hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  láska a vzťahy  /  téma

Augustin Sokol alias Gugu. 50 Bookface.

príspevkov
28
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 28.4.2013 12:28
posledná zmena 30.4.2013 19:43
1
28.04.2013, 12:28
Augustin Sokol alias Gugu.
50 bookface.
Začiatok 50 bookface.
Úsek 50 bookface je pokračovaním predchádzajúceho úseku 49 bookface.
S kotúľom nabok sa od seba znovu vzdialime. Nad trávou sa objavia len konce našich periskopov. Sledujeme cieľ. Na pozadí jaskynného vchodu jasne vidieť snajperov mozog. Je začerstva vystrelený z jeho hlavy.
Namiesto snajperiek berieme do rúk automatické pušky. V ich nástavcoch pre bodáky je už vztýčený bodák. A v nástavci pre granátomet sú granáty. Naraz strieľame do vchodu jaskyne:
Po jednom granáte. Katarínka trieštivý. Ja zase napalmový zápalný. Hovorí sa tomu opekaná fašírka. Tú tiež treba najprv rozsekať. A až potom opiecť.
Vkladám kľúčové slová: {
granat asg youtube
odkaz
odkaz
} S kotúľom nabok sa od seba znovu vzdialime. S periskopmi sledujeme cieľ:
Na pozadí jaskynného vchodu je krvavý mozog snajpera prekrytý ďalšou čerstvejšou, ale už troška pripálenou krvou.
Chystáme sa vypáliť ďalšie a ešte ďalšie granáty. Až pokiaľ všetky fašírky nebudú v tom grile úplne opečené.
Vkladám kľúčové slová: {
fasirky youtube
odkaz
odkaz
} Potom by sme vošli do jaskyne a všetko to nakoniec ukončili s Aničkinými výstrelmi. Tak nazývame smrteľný výstrel do hlavy z bezprostrednej blízkosti. Teda ranu istoty.
Názov výstrelu je podľa príbehu o starej panne Anne. A ani nie tak panne ako starej. Nuž a práve kvôli nostalgii za prchavými pôžitkami unikajúcej mladosti sa Anna radšej necháva oslovovať ako Anička. Dá sa ale povedať, že Anička vskutku nemá šťastie v láske:
Pri prvom milovaní totiž súčasne príde o panenstvo, otehotnie a nakazí sa aj s pohlavnou chorobou. Je to priam ukážkový príklad smoliarky.
Koniec 50 bookface.
none
2
28.04.2013, 21:36
Gugu chcem sa opýtať o čom sú tvoje články? Prečo ich píšeš tak čudne, ako keby ich písal stroj? Načo je potrebné písať, že po 49 ide 50 a podobne? Je mi totiž ľúto, že nikto na Tvoje články nereaguje, ale sa ani nečuduj, asi málokto im rozumie. Bolo by možno dobré zmeniť formu, dávať výstižnejšie názvy, ktoré korešpondujú s obsahom v téme. A písať viac "ľudskejšie". Toľko môj názor a návrh.
none
3

2. 28.04.2013, 21:36

Gugu chcem sa opýtať o čom sú tvoje články? Prečo ich píšeš tak čudne, ako keby ich písal stroj? Načo je potrebné písať, že po 49 ide 50 a podobne? Je mi totiž ľúto, že nikto na Tvoje články nereaguje, ale sa ani nečuduj, asi málokto im rozumie. Bolo by možno dobré zmeniť formu, dávať výstižnejšie názvy, ktoré korešpondujú s obsahom v téme. A písať viac "ľudskejšie". Toľko môj názor a návrh.

28.04.2013, 21:38
Možno je gugu android .-))
none
12

3. 28.04.2013, 21:38

Možno je gugu android .-))

29.04.2013, 19:24
Ahoj Malá Zoe,
takže, možno je gugu android.
Možno, ale faktom je, že vo svojom mobilnom telefóne mám nainštalovaný vskutku veľmi efektívny systém s obchodným názvom Android.
Záverom, srdečná Ti vďaka za Tvoju inšpiratívnu reakciu!
none
11

2. 28.04.2013, 21:36

Gugu chcem sa opýtať o čom sú tvoje články? Prečo ich píšeš tak čudne, ako keby ich písal stroj? Načo je potrebné písať, že po 49 ide 50 a podobne? Je mi totiž ľúto, že nikto na Tvoje články nereaguje, ale sa ani nečuduj, asi málokto im rozumie. Bolo by možno dobré zmeniť formu, dávať výstižnejšie názvy, ktoré korešpondujú s obsahom v téme. A písať viac "ľudskejšie". Toľko môj názor a návrh.

