hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  politika  /  téma

Zmeny bytového zákona účinné od 1. októbra 2014

príspevkov
20
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 1.11.2014 09:19
posledná zmena 2.11.2014 00:15
1
01.11.2014, 09:19
Národná rada Slovenskej republiky schválila návrh zákona z dielne poslancov NRSR Antona Martvoňa a Otta Brixiho, ktorým sa novelizuje zákon o vlastníctve bytov a nebytových priestorov. Novela bude účinná od 1. októbra 2014.bytovy-zakon-zmena V nasledujúcom článku si predstavíme zmeny, ktoré novela prináša.
odkaz

a tí čo chudáci majú problém finančne vyjsť , budú po novom na pranieri hanby.

5. Tabule hanby
Riešenie neplatičov v dome len prostredníctvom súdov je v praxi zdĺhavé a nákladné. Čiastočnou pomocou pri riešení dlhodobého problému s neplatičmi je možnosť zverejňovania ich mien spôsobom v dome obvyklým. Na neplatičov tak bude vytvorený sociálny tlak, ktorý ich bude motivovať k tomu, aby si svoje záväzky uhradili. Platná právna úprava však doteraz neumožňovala zverejňovať vlastníkov, ktorí majú veľké nedoplatky, pretože by to bolo v rozpore so zákonom č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov. Problém so zverejnením osobných údajov rieši nové zákonné splnomocnenie pre správcu alebo spoločenstvo spracúvať osobné údaje v rozsahu meno, priezvisko, dátum narodenia, rodné číslo, adresa trvalého alebo prechodného pobytu, číslo bytu, telefónne číslo, e-mailová adresa, číslo účtu a kód banky.

Podľa novej úpravy je správca alebo spoločenstvo oprávnené za účelom ochrany majetku vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome zverejňovať zoznam vlastníkov, ktorí majú úhrnnú výšku nedoplatkov na preddavkoch do fondu prevádzky, údržby a opráv domu a na úhradách za plnenie aspoň 500 eur. V zozname sa uvedie meno a priezvisko vlastníka bytu alebo nebytového priestoru a suma nedoplatku na preddavkoch do fondu prevádzky, údržby a opráv alebo na úhradách za plnenie. Zoznam sa zverejňuje na mieste obvyklom na oznamovanie informácií v dome. Týmto opatrením by malo dôjsť k zníženiu počtu neplatičov, pretože ich záväzky na úkor ostatných vlastníkov už nebudú tajné.


že totalita kapitalizmu?
none
2

1. 01.11.2014, 09:19

Národná rada Slovenskej republiky schválila návrh zákona z dielne poslancov NRSR Antona Martvoňa a Otta Brixiho, ktorým sa novelizuje zákon o vlastníctve bytov a nebytových priestorov. Novela bude účinná od 1. októbra 2014.bytovy-zakon-zmena V nasledujúcom článku si predstavíme zmeny, ktoré novela prináša.
http://www.realitnaunia.sk/novinky/zmeny-bytoveho-zakona-ucinne-od-1-oktobra-2014

a tí čo chudáci majú problém finančne vyjsť , budú po novom na pranieri hanby.

5. Tabul...

01.11.2014, 09:28
raz ak niekto nemá prostriedky na bývanie, fakticky poškodzuje ostatných nájomníkov.
z druhého pohľadu, nájomca sa môže ocitnúť v nemilosrdne zlej finančnej situácii z minútu na minútu.
vystaviť na pranier nájomcu ako neplatiča je ponižujúce a veľmi, neviem či nejde o poškodenie ľudských práv, neviem naozaj,
neplatičov by mal diskrétne riešiť bytový podnik.
týmto naznačujem, že toto opatrenie nie košer, podľa mňa.
none
3

2. 01.11.2014, 09:28

raz ak niekto nemá prostriedky na bývanie, fakticky poškodzuje ostatných nájomníkov.
z druhého pohľadu, nájomca sa môže ocitnúť v nemilosrdne zlej finančnej situácii z minútu na minútu.
vystaviť na pranier nájomcu ako neplatiča je ponižujúce a veľmi, neviem či nejde o poškodenie ľudských práv, neviem naozaj,
neplatičov by mal diskrétne riešiť bytový podnik.
týmto naznačujem, že toto opatrenie nie košer, podľa mňa.

