hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Zasvätiť sa P. Márii (Spracované podľa Serafínského sveta 5/98)

príspevkov
195
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 1.12.2015 08:21
posledná zmena 2.12.2015 21:28
1
01.12.2015, 08:21
Bratia a sestry, nachádzame sa v mesiaci, ktorý je zvláštnym spôsobom zasvätený P. Márii. Niekedy nám odlúčení bratia vytýkajú, či sa pre nás P. Mária nestáva modlou, ktorá zatieňuje Ježiša.

Možno u niektorých kresťanov skutočne ich postoj k P. Márii je skutočne pomýlený. Rôzne takzvané súkromné zjavenia, ktoré ale veľmi často nemajú nič spoločné so skutočnou Matkou Božou, a oplývajú množstvom posolstiev, naozaj zatieňujú jediné a pravé Božie Zjavenie, ktoré je zachytené v Božom Slove. Ak chceme vo svojej duši zachytiť Boží hlas, musíme vytvoriť priestor ticha a nehromadiť množstvo ústnych modlitieb, ako k tomu veľmi často vyzývajú rôzne falošné výzvy.

A je naozaj pravdou, že ak niekomu Mária zatieňuje Ježiša, potom naozaj nie je niečo v poriadku. P. Mária nikdy nechcela zatieniť Ježiša. Naopak celá jej bytosť je akoby smerovkou na neho: „Čokoľvek vám povie, urobte !“ - počujeme jej slová na svadbe v Káne Galilejskej. P. Mária chce byť neustále otvorenou bránou. Bránou nášho srdca pre vstup Ducha Svätého.

Duchovní otcovia hovoria, že človek má dve možnosti. Môže svoje generáciami hriechov uzavreté a zranené srdce otvárať sám, svojou silou a námahou. Toto však ide veľmi ťažko. Ak si maličký a slabý, skús druhú možnosť, ktorú nám doporučuje sv. Grignion z Montfortu: „Duch svätí sa ponáhľa do duše, v ktorej objaví svoju Nevestu, a napĺňa ju a dáva sa jej v tej miere, v akej táto duša jeho Nevestu prijíma.“

Teda ako vidíme: Môžeme sa snažiť otvoriť Duchu Svätému sami a môžeme ho privolať pomocou P. Márie. Vyskúšajme, čo je účinnejšie.

Jednoduchým a veľmi účinným prostriedkom je zasvätenie sa P. Márii ale správne pochopené a prežívané. Ako formulu zasvätenia môžeme použiť rôzne modlitby svätých, ale najúčinnejšia modlitba je modlitba, ktorú sme sformulovali svojimi vlastnými slovami , úplne spontánne. Nejde natoľko o jednotlivé slová ako skôr o vnútorný postoj odovzdanosti. Nejde tu o nejakú zbožnú formulku, ktorá sa recituje raz za deň, ide tu skôr o úkon srdca, ktorý si nás vyžaduje celých. Zasvätenie sa Bohu skrze P. Máriu nie je len odovzdaním srdca, ale otvorením všetkých oblasti nášho života pre príchod a vedenie Ducha Svätého. Podrobenie všetkých oblasti nášho života Božiemu Slovu v Marinom úkone „Fiat“! Zasvätiť sa Márii znamená prenechať Duchu Svätému riadenie nášho vnútra ale aj celý priestor nášho každodenného života. V praxi to môže znamenať postupné, veľmi konkrétne kroky dôvery, načúvania a spolupráce s Božím Duchom - v škole Panny Márie.

Ako prvý krok môže byť pozvanie P. Márie do oblasti nášho fyzického bytia. Zasväťme P. Márii svoje fyzické zdravie! Vyžaduje to z našej strany zrieknutie sa všetkých obáv, odovzdať jej každý strach z choroby, utrpenia, nemocničného prostredia, samoty a iných obáv, ktoré nás prenasledujú. Jednoducho odovzdajme P. Márii svoje telo. To neznamená, že už nebudem chodiť k lekárovi, alebo nebudem užívať lieky, ale to všetko sa bude diať s absolútnou dôverou v Boha môjho Stvoriteľa.

Potom môžeme P. Márii odovzdať i celý náš vnútorný život, všetky emócie a afektivitu. Odovzdajme jej všetko, čo je predmetom našej lásky, čo je pre nás príťažlivé , i osoby, s ktorými sa cítime dobre, ktoré máme radi , i tie ktoré nedokážeme prijať a milovať. Všetky tieto osoby si môžeme konkrétne predstaviť a prosiť Pannu Máriu , aby žila s nami všetky naše citové vzťahy k ľuďom, aby Duch Svätý mohol očistiť všetko, čo treba ešte očistiť, oživiť to, čo je ešte príliš chladné, uvolniť to, čo je napäté, aby nás naučil milovať tak, ako On miluje. Potom sa mnoho našich vzťahov zintezívní , budeme milovať omnoho viac a dokonalejšie. Možno, že Mária zasiahne a ukončí vzťahy , ktoré nie sú od Boha, a ktoré nás zvádzajú do hriechu.

Žiť skutočné zasvätenie nás vždy privedie k obeti. Zasvätiť sa Bohu totiž znamená dovoliť mu čistiť vinicu, strihať ratolesti. Je veľmi dôležité darovať P. Márii svoje srdce, svoju afektivitu, senzibilitu, ba dokonca aj svoju sexualitu, celú oblasť nášho citového života, práve preto, aby do nášho srdca ona prijala Ducha Svätého, ktorý nás potom povedie ku skutočnému šťastiu.

Tak isto môžeme Panne Márii zasvätiť celý svoj dom, aby ho zmenila na miesto Božieho prebývania. Pozvime Pannu Máriu k sebe, prejdime s ňou celý byt a odovzdajme jej ho . Môžeme začať od kuchyne, aby videla ako pracujeme a ako sa stravujeme. Uveďme P. Máriu aj k nášmu stolu, pri ktorom nám môže pripomenúť ľudí, ktorých sme nikdy nepozvali na obed, alebo na návštevu. Potom môžeme prejsť do obývačky a tam jej zvlášť zasvätíme náš televízor. Darujme jej ho úplne, už nám nebude patriť . Zverme jej výber programov, aby sme pozerali len to, čo sa jej páči, takže televízor bude používaný asi omnoho menej.

Nebudem ďalej jednotlivo menovať oblasti, ktoré môžeme ešte zasvätiť Panne Márii. V podstate je zasvätenie čímsi podobným, ako život v Božej prítomnosti, alebo chodenie s Kristom. Žiť zasvätenie sa Bohu s Pannou Máriou je skutočné dobrodružstvo.

Nepodceňujme poslanie tej, ktorej bolo prisľúbené, že ona pošliape hlavu hada. Nechcieť byť jej deťmi v konečnom dôsledku znamená odmietnuť Božiu výzbroj.

Zakončím znovu slovami sv. Grigniona z Montfortu: „ Mária splodila s Duchom Svätým to najväčšie, čo kedy bolo a bude – Bohočloveka, a porodí tiež najväčšie veci, ktoré budú v posledných dobách. Vytvorenie a vychovanie veľkých svätých, ktorí sa objavia na konci čias, je vyhradené jej, lebo len táto výborná a zázračná Panna môže v spojení s Duchom Svätým vykonať veci zázračné a mimoriadne. Jedným z hlavných dôvodov, prečo Duch Svätý nekoná teraz zjavné zázraky v našich dušiach je, že v nich nenachádza dostatočné zjednotenie so svojou Nevestou!“

Skúsme to spolu s Pannou Máriou tak, ako nás nabáda sv. Grignion z Montfortu.
odkaz
PS: Možno tento text pomôže niektorým pochopiť čo a ako. Takto to robili svätci, ale je to cesta aj pre maličkých,slabých ako sme napr. sme my. Je to veľké tajomstvo, ale vďaka cirkevným otcom a svätcom - môžeme aj my pochopiť a konať.
none
2

1. 01.12.2015, 08:21

Bratia a sestry, nachádzame sa v mesiaci, ktorý je zvláštnym spôsobom zasvätený P. Márii. Niekedy nám odlúčení bratia vytýkajú, či sa pre nás P. Mária nestáva modlou, ktorá zatieňuje Ježiša.

Možno u niektorých kresťanov skutočne ich postoj k P. Márii je skutočne pomýlený. Rôzne takzvané súkromné zjavenia, ktoré ale veľmi často nemajú nič spoločné so skutočnou Matkou Božou, a oplývajú množstvom posolstiev, naozaj zatieňujú jediné a pravé Božie Zjavenie, ktoré je zachytené v Božom Slo...

01.12.2015, 08:26
Nič osobné na teba , ale naozaj, to myslím v dobrom ,ale mám otázku .
Už si niekedy videla pannu/kamarátku/ženu ,ktorá by porodila dieťa bez pohlavného styku ?
Ja si myslím ,že nie je možné .
Čo mi odpovieš ?
none
3

2. 01.12.2015, 08:26

Nič osobné na teba , ale naozaj, to myslím v dobrom ,ale mám otázku .
Už si niekedy videla pannu/kamarátku/ženu ,ktorá by porodila dieťa bez pohlavného styku ?
Ja si myslím ,že nie je možné .
Čo mi odpovieš ?

