hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Ať nás těchto 15 citátů papežů a svatých povzbudí modlit se tuto mocnou modlitbu:

príspevkov
60
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 23.11.2017 21:02
posledná zmena 25.11.2017 12:33
1
23.11.2017, 21:02
Ať nás těchto 15 citátů papežů a svatých povzbudí modlit se tuto mocnou modlitbu:

1. "Růženec je 'zbraní' pro současnou dobu." (sv. otec Pio)

2. "Dejte mi armádu, modlící se růženec, a já dobudu svět." (bl. papež Pius IX.)
3. "Nejmocnější modlitbou je modlitba růžence." (sv. František Saleský)

4. "Někteří lidé jsou tak hloupí, že si myslí, že prožijí život bez pomoci Matky Boží. Milujte Pannu Marii a modlete se růženec, protože její růženec je zbraní proti zlu v dnešním světě. Všechny milosti, které nám dává Bůh, k nám proudí skrze Svatou Matku Boží." (sv. otec Pio)

5. "Přicházejte k Panně Marii. Milujte ji! Neustále se modlete růženec. Modlete se ho dobře. Modlete se ho tak často, jak jen můžete! Buďte lidmi modlitby. Ať vás nikdy neunaví modlit se, to je naprosto nezbytné. Modlitba rozechvívá srdce našeho Boha a získává všechny potřebné milosti!" (sv. otec Pio)

6. "Posvátný růženec je mocná zbraň. Modlete se ho s upřímnou důvěrou a budete žasnout nad výsledky." (sv. Josemaría Escrivá)

7. "Modlete se růženec. Ať je požehnáno vytrvalé opakování 'Zdravasů', které očišťuje neustále opakování vašich hříchů". (sv. Josemaría Escrivá)

8. "Těm, kteří používají svou inteligenci a vzdělanost jako svou zbraň, přináší modlitba růžence největší užitek. Tento jasně monotónní způsob úpěnlivé prosby k Panně Marii, jako prosby dětí ke své Matce, zničí každé semínko domýšlivosti a pýchy v člověku." (sv. Josemaría Escrivá)

9. "Stále odkládáte růženec na později, nakonec se ho nepomodlím vůbec, protože usínáte. Pokud to jinak nejde, modlete se ho i na ulici, aniž by si to někdo všiml. Navíc vám to pomůže být v Boží blízkosti." (sv. Josemaría Escrivá)

10. "Růženec je mocná zbraň, která zahání zlé duchy na útěk a chrání člověka před hříchem ... Pokud toužíte mít pokoj v srdci, ve svých domovech a ve své zemi, modlete se společně každý večer růženec. Nevynechejte jediný den a modlete se ho bez ohledu na to, kolik máte starostí nebo práce."
(papež Pius XI)

11. "Růženec je knihou pro slepé, jejímž prostřednictvím vidí a rozehrávají nejvelkolepější drama lásky, jakou kdy svět poznal; je to kniha pro jednoduché, která je uvádí do tajemství a poznání mnohem přesvědčivějšího, než je vzdělanost druhých lidí; je to kniha pro starší lidi, jejichž oči se už zavírají před stíny tohoto světa a otevírají se pro podstatu toho příštího. Síla a moc růžence se nedá popsat." (arcibiskup Fulton Sheen)

12. "Růženec je nejúžasnější formou modlitby a nejúčinnějším prostředkem dosažení věčného života. Je lékem na všechny naše hříchy, je zdrojem každého našeho požehnání. Není dokonalejší modlitby."(papež Lev XIII)

13. "Člověk nedokáže žít neustále ve hříchu a zároveň se stále modlit růženec; buď se vzdá hříchu nebo růžence." (biskup Hugh Doyle)

14. "Nejsvětější Panna dává modlitbu v těchto posledních časech, které žijeme, takovou účinnost, že neexistuje problém tak těžký, ať světský nebo duchovní, osobní nebo rodinný ..., který by se nedal vyřešit pomocí růžence. Říkám vám, že neexistuje tak náročný problém, který bychom nevyřešili modlitbou posvátného růžence." (sestra Lucie dos Santos z Fatimy)

