Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Ak niet Boha,kde hladať šťastie?

83
reakcií
3043
prečítaní
Tému 6. augusta 2015, 03:52 založil Shagara.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
12. 01. 2010
24
01. 12. 2013
15
 
 


1.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 8. 2015, 03:52 avatar
Kráľ Šalamún vyskúšal, či sa v pôžitkoch skrýva šťastie. Povedal si: „Ponorím sa do pôžitkov a budem si užívať.“ Tento bohatý kráľ sa v pôžitkoch, obrazne povedané, nebrodil. On sa do nich pohrúžil celý! Ale ako sa potom cítil? „Aj to bola prázdnota,“ napísal. — Kazateľ 2:1,

Pocit prázdnoty a nenaplnenia — práve to zvyčajne zažívajú ľudia, ktorí vyhľadávajú pôžitky. Keď výskumníci porovnali výsledky snahy o pôžitky s takými vecami, ako je zmysluplná práca, duchovné činnosti a čas strávený s rodinou, zistili, že snaha o pôžitky bola najmenej dôležitým faktorom pre celkové šťastie ľudí zapojených do štúdie.
Najnovšie výskumy to stále potvrdzujú. Dokonca sa zistil jeden fakt,že úmerne so zvyšujúcim sa ekonomickým štandardom/a s konzumným správaním/ sa zvyšuje aj nárast duševných porúch.
Stále platia Ježišove slová....:
„Aj keď má niekto hojnosť,“ povedal Ježiš, „jeho život nevyplýva z toho, čo má.“ (Lukáš 12:15)
Richard Ryan, profesor psychológie v Spojených štátoch, sa vyjadril, že čím viac ľudia hľadajú uspokojenie v hmotných veciach, tým menej uspokojenia v nich nájdu. Biblický pisateľ Šalamún to vyjadril slovami: „Kto miluje peniaze, nikdy nebude mať dosť, a ten, kto miluje veľké bohatstvo, nebude mať z neho zisk.“ (Kazateľ 5:10, )Úsilie o hmotné veci sa dá prirovnať k svrbeniu, ktoré cítime, keď nás poštípe komár — čím viac sa škrabeme, tým viac nás to svrbí, až sa napokon doškriabeme do krvi.
Určite sú každému známe príbehy slávnych,bohatých a vplyvných ľudí,ktorí všetko zanechali,opustili/aj ked mali všetky predpoklady pre šťastie,podľa svetských merítiek/, a stali sa ľudmi ktorí sa začali venovať iným,a pomáhať znevýhodneným a zamerali sa na nesebecké cieľe. Čo im v konečnom dôsledku prinieslo šťastie.
Veriť,že som tu len preto,aby som naplnil krédo prirodzeného výberu ,ktorý nutne má sebecké ciele/prežitie najschopnejšieho/a neponúka zmysel môjho bytia,.....tak to je viac ako zničujúce. Tak ako to vyjadril jeden odborník....:
„Hľadanie šťastia je jednou z hlavných príčin nešťastia.“ To určite platí, pokiaľ hľadáme šťastie na nesprávnom mieste.
Nesmieme ignorovať ľudskú skúsenosť, a istý zdroj/Biblia/,kde dané šťastie môžme nájsť!.........a tak by ma zaujímalo,či aj ateista môže nájsť šťastie v niečom?! Alebo aká je jeho perspektíva?


3.
označiť príspevok

asmodei muž
   6. 8. 2015, 08:14 avatar
(1.) Pytas sa, ci aj ateista moze najst stastie v niecom? Urcite ano, Ja stastie davam do rovnosti s pocitom spokojnosti a na to ako som mohol dopadnut a ak oosm dopadol, som celkom spokojny s tym ako zijem.
Súhlasí sta2rky


9.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 8. 2015, 09:41 avatar
samozrejme ze moze Cielom je nicota V nej najde uspokojenie kazdy


2.
označiť príspevok

ranexil muž
   6. 8. 2015, 07:04 avatar
Clovek nema dost ani Boha, vzdy ho chce este viac.


4.
označiť príspevok

fajer
   6. 8. 2015, 08:19 avatar
Šťastie je život, šťastie je každé nové ráno, šťastie sa nehľadá, šťastie je vlastne že sme sa vôbec narodili...kto stále hľadá šťastie je vlastne nešťastník, ktorý nevie čo vlastne šťastie je....
Súhlasí Lemmy, sta2rky


7.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 8. 2015, 08:24 avatar
Výborne, Fajer. Súhlasím. 100 %.


5.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 8. 2015, 08:22 avatar
Áno, ateista nachádza šťastie v rôznych podobách. Vo veľmi veľa situáciách. Jeho perspektíva je lepšia ako perspektíva teistu. Teista sa celý čas umára v ilúzii. Ateista nemá tento teistický problém, veď práve preto, že je ateista.


6.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 8. 2015, 08:23 avatar
Samozrejme, aj ateista môže podľahnúť nejakej ilúzii, napríklad politickej. Ale nemá tam také prísne pravidlá, dogmy, aby sa nevedel zbaviť tých ilúzii. Všetko sa dá, keď sa chce! Aj zbaviť sa ilúzií. A to je veľké šťastie u ateistov.


24.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 8. 2015, 15:25 avatar
Ako som uz parkrat povedal, vsetci sa umaraju v nejakej iluzii


42.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 8. 2015, 16:34 avatar
Ja nie. Ak si myslíš, že áno, povedz, v akej.


59.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 8. 2015, 02:29 avatar
Uz som to tu pisal niekedy davno.. nebudem sa opakovat do nemoty..

Mimochodom sebaklam je psychicka obrana kazdeho cloveka...


8.
označiť príspevok

sta2rky muž
   6. 8. 2015, 09:04 avatar
Shagara, boha ozaj niet, je len ten, čo bol vymyslený napr. aj biblickým Abrahámom a Mojžišom, ale neviem si predstaviť ako môže byť pre niekoho šťastím Biblia.
Pre mňa ako ateistu sú šťastím každodenné radosti, mám radosť z poznania a poznávania, keď som učil mal som radosť ak študent pochopil učivo a pocítil radosť s poznania, mám radosť keď niečo urobím a je to dobré a užitočné, mám radosť ak niekomu okolo mňa sa darí, je úspešný, mám radosť z mojej rodiny, mám radosť ak v krajine v ktorej žijem je pokoj a ľudia sa majú dobre, sú šťastní atď..Tieto drobné radosti prinášajú do môjho vedomia pocity šťastia a dlhodobejšiu spokojnosť. Mám aj pocity smútku ak sa mi niečo nedarí, nie som úspešný, podobne v mojej rodine, okolí, štáte, ale pri celkovej integrácii týchto pocitov za celý môj život, môžem povedať, že som prežil šťastný život aj bez aplikovania akéhokoľvek náboženstva v ňom.
Súhlasí fajer


10.
označiť príspevok

J.Tull
   6. 8. 2015, 11:14 avatar
Šťastie človeka je v jeho blížnom. Človek v izolovanosti je ničím... môže byť šťastným len skrz blížneho svojho... ani peniaze, blahobyt, materiálne veci, pôžitky... moc... Boh... samé o sebe, ho neurobia plnohodnotne šťastným...
Šťastie treba hľadať vo svojom blížnom, vo vzťahoch s druhými, bez nich ho nájsť nemožno a je pritom jedno, či existuje Boh, alebo nie...


