hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Zajtra 13. mája 2017 bude 100 rokov od zjavení Panny Márie vo Fatime. Aký to význam a čo to pre nás znamená?

príspevkov
30
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 12.5.2017 19:33
posledná zmena 13.5.2017 10:40
1
12.05.2017, 19:33
13. mája 2017 uplynie 100 rokov od fatimských zjavení Panny Márie.

Zároveň je to spomienka na 36 rokov od atentátu na Jána Pavla II.

Pápež František pri príležitosti tohto 100. výročia zjavenia Panny Márie v Cova da Iria navštívi mariánsku pútnickú svätyňu vo Fatime. Apoštolská cesta do Fatimy sa uskutoční v dňoch 12. a 13. mája 2017.

Pripomeňme si, čo sa pred sto rokmi stalo neďaleko malého portugalského mestečka Fatima v malebnom vidieckom údolí Cova da Iria.
Trom deťom – 10-ročnej Lucii, 9-ročnému Františkovi a 7-ročnej Hyacinte – sa v roku 1917 šesťkrát, pravidelne raz za mesiac, počnúc od 13. mája a končiac 13. októbra, zjavovala Panna Mária. Deti boli čiastočne – pokiaľ sa to len v takomto prípade dá – na mimoriadne zjavenie pripravené. Už v predchádzajúcom roku – 1916 – sa im totiž párkrát zjavil Boží anjel a žiadal ich, aby sa modlili a obetovali – a to nielen za seba, ale aj za celý svet. V tých časoch vrcholila prvá svetová vojna. Na početných frontoch boli mnohí ranení a umierali tisíce vojakov i civilistov. Na viacerých miestach Európy boli hladomory a vzbury. V cárskom Rusku sa dostali k moci boľševickí revolucionári a následne vznikol ateistický Sovietsky zväz.
V deň prvého zjavenia 13. mája 1917 bola nedeľa, keď tri deti pásli ovce v údolí Cova da Iria. Okolo jednej hodiny popoludní sa im nad malým dubom zjavila Panna Mária. Prišla oblečená v bielom, skvejúcom sa šate. Povedala deťom, že prichádza z neba, a chce, aby vždy trinásteho dňa v mesiaci prichádzali sem, a to počas šiestich mesiacov po sebe. Potom im povie viac.
Správa o zjaveniach, a najmä to, že sa budú pravidelne opakovať, vzbudila veľký záujem všetkých obyvateľov, nielen veriacich. Preto 13. októbra 1917, keď bolo posledné zjavenie a mal sa udiať aj avizovaný zázrak, prišlo do údolia Cova da Iria asi 70 tisíc ľudí.

V ten deň pršalo, bola zima a fúkal nepríjemný vietor. Všetci boli presvedčení, že ak sa udeje zázrak, bude to potvrdenie pravdivosti Máriiných zjavení. Ak nie, deti budú vyhlásené za podvodníkov a veriaci, zvlášť Katolícka cirkev, budú veľmi zosmiešnení.

Okolo poludnia dážď ustal. Deťom sa zjavila Panna Mária a spoza mrakov vykuklo slnko. Krátko nato sa stal zázrak nazývaný „tanec slnka“, ktorý videli všetci prítomní. Úplne jasné slnko sa začalo točiť a meniť rôzne farby. Rýchlo rotujúce slnko akoby padalo na zem a ľudia sa báli. Úkaz trval asi 10 minút. Zjavenie sa skončilo tak, že na pozadí upokojeného slnka sa ukázala Panna Mária.
👍: Astax1
none
3

1. 12.05.2017, 19:33

13. mája 2017 uplynie 100 rokov od fatimských zjavení Panny Márie.

Zároveň je to spomienka na 36 rokov od atentátu na Jána Pavla II.

Pápež František pri príležitosti tohto 100. výročia zjavenia Panny Márie v Cova da Iria navštívi mariánsku pútnickú svätyňu vo Fatime. Apoštolská cesta do Fatimy sa uskutoční v dňoch 12. a 13. mája 2017.