15. "Tento příklad nám pomůže pochopit účinnost růžence. Pamatujete si na příběh Davida, jenž přemohl Goliáše. Jaké kroky tento mladý Izraelita podnikl, aby překonal obra? Trefil ho doprostřed čela kamínkem ze svého praku. Když si představíme, že Pelištejec reprezentuje zlo, se všemi jeho prostředky - bludařstvím, nečistotou, pýchou ..., pak každý 'Zdravas Maria' růžence představuje kamínek, kterým přemáháme tohoto nepřítele.

Boží cesty jsou od těch našich zcela odlišné. Nám se zdá, že k dosažení velkého účinku nezbytně potřebujeme použít sílu. Bůh však takto nekoná, právě naopak. Rád používá ty nejslabší prostředky, aby zmátl mocné: "Co je světu slabé, vyvolil Bůh, aby zahanbil silné - Infirma mundi Elegie ut Confundo Fortia" (1 Kor 1, 27)

zdroj: FB
none
15

1. 23.11.2017, 21:02

Ať nás těchto 15 citátů papežů a svatých povzbudí modlit se tuto mocnou modlitbu:

1. "Růženec je 'zbraní' pro současnou dobu." (sv. otec Pio)

2. "Dejte mi armádu, modlící se růženec, a já dobudu svět." (bl. papež Pius IX.)
3. "Nejmocnější modlitbou je modlitba růžence." (sv. František Saleský)

4. "Někteří lidé jsou tak hloupí, že si myslí, že prožijí život bez pomoci Matky Boží. Milujte Pannu Marii a modlete se růženec, protože její růženec je zbraní proti zlu v dn...

23.11.2017, 21:33
2Jn 1:9
Ktokoľvek zachádza ďalej a neostáva v Kristovom učení, nemá Boha. Kto ostáva v jeho učení, ten má aj Otca, aj Syna
👍: Shagara
none
2
23.11.2017, 21:08
Lea a toto tam nechýba ??? Nech je to komplexnejšie nie len bonboniky

Pápež Alexander VI. je vzorový príklad pre zhýralstvo, aké páchali niektorí pápeži. Nebol prvý ani posledný v súvislej reťazi zhýralých pápežov. Výňatky niektorých referátov o ňom hovoria:

"Čo dosiahol" -- započal zločineckú rodinu aká do jeho času nebola zaznamenaná, zplodil najmenej štyri nemanželské deti, poriadal orgie vo Vatikáne, opovrhoval chudobnými uprednostňujúc prekypujúcu dekadenciu.

"Dobré vlastnosti" Lojálnosť k rodine a príbuzným (až do takého stupňa, že mohol Taliansko zapliesť do totálnej vojny, iba aby jeho nezákonné deti mali všetko podľa svojich vlastných predstáv. Ave! )



Škandály: svojej dcére zasiahol do manželstva a mal s ňou krvismilný pohlavný styk, mal údajne podiel vo viacerých vraždách a pravda, bola tu aj tá celá reťaz mileniek a divokých orgií vo Vatikáne.

Boží trest: umieral pomaly na krvácanie do čriev.

Okúzlujúci človek ten pápež Alexander VI, že áno? Vraví sa aj, že celý jeho klan nemanželských detí boli vrahovia a opíjali sa svojou mocou. Už samotný fakt, že pápež Alexander VI nebol ubodaný k smrti alebo otrávený je malý zázrak. Jeho príklad je tu použitý iba ako vzorový -- pápežstvo vždy bolo plné škandálov.

Ďalšie škandály pápežov (výber je neúplný!)

