne napíš . namiesto...
dnes, 05:13,  Mobily: 0948 255 355 a 0907 550 790.
dnes, 05:13,  Budem v nemocnici celé 2 mesiace, možno viac, záleží od poisťovne Dôvera.
dnes, 05:10,  313. sme dohodnutí, ty sa dáš dokopy a ja ti pomozem s tvojou zbierkou .
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Neexistuje cesta ku šťastiu, pretože šťastie je cesta.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(403 263 bytes in 2,393 seconds)