01.12.2015, 08:30
To je to čo skúša Pán Boh na ľudí, že robí, zaradí tzv. nelogické veci z pohľadu človeka. Pán Boh robí ako sám chce. Samozrejme, že verím, že ostala navždy pannou.
none
5

3. 01.12.2015, 08:30

To je to čo skúša Pán Boh na ľudí, že robí, zaradí tzv. nelogické veci z pohľadu človeka. Pán Boh robí ako sám chce. Samozrejme, že verím, že ostala navždy pannou.

01.12.2015, 08:36
časť: PRVÁ ČASŤ VYZNANIE VIERY
oddiel: DRUHÝ ODDIEL - Vyznanie kresťanskej viery
kapitola: DRUHÁ KAPITOLA VERÍM V JEŽIŠA KRISTA, JEDNORODENÉHO BOŽIEHO SYNA
článok: 3. článok JEŽIŠ KRISTUS „SA POČAL Z DUCHA SVÄTÉHO, NARODIL SA Z MÁRIE PANNY“
odsek: 2. odsek „… POČAL SA Z DUCHA SVÄTÉHO, NARODIL SA Z MÁRIE PANNY“
odstavec: II. … narodil sa z Márie Panny
téma: MÁRIA – „VŽDY PANNA“

zobraziť celéMÁRIA – „VŽDY PANNA“

499 Prehĺbenie viery v panenské materstvo priviedlo Cirkev k vyznávaniu skutočného a trvalého Máriinho panenstva aj pri pôrode Božieho Syna, ktorý sa stal človekom. Veď Kristovo narodenie „nezmenšilo, ale posvätilo jej panenskú neporušenosť“. Liturgia Cirkvi oslavuje Máriu ako „vždy pannu“ (po grécky aeiparthenon).

500 Niekedy sa proti tomu namieta, že Písmo sa zmieňuje o Ježišových bratoch a sestrách. Cirkev vždy chápala tieto miesta v tom zmysle, že neoznačujú ďalšie deti Panny Márie. A skutočne Jakub a Jozef, „Ježišovi bratia“ (Mt 13,55), sú synovia istej Márie, ktorá sprevádzala Ježiša a zreteľne sa označuje ako „iná Mária“ (Mt 28,1). Ide o Ježišových blízkych príbuzných podľa známeho vyjadrovania Starého zákona.

501 Ježiš je jediný Máriin syn.(969) Ale Máriino duchovné materstvo sa rozprestiera na všetkých ľudí, ktorých prišiel Ježiš spasiť: „Porodila Syna, ktorého Boh ustanovil za prvorodeného ,medzi mnohými bratmi‘ (Rim 8,29), totiž medzi veriacimi, na ktorých zrodení(970) a výchove [Mária] spolupracuje s materinskou láskou“
none
34

5. 01.12.2015, 08:36

časť: PRVÁ ČASŤ VYZNANIE VIERY
oddiel: DRUHÝ ODDIEL - Vyznanie kresťanskej viery
kapitola: DRUHÁ KAPITOLA VERÍM V JEŽIŠA KRISTA, JEDNORODENÉHO BOŽIEHO SYNA
článok: 3. článok JEŽIŠ KRISTUS „SA POČAL Z DUCHA SVÄTÉHO, NARODIL SA Z MÁRIE PANNY“
odsek: 2. odsek „… POČAL SA Z DUCHA SVÄTÉHO, NARODIL SA Z MÁRIE PANNY“
odstavec: II. … narodil sa z Márie Panny
téma: MÁRIA – „VŽDY PANNA“

zobraziť celéMÁRIA – „VŽDY PANNA“

499 Prehĺbenie...

01.12.2015, 15:30
Lea ,nelogické veci neexistujú .
none
151

34. 01.12.2015, 15:30

Lea ,nelogické veci neexistujú .

01.12.2015, 20:27
nelogické veci existujú sú najdôležitejšie v ľudskom živote - ako príklad uvádzam lásku, radosť, fantáziu....
none
15

1. 01.12.2015, 08:21

Bratia a sestry, nachádzame sa v mesiaci, ktorý je zvláštnym spôsobom zasvätený P. Márii. Niekedy nám odlúčení bratia vytýkajú, či sa pre nás P. Mária nestáva modlou, ktorá zatieňuje Ježiša.

Možno u niektorých kresťanov skutočne ich postoj k P. Márii je skutočne pomýlený. Rôzne takzvané súkromné zjavenia, ktoré ale veľmi často nemajú nič spoločné so skutočnou Matkou Božou, a oplývajú množstvom posolstiev, naozaj zatieňujú jediné a pravé Božie Zjavenie, ktoré je zachytené v Božom Slo...

01.12.2015, 10:24
lea, tak toto už je psychiatria...
none
4
01.12.2015, 08:33
Prečo Satan stupňuje potebu dávať seba toľko do povedomia aj na tomto fóre? Ctiť treba Stvoriteľa, nie stvorené bytosti. Ctiť stvorené je rúhanie, za ktoré išli Izraeliti do zajatia, a za ktoré sú katolíci prekliaty!
none
6

4. 01.12.2015, 08:33

Prečo Satan stupňuje potebu dávať seba toľko do povedomia aj na tomto fóre? Ctiť treba Stvoriteľa, nie stvorené bytosti. Ctiť stvorené je rúhanie, za ktoré išli Izraeliti do zajatia, a za ktoré sú katolíci prekliaty!

01.12.2015, 08:41
Foton naozaj si myslíš, že vieš viac ako svätci,cirkevní otcovia? Len toľko.
none
7

6. 01.12.2015, 08:41

Foton naozaj si myslíš, že vieš viac ako svätci,cirkevní otcovia? Len toľko.

01.12.2015, 08:54
Ja nie. Ale Biblia určite áno!
none
8

7. 01.12.2015, 08:54

Ja nie. Ale Biblia určite áno!

01.12.2015, 09:00
Ty si myslíš, že vieš lepšie veci z Biblie a cirkevní otcovia, svätci sa mýlia. Biblia určite je pravdivá.
none
9

8. 01.12.2015, 09:00

Ty si myslíš, že vieš lepšie veci z Biblie a cirkevní otcovia, svätci sa mýlia. Biblia určite je pravdivá.

01.12.2015, 09:05
Samozrejme. Čítala si niekedy bibliu?
(myslím priamo, nie cez hrubé sklá vašich teologických komentárov)
none
10

9. 01.12.2015, 09:05

Samozrejme. Čítala si niekedy bibliu?
(myslím priamo, nie cez hrubé sklá vašich teologických komentárov)

01.12.2015, 09:08
čítala a viem do čoho som dostala, rovnako ako Ty ako každý samoštudent - do chýb až bludov
none
11

10. 01.12.2015, 09:08

čítala a viem do čoho som dostala, rovnako ako Ty ako každý samoštudent - do chýb až bludov

01.12.2015, 09:11
Do bludov sa ľahko dostane ten, kto nie je schopný samostatne myslieť, a potrebuje ku tomu "niekoho". O tom sú rôzne sekty, ktoré majú svojho diktátora, ktorý im diktuje, ako si majú bibliu vykladať. (katolíci majú pápeža, Jehovisti strážnu vežu, adventisti Ellen Whiteovú)
none
12

11. 01.12.2015, 09:11

Do bludov sa ľahko dostane ten, kto nie je schopný samostatne myslieť, a potrebuje ku tomu "niekoho". O tom sú rôzne sekty, ktoré majú svojho diktátora, ktorý im diktuje, ako si majú bibliu vykladať. (katolíci majú pápeža, Jehovisti strážnu vežu, adventisti Ellen Whiteovú)

01.12.2015, 09:17
Ja napr. nemám na to uznávam. Ty máš na to, aby si pochopil Božie slovo v Biblií cez svoje myslenie, poznatky?
none
14

12. 01.12.2015, 09:17

Ja napr. nemám na to uznávam. Ty máš na to, aby si pochopil Božie slovo v Biblií cez svoje myslenie, poznatky?

01.12.2015, 09:24
Nemaš na to, lebo si sa nechala zmanipulovať a zriekla si sa vlastného rozumu. V apoštolskej cirkvi som zažil podobné maniere a snyhy o manipuláciu. Boh ťa stvoril ako slobodnú bytosť. Ten, kto ti chce vziať slobodu je diabol - v tvojom prípade katolícka sekta.

