Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Ako môže byť všemohúci niekto, kto niečo nemôže?

239
reakcií
5158
prečítaní
Tému 14. apríla 2012, 16:43 založil Antidogmatik.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   14. 4. 2012, 16:43 avatar
Napríklad: Môže Boh urobiť takú veľkú guľu, aby ju neuniesol?


3.
označiť príspevok

brumo muž
   14. 4. 2012, 17:57 avatar
Boh je veľký sráč, narobil tu toľko guli, že teraz nevie čo s nimi, rozutekali sa mu a kto to teraz dá do poriadku...


239.
označiť príspevok

Ranexill muž
   16. 4. 2012, 19:46 avatar
Dávno je to v poriadku, ved aj ty si si 2 gule uchytil.


5.
označiť príspevok

Krištof
   14. 4. 2012, 18:59 avatar
Božia všemocnosť sa zrejme vzťahuje len na realitu, nie na ľudské čisto subjektívne myslenie, paradoxy, spájanie nezlúčiteľného a pod. Sú veci, ktoré si možno pomyslieť a vyjadriť ich jazykom, no nie sú v súlade s pravidlami reálneho sveta, neplatia v ňom. Ani ľudia pri všetkom svojom pokroku nemôžu vytvoriť hranatý kruh alebo okrúhly štvorec. Definícia nepustí. Nemôžeme ísť severo-južným ani západo-východným smerom, lebo by nás roztrhlo. Sú subjektívne myšlienky, ktoré v súlade s pravidlami reality sú, povedzme normálne myšlienky, subjektívno-objektívne, no sú aj čisto subjektívne myšlienky.
Takže aj tá všemohúcnosť sa môže týkať len reálnych vecí, napr. moc nad prírodou a pod., hoci príroda má svoje zákony, ktorými sa riadi. Ide o neporovnateľne väčšiu moc než má napr. človek, hoci ľudské ego je niekedy nafúknuté až až.

V inej téme niekto uviedol, že Božia všemohúcnosť je nemožná pri ľudskej slobodnej vôli. Je pravda do iste miery, že keď majú ľudia slobodu, Boh do toho nemôže zasahovať, inak by to nebola sloboda. Teda je na konkrétnych ľuďoch, či sa dajú slobodne na stranu Boha, alebo nie. Jední sa rozhodujú tak, druhí onak. V konečnosm dôsledku však tí, ktorí boli v rozpore s Bohom, skončia ako nepodarené výrobky v ohni, a tí, ktorí budú s ním v súlade, dostanú veľkú odmenu.
Súhlasí red rose


7.
označiť príspevok

ruwolf muž
   14. 4. 2012, 19:04 avatar
Ľudské myslenie je čisto hmotná - elektro-chemická záležitosť.
Človek je súčasť prírody.

Logika sú sú zákony vychádzajúce - pozor, prekvapenie - z prírodných.

Slobodná vôľa nejestvuje - nik nevie dať ani 1 príkladík, kde sa uplatňuje - ani Ty si ho zatiaľ neuviedol.


9.
označiť príspevok

Krištof
   14. 4. 2012, 19:08 avatar
Uvádzaš tu určité tvrdenia, aj straw-manov, ale nedávaš k nim dôkazy.


11.
označiť príspevok

ruwolf muž
   14. 4. 2012, 19:12 avatar
Všetky tie tvrdenie vychádzajú z pozorovania skutočnosti.

Zničíš mozog, zničíš človeka - chemicky vypneš mozog, vypneš mu vedomie a myslenie.

Čo je v mojom príspevku straw-man? Vieš Ty vôbec, čo to slovko znamená?
Súhlasí majomajo


16.
označiť príspevok

Krištof
   14. 4. 2012, 19:25 avatar
Straw-man v tvojom príspevku je písanie o tom, že "Ľudské myslenie je čisto hmotná - elektro-chemická záležitosť." Táto téma nie je o tom, ani ja som nepísal, že myslenie je duševné či duchovné. Písal som len o tom, že sú niektoré také veci, čo si môžeme myslieť a aj ich vyjadriť jazykom, ale nie sú v súlade s pravidlami objektívnej reality, nedajú sa v nej v princípe úspešne použiť. Ide o čisto subjektívne myslenie. Napríklad myšlienka hranatej guli, alebo predstava blázna, že vie lietať a keď zoskočí zo sklaly, padne dole...
Súhlasí red rose


17.
označiť príspevok

ruwolf muž
   14. 4. 2012, 19:32 avatar
Straw-man je niečo, čo dáš oponentovi do úst - hoc to nepovedal - a potom tento Tvoj výmysel vyvraciaš, akoby to povedal. - Kde som také niečo urobil?

Napísal si "len na realitu, nie na ľudské čisto subjektívne myslenie," - čím si oddelil ľudské myslenia od fyzickej reality - či nie?

Sú možné svety, kde je aj hranatý guľa možná aj lietajúci ľudia.


26.
označiť príspevok

Krištof
   14. 4. 2012, 19:47 avatar
Nepísal som, či myslenie je alebo nie je fyzické. A ty reaguješ, akoby som to písal.

To je všeobecne aj medzi materialistami akceptované, že existuje aj subjektívny svet človeka, napr. sny, a subjektívne myslenie, ktoré nie je zjavne v súlade s objektívnou realitou, nie je možné ho v nej uplatniť (príklady som už uvádzal).

Tak neviem, aké všelijaké svety sú podľa teba možné. Hranaté kruhy, okrúhle štvorce, ľudia s krídlami ako vtáci, lietajúci kôň Pegas... Sú možné aj duchovné svety?


31.
označiť príspevok

ruwolf muž
   14. 4. 2012, 19:55 avatar
Tak vysvetli vetu "Božia všemocnosť sa zrejme vzťahuje len na realitu, nie na ľudské čisto subjektívne myslenie", pretože ja so to ako vyčlenenie myslenia od reality inak neviem vysvetliť.

"To je všeobecne aj medzi materialistami akceptované, že existuje aj subjektívny svet človeka, napr. sny, a subjektívne myslenie, ktoré nie je zjavne v súlade s objektívnou realitou, nie je možné ho v nej uplatniť (príklady som už uvádzal)." - tak toto je straw-man jak delo.

Neviem, čo myslíš pod duchovnými svetmi - že jestvujú nejaké bytosti, ktoré bežne sú mimo nášho sveta a občas sem vstúpia? Áno, samozrejme, teoreticky je to možné, ale nič také ešte nebolo pozorované.


44.
označiť príspevok

Krištof
   14. 4. 2012, 20:11 avatar
Nuž pokúsil som sa to vysvetliť v kontexte. Ľudia vlastne poznajú dva svety, dve reality: objektívnu a subjektívnu. Ide o dve reality, jedna je tá bežná, vonkajšia má svoje pravidlá - ľudia chodia po zemi, vtáci majú krídla, kruh je okrúhly atď.; a druhá je tá subjektívna: môžeme v nej myslieť aj v rozpore s tou prvou, či už vedome alebo "bláznivo", sny, hranatá guľa, ľudia s krídlami ako vtáci, logické paradoxy atď.

Sloboda. Samozrejme, nehovorím o absolútne ľudskej slobode, len relatívnej. Nejde o niečo izolované od ostatného života, lež súvisí s ním celkovo, s dobrom a zlom (etika), zdravím a chorobou, charakterom a pod. Relatívna znamená aj to, že keď človek robí sústavne zlé vec, napr. kradne, môže sa mu to stať zlozvykom a tým kvázi stráca slobodu. Ale dôsledkom sa aj tak nevyhne, tie na neho dopadnú tak či tak. A toho si môže byť vedomí. A na druhej strane v slobode sa dá zlepšovať, keď človek nerobí sústavne zlé veci, nemyslí negatívne a pod., skôr naopak. Potom aj dôsledky toho sú pozitívne. Niektorí ľudia sa rozhodujú pre tú alternatívu a niektorí pre opačnú. Niektorí sú zas niekde uprostred, môžu si voliť na základe rôznych pomienok, motívov vonkajších i vnútorných. Veľa závisí od myslenia a emócií, či sú pozitívne alebo negatívne: od dobrej alebo zlej vôle. Dobrá vôľa veľa zdolá.


