Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Arcibiskup Orosh vs čaputová a Kristus a cudzoložnica.

56
reakcií
996
prečítaní
Tému 8. apríla 2019, 00:07 založil elemír.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
24. 01. 2018
14
22. 03. 2019
203
12. 09. 2019
49
 
 


1.
označiť príspevok

elemír muž
   8. 4. 2019, 00:07 avatar
Dnes sme popčúvali na sv. omši čítanie z evanjelia o žene, korá bola prichytená pri czudzoložstve. Automaticky ma napadla spojitosť s podobnou udalosťou v cirkvi, kedy biskup Orosz doporučil nevoliť prezidntskú kaNDIDáTKU, ktorí obhajuje udajne prerušenie tehotenstva, eutanásiu a podobne. A považuje to za ťažký hriech.
Samozrejme, že nechcem arcibiskupovi radiť a on by si to ani určite nepúripustil, aby mu radil nejaký laik, tzrochu ma zamrzelo, že napriek tomu, že potom povedal o ježišovi, ako sa k nemu priblížiť, v tej ázni na to nekládol až taký dôraz, lebo ak sa ja chcem priblížiť k ježišovi, sanažím sa robiť, všetko tak, ako to on robil a ako nám toi zanechal v evanjeliu. No a dnešné evanjelium o czudzoložnej žene akoby priam nútilo porovnať tieto dve udfalosti a tieto,dve ženy a tieto dve osobnosti arcibiskupa a ježiša.
fARIZEJI MALI V RUKE JASNý DôKAZ, že sczudzoložila a ZASLúžI SI NAJVYšší TREST SMRTI UKAMEňOVBANíM. A tak mali farizeji pripravenú pascu na to, aby mohli ježiša obviniť, že nerobí dobre podľa zákona, ak hlása niečo iné, čo n ie je podľa zákona, ale hlavne čo nie je dobré podľa ich mienky a nie podľa mienky ,alebo toho, čo si myslí o tom samotný ježiš, či jeho otec, ako boh.
Pre farizejov bolo všetko až príliš ľahko jasné, ale božia spravodlivosť bola a je niekde inde. Aježiš nachádza v tejto spravodlivosti farizejov veľkú trhlinu. Farizeji zabudli na to, že mnohí z nich, ktorí odsúdili túto skuitočne hriešnu ženu, boli možno podľa ježišovej spracvodlivosti oveľa hriešnejší, než so dovredy dokáuzali pripustiť.
Ich nadutosť a nadradenosť na ježišom zamietol ježiš jedinou vetou"Kto z vás je bezn hriech, nech prvý hodí kameň ! Keď sa postupne vytratili opýtal sa ježiš ženy: nik ťa neodsúdil ? a písal si niečo v prachu zeme.
Čo tam asi písal ??? Ktovie, možno právr pritom myslel na to, že aj jeho matka mohly byť takto odsúdená a ukameňovaná : A preto že bola hriešnica.? Pred obyčajnými ľuďmi bol hriešna určite, veď každému stailo pozrieť na ňu, že je tehotná, ale muža nemá. Teda pred ľuďmi bola hriešna, ale pred bohom nie, lebo boh vedel, ako sa to všetko staLO. A poučenie pre nás neodsudzujme nikoho, a nikdy, akýkolvek dôkaz by sme amli k dispozícii, aby nestalo, že nebudeme vedieť to , čo vie boh a aby sme sa tak neyszavili hrozbe hriechu proti duchu svätému. Povedali, že je posadnutý, teda povedali niečo, čo človek nemôže vedieť, lebo človek nevidí do duše človeka, ako boh.
Teda došlo ku konfliktu, ktorý sa končil tým, že ježiš ju neodsúdil a poučil ju, čo má ďalej robiť. Akoby to bola jej spoveď pred ježim, ježiš sa dozvedel jej hriech, povedal, ani ja ťa neodsudzujem a povedal je čo márobiť.
Možno práve pre toto bola táto časť evanjelia zaradená do pôstnoho obdobia.
Avšak pán arcibiskup iba odsudzoval, rozlial okolo seba hnev a nešiel ďalej ako ježiš. Ježiš vytrhol ženu zo zloby davu, aby ju zachránil, a odpustil jej. V kázni arcibiskupa je len odsúdenie, jej hriechy vymenoval on sám beez toho, aby s ňou o tom aspom pohovoril, chýba odpustenie a poučenie. Naopak, nechal hriechy, ktoré on vyslovil a označil na nej.
Teda rozdiel medzi ježišom, ježiš hriechy odpúšťa a on vyslovuje a necháva tak.
Ja tiež nenávidím tieto veci, aby sa pichlo do živého ľudského telaa ihlou ako do kuraťa, ktoré idseme grilovať, to je hnus a na to netreba BYť ANI VERIACIM, spolužitie muža a ženy a predstava o rodine.
Ale ona bojuje proti zlu neporovnateľne hrubšieho kalibru, ako sú tieo hriechy, ktoré na ňu uvalil arcibiskup.
Všetci zlodeji,ktorí išli vládnuť, amli na bilboardoch napúísané: Milujem slovensko ! Ale ona: Bojujem púroti zlu a kto chce nech mi pomôže, spolu to dokážeme. Bojuje proti týám, čo vraždia, a majú na stole nevyštrené vražDY,nehorázne zlodejiny v stovkách miliard korún a čo všeličo, čo ešte dnes nevieme a možno iba potom vyjde vyšetrovaním na povrch.Ale arcibiskupovi sa to nepáči, ak niekto bojuje proti zlu ???
Ja viem, že nemožno ohodnotiť váhu hriechov presne na desatinnú čiarku, ale prečo neriešiť najprv tie ťažšie a potom zostane určite čas aj na tie menšie hrechy, Ale tu sa hneď nariaĎUJE VERIACIM ABY NEVILI BOJOVNíKA PROTI ZLU, aBY ZLO ďalej zostalo, aby sme si ťažšie hriechy nvšímali a zaoberali sa len tými menšími. ?
Ak by som mal porovnávať človeka, ktorý nevie od radosti , čo si má kde a čo a do čoho pichnúť s človekom, ktorému je jedno,či zabije muchu a či človeka. Komu a ako tým ublížia tí, čo sa sexuálne prehrešuju oproti tým čo majú špinavé ruky od krvi? Teda je tu odpor proti sexuálnym devianto,m, ale prelievanie krvi nás nezaujíma ???? Teda nás kresťanov ????
Lebo verdik je jasný: ˇˇCaputovú nevoliť !!
Je týždeň po volbách a volby ukázali, že ľudí predsa len viac zaujíma poraziť zlo ako sexuálne neresti.

Dodnes je cirkev pod kliatbou z ridentského koncilu a práve cirkev nedovolí,aby nič nezmenilo na nariadeniaxch z koncilu, lebo to vraj je bohom dané a bohom stanovené. A kliatba ??? To nám boh dal a stanovil ? Bože môj ???? Kde sme to došli ????
Človek nevidí do hlavy druhého človeka, ale do hlavy boha vidi ??? A teda vie, čo dal a stanovil ???

Ale čo ak práve toto sú dôskedky tejto kliatby, že síce uznávame ježiša, ale nič nedotiahneme do konca, ako on, zostaneme na pol ceste.
ježiš prišiel liečiť chorých a nie zdravých, ale ak sa niekto prehreší proti cirkvi, alebo sa ukáže, že je velký hriešnik, tak ho zatracujeme ???
Ak ide biskup na zhromaždenia, ktoré sú podľa cirkvi zhromaždenia hriešnikov, tak nepatrí do cirkvi a treba ho vylúčiť ????, lebo sa stýka z hriešnikmi. Jasné farizejstvo, lebo to isté vyčítali aj farizeji ježišovi.
Kliatba platí a obracia v nás rebríček hodnút naopak !!! Po ovocí ich poznáte ????
Ježišova matka je tu nad nami, cítime, ak sa k nej modlíme ruženec a vie, ako prežila svoj život, ale cirkev nariadila veriť pod kliatbou niečo iné, ďaší dôkaz pôsobenia kliatby. To akoby tu ani vo sne nikomu nenapadlo, že raz sa ňou v nebi môže stretnúť, alebo do neba vôbec ani nechce a takéto stretnutie je vôbec vylúčené??

O tomto sa v cirkvie nesmie ani diskutovať a komu to vyhovuje, kristovi, alebo satanovi.Ak niekto trvá na ochrane klitbou, neverí na ochranu ježišovu. ????
Akú hodnotu má požehnanie pod kliatbou ???? A ktorého ducha vlastne vyžaruje pri požehnaní požehnávajúci pod kliatbou ???

Sme teda všetci katolíci v prekliatej cirkvi, z ktorej niet úniku ????? A prečo?? Farizejstvo ?? Jeto možné aj židia čakali mesiáša a nakoniec, keď bol medzi nimi, satan im nedovolil aby ho poznali ??? Ký je v tom dnes rozdiel, ak dnes máme navyše ešte aj túto klitbu, ktorú cirkev ochraňuje a nedovolí uzrušiť zubami nechtami ?????????????????????????????????????????????


2.
označiť príspevok

Lemmy muž
   8. 4. 2019, 00:09 avatar
E: Samozrejme, že nechcem arcibiskupovi radiť a on by si to ani určite nepúripustil, aby mu radil nejaký laik

V tvojej cirkvi je až taký silný kult osobnosti ako za Stalina?


