Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Zjavenie protestantovi

72
reakcií
1368
prečítaní
Tému 2. mája 2016, 00:52 založil Klein.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
30. 09. 2013
39
13. 03. 2018
1
04. 01. 2018
6
30. 09. 2013
69
 
 


1.
označiť príspevok

Klein muž
   2. 5. 2016, 00:52 avatar
Bruno Cornacchiola bol protestant, ktorý sa zriekol katolíckej viery a znenávidel ju najmä pre mariánsku úctu. V roku 1947 mal v pláne zavraždiť pápeža. Tento krátky príbeh je na základe jeho vlastných slov.

V sobotu po veľkonočnej nedeli, 12. apríla 1947, Bruno vzal svoje tri deti na výlet k Tre Fontane, neďaleko Ríma a pripravoval si reč, v ktorej chcel verejne zosmiešniť Nepoškvrnené počatie Panny Márie. Z myšlienok ho vyrušila jeho dcérka, ktorá ho prišla požiadať, aby jej pomohol nájsť stratenú loptu, ktorá sa deťom zakotúľala do blízkej jaskyne. Keď sa približoval, videl, že najmladšie dieťa kľačí pri vchode do jaskyne. Detská tvár žiarila radosťou a oči boli upreté do jaskyne. Pritom stále opakovalo: „Prekrásna pani, prekrásna pani...“

Bruno sa zahľadel do jaskyne, ale nevidel nič. Chcel odísť, ale spozoroval, že aj ďaľšie dve deti kľačia a ich oči sú tiež obrátené na nejaký objekt v jaskyni. Zachvátil ho strach. Rýchlo chopil deti a začal ich ťahať von z jaskyne. Zistil však, že nemôže nimi ani pohnúť. A vtedy aj on zacítil prenikavú vôňu kvetov a videl ženu oblečenú v dlhom bielom obleku. Jej čiernovlasú hlavu pokrýval plášť, ktorý padal dolu až na jej bosé nohy. V ruke mala knihu tmavošedej farby, ktorú držala blízko k srdcu.

Prihovorila sa Brunovi: Ja som žena prichádzajúca od Všemohúceho Boha, dcéra Otca, matka Syna, nevesta a chrám Ducha Svätého. Som Panna apokalypsy (zjavenie Jána). Ty ma však prenasleduješ. Už toho bolo dosť. Vráť sa späť do svätého stáda, do nebeského dvora tu na zemi. Od záhuby ťa zachránila novéna k Božskému Srdcu môjho Syna, ktorú si si vykonal skôr, než si upadol do svojich bludov. Musíš byť ako kvety, ktoré tu nazbierala tvoja dcéra. Tie neprotestujú, nerebelujú, ale sú tiché a pokojné. Zakaždým, keď stretneš kňaza, v kostole alebo na ulici, prihovor sa mu týmito slovami: Otče, musím sa s vami rozprávať. Ak ti odpovie: Ave Maria! Syn môj, čo chceš? To bude ten vyvolený, ktorého som ti určila. Povedz mu všetko, čo ti srdce diktuje a poslúchal ho. On ťa zavedie k Svätému Otcovi, najvyššiemu pastierovi kresťanov, ktorému osobne odovzdáš moje posolstvo.

Po týchto slovách sa táto vznešená postava otočila a pomaly sa od neho vzďaľovala smerom k Svätopeterskej bazilike. Bruno bol akoby v extáze a niekoľko minút sa vôbec nehýbal z miesta.

Otec sa detí hneď vypytoval, čo videli. Ich výpovede súhlasili s jeho vlastným videním, z ktorého bol úplne zmätený a otrasený. A tak sa z nepriateľa Cirkvi stal jej vášnivý zástanca. O pravdivosti zjavenia ho presvedčilo aj to, že našiel kňaza podľa znamenia, o ktorom sa v jaskyni zmienila svätá Panna.

Dňa 9. decembra 1949 sa stretol so Svätým Otcom Piom XII. vo Vatikáne. Pri tejto príležitosti mu odovzdal posolstvo, ktoré mu preňho zverila Matka Božia Panna Mária. Vyznal sa mu, že mal v úmysle ho zabiť dýkou. Na to mu Svätý Otec s úsmevom povedal: „Keby si ma bol zabil, daroval by si Cirkvi ďalšieho mučeníka“.

V posolstve Mária hovorila o vojnách, ktoré majú prísť. Hovorí, že to sú rany, ktoré nepochádzajú od Boha, ale zo skazených a tvrdých ľudských sŕdc. Matka Božia ma zaviedla na Benátske námestie v Ríme. Námestie bolo plné ľudí, ktorí kričali: "Popraviť, popraviť!" Matka Božia mi vysvetlila, že tu práve prebieha revolúcia. Potom sa zo zástupu ozval výkrik: "Poďme všetci na Peterské námestie!" Odobrali sme sa tam a videli sme tam stáť pápeža i kardinálov a iných hodnostárov. Všetci plakali. Opakovane volali: "Zmiluj sa nad nami, zmiluj sa nad nami!" Povedala mi, že vzhľadom na to, čo sa deje vo svete, Cirkev bude veľmi trpieť a že ľudstvo ide v ústrety vojnám a veľkým nebezpečenstvám.


27.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 5. 2016, 00:28 avatar
Prečo sa panenka Mária nezjaví budhistovi?


29.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 5. 2016, 00:35 avatar
Vies, ma to svoju "logiku"... Maria chce podporit vieru v Mariu katolikom, ktori v nu uz aj veria, tak sa zjavuje len im (teda az na vynimku ktoru tu uviedol Klein)


30.
označiť príspevok

Klein muž
   3. 5. 2016, 01:08 avatar
A preco si Boh vyvolil za svoj narod prave zidov a nie niekoho ineho a vsetci proroci stareho zakona boli len zidia a len im sa zjavovali anjeli.... Neviem ti odpovedat....


33.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 5. 2016, 02:06 avatar
Oooooo katolici su vyvoleni...
No jo mame doma zas nulla salus extra ecclesiam


68.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 5. 2016, 23:20 avatar
30,......vtedy bola teokracia, a dnes už nie je. A doba zázrakov skončila so smrťou apoštolov! Tie "zázraky" z dielne RKC sú výsostne v moci toho zlého! Ved ako môže byť toľko rozporuplných mariánskych zjavení,posolstiev ,ktoré v mnohom protirečia Biblii? Čo si slepý Klein? Tá "Mária" má rohy ako muflón, a snaží sa len ľudí udržať v klame.
Pochop, satan takto zavádza ľudí!
Súhlasí Wolfe


2.
označiť príspevok

Klein muž
   2. 5. 2016, 01:46 avatar
Veľmi ma zaujal aj príbeh pápeža Leva XIII.
Pred 100 rokmi mal videnie v kaplnke, kde slúžil svätú omšu. Videl, ako diabol búral chrám svätého Petra, ktorý symbolizoval Cirkev. Na jeho výkrik Boh poslal archanjela Michala, ktorý diablov zahnal. Lev XIII. hneď napísal modlitbu ku svätému Michalovi, ktorú nariadil modliť sa a povedal: Toto nebezpečenstvo príde z Ruska. A čoskoro na to bola v Rusku popravená cárska rodina, nastolený socializmus a začalo veľké prenasledovanie cirkvi a šírenie ateizmu.