50.
označiť príspevok

ruwolf muž
   14. 4. 2012, 20:19 avatar
Zase zle - nemôžeš si vymyslieť čokoľvek, je to dané tým, čo poznáš a kapacitou Tvojho mozgu, čo dokáže spojiť.
Nedokážeš si predstaviť hranatú guľu. Ani logický paradox.

V druhom odstavci hovoríš len o etike - sloboda je zrejme niečo iné.


67.
označiť príspevok

Krištof
   14. 4. 2012, 20:31 avatar
Ide o to, že človek si môže myslieť a povedať aj to, čo je len subjektívne, čo "reálne" neexistuje, neplatí, napríklad tú hranatú guľu. Predstaviť si však nemôže úplný nezmysel, už kvôli definícii tej veci. No môže si predstaviť iné "nareálne" veci, napr. ľudí s krídlami ako vtáci. A hlavne je to nerealizovateľné. Preto nemôžem chcieť, aby to niekto zrealizoval, hoc aj Boh


73.
označiť príspevok

ruwolf muž
   14. 4. 2012, 20:35 avatar
Povedať a myslieť sú 2 rôzne veci.


216.
označiť príspevok

regulus muž
   15. 4. 2012, 00:33 avatar
Mozog nielen mysli, ale mozog aj prikazuje. Ak neprikazuje, este neznamena, ze nemysli. Ale ako pri vacsine absurdnych veci sa da aplikovat post hoc, ergo propter hoc, aj tu sa da, len absurdne sa nam zda, ze sa odvazime nieco take spochybnit. Pravda je nedelitelna. Musi obstat v kazdom smere a za kazdych okolnosti, pri akomkolvek argumente.


57.
označiť príspevok

rains
   14. 4. 2012, 20:26 avatar
"Slobodná vôľa nejestvuje - nik nevie dať ani 1 príkladík, kde sa uplatňuje - ani Ty si ho zatiaľ neuviedol."
dokaz slobodnej vole: mozes verit v Boha a nemusis. On Ta nenuti aby si v neho veril


59.
označiť príspevok

ruwolf muž
   14. 4. 2012, 20:29 avatar
Moje poznatky mi nedovoľujú veriť, nútia ma neveriť.

Niekto má iné zážitky a potreby a tie ho nútia veriť.


66.
označiť príspevok

rains
   14. 4. 2012, 20:31 avatar
59. podstatne je to, ze mozes verit a nemusis. Je to zcela na Tebe.


60.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 4. 2012, 20:29 avatar
Prečo teda rodičia nútia svoje detičky na náboženstvo ? Je to porušenie Božej vôle, nie je to odporučenie cirkvi v mene toho istého Boha ?
Súhlasí red rose


61.
označiť príspevok

rains
   14. 4. 2012, 20:30 avatar
60: pytaj sa rodicov tych deticiek, nie mna.


68.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 4. 2012, 20:31 avatar
No ale v 57 si tvrdil niečo čo s tým vyslovene súvisí.......


72.
označiť príspevok

rains
   14. 4. 2012, 20:34 avatar
68. nesuvisi to spolu, len ty si to spajas dokopy.
kedze nie si obdareny duchom, tak ti to vysvetlim po lopate. BOH samotny ta nenuti v neho verit. to ze ta mamicka a otecko nutia je druha vec. comprende amigo?  


74.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 4. 2012, 20:38 avatar
Máš pocit, že v mojej 60 som to nevysvetlil dostatočne ? Obdarený duchom znamená že verí čomukoľvek ? 


105.
označiť príspevok

rains
   14. 4. 2012, 21:34 avatar
74. co si vysvetlil? "Prečo teda rodičia nútia svoje detičky na náboženstvo ? Je to porušenie Božej vôle, nie je to odporučenie cirkvi v mene toho istého Boha ?" napisal si totalnu kravinu. NIc si nevysvetlil. Rodicia Ta mozu nutit verit aj v snehulienku, trpazlikov a mocne zle kralovne, ale Ty sam sa rozhodnes a dobrovolne ci to prijmes alebo nie. Ci v nu budes verit alebo nie.
snad to uz chapes.
obareny duchom znamena, ze nevypleta sprostosti a nemiesa jablka s hruskami  
Súhlasí Sóley


109.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 4. 2012, 21:36 avatar
Aha čiže 4ročné dieťa sa samo rozhodne ? Alebo niekolkotýždňový kojenec ? Na základe čoho tí rodičia nútia deti veriť ? Iba tak zo špásu ?


115.
označiť príspevok

rains
   14. 4. 2012, 21:41 avatar
potrebujes specialny pristup alebo to mas len posadnutost? Rodicia nutia deti verit na zaklade toho, ze veria oni a myslia si, ze vedia vsetko lepsie.
ale kazdy ma slobodnu volu a vzdy sa moze sam rozhodnut, az dospeje cas, ci bude verit alebo nie. Uz to teraz chapes?


119.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 4. 2012, 21:43 avatar
Ale veď to nie je pravda čo tvrdíš, rodičom to vnucuje cirkev . Kedy dieťa nadobudne slobodnú vôlu ?


122.
označiť príspevok

rains
   14. 4. 2012, 21:47 avatar
119. aha..takze cirkev to vnucuje rodicom a ti su dusevni mrzaci a su hlupe ovce a tuto svoju krepost prenasaju na svoje deturence. Uzasny svet plny kretenov )). Ovce, hlupe masy, debili
dieta nadobudne slobodnu volu vtedy, ak bude mat dostatok informacii, skusenosti a vedomosti a samo sa rozhodne.
/tvoj pripad to nie/  


125.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 4. 2012, 21:49 avatar
Nooooo, strašenie detičiek povedzme 15 rokov , to nie je nijaké ovplyvnenie, že........


130.
označiť príspevok

rains
   14. 4. 2012, 21:56 avatar
125. do 18 rokov su to deti, aj ked adolescenti. Ale ked budu mat dostatok vedomosti sa mozu slobodne rozhodnut, ci budu verit alebo nie


133.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 4. 2012, 21:58 avatar
No ale tu sa tvrdí, že Boh dal ľu´dom slobodnú vôlu, takže deti do 18 rokov nie sú ľudia ? Dokonca niekto tvrdí, už spojená spermia s vajíčkom je človek ktorého treba chrániť......


134.
označiť príspevok

rains
   14. 4. 2012, 22:01 avatar
133. ty vazne potrebujes specialny pristup.
aj deti su ludia si predstav.
kto to tvrdi?


135.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 4. 2012, 22:03 avatar
Predsa ty, vraj deti až po 18 roku sú schopné slobodne sa rozhodnúť vo veci viery.......


137.
označiť príspevok

rains
   14. 4. 2012, 22:07 avatar
135. ja tvrdim, ze spojenie vajicka a spermie je dieta? ) lol... si kompletny? ovladas ty svoje telo alebo ono teba? stretnete sa vy dvaja vobec niekedy?
dieta sa moze rozhodnut aj skor, nemusi cakat do 18-ky. Len ***** ako ty to nepochopi.


139.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 4. 2012, 22:09 avatar
Kde som napísal, že ty tvrdíš o spojení spermie a vajíčka ? Vidím že už ti ide pena z úst a to sa iba slušne pýtam....... 


140.
označiť príspevok

rains
   14. 4. 2012, 22:11 avatar
v 134 som sa pytal kto to tvrdi s tou spermiou a vajickom...v 135 si napisal ze ja... kde vidis, kde mi ide pena z ust? lol.


141.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 4. 2012, 22:13 avatar
Prosím čítaj čo je v 135 napísané a nie to čo si ty interpetuješ .......


143.
označiť príspevok

rains
   14. 4. 2012, 22:15 avatar
141. naco, mas vysvetlene nizsie...problem s pisanym slovom? )))))))))))))))))))))
na interpretacie /doslova imbecilneho razu/ si tu majstrom Ty hahahaha


144.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 4. 2012, 22:16 avatar
Pena začala skôr a pokračuje v 143. hehehehehehehe


146.
označiť príspevok

rains
   14. 4. 2012, 22:18 avatar
144. takze koniec diskusie? )))


147.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 4. 2012, 22:19 avatar
Tie tvoje predošlé urážky bola diskusia ?, no toto............


