Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

" Brána do pekla "

52
reakcií
2876
prečítaní
Tému 24. januára 2010, 08:57 založil Ónya.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
27. 06. 2015
23
12. 09. 2012
41
 
 


1.
označiť príspevok

Ónya žena
   24. 1. 2010, 08:57 avatar
DARVAZA WELL - Brána do pekla "

http://www.youtube.com/watch?v=9QytDpZnZec Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

http://www.youtube.com/watch?v=wF8tZjKTfEE Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
&feature=PlayList&p=2CC7CE3A3F0D93DD&index=29

V polovici púšte Karakum (Turkménsko) neďaleko dediny Darvaza, vznikol kráter, ktorý má priemer 100 m a viac ako 20 m hĺbku hovori mu "Brána do pekla". Oheń horí desiatky rokov a vyzerá nekonečne. Darvaza nie je dielom prírody, ale výsledkom " nešťastnej sovietskej ťažby 50 rokoch. V r.1971 pri vŕtaní nastal kolaps obrovského množstva plynu, ktorý vytvoril otvor. Geológovia sa rozhodli zapáliť pochodeň na odstránenie toxických plynov. Od vtedy kráter stále horí bez prerušenia. Vyžaruje neznesiteľné intenzívne teplo. Nachádza sa vo veľmi ťažko prístupnom regióne.
...............
Z takéhoto "pekla" ide hrôza , predsa nebo je nebo "raj je raj " ... nafotil ho už niekto ?"       
ozaj ..prečo si zlí ľudia myslia že sú dobrí , prečo si dobráci myslia že nie sú zlí ?? skoro všetci ľudia si myslia že robia dobro, alebo že nerobia zlo. Aj dobrom sa dá veľmi škodiť a ubližovať. Zlo plodí ďaľšie zlo ..ničí. Sú si takí ľudia vôbec vedomí svojho zla ?
Ako a podľa čoho viera rozlišuje zlo a dobro ..podľa účasti v kostole a prijímania oplatky ? alebo podľa dobrých skutkov, podľa vymodlievania sa ?? Prečo kresťania tvrdia že "zlí " skončia v pekle a dobrí v nebi ?? Čo je podľa nich dobro a čo zlo ??
Súhlasí Jojet


28.
označiť príspevok

Jojet
   24. 1. 2010, 18:15 avatar
A o tomto vchode do pekla viete? Asi áno, ale predsa sem to dám. Budeme mať na výber zvoliť si svoju cestu, cez východ či cez západ.
http://www.youtube.com/watch?v=5QT46LGcz9w Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Ónya


30.
označiť príspevok

Ónya žena
   24. 1. 2010, 18:21 avatar
Jojet ..to je hrozné, nenormálne desivé ..strach a hrôza .aká je ta naša zem krehká, stačí málo a sme v "pekle "všetci "))

aj toto je peklo : Bože .chudák" prečo práve vtedy"))
www.videotube.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

myrai žena
   24. 1. 2010, 09:15 avatar
hm tvoja tema mi pripomenula cervenu branu menom torii,ktora je vyrobena z ocela,je to nadherne dielo v meste Kjoto a je to vstup do svatyne v sarlatovej farbe..ja len,ze od nas zalezi do akej zahrady vstupime po otvoreni brany a moze byt aj vo farbe pekelnej,ale za nou nas moze cakat sfera najcistejsia,zalezi len od nasej cistej dobroty ,ktora prameni z pristupovej cesty k brane,ktora je lemovana nasimi myslienkami


5.
označiť príspevok

Ónya žena
   24. 1. 2010, 09:22 avatar
díky myrai ,.. nájdem - pozriem si to ))..,, to čo píšeš , nesúvisí tak trochu s našim svedomím ??..čo je čistota duše ?..dá sa to vôbec v dnešnom svete tak ..ako to jedine Matka Tereza asi dokázala .. 


