Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Zmysel života pre kresťana

64
reakcií
945
prečítaní
Tému 21. februára 2018, 19:11 založil Klein.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Klein muž
   21. 2. 2018, 19:11 avatar
Veľa som rozmýšľal nad zmyslom svojho života. A k hľadaniu tejto odpovede ma dohnalo správanie môjho otca ku mne, lebo celý život ma len poučoval, zakazoval, prikazoval, vyčítal a nikdy nič dobré som od neho necítil. Rád by som vám zveril, k čomu som dospel a zároveň by som si rád vypočul vaše názory, čo za zmysel života považujete a prečo.

Ja som dospel k presvedčeniu, že zmyslom života je odpovedať si na tri otázky.
Prečo som sa narodil, prečo žijem a kam môj život smeruje.

Nedokážem pochopiť, ako môže niekto povedať, že svet vznikol náhodou bez vôle, že neživá zem stvorila život, ktorý sa po miliardách rokoch prejavil vo mne, v človeku, ktorý si uvedomuje svoju existenciu a hľadá jej zmysel. A keďže ma stvorilo respektíve nestvorilo nič, to nič bez vôle neurčilo žiaden dôvod môjho stvorenia.

Ale ta potreba vedieť, že život zmysel má je hlboko zakorenená v samotnej podstate ľudskej existencie. A tá potreba nevznikla náhodou. Ak existuje potreba mať zmysel života, tak ten zmysel musí existovať a ak existuje zmysel, musel ho niekto ustanoviť a ak ho niekto ustanovil, tak ten niekto musí mať vôľu, musí mať inteligenciu a musí mať moc. A ak určil, že človek túži spoznať zmysel života, tak preto, lebo ho môže nájsť.

Dnes vieme, že zem nebude existovať večne, že príde deň, keď skončí v ohni z ktorého aj vzišla. Kto uverí, že život smrťou končí, môže za zmysel považovať zachovanie ľudského rodu. Ale nie po poznaní, že zem tu večne nebude. Pri tomto poznaní sa všetko stáva zbytočným. Načo sa narodiť, zachovať svoj rod, tešiť sa a trápiť keď to je na nič? A ono je to naozaj na nič, lebo všetko čo robím bude už o pár rokov ničím. Ak sa zmierim s touto skutočnosťou odsudzujem sa k depresií a úzkosti do konca života.

A keďže ja odmietam považovať za zmysel života depresiu z vedomia a zbytočnosti všetkého, verím vo večný život. A verím, že Matka Tereza nemôže byť tam, kde je Adolf Hitler, teda nikde. Kedysi som uvažoval aj o možnosti reinkarnácie. Ale myslím, že ani sám dalajláma mi nedá odpoveď na to, ako môže dážďovka zlepšiť svoju karmu, aby sa v budúcom živote zrodila do vyššej formy života.

Mnohí si za priority a zmysel svojho života určia falošné hodnoty, ktoré nedávajú odpoveď na dôvod prečo žiješ. A ich nepokoj a neistota vyústi do smútku alebo hnevu, neskôr do zúfalstva a to do presvedčenia, že nič nemá zmysel, všetko je zbytočné. Ak nájdeš odpoveď na dôvod prečo si sa narodil a ak ho príjmeš ako fakt, tak úzkosť utečie a už pre ňu nebude miesto v tvojej mysli, lebo ani smútok, ani nepokoj, ani zúfalstvo, ani žiaden pocit, ktorý ti ubližuje nie je dôvodom prečo si sa narodil.

Pocit šťastia spočíva vo vedomí, že ty vieš prečo si sa narodil, všetko čo konáš vo svojom živote má svoj zmysel a nesmeruje to do nevedomosti ako pred tvojim narodením ale do večnosti. A na čom najviac záleží? Či sa rozhodneš rozdávať lásku a či sa ju rozhodneš prijímať. A nie preto, aby si urobil na chvíľu človeka šťastným, bol šťastný a potom s plačom spomínal na tých ktorých si miloval a oni už zomreli. Žiť s tým pocitom znamená až do smrti žiť v úzkosti a depresií. Ak sa rozhodneš prijať smrť ako dôvod, pre ktorý si sa narodil, tak už teraz si mŕtvy.

Ak sa nikto nebude zodpovedať za svoje činy tak neexistuje pravda. Neexistuje absolútna pravda, vďaka ktorej každý človek môže spoznať čo je správne. To, že Adolf Hitler konal zlo mi hovoria len chemické reakcie v mozgu a ten zlý pocit, ktorý ma naplní keď vidím, že niekto iný trpí nie je dielom žijúceho súcitu, ktorý je hlboko vrytý do samej podstaty človeka rovnako ako túžba po večnom živote.

Všetko čo človek v živote koná, koná pre výsledok, pre pocit, ktorý mi vraví, že to stojí za to. Ak cvičím, aj keď to nie je príjemné a stojí to veľa námahy a bolesti viem, že vďaka tomu budem dobre vyzerať. Kto si však cvičenie, alebo zdravé stravovanie zvolí za zmysel života, aby žil čo najdlhšie a čo najzdravšie, tak si zvolil falošný zmysel života a o pár rokov zistí, že to bola márnosť ako utekať za vetrom. Tým netvrdím, že sa nemáme zdravo stravovať a cvičiť, každý má zodpovednosť za svoje zdravie vo svojich rukách. Ale nemôže byť zmyslom tvojho života.

Ten, kto večný život odmieta prijať, pri pohľade na starého nevládneho človeka, ktorý trpí musí jeho život považovať za bezcenný. A práve utrpenie a jeho vnímanie je kľúčom k mnohým odpovediam.

Ak mám rád to, čo mi spôsobuje radosť, tak tento cit nemá žiadnu hodnotu. Hodnota sa prejavuje v jej cene. A aká je cena lásky, ktorá ma nič nestojí? Žiadna.

Ale ak sa naučím milovať to, čo mi radosť nerobí, to čo mi spôsobuje smútok a bolesť, nájdem pravý cit, ktorého hodnota je nevyčísliteľná. Milovať to čo mi spôsobuje smútok a nie radosť úplne odporuje logike tohto sveta aj všetkých prírodných zákonov.
Miluje zebra leva, ktorý sa ju chystá zabiť, lebo vie, že on je hladný a buď zje on ju a ona zomrie alebo ona prežije a zomrie on? Tento vznešený cit lásky, súcitu a sebaobetovania sa nachádza len v človeku. A len kresťanstvo učí, že cesta k dokonalosti vedie práve cez utrpenie, ktore buď človek bude nenávidieť a vyhýbať sa mu, alebo ak príde, tak ho človek príjme s úsmevom ako dar a pomocník, ktorý neprišiel pre to aby som sa trápil ale aby som sa zdokonalil.

A vďaka tomuto som pochopil, aké je nesmierne dôležité pracovať na tom, aby sa súcit stal mojimi očami, lebo fyzické oči klamú. Nie ľútosť. Ľútosť nie je správna. Ak ľutujem druhého človeka, cítim smútok nad jeho osudom. Ak s ním súcitím, snažím sa v žiť do jeho kože a v tej chvíli sa jeho osud zjednotil so mnou.

Zistil som, že súcit, je tá najkrajšia a najvznešenejšia vlastnosť, akú môže človek rozvíjať vo svojej mysli. Malé dieťa miluje svoju matku, je na ňu naviazané a chce byť neustále s ňou. Oči mi ukazujú pravú lásku. Ale súcit mi ukazuje, že pravá láska sa ukazuje v utrpení a bolesti.

Ak vidím nahnevaného človeka, ktorý ma uráža, tak môj subjektívny pocit ma núti odsúdiť ho. Ale cez súcit vidím, že ten človek možno trpí, nie je spokojný vo svojom živote, možno jeho urážky sú len následkom jeho smútku, ktorý vznikol potlačovaným hnevom alebo neistotou a aj keď jeho ústa a myseľ ma očierňujú, jeho podvedomie mi vraví, že on nie je šťastný, cíti smútok a tento smútok sa prejavuje hnevom, ktorý je v skutočnosti len volaním o pomoc, že on nedokáže svoj smútok a neistotu niesť len sám v sebe.
A odrazu som zistil, že ja sa nedokážem hnevať na tohto človeka, práve naopak.

Útechu som našiel v slovách Pátra Pia, ktoré považujem za neuveriteľne múdre a povzbudzujúce.
On povedal:

Sťažujete sa, že sa stále vracajú tie isté trápenia. Pozrite sa však, čoho sa máte ľakať? Bojíte sa božského Remeselníka, ktorý takýmto spôsobom vybrusuje svoj majstrovský kus? Chceli by ste vyjsť z rúk takého vynikajúceho Umelca ako nedorobok? Nestrácajte radosť, buďte pokojný a dovoľte Bohu robiť tak, ako sa jemu páči.

Ak chceme dosiahnuť konečný cieľ, musíme nasledovať nášho božského Vodcu, ktorý zvyčajne vedie svoje vyvolené duše len po ceste, ktorou šiel on sám, po ceste sebazáporu a utrpenia: Kto chce ísť za mnou, nech zaprie sám seba, vezme každý deň svoj kríž a nasleduje ma. Nemali by ste byť šťastná, keď zbadáte, že vás Ježiš navštívil krížom? Akí úbohí sú tí, čo nedokážu pochopiť tajomstvo kríža.

Vzpierame sa skutočnosti, že naše duše potrebujú utrpenie, že kríž sa musí stať naším každodenným chlebom. Ako telo potrebuje výživu, tak duša potrebuje kríž, ktorý ju deň čo deň očisťuje a oslobodzuje od pozemských vecí. Nechceme pochopiť, že Boh nás nechce, ani nemôže zachrániť a posvätiť bez kríža. Čím silnejšie si priťahuje nejakú dušu k sebe, tým viac ju posväcuje krížom. Ježiš vás chce poobracať a zalomcovať vami, vymlátiť vás ako pšenicu, aby bol váš duch vyumývaný a čistý podľa jeho predstavy. Mohli by sme azda uložiť do sýpky zrno plné pliev? Alebo či si dá človek do skrine bielizeň, ktorú predtým poriadne nevypral? A to isté platí aj o vyvolenej duši.