7.
označiť príspevok

Scarletta žena
   8. 4. 2019, 00:57 avatar
2. lemmy cital si to na fb o tej omsi v dubravskom novom kostole ?


3.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   8. 4. 2019, 00:12 avatar
Zvykaj si. Biskup má vo svojej diecéze vždy pravdu. Dokiaľ ho neodvolajú tí z vyšších miest.
P. Bezák vie o tom svoje.
A nejaký Ježiš biskupa nezaujíma. 


4.
označiť príspevok

Lemmy muž
   8. 4. 2019, 00:14 avatar
Som rád, že nie som kresťan.
Súhlasí Temnýmyseľ


5.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   8. 4. 2019, 00:16 avatar
Tak potom sme obidvaja v ri.....  


6.
označiť príspevok

elemír muž
   8. 4. 2019, 00:29 avatar
V tomto máš pravdu, ste v riti jako tí briti a nevylučujem že my s vami, ale my máme aspom nádej a vy ste tú nádej už dávno zahodili, častokrát preto, že ne dôležitom mieste sa ocitol nesprávny človek a teda svoj osud ste zavesili na nesprávneho človeka, miesto toho, aby ste sa v prvom rade starali osvoj osud svojí vlastným rozumom.
Možno naša cirkev vyzerá ako rozhegané auto, ale ide a vezie nás, ale vy zostávate v bahne.
Ak ja toto píšem o cirkvi snažím sa robiť poriadok v dome v nádeji, že tu raz budemem mať čisto, ale vy vidíte vynášať smeti z domu a hovoríte, pozri, aký tam majú bordel ! A my sa za ten bordel aj hanbíme, ale ako to môže vyzerať v domoch, kde sa smeti nevynášajú vôbec ???

Ak ste nikdy neverili a nikdy nzažili vieru, neviete o čom tu je reč, ani netušíte.


30.
označiť príspevok

havran
   10. 4. 2019, 08:59 avatar
Každá viera je ako droga z rozumom nemá nič spoločné. Pri primeranom užití je liek , no fanatické užívanie je jed. Cirkev však vedie ľudí k tomu, aby užívali smrteľné dávky. Akú vieru chceš zažiť?


8.
označiť príspevok

humanitárny bombardér muž
   8. 4. 2019, 01:04 avatar
elemir precital som to skoro cele, ale aj tak som nepochopil, ako si presiel od volieb k Tridentskemu koncilu a zruseniu dogiem(pravd viery)


9.
označiť príspevok

Astax1 muž
   8. 4. 2019, 11:55 avatar
elemír
Darujem ti trochu z môjho času, lebo ti chcem naozaj pomôcť. I keď diskusia s tebou je veľmi náročná, pretože často nedodržuješ predmetovú myšlienkovú líniu, a sám sa strácaš vo svojich myšlienkach. Tvoje komentáre sú také obsiahle, žeby sme ich mohli rozčleniť na viacero častí a každej danej časti by sme mohli venovať nejaký čas. Čo by bolo ale náročné. Preto navrhujem začať od základu pravdy, ktorú vyučuje Cirkev už od počiatku, ale ktorú si ty zavrhol na základe "osobného poznania" a síce, že Ježiš Kristus nie je Bohom. Ako argument najčastejšie úvadzaš čítanie Sv.Písma, jeho subjektívny výklad a emócie, ktoré súviseli s týmto biblickým nálezom. Tvojím emóciam by som sa vôbec nechcel venovať, pretože nemajú žiadnu výpovednú, ani inú hodnotu. Žiadna emócia nie je zárukou pravdy, tak, že na základe nej by sme mohli prijať alebo naopak odmietnuť nejakú pravdu, ktorá sa nám predkladá. Emócia často nepodlieha intelektu ale je výsledkom nejakého podnetu, ktorý môže mať rôzne príčiny. Preto tvoje emócie nie sú vôbec podstatné pri analýze textov Sv.Písma, či pri určovaní nejakého záveru, ktorý z týchto textov vyplýva. Jednoducho povedané, aj diabol má moc nad emóciami človeka, čo je veľmi ťažké rozpoznať, a preto ony nemôžu byť zarúkou. Napriklad ako pri nejakych charizmatických spoločenstvách či v cirkvách, kde sú ľudia presvedčení, že prijímajú Ducha Svätého, len na základe vplyvu sugescie.

Začneme teda od začiatku. Ak chceš o tom diskutovať, snaž sa byť čo najviac stručný a vecný, emócie vynechaj. Rád si prečítam tvoje argumenty, ktoré by mali byť podporené autoritou Písma Svätého, pre ktoré veríš, že Ježiš nie je Bohom. Zober si Sv.Písmo a napíš sem citát, alebo aj celý kontext, a my sa potom môžme spolu zamyslieť na významom daných slov. Takto by sme mohli pomaly, malými krokmi prejsť k ďalším problémom ktoré ťa trápia. No to nemôžeme spraviť, pokým už v základe pravdy chybuješ, lebo potom celé tvoje chápanie v účinkoch je chybné.


10.
označiť príspevok

Myslitel
   8. 4. 2019, 14:37 avatar
Problem s rimsko katolickou cirkvou je, ze si prisvojila slovo "katolik" - clovek odbremeneny z predsudkov a tarchy zvykov a nazorov sveta, - oslobodeny vierou v Krista.
Aj by som suhlasil, ale rimska cirkev je toho priamy opak.
Skrz svoju odpornu politiku od cisara Konstantina cez cely stredovek az podnes si to slovo privlastnuje nasilu cez dogmu ktoru ta cirkev zalozila uz pri svojom vzniku. Uzakonenom samotnym rimskym cisarom Konstantinom.
Dovtedy sa ziaden Krestan katolikom nenazyval. Nepotreboval. Mal len jedneho pana, Krista.

Rimska cirkev ma vela spolocneho s politikou sveta.
Co mal Jezis spolocne s politikou sveta? Ved on ju odsudzoval.
Jedine snad to, ze sluboval ze ju pride zvrhnut pri svojom DRUHOM prichode.
Ved aj preto ho ukrizovali.

Ale RKC hlasa ze bozie kralovstvo je uz tu, akoze v nasich srdciach.
Kde? Akosi ho tu nebadat. Snad v nejakom filme?
Jasne, len mi vypichnite oci a ma odnaucte celu historiu katolickej cirkvi - jeden dalsi mucenik naviac by nebol nic nove v historii mucenia a vrazdenia katolickou cirkvou.
Pravda boli a drazdi.


11.
označiť príspevok

Krištof
   8. 4. 2019, 16:53 avatar
Katolícka cirkev existovala dávno pred cisárom Konštantínom. Napr. sa hlási okrem Biblii i k Tradícii cirkevných otcov po Biblii počnúc 1.-2. storočím. Napr. k sv. Irenejovi z Lyonu narodenému okolo r. 135, zomrel 202, Polykarpovi zo Smyrny (okolo 69 - 155). Sv. Klementovi Rímskemu (†101), Tertuliánovi (+220) a k ďalším. Alebo zoznam pápežov od začiatku počnúc apoštolom Petrom: bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Katolícka cirkev je hlavne o viere, duchovno-náboženskej, liturgickej a morálnej oblasti. Viď napr. jej katechizmus. O spoločensko-politické veci jej ide až kdesi na druhom mieste. Ježiš povedal, že máme dávať cisárovi, čo je cisárovo (Mt 22, 15- 21). Apoštol Pavol zas píše: "Aj preto totiž platíte dane, lebo oni sú Boží služobníci a venujú sa práve tejto úlohe. Dávajte každému, čo ste povinní: Komu daň, tomu daň, komu clo, tomu clo, komu bázeň, tomu bázeň, komu česť, tomu česť." (Rimanom 13,1-7)
Apoštol Pavol chcel obrátiť na kresťanstvo aj "svetského" kráľa Agrippu. Skutky apoštolov 26, 28-29: "Agrippa povedal Pavlovi: „Bezmála by si ma presvedčil, aby som sa stal kresťanom.“ A Pavol: „Dal by Boh, aby si sa nielen ty, ale aby sa všetci títo, čo ma dnes počúvajú, stali v malom i veľkom takými, akým som ja, okrem týchto pút!“
Neskôr sa králi aj obracali a dnes sú i medzi "vplyvnými" kresťania, celkovo sa kresťania v spoločnosti rozmnožili oproti biblickým časom. Ale aby to nevyzeralo, že iba katolíci sa angažujú v spoločensko-politickej oblasti, uvediem príklad názoru evanjelikálov:
"Keď sa modlíme: „Nebeský Otče, nech príde Tvoje kráľovstvo…,“ túžime po tom, aby Božie kráľovstvo uplatnilo svoj vplyv na zemi. Treba si však uvedomiť, že tento vplyv sa uplatňuje cez ľudí. Samozrejme, prvým zo všetkých je človek (a zároveň Boh) Pán Ježiš Kristus. Jemu je zverená všetka moc a vláda na nebi aj na zemi. A zase, Kristus svoju vládu na zemi uplatňuje cez ľudí – v rodine cez otcov, v cirkvi cez povolaných služobníkov, v národoch a štátoch cez politikov. Preto apoštol Pavol vyzýva Timoteja: „Predovšetkým teda žiadam, aby sa konali prosby, modlitby, príhovorné modlitby, vďaky za všetkých ľudí, za kráľov a všetkých vysokopostavených, aby sme mohli žiť nerušeným a pokojným životom vo všetkej zbožnosti a dôstojnosti. Toto je dobré a príjemné pred Bohom, naším Spasiteľom.“ (1Tim 2,1-3)www.milost.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Týka sa to tzv. konzervatívnej politiky, napr. oblasti rodiny, sociálnej, ochrany života, zdravotníctva, náboženskej slobody, ochrany svedomia...