6.
označiť príspevok

myrai žena
   24. 1. 2010, 09:32 avatar
Ónya ,prezivam strasne muky kvoli peniazom,unikaju mi ine krasy,ale vlada na zemi mi pripravila "chranenu" zonu,odkial pocitujem exodus..z tejto planety pomaly kazdy uteka duchom prec,je to ta najstrasnejsia satisfakcia pre toho,kto nam pripravil DNA
Matka Tereza bola vnutorne v strasnom stave a je smutne a velmi zle,ze sa jej sluzby tu ujali..sa to nemalo stat


7.
označiť príspevok

ranexil muž
   24. 1. 2010, 09:49 avatar
Je Myrai, no ja pokladam svatych za najvacsie zlo. Ucit k laske a dobru ? boze chran. Jedinu lasku si zasluzia peniaze. Nadherne uzasne peniaze.
Súhlasí Jojet


9.
označiť príspevok

myrai žena
   24. 1. 2010, 09:55 avatar
nie,to nie je pravda..ale ked "cinkanie" grosov tak strasne milujem a mi prinasaju taky isty pocit stastia a radosti ako to cinkanie mincami a zvonkami o branu torii..co mam robit,ked pocit grosov potrebujem k prezitiu a aj tak je ta brana odo mna prilis daleko a sa lutujem ..strasne  


10.
označiť príspevok

Abana žena
   24. 1. 2010, 09:56 avatar
to preto, lebo si pekelník  


13.
označiť príspevok

ranexil muž
   24. 1. 2010, 10:08 avatar
Jasne, ze pekelník. Ako inac by som mohol zviest nejaku svatuchu, chu...chuchuú 
Súhlasí Jojet


8.
označiť príspevok

Ónya žena
   24. 1. 2010, 09:54 avatar
myrai ..veľmi ti rozumiem, veď vieš že aj ja som samoživiteľka, je to ťažké a aj psychicky ťažké, naviac tam kde sú deti.. vyčarovať "niečo " a zabezpečiť to "samozrejmé " je vyčerpávajúce..,avšak dôležité je mať silu, energiu , napredovať , neriešiť nič čo brzdí , nejakým " zázrakom" to vždy ide --často aj samo,..( veľa veci som prenechala osudu - nevládzem to spracovať ). No aj tak sa snažím vnímať krásu, pekné okamihy a všetko to ma napĺňa , teším sa aj z toho mála..nezabíjaj sa myrai za živa..je to len dočasné..ak môžem poradiť .zmeň svoje myšlienky na " prítomno " čiže " mám sa dobre a nič mi nechýba, mám všetko, som šťastná " onedlho sa ti to začne napĺňať myrai .. vie že to funguje ? 
Súhlasí Nadja, Jojet


11.
označiť príspevok

myrai žena
   24. 1. 2010, 09:58 avatar
Ónya mas povolenu navstevu ku mne,ta pozyvam na caj a pokec   
Súhlasí Nadja


12.
označiť príspevok

Ónya žena
   24. 1. 2010, 10:03 avatar
joj ..díky myrai..ale jedine ak by si bola nastavená "optimisticko ..pozitívne ", tak sa potom budem s tebou dobre cítiť .. čo by bola zároveń tvoja vizitka a pocit , že druhým je s tebou dobre a tvoju spoločnosť vyhľadávajú. 


16.
označiť príspevok

myrai žena
   24. 1. 2010, 10:19 avatar
tak Ónya ja sa ti potom ozvem ,ked budem mat po neprijemnej "sezone" a ked sa mi podari uzvavriet koncovku stastne  
Súhlasí Ónya


