hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

BAP-maniodepresia 3,časť

príspevkov
89
zobrazení
3
tému vytvoril(a) 13.10.2010 00:06
posledná zmena 7.11.2010 09:23
1
13.10.2010, 00:06
Ked som mal 30 rokov bol som najstastnejsim chlapom pod slnkom.Mal som milujucu manzelku a dceru,pracu,kt.ma bavila a naplnala,vela kamaratov.Zil som neuveritelny zivot.Dnes mam 34 rokov,rozvadzam sa,kra****e mi podnik,vsetko sa zrutilo.Pred casom mi diagnostikovali maniodepresiu.V manickej faze minam peniaze, som schopny minut 2000eur na zbytocnosti s mylnym presvedcenim,ze to ma spravi stastnym.Spravi,ale na sekundu a uz musim nakupovat opat.Nakupujem aj pre ludi,co su v mojej blizkosti vsetko,co im vidim na ociach.V tejto faze som citovo chladny,nemam ziadne pocity.V depresivnej faze som precitlively,plny emocii,prezivam hroznu dusevnu bolest.Nedokazem pracovat,rano ma bolia kosti,cele telo,neviem vstat z postele.Horor.Dostane ma z toho pervitin,na ktorom fungujem v depresivnej faze a nejako ju prezijem.V manickej faze pervitin nepotrebujem,prestanem ho uzivat.4roky zijem v bludisku,z kt.sa neviem dostat.Za tie roky som bol asi tyzden v realnom svete,vzdy pri fazovani po dvoch dnoch.4roky uzivam antipsychotika a antidepresiva a teraz po diagnostike mi predpisuju vyrovnavac nalady.Nic mi nepomaha,som zufaly.Mate niekto podobnu skusenost?Vie mi niekto poradit ako sa zobudit?
none
3

1. 13.10.2010, 00:06

Ked som mal 30 rokov bol som najstastnejsim chlapom pod slnkom.Mal som milujucu manzelku a dceru,pracu,kt.ma bavila a naplnala,vela kamaratov.Zil som neuveritelny zivot.Dnes mam 34 rokov,rozvadzam sa,kra****e mi podnik,vsetko sa zrutilo.Pred casom mi diagnostikovali maniodepresiu.V manickej faze minam peniaze, som schopny minut 2000eur na zbytocnosti s mylnym presvedcenim,ze to ma spravi stastnym.Spravi,ale na sekundu a uz musim nakupovat opat.Nakupujem aj pre ludi,co su v mojej blizkosti vsetko...

13.10.2010, 07:30
psychiatria fešáku,odvykačka,Predná hora-
👍: piskotka
none
4

1. 13.10.2010, 00:06

Ked som mal 30 rokov bol som najstastnejsim chlapom pod slnkom.Mal som milujucu manzelku a dceru,pracu,kt.ma bavila a naplnala,vela kamaratov.Zil som neuveritelny zivot.Dnes mam 34 rokov,rozvadzam sa,kra****e mi podnik,vsetko sa zrutilo.Pred casom mi diagnostikovali maniodepresiu.V manickej faze minam peniaze, som schopny minut 2000eur na zbytocnosti s mylnym presvedcenim,ze to ma spravi stastnym.Spravi,ale na sekundu a uz musim nakupovat opat.Nakupujem aj pre ludi,co su v mojej blizkosti vsetko...

13.10.2010, 07:51
maroš..už ti diagnostikovali maniodepresiu ? ..podľa mňa ..keď čítam tvoje riadky, sa mi javí len to že si prepadol dlhotrvajúcej depresii, z čoho plynie aj nezáujme o vec a o všetko ako aj o vlastné bytie. Chronickým nakupovaním, bezhlavo - bez ohľadu na financie, sú len náplasťou pre uspokojenie duše, pre dobrý pocit ..pocit momentálneho naplnenia. Popracuj na sebe ak chceš niečo zmeniť..predpokladám, že si ostal sám , nakoľko nemáš pri sebe spriaznenú dušu o ktorú by si sa oprel, a to ťa ešte viac ubíja ..nemáš energiu, nemáš vôľu....všetko vychádza z tvojej mysle..poddal si sa stavu v ktorom sa nachádzaš, a tým trpí aj tvoje telo. ...nakoľko psychika veľmi úzko súvisí s fyzičnom.
Odporučila by som ti (ale to musíš chcieť) vyhodiť - vylúčiť všetky dopingy na to aby si bol fit../ostávaš na nich závislý , čo je veľmi zle ), uvedomiť si ak si sám nepomôžeš, dopadneš na úplné dno..Čiže postav sa na rovné nohy, hlavu hore a nepremýšľaj o zbytočnostiach. Nič naspäť nevrátiš, ale môžeš začať odznova ..nevracaj sa do minulosti..hľadaj nový životný smer ktorý ťa bude napĺňať.. Všetko sa dá.., ak dokážeš nastaviť svoju psychiku na pozitívny stav myslenia, neveril by si aké to robí zázraky..a keď inak nie, tak navštív psychológa..))
ps: lekári na tebe len zarábajú..
none
11

4. 13.10.2010, 07:51

maroš..už ti diagnostikovali maniodepresiu ? ..podľa mňa ..keď čítam tvoje riadky, sa mi javí len to že si prepadol dlhotrvajúcej depresii, z čoho plynie aj nezáujme o vec a o všetko ako aj o vlastné bytie. Chronickým nakupovaním, bezhlavo - bez ohľadu na financie, sú len náplasťou pre uspokojenie duše, pre dobrý pocit ..pocit momentálneho naplnenia. Popracuj na sebe ak chceš niečo zmeniť..predpokladám, že si ostal sám , nakoľko nemáš pri sebe spriaznenú dušu o ktorú by si sa oprel, a to ťa...

13.10.2010, 13:32
Oňa, ty aj rozmyšlaš čo píšeš?..drbneš marošovi.......PS: lekári na tebe len zarábajú.......sprostosť na kvadrát..a teraz čuj prečo.....
Mala som dlhoročnú priateľku, pracovala u mňa ako mzdová účtovníčka a musím povedať bola šikovná, spolahlivá a vo svojej práci aj vysoko zodpovedná...
Po nešťastnom manželstve začali alkoholické výpadky z práce, sadla za jej stôl a výplaty boli v termíne, no aj tak sa mi nepozdávala tá jej zmena...Pekne a kľudne pohovorili sme si čo je vlastne príčinou jej výpadkov...Navrhla som jej, či je ochotná prijať moju pomocnú ruku, súhlasila a tak začala konať...
Mám švagrinu psychiatričku ( po neb.manželovi ) a tak stala sa jej pacientkou. Netrvalo dlho a mala potvrdenú presne tú diagnózu, ktorú ma aj maroš, len s tým rozdielom, že nie pervitin, ale alkohol doma, ako to zvyknu niektoré ženy robievať..Myslia si, že tým problém aspoň na chvíľu prestane ich trápiť...Súhlasila s odvykacou kúrou na Prednej hore, kde bola 3 mesiace...Potom začala liečba u tej mojej psychiatričky..Nasadila jej lieky a roky liečila ambulatne..Zdalo sa, že jej stav sa stabilizoval, ale po čase znova sem tam zaúradoval domáci alkohol..Nasledovala ústavna liečba, aj elektrické šoky zopar dostala...Sústavne užívala antidepresiva, ktoré jej psychiatrička predpisovala...Jej zdravotný stav sa celkom stabilizoval a žila plnohodnotným životom, až do chvíle, kým srdce nevypovedalo službu a dostala infarkt...Minulý týždeň mala pohreb a som z toho smutná....
Toto všetko píšem len preto...nie je pravdou, že lekári len zarábajú...Každý kto je chory mal by ísť k príslušnému odborníkovi, dať sa liečiť a keď treba, tak aj doživotne brať lieky a hlavne spolupracovať so svojím lekárom...Jeho úspešnosť je 50% a maroš do toho musí svojou pevnou vôlou vložiť..ďalších 50%...aby bola 100% účinnosť....
👍: piskotka
none
12