01.11.2014, 09:35
niektorým je to jedno či sú na tabuli hanby...
skôr by bolo účinnejšie vymyslieť spôsob ako byt takého neplatiča odpojiť od médii(hlavne voda a elektrina)...platba za vodu je zahrnutá v zálohovom predpise a bez vody sa žiť nedá
none
4

3. Bombolo 01.11.2014, 09:35

niektorým je to jedno či sú na tabuli hanby...
skôr by bolo účinnejšie vymyslieť spôsob ako byt takého neplatiča odpojiť od médii(hlavne voda a elektrina)...platba za vodu je zahrnutá v zálohovom predpise a bez vody sa žiť nedá

01.11.2014, 09:46
ja by som navrhovala iné riešenie, odvážne, a nemožné. Ak je rodina slušná, a naozaj by sa dostala do krízy že nemá na bývanie, založiť ju bytovým podnikom na nejakú dobu, ktorú by neskôr vrátila , splatila. to by sa domyslelo že ako. Vždy ôlepšie, ako hodiť na nepolatiča rýchlo exekútora a tak ho pripraviť o strechu nad hlavou. Dlhodobého neplatiča by som vyzvala aby hľadal možnosť predaja bytu za menší, ktorý finančne zvládne , a tak nejako by sa ľudsky hádam viac dosiahlo, ako trestať a trestať! Elektrinu ak nájomca nehradí ho vypnú bez rečí a ešte s vysokou pokutou za zapojenie,
👍: dorota
none
5

4. 01.11.2014, 09:46

ja by som navrhovala iné riešenie, odvážne, a nemožné. Ak je rodina slušná, a naozaj by sa dostala do krízy že nemá na bývanie, založiť ju bytovým podnikom na nejakú dobu, ktorú by neskôr vrátila , splatila. to by sa domyslelo že ako. Vždy ôlepšie, ako hodiť na nepolatiča rýchlo exekútora a tak ho pripraviť o strechu nad hlavou. Dlhodobého neplatiča by som vyzvala aby hľadal možnosť predaja bytu za menší, ktorý finančne zvládne , a tak nejako by sa ľudsky hádam viac dosiahlo, ako trestať a tres...

01.11.2014, 09:51
hej vzdy sa da dohodnut, ale ludia sa hanbia za dlhy preto su niekedy velke :-)
none
6

4. 01.11.2014, 09:46

ja by som navrhovala iné riešenie, odvážne, a nemožné. Ak je rodina slušná, a naozaj by sa dostala do krízy že nemá na bývanie, založiť ju bytovým podnikom na nejakú dobu, ktorú by neskôr vrátila , splatila. to by sa domyslelo že ako. Vždy ôlepšie, ako hodiť na nepolatiča rýchlo exekútora a tak ho pripraviť o strechu nad hlavou. Dlhodobého neplatiča by som vyzvala aby hľadal možnosť predaja bytu za menší, ktorý finančne zvládne , a tak nejako by sa ľudsky hádam viac dosiahlo, ako trestať a tres...

01.11.2014, 10:09
Ako by si zisťovala, že je rodina slušná?
Ako by si trestala či postihla tých, ktorí na výzvu nereagujú (čo by bola väčšina)
Inak, vodu nemôžu zakázať, lebo to hygienik nedovolí.
none
7

6. Nadja 01.11.2014, 10:09

Ako by si zisťovala, že je rodina slušná?
Ako by si trestala či postihla tých, ktorí na výzvu nereagujú (čo by bola väčšina)
Inak, vodu nemôžu zakázať, lebo to hygienik nedovolí.

01.11.2014, 10:29
napríklad že či nie sú alkoholici, feťáci.

si povedala že schvaľuješ tabuľu neplatičov?
none
8

7. 01.11.2014, 10:29

napríklad že či nie sú alkoholici, feťáci.

si povedala že schvaľuješ tabuľu neplatičov?

01.11.2014, 10:36
Neviem, kde som to povedala? Tabuľa neplatičov je morálna sankcia, ak to vôbec je sankcia... na feťákov platiť nebude. Po výstrahe, teda odporučení, že si má rodina nájsť menší byt, čo aj tak samozrejme vie, ak nedokáže platiť väčší, aj tak nastupuje exekúcia... Problém je napríklad ochorenie, úraz, strata zamestnania, (stačí krach miestneho podniku, a človek je nezamestnateľný), Čo potom? Prečo by mali byť feťáci rovnako neplatiaci ako ten nezamestnaný, byť trestaní inak?
none
10

8. Nadja 01.11.2014, 10:36

Neviem, kde som to povedala? Tabuľa neplatičov je morálna sankcia, ak to vôbec je sankcia... na feťákov platiť nebude. Po výstrahe, teda odporučení, že si má rodina nájsť menší byt, čo aj tak samozrejme vie, ak nedokáže platiť väčší, aj tak nastupuje exekúcia... Problém je napríklad ochorenie, úraz, strata zamestnania, (stačí krach miestneho podniku, a človek je nezamestnateľný), Čo potom? Prečo by mali byť feťáci rovnako neplatiaci ako ten nezamestnaný, byť trestaní inak?