39.
označiť príspevok

Abana žena
   25. 1. 2010, 11:06 avatar
vy sa dve k sebe hodíte ako život a smrť  


3.
označiť príspevok

Ónya žena
   24. 1. 2010, 09:18 avatar
Kresťanská viera má rôzne stupne očistca a možno nájdeme aj vysvetlenie ?
Vo veľkom očistci sú rôzne stupne. Na najhlbšom a najbolestnejšom, ktorý je dočasným peklom, sú hriešnici, ktorí sa vo svojom živote dopustili strašných zločinov a v tomto stave ich prekvapila smrť. Sú zachránení takpovediac zázrakom – často modlitbami rodičov, alebo iných osôb! Niekedy sa nemohli ani vyspovedať a svet ich má za stratených. Ale Boh, nekonečné Milosrdenstvo, im v okamihu smrti dal na záchranu potrebnú milosť, ako odmenu za niektorý z dobrých skutkov, ktoré za svojho života vykonali.
Pre tieto duše je očistec hrozný. Rovná sa peklu, s tým rozdielom, že zatiaľ, čo tam Boha preklínajú, v očistci Ho duše chvália a ďakujú Mu za svoju záchranu.
Potom prídu tie duše, ktoré nespáchali také zločiny, ako prvé, ale boli ľahostajné k Bohu a trpia neslýchané muky. Sú celkom opustené, bez pomoci modlitby! Aj keď sa za ne niekto modlí, nemajú na ovocí modlitby účasť.
V tomto očistci sú aj vlažné osoby rehoľné, ktoré svoje povinnosti zanedbávali! K Pánu Ježišovi boli ľahostajné.
Tu sú aj kňazi, ktorí nerozmnožovali lásku k Pánu Bohu v dušiach im zverených a neplnili svoje povinnosti s posvätnou bázňou, príslušnou Božiemu Majestátu. Na tomto stupni som bola aj ja.
Jedna jediná ľahostajnosť osoby Bohu zasvätenej trápi Pána Ježiša oveľa viac, ako ťažké hriechy Jeho nepriateľov.
V malom očistci sú tie duše, ktoré zomreli v stave ľahkých hriechov, alebo tie, ktorým boli ťažké hriechy odpustené, ale nedali Bohu za ne plné zadosťučinenie. Aj v tomto očistci sú rôzne stupne, podľa zásluh jednotlivých duší.
Očistec duší zasvätených, alebo takých, ktoré dostali viac milostí ako iné, je dlhší a bolestnejší, ako duší prostredných.
Napokon máme očistec túžby. Tomu ujde len veľmi málo duší. To sa podarí len tomu, kto na zemi horúcim srdcom túžil po pozeraní na Boha. A to je niečo veľmi vzácneho, vzácnejšieho, ako by si niekto myslel, lebo mnohí ľudia – aj zbožní – sa dobrého Boha obávajú a n e m a j ú p r í l i š t ú ž b u p o n e b i .
Aj tento očistec má svoje bolestné martýrium, podobne ako druhé stupne očistca. Byť zbavený pohľadu na Ježiša, to je nepredstaviteľné utrpenia.

zdroj - časť))


4.
označiť príspevok

Abana žena
   24. 1. 2010, 09:21 avatar
neskutočné bludy  
Súhlasí farmakum


14.
označiť príspevok

Nadja žena
   24. 1. 2010, 10:13 avatar
Nebo a peklo sú len stavy našej duše, nič viac...
A Terezka je o to úžasnejšia, že napriek pochybnostiam - veď kto ich nemá? - vedela odovzdávať všetku svoju lásku a pomáhať kde bolo potrebné. Dobro sa v ľuďoch zažína pomaličky, pracne, a čo len trocha zla ho vie okamžite vyhnať , takí sme my ľudia... každý o dobre iba sníva, ale tak, že ho budú ostatní preukazovať jemu, a nie naopak...
Kto z nás je natoľko presvedčený, že je dobro jedinou cestou, aby dokázal zlo nikdy neobrátiť proti druhému napriek tomu, že ho ním "obdaroval"?
A to ešte nepíšem ani o relativite dobra a zla, ani najmúdrejší z najmúdrejších nevedia obsiahnúť všetky dôsledky ... lenže postačí, keď sa nad nimi aspoň zamyslíme


46.
označiť príspevok

ruwolf muž
   25. 1. 2010, 15:32 avatar
O kej Terezke vravíš?
Dúfam, že nie o tej fanatičke, čo praktikovala aj na iných "Och, aké úžasné je trpieť pre Pána".  
Súhlasí marska


47.
označiť príspevok

Nadja žena
   25. 1. 2010, 17:27 avatar
Ruwko, ak by im hovorila, že trpia bezdôvodne, zmenšilo by to ich utrpenie?


48.
označiť príspevok

Anette žena
   25. 1. 2010, 17:30 avatar
Nedávali sa tam utišujúce prostriedky, všetko bolo strohé, pôsobí to sparťansky až sadisticky, tie jej "nemocnice".
Súhlasí ruwolf


49.
označiť príspevok

ruwolf muž
   25. 1. 2010, 19:28 avatar
Jo, napr. sa úmyselne nedezinfikovali nástroje lekárske.


