hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

Buďme ako deti.

príspevkov
234
zobrazení
6
tému vytvoril(a) 21.11.2021 21:16 muz.z.marsu
posledná zmena 25.11.2021 15:17
1
21.11.2021, 21:16
Pamätáte? Keď sme boli deti, hrávali sme sa na ako že. K tejto hre sme takmer nič nepotrebovali, postačovala naša predstavivosť. Namiesto meča stačil drevený prútik, pištoľ bol dopredu namierený ukazovák s palcom nahor. Hrali sme sa ako že na zlodejov a policajtov, alebo na indiánov a kovbojov, na Sandokana, Šimona a Matúša, kozmonautov, hasičov,… Dospievame a popri tom opúšťame detské nazeranie na svet, skúšame sa popasovať so skutočným životom, ktorý nás pretvára. Z detí, ktoré chcú meniť svet, aj keď “len” v predstavách, snoch a túžbach, sa stávajú dospelí majúci na práci “dôležitejšie“ veci ako snívanie a hranie sa na ako že.

Buďte ako deti, píše sa v Biblii. Čo tým autor výroku myslel pravdepodobne nechápeme a nie je to ani témou tohto príspevku. Len si chcem požičať know-how z našich detských hier. Budem ako dieťa, presnejšie budem si ako dieťa predstavovať a hrať sa na ako že. Teda aby som bol celkom presný, už som sa tak zahral, sám so sebou. Predstavoval som si ako že krajší svet, v ktorom by sa žilo lepšie a v ktorom by sme boli šťastnejší.

Skúste to aj Vy! Vytvorte si najkrajší obraz o tom, ako môžeme spolunažívať spravodlivo, v pokoji, mieri, prosperite, v tvorivých a zmysluplných činnostiach. V mojich predstavách som si vysníval ako že žijem v spoločenskom zriadení, v ktorom je rozhodovanie o verejných otázkach založené na nepretržitom on-line referende s možnosťou založenia nových tém, s možnosťou neustáleho hlasovania a aj s možnosťou zmeny môjho hlasu, pre prípad že sa už nestotožňujem s názorom vyjadreným v predošlom hlasovaní. Obyvatelia majú rôznu váhu hlasov, hlavne podľa ich morálneho nastavenia, ale aj podľa odbornosti, vzdelania a skúsenosti súvisiacich s konkrétnym hlasovaním. Tiež majú právo za určitých podmienok nechať sa zastupovať v hlasovaní. Systém je otvorený, každý môže nepretržite kontrolovať svoje hlasovania ale aj hlasovania svojich spoluobčanov. Tiež má každý právo na konkrétnu tému registrovane nehlasovať. Mal som predstavu rozsiahleho súboru pravidiel samospravovania, ktorého detaily presahujú priestor jedného príspevku. Politici v ňom nie sú, máme len vykonávateľov rozhodnutí, na ktorých sme sa väčšinovo zhodli.

Neskôr som podrobil moje predstavy o spoločenskom zriadení skúškam. Vystavoval som ho rizikám zneužitia presadzovania si vôle jednotlivca alebo skupiny. Snažil som sa zareagovať na každú slabinu systému, na ako že útok a možné zneužitie som hľadal primeraný spôsob vylepšenia, vhodnú obranu. Moje úvahy sa časom ustálili na nekonečný kolotoč útokov a obrany, akcie a reakcie, na ustavičný pomyselný boj medzi tými, ktorí to myslia a chcú dobre, a tými ktorým ide o osobný prospech a moc. Uvedomil som si, že sa ku konečnému cieľu nepribližujem, že každý systém alebo každé pravidlo sa dá obísť, a že v reálnom živote ho obchádzajú práve tí, ktorým to má byť znemožnené, a ktorí parazitujú na ostatných. Častokrát si tieto pravidlá sami nastavujú a zavádzajú. Pochopil som, že nejestvuje žiaden systém verejnej správy, ktorý by zaručoval spravodlivé spolunažívanie, že zavedením pravidiel prevahu zlovôle v najlepšom prípade len obmedzíme alebo zmiernime jej dopad, a že pomyselný boj medzi dobrom a zlom, medzi dobrými a zlými, pravidlami neodstránime. Zlo v akejkoľvek podobe sa vždy bude snažiť prejaviť, či už chcením, myšlienkami alebo činmi.

Deti dosahujú svoje priania najjednoduchšími cestami, my si z nejakého dôvodu veci komplikujeme. Ako teda priamo posunúť našu spoločnosť na vyšší stupeň, ako ju urobiť lepšou? Zrejme žiadne pravidlá, žiadne zákony, žiadne zriadenia nás ľudí neposunú želaným smerom a nie sú k tomuto účelu ani potrebné. Ak sa chceme pozdvihnúť, ak chceme zmenu k lepšiemu, musíme ju jednoducho začať robiť. Možno práve takto by to urobilo dieťa, siahlo by po najjednoduchšom a najúčinnejšom riešení, jednoducho by to urobilo, stalo by sa takým akým chce byť. Začal som robiť zmenu, už nie len ako že. Robím v prvom rade človeka pevne stojaceho v dobrej vôli a v dobrom chcení sám zo seba. Snažím sa žiť podľa princípu dobra, podľa starého príslovia, čo zaseješ, to budeš žať. Už takto robím zrejme viac ako väčšina z nás. Pôsobím na okolie dobrou vôľou, dobrými myšlienkami, dobrým slovom aj činmi. Možno raz v tomto umení prídem tak ďaleko, že sa stanem inšpiráciou pre niekoho konkrétneho z môjho okolia. Kiež by som mojim vlastným príkladom, ako sa dá a má žiť, nadchol niekoho iného, a kiež by si túto osobu všimol opäť niekto ďalší, kiež by nás bolo viac. Možno práve takto urobíme pre nás samých a pre našu spoločnosť viac ako šíky špičkových zákonodarcov a vládnych úradníkov. Možno som v určitých smeroch stále ako dieťa, na ako že lepšiu spoločnosť sa však už nehrám, tvorím ju svojim vlastným žitím ako najlepšie viem.
👍: Scarlette , J.Tull
none
94

1. muz.z.marsu 21.11.2021, 21:16

Pamätáte? Keď sme boli deti, hrávali sme sa na ako že. K tejto hre sme takmer nič nepotrebovali, postačovala naša predstavivosť. Namiesto meča stačil drevený prútik, pištoľ bol dopredu namierený ukazovák s palcom nahor. Hrali sme sa ako že na zlodejov a policajtov, alebo na indiánov a kovbojov, na Sandokana, Šimona a Matúša, kozmonautov, hasičov,… Dospievame a popri tom opúšťame detské nazeranie na svet, skúšame sa popasovať so skutočným životom, ktorý nás pretvára. Z detí, ktoré chcú meniť svet...

23.11.2021, 08:59
Asi nie je veľa tých, ktorí sa takto zamýšľajú, súdiac podľa reakcií. Možno som nakoniec našiel to najlepšie riešenie, nevyžadujúce si nutne dohodu na spoločnom postupe s ďalšími podobne zmýšľajúcimi.
none
95

94. muz.z.marsu 23.11.2021, 08:59

Asi nie je veľa tých, ktorí sa takto zamýšľajú, súdiac podľa reakcií. Možno som nakoniec našiel to najlepšie riešenie, nevyžadujúce si nutne dohodu na spoločnom postupe s ďalšími podobne zmýšľajúcimi.

23.11.2021, 09:02
Aj tak ide hlavne o človeka jednotlivca, ako žije a ako sa zachová. Samozrejme, je fajn, ak nájdeme spriaznenú dušu, s ktorou dokážeme súznieť v názoroch na nejakú problematiku, ale v podstate ide o nás samotných, aby sme našli našu vlastnú ľudskú cestu svetom.
none
96

94. muz.z.marsu 23.11.2021, 08:59

Asi nie je veľa tých, ktorí sa takto zamýšľajú, súdiac podľa reakcií. Možno som nakoniec našiel to najlepšie riešenie, nevyžadujúce si nutne dohodu na spoločnom postupe s ďalšími podobne zmýšľajúcimi.

23.11.2021, 10:26
132
určite to myslíš dobre, marťan.
Je to smutné, ale súčasný systém nie je ľuďmi žiadnym spôsobom reformovateľný.