Táto modlitba, ktorá sa dodnes modlí takmer v každom katolíckom kostole na svete znie:

Svätý Michal archanjel, bráň nás v boji, buď nám ochrancom proti zlobe a úkladom diabla. Pokorne prosíme, nech mu Boh ukáže svoju moc. A ty, knieža nebeských zástupov, Božou mocou zažeň do pekla satana a iných zlých duchov, ktorí sa na skazu duší potulujú po svete. Amen.


3.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 5. 2016, 01:52 avatar
Ak chcel zabit papeza, tak to nebol ani krestan..
Neviem ci tvojej argumentacii pomoze vytahovanie ojedinelych pripadov..
Mimochodom ak ho to dohnalo tak daleko, tak asi nebol uplne psychicky zdravy..To sa potom niet co divit...

Tak ma napadlo, naco sa vobec modlit k Bohu ked mame Mariu, tolko svatych, anjelov, ved staci k nim, nech uz za nas oroduju.. Priame oslovenie Boha mozeme aj vynechat...


5.
označiť príspevok

Klein muž
   2. 5. 2016, 02:09 avatar
Wolfe, načo Boh stvoril anjelov, ktori v starom zakone zjavovali prorokom svoju volu, ked im to mohol povedat Boh priamo. Napr. s Mojzisom sa normalne rozpraval aj s Abrahamom ale pri najdolezitejsej udalosti ked slo o jeho Syna poslal za Mariou Gabriela.

Naco Pavol zjadal inych ludi aby sa modlili aby sa Bozie kralovstvo rychlo sirilo. Preco sa neobratil k Bohu a nepoprosil o to jeho. Aky ma zmysel poprosit inych ludi aby miesto mna povedali Bohu moju prosbu? Ved Boh to vie skor ako to vobec vyslovime...

Preco Boh priamo neznici diabla ale do tohto boja zapojil aj anjelov na cele s Michalom..

Preco nas Jezis v modlitbe Pater noster naucil modlit sa : odpust nam nase viny, ked na odpustenie hriechov je potrebne dat sa pokrstit a cinit pokanie, okrem toho aj cez pomazanie olejom sa choremu odpustaju hriechy atd...

Myslim si ze dokonala modlitba je kominaciou oslavy Boha, podakovanie Bohu, prosba za seba i druhych a taktiez prosba o modlitbu od inych...


6.
označiť príspevok

Klein muž
   2. 5. 2016, 02:10 avatar
zjavovali prorokom Boziu volu, preklep....


9.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 5. 2016, 03:14 avatar
5
Mixujes rozne veci...

1. pomylil si si smer "Boh -> anjel(i) -> ludia" s "ludia -> anjel(i) -> Boh"
V kazdom pripade by sme nemali uctievat anjelov... ale ano chapem pouzijes zas tu slovnu hracku ako s Mariou

2. Ja som nepovedal, ze nie je dobre prosit, aby sa niekto za niekoho modlil, trebars aj hromadne.. Ale stale hovorim o ludoch na Zemi, takze si to bud zle precital, alebo schvalne si vyberas z mojich slov to co chces...

Ale ja s tym ostatkom co si napisal suhlasim, neviem kde vidis problem...


12.
označiť príspevok

Klein muž
   2. 5. 2016, 03:46 avatar
Jasne ze jediny komu sa klaniame a komu patri chvala a obeta je Boh. Nasa ucta k svatym, anjelom ci Marii je vysledkom ich Bozieho vyvolenia...

Archanjel Rafael bol Bohom podla pisma ustanoveny za liecitela a Michal za bojovnika voci diablovi... Samozrejme ze ked poprosim Michala o ochranu pred zlým neznamena ze sa mu klaniam alebo ze z neho robim nieco co nie je... On zostava nadalej sluzobnikom Boha... A ak chrani krestansky lud pred zlym, tak plni Boziu volu pricom zaroven moc ktoru pouziva dostal od Boha.

Ak v minulosti ludia sli za apostolmi a poprosili ich o vyhnanie demonov, nerobili z apostolov Bohov a ani Boha neurazali ked o pomoc poprosili ludi. Lebo Jezis im dal tu moc vyhanat demonov v jeho mene.

Tato vzajomna pomoc ze my ludia sa za seba modlime, ze nam anjeli mozu pomoct a ze sa aj svati v nebi za nas mozu modlit je vysledkom nasho spolocenstva pretoze vsetko sa deje v mene Jezisa, s Jezisom a na jeho slavu.... ON zostava hlava a my udy... Vzajomna ucta medzi vykupenymi je vysledkom nasho zaclenenia do Kristovho tela ktorym je cirkev....
Súhlasí elemír


72.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 5. 2016, 23:49 avatar
5,....Boh nikdy priamo nekomunikoval s ľudmi/možno len s Adamom-možno/,ale komunikoval prostredníctvom anjelov. Teda aj s Mojžišom. To,že sa daní anjeli sami označovali za Boha,Jahveho neznamenalo ,že boli Všemohúci Bohovia. Išlo len o "princíp zastúpenia". V NZ to je tiež obdobne a výraz "sprodtredkovateľ,prostredník" poukazuje na fakt,že Boh skrze Ježiša dáva o sebe na známosť ľudstvu! Pozri si Skutky 7 kapitolu a pochopíš!


8.
označiť príspevok

Klein muž
   2. 5. 2016, 02:33 avatar
Inac tento pribeh o muzovi ktory chcel zabit papeza mi velmi pripomina apostola Pavla. Aj on vrazdil krestanov a asi tiez podla tvojich slov bol na hlavu.... Jezis sa mu zjavil a opytal sa ho preco ho prenasleduje... A v tomto pripade rovnake slova pouzila Bozia Matka slovami : ale ty ma prenasledujes, uz toho bolo dost...


11.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 5. 2016, 03:21 avatar
Rovno povedz, ze to bol predobraz k buducim skutocnostiam, to katolici radi...
vidia oblaky ako mracky na oblohe...


73.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 5. 2016, 01:25 avatar
vidia oblaky ako mracky na oblohe = vidia oblaky ako baranky na oblohe


17.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 5. 2016, 13:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.18.
označiť príspevok

Klein muž
   2. 5. 2016, 13:44 avatar
Podla teba sa na vrchu Tábor vedla Jezisa istotne nezjavil Mojzis a Elias ktori boli storocia po smrti ale nejaki demoni...


19.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 5. 2016, 13:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 5. 2016, 14:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.26.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 5. 2016, 00:28 avatar
18 On bol pri zjaveniach vzdy pritomny aj Jezis?
Keby to boli demoni, tak by sa Jezis asi nejakym urcitym sposobom zachoval, pretoze on je ten, ktory ich vie rozoznat..