Podľa Biblie je "Božie kráľovstvo... spravodlivosť, pokoj a radosť v Duchu Svätom." (Rim 14,17) Teda aj v srdci človeka môže byť ("lás­ka Božia je nám roz­liata v srd­ciach skr­ze Ducha Svätého, ktorý je nám daný" - Rim 5,5). Môže sa prejavovať vo vzťahoch medzi ľuďmi a pod. "Robme dobre všetkým, ale najmä domácim viery." (Gal 6,9-10) Samozrejme Božie kráľovstvo má byť hlavne to, čo príde po poslednom súde


12.
označiť príspevok

Krištof
   8. 4. 2019, 16:58 avatar
samozrejme rešpektuje sa pritom demokracia


13.
označiť príspevok

elemír muž
   9. 4. 2019, 16:21 avatar
Astax, máš prvadu a na tvojom názore mi ve+mi záleži, ako som ti mnohokrát písal, bol somto isté, šo si ty dnes, teda myslím vo viere, lebo okrem DF ťa nepoznám. je to možno už viac ako 20 rokov a stále neviem vysvetliť, takým, ako som bol ja, čo sa so mnou udialo.
Stále som h+adal riešenie, ako je možné, že napríklad cirkev neuverila fatimu a svet za to zaplatil iI. svetovou voujnou. Tie dialogy s deťmi práve tým najlepšímm kompsom ku pravde, ale k akej poravde. K tej o korej ježiš hovorí samarijskej žene pri jakobovej studni.Boh si vyhľadáva ľudí, ktorí ho vyznávajú v duchu a v pravde.
Jaežiš za túto pravdu zaplatil životom a nechal nám ju v podobe evanjelia.
Treba si uvedomiť, že ježiš prišiel k najprv k židom, prišiel zachrániť svoj ľud a zo začiatku rozprával iba v podobenstvách, ktorým ani samotní apoštoli nerozumeli. Ježiš teda doniesol niečo, o čom hovorí: nehádžte perly sviniam, aby sa nerozzúrili a ublížli by vám.
Ježiš zo začiatku s obavami začína hlásať pravdu evenjelia, akoby predpokladal, že každý, kto sa túto pravdu dozvie bude hura do cirkvi a či by to potom nebelonáhodou aj moc ????? Nevierm, ale neskôr zisťuje, že nielen že sa nikto nehrnie, ale svet vystúpil proti tejto prvade s obrovskou nenávisťou. A to platí dodnes. A potom už hlása tak, aby to pochopilo čo najviac ľudí.
Teda máme pravú ježišovu pravdu v evanjeliu, ale je tu niekto, kto robí všetko, aby túto ľudia nielenže nenávideli, ale aby proti nej zúrivo bojovali.
Teda stojqa proti sebe kristus a satan a bojujú o každého človeka. Raz sa podarí vytrhnúť z ruky satanovi par ľudí ježišovi a raz je to naopak.
Teda ježiš dal do sveta evanjelium, ale satan je proti, samozrejme a musí teda čo anjúčinnejšie bojovať proti tejto pravde, lebo ak by ju uverila väčšina ľudstva, naplní sa jeho odsúdenie, ktoré zaznelo z úst boha pri vyhnaní z raja.
Preto satan musí roobiť to, čo predpovedal ježiš, že je klamár a majter lži,Ak mu pomôže, aby obrátil v ľu´doch rebríček honôt naopak, tak to bez váhania urobí. Teda musí.
Ale my si nemôžeme povedať, že nám na ňom nezáleží, ba dokonca nesmieme sa s ním až tak veľa zaoberať.
Teda evanjelium je jediný zdroj pravdy, kde túto pravdu máme šancu nájsť. A tak evanjelium je akoby ostrá hrana strechy, po ktorej ideme a pád nas na hociktorú stranu je katastrofa.
Ježiš nám hovorí o našom duchovnom živote ako o dome. Ak nečistý duch najde čistý obielený dom, nezostane tam sám, ale odíde a nájde sedem horších, ako je on a dni tohoto človeka sú horšie a horšie. Teda duchovné vnútro človeka poodľa ježiša má viacero mistnosti. Je to rozum, duša ďalšie miestnosti, do ktorých môžu prísť bývať iní duchovia z vonku.
Až po krst je telo a duša jedno, ale krstom oddelím telo od duše a telo chce nie čo iné a duša mniečo iné ale nakoniec o všetkom trouzhoduje rozum človeka. Ale tento rozum človeka môže ešte ovplyvniť aj duc zvonak, ktorý tiež býva v tom našom dome.
Ale vždy za všetko je zodpovedný rozum človeka akeho rozhodnutie závisí od toho, čo všetko chce telo, duša, teda duch a hlavne, prizvaný, alebo neprizvaný duch z vonku, ktorý sa usídli v dome.

Teda nie je všetko také jednoduché, pretože najviac záleží na tom, kto býva v tom dome navyše, lrbo tento môže velmi ovplyvniť rozum človeka, ktorý vydáva konečné rozhodnutie o živote človeka. A teda rozum človeka si musí dávať veliký pozor, koho si tam nechá ubytovať navyše.
Vo väčšine sa však stáva, že práve tieto rozhodnutia ovplavňujú, či má človek v sebe dobrých a či zlých duchov. Ale ab nemal vsebe zlých duchov, musí si vytvoriť obranu tým, že si pozýva, alebo jasne dáva na javo, že chce byť dobrý pozýva dobrých duchov, ktorí aj účinne bránia zlým duchom, aby sa usídlili v jeho dome. A toto je alfa omega šťastia človeka.

Neviem to napísať jednoduchšie a nakoniec to aj tak málokto pochopí.

Ak teda bojuje satan s ježišom o každý dom, akždý má svoju taktiku a zbraň, ako tento boj vyhrať. Ale zakaždým je to rozum človeka, ktorý všetko vyhodnotí a rozhodne a tým sa zaradí buď k ježišovi, alebo k satanovi. A práve tento moment je pre satana zrejme najcitlivejší bod, kde dokáže oklamať väčšinu ľudí tak, že zostanú jeho. Je absolútne jedno, či je to bniskup, či neveriací, alebo pápež. Skutky tohoto človeka sú poľa toho, na ktorú stranu patrí. Preto ježiš vedel, že nám bude veľmi ťažko rozlišovať ľudí,kde patria a hovorí nám, po ovocí ich poznáte. Ak nejaký človekmneveriací patrí dobrým ducjhom poznáme to podľa jeho skutkov tak isto, ak veriací človek petrí, alebo je vňom ako hosť zlý duch, teda rozum tohoto človeka je si nechá tento človek ovplyvňovať tým zlým, napriek tomu, že je v hierarchii cirkvi velmi vysoko.

Keď sa pýtal ježiš učenníkov, za koho ma pokladáte vy a za koho ma pokladjú ľudia, odpovedal peter apostol" Ty si mesiáš , syn živého boha. Ak však ježiš hovorío svojom utrpení, čo ho má čakať, vteda peter povedal, že novolí, aby sa mu stalo niečo zlé, ale ježiš predsa hovorí, choď od omňa satan. V tomto prípade dosšlo k výmene duchov dobrých a zlých v petrovom dome, ale rozum petra nič netušil. Takto satan jasne zneužíva myslenie , elebo rozum človeka a rozum sa riadi viac pod+a jeho myšlienom, ako podľa ježišových, teda podľa pdobra pravdy ježišovej.

A ľudia, ktorí sú pod vplyvom zlým, nenávidia ľudí, ktorí sú, dalo by sa povedať aj priamo, že sú svätí ak patria ježišovi, lebo dobrý duchovia ovplyvnili rozum tohoto človeka a človek je tato boží a svätý. A mali by sme to poznasť aj podľa jeho skutkov, ale ak ideme v hodnotení až do dôsledkov, ale to sa zase nie vždy podarí človeku a ježiš hopvorí radšej: Nesúďte, kým prídem já.
Lebo je tu zase hriech proti duchu svätému, Povedali, že je posadnutý, teda hriech je, že vyslovili,čo človek nevie a ani nemôže vedieť. Ale predsa len, ak niekto pochopil čisté evanjelium a nič iné,lenevanjelium, židen katechizmus a náboženstvo, alebo to všetko je od človeka a čo je od človeka, môže byť aj od toho druhého a teda tým, že vylúčime dogmy a učenie svätých otcov, získame oveľa väčšiu istotu v hľadaní pravdy v evanjeliu
No a teraz si zoberme prekliatie z tridemstkého koncilu a dajme tomu vyjadrenia napríklad biskupa Orosza. To som opisoval vyššie, to netreba opakopvať, že on odsúdil zlo hrozby čaputovej, čo sa týka rodinného života a potratov, ale proti kandidát, ktorý zastával opačné politické spektrum, ktoré má na svedom, alebo na stole nevyšetrené vraždy a násilie, to si akosiu nevšíma.
Že tuje ten možný vplyv tej tridentskej kliatby, že má otočený rebríček hodnôt.

Musím traz okamžite končiť, ale nateraz aj to hádam stačí.