Toto utrpenie nie je trestom od Pána Boha, ale skôr ovocím jeho lásky, ktorou vás chce pripodobniť svojmu Synovi. Trpíte, ale uverte, že Ježiš trpí vo vás, pre vás a spolu s vami. Pripája sa k vám svojím utrpením a vy - ako obeť - musíte doplniť za vašich bratov a sestry to, čo chýba Kristovmu utrpeniu. Nech vás uteší myšlienka, že v tejto agónii nie ste sami, ale že máte dobrého spoločníka.
Súhlasí kntsz, gabriel pb


2.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 2. 2018, 19:32 avatar
K: Prečo som sa narodil, prečo žijem a kam môj život smeruje.

Prečo som sa narodil? Lebo dvaja ľudia súložili, a jedna spermia od rodiča potom vnikla do vajíčka druhého rodiča.

Prečo žijem? Lebo využívať potravinový reťazec. A dýchaš. A vôbec… možno sa aj o seba staráš.

A kam môj život smeruje? Do hrobu, v ideálnom prípade podľa názoru bigotného katolíka Tvojoponenta na vedecké účely. Pozri: neznaboh.wordpress.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Ale ty nie si humanista! Ber to len ako príklad.


3.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   21. 2. 2018, 19:32 avatar
Este moze smerovat do krematoria
Súhlasí Lemmy


4.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 2. 2018, 19:37 avatar
Ale z krematória aj tak pošlú pozostalým späť popol.


6.
označiť príspevok

Klein muž
   21. 2. 2018, 19:41 avatar
Možno som otázku zle položil.
A zmysel by som premenoval na dôvod.
Áno, narodili sme sa lebo to tak rozhodli naši rodičia. Áno, žijeme preto, lebo dýchame a jeme. Áno, naše telo skončí v hrobe. To vieme všetci.

Ja som nepovedal, že zmyslom života každého človeka je odpovedať si na tieto tri otázky, to som si určil ja.
Ale ďakujem ti za tvoju úprimnosť.
Síce nepriamo, ale odpovedal si mi, že dôvod, prečo si sa narodil je preto aby si zomrel.


29.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 2. 2018, 23:38 avatar
Klein: odpovedal si mi, že dôvod, prečo si sa narodil je preto aby si zomrel

Nesúhlasím. To by bol veľmi hlúpy človek, ktorý by takto žil. Nie. Vidím to inak. Keď už som sa narodil, tak by som sa mal snažiť, aby som svoj život prežil čo najlepšie, lebo je jedinečný, aspoň pre mňa. Aby bol plnohodnotný, nielen pre mňa, ale pre čo najviac ľudí. Smrť je ukončenie života. Dôležitý je samotný život. Rozumný človek nežije preto, aby zomrel. Ide skôr o skrat, ak niekto spácha samovraždu. Musel by som mať neznesiteľné bolesti, aby som sa vzdal života. Mám ho len raz, preto je taký vzácny.


32.
označiť príspevok

Klein muž
   22. 2. 2018, 00:01 avatar
Predstav si, že sa prechádzaš po Kalkate v Indií a počas tejto prechádzky ulicou vo vedomí, že žiješ svoj život plnohodnotne a najlepšie ako vieš, zbadáš na zemi človeka, ochrnutého, vychudnutého na kosť, s otvorenými ranami naplnenými červami ako kričí som smädný! som smädný.... Toto zažila matka Tereza.

Dokázal by si po tomto zážitku celý svoj život obetovať starostlivosti o chorých a trpiacich?
A ak by ťa kamaráti zavolali na party, povedal by si ži nejdeš, lebo ráno vieš, že na ulici znova nájdeš človeka, ktorému nikto nepomôže, všetci ho budú obkračovať a je na tebe aby sa mu uľavilo. Lebo si jediný, ktorý verí, že to nie je jeho karma, ktorú si musí odtrpieť....

Kamaráti by ti vraveli, že či ti nešibe, Boh neexistuje, po smrti nič nie je, na svete trpia hladom milióny ľudí, ty všetkým nepomôžeš, poď s nami.

Ty vieš, že za pár rokov zomrieš a nebude nič. Že by si mohol ísť a zabaviť sa po dlhej dobe...
Ale pri tej predstave, že ty sa bavíš a niekto zomiera kvôli tvojmu rozhodnutiu ti zabráni tešiť sa...

Pud sebazáchovy, snaha o prežitie za každú cenu je základom života. Ak ide o jedlo tak psy, ktorí sú kamaráti sa dokážu do krvi pobiť...

A katolícky kňaz v koncentračnom tábore pred popravou jedného so židov poprosí vojakov, aby zabili radšej jeho, nech tento mladý chlapec prežije.

Mňa existencia samotného človeka utvrdzuje v existencií Boha. Nie je možné, aby z ničoho nič vzniklo niečo tak úžasné ako ľudská myseľ a súcit.
Aby nikto neurčil zákon logiky, to nič vytvorí človeka a človek pochopí zákon logiky.


47.
označiť príspevok

Lemmy muž
   22. 2. 2018, 14:27 avatar
Tereza bola dosť hlúpa. Prečo, keď videla biedu, nezaviedla komunizmus? Mohla. Ale bola hlúpa alebo lenivá, tak vykonávala len údržbárske veci. Len robila upratovačku v kapitalistickom hyenizme. Práve z takých dôvodov, ako sú tie Terezy, je náboženstvo obyčajnou pliagou vo svete. Nič nerieši, len udržiava utrpenie a bolesť vo svete. Keď náboženstvo zlikviduje (odstráni) bezdomovcov, odstráni biedu a hlad, ozvi sa, môžeme debatovať ďalej.


49.
označiť príspevok

Lemmy muž
   22. 2. 2018, 14:34 avatar
K: Mňa existencia samotného človeka utvrdzuje v existencií Boha.

Mne existencia tisícky rôznych náboženských predstáv zasa hovorí, že ľudia si povymýšľali všetky tie náboženské predstavy. Aj tá tvoja je taká ľuďmi vymyslená, tu ju len kopíruješ ako mém.


52.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 2. 2018, 14:40 avatar
32,.....a vieš si predstaviť,že nejaký človek, celý svoj život zasvätí utrpeniu,ktoré si sám spôsobuje? A predsa sú takí! Čo to dokazuje? Podla mňa ľudskú hlúposť! príklady na to,ako dokázať vyrovnaného a múdreho Boha sú úplne iné!
Súhlasí Lemmy


18.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 2. 2018, 22:16 avatar
1,........K tomu "utrpeniu" čo píšeš, a to ako ho máme milovať a niesť,.........sa tiež musím vyjadriť,lebo je to choré a veľmi nebezpečné tvrdenie! A zaváňa to stredovekom. Vtedy to bolo v móde a mnohí sa utýrali až k smrti!
Asketizmus je prežitok, a nemyslím si,že RKC na ňom trvá! Aj keď sa ho mnohí stále zastávajú!
Naozaj ,je to chorý a fanatický pohľad na kresťanstvo! Potom aj ten zmysel života musí byť taký,ak to tak praktizujeme ,ako píšeš.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                             
Jednoznačne,.......asketizmus, je pohanská filozofia, ktorá propaguje prísne odriekavý spôsob života. Apoštol Pavol chcel kresťanov v Kolosách varovať pred týmto nesprávnym názorom. Citujem jeho slová:
"Práve tieto veci majú naozaj zdanie múdrosti v samoľúbom spôsobe uctievania a [zdanlivej] pokore, prísnom zaobchodení s telom, ale nemajú hodnotu v boji proti uspokojovaniu tela." Kolosanom 2:23

Teda, ......"prísne zaobchádzanie s telom",......nemá žiadnu "hodnotu",....ale Pavol poukazuje ,že práve naopak. Tým sa iba vzďaľujeme od Boha, a sme nerozumní!
Utrpenie samo o sebe, nemá žiadny prospešný význam! Jedine vtedy môže mať istý význam/ako si aj napísal/,.....ak to nejako človeka posunie k Bohu, tak že daný človek/v chorobe/ sa zamýšľa nad svojim životom,....začne hľadať Boha,....zmysel života,atď!
To utrpenie ,ktoré má zmysel ,je iba to,.......ak trpíme pre spravodlivosť,pre pravdu,pre Krista! Teda,utrpenie psychický zdravý človek nikdy nevyhľadáva a ani si ho neželá!
A choroba nám spôsobuje utrpenie, ale opäť rozumný človek sa z toho neteší, a hľadá spôsob ako sa uzdraviť,ak je taká možnosť! A je zrejme/ale musím to povedať/,že Boh nespôsobuje ani choroby,ani smrť! A určite to nie je Božím "ovocím lásky". To je vtedy,ak Boh niečo pripustí na jednotlivca/keď ho kázni/ aby sa taký človek naučil niečomu správnemu a opustil nesprávnu cestu,sklon,hriech!
Dejiny RKC poskytujú pokrivený obraz na Boha, práve aj daným asketizmom,.....v ktorom sa vyžívali mnohí takzvaní "svätci" a celé mníšske rády a podobne!
Kresťan má má a musí "milovať aj sám seba", a nie ničiť cenný dar od Boha/telo a život/!
Klein,......pochop, v nepravom náboženstve nemôžeš nikdy nájsť ten pravý zmysel života!

                             

„Kde je ten muž, ktorý sa teší zo života, ktorý dostatočne miluje dni, aby videl, čo je dobré?“ ?(Žalm 34:12)

„Raduj sa, mladý muž [alebo mladá žena], vo svojej mladosti a nech ti tvoje srdce pôsobí dobro v dňoch tvojho mladého veku; a choď po cestách svojho srdca a v tom, čo vidia tvoje oči.“ ?(Kazateľ 11:9)

"Lebo človeku, ktorý je dobrý pred ním, dal múdrosť a poznanie a radovanie". Kazatel 2:26

Apoštol Pavol napísal:...... „Vždy sa radujte.“ ?(1. Tes. 5:16) .....a nie "trpte a vyhľadávajte utrpenie"!
A aj Ježiš to zdôrazňoval! Kresťania nie sú askéti,ani zamračení,ani fanatici,bigotní ľudia ale "šťastný ľud",...."Śťastného Boha"!
                           


