Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Zázrak Viery

16
reakcií
883
prečítaní
Tému 29. mája 2016, 10:26 založil dabo3333.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
18. 02. 2010
3
09. 06. 2017
14
03. 09. 2016
11
15. 09. 2015
22
25. 01. 2012
15
21. 01. 2012
38
 
 


1.
označiť príspevok

dabo3333 muž
   29. 5. 2016, 10:26 avatar
Mnoho ľudí – či už kresťanov, ale aj neveriacich – si pod pojmom viera predstavuje obsah náboženského učenia. To však nie je správne pochopenie pojmu VIERA.

Podľa Biblie viera nie je nejakou doktrínou, ale určitým postojom a životným štýlom, ktorého prostredníctvom môžeme nadviazať vzťah s Bohom, dôverovať mu. Božie slovo hovorí, že keď veríme v Ježiša, budú sa skrze nás diať úplne mimoriadne veci.
Ježiš – živé Božie slovo, v nás spôsobí počiatok viery a tiež ju dovedie k cieľu. Musíme len chcieť veriť. To ostatné urobí Boh.

Viera je skúsenosť,

niečo, čo je možné prežiť. Ak spojíme Božie slovo, čas a lásku k pravde, ktorú dostávame od Boha, prežijeme, ako v nás Boh pôsobí vieru. Viera je počiatkom dobrodružstva s Bohom. Úžasná Božia energia, obsiahnutá v jeho slove, sa prejaví len vtedy, ak príde toto slovo do intenzívneho kontaktu s ľudským srdcom. 

Viera vzniká v ľudskom srdci. 

Každé ľudské srdce, v ktorom je Božie slovo, plodí nadprirodzené ovocie – vieru. Pokiaľ v srdci nepochybujeme, bude sa diať to, čomu veríme!

Viera je životný štýl,

pozostávajúci z malých krokov poslušnosti. Musíme sa ustavične zaoberať Božím slovom, až sa stane súčasťou našej osoby a prenikne do nášho srdca, aj do nášho ducha. Slovo musí utvárať náš charakter a byť základom nášho myslenia a jednania. Keď svojím srdcom Slovo uchopíme a vytrvalo spracovávame, prežijeme tie najmocnejšie požehnania. Neexistuje totiž väčšia energia než tá, ktorá je obsiahnutá v Božom slove. Pokiaľ nad ním trvale a s vierou rozjímame, bude v nás táto energia uvoľnená.
Môžeme prosiť o čokoľvek, a aj to dostaneme, pokiaľ žijeme v závislosti na Bohu a jeho slovo v nás neustále znie a hovorí k nám. Pokiaľ však chceme na tomto mieste „šetriť“, vystavujeme sa nebezpečenstvu, že degradujeme vieru len na nejakú metódu, či techniku. To sa nevypláca. Neexistuje rýchlejšia cesta k pomoci od Boha, než nechať na seba pôsobiť Božie slovo.

Veriť znamená vziať. 

Božie zasľúbenia sú úplne spoľahlivé. Za každým z nich sa skrývajú už hotové, Bohom pripravené skutky. Pokiaľ tomu veríme, nemá už zmysel neustále naliehať na Boha, aby pre nás niečo urobil. Jednoducho si potom vo viere vezmeme požehnanie, ktoré je v neviditeľnej oblasti už hotové a pre nás pripravené. Keď ďakujeme a chválime za to, čo sme vo viere prijali, dokazujeme tým skutočnú vieru, že sme prijali.

Viera je očakávanie.

K účinkom Božieho slova patrí postoj očakávania. Božie slovo našu dušu buduje a sýti istotou, bezpečím a pokojom.
Keď máme nejaký konkrétny problém, či už nemoc alebo iné trápenia, napríklad duševné, vzťahové alebo materiálne, je treba nájsť si v Božom slove stanovisko k tejto veci. Vždy sa tam dozvieme, že pomoc pre nás je už pripravená. Teraz musí nastať ten okamih, kedy sa svojou vierou rozhodneme vziať si to.