29.04.2013, 19:12
Ahoj Lea, si vskutku veľmi pragmatická a navyše aj inteligentná a inšpiratívna!
Predstavuješ totižto práve to, čo ja na tomto portáli sa snažím nájsť. Teda informačnú spätnú väzbu, ktorú som sa už dobre naučil efektívne využívať pri písaní mojich počítačových programov. V tom sa mi dokonca podarilo dosiahnuť profesionálnu úroveň. Je to nakoniec nutnosť, aby som si mohol zarobiť na chlieb náš každodenný, daj nám ho dnes, a odpusť nám naše viny, ako aj my odpúšťame našim vinníkom, a neuveď nás do pokušenia. Amen! Veď to poznáš.
Veľmi rád by som sa takúto spätnú väzbu naučil využívať aj pri písaní mojich amatérskych literárnych výtvorov. Zrejme ale zatiaľ na to iba moja snaha nestačí. Dúfam však, že vďaka práve takýmto dobrým ľuďom, ako si Ty, sa mi to možno niekedy v budúcnosti podarí. Ide len o to, že či to bude blízka alebo ďaleka budúcnosť.
Všetko, o čom tu píšem, platí aj pre ďalších dobrých ľudí, ktorí na úkor svojho vzácneho času tu tak nezištne a úprimne reagujú:
Malá Zoe a Ónya.
A teraz sa pokúsim zareagovať postupne na Tvoje pripomienky:
1. Otázka: O čom sú moje články?
1. Odpoveď: Moje články sú o tom, čo som v skutočnosti vo svojom živote prežil. Bolo toho akurát dosť. ...
2. Otázka: Prečo píšeš tak čudne, ako keby ich písal stroj?
2. Odpoveď: Uvedomujem si, že píšem tak čudne. A ver mi, že ma to vskutku mrzí. Je to ukážkový príklad profesionálnej deformácie. Ako choroby z povolania. Veľmi správne si to dala do súvislosti so strojom. Veď počítač je vlastne aplikácia takzvaného Turingovho stroja. Vymyslel ho môj idol, ktorý sa volal Alan Mathison Turing. Volali ho ako zakódovaný hrdina. Skonštruoval počítačový stroj s názvom Enigma. Vďaka Enigmy sa podstatne skrátila aj Druhá svetová vojna.
Turing teda zachránil viac ľudských životov ako slávni generáli Druhej svetovej vojny. Títo generáli namiesto záchrany ľudských životov iba hrali svoje vojnové hry a posielali vojakov na smrť!
Namiesto vďačnosti ale Turinga obvinili z homosexuality. Turing ukončil svoj hrdinský život nafingovanou sebavraždou vo väzení. Inými slovami: Umreli ho!
3. Otázka: Načo je potrebné písať, že po 49 ide 50 a podobne?
3. Odpoveď: To je jediná vec, v ktorej s Tebou úplne nesúhlasím. Je to totiž veľmi účinný nástroj pri písaní programov, ktorý umožňuje bezproblémovú nadväznosť medzi jednotlivými podprogramami v danom programe. Teda, medzi jednotlivými úsekmi môjho BookFace.
4. Otázka. Vlastne je to Tvoja ďalšia cenná pripomienka: Je mi totiž ľúto, že nikto na Tvoje články nereaguje, ale sa ani nečuduj, asi málokto im rozumie.
4. Odpoveď: Ver mi, že aj mne je to veľmi ľúto. A vôbec sa tomu nečudujem. Lebo sú vskutku a často veľmi málo zrozumiteľné. Dokonca až nezrozumiteľné. Občas to mne samému pripadá, ako keby som písal krížovky, ktoré treba zložite rozlúštiť. V kútiku svojho srdca pritom dúfam, že sa nájdu aj takí čitatelia, ktorí to budú považovať za zábavné lúštenie krížoviek. Ale možno iba dúfam márne. Ako hovorí v starozákonnom Svätom písme biblicky Kazateľ: Márnosť márnosti, všetko je márnosť!
5. Otázka. Vlastne je to Tvoja ďalšia cenná pripomienka: Bolo by možno dobré zmeniť formu, dávať výstižnejšie názvy, ktoré korešpondujú s obsahom v téme. A písať viac "ľudskejšie". Toľko môj názor a návrh.
5. Odpoveď: V tom všetkom znovu s Tebou úplne súhlasím. Navyše, vždy zdôrazňujem, že každý by mal mať právo mať svoj vlastný názor. A toto nespochybniteľné právo plne rešpektujem. Takže, dobre by bolo zmeniť formu. Súhlasím. Otázka ale je, že ako na to? Zatiaľ to skúšam s metódou pokus a omyl. Žiaľ Bohu, doteraz sú to len moje omyly. Snáď nabudúce. ...
Tomu ale úplne nerozumiem, aj keď vôbec nepochybujem o tom, že si to formulovala správne: dávať výstižnejšie názvy, ktoré korešpondujú s obsahom v téme. Čo konkrétne s tým básnik mienil povedať?
A písať viac "ľudskejšie". Na to som Ti už ale odpovedal vo svojej odpovedi 2.
Snažil som sa Ti konkrétne odpovedať na všetky Tvoje otázky. Možno sa mi to aspoň čiastočne podarilo. Takže, záverom znovu, srdečná Ti vďaka!
none
18