11.
označiť príspevok

B0ris muž
   6. 8. 2015, 12:17 avatar
Bola by to perfektna tema, ak by to autor na konci totalne nepospinil.
Na jednom mieste sa pise, ze hladanie stastia je hlavnou pricinou nestastia a hned na to pise, ze stastie sa ma hladat v biblii.
Súhlasí sta2rky


12.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 8. 2015, 13:57 avatar
Celkom zaujímavé odpovede,a mnohými súhlasim. Sú pekným osobným vyjadrením,a nedovolil by som tieto príspevky haniť.
Ale tiež si nemyslím,že tvrdením,že "pravé šťastie môžme nájsť v Biblii",....a "v poznaní Boha",....je "totálnym špinením" danej témy. Je to len môj názor.
Kľudne sa môže niekto vyjadriť,že nesúhlasí,/o tom je polemika/,....ja len vychádzam z tvrdenia Boha/autora Biblie/,....že pravé,dlhodobé šťastie spočíva iba v uvedomení si svojej spolupatričnoti s Bohom,ako zdroja života a Zvrchovaného vládcu vesmíru.
A viem aj z vlastnej/a iných/ skúsenosti,že z dlhodobého hladiska je popieranie Boha cesta k niečomu,čo nenavodzuje spokojnosť a šťastie.
Proste,ak existuje Boh ,tak jeho popieraním nikto nemôže byť dlhodobo a plnohodnotne šťastný. To je záver ,ktorý predkladá Písmo. A skôr či neskôr každý na to príde. Aj mnohí osvietenci a myslitelia ,ktorí sa snažili odpútať od Boha a vplyvu náboženstva,......sa obávali istého morálneho vákua ,morálneho úpadku. Treba tiež brať v potaz, aj fakt,že.............
Dennodenne sa rodia ľudia,ktorí nedostali do vienka takmer nič,čo by ich mohlo urobiť šťastnými,alebo zažívajú obrovskú neprávosť a krivdu. Majú aj tieto miliony ľudí nárok na šťastie? Alebo je to len výsada niektorých šťastlivcov,náhody?
Viera ,či neviera v Boha má obrovský vplyv na našu budúcnosť. Bez Boha je prežitie ľudského rodu úplne v rukách človeka-čo je bezútešná predstava, ked zoberieme v úvahu ničivý potenciál človeka. Dnešný svet je mementom tohto tvrdenia,....aj preto si myslím,že jednota ľudstva a z toho plynúca spokojnosť sa nikdy nezrealizuje snahami ľudských vlád,človeka. Hlavne ak vnímam kontext ľudskéj histórie a snáh ľudských vlád.
To je môj názor!


13.
označiť príspevok

fajer
   6. 8. 2015, 14:05 avatar
Boh ma sklamal, to myslím všetkých bohov, ktorých ľudia uznávajú, pokiaľ ssa človek nepričiní aby čo najviac ľudí bolo šťastnými, tak bohovia to nedokážu, človek by sa mal spoliahať viac na seba ako na boha, ak to dokáže bohovia ostanú len v učebniciach dejepisu...


19.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 8. 2015, 14:32 avatar
13....nie si sám Fajer. Ale skôr si myslím ,že ťa sklamalo náboženstvo,ktoré zle predstavilo tebe a iným Boha. A že ti nepomohlo nájsť mnohé odpovede na tvoje otázky. Takto je vo všeobecnosti so skepticizmom a nevierou v Boha,zatrpnutosťou,....atd. Potiaľto chápem pocity mnohých ateistov a aj preto ich vnímam v lepšom svetle ako fanatických,bigotných prívržencov boha.
Poznám dobre príčiny neviery,ateizmu. Samozrejme,....sú aj iné,okrajové príčiny.


14.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 8. 2015, 14:14 avatar
Shagara, ale veď aj viera v Boha je "úplne v rukách človeka", zjavné je to u dnes zabudnutých náboženstiev, ktorým svojho času verili rovnako, ako ty teraz v to svoje.
Teraz prednedávnom povstala skupina ľudí, ktorá si povedala, že je škoda nechať zabudnúť ľudstvo na pohanských bohov našich predkov, a zobúdza ich zo "spánku", a kto vie, za 1-2 tisícky rokov čo z toho bude? Možno budú ľudia krútiť hlavami, ako niekto mohol veriť na vstatie z mŕtvych či nejaký raj, veď kde by asi bol? atd...


15.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 8. 2015, 14:15 avatar
Ano aj ja som za obnovenie povodnych slovanskych bohov Vivat Perun Vivat Stribog


16.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 8. 2015, 14:19 avatar
No do paroma, tak to už hej  
Problém je v tom, že oni títo bohovia mali na starosť a zodpovednosť javy dnes už zväčša vysvetlené, tak kto sa im bude klaňať, aby si ich udobril, keď sa vie, že stačí vykopať kanál na zavlažovanie, a na streche mať hromozvod?
Okrem toho, kresťanstvo pretláčali mocní tohto sveta, dnes Dažboga bude pretláčať kto?


17.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 8. 2015, 14:21 avatar
Najprv sa staneme mocnymi a potom ich pretlacime


18.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 8. 2015, 14:30 avatar
Páčia sa mi títo bohovia tým že sú takí nekomplikovaní, ale veriť v nich nedokážem, len mať v úcte ich pamiatku, lebo tisícky rokov ich moji predkovia uctievali, kým milosrdný Stvoritel neprikázal ich pozabíjať.
Súhlasí EnaXnaY


23.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 8. 2015, 14:46 avatar
Treba to pretransformovat na dnesnu dobu Povedzme ze boh bleskov Perun ma proviziu za kazdy blesk ktory udrie


26.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 8. 2015, 16:15 avatar
Má to háčik, vlastne... hák ako hrom, oni títo bohovia vyžadovali obety...


28.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 8. 2015, 16:16 avatar
Ale tak zopar jedincov ako huranato alebo boris nam nebudu chybat


29.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 8. 2015, 16:18 avatar
Mne budú. Ja som rada každému, kto sem zavíta
Koľko názorov sa dozvieš, tolkokrát si človekom  


30.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 8. 2015, 16:18 avatar
Mne staci byt sam sebou Schizu som uz zazil nic moc


31.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 8. 2015, 16:19 avatar
ˇUžasné ) A kým si bol?


32.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 8. 2015, 16:20 avatar
Napoleon Prisiel som vodovodom


33.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 8. 2015, 16:20 avatar
Akože Růžičková, hej? mno jo...  
Súhlasí EnaXnaY


34.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 8. 2015, 16:21 avatar
Tiez som mal jeden cas taku hlinenu hlavu


36.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 8. 2015, 16:22 avatar
Ná šak to je výhoda, môžeš vymeniť, keď si rozbiješ kotrbu  
Súhlasí EnaXnaY


20.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 8. 2015, 14:38 avatar
14...Nadja v istom zmysle máš pravdu. Ale je na nás,na našom hladaní a intelektuálnej poctivosti,a na našej vytrvalosti,...atd,....či sa necháme oklamať,zviesť. Ja priznávam,....ak dnes každý drží Bibliu v ruke a búcha sa do pŕs,že to jeho presvedčenie je správne,....tak mnohí ľudia sú zmätení a dezorientovaní a nevedia komu dôverovať a kde hladať Boha,pravdu! Je to fenomén dnešnej polarizovanéj,rozdelenej spoločnosti,....a každý,kto túži účel svojho bytia sa s tým musí vysporiadať. Sebaklam ,a odmietnutie hladať odpovede nie sú správnou cestou. Zmyseľ ľudského bytia je viac ako "mizerné" desiatky rokov,reprodukcia ,alebo ošiaľ dnešného konzumu!


