Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Žena a spiritualita časť.1

16
reakcií
818
prečítaní
Tému 28. marca 2012, 17:24 založil Lea Smeja.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií

1.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   28. 3. 2012, 17:24 avatar
Ženy potřebují pro svůj duchovní rozvoj méně podmínek než muži.
Kabala říká, že pokud se chce muž duchovně rozvíjet, je povinen se oženit a založit rodinu. Je odpovědný za naplnění této povinnosti. V opačném případě se nemůže duchovně rozvíjet.

Žena se na druhou stranu může duchovně rozvíjet, i když není matkou či manželkou. Navíc, pokud má prostředky k zajištění existence, může si také vybrat, zda bude pracovat. V porovnání s mužem je žena relativně soběstačná a může duchovně růst bez mnoha externích podmínek, které jsou pro muže potřebné. Z duchovního pohledu je proto dokonalejším stvořením než muž.

Muž musí překonávat sám sebe, stále se přesvědčovat, že pro něj má duchovní cesta svou hodnotu. Je k duchovnímu rozvoji méně citlivý než žena, která o vše duchovní přirozeně usiluje. Ona je připravena přijmout, cítit a porozumět všem duchovním transformacím, které se uvnitř ní odehrávají. Touží po tom.

Potřeba po duchovním vzestupu je u ženy daleko zřejmější. Cítí se nespokojená se svým světem, zklamaná rodinou a prací. Muž hledá hloupé vášně jako fotbal, pivo, přátele apod., a ztrácí se v nich. Žije pronásledováním falešného cíle. Žena toho není schopna. Vnímá prázdnotu niterněji a intenzivněji. Nemůže se spokojit s tak nízkými cíli a dočasnými analgetiky. Mnohem častěji nastupuje na duchovní cestu a dostává se ke studiu kabaly.

Setkáváme se s tím po celém světě. Více než polovina z 1,3 milionu studentů studujících u Institutu kabaly jsou ženy.

zdroj:www.kabbalah.info Tento odkaz smeruje mimo DF.skživot-láska-&-rodina/kabala-a-ženy/podmínky-pro-duchovní-rozvoj-žen

2.
označiť príspevok

Petrana žena
   28. 3. 2012, 17:30 avatar
...  som sa nasmiala...koho chceš naštvať Leuš? Tú menšiu polovičku človečenstva? Nesúhlasím! 

3.
označiť príspevok

Petrana žena
   28. 3. 2012, 17:33 avatar
...inak, dnes som počula dobrý vtip: Pani učiteľka v škole vysvetľuje deťom: Už som vám hovorila, že neexistuje menšia a väčšia polovička, obe polovičky sú úplne rovnaké...ale väčšia polovička z vás ma zase nepočúva. ( )
Súhlasí Lea Smeja

4.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   28. 3. 2012, 17:38 avatar
Petrana nie. Chcem povzbudiť ženy. Ale zase hľadať a bádať budú len tie, ktoré to tak cítia. Zvláštnosťou je to, že taký názor prezentujú v judaizme samotným muži, pričom viditeľne ženy napr.Talmude neberú ako rovnocenné stvorenia a hodné poznať učenie Talmudu, ale v súčasnosti osvietení, vzdelaní muži, vedia, že bez žien to nejde a nie je učenie akékoľvek tabu pre ženu.

5.
označiť príspevok

Petrana žena
   28. 3. 2012, 17:46 avatar
...myslím, že na našich školách sme zrovnoprávnené. Horšie je to v zamestnaní. Tam ide o iný druh energie - energiu jangu. Tá je vo výhode.

6.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   28. 3. 2012, 17:48 avatar
S tým súhlasím, je to tradíciou a utkvelou predstavou, že pracovník musí mať vyššiu mzdu než iná pracovníčka, pritom obaja podajú rovnaký výkon, ale on je muž.

7.
označiť príspevok

Jaded
   28. 3. 2012, 17:50 avatar
Dúfam, že táto tvoja kravina nebude ma 16 dielov ako od p Sokola

8.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   28. 3. 2012, 17:51 avatar
Nie len 6. časti som dala a sú kratučké, lebo ľuďom sa nechce dlhé články čítať. A nie je to kravina.