149.
označiť príspevok

rains
   14. 4. 2012, 22:22 avatar
ktore? omluvam sa...bola to moja chyba sa s tebou o tom bavit, ked to presahuje Tvoje mentalne schopnosti


151.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 4. 2012, 22:24 avatar
No aj v tvojom poslednom príspevku na mňa, veď si prečítaj po sebe čo si mi napísal......   


153.
označiť príspevok

rains
   14. 4. 2012, 22:26 avatar
151. si to zle vysvetlujes. to nebola urazka, ale zhodnotenie stavu. Ved som si chybu priznal, ze som sa nechal strhnut do diskusie s tebou. mal som to skoncit ovela skor. Prilis som na teba tlacil, podnecoval tvoj intelekt, ale zial nemas na to..moja chyba


157.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 4. 2012, 22:29 avatar
Intelekt sa okrem iného prejavuje aj spôsobom diskusie , argumentovaním a vyjadrovaním človeka a najmä tým že diskutuje k veci a nie o osobe prispievateľa........   
Súhlasí rains


159.
označiť príspevok

rains
   14. 4. 2012, 22:32 avatar
to je vsetko pravda co si napisal. len si tam doplne este aj pochopenie argumentov a spravna interpretacia /nie domyslanie/


161.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 4. 2012, 22:34 avatar
Veď ty si si vymyslel veci ktoré som nepísal..........


136.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 4. 2012, 22:07 avatar
Predsa ty, vraj deti až po 18 roku sú schopné slobodne sa rozhodnúť vo veci viery.....


112.
označiť príspevok

ruwolf muž
   14. 4. 2012, 21:40 avatar
Alebo inak - dokáže veriaci kedykoľvek ( slobodne? ;-) meniť názor tak, že sa stane neveriacim a potom zase hocikedy naspäť veriacim?

Pretože ja sa nedokážem tak jednoducho prestavať na veriaceho.


124.
označiť príspevok

rains
   14. 4. 2012, 21:49 avatar
112. a preco nie? kolko veriacih /alebo aj knazov/ stratilo svoju vieru v boha, boli neveriacimi a potom ju opat naslo? Svet nie je ciernobiely.
heh...fotonoid vravel cosi ine o Tebe ))


128.
označiť príspevok

ruwolf muž
   14. 4. 2012, 21:51 avatar
Áno, stratilo, ale na základe nejakého vonkajšieho podnetu. Svet, okolie, nás formuje. Ale to nie je sloboda predsa.

Fotón toho nakecááá - a väčšina z toho nie je pravda.


132.
označiť príspevok

rains
   14. 4. 2012, 21:58 avatar
a sloboda by to bola kedy? keby nebolo okolie, svet?

ach, taky krestan katolik, hlboko veriaci a klamar? no za to do nebicka nepojde


138.
označiť príspevok

ruwolf muž
   14. 4. 2012, 22:08 avatar
Neviem, slobodnú vôľu mi nik nevysvetlil, čo by to malo byť. Je to zrejme pocit, ktorý vychádza z iného dojmu, a to, že človek je oddelený od sveta a koná nezávisle na ňom.

Fotón nie je katolík, ale protestant, lentičiar cs.WikiPedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - on, chudák, možno aj tomu všetkému verí, čo vraví, neviem...


148.
označiť príspevok

rains
   14. 4. 2012, 22:21 avatar
vcelku je to jednoduche...sam sa rozhodnes, ci chces v neho verit alebo nie.

sa to az zle cita o tom hnuti. si to vysvetluju ako chcu..staci prijat krista a mas odpustene hriechy haha


154.
označiť príspevok

ruwolf muž
   14. 4. 2012, 22:26 avatar
Aj automat sám koná.  

No jo, zo všetkých fundamentalistov ide des, aj z biblických, tvz. evanjelikánov.


155.
označiť príspevok

rains
   14. 4. 2012, 22:28 avatar
automat kona tak, ako je naprogramovany.  

no jo...za tu dobu som si to vsimol.


158.
označiť príspevok

ruwolf muž
   14. 4. 2012, 22:30 avatar
Aj človek je naprogramovaný - geneticky, biologickým vývojom a neustále preprogramovávaný prostredím.  


160.
označiť príspevok

rains
   14. 4. 2012, 22:33 avatar
naprogramovany programom schopnym ucenia sa a rozhodovania.
Súhlasí ruwolf


163.
označiť príspevok

ruwolf muž
   14. 4. 2012, 22:38 avatar
Ale s čím príde do styku, vychádza z predošlého programu - a prvotný program je vrodený.


104.
označiť príspevok

Ónya žena
   14. 4. 2012, 21:33 avatar
hehehe..ono to tak nefunguje v tom Božom zákone Antidogmatik vieš,.. funguje to tak, že Boh zariadi aby sa veci pohli tak ako on chce...čiže urobí istý myšlienkový "posun " cez ľudskú myseľ a dovedie ho k tomu , aby ten NIEKTO urobil tú veľkú guľu a aby NIEKTO NIEČO vymyslel ako ju unesie.  


237.
označiť príspevok

piskotka žena
   16. 4. 2012, 19:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.238.
označiť príspevok

Ranexill muž
   16. 4. 2012, 19:44 avatar
Boh je realne nečinny piskotka. Ten ko...t co i hovorí Boh to i tak nevie robiot a neustale podlieha vasnam a citom na ktorých zaklade odmenuje nepsravnych ludi..


240.
označiť príspevok

piskotka žena
   16. 4. 2012, 19:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.2.
označiť príspevok

clear1 muž
   14. 4. 2012, 16:45 avatar
Za chvíľu tu budú JEHO fanúšikovia a oni Ti to vysvetlia  


4.
označiť príspevok

Eupsychius muž
   14. 4. 2012, 18:31 avatar
Boh môže všetko a všetko je súčasťou Boha, Boj je To z čoho vzniká všetko ... Boh je priamou príčinou, zdrojom i mierou všetkého bytia ... raz to pochopia i zasrani, šťandy, nihilisti, či ateististickí satanisti na tomto diskusnom fóre.      


6.
označiť príspevok

viluette muž
   14. 4. 2012, 19:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

Eupsychius muž
   14. 4. 2012, 19:38 avatar
A dáma nevypustí z klávesnice slovo "chujoviny" ...  


20.
označiť príspevok

viluette muž
   14. 4. 2012, 19:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

Eupsychius muž
   14. 4. 2012, 19:43 avatar
Koho si tvoja hlavička ne-dámy predstavuje pod pojmom "veriaci"? ...  


24.
označiť príspevok

viluette muž
   14. 4. 2012, 19:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.29.
označiť príspevok

Eupsychius muž
   14. 4. 2012, 19:52 avatar
Mylný úsudok dievka nešťastná. Bazírovanie na veľkom B vychádza čisto z koncepcie jediného Boha. Okrem toho, že je to korektné označenie "stvoriteľa", tak je to aj praktické. Čo sa nadávok týka, tak nadávam ako pohan, nie som žiaden dogmatický aleluják ako by sa ľuďom nenávidiacim či popierajúcim Boha mohlo zdať. Pre vás je každý, kto verí v existenciu Boha je apriori fanatickým RKC loosrom. Ale to je vaša chyba, nie moja ...  


36.
označiť príspevok

viluette muž
   14. 4. 2012, 20:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.43.
označiť príspevok

Eupsychius muž
   14. 4. 2012, 20:09 avatar
- To že si pokrstená a birmovaná nič neznamená.
- Prečo monoteisti označujú Boha s veľkým B si môžeš sama vygoogliť, prečo si myslíš, že som povinný ti základné veci písať ja? Naštuduj si to sama.
- Presvedčenie beriem z reakcií ľudí na tomto fóre.
- Cirkvi sú cirkvami a Boh je Bohom, nemiešaj to dokopy ...