23.
označiť príspevok

Klein muž
   21. 2. 2018, 22:39 avatar
Shagara,

Ježiš sa 40 dní postil na púšti.

Ježiš povedal apoštolom, keď v jeho mene nedokázali vyhnať démona z človeka, že takýto typ posadnutia sa dá vyliečiť len modlitbou a pôstom.

Ak skrze pôst, že si človek odopiera jedlo a tým cíti hlad teda trpí, dokáže uzdraviť iného človeka, tak potom každé utrpenie, ktoré človek zažíva môže obetovať za iných.

Vedome si spôsobovať utrpenie a hazardovať so svojim životom a zdravím je jedna vec, a obetovať, čas, záľuby, chorobu, dokonca aj smútok, dokonca aj svoje pochybnosti vo viere je Božia vôľa.

Boh skrze utrpenie a smrť, ktorá je príčinou hriechu a diabla spasil ľudstvo.

Boh kresťanov je Bohom metamorfóz. Odovzdaj mu svoj hnev a získaš pokoj, daj mu svoj smútok a získaš radosť...

Nech ti slová apoštola Pavla ukážu Božiu vôľu:

Teraz sa radujem v utrpeniach pre vás a na vlastnom tele dopĺňam to, čo chýba Kristovmu utrpeniu pre jeho telo, ktorým je Cirkev.


24.
označiť príspevok

Klein muž
   21. 2. 2018, 22:53 avatar
Ak trpíš lebo trpíš, si nešťastný a tvoje utrpenie je zbytočné.
Ak trpíš z lásky, si šťastný a tvoje utrpenie má zmysel.

Ak chodíš do fitka, cvicíč a dvíhaš ťažké činky, stojí ťa to nesmierne veľkú námahu a utrpenie ale nerobíš to preto, že si masochista ale preto lebo chceš mať dobrú postavu.

Ak študuješ, hodiny a hodiny sa trápiš nad knihami tak preto, lebo chces spraviť vysokú školu a mať diplom.

Ak si na smrteľnej posteli, trpíš a svoje utrpenie zjednotíš s Kristom na spásu duší a na obrátenie hriešnikov, toľko ľudí, ktorí by sa v opačnom prípade nikdy neobrátili k Bohu sa zachráni, že ty si to ani nedokážeš predstaviť...

To ako démoni útočili na Pátra Pia celý jeho život od detstva si môžeš prečítať.
Vraveli mu: Prestaň nám kradnúť duše a my ti dáme pokoj.

Na svete je vojna. Medzi Ženou a jej potomstvom a medzi diablom a jeho potomstvom. Túto vojnu vyhlásil Boh.
Kto je na strane Ježiša Krista a jeho Svätej Matky, dostáva zbrane. Modlitba, obeta a pôst.
Týmto zbraňami môžeš doslova ukradnúť diablovi človeka, ktorého on kradne Kristovi cez pokúšanie k hriechu....
Preto Ježiš vraví: Modlite sa aby ste nepodľahli pokušeniu! A ako málo ľudí sa modli na tento úmysel.


40.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 2. 2018, 00:38 avatar
24,....tvoj pohľad na šťastie a utrpenie neberiem. Je to choré a uletené. Sorry!
Aj ja som trpel kvôli "láske",....ale nebol som šťastný! Ak ťa príklad podvedie žena,budeš šťastný? Asi sotva!
Strielaš ,dve na tri ,Klein. Nežijeme v stredoveku ale v 21 storočí!
Pátra Pia som čítal a čo som tvrdil je pravda. Za jeho "zázrakmi" stál istotne ten zlý! Ak bude čas, poukážem na to,z jeho životopisu!
A "žena" zo Zjavenia a ani z iných častí Písma nie je Mária,....to som už dokazoval Písmom!
Napríklad.......v 54. kapitole Izaiáša je Jeruzalem v tejto kapitole oslovovaný ako neplodná žena, ktorá má zažiť veľkú radosť z toho, že bude mať množstvo detí.
A daľšia žena....... "Jeruzalem hore je slobodný, a on je našou matkou.“ — Galaťanom 4:26.
A "žena" z 1 Mojž.3:15 = Božia ,nebeská organizácia jeho duchovných tvorov.
Aj "Žena" z Izaiáša 60:1–3 je Sion, čiže Jehovova nebeská organizácia duchovných tvorov.
Izaiáš 54:5,........."5 „Lebo tvoj Vznešený Tvorca je tvojím manželským vlastníkom".....a táto žena poukazuje aj na Zjavenie,ale Mária to nie je!
„Skôr ako upadla do pôrodných bolestí, porodila. Skôr ako mohli na ňu prísť pôrodné kŕče, vydala zo seba dieťa mužského rodu. Kto počul o niečom takom? Kto videl také veci? Či sa narodí krajina s pôrodnými bolesťami za jeden deň? Alebo sa zrodí národ naraz? Lebo Sion upadol do pôrodných bolestí a aj porodil svojich synov.“ ?(Izaiáš 66:7, 8)
Tieto slová sa prvý raz vzrušujúcim spôsobom spĺňajú na Židoch zajatých v Babylone. Sion, čiže Jeruzalem, je tu opäť zobrazený ako žena, ktorá teraz zažíva nezvyčajný pôrod!

Zrod v ......... Zjavení 12:1, 2, 5. V 12. kapitole Zjavenia...... ‚syn, dieťa mužského rodu‘ ......znázorňuje mesiášske Kráľovstvo, ktoré začalo pôsobiť v roku 1914. Ale tou ženou nie je Mária, ale opäť Božia organizácia duchovných tvorov!


50.
označiť príspevok

Lemmy muž
   22. 2. 2018, 14:36 avatar
K: Túto vojnu vyhlásil Boh.

Teraz si v podstate povedal, že boh, v ktorého veríš, je najväčší vojnový zločinec.


25.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 2. 2018, 23:00 avatar
1,.....a v konečnom dôsledku aj táto tvoja interpretácia Pavlových slov je nešťastná a nesprávna. Aj preto mnohí majú takú "záľubu v utrpení"! Citujem ťa:....." Pripája sa k vám svojím utrpením a vy - ako obeť - musíte doplniť za vašich bratov a sestry to, čo chýba Kristovmu utrpeniu."
Na Kristovom utrpení nič nechýba a netreba ho nijak dopĺňať v zmysle tom,ako ho chápe RKC a ty!
Pavol tým myslel úplne niečo iné,a z kontextu to aj vyplýva. Ale to by sme museli aspoň trošku premýšľať! A to mnohým nehrozí! Len opakujú citácie svojich slepých pastierov,vodcov!


35.
označiť príspevok

Klein muž
   22. 2. 2018, 00:12 avatar
Shagara,

My katolíci vieme, že Kristovmu utrpeniu nechýbalo nič.
A že Pavol nám chcel povedať že ide o pripojenie svojho utrpenia ku Kristovmu a vtedy má vykupiteľskú hodnotu lebo naše utrpenie je samo o sebe ničím.

Ale kto miluje Boha, všetko slúži na dobré...

A ak Ježiš urobil pre mňa to, že sa pre moje dobro dokázal nechať zbičovať, tŕnim korunovať a ukrižovať, tak verím že ak na mňa on zošle utrpenie, buď ho pretrpím bez zmyslu alebo si spomeniem na Kristove slová:

Čokoľvek ste urobili jednému s týchto mojich najmenších, mne ste to urobili....

Tak ak svoje utrpenie človek zjednotí s Kristovym a obetuje to Bohu Otcovi za spásu duší, už nežije on ale Kristus žije v ňom.

On je vinič a my sme ratolesti.
Ty musíš byť Kristovym odrazom ak hovoríš že on je tvoj učiteľ a ty jeho učeník a že ho nasleduješ....

V biblií sa dočítaš, že stačí ak je žiak ako jeho učiteľ.


37.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 2. 2018, 00:19 avatar
35,.......Ježišova obeť/utrpenie/ bola dokonalá! O tom niet pochyb. A naše utrpenie má zmysel len vtedy,ak trpíme pre Krista,pre pravdu, pre spravodlivosť!
Teda ,nie preto,že mám chorobu,....alebo že si opili sadnem za volant a spôsobím si problémy,....alebo ,že vyhľadávam utrpenie a obliekam si "drsnú košeľu" alebo si dávam orechové škrupiny do postele,ako niektoré "sväté mníšky"!
Teda, katolícky asketizmus je niečo neprirodzené a zlé!


41.
označiť príspevok

Klein muž
   22. 2. 2018, 00:47 avatar
Ježiš vzal na seba naše choroby a hriechy.
On nás vyzýva aby sme my vzali na seba jeho jarmo....

Vezmite na seba moje jarmo a učte sa odo mňa, lebo som tichý a pokorný srdcom, a nájdete odpočinutie pre svoje duše. Veď moje jarmo je príjemné a bremeno ľahké.

Ježiš nám týmto hovorí, aby sme vzali na seba Jeho utrpenie. Jarmo je v lepšom preklade trápením.

Tým nám hovorí, že ak trpíme s ním tak je to príjemné, lebo je to z lásky.
A kto trpí ďaleko od Krista sám so sebou tak pre toho sú to muky...

Už to chápeš?
Chceš nasledovať toho chlapa, čo sa dobrovoľne stal synom ženy, ktorá nemala kde porodiť, tak musela ísť do maštale alebo nie?

ežiš Kristus sa dobrovoľne stal synom ženy, ktorá nemala kde porodiť, tak musela ísť do maštale.
A nemal ani kam hlavu zložiť keď chcel spať....
Ježiš nám tým chcel niečo povedať. Zamysli sa.


