hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

4 interakcie a fajer

príspevkov
203
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 21.12.2010 13:21 Fotón
posledná zmena 25.12.2010 22:58
1
21.12.2010, 13:21

V našom vesmíre existujú medzi hmotnými objektmi 4 typy interakcii (...tj. vzájomných pôsobení):

1.....Gravitačná interakcia – pôsobí medzi všetkými hmotnými objektmi. Všetko čo má hmotnosť, pôsobí na iné telesá gravitačnou interakciou. (napr.: Zem-Mesiac).

2....Elektromagnetická interakcia – existuje medzi elektricky nabitými časticami a telesami prostredníctvom elektromagnetického poľa. Elektromagnetické pôsobenie medzi atómami a molekulami pevných látok dáva pevným látkam ich tuhosť, drží elektróny v atómoch. -Tá istá interakcia zodpovedá aj za správanie sa magnetov. Je podstatou trecích, odporových, tlakových a ťahových síl. -Jej prejavom je tiež svetelné žiarenie, rádiové vlny, röntgenové žiarenie - a vôbec celé elektromagnetické spektrum.

3....Slabá interakcia – sa podieľa na niektorých premenách elementárnych častíc. Je zodpovedná za rádioaktívny beta rozpad (...napr. rozpad neutrónu na protón, elektrón a antineutrino) - a hrá významnú úlohu pri procesoch generujúcich energiu vo hviezdach.

4....Silná interakcia – drží spolu kvarky, aby vytvárali protóny a neutróny. Zbytková silná interakcia drží spolu protóny a neutróny, aby vytvárali atómové jadrá.

--------------------

Mám však teraz otázku:

-Ktorá zo spomenutých 4-och interakcii je zodpovedná za jav popísaný na nasledujúcej stránke?:

odkaz

(...ďakujem za odpoveď...)
none
4

1. Fotón 21.12.2010, 13:21


V našom vesmíre existujú medzi hmotnými objektmi 4 typy interakcii (...tj. vzájomných pôsobení):

1.....Gravitačná interakcia – pôsobí medzi všetkými hmotnými objektmi. Všetko čo má hmotnosť, pôsobí na iné telesá gravitačnou interakciou. (napr.: Zem-Mesiac).

2....Elektromagnetická interakcia – existuje medzi elektricky nabitými časticami a telesami prostredníctvom elektromagnetického poľa. Elektromagnetické pôsobenie medzi atómami a molekulami pevných látok dáva pevným l...

21.12.2010, 14:34
Elektromagnetická - trenie.
none
5

4. ruwolf 21.12.2010, 14:34

Elektromagnetická - trenie.

21.12.2010, 16:49
...to by si potom dokázal napodobniť aj ty...
ĎALEJ:
-Zavesené predmety by ho tiahli k Zemi. -Opakujem citát: "...Zaujímavé je, že samotnú hmotnosť predmetov necíti. "Veď takú ťažkú činku by som nedokázal ani zdvihnúť"."
none
9

5. Fotón 21.12.2010, 16:49

...to by si potom dokázal napodobniť aj ty...
ĎALEJ:
-Zavesené predmety by ho tiahli k Zemi. -Opakujem citát: "...Zaujímavé je, že samotnú hmotnosť predmetov necíti. "Veď takú ťažkú činku by som nedokázal ani zdvihnúť"."

21.12.2010, 17:00
Nemá presne takú stavbu tela jak on, ale ľahšie dokážeš aj Ty, samozrejme.

To len tvrdí, že necíti. (Pozor: čo ľudia tvrdia, nemusí byť pravda.)
none
11

9. ruwolf 21.12.2010, 17:00

Nemá presne takú stavbu tela jak on, ale ľahšie dokážeš aj Ty, samozrejme.

To len tvrdí, že necíti. (Pozor: čo ľudia tvrdia, nemusí byť pravda.)

21.12.2010, 17:02
(Pod stavbou myslím tvar hrudníka, nie nejaké zázračné zloženie, samozrejme.)
none
25

11. ruwolf 21.12.2010, 17:02

(Pod stavbou myslím tvar hrudníka, nie nejaké zázračné zloženie, samozrejme.)

21.12.2010, 17:28
Boli tam reportéri - a môžeš za ním ísť aj ty.
(...veci niesu tak primitívne pochybné, ako si ich predstavuje skeptik...)
Opakujem dôležité:
""...Zaujímavé je, že samotnú hmotnosť predmetov necíti...."
(....to nieje prejav fyzikálnej sily. -Keby to držalo NA ŇOM, cítil by tiaž oných predmetov...)
none
28

25. Fotón 21.12.2010, 17:28

Boli tam reportéri - a môžeš za ním ísť aj ty.
(...veci niesu tak primitívne pochybné, ako si ich predstavuje skeptik...)
Opakujem dôležité:
""...Zaujímavé je, že samotnú hmotnosť predmetov necíti...."
(....to nieje prejav fyzikálnej sily. -Keby to držalo NA ŇOM, cítil by tiaž oných predmetov...)

21.12.2010, 17:31
Veď on ich aj cíti.

To, že veríš jeho klamstvu, že necíti, je len Tvoj problém.
none
132

5. Fotón 21.12.2010, 16:49

...to by si potom dokázal napodobniť aj ty...
ĎALEJ:
-Zavesené predmety by ho tiahli k Zemi. -Opakujem citát: "...Zaujímavé je, že samotnú hmotnosť predmetov necíti. "Veď takú ťažkú činku by som nedokázal ani zdvihnúť"."

21.12.2010, 20:46
Adhezia koze je dobre popisany jav. Ja ked si dam na chrbat cinku co ma 100kg tiez sa mi vobec nezda tazka a to som len take tintitko proti nemu.
none
150

132. 21.12.2010, 20:46

Adhezia koze je dobre popisany jav. Ja ked si dam na chrbat cinku co ma 100kg tiez sa mi vobec nezda tazka a to som len take tintitko proti nemu.

21.12.2010, 21:27
No ano. Lenže ty tiaž tej činky cítiš. (...on ju však necítil...)

"...Zaujímavé je, že samotnú hmotnosť predmetov necíti. "
none
152

132. 21.12.2010, 20:46

Adhezia koze je dobre popisany jav. Ja ked si dam na chrbat cinku co ma 100kg tiez sa mi vobec nezda tazka a to som len take tintitko proti nemu.

21.12.2010, 21:32
Máš tú činku ako on - len tak pripnutú na koži? -Ako na tomto obrázku?:
odkaz
(...toto ťažko vysvetlíš adhéziou....)
none
15

1. Fotón 21.12.2010, 13:21


V našom vesmíre existujú medzi hmotnými objektmi 4 typy interakcii (...tj. vzájomných pôsobení):

1.....Gravitačná interakcia – pôsobí medzi všetkými hmotnými objektmi. Všetko čo má hmotnosť, pôsobí na iné telesá gravitačnou interakciou. (napr.: Zem-Mesiac).

2....Elektromagnetická interakcia – existuje medzi elektricky nabitými časticami a telesami prostredníctvom elektromagnetického poľa. Elektromagnetické pôsobenie medzi atómami a molekulami pevných látok dáva pevným l...

21.12.2010, 17:08
no vidíš,čo dokáže človek,ani boha k tomu nepotrebuje...
none
162

15. 21.12.2010, 17:08

no vidíš,čo dokáže človek,ani boha k tomu nepotrebuje...

24.12.2010, 13:54
...skúmame tu niečo iné. (...koza a voz není totéž..)
none
2
21.12.2010, 13:36
tomu sa povie neodolatelna sila osobnosti
none
7
21.12.2010, 16:57
aké duchaplné...a môžeme sa teraz seriózne baviť o bulvárnom článku a tváriť sa, že aké je to podstatné a pravdivé a o tom ako má fotón pravdu.
none
8

7. 21.12.2010, 16:57

aké duchaplné...a môžeme sa teraz seriózne baviť o bulvárnom článku a tváriť sa, že aké je to podstatné a pravdivé a o tom ako má fotón pravdu.

21.12.2010, 16:58
o bulvarnych clankoch sa tu bezne vedu podstatne a pravdive diskusie :D:D
none
10

7. 21.12.2010, 16:57

aké duchaplné...a môžeme sa teraz seriózne baviť o bulvárnom článku a tváriť sa, že aké je to podstatné a pravdivé a o tom ako má fotón pravdu.

21.12.2010, 17:01
Nepi toľko! -Táto vec je všeobecne známa - to nieje len o nejakom bulvárnom člkánku.
none
13

10. Fotón 21.12.2010, 17:01

Nepi toľko! -Táto vec je všeobecne známa - to nieje len o nejakom bulvárnom člkánku.

21.12.2010, 17:04
všeobecne známy je aj Big Foot...yet, who gives a fuck? N o b o d y.
👍: ruwolf
none
14

13. 21.12.2010, 17:04

všeobecne známy je aj Big Foot...yet, who gives a fuck? N o b o d y.

21.12.2010, 17:08
Ďaľší prosím.
none
16

14. Fotón 21.12.2010, 17:08

Ďaľší prosím.

21.12.2010, 17:08
veď daj ešte nejaký vtip, zase téma len o tebe a o tom, že sa otatní mýlia. si hviezda, fotón, hviezda.
none
19

16. 21.12.2010, 17:08

veď daj ešte nejaký vtip, zase téma len o tebe a o tom, že sa otatní mýlia. si hviezda, fotón, hviezda.

21.12.2010, 17:19
Veď viem, že pre teba je fyzika len vtip. (...a pletieš si ju aj z psychológiou, lebo vždy rozoberáš predovšetkým diskutujúceho - a nie diskusnú tému...)

Riešenie pre teba: -Opakovanie ZŠ.
none
21

19. Fotón 21.12.2010, 17:19

Veď viem, že pre teba je fyzika len vtip. (...a pletieš si ju aj z psychológiou, lebo vždy rozoberáš predovšetkým diskutujúceho - a nie diskusnú tému...)

Riešenie pre teba: -Opakovanie ZŠ.

21.12.2010, 17:21
Ja rozoberám predsa tvoju tému...a tá je o tebe 😉
none
31

21. 21.12.2010, 17:21

Ja rozoberám predsa tvoju tému...a tá je o tebe 😉

21.12.2010, 17:34
Ty rozoberáš predovšetkým seba. Vždy sa snažíš najprv upútať pozornosť na seba (...aspoň keď vstupuješ do mojej témy). -Tvrdíš síce, že to robím ja. -Opak je však pravdou. (....hovorí sa tomu zrkadlenie seba na druhých...)
none
37

31. Fotón 21.12.2010, 17:34

Ty rozoberáš predovšetkým seba. Vždy sa snažíš najprv upútať pozornosť na seba (...aspoň keď vstupuješ do mojej témy). -Tvrdíš síce, že to robím ja. -Opak je však pravdou. (....hovorí sa tomu zrkadlenie seba na druhých...)

21.12.2010, 17:46
Nehovorí sa tomu zrkadlenie, hovorí sa tomu projekcia, u teba však ide skôr len o také infantilné projekcie...veľmi ľahko u teba pozorovať, že akúkoľvek kritiku voči svojej osobe len primitívne obrátiš na druhú osobu. Ak by ťa niekto nazval fundamentalistom, tak tvoja reakcia je, že nazveš druhú osobu fundamentalistom. Ak by ťa niekto nazval ignorantom, tak začneš tvrdiť, že druhá strana je ignorant...a "vysokú" mieru svojich poznatkov...čo je najhumornejšie...dokážeš tým, že odkážeš na wikipédiu. Si veľmi predvídateľný fotón, veľmi, máš jednoduché štruktúry myslenia 😉
none
123

37. 21.12.2010, 17:46

Nehovorí sa tomu zrkadlenie, hovorí sa tomu projekcia, u teba však ide skôr len o také infantilné projekcie...veľmi ľahko u teba pozorovať, že akúkoľvek kritiku voči svojej osobe len primitívne obrátiš na druhú osobu. Ak by ťa niekto nazval fundamentalistom, tak tvoja reakcia je, že nazveš druhú osobu fundamentalistom. Ak by ťa niekto nazval ignorantom, tak začneš tvrdiť, že druhá strana je ignorant...a "vysokú" mieru svojich poznatkov...čo je najhumornejšie...dokážeš tým, že odkážeš na wikipédi...

21.12.2010, 19:26
Veď ty nič iné okrem kritiky ani nepoznáš. (...ostatné je pre teba cudzí jazyk...)