49.
označiť príspevok

viluette muž
   14. 4. 2012, 20:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.56.
označiť príspevok

Eupsychius muž
   14. 4. 2012, 20:25 avatar
Ak chceš diskutovať o bohoch s malým b, tak si diskutuj, ale nie so mnou, lebo ja som sa bavil o Bohu. Ak boh bude pre teba vždy len pojem s malým b tak sa nemáme o čom baviť.
Ja ľudí poznám a reakciami sa zaoberám, ale len do tej miery, ktorú uznám ja za vhodnú. Nikto mi nebude rozkazovať na čo a kedy a do akej miery mám reagovať. Pre mňa nie je podstatné, či si o mne myslíte, či som zbabelec, ktorý uteká z diskusie. Ja sa rozhodujem sám ktorá diskusia má pre mňa význam a ktorá ho už stratila...


64.
označiť príspevok

viluette muž
   14. 4. 2012, 20:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.69.
označiť príspevok

viluette muž
   14. 4. 2012, 20:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.80.
označiť príspevok

Eupsychius muž
   14. 4. 2012, 20:44 avatar
Ale veď ja ti nič nenútim. Ja ťa nenútim ani so mnou diskutovať, to teba láka diskutovať so mnou ...   ...

To aký som posúdiť po pár mojich príspevkoch nedokážeš.

Lúčim sa s tebou, ušúlal som si cigaretku a idem nakŕmiť psov, poliať chilli papričky a paradajky do skleníka. Boh nech je k tebe milostivý dievka...  
Súhlasí Ónya


85.
označiť príspevok

Sóley žena
   14. 4. 2012, 20:56 avatar
Eukalyptus, Bohu by sa veru Tvoja záľuba v tabakizme nepozdávala.
Súhlasí clear1


93.
označiť príspevok

viluette muž
   14. 4. 2012, 21:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.94.
označiť príspevok

Sóley žena
   14. 4. 2012, 21:22 avatar
Mne v kostole hostiu nedajú, aj keď mám sv. prijímanie. Asi dávajú len takým, čo chodia pravidelne.


95.
označiť príspevok

viluette muž
   14. 4. 2012, 21:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.98.
označiť príspevok

Sóley žena
   14. 4. 2012, 21:29 avatar
Čo ja viem. Ja som tam bola naposledy v 19-tke, keď som nosila pod strdcom moje nemanželské dieťa a prišlo mi to celé strašne vtipné. Farár robil predvolebnú kampaň KDH, hovorili o tom, že kresťania predsa nemôžu voliť strany, ktoré podporujú homosexuálne manželstvá a nikto sa veru netváril, že by mi chcel niečo dať. Vlastne som mala pocit, že sa tam každú chvíľu samovznietim.


101.
označiť príspevok

viluette muž
   14. 4. 2012, 21:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.106.
označiť príspevok

Sóley žena
   14. 4. 2012, 21:35 avatar
Ja sa s farármi vôbec nebavím!


108.
označiť príspevok

viluette muž
   14. 4. 2012, 21:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.111.
označiť príspevok

Sóley žena
   14. 4. 2012, 21:39 avatar
Mne farári ani nepodpisujú papiere!  


113.
označiť príspevok

viluette muž
   14. 4. 2012, 21:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.117.
označiť príspevok

Sóley žena
   14. 4. 2012, 21:42 avatar
Vraj som. Čo by som si mohla dať podpísať farárovi? Okrem podprdy..))
Súhlasí viluette, clear1


96.
označiť príspevok

red rose žena
   14. 4. 2012, 21:24 avatar
soley,vymeň kostol  
Súhlasí viluette


90.
označiť príspevok

viluette muž
   14. 4. 2012, 21:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.83.
označiť príspevok

salbea žena
   14. 4. 2012, 20:49 avatar
hm Eupsychius zaujimavy prisp.,myslim ten pod cislom 56..
myslis si,ze si posilnis spojenie medzi Bohom a tebou s velkym B ?


8.
označiť príspevok

ruwolf muž
   14. 4. 2012, 19:07 avatar
Ak je tak, tak je to Najväščí Hnusák a Sráč, priam Diabol. 
Súhlasí clear1


18.
označiť príspevok

Eupsychius muž
   14. 4. 2012, 19:37 avatar
Tvoj názor beriem na vedomie, uži si ho a rochni sa v ňom čo najdlhšie...  


21.
označiť príspevok

ruwolf muž
   14. 4. 2012, 19:40 avatar
To nie je názor, to je dôsledok logiky.
Súhlasí clear1


23.
označiť príspevok

Eupsychius muž
   14. 4. 2012, 19:44 avatar
Tvojej zvieracej, pardon, prírodnej logiky? ...  


25.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 4. 2012, 19:46 avatar
Ooooo aká nadradenosť a nafúkanosť......prečo máš ten velikášsky pocit ?
Súhlasí ruwolf, clear1


27.
označiť príspevok

ruwolf muž
   14. 4. 2012, 19:49 avatar
Zrejme vie(prinajmenej tuší), že verí bludom, tak potrebuje akože kompenzovať zhodením toho, kto im neverí.
Súhlasí majomajo


35.
označiť príspevok

Eupsychius muž
   14. 4. 2012, 20:00 avatar
ruwolf: arogantnou a Boha zhadzujúcou poznámkou si reagoval ty na môj príspevok. Mohol si reagovať na mňa a môj názor, ale ty si zaútočil na Boha.
Ja tvrdím, že bludom veríš ty. A nepotrebujem k tomu žiadnych menších psov, ktorí mi budú fandiť. Ja si vystačím sám...  


41.
označiť príspevok

ruwolf muž
   14. 4. 2012, 20:07 avatar
Vidíš, toto je vysranosť veriacich - zaútočím na slová, blud a oni si to zoberú, akoby som útočil na nich.

Nechápem tú poznámku o psoch - to akože ja potrebujem nejakých menších psoch, ktorí mi budú fandiť? Na to si jak, "pre Boha", prišiel?
Súhlasí clear1


52.
označiť príspevok

Eupsychius muž
   14. 4. 2012, 20:20 avatar
Kto je to veriaci? Nechápem ako to so mnou súvisí...

O psoch potom...


55.
označiť príspevok

ruwolf muž
   14. 4. 2012, 20:22 avatar
V tomto prípade ten, kto verí v boha.


81.
označiť príspevok

Eupsychius muž
   14. 4. 2012, 20:46 avatar
Poznám ľudí, ktorí veria, že Boh neexistuje...


82.
označiť príspevok

ruwolf muž
   14. 4. 2012, 20:49 avatar
Keďže som vysvetlil (v 55.) moje slová, môžeš reagovať.


84.
označiť príspevok

ruwolf muž
   14. 4. 2012, 20:55 avatar
Poznám ľudí, ktorí veria, že nejestvuje Neviditeľný ružový jednorožec, Špagetové monštrum, Dedo Mráz, Babka Jaga, Yeti, Frodo Baggins, Harry Potter, Snehulianka a 7 trpaslíkov... a tých tiež nik nevolá veriacimi.
Súhlasí Sóley, majomajo, clear1


86.
označiť príspevok

Sóley žena
   14. 4. 2012, 20:58 avatar
Pri Špagetovom monštre som na vážkach, ale ružový jednorožec? Šialenci!
Súhlasí clear1


87.
označiť príspevok

salbea žena
   14. 4. 2012, 21:03 avatar
aj archeologicke dokazy byvaju casto zavadzajuce
Súhlasí red rose


88.
označiť príspevok

Sóley žena
   14. 4. 2012, 21:05 avatar
Hold, špagety sa dosť ťažko mumifikujú.


89.
označiť príspevok

salbea žena
   14. 4. 2012, 21:07 avatar
spagety nepatria do ziadnej etnickej skupiny,tym padom nema geneticku vybavu ,naco by ich mumifikovali


91.
označiť príspevok

Sóley žena
   14. 4. 2012, 21:10 avatar
Mačky tiež nepatria k žiadnej etnickej skupine a mumifikovali ich.
Súhlasí clear1


92.
označiť príspevok

salbea žena
   14. 4. 2012, 21:13 avatar
ale na zaklade skusenosti o Bohu si myslim,ze predsa by bolo vhodnejsie verit dokazom z domnelosti o identite napr.spagetoveho monstra..nebudeme Boha mumifikovat ani mojho elfa nie


70.
označiť príspevok

ruwolf muž
   14. 4. 2012, 20:32 avatar
(Tvoj Boh patrí medzi bohov, samozrejme.)
Súhlasí viluette


30.
označiť príspevok

Eupsychius muž
   14. 4. 2012, 19:55 avatar
majomajo: akceptovať niekoho názor je pre teba nafúkané? ... Ja považujem za nafúkanosť neustále preesviedčanie druhých o svojej subjektívnej pravde ...