44.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 2. 2018, 13:45 avatar
41,.....V poriadku. Ale kresťania to "utrpenie" nevyhľadávajú! Ono je súčasťou ich postoja/kresťanského/ a dané utrpenie prichádza prirodzene,ak trebárs nejakí vládcovia začnú prenasledovať ich postoj, a napádať ich presvedčenie.
Pekný príklad je z 1 storočia! Kresťanov prenasledovali cisári Ríma,židia/náboženskí vodcovia/ a vôbec svet,.....pretože nerozumeli ich presvedčeniu a ich uctievanie považovali za "zvrátenú poveru"/sektu/.
Aj Ježiš trpel,ale on to utrpenie nevyhľadával,prišlo spontánne s tým,ako sa vyhlasoval za mesiáša a kvôli tomu ,že sa zastával pravdy ,ktorú hlásal a usvedčoval náboženských vodcov Izraela z pokrytectva!
Ale ty si písal o tom,že kresťania sa majú tešiť keď trpia,a aj z choroby a z nešťastnej lásky a podobne.
Ježiš opakovane povedal,že "Kresťania sa majú radovať,radovať"!
Príklad zo súčasnosti......JS trpia preto,že iná náboženská skupina/pravoslávie/vyvíjala nátlak na vládu s ktorou ôduchovne smilní" a tak JS boli v Rusku zakázaní a sú prenasledovaní,zatváraní,pália sa im domy a podobne!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A ktomu záveru,.........Ak Ježiš "nemal kde spať",......"narodil sa v maštali",......"chodil pešo,na oslíkovi",a podobne,.......prečo to RKC nenasleduje?
Prečo ona spí v palácoch,v baldachíne, a vozí sa v limuzínach,papamobile a podobne!????
Trpieť majú ovečky a oni si užívajú ? Nie je to pomýlené?


46.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   22. 2. 2018, 14:11 avatar
Nič v zlom Shagara, ale k tomu zaveru: aj vasi sefovia neziju v nejakých skromných podmienkach , maju okolo seba ludi ktorí ich obskakujú, jazdia na luxusných auta, lietaju 1. triedou a to vsetko za vase peniazky ..   Ale to je normalne v kazdej organizacii , ze tí na vrchole si uzivaju a tí podriadení ich financuju..


51.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 2. 2018, 14:37 avatar
46,.......žiť v štandardných bytoch,domoch,......a v paláci ja vnímam ako rozdiel a nebotyčný!
A viem,že nejazdia na felícií,....ale určite autá za milióny a za tisíce eur sú opäť rozdielne!
A viem,že žijú v skromných podmienkach. Ak tým myslíme trebárs aj pekné,nové,moderné bývanie bez luxusu,obsluhy,stráže,, Môžeš sa prihlásiť na prehliadku aj takýchto priestorov/okrem iných/, na stránke JW.ORG.
Viem,že mnohí radoví svedkovia/solventní/ žijú v lepších podmienkach.
A máš pravdu......je to normálne v každej organizácií,ale predsa u mnohých už ide o nadštandard!


53.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   22. 2. 2018, 14:46 avatar
Bol si v USA? Ja áno a je to pekný nadštandard a funguje tam aj obsluha, aj ochranka .. ale lepsie je raz vidieť ako 100x pocut tak ak mas moznost chod sa sam presvedciť.. aj ked ja som bol este v starých budovach pred pár rokmi.. Alebo taký vasi cestujuci dozorcovia - byt, auto, vsetky vydavky im hradite vy . Hmmma ze vraj Pavol ich vzorom...?! Chudák, on pracoval aj v noci  


55.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 2. 2018, 17:39 avatar
53,......tak vieš veľký prd. Ten akože "nadštandard" je len tvoja ilúzia, a možno ani nie,ak bývaš v nejakej chatrči. Samozrejme,je tam aj "obsluha" ale nie typu Vatikánu,....a je tam aj "ochranka" ale nie typu Švajčiarskej gardy. Samozrejme, to,že vždy všetko preexponuješ mi vždy vadilo a vadí! A je to tam pre istý účel, a aj kvôli tým prehliadkam a inému!
Napríklad ,takí cestujúci dozorcovia! Majú síce auto, a má hodnotu možno 10-13 eur,ako bežné autá,ale ich život zväčša pozostáva zo spania u bratov v jednej izbe, pri ich službe a obchádzaní zborov/ a z dennej réžie!
Alebo spia v izbe pre dozorcov ,ktoré sú niekde na sálach kráľovstva! A to sú viac ako skromné podmienky!
Poznám aj dané "byty" a mnohí ich ani nemajú! Vychádzam aj zo skúsenosti našich dozorcov,čo osobne poznám.
Mnohé byty/ak ide o našich,slovákov/,tak sú ich domy,ktoré osobne postavili,alebo kúpili.
A Pavol počas svojej služby pracoval len minimálne a bol tiež odkázaný na dari iných.
Tak aj mnohí z predstavenstva JS pracovali a len istý čas boli tými,čo žili z práce iných. Príklad,brata čo celý život pracoval a v čase dôchodku už bol členom vedúceho zboru!
Samozrejme,ako vždy.....samé polopravdy! Je iba jeden záznam o tom ako pracoval! Misionári všeobecne nikde nepracujú ,a to nielen u JS!
Johny,....ak sa ty budeš zameriavať len na zlé veci,chyby a nedokonalosť ľudí,a prekrúcať fakty,....tak to samozrejme aj vždy nájdeš. Ale uniká ti to hlavné! A na to asi ty nikdy neprídeš!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                           

Povedz mi,ty ako zástanca pravdy a ten kto vníma veci v správnom svetle,..........kto je potom tým pravým?.....kto dnes koná ako pravý kresťan a má Božie schválenie?...........kto dnes učí pravdu?........kto podla nej aj žije? ..........a kto má tvoje schválenie ,lebo koná správne?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ak to nevieš, tak je zrejme,že si len tým čo rúca ,špiní a nevie kam sa zaradiť!


56.
označiť príspevok

kntsz muž
   23. 2. 2018, 22:39 avatar
1- Klein-
gratulujem!
Keď som zbadal ten dlhý príspevok, vôbec sa mi do jeho čítania nechcelo.
Zvládol som to a znovu: Gratulujem!
Sám si dospel k poznaniu, ku ktorému sa ja dostávam štúdiom. Síce bez veľkého utrpenia, ale dostávam.
Ty si dospel k poznaniu vlastným životom a vyslovil si ho s plnou mravnosťou..
Nemá to chybu.
Neodpustím si však poznámku:
Nepúšťaj sa do diskusie s Lemmym či Shagarom ako to robíš nižšie. Zasviňujú ti tvoj mozog povrchnými demagógiami a zvrhlosťou. Do tvojho štádia poznania sa nikdy nedostanú, leda ak by boli Bohom osvietení, čo sa zatiaľ iste nekonalo.
Súhlasí Klein


58.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 2. 2018, 00:12 avatar
Klein, dal si mu súhlas, takže skúste obaja povedať, kde som napísal demagógiu. To, že si namýšľate, že zasviňujem Kleinovi mozog, je možno dané tým, že diskutujem so sviniarmi. Napríklad rodičia kntsz v detstve takto zasviňovali kntsz mozog informáciami ako napríklad, že 1 + 1 = 2. Nehorázne, čoho sa jeho rodičia dopustili. Inak, som veľmi rád, že do takého štádia sa nedostanem, lebo ani nemám záujem byť naivným, slepým, neskeptickým, a teda nerozumným človekom.


59.
označiť príspevok

kntsz muž
   24. 2. 2018, 10:45 avatar
58-
Lemmy-
možno to vyznieva tvrdšie, ale celý humanizmus považujem za demagógiu.
Mne to pripadá napr. ako skladanie opernej skladby.
Keď nemáš prvotnú víziu - cit - prežívanie, ktoré ťa presahuje a ktoré do nej vkladáš, tak nič poriadné nezložíš.
Môžeš síce mať aj sluch, dokázať radiť tóny, aby to nebolo falošné, môžeš uplatňovať spústu zákonitosti, ktoré si pre účel skladania vytvoríš, ale výsledok bude obmedzený a aj keď sa ti niečo podarí, po jednom vypočutí jej bude mať poslucháč dosť.
Takýto nejaký rozdiel je medzi autentičnosťou pochádzajúcou z duchovna, ktoré človeka presahuje a človečenským demagogickým klamom.


60.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 2. 2018, 13:35 avatar
Kntsz, ale s tebou lomcujú len pocity. Ty máš taký bludný dojem, že humanizmus považuješ za demagógiu. Si namyslený, lebo si namýšľaš, že ty myslíš nejako duchovne, ale psychiatri tvoje názory opisujú inými slovami.

Cit, je prvotná signálna sústava, ktorú sme zdedili po predkoch, ktoré sa viac podobali opiciam ako dnešným ľuďom.

Adam Roman: Pôvod morálneho cítenia vidím v rodičovských inštinktoch, ktoré sme zdedili od zvieracích predkov a ktoré sa v ľudskej spoločnosti ďalej rozvíjajú výchovným pôsobením od raného detstva, verbalizáciou čoho vznikajú morálne „zásady“. adam.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


62.
označiť príspevok

kntsz muž
   24. 2. 2018, 14:39 avatar
Lemmy - nie som namyslený, to iba ty si v inej rovine vnímania. Možno mnohému čo píšem nerozumieš a preto si myslíš, že sa povyšujem.
Ak by bolo pravdou to čo píšeš o rodičoch, tak dobrí rodičia budú mať iba dobré deti a zlí iba zlé.
Tak to samozrejme nie je.
To, s čím sa človek rodí, nie sú iba biologické gény.
Mimo tejto biologickej línie existuje vedomá pamäť "Já" celého súcna - alebo vedomá pamäť Stvoriteľa.
Tento rozhodujúci fakt je prvotný a ovplyvňuje nás podľa zákonitostí, ktoré môžeme tušiť, ale nevieme o nich prakticky nič.
Morálne zásady si človek môže pre seba ad hoc vytvárať. Nad touto ľudskou tvorbou však "kraľuje" mravnosť, Slobodná vôľa so svedomím, ktoré sú prepojené na Stvoriteľa a toto sa tiahne celými dejinami ľudstva.
Ak by ľudstvo nestrácalo čas a energiu matériou a venovalo sa viacej skúmaniu Duchovna, by sme iste boli múdrejší. Takto sa človek dostal iba do pozície vlastnenia čo najviacej matérie a hlavne aspoň o niečo viacej ako sused.
Humanizmus, nech akokoľvek šľachetne znie tento slovný pojem, smeruje do prázdna, bludných ciest na konci ktorých vraj na vrchole, z ničoho nič začne človek vraždiť len preto, že ho vylúčili zo školy, alebo ho nechala frajerka.