Citát:
Ak by ťa niekto nazval fundamentalistom, tak tvoja reakcia je, že nazveš druhú osobu fundamentalistom. Ak by ťa niekto nazval ignorantom, tak začneš tvrdiť, že druhá strana je ignorant...


Odpoveď:
Lebo to tak najčastejšie aj je: Fundamentalisti a ignoranti radi nazývajú druhých fundamentalistami a ignorantmi. Dôkazom toho je to, že takí s tým obyčajne začínajú. (...napríklad ty a ruwolf... -vaša povaha je vidieť aj v iných témach a s inými diskutujúcimi... -Preto sa prosím neprezrádzaj. Je to totiž dosť komické potom....)

Na wikipediu odkazujem koli overiteľnosti mojich tvrdení, a nie toho, že som to len kopíroval. (...ak niekedy však aj kopírujem, viem čo kopírujem - bo som to poznal už predtým. -Robím to opäť a hlavne kôli overiteľnosti mojich viet. -Je bežné citovať autorov. Nerobí sa to však kôli nevedomosti citujúceho. -Máš za sebou aspoň ZŠ? -Veď toto by si mala vedieť...)
none
24

19. Fotón 21.12.2010, 17:19

Veď viem, že pre teba je fyzika len vtip. (...a pletieš si ju aj z psychológiou, lebo vždy rozoberáš predovšetkým diskutujúceho - a nie diskusnú tému...)

Riešenie pre teba: -Opakovanie ZŠ.

21.12.2010, 17:26
odkaz
odkaz

a speci pre Fotona 🙂)
odkaz
none
27

24. 21.12.2010, 17:26

http://karelwagner.blog.idnes.cz/c/161965/Fenomen-telesneho-magnetizmu-I.html
http://karelwagner.blog.idnes.cz/c/161965/Fenomen-telesneho-magnetizmu-I.html

a speci pre Fotona 🙂)
http://kni****a.orgfree.com/kafka/80.html

21.12.2010, 17:31
Roman, pozerám, že si aj ty už našiel 😉
none
29

27. 21.12.2010, 17:31

Roman, pozerám, že si aj ty už našiel 😉

21.12.2010, 17:31
Ja prvy 🙂)
👍: ruwolf
none
30

29. 21.12.2010, 17:31

Ja prvy 🙂)

21.12.2010, 17:33
Inac ten 3link je vyborna kniha od Bretislava Kafky - NOVÉ ZÁKLADY EXPERIMENTÁLNÍ PSYCHOLOGIE
Je o hypnoze atd atd. Vlastne prva kniha s ktorou som zacinal
none
32

24. 21.12.2010, 17:26

http://karelwagner.blog.idnes.cz/c/161965/Fenomen-telesneho-magnetizmu-I.html
http://karelwagner.blog.idnes.cz/c/161965/Fenomen-telesneho-magnetizmu-I.html

a speci pre Fotona 🙂)
http://kni****a.orgfree.com/kafka/80.html

21.12.2010, 17:39
Citát:
karelwagner.blog.idnes.cz
karelwagner.blog.idnes.cz

Odpoveď:
Najprv sa nauč, čo je magnetizmus:
odkaz


Citát:
a speci pre Fotona 🙂)
kni****a.orgfree.com

Odpoveď:
Sú to otázky, ktoré už sami sebe vopred ponúkajú odpoveď. (...a "dôkazom" sa tam stáva len názor akéhosi jednotlivca...)
none
34

32. Fotón 21.12.2010, 17:39

Citát:
karelwagner.blog.idnes.cz
karelwagner.blog.idnes.cz

Odpoveď:
Najprv sa nauč, čo je magnetizmus:
http://sk.wikipedia.org/wiki/Magnetizmus


Citát:
a speci pre Fotona 🙂)
kni****a.orgfree.com

Odpoveď:
Sú to otázky, ktoré už sami sebe vopred ponúkajú odpoveď. (...a "dôkazom" sa tam stáva len názor akéhosi jednotlivca...)

21.12.2010, 17:46
Som rad ze si si Kafku precital a teraz zacni o tom rozmyslat.
none
124

34. 21.12.2010, 17:46

Som rad ze si si Kafku precital a teraz zacni o tom rozmyslat.

21.12.2010, 19:32
Základy experimentální psychologie od Břetislava Kafku som čítal viac krát - ako jednu s prvých kníh už v roku 1995. -Neviem však, čo konkrétne ťa zaujíma. -Tie bludy o časticiach tam?
none
26
21.12.2010, 17:30
keby to niekoho zaujímalo.

odkaz

"Již při prvé návštěvě p. Valíčka bylo zjištěno, vzhledem k tomu, že jsou drženy i neferomagne­tické objekty, že nejde o magnetizmus, jak je znám ve fyzice. Držení objektů bylo v rámci experimentu nazváno po dohodě "tělesným magnetizmem". Na doporučení novináře, aby předvádění mělo „grády a šťávu“, bylo prováděno měření magnetického i elektrického pole. I když použitá měření měla vysokou roz­lišitelnost, hodnoty obou polí byly pod mezemi rozlišitelností použitých přístrojů. Vlastní vystoupení p. Valíčka bylo po dohodě rozděleno na vystoupení dvě, v prvém změření, ve druhém pak závěry. V době mezi prvním a druhým vystoupením jsem vyrobil fyzikální model, na němž jsem provedl následná zjištění :

Vycházel jsem z faktu, že hruď p. Valíčka představuje nakloněnou rovinu. Uvažujme hmotnost dr­ženého objektu, tíhovou sílu drženého objektu, tečnou sílu táhnoucí držený objekt dolů, normálo­vou složku, která objekt přitlačuje ke hrudi. Proti po­hybu působí síla tření. Je známo, že normální atmosférický tlak vzduchu při povrchu Země působí na všechny objekty na Zemi, působí i na dr­žený objekt. Protože působí kolmo na plochu, zvětšuje celkovou normálovou složku sil, čímž zvět­šuje třecí sílu a zlepšuje tak podmínku pro držení ob­jektu. Držení objektu právě na­stává, když jsou v rovnováze síla tečná se silou třecí. Úhel náklonu lze zjistit měřením, taktéž přídrž­nou plochu, a když správně určíme součinitel smykového tření, můžeme stanovit hmotnost dr­ženého tělesa. Za těchto podmínek může p. Valíček udržet objekt o hmotnosti 148 kg. Lze konstato­vat, že p. Valíček při předvedení udržel 35 kg, má tedy v držení ještě značnou re­zervu. Můžeme také v experimen­tech porovnat přitažlivé účinky elektrických sil se silami mecha­nickými. A jak nakonec zjistíme, ve srovnání s aerostatickou tlakovou silou je síla elektrického pole zane­dbatelná, což také bylo potvr­zeno experimentálně. Protože adheze je vyvolána normálovými si­lami, lze zanedbat např. také pů­sobení Van der Waalsových kohezních sil a dalších nevýznam­ných slo­žek adhezí. Závěrem lze konstatovat, že držení objektu na těle není nikterak neobvyklé a lze ho plně objasnit na modelu s použitím známých vztahů z fyziky. Zároveň je nutno připustit, že pro di­váky neznalé přírodních zákonitostí jde o zajímavou podívanou."

I když byla odpověď pana docenta poměrně vyčerpávající, přece jen se mi honilo hlavou ještě ně­kolik otázek. A tak jsem mu napsal: Proč ale nemůže na hrudi plochá břemena o váze 30 - 50 kg (výjimečně i Vámi uvedených 148 kg) udržet každý člověk, když je to vlastně zcela přirozená schopnost, kterou potvr­zují Vaše výpočty? Můžete prosím, zvídavým čtenářům prozradit, v čem se vlastně liší výkony pana Va­líčka či pana Húse od výkonů oby­čejných lidí, u kterých jsou také "v rovnováze síla tečná se silou třecí"? Zde cituji odpověď pana docenta Lysenka:

"Jak nám sdělil p. Valíček, tento experiment dlouho trénoval. Potvrdil mi, že to zvládne po tréninku každý dospělý člo­věk. My jsme ve škole takto hmotné objekty neměli, proto jsem nechal uřezat 2 plotny z 5 mm tabulového skla o hmotnosti cca 3 kg, které jsem nechal obrousit a ojehlit. S nimi jsme pak prováděli se studenty experi­menty. Z odvozeného vztahu pro držený objekt vyplynulo, že velikost drženého tělesa je přímo úměrná součiniteli smykového tření, velikosti atmosférického tlaku a aktivní plochy, nepřímo úměrná součinu gravitačního zrychlení a rozdílu sinu a cosinu úhlu náklonu násobeného součinitelem smykového tření. Hruď p. Valíčka na rozdíl od našich byla "tučná" a hladká, takže jeho ocelová plotna na ni dokonale přilehla. Dokonalost dotyku u našeho experimentu jsem kontroloval pod skleněnou plotnou, pak fixem jsem obkreslil části s doko­nalým dotykem. Byly totiž jiné barvy než místa, kde nebyl dokonalý dotyk. Po odtržení jsem skle­něnou plotnu položil na milimetrový papír a musel jsem sečíst plošky, což sice bylo pracné, ale přesné. Dosazením změřené aktivní plochy do vztahu pro držený objekt a porovnáním se skutečnou drže­nou hmotností pro daný úhel náklonu a změřený součinitel smykového tření (kůže-kov) jsme mohli potvrdit správnost vztahu pro držený objekt. Odpověď na otázku, proč každý jedinec při shodných podmínkách neudrží např. 150 kg, spočívá v rozdílné pevnosti jejich svalů a upínacích šlach. Ovšem veškeré držení objektů končí, když mezi objekt a pokožku se vloží porézní látka (tkanina nebo filc vhodné tloušťky). Tím dojde ke značnému zmenšení aktivní plochy a objekt ne­lze dlou­hodobě udržet.

Jak jsem se již zmínil, demonstrace p. R. Valíčka byla rozvržena na 2 vystoupení. První bylo mě­ření mg. a el. polí, druhé pak mělo být předvedení na modelu a vysvětlení jevu. Bo­hužel ke dru­hému vystoupení nedošlo. Novinářům i TV Polar postačilo, že mohou konstatovat, že fyzici nic ne­namě­řili. Z toho odvodili, že jsou neschopní. Protože nedošlo ani k žádnému plánovanému vysvět­lení, došli k závěru, že jde o záhadu, kterou fyzici nejsou schopni vysvětlit. Svými články zřejmě splnili nařízení svých nadřízených, aby jejich příspěvky měly grády a šťávu. Musím přiznat, že jsem takové chování podcenil. Od té doby jsem k novinářům i k médiím obecně již nedůvěřivý."
👍: ruwolf
none
33

26. 21.12.2010, 17:30

keby to niekoho zaujímalo.

http://karelwagner.blog.idnes.cz/c/162084/Fenomen-telesneho-magnetizmu-II.html

"Již při prvé návštěvě p. Valíčka bylo zjištěno, vzhledem k tomu, že jsou drženy i neferomagne­tické objekty, že nejde o magnetizmus, jak je znám ve fyzice. Držení objektů bylo v rámci experimentu nazváno po dohodě "tělesným magnetizmem". Na doporučení novináře, aby předvádění mělo „grády a šťávu“, bylo prováděno měření magnetického i elektrického pole. I když použitá měřen...

21.12.2010, 17:43
Dievča: Ty vieš o fyzike asi toľko, ako Däniken o Marse.
none
35

33. Fotón 21.12.2010, 17:43

Dievča: Ty vieš o fyzike asi toľko, ako Däniken o Marse.

21.12.2010, 17:46
To bol ale argument, Ty bŕďóóó.
👍: Nadja
none
38

35. ruwolf 21.12.2010, 17:46

To bol ale argument, Ty bŕďóóó.

21.12.2010, 17:47
ruwolf: doteraz som si myslel, že sa vo fyzike aspoň trošku vyznáš. (...tak si to u mňa nepokaz...)
none
47

38. Fotón 21.12.2010, 17:47

ruwolf: doteraz som si myslel, že sa vo fyzike aspoň trošku vyznáš. (...tak si to u mňa nepokaz...)

21.12.2010, 17:54
A čím si to mám akože kaziť?
none
40

35. ruwolf 21.12.2010, 17:46

To bol ale argument, Ty bŕďóóó.

21.12.2010, 17:49
Citujem tam slová docenta Lysenka...predpokladám, že fotón je tým pádom minimálne profesorom 🙂)
none
163

35. ruwolf 21.12.2010, 17:46

To bol ale argument, Ty bŕďóóó.

