hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

12.9. je sviatok mena Panny Márie - na počesť víťazstva nad Turkami pri Viedni, keď ľudia vzývali meno Panny Márie.

príspevkov
46
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 12.9.2016 08:59
posledná zmena 13.9.2016 12:50
1
12.09.2016, 08:59
Jména Panny Marie

nomen sanctissimum Mari

12. září, nezávazná památka
ŽIVOTOPIS
K historii památky:
Martyrologium dnes na prvním místě uvádí svátek jména Panny Marie. Pro celou církev vznikl jako památka na poražení turecké armády u Vídně v r. 1683, které souviselo se vzýváním jména Panny Marie a s její pomocí. Je tedy zároveň projevem vděčnosti a poukazem na identitu jména Mariiny vznešené, neporazitelné osobnosti a pomocnice křesťanů v nejtěsnější Boží blízkosti.
Svátek Jména Panny Marie se začal objevovat ve španělské diecézi Cuenca na počátku 16. století. Původně se slavil jako oktáv svátku Narození P. Marie (15. 9.). V roce 1587 byl posunut na 17. 9. a vzhledem k tomu, že hebrejské dívky dostávaly jméno až dva týdny po narození, začalo k jeho slavení docházet až 22. 9. Snaha o takový detail by mohla poukazovat na zdvojení svátku, jehož význam je odlišný.
Papežem Inocencem XI. byl ustanoven pro celou latinskou církev hned po vítězství nad Turky. P. ThDr. Fr. Kunetka, doc. liturgiky, v dotazu na tento svátek pro KN uvedl, že "patří mezi menší mariánské svátky a souvisí s termínem svátku Narození Panny Marie (8. září), tak jako např. slavnost Neposkvrněného početí Panny Marie a svátek Panny Marie Bolestné." A jeho slavení bylo v neděli v oktávu Narození P.M., protože vítězná bitva se uskutečnila v neděli 12. 9. 1863.
Na toto zářijové datum byl svátek při reformě kalendáře v roce 1911 stanoven papežem Piem X. S reformou kalendáře v r. 1969 se začalo ubírat svátku na jeho významu, s odůvodněním potřeby redukovat počet svátků svatých. Zůstala však možnost slavení veřejné liturgie jako titulární slavnosti v chrámech a kaplích, zasvěcených Jménu Panny Marie a pro historické souvislosti i v rakouském kalendáři. Vedle toho se objevila tvrzení, že jde jen o zdvojení svátku Mariina narození a pro památku P.M. Bolestné, kterou oktáv končí, nemá zde tento svátek místo a zůstane zrušen. Proti tomu hovoří zařazení v novém římském Martyrologiu z r. 2001 i význam Mariina jména, coby pomoci v našem životě.
V roce 2001 došlo i k opětovnému zařazení památky (vypuštěné r.1970) zpět do Všeobecného Římského kalendáře.
K nejznámějším poutním místům Jména Panny Marie u nás patří poutní kostel zasvěcený Mariinu jménu na Lomci a chrám Panny Marie ve Křtinách.
ŽIVOTOPIS PRO MEDITACI
PŮLMĚSÍC POD NOHAMA NEPOSKVRNĚNÉ PANNY
Svatý Bernard nazval P. Marii zářící hvězdou nad velkým mořem lidského života a vyzýval k pohledu na tuto hvězdu při všech souženích, úzkostech, pokušeních i sklíčenosti slovy: "K hvězdě se dívej, Marii vzývej!" Jinými slovy "Dostaneš-li se do problémů, vzývej P. Marii a zvítězíš."
To učinili obyvatelé obležené Vídně, když v r. 1683 byli ohrožení invazí tureckého vojska a s nimi i celá Evropa. Na první pohled neměla Vídeň proti 260 000 vyzbrojených Turků, vedených Kary Mustafou, naději. Tento mohamedánský vojevůdce armády sultána Mohameda IV. chtěl umístit na svatoštěpánský dóm půlměsíc a plánoval, že nahradí i ostatní kříže v Evropě. Sultán měl vládu půlměsíce a porobení si křesťanské Evropy naplánováno, když z Bělehradu 13. 5. 1683 vyhlásil Leopoldu I. válku s výzvou k bezpodmínečné kapitulaci. Vyhrožoval zničením Rakouska a připojených zemí, doslova, že budou "bez milosti srovnány se zemí ohněm a mečem. Císař a polský král i jejich spojenci a každý džaur, tedy nejubožejší z tvorů, budou vyhubeni jako červi a zhynou potupnou smrtí." Zmocnění se Vídně bylo i Mustafatou považováno za hlavní krok k podrobení Evropy.
Proti 260 tisícům Turků vyrazil na pomoc polský král Jan Sobieský se 60 tisíci vojáky a u bran Vídně nad Turky zvítězili, protože s ohroženým lidem vzývali jméno Ženy oděné sluncem, pod jejíž nohy symbol půlměsíce patří a prosili ji o pomoc.
Císař Leopold dal vojsku postavenému proti Turkům prapor s obrazem Neposkvrněné, na kterém je půlměsíc pod jejíma nohama. Boj na výšině Kahlenberg začal v neděli 12. září již ve čtyři hodiny ráno. Před východem slunce Marek D Aviano (pam. 13. 8.) sloužil bohoslužbu u kamaldulského kláštera za záchranu křesťanství před oblehateli přinášejícími islám a smrt. Utvrzoval vojsko zvoláním: "Maria pomůže" a zůstal s ním v bojové vřavě. Při modlitbě sám sebe nabízel v oběť a je mu přisuzována pomoc při udržování morálky vojáků při více bitvách.
Těžký boj trval až do podvečerního času. Polské jízdě se podařilo v muslimském táboře způsobit zmatek a úderem na křídle mnoho nepřátel přimět k ústupu. Přitom prý osvobodili i zajaté křesťany. Po skončení krutého boje, ukořistěnou tureckou zástavu poslal Jan Sobieský papeži do Říma se slovy: "Přišel jsem. Viděl. Bůh zvítězil!"
Jednalo se o druhé vítězství nad Turky. Po něm se ještě jejich vojska v r. 1716 pokusila získat Petrovaradín u Dunaje (v území Jugoslávie) a tím jejich pokusy dobývat Evropu skončily. První vítězství nad nimi, 7. 10. 1571 u Lepanta, je připomínáno svátkem Panny Marie Růžencové. Tehdy, když Turci plánovali dobýt Maltu a směřovat na Apeninský poloostrov, ohrožení křesťané si uvědomili, že P. Maria je jejich útočištěm a obrátili se k ní o pomoc.
Také v dnešní době platí Bernardova výzva: "K hvězdě se dívej, Marii vzývej!" - a zase bude dobře.
PŘEDSEVZETÍ, MODLITBA
Na úmysly Panny Marie a k její cti se pomodlím svatý růženec.
Bože, provázej nás svou mocnou ochranou a na přímluvu blahoslavené Panny Marie nás vysvoboď ode všeho nebezpečí a naplň svým pokojem. Prosíme o to skrze Tvého Syna Ježíše Krista, našeho Pána, neboť on s Tebou v jednotě Ducha svatého žije a kraluje po všechny věky věků. Amen
( závěrečná modlitba breviáře ze společných textů o Panně Marii)
odkaz
none
3