21.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 8. 2015, 14:40 avatar
Nie za to moze samotna biblia Ked budete pocut tu je Jezis alebo tu... neverte mu


22.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 8. 2015, 14:44 avatar
A bude to este horsie Vela falsonych prorokov vide do sveta


25.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 8. 2015, 16:13 avatar
"tak mnohí ľudia sú zmätení a dezorientovaní a nevedia komu dôverovať a kde hladať Boha,pravdu"
...Shagara, mňa život naučil, že nik nemôže vedieť, kde je pravda. Milion tvrdení a každé hovorí, že je pravdou. Čím sa teda riadiť? Asi najlepšie je teda vyznávať to, čo nikomu neubližuje, nikoho nepotláča, a je čo najužitočnejšie pre čo najviac bytoistí, ale ako zasa spoznať, čo je najužitočnejšie? To sa ťa pýtam, ale náboženstvo to asi nie je, keďže sa kvôli nemu ľudia vraždia...


27.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 8. 2015, 16:15 avatar
Pravdu najdes v sebe Tam pod nanosom vsetkych tvrdeni ktore si kedy prijala do seba


35.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 8. 2015, 16:21 avatar
Hej. Lenže tá sa mi nepáči, chcem niečo lepšie  


38.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 8. 2015, 16:28 avatar
Nie je nic lepsie


40.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 8. 2015, 16:32 avatar
Tak to musí byť dosť dobré aj pre mňa, nedá sa nič robiť ))
"zmieriť sa s tým, čo nemôžem zmeniť"...


41.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 8. 2015, 16:34 avatar
Zmierit sa sama so sebou


43.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 8. 2015, 16:41 avatar
Ale ja sa zmeniť môžem, isto byť lepšia napr. ))


44.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 8. 2015, 16:42 avatar
Naco?


45.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 8. 2015, 16:43 avatar
A hlavne... kedy budes mat dost toho vylepsovania...


47.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 8. 2015, 16:44 avatar
A nikdy.


49.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 8. 2015, 16:45 avatar
Donekonecna to nejde Raz dojdes do momentu kedy sa uz nebude dat nic vylepsit Co budes robit potom?


53.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 8. 2015, 16:48 avatar
Toho sa neobávam, do dokonalosti mi veľa - príliš veľa chýba


54.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 8. 2015, 16:49 avatar
Tak vela stastia
Súhlasí Nadja


46.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 8. 2015, 16:44 avatar
Lebo to považujem za správne.


48.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 8. 2015, 16:44 avatar
Ja extremy za spravne nepovazujem


50.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 8. 2015, 16:47 avatar
Ja to nepovažujem za extrém, snažím sa len v rámci svojich možností Nič nasilu


51.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 8. 2015, 16:47 avatar
Prehnane dobra je extrem


52.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 8. 2015, 16:48 avatar
To je ako na mojom avatare ta cervena oblast Idealne je drzat sa tam kde je slniecko


64.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 8. 2015, 00:17 avatar
Nadja....25....Biblia je doslova a do písmena normou,ktorou dokážeme nájsť správnu cestu,pravdu. A je to celkom jednoduché. Ja posnám veľa ludí,ktorým sa to podarilo za pár mesiacov. Problém je v tom,že ludia sa nedržia tejto normy a pochybujú o sile modlidby,ked sa modlíme a prosíme Boha aby nám dal nájsť pravdu a spoznať ho!
Biblia uisťuje všetkých,že ....."kto hľadá,ten nachádza"! Je to toľko krát zdôraznené,že vážne sa zamýšľam,prečo ludia stále spochybňujú tento fakt.
Celý problém spočíva len v ľudoch a v tom,že nie sú vytrvalí,pokorní a že väčšinou volia cestu menšieho odporu.
A vedz,že pravé náboženstvo nikdy nevraždí a nekoná násilie,aj ked sú jej členovia maximálne atakovaní,skúšaní. To JS už mnohokrát dokázali. Je to náhoda? A s predsudkami si musí pomôcť každý sám. Poznanie ich vie odstrániť.
A k tomu čo píšeš ..." Asi najlepšie je teda vyznávať to, čo nikomu neubližuje, nikoho nepotláča, a je čo najužitočnejšie pre čo najviac bytostí,"....uvádzam jeden biblický text a zaiste pochopíš pointu:....."Je cesta, ktorá je priama pred mužom,/ženou/ ale jej koniec sú cesty smrti." Príslovie 14:12
A z takého konca sa neteším,....naopak,želám si,aby každy našiel pravdu a život!


68.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 8. 2015, 16:19 avatar
Mmmno.. zober si kolko je na svete nabozenstiev, nehovoriac o tych bohoch v ktorych uz nikto neveri.. Nediv sa, ze ludia neveria v Boha...

Dawkins povedal "Všetci sme ateisti v otázke väčšiny bohov v ktorých kedy ľudia verili. Niektorí z nás však idú ešte o jedného boha ďalej."

Takze pochop aj druhu stranu, preco neveria v Boha, ked je tolko "bohov"...


73.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 8. 2015, 02:48 avatar
68....Wolfe.....chápem aj druhú stranu. Na prvý pohľad sa zdá,že to je nesmierne ťažké,ale Písmo tvrdí opak. A aj viem prečo.
Nesnažím sa len silou mocou stotožniť s Písmom. A všimol som si to aj v praxi JS pri ich evanjelizácií.
Istí druh ľudí nemali žiaden problém pri poznávaní pravdy, a iným to trvalo nesmierne dlho,kým spoznali pravdu. A problém určite nebol v intelekte týchto ľudí,....ale v niečom inom.
Budem citovať pár textov a možno pochopíš?....Ježiš povedal: „Nikto nemôže prísť ku mne, ak ho nepritiahne Otec, ktorý ma poslal.“ (Ján 6:44) Z týchto slov vyplýva, že ak sa máme stať Kristovými učeníkmi, musí nám pomôcť Boh. Ako Jehova priťahuje ľudí podobných ovciam k svojmu Synovi? Zvestovaním dobrého posolstva a pôsobením svätého ducha. Napríklad Pavol a ďalší misionári, ktorí s ním slúžili, stretli vo Filipi istú ženu a začali jej zvestovať dobré posolstvo. Volala sa Lýdia. Záznam inšpirovaný Bohom uvádza: „Jehova otvoril dokorán jej srdce, aby venovala pozornosť tomu, o čom hovoril Pavol.“ Áno, Boh jej poskytol svojho ducha, aby pochopila význam posolstva, čo viedlo k tomu, že bola aj so svojou domácnosťou pokrstená. (Sk. 16:13–15)
Výraz..."otvoril jej srdce dokorán" poukazuje na skutočnosť,že sa mu táto žena svojim srdcom,pohnútkami páčila a tak jej to srdce nie ,že len pootvoril,....ale "otvoril dokorán". Všimni si aj tieto slová:....Lukáš 24:45
"45 Potom im celkom otvoril myseľ, aby pochopili význam Písiem,"
Chápeš? Ak sa spoliehame len na svoj intelekt,tak možno aj preto sa nám nedarí nájsť Boha,spoznať pravdu. A už vonkoncom Boh nepriťahuje ku sebe ľudí s nesprávnymi pohnútkami a podobne. Človek na jednej strane,môže byť aj najväčší zločinec a Boh sa mu dá nájsť,ak taký človek ho úprimne a vážne hľadá. A na druhej strane môže byť nejaký človek ,ktorí síce nepácha tak zlo,/má aj intelektuálne predpoklady/a je samospravodlivý....a predsa nenachádza.
Aj Ježiš,aj Písma poukazujú na "mnoho bohov" a prekážok,ale určite netvrdia,že je nesmierne ťažké nájsť Boha! Práve naopak,.....samozrejme,-vytrvalosť a značné úsilie je potrebné vyvinúť. A ludia ho vyvíjajú aj pri zanedbatelnejších cieľoch/ako je získanie večného života,Božej priazne,najdeniu zmyslu života,poznania pravdy/,....a tam sa im darí! Prečo?
Je to tak, ako povedal Ježiš: „Kde je vaše bohatstvo, tam je aj vaše srdce.“ — Matúš 6:21,
Ak niekto uprednostňuje svetské ciele,tak svoje srdce má tam,....a taký človek sotva spozná pravdu!