24.12.2010, 14:00
Ta podobných argumentov na dôkazy spochybňujúce ET, sypeš x. (..keď ich tu citujem..) -Nepáči sa ti to? -Veď vidíš seba. (...v zrkadielku...)
none
41

33. Fotón 21.12.2010, 17:43

Dievča: Ty vieš o fyzike asi toľko, ako Däniken o Marse.

21.12.2010, 17:50
Fotonček, toto si prehnal... carybka tu skopírovala článok, o jeho pravdivosti sa môžeš zrejme presvedčiť aj tak, že budeš trénovať udržiavanie predmetov na hrudi.
none
43

41. Nadja 21.12.2010, 17:50

Fotonček, toto si prehnal... carybka tu skopírovala článok, o jeho pravdivosti sa môžeš zrejme presvedčiť aj tak, že budeš trénovať udržiavanie predmetov na hrudi.

21.12.2010, 17:52
Nadja, nespochybňuj bulvár a wikipédiu! 😉
none
44

41. Nadja 21.12.2010, 17:50

Fotonček, toto si prehnal... carybka tu skopírovala článok, o jeho pravdivosti sa môžeš zrejme presvedčiť aj tak, že budeš trénovať udržiavanie predmetov na hrudi.

21.12.2010, 17:53
Treba potrénovať svaly hrudné, myť tam dosť tuku (kvôli dobrému priľnutiu), oholiť sa a umyť (odmastiť) a dokáže to každý.
none
50

44. ruwolf 21.12.2010, 17:53

Treba potrénovať svaly hrudné, myť tam dosť tuku (kvôli dobrému priľnutiu), oholiť sa a umyť (odmastiť) a dokáže to každý.

21.12.2010, 17:56
Ruwko, ja netvrdím, že to je 100% pravda, aj keď asi je. Ale ako z tohto článku zistil úroveň carybkiných vedomostí o fyzike, to ma zaujalo...
👍: ruwolf
none
58

50. Nadja 21.12.2010, 17:56

Ruwko, ja netvrdím, že to je 100% pravda, aj keď asi je. Ale ako z tohto článku zistil úroveň carybkiných vedomostí o fyzike, to ma zaujalo...

21.12.2010, 18:03
To nebolo len z tohoto článku.
none
51

44. ruwolf 21.12.2010, 17:53

Treba potrénovať svaly hrudné, myť tam dosť tuku (kvôli dobrému priľnutiu), oholiť sa a umyť (odmastiť) a dokáže to každý.

21.12.2010, 17:56
Choď si znovu prečítať ten článok:
odkaz
(...upozornenie pre ruwolfa: "to nieje o kulturistike"...)
none
55

51. Fotón 21.12.2010, 17:56

Choď si znovu prečítať ten článok:
http://m.topky.sk/cl/10189/168232/Udrzi-takmer-vsetko/?p=190
(...upozornenie pre ruwolfa: "to nieje o kulturistike"...)

21.12.2010, 18:01
Prečítal som si. A?
none
60

55. ruwolf 21.12.2010, 18:01

Prečítal som si. A?

21.12.2010, 18:06
Začni trénovať. 100 eur čaká... (...musí to byť rovnobežne s pokožkou - vertikálne...)
none
75

60. Fotón 21.12.2010, 18:06

Začni trénovať. 100 eur čaká... (...musí to byť rovnobežne s pokožkou - vertikálne...)

21.12.2010, 18:16
Rovnobežne s pokožkou nerovná sa vertikálne - pozri foto: odkaz
none
87

75. ruwolf 21.12.2010, 18:16

Rovnobežne s pokožkou nerovná sa vertikálne - pozri foto: http://blog.idnes.cz/blog/9337/162084/Valicek.jpg.jpg

21.12.2010, 18:29
odkaz
"....Na holém těle dokáže držet téměř všechny materiály, dokonce i plasty, ovšem s výjimkou dřeva. Samozřejmě musí vždy jít o předměty s co největší hladkou styčnou plochou. I naši reportéři se už několikrát vydali prozkoumat záhadu zblízka (bez valného výsledku zkoušeli biomagnetismus i na vlastní kůži).
Nikdy se jim ani přizvaným odborníkům však nepodařilo najít žádné přijatelné vysvětlení! (pozn.: samozrejme, okrem carybdeidy a ruwolfa na DF-ku...) Tajemství lidského magnetismu zůstává nevyřešeno i v zahraničí, byť se mu tam věnovaly i celé vědecké týmy...." (...niet lepšieho vedeckého týmu, ako príchodzích do mojej témy snažiacich sa to vysvetliť 4-mi interakciami...)

odkaz

odkaz
none
92

87. Fotón 21.12.2010, 18:29

http://kvety.atlas.centrum.cz/zahady/2010/10/12/clanky/zahada-maji-telo-jako-magnet-udrzi-lzice-i-cihly/
"....Na holém těle dokáže držet téměř všechny materiály, dokonce i plasty, ovšem s výjimkou dřeva. Samozřejmě musí vždy jít o předměty s co největší hladkou styčnou plochou. I naši reportéři se už několikrát vydali prozkoumat záhadu zblízka (bez valného výsledku zkoušeli biomagnetismus i na vlastní kůži).
Nikdy se jim ani přizvaným odborníkům však nepodařilo najít žádné přijatelné vy...

21.12.2010, 18:32
Takže aj kolmo:

odkaz

odkaz
none
96

92. Fotón 21.12.2010, 18:32

Takže aj kolmo:

http://media.novinky.cz/964/229647-top_foto1-yb3ij.jpg

http://media.novinky.cz/965/229655-original1-xz1rw.jpg

21.12.2010, 18:36
Nie sú úplne kolmo.
none
101

87. Fotón 21.12.2010, 18:29

http://kvety.atlas.centrum.cz/zahady/2010/10/12/clanky/zahada-maji-telo-jako-magnet-udrzi-lzice-i-cihly/
"....Na holém těle dokáže držet téměř všechny materiály, dokonce i plasty, ovšem s výjimkou dřeva. Samozřejmě musí vždy jít o předměty s co největší hladkou styčnou plochou. I naši reportéři se už několikrát vydali prozkoumat záhadu zblízka (bez valného výsledku zkoušeli biomagnetismus i na vlastní kůži).
Nikdy se jim ani přizvaným odborníkům však nepodařilo najít žádné přijatelné vy...

21.12.2010, 18:38
Toho Japonca nevidíš, pod akým je uhlom - môže byť opretý o niečo a tie tehly môžu byť aj pod 45°.
none
108

101. ruwolf 21.12.2010, 18:38

Toho Japonca nevidíš, pod akým je uhlom - môže byť opretý o niečo a tie tehly môžu byť aj pod 45°.

21.12.2010, 18:48
Ani hentaký malý uhol nestačí na udržanie tých predmetov. Boli to skúmať vedecké týmy priamo na mieste - a nevasvetlili to:
odkaz

....Navíc tu zcela chybí silové pole, jež by předměty přitáhlo i z určité vzdálenosti! (...predmety sú priťahované i z určitej vzdialenosti, čo ruší vysvetlenie o prilnavosti kože....)
none
109

108. Fotón 21.12.2010, 18:48

Ani hentaký malý uhol nestačí na udržanie tých predmetov. Boli to skúmať vedecké týmy priamo na mieste - a nevasvetlili to:
http://kvety.atlas.centrum.cz/zahady/2010/10/12/clanky/zahada-maji-telo-jako-magnet-udrzi-lzice-i-cihly/

....Navíc tu zcela chybí silové pole, jež by předměty přitáhlo i z určité vzdálenosti! (...predmety sú priťahované i z určitej vzdialenosti, čo ruší vysvetlenie o prilnavosti kože....)

21.12.2010, 18:50
Večer sa osprchujem a skúsim Ti sem dať moje fotky s mincami na ksichte a s knihou na hrudi.
none
112

109. ruwolf 21.12.2010, 18:50

Večer sa osprchujem a skúsim Ti sem dať moje fotky s mincami na ksichte a s knihou na hrudi.

21.12.2010, 18:55
Ok. -Ale dodrž uhol. (...a pekne bez vody...)
none
104

87. Fotón 21.12.2010, 18:29

http://kvety.atlas.centrum.cz/zahady/2010/10/12/clanky/zahada-maji-telo-jako-magnet-udrzi-lzice-i-cihly/
"....Na holém těle dokáže držet téměř všechny materiály, dokonce i plasty, ovšem s výjimkou dřeva. Samozřejmě musí vždy jít o předměty s co největší hladkou styčnou plochou. I naši reportéři se už několikrát vydali prozkoumat záhadu zblízka (bez valného výsledku zkoušeli biomagnetismus i na vlastní kůži).
Nikdy se jim ani přizvaným odborníkům však nepodařilo najít žádné přijatelné vy...

21.12.2010, 18:42
"Nikdy se jim ani přizvaným odborníkům však nepodařilo najít žádné přijatelné vysvětlení! (pozn.: samozrejme, okrem carybdeidy a ruwolfa na DF-ku...)"

hehe, pekne ignoruje fakt, že bol najmä citovaný docent Lysenko
none
129

104. 21.12.2010, 18:42

"Nikdy se jim ani přizvaným odborníkům však nepodařilo najít žádné přijatelné vysvětlení! (pozn.: samozrejme, okrem carybdeidy a ruwolfa na DF-ku...)"

hehe, pekne ignoruje fakt, že bol najmä citovaný docent Lysenko

21.12.2010, 20:30
Pokus o vysvetlenie niej vysvetlenie.
Lysenko to nevysvetlil. Len teoretizoval. (...tj. pokúšal sa to len vysvetliť - i cez veľké kompromisy s reálnym prejavom tej veci...)
none
130

129. Fotón 21.12.2010, 20:30

Pokus o vysvetlenie niej vysvetlenie.
Lysenko to nevysvetlil. Len teoretizoval. (...tj. pokúšal sa to len vysvetliť - i cez veľké kompromisy s reálnym prejavom tej veci...)

21.12.2010, 20:36
Ku tomu Lysenkovi ešte dodám dodám (citát):

odkaz

"Lepkavá kůže? Ba ne...
Máme tedy považovat za pravdivou teorii, podle níž se pokožka biomagnetiků vyznačuje mimořádnou přilnavostí a je vlastně svým způsobem jakoby lepkavá? To by ovšem předměty na kůži dost pevně držely a k jejich odstraňování by bylo zapotřebí vyvinout určitou nepřehlédnutelnou sílu!

V našem případě ale lze věci „visící“ na kůži sejmout naprosto snadno bez nutnosti překonat sílu přilnavosti. Stojí ovšem za zmínku, že toto všechno platí pouze u předmětů položených na kůži alespoň s minimálním sklonem. Pokud je rovina kůže vůči podlaze kolmá nebo jsme dokonce nakloněni dopředu, věci postupně odpadávají; ty těžší nejdříve."

Že by snad „zavěšené“ předměty potřebovaly alespoň nějakou malou sílu tření, která je udrží v jejich nepřirozených polohách? Odborníci se zatím – byť zřejmě hlavně z nouze – spokojují se s teorií, podle níž je organismus některých lidí z nevysvětlitelných příčin schopen vyvinout zvláštní druh „magnetismu“, který se vyznačuje především zvýšenou přilnavostí kůže. Jak tato věc vzniká a probíhá, nikdo neví."
none
153

75. ruwolf 21.12.2010, 18:16

Rovnobežne s pokožkou nerovná sa vertikálne - pozri foto: http://blog.idnes.cz/blog/9337/162084/Valicek.jpg.jpg

21.12.2010, 21:35
...tá činka by pod hentakým uhlom už dávno padla dolu. (...za normálnych okolností....) -Viď. hladký povrch rúčky činky.
none
155

153. Fotón 21.12.2010, 21:35

...tá činka by pod hentakým uhlom už dávno padla dolu. (...za normálnych okolností....) -Viď. hladký povrch rúčky činky.

21.12.2010, 21:37
...a okrem toho tam môžeš tiež vidieť ešte jeden kovový predmet, pripnutý NA RÚČKU TEJ ČINKY. (...čiže nie priamo na kožu...)
none
54

44. ruwolf 21.12.2010, 17:53

Treba potrénovať svaly hrudné, myť tam dosť tuku (kvôli dobrému priľnutiu), oholiť sa a umyť (odmastiť) a dokáže to každý.