Clovek to nevie, tak nemiesaj zjavenia, pri ktorych bol pritomny Jezis so zjaveniami ktore videli len ludia


40.
označiť príspevok

elemír muž
   3. 5. 2016, 13:25 avatar
Preto sa zjavuje väčšinou deťom, lebo ešte nie sú plné lží a klamstva, ako môže byť dospelý človek.
Deti sa správajú spontánne. Ak ideš s nimi do divadla a nebaví ich to,. jednoducho sa zdvihne v polovici predstaveniia ide preč. ale tieto sedeli ako prikované, doslova, lebo ak ich chcel zdvihnúť, nedalo sa.
A čo je nejdôležitejšie, deti majú na všetko príliš veľa otázok.


44.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 5. 2016, 14:31 avatar
Ak by sa aj zjavovala detom, tak to je s prepacenim prd platne, pretoze to deti povedia cirkevnemu hodnostarovi a ten uz taky nevinny nie je..


48.
označiť príspevok

Klein muž
   3. 5. 2016, 15:03 avatar
Vaši synovia a vaše dcéry budú prorokovať, vaši mladíci budú mať videnia a vašim starcom sa budú snívať sny.

Avsak ziadne proroctvo nepripusta sukromny vyklad, deti mozu mat videnie ale jeho vyklad je v kompetencii cirkvi...
Presne to povedala sestra Lucia z Fatimy.


49.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 5. 2016, 15:07 avatar
Musi sa nechat, dava to zmysel...


58.
označiť príspevok

fajer
   3. 5. 2016, 19:11 avatar
´deti si radi vymýšľajú a dokonca ich svedectvo je neplatné ani na súde...uveria každej rozprávke a sprostosti ako dospelí veriaci...


60.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 5. 2016, 19:33 avatar
Suhlasim, ze deti si radi vymyslaju a hlavne si dost casto nieco nespravne interpretuju...


4.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 5. 2016, 01:53 avatar
Mimochodom, vies z koho sa stali protestanti? Z katolikov!


7.
označiť príspevok

Klein muž
   2. 5. 2016, 02:18 avatar
Viem ze protestanti vysli z katolikov.. Svate pismo hovori ze priamo z cirkvi vyjdu falosni proroci....

Apostol Jan pise :
Spomedzi nás vyšli, ale neboli z nás. Lebo keby boli z nás, boli by zostali s nami. No malo sa ukázať, že tí všetci nie sú z nás.

Akoby zabudli na slova Pavla :
Prosím vás, bratia, pre meno nášho Pána Ježiša Krista, všetci hovorte to isté, aby neboli medzi vami roztržky, ale aby ste boli dokonalí v rovnakom zmýšľaní a v rovnakom úsudku.


10.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 5. 2016, 03:20 avatar
Problem je to, ze katolicka cirkev hovori to iste, az na to ze uz nehovori to iste co uvodni apostoli, ale je tam plno nanosu

"Svate pismo hovori ze priamo z cirkvi vyjdu falosni proroci.... " >>> Este tak vediet ktori a kedy, boli to ti v 14. a 15. storoci, alebo ti tesne uz v ranom krestanstve, ktori odklonili ucenie od skutocnych povodnych krestanov?

"Proroci prorokujú klamstvo a kňazi vládnu na vlastnú päsť; môj ľud však má toto rád. Ale čo spravíte, keď tomu bude koniec?"

Jedna vec je hovorit to iste a druha vec je opakovat po niekom, kto rozprava nespravne..


13.
označiť príspevok

Klein muž
   2. 5. 2016, 04:15 avatar
Od prvopociatku jedinej cirkvi ked vznikol spor alebo viacero vykladov tak sa predstavitelia cirkvi stretli a riesili to... Vsetci sa zhodli na konecnom zneni ale mnohokrat sa nasiel jeden ktory sa s tym zmierit nechcel a trval si na svojom..Odmietol sa podriadit, oddelil sa a zalozil ine spolocenstvo...

Kto mal pravdu? Ten jeden alebo vacsina... Ako by si to riesil ty, ked sa niesme my dvaja schopni zhodnut ohladom eucharistie, ktora je podla mna tym najjasnejsim ucenim noveho zakona ktore Kristus neustale opakoval a ty to zasa vnimas inak, pricom pravda moze byt len jedna. Proste musi byt niekto kto rozhodne ako to je a my obaja sa musime pred konecnym vyhlasenim sklonit a v pokore ho prijat. Inak cirkev fungovat nemoze... Lebo zo slov kto vas pocuva mna pocuva sa stane anarchia kde nezostane miesto pre poslusnot...

Ako by si to riesil v minulosti ty, keby zacal niekto ohlasovat opak toho na com sa vsetci nastupci apostolov zhodli, prijali to a s nimi to prijali aj vsetci ostatni krestania a este to aj Boh mnohokrat potrvrdil zazrakmi....

To s prorokmi a knazmi je zo stareho zakona a je to v uplne inom kontexte...


14.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 5. 2016, 04:26 avatar
"este to aj Boh mnohokrat potrvrdil zazrakmi.... " >> Keby chcel Boh potvrdit nieco zazrakom, tak by spravil zazrat taky, ze by museli uverit vsetci...

Je rozdiel medzi zhodnutim sa a konformizmom...
Kompromis nerovna sa absolutna pravda...

Inak pisal som ti aj v druhej teme, ale tam mi moc neodpovedas


15.
označiť príspevok

Klein muž
   2. 5. 2016, 12:43 avatar
Ak neveris ze to co nastupci apostolov zviazu alebo rozviazu na zemi bude zviazane alebo rozviazane v nebi tak to nema zmysel dalej riesit.
Alebo ak neveris ze volba papeza losovanim nie je z Bozej vole a skrze Ducha Sateho tak isto.... Pretoze presne toto spravili v pisme apostoli ked si volili noveho apostola miesto Judasa... Skratka vacsina rozhodla.... A tak to bolo v cirkvi vzdy.

Ak je 10 biskupov a 10 biskupov si spravi svoj vyklad na dany teologicky problem a tych 10 biskupov sa odmietne podriadit, tak bez rozhodnutia niekym komu slubili poslusnost vznikne 10 novych cirkvi....


16.
označiť príspevok

Klein muž
   2. 5. 2016, 12:48 avatar
Zazrak ktoremu uveria vsetci? Je dost odvazne urcovat Bohu podmienky. Avsak zazrak vo Fatime videlo cca 70 000 ludi, a zazrak eucharistie videli vsetci ludia pritomni na omsi.


25.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 5. 2016, 00:25 avatar
16 To je asi tak odvazne, ako urcovat ktory zazrak je alebo nie je od Boha, alebo dokonca urcovat, ze ten zazrak JE od Boha...

70000 ludi a masova hysteria ti asi nic nehovori...

Precitaj si taky maly priklad...


