hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  láska a vzťahy  /  téma

10 mýtov o single ženách

príspevkov
101
zobrazení
2
tému vytvoril(a) 16.4.2010 08:15
posledná zmena 17.4.2010 20:42
1
16.04.2010, 08:15
1. Všetky single ženy sa zúfalo snažia nájsť partnera.
"Väčšina single žien by rada raz mala partnera, ale rozhodne nie za každú cenu. Majú svoje nároky, dokážu žiť naplno aj bez neho,“ vyjadruje nesúhlas psychologička Andrea Belicová.

2. Single ženy sú osamelé.
Ako ktoré. "Pokiaľ majú dostatok iných vzťahov - kvalitných a hlbších, nemusia pociťovať osamelosť - a keď - tak len chvíľkovo.“ Osamelosť nemusí byť ich základný životný pocit.

3. Staršie single ženy nemajú potuchy ako riadiť svoje financie a nevedia investovať...
Ženy sú celkovo opatrnejšie, pokiaľ ide o investovanie. Pravdou je, že vyše 60 percent žien (oproti 40 percentám mužov) pri výskume Oppenheimer Founds priznalo, že nevedia, ako podielové fondy fungujú. Ale častejšie ako nevedomosť je príčinou nedostatok financií, najmä u žien nad 45 rokov.

4. Moderné single ženy nevedia šetriť a väčšinu platu investujú do starostlivosti o seba.
Odborník Esther M. Berger nazval ochotu žien ísť kvôli nákupom do debetu ako "syndróm sexu v meste“ a zistil, že niektoré ženy dokážu žiť kvôli nákupom od výplaty po výplatu. Podľa výskumu magazínu AARP 60 percent zo starších žien nemá jasno, koľko financií budú potrebovať na dôchodku.

5. Dôchodok je pre single ženy čas, kedy sa upokoja a kúpia si pár mačiek...
To je jeden scenár - že sa naučia žiť samy a naplnia svoj život inak. "Môžu mať aj pocity životného nenaplnenia a zlyhania sprevádzané smútkom až depresiami, keď sa im nepodarí ,partnerské prázdno’ ničím zaplniť."

6. Staršie single ženy sa nestarajú o svoj vzhľad.
Stereotyp, že sa o seba staršie ženy nestarajú, je klamlivý. Podľa výskumov psychologičky Nancy Etcoff na Harvardovej univerzite sa aj staršie single ženy o seba starajú. Často však nechcú vyzerať za každú cenu mladšie ako sú.

7. Najhoršia obava týchto žien je, že skončia staré, opustené a choré.
Čím má žena vyšší vek, tým sa tieto obavy môžu častejšie objavovať. "Vplyv na silu týchto obáv má napríklad aj pevnosť rodinných väzieb. Mnoho single žien si však svoj nezávislý život vychutnáva a žije pestrý vnútorný aj sociálny život,“ dopĺňa Belicová.

8. Čím sú staršie, tým viac ľutujú nedostatok rodinných väzieb.
"S pribúdajúcim vekom všeobecne dochádza k prehodnocovaniu hodnôt. Stúpajú na cene vzťahy, ľudia, rodinné väzby. Potreba pevných rodinných vzťahov sa môže začať ozývať čoraz silnejšie.“ Mnohé si však nedostatok rodinných väzieb môžu vynahrádzať inak.

9. Tieto ženy sú lačné po sexe.
Tento výrok je podľa psychologičky vzdialený realite. "Sexualita je prirodzená. Aj single ženy pociťujú impulzy a musia sa s nimi vyrovnať. Závisí od ich vnútorných postojov a morálky, nakoľko a ako uspokojujú svoje sexuálne potreby.“ Prevažná väčšina žien sa však nenecháva svojimi pudmi ovládať a sex spája len s láskou.

10. Slobodné ženy nie sú také zdravé (z fyzickej i psychickej stránky) ako zadané.
Výskumy tvrdia, že manželstvo život predlžuje, výraznejšie však mužom než ženám. "Pri výskume vplyvu rodinného stavu na zdravie sa ukázalo, že rovnako sú na tom ľudia singles, rozvedení, ovdovení a žijúci oddelene,“ uzatvára Belicová.

zdroj: odkaz
none
93

1. 16.04.2010, 08:15

1. Všetky single ženy sa zúfalo snažia nájsť partnera.
"Väčšina single žien by rada raz mala partnera, ale rozhodne nie za každú cenu. Majú svoje nároky, dokážu žiť naplno aj bez neho,“ vyjadruje nesúhlas psychologička Andrea Belicová.

2. Single ženy sú osamelé.
Ako ktoré. "Pokiaľ majú dostatok iných vzťahov - kvalitných a hlbších, nemusia pociťovať osamelosť - a keď - tak len chvíľkovo.“ Osamelosť nemusí byť ich základný životný pocit.

3. Staršie single ženy nemajú...

16.04.2010, 21:33
desat dovodov preco byt sama? Ja nechcem byt sama...nemam rada ten pocit samoty....ked boh len mlci a mlci a ja mu stale rozpravam a on stale mlci....tak mlcim aj ja...ale potom sa ho opat nieco spytam...a odpoved si aj tak hladam sama...ja nechcem hladat sama...ale je dolezite co chcem? Nie je...nech je ako ma byt...clovek si nakoniec zvykne a rozpravanim sam so sebou nic nepokazi...
none
2
16.04.2010, 08:52
chcem byt single zena
mimo misu teraz, ale musim sa pochvalit...nasiel som statie. Kto by to bol povedal, ze sa ukryva v sklenenom pohari od capuccina. Doslova sa pise na vrchnaku: Happines in a bottle.
none
3

2. 16.04.2010, 08:52

chcem byt single zena
mimo misu teraz, ale musim sa pochvalit...nasiel som statie. Kto by to bol povedal, ze sa ukryva v sklenenom pohari od capuccina. Doslova sa pise na vrchnaku: Happines in a bottle.

16.04.2010, 08:59
a ja pijem teraz nesku, al e radsej mam turecku (popradsku)... nepovedal si mi ake dielo po tebe ostane aspon vseobecne napis (napr. stavba, socha atd.)
none
5

3. 16.04.2010, 08:59

a ja pijem teraz nesku, al e radsej mam turecku (popradsku)... nepovedal si mi ake dielo po tebe ostane aspon vseobecne napis (napr. stavba, socha atd.)

16.04.2010, 09:20
toto cappuccinko bolo take na pomaznanie papulky :-)))))))))))). ale najradsej mam presso, ktore si spravim sam, alebo v jednej malej kaviarnicke v centre Viedne. Mnamyyy.
vseobecne poviem ze to nie je architektonicke dielo...ja som strojar. 🙂
none
7

5. 16.04.2010, 09:20

toto cappuccinko bolo take na pomaznanie papulky :-)))))))))))). ale najradsej mam presso, ktore si spravim sam, alebo v jednej malej kaviarnicke v centre Viedne. Mnamyyy.
vseobecne poviem ze to nie je architektonicke dielo...ja som strojar. 🙂

16.04.2010, 09:25
ty malomestiak to musis chodit do Viedne na kafe?
none
10

7. 16.04.2010, 09:25

ty malomestiak to musis chodit do Viedne na kafe?

16.04.2010, 09:31
ked som vo Viedni, tak co mam? ved si doprajem nie?
none
12

10. 16.04.2010, 09:31

ked som vo Viedni, tak co mam? ved si doprajem nie?

16.04.2010, 09:41
tak to je ine, ja som myslela, ze si tam vybehnes ako velkopan len tak na kafe
none
14

12. 16.04.2010, 09:41

tak to je ine, ja som myslela, ze si tam vybehnes ako velkopan len tak na kafe

16.04.2010, 09:48
omyl soudruhu svobodnku. Ja jsem feudal, burzoazie je nas spolecny nepritel...a preco by som si nevybehol len tak na kafe do Viedne? je to len hodina jazdy vlakom. Vlak je pohodlny, tichy a rychli. V cene listka mam aj celodenny MHD listok na centrum Viedne,. tak sa povozim, spravim si vylet, dams i dobry Wienerschitzel, dobre kaficko a popozeram po meste. mam
none
4
16.04.2010, 09:07
Rains, ked si varis, varis len tak z hlavy alebo z nejakej knihy alebo z nejakej internetovej stranky?
none
6

4. 16.04.2010, 09:07

Rains, ked si varis, varis len tak z hlavy alebo z nejakej knihy alebo z nejakej internetovej stranky?

16.04.2010, 09:21
Lea...ako kedy. Niekedy podla receptu ale vacsinou z hlavy. mam predstavu co chcme nvarit a ako by to malo vypadat. Spravim prvu varku a potom to uz len vylepsujem..
none
8

6. 16.04.2010, 09:21

Lea...ako kedy. Niekedy podla receptu ale vacsinou z hlavy. mam predstavu co chcme nvarit a ako by to malo vypadat. Spravim prvu varku a potom to uz len vylepsujem..

