hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Boží pohľad

príspevkov
1
zobrazení
2
tému vytvoril(a) 16.3.2022 10:13 RealitaABC
posledná zmena 16.3.2022 10:13
1
16.03.2022, 10:13
Aj keby bolo na svete milión cirkví, tak Boží pohľad vidí cirkev Kristovu v zboroch, cirkvách, cirkevných spoločenstvách, aj mimo nich, ktorí v Pravde vyznávajú Krista a teda presne vie, ktorých oživil a kraľuje v ich srdciach svojím Slovom - Duchom. Kto poprie tento Boží pohľad a jeho schopnosť rozlíšiť vykúpeného, od falošného kresťana - jeho ovce, od kozlov? Kto poprie Božiu milosť a moc, aby si zachoval zostatok v každom čase a to podľa vyvolenia milosti?

No ak nejaká viditeľná cirkev pod názvom XY, si začne namýšľať, že jedine ona jediná, je tým celým telom Kristovým a iba v nej sú zostatky tých pravých nasledovníkov, tak sa povýšila a ignoruje Božiu moc a Boží pohľad, kto všetko tvorí cirkev Kristovu.

Áno, vidíme čo sa dialo a deje v cirkvách a to najmä tých, ktorí si toto o sebe namýšľali. Práve to, čo si o sebe namýšľala KC, tak vidíme, k akým skutkom ich táto pýcha a nadutosť doviedla.

Takéto zmýšľanie o svojej jedinečnosti a výnimočnosti, badám v KC, u niektorých adventistov, pravoslávnych veriacich a najmä v spoločenstve SJ.

Pohľad človeka na toto množstvo cirkví vyvoláva pochybnosti, či vôbec ešte exituje nejaká pravá cirkev. Je to ale chybný pohľad na to, čo je cirkev Kristova a človek predpokladá, že to bude nejaká dokonalá viditeľná inštitúcia a to pod názvom XY.

No cirkev Kristova, ako celok sa nedá vnímať pohľadom človeka, ale jedine Boha. Cirkev Kristovu netvoria celé zbory, cirkví a cirkevné spoločenstvá, ktorí v Pravde nasledujú Krista, ale jednotlivci z týchto spoločenstiev a aj mimo nich, ktorým Otec na nebesiach zjavil v srdciach Krista a tak Kristus – to Otcove Slovo sa im stalo skalou spasenia. No a na takejto skale – presvedčení, kto je Kristus, čo všetko vykonal a čo zasľúbil a to jedine zjavením od Otca, sa buduje cirkev Kristova.

Viditeľné cirkvi často majú medzi sebou neveriacich a falošných kresťanov. Títo, ale nie sú súčasťou neviditeľnej cirkvi Kristovej, ktorá sa ukáže pri druhom príchode Pána, keď zvolá všetkých, ktorí sú jeho a to počas celého času milosti.

Vidíme to jasne aj na týchto veršoch a to pohľad Eliáša a pohľad Boha, na ľud Izraela. : 3 Pane, tvojich prorokov pobili a tvoje oltáre rozborili, a zostal som len ja sám, a hľadajú i moju dušu.

Vidíme tu pohľad človeka - Zostal som len ja sám!

A čo na to Boh a jeho pohľad: Zanechal som si sedem tisíc mužov, ktorí nesklonili kolena modle Bálovi.

Z moci Božej boli zachovaní a to presne tak, ako sú zachovaný z Božej moci aj terajší zostatok počas celého času milosti v mnohých cirkvách, zboroch, kresťanských spoločenstvách, ale aj mimo nich. No a o tom zostatku vie jedine Boh. A práve tí všetci a to každom čase, tvoria cirkev Kristovu, ako celok.

A preto: Rim11 5 Takto tedy stalo sa, že i v terajšom čase je zostatok podľa vyvolenia milosti.

Rim11 2 Nezavrhnul Bôh svojho ľudu, ktorý vopred poznal. Alebo či neviete, čo hovorí Písmo, kde je reč o Eliášovi, jako sa modlí Bohu proti Izraelovi a hovorí: 3 Pane, tvojich prorokov pobili a tvoje oltáre rozborili, a zostal som len ja sám, a hľadajú i moju dušu. 4 Ale čo mu hovorí na to Božia odveta? Zanechal som si sedem tisíc mužov, ktorí nesklonili kolena modle Bálovi. 5 Takto tedy stalo sa, že i v terajšom čase je zostatok podľa vyvolenia milosti.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 97 667 B vygenerované za : 0.086 s unikátne zobrazenia tém : 59 883 unikátne zobrazenia blogov : 1 348 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Možno si myslíš, že programovanie je náročná činnosť a vyžaduje si nejaké špeciálne zručnosti... Ale nie je to celkom tak... Snáď každý z nás denno-denne programuje a ani si to neuvedomuje... Chceš ...

citát dňa :

Dneškom začína zvyšok tvojho života, tak ho nepremárni.