hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Zjavenie Ježiša Krista teroristovi

príspevkov
9
zobrazení
2
tému vytvoril(a) 15.6.2021 17:44 Klein
posledná zmena 17.6.2021 09:56
1
15.06.2021, 17:44
Člen Islamského štátu v roku 2015 zavraždil veľké množstvo gréckokatolíckych a pravoslávnych kresťanov na území Sýrie, pričom u jedného z nich našiel Sväté písmo, ktoré si začal čítať.

V tú noc sa mu vo sne zjavil Ježiš a opýtal sa ho prečo zabíja jeho ľudí.
Ďalšiu noc na to sa mu zjavil opäť a povedal mu aby ho nasledoval.
Podarilo sa mu újsť z Islamského štátu a tento príbeh vyrozprával kresťanským organizáciám, ktoré sa snažia chrániť kresťanov na území Iraku a Sýrie.
V posledných dvoch rokoch podobné zážitky vyrozprávali desiatky moslimov ako sa im vo sne zjavil Ježiš a požiadal ich aby ho nasledovali.

V moslimskej kultúre sa ľudia nepovažujú za bytosti schopné rozhovoru s Bohom, pričom prosia Boha, aby ich viedol skrze sny. Pripomína mi to príbeh ako sa napr. Jozefovi vo sne zjavil anjel a oznámil mu, aby vzal Ježiška a Máriu a ušiel s nimi do Egypta keď ich Herodes prenasledoval.

Je mi jasné, že všetci tu prítomní protestanti tieto zjavenia nazvú zjaveniami od diabla, ktorý sa prezliekol za Ježiša, pretože neprichádza v úvahu, aby Ježiš nazval katolíkov a pravoslávnych bludárov, ktorí sa údajne odklonili od písma svojimi ľuďmi...
none
2
15.06.2021, 17:50
Skôr by som čakal, že to ľudia nazvú nie že zjaveniami od diabla, ale výmyslami, ktoré sa neudiali...
none
3

2. -era- 15.06.2021, 17:50

Skôr by som čakal, že to ľudia nazvú nie že zjaveniami od diabla, ale výmyslami, ktoré sa neudiali...

15.06.2021, 17:56
Aj to je jedna z možností 🙂

Rovnako ako aj apoštol Pavol si mohol vymyslieť príbeh, že sa mu v Sýrií v Damašku zjavil Ježiš počas jazdy na koni a opýtal sa ho, prečo ho prenasleduje... Len je zvláštne, že sa z prenasledovateľa kresťanov v jednom okamžiku stal kresťan, ktorý za vieru v Krista neskôr zaplatil životom.
none
4
16.06.2021, 07:05
Klein....ja nepochybujem, že veľká časť týchto zjavení sa stala je výmyslami rôznych opilcov, alebo ľudí, ktorí chcú byť slávnymi a podobne.
Takisto nepochybujem, že 2. časť je od diabla.
Katolíci veria nezmyslom, lebo ani nepoznajú vlastnú nauku.

Bol to katolícky svatec Akvinský, ktorý povedal, že nič už nebude zjavené, lebo všetko už je zjavené v Božom Synovi.
Bol to Akvinský a Bernard z Clairvaux, ktorí potvrdili, že nepoškvrnené počatie Márie neexistuje, pretože by ona sama nemohla byť spasená Božím Synom.

Zjavenia popiera samotné Písmo...2.Kor ...Lebo chodíme vierou a nie videním

To len znova potvrdzuje , že v tejto tzv. cirvi si každý rozpráva čo chce a verí si čomu chce
none
5

4. stefan 5 16.06.2021, 07:05

Klein....ja nepochybujem, že veľká časť týchto zjavení sa stala je výmyslami rôznych opilcov, alebo ľudí, ktorí chcú byť slávnymi a podobne.
Takisto nepochybujem, že 2. časť je od diabla.
Katolíci veria nezmyslom, lebo ani nepoznajú vlastnú nauku.

Bol to katolícky svatec Akvinský, ktorý povedal, že nič už nebude zjavené, lebo všetko už je zjavené v Božom Synovi.
Bol to Akvinský a Bernard z Clairvaux, ktorí potvrdili, že nepoškvrnené počatie Márie neexistuje, pretože by ona s...