16.04.2010, 09:27
a co robis zvycajne - maso a nieco (ryza, cestoviny, zemiaky) alebo bezmasite jedla aj pecies? pekne si upravujes jedlo alebo staci len tak obycajne
none
11

8. 16.04.2010, 09:27

a co robis zvycajne - maso a nieco (ryza, cestoviny, zemiaky) alebo bezmasite jedla aj pecies? pekne si upravujes jedlo alebo staci len tak obycajne

16.04.2010, 09:33
ako kedy a ako mam naladu..masko, ryza, cestoviny, zemiaky, oblohy..alebo len tak masko a chleba, zemla. Aj bezmasite papam, obcas si spravim polievku...milujem zo zlteho hrachu a z mlieka..aj huste kremove z brokolice a tak. Peict nepeciem..pecenie ma nechytilo. musim si davat pozor na stihlu liniu.
none
13

11. 16.04.2010, 09:33

ako kedy a ako mam naladu..masko, ryza, cestoviny, zemiaky, oblohy..alebo len tak masko a chleba, zemla. Aj bezmasite papam, obcas si spravim polievku...milujem zo zlteho hrachu a z mlieka..aj huste kremove z brokolice a tak. Peict nepeciem..pecenie ma nechytilo. musim si davat pozor na stihlu liniu.

16.04.2010, 09:46
No tie kremove polievky su super, staci tanier polievky k tomu chlebik a mas veceru ci obed v suchu, aj ja mam tie polievky rada bud cisto zo zemiakov, potom moze byt zo zelenych strukov fazuliek, z fazule, ale radsej ako fazulu mam sosovicu a ten hrach (zlty ci zeleny). Je to lacne. Vidis dnes pojdem a kupim tie strukoviny a smotanu, dobry tip. Prepac, ze sa ta tolko pytam, ale dobre sa mi s tebou bavi o takych veciach... A maso kupujes ake? Ja si myslim, ze najlepsie a najviac vyuzitelne su kuracie prsia.
none
15

13. 16.04.2010, 09:46

No tie kremove polievky su super, staci tanier polievky k tomu chlebik a mas veceru ci obed v suchu, aj ja mam tie polievky rada bud cisto zo zemiakov, potom moze byt zo zelenych strukov fazuliek, z fazule, ale radsej ako fazulu mam sosovicu a ten hrach (zlty ci zeleny). Je to lacne. Vidis dnes pojdem a kupim tie strukoviny a smotanu, dobry tip. Prepac, ze sa ta tolko pytam, ale dobre sa mi s tebou bavi o takych veciach... A maso kupujes ake? Ja si myslim, ze najlepsie a najviac vyuzitelne su ku...

16.04.2010, 09:51
ja nemam problem s tym ze sa ma pytas, rad s tebou pisem. Aj privarky su skvele..taky sosovickovy, alebo fazulovy, ci z normalenj fazule alebo strukov.
Co sa tyka masa, tak klasika, hovado, brav, kura...a so vsetkymi tromi je kopec variacii, neda sa povedat, ze kuracie je najvyuzitelnejsie. zalezi od toho kolko receptov na jednotlive maso poznas.
none
17

15. 16.04.2010, 09:51

ja nemam problem s tym ze sa ma pytas, rad s tebou pisem. Aj privarky su skvele..taky sosovickovy, alebo fazulovy, ci z normalenj fazule alebo strukov.
Co sa tyka masa, tak klasika, hovado, brav, kura...a so vsetkymi tromi je kopec variacii, neda sa povedat, ze kuracie je najvyuzitelnejsie. zalezi od toho kolko receptov na jednotlive maso poznas.

16.04.2010, 10:03
mas pravdu aj bravcove je velmi chutne - len v tych hlupych casopisoch naneho nadavaju... No a k privarkom co?
Volske oko, fasirka, parka ci spekacka a chlebik?
none
19

17. 16.04.2010, 10:03

mas pravdu aj bravcove je velmi chutne - len v tych hlupych casopisoch naneho nadavaju... No a k privarkom co?
Volske oko, fasirka, parka ci spekacka a chlebik?

16.04.2010, 10:05
lea..tak necitaj hlupe casaky :D na bravcove mam v halve vela receptov..🙂. a k privarkom, bud volske oko, alebo fasirku, aelbo len tak s chlebom..
none
9
16.04.2010, 09:28
Rains aj pre vas starych mladencov su pekne clanky:
Zkuste se zeptat ve svém okolí, co si pod pojmem „starý mládenec“ představují vaši kamarádi a přátelé. Jeden playboye, druhý muže, který se bojí manželství, třetí životního ztroskotance, na kterého zkrátka žádná nezbyla. Kde je pravda a proč někteří mladí muži odmítají založit rodinu?

O lidech žijících bez partnera mluvíme v Česku jako o „starých mládencích“, o singles nebo o solitérech. Ačkoli to vypadá, že mezi těmito pojmy není žádný velký rozdíl, psycholog Zbyšek Mohaupt zde určitou odlišnost spatřuje. „Staří mládenci se jeví, jako by partnerské závazky neřešili, nestarali se o vztahy, a když, tak jen skrze krátkodobé flirtování, což jim ve společnosti většinou prochází. Je možné, že tím skrývají tajný vztah s neveřejnou partnerkou, vztah na dálku, neschopnost trvalého partnerského pouta nebo také zkušenost opakovaného selhávání. Singles programově nechtějí zůstat sami. Spíš se dosud nepropracovali k nalezení té pravé partnerky,“ říká odborník. Společnost má pro staré mládence pochopení, i když vlastně přesně neumí určit skupinu lidí, o níž se hovoří. Patří nebo nepatří do ní svobodný, bezdětný pětatřicátník? Čtyřicátník se základním vzděláním? A co samostatný, sebevědomý a úspěšný padesátník? Někomu zní označení „starý mládenec“ možná hanlivě, v obecném kontextu ale podle Zbyška Mohaupta evokuje většině lidí špásujícího světáka, který může ženy střídat bez toho, že by jeho chování někomu ubližovalo. Svobodné ženy to v tomto mají mnohem obtížnější. Označení „stará panna“ je téměř urážkou, navíc vyvolává pocit, že je cosi v nepořádku. Každá žena chce mít přece děti, rodinu, a pokud tomu tak není, buď má za sebou výrazně negativní zkušenost s muži, nebo ji společnost lituje coby chudinku, kterou nikdo nechce.


Společnost sólistů?

Český statistický úřad a Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR zveřejnily v roce 2006 zprávu, podle níž se za posledních deset let zvýšil počet jednočlenných rodin o dvě stě tisíc, na více než 1,3 milionu. Objevila se řada znepokojivých předpovědí a úvah na téma, zda spějeme ke společnosti sólistů a mnoho lidí se touto otázkou zabývá dodnes. „S takovými soudy opatrně,“ varuje socioložka Iva Šmídová z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. „Do roku 1989 tady byla do jisté míry umělá situace. Mladí se extrémně brzy brali, protože o to stál jednak stát, a jednak žili v ekonomickém nedostatku, který je naučil spoléhat se na rodinu. Navíc vytvářet rodinu byl svým způsobem jediný typ kariéry, protože nic jiného nepřipadalo v úvahu. Svobodných tenkrát zůstávalo jen pár, děti nemělo jen mizivé procento lidí, statisticky je v podstatě měli i ti, kteří pro rodinu nebyli vhodní. Pokud tedy dnes přibývá svobodných lidí, je to i tím, že cesta k seberealizaci jiným způsobem než založením rodiny je najednou volná,“ vysvětluje. Seberealizace každopádně není jediným důvodem, proč se muži odmítají ženit, a pochopitelně se netýká jen mužů. Druhým, a ten už se mužů týká, mohou být podle socioložky Ivy Šmídové také rostoucí nároky žen na partnery a budoucí otce jejich dětí. Historická zkušenost sice učí, že klíčový pro eventuální potomky bude přístup mužů ke zdrojům, jenže ženy už dávno nehledají jen ekonomické zabezpečovatele, protože řada z nich tuhle roli zastane sama. Spíš mají ženy natolik jasnou představu o budoucím partnerovi, že se do ní žádný muž nevejde, nebo ho tak vyděsí, že na tuto roli není ochoten přistoupit a raději zůstane sám. Třetí důvod s tímto konstatováním souvisí. V dnešním hektickém světě člověk víc než kdy předtím potřebuje vypínat. Má-li doma rodinu, nejde to. Staří mládenci si tak podvědomě vytvářejí cestu, jak si pro chvíle samoty ponechat aspoň nějaký prostor. „Současná doba vede muže a ženy ve vztazích k rovnoprávnosti a rovnocennosti. Ženy od nás mužů obvykle vyžadují velkou angažovanost. Pokud nám práce zabírá podstatný kus života, pro vztah už mnoho času nezbývá. A kde ho brát? Ze svého volna?“ ptá se Zbyšek Mohaupt.


Proč jsou muži sami?