Prečítaj si, čo o vás píše Ježiš:
Mt.23
Na stolici Mojžišovej posadili sa zákonníci a farizeovia;3tedy všetko, čo by vám povedali, aby ste zachovávali, zachovávajte a čiňte, ale podľa ich skutkov nečiňte, lebo hovoria, ale nečinia.4A viažu ťažké bremená a neznesiteľné a uvaľujú ich na plecia ľudí, ale oni sami nechcú ich pohnúť svojím prstom. 5A všetky svoje skutky činia nato, aby ich ľudia videli. Lebo rozširujú svoje filaktéria a robia veľké podolky svojich plášťov;6majú radi prvé miesta na ležanie pri večeriach a prvé stolice v synagógach7a pozdravovania na trhoch, a aby ich ľudia volali: Rabbi! Rabbi!8Ale vy sa nevolajte rabbim, lebo jeden je váš Učiteľ, Kristus, a vy všetci ste bratia.9A svojím otcom nenazývajte nikoho na zemi, lebo jeden je váš Otec, ten, ktorý je v nebesiach.10Ani sa nenazývajte duchovnými vodcami, lebo jeden je váš vodca, Kristus.11A ten, kto by bol väčší z vás, bude vaším služobníkom.12A ktokoľvek sa povýši, bude ponížený, a ktokoľvek sa poníži, bude povýšený.13Ale beda vám, zákonníci a farizeovia, pokrytci, pretože zavierate nebeské kráľovstvo pred ľuďmi, lebo vy do neho nevchádzate ani tých, ktorí vchádzajú, nenecháte vojsť.14Beda vám zákonníci a farizeovia, pokrytci, pretože zožierate domy vdôv, a to pod zámienkou dlhého modlenia; preto ponesiete ťažší súd.15Beda vám zákonníci a farizeovia, pokrytci, pretože obchádzate more i suchú zem, aby ste učinili jedného novoverca, a keď sa ním niekto stane, činíte z neho syna pekla, dva razy horšieho ako ste sami.16Beda vám, slepí vodcovia,

odkaz
none
25

14. 01.12.2015, 09:24

Nemaš na to, lebo si sa nechala zmanipulovať a zriekla si sa vlastného rozumu. V apoštolskej cirkvi som zažil podobné maniere a snyhy o manipuláciu. Boh ťa stvoril ako slobodnú bytosť. Ten, kto ti chce vziať slobodu je diabol - v tvojom prípade katolícka sekta.

Prečítaj si, čo o vás píše Ježiš:
Mt.23
Na stolici Mojžišovej posadili sa zákonníci a farizeovia;3tedy všetko, čo by vám povedali, aby ste zachovávali, zachovávajte a čiňte, ale podľa ich skutkov nečiňte, lebo hovoria, a...

01.12.2015, 11:33
Foton rob ako myslíš.
none
38

25. 01.12.2015, 11:33

Foton rob ako myslíš.

01.12.2015, 17:04
Ja tu nezakladám témy o panne Márii. Len reagujem na ten celosvetový satanov podvod, nič viac.
none
13

10. 01.12.2015, 09:08

čítala a viem do čoho som dostala, rovnako ako Ty ako každý samoštudent - do chýb až bludov

01.12.2015, 09:19
Boh nie je despota. Inšpiroval pisateľov tak, aby biblii rozumel každý - i prostý človek ako rybári či roľníci. To len vy stále zahatávate pravdu snahou o zbavenie zodpovednosti človeka za jeho úsudok, snahou dotlačiť ho k závislosti na úsudku iných, aby boli závislí na vašej sekte. časy temného stredoveku však už skončili milá pani!
none
16

13. 01.12.2015, 09:19

Boh nie je despota. Inšpiroval pisateľov tak, aby biblii rozumel každý - i prostý človek ako rybári či roľníci. To len vy stále zahatávate pravdu snahou o zbavenie zodpovednosti človeka za jeho úsudok, snahou dotlačiť ho k závislosti na úsudku iných, aby boli závislí na vašej sekte. časy temného stredoveku však už skončili milá pani!

01.12.2015, 10:41
Temny stredovek, ktory stvoril najvyznamnejsie umelecke diela?

Ako fanatik sa spravas skor ty (vsetci pojdu do pekla, este aj ini krestnia, len ja nie), katolici ani Leus do pekla neposielaju🙂 papez ponukol moznost aj pre ateistov................ ty fanatik zo stredoveku

inak ludia o 100 rokov budu tvrdit, ze nasa doba bola temna🙂
none
17

16. 01.12.2015, 10:41

Temny stredovek, ktory stvoril najvyznamnejsie umelecke diela?

Ako fanatik sa spravas skor ty (vsetci pojdu do pekla, este aj ini krestnia, len ja nie), katolici ani Leus do pekla neposielaju🙂 papez ponukol moznost aj pre ateistov................ ty fanatik zo stredoveku

inak ludia o 100 rokov budu tvrdit, ze nasa doba bola temna🙂

01.12.2015, 10:50
Islamisti majú lepšie umelecké diela. Tak čo: pôjdeš sa im pchať do zadku?
none
18

17. 01.12.2015, 10:50

Islamisti majú lepšie umelecké diela. Tak čo: pôjdeš sa im pchať do zadku?

01.12.2015, 10:51
Takze posles do pekla?
none
19

18. 01.12.2015, 10:51

Takze posles do pekla?

01.12.2015, 10:52
Su lepsi nez ja.
none
20

19. 01.12.2015, 10:52

Su lepsi nez ja.

01.12.2015, 10:55
Aký používaš samopal?
none
21

20. 01.12.2015, 10:55

Aký používaš samopal?

01.12.2015, 10:59
Inak nazyvat temny moslimsky svet oproti proti Bohu sa stavajucej zapadnej civilizacii moze naozaj len fanatik 😉
none
37

21. 01.12.2015, 10:59

Inak nazyvat temny moslimsky svet oproti proti Bohu sa stavajucej zapadnej civilizacii moze naozaj len fanatik 😉

01.12.2015, 17:03
Také niečo vidíš v príspevku 13?
-No jasné, žena. (=domýšľavosť)
none
26

16. 01.12.2015, 10:41

Temny stredovek, ktory stvoril najvyznamnejsie umelecke diela?

Ako fanatik sa spravas skor ty (vsetci pojdu do pekla, este aj ini krestnia, len ja nie), katolici ani Leus do pekla neposielaju🙂 papez ponukol moznost aj pre ateistov................ ty fanatik zo stredoveku

inak ludia o 100 rokov budu tvrdit, ze nasa doba bola temna🙂

01.12.2015, 11:46
Velasquez ja si to nevšímam, lebo viem svoje.
none
33

26. 01.12.2015, 11:46

Velasquez ja si to nevšímam, lebo viem svoje.

01.12.2015, 15:13
pardon, mna to obcas vytaca
none
39

26. 01.12.2015, 11:46

Velasquez ja si to nevšímam, lebo viem svoje.

01.12.2015, 17:05
...a preto tu zakladáš takéto témy. Svoje.
none
160

16. 01.12.2015, 10:41

Temny stredovek, ktory stvoril najvyznamnejsie umelecke diela?

Ako fanatik sa spravas skor ty (vsetci pojdu do pekla, este aj ini krestnia, len ja nie), katolici ani Leus do pekla neposielaju🙂 papez ponukol moznost aj pre ateistov................ ty fanatik zo stredoveku

inak ludia o 100 rokov budu tvrdit, ze nasa doba bola temna🙂

01.12.2015, 21:01
Lea, sorry za offtopic..

Len som chcel povedat, ze sa mi velasquezov avatar paci.. pekna kresba (aj ked kombinacia so sklom mi moc nehovori) ale pekna tema a pekna kresba...
none
162

160. 01.12.2015, 21:01

Lea, sorry za offtopic..

Len som chcel povedat, ze sa mi velasquezov avatar paci.. pekna kresba (aj ked kombinacia so sklom mi moc nehovori) ale pekna tema a pekna kresba...

01.12.2015, 21:03
v poriadku, aj odbočenie do témy je v poriadku
none
28

13. 01.12.2015, 09:19

Boh nie je despota. Inšpiroval pisateľov tak, aby biblii rozumel každý - i prostý človek ako rybári či roľníci. To len vy stále zahatávate pravdu snahou o zbavenie zodpovednosti človeka za jeho úsudok, snahou dotlačiť ho k závislosti na úsudku iných, aby boli závislí na vašej sekte. časy temného stredoveku však už skončili milá pani!

01.12.2015, 13:55
13/ Mily Foton tebe to dobre ***e ziadna pravda nieje ukryta ani v biblii ani vo svatom pisme ani v inych ****vinach!!!!Keby si aspon trochu nasluchal mudrcom tak vies ze pravda lezi mimo intelektualene chapania cize mimo rozumu lenze to by ti nesmelo tak silno ***at!!!Strc si tvoje intelektualno rozumovo evanjelicko svato pismovo ****a do tvojej smradlavej riti! Aj na sex potrebujes pismo svate ci to ide samo????IDIOT s****eny!!!
none
29

28. 01.12.2015, 13:55

13/ Mily Foton tebe to dobre ***e ziadna pravda nieje ukryta ani v biblii ani vo svatom pisme ani v inych ****vinach!!!!Keby si aspon trochu nasluchal mudrcom tak vies ze pravda lezi mimo intelektualene chapania cize mimo rozumu lenze to by ti nesmelo tak silno ***at!!!Strc si tvoje intelektualno rozumovo evanjelicko svato pismovo ****a do tvojej smradlavej riti! Aj na sex potrebujes pismo svate ci to ide samo????IDIOT s****eny!!!