24.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 5. 2016, 00:21 avatar
Pokial viem, tak zviazat a rozviazat mohli vsetci apostoli, nie len ti co boli v Rime...

Jaze neverim, ze volba papeza losovanim je z Ducha Svateho? Ja neverim, ze by nejaky papez mal byt, kdezto o losovani..

"Pretoze presne toto spravili v pisme apostoli ked si volili noveho apostola miesto Judas" >> Ano potrebovali do poctu, ale nie ako vodcu... mas to prekrutene...


21.
označiť príspevok

milky945 muž
   2. 5. 2016, 15:57 avatar
Klein, chcel som dať dlhší text, ale nemalo by to zmysel, tak len v krátkosti k dvom témam, ktoré si tu a inde riešil / načrtol.

1. Eucharistia:
Čo povedal o eucharistii Ježiš, viď Marek 7,15 až 19, vyberám:
"Nieto ničoho z vonku človeka, čo vchádza do neho, čo by ho mohlo poškvrniť; ale to, čo vychádza z neho, to je to, čo poškvrňuje človeka. .... 18 ... Či nerozumiete, že nič z toho, čo z vonku vchádza do človeka, nemôže ho poškvrniť,19lebo to nevchádza do jeho srdca, ale do brucha a vychádza von do stoky, ktorá čistí všetky pokrmy?"
Záver:
Ak ma nemôže poškvrniť to, čo do mňa vchádza zvonku ústami, tak ma to nemôže ani posvätiť. Teda ani oplátka, v ktorej je údajne Kristus, ma nemôže posvätiť, lebo nevchádza do môjho srdca, nemení moje srdce. Z toho vypláva, že v oplátke nemôže byť Kristus, oplátka nemôže byť Kristus, to by si protirečil.

2. Chrám sv. Petra a iné mega stavby / kostoly:
Čo povedal o kamenných stavbách Boh cez rôznych prorokov, viď Skutky 7,47, vyberám:
"A Šalamún mu vystavil dom. Ale Najvyšší nebýva v chrámoch, učinených rukou, jako hovorí prorok: Nebo mi je trónom a zem podnožou mojim nohám; akýže mi vystavíte dom? hovorí JeHoVaH. Alebo kde jaké je miesto môjho odpočinku? Či toho všetkého neučinila moja ruka?" ..... Podobne hovorí Pavol na inom mieste Skutkov, len neviem kde.
Záver:
Ak Boh nebýva v chráme postavenom ľudskou rukou, sotva môže bývať v oplátke.
Súhlasí Wolfe


22.
označiť príspevok

Klein muž
   2. 5. 2016, 17:37 avatar
Ked Jezis povie ze kto nebude jest jeho telo nebude mat v sebe zivot a nebude v posledny den vzkrieseny tak tomu verim, ty ver comu chces.
A asi si v starom zakone necital ako Boh priamo prikazal vybudovat chram podla presnych pokynov a po vystavbe sa zjavil oblak Bozej slavy pri ktorej vstupil do archy... Ak to nebola Bozia vola ako je mozne ze apostol Jan videl na nebi v Bozom chrame archu zmluvy?


23.
označiť príspevok

fajer
   2. 5. 2016, 19:57 avatar
Ježiš hovno povedal, tie báchorky si vymysleli, Tomáš, Lukáš a už ani neviem aký tlčhubovia..


28.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 5. 2016, 00:33 avatar
"Ked Jezis povie ze kto nebude jest jeho telo nebude mat v sebe zivot" >> Toto ti myslim uz veriaci-4 vysvetloval

mimochodom stale si mi neodpovedal, preco si myslis, ze je Maria v zjaveni a kde... nejak to stale odignoruvavas,,,


31.
označiť príspevok

Klein muž
   3. 5. 2016, 01:39 avatar
To je veriaceho-4 sukromny vyklad a nie vyklad cirkvi.. citujem : pismo nepripusta sukromny vyklad.... Len vyklad cirkvi je povoleny... vsetci krestania v eucharistiu verili a je nemozne a nemyslitelne aby to niekto po storociach spochybnil.. Keby to bola len viera katolikov a nie pravoslavnych a inych orientalnych cirkvi ktore sa v prvych storociach oddelili bol by som ticho. Ale tuto pravdu vyznavali uplne vsetci.

Ty o zene zo zjavenia hovoris ze je to Izrael... Ked sa pozrieme na Knihu zjavenia vo svetle vnimania zidmi, ako by sme mali chapat osobu z kralovskeho rodu odetu slnkom a korunovanu hviezdami je potrebne pochopit ze tato zena ma vo vztahu k Izraelu vyznamne miesto... Jeho dvanast kmenov reprezentuje dvanast hviezd ktore korunuju jej hlavu. Janova vizia pripomina aj sen patriarchu Jozefa v ktorom sa mu klanalo slnko mesiac a jedenast hviezd. A tyvh jedenasz hviezd symbolizovalo jeho bratov ktori boli tak ako on praotcami ostatnych kmenov.

Zena zo zjavenia vsak nie je len to. V najslavnejsich dnoch starej zmluvy sa dvanast kmenov zjednotilo a vzdavali uctu kralovnej... A cirkev ucila od pociatku ze ta kralovna bola predobrazom zeny ktoru vidime v apokalypse, zena ktora porodila syna, chlapca ktory ma zeleznym zezlom panovat nad vsetkymi narodmi... A tym chlapcom je Jezis a tou zenou je Maria. V zjaveni uz vidis nanebovzatu a oslavenu zenu. Apostoli o tom nepisali lebo zomreli skor. Jediny kto Mariu prezil bol Jan a ten vydal o tom svedectvo.

Je ocividne ako sa v zjaveni Jana naplna Genezis. Na pociatku ustanovene nepriatelstvo zeny a jej dietata, ktore znici diabla, A v zavere pribeh ako sa diabol na zenu ktora porodila chlapca nahneval a odisiel bojovat s ostatnymi z jej potomstva. Maria sice porodila len Krista ale Jezis nam Mariu v apostolovi Janovi vsetkym daroval za matku... Zjavenie Jana hovori ze ona je matkou tych co pocuvaju Bozie slovo a maju Jezisovo svedectvo...


34.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 5. 2016, 02:32 avatar
"anova vizia pripomina aj sen patriarchu Jozefa v ktorom sa mu klanalo slnko mesiac a jedenast hviezd. A tyvh jedenasz hviezd symbolizovalo jeho bratov ktori boli tak ako on praotcami ostatnych kmenov." >> ano 11 hviezd znamenalo 11 klanajucich sa narodov, kde Jozef (ten s pestrofarebny plastom, nie Mariin manzel ) bol 12ty ..