11. 13.10.2010, 13:32

Oňa, ty aj rozmyšlaš čo píšeš?..drbneš marošovi.......PS: lekári na tebe len zarábajú.......sprostosť na kvadrát..a teraz čuj prečo.....
Mala som dlhoročnú priateľku, pracovala u mňa ako mzdová účtovníčka a musím povedať bola šikovná, spolahlivá a vo svojej práci aj vysoko zodpovedná...
Po nešťastnom manželstve začali alkoholické výpadky z práce, sadla za jej stôl a výplaty boli v termíne, no aj tak sa mi nepozdávala tá jej zmena...Pekne a kľudne pohovorili sme si čo je vlastne príčin...

13.10.2010, 13:34
Mojka, uprimna sustrast za kamaratkou, viem, ze si ju to uz davno spominala. Takze, uz to ma za sebou.
none
14

12. 13.10.2010, 13:34

Mojka, uprimna sustrast za kamaratkou, viem, ze si ju to uz davno spominala. Takze, uz to ma za sebou.

13.10.2010, 13:41
Ďakujem leuš, veru spomínala som ju na df-ku ešte v časoch, keď bol clear ešte v Dánsku..Aj som bola kvôli nej u scietológoch...Áno, mladý môže a starý musí..ako sa hovorí..Lenže moja Zuzana bola ešte mladá pre hrobára...
none
16

14. 13.10.2010, 13:41

Ďakujem leuš, veru spomínala som ju na df-ku ešte v časoch, keď bol clear ešte v Dánsku..Aj som bola kvôli nej u scietológoch...Áno, mladý môže a starý musí..ako sa hovorí..Lenže moja Zuzana bola ešte mladá pre hrobára...

13.10.2010, 13:46
Mojka, ak mozes a chces, kolko mala rokov?
none
22

16. 13.10.2010, 13:46

Mojka, ak mozes a chces, kolko mala rokov?

13.10.2010, 13:52
leuš, teraz v októbri bola by sa dožila..43 rokov..
none
24

22. 13.10.2010, 13:52

leuš, teraz v októbri bola by sa dožila..43 rokov..

13.10.2010, 13:54
Mojka, tak 43 rokov je ozaj este mlady clovek.
none
13

11. 13.10.2010, 13:32

Oňa, ty aj rozmyšlaš čo píšeš?..drbneš marošovi.......PS: lekári na tebe len zarábajú.......sprostosť na kvadrát..a teraz čuj prečo.....
Mala som dlhoročnú priateľku, pracovala u mňa ako mzdová účtovníčka a musím povedať bola šikovná, spolahlivá a vo svojej práci aj vysoko zodpovedná...
Po nešťastnom manželstve začali alkoholické výpadky z práce, sadla za jej stôl a výplaty boli v termíne, no aj tak sa mi nepozdávala tá jej zmena...Pekne a kľudne pohovorili sme si čo je vlastne príčin...

13.10.2010, 13:41
...nó ja neviem...nešťastné manželstvo by som tabletkami a elektrošokmi neliečila. Nazývať to liečbou je zvrátenosť. Ten alkoholizmus bol následkom zlomeného srdca...infarkt liečby.
none
15

13. 13.10.2010, 13:41

...nó ja neviem...nešťastné manželstvo by som tabletkami a elektrošokmi neliečila. Nazývať to liečbou je zvrátenosť. Ten alkoholizmus bol následkom zlomeného srdca...infarkt liečby.

13.10.2010, 13:45
Petrana s poslednou vetou suhlasim. Problem je v tom, ze my ludia sme slabi a krehki a potrebujeme pomoc, lebo je evidetnte, ze si tazkych situaciach sami svojpomocne nevieme pomoct. Sme ludia rozni. Pri probleme napr. zdravotnom lekar vzdy vyhodnocuje co je pre pacienta lepsie, resp. da mu liek, ktory sice nieco poskodi, ale podanim lieku sa dostavi ulava na dusi. Teda voli to moznost, ktora je pre pacienta lepsia.
none
17

15. 13.10.2010, 13:45

Petrana s poslednou vetou suhlasim. Problem je v tom, ze my ludia sme slabi a krehki a potrebujeme pomoc, lebo je evidetnte, ze si tazkych situaciach sami svojpomocne nevieme pomoct. Sme ludia rozni. Pri probleme napr. zdravotnom lekar vzdy vyhodnocuje co je pre pacienta lepsie, resp. da mu liek, ktory sice nieco poskodi, ale podanim lieku sa dostavi ulava na dusi. Teda voli to moznost, ktora je pre pacienta lepsia.

13.10.2010, 13:46
lea.......krasne a vystizne napisane....
none
20

17. 13.10.2010, 13:46

lea.......krasne a vystizne napisane....

13.10.2010, 13:48
Well dakujem a teba som uz davnejsie chcela opytat, ci mas nieco docinenia s medicinou alebo aspon nieco s pomahujucimi profesiami. Nechcem, vyzvedat co konkretne.
none
21

20. 13.10.2010, 13:48

Well dakujem a teba som uz davnejsie chcela opytat, ci mas nieco docinenia s medicinou alebo aspon nieco s pomahujucimi profesiami. Nechcem, vyzvedat co konkretne.

13.10.2010, 13:51
lea......zaujimam sa o to,ale profesiu mam ineho zamerania.
Trosku badam po chorobach, ucinkoch liekov a liecbe samotnej.
none
23

21. 13.10.2010, 13:51

lea......zaujimam sa o to,ale profesiu mam ineho zamerania.
Trosku badam po chorobach, ucinkoch liekov a liecbe samotnej.

13.10.2010, 13:54
Well, lebo z nazorov je zrejme, ze je ti tato oblast blizka. Preto som sa chcela opytat, ci to vyplyva z tvojho povolania alebo je to tebe prirodzeny zaujem a vyber.
none
25

23. 13.10.2010, 13:54

Well, lebo z nazorov je zrejme, ze je ti tato oblast blizka. Preto som sa chcela opytat, ci to vyplyva z tvojho povolania alebo je to tebe prirodzeny zaujem a vyber.

13.10.2010, 14:00
Je to zaujem.....
A ty si na tom ako?
none
19

13. 13.10.2010, 13:41

...nó ja neviem...nešťastné manželstvo by som tabletkami a elektrošokmi neliečila. Nazývať to liečbou je zvrátenosť. Ten alkoholizmus bol následkom zlomeného srdca...infarkt liečby.