„Preto vám hovorím: „Verte, že všetko, o čo v modlitbe prosíte, je vám už dané, a budete to mať.“ ( Marek 11,24 )

Teraz je už len na nás, aby sme sa vo viere rozhodli a na základe prísľubov v Biblii zasiahli do neviditeľného sveta. Aby sme sa rozhodli, že sme teraz, v tomto okamihu, prijali už pomoc alebo vyriešenie problému. Keď prichádzame vo viere a v duchu k Bohu, nachádzame sa tak v nebeských oblastiach a môžeme si tam vziať, čo potrebujeme. Kto verí, pohybuje sa v súčasnosti.

Existujú dve formy reality.

Jedna – NEVIDITEĽNÁ, nachádzajúca sa v nebeských oblastiach. Tá je, práve preto, že je neviditeľná, omnoho silnejšia a pravdivejšia, než realita viditeľná.

A potom existuje aj realita VIDITEĽNÁ, ktorú vnímame svojimi zmyslovými orgánmi.

Božia pomoc vo viditeľnej, počuteľnej a hmatateľnej podobe sa prejaví až v budúcnosti. Inými slovami, existuje určitý časový úsek medzi okamžikom prijatia vo viere a okamžikom, kedy sa prijatá Božia pomoc stane viditeľnou. Pokiaľ by sme po každej modlitbe viery okamžite prijali viditeľný výsledok svojej modlitby, znamenalo by to koniec nášho vzťahu k Bohu, koniec obecenstva, do ktorého investujeme čas, lásku a pozornosť. Stali by sme sa len prijímajúcimi robotmi, konzumujúcimi automatmi. Viera zjavne nie je to jediné, čo v nás chce Božie slovo vybudovať! 

Slovo v nás chce vybudovať vieru, trpezlivosť a vytrvalosť.

Kto biblicky verí, prežíva to, čomu verí tak intenzívne, že to pre neho má charakter dôkazu. Vnútornou skúsenosťou veriaceho človeka a náplňou jeho života je niečo, čo sa stane hmotným až neskôr. To zároveň znamená, že veriaci človek NIE JE ZÁVISLÝ na viditeľných veciach, ALE PROSTREDNÍCTVOM VIERY formuje svoj život. V tom spočíva obrovské privilégium tých, ktorí veria. Pokiaľ človek nielen verí, ale aj hovorí vo viere, čím sa dostáva do pohybu stvoriteľská moc, potom aj tie najvyššie hory problémov počujú a reagujú. 

„Amen, hovorím vám, keby niekto prikázal tomuto vrchu: Zdvihni sa a zrúť sa do mora!, a nezapochyboval by v srdci, ale veril by, že čo vyslovil, sa stane, splní sa mu to.“
( Mar. 11:23 ) 

Všetci ostatní – neveriaci – sú zajatcami existujúcich okolností. Veriaci sú však tvorcami viditeľnej skutočnosti. Tvorcami zázrakov. Viera je teda vždy víťazstvom nad viditeľnou oblasťou.
 
„Viera je podstatou toho, v čo dúfame, a zdôvodnením toho, čo nevidíme“ ( Hebr. 11:1)
Súhlasí stefan 5


12.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 5. 2016, 16:48 avatar
D: Mnoho ľudí – či už kresťanov, ale aj neveriacich – si pod pojmom viera predstavuje obsah náboženského učenia. To však nie je správne pochopenie pojmu VIERA.

Za toto môžu bigotní fanatici, ktorí presadzujú v spoločnosti výraz viera (veriaci) len na svoju náboženskú ideológiu.

