Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Chcem byt krestan

10
reakcií
1277
prečítaní
Tému 5. septembra 2015, 18:53 založil ranexil.

podobné témy:1.
označiť príspevok

ranexil muž
   5. 9. 2015, 18:53 avatar
a mrtvy


2.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 9. 2015, 18:54 avatar
Daj sa pokrstit a potom sa odjeb :-)


5.
označiť príspevok

LANVIN žena
   5. 9. 2015, 18:56 avatar
To pokrstiť...ako vodou,alebo zasvätiť nejakým nadržaným farárkom...ako si to myslel presne?


7.
označiť príspevok

ranexil muž
   5. 9. 2015, 18:57 avatar
lanvin ty rada len do riti, ze?


8.
označiť príspevok

LANVIN žena
   5. 9. 2015, 18:57 avatar
Ja nie.Ale ty si henď pochopil,na čo mierim....   Ty rektoskop...


9.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   5. 9. 2015, 18:58 avatar
Riťoskop..............  
Súhlasí LANVIN


10.
označiť príspevok

ranexil muž
   5. 9. 2015, 19:01 avatar
zE; MILnickova frajerka. To je nadavka, ze? Buzerant s teplou


11.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   5. 9. 2015, 19:02 avatar
Si ožratý zase, hejže ?    


6.
označiť príspevok

ranexil muž
   5. 9. 2015, 18:56 avatar
Naco?, ked sa necham pokrstit umriem


3.
označiť príspevok

fajer
   5. 9. 2015, 18:54 avatar
Kresťanstvo však v porovnaní s judaizmom ubíja všetky vôľové a život udržiavajúce hodnoty ľudstva. Zatiaľ čo judaizmus programuje psychologický typ aktívneho pána života, pána nad otrokmi, podvodníka, neľútostného despotu a tyrana, tak kresťanstvo programuje psychotyp otroka, pokorne sa podvoľujúceho sile.
Aby sme nehovorili iba teoreticky, uveďme si niekoľko príkladov:
Hrdosť je jeden z hlavných kresťanských hriechov. Kresťan musí byť umiernený a všetko trpiaci. Musí zmierlivo trpieť všetko rúhačstvo voči nemu. Kristus učí: «NEPROTIVTE SA ZLU, ALE AK ŤA NIEKTO UDRIE PO PRAVOM LÍCI, NADSTAV MU AJ DRUHÉ...» [Mt 5:39]. Nuž ako sa postaviť proti nepriateľovi, ktorý vás chce zabiť aj s rodinou?
Veselosť a šťastie. Kresťanský hrdina nemôže byť veselý a šťastný pokiaľ žije na Zemi. Kristus hlása: «BEDA VÁM, ČO SA TERAZ SMEJETE, LEBO BUDETE SMÚTIŤ A PLAKAŤ! » [LK 6:25]. «... BLAŽENÍ, KTORÍ TERAZ PLAČETE, LEBO SA BUDETE SMIAŤ! » [LK 6:21].
Intelekt. Aký má vlastne byť intelektuálny a duchovný potenciál kresťanského kladného hrdinu? «BLAHOSLAVENÍ CHUDOBNÍ DUCHOM, LEBO ICH JE KRÁĽOVSTVO NEBESKÉ.» [Mt 5:3]. Tu zároveň patria aj nevzdelaní ľudia. «TAK BUDÚ POSLEDNÍ PRVÍ A PRVÍ POSLEDNÝMI. » [Mt 20:16]. A toto ukradli od kresťanov aj komunisti a vyjadrili to princípom: «Kto nebol ničím, stane sa všetkým. » A tak «Fero z búdy» začal riadiť štát. Výsledok už poznáme.

Smelosť, strach, dôvera v samého seba. Kresťan by nemal byť veľmi smelým. Jeho smelosť je veľmi ohraničená. Hlavné je to, aby nebol smelým vo vzťahu k vyššie postavenému (každá vláda je od Boha). Biblia a Evanjeliá sú totálne prepletené systémom zastrašovania človeka Bohom a diablom, snažia sa v duši človeka zasiať neprekonateľný strach z toho, aby neurobil niečo, čo nie je zhora dovolené. Smelým musí byť len vtedy, keď plní príkazy vyššie postavených.
Obľúbenosť sexu je aj v kresťanstve, ale je potrebné ju analyzovať nepredpojato. Napríklad, znie takto [Mt 9:14-15; Mk 2:19-20]: «VTEDY PRIŠLI K NEMU UČENÍCI JÁNOVI A HOVORILI: PREČO SA MY A FARIZEJI ČASTO POSTÍME, KÝM TVOJI UČENÍCI SA NEPOSTIEVAJÚ? POVEDAL IM JEŽIŠ: NUŽ ČI MÔŽU DRUŽBOVIA SMÚTIŤ, KÝM JE ŽENÍCH MEDZI NIMI? ALE PRÍDU DNI, KEĎ IM ŽENÍCHA VEZMÚ; A POTOM SA BUDÚ POSTIŤ. » Kto to je ženích a čo také robí ženích s nevestami nepotrebuje podrobnejší komentár.