13.10.2010, 13:48
Petra, nechcela som sa dlhšie a podrobnejšie rozpisovať o celom jej živote a trápeni v manželstve, kým došlo k rozvodu..Ver mi, že píšem pravdu, veď prečo by aj klamala...
Ja iba kvôli marošovi a pervitinu no a poznámky od Oni....Lekári len zarábať budú na tebe...
none
26

11. 13.10.2010, 13:32

Oňa, ty aj rozmyšlaš čo píšeš?..drbneš marošovi.......PS: lekári na tebe len zarábajú.......sprostosť na kvadrát..a teraz čuj prečo.....
Mala som dlhoročnú priateľku, pracovala u mňa ako mzdová účtovníčka a musím povedať bola šikovná, spolahlivá a vo svojej práci aj vysoko zodpovedná...
Po nešťastnom manželstve začali alkoholické výpadky z práce, sadla za jej stôl a výplaty boli v termíne, no aj tak sa mi nepozdávala tá jej zmena...Pekne a kľudne pohovorili sme si čo je vlastne príčin...

13.10.2010, 18:46
mám na to Mojka iný názor..stačil by jeden dobrý psychológ /o.k..píšeš že ano / a niekto, o koho by sa mohla oprieť a nebyť v tom smútku sama, niekoho , kto by ju vypočul a držal za "ruku" obrazne povedané, pokiaľ sa z toho nedostane.., akonáhle začne chodiť človek po psychiatroch , už sa to s ním vlečie a deprimuje ešte viac ..a elektrické šoky ? tie sa dávajú skutočne duševne chorým ..napr. schyzofrenikom a aj tak ****o pomáhajú..veď len po nich sa človek môže zblázniť ")) a ten infarkt , je následkom záťaže srdca..)) nie tak som myslela že lekári zarábajú..ale tak, že ak ich raz človek navštívi s vážnejšou diagnózou tak si pacienta dohadzujú medzi sebou, nájdu aj nemožné a za všetko sa dnes platí...
Inak úprimnú sústrasť Mojka "))
none
27

26. 13.10.2010, 18:46

mám na to Mojka iný názor..stačil by jeden dobrý psychológ /o.k..píšeš že ano / a niekto, o koho by sa mohla oprieť a nebyť v tom smútku sama, niekoho , kto by ju vypočul a držal za "ruku" obrazne povedané, pokiaľ sa z toho nedostane.., akonáhle začne chodiť človek po psychiatroch , už sa to s ním vlečie a deprimuje ešte viac ..a elektrické šoky ? tie sa dávajú skutočne duševne chorým ..napr. schyzofrenikom a aj tak ****o pomáhajú..veď len po nich sa človek môže zblázniť ")) a ten infarkt ...

13.10.2010, 20:01
Oňa, viem, že ťa ťažko presvedčím, že postačí aj psychológ..stačí že viem svoje..Však som častu bez vedomia a prítomnosti Zuzky..zhovárala sa o jej zdravotnom stave so švagrinou..Jednoznačne potvrdila psychiatra a ním predpísané lieky..Ja sa v týchto diagnózach nevyznám, práve preto bola som v kontakte so švagrinou, u ktorej sa liečila. Neviem prečo máš také predsudky, že len schyzofrénia a pod. ťažšie prípady sú duševné choroby..Práve od švagriny dozvedela som sa, že aj depresie a BAP musia sa liečiť...
Pomocnú roku neb. mala v sestre a hlavne vo mne, však som krstnou jej syna, ktorý je a aj bude u sestry neb. Nuž ale, ja som toto všetko nepísala tebe (to sa na mňa nehnevaj )...ale marošovi, však má len 34 rokov..len správneho a dobrého psychiatra a má pred sebou plnohodnotný život...
Škoda preškoda, že práve Jano (avatar - pekný psík ) nečíta túto tému a nenapíše pár slov pre maroša...
Inak ďakujem Oňa a nič v zlom
none
28

4. 13.10.2010, 07:51

maroš..už ti diagnostikovali maniodepresiu ? ..podľa mňa ..keď čítam tvoje riadky, sa mi javí len to že si prepadol dlhotrvajúcej depresii, z čoho plynie aj nezáujme o vec a o všetko ako aj o vlastné bytie. Chronickým nakupovaním, bezhlavo - bez ohľadu na financie, sú len náplasťou pre uspokojenie duše, pre dobrý pocit ..pocit momentálneho naplnenia. Popracuj na sebe ak chceš niečo zmeniť..predpokladám, že si ostal sám , nakoľko nemáš pri sebe spriaznenú dušu o ktorú by si sa oprel, a to ťa...

13.10.2010, 22:36
Onya,dakujem,za cas,kt.si mi venovala.Nevedel som o tom,ale v skutocnosti som asi prestal mat zaujem o vlastne bytie.Stratil som vsetky idealy,kt som veril a pre kt som zil.Vyhladavam samotu a v nej len prezivam.Neviem,co je normalny zivot.Nechodim nikam,nestretavam sa s nikym,nemam zaujem o nic.Nepozeram televizor.Zvykol som si na to a neviem to zmenit.Neviem prejst na druhu stranu.Uvedomujem si,ze vsetko je v mojej hlave a zmenit to mozem iba ja.Ale to nedokazem.Dohodnem sa so starym kamosom,kt som dlho nevidel,tesim sa a ked uz mam ist tak som zurivy,a cele stretnutie olutujem.Neviem najst ten novy zivotny smer,ako si mi radila.Chodim k 2-om psychologickam,lieky dostavam na psychiatrii.Nepomahaju,chcem ich vysadit.16 rokov som nebol u ziadneho doktora a za posledne 4 roky som to dobehol a aj predbehol.Co sa tyka tych dopingov,5 mesiacov som pervitin nebral.To mam ako unik v depresivnej faze,ked to uz definitivne nezvladam.
none
33

28. 13.10.2010, 22:36

Onya,dakujem,za cas,kt.si mi venovala.Nevedel som o tom,ale v skutocnosti som asi prestal mat zaujem o vlastne bytie.Stratil som vsetky idealy,kt som veril a pre kt som zil.Vyhladavam samotu a v nej len prezivam.Neviem,co je normalny zivot.Nechodim nikam,nestretavam sa s nikym,nemam zaujem o nic.Nepozeram televizor.Zvykol som si na to a neviem to zmenit.Neviem prejst na druhu stranu.Uvedomujem si,ze vsetko je v mojej hlave a zmenit to mozem iba ja.Ale to nedokazem.Dohodnem sa so starym kamosom,...