32.
označiť príspevok

ruwolf muž
   14. 4. 2012, 19:56 avatar
Slovo "zvieracia" si s najväčšou pravdepodobnosťou použil úmyselne na zneváženie.
Súhlasí clear1


38.
označiť príspevok

Eupsychius muž
   14. 4. 2012, 20:03 avatar
Samozrejme, že úmyselne na zneváženie...  


33.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 4. 2012, 19:57 avatar
Tvoj názor v 23 si myslel vážne ?


37.
označiť príspevok

Eupsychius muž
   14. 4. 2012, 20:02 avatar
Nie, prečo sa pýtaš? S ľuďmi ako vy sa predsa vážne baviť nedá...      


39.
označiť príspevok

viluette muž
   14. 4. 2012, 20:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.47.
označiť príspevok

Eupsychius muž
   14. 4. 2012, 20:14 avatar
  ... Ja sa Boha nebojím, lebo som jeho súčasťou ...  


53.
označiť príspevok

viluette muž
   14. 4. 2012, 20:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.62.
označiť príspevok

Eupsychius muž
   14. 4. 2012, 20:30 avatar
Ano, som jeden z bohov. Jeden z vyvolených zástupcov Boha. Boh ma poveril potrestať tých, ktorí jeho meno píšu s malým b.


71.
označiť príspevok

ruwolf muž
   14. 4. 2012, 20:33 avatar
Ponáraš im ruky do roztaveného olova?


76.
označiť príspevok

Eupsychius muž
   14. 4. 2012, 20:39 avatar
ruwolf: ženy trestám iným spôsobom...


79.
označiť príspevok

viluette muž
   14. 4. 2012, 20:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.77.
označiť príspevok

viluette muž
   14. 4. 2012, 20:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.40.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 4. 2012, 20:04 avatar
Akými ľuďmi ? To preto lebo nezdielame tvoj názor ? Kde je tvoja schopnosť akceptovať iný názor ?


48.
označiť príspevok

Eupsychius muž
   14. 4. 2012, 20:17 avatar
majomajo: to vy nie ste schopní akceptovať odlišné názory, no vyčítate to druhej strane. A to na tomto fóre už dlhodobo... bohužiaľ...
Súhlasí red rose


51.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 4. 2012, 20:19 avatar
To nie je pravda, pravda je že som schopný akceptovať čokoľvek čo mi niekto jasne preukáže dôkazmi či logikou, či inými jasnými súvislosťami . To je postoj, ktorý ma ochraňuje pred podvodníkmi, lebo ich je dosť.
Súhlasí clear1


54.
označiť príspevok

ruwolf muž
   14. 4. 2012, 20:21 avatar
Tie názory nevieme akceptovať z 2 dôvodov:
(1) sú nanucované iným
(2) sú nebezpečné


65.
označiť príspevok

Eupsychius muž
   14. 4. 2012, 20:31 avatar
ruwolf: už trpíte takou pokročilou paranojou, že inak už reagovať ani neviete ...


46.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 4. 2012, 20:13 avatar
Inak prečo sa ty ozývaš, keď niekto útočí na Boha ?


58.
označiť príspevok

Eupsychius muž
   14. 4. 2012, 20:28 avatar
majomajo: lebo som mal chuť...


63.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 4. 2012, 20:30 avatar
Čiže ty ak máš na niečo chuť tak to jednoducho robíš bez ohľadu o čo ide ?


75.
označiť príspevok

Eupsychius muž
   14. 4. 2012, 20:38 avatar
majomajo: ale kdeže. Vôbec nie, robím to iba v niektorých prípadoch. Tu som to urobil v prípade Boha a v prípade potratov, lebo tieto dve otázky považujem za dôležitejšie, ako iné...


78.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 4. 2012, 20:41 avatar
Nuž mohol si hneď napísať ako to je nie odpoveďou LEBO........všetci máme svoje priority....


34.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 4. 2012, 19:58 avatar
Inak si vo svojom príspevku sám odporuješ........


42.
označiť príspevok

ruwolf muž
   14. 4. 2012, 20:08 avatar
Spojenie "subjektívna pravda" je oxymoron.


45.
označiť príspevok

Eupsychius muž
   14. 4. 2012, 20:12 avatar
Ok, berem a slovné spojenie "subjektívna pravda" beriem späť a nahrádzam ho slovným spojením "subjektívne hypotézy" ... Spokojný? Už je to korektné aj z tvojho pohľadu?
Súhlasí ruwolf


28.
označiť príspevok

ruwolf muž
   14. 4. 2012, 19:49 avatar
Jo, vesmírnej.


10.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 4. 2012, 19:10 avatar
Hmm teda aj velký asteroid ktorý sem raz drbne a vyhubí všetko živé je súčasťou tvojho Boha.....no tak potom je lepšie trpieť hocijakú inú úchyľku ako náboženstvo........ 


12.
označiť príspevok

red rose žena
   14. 4. 2012, 19:14 avatar
trošku od veci,ale nedáme nevložiť to sem.
http://www.youtube.com/watch?v=sQwKRqI9peU Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


13.
označiť príspevok

ruwolf muž
   14. 4. 2012, 19:17 avatar
Nemala by si pozerať televíziu, ak nemáš mentálnu kapacitu prekuknúť najjednoduchšie klamstvá.


97.
označiť príspevok

salbea žena
   14. 4. 2012, 21:27 avatar
tvoja mentalna kapacita je ruwolf aka ,je dost velka na to,aby mohla prelomit barieru k Bohu ?


99.
označiť príspevok

ruwolf muž
   14. 4. 2012, 21:29 avatar
Boh by mal byť všemocný a prelomiť nejakú bariéru pre neho je zrejme ľahšie, ako pre Teba sa pozerať.


102.
označiť príspevok

salbea žena
   14. 4. 2012, 21:32 avatar
na co sa mam pozerat..pre mna sa nachadza mimo mojho mozgu s mojim nanic exogramom..ty mas aky exogram ? na vyssej urovni,vsak ?


114.
označiť príspevok

ruwolf muž
   14. 4. 2012, 21:40 avatar
Neviem, čo je exogram.


116.
označiť príspevok

salbea žena
   14. 4. 2012, 21:41 avatar
pamatovy zaznam..vdaka pisanym archivom napr.v tvojom mozgu


118.
označiť príspevok

salbea žena
   14. 4. 2012, 21:43 avatar
ale tak naozaj to znamena iba vonkajsi pamatovy zaznam..napr.Biblia


120.
označiť príspevok

ruwolf muž
   14. 4. 2012, 21:46 avatar
Nemám exogram - teda neviem o tom, že by som mal.


123.
označiť príspevok

salbea žena
   14. 4. 2012, 21:47 avatar
ale ved ty mas vyborny skladovaci priestor v mozgu na pismenka,ja nemam ziadny na matematiku  


126.
označiť príspevok

salbea žena
   14. 4. 2012, 21:49 avatar
ty mas ovela vacsi ako ja,tebe sa tam zmesti este aj deskriptiva urcite..ti zavidim..len nie Boh..


127.
označiť príspevok

ruwolf muž
   14. 4. 2012, 21:49 avatar
To si väčšinou ľudia namýšľajú, pretože už v detstve im to ktosi nahovoril (že nemajú zmysel pre matematiku).


129.
označiť príspevok

salbea žena
   14. 4. 2012, 21:52 avatar
hm pozitivna standardna definicia k matematike u mna fakt neexistuje


131.
označiť príspevok

salbea žena
   14. 4. 2012, 21:56 avatar
dik ruwolf za pokec..ahoj
Súhlasí ruwolf


15.
označiť príspevok

ruwolf muž
   14. 4. 2012, 19:20 avatar
(Korekcia: pozerať televíziu bez zodpovedajúceho dozoru, ktorý tie klamstvá vie odhaliť a Ti vysvetlí.)


14.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 4. 2012, 19:19 avatar
V telke je dnes pravdivá iba prepoveď počasia a aj to nie úplne....... 