Pápež Štefan VI. Spáchal pravdepodobne najbizardnejší čin v histórii pápežov. Po svojom zvolení nechal exhumovať z hrobu svojho predchodcu, posadil ho pred súd a súdil pre rôzne zločiny. Keďže táto mrtvola pápeža bola uznaná za vinnú, a preto urezali mrtvole tri prsty, ktorými požehnával a potom ho pochovali. Ale to nebol ešte koniec. Znovu ho vykopali a hodili do rieky Tiber.

Pápež Ján XII . Vraj ho porodila štrnásťročná matka a počal ho otec, ktorý bol jednak jeho otcom ale aj jeho dedom. Tento pápež mal za milenku svoju vlastnú matku. Mal osemnásť rokov keď sa stal pápežom a dvadsaťsedem keď zomrel. Vraj ho zabil žiarlivý manžel, ktorý ho prichytil v posteli so svojou manželkou. Za svojho života mal toľko mileniek, že o ňom vraveli, že z Vatikánu urobil bordel. Okrem toho zavraždil mnohých svojich nepriateľov a bol známy tým, že im odťal ruky alebo nohy. Akoby sa usiloval dosiahnúť nový rekord v neprávostiach.

Pápež Benedikt IX.: Dali mu pápežstvo keď mal niečo medzi jedenásť až dvadsať rokov. Sv. Peter Damian ho obvinil, že pohlavne zneužíval iných mužov a zvieratá.Biskup Benno z Piacenzy ho obvinil, že spáchal množstvo cudzoloží a vrážd. Aj jeho nástupca ho obvinil z páchania sexuálneho násilia a vrážd. Tento jeho nástupca sa vyznamenal tým, že zaviedol "trhové hospodárenie" so svätou stolicou a predal pápežský stolec svojmu krstnému otcovi , Jánovi Gratiánovi

Pápež Bonifác VIII sa rozhodol ešte ďalej posunúť slobodné obchodovanie vo Vatikáne a mal na svedomí úplatkárstvo. (prijímal úplatky za ustanovenie ľudí do vysokých náboženských pozícií -- pozri aj v Danteho : Božskej komédii). Hoci to bolo ešte počas života tohto pápeža, bol apatický a nenariadil, aby Danteho mučili, zmrzačili alebo zavraždili. Dante mal šťastie!!

Pápež Urban II nahovoril Francúzsko, aby napadli moslimský svet a tým uvrhol tútú oblasť do sto rokov trvajúcej náboženskej vojny.

Pápež Urban VI . Tento je známy svojou bezdôvodnou násilnou povahou. Psychopatickou črtou u neho bolo, že sa sťažoval že jeho obete pri mučení nenariekali dosť hlasno. Asi si myslel, že Boh má radšej plač a hlasitý nárek ako hymny.

Pápež Ján XXII. Bol prvý, kto začal hon na bosorky. Hoci on a cirkev v tom čase patrili medzi najbohatšie subjekty, nariasil, aby sa majetky zavraždených nevinných kacírov a bosoriek konfiškovali pre cirkev.

Pápež Sixtus IV zaviedol španielsku inkvizíciu a všetky jej rôzne formy mučenia. Takto "jemne" presviedčal židov , Maurov, a kacírov, že katolícka láska, súcit sú cestou k Bohu. Zatiaľ čo sa toto dialo, pápež Sixtus IV počal dieťa so svojou najstaršou sestrou a mal mnohé bisexuálne pohlavné styky. Neprekvapuje správa, že trpel pohlavnou chorobou syphilis. (Poznámka prekladateľa: Bisexuálny pohlavný styk znamená s mužmi alebo ženami)

Pápež Gregor XII upálil českého reformátora Jána Husa, po tom, čo mu sľúbil, že sa mu nestane žiadna ujma. Bola to azda Husova chyba? Veď kritizoval pápežskú korupciu! A čo na to samotný pápež Gregor XII? Ten sa vyjadril, že: "pri jednaní s kacírmi nik nie je povinný dodržať svoj sľub."