21.12.2010, 17:59
Ak mi to predvedieš, máš u mňa 100 eur. (...maslím to vážne - dostavím sa...)
none
56

54. Fotón 21.12.2010, 17:59

Ak mi to predvedieš, máš u mňa 100 eur. (...maslím to vážne - dostavím sa...)

21.12.2010, 18:02
Ale toto vôbec nie je zlý nápad, tréning a 100€ sa zíde každému 🙂))
none
59

56. Nadja 21.12.2010, 18:02

Ale toto vôbec nie je zlý nápad, tréning a 100€ sa zíde každému 🙂))

21.12.2010, 18:05
Tréning nie, ale byť tlstý je škodlivé.
none
62

59. ruwolf 21.12.2010, 18:05

Tréning nie, ale byť tlstý je škodlivé.

21.12.2010, 18:08
Tak si vyber známeho s nadváhou. 80 € pre neho, 20 € pre teba.
none
63

59. ruwolf 21.12.2010, 18:05

Tréning nie, ale byť tlstý je škodlivé.

21.12.2010, 18:08
Veď potom schudneš, bude to len krátkodobé... sa trochu obetuj pre vedu, ta ne?
none
48

41. Nadja 21.12.2010, 17:50

Fotonček, toto si prehnal... carybka tu skopírovala článok, o jeho pravdivosti sa môžeš zrejme presvedčiť aj tak, že budeš trénovať udržiavanie predmetov na hrudi.

21.12.2010, 17:54
...ak zopakuje henten experiment, má u mňa 100 eur... (...tak, ako ho vidíš u toho človeka...)
(článok je lož typu: "Däniken na vandrovke v indiánskych kaňonoch krezieb"...)
none
52

48. Fotón 21.12.2010, 17:54

...ak zopakuje henten experiment, má u mňa 100 eur... (...tak, ako ho vidíš u toho človeka...)
(článok je lož typu: "Däniken na vandrovke v indiánskych kaňonoch krezieb"...)

21.12.2010, 17:57
Carybdeida asi nechce byť kvôli blbým 100 € taká tlstá.
none
53

48. Fotón 21.12.2010, 17:54

...ak zopakuje henten experiment, má u mňa 100 eur... (...tak, ako ho vidíš u toho človeka...)
(článok je lož typu: "Däniken na vandrovke v indiánskych kaňonoch krezieb"...)

21.12.2010, 17:58
Pokračuj v tých úžasných argumentoch, fotón, zatiaľ si totiž nepredviedol nič, čo by svedčilo o alternatívnom vysvetlení 😉
none
64

53. 21.12.2010, 17:58

Pokračuj v tých úžasných argumentoch, fotón, zatiaľ si totiž nepredviedol nič, čo by svedčilo o alternatívnom vysvetlení 😉

21.12.2010, 18:10
Ten človek normálne 140 kg neudvihne. (...nieje trénovaný...) -A pri hentom experimente necítil ani tiaž. (...to nieje o žiadnom trénovaní...)
none
74

53. 21.12.2010, 17:58

Pokračuj v tých úžasných argumentoch, fotón, zatiaľ si totiž nepredviedol nič, čo by svedčilo o alternatívnom vysvetlení 😉

21.12.2010, 18:16
Snahy o vysvetlenie, niesu vysvetlenie.
...Ty ideš do toho už vopred s predpokladom, že nič iné než 4 interakcie neexistuje. -A keď sa ti to nedarí, siahaš po psychológii.
none
165

41. Nadja 21.12.2010, 17:50

Fotonček, toto si prehnal... carybka tu skopírovala článok, o jeho pravdivosti sa môžeš zrejme presvedčiť aj tak, že budeš trénovať udržiavanie predmetov na hrudi.

24.12.2010, 14:08
Skopírovala článok na úrovni Dänikena. -Všetko sú to len výpovede, ktorým treba veriť. (...bez konkrétnych výpočtov a ukážok, či tie jeho srandovné výpovede fungujú...)
-Je to skeptik, ktorý má záujem na tom, aby sa dokázalo, že vo vesmíre nič iné okrem 4-och známych interakcii neexistuje. Preto existuje silné podozrenie, že preháňal a klamal. (...ako "vedci" počas minulého režimu...)
none
173

165. Fotón 24.12.2010, 14:08

Skopírovala článok na úrovni Dänikena. -Všetko sú to len výpovede, ktorým treba veriť. (...bez konkrétnych výpočtov a ukážok, či tie jeho srandovné výpovede fungujú...)
-Je to skeptik, ktorý má záujem na tom, aby sa dokázalo, že vo vesmíre nič iné okrem 4-och známych interakcii neexistuje. Preto existuje silné podozrenie, že preháňal a klamal. (...ako "vedci" počas minulého režimu...)

24.12.2010, 17:45
Pozri, Ty si žiadne výpočty nedoniesol a tvrdíš, že to trenie nemôže byť, tak neviem, na čo sa tu znova hráš
none
176

173. ruwolf 24.12.2010, 17:45

Pozri, Ty si žiadne výpočty nedoniesol a tvrdíš, že to trenie nemôže byť, tak neviem, na čo sa tu znova hráš

25.12.2010, 10:07
Pozri: Ja som sem priniesol jav, o ktorom všetci jeho aktéri tvrdia, že predmety na nich držia bez použitia prirodzených metód. (....tj. priľnavosť, sila trenia, lepidlo, atď...) -Ty si však začal tvrdiť, že všetky prípady tohoto javu sa dajú vysvetliť adhéziou, silou trenia al. ich kombináciou (popríp. podvodom).
-Tak teda dokazuj.
none
179

176. Fotón 25.12.2010, 10:07

Pozri: Ja som sem priniesol jav, o ktorom všetci jeho aktéri tvrdia, že predmety na nich držia bez použitia prirodzených metód. (....tj. priľnavosť, sila trenia, lepidlo, atď...) -Ty si však začal tvrdiť, že všetky prípady tohoto javu sa dajú vysvetliť adhéziou, silou trenia al. ich kombináciou (popríp. podvodom).
-Tak teda dokazuj.

25.12.2010, 14:26
Daj namerané údaje - potom nie je problém...
none
180

179. ruwolf 25.12.2010, 14:26

Daj namerané údaje - potom nie je problém...

25.12.2010, 14:39
Zatia)l ich nemám.
Avšak:
-Ty si nemusel merať, keď si uchopil pomocou adhézie tú knihu. Ty si to vedel, že to robíš pomocou priľnavosti. -Hentí však vedeli, že to nieje adhézia. (...a videli to aj tí, čo tomu prihliadali...) -Ja som tomu zatiaľ neprihliadal. Nemám však dôvod pochybovať množstvu blízkych svedectiev o tom jave.
(...Ano: -opäť je tu veľmi veľa svedectiev. -Dokonca niektorí to skúmali aj pomerne podrobne, a nedokázali, že je to adhézia...):

odkaz
none
182

180. Fotón 25.12.2010, 14:39

Zatia)l ich nemám.
Avšak:
-Ty si nemusel merať, keď si uchopil pomocou adhézie tú knihu. Ty si to vedel, že to robíš pomocou priľnavosti. -Hentí však vedeli, že to nieje adhézia. (...a videli to aj tí, čo tomu prihliadali...) -Ja som tomu zatiaľ neprihliadal. Nemám však dôvod pochybovať množstvu blízkych svedectiev o tom jave.
(...Ano: -opäť je tu veľmi veľa svedectiev. -Dokonca niektorí to skúmali aj pomerne podrobne, a nedokázali, že je to adhézia...):

http://www.youtube....

25.12.2010, 14:57
Opakujem oznam:
Ak niekto niečo tvrdí, neznamená, že je to pravda (a teda, že to vie).
(Ak ide o eskamotéra, tak je veľká pravdepodobnosť, že zavádza.)
none
183

182. ruwolf 25.12.2010, 14:57

Opakujem oznam:
Ak niekto niečo tvrdí, neznamená, že je to pravda (a teda, že to vie).
(Ak ide o eskamotéra, tak je veľká pravdepodobnosť, že zavádza.)

25.12.2010, 15:06
Ale ak to tvrdí o rovnakom jave mnoho nezávislých svedkov, je veľmi nepravdepodobné, že si všetci vymýšľajú.

Zatiaľ mi nieje známe, že by jediný z nich bol eskamotér. -A ak aj, jeden-dvaja, buďjiž.... -Väčšina sú však bežní ľudia. (...niektorí dokonca ateisti...)
none
184

183. Fotón 25.12.2010, 15:06

Ale ak to tvrdí o rovnakom jave mnoho nezávislých svedkov, je veľmi nepravdepodobné, že si všetci vymýšľajú.

Zatiaľ mi nieje známe, že by jediný z nich bol eskamotér. -A ak aj, jeden-dvaja, buďjiž.... -Väčšina sú však bežní ľudia. (...niektorí dokonca ateisti...)

25.12.2010, 15:22
Ak by to boli ľudia, čo nestoja o slávu, nedali by sa zapisovať do Guinessovej knihy rekordov.
none
187

184. ruwolf 25.12.2010, 15:22

Ak by to boli ľudia, čo nestoja o slávu, nedali by sa zapisovať do Guinessovej knihy rekordov.

25.12.2010, 15:25
Zapísať sa dal len Valíček. -A čo ostatní?
none
191

187. Fotón 25.12.2010, 15:25

Zapísať sa dal len Valíček. -A čo ostatní?

25.12.2010, 15:31
Ostatných treba preskúmať a premerať, by sme mohli tvrdiť, že to je proti doteraz známej fyzike.
none
185

183. Fotón 25.12.2010, 15:06

Ale ak to tvrdí o rovnakom jave mnoho nezávislých svedkov, je veľmi nepravdepodobné, že si všetci vymýšľajú.

Zatiaľ mi nieje známe, že by jediný z nich bol eskamotér. -A ak aj, jeden-dvaja, buďjiž.... -Väčšina sú však bežní ľudia. (...niektorí dokonca ateisti...)

25.12.2010, 15:24
...a okrem toho, nikto prakticky nepredviedol, aby pomocou adhézie držal ťažký predmet (alebo dokonca človeka) - pod uhlom blízkym 90° voči zemi. -Ani len pár sekúnd.
none
188

185. Fotón 25.12.2010, 15:24

...a okrem toho, nikto prakticky nepredviedol, aby pomocou adhézie držal ťažký predmet (alebo dokonca človeka) - pod uhlom blízkym 90° voči zemi. -Ani len pár sekúnd.

25.12.2010, 15:26
No veď nepredviedol.

To len Ty furt melieš o 90° - bez merania.
none
190

188. ruwolf 25.12.2010, 15:26

No veď nepredviedol.

To len Ty furt melieš o 90° - bez merania.

25.12.2010, 15:29
Ešte raz:
Nikto nepredviedol adhéziou držiaci ťažký predmet. (...pomocou telesného magnetizmu však áno...)
none
192

190. Fotón 25.12.2010, 15:29

Ešte raz:
Nikto nepredviedol adhéziou držiaci ťažký predmet. (...pomocou telesného magnetizmu však áno...)

25.12.2010, 15:35
To je len Tvoje tvrdenie "pomocou telesného magnetizmu však áno", ktoré nemáš podopreté žiadnym meraním.
none
193

192. ruwolf 25.12.2010, 15:35

To je len Tvoje tvrdenie "pomocou telesného magnetizmu však áno", ktoré nemáš podopreté žiadnym meraním.

25.12.2010, 15:43
Ešte ani jeden vedec sa napostavil pred kameru držiac človeka na hrudi pod uhlom blízkym 90° - prehlásiac pri tom: "toto je prejav adhézie a sily trenia." -Neprítomnosť takého pokusu, je samo o sebe dôkazom. -Keby sa to dalo, dávno by to niekto takto vyvrátil.
none
194

193. Fotón 25.12.2010, 15:43

Ešte ani jeden vedec sa napostavil pred kameru držiac človeka na hrudi pod uhlom blízkym 90° - prehlásiac pri tom: "toto je prejav adhézie a sily trenia." -Neprítomnosť takého pokusu, je samo o sebe dôkazom. -Keby sa to dalo, dávno by to niekto takto vyvrátil.

25.12.2010, 15:48
To je jedno, poradim Ti ako na Ruwolfa, povedz mu toto:
Tie tvoje fotky nevyvracaju ze sa nejedna o telesny magnetizmus, lebo Ty mozes byt ten vyvoleny co nim ovplyva!
none
196

194. 25.12.2010, 15:48

To je jedno, poradim Ti ako na Ruwolfa, povedz mu toto:
Tie tvoje fotky nevyvracaju ze sa nejedna o telesny magnetizmus, lebo Ty mozes byt ten vyvoleny co nim ovplyva!