100.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 4. 2012, 21:30 avatar
Ved to nevylucuje vsemohucnost
Pretoze nieco urobit pre nejaky ucel je dokaz vsemohucnosti. A gravitacia je zalezitostou blizkosti ku gravitacnemu jadru...takze je lahke nieco neuniest a zaroven uniest. Staci zmenit gravitaciu, ci vzdialenost k objektu, ktorý nou disponuje.
Perspektiva tiez dava rozny pohlad na rozne veci. Pretoze vo vesmire mozes stat na hlave a pod halvou mat gulu, ale staci aby sa len niekto otocil hore znak a uz ta vidí ako toho kto gulu nesie.
Boh vie...


103.
označiť príspevok

nabzlo muž
   14. 4. 2012, 21:32 avatar
všetci veriaci ste neznabohovia,ak by ste niečo o bohu vedeli,tak by ste tu nevypisovali sprostosti,o bohu neviete nič,viete len papagájovať sprostosti,čo vám natrepali do hlavy vaši učitelia náboženstva,ktorí o bohu vedia tiež veľké hovno...
Súhlasí Antidogmatik


110.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 4. 2012, 21:38 avatar
Obcas mas pravdu. Ale ja sa prave o takom Bohu bavit nechcem.


121.
označiť príspevok

nabzlo muž
   14. 4. 2012, 21:46 avatar
pre boha a dá sa vôbec baviť o bohu ??????????
Súhlasí clear1


107.
označiť príspevok

salbea žena
   14. 4. 2012, 21:35 avatar
prisudzujem si vyssie stadium..mozem ?


142.
označiť príspevok

Eupsychius muž
   14. 4. 2012, 22:14 avatar
Ešte som vám musel prísť napísať, že Boh vám odkazuje, že je sobota večer a máte ísť súložiť ... tak šup šup...
Súhlasí viluette, clear1


145.
označiť príspevok

ruwolf muž
   14. 4. 2012, 22:17 avatar
Prečo si myslíš, že sme takí debili, že si myslíme, že Boh je ešte väčší debil a za odkazovača si zvolí mega-debila?
Súhlasí Sóley


150.
označiť príspevok

Eupsychius muž
   14. 4. 2012, 22:24 avatar
Ja si myslím, že by si mal ísť súložiť. A to čím skôr.


156.
označiť príspevok

ruwolf muž
   14. 4. 2012, 22:28 avatar
A ja si myslím, že od toho, čo si Ty myslíš, by moje konanie malo závisieť čo najmenej.
Súhlasí clear1


162.
označiť príspevok

Eupsychius muž
   14. 4. 2012, 22:37 avatar
By malo? ... To už neznie tak svalnato a presvedčivo ako reči o "mega-debilovi" ...
Radím ti dobre, zatrtkaj si a hneď ti bude ľahšie na duši ...


164.
označiť príspevok

ruwolf muž
   14. 4. 2012, 22:40 avatar
To nebola svalnatosť, ale jednoduché pozorovanie.

Tvoje rady si nechaj pre svoju rodinu.  


165.
označiť príspevok

Eupsychius muž
   14. 4. 2012, 22:46 avatar
Veď i moje rady vyplývajú z jednoduchého pozorovania teba. Chýba ti šťavnaté ženské lono, to je vidno z každej tvojej jedovitej vety ...


166.
označiť príspevok

viluette muž
   14. 4. 2012, 22:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.168.
označiť príspevok

Eupsychius muž
   14. 4. 2012, 23:02 avatar
Som monoteistického náboženstva. Ak máš však na mysli k akej cirkvi sa hlásim, tak ku žiadnej. Každá cirkev deformuje i tie najušľachtilejšie myšlienky náboženstva a pohľad na Boha. Boh si nezaslúži, aby ho ľudia posudzovali podľa cirkví. Boh nás všetkých stvoril, všetci sme súčasťou Boha a súčasťou Božieho plánu. Ako by povedali Borgovia: "Odpor je márny. Všetci budete asimilovaní" ...  


171.
označiť príspevok

viluette muž
   14. 4. 2012, 23:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.177.
označiť príspevok

Eupsychius muž
   14. 4. 2012, 23:20 avatar
Boh je priamou príčinou, zdrojom i mierou všetkého bytia ... Boh je prvotný účinok bez príčiny ...


178.
označiť príspevok

viluette muž
   14. 4. 2012, 23:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.179.
označiť príspevok

viluette muž
   14. 4. 2012, 23:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.183.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 4. 2012, 23:39 avatar
Isvarah paramah krsnah,
sac- cid ananda vigrahah,
anadyr adyr govindah
sarva karana káranam


185.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 4. 2012, 23:40 avatar
Daj si do prekladaca. Mas to v sanskrite.


190.
označiť príspevok

viluette muž
   14. 4. 2012, 23:46

Príspevok bol vymazaný administrátorom.195.
označiť príspevok

Ranexill muž
   15. 4. 2012, 00:02 avatar
Najvyssia osobnost bozstva je Krsna Govinda,
Jeho telo je blazene , večné a plné poznania.
Nema pociatok, pretoze je sam pociatkom vsetkeho
a je prícinou vsetkych prícin.


197.
označiť príspevok

viluette muž
   15. 4. 2012, 00:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.206.
označiť príspevok

Ranexill muž
   15. 4. 2012, 00:16 avatar
Jeho telo je skor popisatelne ako ina forma nez duchuvna ci fyzicka. Pretoze obe zlozky su v nom a pritom on nie je v nich. Cosi ako ked tu mas nejaku stvorrozmernu vec a si len jej sucastou pretoze si trojrozmerna. Trebars vsetci su v case, ale su len jeho okamihom a cas ich vlecie na psagate nevyhnutnym smerom. Ktoremu niektorí sprostackovia hovoria ze maju slob. volu.
Slob. vola je len zalezitost menej intleigentnych ludi nechapucich coho su sucastou.


180.
označiť príspevok

Eupsychius muž
   14. 4. 2012, 23:34 avatar
Samozrejme že nie je. Človek si vyberá už z existujúcich definícií podľa toho čo mu pripadá logické a nie hneď, ale rokmi vyhodnocovania. I z najzarytejšieho ateistu sa môže stať človek, ktorému logickým vyhodnocovaním raz vyjde ten Boh ako logické riešenie...


182.
označiť príspevok

Nadja žena
   14. 4. 2012, 23:38 avatar
... a naopak.
Nie je práve toto dôkazom, že Boh je iba subjektívnou ľudskou potrebou?
Súhlasí clear1


187.
označiť príspevok

Ónya žena
   14. 4. 2012, 23:42 avatar
Boh je iluzórna predstava ..a teda aj iluzórna potreba.
Súhlasí ruwolf


189.
označiť príspevok

Nadja žena
   14. 4. 2012, 23:46 avatar
To nevieme, Boh môže existovať, ale možno nechce, aby sme o ňom vedeli a potom sa ani nedozvieme  
Nik nevie, čo chce Boh... aj existuje.


188.
označiť príspevok

Eupsychius muž
   14. 4. 2012, 23:45 avatar
Nadja, už dávno som zavrhol tieto pohľady na Boha, ako na dajakú vykonštruovanú potrebu, z dovôdu nelogičnosti. Mám však pocit, že ty skôr mieriš k tomu, že ľudia mali odjakživa potrebu zdôvodniť svoju existenciu a potrebu bytia a na tú potrebovali nejakého Boha, ktorí ich odmení. Ja však od začiatku píšem o Bohu ako prvotnom účinku bez príčiny, Bohu, ktorý všetko stvoril a ktorého všetko je súčasťou. Neriešim to, či je dobrý, zlý, či nás odmení ani nič podobné ...


192.
označiť príspevok

Nadja žena
   14. 4. 2012, 23:50 avatar
Hej, ľudia majú potrebu mať zmysel života. Preto začali si namýšľať, že vedia, aký je Boh, čo robí, čo nám prikazuje.