01.12.2015, 13:58
Grofik šrobik -to bolo úpne vyčerpávajúce a podrobné-ďalej by si sa už len opakoval
none
30

29. havran 01.12.2015, 13:58

Grofik šrobik -to bolo úpne vyčerpávajúce a podrobné-ďalej by si sa už len opakoval

01.12.2015, 14:10
29/ Este predsa nieco,rad by som vedel ci v pisme svatom kedze je v nom ukryta pravda ci najdem odpoved preco sa mi pes vysral v obyvacke???
none
31

30. 01.12.2015, 14:10

29/ Este predsa nieco,rad by som vedel ci v pisme svatom kedze je v nom ukryta pravda ci najdem odpoved preco sa mi pes vysral v obyvacke???

01.12.2015, 14:13
Grofik šrobik - co to máš za Bibliu. Keď to tam nieje, tak asi máš len nejaký falošný plagiát
none
35

31. havran 01.12.2015, 14:13

Grofik šrobik - co to máš za Bibliu. Keď to tam nieje, tak asi máš len nejaký falošný plagiát

01.12.2015, 16:56
31/ Dokonca si dovolim tvrdit ze pravda sa neda pochopit len zazit! Preto hovorim ze jeden orgazmus moze dat cloveku viac ako 100rokov citania pisma svateho...haha
none
36

35. 01.12.2015, 16:56

31/ Dokonca si dovolim tvrdit ze pravda sa neda pochopit len zazit! Preto hovorim ze jeden orgazmus moze dat cloveku viac ako 100rokov citania pisma svateho...haha

01.12.2015, 17:00
v podstate mas pravdu, grofik. Dotyk Sväteho ducha ta posunie ešte dalej.....je to ako milion orgazmov.
none
41

36. 01.12.2015, 17:00

v podstate mas pravdu, grofik. Dotyk Sväteho ducha ta posunie ešte dalej.....je to ako milion orgazmov.

01.12.2015, 17:07
36/ Pri orgazme padam do priepasti cize s duchom svatym budem padat do milion krat vacsej priepasti???haha
none
53

41. 01.12.2015, 17:07

36/ Pri orgazme padam do priepasti cize s duchom svatym budem padat do milion krat vacsej priepasti???haha

01.12.2015, 17:23
v 35 mas pravdu v tom že pravda sa neda pochopiť, ale musi sa zažiť.....Takym zažitkom je dotyk Sväteho Ducha, to je ta pravda, ktoru človek hlada v písme.....
none
54

53. 01.12.2015, 17:23

v 35 mas pravdu v tom že pravda sa neda pochopiť, ale musi sa zažiť.....Takym zažitkom je dotyk Sväteho Ducha, to je ta pravda, ktoru človek hlada v písme.....

01.12.2015, 17:24
a čím sa ťa dotkol, žak je neviditeľný a nehmotný, je nemí, tak o čom to tu trepeš....
none
56

54. 01.12.2015, 17:24

a čím sa ťa dotkol, žak je neviditeľný a nehmotný, je nemí, tak o čom to tu trepeš....

01.12.2015, 17:29
to pismo ktore je žive, sa potvrdi Dotykom Sväteho Ducha....Bez toho dotyku je pre cloveka pismo len literou....ktora zabíja
none
63

54. 01.12.2015, 17:24

a čím sa ťa dotkol, žak je neviditeľný a nehmotný, je nemí, tak o čom to tu trepeš....

01.12.2015, 18:09
A láska k žene je hmotná?
none
46

36. 01.12.2015, 17:00

v podstate mas pravdu, grofik. Dotyk Sväteho ducha ta posunie ešte dalej.....je to ako milion orgazmov.

01.12.2015, 17:11
veriaci-4 - teraz je to už jasné, čo si zač. Len prečo tí kardináli natrhajú riťky mladým chlapcom, mi nejde do hlavy. Veriaci však hovoria , že to nie je pravda, lebo čo sa nehodí to nie je
none
48

46. havran 01.12.2015, 17:11

veriaci-4 - teraz je to už jasné, čo si zač. Len prečo tí kardináli natrhajú riťky mladým chlapcom, mi nejde do hlavy. Veriaci však hovoria , že to nie je pravda, lebo čo sa nehodí to nie je

01.12.2015, 17:14
Keď niekto zle vypočítava príklady podľa Pythagorovej vety - môže to byť tým, že je Pythagorova veta nesprávna?
none
50

46. havran 01.12.2015, 17:11

veriaci-4 - teraz je to už jasné, čo si zač. Len prečo tí kardináli natrhajú riťky mladým chlapcom, mi nejde do hlavy. Veriaci však hovoria , že to nie je pravda, lebo čo sa nehodí to nie je

01.12.2015, 17:18
Dakuj RKC za svoj postoj ku Bohu. Nie si jediný. RKC zabuchla dvere pred zivým Bohom milionom ludom....
none
45

35. 01.12.2015, 16:56

31/ Dokonca si dovolim tvrdit ze pravda sa neda pochopit len zazit! Preto hovorim ze jeden orgazmus moze dat cloveku viac ako 100rokov citania pisma svateho...haha

01.12.2015, 17:11
To máš teda o pravde primitívne predstavy. Niet divu, že hentak reaguješ.
none
43

31. havran 01.12.2015, 14:13

Grofik šrobik - co to máš za Bibliu. Keď to tam nieje, tak asi máš len nejaký falošný plagiát

01.12.2015, 17:09
Tam chýba rozum!
none
42

30. 01.12.2015, 14:10

29/ Este predsa nieco,rad by som vedel ci v pisme svatom kedze je v nom ukryta pravda ci najdem odpoved preco sa mi pes vysral v obyvacke???

01.12.2015, 17:09
Keď si potrebuješ navariť obed, hľadáš recept v učebnici matematiky?
none
44

42. 01.12.2015, 17:09

Keď si potrebuješ navariť obed, hľadáš recept v učebnici matematiky?

01.12.2015, 17:11
42/ Hovorim o inom..je lepsie zazit jeden orgazmus ako milion krat o nom pocut! Nieje nad vlastnu skusenost.
none
47

44. 01.12.2015, 17:11

42/ Hovorim o inom..je lepsie zazit jeden orgazmus ako milion krat o nom pocut! Nieje nad vlastnu skusenost.

01.12.2015, 17:12
Čo to má spoločné s pravdou?
👍: havran
none
49

47. 01.12.2015, 17:12

Čo to má spoločné s pravdou?

01.12.2015, 17:16
On hovorí o historickej skúsenosti, kde prax je najvyšším kritériom pravdy.
none
59

49. havran 01.12.2015, 17:16

On hovorí o historickej skúsenosti, kde prax je najvyšším kritériom pravdy.

01.12.2015, 18:04
Mnohí majú skúsenosť aj s drogami. Našli teda pravdu?
none
62

59. 01.12.2015, 18:04

Mnohí majú skúsenosť aj s drogami. Našli teda pravdu?

01.12.2015, 18:08
pisatelia biblie museli byť narkomani, ktorí fičali na ópiu....
none
70

62. 01.12.2015, 18:08

pisatelia biblie museli byť narkomani, ktorí fičali na ópiu....

01.12.2015, 18:13
Nič také nepouživali. Fantáziu si šetri na dokazovanie evolučnej teórie, lebo tá ich potrebuje ako soľ.
none
51

47. 01.12.2015, 17:12

Čo to má spoločné s pravdou?

01.12.2015, 17:20
47/ Zacitujme si Kilhama,len v kratkosti "Sexualny orgazmus neznamena iba biologicke uspokojenie ale je aj zazitkom transcendentnym pocas neho sa da poznat hoci iba nakratko nadcasovost.Sexualna energia prestupuje skutocne vsetkym je zakladom ludskej tvorivosti a vyssich stupnov extazy!" Zober ludom sex a stratia zmysel zivota,opytaj sa nato Milanicka ten je nato odbornik?!
none
52

51. 01.12.2015, 17:20

47/ Zacitujme si Kilhama,len v kratkosti "Sexualny orgazmus neznamena iba biologicke uspokojenie ale je aj zazitkom transcendentnym pocas neho sa da poznat hoci iba nakratko nadcasovost.Sexualna energia prestupuje skutocne vsetkym je zakladom ludskej tvorivosti a vyssich stupnov extazy!" Zober ludom sex a stratia zmysel zivota,opytaj sa nato Milanicka ten je nato odbornik?!

01.12.2015, 17:22
51/ Opytaj sa blizkych kolko vydrzia bez sexu a kolko bez pisma svateho?!haha
none
58

52. 01.12.2015, 17:22

51/ Opytaj sa blizkych kolko vydrzia bez sexu a kolko bez pisma svateho?!haha

01.12.2015, 18:03
51/ Poviem to inak...vsetkym vychodnym nabozenstvam ci lepsie povedane filozofiam ide o jasnu cistu mysel ci lepsie povedane vedomie tak naco si vedomie kalit modlitbami??? Ale ak niekoho bavi hrat sa s myslou a programovat ju tak mu v tom nebranim...
👍: havran
none
67

58. 01.12.2015, 18:03

51/ Poviem to inak...vsetkym vychodnym nabozenstvam ci lepsie povedane filozofiam ide o jasnu cistu mysel ci lepsie povedane vedomie tak naco si vedomie kalit modlitbami??? Ale ak niekoho bavi hrat sa s myslou a programovat ju tak mu v tom nebranim...