14.
označiť príspevok

elemír muž
   10. 4. 2019, 07:01 avatar
Astax,
znova som si prečítal a prichídzam na to, ja síce píšem pravdivé veci, ale ťažko môže niekto täúto pravdu pochopiť, ak nepozná základ.
Ak sa, ako zhovorí ježiš nikodemovi, nenarodí človek znova.Lebo ten, čo sa ešte druhý krát nenarodil, nerozumie vôbec nič tomu, kto sa už druhý krát narodil.
Teda ťažko by som ja vysvetloval niekomu goniometrické funcie ak mu najprv nevysvetlím, čo je to sínus, cosínus, deskritptíva.
A tu niekde začínam hľadať svoje chyby a omyly, prečo ma takmer nikto nechápe.
Veď ak mi ty napíšeš, že škoda rečí, tak ma to naozaj bolí a keby som písal perom, tak ho šľahnem na zem. pretože takýchto veriacich je v cirkvi najviac, ibaže už len to jediné im chýba, ako povedal ježiš mladému bohatemu mužovi.
Aj našej drahej cirkvi chýba už len to jediné, aby sa zbavila tridentskej kliatby. Ja viem, že to nie je možné, lebo satan to ma zaistenécez najvyšších predstaviteľov cirkvi, ktorí nedovilia, aby sa kliatba zrušila. Títo naopak, zavádzajú v cirkvi tvrdú diktatúru a krutú pomstu pre každeho, kto by chcel na tom niečo zmeniť a preto sú dnešnej cirkvi aj milšie diktátorské režmy ako dmokratické.
Biskup sa radšej zastane smeru, ktorí tu to zlo narobili a vyrúti sa proti tej,ktoprá chce slovensko tohoto svinstva konečne zbaviť. To je ten dôsledok kliatby, že má obrátený rebríček hodnôt. Ale na druhej strane zo svojej moci trestá a odsudzuje každého, kto má na to iíný názor ako on a časatokrát teda ani netuší, že sa vlastne ocitá v boji proti ježišovi, napriek tomu, že jeho ústa sú plné ježiša.
Všmite si zakončenie, kde sa splieha ma cyrila a metoda. Veď my nič nemáme proti ich zásluhám, ale je tu nielto neporovnateľne dôležitejší, komu toto zakončenie malo patriť.
Samozrejme, je iba jeden malý príkladíkvybrat z mnohých, ale porozumel niekto aspom trochu, čo myslel ježiš nad tým, ak hovoril nikodemovi: Musíš sa druhý krát narodiť. Ale všimniume siu aj jeho odpove´d: To mám ísť znova do lona matky ????
Nikodem vedel, že sa to nedá, ale jeho odpopveť mala naznačiť ježišovi, že ja sa ťa pýtam niečo vážne a ty mi odpopvieš takúto kravinu. ale tu je trochu znázornená tá niť od tridentu k skučnej pravde, o ktorej hovorí ježiš. Alebo možno je aj zobrazená tá zábrana v nás, ktorú do nás nasáčkoval satan, aby sme nepochopili, musíme prekonať v sebe to sebavedomie a trošku aj nadutosť, ktorou nás možno aj satan nadvihuje nad ježiša a potom sa dostávame mimo jeho dosah.
V prvom rade pokora, V detektívnom filme, kde hrá Kukura detektíva, je odppoveď na otázku, kto je boh - pokora.
A práve v našej cirkevnej hierarchii je k tomuto stavu bez pokory veľmi blízko, musia sina to dávať pozor, aby neocitli vo svojej pokore nad veriacimi levbo ježiš je pokorneší, ako každý človek, sluha, ktorý prišiel zachrániť a nie vládnuť.
Súhlasí ondrej61


15.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 4. 2019, 07:10 avatar
Lenže si sa druhýkrát ešte nenarodil, takže v podstate nehovoríš pravdu o tom, aký je druhý život.


16.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 4. 2019, 07:15 avatar
Jn 3,18: Ale kto neverí, už je odsúdený, pretože neuveril v meno Jednorodeného Božieho Syna.

Preto nie som kresťan. Kresťanstvo hlása zlé myšlienky. Odsudzuje človeka len preto, že z nejakých dôvodov neverí mytológiám.


17.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   10. 4. 2019, 07:21 avatar
Pouvažuj Lemmy, kde sa berie v tebe to nutkanie, brojiť proti Bohu, proti kresťanstvu....Potrebuješ to k svojmu životu?   . Ako skutočný človek, by si mal mať radosť z toho, ked viera niekomu pomáha...Si špatný"humanista"


18.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 4. 2019, 07:43 avatar
Hrubý omyl! Nemôžem brojiť proti žiadnym bohom, lebo to je ako brojiť proti Snehulienke.

Brojím proti zlým ľuďom, ktorí hlásajú nebezpečné myšlienky. A jednu som teraz citoval z biblie. To napísal zlý človek, egoista, namyslený človek, ktorí pohŕda inými názormi. Svoj považuje za správny, a druhých odsudzuje.

Preto som dobrý humanista, lebo dávam prednosť ľudskosti pred namyslenosťou zlých ľudí.


19.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 4. 2019, 07:44 avatar
Inak, vôbec som neriešil problém nábožných, ktorým nejaká ideológia pomáha. Aj kotlebistom pomáha viera: Za boha, za národ!


20.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 4. 2019, 07:44 avatar
Aj nacistom, hitlerovcom, pomáhala viera: Gott mit uns! Boh s nami!


22.
označiť príspevok

gabriel pb
   10. 4. 2019, 08:01 avatar
mal by si študovať dejiny, dejepis, lebo ak dobre viem, hitler mal dobrého dedka a k jeho vnúčati sa správali ako ku zvieratu, čiže bol to duch času, ktorý spôsobil tretiu sv. vojnu, ľudia nemajú radi/y evolúciu, lebo žiarlivosť katolícky hriech


21.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 4. 2019, 07:45 avatar
Autor biblického textu nie je tolerantný.


24.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   10. 4. 2019, 08:26 avatar
Dve cesty
Blažený človek, čo nekráča podľa rady bezbožných a nechodí cestou hriešnikov, ani nevysedáva v kruhu rúhačov, ale v zákone Pánovom má záľubu a o jeho zákone rozjíma dňom i nocou. Je ako strom zasadený pri vode, čo prináša ovocie v pravý čas, a jeho lístie nikdy nevädne; darí sa mu všetko, čo podniká. No nie tak bezbožní, veru nie; tí sú ako plevy, čo vietor ženie pred sebou. Preto bezbožní neobstoja na súde, ani hriešnici v zhromaždení spravodlivých. Nad cestou spravodlivých bedlí Pán, ale cesta bezbožných vedie do záhuby.


25.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   10. 4. 2019, 08:31 avatar
1 Syn môj, nezabudni moju náuku a tvoje srdce nech sa pridržiava mojich príkazov, 2 bo predĺžia (ti) dni a roky života a prinesú ti hojnosť pokoja. 3 Láska a vernosť nech ťa (nikdy) neopúšťajú! Priviaž si (moje prikázania) na hrdlo, napíš ich na tabuľu svojho srdca! 4 Takto si získaš obľubu a priazeň nevšednú pred Bohom i pred ľuďmi.


27.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 4. 2019, 08:42 avatar
Kresťania nevedia nič, len sa dobrým ľuďom vyhrážať. To, čo si napísal, je vyhrážanie.
Súhlasí Scarletta


29.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   10. 4. 2019, 08:55 avatar
ake vyhražanie_?   ...si naozaj ako vdorovite decko v puberte   


31.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   10. 4. 2019, 08:59 avatar
To je pravda ze pravda je krestanom pred ocami ukryta . A pokial budu padat na kolena a trieskat sa do hrude s hlasitym pokrikom moja vina moja vina moja prevelka vina s duchom svatym sa nikdy nespoja aj keby chceli.
Súhlasí havran


32.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   10. 4. 2019, 09:01 avatar
je krasne vidieť, ked chýba pokora.....dobre mienené rady berie tak clovek ako vyhrážanie


35.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   10. 4. 2019, 09:08 avatar
Ty jozo o akej pokore to dristas pokoru pred kym a pred cim ? Ked nevies . Najprv musis mat poznanie aby tvoja pokora bola opravnena . Nemozes sa na pokorneho najprv hrat a cakat ze sa raz stanes pokorny
Súhlasí havran


34.
označiť príspevok

gabriel pb
   10. 4. 2019, 09:06 avatar
ty znovu neštuduješ pravdu od ducha sv. opýtaj sa sám seba, prečo sa bude niekde stavať veľká nemocnica, skús tri krát hádať, kto bude zavretý v nemocnici, predpokladám že superman bude dýchať aj vo vakuú a že nebude potrebovať prístrešok


36.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   10. 4. 2019, 09:09 avatar
Velka nemocnica sa stavia v devinskej a s pokorou to nema nic spolocne


38.
označiť príspevok

gabriel pb
   10. 4. 2019, 09:13 avatar
tak si zober fakt k srdcu a uvedom si, že veľká nemocnica bude pre ľudstvo, ktorí nebudú vedieť rozkrájať ani cibuľu, ľudia čo budú mať srdce, budú v nebi a ľudia hriešny budú v nemocniciach, ľudia čo budú mať dlhy voči planéte budú pracovať a čakať na koniec a nový začiatok


39.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   10. 4. 2019, 09:15 avatar
Kedy ? Ked ty budes v neby ? A preco ta to trapi ?