15.
označiť príspevok

ranexil muž
   24. 1. 2010, 10:18 avatar
Je spravne dospelym davat lasku a dobro? ALebo nie? .. Mas trebars rastliny a stromy..boh sa o ne stara--dostavaju lasku a dobro? Ano vtedy, ked ich privedie k zradlu, ale co ked ich mlati psím pocasím, mrznu , zdochynaju atp. Aj vtedy ich miluje? Asi tazko...Iba falosnej idei prepadnuvsí clovek lubi vsetkych. Niektorí si zasluzia vyprask z casu na cas, ziadnu lasku, pretoze to im umozní vazit si dobro.
Súhlasí Jojet


19.
označiť príspevok

Nadja žena
   24. 1. 2010, 10:28 avatar
Zlo - teda výprask - im pomáha mať strach konať zlo, ale nie pochopiť, prečo je dobro jedinou cestou.
Toto je základná chyba, ktorú robí ľudstvo - potláča zlo zlom. (trestom)
Lásku zobúdza len láska, nie strach.
Strach budí respekt, nie pochopenie.
Súhlasí Ónya


20.
označiť príspevok

ranexil muž
   24. 1. 2010, 10:32 avatar
Lenze ja som nemysleliba jednu tvar prenasledovania-vyprask. Dobre vies co myslím. Existuje celý komplex nepríjemností, ktoré ta mozu zrovnat so zemou, alebo ta prinutia vzopretím objavit v sebe ine danosti, ktoré potom mas. Sraci o ktorých sa stale stara laskavca ruka matky terezy nepreziju ani ofuknutie vetrom. Dufam ze si pochopila, ze Tereza a taketo videnie sveta, akrz pomoc vsetkym bez rozdielu je neskutocne zakernym zlom voci vlastnemu druhu.
Súhlasí Ónya, Jojet


21.
označiť príspevok

Nadja žena
   24. 1. 2010, 10:42 avatar
Samozrejme, že máš pravdu... lenže človek vie veľmi dobre rozlíšiť, čo je dielom života, a čo je dielom nelásky v ľuďoch.
A okrem toho, láska musí byť dopĺňaná múdrosťou... o tom píšem tiež.
Robiť všetko preto, aby sa druhí mali lepšie, neznamená im darovať trochu peňazí, tým si vedia vykupovať svedomie tí, ktorí sa previnili... pomoc spočíva v inom - ukázať im cestu z bludiska.


24.
označiť príspevok

Anette žena
   24. 1. 2010, 11:00 avatar
Nadja, 1 question: všimla som, že ak tebe niekto napíše hnusnú kravinu, tak na to nereaguješ, alebo reaguješ všelijakými okľukami. Ale myslíš, že tým tomu oponentovi pomáhaš, aby naďalej netáral kraviny?


25.
označiť príspevok

Nadja žena
   24. 1. 2010, 11:07 avatar
Anet, hlavne - neberiem to ako hnusnú kravinu, ale reakciu na podnet, ktorý v ňom zobudil nevôlu proti mne. Ten podnet som mohla zadať aj ja sejakým nesprávnym slovom, úvahou, skrátka to mohla byť aj moja chyba... ale hlavne mi cez takéto reakcie dáva spoznať, čo ho stretlo v živote, čo ho v skutočnosti trápi - čo by tu nikdy nepriznal... a možno ani sám sebe
A ano, potom keď toto spoznám, môžem mu pomôcť.


26.
označiť príspevok

Anette žena
   24. 1. 2010, 11:10 avatar
No dobre, povedzme, že teba si dotyčná konfliktná osobnosť obľúbi, lebo reaguješ nekonfliktne. Ale na nej to nič nemení, zostane naďalej konfliktnou osobnosťou.


27.
označiť príspevok

Nadja žena
   24. 1. 2010, 18:15 avatar
Anet, dobre vieš, že stačí jedno slovko, a je po obľúbenosti.
Čo vedie ľudí k tomu, aby boli konfliktnými? Č je príčinou, že majú radi tento spôsob komunikácie ?


29.
označiť príspevok

Anette žena
   24. 1. 2010, 18:17 avatar
Možno to robia len dovtedy, kým sa cítia byť na koni.
Práve preto je dobré pristrihnúť im miestami krídielká.


31.
označiť príspevok

Nadja žena
   24. 1. 2010, 18:25 avatar
A tie krídelká im chceš pristrihnúť ako?
Lenže, nijaké pristrihnutie neodnaučí lietať, keď pierka dorastú.
Okrem toho, nedotýka sa to nijak príčiny, prečo sú takí - na koni sa cítia práve vtedy, keď pristúpiš na ich spôsob.