01.12.2015, 18:11
Pocity nič nedokazujú ani nevyvracajú. Neviem, prečo používaš na meranie teploty kuchynskú váhu.
none
71

67. 01.12.2015, 18:11

Pocity nič nedokazujú ani nevyvracajú. Neviem, prečo používaš na meranie teploty kuchynskú váhu.

01.12.2015, 18:15
67/Takze ty s citania pisma svateho nemas nic citas to chladne ako prekladac v pocitaci? S tebou je tazko ked nedavas vsetko nedavas vlastne nic.
none
73

71. 01.12.2015, 18:15

67/Takze ty s citania pisma svateho nemas nic citas to chladne ako prekladac v pocitaci? S tebou je tazko ked nedavas vsetko nedavas vlastne nic.

01.12.2015, 18:18
Správne pocity sa dostavujú na základe čítania pravdy, nie pravda sa dostavuje pocitmi.
none
76

73. 01.12.2015, 18:18

Správne pocity sa dostavujú na základe čítania pravdy, nie pravda sa dostavuje pocitmi.

01.12.2015, 18:21
73/ AHAAA takze najprv v pisme svatom zistis ze mlieko v chladnicke je studene a nie ze ked ho chitis do ruky mas POCIT ze je studene?!!!!
none
77

76. 01.12.2015, 18:21

73/ AHAAA takze najprv v pisme svatom zistis ze mlieko v chladnicke je studene a nie ze ked ho chitis do ruky mas POCIT ze je studene?!!!!

01.12.2015, 18:22
73/ JAJ ty svoje zmysli vobec nepotrebujes a lasku vnimas cez smradlavu rit!!!!!!JABENKO
none
78

76. 01.12.2015, 18:21

73/ AHAAA takze najprv v pisme svatom zistis ze mlieko v chladnicke je studene a nie ze ked ho chitis do ruky mas POCIT ze je studene?!!!!

01.12.2015, 18:22
Biblia sa na také veci nepoužíva. Vravel som ti, že keď potrebuješ navariť, nevezmeš si k tomu učebnicu matematiky.
none
81

78. 01.12.2015, 18:22

Biblia sa na také veci nepoužíva. Vravel som ti, že keď potrebuješ navariť, nevezmeš si k tomu učebnicu matematiky.

01.12.2015, 18:27
78/ Dalsia tema? Naco je biblia? Aspon jeden dobry argument...
none
84

81. 01.12.2015, 18:27

78/ Dalsia tema? Naco je biblia? Aspon jeden dobry argument...

01.12.2015, 18:29
81/ Farar nas s nou drbal po hlave! Aspon jedno dobre vyuzitie...
none
87

84. 01.12.2015, 18:29

81/ Farar nas s nou drbal po hlave! Aspon jedno dobre vyuzitie...

01.12.2015, 18:33
no vidíš také šahké a neprišiel som na to. A čo tak podložiť pod poasteľ gazdine, keď spolu s farárom odlomili nohu na posteli?
none
88

84. 01.12.2015, 18:29

81/ Farar nas s nou drbal po hlave! Aspon jedno dobre vyuzitie...

01.12.2015, 18:33
To bol iba materiál. Papier, na ktorom je napísaná.
none
85

81. 01.12.2015, 18:27

78/ Dalsia tema? Naco je biblia? Aspon jeden dobry argument...

01.12.2015, 18:31
Grofik šrobik - mali by sa hneď ozvať naši odborníci, ale dovolím si vysloviť názor, že je to manuál, ako dodrbať mozog človeka a svet.
none
86

81. 01.12.2015, 18:27

78/ Dalsia tema? Naco je biblia? Aspon jeden dobry argument...

01.12.2015, 18:32
Biblia je kniha, ktorá popisuje aký je Boh a ukazuje k nemu cestu.
none
90

86. 01.12.2015, 18:32

Biblia je kniha, ktorá popisuje aký je Boh a ukazuje k nemu cestu.

01.12.2015, 18:35
Fotooon -to kto napísal? Boh sám o sebe. Je boh poznateľný, alebo ho niekto špehoval?
none
93

90. havran 01.12.2015, 18:35

Fotooon -to kto napísal? Boh sám o sebe. Je boh poznateľný, alebo ho niekto špehoval?

01.12.2015, 18:46
Boh sa zjavil, zjavuje a bude zjavovať rôznym svedkom. Niektorých viedol k tomu, aby to čo počuli a videli napísali. Vzorka z toho sa dostala do biblie.
none
95

93. 01.12.2015, 18:46

Boh sa zjavil, zjavuje a bude zjavovať rôznym svedkom. Niektorých viedol k tomu, aby to čo počuli a videli napísali. Vzorka z toho sa dostala do biblie.

01.12.2015, 18:52
Kto konkrétne? Aký Boh, vieš pomenovať? Len Boh alebo môžu aj anjeli? A ešte aj niekto iný?
none
104

95. 01.12.2015, 18:52

Kto konkrétne? Aký Boh, vieš pomenovať? Len Boh alebo môžu aj anjeli? A ešte aj niekto iný?

01.12.2015, 18:59
Boh Izraela. Posolstvo môžu priniesť aj anjeli, avšak úcta a modlitby patrí vždy len tomu, kto ich poslal:

Zjv.22,8-9
“Ja, Ján, som to počul a videl. A keď som to počul a videl, padol som k nohám anjela, ktorý mi toto ukázal, a chcel som sa mu klaňať. Ale on mi povedal: „Pozor, nerob to! Som spoluslužobník tvoj a tvojich bratov prorokov a tých, čo zachovávajú slová tejto knihy. BOHU SA KLAŇAJ!“ odkaz
none
105

104. 01.12.2015, 18:59

Boh Izraela. Posolstvo môžu priniesť aj anjeli, avšak úcta a modlitby patrí vždy len tomu, kto ich poslal:

Zjv.22,8-9
“Ja, Ján, som to počul a videl. A keď som to počul a videl, padol som k nohám anjela, ktorý mi toto ukázal, a chcel som sa mu klaňať. Ale on mi povedal: „Pozor, nerob to! Som spoluslužobník tvoj a tvojich bratov prorokov a tých, čo zachovávajú slová tejto knihy. BOHU SA KLAŇAJ!“ http://obohu.cz/bible/index.php?styl=SKP&v=8&kv=8&k=Zj&kap=22#v8

01.12.2015, 19:01
Nesúhlasím a nie je to tak. Zjavuje sa Pán Ježiš, Duch Svätý, Panna Mária, anjeli. Neviem o tom, že by sa zjavoval Boh Otec.
none
114

105. 01.12.2015, 19:01

Nesúhlasím a nie je to tak. Zjavuje sa Pán Ježiš, Duch Svätý, Panna Mária, anjeli. Neviem o tom, že by sa zjavoval Boh Otec.

01.12.2015, 19:12
Nesúhlasíš s Písmom Svätým. Tvoja vec. Každý má právo si vybrať, či bude Bohu veriť alebo nie. Výrok BOHU SA KLAŇAJ ťa dostatočne usvedčuje, že klaňať sa máš iba Bohu. Otcovi, Synovi a Duchu Svätému. Žiadnej Márii či anjelom.
none
117

114. 01.12.2015, 19:12

Nesúhlasíš s Písmom Svätým. Tvoja vec. Každý má právo si vybrať, či bude Bohu veriť alebo nie. Výrok BOHU SA KLAŇAJ ťa dostatočne usvedčuje, že klaňať sa máš iba Bohu. Otcovi, Synovi a Duchu Svätému. Žiadnej Márii či anjelom.

01.12.2015, 19:16
Ja súhlasím s Písmom. Ale ty si napísal nepravdu a nerozumieš Písmu. Nemáš jasno ani v klaňaní sa Bohu ani čo je prejavovanie úcty. Nevieš to, nechápeš. Vieš len rýchlo listovať kľúčové slová v Biblií - a robiť vlastné výklady. Nechápeš ani základ čo je Starý zákon, že funguje ako predobrazy a veľa ďalšieho. Zneužívaš Písmo, myslíš si, že ho poznáš a chápeš - mýliš sa a dopúšťaš sa priam fatálnych chýb zo svojej pýchy. Možno chápeš a vieš veci z fyziky, ale prepáč Písmo nevieš, nechápeš.
none
119

117. 01.12.2015, 19:16

Ja súhlasím s Písmom. Ale ty si napísal nepravdu a nerozumieš Písmu. Nemáš jasno ani v klaňaní sa Bohu ani čo je prejavovanie úcty. Nevieš to, nechápeš. Vieš len rýchlo listovať kľúčové slová v Biblií - a robiť vlastné výklady. Nechápeš ani základ čo je Starý zákon, že funguje ako predobrazy a veľa ďalšieho. Zneužívaš Písmo, myslíš si, že ho poznáš a chápeš - mýliš sa a dopúšťaš sa priam fatálnych chýb zo svojej pýchy. Možno chápeš a vieš veci z fyziky, ale prepáč Písmo nevieš, nechápeš.