Takze co ti je na tom vlastne nie je jasne..
Zena s 12 hviezdami = 12 Izraela ... Jezis pochadza z Izraela

Niekedy sa pise o zene ako o narode alebo o meste
Ako sa z verného mesta stala neviestka? Bolo plné práva, prebývala v ňom spravodlivosť, no teraz sú v ňom vrahovia.
Tvoje striebro sa znehodnotilo, tvoje víno je zriedené vodou.
---
Potom mi zaznelo slovo Hospodina takto: Ak muž prepustí svoju ženu a ona odíde od neho, potom sa oddá inému mužovi, či sa ešte vráti k nej? Či nie je táto krajina celkom poškvrnená? Ty si smilnila s mnohými priateľmi a máš sa vrátiť ku mne? — znie výrok Hospodina.
Pozdvihni si oči k holiam a pozri tam, kde si nebola poškvrnená. Vysedávala si na cestách ako Arab na púšti. Znesvätila si krajinu smilstvami a svojimi zločinmi.
Prestali dažde a nebolo ani neskorého dažďa. Ty si však mala čelo ako neviestka, vôbec si sa nehanbila.
----
Už dávno si polámala svoje jarmo, roztrhala si svoje putá a povedala si: Nebudem otročiť! Na každom vysokom kopci a pod každým zeleným stromom sa rozvaľuješ, ty neviestka.
Zasadil som ťa ako šľachtený vinič, len pravé semeno. Ako si sa mi mohla premeniť na planý a cudzí vinič?
Keby si sa umyla aj lúhom a použila veľa mydla, škvrna tvojej viny zostane predo mnou — znie výrok môjho Pána, Hospodina.
Ako môžeš hovoriť: Nepoškvrnila som sa, za baalmi som nechodila? Pozri na svoju cestu v údolí, spoznaj, čo si urobila, ty ľahká ťava, čo strečkuje po ceste,
divá oslica, navyknutá na púšť, čo v roztúženosti vetrí, kto ju uspokojí v jej ruji?
---------
keď si zhotovila vyvýšeninu na oltárnom podstavci pri každom rázcestí a výšinu si si zriaďovala na každom priestranstve. Nebola si ako obyčajná neviestka; pohrdla si odmenou za smilstvo.
Cudzoložná žena miesto svojho muža berie cudzích.
Všetkým neviestkam dávajú odmenu, ale ty si dávala dary svojim milencom a obdarovala si ich, aby vchádzali za tvojím smilstvom k tebe zo všetkých strán
(Lepsie pozriet celeho Ezechiela 16)


71.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 5. 2016, 23:40 avatar
22,...určite doslovnú archu zmluvy! Klein,niekedy aj premýšlaš? pozri kontext správy a pochopíš!
Teda aj "harfy,kadidlo,misky,sklenené more,trúbky,pečate,kone,kobylky,.....atd".....sú doslovné?
Jeremiáš 3:16
"16 A stane sa, že vás pribudne a istotne ponesiete v tých dňoch v krajine ovocie,“ je Jehovov výrok.+ „Už nebudú hovoriť: ‚Truhla Jehovovej zmluvy!‘ ani im nevstúpi do srdca, ani nebudú na ňu spomínať, ani im nebude chýbať a už nebude znovu urobená."
Žalm 132:8
" 8 Povstaň, ó, Jehova, k svojmu miestu odpočinku,
ty a truhla tvojej sily".
Pôvodná truhla bola zničená a určite sa rozpadla/atd/ a žiadna iná nebola vytvorená. Ona len niečo predobrazovala,a ty vnímaš všetko dolovne a bez skúmania kontextu!
Zjavenie je plno symbolov,obrazov a vnímať ich materialisticky je len prejamom elementárnej neznalosti človeka!
Súhlasí Wolfe


32.
označiť príspevok

Klein muž
   3. 5. 2016, 02:06 avatar
12 hviezd symbolizuje aj 12 apostolov, ktori predstavovali cirkev... Maria je matka cirkvi, nielen apostol Jan ale i ostatni ju priali za matku a spolu s nou v jednej domacnosti po nanebovstupeni Pana prosili o prichod Ducha Svateho...

Cirkevni Otcovia sa odvazili povedat ze Maria je predobrazom cirkvi...
Cirkev ako cele spolocenstvo je Bozou nevestou avsak prv sa Nevestou Bozou stala Maria ked prostrednictvom Ducha Svateho pocala Bozieho Syna.

Ja som proste vieru prijal taku aka je cez ucenie cirkvi a uveril som mu... A skusil som si overit ci ucenie cirkvi vychadza z evanjelia a ja vidim ze vychadza. Spoved, ocistec, zmysel ucty k Marii, eucharistia, vsetko co protestantizmus spochybnuje ja v pisme vidim, navyse tuto vieru potvrdzuje aj viera a prax prvych storoci...
Navyse malo by to byt naopak, nie biblia ma dokazovat vieru cirkvi ale viera cirkvi ma byt dokazom pravosti biblie ze vznikla na zaklade predchadzajucej viery...


35.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 5. 2016, 02:37 avatar
Ach tie vase predobrazy..
Ako som povedal, aj v oblakoch by ste videli barankov..

Nemozete spravit z Marie a Boha manzelov OMG...
Hovorite o Bozej neveste.. Hmm a kto bol Jozefova nevesta?
Dost divny trojuholnik to mate...
Hlavne ked hovorite o bozej rodine, to akosi Jozef ide bokom...
Prepac, ale toto su uplne nezmysly...


36.
označiť príspevok

Klein muž
   3. 5. 2016, 03:05 avatar
CIrkev pod svatou rodinou rozumie nazaretsku rodinu s Jezisom, Marioi a Jozefom.

Ó, Ježišu, najláskavejší Spasiteľ, Ty si zostúpil z neba a osvietil si svet svojím učením a príkladom. Najväčšiu časť svojho pozemského života si strávil v chudobnom nazaretskom dome, poslušný svätému Jozefovi a Panne Márii. Tým si posvätil tú rodinu, ktorú majú mať za vzor všetky kresťanské rodiny.
Prijmi milostivo pod svoju ochranu i našu rodinu, ktorá sa Ti teraz s dôverou obetuje a zasväcuje. Chráň ju a posilňuj ju neustále v bázni voči Tebe. Zachovávaj v nej obetavú lásku a domáci pokoj, aby sa takto vždy viac podobala svätému vzoru nazaretskej Rodiny, aby z našej rodiny nikto nezahynul, ale každý dosiahol večný život.
Preblahoslavená Panna Mária, najláskavejšia Matka Ježiša Krista a naša Matka, dobrotivo nám vypros, aby Pán Ježiš láskavo prijal toto naše pokorné a dôveryplné zasvätenie a požehnával našu rodinu, zasvätenú Svätej rodine.
Svätý Jozef, hlava Svätej rodiny, ochranca Ježiša a Márie, pomáhaj nám vo všetkých našich potrebách. Nauč nás v rodine spoločne sa modliť, svedomite pracovať, trpezlivo znášať ťažkosti a kríže a to všetko pre Boha a pre spásu našich duší. Takto máme nádej raz s Tebou a s Pannou Máriou v nebi večne chváliť svojho Božského Vykupiteľa, Ježiša Krista.
Amen.