34.
označiť príspevok

Anette žena
   24. 1. 2010, 18:29 avatar
Tvoja verzia je nechať naštvané fúrie vyzúriť sa. Ale pomáha to? A nevedie jedna hysterická scénka len k druhej a k tretej? Veď aj na psychiatrii majú zvieracie kazajky a utišovacie prostriedky a nenechajú psychicky labilné pacientky len tak zúriť.
Súhlasí Nadja


17.
označiť príspevok

Ónya žena
   24. 1. 2010, 10:22 avatar
nie celkom,, "výprask" ich postaví znova no nohy a musia "ísť" sami - bez opory a sami sa naučiť zvládať prekážky , padať a vstávať a až vtedy sa naučia vážiť si všetko dobré čo im život dal a dáva")


18.
označiť príspevok

ranexil muž
   24. 1. 2010, 10:27 avatar
Onya , akože nie celkom? Vdaka ludom, ktorý nie su schopní nicoho ineho , len lasky aj k vrahovi , su tu ludia, ktorí nie su schopní ziadnej lasky-pretoze kazdy system sa vyvazuje. A na matku terezu tu musí byt niekto nesmierne zlý-alebo bol. A vdaka nej, nikdy nespozna lasku a nedokaze byt dobry, lebo uz tu je vsedobra matka Tereza.
Súhlasí Jojet


22.
označiť príspevok

Ónya žena
   24. 1. 2010, 10:45 avatar
ranexil čo ? ..takto si myslím, že človek aby konal dobro musí byť od malička vedený láskou a porozumneím , empatia často chýba tým ktorí netrpeli, kto nepocíti trpkosť života --lebo nikdy netrpel , môže konať "zlo", tak isto "zlo" vyrába zlo ak v ňom vyrastá, alebo je riadený rukou zla . Nielen že nerozumejú druhým, nevedia často zdolávať prekážky, zosypú sa . Niekto dostáva rany od života aby bol posilnený, lebo ešte nevie čím všetkým bude musieť v živote prejsť. No a konečný efekt je ten, že každý má individuálny prístup k svojmu vedomiu dobra a zla.


23.
označiť príspevok

Anette žena
   24. 1. 2010, 10:58 avatar
Dimmu Borgir - brána do pekla

http://www.youtube.com/watch?v=joEAb_y7ZYA Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
&feature=fvst


32.
označiť príspevok

dorota
   24. 1. 2010, 18:27 avatar
vedomie dobra a zla, ach boze
to je jedno alebo su dva? pre kazde extra?


33.
označiť príspevok

Jojet
   24. 1. 2010, 18:28 avatar
Najhoršie na skutočnom pomáhaní je to, že vás to môže "zožrať". Treba pomáhať s citom a neprehánať to veľmi.
Súhlasí dorota


35.
označiť príspevok

Jojet
   24. 1. 2010, 19:19 avatar
Ónya /30 je to zaujímavé, díky za ten link. Akosi mi dnes hapruje pripojenie, takže to balím, ešte som chcel podotknúť, že som vo svojom príspevku č.28 "do pekla" zabudol dať do tých úvodzoviek. Tak sa nehnevajte.
Zrovna, že si podebatujem-e, deti mám na poriadku, no a nič z toho. Tak teda nabudúce :-)
Idem aspoň skúmať ten tvoj link, je to až neuveriteľné aj keď to človek vidí na videu, som však opatrný musím to preklepať v rámci možností.,
Súhlasí Ónya


36.
označiť príspevok

Jojet
   24. 1. 2010, 19:21 avatar
Takmer 40 minut som sa nemohol pripojiť a promptne opisovat mrzi ma to - komunikacia ako medzi zemou a marsom


37.
označiť príspevok

Ónya žena
   24. 1. 2010, 19:30 avatar
jojet .,,presne.. ani ja ..nemám na to fakt nervy.. 
..podobne ako je to v č.30, sa v Brne (cca pred 20 rokmi) doslova v jednej sekunde prepadla pod zem jedna pani, ktorá vystúpila z električky a "šup" už jej "nebolo") Brno má podzemné chodby ).