14.10.2010, 19:13
maroš..podľa mňa máš strach zo seba samého že zlyháš, ..lebo si neveríš..neveríš že dokážeš niečo v sebe zmeniť..stačí málo...stačí začať na sebe pracovať ...viem je to ťažké inak začať myslieť ..inak sa dívať na život..a zmeniť svoj životný štyl.,,postupne pomaly všetko pôjde..,, možno chyba že si stále sám... núti ťa to premýšľať a samota ťa deptá aj keď si si to neni vedomý, ... nie si jediný ktorý má trápenia a ktorý bol v živote sklamaný a aj keď nedokážeš teraz prejsť na druhú stranu a potrebuješ aby ťa niekto blízky /napr.mama / vzal za ruku a previedol ...skús si veriť a skús si povedať že to dokážeš ."))
none
34

33. 14.10.2010, 19:13

maroš..podľa mňa máš strach zo seba samého že zlyháš, ..lebo si neveríš..neveríš že dokážeš niečo v sebe zmeniť..stačí málo...stačí začať na sebe pracovať ...viem je to ťažké inak začať myslieť ..inak sa dívať na život..a zmeniť svoj životný štyl.,,postupne pomaly všetko pôjde..,, možno chyba že si stále sám... núti ťa to premýšľať a samota ťa deptá aj keď si si to neni vedomý, ... nie si jediný ktorý má trápenia a ktorý bol v živote sklamaný a aj keď nedokážeš teraz prejsť na druhú stranu ...

14.10.2010, 19:21
Onya.....lahko sa to hovori..........ale ak mas maniodepresiu je to takmer nemozne zmenit len tak myslenie bez pomoci.
Clovek to musi zazit aby pochopil. Bez pomoci sa to neda.
none
35

34. 14.10.2010, 19:21

Onya.....lahko sa to hovori..........ale ak mas maniodepresiu je to takmer nemozne zmenit len tak myslenie bez pomoci.
Clovek to musi zazit aby pochopil. Bez pomoci sa to neda.

14.10.2010, 19:24
a je isté že ju maroš má ..tú maniodepresiu ?
none
37

35. 14.10.2010, 19:24

a je isté že ju maroš má ..tú maniodepresiu ?

14.10.2010, 19:26
Isté to nie je, ale je isté, že kto sa tým bude zaoberať, či má alebo nemá Maroš depresiu, tak ju naisto bude mať sám.
none
40

37. 14.10.2010, 19:26

Isté to nie je, ale je isté, že kto sa tým bude zaoberať, či má alebo nemá Maroš depresiu, tak ju naisto bude mať sám.

14.10.2010, 19:28
Vlado...odstrelím ťa !!! všetko ti žeriem aj s navijákom ...musím si na teba lepšie posvietiť "))
none
38

35. 14.10.2010, 19:24

a je isté že ju maroš má ..tú maniodepresiu ?

14.10.2010, 19:27
Dobre V ladko ..tak sorry..maroško ..je mito ľúto..ale aj tak určite existuje niekto kto ťa má rád ..)))
none
39

38. 14.10.2010, 19:27

Dobre V ladko ..tak sorry..maroško ..je mito ľúto..ale aj tak určite existuje niekto kto ťa má rád ..)))

14.10.2010, 19:28
Ónya ťa ma rada..)))
none
41

39. 14.10.2010, 19:28

Ónya ťa ma rada..)))

14.10.2010, 19:29
Vlado !!! povedz kde bývaš prídem sa na teba pozrieť ...takýto expert ako ty sa musí vidieť "))
none
59

41. 14.10.2010, 19:29

Vlado !!! povedz kde bývaš prídem sa na teba pozrieť ...takýto expert ako ty sa musí vidieť "))

15.10.2010, 06:56
Oňa.. trošku taktu a slušnosti by ti neuškodilo..Ty vypíšeš tému na tvoju kontrolu počas PN-ky..ach problém preveľký..a druhému neuznáš, aj keby si dušu vyplakal na tvoju dlaň
none
60

59. 15.10.2010, 06:56

Oňa.. trošku taktu a slušnosti by ti neuškodilo..Ty vypíšeš tému na tvoju kontrolu počas PN-ky..ach problém preveľký..a druhému neuznáš, aj keby si dušu vyplakal na tvoju dlaň

15.10.2010, 07:43
Mojka ..narážaš na moju reakciu k marošovi ? Mrzí ma, že sa na to pozeráš z takéhoto uhla ..čo neuznám ?...o čom točíš ??
👍: Nadja
none
10

1. 13.10.2010, 00:06

Ked som mal 30 rokov bol som najstastnejsim chlapom pod slnkom.Mal som milujucu manzelku a dceru,pracu,kt.ma bavila a naplnala,vela kamaratov.Zil som neuveritelny zivot.Dnes mam 34 rokov,rozvadzam sa,kra****e mi podnik,vsetko sa zrutilo.Pred casom mi diagnostikovali maniodepresiu.V manickej faze minam peniaze, som schopny minut 2000eur na zbytocnosti s mylnym presvedcenim,ze to ma spravi stastnym.Spravi,ale na sekundu a uz musim nakupovat opat.Nakupujem aj pre ludi,co su v mojej blizkosti vsetko...

13.10.2010, 11:27
maros........skusal si aj liek Velaxin?

odkaz
none
30

10. 13.10.2010, 11:27

maros........skusal si aj liek Velaxin?

http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/spc/velaxin-75-mg-tablety-spc-28227.html

13.10.2010, 22:45
WELL 75 informujem sa na ten liek,vdaka
none
31

30. 13.10.2010, 22:45

WELL 75 informujem sa na ten liek,vdaka

13.10.2010, 23:13
maroš, ale určite, aby nebolo neskoro
none
32

30. 13.10.2010, 22:45

WELL 75 informujem sa na ten liek,vdaka

14.10.2010, 12:06
maros 1......mam s nim skusenost velmi dobru..
Drzim palce.
none
36

32. 14.10.2010, 12:06

maros 1......mam s nim skusenost velmi dobru..
Drzim palce.

14.10.2010, 19:25
Wello..a čo aj ty trpíš depresiami ?
none
55

36. 14.10.2010, 19:25

Wello..a čo aj ty trpíš depresiami ?

14.10.2010, 20:19
Onya......mame to dedicne. Cize mam skusenost.
none
18

1. 13.10.2010, 00:06

Ked som mal 30 rokov bol som najstastnejsim chlapom pod slnkom.Mal som milujucu manzelku a dceru,pracu,kt.ma bavila a naplnala,vela kamaratov.Zil som neuveritelny zivot.Dnes mam 34 rokov,rozvadzam sa,kra****e mi podnik,vsetko sa zrutilo.Pred casom mi diagnostikovali maniodepresiu.V manickej faze minam peniaze, som schopny minut 2000eur na zbytocnosti s mylnym presvedcenim,ze to ma spravi stastnym.Spravi,ale na sekundu a uz musim nakupovat opat.Nakupujem aj pre ludi,co su v mojej blizkosti vsetko...