25.12.2010, 15:56
Koľko váži kniha? -A koľoko váži človek? -Koľko váži 140 kilová činka? (...koľko stojí 20 eurový kolok?.... ....)

V ten istý večer som to s knihou skúšal aj ja. Musela mať hladký povech a moja pokožka musela byť vlhká. -Maximálny uhol bol niečo medzi 80 - 85°. -Potom kniha padla. Musel som najprv začínať nízkym uhlom, aby som potom pomaly a opatrne sa nakláňal do tej 80-tky. -Na videách a vpraxi je to pri magnic-man inak. -Tam sa prikladajú ťažké predmety ráchlo a okamžite v takmer zvislej polohe hneď dobre držia:

odkaz
none
195

193. Fotón 25.12.2010, 15:43

Ešte ani jeden vedec sa napostavil pred kameru držiac človeka na hrudi pod uhlom blízkym 90° - prehlásiac pri tom: "toto je prejav adhézie a sily trenia." -Neprítomnosť takého pokusu, je samo o sebe dôkazom. -Keby sa to dalo, dávno by to niekto takto vyvrátil.

25.12.2010, 15:50
Opakujem oznam:
To len Ty tvrdíš, že napr. Valíček držal na sebe človeka pod uhlom blízkym 90°.
No žiadne meranie uhlov si pri ňom nikdy neurobil.
none
197

195. ruwolf 25.12.2010, 15:50

Opakujem oznam:
To len Ty tvrdíš, že napr. Valíček držal na sebe človeka pod uhlom blízkym 90°.
No žiadne meranie uhlov si pri ňom nikdy neurobil.

25.12.2010, 15:58
Ešte ani jeden vedec sa napostavil pred kameru držiac človeka na hrudi pod uhlom blízkym 90° - prehlásiac pri tom: "toto je prejav adhézie a sily trenia." -Neprítomnosť takého pokusu, je samo o sebe dôkazom. -Keby sa to dalo, dávno by to niekto takto vyvrátil.
none
198

197. Fotón 25.12.2010, 15:58

Ešte ani jeden vedec sa napostavil pred kameru držiac človeka na hrudi pod uhlom blízkym 90° - prehlásiac pri tom: "toto je prejav adhézie a sily trenia." -Neprítomnosť takého pokusu, je samo o sebe dôkazom. -Keby sa to dalo, dávno by to niekto takto vyvrátil.

25.12.2010, 16:02
Nielen vedec, ale žiadny človek, ni Valíček nič také nikdy nespravil.
To, že Ty si myslíš, že spravil - bez merania - je len Tvoj problém.
none
199

198. ruwolf 25.12.2010, 16:02

Nielen vedec, ale žiadny človek, ni Valíček nič také nikdy nespravil.
To, že Ty si myslíš, že spravil - bez merania - je len Tvoj problém.

25.12.2010, 16:24
Ale veď to toľkí videli.... (...pod spomínaným uhlom blížiacim sa 90°...)
none
200

199. Fotón 25.12.2010, 16:24

Ale veď to toľkí videli.... (...pod spomínaným uhlom blížiacim sa 90°...)

25.12.2010, 16:33
Veď preto používame merania, by sme presne vedeli, čo sme vlastne "videli".
none
203

200. ruwolf 25.12.2010, 16:33

Veď preto používame merania, by sme presne vedeli, čo sme vlastne "videli".

25.12.2010, 22:58
Veď uhol sa dá dobre aj odhadnúť. Kritický uhol pre určitý predmet poznáme dobre aj zo skúsenosti. -Už na prvý pohľad musí byť každému jasné že táto musí padnúť:
odkaz
...bežný človek nemá hentakú skúsenosť, aby niekto takto držal na tele.
none
201

198. ruwolf 25.12.2010, 16:02

Nielen vedec, ale žiadny človek, ni Valíček nič také nikdy nespravil.
To, že Ty si myslíš, že spravil - bez merania - je len Tvoj problém.

25.12.2010, 17:11
Pozri ešte toto: (...neskôr je to aj z profilu...)

odkaz
none
202

201. Fotón 25.12.2010, 17:11

Pozri ešte toto: (...neskôr je to aj z profilu...)

http://www.youtube.com/watch?v=-OlZbgKJTZc&feature=related

25.12.2010, 17:25
Všimni si, že tam má takú modrú hranu - tou to môže mať zavesené o kosti.
none
186

183. Fotón 25.12.2010, 15:06

Ale ak to tvrdí o rovnakom jave mnoho nezávislých svedkov, je veľmi nepravdepodobné, že si všetci vymýšľajú.

Zatiaľ mi nieje známe, že by jediný z nich bol eskamotér. -A ak aj, jeden-dvaja, buďjiž.... -Väčšina sú však bežní ľudia. (...niektorí dokonca ateisti...)

25.12.2010, 15:24
Tí Tvoji nezávislí svedkovia sú zázrakuchtivci, čo uveria čomukoľvek - nejaké údaje a veda ich nezaujímajú.
none
189

186. ruwolf 25.12.2010, 15:24

Tí Tvoji nezávislí svedkovia sú zázrakuchtivci, čo uveria čomukoľvek - nejaké údaje a veda ich nezaujímajú.

25.12.2010, 15:27
Keby ich nezaujímali, nenavštevovali by s tým vedcov. (...a zázrakuchtiví niesu, lebo mnohí z nich sú neveriaci v Boha - poprípade agnostici...)
none
36

26. 21.12.2010, 17:30

keby to niekoho zaujímalo.

http://karelwagner.blog.idnes.cz/c/162084/Fenomen-telesneho-magnetizmu-II.html

"Již při prvé návštěvě p. Valíčka bylo zjištěno, vzhledem k tomu, že jsou drženy i neferomagne­tické objekty, že nejde o magnetizmus, jak je znám ve fyzice. Držení objektů bylo v rámci experimentu nazváno po dohodě "tělesným magnetizmem". Na doporučení novináře, aby předvádění mělo „grády a šťávu“, bylo prováděno měření magnetického i elektrického pole. I když použitá měřen...

21.12.2010, 17:46
Ďakujem za ukážku Dänikenovskej fyziky. -Teraz už ku tomu chýba len maličkosť: -Predveď nám to.
none
42

36. Fotón 21.12.2010, 17:46

Ďakujem za ukážku Dänikenovskej fyziky. -Teraz už ku tomu chýba len maličkosť: -Predveď nám to.

21.12.2010, 17:52
....predveď nám na sebe, ako ti po dobu povedzme 10 sekúnd drží na tele 140 kilová činka bez pociťovania tiaže. (...tak čo - zmĺkla?....)
none
45

36. Fotón 21.12.2010, 17:46

Ďakujem za ukážku Dänikenovskej fyziky. -Teraz už ku tomu chýba len maličkosť: -Predveď nám to.

21.12.2010, 17:53
Foton, tebe v žiadnom prípade nejde o to, dozvedieť sa pravdu, ale dokázať, že máš pravdu ty...
none
49

45. Nadja 21.12.2010, 17:53

Foton, tebe v žiadnom prípade nejde o to, dozvedieť sa pravdu, ale dokázať, že máš pravdu ty...

21.12.2010, 17:55
Nadja, ak by si to priznal, tak by musel uznať, že sa mohol mýliť...ale keďže mu ide o to, že musí dokazovať ostatným svoju pravdu, tak to neprizná. Začarovaný kruh.
none
167

49. 21.12.2010, 17:55

Nadja, ak by si to priznal, tak by musel uznať, že sa mohol mýliť...ale keďže mu ide o to, že musí dokazovať ostatným svoju pravdu, tak to neprizná. Začarovaný kruh.

24.12.2010, 14:18
Ja nemám problém priznať si omyl. -To by si však musela priniesť niečo viac, než len vieru v akési výpovede - a dovolávanie sa autority (čo je logický klam). -Musela by si priniesť niečo viac, než len predstavy "hurvínka o válke". (...keď ide o dokazovanie smiešnych pokrivených predstáv ateistov, sú schopní siahnuť po "kadečom"...).
none
166

45. Nadja 21.12.2010, 17:53

Foton, tebe v žiadnom prípade nejde o to, dozvedieť sa pravdu, ale dokázať, že máš pravdu ty...

24.12.2010, 14:12
To nieje pravda. -Ide len o to, že niektorí sa snažia o vysvetlenia pritiahnuté fyzikálne za vlasy. -Keď to vidím, dvíha sa mi z toho žalúdok. (...komu by sa nedvíhal, kto to trochu pozná - že?) -Ja sa to len snažím uvizť do svetla reálnej fyziky. (...a nie len laických predstáv o fyzike, typu carybdeida....)
none
175

166. Fotón 24.12.2010, 14:12

To nieje pravda. -Ide len o to, že niektorí sa snažia o vysvetlenia pritiahnuté fyzikálne za vlasy. -Keď to vidím, dvíha sa mi z toho žalúdok. (...komu by sa nedvíhal, kto to trochu pozná - že?) -Ja sa to len snažím uvizť do svetla reálnej fyziky. (...a nie len laických predstáv o fyzike, typu carybdeida....)

24.12.2010, 17:59
Kto sa tu snaží o vysvetlenia pritiahnuté za fyzikálne vlasy?
Ukáž.
none
61
21.12.2010, 18:07
Fotón, niededy sa mi nad tebou zastavuje mozog, ako každého napádaš z nevedomosti základov fyziky, pričom ty sám o nej asi veľa nevieš.
Inak ten link čo dal Roman, k tomuto javu odkazuje najbližšie. Spadá to pod parapsychológiu. S týmto javom už prišiel Franz Mesmer, aj keď to nie je úplne potvrdený jav.
none
66

61. 21.12.2010, 18:07

Fotón, niededy sa mi nad tebou zastavuje mozog, ako každého napádaš z nevedomosti základov fyziky, pričom ty sám o nej asi veľa nevieš.
Inak ten link čo dal Roman, k tomuto javu odkazuje najbližšie. Spadá to pod parapsychológiu. S týmto javom už prišiel Franz Mesmer, aj keď to nie je úplne potvrdený jav.

21.12.2010, 18:12
Lenže oni sa to snažiavysvetliť fyzikou. -Len čakám, ako sa na tom dolámu. (ty o koze a je o voze)

(...a o fyzike čosi viem...)
none
70

66. Fotón 21.12.2010, 18:12

Lenže oni sa to snažiavysvetliť fyzikou. -Len čakám, ako sa na tom dolámu. (ty o koze a je o voze)

(...a o fyzike čosi viem...)

21.12.2010, 18:14
Hehe ja len cakam, kedy do toho zapojis boha 🙂
none
71

66. Fotón 21.12.2010, 18:12

Lenže oni sa to snažiavysvetliť fyzikou. -Len čakám, ako sa na tom dolámu. (ty o koze a je o voze)

(...a o fyzike čosi viem...)

21.12.2010, 18:15
vidíš, ako sa o tom chváliš? "(... a o fyzike čosi viem...)"
predsa svetové náboženstvá odcudzujú ego, je to luciferova podstata, odohnaj ho, ty správny kresťan.
Ale o tom som nechcel.
Oni sa to snažia vysvetliť fyzikou? Veď ti dali link na parapsychológiu, tak stfu!
none
116

71. 21.12.2010, 18:15

vidíš, ako sa o tom chváliš? "(... a o fyzike čosi viem...)"
predsa svetové náboženstvá odcudzujú ego, je to luciferova podstata, odohnaj ho, ty správny kresťan.
Ale o tom som nechcel.
Oni sa to snažia vysvetliť fyzikou? Veď ti dali link na parapsychológiu, tak stfu!

21.12.2010, 19:06
Ja sa nechválim. -Chcem konfrontovať ateizmus s faktami. (...zle ma chápeš...)
none
118

71. 21.12.2010, 18:15

vidíš, ako sa o tom chváliš? "(... a o fyzike čosi viem...)"
predsa svetové náboženstvá odcudzujú ego, je to luciferova podstata, odohnaj ho, ty správny kresťan.
Ale o tom som nechcel.
Oni sa to snažia vysvetliť fyzikou? Veď ti dali link na parapsychológiu, tak stfu!

21.12.2010, 19:08
parapsychológia niej fyzika. (...a už vôbec nie ateizmus. -Zval som fajerovcov...)
none
119

118. Fotón 21.12.2010, 19:08

parapsychológia niej fyzika. (...a už vôbec nie ateizmus. -Zval som fajerovcov...)