13.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   28. 3. 2012, 23:56 avatar
Stým súhlasím Lea Smeja. Aj Biblia vyžaduje, aby biskupi a diakoni (písmo viac cirkevných hodností okrem pápeža nepozná a aj Pápež je diskutabilný) boli mužmi jednej ženy a dokonca, aby mali aj deti. Tak ako sa hovorí v Tvojom príspevku: že pokud se chce muž duchovně rozvíjet, je povinen se oženit a založit rodinu. To, že sa rímsko-katolícki cirkevní hodnostári zriekli sexu negatívne pôsobí na ich psychiku. Potom mnohí spávajú so svojimi kuchárkami, navštevujú verejné domy, často aj v zahraničí, znásilňujú chlapcov, a pod. A čo je ešte horšie sú mnohí z nich psychicky narušení. No to sa netýka len duchovných, nedostatok sexu rovnako pôsobí aj na väčšinu ostaných mužov. Podľa príslušných odborníkov sú rozdielne aj pohlavné pudy u muža a u ženy. Kým u muža jeto v prvom rade snaha po súloži, u ženy je v poredí to o čom píšeš. Ak sa žena do muža aj zamiluje neprejavuje sa u nej v predovšetkým priama túžba po sexuálnom styku s ním. A pokiaľ aj sex trvalo nemá, nepôsobí to na ňu tak negatívne ako u muža. Poznám mnoho žien, ktoré nemajú dobré manželstvá, a preto hľadajú útechu obracaním sa k bohom. Muži idú radšej do krčmy a pod. Záverom ešte chcem poznamenať, že Tvoje témy ma zaujali.
Súhlasí Lea Smeja

14.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   29. 3. 2012, 09:08 avatar
Antidogmatik potesili ma tvoje slova.

9.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   28. 3. 2012, 18:09 avatar
O chvíľu sa vrátim. Zatiaľ premýšľajte.

10.
označiť príspevok

Jaded
   28. 3. 2012, 18:23 avatar
Ty mi pripomínaš Adolfa v ženskom prevedení

15.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   29. 3. 2012, 09:09 avatar
Jaded myslis Adolfa Hitlera?

11.
označiť príspevok

ether muž
   28. 3. 2012, 20:44 avatar
fuuuuck 

16.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   29. 3. 2012, 09:10 avatar
Ether pise sa fuu, a nie fuuuuck.

12.
označiť príspevok

viluette muž
   28. 3. 2012, 22:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

17.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   29. 3. 2012, 09:10 avatar
Viluette nie kazdeho oslovia clanky, to je prirodzene.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:34,  Ústavný súd zrušil pokutu pre exprezidenta Kisku...
dnes, 01:08,  2. jáááj, toto som si mala všimnút skor . *39 ty sa naloguješ ked som práve na ceste domov...
dnes, 00:13,  fekálny maškrtník, uz som si zvykla ze aj sprostí ludia objavili internet :) ale dám ti...
včera, 23:58,  Vedel som to. Nevieš nič, hlúpa ako noc. *21
včera, 23:53,  Vieme ako to v NATO funguje. Pri hlasovaní všetci pozerajú na amíka a hlasujú ako on.
včera, 23:52,  Dvanásťročné dievča bolo migrantami zneužívané ako sexuálna otrokyňa. Madé dievča...
včera, 23:52,  fekálny maškrtník. opytaj sa svojej mami :)
včera, 23:48,  ty hlupák, NATO nie su američania. NATO tvoria všetci ktorí donho patria. NATO je aj slovensko
včera, 23:46,  (352) Takže je to vagína? *21
včera, 23:46,  ondrej je protislovenská hnida, klame a ale hlavne že je "znovuzrodený" :)
včera, 23:44,  Liberálna žumpa? To sú tí tvoji "intelektuáli". Neviem tento výtvor pomenovať...
včera, 23:42,  budeš sa diviť, kolko slov nema slovensky povod ty zahoracky pňaku......*03*03*03*03
včera, 23:39,  18. ty to vzdy vypichneš ;)
včera, 23:38,  Trdelník :)
včera, 23:37,  Zemiaky, Paradajky, Mrkva, Cesnak, Cibuľa, Uhorky, Kapusta, Reďkovka, Špenát, Cvikla....
včera, 23:35,  10 V Amíkove :)
včera, 23:34,  351. fekálny maškrtník, IQ je to, čím ty nedisponuješ . *39*39*39
včera, 23:33,  Edo hej zasa si ukázal aký si idiot :) Ani slovenčina neexistuje ty protislovenská hnida :)
včera, 23:32,  ondrej tvoj protislovenský spolutrol píše klamstvá a ty mu tlieskaš a vraj...
včera, 23:32,  Výborne si google americký použil lebo si idiot ty čapor Netrafil si však ani jedno...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Genialita veľké dielo začína, ale len vytrvalosť ho dokončí.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(73 972 bytes in 0,627 seconds)