11. 29.04.2013, 19:12

Ahoj Lea, si vskutku veľmi pragmatická a navyše aj inteligentná a inšpiratívna!
Predstavuješ totižto práve to, čo ja na tomto portáli sa snažím nájsť. Teda informačnú spätnú väzbu, ktorú som sa už dobre naučil efektívne využívať pri písaní mojich počítačových programov. V tom sa mi dokonca podarilo dosiahnuť profesionálnu úroveň. Je to nakoniec nutnosť, aby som si mohol zarobiť na chlieb náš každodenný, daj nám ho dnes, a odpusť nám naše viny, ako aj my odpúšťame našim vinníkom, a neuveď nás...

29.04.2013, 21:26
Ahoj Gugu, ďakujem za milé slová v prvej vete. Snažím sa. No vidíš, že vieš písať tak presnejšie a ľudskejšie. Celá je odpoveď jasná a pochopiteľná pre každého. Dobre konkrétne sa Ti pokúsim pomôct a dať nejaké návrhy. Napríklad ako by mohla vyzerať téma, ktorá by zaujala mnohých a bola by ľudský a pridzene napísaná. Môj návrh na názov a text:

Zážitky odstreľovača - Aničkine výstrely ako rany istoty


S kotúľom nabok sa od seba znovu vzdialime. Nad trávou sa objavia len konce našich periskopov. Sledujeme cieľ. Na pozadí jaskynného vchodu jasne vidieť snajperov mozog. Je začerstva vystrelený z jeho hlavy.
Namiesto snajperiek berieme do rúk automatické pušky. V ich nástavcoch pre bodáky je už vztýčený bodák. A v nástavci pre granátomet sú granáty. Naraz strieľame do vchodu jaskyne:
Po jednom granáte. Katarínka trieštivý. Ja zase napalmový zápalný. Hovorí sa tomu opekaná fašírka. Tú tiež treba najprv rozsekať. A až potom opiecť.

Potom by sme vošli do jaskyne a všetko to nakoniec ukončili s Aničkinými výstrelmi. Tak nazývame smrteľný výstrel do hlavy z bezprostrednej blízkosti. Teda ranu istoty.

Názov výstrelu je podľa príbehu o starej panne Anne. A ani nie tak panne ako starej. Nuž a práve kvôli nostalgii za prchavými pôžitkami unikajúcej mladosti sa Anna radšej necháva oslovovať ako Anička. Dá sa ale povedať, že Anička vskutku nemá šťastie v láske: Pri prvom milovaní totiž súčasne príde o panenstvo, otehotnie a nakazí sa aj s pohlavnou chorobou. Je to priam ukážkový príklad smoliarky.