Pápež Ján XXIII. . Bol vo funkcii iba päť rokov. (1410-1415). To mu stačila na to, aby zavraždil toľko iných katolíkov, že ho zbavili pápežstva a deklarovali za protipápeža. Tak čo bolo vlastne zlé u tohto zločinca, ktorý bol členom gangu? Rozhodol sa terorizovať študentov na Univerzite v Bologni , tým že od nich žiadal poplatky, aby boli chránení pred násilnickými hrdlorezmi, ktorých on sám organizoval. To mu však nevyslúžilo jeho protipápežskú "hodnosť" Táto mu bola daná pre obvinenia z vrážd, znásilnenie, sodomiu, krvismilstvo a pirátstvo.

Pápež Urban XIII.Priatelil sa s Galileom, čo mu asi zachránilo neskôr život, keď bol súdený pre kacírstvo. Galileo Galilei bol odsúdený na doživotný žalár, ktorý bol neskôr zmenený na domáce väzenie, pre jeho podporu Koperníkovej heliocentrickej teórie. Zomrel po deviatich rokoch domáceho väzenia, dekrét o jeho "kacírstve" bol odvolaný až o šťé rokov neskôr.

Pius XII .(vlastným menom: Eugenio Maria Giuseppe Giovanni Pacelli ) sa preslávil skôr nedostatkom konania ako svojimi skutkami. Bol pápežom počas Hitlerovskej diktatúry a teroru a nepovedal ani slovo zlého o Hitlerovi, ktorý zavraždil milióny ľudí. Napokon Hitler bol katolík a neodporoval cirkvi. Pacciniho mlčanie o strane Nacistov a Hitlerových zločinoch trvalo počas celej vojny. Výhovorky prečo tak konal sú neprijateľné. O holokauste sa vyjadri, že údajne nebolo dostatok dôkazov o ňom !!! Bál sa azda o svoj vlastný život ak bude kritizovať. Avšak od človeka, ktorý je údajne Božím zástupcom na zemi, mali prevážiť dôvody pred snahou sebazachovania.

Pápež Benedikt . Ten bol tiež členom Hitlerovej mládeže. Je to pápež o ktorom počúvame iba chválu. No fakt je, že verejne odsudzoval kontrolu pôrodnosti ako aj manželstvo medzi ľuďmi rovnakého pohlavia. Možno mu zazlievať, že pri škandáloch s pedofíliou kňazov sa zmohol iba na slabé ospravedlnenie za zločiny kňazov trvajúce pravdepodobne už 2000 rokov. Namiesto toho záznamy o pedofílii zatajoval, súhlasil s tajným vyplácaním odškodného obetiam, ktoré boli podmienené vynútením, že obete neprezradia pedofilov. Započal so zbavovaním hodnosti kňazov až potom, čo vznikli masové tlaky na neho. Samozrejme to nepostihlo všetkých kňazov, ktorí sa dopustili toho zločinu. Asi si pápež Ján Pavol II myslel, že pedofília je viac odpustiteľná než kontrola pôrodnosti.
none
4

2. Osvietený 23.11.2017, 21:08

Lea a toto tam nechýba ??? Nech je to komplexnejšie nie len bonboniky

Pápež Alexander VI. je vzorový príklad pre zhýralstvo, aké páchali niektorí pápeži. Nebol prvý ani posledný v súvislej reťazi zhýralých pápežov. Výňatky niektorých referátov o ňom hovoria:

"Čo dosiahol" -- započal zločineckú rodinu aká do jeho času nebola zaznamenaná, zplodil najmenej štyri nemanželské deti, poriadal orgie vo Vatikáne, opovrhoval chudobnými uprednostňujúc prekypujúcu dekadenciu.

"D...

23.11.2017, 21:13
Osvietený raz budeš taký rýchly a oduševnený pre iné hodnoty v živote a budeš sem dávať iné články. Rada uvidím v priamom prenose tvoje obrátenie.
none
6

4. 23.11.2017, 21:13

Osvietený raz budeš taký rýchly a oduševnený pre iné hodnoty v živote a budeš sem dávať iné články. Rada uvidím v priamom prenose tvoje obrátenie.

