Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Večný otec

4
reakcií
339
prečítaní
Tému 3. januára 2017, 21:16 založil teolog.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
07. 02. 2009
24
04. 03. 2017
8
24. 09. 2016
15
23. 07. 2016
3
02. 02. 2014
6
 
 


1.
označiť príspevok

teolog
   3. 1. 2017, 21:16 avatar
Jeden z titulov, ktoré pJežiš Kristus získa ako odmenu za svoju vernosť je Večný otec, podľa Izaiáša 9:6. Ježiš bude večným otcom - komu?


2.
označiť príspevok

Klein muž
   3. 1. 2017, 22:15 avatar
Kristus povedal ja a Otec sme jedno, kto vidi mna, vidi Otca. Ked sa ho apostoli pytali aby im Otca ukazal povedal im taku dlhu dobu som s vami a vy ma nepoznate??

Pochopit tajomstvo Najsvatejsej Trojice, je ludskym rozumom nemozne, my sme len obmedzene stvorenia a on Je ten Ktory je, pociatok a koniec...

Jan Pavol II povedal : Boh je vo svojom najhlbsom tajomstve rodina...
Vsetky nabozenstva sveta pod pojmom Boh chapu jednu osobu, v krestanstve je to spolocenstvo osob....

Teologovia vsetkych storoci sa snazili co najhlbsie toto tajomstvo definovat a dospeli k tomuto :

Trojica je jedna. Nevyznávame troch bohov, ale jedného Boha v troch osobách: „Trojicu jednej podstaty.“ Božské osoby si nedelia medzi sebou jediné božstvo, ale každá z nich je celý Boh, „lebo… Otec je to isté, čo Syn, Syn to isté, čo Otec, Otec a Syn sú to isté, čo Duch Svätý, t. j. prirodzenosťou jeden Boh“. „Každá z troch osôb je tou skutočnosťou, čiže božskou podstatou, bytnosťou alebo prirodzenosťou.“

Božské osoby sú od seba skutočne odlišné. „Uctievame si a vyznávame: jediného Boha nie v tom zmysle, akoby bol osamotený.“ „Otec“, „Syn“ a „Duch Svätý“ nie sú len mená, ktoré by označovali spôsoby Božieho bytia, pretože sú medzi sebou skutočne odlišní: „Otec totiž nie je Syn, ani Syn nie je Otec, ani Duch Svätý nie je Otec alebo Syn.“ Navzájom sa odlišujú vzťahmi, ktoré vyplývajú z ich pôvodu: „Otec je ten, ktorý plodí, Syn je ten, ktorý je plodený, a Duch Svätý ten, ktorý [z oboch] vychádza.“ Božia jednota je trojjediná.

Božské osoby sú vo vzájomnom vzťahu. Pretože skutočná vzájomná odlišnosť osôb nerozdeľuje Božiu jednotu, spočíva iba v ich vzájomných vzťahoch: „V menách, ktoré vyjadrujú vzťah osôb, Otec označuje vzťah k Synovi, Syn k Otcovi a Duch Svätý k obidvom: hoci sa vzhľadom na vzťahy hovorí o troch osobách, verí sa iba jedna prirodzenosť alebo podstata.“ Veď v nich „všetko… je jedno, kde sa nevyskytuje protiklad vzťahu“. „Pre túto jednotu je Otec celý v Synovi a celý v Duchu Svätom; Syn je celý v Otcovi a celý v Duchu Svätom; Duch Svätý je celý v Otcovi a celý v Synovi.“


3.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 1. 2017, 03:12 avatar
Ale ak sú "odlišní" tak sú to potom traja Bohovia! A voľakedy sa tvrdilo a aj tu na DF ,že Otec je syn a syn je Otec,...alebo Ježiš je jehova. A ak tomu niekto v minulosti neveril ,tak bol vyhlásený za kacíra. To je posun.....?


4.
označiť príspevok

milky945 muž
   7. 1. 2017, 14:57 avatar
Teológ 1, v prekladoch Je väčšinou použité slovné spojenie "otec večnosti" alebo "večný otec", ale v niektorých prekladoch som našiel aj "otec budúcnosti".
Ako chápať "otec večnosti"? Myslím si, že platí rovnosť:
otec večnosti = autor / realizátor večnosti
To znamená, že budúcnosť / večnosť sa uskutoční podľa (jeho) plánu, Ježiš sa bude aktívne podieľať na realizácii plánu, aby sa uskutočnil. Pritom môže ísť o 1000 ročné kráľovstvo po druhom príchode Krista, kedy sa bude uskutočňovať plán. Ale môže ísť aj o božiu cirkev pred tým. Ale znova opakujem, je to moje porozumenie tohto pojmu, nikomu nevnucujem.


5.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   7. 1. 2017, 15:07 avatar
milky-medzi slová večnosť a budúcnosť nie je možné dať rovnítko.To by mal pochopiť každý,priemerne znalý slov jazyka.To by sme potom mohli jedno z nich z jazyka vyhodiť. 
Večnosť nie je ohraničená minulosťou a ani budúcnosťou.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Keď vás práca začína naozaj baviť, znamená to, že ju pravdepodobne robíte zle.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(45 293 bytes in 0,281 seconds)