01.12.2015, 19:21
Z Písma som ti čierne na bielom ukázal jasne, že klaňať sa máme jedine Bohu. ....Povedz mi: čo by si robila, keby sa ti zjavil anjel (od Boha), ty by si sa mu klaňala, ale on by ti v tom hentak zabránil. Klaňala by si sa mu i naďalej vo svojom živote?
none
123

119. 01.12.2015, 19:21

Z Písma som ti čierne na bielom ukázal jasne, že klaňať sa máme jedine Bohu. ....Povedz mi: čo by si robila, keby sa ti zjavil anjel (od Boha), ty by si sa mu klaňala, ale on by ti v tom hentak zabránil. Klaňala by si sa mu i naďalej vo svojom živote?

01.12.2015, 19:28
Foton vieš čo je mi ľúto, máš pocit, že vieš a rozumieš Písmu - dľa vlastného úsudku, myslenia. Opakujem ti rovno a priamo nevieš a nechápeš Písmo. Ty sa hráš na veriaceho, ale si len pýcha a sudca, dávaj si pozor na ten meč na obrázku, aby si si ním nezranil svoje telo či dušu. Mal by si mať trošku pokoru a trošku si uvedomiť čo stváraš takým písaním. Ahoj.
none
124

123. 01.12.2015, 19:28

Foton vieš čo je mi ľúto, máš pocit, že vieš a rozumieš Písmu - dľa vlastného úsudku, myslenia. Opakujem ti rovno a priamo nevieš a nechápeš Písmo. Ty sa hráš na veriaceho, ale si len pýcha a sudca, dávaj si pozor na ten meč na obrázku, aby si si ním nezranil svoje telo či dušu. Mal by si mať trošku pokoru a trošku si uvedomiť čo stváraš takým písaním. Ahoj.

01.12.2015, 19:32
Tvoj protest je príliš málo. Ano, máš právo somnou nesúhlasiť. Ak chceš však aj niečo viac, musíš to dokázať. Boh nenapísal bibliu pre to, aby sme si z nej robili trhací kalendár, nevyhovujúce škrtali a vykladali si ju po svojom. Biblia sa bibliou vykladá.
...Je tam hento napísané? -Je. Pokorný človek sa skloní pred Bohom a prijme to. Spúrny bude protestovať.
none
128

124. 01.12.2015, 19:32

Tvoj protest je príliš málo. Ano, máš právo somnou nesúhlasiť. Ak chceš však aj niečo viac, musíš to dokázať. Boh nenapísal bibliu pre to, aby sme si z nej robili trhací kalendár, nevyhovujúce škrtali a vykladali si ju po svojom. Biblia sa bibliou vykladá.
...Je tam hento napísané? -Je. Pokorný človek sa skloní pred Bohom a prijme to. Spúrny bude protestovať.

01.12.2015, 19:36
tebe by malo záležať na sebe
none
130

128. 01.12.2015, 19:36

tebe by malo záležať na sebe

01.12.2015, 19:40
Jn 5:31
Ak ja svedčím sám o sebe, moje svedoctvo nie je pravdivé. odkaz
none
131

128. 01.12.2015, 19:36

tebe by malo záležať na sebe

01.12.2015, 19:41
Tebe by malo záležať na Bohu. Ty si sa sama seba nestvorila.
none
126

119. 01.12.2015, 19:21

Z Písma som ti čierne na bielom ukázal jasne, že klaňať sa máme jedine Bohu. ....Povedz mi: čo by si robila, keby sa ti zjavil anjel (od Boha), ty by si sa mu klaňala, ale on by ti v tom hentak zabránil. Klaňala by si sa mu i naďalej vo svojom živote?

01.12.2015, 19:35
Fotooon- prosím ťa, nezosmiešňuj meno ktoré má tvoj nick. Neznižuj sa k takým jalovým argumentom. Čo sú tvoje hračky? Anjelíčkova, čertíky, bôžikovia...., písmo sväté... koľko máš prosím ťa rokov. Venuj sa radšej fyzike, tam nájdeš odpovede, ale upozorňujem ťa, že to nie je pre každého. Väčšina tomu nerozumie , ale ochotne verí každej hlúposti, čo nenamáha mozog.
none
138

126. havran 01.12.2015, 19:35

Fotooon- prosím ťa, nezosmiešňuj meno ktoré má tvoj nick. Neznižuj sa k takým jalovým argumentom. Čo sú tvoje hračky? Anjelíčkova, čertíky, bôžikovia...., písmo sväté... koľko máš prosím ťa rokov. Venuj sa radšej fyzike, tam nájdeš odpovede, ale upozorňujem ťa, že to nie je pre každého. Väčšina tomu nerozumie , ale ochotne verí každej hlúposti, čo nenamáha mozog.

01.12.2015, 19:55
Načo odpovedáš, keď k nemáš nič relevantné, čo by si ku tomu napísal? (teda okrem tvojho plakania a nesúhlasu - ale to ti nepomôže)
Dôkazov je X.
none
139

126. havran 01.12.2015, 19:35

Fotooon- prosím ťa, nezosmiešňuj meno ktoré má tvoj nick. Neznižuj sa k takým jalovým argumentom. Čo sú tvoje hračky? Anjelíčkova, čertíky, bôžikovia...., písmo sväté... koľko máš prosím ťa rokov. Venuj sa radšej fyzike, tam nájdeš odpovede, ale upozorňujem ťa, že to nie je pre každého. Väčšina tomu nerozumie , ale ochotne verí každej hlúposti, čo nenamáha mozog.

01.12.2015, 19:57
Dokonca aj Lea s tebou súhlasila, ale ani nevie s čím.
none
121

117. 01.12.2015, 19:16

Ja súhlasím s Písmom. Ale ty si napísal nepravdu a nerozumieš Písmu. Nemáš jasno ani v klaňaní sa Bohu ani čo je prejavovanie úcty. Nevieš to, nechápeš. Vieš len rýchlo listovať kľúčové slová v Biblií - a robiť vlastné výklady. Nechápeš ani základ čo je Starý zákon, že funguje ako predobrazy a veľa ďalšieho. Zneužívaš Písmo, myslíš si, že ho poznáš a chápeš - mýliš sa a dopúšťaš sa priam fatálnych chýb zo svojej pýchy. Možno chápeš a vieš veci z fyziky, ale prepáč Písmo nevieš, nechápeš.

01.12.2015, 19:26
Pre každého kto má potrebu prekrúcať písmo, sú nevyhovujúce pasáže biblie len obrazy. Teba baví takto urážať Boha? Platí to o tebe aj o Shagarovi. (inak citát bol dokonca z nového zákona, takže?)
none
125

121. 01.12.2015, 19:26

Pre každého kto má potrebu prekrúcať písmo, sú nevyhovujúce pasáže biblie len obrazy. Teba baví takto urážať Boha? Platí to o tebe aj o Shagarovi. (inak citát bol dokonca z nového zákona, takže?)

01.12.2015, 19:34
Písmo prekrúcaš ty Foton, si v tom tak zle ako hocijaký malý chlapec, ,ktorý číta Bibliu cez kľúčové slová. Ty nevieš ako sám urážaš(súdiš) ľudí aj ako ti už regulérne pýcha zatemnila úsudok - nezneužívaj na to Pána Boha ani Bibliu.
none
135

125. 01.12.2015, 19:34

Písmo prekrúcaš ty Foton, si v tom tak zle ako hocijaký malý chlapec, ,ktorý číta Bibliu cez kľúčové slová. Ty nevieš ako sám urážaš(súdiš) ľudí aj ako ti už regulérne pýcha zatemnila úsudok - nezneužívaj na to Pána Boha ani Bibliu.

01.12.2015, 19:52
Keď čítam bibliu, čítam čo je v nej napísané - a nie, čo v nej napísané nie je (ako ty). Tak sa nad sebou už konečne zamysli, aký je tvoj prístup k nej. Preferuješ svoju cirkev pred Bohom. Dávaš pápeža nad Boha, podobne ako jehovisti strážnu vežu. To všetko sú charakteristiky sektárskeho myslenia.
none
129

121. 01.12.2015, 19:26

Pre každého kto má potrebu prekrúcať písmo, sú nevyhovujúce pasáže biblie len obrazy. Teba baví takto urážať Boha? Platí to o tebe aj o Shagarovi. (inak citát bol dokonca z nového zákona, takže?)

01.12.2015, 19:38
Fotooon - lea je tu hlavný inkvizítor a vyčíta ti tvoju bezzásadovosť.
none
132

129. havran 01.12.2015, 19:38

Fotooon - lea je tu hlavný inkvizítor a vyčíta ti tvoju bezzásadovosť.