Lebo je napísané: "Celý svet leží v moci toho zlého" ... t.j. Satana (1.Jána 5:19)
alebo že (Satan) je "vládcom sveta" (Ján 14:30) ... ale sú aj iné podobné texty.

Beda zemi a moru, lebo k vám zostúpil Diabol s veľkým hnevom, vediac, že má krátky čas.
(Zjav.12:12)

Ak tomuto svetu zatiaľ ešte vládne podľa Biblie Diabol - bytosť mimoriadne inteligentná,
mocná a zlá, ktorá je v opozícii voči Bohu (je to predsa z Biblie, nie z mojej hlavy),
Zem nemôže byť nikdy miestom, kde sa ľudia budú cítiť šťastní a v bezpečí a budú
naplnené ich potreby.

Alebo ešte inak:

"Potom ho Diabol zobral na veľmi vysoký vrch a ukázal mu všetky kráľovstvá sveta a ich slávu.
Povedal mu: „DÁM TI TOTO VŠETKO, ak padneš na kolená a budeš ma uctievať.“ (Mat.4:8-9)

Slovami "dám ti toto všetko" priznal, že mu patria všetky Kráľovstvá sveta (vtedy neboli štáty
ako dnes) a JK to nespochybnil ... nepovedal - ako mi to môžeš dávať to, čo ti nepatrí?
Kto teda stojí za vládami celého sveta? A nevyzerá to aj podľa toho?
A kam to asi tento vládca s nami smeruje? K lepším zajtrajškom?

Opatrenie na neporovnateľné zlepšenie života, nápravu aj starých krívd, zdravie, mladosť,
šťastie ... dokonca vzkriesenie a večný život ... je obsiahnuté v Ježišovej "vzorovej"
modlitbe "Otčenáš"... v slovách "Príď Kráľovstvo tvoje".

Spoliehanie sa na seba, na ľudí okolo, na politikov, na vlády ... že to dokážeme aj
sami bez Boha - vedie už tisícročia od jedného neúspechu k ďalšiemu neúspechu.

Snaha (citujem): "posunúť našu spoločnosť na vyšší stupeň ... urobiť ju lepšou ..."
je otvoreným vyslovením nedôvery Bohu ... pohŕdaním ... týmto Božím opatrením.

Veď načo by malo na zemi zavládnuť Božie Kráľovstvo, ak si lepší život na zemi
dokážeme zabezpečiť aj sami, bez neho?
Ale fakt dokážeme?

Zaslúžiš si ocenenie za svoj postoj (posledný odsek), ale ešte raz: spoliehaním sa
na seba a tých naokolo, vyjadrujeme nedôveru Bohu, že jedine ON, a jeho vláda
môže zabezpečiť na zemi trvalý pokoj.

Podľa Biblie žijeme v tzv. "posledných dňoch tohto zlého systému vecí" ...
Aktuálne sa koná jeden zo záverečných útokov na naše posledné slobody ...
none
101

96. solo12 23.11.2021, 10:26

132
určite to myslíš dobre, marťan.
Je to smutné, ale súčasný systém nie je ľuďmi žiadnym spôsobom reformovateľný.

Lebo je napísané: "Celý svet leží v moci toho zlého" ... t.j. Satana (1.Jána 5:19)
alebo že (Satan) je "vládcom sveta" (Ján 14:30) ... ale sú aj iné podobné texty.

Beda zemi a moru, lebo k vám zostúpil Diabol s veľkým hnevom, vediac, že má krátky čas.
(Zjav.12:12)

Ak tomuto svetu zatiaľ ešte vládne podľa Biblie Diabol - bytosť mimoriadne ...

23.11.2021, 13:22
Solo 12 Dali by sa Vaše texty sformulovať bez oslovení, a keď nie tak použiť vykanie? Ocenil by som to.
Páči sa mi, ako na to idete. Máme silu spoločnosť meniť a víťaziť aj nad zámermi Licifera. Odseky nie sú potvrdením, že to nie sme schpní urobiť, sú výstrahou, že ak nám chýba voľa ku vzostupu, tak sú predpovedané udalosti nevyhnutné. My tvoríme budúcnosť. Luciferova ponuka bola v skutočnosti pokušením. Lucifer sám nemá nič, je len stvorenou bytosťou, ktorá padla a neplní Vôľu. Modlitbu Otče náš chápem inak ako Vy. Je to sľub modliaceho snažiť sa o kráľovstvo Božie. To je ale na dlhšie, možno na samostatnú tému. Robiť tieto zmeny je potvrdením nasledovania Boha prijať Božie zákony, to nie je rúhaním. A aj ten je Bohu milý, lktorý o ňom síce nič nevie, ale v jeho Vôli stojí pevne. Kráľovstvo Božie si nie že nevieme ale musíme, t.j. sme povinný si ho zabezpečiť. Boh nám dáva k tomu príležitosť prostredníctvom stvorenia a Božích zákonov v ňom.
none
111

101. muz.z.marsu 23.11.2021, 13:22

Solo 12 Dali by sa Vaše texty sformulovať bez oslovení, a keď nie tak použiť vykanie? Ocenil by som to.
Páči sa mi, ako na to idete. Máme silu spoločnosť meniť a víťaziť aj nad zámermi Licifera. Odseky nie sú potvrdením, že to nie sme schpní urobiť, sú výstrahou, že ak nám chýba voľa ku vzostupu, tak sú predpovedané udalosti nevyhnutné. My tvoríme budúcnosť. Luciferova ponuka bola v skutočnosti pokušením. Lucifer sám nemá nič, je len stvorenou bytosťou, ktorá padla a neplní Vôľu. Modlitbu O...

23.11.2021, 18:00
152
No dobre, tak bez tykania a bez oslovenia, ak si to prajete.
Trvaním na tomto pravidle sa ale nemôžem zbaviť pocitu, že sa cítite byť nad ostatnými.
Lebo nie sme tu na vedeckom sympóziu, ale na anonymnom internetovom diskusnom fóre

Dotkli sme sa (v 134 a 152) hlavne pojmov Satana Diabla ("Lucifera") a Božieho Kráľovstva.
To druhé je na dlho, a toho prvého sa dotknem len ozaj skratkovito.

citujem z vášho 152:

"Luciferova ponuka bola v skutočnosti (len) pokušením. Lucifer sám nemá nič, je len stvorenou
bytosťou, ktorá padla a neplní Vôľu." ("len" v zátvorke som doplnil ja pre lepšie pochopenie).

< u >k tomu (len) pokušeniu:
"Luciferova ponuka bola len pokušením, lebo sám nemá nič..."

Ak vám ponúknem všetky peniaze sveta ... a obaja pri tom vieme, že ich nemám ... pokúšam vás?
Ak Satan ponúkol Ježišovi moc nad celým svetom ... ale by ju nemal ... pokúšal by ho?
Aký zmysel by potom malo takéto pokúšanie?

A to si Satan fakt mal myslieť, že Ježišovi nič neponúkne (lebo "nič" ani nemá)
a Ježiš túto "lesť" prehliadne, skočí mu na to a pokloní sa mu?

k tomu, že < u >Satan nemá nič: (v zmysle, že až tak veľmi sa ho preto báť nemusíme)

"Potom ho Diabol zobral na veľmi vysoký vrch a ukázal mu všetky kráľovstvá sveta a ich slávu.
Povedal mu: DÁM TI TOTO VŠETKO, ak padneš na kolená a budeš ma uctievať. (Mat.4:8-9)

ponúkol mu moc nad všetkými kráľovstvami sveta (Mat.4:8,9) ... štáty vtedy neboli
a nemá nič?
------------------------
Bol zvrhnutý veľký drak, ten prahad, ktorý sa nazýva Diabol a Satan, ktorý zvádza
celú obývanú zem; (Zjavenie 12:9)
Má moc ""zvádzať celú obývanú zem" ...
a nemá nič?
------------------------
bdejte, váš protivník, Diabol, obchádza ako revúci lev a hľadá, koho by pohltil.“ (1. Petra 5:8)
Môže nás "pohltiť" (duchovne ... zviesť na svoju stranu) ...
a nemá nič?
------------------------
(JK) svojou smrťou zničil toho, ktorý má prostriedky na spôsobenie smrti, čiže Diabla (He.12:14)
Môže nám spôsobiť "duchovnú" smrť (telesná smrť sa napraví vzkriesením, duchovná je večná)
a nemá nič?
------------------------
Celý svet leží v moci toho zlého" t.j. Satana (1.Jána 5:19) ... je "vládcom sveta" (Ján 14:30)
a nemá nič?
------------------------

Jeho najväčšie víťazstvo spočíva v tom, že vládne svetu, ale nikto tomu neverí.
none
112

111. solo12 23.11.2021, 18:00

152
No dobre, tak bez tykania a bez oslovenia, ak si to prajete.
Trvaním na tomto pravidle sa ale nemôžem zbaviť pocitu, že sa cítite byť nad ostatnými.
Lebo nie sme tu na vedeckom sympóziu, ale na anonymnom internetovom diskusnom fóre

Dotkli sme sa (v 134 a 152) hlavne pojmov Satana Diabla ("Lucifera") a Božieho Kráľovstva.
To druhé je na dlho, a toho prvého sa dotknem len ozaj skratkovito.

citujem z vášho 152:

"Luciferova ponuka bola v skutočno...