13.10.2010, 13:48
maros,kvitujem ti to,že si to aspon uvedomujes,že niečo s tebou nie je v poriadku,neber to na lahku vahu,tento stav ak nebudes liecit bude sa ti len zhorsovať,tak ako sa bude prehlbovat aj zavislost na pervitine,je to samozrejme na tebe ako sa k tomu postavis,je to tvoj zivot a to rozhodnutie ako s nim nalozis by si mal urobit ty sam,potrebujes liecbu ,vyhladaj psychiatra,ten ta uz nasmeruje tam kam ma(neviem odkial si,ak si niekde zo stredos. kraja mohla by som ti s tym pomoct,teda ak chceš,poznam dobrych psychiatrov,aj liecebne centra na drog. zavislosti),ale uvedom si,že do toho musis aj ty vlozit vela energie,pevnej vole a vytrvalosti,bez toho to nepojde,sam si popremyslaj do akej miery ti zivot,ktory zijes prinasa uspokojenie a či ho chces zit dalej takto,tvoj život tvoja volba,drzim ti pace.
none
42

1. 13.10.2010, 00:06

Ked som mal 30 rokov bol som najstastnejsim chlapom pod slnkom.Mal som milujucu manzelku a dceru,pracu,kt.ma bavila a naplnala,vela kamaratov.Zil som neuveritelny zivot.Dnes mam 34 rokov,rozvadzam sa,kra****e mi podnik,vsetko sa zrutilo.Pred casom mi diagnostikovali maniodepresiu.V manickej faze minam peniaze, som schopny minut 2000eur na zbytocnosti s mylnym presvedcenim,ze to ma spravi stastnym.Spravi,ale na sekundu a uz musim nakupovat opat.Nakupujem aj pre ludi,co su v mojej blizkosti vsetko...

14.10.2010, 19:31
A skúsil si kandidovať vo voľbách?
none
43

1. 13.10.2010, 00:06

Ked som mal 30 rokov bol som najstastnejsim chlapom pod slnkom.Mal som milujucu manzelku a dceru,pracu,kt.ma bavila a naplnala,vela kamaratov.Zil som neuveritelny zivot.Dnes mam 34 rokov,rozvadzam sa,kra****e mi podnik,vsetko sa zrutilo.Pred casom mi diagnostikovali maniodepresiu.V manickej faze minam peniaze, som schopny minut 2000eur na zbytocnosti s mylnym presvedcenim,ze to ma spravi stastnym.Spravi,ale na sekundu a uz musim nakupovat opat.Nakupujem aj pre ludi,co su v mojej blizkosti vsetko...

14.10.2010, 19:35
Nemám takú skúsenosť .Asi je to choroba -neviem-nikdy by som nemíňal "len tak " .
none
44

43. 14.10.2010, 19:35

Nemám takú skúsenosť .Asi je to choroba -neviem-nikdy by som nemíňal "len tak " .

14.10.2010, 19:37
Lenže on sa vyjadril, že míňa len tak na zbytočnosti 2 000 eur... neviem, či si vieš predstaviť sumu 2 000 eur.
none
47

44. 14.10.2010, 19:37

Lenže on sa vyjadril, že míňa len tak na zbytočnosti 2 000 eur... neviem, či si vieš predstaviť sumu 2 000 eur.

14.10.2010, 19:40
to asi "akože" maroš je schopný toľko minúť za deň..))).
none
51

47. 14.10.2010, 19:40

to asi "akože" maroš je schopný toľko minúť za deň..))).

14.10.2010, 19:45
" manickej faze minam peniaze, som schopny minut 2000eur na zbytocnosti s mylnym presvedcenim,ze to ma spravi stastnym." nikde nepisal, ze to minie za den...ja som minul 500 Eur za 10 minut :D:D:D:D.
none
56

47. 14.10.2010, 19:40

to asi "akože" maroš je schopný toľko minúť za deň..))).

14.10.2010, 20:51
Onya,v manickej faze miniem aj 2000 eur za den.Peniaze stratili uz davno pre mna hodnotu.V tejto faze mi rychlo bije srdce,viem pracovat 12hod. denne bez jedla a vody+vikendy,spim 2-3 hod. denne,viem sa aspon zasmiat.Aj ked som mimo skutocneho sveta,tu som aspon chvilkami stastny zo zivota a problemy nevnimam,resp. vnimam,ale uplne skreslene.Svojim sposobom mi to asi aj vyhovuje.Denne pracujem s klientami,robim vysetrenia/blizsie nechcem specifikovat/.Byval som perfekcionista,manzel,kt svoju manzelku za 16 rokov ani raz nepodviedol.Myslim,ze som zlyhal v podnikani,zrazu som nemal cas ani ist s rodinou na dovolenku,mam za sebou syndrom vyhorenia,...Neviem,co sa ani vlastne stalo.Mam vypadky.Mnohe veci z mojej minulosti si az teraz skladam a az teraz mi davaju niektore veci zmysel.Niektore si vobec nepamatam.Neviem sa orientovat v case.Myslim si,ze niektore udalosti sa stali pred rokmi a pri tom sa dozviem,ze to bolo pred 2-ma tyzdnami.Vzdy ma zamrazi.Nerozumiem tomu...Chcem,aby to skoncilo.Chcem za tym urobit ciaru a jednoducho pokracovat dalej a uz viac sa nikdy neotocit.Neviem najst dvere,kt. vedu z bludiska.
none
57

56. 14.10.2010, 20:51

Onya,v manickej faze miniem aj 2000 eur za den.Peniaze stratili uz davno pre mna hodnotu.V tejto faze mi rychlo bije srdce,viem pracovat 12hod. denne bez jedla a vody+vikendy,spim 2-3 hod. denne,viem sa aspon zasmiat.Aj ked som mimo skutocneho sveta,tu som aspon chvilkami stastny zo zivota a problemy nevnimam,resp. vnimam,ale uplne skreslene.Svojim sposobom mi to asi aj vyhovuje.Denne pracujem s klientami,robim vysetrenia/blizsie nechcem specifikovat/.Byval som perfekcionista,manzel,kt svoju man...

14.10.2010, 20:54
maros??
A to co kupis za 2000 eur za den??
Dva mopedy a jedes ??
none
63

56. 14.10.2010, 20:51

Onya,v manickej faze miniem aj 2000 eur za den.Peniaze stratili uz davno pre mna hodnotu.V tejto faze mi rychlo bije srdce,viem pracovat 12hod. denne bez jedla a vody+vikendy,spim 2-3 hod. denne,viem sa aspon zasmiat.Aj ked som mimo skutocneho sveta,tu som aspon chvilkami stastny zo zivota a problemy nevnimam,resp. vnimam,ale uplne skreslene.Svojim sposobom mi to asi aj vyhovuje.Denne pracujem s klientami,robim vysetrenia/blizsie nechcem specifikovat/.Byval som perfekcionista,manzel,kt svoju man...

15.10.2010, 10:17
maroš..nezlyhal si..neobviňuj sa , mne tiež stroskotalo manželstvo po 18 rokoch a keby len mne a tebe,..ale všade okolo, šíri sa to ako mor..sme uponáhľaní, vystresovaní , nervózni ..slepí ..,, unikajú nám podstatné veci a koniec koncov ich prehliadame a ani neriešime ich, nie je čas s rozprávať, nie je čas žiť...,, verím, že je to u teba len prechodné obdobie a ak si v rukách dobrých odborníkov, tvoj stav sa zlepší a dostaneš sa do normálnych koľají..a plnohodnotného života...neboj nič.
none
54

44. 14.10.2010, 19:37

Lenže on sa vyjadril, že míňa len tak na zbytočnosti 2 000 eur... neviem, či si vieš predstaviť sumu 2 000 eur.

