hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

Agresia Ruskej federácie voči Ukrajine trvá už viac, ako 7 rokov.

príspevkov
1
zobrazení
1
tému vytvoril(a) 27.4.2021 18:27 Osvietený
posledná zmena 27.4.2021 18:27
1
27.04.2021, 18:27
Je to tiež 7 rokov, čo výrazne narástlo množstvo propagandy, dezinformácií a ich šíriteľov, ktorí aktívne ovplyvňujú mysle obyvateľov. Preto zverejňujeme chronologickú sumarizáciu ruskej agresie na Ukraijne.
21.11.2013 - Status novinára Mustafu Nayeema odštartoval protesty proti proruskému prezidentovi Viktorovi Janukovyčovi, ktoré vošli do histórie ako Euromajdan. Status reagoval na rozhodnutie prezidenta Janukovyča, ktorý odmietol podpoísať asociačnú dohodu s Európskou úniou. Urobil tak napriek vôli Ukrajincov. 60 % Ukrajincov si želalo podpis asociačnej dohody a len 14 % chcelo ísť do ruského projektu colnej únie.
1.12.2013 - Na kyjevskom centrálnom Námestí nezávislosti sa za účasti približne pol milióna ľudí začali dlhodobé masové pouličné protesty v reakcii na násilný zásah polície proti proeurópskym demonštrantom, ku ktorému došlo deň predtým.
December 2013 - Január 2014 - Viktor Janukovyč sprísňuje zákony, fakticky zakazuje protesty, situácia eskaluje. Hromadne sú využívaní tzv. „titušky“ – najatí bitkári , proti demonštrujúcim a ich stanovému mestečku sa v mrazoch používajú vodné delá , obrnené vozidlá a poriadkové jednotky Berkut.
V dňoch 21. až 22.2.2014 - umierajú pri nepokojoch a stretoch s políciou v Kyjeve desiatky ľudí. Viktor Janukovyč uteká do Ruska, kde sa nachádza dodnes.
V noci z 26. na 27.2.2014 - neoznačení ruskí vojaci (príslušníci špeciálnych síl) obsadzujú budovu najvyššej rady Krymu a Úrad vlády autonómnej republiky Krym v Simferopole na oboch budovách zaviala ruská vlajka.
1.3.2014 - Rada Federácie Ruskej Federácie schvaľuje použitie ozbrojených síl RF na území Ukrajiny.
16.3.2014 - sa uskutočnilo zmanipulované a nezákonné Krymské referendum (v miestnostiach s urnami sa pohybovali muži ozbrojení útočnými puškami ako aj členovia Motorkárskeho gangu Noční vlci).
6.4.2014 - ozbrojenci obsadili budovu SBU v Luhansku. Neskôr vyšlo najavo že išlo o skupiny ktoré predtým pôsobili na Kryme.
12.4.2014 - skupina pod vedením Agenta GRU Girkina (Strelkov) obsadzuje budovu polície v Slaviansku.
24.4.2014 - zahajuje RF ďalšie masívne cvičenie pri hraniciach, koncom mesiaca začínajú na Ukrajinu posielať zbrane a „dobrovoľníkov“.
11.5.2014 - Po nezákonnom referende je vyhlásená DNR a LNR (Donecká a Luhanska národná republika) na tzv. premiérom a tzv. ministrom obrany DLR sa stávajú ruskí občania (Borodaj a Girkin).
7.6.2014 - Ruskí žoldnieri (skupina Wagner) zostrelili dopravné lietadlo ukrajinskej armády , zahynie všetkých 49 ľudí na palube.
11.6.2014 - hranice Ukrajiny nelegálne prekračujú ruské tanky a ďalšia ťažká vojenská technika Ruskej federácie.
17.6.2014 - pomocou protilietadlového systému Buk ruskej armády je zostrelený civilný let MH17, zahynuli všetci na palube(283 cestujúcich a 15 členov posádky, posádku tvorili aj ženy a deti. Separatistami ovládaný systém BUK z Ruska nad územím Ukrajiny zostrelil lietadlo s posádkou vedcov, ktorí sa venovali vývoju liečebných postupov pre ochorenie AIDS. Ochorenie je v Európe dlhodobo najrozšírenejšie práve v Rusku. odkaz
).
Júl 2014 - Ruská Federácia začína ostreľovať ukrajinské územie (vozidlá stáli na ruskom území a strieľali cez hranicu) a Ukrajinskú armádu raketami GRAD.