Pripomeňme si, čo sa pred sto rokmi stalo neďaleko malého portugalského mestečka Fatima v malebnom vidieckom údolí Cova da Iria.
T...

12.05.2017, 19:43
A potom pár príkladov aké spovedať, ako sa nespovedať- a o čom je sv. spoveď resp. sa to volá sviatosť zmierenia. Či to má zmysel či to nie je trápne farárovi hovoriť svoje hriechy a podobne.

odkaz
none
23

1. 12.05.2017, 19:33

13. mája 2017 uplynie 100 rokov od fatimských zjavení Panny Márie.

Zároveň je to spomienka na 36 rokov od atentátu na Jána Pavla II.

Pápež František pri príležitosti tohto 100. výročia zjavenia Panny Márie v Cova da Iria navštívi mariánsku pútnickú svätyňu vo Fatime. Apoštolská cesta do Fatimy sa uskutoční v dňoch 12. a 13. mája 2017.

Pripomeňme si, čo sa pred sto rokmi stalo neďaleko malého portugalského mestečka Fatima v malebnom vidieckom údolí Cova da Iria.
T...

13.05.2017, 08:20
none
25

23. 13.05.2017, 08:20

http://www.diskusneforum.sk/tema/co-si-to-dovoluju-zlocinci-z-cirkvi

13.05.2017, 09:53
23 Kto chcel v tvojej teme reagovat, tak reagoval, to ak niekto nereagoval, neznamena to, ze si nevsimol tvoju temu.
none
2
12.05.2017, 19:34
Lucia potom vravela, že aj keď sa Mária zjavuje v rôznych podobách, vždy si želá to, čo dobrá Matka – pomáhať ľuďom kráčať cestou svätosti.

Panna Mária naliehavo žiadala, aby sa všetci polepšili, lebo ak neprestanú hriechmi urážať Boha a robiť si navzájom zle, príde iná vojna, horšia ako táto prebiehajúca.
Potvrdenie pravosti Máriiných zjavení zázračným „tancom slnka“ bolo vo všeobecnosti nevyvrátiteľné; videli ho desaťtisíce ľudí. Pozorovaná rotácia slnka sa nedala uspokojivo vedecky vysvetliť. A, žiaľ, naplnilo sa aj varovanie Božej Matky. Prvá svetová vojna sa skončila a po nej prišla ešte horšia – druhá svetová vojna, lebo ľudia nezačali lepšie žiť.
Posolstvo Matky Božej Fatimskej je plné materinskej lásky. Ukazuje ľudstvu cestu, ako kráčať k svätosti. Iba pokánie je jedinou cestou k morálnej náprave. Pápež Pavol VI. v závere tretieho zasadania Druhého vatikánskeho koncilu (dňa 21. novembra 1964) zveril ľudstvo Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie a zároveň vyhlásil Pannu Máriu za „Matku Cirkvi“.