14.10.2010, 20:06
2 000 Eur je vela peňazí ,ked ich nemáš Vlado . Je to 2 000 Eur ,ked ich máš . Ale je to nič ,ked vieš ,že sú to iba papieriky .
none
2
13.10.2010, 06:45
Ked bolo vsetko ok, kde sa to vsetko pokazilo? Zacalo to v rodine, ci v praci?

Poradit neviem. Mne pomaha vlastna tvrdohlavost. Manzel ustoji veci, lebo ma trpezlivost cihajuceho dravca a prefikanost lisky. Spaja nas viera v dobro, ci neochota akceptovat vo svojom zivote zlo? Nieco take asi .... tazko povedat

Stav citoveho chladu ci emocneho navalu poznam, davam si na to pozor a nic vtedy neriesim, len si to pasivne vychutnavam.
Sem naozaj chodia ludia s roznymi skusenostami, urcite si tu nieco zaujimave najdes ked sa poprebudzaju 🙂
none
5
13.10.2010, 08:02
hladala som prve dve casti
none
6
7
13.10.2010, 08:14
dúfam že to vložím ..o.k.)
odkaz
none
8
13.10.2010, 08:25
Presne ako pise Onya.........s maniodepresiou to nema vela spolocneho. Ale je mozne,ze mas tych diagnoz viac naraz. Je to dost mozne a preto je aj take zlozite nastavit lieky na cloveka. Ale da sa to a treba hlavne vsetky pocity pri navstevach povedat a nic netajit. Najlepsie je ak si to clovek pise ako dennicek.
none
9
13.10.2010, 08:25
hm ja mam zablokovany pristup k uctom,takze minat nemozem,ale ked sa s nim vyspim,budem mat volny pristup k uctom..
hm na depku tiez..a pootm budem v afekte pocas nakupov z po***aneho sveta.. je tu iba parodia nic si z toho nerob a sa preber,zivot je ovela krutejsi..
none
29

9. 13.10.2010, 08:25

hm ja mam zablokovany pristup k uctom,takze minat nemozem,ale ked sa s nim vyspim,budem mat volny pristup k uctom..
hm na depku tiez..a pootm budem v afekte pocas nakupov z po***aneho sveta.. je tu iba parodia nic si z toho nerob a sa preber,zivot je ovela krutejsi..

13.10.2010, 22:39
salbea Ty si ma dobre pobavila,uprimne dakujem
none
45
14.10.2010, 19:39
Mám podobný problém ,ako ty Maroš. Nedokážem byť veselý , všetko už poznám ,nič ma neprekvapí -nemám sa na čo tešiť .Sú na to lieky ?
none
46

45. 14.10.2010, 19:39

Mám podobný problém ,ako ty Maroš. Nedokážem byť veselý , všetko už poznám ,nič ma neprekvapí -nemám sa na čo tešiť .Sú na to lieky ?

14.10.2010, 19:40
Somík preboha, čo budeš robiť, až budeš mať 2x toľko rokov ako teraz - v päťdesiatke?
none
49

45. 14.10.2010, 19:39

Mám podobný problém ,ako ty Maroš. Nedokážem byť veselý , všetko už poznám ,nič ma neprekvapí -nemám sa na čo tešiť .Sú na to lieky ?

14.10.2010, 19:42
treba sa veľa smiať somík ...ak je na čom..odľahči svoju myseľ ..vybodni sa na všetko a poteš oko a dušu ..aké máím ja šťastie že mám svoj humorný pohľad na život a na celý svet..a robím si z neho prdel "))
none
53

49. 14.10.2010, 19:42

treba sa veľa smiať somík ...ak je na čom..odľahči svoju myseľ ..vybodni sa na všetko a poteš oko a dušu ..aké máím ja šťastie že mám svoj humorný pohľad na život a na celý svet..a robím si z neho prdel "))

14.10.2010, 19:57
No ved Ónya ...Ty ho máš ...takže si žiješ ....Nemám ho ....všetko viem vopred ..a neviem si rady.
none
58

45. 14.10.2010, 19:39

Mám podobný problém ,ako ty Maroš. Nedokážem byť veselý , všetko už poznám ,nič ma neprekvapí -nemám sa na čo tešiť .Sú na to lieky ?

14.10.2010, 21:01
Ja som ten posledny,kt. by mal davat rady.Skus najst v zivote nieco,co by ta prebralo.Novy zmysel zivota.Mne lieky nepomohli.Hlavne sa neuzatvaraj a vyhladavaj spolocnost a tes sa z malickosti,co ti ponuka kazdy novy den.To plati aj pre mna.Mozno budes mat viac stastia ako ja.Hlavu hore
none
48
14.10.2010, 19:42
Nadja
none
50

48. 14.10.2010, 19:42

Nadja

14.10.2010, 19:44
tu som
none
52
14.10.2010, 19:55
Súhlasím
none
61
15.10.2010, 08:36
Na psychotropných liekoch je to zlé, že pomáhajú bez pričinenia sa chorého. Mne je jasné, že sú aspoň spočiatku potrebné, ale potom na nich je človek závislý, pretože poriešia jeho situáciu za neho.

Mne raz pred rokmi, keď som bola v podobnej situácii, porozprávala kamarátka vtip:
Ďurko príde k doktorovi a hovorí: "Pán doktor, moja manželka mi každú noc nadáva, že neudržím moč, manželstvo mi kra****e, stále sa hádame kvôli tomu... Môžete mi dať nejaký liek, aby som sa prestal pocikávať?"
Doktor mu dáva tabletky: "Toto užívajte každý deň, to vám pomôže, a o týždeň sa tu ukážte ".
Po týždni príde Ďurko na kontrolu a doktor sa ho pýta:" tak čo, lieky zabrali?"
Ďurko odpovedá: "No, pocikávať som sa neprestal, ale teraz ma to už nerozčuluje, je mi to jedno."
none
62

61. Nadja 15.10.2010, 08:36

Na psychotropných liekoch je to zlé, že pomáhajú bez pričinenia sa chorého. Mne je jasné, že sú aspoň spočiatku potrebné, ale potom na nich je človek závislý, pretože poriešia jeho situáciu za neho.

Mne raz pred rokmi, keď som bola v podobnej situácii, porozprávala kamarátka vtip:
Ďurko príde k doktorovi a hovorí: "Pán doktor, moja manželka mi každú noc nadáva, že neudržím moč, manželstvo mi kra****e, stále sa hádame kvôli tomu... Môžete mi dať nejaký liek, aby som sa prestal poci...

15.10.2010, 10:04
no jo, máš pravdu ako vždy ...Depresia je ako nádcha..liečená trvá týždeň a neliečená iba sedem dní
none
64

62. 15.10.2010, 10:04

no jo, máš pravdu ako vždy ...Depresia je ako nádcha..liečená trvá týždeň a neliečená iba sedem dní

15.10.2010, 10:43
Mojka......stav depresie je vazny. Nemyl si ho s nadchou a lepsie povedane so stresom ktory mame kazdy den.Je to o inom.
👍: Nadja
none
65

64. 15.10.2010, 10:43

Mojka......stav depresie je vazny. Nemyl si ho s nadchou a lepsie povedane so stresom ktory mame kazdy den.Je to o inom.