23.8.2014 - vstupujú na územie Ukrajiny taktické skupiny ruskej armády vyzbrojené najmodernejšou ťažkou vojenskou technikou.
24-26.8.2014 - Bitka pri Ilovajsku ruské obrnené jednotky pomohli separatistom poraziť ukrajinskú armádu.
5.9.2014 - Predstavitelia ukrajinskej vlády a proruských separatistov podpísali na rokovaniach v bieloruskom Minsku v prítomnosti zástupcov Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) dohodu o prímerí v regióne Donbas.
14. Januára – 20 Februára 2015
Bitka pri Debalceve , vďaka rozsiahlej pomoci ruských vojenských jednotiek , bitka skončila víťazstvom separatistov
12.2.2015 - Po zlyhaní dohody o prímerí z Minska bola v tomto meste podpísaná nová mierová dohoda. Uzavreli ju zástupcovia tzv. normandskej štvorky (Francúzsko, Nemecko, Ukrajina, Rusko). Dohodu podpísali aj zástupcovia separatistov.
11.7.2018 - Lídri členských štátov NATO vyzvali Rusko, aby stiahlo svoje sily, ktoré má umiestnené na území Ukrajiny, ale aj separatistických oblastí Gruzínska a Moldavska.
2.8.2018 - Ukrajinský prezident Petro Porošenko inicioval prípravu žaloby voči Rusku, prostredníctvom ktorej sa chce Kyjev domáhať odškodnenia za okupáciu Donbasu a Krymu.
25.11.2018 - Ruský tanker zablokoval priechod pod mostom v Kerčskom prielive. Následne na 3 ukrajinské lode zaútočila ruská posádka. Podarilo sa im zajať lode aj ukrajinských námorníkov. RUsko zneužíva incident na vyhrocovanie konfliktu pričom svoje útočné aktivity prezentuje ako obranu a za agresora dlhodobo označuje napadnutú a svoje územie obraňujúcu Ukrajinu. Veliteľ ukrajinského námorníctva upozornil, že Ukrajina teraz "nebráni len samu seba, ale celý západný svet".
4.2021 - Rusi skúšajú Západ a pokúšajú sa ho zastrašiť eskaláciou napätia na Rusko-Ukrajinskej hranici. „Chcú zvýšiť teplotu presne do takej miery, aby ukázali, že Západ váha s podporou Ukrajiny, že v nás v skutočnosti nevidí partnera. Je to svojho druhu test,“ povedal Zelenskyj, ktorý minulý týždeň navštívil ukrajinských vojakov vo frontových zákopoch Donbasu. „Chcú, aby sa Západ bál sily Ruska, jeho moci. To nie je to žiadne veľké tajomstvo,“ dodal na margo toho, že Rusko v posledných dňoch podľa Kyjeva rozmiestnilo na východnej hranici Ukrajiny štyridsaťtisíc vojakov a na anektovanom Kryme ďalších štyridsaťtisíc.
Ruská agresia na Ukrajine si zatiaľ vyžiadala cez 13 000 ľudských životov. Nespočet ďalších ľudí bolo ťažko zranených, milióny prišli o svoje domovy alebo boli nútení ich opustiť a vyhnuť sa násiliu a prenasledovaniu. Tí všetci prišli nielen o svojich blízkych, ale aj o svoje sny a víziu lepšej a bezpečnejšej budúcnosti v slobodnej a prosperujúcej Európe, ktorú im zahatal ich agresívny sused.
Zdroje:
odkaz
odkaz
odkaz
odkaz
Počas celého obdobia 2014-2021 sa neustále objavujú ďalšie a ďalšie dôkazy o prítomnosti modernej vojenskej techniky armády ruskej federácie na Donbase. Sumarizujú ich napríklad tieto zdroje.
odkaz
odkaz
odkaz
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 97 660 B vygenerované za : 0.088 s unikátne zobrazenia tém : 76 780 unikátne zobrazenia blogov : 1 666 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Navždy dokonalý skrze Ježišovo dokonalé dielo Ale tento priniesol obeť za hriechy a navždy sa posadil po pravici Boha. ...Lebo jednou obetou navždy zdokonalil tých, čo sú posväcovaní. Hebrejom 10:12,14 Boli ste niekedy ako kresťan sužovaní myšlienk...

citát dňa :

Nehovor hop, ani keď preskočíš. Najprv sa pozri, do čoho si skočil.