23.11.2021, 18:04
" vládne svetu, ale nikto tomu neverí."

Keby tomu aj verili, moc by im to nepomohlo, museli by poznať aj AKO, akým spôsobom vládne svetu a vlastne aj, ktorý to vlastne je, ten svet ktorému vládne.
none
142

112. -era- 23.11.2021, 18:04

" vládne svetu, ale nikto tomu neverí."

Keby tomu aj verili, moc by im to nepomohlo, museli by poznať aj AKO, akým spôsobom vládne svetu a vlastne aj, ktorý to vlastne je, ten svet ktorému vládne.

24.11.2021, 00:48
167 era
167 - dal si samé rozumné otázky ...
1xx - daj teraz nejaké rozumné odpovede
Veď si tiež veriaci ...

Nič v zlom, som fakt zvedavý na tvoj názor
none
151

142. solo12 24.11.2021, 00:48

167 era
167 - dal si samé rozumné otázky ...
1xx - daj teraz nejaké rozumné odpovede
Veď si tiež veriaci ...

Nič v zlom, som fakt zvedavý na tvoj názor

24.11.2021, 09:42
Odpovede nech si hľadá ten, kto pociťuje potrebu odpovedí.
none
2
22.11.2021, 12:46
Zamýšľali ste sa niekto podobne ako ja? Možno by bolo prínosné podebatovať o tom, ako by sa dalo zmeniť našu spoločnosť. Máte niekto návod, nápad na reálne zrealizivateľnú zmenu?
none
102

2. muz.z.marsu 22.11.2021, 12:46

Zamýšľali ste sa niekto podobne ako ja? Možno by bolo prínosné podebatovať o tom, ako by sa dalo zmeniť našu spoločnosť. Máte niekto návod, nápad na reálne zrealizivateľnú zmenu?

23.11.2021, 13:34
muz.z.marsu, mnohí z nás sa podobne zamýšľajú... vyčerpávajúco však nie je jednoduché odpovedať, teda aspoň pre mňa, preto napíšem, zopakujem len kúsoček zo svojho zamyslenia; budem citovať, čo som v rôznej podobe písal už viackrát"
"Vnímať nespravodlivosť sveta, vnímať "blížneho svojho", ktorí trpí núdzou, všetkých tých, ktorí žijú pod ľudskú dôstojnosť, postaviť sa "na stranu chudobných, vydedencov, utláčaných, odstrčených a bezbranných", pýtať sa "prečo chudobný nemajú jedlo"; hľadať, analyzovať príčiny nespravodlivosti a na základe nich hľadať riešenia; analyzovať, ako i ponúkať východiská v rámci tohto sveta a to na podklade relevantných odborných vedeckých poznatkov s uvedomením si historickej podmienenosti poznania, ľudskej omylnosti ..."
Ešte dodám, aby som nezahltil, len heslovite ...dôležitá je komunikácia... otvoril k nej tému, písal o subsidiarite... o "človek má milovať človeka ako seba samého" ...
none
3
22.11.2021, 12:54
peter67 - máš pravdu a platí, že spoločensé zemeny plynúce z podstaty spoločenského bytia sa nedajú v ľudskej spoločnosti posúvať ináč ako revolúciou , lebo na vrchole sa usadia paraziti , ktorí logicky zmeny nepotrebujú a obmedzujú tých, ktorí chcú spoločnosť posúvať na vyšší stupeň rozvoja.
none
4

3. havran 22.11.2021, 12:54

peter67 - máš pravdu a platí, že spoločensé zemeny plynúce z podstaty spoločenského bytia sa nedajú v ľudskej spoločnosti posúvať ináč ako revolúciou , lebo na vrchole sa usadia paraziti , ktorí logicky zmeny nepotrebujú a obmedzujú tých, ktorí chcú spoločnosť posúvať na vyšší stupeň rozvoja.

22.11.2021, 13:30
Havran
Možno nie revolúciou prinášajúcou geopolitické zmeny. Čo revolúcia zmeny našich hodnôt, duchovná revolúcia? Nemyslím v náboženskom kontexte.
none
7
22.11.2021, 14:21
„Bože, daj mi pokojnú myseľ, aby som prijal veci, ktoré zmeniť nemôžem. Daj mi silu, aby som zmenil veci, ktoré zmeniť môžem. A daj mi múdrosť, aby som rozlíšil jedno od druhého.“ — Svatý Tomáš Akvinský

Zdroj: odkaz
none
123
23.11.2021, 20:39
Solo 165 Váš pocit sa mýli. Opýtam sa, je na mieste považovať niekoho kto preferuje vykanie za domýšľavca mysliaceho si o sebe viac ako o tom komu vyká? Nie sú to náhodou dve rôzne veci? Skôr by sa dalo vnímať opačné, namyslená osoba mysliaca si o sebe viac ako je vhodné bude bez okolkov druhej osobe tykať. Pravý dôvod nerád vysvetľujem, málo kto ho dokáže prijať a už takmer nikto sa s ním stotožniť . Aktom tykania sa umožňuje vytvárať spletence vzájomných následkov spätného pôsobenia (karmy) tých ľudí, ktorí sa rozhodnutím tykať si nevedome zaviazali ísť z časti po duchovnej ceste spolu. To ich vzájomne zaväzuje k zodpovednosti v zmysle, že previnenia jedného sa zviažu aj s druhou osobou. Tento spletenec do seba nadväzuje aj tie najmenšie previnenia jedného voči druhému, napríklad narážka ktorá má silu uraziť. Donedávna sa bežne rodičom vykalo, dokonca v niektorých národoch si v minulosti vykali aj partneri. Podľa mňa je to ešte pozostatok zaniknutej prirodzenej schopnosti vnímať tieto veci správne, bez toho že by sa musel použiť mozog. Tak sme to vtedy cítili, alebo inak povedané intuitívne vedeli čo je správne.
none
127

123. muz.z.marsu 23.11.2021, 20:39

Solo 165 Váš pocit sa mýli. Opýtam sa, je na mieste považovať niekoho kto preferuje vykanie za domýšľavca mysliaceho si o sebe viac ako o tom komu vyká? Nie sú to náhodou dve rôzne veci? Skôr by sa dalo vnímať opačné, namyslená osoba mysliaca si o sebe viac ako je vhodné bude bez okolkov druhej osobe tykať. Pravý dôvod nerád vysvetľujem, málo kto ho dokáže prijať a už takmer nikto sa s ním stotožniť . Aktom tykania sa umožňuje vytvárať spletence vzájomných následkov spätného pôsobenia (karmy) tý...