15.10.2010, 10:45
Well, ale Mojka si to nemýli, len mala potrebu si do mňa rýpnuť...
none
66

65. Nadja 15.10.2010, 10:45

Well, ale Mojka si to nemýli, len mala potrebu si do mňa rýpnuť...

15.10.2010, 10:47
Nadja.......jaj?
To som si nevsimol ,lebo som to necital cele.
No.....skusim to brat tym smerom,ze niekto musi aj oponovat a nenavidiet niekoho.
Je ale dost blbe robit si srandu z vaznej temy.
none
67

66. 15.10.2010, 10:47

Nadja.......jaj?
To som si nevsimol ,lebo som to necital cele.
No.....skusim to brat tym smerom,ze niekto musi aj oponovat a nenavidiet niekoho.
Je ale dost blbe robit si srandu z vaznej temy.

15.10.2010, 10:54
Well, ak ten ..niekto..mám byť ja, tak si na veľkom omyle...Prečítaj si celú túto tému a až potom súď
none
68

67. 15.10.2010, 10:54

Well, ak ten ..niekto..mám byť ja, tak si na veľkom omyle...Prečítaj si celú túto tému a až potom súď

15.10.2010, 11:09
Kojka.....ja som len reagoval na tvoju sestdesiat trojku.
A nechce sa mi to citat cele...
Tak sorry. Je to medzi vami a nebudem sa do toho miesat a ani posudzovat.
none
69
15.10.2010, 18:19
Zdravim Vas vsetkych!

Nechce sa mi reagovat na rady/nerady diskutujucich marosovi1...s niektorymi som sa stotoznil, s niektorymi zasa nie...

MAROS1:
Som podobny pako ako Ty...rozdiel medzi nami je ten, ze ja som hulil travu, som stale slobodny a este 4 a pol roka budem splacat posledne dlzoby, ktore som si narobil...celkovo to bolo asi okolo pol miliona CZK, od roku 2008 som vyhosteny na 3 roky z CR a kedze ucinnost rozhodnutia sudu nadobudlo az minuly rok, tak trest mi skonci 24.10.2012, dovtedy sa nesmiem priblizit k dievcatu, ktore mam rad...mam podmienku a ked ju porusim tak idem na rok brucet...

V roku 2008 som este pred rozhodnutim sudu dobrovolne nastupil na liecbu...absolvoval som EKG,EEG, elektrosoky...samozrejme, ze mi nasadili medikamentoznu liecbu...absolvoval som psychoterapeuticke jazdenie na konoch...po asi styroch mesiacoch som sa zacal liecit ambulantne...berem lieky na stabilizaciu, proti manii, proti depresii a este som dostal aj lieky na spanie, ktore si davkujem podla potreby - v sucastnosti ich neberem...a ani neviem ako dlho...a samozrejme navstevujem psychoterapiu, hlavne individualnu, sem-tam i skupinovu, ale ta mi nerezala...navstevoval som aj denny stacionar - to je taky klub pre ludi s dusevnymi poruchami...

v roku 2009 som bludil, ale dodrziaval som rezim predpisany psychiatrom a pravidelne absolvoval sedenia - kym sme si s terapeutkou sali, tak to samozrejme trochu trvalo - netreba to vzdat...ak mam zhodnotit cely rok, tak 65% roka mi bolo neprijemne...na jesen som si zacal zhanat pracu - akukolvek: od dokladaca tovaru az cez telemarketing az po konstruktera ocelovych kominov...nic z toho nevychadzalo...

v roku 2010 som 1.aprila - na den blaznov 🙂 nastupil do prace...nerobil som od jesene 2008, kedy som nastupil na liecenie...konecne som dostal nejake prachy...prisiel mi invalidny dochodok zo SR aj z CR...podarilo sa mi platit cast dlhov a ostatne trochu znormalizovat...zacal som chodit na box - potreboval som si vybijat energiu (zialbohu po mesiaci, co som ho navstevoval tak zrusili klub), zacal som chodit plavat - nepretrham sa, davam si taky kilometrik...a teraz som sa namiesto boxu rozhodol, ze prejdem na nieco diametralne odlisne - joga...a myslim, ze som trafil...konecne...citim sa spokojne...ani v depkach (-1), ani v manii(+1)...moja nalada na prijemnej nule...mam v hlave predbezny plan na priblizne polroka dopredu...potom budem pokracovat v planovani dalej, ked to vyhodnotim...tento rok zatial nehodnotim, pretoze este neskoncil...

Ak chces dostat svoj stav pod kontrolu, tak Ti radim:
1. v prvom rade prestat s pernikom...
1. nebat sa pretrpiet depresivny stav, ale samozrejme pri pravidelnych navstevach psychiatra a terapii
1. v pripade ak badas na sebe (alebo niekto Ta na ne upozorni) stavy manie, tak sa snaz tisit...vtedy si pytaj od doktorov lieky na spanie...
1. vo vsetkom plati - dodrziavat pravidelny denny rezim...ci je vela praci, alebo nie...v pripade, ze treba zabrat, tak oddychuj, ked sa pracovne povinosti zmiernia...
1. najdi si motivaciu...a mysli na nu...

naschval som napisal vsade jednotky, pretoze vsetky su dolezite...

Drz sa...a drzte sa vsetci 🙂
Jano
none
70
15.10.2010, 18:28
OPRAVA

...sedenia - kym sme si s terapeutkou sali, tak to samozrejme trochu trvalo - netreba to vzdat...
MA BYT: ...sedenia - kym sme si s terapeutkou sadli, tak to samozrejme trochu trvalo - netreba to vzdat...

1. vo vsetkom plati - dodrziavat pravidelny denny rezim...ci je vela praci, alebo nie...v pripade, ze treba zabrat, tak oddychuj, ked sa pracovne povinosti zmiernia...
MA BYT: v pripade, ze treba zabrat tak zaber, ale nezabudni oddychovat, ked sa pracovne povinosti zmiernia...

...prepac, ale s motivaciou Ti nepomozem...ta je individulana...ale hladaj pre Teba prospesne ciele, nie degenerujuce...
none
71

70. 15.10.2010, 18:28

OPRAVA

...sedenia - kym sme si s terapeutkou sali, tak to samozrejme trochu trvalo - netreba to vzdat...
MA BYT: ...sedenia - kym sme si s terapeutkou sadli, tak to samozrejme trochu trvalo - netreba to vzdat...

1. vo vsetkom plati - dodrziavat pravidelny denny rezim...ci je vela praci, alebo nie...v pripade, ze treba zabrat, tak oddychuj, ked sa pracovne povinosti zmiernia...
MA BYT: v pripade, ze treba zabrat tak zaber, ale nezabudni oddychovat, ked sa pracovne povino...