21.12.2010, 19:11
ja by som ruwolfa a carybdeiu nedával do jedného vreca s fajerom.
A niekto tvrdí, že parapsychológia je fyzika? Alebo lepšie povedané veda?
none
128

119. 21.12.2010, 19:11

ja by som ruwolfa a carybdeiu nedával do jedného vreca s fajerom.
A niekto tvrdí, že parapsychológia je fyzika? Alebo lepšie povedané veda?

21.12.2010, 19:57
Pravdepodobne hej, keď si s tým prišiel do témy konfrontujúcej Fyzikálne interakcie so silou držiacou predmety na tele. (...s tým, že téma je od počiatku určená pre fajerovcov - čiže ateistov...)
none
133

128. Fotón 21.12.2010, 19:57

Pravdepodobne hej, keď si s tým prišiel do témy konfrontujúcej Fyzikálne interakcie so silou držiacou predmety na tele. (...s tým, že téma je od počiatku určená pre fajerovcov - čiže ateistov...)

21.12.2010, 20:49
Jaj tak keď sa ti jedná len o tie štyri sily, tak tento jav je logicky vysvetliteľný elektromagnetizmom. Ak si neobjavil náhodou ďalšie interakcie pôsobiace iba v ľudskom tele, tak nechápem, prečo každého napádaš. Preto som sem dal ten mesmerizmus ako alternatívu, iba tak zo zaujímavosti. (inak tiež som ateista, takže téma je určená aj mne )
none
135

133. 21.12.2010, 20:49

Jaj tak keď sa ti jedná len o tie štyri sily, tak tento jav je logicky vysvetliteľný elektromagnetizmom. Ak si neobjavil náhodou ďalšie interakcie pôsobiace iba v ľudskom tele, tak nechápem, prečo každého napádaš. Preto som sem dal ten mesmerizmus ako alternatívu, iba tak zo zaujímavosti. (inak tiež som ateista, takže téma je určená aj mne )

21.12.2010, 20:52
mesmerizmus neznasam,vdaka nemu sa da s clovekom manipulovat a uplne ho ovladnut..poznam tie mesmerovske tahy,vyuzivaju ho hypnotizeri ako ujeti..
none
136

135. 21.12.2010, 20:52

mesmerizmus neznasam,vdaka nemu sa da s clovekom manipulovat a uplne ho ovladnut..poznam tie mesmerovske tahy,vyuzivaju ho hypnotizeri ako ujeti..

21.12.2010, 20:55
to je ****vina, mňa nemohli zhypnotizovať, ani keď som bol na sedení u psychoanalytika.
none
137

136. 21.12.2010, 20:55

to je ****vina, mňa nemohli zhypnotizovať, ani keď som bol na sedení u psychoanalytika.

21.12.2010, 20:58
to znamena,ze som lietadlo a vy vsetci ste normalne zdravi
none
141

133. 21.12.2010, 20:49

Jaj tak keď sa ti jedná len o tie štyri sily, tak tento jav je logicky vysvetliteľný elektromagnetizmom. Ak si neobjavil náhodou ďalšie interakcie pôsobiace iba v ľudskom tele, tak nechápem, prečo každého napádaš. Preto som sem dal ten mesmerizmus ako alternatívu, iba tak zo zaujímavosti. (inak tiež som ateista, takže téma je určená aj mne )

21.12.2010, 21:04
Elektromagnetizmus nieje schopný priťahovať predmety rôznych druhov s hentakým dosahom. Atómy pevných látok sú navonok neutrálne. -Jedine elektrostatická sila je schopná priťahovať / odpudzovať elektricky nabité predmety (to je však slabý vplyv) - a magnetická sila je schopná priťahovať len magnetické materiály.
-Hento teda nemôže byť elektromagnetizmus.

Citát:
nechápem, prečo každého napádaš.

Odpoveď:
Nikoho nenapadám. Iba pár ľudí prišlo do tejto témy napádať. (a zožali odomňa podobnú odpoveď - a preto sa im to teraz nepáči). Keď sa niekto baví rozumne, i ja sa bavím rozumne. Tupé pripominky si to však odomňa zlíznu. (...a potom plačú, ako som ich vraj chúdence "urazil"....)
none
142

141. Fotón 21.12.2010, 21:04

Elektromagnetizmus nieje schopný priťahovať predmety rôznych druhov s hentakým dosahom. Atómy pevných látok sú navonok neutrálne. -Jedine elektrostatická sila je schopná priťahovať / odpudzovať elektricky nabité predmety (to je však slabý vplyv) - a magnetická sila je schopná priťahovať len magnetické materiály.
-Hento teda nemôže byť elektromagnetizmus.

Citát:
nechápem, prečo každého napádaš.

Odpoveď:
Nikoho nenapadám. Iba pár ľudí prišlo do tejto témy napádať. (a...

21.12.2010, 21:09
takže aby sme to uzavreli, ty sa k tomu môžeš vyjadriť tak, že ten jav nesúvisí ani s jednou zo štyroch známych síl, ale nenaznačuješ výskyt ďalšej sily alebo síl. Alebo áno? Lebo na to všetci čakajú.
none
171

142. 21.12.2010, 21:09

takže aby sme to uzavreli, ty sa k tomu môžeš vyjadriť tak, že ten jav nesúvisí ani s jednou zo štyroch známych síl, ale nenaznačuješ výskyt ďalšej sily alebo síl. Alebo áno? Lebo na to všetci čakajú.

24.12.2010, 14:38
Zatiaľ nič nenaznačujem. V úvodnom príspevku som kládol otázku. (...momentálne nič netvrdím...)
none
154

141. Fotón 21.12.2010, 21:04

Elektromagnetizmus nieje schopný priťahovať predmety rôznych druhov s hentakým dosahom. Atómy pevných látok sú navonok neutrálne. -Jedine elektrostatická sila je schopná priťahovať / odpudzovať elektricky nabité predmety (to je však slabý vplyv) - a magnetická sila je schopná priťahovať len magnetické materiály.
-Hento teda nemôže byť elektromagnetizmus.

Citát:
nechápem, prečo každého napádaš.

Odpoveď:
Nikoho nenapadám. Iba pár ľudí prišlo do tejto témy napádať. (a...

21.12.2010, 21:37
Elektromagnetické sily spôsobujú aj to, že sa neprepadneš do stoličky, t.j tuhosť pevných predmetov.
(A Ty tu budeš poučovať niekoho o tom, že nerozumie fyzike...)
none
172

154. ruwolf 21.12.2010, 21:37

Elektromagnetické sily spôsobujú aj to, že sa neprepadneš do stoličky, t.j tuhosť pevných predmetov.
(A Ty tu budeš poučovať niekoho o tom, že nerozumie fyzike...)

24.12.2010, 14:43
Keby si aspoň trochu čítal úvodný príspevok. -Tam je to predsa už povedané - citujem (1):
"...Elektromagnetické pôsobenie medzi atómami a molekulami pevných látok dáva pevným látkam ich tuhosť,..."
(...opäť opravuješ to, čo je správne. (...pre teba typické))

(...poučuj sa z toho, že nevieš čítať...)
none
170

133. 21.12.2010, 20:49

Jaj tak keď sa ti jedná len o tie štyri sily, tak tento jav je logicky vysvetliteľný elektromagnetizmom. Ak si neobjavil náhodou ďalšie interakcie pôsobiace iba v ľudskom tele, tak nechápem, prečo každého napádaš. Preto som sem dal ten mesmerizmus ako alternatívu, iba tak zo zaujímavosti. (inak tiež som ateista, takže téma je určená aj mne )

24.12.2010, 14:35
Citát:
tak nechápem, prečo každého napádaš.

Odpoveď:
Nehovor každého. -Podľa tónu reakcii niektorých, sú potom aj moje "tóny" reakcii na nich. (...tak sa nediv...)
-Nenapádam. -Iba im nastavujem zrkadielko. (...v podstate sú naštvaní sami na seba, lebo v mojich reakciách sa im odzrkadľuje ICH VLASTNÝ TÓN... (...týka sa to aj tých, ktorí sa nimi nechali zviesť a napodobňujú ich potom...))
none
169

71. 21.12.2010, 18:15

vidíš, ako sa o tom chváliš? "(... a o fyzike čosi viem...)"
predsa svetové náboženstvá odcudzujú ego, je to luciferova podstata, odohnaj ho, ty správny kresťan.
Ale o tom som nechcel.
Oni sa to snažia vysvetliť fyzikou? Veď ti dali link na parapsychológiu, tak stfu!

24.12.2010, 14:29
Nechválim sa. (..."čosi" nieje "všetko"!...)
(...zvyšok je už len tvoja reakcia na tvojho straw-mana...)
(...myslíš si to preto, lebo si to už videl iných o mne tvrdiť - no nieje to pravda...)
none
68

61. 21.12.2010, 18:07

Fotón, niededy sa mi nad tebou zastavuje mozog, ako každého napádaš z nevedomosti základov fyziky, pričom ty sám o nej asi veľa nevieš.
Inak ten link čo dal Roman, k tomuto javu odkazuje najbližšie. Spadá to pod parapsychológiu. S týmto javom už prišiel Franz Mesmer, aj keď to nie je úplne potvrdený jav.

21.12.2010, 18:12
Veď to, že ten nie je experimentálne dokázaný.
none
73

68. Nadja 21.12.2010, 18:12

Veď to, že ten nie je experimentálne dokázaný.

21.12.2010, 18:16
nie je, ale pripisuje sa tomuto javu, ktorý predvádza Fotónov chlapík v tom článku.
none
76

73. 21.12.2010, 18:16

nie je, ale pripisuje sa tomuto javu, ktorý predvádza Fotónov chlapík v tom článku.

21.12.2010, 18:19
🙂 "priprisuje sa" neznie príliš presvedčivo
none
79

76. Nadja 21.12.2010, 18:19

🙂 "priprisuje sa" neznie príliš presvedčivo

21.12.2010, 18:22
a je to moja starosť? Nestarám sa o parapsychológiu, takéto "vedy" stoja na nepresvedčivých axiómach.
none
83

79. 21.12.2010, 18:22

a je to moja starosť? Nestarám sa o parapsychológiu, takéto "vedy" stoja na nepresvedčivých axiómach.

21.12.2010, 18:25
No, trošku sa aj staráš, ak tvrdíš, že tento experiment pod tento obor spadá, resp. sily v ňom použité...
none
85

83. Nadja 21.12.2010, 18:25

No, trošku sa aj staráš, ak tvrdíš, že tento experiment pod tento obor spadá, resp. sily v ňom použité...

21.12.2010, 18:28
tak potom je možné hovoriť, že človek sa stará o všetko, o čom má nejaký poznatok? Au, tak to sa starám do veľmi veľa vecí Ok, nehádam sa pre dnešok
👍: Nadja
none
89

85. 21.12.2010, 18:28

tak potom je možné hovoriť, že človek sa stará o všetko, o čom má nejaký poznatok? Au, tak to sa starám do veľmi veľa vecí Ok, nehádam sa pre dnešok

21.12.2010, 18:31
šak ja len rypkám, musím vám nejak oplatiť toho "Boha"
none
93

89. Nadja 21.12.2010, 18:31

šak ja len rypkám, musím vám nejak oplatiť toho "Boha"

21.12.2010, 18:33
inak chcel som kontrovať s tým tvojím jungiánsky bohom, ale nechal som to tak. Ale keď si to tak pekne spomenula...
👍: Nadja
none
86

79. 21.12.2010, 18:22

a je to moja starosť? Nestarám sa o parapsychológiu, takéto "vedy" stoja na nepresvedčivých axiómach.

21.12.2010, 18:29
a on si to doma trenoval , alebo to mu ostalo na hrudi na prvy pokus ?
none
88

86. 21.12.2010, 18:29

a on si to doma trenoval , alebo to mu ostalo na hrudi na prvy pokus ?

21.12.2010, 18:30
Píše že trénoval, svaly musia mať potrebnú pevnosť, nie silu v tomto prípade...
none
91

88. Nadja 21.12.2010, 18:30

Píše že trénoval, svaly musia mať potrebnú pevnosť, nie silu v tomto prípade...