Zdroj: TK KBS

odkaz
none
4
12.05.2017, 19:54
A ešte zaujímavosť. Viete o tom, že jedine Portugalsko počúvlo svoju Matku Pannu Máriu a zasvätilo sa jej?To zasvätenie sa nekoná pre radosť Panny Márie, to naopak sa robí pre dobro človeka, krajiny, lebo vtedy sa hlási a prosí Pannu Máriu o pomoc a ona môže pomáhať. Práve preto sa 2. sv. vojna vôbec nedotkla Portugalska a bolo osobitne chránené Matkou Božou. Aj o tom je sviatok alebo titul alebo názov Panna Mária Fatimská a príbeh čo so sebou prináša, viac tu:
odkaz
none
5
12.05.2017, 19:55
žiadny
none
6
12.05.2017, 21:50
Lea, určite vieš, aký je môj názor na tieto veci a ty tu dokonca napíšeš ešte, že panna maria fatimská a keby si si to podrobnejšie prečítala, tak by si zistila, že deti ju oslovovali naša pani. toto vlastne odzrkadluje postoj cirkvi k nej a ty lea, podľa toho, čo tu píšeš si velmi inteligentná žena, ale ak nechceš vidieť jej dialogy s deťmi tak ako sú, alebo ktovie ako už boli , ak sa cirkev dopustila ďalšieho hriechu proti nebu, že si dovolila opraviť tieto dialogy podľa dogiem a učení svätých otcov, napíš mi, čo jej chceš povedať, ak sa s ňou stretneš osobne ? Veď ako žena vieš lepšie posúdiť, ako ja chlap, aký je rozdiel medzi pannou, dokonca celoživotnou a pani. Ja ako chlap by som sa hanbil za to, ak by som nezdvihol oči od jej ...... a nepozrel sa jej do očí, alebo aspom trochu vyššie, kde vo fatime držala v ruke svoje neopoškvrnené srdce. A tak ako nariadila, čo sa má stať a nestalo sa, tak povedala trest dopredu, čo sa stane, ak sa to nesplní a nesplnilo sa a stalo sa . II.svetová vojna. Tu vôbec nejde o zázrak so slnkom, ten bol určený posmeškárom, ktorí tam išli robiť zo zjavenia estrádu, ale to to je duchovný dôkaz, pre duchovných ľudí, že skutok sa stal. A ta a ani cirkev medzi nich nepatríš. Uverila si cirkvi, ale cirkev ťa nespasí, lebo spasiteľ je ježiš. Bez cirkvi človek nemôže byť spasený, ak ale bohu je možné všetko, ale samotná cirkev môže odpustiť hriechy človeku, ako to stanovil ježiš, ale otec ježiša je rozhodujúce slovo s výnimkou hriechu proti duchu svätému.
Na prvý pohľad je jasné a netreba na to velkú inteligenciu, že cirkev uprednostnila tzv učenie svätých otcov, svojích svätých vyvýšila , tam kde nepatria a dokonca sa zmenilo aj evanjelium na mnohých miestach, lebo svopjích svätých otcov nadradila nad ježišovo evanjeliu, napriek tomu, že ježiš hovorí: Váš učitel, nech je len jeden, a váš otec, nech je len jeden, cirkev zriadila dokonca učitelské ustavy a každý príslušník hierarchie je napriek tomu otec. Aká je v tom logika ? Alebo, čo vlstne potom znamená pre našu cirkevnú hierachiu samotné evanjelium ? Nám sa snažia prikazovať, aby sme sami nevykladali evanjelium a pri tom je napísané, že ježiš mal bratov a sestry a učitelské ústavy prišli na to, že nemal., lebo pred tým niekto prišiel na to, že matka ježišova bola poctivá celý život. Tak že prečo všetci radšej uverili to čo hlása a učí cirkev a nieto, čo je v evanjeliu jasne napísané . O tomto je Fatima.
Aby sa cirkev prispôsobila evanjeliu a nie aby sa všetko prispôsobilo cirkvi, lebo kto je cirkev a kto je evanjelium ????
Kolko krát nám tu bolo otrieskané o klavu: Vyjdite z neho ľud môj, stále si nemôžem pripustiť, že sa jedná o katolícku cirkev, ale fatima, akoby nás nenechávala na pochybách.
Ježiš povedal, čo je od človeka, môže byť aj od toho druhého.
Prečo sa snažíme za každú cenu obhajovať vymysly stredoveku aj napriek tomu, že deformovali evanjelium.
Možno ale tie dogmy, čo sa týkajú jej, tie snáď nám ona sama odpustí, lebo nám dáva najavo, že na naše prosby reaguje, ale čo s dogmami, ako, že ježiš je boh, dedičný hriech, neomylnosť pápeža a mnoho iných ??? Prečo si niekto myslí, že by toto nemalo urážať boha, a načo je to, ak tu máme evanjelium samotného Ježiša ?????