Psychologie i sociologie nabízejí ještě spoustu dalších vysvětlení, proč muži zůstávají bez partnerek. Americký sociolog Carl Weisman například loni uzavřel průzkum, podle kterého se muži nežení kvůli strachu ze špatného manželství. Vyzpovídal 1533 mužů, aby se dozvěděl, že mají hrůzu ze špatného vztahu. „Muži jsou mnohem víc vystrašení ze svatby se špatnou osobou než z toho, že by se neoženili nikdy. Toto je první generace lidí, kteří vyrůstají v době ošklivých rozvodů, mají zkrátka jiné preference a na tlaky společnosti nedbají,“ vysvětlil odborník. Psycholog Zbyšek Mohaupt při výčtu důvodů souhlasí s Carlem Weismanem, ovšem zmiňuje se i o dalších. Třeba nejistotu vlastní sexuální orientací, reálný nedostatek šancí na poznání vhodné partnerky, onemocnění či handicap, možnost snazšího sexuálního uspokojení mimo vztahy a taky spirituální život nebo ekologické rozhodnutí nezatěžovat planetu dalšími potomky. „Životní situace starých mládenců bývá zpravidla výsledkem kombinací těchto důvodů,“ říká. Socioložka Iva Šmídová rovněž míní, že okolností, které vedou k životu mimo manželství, se sejde vždy více. „Statistiky naznačují, že se jedná třeba také o velmi specifické sociální skupiny mužů, například těch s nízkým vzděláním. Na sňatkovém trhu nemohou najít potenciální partnerky, protože české ženy se tradičně vdávaly za muže vzdělanější, a tedy potenciálně úspěšnější, než jsou ony samy, a o nevzdělané muže zkrátka není zájem. Svou roli může hrát také ročník narození, a tak i počet partnerek, které se nabízejí. Trend věkového odstupu mezi manželi však mužům spíše nahrává na rozdíl od žen, ale přesto odrůstající generace babyboomu dokáže na sňatkovém trhu dost zavařit.“ Vyjmenovat a detailně rozebrat jednotlivé důvody staromládenectví není v možnostech ani ambicích tohoto textu, každopádně sluší se dodat ještě zajímavý pohled psycholožky a sexuoložky Laury Janáčkové. „Ze statistik víme, že zhruba 7 % populace k partnerskému životu prostě není vhodných. Lidé se tak buď sami dobrovolně rozhodnou, že žít bez trvalého partnera je pro ně příjemnější například proto, že mají koníčka, který je plně zahlcuje, důvodem mohou být ale i osobnostní zvláštnosti, například ostýchavost, neuroticismus, které dotyčnému stěžují kontakt s druhým pohlavím. Zapomenout nesmíme ale ani na různé sexuální poruchy, osobnostní anomálie či homosexuální orientaci,“ říká.


Staří mládenci – odsouzeni k smrti?

Staří mládenci mají soukromí, tudíž i víc prostoru a času, aby si ujasnili životní priority. Jejich život je svobodnější, volnější. Takoví muži jsou otevřenější novým zkušenostem, mohou se zaměřit na vlastní cíle a věnovat jejich dosažení maximální množství energie. Psychologové však upozorňují i na jistá negativa. „Statistiky ukazují, že svobodní muži se dožívají kratšího věku, protože mají prostě méně zdravý způsob života, stravování a často jsou také méně psychicky v pohodě než muži žijící v trvalém funkčním vztahu. Hlavní riziko spatřuje však v tom, že tito muži většinou neodevzdají své geny, nerozmnoží se, čímž se přetne jejich genetická linie, která se mnoho let vytvářela. A kde je psáno, že právě u jednoho z nich, jedním konkrétním spojením, lidstvo nepřichází o nového Einsteina?“ ptá se Laura Janáčková. U starých mládenců je patrný také sklon k nebezpečnému workoholismu a problémy nastávají i v krizových životních situacích. Jednak se musejí vyrovnat s tím, když jejich vrstevníci a vrstevnice, kamarádi a přátelé začínají zakládat rodiny, rodí se jim děti a přicházejí běžné starosti a povinnosti, které jim nedovolují nadále udržovat tak intenzitní kontakt. A s tím jsou spojeny i další problémy. Kdo pomůže starému mládenci ve chvíli, kdy nebude psychicky silný a bude potřebovat o někoho se opřít? V tuto chvíli přece vždycky fungovala rodina… Kdo ji zastoupí, když přátelé mají jiné priority? Mají takové zázemí?


Život bez partnerky

Život starého mládence pochopitelně prověří i riziko osamocení, jestli s ním umí nebo neumí zacházet. „Na samotu si lze zvyknout, naučíme-li se brát vážně své potřeby a přijímat své slabosti,“ říká psycholog Zbyšek Mohaupt. Podle Laury Janáčkové však život bez partnera zvládají lépe ženy než muži. Jsou pevněji spjaté se širší rodinou, přirozeně se angažují v záležitostech jiných lidí, což se o mužích říct nedá. I když někteří odborníci tvrdí, že muži žijící bez partnerky mají tendenci upínat se víc třeba na sourozence, rodiče či kamarády, s nimiž pak vytvářejí cosi jako manželství, Laura Janáčková s tím nesouhlasí. „Nemyslím si to, i když někdy to tak může být, v žádném případě to však není pravidlem. Někteří lidé opravdu nepotřebují k životu jiné lidi. Mají raději například knihy, zvířata… Kdybychom my coby většina byli tolerantnější a méně na ně tlačili, mohli by se i oni cítit šťastnější. Tito lidé přece nemusí přijmout náš způsob života, vždyť ten je jen jeden z možných…“ myslí si. Muže, kteří se odmítají ženit, rozhodně nelze házet do jednoho pytle, protože v žádném případě nejsou stejní. Část z nich možná chce zůstat do konce života sama, protože mají zkrátka jiné životní hodnoty či priority nebo už hledání partnerky zcela vzdali, druhá část preferuje spíš volné svazky. „Vyvažují pocit vlastní svobody a nezávislosti přiměřenou mírou závazku a pocitu, že někam či někomu patří,“ vysvětluje Zbyšek Mohaupt.


Ženitba na stará kolena?

I když jsou někteří muži starými mládenci z vlastního přesvědčení, už jednou zaznělo, že řada pánů končí v této „škatulce“ proto, že vhodnou partnerku nikdy nepotkají nebo pro ně na sňatkovém trhu zkrátka neexistuje. Pochopitelně čím déle žije muž bez prstýnku, tím je hledání partnerky obtížnější. Má už zažité rituály a zvyky, které nechce měnit, soužití je tedy v konečném důsledku mnohem náročnější. A do každého nového vztahu vstupuje určitým způsobem pošramocen. „Každý vztahový neúspěch zanechává pochyby v naší sebeúctě a šrámy v naší sebeobraně. Muži, kteří žijí sami, se sice často utěšují iluzí, že by to vlastně zvládli, kdyby se nakonec rozhodli oženit, jenže tak jednoduché to nebývá,“ tvrdí Zbyšek Mohaupt. Čím je muž starší, tím větší má tendenci srovnávat s minulostí a konstatovat, že „tenkrát to bylo lepší“. „Ve vyšším věku je také obtížnější přijmout fakt, že v dalším blízkém vztahu mohu selhat. Navíc, zamilovanost je z větší části chemie našeho těla, a té s věkem ubývá. V neposlední řadě je mnohem obtížnější propojit světy partnerů v případě, že se oba zamilují – práci, domov, příbuzné, přátele, děti, životní styly. Kdo se přestěhuje ke komu? Co bude se psem a zahradou? A když to nevyjde, neztratím víc, než mohu získat?“ ptá se psycholog.


„Povinnost“ založit rodinu už neexistuje

V souvislosti s už zmiňovanou zprávou Českého statistického úřadu a Ministerstva práce a sociálních věcí ČR o zvyšujícím se počtu jednočlenných rodin (zpráva bohužel neuvádí, zda jde pouze o mužské domácnosti) zaznívaly také otázky, zda v budoucnu není ohroženo fungování společnosti. „Nemyslím si, pokud nebudeme mluvit o riziku klesající porodnosti a uvažovat o lidech primárně v souvislosti se státním rozpočtem, tedy jako o plátcích daní,“ říká socioložka Iva Šmídová. Podle ní se jedná v případě starých mládenců o životní styl určité sociální vrstvy, který není znepokojivý, naopak může přispět k větší rozmanitosti společnosti. Přestože statisticky takových mužů asi přibývá, sociolog Ivo Možný v knize Sociologie rodiny uvádí, že historicky obvyklých například mezi válkami bývalo 12 % svobodných lidí a typický mužský představitel střední třídy čekal, až bude na založení rodiny skutečně připravený. Zatímco ve světě se tato čísla nezměnila, u nás a v socialistických státech se hrnuli na radnici všichni, kteří byli schopní tam dojít. Možná proto dnes staré mládence tolik lidí považuje za líné či nezodpovědné. Vycházejí prostě ze starého předsudku, že každý má povinnost oženit se a založit rodinu. Skutečnost je taková, že každý má právo žít život po svém a sám si o něm svobodně rozhodovat, pokud tím neubližuje druhým. Bylo by tedy nesmyslné přesvědčovat tu část mužů, kteří jsou sami z vlastního přesvědčení, aby to změnili.