63.
označiť príspevok

Lemmy muž
   25. 2. 2018, 13:12 avatar
Predsa mám pravdu, že si namyslený. Veď čítaj tie nezmysly po sebe: Humanizmus, nech akokoľvek šľachetne znie tento slovný pojem, smeruje do prázdna, bludných ciest na konci ktorých vraj na vrchole, z ničoho nič začne človek vraždiť len preto, že ho vylúčili zo školy, alebo ho nechala frajerka.   To môže vymyslieť len ozaj zlý a podlý človek. Ohováraš humanizmus bez toho, aby si vedel niečo o ňom. Ja na rozdiel od teba viem o biblii asi viac ako ty, ty naopak si ešte nezavadil o humanizmus, keďže píšeš o humanizme také bludy. 


64.
označiť príspevok

kntsz muž
   25. 2. 2018, 19:40 avatar
63-
vidím, že trafila kosa na kameň a znovu sme v sebe.
Bez zásad (archetypov), s ktorými sa každý človek rodí od vtedy ako bol človek Bohom stvorený, by tvoj humanizmus, ktorý nad všetko nadraďuješ neexistoval. Tieto vrodené archetypy, ktoré si často človek dokáže ochočiť, prišiel zopakovať a aktualizovať Kristus. Ak človek páchal v minulosti zlo - zabíjal, tak to bolo preto, lebo si ad hoc zavádzal humanizmus šitý na to čo potreboval dosiahnuť a je úplne jedno či to stváral človek "veriaci" v Boha, alebo neveriaci.


5.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 2. 2018, 19:39 avatar
K: Nestrácajte radosť, buďte pokojný a dovoľte Bohu robiť tak, ako sa jemu páči.

Napríklad sa mu páči naložiť človeku nejakú tú rakovinu, nejaké ťažké ochorenie, aby potom dlhodobo trpel, a nakoniec ho nechá v ťažkých bolestiach umrieť. A bigotní fanatici takému bohu ešte tlieskajú, a sú proti eutanázii.


11.
označiť príspevok

Klein muž
   21. 2. 2018, 20:04 avatar
Ak dostaneš rakovinu a vieš že sa nevyliečiš, máš na výber dve možnosti.

Buď prepadneš zúfalstvu, smútku a depresií.
Alebo si budeš užívať každú poslednú chvílu života.
Alebo ti to je jedno a vôbec ťa netrápi že zomrieš.

Ale prídu metastázy a neskutočné bolesti. Ty nebudeš môcť robiť nič, len ležať a cítiť nonstop utrpenie.

Buď sa rozhodneš zabiť, aby si to utrpenie ukončil, alebo budeš trpieť ale v tomto utrpení nebudeš vidieť nič len pocit


12.
označiť príspevok

Klein muž
   21. 2. 2018, 20:12 avatar
len pocit, ktorý budeš cítiť až do smrti.

Alebo toto utrpenie príjmeš, nebudeš proti nemu bojovať ako proti niečomu čo ti robí zle, ale ako niečo, čo má svoj zmysel a dôvod. Ak matka, ktorá obetuje čas, peniaze, energiu a spánok preto lebo to je pre jej deti,
možno existuje logika aj v tomto a ja svojim utrpením, môžem pomôcť svojim blížnym.
Že utrpenie a túžba vidieť iných šťastných, ktorá vyústi do modlitby pri slovách lekára, že už mu nemožno pomôcť sa dá zjednotiť pre nejaký účel.

Mnohí ľudia, keby nedostali chorobu, nezačali sa zamýšlať nad dôvodom života a len bezmyšlienkovito chodili do práce a roky im ubiehali ako voda. A až vďaka chorobe začali rozmýšlať, načo bolo toto všetko dobré. A choroba naučí človeka, ktorý ju príjme ako dôvod na zamyslenie : vážiť si veci, ktoré považoval za samozrejmé, naučí človeka pokore, trpezlivosti a podobne...
A ten kto ju nepríjme ako dôvod a bude v nej vidieť len bolesť, ktorá ho obmedzuje, tak tento človek bude podráždený, zúfalý a zatrpknutý...

Zamysli sa, čo som napísal....


61.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 2. 2018, 13:37 avatar
Klein: Mnohí ľudia, keby nedostali chorobu, nezačali sa zamýšlať nad dôvodom života a len bezmyšlienkovito chodili do práce a roky im ubiehali ako voda. A až vďaka chorobe začali rozmýšlať, načo bolo toto všetko dobré.

Dobré to bolo napríklad na to, že m u bola udelená významná cena, Nobelova cena, že vynašiel nové lieky, že prišiel na nový operačný spôsob.


7.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 2. 2018, 19:41 avatar
K: Pripája sa k vám svojím utrpením a vy - ako obeť - musíte doplniť za vašich bratov a sestry to, čo chýba Kristovmu utrpeniu. Nech vás uteší myšlienka, že v tejto agónii nie ste sami, ale že máte dobrého spoločníka.

Aha, čiže Ježiš, alebo boh, mal v nacistických koncentračných táboroch smrti dobrých spoločníkov, ktorí sa starali o utrpenie miliónov ľudí. Ďakujem, nechcem!!!


8.
označiť príspevok

Klein muž
   21. 2. 2018, 19:54 avatar
Utrpenie je fakt, ktorý je súčasťou života človeka.
A slová Pátra Pia v celom kontexte hovoria o dôvode a príčine utrpenia a o spôsobe ako prijať a pochopiť utrpenie, ktoré každý človek v priebehu svojho života až do smrti zažíva.

Ak príjmem utrpenie ako sebazničujúce, tak bude dôvodom môjho zničenia.
Ak matka bude mať tri zamestnania, aby uživila deti, po práci unavená sa im bude venovať a ráno nevyspatá ich odnesie do školy, tak je to preto, lebo ich miluje a toto jej utrpenie je v prospech jej detí. Toto utrpenie je obeta lásky pre dobro iných.

Ty si napísal len časť toho citátu, vytrhol ho z kontextu a na základe toho si vytvoril vlastný výklad. Tak ako si mnohí vykladajú aj bibliu.


9.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   21. 2. 2018, 19:56 avatar
Utrpenie je nahodou fajn

Ak ma clovek chut ci volu, tak mu utrpenie dopomoze k poznaniu

Lebo aj vsetko zle je na nieco dobre

Ak ak clovek chce tak sa z utrpenia pouci
Súhlasí Klein


10.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 2. 2018, 19:57 avatar
Utrpenie je fakt. Vďaka bohu za bolesti, za to dlhé trápenie a mučenie, vďaka bohu za nacistické koncentračné tábory smrti, vďaka bohu za vojny, za tie dokaličené, zmrzačené telá, za úmrtia malých detí… vďaka. Ale ja nie som nábožný, preto neďakujem!!!


13.
označiť príspevok

Klein muž
   21. 2. 2018, 20:25 avatar
Je utrpenie, ktoré na človeka zošle Boh, a utrpenie, ktoré si ľudia spôsobujú sami. Boh ľudí neobmedzuje v ničom, možu si robiť čo chcú, majú slobodnú vôľu.
V živote bolo, je a aj bude vždy isté, že človek sa narodí, zažíva radosti aj utrpenie a zomrie.
Niekto je celý život zdravý, užíva si život a zomrie bez bolesti v spánku....
A niekto iný celý život trpí, narodí sa ako chudobný, do toho choroby a niekto iný ho potom zabije...

Môžeš si povedať, že Boh neexistuje alebo že Boh je zlý a nespravodlivý.

Faktom je, že utrpenie existuje a je na tebe, ako sa k nemu zachováš. Či ako cestu k tomu ako sa stať lepším človekom, alebo uveríš, že skrze svoje utrpenie, môžeš pomôcť iným tak ako skrze modlitbu, že to všetko má zmysel, že svoje utrpenie môžem Bohu obetovať pre dobro iných...
Alebo utrpenie zmysel nemá, je len preto aby som trpel...

V prvom prípade je tvoje utrpenie cestou k niečomu, dáva ti nádej a radosť, dáva ti zmysel a dáva ti trpezlivosť vytrvať...
V druhom prípade ťa vedie k bezzmyselnosti života, k zúfalstvu, smútku, uzavretiu sa do seba....

Je na tebe, čo si zvolíš, si slobodný.


14.
označiť príspevok

Klein muž
   21. 2. 2018, 21:34 avatar
Znie hrozne v očiach veriaceho človeka čo teraz napíšem aj keď to nie je tak ako to myslím.

To či Boh existuje alebo nie sa dokázať nedá. A nezáleží na pravde či Boh existuje alebo nie.

Záleží na tom či sa človek rozhodne byť šťastný alebo nie.

A toto sa pýtam teba Lemmy, ak náhodou rakovinu dostaneš, budeš veľmi trpieť , budeš vedieť, že budeš veľmi trpieť až do smrti.

Predstav si, že ležiš, vieš, že ti zostáva mesiac života a vieš, že bolesti neustúpia.

Ja sa ťa v tejto chvíli, vo chvíli trpiaceho a zomierajúceho človeka pýtam jednu otázku.

Chceš byť šťastný?