O tomto je fatima a za zrušenie týchtop vecí nám sľubila trvalý mier na svete a rusko je a bude dôkazový material, že je to uznané a že sa naplnia jej sľuby o mieri. Zatial j cirkev taká, že naplňa sluiby o hrozbách a vojnách a preto tu majú viacej pravdy tlachači nezmyslov a hanobitelia boha a podľa posledných správ sa ježiš zjavuje moslimom, že by ani on už s nami nejak moc nepočítal ?
Keď som sa na jeho obraz milosrdenstva pozrel v tú nedeľu nedávno, pohľad jeho prosebných očísom jednoducho neniesol, dvakrát som sa krátko pozrel a musel som sa odvrátiť. Ten jeho pohľad je stále vo mne, pohľad úpenlivej prosby. Deno denne sa k nemu modlíme a žobreme a prosíme a nevšimli sme si, ako prosí on nás ?????
Aby sme mu pomohli, my jemu, teraz a tu, aby sme mohli očákavať aj my od neho pomoc potom tam u neho.
none
7

6. elemír 12.05.2017, 21:50

Lea, určite vieš, aký je môj názor na tieto veci a ty tu dokonca napíšeš ešte, že panna maria fatimská a keby si si to podrobnejšie prečítala, tak by si zistila, že deti ju oslovovali naša pani. toto vlastne odzrkadluje postoj cirkvi k nej a ty lea, podľa toho, čo tu píšeš si velmi inteligentná žena, ale ak nechceš vidieť jej dialogy s deťmi tak ako sú, alebo ktovie ako už boli , ak sa cirkev dopustila ďalšieho hriechu proti nebu, že si dovolila opraviť tieto dialogy podľa dogiem a učení svätých...

12.05.2017, 22:02
Elemír viem, že máš v úcte Matku Božiu aj modlitbu sv. ruženca, ktorá po sv. omši je druhou najväčšou silou aká existuje. Čo sa týka tvojho nesúhlasu až kritiky cirkvi resp. pápeža nezhodneme sa v tom. Vernosť cirkvi, pápežovi a presvätej Panne Márií považujem na našom katolíckom učení to najsprávnejšie a najistejšie ako nezblúdiť a smerovať vždy k Pánovi Ježišovi. Toto moje rozhodnutie je slobodné, ale zároveň som si mala možnosť overiť a skúsiť iné náboženstva, filozofie a ideológie. Nestíham žasnúť nad Kristovou cirkvou na čele s pápežom, hierarchiou a kňazmi - aká je pevná, ako dokáže vytrvalo šíriť pravdu aj správny výklad Sv. Písma. Malé pády a omyly sú prejavom ľudskej omylnosti, ale ako celku je cirkev tým čo ustanovil Pán Ježiš a on si ju aj ochráni a povedie. Naša vernosť Pánovi Ježišovi sa prejavuje aj vernosťou k jeho presvätej Matke Panne Márií ako aj cirkvi na čele s pápežom. Koľko zlá a útokov na každom kroku voči Božej firme- katolíckej cirkvi. Ale poviem ti - cirkev(tu hl. sv. omša, sv. príjmanie a sv.spoveď), pápeži, kňazi, Matka Božia a cirkevní otcovia ako aj svätí sú istým a pevným smerovaním k Pánovi Ježišovi.
none
8

6. elemír 12.05.2017, 21:50

Lea, určite vieš, aký je môj názor na tieto veci a ty tu dokonca napíšeš ešte, že panna maria fatimská a keby si si to podrobnejšie prečítala, tak by si zistila, že deti ju oslovovali naša pani. toto vlastne odzrkadluje postoj cirkvi k nej a ty lea, podľa toho, čo tu píšeš si velmi inteligentná žena, ale ak nechceš vidieť jej dialogy s deťmi tak ako sú, alebo ktovie ako už boli , ak sa cirkev dopustila ďalšieho hriechu proti nebu, že si dovolila opraviť tieto dialogy podľa dogiem a učení svätých...

12.05.2017, 22:12
Práveže cirkev je na spásu potrebná. Mnohí ani z katolíkov ani nevedia a nikdy sa nezaujímali čo je cirkev, pápež a kňazi. Veria tom čo hovoria nekresťanské média a nekresťansky ladení ľudia. Cirkev vedie k spáse.
none
12

8. 12.05.2017, 22:12

Práveže cirkev je na spásu potrebná. Mnohí ani z katolíkov ani nevedia a nikdy sa nezaujímali čo je cirkev, pápež a kňazi. Veria tom čo hovoria nekresťanské média a nekresťansky ladení ľudia. Cirkev vedie k spáse.