20.3.2009 | Jana Benešovská
zdroj: odkaz
none
47

9. 16.04.2010, 09:28

Rains aj pre vas starych mladencov su pekne clanky:
Zkuste se zeptat ve svém okolí, co si pod pojmem „starý mládenec“ představují vaši kamarádi a přátelé. Jeden playboye, druhý muže, který se bojí manželství, třetí životního ztroskotance, na kterého zkrátka žádná nezbyla. Kde je pravda a proč někteří mladí muži odmítají založit rodinu?

O lidech žijících bez partnera mluvíme v Česku jako o „starých mládencích“, o singles nebo o solitérech. Ačkoli to vypadá, že mezi těmito pojmy není...

16.04.2010, 11:05
jednočlenná rodina ==> oxymorný masaker.
none
50

47. ruwolf 16.04.2010, 11:05

jednočlenná rodina ==> oxymorný masaker.

16.04.2010, 11:09
prečo, ked tam rátaš psa a rybk, iba o nich nehovoríš
none
16
16.04.2010, 10:01
slobodni muzi ziju kratsie lebo maju zlu zivotospravu: no to nie je pravda. ked mam eznu a robi mi pecene maso, pripadne minutky lebo je pracovne vytazena, tak tiez ta zivotosprava nie je dobra. Slobodny chlap si tak isto moze kupit zeleninu a spravit si salat, ved ho nikto neonalepkuje za to stitkom gay predsa. Teraz je velmi v mode jest salaty a ine zdrave veci. A ked dojde chlap co ma psychicky narocnu a tazku rpacu domov, do dalsieho stresu tak mu to isto neprida na zdravi. Takze prvy odstavec a treti si pekne odporuju.
A plne suhlasim s tym, ze kto ma psychicky narocnu pracu tak potrebuje vypnut a pri partnerke, alebo rodine sa to neda. Potom vznikaju len nervaci a podrazdeny jedinci. Vznikaju hadky, nasilnosti a pod v rodine, co zase nepridava detom a harmonii vramci rodiny.
none
18

16. 16.04.2010, 10:01

slobodni muzi ziju kratsie lebo maju zlu zivotospravu: no to nie je pravda. ked mam eznu a robi mi pecene maso, pripadne minutky lebo je pracovne vytazena, tak tiez ta zivotosprava nie je dobra. Slobodny chlap si tak isto moze kupit zeleninu a spravit si salat, ved ho nikto neonalepkuje za to stitkom gay predsa. Teraz je velmi v mode jest salaty a ine zdrave veci. A ked dojde chlap co ma psychicky narocnu a tazku rpacu domov, do dalsieho stresu tak mu to isto neprida na zdravi. Takze prvy odstav...

16.04.2010, 10:05
no a este nech pride zena vynervakovana z roboty a dvaja taky pridu domov a este ked maju deti... tak problem je na svete
none
20

18. 16.04.2010, 10:05

no a este nech pride zena vynervakovana z roboty a dvaja taky pridu domov a este ked maju deti... tak problem je na svete

16.04.2010, 10:16
presne tak, ides len z nervaku do nervaku...nehovoriac o tom, ze v lete ides na dvojtyzdnovui dovolenku niekam k moru a deti ti spravia z cesty tam a spat peklo a cely program sa musi potom prisposobit im, pretoze chodenie po pamatihodnostiach, muzeach a zaujimavych miestach povazuju za mega otravu a jedine kulturne vyzitie u nich predstavuju nocne kluby, opijanie sa do nemoty a sexovanie s bohviekym koho ani len nepoznaju
none
21

20. 16.04.2010, 10:16

presne tak, ides len z nervaku do nervaku...nehovoriac o tom, ze v lete ides na dvojtyzdnovui dovolenku niekam k moru a deti ti spravia z cesty tam a spat peklo a cely program sa musi potom prisposobit im, pretoze chodenie po pamatihodnostiach, muzeach a zaujimavych miestach povazuju za mega otravu a jedine kulturne vyzitie u nich predstavuju nocne kluby, opijanie sa do nemoty a sexovanie s bohviekym koho ani len nepoznaju

16.04.2010, 10:20
no hold mi vidime veci realne, asi je to uz vekom, aspon uz vies, preco sa ma clovek ozenit a vydat a mat deti, ked je este velmi mlady a hlupucky(s prepacenim este nevie nic o zivote)
none
22

21. 16.04.2010, 10:20

no hold mi vidime veci realne, asi je to uz vekom, aspon uz vies, preco sa ma clovek ozenit a vydat a mat deti, ked je este velmi mlady a hlupucky(s prepacenim este nevie nic o zivote)

16.04.2010, 10:23
aby prekonal v 40-ke prvy infarkt, v 45 druhy a v 50-ke ho definitivne svihlo o zem?
viem hlupa otazka ale nic ine normalne ma nenapada...a uvedomujem si ze som velky cynik a sarkasta.
none
30

22. 16.04.2010, 10:23

aby prekonal v 40-ke prvy infarkt, v 45 druhy a v 50-ke ho definitivne svihlo o zem?
viem hlupa otazka ale nic ine normalne ma nenapada...a uvedomujem si ze som velky cynik a sarkasta.

16.04.2010, 10:33
no skoro ako ja ironik, skeptik a clovek milujuci cierny humor
none
23

20. 16.04.2010, 10:16

presne tak, ides len z nervaku do nervaku...nehovoriac o tom, ze v lete ides na dvojtyzdnovui dovolenku niekam k moru a deti ti spravia z cesty tam a spat peklo a cely program sa musi potom prisposobit im, pretoze chodenie po pamatihodnostiach, muzeach a zaujimavych miestach povazuju za mega otravu a jedine kulturne vyzitie u nich predstavuju nocne kluby, opijanie sa do nemoty a sexovanie s bohviekym koho ani len nepoznaju

16.04.2010, 10:26
cestovanie treba prevádzkovat pred deckami. s nimi to dobrých pár rokov poriadne nejde. sice zoo a muzeá s vycpanými zvieratkami možem tiež, ale čo si budeme hovorit, aké staré decko vydrží len tak iba obyčajný 2 hodinový let? a potom si vyber, kým je krpaté, sice ho povozíš, ale sagrada familia si moc neužiješ, pokial začne jačat....ked je vačšie, bude sa pravdepodobne snažit demontovat štuky, vyliezt na konštrukciu veže, alebo aspon pri nástupe do lietadla pokúsi zmačknút ten červený gombík na pripojenie nástupného "tunela" po ktorom sama už dlho poškulujem....
takže od deciek ma delí granada, barcelona, rejkjavík, damašek a peru. sorry moje starnúce oocyty, váš krik je márny
none
24

23. 16.04.2010, 10:26

cestovanie treba prevádzkovat pred deckami. s nimi to dobrých pár rokov poriadne nejde. sice zoo a muzeá s vycpanými zvieratkami možem tiež, ale čo si budeme hovorit, aké staré decko vydrží len tak iba obyčajný 2 hodinový let? a potom si vyber, kým je krpaté, sice ho povozíš, ale sagrada familia si moc neužiješ, pokial začne jačat....ked je vačšie, bude sa pravdepodobne snažit demontovat štuky, vyliezt na konštrukciu veže, alebo aspon pri nástupe do lietadla pokúsi zmačknút ten červený gombík na...

16.04.2010, 10:28
a to nebudem spomínat moju živelnú turistiku v neadekvátnej výstroji, ktorá pár krát celkom slušne skoro prizabila aj mna....
none
25

24. 16.04.2010, 10:28

a to nebudem spomínat moju živelnú turistiku v neadekvátnej výstroji, ktorá pár krát celkom slušne skoro prizabila aj mna....

16.04.2010, 10:29
a tie očkovania.....
none
27

25. 16.04.2010, 10:29

a tie očkovania.....

16.04.2010, 10:31
cincin..ale tie zazitky, spomienky, fotky a to dobrodruzstvo
none
29

27. 16.04.2010, 10:31

cincin..ale tie zazitky, spomienky, fotky a to dobrodruzstvo

16.04.2010, 10:33
ja na fotky nejsu, ale to dobrodružstvo a zážitky....a práve preto tam netahat deti. jednoducho brat ich na moje úlety medzi0-12 rokom by bolo nemožné a nezodpovedné....alebo nudné aspon pre jednu stranu, najviac pre obe. na deti som nedorástla. nemám ich rada. teda, su mi naprosto cudzie.
none
32

29. 16.04.2010, 10:33

ja na fotky nejsu, ale to dobrodružstvo a zážitky....a práve preto tam netahat deti. jednoducho brat ich na moje úlety medzi0-12 rokom by bolo nemožné a nezodpovedné....alebo nudné aspon pre jednu stranu, najviac pre obe. na deti som nedorástla. nemám ich rada. teda, su mi naprosto cudzie.

16.04.2010, 10:35
cincin uplne chapem a rozumiem
none
35

29. 16.04.2010, 10:33

ja na fotky nejsu, ale to dobrodružstvo a zážitky....a práve preto tam netahat deti. jednoducho brat ich na moje úlety medzi0-12 rokom by bolo nemožné a nezodpovedné....alebo nudné aspon pre jednu stranu, najviac pre obe. na deti som nedorástla. nemám ich rada. teda, su mi naprosto cudzie.