37.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 5. 2016, 03:29 avatar
Svata rodina je Jezis, Maria a Jozef, s tym, ze Maria je este aj bozia nevesta... to tam mate co za trojuholnik??

OK takze Boh je nas otec, Maria je nasa matka a Jozef je nas otcim... preco nie? prekombinujme to...


38.
označiť príspevok

Klein muž
   3. 5. 2016, 03:40 avatar
Je jezis syn Marie a Boha Otca? Ano...
Je preto ruhanim nazvat Mariu Bozou nevestou? Nie...
Bol Jozef pestunom teda nevlastnym otcom Jezisa? Ano...
Stala sa Maria z vole Krista aj nasou matkou? Ano...


39.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 5. 2016, 05:18 avatar
Ako to krasne rozoberies po jednom, aby to spolu neznelo tak hlupo...

"Je preto ruhanim nazvat Mariu Bozou nevestou? Nie... " >> S tym by som si nebol taky isty...


70.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 5. 2016, 23:28 avatar
38,.....a bol Ježiš Boh? Nie! Tak potom ani Mária nemohla byť matkou Boha!
Boh je večný,nestvorený a ten nemôže mať matku. Boží syn môže mať aj pozemskú matku,ak prišiel na zem a udialo sa to,čo sa udialo! A tak Mária je len matkou syna človeka nie matkou Boha! Ježiš bol na zemi "urobení o niečo menší od anjelov" a to sedí s tým,že bol len dokonalý človek. Boh nie je menší od anjelov a tiež nemôžno spojiť dovedna Božstvo a človečenstvo! to nejde dokopy! Bud je jedno,alebo druhé. Na druhej strane,Boh nikdy nemôže na seba zobrať hmotné telo a prísť osobne na zem. to je viac ako absurdná predstava.


41.
označiť príspevok

elemír muž
   3. 5. 2016, 13:58 avatar
je tu ešte jeden moment v evanjeliu, ktorý si v poslednej dobe nejako moc nevšímame.
Peter, ty si sklala a na tejto sklale postavím cirkev a brány pekelné ju nepremôžu, mohol by som poloziť otázku, kde teraz tá skala je ??? V ktorej cirkvi ????
Ak zakladal Ježiš cirkev na pápežskom stolci, potom slová evanjelia poukazujú na Rím.
Takže katolícka cirkev je podľa evanjelia a ježišových slov založená na skale pápežského stolca.

Všetci viete, že som proti dogmám a rôznym výmyslom človeka, o ktorých ježiš jasne povedal, že čo je od človeka, môže byť aj od toho druhého, teda satana.
A napriek tomu, že samotný Peter sa dopúšťa vecí, ktoré by Ježiš neurobil a predsa prápor cirkvi niesol a niesol ho ajk s tými pápežmi,, čo boli svätí a do smrti sa posväcovali a aj s tými, čo boli špinaví a do smrti sa špinili.
A sme stále tu, aj s tým kameňom a aj s tým praporom a napriek tomu, že sme pri veciam, ktoré špinaví napáchali, neodišli sme a nevytvorili nejakú čistú cirkev. Lebo tu je ten kámeň, čo stavitelia zavrhli, lebo sa cítili múdrejší ako evanjelium. A miesto toho aby vypratali bordel z domu, radšej postavili nový dom ???

Prihovorila sa Brunovi: Ja som žena prichádzajúca od Všemohúceho Boha, dcéra Otca, matka Syna, nevesta a chrám Ducha Svätého. Som Panna apokalypsy (zjavenie Jána). Ty ma však prenasleduješ. Už toho bolo dosť. Vráť sa späť do svätého stáda, do nebeského dvora tu na zemi. Od záhuby ťa zachránila novéna k Božskému Srdcu .

Prečo ste hluchí na jej výzvy: vráť sa späť, do svätého stáda, do nebeského dvora tu na zemi.
Satan je majster lži a klamu, to je pravda, ale ak neveríte tým zjaveniam, prečo neveríte aspom tým slovám, či aj tie vám pripadajú satanské ??

Ak prejdeš autom 2 000 km po perfektnej ceste, ale najedmnom mieste vletíš do takej diery, že ti to oddrapí nápravu, povič, že celých dvdtisíc kilometov je nanič, lebo je tam jedna jama a celých tých dve tisíc kilometrov pôjdeš mimo dialnice miesto toho, by si si dal lepší pozor na diery ??? A čo ak tam bolo pred tým sedem značení o nebezpečnom úseku.


46.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 5. 2016, 14:43 avatar
Elemir, Peter nebol vodcom apostolov... Bol len jeden z nich a snad starsi.. ale nie vodca


42.
označiť príspevok

elemír muž
   3. 5. 2016, 14:10 avatar
A ešte, ak niekto tvrdí, že bol katolík a odišiel do inej cirkvi, nikdy nebol katolíkom, lebo katolík nikdy nezalamuje ruky nad humusom v cirkvi a nestavia nový dom, naopak snaží sa ho očistiť, aby sme zostali v tom, čo nám požehnal ježiš svojimi rukami a nie v niečom novom a čistom, kde nie je jeho požehnanie, lebo ak zlý duch vôjde do takéhoto čistého a obieleného domu, nezostane tam sám, ale odíde a privedie sedem zlých duchov horších od neho a dni tohoto človeka sú horšie a horšie.


45.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 5. 2016, 14:42 avatar
42 Elemir : Vsetci protestanti ako Jan Wycliffe, Jan Hus, Martin Luther sa snazili dom ocistit, nie vytvorit novu cirkev, problem je v tom, ze ked chces nieco cistit, a chcu ta za to upalit, pretoze niekomu vyhovuje spina, tak dost tazko ten dom vycistis...

To je to iste aj s beznymi krestanmi, ked vidia, aka spina je v KC a vedia, ze sa to nezmeni, pretoze do by cirkev podkopala samu seba, keby povedala, "joj sekli sme sa" tak radsej idu o dum dal...
Súhlasí milky945


43.
označiť príspevok

veriaci-4
   3. 5. 2016, 14:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.47.
označiť príspevok

milky945 muž
   3. 5. 2016, 14:54 avatar
Klein 22.: No fajn klein. Mal by si si ujasniť čo sa stalo pri poslednej večery, čo symbolizuje poslená večera.

Čo rozdával Ježiš pri poslednej večery? Chlieb alebo seba? Ani jedno, rozdával svoj život. Aby nám boli odpustené hriechy, naše hriechy neprejú na Ježiša / na jeho život, ale jeho život prejde na nás, (tak ako moje peniaze v banke neprejdú na tvoje konto, moja vina neprejde na teba). Tým pádom keď máme jeho život, jeho smrť sa počíta za našu smrť, jeho smrť sa ráta ako naša smrť, takže my už nemusíme zomrieť za naše hriechy. Tomu verím, príde mi to logické a podľa Písma.