12.05.2017, 23:01
8,....nehovoríš v súlade so svojou cirkvou,lebo ti môžem citovať výrok KBS,kde sa píše,že záchranu môžu získať aj inoverci a dokonca i ateisti. A povedz,akú cirkev majú ateisti?
none
24

8. 12.05.2017, 22:12

Práveže cirkev je na spásu potrebná. Mnohí ani z katolíkov ani nevedia a nikdy sa nezaujímali čo je cirkev, pápež a kňazi. Veria tom čo hovoria nekresťanské média a nekresťansky ladení ľudia. Cirkev vedie k spáse.

13.05.2017, 08:25
Spasený nebol nikto, spasená môže byť len lúka pri kostole...
none
9

6. elemír 12.05.2017, 21:50

Lea, určite vieš, aký je môj názor na tieto veci a ty tu dokonca napíšeš ešte, že panna maria fatimská a keby si si to podrobnejšie prečítala, tak by si zistila, že deti ju oslovovali naša pani. toto vlastne odzrkadluje postoj cirkvi k nej a ty lea, podľa toho, čo tu píšeš si velmi inteligentná žena, ale ak nechceš vidieť jej dialogy s deťmi tak ako sú, alebo ktovie ako už boli , ak sa cirkev dopustila ďalšieho hriechu proti nebu, že si dovolila opraviť tieto dialogy podľa dogiem a učení svätých...

12.05.2017, 22:15
Keď som z Božej milosti a čítaním, ale hlavne sv. príjmaním a modlitbami pochopila kto je kňaz čo je sv. omša - poviem ti jedno - cirkev, kostoly by mali byť preplnené vo švíkoch a ľudia by tam mali tráviť so sviatostným Kristom čo najviac svojho zemského času. Poviem ti čím viac človek príjma Eucharistiu(ľudovo povedané oplátku) tým viac milosti a darov a užšie zomknutie a vzťah s Pánom Ježišom. Ak si niekto myslí, že si vystačí so samovýkladom Biblie a byť proti všetkým, nepochopil veľmi Pána Ježiša, ktorý je vysvetlením aj samotnou Bibliu.
none
13

9. 12.05.2017, 22:15

Keď som z Božej milosti a čítaním, ale hlavne sv. príjmaním a modlitbami pochopila kto je kňaz čo je sv. omša - poviem ti jedno - cirkev, kostoly by mali byť preplnené vo švíkoch a ľudia by tam mali tráviť so sviatostným Kristom čo najviac svojho zemského času. Poviem ti čím viac človek príjma Eucharistiu(ľudovo povedané oplátku) tým viac milosti a darov a užšie zomknutie a vzťah s Pánom Ježišom. Ak si niekto myslí, že si vystačí so samovýkladom Biblie a byť proti všetkým, nepochopil veľmi Pána ...

12.05.2017, 23:07
9,...a to ,že kostoly zívajú prázdnotou/ako aj kňazské semináre/,....tak ty v čom vidíš problém? ......čím to je?
Prečo iba minimálne percento/niekde 2%/ navštevuje pravidelne kostol a podobne.
Lea, tu je úplne vidno, že RKC nemá podporu svätého ducha. U JS tá návštevnosť sa blíži číslu 100%.
none
14

13. Shagara 12.05.2017, 23:07

9,...a to ,že kostoly zívajú prázdnotou/ako aj kňazské semináre/,....tak ty v čom vidíš problém? ......čím to je?
Prečo iba minimálne percento/niekde 2%/ navštevuje pravidelne kostol a podobne.
Lea, tu je úplne vidno, že RKC nemá podporu svätého ducha. U JS tá návštevnosť sa blíži číslu 100%.

12.05.2017, 23:29
Zeby zi strachu pred vylucenim?
none
16

14. 12.05.2017, 23:29

Zeby zi strachu pred vylucenim?