Táto otázka absolútne odporuje logike a mysleniu tohto sveta.
Ale ja ti vravím, že ty si sa nenarodil preto, aby si šťastný nebol ale aby si bol šťastný.
Tak ako je možné že trpíš?
Nie je to preto, že trpíš ale pre tvoje stanovisko, aké si zaujal k svojmu utrpeniu.
Buď zmeniš svoje myslenie alebo zostaneš tak ako si, ako obyčajný bezmocný a opustený chudák...
Ja ti hovorím, že ten koho považujú ľudia za najväčšieho chudáka a ľutujú ho, môže byť v skutočnosti ten najväčší hrdina zo všetkých. Lebo iný človek by už dávno zomrel pre tú hroznú bezmocnosť, ktorá žije v srdci trpiaceho a každým dňom rastie.
A niekto iný napriek utrpeniu a vďaka utrpeniu ešte zázrakom stále žije lebo verí, že to má svoj zmysel a ten zmysel musí byť nesmierne dôležitý ak ho napĺňa takým odhodlaním a zároveň radosťou.
Lebo tento človek svoje utrpenie obetoval za spásu iných ľudí. Lebo tento človek verí, že vďaka jeho utrpeniu, aj jeho deti, ktoré sú odporné egoistické sviňe, ktoré v Boha neveria sa môžu zmeniť a môžu byť s ním jedného dňa v nebi... A čím je utrpenie väčšie, tým je väčšia radosť a túžba po dobre jeho detí. A on vie, že v tomto utrpení nie je sám. Lebo Ježiš zaňho urobil to isté, a on spolu s Ježišom robí toto isté pre iných....

Toto je kresťanstvo. Toto je cesta. Cesta ktorá je úzka a je mnoho ľudí, ktorí ju nachádzajú...

Len kresťanstvo je cesta ku šťastiu bez ohľadu na utrpenie a smrť, žiadne iné náboženstvo niečo takého neponúka.

Len kresťanstvo je tak šialené, že ak sa zamyslím čomu vlastne verím, v očiach iných musím byť totálny blázon.

A kresťania by si mali uvedomiť, že nazvať sa učeníkom Ježiša Krista a prijať Kristovo pozvanie, keď vám hovorí : Nasleduj ma, znamená trpieť.
Zrieknuť sa seba samého, mnohých radostí, ktoré život ponúka a hľadieť na ukrižovaného z vedomím, že možno túto najvyššiu obetu bude požadovať aj odo mňa, znamená že kresťanstvo a utrpenie z lásky je nerozlučne spojené.

Mnohí kresťania hľadia na vzkrieseného a osláveného Krista, ktorý sedí po pravici Otca. A tohto Krista nasledujú.
Ja hľadím na ukrižovaného a trpiaceho Krista, ktorý to robí pre mňa a ja to robím preňho lebo on naďalej žije v každom trpiacom človeku...
A dokým budem žiť, dokým bude ľudstvo trvať, dovtedy bude pred mojimi očami Kristus na kríži.

Oslávený Kristus, Kráľ všetkých národov sa mi zjaví pred očami, keď utrpenie ľudí navždy skončí.
Vtedy bude čas na oslavu.


21.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 2. 2018, 22:34 avatar
14,.....to,že Boh existuje sa dá a veľmi ľahko! A Boh to sám aj tvrdí opakovane v Písme! Teda ,opäť nevravíš pravdu!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
„Jeho [Božie] neviditeľné vlastnosti vidno zreteľne od stvorenia sveta, lebo ich možno vnímať z vytvorených vecí, dokonca jeho večnú moc a Božstvo, takže sú bez ospravedlnenia.“ ?(Rimanom 1:20)

„Nebesia oznamujú Božiu slávu a priestor rozpráva o diele jeho rúk. Do celej zeme vyšla ich merná šnúra a až po najvzdialenejší koniec úrodnej zeme ich výroky.“ — Žalm 19:1, 4.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

„Neviem si predstaviť vesmír a život človeka bez inteligentného začiatku, bez zdroja duchovného ‚tepla‘, ktoré presahuje hranice hmotného sveta a nepodlieha jeho zákonom.“ — ANDREJ DMITRIJEVIČ SACHAROV, JADROVÝ FYZIK, RUSKO

„Vo svete živých organizmov jasne vidno poriadok. Zaviedla ho nejaká vyššia Sila, ktorú ja osobne nazývam Boh. V tom sa viera zhoduje s vedeckou pravdou. Vôbec jej neprotirečí, ale dopĺňa ju a umožňuje jednoduchšie pochopenie nášho vesmíru.“ — JEAN DORST, BIOLÓG, FRANCÚZSKO

Teda tí, sú bez "ospravedlnenia", ktorí to trebárs nevnímajú zo stvorenstva,ktoré to dokazuje ,a to veľmi spoľahlivo.
Navyše ak máme ešte biblické poznanie a osobnú skúsenosť ,tak dôkazov je neúrekom!


48.
označiť príspevok

Lemmy muž
   22. 2. 2018, 14:32 avatar
K: A toto sa pýtam teba Lemmy, ak náhodou rakovinu dostaneš, budeš veľmi trpieť , budeš vedieť, že budeš veľmi trpieť až do smrti.

Iste, je to jeden z dôvodov, prečo nebyť nábožným. Múdry človek nepodľahne falošným náboženským ilúziám. Samozrejme, tebe to neberiem, ty si ži s tými ilúziami, a pokojne buď aj na ne hrdý. V tom sa odlišujeme, že mňa urážajú také idiotizmy, aké tu predvádzaš. Aj keď chápem, že ty ich pre svoj život považuješ za správne.


57.
označiť príspevok

kntsz muž
   23. 2. 2018, 22:58 avatar
14-
je to tak ako píšeš.
Ja iba doplním, že náš život v tomto (hmotne energetickom svete) je s nulovým časom oproti večnost,i do ktorej sa každý dostáva po svojej smrti.
Mimo priestoročas totiž žiaden čas neexistuje.
Jestvuje iba večnosť.
Aká tá večnosť pre nás a našich blízkych bude, však závisí od nášho života tuná.


20.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 2. 2018, 22:26 avatar
10,....za to nemôže Boh ,....a Klein nepíše podla pravdy Božieho slova!
Môžu za to tí,....čo sa prepožičali tomuto týraniu,mrzačeniu a zabíjaniu a potom sa hrdili ,že akí sú kresťania! 
ROZLIŠUJ,..... 


27.
označiť príspevok

Klein muž
   21. 2. 2018, 23:22 avatar
Shagara, napísal som, že nezáleži na tom či Boh existuje alebo nie, nie preto, že by to bola pravda....
ale preto, že ma k tomu vedie biblia...

Apoštol v biblií jasne písal, že keď chcel získať pre Krista pohanov, stal sa jedným z nich.

Ak som chcel získať pre Krista ateistu, nemôžem mu rozprávať o Bohu, keďže on v neho neverí...

Preto som napísal, že najdôležitejšie je aby bol človek šťastný...
A poukázal som, že človek môže byť šťastný aj v čase umierania.
Opýtal som sa či šťastný chce byť, lebo byť šťastný je rozhodnutie.
Ak sa rozhodnem byť šťastný ale umieram a trpím, tak jediná cesta je aby som utrpenie prijal, a obetoval ho za svojich blížnych a za ich spásu.

Ty dokazuješ Boha tak, že ako prvé začneš hovoriť a tým dosiahneš presný opak, toho čo chceš.
Ja som začal od konca a a Boh je to posledné čo spomeniem.

Lebo hladný človek sa chce najskôr najesť až potom počúvať rozprávanie.
Človek najskôr musí vedieť že že existuje šťastie, že existuje hlad po šťastí, že existuje cesta ku šťastiu, že pre tú cestu sa musí človek rozhodnúť a odpovedať si či po nej pôjde a že tou cestou je Boh...

Ty len rozprávaš, kopíruješ biblické citáty.
O čo ti ide, aby človek uveril v Boha alebo aby zmenil svoj život...

Aj diabol veri v Boha a čo z toho keď nie je šťastný.


30.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 2. 2018, 23:45 avatar
27,....máš dojem ,že tí matrikoví kresťania okolo teba sú šťastní a že našli skutočný zmysel života?
A ten úvod som nepochopil ani teraz! Nerozumiem,čo tým myslíš? Ale písal si úplne niečo iné!
Tiež tvoj výklad Pavlovho prispôsobovania je nesprávny. Aj ja stretám ateistov, a mnohí prijali vieru v Boha,ak sa oboznámili s faktami,s písmom a podobne.
A svoje utrpenie "v čase umierania" nemôžeš za nikoho obetovať, a nechápem ako,a čo sa tým dosiahne? Boh nič také nechce a to ,čo je v jeho očiach hodnotné,je to,.....že človeku sa pomáha tak,že ho vedieš k Bohu,dávaš svojim životom dobrý príklad a podobne. Nepleť sem to utrpenie. A správne utrpenie/pre pravdu,Boha-nie ktoré si sami spôsobujeme/ má význam pre Boha,lebo ho teší,ked sme verní aj v skúškach,atd!
Klein,....tvoja predstava "evanjelizácie" je nesprávna, a je poznačená katolicizmom a tým,čo v skutočnosti nepomáha.
Samozrejme,treba používať rozlišovaciu schopnosť a podobne, ale určite u nás "Boh nie je až na konci". Evanjelizácia nie je charita!
A ak niekto nepozná Boha,nemá presné poznanie,tak nemôže vedieť čo je šťastie. Teda,tvoje poradie:..."šťastie a až potom Boh" nefunguje a je nesprávne! Celá Biblia o tom svedčí. rád ti to dokážem! Citujem: "Šťastný je ten ,ktorého Bohom je Jehova/Hospodin/"!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Druhá vec je tá,že som ešte z tvojho úvodného príspevku, nespomenul,že sa mýliš aj v tom treste!

Píšeš:......"Ak sa nikto nebude zodpovedať za svoje činy tak neexistuje pravda."
Samozrejme,bude sa každý zodpovedať ,ale úplne inak,ako si to ty myslíš a i RKC. Peklo totiž neexistuje/teda to katolícke,miesto múk/! Pavol píše ,že "Plat za hriech je smrť"!
Teda,....Hitler a aj ten ,čo nespozná,neuverí pravde,Bohu/a môže byť aj dobrý/,rovnako zomrú,a nebudú už žiť!
Peklo,miesto večných múk je vzdialenie sa od Boha, a niečo ,čo Boha uráža a robí z neho kata,tyrana,sadistu!