1. 12.09.2016, 08:59

Jména Panny Marie

nomen sanctissimum Mari

12. září, nezávazná památka
ŽIVOTOPIS
K historii památky:
Martyrologium dnes na prvním místě uvádí svátek jména Panny Marie. Pro celou církev vznikl jako památka na poražení turecké armády u Vídně v r. 1683, které souviselo se vzýváním jména Panny Marie a s její pomocí. Je tedy zároveň projevem vděčnosti a poukazem na identitu jména Mariiny vznešené, neporazitelné osobnosti a pomocnice křesťanů v nejtěsnější Boží blízkosti....

12.09.2016, 09:13
" Jinými slovy "Dostaneš-li se do problémů, vzývej P. Marii a zvítězíš."
To učinili obyvatelé obležené Vídně, když v r. 1683 byli ohrožení invazí tureckého vojska a s nimi i celá Evropa. Na první pohled neměla Vídeň proti 260 000 vyzbrojených Turků, vedených Kary Mustafou, naději. Tento mohamedánský vojevůdce armády sultána Mohameda IV. chtěl umístit na svatoštěpánský dóm půlměsíc a plánoval, že nahradí i ostatní kříže v Evropě. Sultán měl vládu půlměsíce a porobení si křesťanské Evropy naplánováno, když z Bělehradu 13. 5. 1683 vyhlásil Leopoldu I. válku s výzvou k bezpodmínečné kapitulaci. Vyhrožoval zničením Rakouska a připojených zemí, doslova, že budou "bez milosti srovnány se zemí ohněm a mečem. Císař a polský král i jejich spojenci a každý džaur, tedy nejubožejší z tvorů, budou vyhubeni jako červi a zhynou potupnou smrtí." Zmocnění se Vídně bylo i Mustafatou považováno za hlavní krok k podrobení Evropy.
Proti 260 tisícům Turků vyrazil na pomoc polský král Jan Sobieský se 60 tisíci vojáky a u bran Vídně nad Turky zvítězili, protože s ohroženým lidem vzývali jméno Ženy oděné sluncem, pod jejíž nohy symbol půlměsíce patří a prosili ji o pomoc.
none
4

3. 12.09.2016, 09:13

" Jinými slovy "Dostaneš-li se do problémů, vzývej P. Marii a zvítězíš."
To učinili obyvatelé obležené Vídně, když v r. 1683 byli ohrožení invazí tureckého vojska a s nimi i celá Evropa. Na první pohled neměla Vídeň proti 260 000 vyzbrojených Turků, vedených Kary Mustafou, naději. Tento mohamedánský vojevůdce armády sultána Mohameda IV. chtěl umístit na svatoštěpánský dóm půlměsíc a plánoval, že nahradí i ostatní kříže v Evropě. Sultán měl vládu půlměsíce a porobení si křesťanské Evropy napl...

12.09.2016, 09:16
Lea, aký máš postoj k inkvizícii? Bolo to podla teba správne, že tvoja cirkev mučila ľudí (to právo jej dal pápež bulou) a vydávala ich svetskej moci na strašnú smrť upalením? Bol to zločin alebo nie?
none
5

4. 12.09.2016, 09:16

Lea, aký máš postoj k inkvizícii? Bolo to podla teba správne, že tvoja cirkev mučila ľudí (to právo jej dal pápež bulou) a vydávala ich svetskej moci na strašnú smrť upalením? Bol to zločin alebo nie?