16.04.2010, 10:37
cincin..ale kto tu hovoril, ze ma pozovat pred objektivom? Nebolo by ovala krajsie fotit prirodu, zaujimave geologicke ukazy a fromacie, faunu a floru daje lokality, vodne toky a vodne hladiny ako sameho seba niekde zasadeneho do koloritu okolitej prirody?
none
37

35. 16.04.2010, 10:37

cincin..ale kto tu hovoril, ze ma pozovat pred objektivom? Nebolo by ovala krajsie fotit prirodu, zaujimave geologicke ukazy a fromacie, faunu a floru daje lokality, vodne toky a vodne hladiny ako sameho seba niekde zasadeneho do koloritu okolitej prirody?

16.04.2010, 10:39
ved ja som také myslela. neviem, mne je peknejšie sa dlho pozerat, ovonat, ako štelovat zážitok do objektivu. mna to fotenie ukazov rozptyluje v prežívaní....
none
41

37. 16.04.2010, 10:39

ved ja som také myslela. neviem, mne je peknejšie sa dlho pozerat, ovonat, ako štelovat zážitok do objektivu. mna to fotenie ukazov rozptyluje v prežívaní....

16.04.2010, 10:42
cincin..lahka pomoc, s modernymi digitalmi nastavis rezim na automatiku a foti to skoro samo. Takze si spravis aj pamiatku a aj si ju vychutnas nazivo...
lea...ano aj..aj na to sme zamerani 🙂
none
44

41. 16.04.2010, 10:42

cincin..lahka pomoc, s modernymi digitalmi nastavis rezim na automatiku a foti to skoro samo. Takze si spravis aj pamiatku a aj si ju vychutnas nazivo...
lea...ano aj..aj na to sme zamerani 🙂

16.04.2010, 11:02
ale mna to otravuje, aj ked viem, že je to divné. možno niekedy ma to zas chytí...
none
39

35. 16.04.2010, 10:37

cincin..ale kto tu hovoril, ze ma pozovat pred objektivom? Nebolo by ovala krajsie fotit prirodu, zaujimave geologicke ukazy a fromacie, faunu a floru daje lokality, vodne toky a vodne hladiny ako sameho seba niekde zasadeneho do koloritu okolitej prirody?

16.04.2010, 10:40
ja viem vy chlapi ste zamerani na vonkajsi svet, prirodu, sport...
none
26

16. 16.04.2010, 10:01

slobodni muzi ziju kratsie lebo maju zlu zivotospravu: no to nie je pravda. ked mam eznu a robi mi pecene maso, pripadne minutky lebo je pracovne vytazena, tak tiez ta zivotosprava nie je dobra. Slobodny chlap si tak isto moze kupit zeleninu a spravit si salat, ved ho nikto neonalepkuje za to stitkom gay predsa. Teraz je velmi v mode jest salaty a ine zdrave veci. A ked dojde chlap co ma psychicky narocnu a tazku rpacu domov, do dalsieho stresu tak mu to isto neprida na zdravi. Takze prvy odstav...

16.04.2010, 10:30
ja by som chlapa, čo chce stále pečené maso bud zabila, alebo dala do utulku....nie, vrátila by som h v záručnej dobe matke
none
28

26. 16.04.2010, 10:30

ja by som chlapa, čo chce stále pečené maso bud zabila, alebo dala do utulku....nie, vrátila by som h v záručnej dobe matke

16.04.2010, 10:32
ziaden chlap permanentne nie je pecene maso...mozeme aj zemiakove placky, cestoviny, langose, buchty, palacinky, kolaciky a veci podobne :D
none
31

28. 16.04.2010, 10:32

ziaden chlap permanentne nie je pecene maso...mozeme aj zemiakove placky, cestoviny, langose, buchty, palacinky, kolaciky a veci podobne :D

16.04.2010, 10:34
hahaha, to nepoznáš echt knedlíkov......obed bez masa, jak by nebyl.....nevrav, že také exempláte neznáš?!
none
38

31. 16.04.2010, 10:34

hahaha, to nepoznáš echt knedlíkov......obed bez masa, jak by nebyl.....nevrav, že také exempláte neznáš?!

16.04.2010, 10:39
cincin...poznam, ja som jeden z nich..nepotrebujem mat kazdy den maso k obedu.
Lea..absolutne suhlasim..jedna nasich matiek, na ktorych sme vyrastali su najlepsie...ale treba objavovat aj nove kuchyne
none
33

28. 16.04.2010, 10:32

ziaden chlap permanentne nie je pecene maso...mozeme aj zemiakove placky, cestoviny, langose, buchty, palacinky, kolaciky a veci podobne :D

16.04.2010, 10:36
rains stare gazdovske jedla su super
none
36

33. 16.04.2010, 10:36

rains stare gazdovske jedla su super

16.04.2010, 10:38
lea, ale občas...a hlavne kvalitné suroviny...ale aj tak, po dvoch dnoch by ma už Gilbert držal pod krkom....
none
34
16.04.2010, 10:37
rains a vies dobre masirovat chrbat, dobra masaz chrbta je lepsia nez sex
none
40

34. 16.04.2010, 10:37

rains a vies dobre masirovat chrbat, dobra masaz chrbta je lepsia nez sex

16.04.2010, 10:40
masirovat viem..🙂
u nas chlapcov je to inak..ked sa dobre vycikas je to lepsie ako sex :D
none
42

40. 16.04.2010, 10:40

masirovat viem..🙂
u nas chlapcov je to inak..ked sa dobre vycikas je to lepsie ako sex :D

16.04.2010, 10:43
mas pravdu, preto vela muzov pije pivo, aby vela piskali
none
43

42. 16.04.2010, 10:43

mas pravdu, preto vela muzov pije pivo, aby vela piskali

16.04.2010, 10:50
pivo obdahuje velke mnozstvo mineralov a vitaminov, je velmi uzitocne pre organizmus. Kvasinky obsiahnute v pive pomahaju pri traveni a pivo je mocopudne, teda precistuje ladviny.
none
45

43. 16.04.2010, 10:50

pivo obdahuje velke mnozstvo mineralov a vitaminov, je velmi uzitocne pre organizmus. Kvasinky obsiahnute v pive pomahaju pri traveni a pivo je mocopudne, teda precistuje ladviny.

16.04.2010, 11:04
mne je z piva zle. takže si podobný magický lektvar musím zriadit y bylinkového čaju a acidka.....
none
46

45. 16.04.2010, 11:04

mne je z piva zle. takže si podobný magický lektvar musím zriadit y bylinkového čaju a acidka.....

16.04.2010, 11:05
hmmm, ale také husté čierne s krémoou penou.....jaj to sú spomienky
none
56

43. 16.04.2010, 10:50

pivo obdahuje velke mnozstvo mineralov a vitaminov, je velmi uzitocne pre organizmus. Kvasinky obsiahnute v pive pomahaju pri traveni a pivo je mocopudne, teda precistuje ladviny.

16.04.2010, 11:28
pri ľadvinových kolikách mi sám lekár odporučil pivko,mne ale nechutí
none
48
16.04.2010, 11:06
milujem tieto "výskumy - prieskumy " a vážne konštatovania ako to je,...zaujímavé, že mňa sa ešte nikto na nič také vonku neopýtal
Ženy ako jednici sú natoľko individuálne /ako každý / , že sa to nedá prirovnávať k niečomu tuctovému . Ak je žena vnútorne bohatá a má harmóniu v duš a silného ducha, ...tak je akosi mimo tohoto čo sa tu o ženách píše "))
none
49
16.04.2010, 11:08
inak lea, ja som sa pozastavila nad čislom 6. z pozorovania si dovolím pvedat, že vačšina žien sa o seba prestane starat vo vztahu. a potom sú fuj škaredé obludy...len neviem, prečo to robia.
none
53

49. 16.04.2010, 11:08

inak lea, ja som sa pozastavila nad čislom 6. z pozorovania si dovolím pvedat, že vačšina žien sa o seba prestane starat vo vztahu. a potom sú fuj škaredé obludy...len neviem, prečo to robia.

16.04.2010, 11:22
jednoducho..z topho isteho dovodu preco sa chlapi prestanu o seba starat? Ked ma samicka samceka siteho, nie je dovod dalej mu dvorit a robit divadielka.
osobne mi to chyba..ked sa zena uspokoji s tym, ze pre chlapa je pritazliva aj neupravena. chyba mi ta ustrojenost, elegancia, uhladensot tak ako ked sa spoznavaju
none
55

49. 16.04.2010, 11:08

inak lea, ja som sa pozastavila nad čislom 6. z pozorovania si dovolím pvedat, že vačšina žien sa o seba prestane starat vo vztahu. a potom sú fuj škaredé obludy...len neviem, prečo to robia.