41.
označiť príspevok

gabriel pb
   10. 4. 2019, 09:19 avatar
neviem


48.
označiť príspevok

gabriel pb
   10. 4. 2019, 12:45 avatar


46.
označiť príspevok

Astax1 muž
   10. 4. 2019, 11:57 avatar
elemír
Nechceš počúvať! Iných obviňuješ z pýchy a sám si sa stal pyšným. Povedz mi, v čom sa líšiš od jehovistov, keď sa vyjadruješ rúhavo o Synovi Božom, že je stvorením a nie je rovnakej podstaty s Otcom? Povedz mi, prečo pristupuješ k Sv.spovedi, ak ti tvoja viera hovorí, že Ježiš Kristus nemôže odpúšťať hriechy? Pretože ak nie je Bohom, ani hriechy odpúšťať nemôže. Mk 2, 7

Povedz mi, v čom sa líšiš od protestantov, keď tvrdíš, že litera Svätého Písma môže byť sama o sebe normou viery? Prečo si myslíš, že azda ty máš viac svetla a chápeš správny zmysel Písma, zatiaľ čo iní ho nechápu? Prečo by mala byť tvoja pravda tou "pravou" pravdou, zatiaľ čo pravda Cirkvi to nesprávnou? Aká je tvoja záruka pravdy?

Žiadna! Tak ako ju nemajú ani protestanti, pretože oni hovoria zo seba, a nie z Ducha, pretože Duch všetkých privádza k jednote Pravdy!
Čo robí katolíka katolíkom? Nie je to návšteva kostola, či účasť na bohoslužbách, alebo zápis na farskom úrade, ale JEDNOTA viery. Spytuj si svedomie elemír, či je tvoja viera zhodná s vierou, ktorú vyznáva Katolícka Cirkev, lebo podľa toho čo ja vidím nie je!


47.
označiť príspevok

gabriel pb
   10. 4. 2019, 12:17 avatar
Ježiš dáva život a dáva slobodu


23.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   10. 4. 2019, 08:08 avatar
Kresťanstvo je o tom aby človek miloval svojho Boha a blížneho ako seba samého....
Boh dava ľudom slobodu rozhodnutia, a zároveň vystriha cloveka pred špatným rozhodnutím....Čo sa ti vlastne nepozdáva?
Ludia ako ty, su vlastne ako vzdorovité deti, ktoré nepočuvaju dobre mienené rady rodičov....rodicov beru ako netolerantných, a deje sa to hlavne v puberte


33.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   10. 4. 2019, 09:06 avatar
A tak to aj zostane krestania nechapu ze pocuvat dristy ako maju koho milovat a ako sa maju spravat im nepomozu . Ani sa spovedat fararkovi ani otvarat uzta jak zaby a hltat oplatky a naivne dufat ze sa nieco zmeni. Nezmeni. Budete od boha odpojeny navzdy


26.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 4. 2019, 08:41 avatar
Nepozdáva sa mi netolerantný postoj kresťanov k ľuďom, ktorí nie sú kresťania.

Citoval som odsudzujúcu vetu z biblie. Je to zlá veta. Nebezpečná, povzbudzuje dobrých ľudí k zlým skutkom.

Kresťania sa prejavili už na začiatku netoleranciou, keď nekresťanov nazvali pohanmi. Humanisti nemajú výraz pre nehumanistov.


28.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   10. 4. 2019, 08:46 avatar
Nemysli na ľudi, ked čitaš tieto slová, ale ber to ako dobre rady tvojho otca....čitaš to s predsudkom....


54.
označiť príspevok

Lemmy muž
   11. 4. 2019, 03:42 avatar
Nepravda, nečítam to s predsudkom, pretože som poukázal na zlú vetu. Na nebezpečnú vetu. Ak by to bola rada otca, bol by to zlý človek, takže odmietam prijať tvoj návrh.


37.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   10. 4. 2019, 09:13 avatar
Vam unika jeden zasadny fakt ze nie ste konglomerat z masa a kosti a nie ste ani ludske robenie aby ste museli nieco robit a potom sa snad stali tym cim chcete. Ste ludske bytie a najprv musite byt pokorny a s toho stavu vychadzaju skutky pokory


40.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   10. 4. 2019, 09:16 avatar
Posledny budu prvy to znamena ze nikam sa nehrabte na vas prijde rad az naposledy


42.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   10. 4. 2019, 09:20 avatar
Tu je to ako so slepym sa o farbach hadat.


43.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   10. 4. 2019, 09:22 avatar
Zmena vo vasich zivotoch nastane ak pripustite ze o bohu a o duchu neviete nic a zacnete sa pytat ako sa aj ja mozem spojit s duchom svatym.


44.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   10. 4. 2019, 09:26 avatar
Ak to raz urobite a spojite sa s duchom svatym vase pokrutene predstavy o bohu a o duchu sa zacnu rozpustat a vy sa na svet zacnete pozerat ocami boha.


45.
označiť príspevok

gabriel pb
   10. 4. 2019, 09:26 avatar
maruška prešla cez vodu, blato, trávu cez skaly a našla spojenie a slzy do svojho života


49.
označiť príspevok

elemír muž
   10. 4. 2019, 20:23 avatar
Astax 46
neviem teraz, či si ty niečo pkrútil, alebo ja, ale to je jedno. Na spoveď chodím, lebo musíém a moja viera je aj tvoja viera.
Vôbec nie je pravda, a to si ešte raz pozri, že ježiš vyslal do sveta učeníkov a tým hovoráí,komu odpustíte, tomu bude odpustené, práve to je ten najväúčší prevrat starého zákona a evanjelia, že aj človek môže odpúšťať hriechy, prvý človek , ktorý moéhol odpúšťať hriechy bol ján krstiteľ pri jordáne.
Nikdy som netvrdil, že som našiel pravdu, tú stále hľadám, lebo moja záruka pravdy je evahnjeliu, niíč iné len evanjeliuma je tam toho dosdť, aby sme namuseli hľadať inde a pri tom sa dopustíť ako človek mnohých omylov.
Spytujem si svedomie denno denne. Ja som ti odpovedal, ale prosím aj ja teba, abx si mi odpovedal, prečo sa takí katolíci ako ty nechcú uzbaviť tridentskej kliatby.

Nílsky kríž ANKHTento symbol pochádza zo starého Egypta. Hieroglyfický význam slova ankh, alebo anch symbolizuje životnú, či božskú silu.
Spája sa s najvyššími egyptskými Bohmi ako sú Osiris, Isis (Eset) a ich syn Horus. V starom Egypte bol považovaný za kľúč k Nílu, pretože pomocou neho bohyňa Isis ovládala chovanie rieky. Znamená hlboké porozumenie a spojenie s vesmírom, predstavuje živly vody a vzduchu. Tento symbol sa považuje za jeden z najsilnejších a najmocnejších žiaričov. Je potrebné s ním zaobchádzať veľmi opatrne a s veľkou úctou a pokorou. Nie každému prospieva, nie každý je naladený na jeho energie. Pokiaľ nemáme jeho účinky vyhodnotené, neodporúča sa nosiť. V tomto prípade je vhodné ho umiestniť na pár nocí vedľa hlavy a pocítite, či jeho vibrácie s Vami ladia.

Nilský kríž vie odnímať negatívnu energiu z nášho tela a dokáže dodávať pozitívnu energiu, preto sa mu tiež niekedy hovorí „kríž života“. Ankh má 2 strany a každá z nich má iné silové pôsobenie. Jednou stranou sa negatívna energia nasáva, ktorá sa po prechode krížom zmení na pozitívnu a následne je šírená smerom von. Pracovať s týmto biogenerátorom energie môžeme rôznymi spôsobmi – môžeme čerpať liečivú energiu do nášho tela, odčerpávať negatívnu energiu, alebo vybíjať energiu (čistenie energií). Pri práci s nílskym krížom sa odporúčajú odstrániť všetky kovové predmety z prostredia v ktorom s ním pracujeme.

Nielen starí Egypťania využívali silu tohto žiariča, veľmi obľúbenou a praktickou liečiteľskou pomôckou je aj pre mnohé smery alternatívnej medicíny. Využíva sa k predchádzaniu chorôb, k uzdravovaniu, k urýchleniu hojivých procesov, k odstraňovaniu bolesti hlavy, únavy, vyčerpanosti, atď.

Tento nílsky kríž, obrázok sa mi nepodarilo skpírovať www.krystalia.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
ma tvar kresťanského kríža, ibaže na kresťanskom kríži pokračuje hranol ďalej vertkálne, kde mal ježiš pribitú tabulku s jeho označením, ktoré napíésal pilát, Na nílskom kríži je miesto tohto hranola oko. Dnes dosť často používaný egyptský hieroglif a všomite si aký kríž ma na sebe vyšitý biskup orosz, práve tento egyptský a nie kresťanský, na ktorom bol ježiš ukrižovaný. Orosz má na sebe tento nílsky kríž tak, že vstrede oka tohoto nilskeho kríža má krk.

Prečo nemá na sebe kresťanský ježišov kríž, al kríž najvyšších egyptských bohov, proti ktorým mojžiš aj s aronom museli tak kruto bojovať.

Môže to byť náhodfa ????


