hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Anjeli počúvajú hlas jeho slova (nie tvoje).

príspevkov
3
zobrazení
89
tému vytvoril(a) 18.2.2024 21:16 Yanko
posledná zmena 20.2.2024 23:14
1
18.02.2024, 21:16Keď som sa ešte stále modlil, Gabriel, ktorého som videl už vo svojom prvom videní, ku mne náhle priletel v čase večernej obety. Chcel mi dať nahliadnuť a povedal: "Daniel, teraz som ti prišiel vysvetliť význam toho všetkého. Vo chvíli, keď si sa začal modliť, prehovoril Boh. Som tu, aby som ti povedal, čo povedal, pretože Boh ťa veľmi miluje.
Daniel 9,21-23


Žalm 103,20
hovorí, že anjeli sú poslušní "hlasu jeho slova". Kto dáva Božiemu slovu hlas? Robíš to TY. Zakaždým, keď nahlas hovoríte Písmo, dávate hlas jeho slovu a anjeli naň reagujú. Keď poviete: "Otče, ďakujem ti, že ma dnes nepostihne nič zlé a k môjmu domu sa nepriblíži žiadne zlo ani choroba," anjeli počúvajú hlas, ktorý vyslovuje Božie slovo. Anjeli nemôžu čítať vaše myšlienky - preto hovorte jeho slovo!


Chcem vás dnes povzbudiť, aby ste študovali Božie slovo a zapamätali si niektoré verše. Naučte sa hovoriť Božie slovo, keď vás premáha strach. Božia moc drieme v jeho slove, kým ho nevyslovíte. Keď to urobíte, jeho slovo sa stane účinnou silou vo vašej situácii a postaví sa proti všetkému, čomu čelíte.

V Židom 1,14 sa píše, že Boží anjeli sú "všetci služobní duchovia, poslaní slúžiť tým, ktorí majú zdediť spasenie". Všimnite si, že sa tu nehovorí "slúžiť", ale "kvôli" - kvôli tým, ktorí majú zdediť spasenie (to sa týka Božích detí, teda vás a mňa). To je podstatný rozdiel. Anjeli čakajú na našu aktivizáciu, čakajú na inštrukcie. My musíme hovoriť, aby sme ich aktivovali. Čakajú, aby reagovali na naše slová; nebudú automaticky reagovať na každú našu potrebu.

Anjelov uvediete do pohybu, keď poviete: "Zachráni ťa z osídla lovca a od všetkej skazy." To znamená, že anjeli sú v pohybe. Uveďte do pohybu svoju nebeskú armádu, keď vyhlásite: "Aj keby tisíc padlo po tvojom boku a desaťtisíc po tvojej pravici, nezasiahne ťa." Sám náš Pán Ježiš dokázal, aké dôležité je nahlas vyslovovať Božie slovo, keď na púšti trikrát povedal "Je napísané" a potom zakaždým citoval Božie slovo. Neviem, čo urobíte vy, ale ja určite budem hovoriť Božie slovo!
👍: qwert
none
2

1. Yanko 18.02.2024, 21:16

Keď som sa ešte stále modlil, Gabriel, ktorého som videl už vo svojom prvom videní, ku mne náhle priletel v čase večernej obety. Chcel mi dať nahliadnuť a povedal: "Daniel, teraz som ti prišiel vysvetliť význam toho všetkého. Vo chvíli, keď si sa začal modliť, prehovoril Boh. Som tu, aby som ti povedal, čo povedal, pretože Boh ťa veľmi miluje. Daniel 9,21-23 Žalm 103,20 hovorí, že anjeli sú poslušní "hlasu jeho slova". Kto dáva Božiemu slovu hlas? Robíš to TY. Zakaždým, keď nahlas hovorít...

18.02.2024, 21:17
O čom točíš?
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 88 447 B vygenerované za : 0.114 s unikátne zobrazenia tém : 50 118 unikátne zobrazenia blogov : 885 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Ahojte som tu noví a volám sa vlado mam 33 rokov a stala sa mi nečakaná udalosť s ktorou si neviem poradiť a potreboval by som od ľudí súrne potrebujem pomôcť☹️ chcel by som sa opýtať či sa tu nenájde dobrý človek ktorý by mi vedel pomôcť do výplaty...

citát dňa :

Keď sa budeš cítiť najhoršie, tak si spomeň, že aj tá najhoršia hodina má iba 60 minút.