23.11.2021, 21:42
201 ak to máte TAKTO "ošetrené" ... tak dobre, budem to rešpektovať ...
none
125
23.11.2021, 20:50
Solo 165 Toto sú naše osobné presvedčenia, nemá význam ísť s nimi do polemiky. Napíšem teda len to, o čom som presvedčený, neberte to ako brojenie proti tomu Vášmu. V skutočnosti Lucifer nemá nič, okrem možnosti vplývať a pokúšať ľudí, t.j. zvádzať ich na falošnú cestu. Lucifer môže svojím pôsobením docieliť to, že bohatstvo a moc patrí tým, ktorých sa mu podarilo zviesť. Tak to chápem ja. Nie je nikde písané o Luciferovom stvorení, len o jeho panovaní. Aj ostatné Vami citované sú s týmto v súlade. Ak teda pokúšal slovami „dám ti toto všetko“, tak ja to vnímam tak, že mohol pôsobiť na ľudí tak, aby to tak bolo. To je zmysel pokušenia.
none
128

125. muz.z.marsu 23.11.2021, 20:50

Solo 165 Toto sú naše osobné presvedčenia, nemá význam ísť s nimi do polemiky. Napíšem teda len to, o čom som presvedčený, neberte to ako brojenie proti tomu Vášmu. V skutočnosti Lucifer nemá nič, okrem možnosti vplývať a pokúšať ľudí, t.j. zvádzať ich na falošnú cestu. Lucifer môže svojím pôsobením docieliť to, že bohatstvo a moc patrí tým, ktorých sa mu podarilo zviesť. Tak to chápem ja. Nie je nikde písané o Luciferovom stvorení, len o jeho panovaní. Aj ostatné Vami citované sú s týmto v súla...

23.11.2021, 22:12
203
Ak veríme Biblii, nemalo by naše presvedčenie vychádzať z nej ?
A nespoliehať sa na svoje osobné presvedčenia ... lebo nebude práve toto
potom príčinou náboženskému zmätku?
Ale píšete - nemá význam ísť do polemiky ... ušetrime si teda čas, možno niečo nabudúce.
none
129

128. solo12 23.11.2021, 22:12

203
Ak veríme Biblii, nemalo by naše presvedčenie vychádzať z nej ?
A nespoliehať sa na svoje osobné presvedčenia ... lebo nebude práve toto
potom príčinou náboženskému zmätku?
Ale píšete - nemá význam ísť do polemiky ... ušetrime si teda čas, možno niečo nabudúce.

23.11.2021, 22:29
Nemalo by sa veriť Bohu namiesto Biblii? Biblia je len pomôcka. Problém nie je v Biblii, ale v tom ako si ju vykladáme. Určite ste postrehli, že diskutovať o Biblii s cieľom argumentačne si presadiť vlastné presvedčenie nie je možné.
none
130
23.11.2021, 22:36
207
100% pravda ... že veriť treba Bohu ...
ale kde nájsť o ňom spoľahlivé informácie, ak nie práve v tej Biblii?
S poslednou vetou bohužiaľ nerád, ale súhlasím.
none
131
23.11.2021, 23:05
Našiel som dielo, ktoré je s Bibliou v súlade, dávajúce celú Pravdu. Zasľúbenie oznámene Ježisom sa stalo. Každý kto úprimne a skutočne hľadá, toto dielo nájde. Je Vaše hľadanie také?
none
132

131. muz.z.marsu 23.11.2021, 23:05

Našiel som dielo, ktoré je s Bibliou v súlade, dávajúce celú Pravdu. Zasľúbenie oznámene Ježisom sa stalo. Každý kto úprimne a skutočne hľadá, toto dielo nájde. Je Vaše hľadanie také?

23.11.2021, 23:17
zapamataj...nezamienaj bibliu s ničim iným!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!panimaješ
none
133

132. ondrej61 23.11.2021, 23:17

zapamataj...nezamienaj bibliu s ničim iným!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!panimaješ

23.11.2021, 23:24
211 A či som zamenil?
none
134

133. muz.z.marsu 23.11.2021, 23:24

211 A či som zamenil?

23.11.2021, 23:26
porovnavaj ju s iným pismoom, ked som dobre pochopil.....daj to pismo a uvidime kde je ten pes zakopaný
none
136

134. ondrej61 23.11.2021, 23:26

porovnavaj ju s iným pismoom, ked som dobre pochopil.....daj to pismo a uvidime kde je ten pes zakopaný

23.11.2021, 23:27
opr...pororovnávaš
none
138

136. ondrej61 23.11.2021, 23:27

opr...pororovnávaš

23.11.2021, 23:29
porovnávaš
none
139

138. ondrej61 23.11.2021, 23:29

porovnávaš

23.11.2021, 23:39
Porovnávať je v poriadku, dokonca nutné a žiadané. Zamieňať je niečo iné.
none
135

131. muz.z.marsu 23.11.2021, 23:05

Našiel som dielo, ktoré je s Bibliou v súlade, dávajúce celú Pravdu. Zasľúbenie oznámene Ježisom sa stalo. Každý kto úprimne a skutočne hľadá, toto dielo nájde. Je Vaše hľadanie také?

23.11.2021, 23:27
209
cením si Vašu ponuku.

Nestíham čítať ani to, čo sami vydávame ...

časopisy: odkaz
knihy: odkaz

Ale dobre, pošlite ... prečítam aspoň niečo a spoľahlivo určím, čo tam je a čo nie je v súlade s Bibliou ... v tom som taký malý "expert" ... súhlas?
none
137

135. solo12 23.11.2021, 23:27

209
cením si Vašu ponuku.

Nestíham čítať ani to, čo sami vydávame ...

časopisy: https://www.jw.org/sk/kniznica/casopisy/
knihy: https://www.jw.org/sk/kniznica/knihy/

Ale dobre, pošlite ... prečítam aspoň niečo a spoľahlivo určím, čo tam je a čo nie je v súlade s Bibliou ... v tom som taký malý "expert" ... súhlas?

23.11.2021, 23:29
214 To nebola ponuka.
none
141

137. muz.z.marsu 23.11.2021, 23:29

214 To nebola ponuka.

23.11.2021, 23:53
216
aha ... pochopil som to tak, že v ďalšom kroku by už nasledovala ... beriem to späť, nič sa nedeje.
none
147

141. solo12 23.11.2021, 23:53

216
aha ... pochopil som to tak, že v ďalšom kroku by už nasledovala ... beriem to späť, nič sa nedeje.

24.11.2021, 09:12
solo12 220
Skúsil som preložiť a tu je citát.

„Polož Slovo Pravdy vysoko na skalu, aby sa človek musel namáhať ho pre seba získať.“

Také je prikázanie, podľa ktorého konám. Bolo doposiaľ falošným bludom, že Sväté Slovo, ktoré má byť ľuďom nedoceniteľné, pretože stojí ďaleko nad všetkými pozemskými hodnotami a pre nich samotné jediné znamená život a bytie, má byť prosebne donášané a že v nebi zavládne radosť, keď je niekto z nich dostatočne láskavý a prijme ich do seba.

Hriešne rúhanie spočívalo v tomto názore, ktorý je schopný Sväté Slovo v jeho vysokej hodnote ľahko strhnúť.

Aj v tom sa teraz všetko stane novým, ako bolo zasľúbené. Človek, ktorý chce mať pre seba Sväté Slovo Pravdy, musí si ich sám získať! Musí sa o ne namáhať. Kto to nechce, nie je tohto vlastníctva hoden. Človek, ktorý je skutočne skutočný v hľadaní na ceste k Svetlu, ten sa tiež nezľakne pred smädom a pred hladovaním, pokiaľ je to potrebné, alebo o to bude tiež ťažko bojovať s ťažkosťami každého druhu. Námaha o Slovo sa stane teraz svätým prikázaním! Je to žiadané stvorením! Tým budú odpudení vlažní, ktorým chýba skutočná vážnosť ku vzostupu, ktorí seba aj iných v domýšľavosti len klamú alebo sú pokrytcami. Oni majú byť tiež zavrhnutí.

Tak prináša prikázanie už veľké triedenie, kde sa oddelí pravé od nepravého. – Ako v podobenstve zostanú z hostiny vylúčení všetci, ktorí sú leniví, ľahostajní. Hybní nesú v sebe čistú túžbu po Slove, nezľaknú sa žiadnej námahy a žiadnej obete, aby sa dostali do jeho blízkosti, počuli ich, aby ich prijali do chrámu svojej duše.

Preto majú aj pozemské ustanovenia napomáhať k tomu, aby prikázanie bolo plnené každým spôsobom. Z veľkého kruhu stúpencov má byť vylúčené to, čo nie je úplne preniknuté najskutočnejšou túžbou kráčať v duchu vpred, byť v ňom čulý!