72.
označiť príspevok

Nadja žena
   10. 8. 2015, 17:53 avatar
Shagara, mne pripadá Biblia natolko protirečivá, že si tam nájde každý takú pravdu, aká mu vyhovuje. Naopak, podľa mňa, u koho etické zákony platné pre ľudstvo ako také nie sú "v duši", nebude sa vedieť riadiť správne bibliou, ako bolo už veľa krát v historii dokázané. Veď všetci tí, čo išli do vojen za Boha bojovať, sa opierali o Bibliu... A tak, ako píšeš - kto hľadá, nachádza... potvrdenie toho, čo potrebuje, v Biblii - ide teda o to, čo tam hľadá. ))
Nemôžeš povedať, že kto sa nespráva ako kresťan, nie je kresťanom - to potom ani komunisti, čo si honobili majetok, neboli komunisti - ale kto bol potom vlastne vládol masám?
Dobre vieš, že podľa mňa je životná púť završená smrťou, nevidím na tom nič zlé, tak to musí byť, ak chceme, aby sa nové rodilo. Nič ma na tom ani nepohoršuje, ani nedesí


37.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 8. 2015, 16:23 avatar
Kurňa, musím za hodinu na hodinu do práce, je toto spravodlivosť?  


39.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 8. 2015, 16:30 avatar
Je cely den si sa flakala
Súhlasí Nadja


57.
označiť príspevok

Bombolo
   6. 8. 2015, 17:09 avatar
na hodinu za hodinu...to znamená že ťa platia na hodinu 60 minút?  


58.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 8. 2015, 17:12 avatar
Pekné... ale ano, samozrejme dostávam za to aj dovolenku ))


60.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 8. 2015, 02:32 avatar
Nie, o hodinu ma uz byt v praci, ale zdrzi sa tam len hodinu  


55.
označiť príspevok

Karola žena
   6. 8. 2015, 17:07 avatar
shagara ..pripomínaš M.Š., chvalabohu že nie som týmti to nezmyslami zaťažená..je mi ľúto, ako ste dopadli.
Súhlasí stefan 5


56.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 8. 2015, 17:07 avatar
A oni zas lutuju teba Ste vyrovnani
Súhlasí Karola, Wolfe


67.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 8. 2015, 01:00 avatar
Karola....55......to ľutovanie si nechaj až na koniec! Možno to predsa len bude naopak. Ja na rozdieľ od teba ,ťa tiež ľutujem,ale inak. Pretože si želám aby každý "dopadol tak", ako to môže byť pre človeka najlepšie. A neviem kto je -"M.Š"?


61.
označiť príspevok

ranexil muž
   7. 8. 2015, 08:35 avatar
Jednoducha odpoved;

„Dovede-li se člověk zasmát sám sobě, nevyjde ze smíchu po celý život.“seneca
Súhlasí Wolfe


62.
označiť príspevok

J.Tull
   7. 8. 2015, 09:24 avatar
Shagara, k "12"; bez uvedomenia si svojej spolupatričnosti k človečenstvu, je uvedomenie si spolupatričnosti k Bohu bezobsažné.
Sám si uvádzal verše:
„Ten, kto nekoná spravodlivosť, nepochádza z Boha, ani ten, kto nemiluje svojho brata. Lebo to je to posolstvo, ktoré ste počuli od začiatku, že sa máme navzájom milovať...“
pridám ešte:
„Kto hovorí, že je vo svetle, a predsa nenávidí svojho brata, je až dosiaľ v tme. Kto miluje svojho brata, zostáva vo svetle a v jeho prípade niet dôvodu na potknutie. Ale ten, kto nenávidí svojho brata, je v tme a chodí v tme a nevie, kam ide, lebo mu tma oslepila oči.“
a predovšetkým:
„Ak niekto hovorí: Milujem Boha a nenávidí svojho brata, je klamár. Veď kto nemiluje svojho brata, ktorého vidí, nie je schopný milovať Boha, ktorého nevidí.“
Čím to je, že veriaci presviedčajú neveriacich o potrebe milovať Boha a trestuhodne zabúdajú o potrebe milovať blížneho svojho (dokonca i nepriateľov... ), hoci je to podobne dôležité prikázanie, bez ktorého to prvé, nielenže nemá význam, ale samotné je klamstvom... podľa mňa bude to tým, že tma ich viery im oslepila oči... „To je záver ,ktorý predkladá Písmo“.
Popieranie všeobecne, nielen Boha, k šťastiu nevedie... K morálnemu vákuu, k morálnemu úpadku dochádza vtedy, keď si prestávame uvedomovať nie spolupatričnosť k Bohu, ale našu vzájomnú ľudskú spolupatričnosť, bez uvedomenia si, že prežitie ľudského rodu je úplne v rukách človeka, bez uvedomenia si, zbavovania sa, vlastnej zodpovednosti za osud nielen ľudstva, ale i života našej planéty vôbec... ak Boh existuje, potom je evidentné, že to nechal na nás... nebude nás ťahať zo šlamastiky, ktorú sme si sami spôsobili a spôsobujeme, pričom je v našich možnostiach z nej vybŕdnuť... jednota ľudstva sa nikdy nezrealizuje vierou v jediného spoločného Boha. Tak nás učí naša história... človek zabíjal druhého človeka tak, že ho najprv vyčlení zo spoločenstva... seba určí ako Človeka s veľkým „Č“ a všetkých ostatných ako akýsi poddruh, ktorí sa nikdy nestane plnohodnotným (v niektorých prípadoch len ak uverí tej jedine správnej viere, uzná jedine správnu pravdu Človeka, ktorý si ju podopiera svojim Bohom... ) tento poddruh treba v krajnom prípade i vyhubiť...


63.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 8. 2015, 09:53 avatar
Heh, cakal som, kedy sa ozves...