12.09.2016, 09:19
Ludwig aký máš postoj keď kalvíni aj iní protestanti vraždili katolíckych kňazov? Aký máš názor, keď niekto šíri nepravé náboženstvo napr. protestantizmus,kde existuje nejednota a stovky denominácií?
none
6

5. 12.09.2016, 09:19

Ludwig aký máš postoj keď kalvíni aj iní protestanti vraždili katolíckych kňazov? Aký máš názor, keď niekto šíri nepravé náboženstvo napr. protestantizmus,kde existuje nejednota a stovky denominácií?

12.09.2016, 09:22
"Ludwig aký máš postoj keď kalvíni aj iní protestanti vraždili katolíckych kňazov?"

Mám taký postoj že to bol zločin a zapretie Kristovho učenia, keď protestanti a kalvíni vraždili katolíckych kňazov. Ja som ti na otázku odpovedal (hoci som sa pýtal prvý). Teraz mi odpovedz ty na tú moju.
none
7

4. 12.09.2016, 09:16

Lea, aký máš postoj k inkvizícii? Bolo to podla teba správne, že tvoja cirkev mučila ľudí (to právo jej dal pápež bulou) a vydávala ich svetskej moci na strašnú smrť upalením? Bol to zločin alebo nie?

12.09.2016, 09:29
Vraždiť iných ľudí je nesprávne.
none
8

7. 12.09.2016, 09:29

Vraždiť iných ľudí je nesprávne.

12.09.2016, 09:33
Som rád že sa aspoň na tomto zhodneme.
none
9

7. 12.09.2016, 09:29

Vraždiť iných ľudí je nesprávne.

12.09.2016, 09:35
Takze aj katolicka cirkev konala v rozpore z Písmom, treba si to priznat ci sa ti to paci alebo nie. Kristus by podla teba schvaloval mucenie , upalovanie atd? Urcite nie.
none
10

9. Johny Pravda 12.09.2016, 09:35

Takze aj katolicka cirkev konala v rozpore z Písmom, treba si to priznat ci sa ti to paci alebo nie. Kristus by podla teba schvaloval mucenie , upalovanie atd? Urcite nie.

12.09.2016, 09:37
Téma je o niečom inom. Napíš tému inkvizícií alebo vo vraždení, ak chceš. V tejto téme chcem oslavovať a uctievať si meno preblahoslavenej Panny Márie - Ježišovej Matky.
none
11

10. 12.09.2016, 09:37

Téma je o niečom inom. Napíš tému inkvizícií alebo vo vraždení, ak chceš. V tejto téme chcem oslavovať a uctievať si meno preblahoslavenej Panny Márie - Ježišovej Matky.

12.09.2016, 09:42
Ak si to pisala mne tak, myslim ze nema vyznam sa tu natahovat. dejiny sa nedaju zmenit a kazdy si vie sam zistit a overit skutocnosti. A myslis ze Maria sleduje DF ked ju TU chces uctievat?
none
2
12.09.2016, 09:01
Sviatok s názvom "Meno Panny Márie"
Meno Panny Márie
Sviatok: 12. september
Liturgické slávenie: ľubovoľná spomienka
Tak ako zvykneme sláviť svoje meniny, slávime aj meniny Panny Márie. Meno Mária pochádza z hebrejského slova Mirjam alebo egyptského Meri-jam. Význam je diskutabilný, v súčasnosti toto meno prekladáme ako „Bohumilá“ alebo „Bohom milovaná“. Po prvýkrát sa meno Mária vyskytuje v Biblii, keď sa spomína Mojžišova sestra, ktorá nosila toto meno (Ex 15 a nasl.). V evanjeliách sa vyskytuje pomerne často – nosila ho Mária Magdaléna, Mária Kleopasova, Mária z Betánie atď. Aj v dejinách po narodení Krista patrí toto meno medzi najpopulárnejšie. Nosí ho mnoho žien, ale aj mnoho ľudských diel – napr. obrazov.
Sviatok Mena Panny Márie sa slávil už oddávna v niektorých diecézach, napr. v Ríme alebo v Španielsku. Rozšírenie na celú Cirkev sa udialo v 17. storočí, keď kresťanskú Európu ohrozovali divokí Turci. Dva mesiace obliehali Viedeň. Rozhodujúca bitka sa odohrala 12. septembra 1683 pri Viedni. Poľský kráľ Ján III. Sobieski prišiel na pomoc. Predtým však zašiel do Čenstochovej, kde sa dlho modlil pred milostivým obrazom Panny Márie. Potom tiahol s tridsaťtisíc vojakmi až ku Viedni. Cestou sa k nemu pripojil lotrinský vojvodca Karol V. Leopold s ďalšími tridsiatimi tisícami, Maximilián Emanuel z Bavorska a ďalší, spolu okolo 65 000 vojakov. 12. septembra ráno sa kresťanskí vojaci zúčastnili na sv. omši a potom s dôverou vyrazili do boja. Turkov na hlavu porazili. Celý turecký tábor padol do rúk kresťanov, turecký veliteľ Kara Mustafa so svojimi bojovníkmi utekali preč a Ján III. Sobieski s veľkou slávou a vďačným srdcom vstúpil do viedenského chrámu sv. Štefana, aby poďakoval za skvelé víťazstvo. Odvtedy začala upadať moc Turkov v Európe. Všetci boli presvedčení, že za túto veľkú udalosť môžu ďakovať najmä Panne Márii. Pápež Inocent XI. z vďačnosti už nasledujúceho roku (1684) ustanovil sviatok Mena Panny Márie pre celú Cirkev. Pôvodne sa slávil v nedeľu v oktáve sviatku Narodenia Panny Márie, ale pápež sv. Pius X. ho ustanovil na deň 12. september. Po Druhom vatikánskom koncile sa slávi už len ako ľubovoľná spomienka.
odkaz
none
12
12.09.2016, 12:15
le. Mohla by si tu dávať príspevky aj o Bohu Ježišovi Kristovi? Stále tu čítm od teba len Mária, Mária, Mária, Mária... poprosím aj nejakú tému o Ježišovi, nie len Márii.
none
13