12.05.2017, 23:30
14,...za to sa nevylučuje!
none
18

16. Shagara 12.05.2017, 23:30

14,...za to sa nevylučuje!

12.05.2017, 23:40
A vedia to vsetci?


Inak mimochodom, pozeral som si domcek, kde je vasa kralovska sala (alebo ako sa to vola, sorry ak som to skomolil) pekny domcek, a hlavne uprava zelene pri plote a to vykachlickovane parkovisko (este aj tie "kosostvorvove" kachlicky same o sebe su pekne)
none
21

18. 12.05.2017, 23:40

A vedia to vsetci?


Inak mimochodom, pozeral som si domcek, kde je vasa kralovska sala (alebo ako sa to vola, sorry ak som to skomolil) pekny domcek, a hlavne uprava zelene pri plote a to vykachlickovane parkovisko (este aj tie "kosostvorvove" kachlicky same o sebe su pekne)

13.05.2017, 00:09
18,...a kde? Všade je pekná úprava,ak už majú vlastnú sálu,....lebo niekde sa stretávajú ešte v prenajatých priestoroch/ale len na málo miestach/
none
22

21. Shagara 13.05.2017, 00:09

18,...a kde? Všade je pekná úprava,ak už majú vlastnú sálu,....lebo niekde sa stretávajú ešte v prenajatých priestoroch/ale len na málo miestach/

13.05.2017, 01:08
Na Partizanskej 1, rožný dom Levickej a Partizanskej ul.
Pozeral som si aj katastralny vypis a urcite to patri SJ.
none
15

13. Shagara 12.05.2017, 23:07

9,...a to ,že kostoly zívajú prázdnotou/ako aj kňazské semináre/,....tak ty v čom vidíš problém? ......čím to je?
Prečo iba minimálne percento/niekde 2%/ navštevuje pravidelne kostol a podobne.
Lea, tu je úplne vidno, že RKC nemá podporu svätého ducha. U JS tá návštevnosť sa blíži číslu 100%.

12.05.2017, 23:29
A mimochodom ja som videl katolicke kostoly vacsinou preplnene, ludia niekedy stali aj vonku...
none
17

15. 12.05.2017, 23:29

A mimochodom ja som videl katolicke kostoly vacsinou preplnene, ludia niekedy stali aj vonku...

12.05.2017, 23:36
15,.....a ja zas poznám tento problém podrobne,z presných štatistik a celosvetovo. Teraz ma zaujal fenomén tohto druhu v Rusku na veľkú noc. Tá návštevnosť bola presne ako som uviedol tým číslom ,Lei!
Teda,.....mňa určite nepresvedčíš,keď stále počúvam alarmujúce správy z periodik samotných katolíkov,a i o tom ,aký je radikálny úpadok kňazského povolania....a podobne.
A samozrejme,aj ja som sem tam videl plný kostol/klamal by som,keby som tvrdil opak/,....ale ja sa nebudem chváliť priemerným platom na Slovensku/cca 900 eur/, keď ja dostávam minimálny plat./názorný príklad/
none
19

17. Shagara 12.05.2017, 23:36

15,.....a ja zas poznám tento problém podrobne,z presných štatistik a celosvetovo. Teraz ma zaujal fenomén tohto druhu v Rusku na veľkú noc. Tá návštevnosť bola presne ako som uviedol tým číslom ,Lei!
Teda,.....mňa určite nepresvedčíš,keď stále počúvam alarmujúce správy z periodik samotných katolíkov,a i o tom ,aký je radikálny úpadok kňazského povolania....a podobne.
A samozrejme,aj ja som sem tam videl plný kostol/klamal by som,keby som tvrdil opak/,....ale ja sa nebudem chváliť prieme...

12.05.2017, 23:42
Ja som len to co som videl v niekolkych mestach, ale tiez je pravda, ze uz som bol v takom/ych kostole/och, kde to az take plne nebolo..
none
20

19. 12.05.2017, 23:42

Ja som len to co som videl v niekolkych mestach, ale tiez je pravda, ze uz som bol v takom/ych kostole/och, kde to az take plne nebolo..