Inak aj Shagara hadzal nieco taketo:
Otázka za 2€
cislo 219 ako odpoved na 32 Veriaceho-4
vvvvvvvvvv
32:Veriaci:"skutočne veriaci ludia su pokorní, ale pred Bohom, nie pred ľudmi. Clovek ktory spoznal Boha ma pred nim bazeň(uctu,obdiv, pokoru)..a to je vlastne pociatkom mudrosti......preco by som mal byť pokorny pred clovekom?.....cloveka mozem akurat milovat , pretoze je vytvoreny na obraz bozí......a nezasluzi si žiť ako zviera."
----
219:Shagara:"Veriaci....32....pretože láska k Bohu sa spája s láskou k blížnemu. Tieto veci nemôžeš oddeliť od seba. Preto je tvoja otázka,viac ako nekresťanská,nebiblická.
1 Jána.4...."Ak niekto vyhlasuje: „Milujem Boha,“ a predsa nenávidí svojho brata, je luhár. Lebo ten, kto nemiluje svojho brata, ktorého videl, nemôže milovať Boha, ktorého nevidel. 21 A toto prikázanie máme od neho, aby ten, kto miluje Boha, miloval aj svojho brata"."


66.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 8. 2015, 00:57 avatar
Tuill........Praví kresťania síce hlásajú pravdu,ale to nutne neznamená ,že musíš veriť a konať podľa toho. Máš predsa slobodnú vôľu. Ja primárne tiež neodsudzujem nevercov,pretože ich vnímam v lepšom svetle ako falošných ctiteľov Boha, a vždy je pre mňa potencionálny veriaci. A JS ani nevnucujú Pravdu a násilne neevanjelizujú,ako to robili iní! A ani nikdy násilím nepotláčajú iný názor! A JS už mnohokrát dokázali lásku i k nepriateľom!
------------------------
A ľudská spolupatričnosť,bez uvedomovania si spolupatričnosti k Bohu je prelud,fatamorgána. Ak ťa história nepresvedčila,tak potom ťa nepresvedčí nič!
A nie je v možnostiach ľudí,vlád,vedcov....."vybrdnúť zo šlamastiky,ktorú si ľudia sami spôsobili"....práve naopak,,...oni ignoráciou Boha a jeho normy sa do nej stále hlbšie vnárajú. To je vedecký záver. Parafrázujem výskumy v tejto oblasti väčšinu vedcov.
A je faktom,že ak sa niekto odtrhne od "Zdroja života a Zákonodarcu",....tak nemôže byť spôsobilý pre šťastný život. To sú slová Boha Biblie,nie moje. Ja sa iba s nimi stotožňujem.
A zapamätaj si,....vraždili iba tí,čo nikdy neboli veriaci,kresťania,ctitelia Boha....aj ked si tento prívlastok dávali.
Aj dnes mnohí tvrdia,že sú to i ono,....ale častokrát to tak nie je!
A ak bude vo svete rozdelenie,....jednota nie je možná,a ani žiaden pokoj.
Ved dnes je nejednota ľudstva výraznejšia než kedykoľvek predtým,.......a praví ctitelia sa odlišujú tým, že sú jednotní. Boží prorok Micheáš predpovedal: „Zjednotím ich ako stádo v ohrade.“ (Mich. 2:12) Micheáš predpovedal, že pravé uctievanie bude vyvýšené nad všetky ostatné formy uctievania, či už ide o uctievanie falošných bohov, alebo o uctievanie štátu. Napísal: .......„V konečnej časti dní sa stane, že vrch Jehovovho domu bude pevne založený nad vrcholkom vrchov a určite bude vyzdvihnutý nad pahorky; a budú k nemu prúdiť ľudia. Lebo všetky národy, tie budú chodiť každý v mene svojho Boha; ale my, my budeme chodiť v mene Jehovu, nášho Boha.“ (Mich. 4:1, 5)
Viem,....to sa mnohým nepáči,ale tak to bude!
"lebo pravdivo vám hovorím, že skôr by sa pominulo nebo a zem, ako by sa pominulo najmenšie písmeno alebo časť písmena zo Zákona a nestalo sa všetko." Mat.5:18
A čudujem sa....máš často vzletné slová o láske,nenásilí...atd,.....ale "istý poddruh ľudí by si vyhubil". Neviem ako to mám vnímať? Ako pokrytectvo,alebo len odpor voči Bohu,ktorý presadzuje jednu pravdu? Potvrdzuje to list Efezanom 4:5, kde sa hovorí, že je „jeden Pán, jedna viera, jeden krst“.


70.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 8. 2015, 16:41 avatar
" A JS už mnohokrát dokázali lásku i k nepriateľom!" >> Myslim, ze Tull uz povedal, ze JS neboli jedini.. nemaju na to copyright.. nasli sa aj ini.. nemusela to byt zrovna jedna 7000-ova skupina, ale nasli sa...
(Inak nemozes hovorit, vsetci JS, prenoze vacsiny JS sa napr 2. svetova vojna ani nedotkla)
-----------------------
Chap, zbytocne im budes cital z biblie, to by im niekho mohol citat sury z korany, ci hinduisticke vedy..
Taktiez by mohli poukazovat,
"38 A tak vám radím: Nechajte týchto ľudí na pokoji. Ak je to zasa len nejaké ľudské hnutie, čoskoro sa samo rozpadne.
39 Ale ak za ním stojí Boh, nič proti nemu nezmôžete a vlastne by ste bojovali proti samému Bohu.""
a dat otazku.. je hinduizmus. budhizmus od Boha, kedze nezanikol?
-------------
"A čudujem sa....máš často vzletné slová o láske,nenásilí...atd,.....ale "istý poddruh ľudí by si vyhubil". Neviem ako to mám vnímať?" >> Toto som dost nepochopil.. kde o tom pise?
Súhlasí J.Tull


75.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 8. 2015, 03:37 avatar
Wolfe...70 historici svedčia o niečom inom. Ale zrejme to bude iba uhoľ pohľadu oboch nás?! Tak ako aj tá -7000-tisícová skupina.
V prípade iných išlo len o ojedinelých jednotlivcov. Ako som písal aj dnes Veriacemu/tuším/. 7 ľudí z vyše miliona katolíkov v Nemecku....atd.
Friedrich Heer, římskokatolický profesor dějin na vídeňské univerzitě, napsal: „Německých katolíků bylo přibližně 32 milionů — z toho 15,5 milionu bylo mužů — a jen sedm [jednotlivců] otevřeně odmítlo vojenskou službu. Šest z nich bylo Rakušanů.“
A tak nejak to bolo aj s protestantmi,...aj o tom píše. A nielen on,...ale mnoho historikov tej doby. A to hovorí za všetko!
A falošné náboženstvá sú od boha,ale od boha tohto sveta. Preto aj majú taký vplyv.

A ten záver u Tulla som ja zle pochopil. Bral som to ako jeho slová,jeho postoj!


76.
označiť príspevok

Wolfe muž
   11. 8. 2015, 14:44 avatar
tiez som pisal, ze nemozes zobrat vzorku niekolko tisic a aplikovat ju na niekolko milionov a povedat JS sa vojny nezucastnili...
Ti ktorych sa to netykalo (v USA a inych statoch, ktore neboli priamo v srdci konfliktu sa ani vojny zucastnit nemuseli...

