Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Zločinná podstata kresťanského učenia...

4
reakcií
1371
prečítaní
Tému 7. apríla 2012, 08:37 založil nabzlo.

podobné témy:1.
označiť príspevok

nabzlo muž
   7. 4. 2012, 08:37 avatar
Súčasní cirkevní hodnostári kladú do popredia kresťanského učenia lásku a milosrdenstvo, odpustenie a pokánie, pomoc v núdzi a starostlivosť o nemohúci. S tým možno súhlasiť, súčasne ale nemožno vyvrátiť, že ohľaduplný, láskyplný, milosrdný a ochotný kedykoľvek pomôcť, čiže správať sa slušne a morálne môže aj človek neveriaci. Potiaľ sú obe skupiny, veriaci aj ateisti, rovnocenní.
Podstatou kresťanského učenia je ale viera v boha a viera v katolícku cirkev ako jedinú správnu. Výhody, plynúce z viery podľa kresťanského učenia, môže ale získať len ten, kto sa nechá pokrstiť a stane sa príslušníkom rímskokatolíckej cirkvi. Tu sa objavuje prvok uprednostňovanie jednej skupiny obyvateľov oproti druhej skupine. Kresťanské učenie je teda vo svojej podstate rasistické. Inými slovami, ak chce niekto osobne získať je nútený k záväzku. Aktu donucovania využívala rímskokatolícka cirkev v priebehu dvoch tisíc rokov v nespočetných prípadov. Na rozdiel od svetských princípov, ktoré ponúkajú rovnaké podmienky všetkým, cirkev vyčleňuje zo spoločnosti skupinu vyvolených, ktorým ponúka mimoriadne požitky.
Podstatu viery v boha nevie žiadny cirkevný hodnostár definovať, nevie vysvetliť, či sa jedná o vieru v božej existencii alebo o vieru v božej pomoc. Čiže viera v boha je bezobsažná pojem, ktorý nemá žiadny zmysel.

Viera v podaní novozmluvného Ježiša okrem iného hovorí, že:

20. Ježiš im povedal: Pre neveru vašu, veru určite hovorím vám: Ak budete mať vieru ako zrno horčičné, poviete vrchu tejto: Prejdi odtiaľto tam, aj prejde, a Nebude vám nič nemožného.

21. Vydať potom brat brata na smrť, aj otec syna, a povstanouť dietky proti rodičom a zmordují je. 22. A budete v nenávisti všetkým pre moje meno, ale ten, kto zotrvá až do konca, spasený bude.

16. Kto uverí a pokrstí sa, spasený bude, kto potom neuverí, budeť zatratený.

Z čisto rozumovo ľudského pohľadu sú vo svojom dôsledku tieto pripomienky kriminálne. Ak by sa nimi veriaci dôsledne riadili, vytvorili by spoločnosť tupých, odovzdaných, nepřemýšlejících, nenávistných, ale veriacich ľudí. O zákonu nemožno tvrdiť, že sú to alegória, prirovnanie alebo skrytá posolstvo. Zákon je zákon a musí byť zrozumiteľný každému príslušníkovi spoločnosti. Keď mu nie je zrozumiteľný, musí byť zreteľne označený za beletriu alebo zbierku povestí.
Každý, kto odporuje tomuto učeniu, rímskokatolíckej viere a jej dogmám, je pokladaný za zločinca a nemilosrdne potrestaný. Vyznávači inej viery sú označovaní za pohanské psy, sú nemilosrdne vraždení, ateisti sú označení za vyvrheľov spoločnosti.
Samotné sľuby spasenie, vykúpenie a života večného v kráľovstve nebeskom, ktoré nemožno popísať ani definovať a za ktoré cirkev inkasuje peniaze, sú podvodom alebo zločinom.
Kresťanské učenie, presadzované do praktického života má na svedomí milióny mŕtvych a likvidáciu celých národov a spoločností.
Súhlasí Ónya, havran, Antidogmatik


2.
označiť príspevok

Krištof
   7. 4. 2012, 09:54 avatar
Ateisti tiež neraz kritizujú veriacich a pokladajú sa za rozumnejších, slušnejších a pod. Hoci bez duchovna viery neviem, aké hodnoty by sme mali (Desatoro, láska k blížnemu, duša a pod). V každej spoločnosti sú nejaké podmienky, ale netreba byť taký závislý na katolíckej cirkvi, sú aj iné cirkvy a duchovno náboženské systémy. Nie je to tak, že buď si katolík, alebo darvinista naturalisa, sú aj iné možnosti.