13.05.2017, 00:07
19,...a aj dedina nie je veľkomesto, alebo okresné mesto. Na dedinách sa to ešte ako tak "babkami" /nadsázka/drží.
none
26

20. Shagara 13.05.2017, 00:07

19,...a aj dedina nie je veľkomesto, alebo okresné mesto. Na dedinách sa to ešte ako tak "babkami" /nadsázka/drží.

13.05.2017, 10:19
V mestách aj v dedinách sú kostoly plné, asi si už dávno v kostole nebol. Už dávno neplatí čo bolo pred 20 či 30 rokmi, že tam sú hlavne babky. Dnes sú kostoly plné mladých ľudí a strednej generácií, viac ako inokedy vidno mnoho mužov v kostole. Kedysi boli len na koruši na balkóne alebo v bočných lodiach - dnes sú v hlavnej časti. Tak veľa pobožných mužov a mladých chlapcov a mnohí majú veľkú úctu k Matke Božej - je to znakom omilostených duší.
none
27

26. 13.05.2017, 10:19

V mestách aj v dedinách sú kostoly plné, asi si už dávno v kostole nebol. Už dávno neplatí čo bolo pred 20 či 30 rokmi, že tam sú hlavne babky. Dnes sú kostoly plné mladých ľudí a strednej generácií, viac ako inokedy vidno mnoho mužov v kostole. Kedysi boli len na koruši na balkóne alebo v bočných lodiach - dnes sú v hlavnej časti. Tak veľa pobožných mužov a mladých chlapcov a mnohí majú veľkú úctu k Matke Božej - je to znakom omilostených duší.

13.05.2017, 10:23
Radsej by mali mat velku uctu k Bohu a Jezisovi Kristovi..
Pretoze vy prebijate uplne pozornost z Nich na Mariu..
none
28

27. 13.05.2017, 10:23

Radsej by mali mat velku uctu k Bohu a Jezisovi Kristovi..
Pretoze vy prebijate uplne pozornost z Nich na Mariu..

13.05.2017, 10:29
Čo vieš o mariánskej úcte? Až pochopíš, budeš písať ináč. Vysvetľované to už bolo opakovane. Ja skôr odporúčam zamyslieť sa nad sebou, komu slúžiš ty aj iní, keď odmietate Kristovu cirkev na čele s pápežom.
none
29

28. 13.05.2017, 10:29

Čo vieš o mariánskej úcte? Až pochopíš, budeš písať ináč. Vysvetľované to už bolo opakovane. Ja skôr odporúčam zamyslieť sa nad sebou, komu slúžiš ty aj iní, keď odmietate Kristovu cirkev na čele s pápežom.

13.05.2017, 10:35
Aj Satan sa tvári ako anjel svetla a nie je ním. S tvojou cirkvou je to rovnaké...
👍: milky945
none
30

28. 13.05.2017, 10:29

Čo vieš o mariánskej úcte? Až pochopíš, budeš písať ináč. Vysvetľované to už bolo opakovane. Ja skôr odporúčam zamyslieť sa nad sebou, komu slúžiš ty aj iní, keď odmietate Kristovu cirkev na čele s pápežom.

13.05.2017, 10:40
Mozno by si si mohla precitat historiu o svojej cirkvi a o papezoch.

Mozno by si si mala porovnat ucenie v biblii a to co uci katolicka cirkev..
Ale nie s privretymi ocami.

Lenze napriklad aj ked ti ukazem, ze v zjaveni sa nejedna o Mariu, ukazem ti to na inom mieste v biblii, tak aj tak budes o chvilu pisat to iste..
To iste o odovzdani klucov a moznosti zvazovania Petrovi, a ja ti ukazem inde, ze tuto schopnost dal vsetkym ucennikom..
Ale zas budes o chvilu tvrdit, ze ju dostal len Peter.
ukazem ti kde je jasne napisane, ze skalou je Jezis, ale zas budes tvrdit, ze skalou je Peter.

A nehovor Kristova cirkev, kedze je to cirkev Mariina (aj ked nepochadza od Marie, ale vy ste si ju tak stvorili)...