23.11.2017, 21:20
Lea, osvieteny je povazovany za jedneho z najvacsich trolov na tomto fore....zial toto bola ta premena....inu uz necakaj....
none
5

2. Osvietený 23.11.2017, 21:08

Lea a toto tam nechýba ??? Nech je to komplexnejšie nie len bonboniky

Pápež Alexander VI. je vzorový príklad pre zhýralstvo, aké páchali niektorí pápeži. Nebol prvý ani posledný v súvislej reťazi zhýralých pápežov. Výňatky niektorých referátov o ňom hovoria:

"Čo dosiahol" -- započal zločineckú rodinu aká do jeho času nebola zaznamenaná, zplodil najmenej štyri nemanželské deti, poriadal orgie vo Vatikáne, opovrhoval chudobnými uprednostňujúc prekypujúcu dekadenciu.

"D...

23.11.2017, 21:14
Raz budeš svätý, trošku mi pripomínaš sv. Augustína.
none
9

5. 23.11.2017, 21:14

Raz budeš svätý, trošku mi pripomínaš sv. Augustína.

23.11.2017, 21:26
5,...ten bol asi tak svätý,...ako ja čínsky kozmonaut. On najviac zdeformoval kresťanské učenie. Aj samotný kult matky bohyne má na svedomí. A to je modlástvo na entú!
Z tých ružencov a opakovaných modlitieb musí byť Bohu na zvracanie!
none
16

9. Shagara 23.11.2017, 21:26

5,...ten bol asi tak svätý,...ako ja čínsky kozmonaut. On najviac zdeformoval kresťanské učenie. Aj samotný kult matky bohyne má na svedomí. A to je modlástvo na entú!
Z tých ružencov a opakovaných modlitieb musí byť Bohu na zvracanie!

23.11.2017, 21:33
Shagara jediný svätý je jahvo . Ten má jasné razenie žiadna televízia , žiadne transfúzie , žiadne infuzie , žiadne očkovanie atd. Už len mozok vysať a vybavene stašna veža prebudte sa
none
23

16. Osvietený 23.11.2017, 21:33

Shagara jediný svätý je jahvo . Ten má jasné razenie žiadna televízia , žiadne transfúzie , žiadne infuzie , žiadne očkovanie atd. Už len mozok vysať a vybavene stašna veža prebudte sa

23.11.2017, 22:02
16,....prichádzajú dni,keď tomu porozumieš a pocítiš aj na vlastnej koži
-------------------------------------------------------------------------------------------------
"Hľa, moji sluhovia budú radostne kričať pre dobrý stav srdca, ale vy budete vykrikovať pre bolesť srdca a budete kvíliť pre úplné zrútenie ducha.‘“ (Izaiáš 65:13, 14)
none
3
23.11.2017, 21:13
Osvieteny, vsak ty si tiez katolik....tiez si taky zhyraly ako boli tvoji najvyssi sefovia?
none
7
23.11.2017, 21:23
lea_pragmaticka1 každý raz bude svätcom . Je len na organizácii koho za svätého vyhlási . Bezák to však nebude lebo sa dopustil najstrašnejšieho hriechu k cirkvi povedal pravdu a to sa nesmie a ešte k tomu o peniazoch . Eštebaka Sokola išlo šlaktrafiť našťastie to dobre dopadlo a organizácia ho upratala . A tak sväťme zločincov . Bogiovci na hrad
none
8
23.11.2017, 21:26
litiliti ja som pokrsneny katolík cela moja rodina su katolíci a dosť veriaci ja mam tiež príjmanie a birmovku i sobaš v kostole . To ma však neoprávnuje klamať . Myslíš že by som ako katolík v mene organizacie mal obhajovať tie nastupídnejšie zločiny ? Prečo to nerobí pápež František ??? že by bol satan ???
none
18

8. Osvietený 23.11.2017, 21:26

litiliti ja som pokrsneny katolík cela moja rodina su katolíci a dosť veriaci ja mam tiež príjmanie a birmovku i sobaš v kostole . To ma však neoprávnuje klamať . Myslíš že by som ako katolík v mene organizacie mal obhajovať tie nastupídnejšie zločiny ? Prečo to nerobí pápež František ??? že by bol satan ???