"Pokým je človek viazaný primárnymi putami k matke, otcovi, rodine, cíti sa v bezpečí a pod ochranou... Nestáva sa plne ľudskou bytosťou, nerozvíja svoje schopnosti premýšľať a milovať. Žije v závislosti... Všetka jeho duševná a citová činnosť sa orientuje na autoritu jeho primárnej skupiny... Incestne orientovaná osoba je schopná pociťovať blízkosť len k tým, ktorých pozná. Nedokáže si vytvoriť blízky vzťah s "cudzím" človekom, to znamená s inou ľudskou bytosťou ako takou... Keď Ježiš povedal, že prišiel "rozdeliť syna s otcom, dcéru s matkou, nevestu so svokrou" (Mt 10,35), nechcel tým učiť nenávisti k rodičom, ale snažil sa čo najdrastickejšie a najjednoznačnejšie vyjadriť presvedčenie, že ak sa má človek stať sám sebou, musí sa vymaniť z incestných pút a získať samostatnosť." Erich Fromm, 1950


4.
označiť príspevok

ruwolf muž
   7. 4. 2012, 14:24 avatar
Na etiku a morálku vôbec netreba žiadne náboženstvo.
Kto sa správa dobre za odmenu / za trest, ten netuší, čo je to morálka.

A čo sem sprosto miešaš akúsi samostatnosť - v Biblii sa jasne píše o zabíjaní príbuzných, mečom sa len morduje.
Súhlasí Antidogmatik


5.
označiť príspevok

havran
   7. 4. 2012, 14:58 avatar
Krištof - netáraj - nekladaj do úst iným preto , aby si ich mohol hanobiť - už som ti tu povedal - ty si niečo nafabuluješ , natrieš to odporcovi na hlavu a potom ho zotrieš - tak to presne robí cirkev - dokonala výroba nepriateľa z nepohodlných a jeho likvidácia - ty si možno neuvedomuješ , lebo tebe to príde normálne . Netáraj prosím ťa o tých ateistov , veď ty tomu ani nerozumieš. Problém je v tom , že ateisti svojím poznaním urobili nesmierný krok vpred , kým ty si tu ako stará 2000- ročná konzerva jedu - v mene dobra mučíte národy po celom svete.Buď tak dobrý a trochu sa zamyslí.
Súhlasí nabzlo, Antidogmatik


3.
označiť príspevok

Ónya žena
   7. 4. 2012, 14:07 avatar
zase na druhej strane prestup na katolícku vieru , zachránil nespočet židov na Slovensku, ...myslím že na to mali 3 mesiace ..ak tak urobili, neboli deportovaní )... preto aj dnes je väčšina židov kresťansko katolíckeho vyznania..nejak tak že sa za židov nepovažujú. 
k téme: poniektorí kňazi to vedia..ale je tam ale, .. .je to ich povolanie a svoju prácu sa snažia odvádzať tak ako sú naučení., ..to, čo si niektorí skutočne myslia o cirkvi sa dozvie človek len v úzkom kuloári ))
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 13:18,  Presne tak ondrejko, je to moja vec ;)
dnes, 13:17,  Tak si ich maj a never, je to tvoje rozhodnutie
dnes, 13:16,  ondrej61 ako vieš, že to nie si práve ty, ktorý v praktickom živote robí presne naopak....
dnes, 13:15,  vtaku jarabáku, ty nevieš čo je to "vidieť"...Toto není o inteligencii.....*10*10*10
dnes, 13:13,  dufam vtaku jarabáku, že nebudem takto šaškovať a splietať tu o nejakých spoločenských...
dnes, 13:13,  F=G.m1.m2/r^2- ty ma dokážeš rozosmiať. Vieš ty vôbec čo znamená vidieť? To neznamená...
dnes, 13:11,  Radšej mať problémy ako veriť bludom ;)
dnes, 13:11,  Tebe úplne postačí, keď si prečítaš príspevok 1. *14*01
dnes, 13:10,  Ondrejo a čo tak moje trenky na tvoj nos, len počkaj až dostanú tie správne grady? Vidím,...
dnes, 13:09,  že ten, kto opovrhuje bibliou má problémy.......
dnes, 13:08,  Narozdiel od teba už dávno vidím. Ty máš oči natreté na červeno. *05
dnes, 13:08,  tu na fore neriešim kto je krutý a neľudský. da sa tu veľa pochytať od inteligentných...
dnes, 13:06,  Boris no vidíš mlčia ako zarezaná ryba tí chcelobyfilozófovia a nemôžu si prdnúť.*39
dnes, 13:05,  nenarobíš nič vtáku jarabáku.....čo mi už môže dať komunista s oprdenými...
dnes, 13:04,  Pokročil vďaka západným technológiám. Vietnamci sami nič nevymysleli. Len útlak...
dnes, 13:03,  F=G.m1.m2/r^2- hlavne vytiahni ruku z nočníka a otvor oči.
dnes, 13:02,  V stvorenie netreba veriť. Denne ho pozorujeme v továrňach. Henten tvoj shit však nikto nikdy...
dnes, 13:00,  ondrej61- len a uč chlapče máš však niekoľko problémov, že všetko čo nerozumieš ti v...
dnes, 12:58,  Pred tými 40 rokmi sme sami boli súčasťou kapitalistického budovania. Keď sem však...
dnes, 12:57,  inak, ja sa radšej učím od dobrých, než od inteligentných. Inteligentní bývajú niekedy...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Musíš sa veľa učiť, aby si vedel, ako málo vieš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(57 985 bytes in 0,484 seconds)