A mimochodom Papez nie je nikto, Peter nebol papez, len ste si ho tak nazvali
none
10

6. elemír 12.05.2017, 21:50

Lea, určite vieš, aký je môj názor na tieto veci a ty tu dokonca napíšeš ešte, že panna maria fatimská a keby si si to podrobnejšie prečítala, tak by si zistila, že deti ju oslovovali naša pani. toto vlastne odzrkadluje postoj cirkvi k nej a ty lea, podľa toho, čo tu píšeš si velmi inteligentná žena, ale ak nechceš vidieť jej dialogy s deťmi tak ako sú, alebo ktovie ako už boli , ak sa cirkev dopustila ďalšieho hriechu proti nebu, že si dovolila opraviť tieto dialogy podľa dogiem a učení svätých...

12.05.2017, 22:17
Cirkev ako nástroj a všeobecná sviatosť spásy




776 Ako sviatosť je Cirkev Kristovým nástrojom.(1088) V jeho rukách je „nástro¬jom vykúpenia všetkých“, „všeobecnou sviatosťou spásy“, prostredníc¬tvom ktorej Kristus „zjavuje a zároveň uskutočňuje tajomstvo Božej lásky k ľuďom“. Cirkev „je viditeľným plánom lásky Boha k ľudstvu“, ktorý chce, „aby celé ľudské pokolenie utvorilo jeden Boží ľud, splynulo v jedno Kristovo telo a bolo vybudované v jeden chrám Ducha Svätého“.



780 Cirkev je na tomto svete sviatosťou spásy, znakom a prostriedkom spoločenstva s Bohom a spoločenstva medzi ľuďmi.



816 „Toto je jediná Kristova Cirkev… ktorú náš Spasiteľ po svojom zmŕtvychvstaní zveril Petrovi, aby bol jej pastierom, a poveril jeho i ostatných apoštolov, aby ju šírili a viedli… Táto Cirkev, ustanovená a usporiadaná na tomto svete ako spoločnosť, pretrváva (subsistit) v Katolíckej cirkvi, ktorú spravuje Petrov nástupca a biskupi v spoločenstve s ním.“
Dekrét Druhého vatikánskeho koncilu o ekumenizme vysvetľuje: „Jedine prostredníctvom Kristovej Katolíckej cirkvi, ktorá je všeobecným prostriedkom spásy, možno dosiahnuť celú plnosť prostriedkov spásy.(830) Veríme totiž, že Pán zveril všetko bohatstvo Novej zmluvy jedine apoštolskému kolégiu, na ktorého čele stojí Peter, na budovanie jediného Kristovho tela na zemi, do ktorého sa majú plne začleniť všetci, ktorí už nejakým spôsobom patria k Božiemu ľudu.“

odkaz
👍: Astax1
none
11
12.05.2017, 22:22
Služba v Cirkvi na spásu človeka


874 Sám Kristus je pôvodcom služby v Cirkvi.(1544) On túto službu ustanovil a dal jej moc a poslanie, zameranie a cieľ:
„Na spravovanie a stály vzrast Božieho ľudu Kristus Pán ustanovil vo svojej Cirkvi rozličné služby, ktoré sú zamerané na dobro celého tela. Lebo služobníci, ktorí majú posvätnú moc, slúžia svojim bratom, aby všetci, čo patria do Božieho ľudu,… dosiahli spásu

odkaz
👍: Astax1
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 172 705 B vygenerované za : 0.096 s unikátne zobrazenia tém : 50 611 unikátne zobrazenia blogov : 914 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz 1. POČÚVAJ bez prerušovania 😉 2. HOVOR bez obviňovania 😉 3. DÁVAJ hojne 😉 4. MODLI sa neprestajne 😉 5. ODPOVEDAJ bez hádok 😉 6. HOVOR pravdu 😉 7. UŽÍVAJ si bez frflania 😉 8. BOHU...

citát dňa :

Veľa čítaj, píš, premýšľaj, aby si sa vedel vyjadriť až budeš chcieť.