12. 12.09.2016, 12:15

le. Mohla by si tu dávať príspevky aj o Bohu Ježišovi Kristovi? Stále tu čítm od teba len Mária, Mária, Mária, Mária... poprosím aj nejakú tému o Ježišovi, nie len Márii.

12.09.2016, 12:21
Ale načo však? Veď hlavná je pre vás Mária a Ježiša ste odhodili do odpadkového koša.
none
14

13. 12.09.2016, 12:21

Ale načo však? Veď hlavná je pre vás Mária a Ježiša ste odhodili do odpadkového koša.

12.09.2016, 12:22
smetného koša
none
15

14. 12.09.2016, 12:22

smetného koša

12.09.2016, 12:36
Ona len provokuje... sposobom, ze ona nic, a ked niekto zacne protirecit, tak z nich spravi ludi co kydaju na cirkev atd.. tak potom vytiahne nieco proti protestantizmu a alebo nieco o tom ako je RKC absolutne prava a vsetci mimo nej su prekliati..
Skoda, ze nikto to nevidi..
A este ona bude ta chudinka a jedina na ktoru sa utocia viaceri..

Myslim, ze este nebude ani 15-ho = Sedembolestna Maria a este sem prida zopar tem o Marii a ak nie tak aspon protiprotestantske alebo prokatolicke temy


Mimochodom toto nie je prvykrat co zacala vrhat temy o Marii, len si spravila dlhsiu pauzu...
Pozor na to, je to sikovna intriganka, vsetko otoci tak, aby to bolo proti tebe..
none
17

15. 12.09.2016, 12:36

Ona len provokuje... sposobom, ze ona nic, a ked niekto zacne protirecit, tak z nich spravi ludi co kydaju na cirkev atd.. tak potom vytiahne nieco proti protestantizmu a alebo nieco o tom ako je RKC absolutne prava a vsetci mimo nej su prekliati..
Skoda, ze nikto to nevidi..
A este ona bude ta chudinka a jedina na ktoru sa utocia viaceri..

Myslim, ze este nebude ani 15-ho = Sedembolestna Maria a este sem prida zopar tem o Marii a ak nie tak aspon protiprotestantske alebo prokat...

12.09.2016, 12:40
JJ všimol som si. Dlhšiu dobu už čítam toto fórum a nemohol som si nevšimnúť
none
18

15. 12.09.2016, 12:36

Ona len provokuje... sposobom, ze ona nic, a ked niekto zacne protirecit, tak z nich spravi ludi co kydaju na cirkev atd.. tak potom vytiahne nieco proti protestantizmu a alebo nieco o tom ako je RKC absolutne prava a vsetci mimo nej su prekliati..
Skoda, ze nikto to nevidi..
A este ona bude ta chudinka a jedina na ktoru sa utocia viaceri..

Myslim, ze este nebude ani 15-ho = Sedembolestna Maria a este sem prida zopar tem o Marii a ak nie tak aspon protiprotestantske alebo prokat...

12.09.2016, 12:50
Provokovat a intrigovat chodis ty. Nielen u mna, ale aj u ostatnych. Ja davam temy o rkc, Panne Marii alebo kriticke voci napr. protestantom. Ty chodis spamovat a kydat na zadavatela. Ak sa ti tema nepaci napis co sa ti nepaci an teme a osoba zadavatela je pre teba tabu, jasne?

Tvoje uskoky, podryvanie a nespokojnost - nikoho nezaujimaju.
none
29

18. 12.09.2016, 12:50

Provokovat a intrigovat chodis ty. Nielen u mna, ale aj u ostatnych. Ja davam temy o rkc, Panne Marii alebo kriticke voci napr. protestantom. Ty chodis spamovat a kydat na zadavatela. Ak sa ti tema nepaci napis co sa ti nepaci an teme a osoba zadavatela je pre teba tabu, jasne?

Tvoje uskoky, podryvanie a nespokojnost - nikoho nezaujimaju.