(ešte jeden "dôkaz", čo Ježiš lámal a rozdával pri poslednej večery)
Pri poslednej večery Ježiš lámal chlieb a dával učeníkom so slovami: Vezmite, jedzte: toto je moje telo. ...
Ale inde v Ján 6 hovorí:
48: "Ja som chlieb života"
49: "Vaši otcovia jedli mannu na púšti a pomreli"
50: "ale toto je chlieb, ktorý sostupuje z neba, aby z neho jedol človek a nezomrel."
----- Záver:
Takže keď pri poslednej večery lámal chlieb a on je chlieb života, lámal a rozdával svoj život.

Takže otázka teraz znie: Dokáže kňaz premeniť oplátku na život Ježiša Krista? A aký to má zmysel? Uvažuj nad tým.
Súhlasí Wolfe


50.
označiť príspevok

Klein muž
   3. 5. 2016, 15:08 avatar
Emauzskí učeníci Ježiša spoznali Ježiša práve pri lámaní chleba a on im v tom zmizol, čo bolo symbolickým zvýraznením jeho prítomnosti v Eucharistii. Ježiš pri poslednej večeri povedal: "Toto je moje telo, ktoré sa dáva za vás" a "Tento kalich je nová zmluva v mojej krvi, ktorá sa vylieva za vás" (Lk 22,19-20).
Týmto sa Eucharistia stáva novou zmluvou a sprítomňuje sa v nej Kristova obeta.

Prijímanie eucharistie je spojené s množstvom milostí. "Kto je moje telo a pije moju krv, bude mať život večný"- Podobne ako nás chlieb posilňuje fyzicky, eucharistia nás posilňuje duchovne. Ježišovou smrťou na kríži sa pretrhla opona svätyne svätých. kde bola umiestnená archa zmluvy, a ktorá bola miestom Božej prítomnosti, čím Boh naznačil, že Kristova obeta bola konečnou a úplnou obetou za naše hriechy, vďaka čomu môžeme byť v Jeho prítomnosti aj bez toho, aby sme museli ísť do svätyne svätých. Teraz sa môžeme volať Božími dcérami a Synmi a už nemusíme byť otrokmi hriechu. Byť tak blízko s Ježišom môžeme byť len vďaka jeho smrti, lebo on vzal na seba všetky naše hriechy a zvíťazil nad smrťou, keď vstal s mŕtvych. Stali sme sa dcérami a synmi Kráľa. ktorý nám dal do dedičstva Božie kráľovstvo, lebo nás očistil od našich hriechov, vďaka ktorým by sme si inak zasluhovali smrť (duchovnú). Aby sme si lepšie uvedomili, čo nám Boh svojou obetou na kríži daroval, je dobré vedieť, že v dobách pred Ježišovým zmŕtvychvstaním mohol do Božej prítomnosti vstúpiť len raz do roka veľkňaz, aby mohol predniesť modlitbu. Jeden človek raz za rok mohol vstúpiť do Svätyne svätých, pričom museli byť zaňho vykonané obety za odpustenie hriechov, lebo ak by do svätyne vstúpil hriešny, neuniesol by Božiu slávu prítomnú na tom mieste, a padol by mŕtvy na zem. Preto mal okolo nohy uviazané lano a na odeve pripevnené zvončeky, aby ľudia za oponou oddeľujúcou svätyňu od veľsvätyne vedeli, že je ešte nažive. Ak by padol mŕtvy, museli by ho s pomocou lana vytiahnuť von, lebo do svätyne svätých už v ten rok nik nemohol vstúpiť. My však v tejto Božej prítomnosti môžeme žiť, a dokonca sa môžeme s Bohom zjednotiť, keď prijímame Kristovo telo a krv.


51.
označiť príspevok

milky945 muž
   3. 5. 2016, 15:42 avatar
Klein 50, nebudem už viac dnes písať, aj teraz len v krátkosti, mám inú robotu.

Najlepšie sa môžme zjednotiť s Bohom, ak máme Kristov život, ak sme otroci Krista, ak zaprieme seba samých. To hovorí aj Kristus a potom Pavol slovami, ktoré si teraz nepamätám. To sú konkrétne veci, ty hovoríš stále abstraktne "prijímame Kristovo telo a krv". Ale čo to je prijať Kristovo telo a krv a načo?

Ja to viem zdôvodniť konkrétne. Ak máme / žijeme Kristov život, ak sme otroci Krista, má to svoj účel. Starý človek v nás zomiera a rodí sa nový človek, podobný Kristovi a to je cieľ, o ktorý tu ide. Ale ak "prijímame Kristovo telo a krv", aký to má konkrétny účel a cieľ? Vieš to pomenovať konkrétne? Pochybujem.


53.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 5. 2016, 17:36 avatar
RKC potrebuje mat svoje ritualy a preto toto vsetko...
S ritualom vyzera vsetko take vaz(e)nejsie a viac uveritelne a velmi ovplyvnitelne
Preto potom napriklad aj Elemir zaziva v katolickom kostole to, co nemoze zazit v protestantskom..


54.
označiť príspevok

Klein muž
   3. 5. 2016, 17:42 avatar
Wolfe, ak chces skutocne pochopit preco kona katolik tak ako kona, precitaj si slova Patra Pia... Ked som sa nimi nie ze zacal riadit ale zacal ich zit nasiel som pokoj ktory som dlhe roky hladal.

http://www.youtube.com/watch?v=fpK58Sxb3Ns Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


http://www.youtube.com/watch?v=pbQrcSuWYYE Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


55.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 5. 2016, 18:21 avatar
"Rád by som mal taký silný hlas, že by som pozval hriešnikov z celého sveta, aby milovali Pannu Máriu." >> Preco by radsej nemal radsej tak silny hlas, aby pozval hriesnikov z celeho sveta, aby milovali Boha?

Je velmi vela citatov, od vela ludi, no malokto sa nimi riadi...

Holt... "Tu stojím. Inak nemôžem Boh mi pomáhaj. Amen"  


56.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   3. 5. 2016, 18:28 avatar
55/ Tu stojis??? Hindiuzmus hovori "Bytie-vedomie-laska su totozne! Ked len si tak milujes ked milujes si vedomi a ked si vedomi tak jednoducho si!haha


57.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 5. 2016, 19:08 avatar
Kedze nepoznas kontext, tak chapem, ze hovoris mimo..


59.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   3. 5. 2016, 19:14 avatar
57/ Aky kontext? Mam kontakt s realitu narozdiel od teba ktory zije podla 2tisic rokov starych rozpravok!hahaha


61.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 5. 2016, 19:35 avatar
Ze nevies o com som pisal..
Kontakt a kontex su rozlicne veci...

Ale zas videl som tvoju inteligenciu ked si pisal, ze 10x predany barak za 100.000 ma hodnotu 1.000.000, to hovori za vsetko, aj za tvoj kontakt s realitou...