PS: Netreba tam písať, ze 50 nasleduje po 49. Netreba tam pisat, ze vkladas klucove slova. Netreba pisat, ze koniec 50 bookface. Ak chces dat videa z youtube to je v poriadku, daj ich na koniec clanku. Tak ako som zhruba navrhla text, je pochopitelny pre kazdeho a clovek ma ja chut k takemu clanku vyjadrit svoj nazor alebo dat otazku.
none
22

18. 29.04.2013, 21:26

Ahoj Gugu, ďakujem za milé slová v prvej vete. Snažím sa. No vidíš, že vieš písať tak presnejšie a ľudskejšie. Celá je odpoveď jasná a pochopiteľná pre každého. Dobre konkrétne sa Ti pokúsim pomôct a dať nejaké návrhy. Napríklad ako by mohla vyzerať téma, ktorá by zaujala mnohých a bola by ľudský a pridzene napísaná. Môj návrh na názov a text:

Zážitky odstreľovača - Aničkine výstrely ako rany istoty


S kotúľom nabok sa od seba znovu vzdialime. Nad trávou sa objavia len kon...

30.04.2013, 18:41
Ahoj Lea, sú to znovu, a znovu, Tvoje ďalšie, a ešte ďalšie, vynikajúce, inšpiratívne a konštruktívne nápady, podnety ... a tak ďalej ...
Hľadám teraz už iba slová, ktorými by som dokázal vysloviť svoju vskutku srdečnú vďaku pre Teba ... Vraj, kto hľadá, tak nájde. Takže hľadám. ...
none
4
28.04.2013, 21:45
Zoe možno. Predsa len, ako aj uvádza v profile je starým mužom. Je obdivuhodné, že využíva internet a píše. Viem, že tie isté články píše aj inde po internete, ale nemá žiadnu odozvu a čitateľa nezaujme. Je mi to ľúto. Možno mu to pomôže. Každý píše preto, aby mal odozvu a diskusie.
none
5

4. 28.04.2013, 21:45

Zoe možno. Predsa len, ako aj uvádza v profile je starým mužom. Je obdivuhodné, že využíva internet a píše. Viem, že tie isté články píše aj inde po internete, ale nemá žiadnu odozvu a čitateľa nezaujme. Je mi to ľúto. Možno mu to pomôže. Každý píše preto, aby mal odozvu a diskusie.

28.04.2013, 21:50
mám pocit, že sú to uryvky z jeho nádejno (raz) vydanej knižky ??????????
none
7

5. 28.04.2013, 21:50

mám pocit, že sú to uryvky z jeho nádejno (raz) vydanej knižky ??????????

28.04.2013, 21:53
A tie videá namiesto ilustrácií ? :-)) Ale možno máš pravdu.
none
24

7. 28.04.2013, 21:53

A tie videá namiesto ilustrácií ? :-)) Ale možno máš pravdu.

30.04.2013, 19:09
Ahoj Malá Zoe, ešte sa vraciam k tým videám namiesto ilustrácií ...
tie videá sú vlastne akoby dynamické ilustrácie ... V knihách sa to v súčasnosti realizuje tak, že sa kniha predáva spolu aj s DVDčkami. Teda, na zadnom tvrdom obale knihy je prilepená taká papierová obálka, v ktorej sú tie DVDčká. Radšej ale uvediem vierohodný príklad:
... } Potom spievam a hrám aj bigbítové pesničky. K tomuto žánru ma vždy niečo priťahovalo. {
jurik lubos suhajda dodo slovensky bigbit 2008
odkaz
„Prelom nastal až vtedy, keď som začal študovať na vysokej škole, kde som sa zoznámil s gitaristom Augustínom Sokolom ... Tou povestnou poslednou kvapkou v pohári, ktorá zapríčinila náš rozchod, bol trapas pred vypredaným amfiteátrom, kde sa konal filmový festival ... Boli sme hlavnou kultúrnou vložkou, akýsi predskokan pred filmovým premietaním. Zlyhala nám aparatúra, úplne sme vybuchli. ... (Jurík, Ľuboš a Šuhajda, Dodo: Slovenský bigbít. 2008, Bratislava, Slovart, 400 strán, strany 312 a 314, ISBN 978-80-8085-466-9.)“
(Je to citát z môjho ďalšieho úseku bookface.)
A prečo je to vierohodný príklad? V tom amfiteátri bolo totiž vskutku veľmi veľa svedkov, ktorí si ešte dodnes ten náš koncert pamätajú. Nedávno som si to overil na našej pomaturitnej stretávke. A potom aj po našich pouniverzitných stretávkach.
none
8

5. 28.04.2013, 21:50

mám pocit, že sú to uryvky z jeho nádejno (raz) vydanej knižky ??????????