Všetci, ktorým rozum prináša obvyklé ospravedlnenia k sebaomámeniu a sebaoklamaniu voči na svetlo zreteľne vystupujúcim slabostiam, zatiaľ čo našepkáva, že to vyzerá príliš obchodnicky, nehodné Svätého Slova … , tí nemajú byť už viac pripustení k prednáškam a majú zostať vylúčení; lebo nie sú hodní Slova, doteraz ho nespoznali a tiež sa ho nikdy spoznávať nenaučia.

Radšej malý počet, a to pravých a neochvejných! Aby ako skala stál v príboji nastávajúceho súdu! Jasne duchovne žiariť majú vo vernom chcení, vo vytrvalosti k víťazstvu! Nesmú medzi nimi byť žiadne zhnité plody.


Ďalšie prerozprávané myšlienky z inej časti (neviem ich dohľadať).
Tým, ktorý našli cestu ku Slovu, je zakázané ho prosebne ponúkať ako lacný tovar na trhu. Je zakázané hádzať perly sviniam. Skutočný hľadajúci si k nemu cestu nájde, ak je jeho túžba skutočná duchovné sily mu v jeho úsilí pôjdu v ústrety. Žiaden takýto neostane bez pomoci.
👍: -era-
none
148

147. muz.z.marsu 24.11.2021, 09:12

solo12 220
Skúsil som preložiť a tu je citát.

„Polož Slovo Pravdy vysoko na skalu, aby sa človek musel namáhať ho pre seba získať.“

Také je prikázanie, podľa ktorého konám. Bolo doposiaľ falošným bludom, že Sväté Slovo, ktoré má byť ľuďom nedoceniteľné, pretože stojí ďaleko nad všetkými pozemskými hodnotami a pre nich samotné jediné znamená život a bytie, má byť prosebne donášané a že v nebi zavládne radosť, keď je niekto z nich dostatočne láskavý a prijme ich do seba.
...

24.11.2021, 09:18
228 Len na dovysvetlenie, celé je to citácia, len posledné 4 riadky sú odomňa. Nech nepríde k dojmu, že som toho autorom.
none
149

148. muz.z.marsu 24.11.2021, 09:18

228 Len na dovysvetlenie, celé je to citácia, len posledné 4 riadky sú odomňa. Nech nepríde k dojmu, že som toho autorom.

24.11.2021, 09:30
229 Posledný odstavec je presnejšie.
none
153

149. muz.z.marsu 24.11.2021, 09:30

229 Posledný odstavec je presnejšie.

24.11.2021, 10:01
230 muž z marsu

ďakujem, prečítal som si to ...
Mám rád keď sú informácie podávané nie až tak vzletne zaobalené ... toto je okrem eru ešte aj
pre takého Tulla, ten by to tiež snáď ocenil.
Ja sa s takýmto niečim trápim, priznám sa.
Mám radšej, keď sú veci podávané priamejšie, tak viac "po chlapsky".
Vlastne ani neviem, či mi chcete niečo ponúknuť, alebo nie.
Znovu musím oceniť Váš slušný spôsob komunikácie, je to v poslednej dobe "nedostatkový tovar"
none
228

147. muz.z.marsu 24.11.2021, 09:12

solo12 220
Skúsil som preložiť a tu je citát.

„Polož Slovo Pravdy vysoko na skalu, aby sa človek musel namáhať ho pre seba získať.“

Také je prikázanie, podľa ktorého konám. Bolo doposiaľ falošným bludom, že Sväté Slovo, ktoré má byť ľuďom nedoceniteľné, pretože stojí ďaleko nad všetkými pozemskými hodnotami a pre nich samotné jediné znamená život a bytie, má byť prosebne donášané a že v nebi zavládne radosť, keď je niekto z nich dostatočne láskavý a prijme ich do seba.
...

24.11.2021, 14:57
muz.z.marsu, podľa môjho názoru pravda je výrok. Pravda, ktorú nemožno vyjadriť slovami nie je pravdou. Vedel by si stručne túto pravdu napísať?
Domnievam sa, že v Biblii je pravda napísaná čierne na bielom a dá sa vysloviť jednou vetou... nie je síce vysoko na skale, ale dokonale ju dodržiavať je pre človeka možno až nemožné...
none
230

228. J.Tull 24.11.2021, 14:57

muz.z.marsu, podľa môjho názoru pravda je výrok. Pravda, ktorú nemožno vyjadriť slovami nie je pravdou. Vedel by si stručne túto pravdu napísať?
Domnievam sa, že v Biblii je pravda napísaná čierne na bielom a dá sa vysloviť jednou vetou... nie je síce vysoko na skale, ale dokonale ju dodržiavať je pre človeka možno až nemožné...

24.11.2021, 15:29
muz.z.marsu, ospravedlňujem sa Vám za tykanie... pozabudol som sa
none
152

141. solo12 23.11.2021, 23:53

216
aha ... pochopil som to tak, že v ďalšom kroku by už nasledovala ... beriem to späť, nič sa nedeje.

24.11.2021, 09:45
solo12 220
Dovolím si ďalšiu citáciu (nie je o Vás).

Hľadajúci a vediaci mali by sa konečne pohnúť k tomu, aby sa vyhýbali takýmto ľuďom! Nemajú sa domnievať, že tým konajú dielo Bohu milé, keď jeho Slovo a jeho svätú vôľu rozdávajú neustále tak lacno a poučovaním sa ich snažia ponúkať, že to skoro budí zdanie, ako by Stvoriteľ musel prostredníctvom svojich veriacich chodiť žobrať, aby rozšíril okruh stúpencov. Je to pošpinenie, keď je to ponúkané takým, ktorí po tom siahnu špinavými rukami. Nesmie sa zabúdať na slová, ktoré zakazujú „hádzať perly pred svine“.
none
157

152. muz.z.marsu 24.11.2021, 09:45

solo12 220
Dovolím si ďalšiu citáciu (nie je o Vás).

Hľadajúci a vediaci mali by sa konečne pohnúť k tomu, aby sa vyhýbali takýmto ľuďom! Nemajú sa domnievať, že tým konajú dielo Bohu milé, keď jeho Slovo a jeho svätú vôľu rozdávajú neustále tak lacno a poučovaním sa ich snažia ponúkať, že to skoro budí zdanie, ako by Stvoriteľ musel prostredníctvom svojich veriacich chodiť žobrať, aby rozšíril okruh stúpencov. Je to pošpinenie, keď je to ponúkané takým, ktorí po tom siahnu špinavým...

24.11.2021, 10:34
233 muz.z.marsu
tak tomuto rozumiem na 100% a prinútili ste ma pouvažovať, ako rozumnejšie zaobchádzať s tými perlami.
Možno nerozumne prispievam k tomu, že ich ponuka prevažuje nad dopytom.
Ďakujem.
none
158

152. muz.z.marsu 24.11.2021, 09:45

solo12 220
Dovolím si ďalšiu citáciu (nie je o Vás).

Hľadajúci a vediaci mali by sa konečne pohnúť k tomu, aby sa vyhýbali takýmto ľuďom! Nemajú sa domnievať, že tým konajú dielo Bohu milé, keď jeho Slovo a jeho svätú vôľu rozdávajú neustále tak lacno a poučovaním sa ich snažia ponúkať, že to skoro budí zdanie, ako by Stvoriteľ musel prostredníctvom svojich veriacich chodiť žobrať, aby rozšíril okruh stúpencov. Je to pošpinenie, keď je to ponúkané takým, ktorí po tom siahnu špinavým...

24.11.2021, 10:37
Je prejavom Tvojej lásky k blížnemu uvažovať o ňom ako o svini?
👍: J.Tull
none
159

158. Nadja 24.11.2021, 10:37

Je prejavom Tvojej lásky k blížnemu uvažovať o ňom ako o svini?

24.11.2021, 10:47
Sviňou samozrejme nie je človek ako celok, sviňou je iba časť jeho spôsobu myslenia a predstavovania si.