01.12.2015, 19:44
inkvizicia vznikla ako reakcia na ludi ktori zacali spochybnovat ucenie cirkvi lebo navadzali ostatnych na bludy a tieto skupiny nasledne utocili na katolicke mesta...
ked sa inkvizicia zmenila na svate oficium a neskor na kongregaciu pre nauku viery, a kazdy si mohol kazat a robit co chcel, odrazu mame tisice cirkvi kde si kazdy hlasa nieco ine a navzajom sa hada s ostatnymi cirkvami ako to vlastne ma byt. vsetci protestanti tvrdia ze sa riadia len bibliou a ze ju vykladaju v duchu svatom a panuje tam len rozkol, nejednota, hadky a rozdielne ucenie. tieto cirkvi sa stiepia a stiepia a katolicka cirkev ostava nadalej jednotna a zostava stat zo vztycenou hlavou lebo ju pekelne brany nepremozu a Kristus je s nou - svojou nevestou po vsetky dni az do skoncenia sveta.
none
134

132. Klein 01.12.2015, 19:44

inkvizicia vznikla ako reakcia na ludi ktori zacali spochybnovat ucenie cirkvi lebo navadzali ostatnych na bludy a tieto skupiny nasledne utocili na katolicke mesta...
ked sa inkvizicia zmenila na svate oficium a neskor na kongregaciu pre nauku viery, a kazdy si mohol kazat a robit co chcel, odrazu mame tisice cirkvi kde si kazdy hlasa nieco ine a navzajom sa hada s ostatnymi cirkvami ako to vlastne ma byt. vsetci protestanti tvrdia ze sa riadia len bibliou a ze ju vykladaju v duchu svatom ...

01.12.2015, 19:49
Klein - kto určoval čo je blud. Nie náhodou tí čo mali moc?
none
136

132. Klein 01.12.2015, 19:44

inkvizicia vznikla ako reakcia na ludi ktori zacali spochybnovat ucenie cirkvi lebo navadzali ostatnych na bludy a tieto skupiny nasledne utocili na katolicke mesta...
ked sa inkvizicia zmenila na svate oficium a neskor na kongregaciu pre nauku viery, a kazdy si mohol kazat a robit co chcel, odrazu mame tisice cirkvi kde si kazdy hlasa nieco ine a navzajom sa hada s ostatnymi cirkvami ako to vlastne ma byt. vsetci protestanti tvrdia ze sa riadia len bibliou a ze ju vykladaju v duchu svatom ...

01.12.2015, 19:53
Vypada to že z teba by bol celkom dobry inkvizítor...Zacinaš sa pekne ukazovať.....
none
141

136. 01.12.2015, 19:53

Vypada to že z teba by bol celkom dobry inkvizítor...Zacinaš sa pekne ukazovať.....

01.12.2015, 20:00
cirkev nikdy ziadneho kacira neodstudila na trest smrti... snazila sa ho presvedcit aby zmenil svoje ucenie. a ked nie tak bol odovzdany statu.
ked chceli svatci nieco zmenit prisli za papezom a s pokorou ho poziadali o povolenie ako Cyril a Metod ci by mohla byt liturgia aj v starosloviencine alebo Frantisek ci by mohol zalozit mnissky rad ktory bude zivotom chudoby atd...
ale kaciri v hneve a nenavisti hlasali svoje ucenie ktorych zakladom bolo urazanie cirkvi a huckanie obyvatelstva proti nej. Tam kde panuje pokora tam je Bozia vola, tam kde panuje pýchy, tam je diabol a rozdelenie.
none
133

129. havran 01.12.2015, 19:38

Fotooon - lea je tu hlavný inkvizítor a vyčíta ti tvoju bezzásadovosť.

01.12.2015, 19:45
Predstav si, že by som k tvojim príspevkom pristupoval len ako k obrazom. Ako by potom taká diskusia vyzerala? Lea je múdra pokiaľ ide o ňu, ale nehambí sa Boha urážať znižovaním jeho jasných vyjadrení na úroveň obrazov. Ako by sa to jej ľúbilo, keby jej zamestnávateľ nedal výplatu, a keby sa u neho sťažovala poukazovaním na pracovnú zmluvu - povedal by jej, že to sú len obrazy. Veď podobne dopadol aj Tesla u Edisona, keď mu mal dať výplatu.
none
115

104. 01.12.2015, 18:59

Boh Izraela. Posolstvo môžu priniesť aj anjeli, avšak úcta a modlitby patrí vždy len tomu, kto ich poslal:

Zjv.22,8-9
“Ja, Ján, som to počul a videl. A keď som to počul a videl, padol som k nohám anjela, ktorý mi toto ukázal, a chcel som sa mu klaňať. Ale on mi povedal: „Pozor, nerob to! Som spoluslužobník tvoj a tvojich bratov prorokov a tých, čo zachovávajú slová tejto knihy. BOHU SA KLAŇAJ!“ http://obohu.cz/bible/index.php?styl=SKP&v=8&kv=8&k=Zj&kap=22#v8

01.12.2015, 19:13
lenze jan sa mu v duchu klanal ako bohu preto ho anjel napomenul. v celom starom zakone sa docitas ze ked sa prorokom zjavil anjel ti pred nim padli na kolena az celom k zemi a triasli sa od strachu a neporusili tym bozie prikazanie. Je rozdiel poklonit sa anjelovi ako tomu kto prichadza od Pána, tomu toho ktory vidi Boha z tvare do tvare a je rozdiel klanat sa anjelovi ako Bohu. Vnutorny postoj tvojho ducha je dolezity. Zidia sa klanali aj kralovi Davidovi ci Salamunovi, ale aj ked boli na kolenach tak mu v duchu vzdali poctu ako kralovi a nie ako Bohu a Pán s tym ziaden problem nemal.

Bohu patri klananie ako najvysiemu zo vsetkych, obeta a modlitba... prosba o modlitbu alebo ucta k niekomu nie je uctievanie a modlosluzba. Ja si ctim sv. Frantiska ako toho ktory cely zivot zil podla evanjelia a videl Krista v kazdom cloveku zvlast v chudobnych a trpiacich. Je mojim vzorom ako nasledovat Krista. A ked ho poprosim aby sa za mna modlil robim to iste co apostol Pavol ktory prosil mnohokrat svojich bliznych aby sa za neho modlili.
none
102

93. 01.12.2015, 18:46

Boh sa zjavil, zjavuje a bude zjavovať rôznym svedkom. Niektorých viedol k tomu, aby to čo počuli a videli napísali. Vzorka z toho sa dostala do biblie.

01.12.2015, 18:57
si na drogách, šak boha videl len Eu poslanec Škripek, dokonca sa sním aj stretol, zabudol povedať kde a kedy....
none
109

102. 01.12.2015, 18:57

si na drogách, šak boha videl len Eu poslanec Škripek, dokonca sa sním aj stretol, zabudol povedať kde a kedy....

01.12.2015, 19:05
Nehľadaj za všetkým drogy. To ich máš tak rád?
none
91

86. 01.12.2015, 18:32

Biblia je kniha, ktorá popisuje aký je Boh a ukazuje k nemu cestu.

01.12.2015, 18:36
86ú Nic proti veriacim nemam len keby nesposobovali zlo vo svete...ty tiez svojou nevedomostou sposobujes zlo a modli sa aby boh nebol spravodlivy lebo budes fajcit satanovi.
👍: havran
none
94

91. 01.12.2015, 18:36

86ú Nic proti veriacim nemam len keby nesposobovali zlo vo svete...ty tiez svojou nevedomostou sposobujes zlo a modli sa aby boh nebol spravodlivy lebo budes fajcit satanovi.

01.12.2015, 18:50
Aký veriaci spôsobujú zlo vo svete? Každý, kto spôsobuje zlo niečomu verí. (keď už nič, tak aspoň samému sebe)

Neviem, o akej nevedomosti hovoríš.
none
100

94. 01.12.2015, 18:50

Aký veriaci spôsobujú zlo vo svete? Každý, kto spôsobuje zlo niečomu verí. (keď už nič, tak aspoň samému sebe)

Neviem, o akej nevedomosti hovoríš.

01.12.2015, 18:55
Fotooon- musím s tým súhlasiť čo si tu dal. Len to trochu vysvetlí ako sy to myslel, aby som nevychádzal z vlasneho pochopenia veci.
none
108

100. havran 01.12.2015, 18:55

Fotooon- musím s tým súhlasiť čo si tu dal. Len to trochu vysvetlí ako sy to myslel, aby som nevychádzal z vlasneho pochopenia veci.

01.12.2015, 19:04
Slovo veriaci je príliš všeobecné na to, aby sme cezeň mohli niekoho konkretizovať a vynášať dokonca nad ním súdy.
none
110

108. 01.12.2015, 19:04

Slovo veriaci je príliš všeobecné na to, aby sme cezeň mohli niekoho konkretizovať a vynášať dokonca nad ním súdy.