Stale sa hras s cislami ako som uz raz povedal... je to ako keby si povedal, ze v USA je viac veriacich nez na Slovensku...

To, ze sa o inych nepise, este neznamena, ze sa do vojny zapojili..
To, ze sa o niektorych pise, ze sa zapojilim, este neznamena, ze sa zapojli kompletne vsetci az na par ludi...

Hras sa s cislami a statistikami, ako sa ti zachce..

Takze
1. pravda je len to, co je publikovane?
2. a je vsetko publikovane pravda?


79.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 10. 2015, 00:46 avatar
76....chceš vidieť JS zlých,a tak kladieš také otázky,alebo píšeš dané úvahy. Samozrejme,vojna sa týkala iba krajín a ľudí,ktorí boli do nej zainteresovaní. A tam JS dali svetu jednoznačnú odpoved a to komentovali a priznalo mnoho historikov,teologov atd.
A USA sa zapojili do vojny tiež a týkalo sa to i niektorých svedkov,ktorí za svoju neutralitu boli aj tam postihovaní./ako v prvej,tak i druhej svetovej vojne/ Viac kniha...:"Kazatelia ponúkajú zbrane", a dozvieš sa i kto štval aj v týchto časoch proti JS.


80.
označiť príspevok

Wolfe muž
   1. 10. 2015, 06:22 avatar
Nie, len ich nebudem vidiet ako svatych, to mi uz pride ako vyhlasovanie svatych Papezom v RKC, ibaze masovo..

Mimochodom nielen JS nechceli vziat do ruky zbran, ale urcite aj mnohi jednotlivci, ale kedze su to jednotlivci, tak to nie je zaujimave a tak o nich historia mlci..


78.
označiť príspevok

Wolfe muž
   11. 8. 2015, 14:59 avatar
Inak docela by ma zaujimalo, odkial presne mal tie cisla...
"mnoho historikov" je nic nehovoriaci termin.. To je to iste, ako keby si povedal "hovori sa"...


65.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 8. 2015, 00:33 avatar
Wolfe....63.....neviem či sopm pochopil pointu tvojho príspevku. Ja som len reagoval na fakt,že pokora je súčasťou lásky k blížnemu.
Pokora je poníženosť mysle, neprítomnosť namyslenosti a pýchy. Pokora ako vnútorná vlastnosť srdca sa prejavuje takými črtami, ako je miernosť, trpezlivosť a rozumnosť.....atd.
Jedna odborná publikácia o Biblii uvádza: „Pokora je definovaná... aj ako nesebeckosť a je nevyhnutným základom všetkej múdrosti.“ Pravá múdrosť teda nemôže existovať bez pokory.
Pavol aj preto nabádal svojich spolukresťanov: „Oblečte [si] nežnú náklonnosť súcitu, láskavosť, pokoru mysle, miernosť a zhovievavosť.“ — Kolosanom 3:12.
Alebo......Pavol pod inšpiráciou nabádal kresťanov: „Nerobte nič zo svárlivosti alebo zo sebectva, ale s pokorou mysle považujte ostatných za vyšších od seba.“ (Filipanom 2:3) ....a podobne.
Pokora sa neprejavuje len vo vzťahu k Bohu,ale aj k ľudom. To zdôrazňuje Písmo na mnohých miestach. . (Lukáš 9:48; Ján 13:2–16) .....atd.
Teda,....., rozvíjanie si pokory mysle je jedna z kľúčových vecí, keď si chceme udržiavať dobré vzťahy s inými. Môže nám to pomôcť prekonávať problémy v tomto sebeckom, súperivom svete. A preto som nemohol súhlasiť s Veriacim. Láska sa dokazuje skutkami,.........a pokora,poníženosť mysle je pritom nevyhnutná!!!
Súhlasí Wolfe, J.Tull


69.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 8. 2015, 16:24 avatar
Pisal som Tullovi, ze vlastne to co pisal tebe, uz si ty pisal prednedavnom prave ty niekomu inemu..
Nieco v zmysle drevo do hory..
Súhlasí J.Tull


71.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 8. 2015, 17:20 avatar
Shagara, ...nestíham reagovať (ani na Wolfove príspevky, za čo sa mu ospravedlňujem /hlavne, za to, že som uprednostnil iné.../ ) tak len k nedorozumenie.
„... človek zabíjal druhého človeka tak, že ho najprv vyčlení zo spoločenstva... seba určí ako Človeka s veľkým „Č“ a všetkých ostatných ako akýsi poddruh, ktorí sa nikdy nestane plnohodnotným (v niektorých prípadoch len ak uverí tej jedine správnej viere, uzná jedine správnu pravdu Človeka, ktorý si ju podopiera svojim Bohom... ) tento poddruh treba v krajnom prípade i vyhubiť...“
Tak si to určovali /ako i určujú/ mnohí v priebehu histórie nie ja... práve naopak búrim sa proti tomu a presviedčam o tom, že sme všetci rovnakí „jedna mater nás mala“ (včítane zabijakov, pretože i tí patria k nášmu druhu... ). Pre lepšie porozumenie uvediem markantné príklady. Francúzska revolúcia medziiným priniesla i uzákonenie, všeobecné prijatie práv človeka, lenže práca otrokov sa stala natoľko výhodnou, ako snáď nikdy predtým... určilo sa, že domorodci (Afričania, Indonézania, indiáni... ) nemajú ľudskú dušu, že sú iným druhom – „poddruhom“ ľudí... Hitler si určil svojho „nadčloveka“, a ostaní sú „poddruhmi“, ktoré stoja v ceste... od počiatkov sa ľudia zabíjajú tak, že si toho druhého určia za iného, menej dôležitého... žiaľ dodnes je rozšírené zlo, podľa ktorého nie je človek predovšetkým človekom, ale je najprv JS, evanjelik... znovuzrodení... a potom sú všetci ostatní... hlúpi veriaci a nemorálni ateisti... iní zas buržuji a druhí lumpenproletári... jedni sú Bohom vyvolení a druhí nie, preto majú právo ostatných, keď je to potrebné i vyvraždiť... tomuto zlu neveria len Židia, ktorým vo všeobecnosti naleteli i kresťania...
... ešte stihnem, už som Ti v tomto duchu písal. Vedel by si mi uviesť, ktorí kresťania, ktoré kresťanské spoločenstvá dnes evanjelizujú násilím, či robia čokoľvek násilne? ... a kde boli JS, keď tak konali
Súhlasí Wolfe