My ľudia by sme sa dokázal tej svine v nás zbaviť, alebo ju aspoň eliminovať, keby sme chceli.
none
160

159. -era- 24.11.2021, 10:47

Sviňou samozrejme nie je človek ako celok, sviňou je iba časť jeho spôsobu myslenia a predstavovania si.

My ľudia by sme sa dokázal tej svine v nás zbaviť, alebo ju aspoň eliminovať, keby sme chceli.

24.11.2021, 10:53
Hmmm... a ako by si chcel nehádzať perly pred nesprávnu časť spôsobu myslenia človeka a hádzať ich iba pred tú časť myslenia a uvažovania, ktorá nie je sviňou? 🙂
none
163

160. Nadja 24.11.2021, 10:53

Hmmm... a ako by si chcel nehádzať perly pred nesprávnu časť spôsobu myslenia človeka a hádzať ich iba pred tú časť myslenia a uvažovania, ktorá nie je sviňou? 🙂

24.11.2021, 11:12
241. To predsa priamo vnímaš z reakcií toho druhého, čo práve prináša v ústrety tvojim slovám. Podľa to sa vždy vieš rozhodnúť, čo v danej chvíli povedať a čo nie, čo padne na úrodnú pôdu a čo nie. Stačí len vnímať a byť pozorný.
none
164

163. -era- 24.11.2021, 11:12

241. To predsa priamo vnímaš z reakcií toho druhého, čo práve prináša v ústrety tvojim slovám. Podľa to sa vždy vieš rozhodnúť, čo v danej chvíli povedať a čo nie, čo padne na úrodnú pôdu a čo nie. Stačí len vnímať a byť pozorný.

24.11.2021, 11:14
Lenže... poznáš vetu "100x povedaná lož sa stáva pravdou"?
Prečo by potom 100x hodená perla nemohla sa rovnako zahniezdiť v duši človeka?
none
167

164. Nadja 24.11.2021, 11:14

Lenže... poznáš vetu "100x povedaná lož sa stáva pravdou"?
Prečo by potom 100x hodená perla nemohla sa rovnako zahniezdiť v duši človeka?

24.11.2021, 11:18
Neviem kam sa týmto snažíš odbočiť.
none
170

167. -era- 24.11.2021, 11:18

Neviem kam sa týmto snažíš odbočiť.

24.11.2021, 11:19
To bude tým, že sa nesnažím odbočiť 🙂
none
172

170. Nadja 24.11.2021, 11:19

To bude tým, že sa nesnažím odbočiť 🙂

24.11.2021, 11:24
Ale áno, Pretože reč je o tom, že niekto má perlu, naozajstnú perlu, nie falošnú. A reč je o tom, že ju nemá hádzať pred svine. A že je možné rozpoznať sviňu od človeka.
Ale ty prídeš s iným príbehom o falošnej perle a pýtaš sa, či pravá perla by nemohla fungovať rovnako ako falošná.
none
161

158. Nadja 24.11.2021, 10:37

Je prejavom Tvojej lásky k blížnemu uvažovať o ňom ako o svini?

24.11.2021, 10:55
239 Najda, je to prirovnanie. Uvedomte si akú cenu majú perly pre svine. Do pomeru sa dáva cena Slova pre niektorých ľudí. Nejde o znevažovanie, ale o zvýraznenie zbytočnosti takýchto počinov o previňovanie sa v nezachovávaní úcty voči Slovu.
none
162

161. muz.z.marsu 24.11.2021, 10:55

239 Najda, je to prirovnanie. Uvedomte si akú cenu majú perly pre svine. Do pomeru sa dáva cena Slova pre niektorých ľudí. Nejde o znevažovanie, ale o zvýraznenie zbytočnosti takýchto počinov o previňovanie sa v nezachovávaní úcty voči Slovu.

24.11.2021, 10:58
Ako vieš, že je to zbytočné?
Hovorí sa tomu, lámať palicu nad niekym... zlomil teda snáď JK nad nami palicu? Nie, aj keď ho Judáš zradil, nikdy neprestal... hádzať perly. Nikdy.
none
165

162. Nadja 24.11.2021, 10:58

Ako vieš, že je to zbytočné?
Hovorí sa tomu, lámať palicu nad niekym... zlomil teda snáď JK nad nami palicu? Nie, aj keď ho Judáš zradil, nikdy neprestal... hádzať perly. Nikdy.

24.11.2021, 11:17
Ale povedal aj "ešte je toho veľa, čo vám mám povedať, ale teraz by ste to nezniesli".
none
166

165. -era- 24.11.2021, 11:17

Ale povedal aj "ešte je toho veľa, čo vám mám povedať, ale teraz by ste to nezniesli".

24.11.2021, 11:18
A nepovedal, že teraz ste svine...
none
169

166. Nadja 24.11.2021, 11:18

A nepovedal, že teraz ste svine...

24.11.2021, 11:19
A prečo by mal?
none
168

165. -era- 24.11.2021, 11:17

Ale povedal aj "ešte je toho veľa, čo vám mám povedať, ale teraz by ste to nezniesli".

24.11.2021, 11:18
Ozaj a kedy to teda potom povedal?
none
171

168. Nadja 24.11.2021, 11:18

Ozaj a kedy to teda potom povedal?

24.11.2021, 11:20
Na to už azda niekedy prídeš sama
none
175

171. -era- 24.11.2021, 11:20

Na to už azda niekedy prídeš sama

24.11.2021, 11:46
Stalo sa teraz aj mne, že som nečítala pozorne, lebo odbieahm a potom rýchlo reagujem, prepáč.
none
173

168. Nadja 24.11.2021, 11:18

Ozaj a kedy to teda potom povedal?

24.11.2021, 11:31
243 Nadja
tie slová povedal práveže samotný Ježiš v Mat.7:6
ako podobenstvo, príklad ... ktorého by sme sa mali v istých situáciách pridržiavať ... či?

Ak chceš odpoveď aj od muža z marsu, vykaj mu ...
none
174

173. solo12 24.11.2021, 11:31

243 Nadja
tie slová povedal práveže samotný Ježiš v Mat.7:6
ako podobenstvo, príklad ... ktorého by sme sa mali v istých situáciách pridržiavať ... či?

Ak chceš odpoveď aj od muža z marsu, vykaj mu ...

24.11.2021, 11:45
Veď mi nemusí odpovedať... len ked bude chcieť 🙂
Mne to vykanie pripadá ako povyšovanie, nepáči sa mi to... vykanie nijakému zneucteniu a vulgarnosti nezabráni . Som schopná mu prejaviť úctu aj s tykaním 🙂
none
176

174. Nadja 24.11.2021, 11:45

Veď mi nemusí odpovedať... len ked bude chcieť 🙂
Mne to vykanie pripadá ako povyšovanie, nepáči sa mi to... vykanie nijakému zneucteniu a vulgarnosti nezabráni . Som schopná mu prejaviť úctu aj s tykaním 🙂

24.11.2021, 11:49
255 Nadja
pozri 165, 201, 205
👍: Nadja
none
177

176. solo12 24.11.2021, 11:49

255 Nadja
pozri 165, 201, 205

24.11.2021, 12:02
Hej, rozumiem joho postoju. Takže mu budem vykať, ak mi bude tykať, to zasa chcem ja 🙂
👍: -era-
none
178

177. Nadja 24.11.2021, 12:02

Hej, rozumiem joho postoju. Takže mu budem vykať, ak mi bude tykať, to zasa chcem ja 🙂

24.11.2021, 12:05
Dobrý zvrat
none
179

177. Nadja 24.11.2021, 12:02

Hej, rozumiem joho postoju. Takže mu budem vykať, ak mi bude tykať, to zasa chcem ja 🙂

24.11.2021, 12:08
Máš recht! Aj ja chcem, aby mi tykal, kým vystupujem pod nickom -era-.
none
180

174. Nadja 24.11.2021, 11:45

Veď mi nemusí odpovedať... len ked bude chcieť 🙂
Mne to vykanie pripadá ako povyšovanie, nepáči sa mi to... vykanie nijakému zneucteniu a vulgarnosti nezabráni . Som schopná mu prejaviť úctu aj s tykaním 🙂

24.11.2021, 12:32
255. povysujesa pretoze ti sam vyka?
👍: Nadja
none
182

180. Scarlette 24.11.2021, 12:32

255. povysujesa pretoze ti sam vyka?