62.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   3. 5. 2016, 19:39 avatar
61/ Dobre viem co je kontext a myslel som to vo vyzname ze nepotrebujem poznat vsetky myslienkove vzorce/kontexty/ pretoze mam kontakt s realitu na ktoru reagujem podla potrieb,rozumies mi aspon trochu???Napr.ked si klepnem po prste nehovorim boze preco ma tresces ale asi najskor si prst pofukam fakt len napr..ha


63.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 5. 2016, 19:53 avatar
Je fakt smiesne ked blbec sa snazi robit z niekoho blbca...

Schvalne co je kontext a preco som napisal, to co som napisal?
Napisat "Viem!" este neznamena vediet...


64.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   3. 5. 2016, 20:08 avatar
63/ Kontext cize chapanie suvislosti v sirsom kontexte cim sa dopracujes k chapaniu skutocnosti...zakonite!Uhadol som???


65.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 5. 2016, 20:13 avatar
Ja nehovorim o definicii slova "kontext", ale o obsahu toho kontextu..


66.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   3. 5. 2016, 20:16 avatar
65/ Obsah kontextu je obsah mojej mysle???haha


67.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 5. 2016, 20:45 avatar
66 asi si zabudol na co si uz reagoval v 56tke
tak si to po sebe znova precitaj...

Reagoval si na moje "Tu stojím. Inak nemôžem Boh mi pomáhaj. Amen"
Ale kedze nepoznas tuto stranku historie (chapem nikto nemoze vediet vsetko), tak ten kontext proste nemas + kontext PRECO som ho napisal ako argument proti katolikovi...


69.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 5. 2016, 23:22 avatar
54,.....kresťan sa "pýta" Boha,jeho Slova a nie nedokonalých ľudí! Páter Pio bol viac ako kontroverznou postavou!


52.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 5. 2016, 15:50 avatar
"Emauzskí učeníci Ježiša spoznali Ježiša práve pri lámaní chleba a on im v tom zmizol, čo bolo symbolickým zvýraznením jeho prítomnosti v Eucharistii." >> To snad nemyslis vazne...
Niekto sa musel strasne nudit, aby videl cokolvek vo vsetkom

Problem s milostami u KC je v tom, ze KC ju vidi ako akusi truhlicu, z ktorej niekto tie milosti vybera, ako nejake predmety (a kazdy svaty ma tiez svoju truhlicu)...

"Podobne ako nás chlieb posilňuje fyzicky, eucharistia nás posilňuje duchovne." >> presne k tomuto ti dam zopar versikov
Kniha Deuteronómium - kapitola 8
2 A rozpamätúvaj sa na celú cestu, po ktorej ťa Pán, tvoj Boh, vodil štyridsať rokov na púšti, aby ťa pokoril, vyskúšal a zvedel, čo je v tvojom srdci, či budeš zachovávať jeho príkazy, alebo nie.
3 Pokoril ťa a dal ti hladovať; potom ťa kŕmil mannou, ktorú si nepoznal ani ty, ani tvoji otcovia, aby ti ukázal, že >>človek nežije len z chleba, ale že človek môže byť živý zo všetkého, __čo vychádza z Božích úst__.<<

Uz cakam, len ako s tym zavrtis ako mas zvykom, a povies, ze z Bozich ust vyslo slovo a to slovo prebyvalo medzi nami a tym slovom bol Jezis a poukazes tym na prijimanie jeho fyzickeho tela  

"a ktorá bola miestom Božej prítomnosti, čím Boh naznačil, že Kristova obeta bola konečnou a úplnou obetou za naše hriechy" >> je to zaujimave, pretoze vasa eucharistia to popiera.. vy ho obetujete pri kazdej eucharistii

"My však v tejto Božej prítomnosti môžeme žiť, a dokonca sa môžeme s Bohom zjednotiť, keď prijímame Kristovo telo a krv." >> nie kvoli prijmanie tela a krvi, ale kvoli Kristovmu utrpeniu a smrti... >>>
"To je prirovnanie pre terajší čas, keď sa prinášajú dary a obety, ktoré nemôžu vo svedomí urobiť dokonalým toho, kto koná bohoslužbu;
spočívajú iba v pokrmoch, nápojoch a v rozličných umývaniach, čo sú len vonkajšie predpisy, ktoré platia do času nápravy.
Keď však prišiel Kristus, veľkňaz budúceho dobra, cez väčší a dokonalejší stan, zhotovený nie rukou, čiže nie z tohto stvoreného sveta,
raz navždy vošiel do svätyne, no nie s krvou capov a teliat, ale >>so svojou vlastnou krvou, a tak získal večné vykúpenie<<. "
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 13:23,  Kasafran, vyhľadal som si štatistiku - pricapil som ju do niektorej témy - podľa ktorej...
dnes, 13:08,  (136) J.Tull, skús si vyhľadať štatistiku úmrtí na rôzne nemoci a potom určite zistíš,...
dnes, 13:03,  -era-, aby ju nemal prázdnu*13
dnes, 12:03,  (1) Grofik šrobik, nie, nie, musím Ťa poopraviť - on si do tej svojej mysle môže vložiť...
dnes, 12:02,  havran, vo svojej reakcii si zabudol na druhú časť otázky. Pýtal som sa na príklad nemocí,...
dnes, 11:59,  Načo by to človek robil?
dnes, 11:57,  (4) Grofik šrobik, predstav si, že Gabriel mi svojím príspevkom pripomenul jeden zaujímavý...
dnes, 11:21,  Vies ze do prazdnej mysle si mozes vlozit co chces???:)))
dnes, 11:19,  3/ A z Klastora pod Znievom do Lucenca pojdes na sarkanovej cicine???:)))
dnes, 11:10,  P. S.: Ospravedlňujem sa za otáznikovú infekciu - na webovej adrese je to bez nej...
dnes, 11:08,  Ako zlepšiť imunitný systém 80%? ?našej imunity prichádza zo zažívacieho...
dnes, 11:04,  nie kapitalizmus je prvoradý, každý človek nevie ušetriť peniaze, demokracia je...
dnes, 09:58,  Apropo co kapitalizmus ponuka???:)))
dnes, 09:37,  8/ Aku mysel??? Nechapes ze cista mysel je ako sklo???:)))
dnes, 09:35,  Kazdy ma co si zasluzi???:)))
dnes, 09:20,  4/ Edko ja ti tak strasne zavidim!!!!Hlavne tie vyvrcholenia s tou pipkou!!!! To musia aj susedia...
dnes, 09:15,  1/ Edko a teraz chces o com diskutovat??? Tlacis kaleraby do hlavy???:)))
dnes, 09:13,  8/ Papala sisi sa vola tvoja jebla segra??? Nechapes ze si original kokot???:))))
dnes, 09:02,  8/ Edko mas stastie ze debilita neboli!!!!:))))
dnes, 09:00,  7/ Apropo povedz nieco pekne o kapitalizme???:))))
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žena je to najkrajšie umelecké dielo, ktoré sa kedy Matke Prírode podarilo stvoriť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(211 989 bytes in 0,538 seconds)