12.09.2016, 13:55
Ty ich nedavas, len kopirujes a lepis, nic ineho..
Vies ako ludia na to reaguju, cim viac reaguju negativne, tym viac takych tem zakladas..
Ked sa ludia na to vykaslu, tak aj teba to prestane bavit, presne tak ako minule..
none
30

29. 12.09.2016, 13:55

Ty ich nedavas, len kopirujes a lepis, nic ineho..
Vies ako ludia na to reaguju, cim viac reaguju negativne, tym viac takych tem zakladas..
Ked sa ludia na to vykaslu, tak aj teba to prestane bavit, presne tak ako minule..

12.09.2016, 13:58
To hovoris ty co stale lepis citaty z Biblie a zle si ich vysvetlujes? Ja budem pisat, ked budem mat chut a cas a kolko chcem. Ty mozes akurat zavidiet, podpichovat a utocit na osobu - ako to mas v povahe. Nevies pisat k teme, len k tomu co tu temu da. Tak vzdy chod na moje temy a prispevky a ryp, nic ine nedokazes a ja ti odpoviem alebo neodpoviem, ale ty nedokazes nerypat haha.
none
33

30. 12.09.2016, 13:58

To hovoris ty co stale lepis citaty z Biblie a zle si ich vysvetlujes? Ja budem pisat, ked budem mat chut a cas a kolko chcem. Ty mozes akurat zavidiet, podpichovat a utocit na osobu - ako to mas v povahe. Nevies pisat k teme, len k tomu co tu temu da. Tak vzdy chod na moje temy a prispevky a ryp, nic ine nedokazes a ja ti odpoviem alebo neodpoviem, ale ty nedokazes nerypat haha.

12.09.2016, 14:07
Je rozdiel lepit citaty z biblie a vysvetlovat ich, ako lepit CELE TEXTY odnekadial..
Ved daj katolikom linky, oni si to precitaju sami..

Zavidiet ti? A pre Boha co? Tvoju fanaticku bigotnost? Tvoju nenavist, ktoru sa snazis skryvat?
Nebud smiesna..

Inak ja som teraz neziadal, aby si odpovedala..
Ja som len niekoho varoval, pred tvojimi cinmi..
A presne to si hned spravila, oznacila si ho za sektara..
Akoby som to nehovoril.. haha
none
31

29. 12.09.2016, 13:55

Ty ich nedavas, len kopirujes a lepis, nic ineho..
Vies ako ludia na to reaguju, cim viac reaguju negativne, tym viac takych tem zakladas..
Ked sa ludia na to vykaslu, tak aj teba to prestane bavit, presne tak ako minule..

12.09.2016, 14:02
Prikazujem ti do mna rypat a zakerne intrigovat na osobu. A to vzdy, ked napisem. Si spokojny?
none
35

31. 12.09.2016, 14:02

Prikazujem ti do mna rypat a zakerne intrigovat na osobu. A to vzdy, ked napisem. Si spokojny?

12.09.2016, 14:09
Ja som do teba nerypal.. keby som do teba rypal, tak by som to adresoval tebe..
Ja som len niekoho pred tebou vystrihal...
none
36

35. 12.09.2016, 14:09

Ja som do teba nerypal.. keby som do teba rypal, tak by som to adresoval tebe..
Ja som len niekoho pred tebou vystrihal...

12.09.2016, 14:10
Len tolko? Noze zaryp a zaintriguj este.
none
37

36. 12.09.2016, 14:10

Len tolko? Noze zaryp a zaintriguj este.

12.09.2016, 14:12
Mam ta v pazi, nestojis mi za to..

Rypes a intrigujes ty..
Tvaris sa ako neviniatko, ale si ako satan, co na oko nevinnymi temami rozduchava nepokoj...
none
39

37. 12.09.2016, 14:12

Mam ta v pazi, nestojis mi za to..

Rypes a intrigujes ty..
Tvaris sa ako neviniatko, ale si ako satan, co na oko nevinnymi temami rozduchava nepokoj...

12.09.2016, 14:16
No dobre intrigujes a rypes.
none
40

37. 12.09.2016, 14:12

Mam ta v pazi, nestojis mi za to..

Rypes a intrigujes ty..
Tvaris sa ako neviniatko, ale si ako satan, co na oko nevinnymi temami rozduchava nepokoj...

12.09.2016, 14:18
No uz budes musiet. Vzdy si zakerne intrigoval a podrypoval, tak ti to teraz zlegalizujem a prikazujem. Takze budem cakat na tvoje podrypovania a provokacie.
none
44

40. 12.09.2016, 14:18

No uz budes musiet. Vzdy si zakerne intrigoval a podrypoval, tak ti to teraz zlegalizujem a prikazujem. Takze budem cakat na tvoje podrypovania a provokacie.

12.09.2016, 15:30
Zareagujem, tak povies, ze do teba rypem, nezaregujem, tak povies, ze ked si mi to prikazala tak som ticho = intriga pretoze vsetko obratis ako chces..

Je zaujimave, ze tvoje vlastne rypania a preklinania si nevsimas..
none
38

35. 12.09.2016, 14:09

Ja som do teba nerypal.. keby som do teba rypal, tak by som to adresoval tebe..
Ja som len niekoho pred tebou vystrihal...