Ak aj je Boh prvotná príčina, nič o tom nemôžme vedieť- Je mimo dosah našej sféry.
Súhlasí ruwolf, clear1


196.
označiť príspevok

Eupsychius muž
   15. 4. 2012, 00:03 avatar
Nadja, a čo môžeme vedieť? Kto vie čo o existencii či neexistencii Boha? Nikto nevie nič. Všetci sa len snažia dokázať, že ten druhý nemá pravdu. Môžeme si buď sadnúť a čakať na smrť, alebo sa snažiť nájsť pre nás logický obraz.
Súhlasí Nadja, clear1


205.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 4. 2012, 00:14 avatar
Tak je... až na to, že ten obraz možno hľadáme tak dlho, až nájdeme taký, čo "sadne" nášmu podvedomiu... to by aj vysvetlovalo, prečo je tak ťažko zmeniteľný.
Súhlasí clear1


191.
označiť príspevok

viluette muž
   14. 4. 2012, 23:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.194.
označiť príspevok

Eupsychius muž
   15. 4. 2012, 00:00 avatar
Lenže na začiatku Ho nepoznáš. Rôznymi názormi a definíciami si postupne na Neho utvoríš názor, postoj k Nemu. Podobne ako na všetko okolo seba, keď to chceš pochopiť tak to musíš študovať. Je mnoho rôznych filozofických, náboženských smerov, ktoré ti ponúkajú svoju predstavu o Bohu. Možno na začiatku hľadania siahneš po prvej, ktorá ti dáva akotak zmysel, ale keď začneš hľadať ďalej, tak možno objavíš pre teba logickejší obraz Boha ...


198.
označiť príspevok

slaboduchá žena
   15. 4. 2012, 00:07 avatar
Ty si Lea, však?


199.
označiť príspevok

viluette muž
   15. 4. 2012, 00:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.200.
označiť príspevok

slaboduchá žena
   15. 4. 2012, 00:11 avatar
prečo nie? lebo si to ty?


202.
označiť príspevok

viluette muž
   15. 4. 2012, 00:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.204.
označiť príspevok

Eupsychius muž
   15. 4. 2012, 00:13 avatar
Tvoja paranoja v tomto prípade nie je na mieste. Ja som tu už zaregistrovaný roky a s viluette som sa dal do reči dnes prvý krát ...


207.
označiť príspevok

slaboduchá žena
   15. 4. 2012, 00:16 avatar
odkiaľ vieš o mojej paranoji, mimochodom odôvodnenou?


212.
označiť príspevok

Eupsychius muž
   15. 4. 2012, 00:24 avatar
Je to klasická fórumácka paranoja...


214.
označiť príspevok

slaboduchá žena
   15. 4. 2012, 00:26 avatar
no to nie je.


221.
označiť príspevok

viluette muž
   15. 4. 2012, 00:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.222.
označiť príspevok

evinka1111
   15. 4. 2012, 00:55 avatar
Dalsie mnozstvo nickov - SIALENEJ TROSKY a PSYCHOPATA : )))))))))))))))))))))))))))

Temy, reakcie totalneho KRETENA na HLAVU : ))))))))))))))))))))

VYHLADAJ ODBORNU POMOC A DAJ SA LIECIT - ROHOZKA z Peeeetrzky : ))))))))))))))))))))


223.
označiť príspevok

viluette muž
   15. 4. 2012, 00:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.224.
označiť príspevok

evinka1111
   15. 4. 2012, 01:01 avatar
UBLIZIL SI SI TYM MOMENTOM, KED SI SO MNOU VSTUPIL DO DEBATY - PSYCHOPAT...


226.
označiť príspevok

viluette muž
   15. 4. 2012, 01:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.201.
označiť príspevok

Eupsychius muž
   15. 4. 2012, 00:11 avatar
Nie, ja nie som Lea ani žiaden iný nick.


167.
označiť príspevok

ruwolf muž
   14. 4. 2012, 22:48 avatar
Ach, tí veriaci a ich to ich večné zrkadlenie... en.WikiPedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


169.
označiť príspevok

Eupsychius muž
   14. 4. 2012, 23:07 avatar
Chápem, že máš problémy s toutu témou nielen na fóre, už nebudem do toho rýpať. Len je to cítíť z každého tvojho príspevku a keďže reaguješ arogantne a primitívne tak bolo potrebné na to poukázať z čoho to vyplýva... Ale tú frustráciu musíš zo seba dostať, naozaj ...


170.
označiť príspevok

ruwolf muž
   14. 4. 2012, 23:09 avatar
Arogantne reagujem len na namyslených bohorovných (dokonca sa považujú za nadradených bohu) tupcov.


174.
označiť príspevok

Eupsychius muž
   14. 4. 2012, 23:14 avatar
Arogantne reaguješ na tých, o kom si svojím obmedzeným mozočkom usúdil, že takými sú.


175.
označiť príspevok

ruwolf muž
   14. 4. 2012, 23:17 avatar
Ukáž, že sú to rôzne množiny.


172.
označiť príspevok

ruwolf muž
   14. 4. 2012, 23:12 avatar
(Inak, je všeobecne známe, že ak dôjdu argumenty, tak zostávajú len úbohé pokusy o osobné útoky.)
Súhlasí Sóley, Kasafran, rain..., clear1


176.
označiť príspevok

Eupsychius muž
   14. 4. 2012, 23:17 avatar
Je všeobecne známe, že ak nie sú žiadne argumenty, tak sa diskutér uchyľuje k pejoratívnym výrazom smerujúcim k zneváženiu oponenta...a ak by niekto nepochopil, tak to je tvoj fujčekový štýl diskusie...


181.
označiť príspevok

ruwolf muž
   14. 4. 2012, 23:38 avatar
Nepriaznivý neznamená nepravdivý.

Nepriaznivý a NEPRAVDIVÝ - to je hana, ktorú robíš Ty.


184.
označiť príspevok

Eupsychius muž
   14. 4. 2012, 23:40 avatar
A primitív ostane vždy primitívom, nech sa snaží schovať za čokoľvek ...
Súhlasí ruwolf


186.
označiť príspevok

ruwolf muž
   14. 4. 2012, 23:42 avatar
Veď ja viem, že sa niekedy "chovám nevychovane". To ale neznamená, že nemám pravdu.

Rovnako, ako moje sexuálne (ne)uspokojenie nemá žiadny vplyv na nebezpečenstvo fanatizmu.


193.
označiť príspevok

Eupsychius muž
   14. 4. 2012, 23:55 avatar
"Všetci sa chováme nevychovane, všetci si myslíme, že na to máme nárok, keďže sme presvedčení, že máme pravdu, ktorú musíme omieľať neustále donekonečna už roky po rôznych fórach." Toto je diagnóza internetového diskutéra.


203.
označiť príspevok

ruwolf muž
   15. 4. 2012, 00:12 avatar
Stále si neukázal, že nemám pravdu.

To, že fanatizmus je nebezpečný, nie je len môj názor.

Veriaci sa najviac boja pravdy - a preto potrebujú akokoľvek bojovať proti nej - najjednoduchšie je to úbohými pokusmi o útoky na tých, čo im ju ukazujú.


208.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 4. 2012, 00:18 avatar
Lenže čo je pravda nevie nik. Stále ide len o presvedčenia o pravde.


209.
označiť príspevok

ruwolf muž
   15. 4. 2012, 00:20 avatar
Máme nástroje, pomocou ktorých sa dá deliť povaha tvrdení podľa ich pravdepodobnosti od vysoko-pravdepodobných po vysoko-nepravdepodobné.


211.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 4. 2012, 00:24 avatar
Aj vysoko nepravdepodobné výroky sa nie raz v historii potvrdili ako pravdivé. Ide vlastne len o štatistiku, priemer, a istotu nedáva nijaký nástroj.
Súhlasí ruwolf


215.
označiť príspevok

ruwolf muž
   15. 4. 2012, 00:26 avatar
To nič nemení na tom, že správať sa podľa vysoko-pravdepodobných predpokladov je rozumné a podľa vysoko-nepravdepodobných nerozumné.
Súhlasí clear1


217.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 4. 2012, 00:35 avatar
Samozrejme, až na to, že tie predpoklady sa líšia vďaka našej rôznej determinovanosti. My si ani len tie predpoklady nemôžeme sami určiť, niekedy nás život "nakopne" a my svoje predpoklady zmeníme o 180° z čoho je jasné, že so spôsobom uvažovania naša viera má iba málo spoločné, je to skôr o emóčných odozvách na naše myľlienky...