24.11.2021, 13:32
Rozumiem námietke, ale tým, že odo mňa vyžaduje vykanie, chce po mne niečo nadštandardné. To, že mi vyká, je jeho osobné rozhodnutie. Preto požadujem to isté, aby spoznal, aké je to zasahovať do mojich rozhodnutí 🙂
👍: -era-
none
184

182. Nadja 24.11.2021, 13:32

Rozumiem námietke, ale tým, že odo mňa vyžaduje vykanie, chce po mne niečo nadštandardné. To, že mi vyká, je jeho osobné rozhodnutie. Preto požadujem to isté, aby spoznal, aké je to zasahovať do mojich rozhodnutí 🙂

24.11.2021, 13:43
263. Požadovať vykanie má plné právo .
Nediskutovať s nikým kto mu odmietne vykať , rovnako .
Úplne rovnaké práva tu má každý .
Nenachádzam na tomto Mužovi nijakej viny
none
187

184. 24.11.2021, 13:43

263. Požadovať vykanie má plné právo .
Nediskutovať s nikým kto mu odmietne vykať , rovnako .
Úplne rovnaké práva tu má každý .
Nenachádzam na tomto Mužovi nijakej viny

24.11.2021, 13:46
Ani ja nenachádzam v tomto zmysle nijakej viny na Nadji.
none
188

187. -era- 24.11.2021, 13:46

Ani ja nenachádzam v tomto zmysle nijakej viny na Nadji.

24.11.2021, 13:48
Áno , presne tak .
Jednoducho jeden z nich viac nebude reagovať na druhého .
Je to absolútne v poriadku .
none
189

184. 24.11.2021, 13:43

263. Požadovať vykanie má plné právo .
Nediskutovať s nikým kto mu odmietne vykať , rovnako .
Úplne rovnaké práva tu má každý .
Nenachádzam na tomto Mužovi nijakej viny

24.11.2021, 13:50
Inak, dúfam, že v rámci takéhoto prístupu by človek mal vykať aj v modlitbách k pánubohu. Otče náš, ktorý Ste na nebesiach, buď posvätené meno Vaše, Príď kráľovstvo Vaše..... atď.
none
190

189. -era- 24.11.2021, 13:50

Inak, dúfam, že v rámci takéhoto prístupu by človek mal vykať aj v modlitbách k pánubohu. Otče náš, ktorý Ste na nebesiach, buď posvätené meno Vaše, Príď kráľovstvo Vaše..... atď.

24.11.2021, 13:53
271. Tak to klobúk dolu !
Toto je už oriešok , kedže Pán toto nijako sám nekomentuje , či neprikazuje
👍: -era-
none
185

182. Nadja 24.11.2021, 13:32

Rozumiem námietke, ale tým, že odo mňa vyžaduje vykanie, chce po mne niečo nadštandardné. To, že mi vyká, je jeho osobné rozhodnutie. Preto požadujem to isté, aby spoznal, aké je to zasahovať do mojich rozhodnutí 🙂

24.11.2021, 13:43
O vykanie slušne žiadam. Je na Vás ako sa k tomu postavíte. Rovnako je na mne s kým diskutujem. Netreba z toho robiť niečo záhadné ani navzájom si niečo vyčítať.
none
191

185. muz.z.marsu 24.11.2021, 13:43

O vykanie slušne žiadam. Je na Vás ako sa k tomu postavíte. Rovnako je na mne s kým diskutujem. Netreba z toho robiť niečo záhadné ani navzájom si niečo vyčítať.

24.11.2021, 13:53
Ano, ide o maličkosti, ja Ťa tiež slušne žiadam, aby si mi tykal, potom Ti budem vykať, a bude to úplne ok 🙂
Nevyčítam vôbec nič, kludne môžeme diskutovať ďalej
👍: -era-
none
193

191. Nadja 24.11.2021, 13:53

Ano, ide o maličkosti, ja Ťa tiež slušne žiadam, aby si mi tykal, potom Ti budem vykať, a bude to úplne ok 🙂
Nevyčítam vôbec nič, kludne môžeme diskutovať ďalej

24.11.2021, 13:55
274. Áno , Nadja má úplne rovnaké právo žiadať tykanie .
To je nespochybnitelné .
none
196

193. 24.11.2021, 13:55

274. Áno , Nadja má úplne rovnaké právo žiadať tykanie .
To je nespochybnitelné .

24.11.2021, 14:02
277. kesha netrep . aj ked je tykanie na nete bezne , nemas ziadne pravo od nikoho pozadovat . ste spolu husi nepasli ,ci?
none
199

196. Scarlette 24.11.2021, 14:02

277. kesha netrep . aj ked je tykanie na nete bezne , nemas ziadne pravo od nikoho pozadovat . ste spolu husi nepasli ,ci?

24.11.2021, 14:05
ja si neviem vôbec predstaviť, ako by som vykal motorkarovi
none
203

199. ondrej61 24.11.2021, 14:05

ja si neviem vôbec predstaviť, ako by som vykal motorkarovi

24.11.2021, 14:09
To je vec zvyku. Stačí pár dní trénovať a zvládne sa to
none
205

203. -era- 24.11.2021, 14:09

To je vec zvyku. Stačí pár dní trénovať a zvládne sa to

24.11.2021, 14:13
ja nemam problem s vykaním...V praci vykam, každemu, kto je nad 18....z jednoducheho dovodu....lebo oni vykaju mne...Ale už mnohým tykam, pretože ma o to doslova poprosili a pripadaju si hlupo...
none
186

182. Nadja 24.11.2021, 13:32

Rozumiem námietke, ale tým, že odo mňa vyžaduje vykanie, chce po mne niečo nadštandardné. To, že mi vyká, je jeho osobné rozhodnutie. Preto požadujem to isté, aby spoznal, aké je to zasahovať do mojich rozhodnutí 🙂

24.11.2021, 13:44
263. na fb bezne v komunikacii ludom tykas ?
none
192

186. Scarlette 24.11.2021, 13:44

263. na fb bezne v komunikacii ludom tykas ?

24.11.2021, 13:54
Nekomunikujem na FB s nikým 🙂
none
194

192. Nadja 24.11.2021, 13:54

Nekomunikujem na FB s nikým 🙂

24.11.2021, 13:56
275. ale keby ta niekto na fb oslovil vykanim nebudes tykat , vsakze?
none
206

194. Scarlette 24.11.2021, 13:56

275. ale keby ta niekto na fb oslovil vykanim nebudes tykat , vsakze?

24.11.2021, 14:14
Ok, uvažujem, Scarlett, že ťa požiadam, aby sme si vykali...
👍: -era-
none
208

206. Nadja 24.11.2021, 14:14

Ok, uvažujem, Scarlett, že ťa požiadam, aby sme si vykali...

24.11.2021, 14:15
294. v pohode
none
209

206. Nadja 24.11.2021, 14:14

Ok, uvažujem, Scarlett, že ťa požiadam, aby sme si vykali...

24.11.2021, 14:15
Keď som nastúpil do môjho prvého zamestnania ako mladý inžinierik, kreslička mi hovorí: Potykajme si, aby som ti mohla nadávať. 🙂
none
213

209. -era- 24.11.2021, 14:15

Keď som nastúpil do môjho prvého zamestnania ako mladý inžinierik, kreslička mi hovorí: Potykajme si, aby som ti mohla nadávať. 🙂

24.11.2021, 14:20
298. a presne o to ide na Df chudal lemmy by musel ostatnym uzivatelom brizgat .. Vy ste hlupak ...
👍: -era-
none
216

213. Scarlette 24.11.2021, 14:20

298. a presne o to ide na Df chudal lemmy by musel ostatnym uzivatelom brizgat .. Vy ste hlupak ...

24.11.2021, 14:25
Inak, hlavne, že sa táto téma volá "Buďme ako deti".

Hlavne deti si vykajú
none
220

216. -era- 24.11.2021, 14:25

Inak, hlavne, že sa táto téma volá "Buďme ako deti".

Hlavne deti si vykajú

24.11.2021, 14:29
307. To je vskutku interesantné
Mne to príde , ako že teda tykajú si tie ,,deti,, medzi sebou , ale ich Guru je mimo toho , lebo on im prináša toto učenie
👍: -era-
none
232

152. muz.z.marsu 24.11.2021, 09:45

solo12 220
Dovolím si ďalšiu citáciu (nie je o Vás).