12.09.2016, 14:14
Provokater, rypal a intrigan. Nevies pisat vlastne temy napr. o ateizme ci protestantizme - tak chodis rypat pod katolicke temy, lebo nenavidis papeza a rkc. Tych tem o rkc bude vela, aby si rypal a intrigoval aspon na toho co zadava temu aby si odreagoval svoju nenavist, pochybovanie.
none
16
12.09.2016, 12:39
Prakticke tento sviatok sú meniny Panny Márie. Ako my ľudia máme, má aj ona a dnes preto si z celého srdca uctievame a ďakujeme Bohorodičke, že súhlasila a porodila nám Spasiteľa Pána Ježiša Krista. Celý fígeľ je v tom, že síce Boh jej udelil plnosť milosť, teda ona sama bola porodená svojou mamou sv. Annou nepoškvrnene nemala teda dedičný hriech a ani nijaký iný počas života, bola vyvolená na porodenie Pána Ježiša Krista, ale vždy jej ostala slobodná vôľa, ak by odmietla - žiadna iná žena by ju nenahradila. Mohla odmietnuť, Boh nemôže nikoho nútiť. A nebol by sa narodil z panny Pán Ježiš, nemali by sme spásu a navždy by sa zatvorili dvere do neba. Ona bola druhou príležitosťou, to čo prvá Eva pokazila ona Mária napravila a zato jej bude celé ľudstvo aj nebo povďačné po všetky veky vekov.
none
19

16. 12.09.2016, 12:39

Prakticke tento sviatok sú meniny Panny Márie. Ako my ľudia máme, má aj ona a dnes preto si z celého srdca uctievame a ďakujeme Bohorodičke, že súhlasila a porodila nám Spasiteľa Pána Ježiša Krista. Celý fígeľ je v tom, že síce Boh jej udelil plnosť milosť, teda ona sama bola porodená svojou mamou sv. Annou nepoškvrnene nemala teda dedičný hriech a ani nijaký iný počas života, bola vyvolená na porodenie Pána Ježiša Krista, ale vždy jej ostala slobodná vôľa, ak by odmietla - žiadna iná žena by ju...

12.09.2016, 12:50
"A nebol by sa narodil z panny Pán Ježiš, nemali by sme spásu a navždy by sa zatvorili dvere do neba."
Boh si mohol vyvoliť aj inú pannu. Nejakú Aničku a uctievali by ste ju. A zas len Mária, Mária, Mária.
Stále tvrdíte keby nie Mária ani Ježiš. No správne je, keby nie Ježiš, tak ani Mária.

Mt 12,47 Ktosi mu povedal: "Vonku stojí tvoja matka a tvoji bratia a chcú sa s tebou rozprávať."
Mt 12,48 On však odvetil tomu, čo mu to vravel: "Kto je moja matka a kto sú moji bratia?"
Mt 12,49 Vystrel ruku nad svojich učeníkov a povedal: "Hľa, moja matka a moji bratia.
Mt 12,50 Lebo ktokoľvek by činil vôľu môjho Otca, ktorý je v nebesiach, ten je mojím bratom i sestrou i matkou.

Nevidí sa mi v tomto verši, aby Máriu vyzdvihoval na niečo viac.

27 Ako to hovoril, akási žena zo zástupu pozdvihla svoj hlas a povedala mu: "Blahoslavený život, ktorý ťa nosil, a prsia, ktoré si požíval." 28 Ale on povedal: "Skôr sú blahoslavení tí, čo počúvajú Božie slovo a zachovávajú ho."

Ani tu sa mi nejaví, aby nejak vyzdvihoval Máriu.
Lk 1,28 A keď vošiel ku nej anjel, povedal: Raduj sa, obdarená milosťou! Pán s tebou, ty požehnaná medzi ženami!
LK1,30 Ale anjel jej povedal: Neboj sa Mária, lebo si našla milosť u Boha
Lk 1,47 a môj duch jasá v Bohu, mojom spasiteľovi,
none
20

19. 12.09.2016, 12:50

"A nebol by sa narodil z panny Pán Ježiš, nemali by sme spásu a navždy by sa zatvorili dvere do neba."
Boh si mohol vyvoliť aj inú pannu. Nejakú Aničku a uctievali by ste ju. A zas len Mária, Mária, Mária.
Stále tvrdíte keby nie Mária ani Ježiš. No správne je, keby nie Ježiš, tak ani Mária.

Mt 12,47 Ktosi mu povedal: "Vonku stojí tvoja matka a tvoji bratia a chcú sa s tebou rozprávať."
Mt 12,48 On však odvetil tomu, čo mu to vravel: "Kto je moja matka a kto sú moji bratia?...

12.09.2016, 12:56
Jediný,kto bol plný milosti a pravdy,bol Pán Ježiš / gr.orig. pleres charistos /
Panna Mária bola obdarená milosťou / kecharitomene /.
Takže, lea,vidíš,prečo katol. biblia nevychádza z orig.gréckych textov.

A nemohlo by byť milosti plná, keď hneď nato jej anjel povedal našla si milosť u Boha.
Ale je milosťou obdarená, lebo našla milosť u Boha.
none
21

20. 12.09.2016, 12:56

Jediný,kto bol plný milosti a pravdy,bol Pán Ježiš / gr.orig. pleres charistos /
Panna Mária bola obdarená milosťou / kecharitomene /.
Takže, lea,vidíš,prečo katol. biblia nevychádza z orig.gréckych textov.