38.
označiť príspevok

ranexil muž
   25. 1. 2010, 10:11 avatar
Inac skutočnou branou pekiel je HNEV, potom, CHTIČ a este nejaka by sa nasla. peklo je vzdy a bude na zemi - a to subjektívne prežívanie zvane ,ako vrcholne negatívum . Demoni su potom obyvatelmi takeho cloveka- vlastne krajiny. Nevie si pomoct , zlo prejavovane agresivitou, neschopnostou riesit vlastne problemy ma dosledky, ze clovek prežíva peklo uz za života.
Súhlasí Anette


40.
označiť príspevok

Ónya žena
   25. 1. 2010, 14:45 avatar
hnev a chtíč dokáže urobiť druhému peklo zo života ... lebo taká je často pravda , práve "zlu" sa vždy darí ..či vnútorne takí ľudia trpia ťažko povedať, či majú svedomie, veľakrát sú to nezvládnuteľné emócie démonský amok /stav nepríčetnosti / ktorý začne ničiť všetko okolo seba hlavne ľudské duše...))) dá sa to ospravedlniť , duša v ktorej sa udomácnil "diabol "??)))


41.
označiť príspevok

Anette žena
   25. 1. 2010, 14:50 avatar
Hnev a chtíč patrí k životu, takisto ako láska a umiernenosť. Možno by sa stačilo radiť tým, že nerobiť ľuďom to, čo nechceme , aby robili oni nám.
Súhlasí marska


42.
označiť príspevok

Ónya žena
   25. 1. 2010, 15:00 avatar
Anette..pekne povedané, ale to neplatí na démonské ZLO - kde nepomáha ani svätená voda ..zlo " ale to ozajstné zlo nemá obdobu vo svojom počínaní..nedá sa len tak zastaviť - od takého treba utekať čo najďalej."))


43.
označiť príspevok

Anette žena
   25. 1. 2010, 15:04 avatar
To sa zvykne radiť ženám, ak sa ocitnú pred násilníkom.
Hnev je väčšinou vzplanutie, ktoré sa časom zmierni. Preto treba vyčkať, kým sa veci upokoja.


44.
označiť príspevok

Ónya žena
   25. 1. 2010, 15:20 avatar
Anettka, nedá sa to tu ani tak opísať ani povedať ako to poznám ja ..kto nezažil neuverí a ani nepochopí /ocitni sa večer pred násilníkom.. občas ak je "on" trochu pri "rozume" , a ona zachová duchaprítomnosť dá sa z toho dostať "diplomaciou.. inak východisko žiadne - bez šance. Asi každá hovoríme o niečom inom  


45.
označiť príspevok

Anette žena
   25. 1. 2010, 15:28 avatar
Agresívnemu ožranovi sa treba vyhnúť, bez debaty.
Ale to zlo sa v nich prejavuje pod vplyvom alkoholu.


50.
označiť príspevok

arašid žena
   4. 2. 2010, 13:21 avatar
Teorie Pekla

Toto je skutečná odpověď v testu střední úrovně z chemie na univerzitě ve
Washingtonu. Odpověď jednoho studenta byla tak "hluboká", že se profesor
rozhodl podělit se o ni s kolegy na internetu.

Bonusová otázka:

Je peklo exotermické (uvolňuje teplo) nebo endotermické(absorbuje teplo)?

Většina studentů napsala své domněnky na základě Boylova zákona (plyn se
ochlazuje, když se roztahuje, a zahřívá se, když je stlačován) nebo nějakou
variantu. Jeden student ale napsal toto:

Nejprve musíme vědět, jak se hmota pekla mění v čase. Potřebujeme tedy
vědět poměr, ve kterém duše přicházejí do pekla, a poměr, ve kterém z něj
odcházejí. Myslím, že můžeme předpokládat, že duše která se dostane do
pekla, již nevyjde. Tudíž neodchází žádná duše. Pro představu, kolik duší
přichází do pekla, se podívejme na jednotlivá náboženství v dnešním světě.
Věšina z nich tvrdí, že kdo není příslušníkem dané církve, přijde do pekla.
Od okamžiku, kdy existuje více než jedno náboženství a lidé nepatří do více
než jedné církve můžeme předpokládat, že všechny duše přijdou do pekla.
Na základě poměru mezi natalitou a mortalitou můžeme očekávat, že počet
duší v pekle exponenciálně roste. Nyní se podívejme na poměr změny objemu pekla,
protože podle Boyleova zákona pro udržení stejného tlaku a teploty musí
objem růst úměrně k počtu přijatých duší. To nám dává dvě možnosti:
1)Jestliže se objem pekla zvětšuje pomaleji než v poměru, v jakém
přicházejí duše do pekla, teplota a tlak pekla porostou, až peklo vybuchne
.
2)Jestliže peklo roste rychleji než v poměru k přicházejícím duším, teplota
a tlak budou klesat, až peklo zmrzne. Která z možností je správná?