28.04.2013, 22:03
Ónya možno. Fakt je to úctihodné, že sa snaží a píše, využíva internet a chce sa mu.
none
14

5. 28.04.2013, 21:50

mám pocit, že sú to uryvky z jeho nádejno (raz) vydanej knižky ??????????

29.04.2013, 19:43
Ahoj Ónya,
bodaj by si mala pravdu! ...
none
13

4. 28.04.2013, 21:45

Zoe možno. Predsa len, ako aj uvádza v profile je starým mužom. Je obdivuhodné, že využíva internet a píše. Viem, že tie isté články píše aj inde po internete, ale nemá žiadnu odozvu a čitateľa nezaujme. Je mi to ľúto. Možno mu to pomôže. Každý píše preto, aby mal odozvu a diskusie.

29.04.2013, 19:40
Ahoj Lea,
síce znovu máš pravdu. Som starý muž. Iba by som si dovolil Ťa trošku popraviť: Som len skôr narodený. ...
none
20

13. 29.04.2013, 19:40

Ahoj Lea,
síce znovu máš pravdu. Som starý muž. Iba by som si dovolil Ťa trošku popraviť: Som len skôr narodený. ...

29.04.2013, 21:32
V poriadku Gugu, neviem preco sa bojis pozriet pravde do oci - lebo jednoducho si uz stary muz. Mat 70 rokov je velmi vysoky vek a malokto z nas sa takeho veku dozije. A nie je to hanba ani klamstvo. Ja budem mat o coskoro 40 rokov a tiez som stara zena a nehovorim si, ze som mlada zena. Veci treba pomenovat pravdivo a neklamat si.
none
21

20. 29.04.2013, 21:32

V poriadku Gugu, neviem preco sa bojis pozriet pravde do oci - lebo jednoducho si uz stary muz. Mat 70 rokov je velmi vysoky vek a malokto z nas sa takeho veku dozije. A nie je to hanba ani klamstvo. Ja budem mat o coskoro 40 rokov a tiez som stara zena a nehovorim si, ze som mlada zena. Veci treba pomenovat pravdivo a neklamat si.

30.04.2013, 18:27
Ahoj Lea, si vskutku veľký literárny talent, lebo si to prekrásne napísala!
Ale ja som to myslel iba ako vtip. Ja sa totiž dokážem pravde pozrieť do očí. Vek je vek. S tým už veľa nenarobíš. Ale, na druhej strane ... Radšej uvediem príklad:
Tohto roku v lete sa zúčastním majstrovstiev sveta v karate. A to v kategórii Old boys nad sedemdesiat rokov. Prezeral som si svojich najvážnejších súperov. A budem teraz maximálne úprimný: veľmi ma to potešilo! Videl som tam starých a plešatých pánov s dobre vypestovanými pivnými bruškami. Pre ilustráciu Ti tu uvádzam, že čo som hovoril o svojom pivnom brušku ja:
... Na úvod vyberá veľmi emotívnu pesničku o koňoch od Voloďu Vysockého. Vyhoviem mu. Začínam tú pesničku spievať, pri tom hrám aj na gitare a ešte si k tomu aj pískam. {
capricious horses vysotsky youtube
odkaz
} Tú pesničku som tam vtedy spieval tak, ako ju spievam aj po rokoch. Snažím sa totižto zachovávať si svoj pôvodný štýl a imidž: {
pan augustin sokol na karaoke
odkaz
(Je to citát z môjho ďalšieho úseku bookface.)
none
23

21. 30.04.2013, 18:27

Ahoj Lea, si vskutku veľký literárny talent, lebo si to prekrásne napísala!
Ale ja som to myslel iba ako vtip. Ja sa totiž dokážem pravde pozrieť do očí. Vek je vek. S tým už veľa nenarobíš. Ale, na druhej strane ... Radšej uvediem príklad:
Tohto roku v lete sa zúčastním majstrovstiev sveta v karate. A to v kategórii Old boys nad sedemdesiat rokov. Prezeral som si svojich najvážnejších súperov. A budem teraz maximálne úprimný: veľmi ma to potešilo! Videl som tam starých a plešatých pánov...