23.11.2017, 21:43
Lenze ty si obycajny hajzel....Lea tu dava citaty od papezov k svatemu ruzencu a ty tu vytahujes stredovek...ako typicky sektar.....nevsimol som si, zeby si ako zastanca kapitalizmu poukazal aj na jeho negativnu stranku....len to co ti vyhovuje....taka je cela tvoja objektivita...
none
10
23.11.2017, 21:27
Ved ja tvrdím len to čo pápež a ten tvrdí toto odkaz
none
11
23.11.2017, 21:28
Nemal to račej tajiť ??? fuj pravda pekelna odkaz
none
12
23.11.2017, 21:29
Niekomu tu asi preskočilo či ? odkaz
none
13
23.11.2017, 21:30
Ja neviem ale naozaj treba tajiť tu pedofiliu ? odkaz
none
14
23.11.2017, 21:32
No nič raz budú aj tak sväty či je hitlerjugen alebo picha kolegu zo zadnice či zneužíva deti
none
17
23.11.2017, 21:38
dodo...best ešte aj to odkaz
none
29
23.11.2017, 22:06
23,....oprava nicku: nie "litiliti",.....ale .....ritiriti"!
👍: Lemmy
none
31

29. Shagara 23.11.2017, 22:06

23,....oprava nicku: nie "litiliti",.....ale .....ritiriti"!

23.11.2017, 22:14
Správne, lenže Ritiriti ráčkuje, preto napísal litiliti.
👍: Osvietený
none
40
23.11.2017, 22:50
litiliti správne si sa trafil od svine len zasvinenie musíš čakať počkaj kolko pokut dostaneš až budeš fararkovi vrušujúco šepkať ako si škaredo napísal v amoku k laske k blížnemu . Aj guličky zodereš na pátričkách až tie zaklínadlá a basničky spracuješ
👍: Lemmy
none
56
24.11.2017, 21:07
50 otčenášov a to natvrdo,....na kolenách,...
none
57
24.11.2017, 21:16
aleee kde ich vyčítam v schranke sama strašná veža
none
58
24.11.2017, 21:41
63,....dávajú sa iba osobne,na požiadanie,....nie do schránky!
Ale máš ich online,.......tak čítaj. Neumieraj bez poznania.
none
59
24.11.2017, 21:47
Shagara tak ich upozorni lebo o***avajú ja mam strážnu vežu aj na zahrade nie len v schránke . Samé idiocie nepríčetných idiotov . Pohlad do neba a papiere kde sa hrabu súdruhovia eštebaci . Tam ukradli a išli do P . Jehovistu sa zbaviť je neuveriteľné . Dochádza mi trpezlivosť .
none
60
25.11.2017, 12:33
65,....to sa porieši,.....aj Bohu už dochádza trpezlivosť s mnohými ľuďmi,ktorý trpia sebaklamom , .....že sú bohovia.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"12 Títo, ako nerozumné zvieratá, ktoré sa od prirodzenosti narodili na to, aby ich chytili a zabíjali, pretože hovoria rúhavo o veciach, o ktorých sú v nevedomosti, utrpia zničenie na svojej vlastnej [ceste] zničenia",.......2 .Petra 2 kapitola
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 151 290 B vygenerované za : 0.129 s unikátne zobrazenia tém : 36 359 unikátne zobrazenia blogov : 539 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Je veľmi zaujímavé, že naše presvedčenie nám bráni spoznať pravdu... Vlastne, po nej aj pátrať. Poznáme to všetci, ale málokto proti tomu aj bojuje, a aj keď bojuje, veľakrát bez úspechu. Zato máme všetci túžbu o svojej verzii pravdy poúčať druhých ...

citát dňa :

Nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť horšie.