Jestliže přijmeme postulát, který nastolila Tereza v prvním ročníku, čili
"Dříve bude v pekle zima, než se s tebou vyspím" a se zřetelem k tomu, že
se se mnou vyspala včera, musí být správná varianta číslo 2, peklo je tedy
nepochybně exotermické a již zmrzlo. Závěr této teorie je, že pokud peklo zmrzlo,
nepřijímá další duše, zaniklo a zůstalo pouze nebe, což je důkaz boží
existence, který vysvětluje, proč Tereza včera v noci křičela "Ach můj
Bože".

Ak niekto povie, že to nie je roztomilé, tak naozaj neviem, či má zmysel pre humor!!!   
Súhlasí Ónya


51.
označiť príspevok

Vlado muž
   4. 2. 2010, 13:31 avatar
A tu je v slovenčine:
Peklo zamrzlo
www.zosity-humanistov.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


52.
označiť príspevok

Ónya žena
   5. 2. 2010, 17:43 avatar
viacerí česky vieme Vlado, ale díky za snahu ")) 
Súhlasí Vlado


53.
označiť príspevok

arašid žena
   6. 2. 2010, 08:44 avatar
Vladko, to je v pohode, ja som to dostala mejlíkom, aj túto bránu do pekla mám v mojej pošte, ono je to asi tak, že niekto niečo nájde a potom to "WWW" obíde celý svet . Ale táto slohová práca študenta sa mi páči a je to veľmi chutné. Veď vlastne išlo o to, aby sa vedeli študenti pri danej úlohe vynájsť a tento sa vynašiel suprovo.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 09:38,  fbi a cia sa nevyhnete, lebo ste opovrhovali ľudmi, ktorí dokončili školu a smiali ste sa z...
dnes, 09:35,  celá dedina čo mali ľudia svadbu, nevie meno svojej matky a sestry, mimozemšťania ten ruský...
dnes, 09:31,  deti povedali, ukážeme vám všetko čo by ste mali urobiť, len nás môžu zbiť
dnes, 09:29,  starý zákon, staré okuliare a v nebi hlboký spánok
dnes, 09:25,  tento človek dostal do daru nejaký nechcený 30 ročný pc do daru a začal mazať celý...
dnes, 09:22,  chceme sa vás opýtať, je táto spoplatnená televízia normálny jav na slovensku 50 dol. za...
dnes, 09:17,  https://ulozto.sk/file/fKw8EpgK0vw9/den-v-obci-jpg
dnes, 09:15,  https://www.obeckamienka.sk/kontakt/
dnes, 09:12,  ani gogle nemá žiadne informácie, ani jeho dcérska spoločnosť, v podstate žijeme v...
dnes, 09:09,  totálna cenzúra nemôžem vyhľadať žiadneho človeka od nás na internete, vyhľadánie na...
dnes, 09:02,  havran - ak má na to právo, predvolať si tých, čo rozhodli trnku pustiť domov, tak je...
dnes, 08:32,  1/ Kamos ujebal 2000euro dostal rok vazenia aj ked chcel peniaze vratit!!!:))) Ujebes 65...
dnes, 08:26,  1/ Edko ked 99 percent svetoveho kapitalu vlastni 1 percento ludi kolko percent kapitalu zostane...
dnes, 08:22,  1/ Slovo kapitalizmus je odvodene od slova kapital cize peniaze...:))) Mas pocit ze za sociku sa...
dnes, 07:50,  Kráľovná Bielych Tenisiek
dnes, 07:46,  REVOLTA - Moudrost Hip-hopu (prod. Revolta) CZ/EN
dnes, 07:20,  Miro Jaroš & Nela Pocisková - NECH UŽ NASNEŽÍ (Oficiálny videoklip)
dnes, 06:41,  tento vedec povedal počas 2.sv.v že slovensko bude mať veľký problém s gaymi a to sa aj deje
dnes, 03:47,  Cigánsky teror nie je do smiechu
dnes, 03:45,  Keď nevyhraju kiskovci-trubanovci-matovicovci dobrá sprava pre Slovensko
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Iniciatívny hlupák je horší ako triedny nepriateľ!
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(153 340 bytes in 0,555 seconds)