hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

8.december - zvláštny deň pre "počatie"

príspevkov
14
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 8.12.2013 10:33
posledná zmena 10.12.2013 11:07
1
08.12.2013, 10:33
Dnes 8.decembra je zvláštny deň a zaujímavý pre zážitky a skusenosti, ktoré som mal možnosť zažiť.

Napr. v tento deň pred niekoľkými rokmi porodila dieťa jedna známa, pričom nemohla cca.2 roky (po sobáši).
Zvláštne, ako sa to stalo. Chodila po lekároch a nič🙂 Ked sme sa o tom rozprávali, pozval som ju na zjavenie Panny Márie do Dechtíc, nech si vymodlí dieťa a stalo sa: žena počala a dcéru porodila práve 8.decembra na sviatok "Nepoškvrneného počatia Panny Márie.

Hovorí sa, že ženy nevedia počať dieťa z rôznych dôvod ako napr. stres, strach, ale aj mužský problém ...

Poznáte ľudí alebo ste počuli o takých, ktorí nemohli počať dieťa a stalo sa tak až neskôr?
Aký bol ich problém a čo spôsobilo, že už maju dieťa?

Poprípade môžete dať nejaký link alebo video
Dakujem, že ste...
none
10

1. 08.12.2013, 10:33

Dnes 8.decembra je zvláštny deň a zaujímavý pre zážitky a skusenosti, ktoré som mal možnosť zažiť.

Napr. v tento deň pred niekoľkými rokmi porodila dieťa jedna známa, pričom nemohla cca.2 roky (po sobáši).
Zvláštne, ako sa to stalo. Chodila po lekároch a nič🙂 Ked sme sa o tom rozprávali, pozval som ju na zjavenie Panny Márie do Dechtíc, nech si vymodlí dieťa a stalo sa: žena počala a dcéru porodila práve 8.decembra na sviatok "Nepoškvrneného počatia Panny Márie.

Hovorí sa,...

09.12.2013, 15:50
Horus- Egypt
Príbehy zrodenia Ježiša a Horusa sú si veľmi podobné. Horus a jeho otec Osiris, bývajú často zameniteľní ("Ja a môj Otec sme jedno"):

Horus sa narodil z panny Isis-Meri 25. decembra v jaskyni/jasliach.
Jeho narodenie bolo oznámené hviezdou na Východe a prišli traja mudrci.
Ako dieťa sa učil v chráme a bol pokrstený keď mal 30 rokov.
Horus bol tiež pokrstený "Anup Krstiteľom".
Mal 12 učeníkov.
Vykonával zázraky.
Kráčal po vode.
Bol ukrižovaný, pochovaný v hrobke a vstal z mŕtvych / El-Azar-us/
Bol tiež nazývaný "Cesta, Pravda, Svetlo, Mesiáš, Pomazaný Syn Boží, Syn človeka, Dobrý Pastier, Baránok Boží, Slovo" etc.
On bol "Ryba" a bol spájaný s Baránkom, Lev a Ryby ("Ichthys").
Horus bol nazývaný aj "KRST," alebo "Pomazaný" ..... dlho predtým, než kresťania prevzali tento príbeh.

Hinduizmus- Krishna
Pozrime sa na ďaľšie podobnosti medzi kresťanským charakterom a indickým mesiášom. Pri podrobnom priezkume nájdeme viac než 100 podobností medzi hinduistickou a kresťanskou tradíciou:

Krišna sa narodil z panny Devaki.
Jeho otec bol tesár.
Jeho narodenia sa zúčastnili anjeli, mudrci, pastieri a bol obdarovaný zlatom, kadidlom a myrhou.
Bol prenasledovaný tyranom, ktorý nariadil zabitie tisícok detí.
Bol kráľovského pôvodu.
Bol pokrstený v rieke /Ganga/
Robil divy a zázraky.
Kriesil mŕtvych a uzdravil malomocných, hluchých a slepých.
Krišna používal podobenstvá, aby učil ľudí o láske.
Bol premenený pred svojimi učeníkmi.
V niektorých podobenstvách zomrel buď pribitý na strome, alebo bol ukrižovaný medzi dvoma zlodejmi.
Vstal z mŕtvych a vystúpil do neba.
Krišna je nazývaný "pastier Bohov" a "Pán pánov" a bol považovaný za "Vykupiteľa“.
On je druhá osoba Trojice a vyhlasoval sa za "Vzkriesenie" a "cestu k Otcovi."
Bol považovaný za "Začiatok, stred a koniec", ("Alfa a Omega"), vševedúci, všadeprítomný a všemohúci.
Jeho učeníci mu dali titul "Jezeus", čo znamená "čistá podstata".
Krišna sa má vrátiť do boja s "Princom Temnôt", ktorý príde pustošiť krajinu.
etc...