30.04.2013, 18:44
Gugu, si borec :-)
none
25

23. 30.04.2013, 18:44

Gugu, si borec :-)

30.04.2013, 19:16
Ahoj Malá Zoe, ďakujem Ti za Tvoje milé povzbudenie ... snažím sa ešte aj teraz byť borec ... a pokúsim sa to poriadne roztočiť aj na majstrovstvách sveta v karate! ...
none
26

25. 30.04.2013, 19:16

Ahoj Malá Zoe, ďakujem Ti za Tvoje milé povzbudenie ... snažím sa ešte aj teraz byť borec ... a pokúsim sa to poriadne roztočiť aj na majstrovstvách sveta v karate! ...

30.04.2013, 19:18
Držím palce, je super, že aj v zrelšom veku si sa neupol na papuče, telku a krížovky, ale že vedieš aktívny život .-)
none
28

26. 30.04.2013, 19:18

Držím palce, je super, že aj v zrelšom veku si sa neupol na papuče, telku a krížovky, ale že vedieš aktívny život .-)

30.04.2013, 19:43
Ahoj Malá Zoe, síce máš v mene slovo Malá, ale si veľká duchom ...
To slovné spojenie: veľká duchom ma totižto veľmi oslovuje ... veď aj Gándiho volali Mahátma ... A to v hindustánštine znamená veľký duchom.
none
6
28.04.2013, 21:53
osobne..je to pasívne o-písané..nič v zlom..pre mňa to chce šťavu ..náboj..., text .prejav by sa dal upraviť..nejakú spoluprácu s odborníkom by to asi chcelo ..)
none
9

6. 28.04.2013, 21:53

osobne..je to pasívne o-písané..nič v zlom..pre mňa to chce šťavu ..náboj..., text .prejav by sa dal upraviť..nejakú spoluprácu s odborníkom by to asi chcelo ..)

28.04.2013, 22:05
Postačilo by, ak by sa jasne dokázal formulovať svoju otázku či názor. Skrátka nech je to jasné a zrozumiteľné, aby človek mal chuť to prečítať a pouvažovať aj nad jeho názorom.
👍: Martin
none
16

9. 28.04.2013, 22:05

Postačilo by, ak by sa jasne dokázal formulovať svoju otázku či názor. Skrátka nech je to jasné a zrozumiteľné, aby človek mal chuť to prečítať a pouvažovať aj nad jeho názorom.

29.04.2013, 19:59
Ahoj Lea,
hlavne ide o tú chuť, veď ako sa hovorí, tak s jedlom rastie aj chuť. Ešte iba tak vedieť, že ako na to? V tom sa mi darilo len na vojne. Nerád som tam chodil do dôstojníckeho klubu. Chodilo sa tam prevažne cez víkendy. Preto som sa dobrovoľne hlásil ako dozorný dôstojník do vojenskej kuchyne. Tam som sa naučil celkom obstojne variť.
none
19

16. 29.04.2013, 19:59

Ahoj Lea,
hlavne ide o tú chuť, veď ako sa hovorí, tak s jedlom rastie aj chuť. Ešte iba tak vedieť, že ako na to? V tom sa mi darilo len na vojne. Nerád som tam chodil do dôstojníckeho klubu. Chodilo sa tam prevažne cez víkendy. Preto som sa dobrovoľne hlásil ako dozorný dôstojník do vojenskej kuchyne. Tam som sa naučil celkom obstojne variť.