218.
označiť príspevok

ruwolf muž
   15. 4. 2012, 00:39 avatar
Treba eliminovať pseudo-predpoklady - ale to je pomerne náročná úloha, ani v škole neučia odvahe samostatne myslieť - a aj rodičia to robia len niektorí.  
Súhlasí Nadja, clear1


219.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 4. 2012, 00:45 avatar
... a pseudopredpoklady sú tie, ktoré oponujú našim...  


220.
označiť príspevok

ruwolf muž
   15. 4. 2012, 00:47 avatar
Nie, pseudo-predpoklady sú tie, ktoré vychádzajú so želaní, strachov a iných emócií a nie z pozorovania skutočnosti.


225.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 4. 2012, 01:02 avatar
Lenže to už sa točíme v kruhu - pozorovanie skutočnosti je ovplyvnené našimi predpokladmi  


227.
označiť príspevok

evinka1111
   15. 4. 2012, 01:10 avatar
Nevies o com tocis, nemas ziadne predpoklady, nieto este pozorovanie skutocnosti - si naruseny, sibnuty, vadny a sialeny, tocis sa iba v jednom - V BLUDNOM KRUHU...

Temy neostanu bez odozvy, to je len jedna perlicka, tou druhou - RAZ sa ti podarilo uniknut, tentokrat - NEUJDES PABLB a BLUDAR.


228.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 4. 2012, 01:15 avatar
Okik, len klídek... nebudem unikať, ber si ma  


229.
označiť príspevok

evinka1111
   15. 4. 2012, 01:21 avatar
Zoberie si ta ktosi iny, ja to nebudem - nemam zaujem, na psychopata, ako si ty - dlabem a ako iste vies, mam ta totalne v pazi, prisiel vsak cas platit a ty - zaplatis.

Kaslem na to, co si si dovolil napisat na moju adresu pretoze mna ty bezcharakterny spinavec - nemozes urazit, zaplatis za ZLO, ktore rozosievas, zaplatis za ludi, ktori nie su psychicky tak silni, ako som JA a nezvladaju to, co si dovolujes - ZNICIM TA - KRETEN.


230.
označiť príspevok

viluette muž
   15. 4. 2012, 01:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.231.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 4. 2012, 01:26 avatar
Radčej poďme spať, dievčence... zajtra snáď bude Evinke lepšie... brú nôcku
Súhlasí viluette


234.
označiť príspevok

evinka1111
   15. 4. 2012, 01:36 avatar
Ja som v poriadku - moju temu, tu nikde nenajdes, ziadnu som nezalozila - zato s tebou je to DES, necudo, si PSYCHOPAT pisuci pod zenskymi nickmi, vsetko vsak je len do casu - no garantujem ti - tebe nebude lepsie ani zajtra, ani velmi dlhu dobu - MAS MOJE SLOVO.

SZIA PABLBE


232.
označiť príspevok

evinka1111
   15. 4. 2012, 01:28 avatar
preco by si z toho nieco robil ten, ktory nie je nadjenkou, preco by si z toho nieco robil ten, ktory nie je viluette, nie si zenou, si PSYCHOPAT a MULTINICKOVY BLAZON, ktoreho treba zastavit, kedze nedokazes byt normalny.

Dokazala som ti, ze na Novom Case no nielen tam som sa postarala o to, ze si dostal BAN, akurat som nevedela tolko informacii, co viem teraz - nechaj sa prekvapit, poznas ma - NEUTEKAM, NEVZDAVAM SA - SOM BOJOVNIK a teba - KRETEN - ZMETIEM.


233.
označiť príspevok

viluette muž
   15. 4. 2012, 01:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.235.
označiť príspevok

evinka1111
   15. 4. 2012, 01:38 avatar
NAPADLO MI TO, CO TEBA NENAPADLO A ANI NENAPADNE - nie som totizto ten, ktoremu PRESKAKUJE.

Nechaj sa prekvapit - PABLBE

SZIA - KRETENE


210.
označiť príspevok

Eupsychius muž
   15. 4. 2012, 00:21 avatar
Neviem v čom chceš aby som ti ukázal, že nemáš pravdu, lebo v podstate s tebou som sa o ničom nebavil.

Fanatizmus akéhokoľvek druhu je nebezpečný. S tým musí súhlasiť každý súdny človek ...

Ja nepatrím medzi veriacich, proti ktorým brojíš a neviem akú pravdu sa im snažíš dokázať. Ja som tu napísal svoj názor na Boha, že v jeho existenciu verím, verím, že je stvoriteľom všetkého duchovna, matérie a všetko je On vrátane nášho Vesmíru... že je oným prvotným účinkom bez príčiny ...


213.
označiť príspevok

ruwolf muž
   15. 4. 2012, 00:25 avatar
Veď proti ľuďom ako Ty ani "nebojujem" - bojujem proti fundamentalistom, o ktorých je známe, že majú menej ako krôčik v fanatizmu.


152.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 4. 2012, 22:25 avatar
Hmm, prečo sú tí veriaci takí nervózni ?


173.
označiť príspevok

Kasafran
   14. 4. 2012, 23:14 avatar
Majomajo,
zrejme aj preto, že len čakajú, čakajú a čakajú - no nik božský nie a nie prístť ich fyzicky citeľne/počuteľne osloviť, pohladiť, povzbudiť, usmerniť, pochváliť, pohaniť...
Súhlasí clear1


236.
označiť príspevok

majomajo muž
   15. 4. 2012, 07:21 avatar
Hmmm, rozmýšľam o tom bohu alebo Bohu, čo tak nesmierne rozčuluje jedného dotyčného.......Zaujímalo by ma ako rozlišuje keď niekto hovorí o bohu či je to s veľkým alebo malým b....teda nevidieť to iba počuť...... 
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 19:54,  Televízor s menším rozlíšením, ako full hd nechcem. Ani nejakú neznámu značku, lebo to...
dnes, 19:51,  https://www.nocvyskumnikov.sk/
dnes, 19:47,  Tohto roku naozaj black friday nie je nejaký výrazný, z viacerých dôvodov, ceny sú celkovo...
dnes, 19:36,  575 Niektorí prechádzajú životom, ako by to bol tunel a nedokážu si predstaviť...
dnes, 19:33,  VIVAX nie je televízor to len fotka v ramčeku.
dnes, 19:24,  ninka no sem s nimi
dnes, 19:24,  32" za 99 EUR - https://www.andreashop.sk/vivax-led-tv-32le79t2s2?utm_source=utm_heureka
dnes, 19:23,  Ale na margo zliav . Jeden príklad za Laugarícia to je naše obchodné centrum v Trenčíne asi...
dnes, 19:18,  A zase nič len tá slanina a chrlenie ohňa havran . Si troška vyrušený až narušený aby ti...
dnes, 19:16,  V zlatom socíku bublinu tesla za 25 000 kčs cez užernícky multiservis za 30 000 po dvoch...
dnes, 19:13,  lllteómalll ako si ty Donalda podľa prezidentom USA vyrobil podľa návodu konšpiračných...
dnes, 19:11,  Súdruh ty píšeš o hovoroch . Čítaj sa .
dnes, 19:02,  No už si dal ty tak v pohode.
dnes, 19:01,  Niektoré veci sa dajú i u nás kupiť ale také veci ako ponuka walmart Takéto ceny u nás...
dnes, 18:56,  Viem, aký chcem a 350 za tv nie je až tak veľa. Mňa mrzí len to, že robia z ľudí bláznov.
dnes, 18:54,  Osvietený počuješ hlasy? Hovorí k tebe celý zbor? Upokoj sa a nesúdruhuj tu toľko....
dnes, 18:53,  Také typické slovenské.............. *13*13
dnes, 18:52,  A pritom vtieravé a bombastické reklamy, ako im ide o zákazníkov*39
dnes, 18:50,  Osvietený- tvoje výkriky primitíva má vôbec nevyrušia. Nebuď precitlivelý , ty vlastne by...
dnes, 18:47,  Na západe čierny piatok tak nefunguje ako u nás . Slovak slovaka ojebe kde sa dá ....
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Priatelia sú príbuzní, ktorých si ľudia vyberajú sami.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(463 200 bytes in 0,185 seconds)