22.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 2. 2018, 22:36 avatar
8,.....cituj viac Ježiša a Písma! Páter Pio bol mimo pravdu a jeho pseudozázraky sú dielom niekoho iného ,ako pravého Boha!
Rád vysvetlím aj bližšie,.....tak ako aj Máriiné zázraky,zjavenia!


15.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 2. 2018, 21:43 avatar
1,.......spočiatku sa dal tvoj príspevok čítať a páčil sa mi. Ale keď si začal s tou "horiacou zemou" a "utrpením",.....tak som aj ja pocítil súcit. Súcit s tebou,....a to píšem a myslím v dobrom!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Za prvé,...........žiadna zem nezhorí,lebo je to len symbolické vyjadrenie,a to som dokazoval už nespochybniteľne viackrát.
Aj v časoch Izaiáša sa tak dialo,....a bola tam splnená časť Písma o "novej zemi a novom nebi",....ale je každému zrejme,že
v tom čase nezhorela zem a ani nebo,a že nevzniklo doslovne nové nebo a zem!
A to platí aj na druhé splanie Písma. Tieto verše sú obrazným,nie doslovným vyjadrením.
Celý Starý zákon a aj Nový zákon ,poukazuje/okrem neba/ aj na večný život na zemi!
Vyjadrenie Písma,že "zem bude naveky", je časté,a nemôže ho nijaký poctivý študent Písma prehliadnuť!
V Biblii je zaznamenaný sľub: „Ešte chvíľku a zlého už nebude; a určite sa pozrieš na jeho miesto, a jeho nebude. Ale mierni, tí budú vlastniť zem a naozaj nájdu svoje najväčšie potešenie v hojnosti pokoja. Spravodliví budú vlastniť zem a budú na nej bývať navždy.“ ?(Žalm 37:10, 11, 29)
A to potvrdil aj Ježiš u Matúša 5:5!
Skutočný zmysel života Klein nemôže byť založený na klamstve! Pozri a pochopíš-Mat.15:3-9


16.
označiť príspevok

Klein muž
   21. 2. 2018, 21:59 avatar
Vieš čo povedal Ježiš? Toto.
Nebo a zem sa pominú, ale moje slová sa nikdy nepominú.

A vieš čo apoštolovi Jánovi ukázal Ježiš? Ján napísal toto.
Videl som nové nebo a novú zem, lebo prvé nebo a prvá zem sa pominuli a ani mora už niet. A videl som, ako z neba od Boha zostupuje sväté mesto, nový Jeruzalem, pripravené ako nevesta ozdobená pre svojho ženícha.


17.
označiť príspevok

Klein muž
   21. 2. 2018, 22:08 avatar
Blahoslavení tichí, lebo oni budú dedičmi zeme.

Dedičmi novej zeme, ktorá zostúpi z neba ako Nový Jeruzalem ktorému bude kraľovať Ježiš Kristus.

Lebo Ježišovo kráľovstvo nie je z tohto sveta v ktorom my žijeme, ako on sám povedal.


34.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 2. 2018, 00:11 avatar
17,......zem zhorý, a ty píšeš že "dedičmi zeme budú mierni! Tak ako to je?
A čo je ten nový Jeruzalem? Hádam nie doslovný? 
Potom hovoríš,že Ježišovo kráľovstvo nie je z tohto sveta,.....tak čo si mám vybrať?
Kde to potom bude? V nebi? Na zemi? 
Preboha neblúzni Klein! V RKC nikdy pravdu nespoznáš,....a ani tam nenájdeš zmysel života!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                          

„Beda vám, znalci Písma a farizeji, pokrytci,“.......... vyhlasuje Ježiš šesťkrát. Sú pokrytci, lebo ako vysvetľuje,......" zatvárajú nebeské Kráľovstvo pred ľuďmi a tým, ktorí sú na ceste doň, nedovoľujú vojsť. "
Títo pokrytci........" cestujú po mori i po suchej zemi, aby urobili jedného prozelytu, ktorého však urobia hodným večného zničenia.".......po vašom/katolíckom/..."urobia ho hodným pekla dvojnásobne"! Mat.23:13-15,. 23-31

Rozumieš? Ak prijmeš falošné učenie, tak si hodny pekla dvakrát viac ako tí,/slepí pastieri/čo ťa naučia tie bludy!


33.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 2. 2018, 00:03 avatar
16,....no a čo? Viem to,a viem aj ako to je myslené! Pretože Ježiš a Biblia viac hovorí aj o presnom opaku! A čo je teraz pravda? Je Biblia rozporuplná?
Nie! Problém je ten,že Augustín zrušil "zem" a milénium a všetko presmeroval do neba!
Ak máme všetci skončiť v nebi,....načo Boh tvoril miliony rokov potom zem?
Tou skúškou sme mohli prejsť aj v nebi ako anjeli!
Prvotní kresťania a židia verili v pozemský raj! Prečo sa to zmenilo? Zmenil to Boh ,alebo ľudia?
A nepleť sem nový Jeruzalem, nevieš ani čo to je!


19.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 2. 2018, 22:24 avatar
17,....lenže v Písme je stovka textov/celý SZ/ ktorá poukazuje len na novú a spravodlivú zem,pretvorenú na raj, a dokonalých ľudí žijúcich na nej. To bolo pôvodné a nemenné Božie predsavzatie s ľuďmi a so zemou!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Matúš:......"lebo pravdivo vám hovorím, že skôr by sa pominulo nebo a zem, ako by sa pominulo najmenšie písmeno alebo časť písmena zo Zákona a nestalo sa všetko".
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A čo povedal Boh Adamovi a Eve? To,že budú večne na zemi alebo v nebi? A tak Matúš hovorí to,že všetko sa musí naplniť ako Boh chcel. Inak by nebol Všemohúci a satan a hriech by mu zmaril pôvodné predsavzatie. je to možné?

To,čo ty spomínaš,cituješ je úplne niečo iné, a dal si tomu zlý výklad. A uvedom si,že RKC neučí o živote na zemi,lebo zrušila milénium!

Aby si bol v obraze,tak prečítaj si danú tému,hlavne tie biblické texty!......Večný život v nebi,alebo na zemi?#post2


26.
označiť príspevok

Klein muž
   21. 2. 2018, 23:07 avatar
Presne tak Shagara.

V biblií sa píše veľa vecí.

Niekde o tom, že táto zem bude večná a niekde inde že bude zničená a bude stvorená nová.
Niekde o tom, že človek až do posledného súdu spí a inde, že žije až do smrti.

Ak sa mám riadiť tebou, tak časť biblie musím akceptovať a časť biblie ignorovať.
A ak to budem považovať ja od teba, musíš urobiť to isté...

Kto z nás rozhodne kde je pravda?

„Milovaný, toto ti píšem, …aby si vedel, ako si máš počínať v Božom dome, ktorým je Cirkev živého Boha, stĺp a opora pravdy.“(1Tim 3, 14-15)

Apoštol Ján vraví to čo si nedovolil tvrdiť nikto nikdy v celej hisórií ľudstva, že on videl novú zem a nové nebo, lebo staré nebo a stará zem sa pominuli a ani mora už niet.... On videl budúcnosť.

Ak mám uveriť tebe Shagara musel by som žiť do konca života s pocitom neistoty.


31.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 2. 2018, 23:58 avatar
26,....lenže textov o večnej zemi a podobne je asi 100-120 textov a o "zhorenej zemi" jeden text. A ten text podľa kontextu je obrazný! Pretože nikto rozumný,nemôže veriť ,že Boh spáli aj nebo,miesto svojho pobytu! Prečo by to robil?
Čo je na nebi zlé?
A aj iné pravdy sú podložené stovkami,desiatkami textov,ale vy si zoberiete len jeden ,dva texty a na nich staviate svoju "pravdu"!
Teda,nie ja,nie ty rozhoduješ čo je pravda,.....ale biblický,celkový kontext!
A aj židia/vyvolení/ boli "oporou pravdy",keď boli verní,ale potom ich Boh zavrhol,keď si zabili mesiáša!
A Biblia ,Boh hovorí,že ak sa to stalo ím,tak tým druhým/teda aj RKC/ sa to môže stať omnoho ľahšie ak nebudú verní! Pozri,........Mat.24:47-51
A aj Izaiáš videl "novú zem a nebo" a aj sa táto zem a nebo stali v jeho časoch,ale nie tak ako si to myslíš ty-teda doslovne!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
„Hľa, tvorím nové nebesia a novú zem a skoršie veci sa nebudú pripomínať, ani nevstúpia do srdca.“ ?(Izaiáš 65:17)

Tieto slová/obrazné/ sa splnili,ked sa židia vrátili z Babylonskeho zajatia! "Nové nebo" bola nová vláda na čele so Zorobábelom,.....a "nová zem" bol očistený Boží ľud,ktorý sa kajúcne vrátil z daného zajatia,kde boli vzatí pre svoju nevernosť!
A "zem a nebo" ......... "zhoreli" tak,že bol Boží ,neverný ľud/aj vládcovia Jeruzalema/ Nabuchonodozorom zničený, a niektorí odvedení do zajatia,.....


38.
označiť príspevok

Klein muž
   22. 2. 2018, 00:23 avatar
....lebo hľa, ja tvorím nové nebesia a novú zem, na predchádzajúce sa viac nebude spomínať a ani neprídu na myseľ. 18 Tešte sa však a ustavične jasajte nad tým, čo tvorím, lebo pozrite, ja tvorím jasajúci Jeruzalem a radujúci sa ľud v ňom. 19 Jasám v Jeruzaleme a radujem sa medzi jeho ľudom, nebude v ňom viac počuť hlas plaču a kvílenia. 20 Nebude tam viac dieťa, čo žije len pár dní, ani starec, ktorý by nezakúsil plnosť svojich dní. Mladík zomrie ako storočný.....

Mladík zomrie ako storočný?
Takže Izaiáš tvrdí, že ľudia sa v Novom Jeruzaleme budú dlho dožívať a nie večne ako to tvrdil Kristus???