01.11.2014, 10:46
pýtala si sa a odpovedala som na otázku tvoju " Ako by si zisťovala, že je rodina slušná?

jasnačka že neplatič ako neplatič, ak nájomca v takom prípade nespolupracuje s bytovým podnikom, že sa nejako nedohodnú, tak nastupuje presun na právne oddelenie a súd.Ak ignoruje nájomca aj toto, vtedy sa pravdepodobne už nezaoberajú ďalej a postúpia to na exekučné vymahanie.

Stále sa bavím o tabuli neplatičov, aký to má efekt? , okrem hanby a poškodenia mena, najmä v prípade ak sa slušná rodina (slušná, ktorá dovtedy poctivo mesačne hradila svoje úhrady), náhle ocitla v platobnej neschopnosti.
Tiež je to záležitosť etiky a ľudskosti.
none
9

7. 01.11.2014, 10:29

napríklad že či nie sú alkoholici, feťáci.

si povedala že schvaľuješ tabuľu neplatičov?

01.11.2014, 10:40
a vieš že veľa neplatičov je z radov strednej a vyššej triedy ohľadom majetku?
none
11

9. Bombolo 01.11.2014, 10:40

a vieš že veľa neplatičov je z radov strednej a vyššej triedy ohľadom majetku?

01.11.2014, 10:46
myslíš, že sociálne slabí tí zvládajú platiť?
none
18

4. 01.11.2014, 09:46

ja by som navrhovala iné riešenie, odvážne, a nemožné. Ak je rodina slušná, a naozaj by sa dostala do krízy že nemá na bývanie, založiť ju bytovým podnikom na nejakú dobu, ktorú by neskôr vrátila , splatila. to by sa domyslelo že ako. Vždy ôlepšie, ako hodiť na nepolatiča rýchlo exekútora a tak ho pripraviť o strechu nad hlavou. Dlhodobého neplatiča by som vyzvala aby hľadal možnosť predaja bytu za menší, ktorý finančne zvládne , a tak nejako by sa ľudsky hádam viac dosiahlo, ako trestať a tres...

02.11.2014, 00:11
naozaj nemozne

uz len z toho dovodu, ze pri takomto pristupe by bytovy podnik skrachoval
none
12
01.11.2014, 22:11
Ake tazke je ten papier strhnut dole?
none
13

12. Kerberos 01.11.2014, 22:11

Ake tazke je ten papier strhnut dole?

01.11.2014, 22:18
Ťažké to môže byť. Správca zavolá sprejerov, a mená napíšu na fasádu.

RE: s neplatičmi je možnosť zverejňovania ich mien spôsobom v dome obvyklým
none
14

13. Lemmy 01.11.2014, 22:18

Ťažké to môže byť. Správca zavolá sprejerov, a mená napíšu na fasádu.

RE: s neplatičmi je možnosť zverejňovania ich mien spôsobom v dome obvyklým

01.11.2014, 22:22
za vlasy pritiahnute. bol by vydieratelny sprejermi, ze objednal poskodenie majetku.
za co ako spravca by mohol byt aj popotahuvany...
zverejneny subjekt by mal potom rovnake pravo dokoncit "dielo" presprejovanim?
ako by tento akt riesil spravca?
none
15

14. 01.11.2014, 22:22

za vlasy pritiahnute. bol by vydieratelny sprejermi, ze objednal poskodenie majetku.
za co ako spravca by mohol byt aj popotahuvany...
zverejneny subjekt by mal potom rovnake pravo dokoncit "dielo" presprejovanim?
ako by tento akt riesil spravca?

01.11.2014, 22:29
Správca si zavolá ochrankárov, bezpečnostnú službu, ktorá dohliadne na to, aby nikto nestrhol oznam zo steny.
none
16

15. Lemmy 01.11.2014, 22:29

Správca si zavolá ochrankárov, bezpečnostnú službu, ktorá dohliadne na to, aby nikto nestrhol oznam zo steny.

01.11.2014, 22:42
a nakoniec polievka bude drahšia, ako mäso...
none
17

15. Lemmy 01.11.2014, 22:29

Správca si zavolá ochrankárov, bezpečnostnú službu, ktorá dohliadne na to, aby nikto nestrhol oznam zo steny.

01.11.2014, 23:09
pisal si o sprejovani fasady domu.
none
19

12. Kerberos 01.11.2014, 22:11

Ake tazke je ten papier strhnut dole?

02.11.2014, 00:15
aj tak si ho pol domu prečíta, kým zistí že je vycapý ako neplatič
none
20
02.11.2014, 00:15
vycapený
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 130 950 B vygenerované za : 0.114 s unikátne zobrazenia tém : 36 427 unikátne zobrazenia blogov : 543 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz JA žijem v skvelom svete 😉 Svet je taký, aký si spravíš 😉 Ak vyhodíš zo svojho sveta všetkých negativistov, vypneš tv, prestaneš sa venovať "koncom sveta" a ďalším takýmto aktivitám...

citát dňa :

Ženy sa obliekajú kvôli ženám a vyzliekajú kvôli mužom.