50.
označiť príspevok

elemír muž
   10. 4. 2019, 20:30 avatar
Opravujem prvú vetu druhého odseku:
Vôbec nie je pravda, že hriechy môže odpúšťať len boh, a to si ešte raz pozri, že ježiš vyslal do sveta učenníkov a prikázal im, komu odpustíte,tomu bude odpustené ......at


51.
označiť príspevok

Astax1 muž
   10. 4. 2019, 23:13 avatar
elemír
Nič som neprekrútil, to čo som napísal, napísal som schválne. Tvoja viera nie je mojou vierou, lebo tvoja viera nie je katolícka! Moja viera mi káže vyznávať a veriť v božstvo Krista, v panenstvo Panny Márie, veriť v neomylné vedenie Ducha Svätého v Cirkvi atď... Ak ty neveríš týmto pravdám, akože môže byť tvoja viera aj mojou vierou?

Vôbec nie je pravda, že Ján Krstiteľ mohol odpúšťať hriechy! Práve Ján Krstiteľ vydal svedectvo o Kristovi "Hľa Baránok Boží, ktorý sníma hriech sveta!" Ježiš Kristus je tým Baránkom, ktorý sníma hriechy. Preto židia mali pravdu v Mk 2,7, že len "Boh môže odpúšťať hriechy". Keďže hriech je vždy urážkou Boha, môže ho odpustiť len on. Jedine Boh odpúšťa hriechy. Pretože Ježiš je Boží Syn, hovorí o sebe: „Syn človeka má na zemi moc odpúšťať hriechy“ (Mk 2,10). A túto božskú moc aj vykonáva: „Odpúšťajú sa ti hriechy!“ (Mk 2,5).

Ale Kristus na základe svojej božskej autority udeľuje túto moc aj ľuďom, aby ju vykonávali v jeho mene. Žiadny človek nemá moc sám od seba odpúšťať hriechy. Ale vždy je to Kristus, ktorý skrze kňaza odpúšťa. Sviatosti sú preto vysluhované ex opere operato a nie ex opere operantis.

"Keď to povedal, dýchol na nich a hovoril im: "Prijmite Ducha Svätého. Komu odpustíte hriechy, budú mu odpustené, komu ich zadržíte, budú zadržané." Jn 20, 22-23 Kristus túto moc prepožičiava apoštolom ale nie tak, že táto moc by bola z nich samých. Preto sa mýliš, keď tvrdíš, že aj človek môže odpúšťať hriechy.

Ak teda odpúšťanie hriechov patrí výlučne do kompetencie Boha Otca, Syna a Ducha Svätého, potom ak by Kristus nebol pravým Bohom, ani on by nemohol odpúšťať hriechy. Preto by bola márna tvoja snaha pristupovať k sv.spovedi.

Píšeš, že tvoja záruka pravdy je v evanjeliu. Ale ja sa pýtam, čo je tvoja záruka, že správne chápeš zmysel evanjelia? To isté čo ty môžu povedať milióny ďaľších, a predsa v evanjeliu nebudú vidieť presne to isté čo ty. Kde je potom pravda? Ja poviem, že evanjelium hlása že Ježiš Kristus je pravý Boh a ty povieš opak. Ja sa môžem odvolať na Cirkev, na exegézu, na tradíciu atď. na čo sa môžeš odvolať ty? Na svoj rozum? Je takáto záruka dostatočná, ak pripustíme, že sa mýliš?
Katolícka Cirkev vždy hlásala, že existujú tri pramene zjavenia. Sv.Písmo, tradícia a magistérium. Všetky tri spolu súvsia.

elemír ty si príkladom toho, čo sa stane s človekom, ktorý postaví svoje JA nad Cirkev. JA som predsa múdrejší ako všetci Cirkevní otcovia, JA mám predsa viac svetla, JA mám pravdu a Cirkev sa mýli?! Nie je v tom pýcha? Azda si myslíš, že Boh by dal práve tebe poznať skutočnú pravdu, pričom svoju Cirkev, ktorú založil zo svojho boku by nechal v blude? Ak sa človek postaví do opozície voči Cirkvi a namyšľa si, že obsiahol viacej, začne tápať vo svojich bludoch. Pýtaš sa ma na Tridentský koncil? Azda Cirkev až na Tridenstkom koncile začala kázať Trojjediného Boha, Nepoškvrnenosť Panny Márie atď?

A kliatba Tridentského koncilu? Študoval si vôbec niekedy spisy Tridenského koncilu? Vieš vôbec čo slovo "kliatba" znamená? Krištof ti to v tvojej téme vysvetlil ja len skopírujem "Kliatba sa niekedy označuje aj ako odsúdenie alebo zavrhnutie. Biblia a evanjelium tiež niekedy súdi, odsudzuje, preklína za zlo (napr. Marek 16,16; Ján 3,18-19; Galaťanom 1,8-9)." Dodávam, že kliatby vyslovené na Tridentskom koncile sa chápu vo forme exkomunikácie. Každý kto je teda prekliaty, je v skutočnosti exkomunikovaný.

Ak som ti hovoril o spytovaní svedomia, nemyslel som spytovanie svedomia, ktoré konáš na konci dňa. Ale rozjímanie o tvojej "viere" a o Katolíckej viere. Pravdivé a úprimné hľadanie odpovedí. Podrobovať svoje svetonázory reflexii. Pýtať sa, čo robí katolíka katolíkom, pýtať sa, prečo mám iné názory ako katolícka Cirkev, a hľadať odpovede. Nie vytvárať si svoje vlastné pokrútené závery formou nejakých "prekliatí". Ak čítaš sv.Písmo, čítaj aj exegézu, výklad a uvažuj!
Súhlasí Krištof


52.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   10. 4. 2019, 23:21 avatar
Astax, elemír začína chytať pravdu.....je fascinujuce, ako Boh vedie hladajucich ludí....Ty už nehladaš....nechapeš potrebe znovuzrodenia.....


53.
označiť príspevok

elemír muž
   11. 4. 2019, 01:20 avatar
Dlho som rozmýšľal astax, či na to zareagovať, ale aspom pár viet, lebo niektoré tie tvoje vyjadrenia sú naozaj ďaleko za vodou.
Tvojacirkev nie je moja cirkev, priznávam, že v tej časti cirkvi, ktorá si pestuje tridentské prekliatie, nechcem byť. leboé aj ty sám píšeš, že prekliatie je exkomunikácia. To akože sám seba, alebo všetkch prívržencov prekliatia exkomunikujete ? Vidíš aký je to nezmysel, nehovoriac o tom, že evanjelium nepozná výraz exkomunikácia, lebo ježiš ani nikdy nikoho od seba neodháňal, ale tym používaš výraznapríklad:Kliatby tridentského koncilu sa chápu vo forme exkom,unikácie. Neviempochopiť ten výraz: sa chápau. Čo to je za termín ??
Ján krstiteľ nemohol odpúšťať hriechy!?!?
práve poreto ježiš farizejom na mnohých miestach v evnjeliuudáva podobenstvá a provokuje ich, že aj on ako človek môže odpúšťať hriechy. Ja nechodím na spoveď preto, že som pochopil evanjelium tak,alebo tak, Ja tam chodím preto, že ten život potom je uplne iný a lepší a keď som tam dlhšie nebol, to sa takmer nedá vydržať, to ako hovoria neveriací, že moja čakra je stále horšia a horšia. A akým spôsobom toto ježiš vymyslel, uviedol do praxe, to až tak nie je podstatné, ale viem, že to funguje neuprosne presne, alebo teda aspom u ludí, ktorí nie sú a nechcú byť pod tridentskou kliatbou. Ale nakoniec predsa len boh je ten, ktorý odpúšťa, lebo komu odpustíte bude odpustené a komu zadržíte bude zadržané teda s konešnou platnosťou si treba prečítať evanjelium a ježišovom tele ako o vínnom kmeni, kde jeho otec ako záhradník pestuje vetvičky na vínnom kmeni a ktorá vetvička neprináša úrodu tu vylamuje a hádže do ohna.
Jediná záruka pravdy je evanjelium, ale evanjelium čisté a nepoškvrnené človekom, ani tým najsvätejším. Ježiš nám povedal, ale teraz by ste eše toho vela nezniesli, ale príde duch pravdy a ten z môjho zoberie a vám povie, čo máte robiť. Ježiš náímdaáva najavo, že evanjliom nám nebola daná plná pravda celého evanjelia, ale nie preto že by bol nedokonalý , a aby ho hneď začali dplňať svojou múdrosťou ľudia, ale preto, že vedel, že toto nám na spasenie musí stačiť. Evanjelioum sa nechápe, evanjelium sa čta a plní Akonáhle sa začne laborovať s chápaním, či pochopením, dostavájú sa do cirkvi veci, ktoré tam nepatria.
Katolícka cirkev hlása, že sú tri pramene zjavenia. Cirkev si môže hlásať, čo chvce, ale kde má istotu, že čo na to ježiš a boh a duch svätý ?
Evanjelium hlása, že ježiš je kristus pravý boh ? Kde si to tam našiel ????? Či máš iné evanjelium ?
Ježiš sa pýta učenníkov za koho ma pokladajú ľudia a za koho ma pokladáte vy ?Peter odpovedá, ty si syn boží, mesiáš. A ježiš mu hovorí: nezjavilo ti to tvoje telo a duch , ale môj otec. Teda otec ježičša krista povedal ústami petra, že že ježiš je synboží mesiáš a nič viac. Ak si toto neuveril, neuveril si samotnému bohu, na ktorého sa spoliehaš. Čo tu potom chceš ďalej komu čo rozprávať, ak neuveríš bohu otcu ježiša krista. Ak ideš na spoveď a necítiš nič, tak to nie je príčina toho, či je ježiš boh, alebo nie je, Tuje príčina v tom, či si pestuješ tridemntskú klitbu nad sebou, alebo nie ? K sa schovávaš pod kliaTBU, DáVAš JEžIšOVI NAjavo, že si pod ochranou kliatby a nie jeho. A čo ojn potom s tebou ? Nemôžeš slúžiť dvom pánom ?
Vraj som príkladom toho, čo sa stane s človekom, ktorý sa postaví nad cirkev ? Možno vo veciach, ktoré vyčítam cirkvi, možno aj nad cirkvou v týchto veciach som, ale čo s vami, ak ste vyvýšili cirkev nad ježiša a nad jeho evanjleium ste vyvýšili dogmy a učenia svätých otcov ???? Nie je náhodou aj toto dôsledok kliatby z tridentu ?
Čo vraj kliatba znamená, tu si sa už naozaj zaplietol ako chrebtový kôš a inej možnosti si ani nemal, ak chceš obhajovať za každú cenu takýto nezmysel. Aj s tou exkomunikáciou ....... ?!?!
Nevatvárať si vlsné prekrútené závery formou nejakých prekliatí.
Tu nie je nejaká forma prekliatia, tu je prekliatie skutočné, ktoré zbytočne gniavi cirkev a to sa dá demonštrovať na tisíckach príkladov, Načo to v cirkvi je, ančo to tu pestujete ??????? Načo zbytočne za každú cenu obhajujete satanove nezmysly a nechcete pustiť do cirkvi ježiša ????
A ty mi napíšeš, aby som čítal evanjelium a uvažoval. Ja bude čítať a čítam evanjelium, ale neuvažujem, ja radšej robím tak ako je napísané evanjelium, veď už čo to môže byť za uvažovanie, ak niekto chce za každú cenu obhájiť kliatbu and cirkvou ????