Definícia viery je takáto:

Viera je pozitívny postoj adresáta tvrdenia k autorovi, pri ktorom adresát považuje informáciu autora za pravdivú, opierajúc sa o akékoľvek dôvody. Alebo stručne: veriť, znamená považovať za pravdivé. Ak sú dôvody pre vieru rovnako dobre overiteľné každým, kto má o ne vážny záujem, je viera založená na dôkaze. Ak sa viera (v netriviálne fakty) o dôkazy neopiera, nazývame ju bezdôvodnou, alebo slepou. Keďže analýza dôkazov si vyžaduje isté intelektuálne vypätie, ktoré väčšina ľudí vníma ako nepríjemné, stretávame sa podstatne častejšie s vierou bezdôvodnou, než s vierou založenou na solídnych argumentoch. V kresťanstve sa viera bez akýchkoľvek dôkazov považuje dokonca za cnosť, či prednosť (viď príklad neveriaceho Tomáša). Takýto postoj je pre skeptika úplne nepochopiteľný už len preto, že bez dôvodu možno veriť čomukoľvek, napríklad súčasne tvrdeniu aj jeho negácii, čo predstavuje najhrubšiu možnú logickú chybu.

Slovom „veriaci“ sa označuje človek, ktorý niečomu verí – v užšom zmysle človek, ktorý verí, že súbor tvrdení niektorého náboženského systému je pravdivý (pre taký prípad presadzujem vhodnejší pojem „teista“). Pojem „veriaci“ však nemá dobre definovaný význam. Predovšetkým nejestvuje objektívne kritérium, ktorým by sa dalo zistiť, či taká deklarácia človeka o ňom samom je pravdivá, alebo nie. Ako si možno napr. overiť, či konkrétny katolík verí, že Mária bola vždy panna? Overiť si možno nanajvýš to, že to ten človek hovorí a že prípadne vykonáva špecifické úkony (litánie, adorácie), ktoré by bez takej viery nemali zmysel, čo však nie je dôkaz. Naproti tomu, ak človek o sebe tvrdí, že je plavec, huslista, že vie hovoriť anglicky, ľahko nás o tom presvedčí. Ako však možno veriť mamonárovi, ktorého celý život je vyplnený honbou po majetku, že si berie k srdcu Kristovo varovanie „Ľahšie je ťave prejsť uchom ihly, ako bohatému vojsť do kráľovstva nebeského“? (Mt 19:24, Mk 10:25, Lk 18:25). Ako možno veriť vrahovi, že je veriacim kresťanom, keď povinnosťou kresťana je milovať aj svojho nepriateľa? Len preto, že sa po vražde „kajal“ zo svojho zločinu? Pojmu „veriaci“ treba v najlepšom prípade priznať nezvyčajnú „pružnosť“.

adam.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

Wolfe muž
   29. 5. 2016, 10:36 avatar
Sorry, len ma napadlo, ze to vyzera uz ako od Savrasa


3.
označiť príspevok

dabo3333 muž
   29. 5. 2016, 10:54 avatar
a to je kto?


4.
označiť príspevok

Wolfe muž
   29. 5. 2016, 11:21 avatar
Jeden clovek, pride sem hodi sem "hlboke mudro" a odide prec, necita prispevky, nediskutuje, v rozmedzi tyzdnov az mesiacov sa to opakuje..

www.diskusneforum.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


5.
označiť príspevok

dabo3333 muž
   29. 5. 2016, 11:25 avatar
ale ved ja odkedy som na DF ( nie je to sice dlho ), tak diskutujem pravidelne...


6.
označiť príspevok

Wolfe muž
   29. 5. 2016, 11:30 avatar
Nie, nie, nie.... len ten format textu (teraz nemyslim len upravu) mi pripomenul savrasove texty, nehovorim, nic som tym nechcel ineho povedat a samozrejme viem, ze diskutujes..


9.
označiť príspevok

Fotooon muž
   29. 5. 2016, 13:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.10.
označiť príspevok

Wolfe muž
   29. 5. 2016, 13:24 avatar
Ty asi nie si zdravy clovek... psychicky rozhodne nie..  