16.04.2010, 11:26
hej a zato, zenaty muz tiez uz nie je ten upraveny, vonavy a vyobliekany ficur, ked si chcel ulovit samicku do postele, na rodicku svojich deti a na full service pre domacnost... takym muzom potom rastu brucha, smrdia nohy, chodia v pasikovanych trenkach a tielkach
none
59

55. 16.04.2010, 11:26

hej a zato, zenaty muz tiez uz nie je ten upraveny, vonavy a vyobliekany ficur, ked si chcel ulovit samicku do postele, na rodicku svojich deti a na full service pre domacnost... takym muzom potom rastu brucha, smrdia nohy, chodia v pasikovanych trenkach a tielkach

16.04.2010, 11:32
no, tu to aspon ja vidím trošku inak...sme zrovna vdobe, ked sa muži začínajú vyše o seba starat a neboja sa, že budú za gaya. to je skvelé, lebo konečne padá názor že chlap á smrdet, ktorý tu bol donedávna....
títo uvedomelci sa paradoxne starajú o seba stále. možno to robia z prirodzeného vztahu ku kultu tela, ale aspon ako pozorujem páry okolo seba, často sa z dvoch pekných ludí stáva pár chlap jak lusk a umazaná žena. toto dost dobre nechápem, ale fakt je, že to vídam...a dumám nad tým.
none
62

59. 16.04.2010, 11:32

no, tu to aspon ja vidím trošku inak...sme zrovna vdobe, ked sa muži začínajú vyše o seba starat a neboja sa, že budú za gaya. to je skvelé, lebo konečne padá názor že chlap á smrdet, ktorý tu bol donedávna....
títo uvedomelci sa paradoxne starajú o seba stále. možno to robia z prirodzeného vztahu ku kultu tela, ale aspon ako pozorujem páry okolo seba, často sa z dvoch pekných ludí stáva pár chlap jak lusk a umazaná žena. toto dost dobre nechápem, ale fakt je, že to vídam...a dumám nad tým.

16.04.2010, 11:36
hm, teraz ma napadá iný pohlad....ked žena berie chlapa ak svoju vizitku a preto myslí, že na seba má kašlat.....to je vhodná konštelácia pre chlapov-lenivcov a egoistov, ktorý využijú jej služieb bez toho, aby jej pomhli nájst čas a chut zlepšit aj svoj vzhlad......
none
70

59. 16.04.2010, 11:32

no, tu to aspon ja vidím trošku inak...sme zrovna vdobe, ked sa muži začínajú vyše o seba starat a neboja sa, že budú za gaya. to je skvelé, lebo konečne padá názor že chlap á smrdet, ktorý tu bol donedávna....
títo uvedomelci sa paradoxne starajú o seba stále. možno to robia z prirodzeného vztahu ku kultu tela, ale aspon ako pozorujem páry okolo seba, často sa z dvoch pekných ludí stáva pár chlap jak lusk a umazaná žena. toto dost dobre nechápem, ale fakt je, že to vídam...a dumám nad tým.

16.04.2010, 11:56
Mne sa zase naopak moc nepozdávajú vyfintené a zagebrené devušky - nič proti tomu, keď sa o seba stará, športuje a zdravo sa stravuje, to je niečo iné, to je pre dobrý zdravý pocit - ale robiť niečo len pre okuk, to sa mi moc nepáči.
none
74

70. ruwolf 16.04.2010, 11:56

Mne sa zase naopak moc nepozdávajú vyfintené a zagebrené devušky - nič proti tomu, keď sa o seba stará, športuje a zdravo sa stravuje, to je niečo iné, to je pre dobrý zdravý pocit - ale robiť niečo len pre okuk, to sa mi moc nepáči.

16.04.2010, 12:11
devušky sú iný extrém. ale ženská može vyzerat upravene, aj ked si nenamaluje klauna. a maska na tvár je zdravá a príjemná. aj zdravé papkanie, upravené nechty-to sú nechty čisté, kludne krátke, ale bez plesne a záderov...tým pádom i zdravé. a pardon....troniaci prezretý bedar na čele, ktorý vidíš už tretí den po sebe nieje náhoda. a špinavé oblečenie....ako, ja chodím z prechádzok s packami od psa všade, ked je blato, po každej prechádzke ho umyjem.....ako tie tetuše, čo vezú decko pobetonovom chodníku raz za den sa zasvinia podstatne menej, tak prečo to nosia tri dni, ked im prvý dieta poblinká triko?
none
61

55. 16.04.2010, 11:26

hej a zato, zenaty muz tiez uz nie je ten upraveny, vonavy a vyobliekany ficur, ked si chcel ulovit samicku do postele, na rodicku svojich deti a na full service pre domacnost... takym muzom potom rastu brucha, smrdia nohy, chodia v pasikovanych trenkach a tielkach

16.04.2010, 11:35
to po takých treba riadne vetrať,lebo ťažký puch rozvíri iba prievan ....* stepujem * v rade pri pokladni,kedy niektorí muži tak smrdia pri kúpe bagety ( že pracuje manuálne to beriem a vážim si každú robotu )
none
63

61. 16.04.2010, 11:35

to po takých treba riadne vetrať,lebo ťažký puch rozvíri iba prievan ....* stepujem * v rade pri pokladni,kedy niektorí muži tak smrdia pri kúpe bagety ( že pracuje manuálne to beriem a vážim si každú robotu )

16.04.2010, 11:38
ano, ale manualna robota nevyprodukuje závan týždnového rozkladu.....
none
65

63. 16.04.2010, 11:38

ano, ale manualna robota nevyprodukuje závan týždnového rozkladu.....

16.04.2010, 11:40
bingo
none
73

63. 16.04.2010, 11:38

ano, ale manualna robota nevyprodukuje závan týždnového rozkladu.....

16.04.2010, 12:10
co yb nie, staci ze si dva tyzdne nemeni tricko a ponozky raz do tyzdna...vies kolko smradlakov je takychto robosov? A este sa nehanbia chodit s mastnymi vlasami po vonku.
Ja som robil na stavbe, a trisko som si menil kazdy den, ale nikdy by som nedopustil aby som smrdel ako osipana a este k tomu takym kyslim pachom ako poniektori majstri.
none
72

55. 16.04.2010, 11:26

hej a zato, zenaty muz tiez uz nie je ten upraveny, vonavy a vyobliekany ficur, ked si chcel ulovit samicku do postele, na rodicku svojich deti a na full service pre domacnost... takym muzom potom rastu brucha, smrdia nohy, chodia v pasikovanych trenkach a tielkach

16.04.2010, 12:08
uf..lea..pozor na to, ked sa zenaty muz zacina o seba starat. Vydata zienka okamzite zacina stracat podu pod nohami. Uz tam vidi mladu atraktivnu sekretarku, ktroa po nom ide a on sa potrebuje dostat do formy. Potom ma doma na tanieri to, ze zrazu sa o seba stara co predtym nerobil, zacina sprotovat, zdravo sa stravovat a boze chran ked ostane dlhsie v praci, tak to zenuska okamzite priradi sexulanym radovankym na kopirke. Uplna pohroma a koniec sveta nastava v okamihu, ak by naaaahodou isli spolu na sluzobnu cestu.
none
77

72. 16.04.2010, 12:08

uf..lea..pozor na to, ked sa zenaty muz zacina o seba starat. Vydata zienka okamzite zacina stracat podu pod nohami. Uz tam vidi mladu atraktivnu sekretarku, ktroa po nom ide a on sa potrebuje dostat do formy. Potom ma doma na tanieri to, ze zrazu sa o seba stara co predtym nerobil, zacina sprotovat, zdravo sa stravovat a boze chran ked ostane dlhsie v praci, tak to zenuska okamzite priradi sexulanym radovankym na kopirke. Uplna pohroma a koniec sveta nastava v okamihu, ak by naaaahodou isli spo...

16.04.2010, 12:22
rains uprimne povedane, mne by bolo jedno, keby bol manzel neverny - jeho vec a zodpovednost, lenze potom by uz sexoval len sam so sebou, nenechala by som sa zainfikovat nejakou chorobou
none
79

77. 16.04.2010, 12:22

rains uprimne povedane, mne by bolo jedno, keby bol manzel neverny - jeho vec a zodpovednost, lenze potom by uz sexoval len sam so sebou, nenechala by som sa zainfikovat nejakou chorobou

16.04.2010, 12:44
lea. nejde ani tak o tu chorobu, ale zniesla by si takeho chlapa pri sebe?
none
82

79. 16.04.2010, 12:44

lea. nejde ani tak o tu chorobu, ale zniesla by si takeho chlapa pri sebe?