21.12.2010, 18:32
no tak potom je to jasne,tak ako si vytvaraju schranku makkyse,on si vytvara akusi pribojovu zonu vo svalovych vlaknach,vdaka jadru Zeme...elfovia dokazuju svoju pritomnost..
none
97

91. 21.12.2010, 18:32

no tak potom je to jasne,tak ako si vytvaraju schranku makkyse,on si vytvara akusi pribojovu zonu vo svalovych vlaknach,vdaka jadru Zeme...elfovia dokazuju svoju pritomnost..

21.12.2010, 18:36
počuj salbea, že ty si čítala od Jamesa Lovelocka Gaiu?
none
100

97. 21.12.2010, 18:36

počuj salbea, že ty si čítala od Jamesa Lovelocka Gaiu?

21.12.2010, 18:38
mam iba jednu,od Marka Pogacnika..Dcera Gaie, preco ?
none
105

100. 21.12.2010, 18:38

mam iba jednu,od Marka Pogacnika..Dcera Gaie, preco ?

21.12.2010, 18:44
Iba tak, skúmam alternatívne religiozity, keďže som religionista. A New Age hypotéza Gaia od Lovelocka je absorbovaná do veľkého ekologického hnutia. Marko Pogacnik tuším o prírodných bytostiach píše, to má aj janyjany. Ja som sledoval z hľadiska religionistiky vývoj týchto prírodných bytostí (undiny, sylfi, salamandri, gnómovia, a iné poddruhy) od Paracelsa až po New Age, lebo čítam fantasy. Je to zaujímavé, čomu všetkému ľudia veria.
none
110

105. 21.12.2010, 18:44

Iba tak, skúmam alternatívne religiozity, keďže som religionista. A New Age hypotéza Gaia od Lovelocka je absorbovaná do veľkého ekologického hnutia. Marko Pogacnik tuším o prírodných bytostiach píše, to má aj janyjany. Ja som sledoval z hľadiska religionistiky vývoj týchto prírodných bytostí (undiny, sylfi, salamandri, gnómovia, a iné poddruhy) od Paracelsa až po New Age, lebo čítam fantasy. Je to zaujímavé, čomu všetkému ľudia veria.

21.12.2010, 18:50
hm ja mam trocha viac vyvinutu fantaziu ako logiku,vies ?
ponukaju mi ovela vacsi ulet v sneni...nieco ako Anna zo Zeleneho domu,ta tiez snivala a basnila kadial chodila..
ja verim ze su,pretoze ja ich vo sne naozaj aj vidim a citim a pocas dna na nich myslim
none
111

110. 21.12.2010, 18:50

hm ja mam trocha viac vyvinutu fantaziu ako logiku,vies ?
ponukaju mi ovela vacsi ulet v sneni...nieco ako Anna zo Zeleneho domu,ta tiez snivala a basnila kadial chodila..
ja verim ze su,pretoze ja ich vo sne naozaj aj vidim a citim a pocas dna na nich myslim

21.12.2010, 18:53
veď ja nikoho neodsudzujem, či verí alebo nie, aspoň mám čo skúmať. Veď ide o skúmanie a pozorovanie ľudského myslenia, to je takisto dôležité ako skúmanie neživého vesmíru.
none
113

111. 21.12.2010, 18:53

veď ja nikoho neodsudzujem, či verí alebo nie, aspoň mám čo skúmať. Veď ide o skúmanie a pozorovanie ľudského myslenia, to je takisto dôležité ako skúmanie neživého vesmíru.

21.12.2010, 18:59
no mas co skumat,podnecuju ma a zachovavaju mi pamat na vytvaranie slovnych konin ..viem s nimi este aj pocas spania vymyslat rozne slovne hatlaniny a nasledovat ich v ich zahrade a mam pocit ,ze zatial moje telo supluje iny elf
a kludne ma aj ty psychoanalyzuj,nie si prvy ani posledny..sakra..
none
117

113. 21.12.2010, 18:59

no mas co skumat,podnecuju ma a zachovavaju mi pamat na vytvaranie slovnych konin ..viem s nimi este aj pocas spania vymyslat rozne slovne hatlaniny a nasledovat ich v ich zahrade a mam pocit ,ze zatial moje telo supluje iny elf
a kludne ma aj ty psychoanalyzuj,nie si prvy ani posledny..sakra..

21.12.2010, 19:06
nie som psychoanalytik, ani by som to nerobil, lebo psychoanalýza je pre mňa prekonaná paradigma v psychológii. Inak aj Jung mal také stavy, že sa rozprával so svojím nevedomím a zaznamenal to vo svojej červenej knihe. Pekne si tam tie výtvory namaľoval. Možno je to normálne, že veľa ľudí komunikuje so sebou cez introspekciu, treba tomu pripisovať iný význam než len patologický (podľa mňa), inak sa s výskumom nikde nepohneme. Aj fyzikom sa podarilo "rozbiť atóm", dokonca aj jadro atómu, a hneď sme mali dve nové sily okrem gravitácie a elektromagnetizmu. Možno aj mozog disponuje nejakou doteraz neprebádanou silou, kto vie.
none
120

117. 21.12.2010, 19:06

nie som psychoanalytik, ani by som to nerobil, lebo psychoanalýza je pre mňa prekonaná paradigma v psychológii. Inak aj Jung mal také stavy, že sa rozprával so svojím nevedomím a zaznamenal to vo svojej červenej knihe. Pekne si tam tie výtvory namaľoval. Možno je to normálne, že veľa ľudí komunikuje so sebou cez introspekciu, treba tomu pripisovať iný význam než len patologický (podľa mňa), inak sa s výskumom nikde nepohneme. Aj fyzikom sa podarilo "rozbiť atóm", dokonca aj jadro atómu, a hneď s...

21.12.2010, 19:12
aha takze existuje moja skupina rovnako orientovanych ako ja ,nepovazujem to za akusi schopnost,len mam pravdepodobne viac vyvinutu tu cast mozgu ,ktora ma na starosti slovnu zasobu a ja potrebujem casto vypustit ventil,bo mam nevysvetlitelnu silu potom posobit na vsetko okolo seba neriadene a chaoticky,potom sa ukludnim a aj ja pisem,ale potom aj trham,pretoze pisem automaticky a neverim tomu ,ze co som schopna len tak nacmarat
none
121

120. 21.12.2010, 19:12

aha takze existuje moja skupina rovnako orientovanych ako ja ,nepovazujem to za akusi schopnost,len mam pravdepodobne viac vyvinutu tu cast mozgu ,ktora ma na starosti slovnu zasobu a ja potrebujem casto vypustit ventil,bo mam nevysvetlitelnu silu potom posobit na vsetko okolo seba neriadene a chaoticky,potom sa ukludnim a aj ja pisem,ale potom aj trham,pretoze pisem automaticky a neverim tomu ,ze co som schopna len tak nacmarat

21.12.2010, 19:17
skús si odložiť to čo automaticky napíšeš a nechaj to na mesiac odležať. Po mesiaci si to prečítaj znova a uvidíš, ako sa ti to bude pozdávať. Takto postupujú aj spisovatelia, lebo prvotné myšlienky sú tie najhlbšie a najúprimnejšie, potom ich už len okresávajú ako archeológovia šutre :D
none
122

121. 21.12.2010, 19:17

skús si odložiť to čo automaticky napíšeš a nechaj to na mesiac odležať. Po mesiaci si to prečítaj znova a uvidíš, ako sa ti to bude pozdávať. Takto postupujú aj spisovatelia, lebo prvotné myšlienky sú tie najhlbšie a najúprimnejšie, potom ich už len okresávajú ako archeológovia šutre :D

21.12.2010, 19:21
nie,ja sa za to hanbim,preto sa nechcem ani tu s nikym stretnut,pripadam si nie normalna a doma sa bojim,ze by to nahodou niekto nasiel a co si pomysli ? chcem byt co najnormalnejsia a tak to aj ostane..radsej koncim..
none
99

91. 21.12.2010, 18:32

no tak potom je to jasne,tak ako si vytvaraju schranku makkyse,on si vytvara akusi pribojovu zonu vo svalovych vlaknach,vdaka jadru Zeme...elfovia dokazuju svoju pritomnost..

21.12.2010, 18:37
Ano ano, teraz som si aj spomenula na tú otázku, aké majú elfovia vlastnosti a schopnosti a ako si ich predstavujeme, toto tam budeme musieť doplniť
none
103

99. Nadja 21.12.2010, 18:37

Ano ano, teraz som si aj spomenula na tú otázku, aké majú elfovia vlastnosti a schopnosti a ako si ich predstavujeme, toto tam budeme musieť doplniť

21.12.2010, 18:40
Nadja..zdorazni to tam prosim ta a hlavne poskytni doverne informacie..
none
90

86. 21.12.2010, 18:29

a on si to doma trenoval , alebo to mu ostalo na hrudi na prvy pokus ?

21.12.2010, 18:32
V tom článku to je tuším napísané, že pár krát to skúsil a potom išiel na tú súťaž.
none
94

90. 21.12.2010, 18:32

V tom článku to je tuším napísané, že pár krát to skúsil a potom išiel na tú súťaž.

21.12.2010, 18:33
to s touto platňou, ale začínal od menších predmetov.
👍: ruwolf
none
168

61. 21.12.2010, 18:07

Fotón, niededy sa mi nad tebou zastavuje mozog, ako každého napádaš z nevedomosti základov fyziky, pričom ty sám o nej asi veľa nevieš.
Inak ten link čo dal Roman, k tomuto javu odkazuje najbližšie. Spadá to pod parapsychológiu. S týmto javom už prišiel Franz Mesmer, aj keď to nie je úplne potvrdený jav.

24.12.2010, 14:24
Citát:
ko každého napádaš z nevedomosti základov fyziky,

Odpoveď:
Snažím sa napádať každého, kto sa snaží prekrucovať fyziku v prospech popierania nadprirodzených prejavov. (...často to robia fakt na úrovni "hurvínkovej války"...)

Výklad slova "nadprirodzený":
Sú to prejavy, ktoré sú spôsobené silami, vstupujúcimi do nášho priestoročasu z iných dimenzii. (...jedná sa však o rerálne sily a fyziku iných svetov...)
none
174

168. Fotón 24.12.2010, 14:24

Citát:
ko každého napádaš z nevedomosti základov fyziky,

Odpoveď:
Snažím sa napádať každého, kto sa snaží prekrucovať fyziku v prospech popierania nadprirodzených prejavov. (...často to robia fakt na úrovni "hurvínkovej války"...)

Výklad slova "nadprirodzený":
Sú to prejavy, ktoré sú spôsobené silami, vstupujúcimi do nášho priestoročasu z iných dimenzii. (...jedná sa však o rerálne sily a fyziku iných svetov...)

24.12.2010, 17:49
Zatiaľ si tu neukázal si žiadne "nadprirodzené" prejavy.
none
177

174. ruwolf 24.12.2010, 17:49

Zatiaľ si tu neukázal si žiadne "nadprirodzené" prejavy.

25.12.2010, 10:15
Samozrejme, keď všetky prípady ktoré som sem dal - a ktoré už nieje možné vysvetliť prirodzeným spôsobom, označuješ za podvod. (...a to nehovorím len o telesnom magnetizme Jeleny Momcilov al. Liew Thow Lin....)
-To aj ja môžem byť tak chytrý - a prehlásiť, že žiadny Hanibal alebo Spartakus neexistovali; keď som všetky dostupné svedectvá o nich vyhlásil predtým za podvrh.
none
178

177. Fotón 25.12.2010, 10:15

Samozrejme, keď všetky prípady ktoré som sem dal - a ktoré už nieje možné vysvetliť prirodzeným spôsobom, označuješ za podvod. (...a to nehovorím len o telesnom magnetizme Jeleny Momcilov al. Liew Thow Lin....)
-To aj ja môžem byť tak chytrý - a prehlásiť, že žiadny Hanibal alebo Spartakus neexistovali; keď som všetky dostupné svedectvá o nich vyhlásil predtým za podvrh.

25.12.2010, 14:23
Nedoniesol si žiadne údaje, z ktorých by si mohol tvrdiť, že "to už nie je možné vysvetliť prirodzeným spôsobom".
Prines namerané dáta, potom sa o tom môžme baviť.
none
181

178. ruwolf 25.12.2010, 14:23

Nedoniesol si žiadne údaje, z ktorých by si mohol tvrdiť, že "to už nie je možné vysvetliť prirodzeným spôsobom".
Prines namerané dáta, potom sa o tom môžme baviť.