74.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 8. 2015, 03:23 avatar
Tull....71....Ani ja nestíham vnímať tvoje myšlienky. Raz ťa vnímam ako zástancu kresťanstva a potom naopak. A tak som z toho zmätený. A tak to je aj s tým násilím,vyhubením. Tak sa nečuduj mojmu tvrdeniu,aj ked si reagoval nie tak,ako som to ja pochopil. K tomu násiliu......aj dnes sa pretláča náboženský názor násilím. Ved prečo tak často sú miesta zhromaždení JS tak atakované,ničené,podpalované "kresťanskými" luzami? Prečo ešte dnes v niektorých krajinách sú JS lynčovaní a perzekuovaní za svoju vieru,presvedčenie?
Prečo sú zatváraní JS za svoje presvedčenie v 21 storočí? A asi vieš málo o histórií kresťanstva,pretože dodnes mnohé národy nevedia zabudnúť na túto "násilnú christianizáciu". Tak sa dialo po mnohé storočia, a dialo sa to vo veľkej miere aj v 20 storočí!
Mám hrubú publikáciu/aj s fotodokumentáciou a dalšími faktami/,kde sú detailne opisované zverstvá voči JS. A hlavným iniciátorom boli cirkvi tzv,kresťanstva. Hlavne RKC! Ale boli aj iné knihy/svetských autorov/ kde sa to opisuje.
Vieš niečo o bývalej Jugoslávií,o ustašovcoch,...atd? Prečítaj si Deshnerových desať zvazkov -"Kriminálne dejiny zločinnosti kresťanstva" a budeš v obraze.
A ak bola jedna skupina Božích ctiteľov v dávnej minulosti,/židia/ a aj tej bližšej /1 storočie/, tak je tomu aj dnes.
A Biblia to aj zdôrazňuje na mnohých miestach! Iná alternatíva je totiž nezmyselná!
A to,že niekto tvrdil,že "niektorí ľudia nie sú ľudia",....tak za tým vidím istú cirkev,ktorá takto znrzačila biblickú pravdu a Boha Biblie.Aj Hitler bol jej súčasťou.
A ako ateista vieš,že aj neveriaci svet má svoju hierarchiu: Najprv bohatí,silní,slávni....a potom tí druhí! Alebo inak..... Zneužívatelia a zneužívaní! Ale to ťa až tak asi netrápi.
Tull,svoje výhrady smeruj Bohu,....ja som nepísal Bibliu,ani JS. Je jeho vôľou zjednotiť ľudstvo pomocou svojho ľudu a ducha,....a tomu nik nezabráni!
Ono by bolo najlepšie byť tak naivne tolerantní,.....že nemusíme nič urobiť,nič veriť,nič riešiť,....a jednota,a vyriešenie všetkých problémov a poznanie pravdy nám spadne rovno z neba. Nikto sa nemýli,všetci majú svoju pravdu,všetci sme dobrí,a sme rovní a šťastní, a všetky náboženstvá/aj to ateistické/ sú len rôznymi cestičkami k Bohu.
Na záver bude asi vhodné pripomenúť,že Ježiš nás aj varoval pred tými,ktorí "budú ľudom takto štekliť uši"! Ale ved dobre sa to počúva!


77.
označiť príspevok

J.Tull
   11. 8. 2015, 14:44 avatar
Shagara, trochu odbočím; už zen-budhisti tvrdili, že slová skôr zahmlievajú, než by vysvetľovali (samozrejme v ich učení je o tom viac, vytrhol som z kontextu... ). To platí všeobecne. Okrem toho nie každý dokáže narábať slovom rovnako... nie som majstrom v tomto smere a hlavne, ak sa pritom zároveň snažím o stručnosť, nedokážem písať tak, aby v žiadnom prípade nemohlo dôjsť k nedorozumeniu... a krátkosť času mi je, v tomto prípade až úhlavným, nepriateľom...
Som neveriaci pes... nezastávam sa kresťanstva, či islamu, budhizmu, konfucianizmu ... ale nie som ani ich odporcom... som zástancom všetkého, čo je podľa mňa, v prospech človeka a odporcom všetkého, čo je podľa mňa, proti nemu... a je mi jedno či ide o kresťanstvo, islam, budhizmus... akékoľvek iné náboženstvo... teizmus, či ateizmus... to je môj kľúč, pritom netvrdím, že je Petrov, že je neomylným a už vôbec nie, že som ním neomylne otváral...
Takto, „týmto kľúčom, otváram aj Bibliu“ (Korán, Bhagavadgítu... ). Už som o tom viackrát písal. Ak je pravda, že existuje Boh, ktorý sa obetoval (nech i trebárs „len“ svojho Syna... ) pre človeka nie preto, že to On potreboval, ale z nezištnej lásky k nemu, potom všetko, čo je v rozpore, čo sa nezlučuje, je nekompatibilné s uvedeným, je treba chápať buď obrazne (v skrytom význame, povedzme ako „teologickú pravdu“, „šifru Boha“ – nie historický /alebo iný priami/ fakt...), alebo ako omyl autorov - tvrdenie poplatné dobe, tvrdenie vychádzajúce z miery vtedajšieho poznania, vedomostí...
S tými ustašovcami, ako i prenasledovaním JS (a nielen ich) zo strany kresťanov, máš pravdu... (je paradoxom, že Hitlera označujú za ateistu... ) lenže, podľa mňa, konali nielen proti „všeobecnej kresťanskej viere“, ale i proti katolíckemu poňatiu viery... samozrejme to ich neospravedlňuje, ale sa na základe týchto zvráteností nemôžu rovnako odsudzovať všetci katolíci, dokonca ani RKC... tvorili/tvoria ju nedokonalí ľudia, tak ako omylní, nedokonalí, hriešni ľudia tvoria aj cirkev JS... o tom, žeby RKC násilne prenasledovala JS (kohokoľvek) i dnes, nič neviem... mimochodom kritizujem i tu na df poplatnosť RKC mocným tohto sveta...
O kresťanoch v 1. storočí som už písal, ako i svoje výhrady, voči Tvojim iným názorom, len nie vždy si reagoval... možno si si ich nevšimol... napríklad v témach:
Pre Shagaru a všetkých členov JS Konce sveta v dejinách kresťanstva
chcel som aj voči vrteniu (klamstvu... ) ohľadne histórie trojjedinosti (čakal som na reakcie ohľadne transfúzie... )...
V tejto téme nesúhlasím, že bez Boha nedokáže byť človek plnohodnotne šťastným... súhlasím s tým, že svoje šťastie nenájde v materiálnych veciach (v tomto medzi nami niet rozporu... ). Šťastie človek nemôže nájsť ani v Bohu samom o sebe. Môže ho nájsť len v človeku, či už s Bohom, alebo i bez neho... myslím si však, že z Bohom je to ľahšie...
Nikde netvrdím, že máme byť naivne tolerantní,.....že nemusíme nič urobiť,nič veriť,nič riešiť... práve naopak. Dokonca sa mi vidí, že náboženstvá, včítanie náboženstva JS konajú tak, aby ľudia uverili: „jednota,a vyriešenie všetkých problémov a poznanie pravdy nám spadne rovno z neba“. Toto poznanie pravdy „z padnutej z neba“ im vierohodne tlmočia ich „proroci“ – pápež, biskupi, popi... strážna vež... a svojim spôsobom zakazujú kriticky myslieť... zároveň prikazujú čo je, a ako je správne konať...
... aby sme si rozumeli, som za jednotu, ale v zmysle: „všetci ľudia dobrej vôle spojte sa“ nie „v jednom Bohu“, ale v prikázaní „milovať blížneho svojho“...