A nemohlo by byť milosti plná, keď hneď nato jej anjel povedal našla si milosť u Boha.
Ale je milosťou obdarená, lebo našla milosť u Boha.

12.09.2016, 12:57
A vidíš v poslednom verši, že aj Mária potrebuje spasiteľa.
none
22

21. 12.09.2016, 12:57

A vidíš v poslednom verši, že aj Mária potrebuje spasiteľa.

12.09.2016, 13:01
Mária našla milosť u Boha, pretože si ju Boh zvolil aby porodil Ježiša.
none
23

22. 12.09.2016, 13:01

Mária našla milosť u Boha, pretože si ju Boh zvolil aby porodil Ježiša.

12.09.2016, 13:13
A čo sa týka bezhriešnosti Márie...

20 Lebo niet spravedlivého človeka na zemi, ktorý by robil dobré a nehrešil.
23 Lebo nieto rozdielu, lebo všetci zhrešili a postrádajú slávy Božej
21 Lebo toho, ktorý nepoznal hriechu, učinil za nás hriechom, aby sme my boli spravedlivosťou Božou v ňom.
21 Lebo nato ste povolaní, pretože aj Kristus trpel za nás zanechajúc nám príklad, aby ste nasledovali jeho šľapaje, 22 ktorý neučinil hriechu, ani sa nenašla v jeho ústach lesť;
5 A viete, že sa on ukázal nato, aby sňal naše hriechy, a hriechu v ňom niet.

V biblii je jasné lea, že len Ježiš kristus bol bezhriešny, nie Mária.
none
24

23. 12.09.2016, 13:13

A čo sa týka bezhriešnosti Márie...

20 Lebo niet spravedlivého človeka na zemi, ktorý by robil dobré a nehrešil.
23 Lebo nieto rozdielu, lebo všetci zhrešili a postrádajú slávy Božej
21 Lebo toho, ktorý nepoznal hriechu, učinil za nás hriechom, aby sme my boli spravedlivosťou Božou v ňom.
21 Lebo nato ste povolaní, pretože aj Kristus trpel za nás zanechajúc nám príklad, aby ste nasledovali jeho šľapaje, 22 ktorý neučinil hriechu, ani sa nenašla v jeho ústach lesť;
5 A...

12.09.2016, 13:32
"Ako my ľudia máme, má aj ona a dnes preto si z celého srdca uctievame a ďakujeme Bohorodičke, že súhlasila a porodila nám Spasiteľa Pána Ježiša Krista."

to sú trochu silné slová.
Boh sa nepýtal Márie, Mária súhlasíš? Lebo keď nie, tak je všetko stratené.Musela to prijať. A aj keby nesúhlasila, našiel by si inú pannu.


30 Ale anjel jej povedal: Neboj sa Mária, lebo si našla milosť u Boha
31 a hľa, počneš v živote a porodíš syna a nazovieš jeho meno Ježiš.
38 Vtedy povedala Mária: Hľa, som dievka Pánova; nech sa mi tedy stane podľa tvojho slova. A anjel odišiel od nej.

Anjel sa jej nepýtal chceš porodiť syn? On jej oznámil že porodí syna...
none
25
12.09.2016, 13:34
23
"Boh jej udelil plnosť milosť, teda ona sama bola porodená svojou mamou sv. Annou nepoškvrnene nemala teda dedičný hriech"
none
26

25. 12.09.2016, 13:34

23
"Boh jej udelil plnosť milosť, teda ona sama bola porodená svojou mamou sv. Annou nepoškvrnene nemala teda dedičný hriech"

12.09.2016, 13:35
Každý má prvotný hriech od Adama, okrem Ježiša
none
27

26. 12.09.2016, 13:35

Každý má prvotný hriech od Adama, okrem Ježiša

12.09.2016, 13:45
A Mária svojou mamou Annou nebola počatá nepoškvrnene.
1. Nikde to v Písme nie je.
2. Písmo vraví jasne, že každý má Adamov prvotný hriech a ešte osobné hriechy okrem Ježiša Krista, ktorý je bezhriešny.

34 Mária povedala anjelovi: "Ako sa to stane, veď ja muža nepoznám?" 35 Anjel jej odpovedal: "Duch Svätý zostúpi na teba a moc Najvyššieho ťa zatieni. A preto aj dieťa bude sa volať svätým, bude to Boží Syn.

A myslíš, že Anna keby porodila Máriu nepoškvrnene tak by sa Mária pýtala anjela že ako sa to môže stať že počne Ježiša, keď nemala muža? ( prečo by jej to Anna mala tajiť?)

V biblii sa nikde nepíše, že Anna počala Máriu nepoškvrnene. A v biblii sa píše, že každý človek má prvotný hriech aj osobné hriechy okrem Ježiša Krista.
none
28

27. 12.09.2016, 13:45

A Mária svojou mamou Annou nebola počatá nepoškvrnene.
1. Nikde to v Písme nie je.
2. Písmo vraví jasne, že každý má Adamov prvotný hriech a ešte osobné hriechy okrem Ježiša Krista, ktorý je bezhriešny.

34 Mária povedala anjelovi: "Ako sa to stane, veď ja muža nepoznám?" 35 Anjel jej odpovedal: "Duch Svätý zostúpi na teba a moc Najvyššieho ťa zatieni. A preto aj dieťa bude sa volať svätým, bude to Boží Syn.