Ty kedy Shagara pochopíš, že dokým, budeš odmietať cirkev, tak sa v živote k pravde nedostaneš....


28.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 2. 2018, 23:25 avatar
Aký je zmysel života?
---------------------------

wol.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
wol.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
wol.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


36.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 2. 2018, 00:14 avatar
Napísal si Klein v 14......"To či Boh existuje alebo nie sa dokázať nedá. A nezáleží na pravde či Boh existuje alebo nie."

Tak, prečo si tvrdil,že nič si také nenapísal? Hlavne ak to nie je ani pravda,to tvoje tvrdenie!


39.
označiť príspevok

Klein muž
   22. 2. 2018, 00:32 avatar
Napísal som : Znie hrozne v očiach veriaceho človeka čo teraz napíšem aj keď to nie je tak ako to myslím.
To či Boh existuje alebo nie sa dokázať nedá. A nezáleží na pravde či Boh existuje alebo nie.
Záleží na tom či sa človek rozhodne byť šťastný alebo nie.

Napísal som, že to nie je tak ako to myslím.
A potom som ukázal, že som svoje pôvodné tvrdenie negoval a podporil vieru v Boha.

Ja som nenapísal, že Boh neexistuje a ani som nepovedal, že pre mňa nie je dôležité vedieť o Božej existencií.
Ja som napísal, že nezáleží na tom či Boh existuje. Ale nikdy som netvrdil, že toto je z mojej hlavy, tomuto veria, ateisti, že nemá zmysel rozmýšlať nad neexistujúcim...

Povedz mi, ako chceš dokazovať ateistovi, že Boh existuje, že mu budeš rozprávať o ňom a citovať z biblie? Šibe ti?

Ale každý človek chce byť šťastný.
Ak človeku ukážeš, že cesta k skutočnému šťastiu je Boh, privedieš ho k viere.


42.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 2. 2018, 00:48 avatar
Píšeš....."Povedz mi, ako chceš dokazovať ateistovi, že Boh existuje, že mu budeš rozprávať o ňom a citovať z biblie? Šibe ti?"

A ja som písal,že JS majú "rozlišovaciu schopnosť", a tak vieme ,čo a ako hovoriť? Sme k tomu vedení,vyučovaní a máme v tom bohatú prax. A to môže povedať málokto!
Samozrejme,že tu musíme inak začať,ale ani tu Boha neopomíname. Ja v takýchto príkladoch používam napríklad brožúry o "Pôvode života",...alebo o tom "Ako vznikol život", a tie sú hlavne napísané pre ateistov!
A samozrejme máme pre nich aj iné publikácie/knihy/ ako: "Vznikol život evolúciou alebo stvorením" a podobne.
A citujem aj z Biblie,napríklad dnes, kde som poukazoval,či je "Biblia v súlade s vedou" a citoval som texty ktoré poukazujú,že ich musel napísať NIEKTO kto už pred 3500 rokmi vedel ako je to so zemou a podobne/nadčasové zákony/?!
A na niektoré veci sa prišlo až dnes/cca pred 300 rokmi/! A Biblia to predpovedala veľmi dávno!
Teda,tých možností ako osloviť ateistu je veľa. A medzi JS je tiež veľa takých ateistov,nevercov!
Teda,aj keď začnem vedeckými dôkazmi a podobne,Boha a jeho Písmo nikdy neopomíname a nedávame ako posledné!


43.
označiť príspevok

Klein muž
   22. 2. 2018, 01:12 avatar
Shagara, ty si ako stroj. Ty chceš ľuďom rozprávať o nejakej knihe, napísanej tisíce rokov dozadu a cez ňu dokazovať pravdu?

Ty si myslíš, že v Indií cez knihu dokazovali misionári vieru v pravého Boha?
Na to by im indovia povedali, my máme védy a tie sú staršie ako 5000 rokov...

Ohlasovali apoštoli Krista pohanom skrze bibliu? Nový zákon neexistoval a tóra bola pre pohanov ničím.
Tí ale aspoň verili v bohov. Tým mohli apoštoli povedať, že ich bohovia nie sú praví a ja vám idem vravieť o pravom bohu.

Ateista, ktorý len tých pár rokov na zemi považuje za život, chce prežiť šťastný život a užiť si ho dokiaľ môže.
Ak ukážeš človeku, že všetko čo považuje za zmysel života je ničím, a že o tom či bude šťastný závisí len od jeho rozhodnutia, tak dospeje k poznaniu, ktoré je zakorenené v každom človeku, len možno je tak hlboko, že ho človek nedokáže nájsť, alebo jeho ego je tak veľké, že si to odmietne pripustiť a žiť z nezodpovedanými otázkami.


45.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 2. 2018, 13:56 avatar
43,......V prvom storočí bola trochu iná situácia. Ale aj tam bolo slovo Božie gro!
Hlásalo sa evanjelium ústne nakoľko učeníci boli svedkami Krista,a už v 60-70 n,l. boli napísané takmer všetky listy Biblie až na Jánove tria Zjavenie! A tie sa odpisovali,šírili a posielali zborom. A určite už koncom storočia boli všetky v obehu!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A opakujem sa,......šťastie podla Boha,Písma je spojené s poznaním Boha a jeho vôle,.....a to môžeš získať len tak,že dané poznanie získaš a uplatňuješ. Nikdy nie inak. Hovorím o tom pravom šťastí, nie o "šťastí" sveta!
príklad:......."Šťastný je muž, ktorý nechodí podľa rady zlých a nestojí na ceste hriešnikov
a nesedí na mieste posmievačov, 2 ale jeho potešenie je v JPánovom zákone, a v jeho zákone si číta tlmeným hlasom vo dne i v noci. 3 A istotne bude ako strom zasadený pri vodných tokoch, ktorý dáva svoje ovocie v svojom období
a ktorého lístie neuschýna," Žalm 1:1-3
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Šťastie=čítanie Písma, a uplatňovanie čítaného!
Ak sa ľudia riadia svojim zradným srdcom,.....tak sotva nájdu šťastie! "Poznanie" nie je "zakorenené v každom človeku" ale v Písme! V srdci človeka je zakorenený "sklon k zlému" a telesnému!


54.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 2. 2018, 17:15 avatar
Páter Pio..........Mal nadprirodzene schopnosti, videl do duše človeka, robil zázraky, uzdravoval, robil exorcizmy, mal dar bilokácie,mal stigmy....a podobne. Kto ale vie niečo o jeho živote, a má presné poznanie Písma,....vie ,presne kto stojí za danými zázrakmi?
Nerozumnosť ľudí spočíva v zjednodušovaní istých vecí! Teda,....ak je niečo nadprirodzené,tak to musí byť od Boha. Samozrejme, už sa vôbec nepokúšajú rozlišovať, že o akého boha tu ide?
Z Písma je zrejme,že po smrti apoštolov zázraky prestanú,......a Písmo dalej potvrdzuje fakt,že sa budú diať "znamenia,zázraky ktoré bude konať vládca tohto sveta,"anjel svetla"!
Mária,....Páter Pio a daľší sú toho dôkazom. Darmo,ľudská nevedomosť zabíja!


65.
označiť príspevok

-era- muž
   25. 2. 2018, 19:48 avatar
Čo je podkladom tvojho tvrdenia, že po smrti apoštolov zázraky prestanú?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 09:26,  Ak ti to pomohlo ho spoznať keď si sa s ním stretol osobne, tak je to v poriadku. Ak nie, tak...
dnes, 08:27,  Jasné, ocko ti mal poslať aj slipy, lebo čo s peniazmi, keď neni čo kupovať. *21
dnes, 08:04,  nejako nechapem źe pišeš vraj som mal vypadnuť na západ . a prečo by sonl z tolkej doboty...
dnes, 07:13,  Pán zabrzdený si nedá povedať. Predovšetkým rifle sú montérky. Takže ja som nosil rifle...
dnes, 06:50,  ked nevies ,,,,, ci to stoji za to ,,, tak ty vies co sa v tebe odohrava,
dnes, 05:11,  Stvorenie Definícia: Stvorenie, tak ako je vysvetlené v Biblii, znamená, že Všemohúci Boh...
dnes, 05:10,  Satan Diabol Definícia: Duchovný tvor, ktorý je hlavným protivníkom Jehovu Boha a...
dnes, 03:11,  Kntsz, musíš konkrétne pomenovať moje nedostatky ohľadom ideológie podľa...
dnes, 03:09,  Kasafran: ja viem, že náš úbohý "humanista" Lemmy sa už dávno stotožnil s...
dnes, 03:05,  Kntsz, čo si myslíš o mojom svetonázore? A neurážaj ma, ak môj svetonázor porovnávaš s...
dnes, 03:02,  Možno. ;)
dnes, 03:00,  Havran, a to je čo za obrana? Vari jeho predkovia šírili materializmus? Ak áno, potom sa...
dnes, 02:57,  Havran, mňa tvoje vulgárne urážky neurazia, ja som totiž imúnny voči fašistickým nadávkam.
dnes, 02:56,  Havran, ty si najprv všímaj, aký má Kasafran zákerný fašistický slovník.
dnes, 02:55,  Aká paranoja? Tou trpí Kasafran. A tebe sa čudujem, že ho v tej paranoji udržuješ.
dnes, 02:54,  Mňa nie je ťa ľúto. Ty si od koreňa zlý človek. Nakazil si sa fašizmom, a odmietaš...
dnes, 02:51,  Havran, nechceš urážať primitívov, nechceš urážať Kasafrana, ty vlastne nechceš nič.
dnes, 02:50,  Ale v prípade Kasafrana také novotvary berieš za bernú mincu. Prečo? Ešte aj sám Kasafran...
dnes, 02:48,  Ľudí, ktorí šíria nenávisť, ktorí ohovárajú, ktorí klamú, nemožno tolerovať.
dnes, 01:16,  7 . Lenže deti budú vždy. A bude ich stále dosť.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Je lepšie rozsvietiť sviečku, ako zaoberať sa tmou.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(222 856 bytes in 0,687 seconds)