16.04.2010, 12:53
rains ved sme si hovorili, zeby sme pri sebe neznesli ziadneho partnera a nieto este neverneho, ale osobne si myslim, ze keby som dokazala zniest pritomnost ineho muza so vsem vsudy, tak nevera nie je dovod na rozvod, pokial by islo o jednorazovu zalezitost
none
84

82. 16.04.2010, 12:53

rains ved sme si hovorili, zeby sme pri sebe neznesli ziadneho partnera a nieto este neverneho, ale osobne si myslim, ze keby som dokazala zniest pritomnost ineho muza so vsem vsudy, tak nevera nie je dovod na rozvod, pokial by islo o jednorazovu zalezitost

16.04.2010, 13:35
lea..to mi je jasne..ale aj tak by sa tam cosi zlomilo medzi vami..to puto co tam bolo by bolo prelomene, ked nie prec..uz len kvoli tej dovere vlozenej do partnera
none
87

84. 16.04.2010, 13:35

lea..to mi je jasne..ale aj tak by sa tam cosi zlomilo medzi vami..to puto co tam bolo by bolo prelomene, ked nie prec..uz len kvoli tej dovere vlozenej do partnera

16.04.2010, 14:05
rains to ano, zalezala by aj na tom, ci by som este lubila a nakolko by sme si boli s nim vzajomne potrebni - bohuzial kazdy vztah je aj o kalkulacii
none
88

87. 16.04.2010, 14:05

rains to ano, zalezala by aj na tom, ci by som este lubila a nakolko by sme si boli s nim vzajomne potrebni - bohuzial kazdy vztah je aj o kalkulacii

16.04.2010, 15:43
lea ..podľa toho , ako si tu "intelektuálne s rainsom rozumiete, si vás dvoch viem kľudne predstaviť ako pár..vychádzajúc z vašeho vyjadrenia, že by ste nezniesli pri sebe ŽIADNEHO PARTNERA (to hovorí každý ak je sám..lebo ešte nenašiel to pravé orechové ) tak možno /asi/ by "výnimka potvrdzovala pravidlo.....naozaj /
none
89

88. 16.04.2010, 15:43

lea ..podľa toho , ako si tu "intelektuálne s rainsom rozumiete, si vás dvoch viem kľudne predstaviť ako pár..vychádzajúc z vašeho vyjadrenia, že by ste nezniesli pri sebe ŽIADNEHO PARTNERA (to hovorí každý ak je sám..lebo ešte nenašiel to pravé orechové ) tak možno /asi/ by "výnimka potvrdzovala pravidlo.....naozaj /

16.04.2010, 15:47
Onya my s rainsom si ozaj rozumieme, ale mame sa tak radi, ze nechceme jeden druhemu ublizit a skazit zivot,preto o vztahu ani neuvazujeme, ked si piseme a zdielame myslienky- to nam vyhovuje obom, aj ked je pravda, ze by som chcela vidiet jeho foto
none
90

89. 16.04.2010, 15:47

Onya my s rainsom si ozaj rozumieme, ale mame sa tak radi, ze nechceme jeden druhemu ublizit a skazit zivot,preto o vztahu ani neuvazujeme, ked si piseme a zdielame myslienky- to nam vyhovuje obom, aj ked je pravda, ze by som chcela vidiet jeho foto

16.04.2010, 15:58
lea, mne tie tvoje trochu extrémne názory nesedia zrovna k rainsovi...ale keď už si tak dobre rozumiete...
none
91

90. 16.04.2010, 15:58

lea, mne tie tvoje trochu extrémne názory nesedia zrovna k rainsovi...ale keď už si tak dobre rozumiete...

16.04.2010, 16:08
kqietok28 prave som si uvedomila, ze sa spravam ako samozvana hovorkyna neexistujuceho paru, inak mas pravdu
none
92

91. 16.04.2010, 16:08

kqietok28 prave som si uvedomila, ze sa spravam ako samozvana hovorkyna neexistujuceho paru, inak mas pravdu

16.04.2010, 16:17
Ja mám skoro stále pravdu Lea, správaj sa tak, ako sa cítiš
none
51
16.04.2010, 11:14
Činčin škareda obludu - myslis tucnu zenu alebo nejaku skaredo oblecenu, mastne vlasy? Asi len tucnu vsak? Asi preto, ze si myslia, ze uz sa nemusia upravovat.lebo muz maju manzela a tie tucne asi preto, ze sa nervakuju v domacnosti, s muzom a detmi a zajedaju stres.
none
52

51. 16.04.2010, 11:14

Činčin škareda obludu - myslis tucnu zenu alebo nejaku skaredo oblecenu, mastne vlasy? Asi len tucnu vsak? Asi preto, ze si myslia, ze uz sa nemusia upravovat.lebo muz maju manzela a tie tucne asi preto, ze sa nervakuju v domacnosti, s muzom a detmi a zajedaju stres.

16.04.2010, 11:22
aj tučná bože byt pekná. a myslím, že sa to dá stihnout, aspon si vlasy umyt. a ved s detmi chodí von, dá sa pritom pohýbat. jednoducho sa tie baby opustia, lebo vela z nich si pvie hurá, som matka manželka, mam statut, mám sa načo vyhovrit, že som lenivá a opuštam sa.....
none
54

51. 16.04.2010, 11:14

Činčin škareda obludu - myslis tucnu zenu alebo nejaku skaredo oblecenu, mastne vlasy? Asi len tucnu vsak? Asi preto, ze si myslia, ze uz sa nemusia upravovat.lebo muz maju manzela a tie tucne asi preto, ze sa nervakuju v domacnosti, s muzom a detmi a zajedaju stres.

16.04.2010, 11:24
ahoj,sestra môjho partnera má nadváhu..s noblesou si tie kilečka nosí,je pozitívne naladená a hoci by si dala na seba vreco,aj tak zaujme 🙂)....ženy,ktoré sa o seba nestarajú majú určite problém,lebo je to vizitka duševného zdravia...nie je to len o peniazoch...obočie,pedikúra,peeling sa dá zvládnuť po večeroch,vhodne zvolený šatník nemusí byť napraskaný šmatkami,zvyčajne sa niektoré vedia *dobre * dokajfášiť a výstrelky sú im nanič,lebo im to esteticky vôbec nesedí
none
57

54. 16.04.2010, 11:24

ahoj,sestra môjho partnera má nadváhu..s noblesou si tie kilečka nosí,je pozitívne naladená a hoci by si dala na seba vreco,aj tak zaujme 🙂)....ženy,ktoré sa o seba nestarajú majú určite problém,lebo je to vizitka duševného zdravia...nie je to len o peniazoch...obočie,pedikúra,peeling sa dá zvládnuť po večeroch,vhodne zvolený šatník nemusí byť napraskaný šmatkami,zvyčajne sa niektoré vedia *dobre * dokajfášiť a výstrelky sú im nanič,lebo im to esteticky vôbec nesedí

16.04.2010, 11:28
ano tie co sa o seba nestaruju maju zvycajne nejaku dusevnu poruchu, nemusi ist o nic hrozne, ale je to tak, pripadne ide o sklamane, nestastne zeny
none
60

57. 16.04.2010, 11:28

ano tie co sa o seba nestaruju maju zvycajne nejaku dusevnu poruchu, nemusi ist o nic hrozne, ale je to tak, pripadne ide o sklamane, nestastne zeny

16.04.2010, 11:34
a paradoxne tým, že sa o seba nestarajú si tu depku zhoršia....ved kolko radosti urobí človeku spravit si trošku"dobre"
none
58

54. 16.04.2010, 11:24

ahoj,sestra môjho partnera má nadváhu..s noblesou si tie kilečka nosí,je pozitívne naladená a hoci by si dala na seba vreco,aj tak zaujme 🙂)....ženy,ktoré sa o seba nestarajú majú určite problém,lebo je to vizitka duševného zdravia...nie je to len o peniazoch...obočie,pedikúra,peeling sa dá zvládnuť po večeroch,vhodne zvolený šatník nemusí byť napraskaný šmatkami,zvyčajne sa niektoré vedia *dobre * dokajfášiť a výstrelky sú im nanič,lebo im to esteticky vôbec nesedí

16.04.2010, 11:28
obočie, pedikura, masky....dá sa absolvovat doma, pritom naložit práčku, zacvičit si z maskov....
ale aj stravovani, preboha ved by si mali uvedomit če zbodávaním čoho príde dávajú detom zlé stravovacie návyky
none
64

58. 16.04.2010, 11:28

obočie, pedikura, masky....dá sa absolvovat doma, pritom naložit práčku, zacvičit si z maskov....
ale aj stravovani, preboha ved by si mali uvedomit če zbodávaním čoho príde dávajú detom zlé stravovacie návyky

16.04.2010, 11:39
nastupuje určitá letargia,malé splniteľné záväzky a všetko ide....motivácia = dobrý pocit asi chýba :(((
none
66

64. 16.04.2010, 11:39

nastupuje určitá letargia,malé splniteľné záväzky a všetko ide....motivácia = dobrý pocit asi chýba :(((

16.04.2010, 11:42
dobrý pocit príde, len treba trochu sebedisciplíny. možno prvý, druhý raz sa mi cvičit nesce, ale potom si uvedomím, že mám potom lepšiu náladu....
none
67

66. 16.04.2010, 11:42

dobrý pocit príde, len treba trochu sebedisciplíny. možno prvý, druhý raz sa mi cvičit nesce, ale potom si uvedomím, že mám potom lepšiu náladu....

16.04.2010, 11:47
presne,to isté je i s koníčkami,záľubami.....mnohí si nevedia nájsť priestor,kde vypnú....čo ich ukľudní,lebo z nudy nič dobré aspoň ja nečakám
none
68

67. 16.04.2010, 11:47

presne,to isté je i s koníčkami,záľubami.....mnohí si nevedia nájsť priestor,kde vypnú....čo ich ukľudní,lebo z nudy nič dobré aspoň ja nečakám

16.04.2010, 11:50
Kontesa uplne suhlasim, preto by kazdy clovek mal mat hobby, lebo nuda vo volnom case je cesta do pekla (same prejedanie, nadmerne pitie alkoholu, fajcenie, hranie, cetovanie atd...)
none
69

68. 16.04.2010, 11:50

Kontesa uplne suhlasim, preto by kazdy clovek mal mat hobby, lebo nuda vo volnom case je cesta do pekla (same prejedanie, nadmerne pitie alkoholu, fajcenie, hranie, cetovanie atd...)