Mithra-Slnečný boh z Perzie
Príbeh Mithru predchádza kresťanskú bájku o najmenej 600 rokov. Kult Mithra bol krátko pred kresťanskou érou "najobľúbenejším“ a široko rozšíreným náboženstvom 'pohanskej' doby." Mithra má nasledujúce spoločné skutočnosti s postavou Krista:

Mithra sa narodil z panny 25. decembra.
Bol považovaný za veľkého cestovateľa, pedagóga a majstra.
Mal 12 spoločníkov, alebo učeníkov.
Vykonával zázraky.
Bol pochovaný v hrobke.
Po troch dňoch vstal z mŕtvych.
Jeho vzkriesenie bolo oslavované každý rok.
Mithra bol nazývaný aj "Dobrý pastier".
Bol považovaný za "Cestu, Pravdu a Svetlo, Vykupiteľa, Spasiteľa, Mesiáša."
Jeho posvätný deň bola nedeľa, "Pánov deň", stovky rokov pred objavením sa Ježiša.
Mithra mal hlavný sviatok, tzv. Veľkú noc, v dobe, keď bol vzkriesený.
Jeho náboženstvo malo Eucharistiu, alebo "Večeru Pánovu."

Budhizmuz - Budha

Väčšina ľudí si myslí, že Budha ako osoba, žila pred asi 500 rokmi p.n.l. Charakter, obyčajne opísovaný ako Budha/Boh, je však len kompilácia legiend a porekadiel rôznych svätých mužov z predchádzajúceho a nasledujúceho obdobia jeho života. Budha má nasledujúce spoločné s postavou Ježiša:

Budha sa narodil z panny Maya, ktorá bola považovaná za "kráľovnú neba".
Bol z kráľovského rodu.
Rozdrvil hadovi hlavu.
Vykonával zázraky, uzdravoval chorých, kŕmil 500 mužov z "malého košíka koláčov" a chodil po vode.
Zrušil modlárstvo, bol "rozsievačom slova" a kázal "zriadenie kráľovstva spravodlivosti na Zemi".
Učil cudnosť, striedmosť, toleranciu, súcit, lásku a rovnosť všetkých.
On bol premenený na kopci.
Sakya Budha bol ukrižovaný na zmierenie hriechu, trpel tri dni v pekle a bol vzkriesený.
Vstúpil do Nirvány, alebo "neba".
Buddha bol považovaný za "dobrého pastiera" a "tesára“.
Bol nazývaný "Spasiteľom“ a "svetlom sveta."

no a prekvapenie na koniec.....

Prometheus-Grécko
Grécky boh Prometeus vyhlasoval, že prišiel z Egypta, ale jeho dráma sa konala v horách Kaukazu. Prometeusove príbehy sú nápadne podobné s postavou Ježiša:

Prometheus-boh zostúpil z neba stelesnený ako muž, aby zachránil ľudstvo.
Bol ukrižovaný, trpel a vstal z mŕtvych.
On bol nazývaný aj Logos, alebo slovo.

Päť storočí pred kresťanskou érou vážený grécky básnik Aischylos napísal vo svojom diele, že Prometheus bol ukrižovaný "na strome" a nebo sčernelo.
Tradícia nám síce predkladá, že Prometheus bol ukrižovaný na skale, ale niektoré zdroje sa domnievajú, že bol ukrižovaný na strome, a že kresťania príbeh zámerne zmrzačili, ako to urobili s prácami mnohých starovekých autorov. V každom prípade slnko v tomto príbehu, ktoré je zahalené tmou sa vyrovná kresťanskej bájke o zostupujúcej tme, keď bol ukrižovaný Ježiš. Tento pozoruhodný fakt nie je zaznamenaný v histórii, ale je vysvetliteľný ako súčasť opakujúcej sa hry. Hry, ktorá sa začala pred dávnymi vekmi v úplných počiatkoch ľudstva. Vekmi, keď sa ešte vo veľkom prechádzali na Zemi naši „stvoritelia“. Vtedy ľudia/pohania uctievali len jedno „božstvo“.... Slnko:

Slnko "umiera" na tri dni 22. decembra zimného slnovratu, kedy sa zastaví v pohybe na juh. Je narodené /znovu vzkriesené/ 25. decembra, kedy znovu začne jeho pohyb na sever.
V niektorých oblastiach kalendár pôvodne začal v súhvezdí Panny a preto termín –„ byť narodený z Panny".
- Slnko je "Svetlo sveta".
- Slnko "prichádza z mrakov a každé oko ho vidí".
- Slnko, ktoré vychádza v dopoludňajších hodinách je "Spasiteľom ľudstva".
- Slnko nosí korunu,..... /alegória - "tŕňová koruna"/
- Slnko "chodi po vode"....keď zapadá.
- Slnko a jeho "následovníci", "pomocníci", alebo "učeníci"- to je 12 mesiacov a 12 znamení zverokruhu, alebo súhvezdí, cez ktoré slnko musí prejsť.
- Slnko visí na kríži, alebo je "ukrižované", čo predstavuje proces prechádzajúcej rovnodennosti, jarnej rovnodennosti na Veľkú noc, po ktorej je potom vzkriesené.
none
2
08.12.2013, 11:51
moja teta dlho nemohla mať deti skúšali roky všetko a nič, až keď zmenila zamestnanie kde čelila psychoteroru a na to ju sesternica utešila, keď jej z dlane vyčítala, že bude mať dve deti chlapčeka a dievčatko, tak ozaj po zmene práce otehotnela a dnes má už dve dospelé krásne a šikovné deti chlapca a dievča. Tak toto je ukážka že psychika robí zázraky.
none
8

2. 08.12.2013, 11:51

moja teta dlho nemohla mať deti skúšali roky všetko a nič, až keď zmenila zamestnanie kde čelila psychoteroru a na to ju sesternica utešila, keď jej z dlane vyčítala, že bude mať dve deti chlapčeka a dievčatko, tak ozaj po zmene práce otehotnela a dnes má už dve dospelé krásne a šikovné deti chlapca a dievča. Tak toto je ukážka že psychika robí zázraky.

08.12.2013, 20:40
Blanka, to je tiež dobré vedieť.
Taký teror v práci zaiste veľa spôsobí zlého... ešte, že odišla z tej práce a oplatilo sa 🙂

Ináč kamarátka nemohla tiež otehotnieť a potom mala hned za sebou 2 deti.

Ako sa hovorí: vytrvalosť ruže prináša, ale v tomto prípade deti 🙂
none
3
08.12.2013, 14:33
Ty si nejak pomylena. Ved na tento den by nemala rodit, ale pocat dieta
none
4
08.12.2013, 16:57
Poznam dve zeny, ktore mali problem s otehotnenim. Jedna z nich si s manzelom adoptovala chlapceka, kedze uz nedufala,ze by mohla mat vlastne dieta. A bolo to naozaj zaujimave, ked otehotnela...nieco ako zazrak 🙂
Druha sa tiez dlhe roky snazila a jej pomohol liecitel, ktory jej povedal, ze privelmi lipne na pocati dietata a az ked toto chcenie povolilo, tak sa im to konecne podarilo 🙂

Ja neviem, ale mam dojem, ze zvycajne sa problem nachadza v tom lipnuti a v chceni za kazdu cenu...
none
5

4. 08.12.2013, 16:57

Poznam dve zeny, ktore mali problem s otehotnenim. Jedna z nich si s manzelom adoptovala chlapceka, kedze uz nedufala,ze by mohla mat vlastne dieta. A bolo to naozaj zaujimave, ked otehotnela...nieco ako zazrak 🙂
Druha sa tiez dlhe roky snazila a jej pomohol liecitel, ktory jej povedal, ze privelmi lipne na pocati dietata a az ked toto chcenie povolilo, tak sa im to konecne podarilo 🙂

Ja neviem, ale mam dojem, ze zvycajne sa problem nachadza v tom lipnuti a v chceni za kazdu cenu....