15.10.2010, 19:20
konečne janoElany, že si sa ozval..si ako božie požehnanie, keď ho najviac treba..tak ho niet
už som kvôli tejto téme v tichosti chcela odisť z df-ka, ale to nie je podstatné....Hlavné je, aby maroš tvoje riadky čítal
none
72
04.11.2010, 16:42
Ahojte, rada, by som bola, keby sa mi ozvala Ywett, alebo KORINA, trpím už deväť rokou BAP.neviem si rady, tie výkyvy sú hrozné.viete mi poradiť? psychiatra prakticky, ani nenavštevujem, chodím si akurát ku sestričke pre lieky.večer, keď zaspávam, vždy len dúfam, že to na mňa nepríde, to trasenie a ...
none
73

72. 04.11.2010, 16:42

Ahojte, rada, by som bola, keby sa mi ozvala Ywett, alebo KORINA, trpím už deväť rokou BAP.neviem si rady, tie výkyvy sú hrozné.viete mi poradiť? psychiatra prakticky, ani nenavštevujem, chodím si akurát ku sestričke pre lieky.večer, keď zaspávam, vždy len dúfam, že to na mňa nepríde, to trasenie a ...

04.11.2010, 16:53
dada, nečakaj na Ywetu, alebo Korinu..prečítaj si príspevok hen hore od.. Jana Eleny..a miesto diskusného fóra a tej sestričky, choď rovno k psychiatričke a to čím skôr, tým lepšie
none
75

73. 04.11.2010, 16:53

dada, nečakaj na Ywetu, alebo Korinu..prečítaj si príspevok hen hore od.. Jana Eleny..a miesto diskusného fóra a tej sestričky, choď rovno k psychiatričke a to čím skôr, tým lepšie

05.11.2010, 17:08
dˇakujem Mojka, ale neviem si predstaviť, čím mi psychiater môže pomôcť, problémy, myslím rodinné alebo pracovné nemám, som zamestnaná /recepčná v hoteli /, mám krásnu dcérku, bývam s rodičmi. akurát sa jedná o tie nálady. na lieky som nastavená už 5 rokov, Seroxat, Frontin, Lamotrigin, Spitomin, lítium . a bez toho Frontinu naozaj nedokážem zaspať, ani počas dňa fungovať. a rozprávať sa so psychiatrom, o čom? ináč lekár je super!!!
none
77
05.11.2010, 18:37
Dolezita je dovera a samozrejme odbornost psychatria a terapeuta, s ktorymi rozoberate problemy...sami musite citit, ci Vam clovek sadne alebo nie...

Ja som napriklad navstevoval v Prahe jednu psychiatricku, ktora by najradsej nahadzala do mna lieky, ktore si ona vybrala, ze zaberu a basta...ked som sa stazoval na vedlajsie ucinky, tak zo znechutenym vyrazom v tvari mi hned menila lieky...miesto toho, aby sa snazila najst pricinu vzniknutych problemov...ja totiz mam este aj astmu, ale ako sa mi zlepsuje psychicky stav tak sa mi zlepsuje aj dychanie...a nemavam take velke problemy ako na zaciatku liecby...astmu som totiz zacal liecit trochu pozdejsie ako BAP...teda aj astmu aj BAP som liecil predtym, ale dost povrchne...teraz dokonca fajcim (oblubil som si take nemecke cigarky) a bol som aj na spirometrie a vysledky som mal dobre...ale spat k tej doktorke...ked som jej rozpraval o svojej laske, ktora ma nechce, tak mi jednoducho povedala, ze ci by nebolo lepsie na nu zabudnut...🙂 lenze...ja som do nej asi dozivotne zalubeny...uz mi to tu vyhovarali, ale nech...kazdy mi to vytlka z hlavy, ale v tomto som tvrdohlavy strasne...viem, ze asi nikdy s nou uz nebudem moct byt, ale ta laska k nej mi pomaha tahat sa z tej slamastiky, do ktorej som sa dostal...uz nie som taky nervozny...nie som nasraty, ze ma poslala pred sud a ten mi naparil trest...berem to od nej ako vyc****u facku...ostava mi len silne verit, ze mozno raz...a ked nie, tak budem jednoducho stastny, ze mam niekoho rad...hoci mi z toho srdce puka, ale vzdy si vravim, ze som si na vine sam...

...ten zivot je strasne krasny...nedokazal som sa nan vzdy tak pozerat...zazeral som na svet, alebo som bol tak nadseny, ze som si nevsimal aj tie jeho horsie stranky...teraz vobec neplacem...ani nevyskakujem tri metre nad zem...snazim sa byt realista...ale nezabudam snivat...vsimam si ludi...a pristupujem k zivotu zodpovedne...a okazem sa s ludmi porozpravat vazne aj s usmevom...vsimam si bezdomovcov aj bohatych...a vnimam i normalnych ludi...kazdy zo spolocnosti je niecim zaujimavy...bezdomovci mi pripominaju moje obdobie, ked som bol aj ja squater...a pri bohatych sa zasnivam, ze mozno aj ja raz nim budem 🙂 ... poznam trapenia bezdomovcov aj starosti bohatych...nikoho neodsudzujem a nikoho nevyzdvihujem...aj ten spinavy bezdomovec moze byt cestny a mily a bohaty moze byt pekny previt...treba si davat bacha na vsetkych...zacinam citit svoju individualitu...chystam sa na vyssiu ligu, co sa tyka mojej profesie a vyhladavam cesty, ako sa pripravit, co najlepsie...konecne mam ciel a idem za nim...predtym som sa len flakal zivotom...nedokazal som definovat zmysel svojho zivota...moje myslenie a konanie bolo sebevrazebne...strasne som tuzil po smrti ako po vykupeni...dnes chcem zit...a vydat zo seba to dobre, co je vo mne...

kvoli mojej laske som sa stal vojakom-prieskumnikom, ktory mapuje moznosti a cesty uplatnenia...STRASNE SA MI CHCE ZIT...a pritom mam problemy, ale kedze sa ich snazim riesit a hladam riesenie, viem, ze som na dobrej ceste...

PRAJEM AJ VAM VSETKYM...CI MATE ALEBO NEMATE bap...PRAJEM VAM Z UPRIMNEHO SRDCA ZIVOTNU ENERGIU...ABY STE DOKAZALI ZVLADNUT USKALIA NA CESTACH VASICH ZIVOTOV...DRZTE SA!

Jano

inac ja berem:
Depakine Chrono 500mg 1-0-1
Venlafaxin Mylan 75mg 1-0-0
Seroquel XR 300mg 0-0-1
none
78
05.11.2010, 18:51
jeden citat od Mariana Vargu:
Je to paradox, ale medzi situáciou, keď človeka oslavujú davy, a situáciou absolútnej samoty nie je až taký rozdiel.
Človek sa predovšetkým musí naučiť žiť sám so sebou.
Ak to zvládne, tie hraničné situácie by ho už nemali veľmi rozhádzať.

A jeden od Joza Raza:
Silnejšieho nezbiješ, ale skúsiť to musíš! 🙂

ESTE RAZ DRZIM VSETKYM PALCE!
Jano
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 276 817 B vygenerované za : 0.123 s unikátne zobrazenia tém : 49 599 unikátne zobrazenia blogov : 875 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Možno si myslíš, že programovanie je náročná činnosť a vyžaduje si nejaké špeciálne zručnosti... Ale nie je to celkom tak... Snáď každý z nás denno-denne programuje a ani si to neuvedomuje... Chceš ...

citát dňa :

Keď vás práca začína naozaj baviť, znamená to, že ju pravdepodobne robíte zle.