16.04.2010, 11:55
...ja len neviem, kedy si tie ženy, čo tvrdia če "nestíhajú" nájdu čas nato, aby sa z nudy prjedali.....alebo aby sa lutovali.
none
71

69. 16.04.2010, 11:55

...ja len neviem, kedy si tie ženy, čo tvrdia če "nestíhajú" nájdu čas nato, aby sa z nudy prjedali.....alebo aby sa lutovali.

16.04.2010, 12:05
činčin, lebo prejedanie videli doma, okrem toho, je za tym neuroza alebo ina dusevna porucha, casto je to nedostatok lasky ci sexu
none
75

71. 16.04.2010, 12:05

činčin, lebo prejedanie videli doma, okrem toho, je za tym neuroza alebo ina dusevna porucha, casto je to nedostatok lasky ci sexu

16.04.2010, 12:13
tak idem na vzduch alebo daleko od chladničky....alebo nerobím zásoby, ked viem, že na ne budem chodit. ved majú mysel, rozum mozog, to si nevedia povedat nie? ako možu take baby s nulovou sebadisciplinov vobec niečo životu vyčítat? ved si v tom hovejú samé.
none
78

75. 16.04.2010, 12:13

tak idem na vzduch alebo daleko od chladničky....alebo nerobím zásoby, ked viem, že na ne budem chodit. ved majú mysel, rozum mozog, to si nevedia povedat nie? ako možu take baby s nulovou sebadisciplinov vobec niečo životu vyčítat? ved si v tom hovejú samé.

16.04.2010, 12:25
cincin lahko sa ti hovori, ale chorobne prejedanie - je choroba
none
80

78. 16.04.2010, 12:25

cincin lahko sa ti hovori, ale chorobne prejedanie - je choroba

16.04.2010, 12:49
tak si treba ucedomit, skusit riešit ám, skusit riešit u lekára. pozri, ja som dala denne 20 30 cigariet pred pár rokmi a praštila som z tým zo dna na den.
none
81

80. 16.04.2010, 12:49

tak si treba ucedomit, skusit riešit ám, skusit riešit u lekára. pozri, ja som dala denne 20 30 cigariet pred pár rokmi a praštila som z tým zo dna na den.

16.04.2010, 12:51
majte sa , prchám mame brainstorming a potom idem nakupit a domov.pekný víked prajem
👍: ruwolf
none
83

81. 16.04.2010, 12:51

majte sa , prchám mame brainstorming a potom idem nakupit a domov.pekný víked prajem

16.04.2010, 12:55
činčin ahoj aj tebe pekny vikend
none
85

78. 16.04.2010, 12:25

cincin lahko sa ti hovori, ale chorobne prejedanie - je choroba

16.04.2010, 13:52
a nie lacná choroba
none
86

85. 16.04.2010, 13:52

a nie lacná choroba

16.04.2010, 13:56
reagujem na 78,mala som spolužiačku bulimičku :((
none
76
16.04.2010, 12:15
kontesa 67..pravda..treba vypnut pri konickoch, ale da sa to pri priatelke, rodine a pod ked ma ine starosti? nakup, deti, porobit okolo domacnosti, unavena z prace´a tak? sadnes si na gauc a si rada ze dychas.
none
94
17.04.2010, 08:25
s odsekom c.3 suhlasim a co sa tyka vsetkeho okolo,tak teraz viem uz vdaka stretavkam s vydatou kamaratkou kazdy piatok,ze ja smerujem na dno nielen co sa tyka po financnej stranke,ale aj ohladom chcenia vobec este s takou komunikovat,bo problemov sa akosi kopi coraz viac a coraz viac myslim na dochodok a ako prezit vobec do dochodku,ta vydata ma uplne ine problemiky,take mile a doslova lahucke a velmi dobre si uvedomuje kde je ona a kde ja a plne si svoje "postavenie" vdaka mne vychutnava..
none
95

94. 17.04.2010, 08:25

s odsekom c.3 suhlasim a co sa tyka vsetkeho okolo,tak teraz viem uz vdaka stretavkam s vydatou kamaratkou kazdy piatok,ze ja smerujem na dno nielen co sa tyka po financnej stranke,ale aj ohladom chcenia vobec este s takou komunikovat,bo problemov sa akosi kopi coraz viac a coraz viac myslim na dochodok a ako prezit vobec do dochodku,ta vydata ma uplne ine problemiky,take mile a doslova lahucke a velmi dobre si uvedomuje kde je ona a kde ja a plne si svoje "postavenie" vdaka mne vychutnava..

17.04.2010, 08:40
Salbea rozumiem. Ja sa zasadne nekamaratim, no teda skor nestretavam a nevyhladavam kamaratky, ktore su vydate a maju deti, lezu mi na nervy a nemame spolocne temy. Najradsej sa stretavam so slobodnymi, rozvedenymi, vdovami, lebo su viac menej v takej pozicii ako ja a mame spolocne temy. Salbea peniaze nie su vsetko, vsetko je len o gazdovani s peniazmi, treba vediet nakupovat, varit a nenakupovat hluposti. Neraz som tu uz hovorila, ze ja by som si v zivote vystacila s jednymi teplakami, trickom v tvare T a mikinou (obrazne povedane) t.j., ze temer nepotrebujem ziadne handry na seba. Akurat teraz ma nasilu v praci povysili a svoje osumele oblecenie budem musiet vymenit za nieco poriadne.
none
96
17.04.2010, 08:41
salbea ahoj..zmeň svojuhol pohľdu..samozrejme sa nemôžeš porovnávať ako samoživiteľka s vydatou kde sú minimálne dva príjmy do rodiny.. Ty musíš zastať aj ten druhý post..to je ešte jeden príjem..mať proste dva zdroje príijmu, pokiaľ jeden je nedostačujúci..musíš si to zariadiť sama a nikto iný ti nepomôže..napr. nejakú činnosť cez víkendy lebo po večeroch ..upratovanie v dome a pod..na čo vládzeš .. keď začneš hľadať aj nájdeš,, ..a svojim myslením sa zbytočne trápiš -do dôchodku máš ďaleko ..a vyhýbaj sa ľuďom, z ktorých máš negatívne pocity.
none
97

96. 17.04.2010, 08:41

salbea ahoj..zmeň svojuhol pohľdu..samozrejme sa nemôžeš porovnávať ako samoživiteľka s vydatou kde sú minimálne dva príjmy do rodiny.. Ty musíš zastať aj ten druhý post..to je ešte jeden príjem..mať proste dva zdroje príijmu, pokiaľ jeden je nedostačujúci..musíš si to zariadiť sama a nikto iný ti nepomôže..napr. nejakú činnosť cez víkendy lebo po večeroch ..upratovanie v dome a pod..na čo vládzeš .. keď začneš hľadať aj nájdeš,, ..a svojim myslením sa zbytočne trápiš -do dôchodku máš ďaleko ....

17.04.2010, 08:43
Onya suhlasim s tebou, sama to prezivas.
none
99

97. 17.04.2010, 08:43

Onya suhlasim s tebou, sama to prezivas.

17.04.2010, 09:13
ahoj lea..vyhýbam sa všetkému negatívnemu ..všetkému čo mi zaťažuje psychiku..som len s ľuďmi s ktorých ide pozitívna energia..a tá dáva náboj ..keď aj ja som pozitívne nastavená a dopĺňame sa ...dostáva sa tak do človeka neskutočne veľa životnej energie,,..neubíjam sa myšlienkami ktoré je dopredu ťažko vedieť..nezaťažujem sa "strachom" ..potrebujem svoju energiu na iné...(( ..aj salbea dobre vie , že ľahké to nie je..")))
none
98
17.04.2010, 08:58
hm baby aspon ze ste tu vy, lepsie sa mi prezije ten nielen vikend ked viem,ze nie som ako ja sama..
a hor sa do prace,bo kava je uz dopita..
none
100
17.04.2010, 20:42
jedenasty mytus..singl zeny,by boli schopne vyfajcit aj mrtvolu
none
101
18.04.2010, 14:03
Nemyslím si, že vo veľkých nákupných centrách
je niekde lacno.
A čo chceš vlastne kupovať? (Nemáš to lacnejšie
cez web?)
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 342 236 B vygenerované za : 0.131 s unikátne zobrazenia tém : 36 473 unikátne zobrazenia blogov : 545 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Poviem to na príklade svojom 😉 Keď píšem, že SOM bol v "pekle", tak sa tým nemyslí, že SOM vycestoval na planétu plnú ohňa, kde pobehovali čertovia s rohmi a "Satanom" ako ich šéfom ...

citát dňa :

Krása nie je vždy pravá tak, ako pravda nie je vždy krásna.