Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

7 eura

8
reakcií
2197
prečítaní
Tému 31. decembra 2008, 15:46 založil brumo.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

brumo muž
   31. 12. 2008, 15:46 avatar
Greckokatolický biskup Prešovský Ján Babjak doporučil aby veriaci platili za omše kňazom 7 Eura. Doteraz sa doporučalo sto korún Slovenských. Neviete, kde sa nahlasujú tí, čo pôjdu do basy za neoprávnene zvyšovanie cien ?

2.
označiť príspevok

Martin muž
   31. 12. 2008, 17:35 avatar
Keď už, tak sa odporúčalo. Mal by si si spraviť tento test: slovensky.diskusneforum.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Doporučiť môžeš jedine v češtine. Na Slovensku sa odporúča.

5.
označiť príspevok

miro50
   1. 1. 2009, 16:32 avatar
Martin, kedze si taky ligvisticky purista, co takto zmenit si meno.
No a potom by sme zacali substantivami na a.,.. to by sme odstranili : arbitraz, atase, ateizmus, advokat, autor, autorita.... na b: biskup, bigamia, bionika, biblia, bipolarita, biologia, botanika, blamaz....
Po substantivach zacneme adjektivami.....
Potom to smahom vezmeme a zameriame sa na slova z francuzstiny: lavor, cintor, limonada.....potom je tu skala germanizmov, anglikanizmov a amerikanizmov / to by som navrhoval kompletne vyzmizikovat celu PC techniku ....
Martin, preboha, ved mame 21. storocie, a nie 19.

3.
označiť príspevok

Nadja žena
   31. 12. 2008, 17:54 avatar
Mám dojem, že basa nehrozí, iba pokuta, a to ešte slovo "neoprávnené" poskytuje veľa možností, ako sa aj pokute vyhnúť, hihi

4.
označiť príspevok

dorota
   31. 12. 2008, 18:24 avatar
ved ide iba o doporucenie

6.
označiť príspevok

moishibka žena
   2. 1. 2009, 18:13 avatar
to že jedlo a išlo hore ta nezauima :D ale ze papez abo farar pita zrazu viac, tak to uz ta veeelmi trapi!!!

7.
označiť príspevok

Mojka žena
   2. 1. 2009, 18:39 avatar
..asi nechodí nakupovať, nemôže vedieť, ako od dnes kvôli zaokruhlovaniu cien prechodom na euro potraviny zdraželi  

8.
označiť príspevok

brumo muž
   5. 1. 2009, 11:30 avatar
Ako veriaci, zúčastňujúci sa cirkevných obradov, podporujúci cirkevné ustanovizne som chcel vyvolať diskusiu medzi ľudmi, ktorí majú k tomu čo povedať. Vyššie povedané mi nebráni, aby som nebol kritický aj k učeniu cirkvi a aj k niektorým jej praktikam. Napríklad rozbujnenosť cirkevného aparátu, zbytočná pompéznosť, niekedy zbytočná nadpráca s vysväcovaním svätých atď. Súčasná cirkev sa často pripodobňuje k tej Kristovej, len tá chudoba sa stráca. Nikto nechce aby chodila po žobraní, lebo má aj pozitívne a najmä charitatívne úlohy. Ale keď nechce ľudí odrádzať , tak by sa mali jej predstavitelia veľmi hlboko zamyslieť. Buď budeme ako cirkev s bohom a žiť posolstva Ježišové alebo budeme so svetom a budeme ľudí ,,vykorisťovať" a upevňovať svojú moc.

9.
označiť príspevok

starec muž
   6. 1. 2009, 15:43 avatar
Možno je len slabší v matematike a zle si to zrátal.Starším sa to stáva. 
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 14:44,  hokejis, je v poriadku, že záleží na životoch černochov... problém je ten, že je...
dnes, 14:35,  To vieš, tajné okultné spoločnosti západu pracujú kvalitne a preto majú aj výsledky. :)
dnes, 14:34,  hokejis, ako súvisí Tvoj príspevok s tým, čo som písal?*01 Bozkávači topánok černochom...
dnes, 14:32,  J.Tull ved to je absurdné že kričia že sú proti rasizmu a zvolia si slogan čiernych...
dnes, 14:31,  https://apod.nasa.gov/apod/astropix.html
dnes, 14:29,  hokejis, nepáčia sa mi takéto pomenovania námestí, ulíc... Čo sa týka Europarlamentu,...
dnes, 14:14,  J.Tull dosť naivne sa snažíš odvrátiť pozornosť od čierneho rasizmu - „Bielosť nie je...
dnes, 14:10,  hokejis, nerozumiem... to si reagoval na ktorý príspevok? ...na rozdiel od Teba, ktorému...
dnes, 14:09,  J.Tull Europarlament dokonca prijal slogan rasistickej organizácie BLM :)...
dnes, 14:06,  hokejis, ako ich podporujú? Vedel by si konkretizovať...*04
dnes, 14:06,  J.Tull tebe čierny rasizmus nevadí ? Vadí ti len biely ? :)
dnes, 14:05,  era Europarlament prijal slogan rasistickej organizácie BLM :)...
dnes, 14:02,  J.Tull bielych rasistov nepodporujú len čiernych :)
dnes, 14:00,  hokejis, boli /sú/ náboženské sekty, ktoré robia aj onakvejšie veci... *21
dnes, 13:58,  To je fakt. Nespochybnil som to :) Ale na druhej strane, nie všetci politici sú rovnakého...
dnes, 13:57,  hokejis, nevšimol som si... lepšie povedané nepodporujú ich o nič viac, ako povedzme...
dnes, 13:54,  Tým si nespochybnil že politikom médiám nevadia čierni rasisti :)
dnes, 13:53,  A to hovorí spoluzakladateľka takže tvrdiť že tam nejde o rasizmus ? Nechať si bozkávať...
dnes, 13:53,  Politici sú zrejme iba obrazom tých, čo ich volili :)
dnes, 13:51,  Ak tak hovorí, tak to je rasistické vyjadrenie. Jednoznačne :)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Krása nie je vždy pravá tak, ako pravda nie je vždy krásna.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(60 384 bytes in 0,322 seconds)