55.
označiť príspevok

Astax1 muž
   11. 4. 2019, 12:36 avatar
elemír
Budem prísny, tak ako bol prísny apoštol Pavol.
Hoci už máš svoje roky, čo predpokladá, žeby si mal chápať slovo spravodlivosti a byť zakorenený v pravde, nie je tomu tak. S polu s apoštolom Pavlom musím povedať: " Hoci by ste po toľkom čase sami mali byť učiteľmi, znova potrebujete, aby vás niekto učil začiatočným prvkom Božích slov. Stali ste sa takými, čo potrebujú mlieko, a nie pevný pokrm. A nik, kto dostáva mlieko, nechápe slovo spravodlivosti, lebo je ešte dieťa.Pevný pokrm je pre dokonalých, pre tých, čo návykom majú vycvičené zmysly na rozlišovanie dobra od zla." Hebr 5, 13-14

Hneď na úvod hovoríš o nejednote Cirkvi. Obraz, s ktorým si prišiel ty sám, a s ktorým trháš jednotu Cirkvi Kristovej. Z nejakého dôvodu si sa zameral na Tridentský koncil. Predpokladám preto, že niekde si počul, možno aj čítal o tom, že tí, čo nechcú poslúchať závery Tridentského koncilu Cirkev "preklína".

V starom znení vieroučná formulácia koncilu mohla znieť takto: " Kto hovorí, že sviatosťami Nového zákona sa neudeľuje milosť silou vykonaného obradu (ex opere operato), ale že na dosiahnutie milosti stačí iba viera v Božie prisľúbenie, nech je prekliaty". Tridentský koncil, 7. zasadnutie (1547), dekrét o sviatostiach

Slovo prekliaty tu znamená exkomunikáciu. Teda v novodobej formulácii by sme mohli povedať: "Kto hovorí (...) že na dosiahnutie milosti nie je potrebné vykonanie obradu a stačí iba viera, nech je exkomunikovaný".
Cirkev teda vylučuje zo svojho spoločenstva všetkých tých, ktorí sa správajú inou vrchnosťou alebo prijimaju inú vieru, ako tú, ktorú ona hlása. Exkomunikácie sa netýkajú len Tridentského koncilu ale všetkých koncilov.

Už na Efezskom koncile (431) Cirkev vylučuje, teda exkmunikuje tých, ktorí nemajú rovnakú vieru, ako Cirkev. V tretej hlave sa píše: "Kto nevyznáva, že z Boha Otca pochádzajúce Slovo bolo podľa osoby (kathe hypostasin, secundum subsistentiam) spojené s telom a že Kristus vedno s vlastným telom je jeden, totiž ten istý Boh a človek spolu, nech je exkomunikovaný."

Exkomunikácia alebo po starom prekliatie, sa netýka tých, ktorí vyznavajú jednu spoločnú katolícku vieru ale len tých, ktorí túto vieru odmietajú, pretože oni nemôžu žiť v jednote takéhoto tela, ktorým je Cirkev.

Aby si lepšie pochopil čo je exkomunikacia. Exkomunikácia je z latinského slova ex-communicare, doslova: postaviť mimo spoločenstva, vylúčiť zo spoločenstva. Každý kto je teda exkomunikovaný je vyobcovaný z Cirkvi. Preto je exkomunikácia najťažším trestom v rámci Cirkvi. Exkomunikovaná osoba nesmie prijímať sviatosti a vykonávať niektoré cirkevné úkony.
V rímskokatolíckej cirkvi sa rozlišuje exkomunikácia vyhlasovaná predstaveným (exkomunikácia ferendae sententiae) a exkomunikácia nastupujúca bez rozhodnutia predstaveného (exkomunikácia latae sententiae) tzv. autoexkomunikácia. Táto nadobúda platnosť okamžite po vykonaní daného skutku, bez ohľadu na to, či vojde vo známosť, alebo zostane zatajený. Patrí tam napr. fyzický útok na pápeža, zneuctenie eucharistie ale aj podstúpenie interrupcie či jej vykonanie, schizma, odpatnutie od viery.
Človek, ktorý by vyznával inú vieru, sa sám odčleňuje od spoločenstva Cirkvi a nemôže žiť v jej jednote.

Píšeš: "nehovoriac o tom, že evanjelium nepozná výraz exkomunikácia, lebo ježiš ani nikdy nikoho od seba neodháňal" Zaiste, ak by si chcel hľadať v evanjeliu doslovný výraz "exkomunikácia" alebo "vyobcovanie" zo spoločnstva, nenašiel by si ho, pretože to sú termíny, ktoré boli vyformované až neskôr. Ale znova sa mýliš, keď tvrdíš, že evanjelium nič také nepozná. Veď je to sám Kristus, ktorý prísne hovorí: "Kto nie je so mnou, je proti mne" Lk 11, 22 Vskutku každý človek v histórii buď Krista nasleduje alebo doňho hádže kamene, tak ako to chceli kedysi urobiť farizeji. Tých druhých Kristus nazýva pokolením satanovým a Pavol o nich hovorí, aby sme s nimi neťahali jarmo.
Ale ešte jasnejší príklad exkomunikácie, teda vyčlenenia zo spoločenstva nachádzame v Mt 18. Kristus im povedal: "Keď sa tvoj brat prehreší proti tebe, choď a napomeň ho medzi štyrmi očami. Ak ťa počúvne, získal si svojho brata. Ak ťa nepočúvne, priber si ešte jedného alebo dvoch, aby bola každá výpoveď potvrdená ústami dvoch alebo troch svedkov. Keby ani ich nepočúvol, povedz to cirkvi. A keby ani cirkev nechcel poslúchnuť, nech ti je ako pohan a mýtnik." Mt 18, 15-17

Cirkev má teda posledné slovo a kto nechce poslúchať Cirkev, nech je exkomunikovaný (teda nech je nám ako pohan a mýtnik).
Preto ti hovorím, že akési "prekliate", ktoré si si vyfabuloval vo svojej viere, tak aby si si ospravedlnil svoje názory neeixstuje, ale je to len tvoj výplod.

K ďalšiemu, čo si uviedol, len v krátkosti.
Na žiadnom mieste sv.Písma nenájdeš zmienku, žeby niekto zo svojej moci odpúšťal hriechy. Ján Krsiteľ „hlásal krst pokánia na odpustenie hriechov“ (Lk 3,3). Nie je to krst Ducha Svätého, ktorým krstí Kristus, a ktorý zo svojej moci odpúšťa hriechy, predovšetkým hriech prarodičov. Jánov Krst bol krstom pokánia, t.j. pokaním dosiahnuť odpustenie hriechov, ale toto odpustenie nie je od Jána ale od Boha, lebo pokaním uznávame svoju hriešnosť a zvrchovanosť Boha. Sám Ján o tom povedal: "Ja vás krstím vodou. On vás bude krstiť Duchom Svätým a ohňom."

Jedine Kristus mohol odpúšťať hriechy, pretože on "je rovnakej podstaty s Otcom", on je Synom Božím, pravý Boh a pravý človek, preto môže odpúšťať hriechy. Keď farizeji počuli, že odpúšťa hriechy mali dve možnosti. Buď uveriť, že je skutočne pravým Bohom - lebo iba Boh môže odpúšťať hriechy - alebo ho obviniť z rúhania, že hoci "je človekom robí sa Bohom".
Preto aj keď dáva moc odpúšťať hriechy apoštolom, najprv na nich dýchne a povie im "prijmite Ducha Svätého". Moc, ktorú práve dostali nie je od nich ale od Boha, táto moc je im iba prepožičaná, oni nie sú pramene odpustenia ale iba nástrojom.