16.06.2021, 07:08
Akvinský o "nepoškvrnenosti"
odkaz
none
6

5. stefan 5 16.06.2021, 07:08

Akvinský o "nepoškvrnenosti"
https://www.upac.sk/wp/o-neposkvrnenom-pocati-panny-marie/

16.06.2021, 07:46
6. Čo konkrétne je v tom odkaze od Akvinského? Nejako sa v tom neviem orientovať.
none
9
17.06.2021, 09:56
Kto je mimo týchto duchovných dianí, nech sa necíti nad tým všetkým, ale nech sa radšej stiahne.
Každý z takýchto príbehov je treba najprv posudzovať samotným evanjeliom.
V tomto prípade ježiš nehodnotí ani moslimsku a ani katolícku cirkev. Najprv každého upozorní, aby sa sám zamyslel nad sebou a až potom príde a dá ešte jednu ponuku: Poď za mnou .
Akoby za týmto ježiš nevidel a nechce ani riešiť vzájomnú cirkevnú neznášanlivosť, aj keď sa pýta: Prečo zabíjaš mojích ľudí.
Dobre, mojich ľudí, ale nehovorí o moslimoch, kresťanoch katolíkoch. Ale ježiš delí ľudí na hriešnikoch vrahoch a na tých, čo sú vraždení. Ježíš vidí každého človeka osobitne, vidí človeka jednotlivca, či je dobrý podľa jeho evanjelia, alebo je vrah.
Cirkvi ho nezaujímajú. Aj pri jakobovej studni hovorí samaritánke, že boh si vyhľadáva ľudí, ktorí ho vyznávajú v duchu a v pravde a nehovorí o katolíkoch a moslimoch, Potom ale by sme mohli predpokladať, že vidí v každej cirkvi ľudí s duchom dobrým a s duchom od toho druhého.
Ježiš je duchovno a rieši veci duchovne, bojuje proti zlým duchom, ktorí sú v ľuďoch a nekomunikuje s tým zlým duchom ale s človekom, v ktorom ten duch je. Ak je človek pokrstený, má dvoch duchov, ktorý vznikli rozdelením jedného, teda duch tela a duch boží a väčšinou ešte ducha, ktorý sa usadí v duši človeka podľa toho, aký je to vlastne človek, ale nakoniec vždy rozhodne rozum človeka, ktorý dostane ponuku od ducha tela, ducha duše a ducha, ktorý je v ňom usadený.
Ak teda si ľudia nevedeli rady s vrahmi, ktorý sa svetsky skovavali za vieru, sám ježiš sa ich pokúšal zavolať k sebe, na jeho stranu. Nemôžme teda hovoriť, že to moslimovia vraždili katolíkov, alebo, že katolíci upalovali bosorky. Podľa tohoto to bola iba záležitosť dobrých, alebo zlých duchov, ktorými boli títo hriešnici posadnutí a ich rozum vyhodnotil situáciu tak, že vraždili. Potom ale zastavenie týchto krutostí je zásluha samotného ježiša, ktorý to vo sfére duchovného života zariadil tak, aby v praxi a realite nášho života sa to prejavilo tým že sa to zastavilo.
Teda priamy zásah samotného ježiša v duchovnej sfére tak, aby sa to v našom reálnom živote prejavilo zastavením.

Teda ak sa niekto na tomto fóre snaží obhajovať svoju cirkev, je to zbytočne, snažte sa pochopiť duchovno týmto spôsobom a bavte sa radšej o svojom vnútre svojich duší.
Cirkev musí byť, či taková, alebo maková, bez nej by veľmi mnoho ľudí zostalo nepokrstených, ale nazachraňujte svoje cirkvi, ale svoje duše.

verte ježišovi a jeho evanjelium.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 113 354 B vygenerované za : 0.074 s unikátne zobrazenia tém : 59 870 unikátne zobrazenia blogov : 1 348 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

V kontexte blogu Nadji som si dovolil k problematike zaujať obšírnejší názor. Naozaj musíme poznať takmer všetko, aby sme si z toho mohli vyberať pravdu? Naozaj musím poznať pokiaľ možno všetku pravdu protistrany, aby som mohol povedať, ale aj nepov...

citát dňa :

Komu sa nechce, hľadá dôvod. Komu sa chce, hľadá spôsob.