81.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 11. 2015, 07:51 avatar
77--------Tull.....V celej Biblii sa šťastie človeka spája s uvedomovaním si duchovných potrieb,pretože práve tie vedú človeka k tomu,aby pochopil,že v živote človeka sú najdôležitejšie vzťahy,za ktorými stojí hlavná zásada Biblie-láska. Samozrejme ,že vzťah k Bohu musí byť primárny,....a od toho sa odvodzujú ostatné vzťahy. Ja som nikdy neveril v pravdu...."spadnutú z neba",ktorú mi niekto tlmočil/aj ked som prijímal pomoc od iných/,ale pracne som hladal odpovede na moje/i všeobecné/ existenčné otázky o živote. A našiel som ich. A klamať sám seba nebudem,.......pretože s tým by som dlho nevystačil.
Tull....ja už som na začiatku pochopil ,že JS sú v mnohom výnimoční/potom čo opadli isté moje predsudky,ktoré som mal z nepravdivých informácií/, a to nehovorím len preto,že som JS,....ale preto,že som sa o tom presvedčil mnohými spôsobmi.
Ak v takmer všetkých náboženstvách vidieť determinujúci sekularizmus,nejednotu, formálnosť a pasivitu,....tak u JS to nevidíš takmer vôbec. A fakt,že všetci sú podnietení zmenou svojej osobnosti, a poznaním pravdy hovoriť o Bohu,.....sú pre mňa jasným dôkazom toho,...kto dnes koná Božiu vôľu,a kto má Božie schválenie?!
Jednota v rámci JS je tak očividná,....že to neuniklo mnohým politikom,sociológom,psychológom /aj bežným ludom/a podobne. A viem ,že jednota sa dá dosiahnuť len jednou cestou. A to iba vdaka Božiemu programu,ktorý je v Písmach.
Iba na tejto bázi sa môžu ludia zjednotiť,....nikdy nie ako zlepenec rôznych protichodných názorov, a v niečom,kde absentuje základ jednoty-autorita Boha,....ktorý je normou toho ,ako dosiahnuť jednotu a šťastie. V dnešnom svete vidíš pravý opak, a tendencie sú také,že to ide a pôjde len k horšiemu, a k väčšej roztrieštenosti. Tento fakt nikto nezmení. Kto vníma obdobie posledných sto rokov v súvislosti aj s vedeckými poznatkami,tak mi musí dať za pravdu.
A viem aj naisto,že bez Boha naozaj človek nemôže byť plnohodnotne šťastní. Ledaže len istý čas,ked sa mu darí a je mladý,...atd. Ale život so sebou prináša aj také dni ,ked sa nám natískajú otázky-prečo sme tu,prečo je utrpenie ,smrť ,...atd,....a skôr či neskôr nás život zakomponuje priamo do týchto "vecí",....a tam už musíme niečo robiť,aby sme nadalej mohli plnohodnotne žiť. Problém je v tom,že mnohí utekajú pred týmito otázkami, a snažia sa tak uniknúť realite života. A to sa nevypláca. A tak sa v poslednej dobe sebaklam/a prchavé elementy šťastia/ stáva národnou,alebo svetovou hrou.
S výsledkom viac ako zarmucujúcim.
Preto recept na šťastie vidím ja osobne v týchto pekných a pravdivých slovách Biblie....:"Toto povedal Jehova, tvoj Výplatca+, Svätý Izraela: „Ja, Jehova, som tvoj Boh, Ten, čo ťa vyučuje na [tvoj] úžitok, Ten, kto ťa nechal kráčať po ceste, po ktorej máš chodiť. 18 Ó, keby si len bol venoval pozornosť mojim prikázaniam! Potom by bol tvoj pokoj ako rieka a tvoja spravodlivosť ako morské vlny." Iz.48:17-18
A k tej RKC. Ak sa jasne staviam negatívne k RKC,...tak je to z hladiska jej učenia a správania vo všeobecnosti.....a to má obrovský vplyv na mnohých. A to negatívny! Je to strohé konštatovanie,ale vedel by som to doložiť pragmaticky/historickými faktami a tými ,ktoré majú súvis s deformáciou morálky na svete, a odklonom od Boha. A nemyslím si,že každý katolík je stratený,zlý. Dnes ešte každý má možnosť zmeny,nápravy. Ale nie ekvilibristickou rétorikou,ale poznaním pravdy. To sú dve rozdieľne veci. Ale stále platí.....pravda je len jedna/tak ako pravda o fyzikálnych zákonitostiach/, a len jedno náboženstvo môže mať "klúč k poznaniu tejto pravdy". A údelom človeka je nájsť túto pravdu,toto náboženstvo,ktoré vlastní tento klúč. Nie je to zložité!
Pravda však je, Tull ......že žiadne úsilie nájsť šťastie, ktoré je založené na nejakej teórii ignorujúcej úlohu nášho Stvoriteľa, nemôže byť prospešné a napokon povedie ku sklamaniu. Jeden staroveký prorok povedal: „Múdri boli zahanbení... Hľa, zavrhli samotné Jehovovo slovo, a akú teda majú múdrosť?“ — Jeremiáš 8:9.


82.
označiť príspevok

Vespertine žena
   25. 11. 2015, 10:48 avatar
Ja viem naisto, že človek bez boha naozaj môže byť plnohodnotne šťastný !


83.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   25. 11. 2015, 10:56 avatar
tak je...malé deti nevedia takmer nič o bohu(ak sú tak vychovávané) a predsa môžu byť šťastné ak dostávajú od rodičov všetko potrebné materiálne, lásku a starostlivosť


84.
označiť príspevok

Vespertine žena
   25. 11. 2015, 10:59 avatar
83. Napríklad. Ale nielen deti. A viem to naisto !
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 00:41,  https://www.dennikdnes.com/2020/08/08/kotleba-rozdrtil-sucasnu-vladu-a-prockovi-poslal-tento-stip...
dnes, 00:38,  Vyberám si pečeň. *29
dnes, 00:33,  Pekný smajl tam mal byť. .. idem, čavo. ..
dnes, 00:32,  Zuby alebo pečeň, vyber si. .. *34
dnes, 00:32,  *13 *13 Ti vravím, že umyť zuby a spať. Chceš mať krásne zuby? ..
dnes, 00:31,  Bojííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí...
dnes, 00:30,  No tak netráp sa tým, čo nezmeníš, spievajú.
dnes, 00:30,  Pššššššššššššššššššššššššššššššt......... *38
dnes, 00:29,  Pffff. .. *21
dnes, 00:28,  Neboj neskamenela, hneď by si zo seba zhadzovala šatstvo. *13*13
dnes, 00:27,  Ee. .. a dúfam, že nejsi medúza, alebo niečo podobné. .. žeby som sa pozrela a by som...
dnes, 00:25,  A ty mi do nich vidíš ? *06*06
dnes, 00:24,  Možno Ťa nevidí. Možno ti nevidí do tých krásnych očí.. *21 *21
dnes, 00:21,  Ešte viac sa bojíííííííííííííííííííííííííííííím........... *38
dnes, 00:21,  Neboj, veď je tu teoma, ešte. *21
dnes, 00:19,  Bojííííííííííííííííííííííím sa...................
dnes, 00:19,  Hej? .. Milan46 umyť zuby a spať. *21
dnes, 00:18,  Nie, je sa väčšinou smejem, lebo smiech je liek. *04
dnes, 00:17,  Neviem jak sa to opýtať. ..
dnes, 00:17,  Haha, že v reály sa netváriš zamračene, nie? ..
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Udržiavajúc si svoj duševný pokoj chránime i ten telesný.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(217 863 bytes in 0,236 seconds)