Hovoríš, že evanjelium nemáme chápať? Vieš vôbec čo znamená viera? Viera nie je nejaký slepý náboženský pocit, ktorý vyviera pod nátlakom srdca a mravne sformovanej vôle ale je skutočným súhlasom rozumu, s pravdou prijatou z vonka - z počutia. Ak ty ideš na sv.spoveď, pretože po spovedi sa cítiš lepšie, ale nechápeš podstatu sv. spovede, aké ovocie ti prinesie? To môžeš rovno ísť a povedať svoje hriechy niekomu zo svojich blízkych. A účinok bude ten istý. Viera nestojí na emóciach ale na poznaní!

Ty napíšeš: "Ja bude čítať a čítam evanjelium, ale neuvažujem" Chápeš vôbec aké parodoxy mi to tu píšeš? Ako si sám odporuješ? Ako môžeš "neuvažovať" ak si prijal vieru, že Kristus nie je Boh? Takýto záver môžeš dostať iba skrze úvahu. Ako môžeš napísať, že " Ježiš náímdaáva najavo, že evanjliom nám nebola daná plná pravda celého evanjelia," ale potom napíšeš "vedel, že toto nám na spasenie musí stačiť." Ak by nám to stačilo, prečo by povedal "Pošlem vám Tešiteľa, z môjho zoberie a zvestuje vám (...) Uvedie vás do plnej pravdy". Boh nechce, aby sme poznali len časť pravdy, ale celú pravdu, pretože Sv.Písmo hovorí "Boh chce, aby boli všetci ľudia spasení a poznali pravdu". Spása je v pravde!

Aká je to viera, ktorá je mechanická, a ktorá nič nechápe? Veď práve vo viere sa musí zhodovať rozum s pravdou. O Panne Márii sa píše "Ale Mária zachovávala všetky tieto slová vo svojom srdci a uvažovala o nich." Lk 2, 19 A ty napíšeš "Akonáhle sa začne laborovať s chápaním, či pochopením, dostavájú sa do cirkvi veci, ktoré tam nepatria."?

Pýtaš sa ma "Evanjelium hlása, že ježiš je kristus pravý boh ? Kde si to tam našiel ????? Či máš iné evanjelium ?"
Nejdem to tu celé kopírovať, tak si prosím prečítaj v téme diskusneforum.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk príspevky 2, 3 a 4.
Ak chceš poznať odpoveď na tvoju otázku riadne si prečíťaj dané príspevky, pomaly, viac krát a hľavne uvažuj!

Akože chceš pochopiť väčšie veci, keď nechápeš ani tie menšie? Mlieko ti znova treba podávať a nie pevný pokrm!
Súhlasí Krištof


57.
označiť príspevok

elemír muž
   13. 4. 2019, 08:36 avatar
O čo viac si pochopil ty, ak si neuveril otcovi ježiša krista, nášmu bohu, ktorý povedal:

Ty si syn boží, mesiáš.

Toto je jasný dôkaz, že patríte tomu, komu ste uverili., veď ešte aj boha chcete otáčať, ako sa vám to páči ????
Ste všetci rovnakí aj oroszom dokopy, má plné ústa ježiša krista, ale niektorým nedovolí slúžiť omše akolkýách dobrých vylúčil z cirkvi,a pri tom on sám pristúpi k ježišovmu oltáru so znakom egyptských bohov, ktorý je pomaly väčší ako on sám.

Ešte mojžiš a aron bojovali s nimi a on sa nehanbí zobrať do rúk kristovo telo a krv pod znakom týchto bohov.

Neznamená, že názor väčšiny a stokrát opakovaná lož je pravda.

Odháňa od seba exorcistov, naopak, ak miluje ježiša a určite mu zostali niekde v duši na pozadí pozostatky lásky k ježišovi, nech zavolá exorcistov späť a nech si vytrpí od nich tolko bolu, kolko znesie jeho naozajstnáá láska k ježišovi.

Ja som tiež pocítil staršnú moc tohoto nílskeho kríža, ale pomaly, pomaly sa mi podaroli premeniť vo mne jehom moc na prach a teraz mám iný názor na neho ako pred týždňom, pre túto obrovskú nádej ho prosím a modlím sa za neho .


56.
označiť príspevok

elemír muž
   11. 4. 2019, 19:37 avatar
Ako hovorí ježiš samarijčanke pri jákobovej studni, boh vyhľadáva ľudí, ktorí ho vyznávajú v duchu a v pravde.
Pokial bude satan najväčším nepriateľom krista, nemôžem žiť pod prekliatím, aj keby si tu toho napísal sto strán, lebo to všetko sú satanove lži, ktoré nemajú z ježišom nič spoločné, lebo kto žije pod kliatbou, musí poslúchať toho, od koho kliatba prišla. A opreto aj exkomunikácia z takejto cirkvi znamnená odísť spod satana k ježišovi.
To je to druhé narodenie. A ja som mal to šťastie od boha, že už som to zažil.
Samozrejme, že ešte nie je všetkým dňom koniec a ak nám vo fatime mária prisľúbila , že tento satan bude nakoniec porazený a na svete nastane konečne pokoj, ktorý tu mohol byť už od fatimského zjavenie, všetci tí, čo ho teraz na cirkvi udržujú a nedovolia ho zrušiť, tých bude čakať odmena ešte na tomto svete. Ježiš nemôže byť tam a pri tých, čo uznavajú satana a aj jeho. Každý človek sa musí rozhodnúť sám, lebo nemožno slúžiť dvom sluhom lebo iba jednému môžeš slúžiť a druhého nenávidieť.Keď skončil ježiš pokúšanie satanom: Pánovi bohu svojmu sa budeš klaniať a jedine jemu budeš slúžiť.

A znova som sa pokúsil a znova to nevyšlo, ale ona nám prisľubila, že nakoniec predsa jej nepoškvrnené srdce zvíťazí a na svete nastane konečne mier, a do tej doby bude stále tiecž na svete nevinnáí krv, nevinná krv , ktorá bude zaplatená božím hnevom.

Akonáhle zrušíte kliatbu na cirkvi, nastane na svete dobro a máte šancu na odpustenie, lebo sa čakalo a čaká, že to urobíte , ale ak to neurobíte a bude to musieť urobiť nebo za vás, ako to nariadilo cirkvi vo fatime, dostanete odmenu, ktorá je tam priľúbená.

Na tom asi nezáleží, či ten, ktorý to urobí, tomu bude tiecť po brade mlieko, alebo víno, čo znesie tvrdý, alebo iba mäkký pokrm, lebo tak, ako bola cirkvi prisľúbená druhá svetová vojna a ona sa stala, lebo sa naplnilo to, čo bolo povedané. Tak každý, kto nedovolil s tým pohnúť, bude vystavený božiemu hnevu.

A znamení pribúda a rastie aj zodpovednosť tých, čo hľadajú pravdu a aj tých, čo ju zatracujú, teda jeden z dvoch sa bude tešiť a druhý kvíliť.

Lebo slová premenenia sú nad všetky zaklínadla sveta a ježišovi bude predložená všetka zloba sveta a nakoniec aj smrť.

Veru, veru hovorím vám, nebo a zem sa pominú, ale moje slová sa napominú.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 21:07,  Ked obaja, tak spokojní. Opakuj si to prakokot. Nominativ mnozneho cisla: Obaja budete...
dnes, 21:02,  Nas bohem zmizol. Isiel si poplackat. *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13 Frustracia je...
dnes, 20:41,  Mala mu ujebať medzi varlatá. *13*13*13*13*13
dnes, 20:40,  Minule sa zakradal po dvore, aby ho sestra nevidela. A skoro ho osratou metlou ujebala....
dnes, 20:40,  Ale veď to si môže natrieť na 9 centový chlebík ňi ? *13*13*13*13*13*13
dnes, 20:39,  Aspon si zasrate trenky operie, ani ich zobliect nemusi. *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13
dnes, 20:38,  Veď ujebe matke prachy ňe ? *13*13*13*13*13
dnes, 20:37,  Pomôže mu to ? Veď lož nezmyje, či ? *13*13*13*13
dnes, 20:37,  Z "renty", co ti vyplaca socialka to veru neutiahnes. *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13...
dnes, 20:33,  Keď bude stať krabička 35 dolarov ako v Australii potom to bude normálna cena konečne
dnes, 20:32,  Chod sa okupat do koryta. Smrdis. *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13
dnes, 20:31,  Rodak lož a bludy v tvojom prípade musi byť su sučasťou tvojej duševnej poruchy rovnako ako...
dnes, 20:31,  Plesen z chlebika a lacna whisky zacala unho ucinkovat. *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13
dnes, 20:30,  Od r. 2021 budú zdražovatt cigarety
dnes, 20:28,  To nie je o domove, ale o trvalom bydlisku. To si nevedel, prakokot? *13*13*13*13*13*13*13*13*13...
dnes, 20:23,  Tak nabudúce nezačni podjebovať a nemusí to byť. *04
dnes, 20:21,  Prečo si taká nevďačná ? *11*13
dnes, 20:20,  Človeka poznáš po reči. Ako ťa naučili tak píšeš
dnes, 20:20,  Ma nezaujíma. .. *04
dnes, 20:18,  Veď aj balkón sa ráta za " von " či ? *04
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Genialita veľké dielo začína, ale len vytrvalosť ho dokončí.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(192 735 bytes in 0,405 seconds)