Ľudožrútstvo. Kristus svojich učeníkov pozval: «... AKE NEBUDETE JESŤ TELO SYNA ČLOVEKA A PIŤ JEHO KRV, NEBUDETE MAŤ V SEBE ŽIVOT. LEN KTO JE MOJE TELO A PIJE MOJU KRV MÁ V SEBE ŽIVOT VEČNÝ...» [Jn 6:53-54; Mk 14:22-24]. Hlavným mystickým aktom, na ktorom stojí kresťanská bohoslužba v kresťanskej cirkvi je ľudožrútska tradícia, ktorá sa nazýva prijímanie – skrz pretvorenie chleba a vína na krv a telo Kristovo, čím sa myslí, že sa pije jeho krv a je jeho telo. Bez toho – ako hovorí kresťanstvo – niet spasenia.
Morálny štandard učeníkov Krista – jeho 12 svätých apoštolov. Judáš predal Krista Spasiteľa za 30 strieborných. Milovaný učeník Krista Peter sa ho trikrát zriekol, akonáhle vznikla čo aj najmenšia hrozba pre jeho život, hoci sa zaprisahával, že to nikdy neurobí, hoci Kristus predvídal jeho činy. «JEŽIŠ MU VŠAK POVEDAL: VERU, HOVORÍM TI, ŽE TEJTO NOCI, SKÔR AKO SA KOHÚT OZVE, TRI RAZY MA ZAPRIEŠ. PETER MU VŠAK POVEDAL: KEBY SOM MAL S TEBOU AJ ZOMRIEŤ, NEZAPRIEM ŤA. PODOBNE HOVORILI AJ VŠETCI UČENÍCI. » [Mt 26:34-35]. Peter sa pri prvom nebezpečenstve svojho milovaného učiteľa zriekol, a všetci ostatní apoštoli sa pri zavretí Krista rozutekali [Mt 26:56].
Nízka úroveň osobnej hygieny. «A ZIŠLI SA K NEMU FARIZEJI A NIEKTORÍ ZÁKONNÍCI, ČO DOŠLI DO JERUZALEMA. I VIDELI, ŽE NIEKTORÍ JEHO UČENÍCI JEDIA CHLIEB POŠKVRNENÝMI, TO JEST NEUMYTÝMI RUKAMI; LEBO FARIZEJI – A ŽIDIA VÔBEC – NEJEDÁVAJÚ BEZ ČASTÉHO UMÝVANIA RÚK, V ČOM SA PRIDŔŽAJÚ PODANIA PREDKOV...»[Mk 7:1-6]. Aj Kristus jedol bez umývania rúk [Lk 26:56].
Predstavy o spravodlivosti a neodporovaní zlu. Kristus kázal: «JA VÁM HOVORÍM: NEPROTIVTE SA ZLU, ALE AK ŤA NIEKTO UDRIE PO PRAVOM LÍCI, NASTAV MU AJ DRUHÉ. A TOMU, KTO SA CHCE SÚDIŤ S TEBOU A VZIAŤ TI OBLEK, PREPUSŤ MU AJ SVOJ PLÁŠŤ!» [Mt 5:39-40]. «POČULI STE, ŽE BOLO POVEDANÉ: MILOVAŤ BUDEŠ SVOJHO PRIATEĽA A NENÁVIDIEŤ SVOJHO NEPRIATEĽA! JA VÁM VŠAK HOVORÍM: MILUJTE AJ SVOJICH NEPRIATEĽOV, DOBRE ROBTE TÝM, KTORÍ VÁS NENÁVIDIA A MODLITE SA ZA SVOJICH PRENASLEDOVATEĽOV A OSOČOVATEĽOV...» [Mt 5:43-45]. Doslovne – príkaz k neodporovaniu zlu.

Vzťah k svojej duši – v niektorých prekladoch a jazykoch k životu. «KTO MILUJE SVOJ ŽIVOT STRATÍ HO; KTO VŠAK NA TOMTO SVETE NENÁVIDÍ SVOJ ŽIVOT, ZACHOVÁ SI HO PRE VEČNÝ ŽIVOT» [Mt 5:39].