A myslíš, že Anna keby porodila Máriu nepoškvrnene tak by sa Má...

12.09.2016, 13:55
+ potom by bola aj Maria dokonala, bezhriesna, zdravá ako buk a nezomrela by 🙂
none
32

28. Johny Pravda 12.09.2016, 13:55

+ potom by bola aj Maria dokonala, bezhriesna, zdravá ako buk a nezomrela by 🙂

12.09.2016, 14:04
Keby bola Mária bezhriešna nepotrebovala by spasiteľa.
Káždý potrebuje spasiteľa. Každý jeden človek.
Aj Mária.
Lk 1,47 a môj duch jasá v Bohu, mojom spasiteľovi,
none
34

32. 12.09.2016, 14:04

Keby bola Mária bezhriešna nepotrebovala by spasiteľa.
Káždý potrebuje spasiteľa. Každý jeden človek.
Aj Mária.
Lk 1,47 a môj duch jasá v Bohu, mojom spasiteľovi,

12.09.2016, 14:08
Každý potrebuje spasiteľa Ježiša Krista. Každý.
none
41
12.09.2016, 14:24
Rim 1:21-25
Hoci Boha poznali, neoslavovali ho ako Boha, ani mu nevzdávali vďaky; ale stratili sa vo svojich myšlienkach a ich nerozumné srdce sa zatemnilo. Hovorili, že sú múdri, a stali sa hlupákmi. Slávu nesmrteľného Boha zamenili za podoby zobrazujúce smrteľného človeka, vtáky, štvornožce a plazy. Preto ich Boh vydal nečistote podľa žiadostí ich srdca; a tak hanobili svoje vlastné telá tí, čo Božiu pravdu zamenili za lož, uctievali stvorenia a slúžili radšej im ako Stvoriteľovi, ktorý je zvelebený naveky. Amen.

Treba uctievať klaňať sa, modliť sa jedine k Bohu Boha a nie k stvorenia (Mária...)
none
42

41. 12.09.2016, 14:24

Rim 1:21-25
Hoci Boha poznali, neoslavovali ho ako Boha, ani mu nevzdávali vďaky; ale stratili sa vo svojich myšlienkach a ich nerozumné srdce sa zatemnilo. Hovorili, že sú múdri, a stali sa hlupákmi. Slávu nesmrteľného Boha zamenili za podoby zobrazujúce smrteľného človeka, vtáky, štvornožce a plazy. Preto ich Boh vydal nečistote podľa žiadostí ich srdca; a tak hanobili svoje vlastné telá tí, čo Božiu pravdu zamenili za lož, uctievali stvorenia a slúžili radšej im ako Stvoriteľovi, ktorý j...

12.09.2016, 14:25
2Jn 1:9

Ktokoľvek zachádza ďalej a neostáva v Kristovom učení, nemá Boha. Kto ostáva v jeho učení, ten má aj Otca, aj Syna
none
43

41. 12.09.2016, 14:24

Rim 1:21-25
Hoci Boha poznali, neoslavovali ho ako Boha, ani mu nevzdávali vďaky; ale stratili sa vo svojich myšlienkach a ich nerozumné srdce sa zatemnilo. Hovorili, že sú múdri, a stali sa hlupákmi. Slávu nesmrteľného Boha zamenili za podoby zobrazujúce smrteľného človeka, vtáky, štvornožce a plazy. Preto ich Boh vydal nečistote podľa žiadostí ich srdca; a tak hanobili svoje vlastné telá tí, čo Božiu pravdu zamenili za lož, uctievali stvorenia a slúžili radšej im ako Stvoriteľovi, ktorý j...

12.09.2016, 14:41
42
nie k stvoreniam(maria, anjely...)
Ale Jedine Bohu Ježišovi Kristovi
none
45
13.09.2016, 03:14
nehľadajte dôkazy v písmach, aká je a prečo,
Prečo neuvažujete s tým: vyskúšať pomodliť sa napríklad ruženec, ale ak je ruženec veľa, možno postačí aj Otčenáš, trikrát zdrvas a jedna sláva otcu..........
none
46

45. elemír 13.09.2016, 03:14

nehľadajte dôkazy v písmach, aká je a prečo,
Prečo neuvažujete s tým: vyskúšať pomodliť sa napríklad ruženec, ale ak je ruženec veľa, možno postačí aj Otčenáš, trikrát zdrvas a jedna sláva otcu..........

13.09.2016, 12:50
Nechapes, ze je to proti Bohu?
To sa moze vyskusat aj modlit k diablovi..

Otcenas..........v poriadku
Slava Otcu......v poriadku
Zdravas..........nie je v poriadku a taktiez nie ruzenec..
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 208 016 B vygenerované za : 0.091 s unikátne zobrazenia tém : 33 436 unikátne zobrazenia blogov : 455 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Poviem to na príklade svojom 😉 Keď píšem, že SOM bol v "pekle", tak sa tým nemyslí, že SOM vycestoval na planétu plnú ohňa, kde pobehovali čertovia s rohmi a "Satanom" ako ich šéfom ...

citát dňa :

Obráť tvár k slnku a všetky tiene padnú za teba.