Hľadajúci a vediaci mali by sa konečne pohnúť k tomu, aby sa vyhýbali takýmto ľuďom! Nemajú sa domnievať, že tým konajú dielo Bohu milé, keď jeho Slovo a jeho svätú vôľu rozdávajú neustále tak lacno a poučovaním sa ich snažia ponúkať, že to skoro budí zdanie, ako by Stvoriteľ musel prostredníctvom svojich veriacich chodiť žobrať, aby rozšíril okruh stúpencov. Je to pošpinenie, keď je to ponúkané takým, ktorí po tom siahnu špinavým...

25.11.2021, 14:26
muz.z.marsu, čo sú tie spomínané perly a ktorí sú tými sviňami /budem tou sviňou asi tiež, keďže ste prestali so mnou diskutovať/? Kto je tým vediacim, okrem Boha?
Dovolím si tvrdiť, že tí, čo hlásajú o perlách a sviniach, väčšinou nedokážu jasne definovať ani samým sebe čo sú tie perly, ako aj, že „každý vediaci“ inej viery, myslí /skôr „cíti“.../ tými perlami čosi iné, pričom svoje „perly“, paradoxne hádžu o sto-dvesto-tristo... odmlčia sa vtedy, keď nedokážu reagovať na fakty, ktoré nie sú v súlade s ich „perlami... Je to podobné i so Slovom Pravdy. Tí, ktorí jej majú, ak to preženiem, „plné ústa“, nedokážu vysloviť ju a „každý vediaci“ inej viery za ňu považuje čosi iné, hoci sa dá jednoznačne, priamo, čierne na bielom, čítať v Písme...
Uvediem iný citát:
„Mnohí veria, že poznajú cestu ku spáse, ale práve táto sebaistota odhaľuje väčšinu z nich ako hochštaplerov...“
Hans-Christian Huf „Nebo, peklo a nirvána“
Možno ho upraviť aj takto
„Mnohí veria, že vedia, ale práve táto sebaistota odhaľuje väčšinu z nich ako hochštaplerov...“
Osvetlení vierou nedokážu vidieť jasne. Sú oslepení a nevedia o tom... vidia smietku v oku tých druhých a vo vlastnom oku brvno nebadajú... Istota vo vlastné vedenie bráni porozumieť druhým...
Možno som bol ostrejším, než som mal byť, ale neviem ako inak napísať svoj názor a byť pritom stručný...
none
233

232. J.Tull 25.11.2021, 14:26

muz.z.marsu, čo sú tie spomínané perly a ktorí sú tými sviňami /budem tou sviňou asi tiež, keďže ste prestali so mnou diskutovať/? Kto je tým vediacim, okrem Boha?
Dovolím si tvrdiť, že tí, čo hlásajú o perlách a sviniach, väčšinou nedokážu jasne definovať ani samým sebe čo sú tie perly, ako aj, že „každý vediaci“ inej viery, myslí /skôr „cíti“.../ tými perlami čosi iné, pričom svoje „perly“, paradoxne hádžu o sto-dvesto-tristo... odmlčia sa vtedy, keď nedokážu reagovať na fakty, ktoré...

25.11.2021, 14:29
muz.z.marsu, pricapím, zopakujem iné myšlienky:

...
Múry izolovanosti
Jedni voči druhým budujú
Človiečik do sveta vrhnutý
Medzi nimi v osamelosti
Hľadá v civilizácii stratenú
cestu človeka k človeku

Preklad textu piesne:

Celkom sám alebo vo dvojiciach
Tí, ktorí ťa naozaj milujú
Chodia hore a dole mimo steny
Niektorí ruka v ruke
A niektorí sa zhromažďujú v kapelách
Krvácajúce srdcia a umelci
Postavte sa im
A keď ti dali všetko
Niektorí sa zapotácajú a spadnú, nie je to ľahké
Búchať si srdce o stenu nejakých šialencov:

odkaz

Ešte pricapím:

Príjemne hrejú lúče slnka
veci sú v ostrom svetle jasnejšie
v srdci hreje poznanie
v samom sebe vidieť človeka

nechaj k sebe vojsť lúče slnka
do svojho srdca človekanone
150
24.11.2021, 09:37
226
Nadja,
predsa len, nedá mi to - tvoj koment sa dá vysvetliť rôzne - môžeš ho prosím ešte bližšie rozviesť?
none
154

150. solo12 24.11.2021, 09:37

226
Nadja,
predsa len, nedá mi to - tvoj koment sa dá vysvetliť rôzne - môžeš ho prosím ešte bližšie rozviesť?

24.11.2021, 10:04
Samozrejme, môžem 🙂
Nuž, obidva úkony majú svoje riziká, ktorých sa môže niekto obávať.
Obidva úkony môžu život zachrániť.
U obidvoch ide v podstate o presvedčenie jedných proti presvedčeniu druhých, a tým sa riadia aj výsledky, rozhodnutie.

My máme však tendenciu pokrytecky súdiť jedno negatívne a druhé pozitívne.
none
155

154. Nadja 24.11.2021, 10:04

Samozrejme, môžem 🙂
Nuž, obidva úkony majú svoje riziká, ktorých sa môže niekto obávať.
Obidva úkony môžu život zachrániť.
U obidvoch ide v podstate o presvedčenie jedných proti presvedčeniu druhých, a tým sa riadia aj výsledky, rozhodnutie.

My máme však tendenciu pokrytecky súdiť jedno negatívne a druhé pozitívne.

24.11.2021, 10:24
235
presne na takúto reakciu som sa tešil, aj keď som vopred vedel, že z nej vyleziem ako somár.
Naďa, Naďka, Naďulienka ... hovadiny som trepal JA v mojej prchkej reakcii v 227.

Máš pravdu ... ak sa rodič rozhodne neočkovať dieťa, berie jeho situáciu do vlastných rúk.
Pretože dieťa môže zomrieť preto, že zaočkované nebolo.
Rovnako môže zomrieť aj preto (aj za pár rokov), že zaočkované bolo.
(resp. očkované bude opakovane ktovie koľkými dávkami, až sa mu totálne rozhodí vlastná imunita).

Rovnako je to pri transfúzii ... človek môže zomrieť pre jej odmietnutie ale môže zomrieť aj pre
jej prijatie ... a že takých prípadov už bolo.

V každom prípade by som teraz najradšej ja "zomrel od hanby", za to, že som najprv konal a až potom
premýšľal.

Zavraždený mozog ma ráno vytočil, ale ty si také slniečko, ktoré sa ma tak trochu zastalo.

Ešte raz sa ti ospravedlňujem a slová z 227 beriem späť.
none
156

155. solo12 24.11.2021, 10:24

235
presne na takúto reakciu som sa tešil, aj keď som vopred vedel, že z nej vyleziem ako somár.
Naďa, Naďka, Naďulienka ... hovadiny som trepal JA v mojej prchkej reakcii v 227.

Máš pravdu ... ak sa rodič rozhodne neočkovať dieťa, berie jeho situáciu do vlastných rúk.
Pretože dieťa môže zomrieť preto, že zaočkované nebolo.
Rovnako môže zomrieť aj preto (aj za pár rokov), že zaočkované bolo.
(resp. očkované bude opakovane ktovie koľkými dávkami, až sa mu totálne roz...

24.11.2021, 10:28
Solo, úplne v pohode, aby som ti to uľahčila, vieš, že ja som aj za očkovanie, aj za transfuziu, len porovnávam rozdiely...
Mne sa tiež občas stáva, že rýchlo prečítam a nereagujem adekvátne, to nič.
👍: solo12
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 337 858 B vygenerované za : 0.133 s unikátne zobrazenia tém : 116 292 unikátne zobrazenia blogov : 1 748 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Poviem to na príklade svojom 😉 Keď píšem, že SOM bol v "pekle", tak sa tým nemyslí, že SOM vycestoval na planétu plnú ohňa, kde pobehovali čertovia s rohmi a "Satanom" ako ich šéfom ...

citát dňa :

Život je ako diamant - tvrdý, ale krásny.