hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  láska a vzťahy  /  téma

2. modelová situácia

príspevkov
9
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 3.1.2012 22:57
posledná zmena 4.1.2012 13:20
1
03.01.2012, 22:57
Skúste opísať pravdepodobný rozhovor medzi dvoma mužmi. Jeden sa volá Parkinson, a druhý Alzheimer.

Ako asi bude prebiehať diskusia medzi nimi?
none
6

1. 03.01.2012, 22:57

Skúste opísať pravdepodobný rozhovor medzi dvoma mužmi. Jeden sa volá Parkinson, a druhý Alzheimer.

Ako asi bude prebiehať diskusia medzi nimi?

04.01.2012, 08:45
Parkinson: zobrali mi pamäť
Alzheimer: zobrali mi rozum

Alzheimer & Parkinson: sme obaja v paži, finis it!

Vlado, klídek, všetko ide do iče. Len na margo, ty si alzheimer
none
2
03.01.2012, 23:08
A: Kto si ?...No počkať..a kto som ja ??
none
3
03.01.2012, 23:11
ono to vlastne nie je vtipne.
👍: Ranexill
none
7

3. 03.01.2012, 23:11

ono to vlastne nie je vtipne.

04.01.2012, 11:54
Súhlas, tak trošku to nie je vtipné, lebo sa to už skoro podobá na čierny humor. Lebo ľudia sú citliví, keď si niekto uťahuje z duševných chorôb.

Ale aj tak, a možno práve preto, keď mi to preblesklo hlavou, ma to rozosmialo. Pretože taký je život, život prináša aj niekedy komické situácie, pri ktorých sa nevieme, či smiať alebo plakať.
none
4
03.01.2012, 23:15
Ze to ty si ten Vlado?
pockaj idem mrknut do zrkadla..
none
5
03.01.2012, 23:27
alzheimer: nejaky vtipny vynatok z priznakov. podme sa posmiat.
Porucha pamäti je základným a zväčša prvým príznakom ochorenia, reč a úsudok bývajú postihnuté neskôr. Špecifickým prvkom je zmena osobnosti - apatia, strata záujmu o okolie, o iných, izolácia. Neraz sa nadmerne zvýraznia jeho negatívne povahové črty z minulosti, ako nutkavé konanie, agresivita, podozrievavosť. Postihnutý si neuvedomuje ťažkosti. Skôr okolie registruje jeho "zvláštne" konanie. Poruchy pamäti často sprevádza depresia z uvedomenia si neschopnosti zvládať vlastný život i odkázanosti na iných.V pokročilom štádiu Alzheimerovej choroby postihnutý prestáva chodiť, vykonávať bežné činnosti, je inkontinentný.

a tuto nieco dalsie na zasmiatie.
parkinson
Choroba prichádza pomaly. Človek vníma spomalenie svojich pohybov, pocit zvýšenej únavy a celkovej stuhnutosti. Vznikajú problémy pri sadaní a vstávaní, chôdza začína byť neprirodzená, šúchavá a spomalená. Mení sa rukopis – písmenká sú nepravidelné, malé a písmo je kostrbaté. Reč je zas pomalšia, monotónnejšia, človek sa zasekáva v reči. V pokročilom štádiu možno rátať s trasom, svalovou stuhlosťou, spomalenou a zníženou hybnosťou, poruchou rovnováhy a postoja.Toto progresívne neurodegeneratívne ochorenie, pri ktorom dochádza k predčasnému a nadmernému odumieraniu nervových buniek najmä v hlbokých štruktúrach mozgu, sa vyskytuje prevažne u päťdesiatnikov a starších. Lekári pritom nedokážu liečiť samotnú podstatu ochorenia

jeej, tak sme sa nasmiali, dufam.
none
8

5. 03.01.2012, 23:27

alzheimer: nejaky vtipny vynatok z priznakov. podme sa posmiat.
Porucha pamäti je základným a zväčša prvým príznakom ochorenia, reč a úsudok bývajú postihnuté neskôr. Špecifickým prvkom je zmena osobnosti - apatia, strata záujmu o okolie, o iných, izolácia. Neraz sa nadmerne zvýraznia jeho negatívne povahové črty z minulosti, ako nutkavé konanie, agresivita, podozrievavosť. Postihnutý si neuvedomuje ťažkosti. Skôr okolie registruje jeho "zvláštne" konanie. Poruchy pamäti často sprevádza...

04.01.2012, 12:15
Nezasmiali, ja keď čítam o akejkoľvek chorobe, tak vždy zisťujem, že mám popisované príznaky...
none
9
04.01.2012, 13:20
odkaz klik pekne prosim pre dcerku 🙂
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 102 511 B vygenerované za : 0.096 s unikátne zobrazenia tém : 50 290 unikátne zobrazenia blogov : 889 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Je veľmi zaujímavé, že naše presvedčenie nám bráni spoznať pravdu... Vlastne, po nej aj pátrať. Poznáme to všetci, ale málokto proti tomu aj bojuje, a aj keď bojuje, veľakrát bez úspechu. Zato máme všetci túžbu o svojej verzii pravdy poúčať druhých ...

citát dňa :

Je milšie dostať kamienok z lásky, ako diamant z povinnosti.