25.12.2010, 14:50
Mnohokrát sú údaje badateľné z popisu očitých svedkov. (...nehovorím tu len o telesnom magnetizme...):
odkaz
odkaz
odkaz
none
69
21.12.2010, 18:13
precitala som si temu a aj prispevky a tak ma napadlo,ze tie ludske skupiny v minulosti sa lisili od nas mnozstvom slovnych variantov ohladom osocovania sa navzajom,v dnesnej dobe to ma ovela vacsiu silu a priviedlo ma to k poznaniu,ze ten chlapik ovlada akusi reprezentaciu zmyslania z oblasti typologie nielen kovov,v minulosti poznali rozne kovy,ale akysi vesiak na cinky,nie..
takze ten chlapik umoznuje cloveku nahliadnut na seba tou dalsou silou a ta je podla mna ta najstarsia ..neoliticka..
none
72
21.12.2010, 18:16
a on zuslachtuje kovy a ine predmety na hrudi,v neolitickom obdobi to tiez ludia robili..urcite..
none
78

72. 21.12.2010, 18:16

a on zuslachtuje kovy a ine predmety na hrudi,v neolitickom obdobi to tiez ludia robili..urcite..

21.12.2010, 18:20
Muži tak hlavne zušľachťovali ženy...
no dobre, padám už 🙂
none
81
21.12.2010, 18:24
Foton tak co to je,alebo skor cia vina to je ?
none
114

81. 21.12.2010, 18:24

Foton tak co to je,alebo skor cia vina to je ?

21.12.2010, 19:02
Prepáč, ale fakt nedá sa viesť rozhovor s 5-timi naraz.
none
115
21.12.2010, 19:04
uz som si skoro vytvorila akysi monument stalosti odignorovanej
none
125
21.12.2010, 19:43
téma o ničom pre nikoho,Fotón hlúpejšiu tému nemáš,....
none
126
21.12.2010, 19:45
Ruwolf:
Tá kniha by pod týmto uhlom dávno spadla:
odkaz

Okrem toho - sám hovorí toto:

"Dcérke sa to páčilo. Vravela, že cítila, ako ju niečo drží.......
Keďže Roman sám nemal nikdy možnosť, aby zistil, čo je podstatou takejto nezvyklej schopnosti, zveril sa do rúk ostravským vedcom. Robili s ním rôzne merania a pokusy. Síce neobjasnili podstatu tohto javu, ale dokázali, že nejde o nijaký podvod."
odkaz

Myslím, že sa s ním porozprávam mailom. (...možno sa ho podarí prizvať do DF-ka...)
none
156

126. Fotón 21.12.2010, 19:45

Ruwolf:
Tá kniha by pod týmto uhlom dávno spadla:
http://img.bleskovky.sk/106575.jpg

Okrem toho - sám hovorí toto:

"Dcérke sa to páčilo. Vravela, že cítila, ako ju niečo drží.......
Keďže Roman sám nemal nikdy možnosť, aby zistil, čo je podstatou takejto nezvyklej schopnosti, zveril sa do rúk ostravským vedcom. Robili s ním rôzne merania a pokusy. Síce neobjasnili podstatu tohto javu, ale dokázali, že nejde o nijaký podvod."
http://m.topky.sk/cl/10189/168232/Ud...

21.12.2010, 21:38
Nespadla, pozri moju galériu.
none
131
21.12.2010, 20:45
clear1 a odkial berie thetan tvorive impulzy k comukolvek ?
none
138
21.12.2010, 21:01
su to podla mna zlozite procesy prebiehajuce na dost nebezpecnom uzemi,co ak si to thetan nepraje a aj napriek tomu sa "otvori" jeho komnata a nakukne tam niekto ,kto naŕusi jeho poslanie ?
none
144
21.12.2010, 21:15
hm nekomplikujem ,ja len ze aj domorodci tvorili divoke kmene..spociatku.. si to zvolili ? nie,podla mna iba nemali drahocenne skusenosti v tej svojej komnate ..
hm kecam,radsej koncim ..off
none
160
21.12.2010, 22:03
...F A K E ...
none
161
21.12.2010, 23:53
Moje vyjadrenie sa k článku:
odkaz

Nakoľko v článku sa nachádza málo konkrétneho, vybral som to - čo stojí aspoň trochu za reč:

Citát:
Nejpovrch­nější vrstva kůže – rohová – je složena z několika řad buněk, které jsou již prak­ticky od­umřelé a před zaháje­ním odlupo­vání zodpovídají za mikroskopicky pa­trný hrubý a nerovný vzhled kožního povrchu. Ve spo­lupráci s kožními sekrety – potem a mazem – je pak kůže schopna pod vhodným úhlem udr­žet krátkodobě některé předměty.“

Odpoveď:
To ale nedokáže vysvetliť skutočnosť, že pomerne ťažké predmety môžu držať prakticky kolmo k zemi. (...napríklad dospelá osoba s hmotnosťou 56 kg, alebo činka s hmotnosťou 140kg... )

Citát:
A skutečně pak Roman Valí­ček udržel na své hrudi bez pomoci rukou (pouze jím navozenou přilnavostí) ve stoje po dobu 35,89 sekundy oděnou dospělou osobu, vážící 56 kg. .......Držet na těle oblečené osoby jsem nikdy žádné "magnetické muže" neviděl. Ale vždy jsem to chá­pal tak, že na povrch těla "magnetického muže" přilne oblečení "přilepené" osoby, takže ji vlastně oblečení drží na těle pana Valíčka - tedy něco podobného, jako když ně­koho zdvihnete za pásek kalhot a on visí ve vzduchu.

Odpoveď:
To by sa to prilepené oblečenie o Valíčkovo telo značne naťahovalo pod tiažou osoby s hmotnosťou 56kg. -Bolo by to vidieť.

Citát:
"Držení oble­čené osoby na těle je umožněno vektorovým rozkladem tíhové síly, kdy třecí síla je větší než síla tečná. Aerostatická síla okolní atmosféry se neuplatňuje".

Odpoveď:
Trecia sila? -Keď je predmet (osoba) prakticky kolmo k zemi? -To snáď nie. Trcia sila sa uplatňuje, ak je uhol iný než 90°.

Citát:
V době mezi prvním a druhým vystoupením jsem vyrobil fyzikální model, na němž jsem provedl následná zjištění :
Vycházel jsem z faktu, že hruď p. Valíčka představuje nakloněnou rovinu. Uvažujme hmotnost dr­ženého objektu, tíhovou sílu drženého objektu, tečnou sílu táhnoucí držený objekt dolů, normálo­vou složku, která objekt přitlačuje ke hrudi. Proti po­hybu působí síla tření.

Odpoveď:
Všetko to stojí len na tvrdení Lysenka. (...chýbajú výpočty...) -Uhol je príliš veľký (blížiaci sa až rovný 90°) - a hmotnosť objektov príliš veľká (činka, človek), aby sa to dalo týmto vysvetliť.

Citát:
Je známo, že normální atmosférický tlak vzduchu při povrchu Země působí na všechny objekty na Zemi, působí i na dr­žený objekt. Protože působí kolmo na plochu, zvětšuje celkovou normálovou složku sil, čímž zvět­šuje třecí sílu a zlepšuje tak podmínku pro držení ob­jektu.

Odpoveď:
Tlak vzduchu nedokáže moc pomôcť v prípade, ak je uhol príliš blízko 90° a objekt príliš ťažký. (...opäť chýbajú výpočty a dôkazy na konkrétnom prípade človeka al. činky 140 kg držiacej na tele Valíčka...)

Citát:
Držení objektu právě na­stává, když jsou v rovnováze síla tečná se silou třecí. Úhel náklonu lze zjistit měřením, taktéž přídrž­nou plochu, a když správně určíme součinitel smykového tření, můžeme stanovit hmotnost dr­ženého tělesa. Za těchto podmínek může p. Valíček udržet objekt o hmotnosti 148 kg.

Odpoveď:
Opäť to stojí len na výpovedi Lysenka - a je to bez výpočtov pre konkrétny prípad Valíčkovej kože.
-Uhol náklonu je v tomto prípade dosť za hranicou pre udržanie objektu pomocou šmykového trenia - viď.:
odkaz
odkaz
(...to by som chcel byť pri tom, keby toto niekto napodobnil pomocou šmykového trenia na danej styčnej ploche...)

Citát:
Zde cituji odpověď pana docenta Lysenka:
"Jak nám sdělil p. Valíček, tento experiment dlouho trénoval. Potvrdil mi, že to zvládne po tréninku každý dospělý člo­věk.

Odpoveď:
Tréningom sa predsa nedajú obísť fyzikálne zákony.

Citát:
My jsme ve škole takto hmotné objekty neměli, proto jsem nechal uřezat 2 plotny z 5 mm tabulového skla o hmotnosti cca 3 kg, které jsem nechal obrousit a ojehlit. S nimi jsme pak prováděli se studenty experi­menty. Z odvozeného vztahu pro držený objekt vyplynulo, že velikost drženého tělesa je přímo úměrná součiniteli smykového tření, velikosti atmosférického tlaku a aktivní plochy, nepřímo úměrná součinu gravitačního zrychlení a rozdílu sinu a cosinu úhlu náklonu násobeného součinitelem smykového tření. Hruď p.

Odpoveď:
Opäť len tvrdenia bez akýchkoľvek konkrétnych ukážok, aby sme to mohli posúdiť. To že to skúšali (pri menších uhloch a s ľahkými predmetmi, kde sa to dá ešte vysvetliť) - neznamená, že týmto spôsobom držali na tele Valíčka hentie ťažké predmety pri veľkých uhloch (blížiacich sa k 90° voči rovine zemského povrchu).

Citát:
Valíčka na rozdíl od našich byla "tučná" a hladká, takže jeho ocelová plotna na ni dokonale přilehla. Dokonalost dotyku u našeho experimentu jsem kontroloval pod skleněnou plotnou, pak fixem jsem obkreslil části s doko­nalým dotykem. Byly totiž jiné barvy než místa, kde nebyl dokonalý dotyk. Po odtržení jsem skle­něnou plotnu položil na milimetrový papír a musel jsem sečíst plošky, což sice bylo pracné, ale přesné. Dosazením změřené aktivní plochy do vztahu pro držený objekt a porovnáním se skutečnou drže­nou hmotností pro daný úhel náklonu a změřený součinitel smykového tření (kůže-kov) jsme mohli potvrdit správnost vztahu pro držený objekt.

Odpoveď:
Znovu len tvrdenia bez výpočtu a praktickej ukážky.
Sebadokonalejšie priľahnutie rúčky 140 kilovej činky ku koži nič nezmôže voči tak veľkej hmotnosti. (...a pri uhle skoro 90° voči zemi...) -Jednoznačne by to padlo na Zem.

Citát:
Odpověď na otázku, proč každý jedinec při shodných podmínkách neudrží např. 150 kg, spočívá v rozdílné pevnosti jejich svalů a upínacích šlach.

Odpoveď:
Pevnosť šliach a upínacích svalov nedokáže vysvetliť, prečo valíček necítil tiaž 140 kilovej činky a prečo nespadla (...keď tak hmotný objekt bol skoro kolmo k zemi...) -Ako vždy, chýba bližšie vysvetlenie a názorná ukážka.

Citát:
Ovšem veškeré držení objektů končí, když mezi objekt a pokožku se vloží porézní látka (tkanina nebo filc vhodné tloušťky). Tím dojde ke značnému zmenšení aktivní plochy a objekt ne­lze dlou­hodobě udržet.

Odpoveď:
Ak sa medzi pokožku a objekt vloží "porézna látka" (...a vysvetlenie Lysenka je správne), musí dôjsť k úplnemu zániku efektu (...tj. priľnavosti); a nie len ku tomu, že objekt "ne­lze dlou­hodobě udržet".

Záver:
Celá štúdia sa mi zdá byť len ako propaganda s cieľom poprieť to, čo by podľa niektorých "nemalo" existovať. (...niektorí vedci takú činnosť radi robia. Veď spomeňme len na časy nedávno minulé... (KSČ)...)
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 527 123 B vygenerované za : 0.196 s unikátne zobrazenia tém : 50 626 unikátne zobrazenia blogov : 914 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Ďakujem ti náš Stvoriteľ, chcem byť s Tebou večný priateľ, ty's život si nám podaroval, potom si sa kdesi schoval. Milujem Ťa milý Bože, nechcem s Tebou byť na nože. Moja vôľa snáď pom...

citát dňa :

Včera som bol chytrý, preto som chcel zmeniť svet. Dnes som múdry, preto mením sám seba.