Vzťah k bohatstvu. Ježišovo stanovisko k bohatstvu je jasné. «ĽAHŠIE JE ŤAVE PREJSŤ UCHOM IHLY, AKO BOHÁČOVI DO KRÁĽOVSTVA NEBESKÉHO» [Mt 19:21-27]. Ďalej tu je [Lk 14:33], lebo bohatstvo porušuje bratstvo [Jk 2:1-4], a vyvoláva taký stav mysle, ktorý vylučuje z kráľovstva Božieho [Lk 16:19; 18, 18n; Mt 19, 24]. Ďalej napr. [Lk 12:21; Mt 6:19-21], [Mt 6:21], [Lk 12:34]... výpočet vôbec nie je kompletný, ako nemôže byť ani u žiadnej inej témy vzhľadom na rozsah článku. Jedno je však isté, ak je bohatstvo nahromadené aj vlastnou statočnou prácou, je vždy hriechom. Znamená to, že kladný kresťanský hrdina je chudobný aj duchom aj majetkom a zradca (ale žiadny problém, ak vás zradí a následkom zrady zomriete, on sa vyspovedá a vy možno vstanete z mŕtvych...). Tu by sa pravoverní kresťania nemali stavať proti Židom, ak siahajú na ich majetok. Tí majú v Talmude napísané, že všetko je ich (mnohí kresťania si naivne myslia, že ak poznajú Starý zákon poznajú celé židovské náboženstvo, čo je veľký omyl!). A čo má robiť pravoverný kresťan? Všetko čo má – rozdať.

Tu už je značný rozdiel oproti slovanskej Viere, ktorá vychováva hrdú, silnú, aktívnu a slobodnú osobnosť, pána samého seba.
Prečo je teda kresťanstvo tak silno rozšírené v slovanských zemiach? Preto, lebo veľa najdôležitejších hodnôt v starom «pohanstve» a kresťanstve sa zhoduje, napríklad, čiastočne sú to také, ako: pravda, lož, zlodejstvo, podvodníctvo, podlosť, bezočivosť. Pravdivosť týchto hodnôt nie je potrebné Slovanovi vysvetľovať, on ich správnosť cíti na genetickej úrovni, na úrovni podvedomia. Ale ostatné hodnoty, ako sme sa presvedčili, nezodpovedajú našim koreňom a národným základom života. Ako povedal Jevgenij Barašov: «KRESŤANSTVO JE NÁBOŽENSTVO UTLAČOVANÝCH, A PRETO ŠÍRENIE SA KRESŤANSTVA SI ZÁROVEŇ VYNUCUJE TRVALÉ ŠÍRENIE UTLÁČANIA.»


4.
označiť príspevok

ranexil muž
   5. 9. 2015, 18:55 avatar
bojim sa cernochov. Aj Obamu. Vyzera cierne. mam fobiou?
Jezis bol cernoch. hehehehe
som vypatlanyyyy..yy ýýý
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:59,  Ale to je úplne čosi iné, než tára minister Érsek.
dnes, 17:58,  Aké príznačné, keď komunista je na kandidátnej listine medzi fašistami. Komunista na...
dnes, 17:43,  K takým veciam sa hákojiSS neprizná. Radšej bude takticky mlčať a prejde okolo toho. Kde je...
dnes, 17:40,  Tak potom kde je problém? Zbytočná téma.
dnes, 17:37,  Na to, aby som diskutoval s tebou (autorom témy) a nie s nejakým videom.
dnes, 17:36,  Napríklad pred rokom 1998 expanzia Vesmíru spomaľovala a tmavá hmota s jej podivnými...
dnes, 17:34,  Kde je teda problém?
dnes, 17:33,  V čom máš teda problém?
dnes, 17:20,  47. V súčasnosti sa na maďarských školách slovenčina vyučuje podľa štátneho...
dnes, 17:12,  Historik Drábik: Fašisti v sebe živia martýrstvo, považujú sa za Ježišov súčasnosti...
dnes, 17:09,  Jasné , že schvaluje . Čo si nečítal príspevok hakovehoSS ???
dnes, 17:05,  Hokejis. Ty schvaľuje s konanie toho človeka?
dnes, 17:03,  Ano Britania už v EU nerozhoduje o ničom to je fakt *13*13*13 To je všetko čo sa pre...
dnes, 17:01,  HakovýSS tak neváhaj a choď do toho*13*13*13
dnes, 16:44,  SSEdo tvoji kamosi-islamofasisti koľko nemcov povraždili ? Nie je nič divné na tom že nemci...
dnes, 16:40,  HákovýSS v Nemecku Člověk, který podle policie ve středu večer na dvou místech v...
dnes, 16:38,  Nie je to len na papieri. Britskí politici už nie sú v Bruseli
dnes, 16:36,  Ej veru, je to na papieri :)
dnes, 16:34,  SSEdo nehanbis sa? Stále klames. Británia pred pár týždňami oficiálne vystúpila z EU :)
dnes, 16:30,  ROZKAZ
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Život je ako pohár a je iba na tebe čím si ho naplníš. Aj tak si to nakoniec vypiješ sám.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(70 003 bytes in 0,500 seconds)