29.04.2013, 21:30
Gugu v prispevku c. 18 som Ti dala cely navrh a ukazku. Velmi dolezity je spravny nazov, ktory koresponduje s obsahom temy. V teme staci jeden problem, ktoremu sa venujes a vysvetlujes. Konkretne si chcel vysvetlit co su Anickine vystrely, tak budu aj ostatni ludia uz vediet co to znamena a tvoj prispevok bude pre nich prinosny v tom, ze sa nieco naucia. Vidim, ze cele mesiace a roky pises svojim stylom a cudujem sa, ze nikto nemal ochotu a cas Ti poradit. Ja som sa pokusila. Verim, ze Ti to pomoze a budes mat z pisania vacsiu radost, lebo aj ostatni Ta budu radi citat a diskutovat. Vela stastia.
none
27

19. 29.04.2013, 21:30

Gugu v prispevku c. 18 som Ti dala cely navrh a ukazku. Velmi dolezity je spravny nazov, ktory koresponduje s obsahom temy. V teme staci jeden problem, ktoremu sa venujes a vysvetlujes. Konkretne si chcel vysvetlit co su Anickine vystrely, tak budu aj ostatni ludia uz vediet co to znamena a tvoj prispevok bude pre nich prinosny v tom, ze sa nieco naucia. Vidim, ze cele mesiace a roky pises svojim stylom a cudujem sa, ze nikto nemal ochotu a cas Ti poradit. Ja som sa pokusila. Verim, ze Ti to pom...

30.04.2013, 19:32
Ahoj Lea, znovu Ti za všetko srdečne ďakujem!
Úplne za všetko. Ale snáď najviac za prianie veľa šťastia. To vskutku teraz najviac potrebujem.
A to nielen na tých majstrovstvách sveta v karate. Predsa tam v podstate o nič nejde. Bude to len také milé a príjemné stretnutie starých borcov.
Viac šťastia by som ale potreboval pri písaní svojich zatiaľ nevydarených literárnych diel. V podstate sa pri tom len trápim. Pre mňa je ale povzbudivý citát z Goľovho Tarasa Buľbu:
Trp kozák, budeš atamanom!
Lebo Gogoľ bol vskutku veľkým majstrom smiechu cez slzy.
none
10

6. 28.04.2013, 21:53

osobne..je to pasívne o-písané..nič v zlom..pre mňa to chce šťavu ..náboj..., text .prejav by sa dal upraviť..nejakú spoluprácu s odborníkom by to asi chcelo ..)

28.04.2013, 22:11
Akoby si spisoval vlastné spomienky a zážitky, akúsi kroniku svojho života. Možno ak nie pre iných, pre neho bude mať a má svoju hodnotu :-)
none
17

10. 28.04.2013, 22:11

Akoby si spisoval vlastné spomienky a zážitky, akúsi kroniku svojho života. Možno ak nie pre iných, pre neho bude mať a má svoju hodnotu :-)

29.04.2013, 20:16
Ahoj Malá Zoe,
sú to pre mňa vskutku moje vlastné spomienky a zážitky, kronika môjho života, a má to pre mňa svoju hodnotu. Takže veľmi výstižne si to uchopila.
Je to môj spomienkový romantizmus, moje spomienky na staré, zlaté a pekne časy. Dal som to aj do svojho podprogramu v operačnom systéme pre môjho zahraničného zákazníka. Keď došlo k chybe pri volaní programu, tak sa vygenerovala správa: Márne volanie ... a k tomu aj súvisiaca česká pesnička:
Nikdy sa nevráti, pohádka mládi. Ze všech pohádek, tá nejkrajší. Nikdy se nevráti, márne voláni!
Samozrejme, že som to tam dal v preklade do americkej angličtiny.
none
15

6. 28.04.2013, 21:53

osobne..je to pasívne o-písané..nič v zlom..pre mňa to chce šťavu ..náboj..., text .prejav by sa dal upraviť..nejakú spoluprácu s odborníkom by to asi chcelo ..)

29.04.2013, 19:48
Ahoj Ónya,
áno, chcelo by to všetko vskutku nejakú spoluprácu s odborníkom ... ale predsa aj Ty si pre mňa takýmto odborníkom!
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 158 100 B vygenerované za : 0.109 s unikátne zobrazenia tém : 36 195 unikátne zobrazenia blogov : 538 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Možno si myslíš, že programovanie je náročná činnosť a vyžaduje si nejaké špeciálne zručnosti... Ale nie je to celkom tak... Snáď každý z nás denno-denne programuje a ani si to neuvedomuje... Chceš ...

citát dňa :

Úspešný muž je ten, ktorý zarobí viac, než stačí minúť jeho žena. Úspešná žena je tá, ktorá si takého muža dokáže nájsť.