11.
označiť príspevok

Fotooon muž
   29. 5. 2016, 14:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

milky945 muž
   29. 5. 2016, 11:44 avatar
Čiastočne s tebou súhlasím, Nie som si úplne istý všetkým, čo píšeš, zvlášť keď som to len preletel. Budem mať nato čas až v utorok. Teraz len v krátkosti ako to vidím ja podľa biblie.
Viera je dar boží, viera je spôsob života, je to nový spôsob života nového človeka, ktorý potrebuje božie slovo ako svoju duchovnú potravu. Takáto viera vedie ku spáse, lebo s touto vierou sa človek stáva božie dieťa. Kristus ju mal od narodenia.
Súhlasí Wolfe


8.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   29. 5. 2016, 13:08 avatar
Ako znelo prve slovo ktore bolo na pociatku??? Tato mama???hahaa som zistil ze pravnikom vobec nezalezi na slovach ale ked poviem pravnikovi ze je k.k.t tak uz je ohen na streche...ha


13.
označiť príspevok

salbea žena
   31. 5. 2016, 17:17 avatar
co ste to zaviali veriaci do mojho avataru
odkial pochadzaju, zeby z vasich vierovyznani


14.
označiť príspevok

Wolfe muž
   31. 5. 2016, 17:38 avatar
Hej, my sme ti nastavili avatar..
Súhlasí Mil@níčko


15.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   31. 5. 2016, 17:39 avatar
Stal sa zázrak................modlime sa............. 


16.
označiť príspevok

salbea žena
   31. 5. 2016, 19:10 avatar
ano vy
coraz menej sa budem zdrziavat v realite medzi vami
cim dalej od vas, tym som vo vacsom bezpeci
http://www.youtube.com/watch?v=oUMSCE8hr4g Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


17.
označiť príspevok

Wolfe muž
   31. 5. 2016, 19:30 avatar
My ta nedrzime, skor to vyzera, ze ty sa nevies pustit...

Inak najlepsie je kazdeho ociernit a nahadzat spinu a tvarit sa. ako keby si bola ty svata...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

včera, 23:41,  Matica je na to, aby ti zaskrutkovala tvoj malý penis !!!!!!! *13*13*13
včera, 23:39,  https://www.hlavnespravy.sk/co-sa-deje-rusku-dalsie-postupnych-krokov-odstrihavania-krajiny-dialk...
včera, 23:33,  Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali biele deti. Dvihlo mi to...
včera, 23:18,  60. na depku ti nepomoze ked si budeš vulgárne ulavovat na Df. ani nebudeš menej deprimovany
včera, 23:05,  Tam to treba komplet vykydať od tých prasiat a eštebackých zlodejov čo slovenský poklad...
včera, 23:04,  Marián Tkáč Ing. Marián Tkáč Ph.D. (* 25. september 1949, Čičava) bol od 19. novembra...
včera, 23:02,  Polícia začala trestné stíhanie v súvislosti s odcudzením časti národného pokladu....
včera, 23:00,  Na čo je už matica ved sudruhovia už všetko ukradli *13*13*13
včera, 23:00,  Z pokladu Matice zmizlo aj zlato Škandál okolo národného pokladu Matice slovenskej,...
včera, 22:59,  (2) Mil@níčko, to si priam bytostne prajem aj ja, a preto nielen na tomto DF robím všetko...
včera, 22:58,  Exšéfa Matice slovenskej Jozefa Markuša obvinili, hrozí mu vysoký trest Polícia...
včera, 22:57,  To ešte týchto bolševíckých zlodejov nezavreli ? To neni možné . Ešte stale...
včera, 22:53,  Chcieť môžu, ale cez nás neprejdú, kým sme tu my, tak im to neprejde !!!!!!!!!!!
včera, 22:50,  Chcú likvidovať Maticu slovenskú! V programe strany Za ľudí sa zákon o Matici slovenskej...
včera, 22:49,  Žeby tebe na peniska ? *06*06
včera, 22:49,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/83559951_2860365880673596_5056432463203532800_n.jpg...
včera, 22:49,  Kasafran stale si nevysvetlil kam by mal ten Fico padnuť ?
včera, 22:49,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/83559951_2860365880673596_5056432463203532800_n.jpg...
včera, 22:49,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/83559951_2860365880673596_5056432463203532800_n.jpg...
včera, 22:49,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/83559951_2860365880673596_5056432463203532800_n.jpg...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Ponúkať priateľstvo tomu, kto túži po láske, je ako umierajúcemu od smädu dávať chlieb.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(102 727 bytes in 0,386 seconds)