08.12.2013, 20:11
4. Tak neviem problém s počatím môže byť aj zo zdravotných problémov ženy, ale tiež aj slabými spermiami muža, alebo som počula o "kyslom prostredí" v lone ženy, a tiež že v teple spermie bujnejú, preto je toľko "dovolenkových" detí Určite uvoľnená a nezaťažená psychika, zdravé vedomie je len plus.
none
7

5. 08.12.2013, 20:11

4. Tak neviem problém s počatím môže byť aj zo zdravotných problémov ženy, ale tiež aj slabými spermiami muža, alebo som počula o "kyslom prostredí" v lone ženy, a tiež že v teple spermie bujnejú, preto je toľko "dovolenkových" detí Určite uvoľnená a nezaťažená psychika, zdravé vedomie je len plus.

08.12.2013, 20:36
Chiara, tiež som počul a má to niečo do seba... ved takéto okolnosti sú potrebné, aby boli na poriadku.

Čím lepšia príprava u oboch rodičov, tým lepšia cesta k pôrodu 🙂

Ešte by bolo zaujímavé viac zistiť, čo je príčinou "kyslého prostredia"
none
9

7. 08.12.2013, 20:36

Chiara, tiež som počul a má to niečo do seba... ved takéto okolnosti sú potrebné, aby boli na poriadku.

Čím lepšia príprava u oboch rodičov, tým lepšia cesta k pôrodu 🙂

Ešte by bolo zaujímavé viac zistiť, čo je príčinou "kyslého prostredia"

08.12.2013, 20:42
7. Neviem čo je príčinou kyslého prostredia,možno hormóny inak pracujú ako by mali, fakt neviem, k tomu treba asi odborníka, či odbornú literatúru, rozhodne nič nepodceňovať ak sa nedarí.
none
11

9. 08.12.2013, 20:42

7. Neviem čo je príčinou kyslého prostredia,možno hormóny inak pracujú ako by mali, fakt neviem, k tomu treba asi odborníka, či odbornú literatúru, rozhodne nič nepodceňovať ak sa nedarí.

09.12.2013, 21:02
Dakujem 🙂 za dobrú radu a povzbudenie
none
6

4. 08.12.2013, 16:57

Poznam dve zeny, ktore mali problem s otehotnenim. Jedna z nich si s manzelom adoptovala chlapceka, kedze uz nedufala,ze by mohla mat vlastne dieta. A bolo to naozaj zaujimave, ked otehotnela...nieco ako zazrak 🙂
Druha sa tiez dlhe roky snazila a jej pomohol liecitel, ktory jej povedal, ze privelmi lipne na pocati dietata a az ked toto chcenie povolilo, tak sa im to konecne podarilo 🙂

Ja neviem, ale mam dojem, ze zvycajne sa problem nachadza v tom lipnuti a v chceni za kazdu cenu....

08.12.2013, 20:27
Winry, dakujem za zaujímavý udalosti zo života tých žien.
Myslím, že si vystihla, ked si písala: "...zvycajne sa problem nachadza v tom lipnuti a v chceni za kazdu cenu..."
Aj vo všeobecnosti človeku neprospieva a koná prenáhlene, ked koná nerozvážne a uponáhlane.

Tá 1.udalosť je pre mna zaujímavá tým, že porodila až ked si adoptovala dieťa.

Winry, čo myslíš prečo?
none
12
09.12.2013, 21:24
Ked Hospodin nepozehna, mozu sa aj vies co:D
none
14

12. 09.12.2013, 21:24

Ked Hospodin nepozehna, mozu sa aj vies co:D

10.12.2013, 11:07
Suhlasím, bez Boha to neide...
none
13
09.12.2013, 21:34
ra.am takto to je s tým narodením hospodinov
odkaz
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 117 277 B vygenerované za : 0.102 s unikátne zobrazenia tém : 36 425 unikátne zobrazenia blogov : 543 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Určené len pre maximálnych SEBA-vrahov 😉 Cesta do raja vedie skrz peklo 😉 odkaz Bol SOM "donútený" podstúpiť krst ohňom 😉 Vydal SOM sa na cestu do "pekla" 😉 Lebo SOM bol sklamaný zo sv...

citát dňa :

Život je ako pohár a je iba na tebe čím si ho naplníš. Aj tak si to nakoniec vypiješ sám.