01.12.2015, 19:07
108/ Ake sudy? Ked sa mi niekto protivy tak kaslem na neho aky požic taky vrat sami sa odsudzuju...
none
116

110. 01.12.2015, 19:07

108/ Ake sudy? Ked sa mi niekto protivy tak kaslem na neho aky požic taky vrat sami sa odsudzuju...

01.12.2015, 19:15
Neveriacemu sa veriaci protivia, to si povedal pravdu. Môze za to tvoje pokrivené svedomie.
none
103

94. 01.12.2015, 18:50

Aký veriaci spôsobujú zlo vo svete? Každý, kto spôsobuje zlo niečomu verí. (keď už nič, tak aspoň samému sebe)

Neviem, o akej nevedomosti hovoríš.

01.12.2015, 18:58
94/Ako priklad...vsetci veriaci sa modlia k bohu aby nas ochranil od vsetkeho zla ktore sposobuje satan ale ze za zlo vo svete si mozeme sami uz nechcu vediet a dalo by sa o tom kecat donemoty.Priklad..
none
111

103. 01.12.2015, 18:58

94/Ako priklad...vsetci veriaci sa modlia k bohu aby nas ochranil od vsetkeho zla ktore sposobuje satan ale ze za zlo vo svete si mozeme sami uz nechcu vediet a dalo by sa o tom kecat donemoty.Priklad..

01.12.2015, 19:07
Jak 2:19
"Aj démoni veria" odkaz
none
107

94. 01.12.2015, 18:50

Aký veriaci spôsobujú zlo vo svete? Každý, kto spôsobuje zlo niečomu verí. (keď už nič, tak aspoň samému sebe)

Neviem, o akej nevedomosti hovoríš.

01.12.2015, 19:04
94/Nie su ludia ktory su do tohoto systemu zapojeny nevinne...pozri sa na male deti a pozri sa co s nich vyrastie.
none
113

107. 01.12.2015, 19:04

94/Nie su ludia ktory su do tohoto systemu zapojeny nevinne...pozri sa na male deti a pozri sa co s nich vyrastie.

01.12.2015, 19:09
Jak 2:19
"Aj démoni veria"
none
97

86. 01.12.2015, 18:32

Biblia je kniha, ktorá popisuje aký je Boh a ukazuje k nemu cestu.

01.12.2015, 18:52
a písali ju klamári a zlodeji....
none
80

73. 01.12.2015, 18:18

Správne pocity sa dostavujú na základe čítania pravdy, nie pravda sa dostavuje pocitmi.

01.12.2015, 18:25
Fotooon- prečítaj si filozofické kategórie o príčine a následku. Ale z toho čo si povedal nedá sa vyvodiť dôsledok.Pocit a pravda nie sú dialektická dvojica, ale samostatné kategórie . Motáš sa v tom priateľu. Nič vo zlom, ale nemôžeš len tak bezducho hádzať slovami a ešte si myslieť, ťe aké perly tu pôšťaš.
none
83

80. havran 01.12.2015, 18:25

Fotooon- prečítaj si filozofické kategórie o príčine a následku. Ale z toho čo si povedal nedá sa vyvodiť dôsledok.Pocit a pravda nie sú dialektická dvojica, ale samostatné kategórie . Motáš sa v tom priateľu. Nič vo zlom, ale nemôžeš len tak bezducho hádzať slovami a ešte si myslieť, ťe aké perly tu pôšťaš.

01.12.2015, 18:29
Nepotrebujem. I bez nich viem, že jedinou skutočnou príčinou je osoba. Všetko ostatné sú iba pseudo-príčiny, pretože každá je následkom niečoho predošlého.
none
120

83. 01.12.2015, 18:29

Nepotrebujem. I bez nich viem, že jedinou skutočnou príčinou je osoba. Všetko ostatné sú iba pseudo-príčiny, pretože každá je následkom niečoho predošlého.

01.12.2015, 19:26
Fotooon toto čo si napísal v -83-je akýsi silogizmus. Príčinné súvislosti nie je to čo si ty myslíš, ale čo sa dá dôkazne preukázať.
none
122

120. havran 01.12.2015, 19:26

Fotooon toto čo si napísal v -83-je akýsi silogizmus. Príčinné súvislosti nie je to čo si ty myslíš, ale čo sa dá dôkazne preukázať.

01.12.2015, 19:28
Dôkazne sa dá preukázať, že každá tzv. "príčina" je dôsledkom iného predošleho deja. Preto to logicky nemôže byť príčina. (s výnimkou osoby ako som už povedal)
none
61

52. 01.12.2015, 17:22

51/ Opytaj sa blizkych kolko vydrzia bez sexu a kolko bez pisma svateho?!haha

01.12.2015, 18:08
Aj alkoholika sa môžeš spýtať, koľko vydrží bez alkoholu, a koľko písma svateho ku tomu nepotrebuje.
none
60

51. 01.12.2015, 17:20

47/ Zacitujme si Kilhama,len v kratkosti "Sexualny orgazmus neznamena iba biologicke uspokojenie ale je aj zazitkom transcendentnym pocas neho sa da poznat hoci iba nakratko nadcasovost.Sexualna energia prestupuje skutocne vsetkym je zakladom ludskej tvorivosti a vyssich stupnov extazy!" Zober ludom sex a stratia zmysel zivota,opytaj sa nato Milanicka ten je nato odbornik?!

01.12.2015, 18:06
Zober narkomanovi drogy, a stratí zmysel života.
none
40

28. 01.12.2015, 13:55

13/ Mily Foton tebe to dobre ***e ziadna pravda nieje ukryta ani v biblii ani vo svatom pisme ani v inych ****vinach!!!!Keby si aspon trochu nasluchal mudrcom tak vies ze pravda lezi mimo intelektualene chapania cize mimo rozumu lenze to by ti nesmelo tak silno ***at!!!Strc si tvoje intelektualno rozumovo evanjelicko svato pismovo ****a do tvojej smradlavej riti! Aj na sex potrebujes pismo svate ci to ide samo????IDIOT s****eny!!!

01.12.2015, 17:07
Pravda je vždy to, čo sa dá zrozumiteľne a jednoznačne vyjadriť, nie iba nejaké nejasné pocity.
none
55

40. 01.12.2015, 17:07

Pravda je vždy to, čo sa dá zrozumiteľne a jednoznačne vyjadriť, nie iba nejaké nejasné pocity.

01.12.2015, 17:26
tak že viera v boha je klamstvo...
none
65

55. 01.12.2015, 17:26

tak že viera v boha je klamstvo...

01.12.2015, 18:09
Viera v Boha je narozdiel od ateizmu jasne vyjadrená.
none
68

65. 01.12.2015, 18:09

Viera v Boha je narozdiel od ateizmu jasne vyjadrená.

01.12.2015, 18:12
Fotooon- áno viera sa ľahšie trávi. Ani pri tom hlava nebolí. Len sa zamyslí, aj trénovanie svalu bolí. Len sa tak nešetrí a premýšťľaj.
none
72

68. havran 01.12.2015, 18:12

Fotooon- áno viera sa ľahšie trávi. Ani pri tom hlava nebolí. Len sa zamyslí, aj trénovanie svalu bolí. Len sa tak nešetrí a premýšťľaj.

01.12.2015, 18:15
Nie som ateista. Preto som ešte neprestal myslieť.
none
74

72. 01.12.2015, 18:15

Nie som ateista. Preto som ešte neprestal myslieť.

01.12.2015, 18:18
Fotooon- snažíš sa ako môžeš, to ti neupieram. Ale kategórie máš zmiešané do jedného eklektického balíka. Vieš čo to je? Ty si už dobre prehnentený balík dnešnej doby.
none
75

74. havran 01.12.2015, 18:18

Fotooon- snažíš sa ako môžeš, to ti neupieram. Ale kategórie máš zmiešané do jedného eklektického balíka. Vieš čo to je? Ty si už dobre prehnentený balík dnešnej doby.

01.12.2015, 18:20
Doba sa nezmenila. Zmenili sa len ľudia. (a tiež nie všade na celom svete) To si uvedom.
none
57

13. 01.12.2015, 09:19

Boh nie je despota. Inšpiroval pisateľov tak, aby biblii rozumel každý - i prostý človek ako rybári či roľníci. To len vy stále zahatávate pravdu snahou o zbavenie zodpovednosti človeka za jeho úsudok, snahou dotlačiť ho k závislosti na úsudku iných, aby boli závislí na vašej sekte. časy temného stredoveku však už skončili milá pani!

01.12.2015, 17:42
i prostý človek ako rybári či roľníci...ináč rybári sú bohatý a inteligentný ľudia, vieš koľko stojí rybársky lístok a udice, roľníci už vymreli, teraz sú farmári ....roľníci su už iba v záhradkárskych organizáciach, stredovek neskončil stredovek trvá, dôkaz je ochrana primitívnych náboženstiev zákonom...hlupáka nemôžeš ani uraziť...myslel som tým veriaceho hlupáka...
none
66

57. 01.12.2015, 17:42

i prostý človek ako rybári či roľníci...ináč rybári sú bohatý a inteligentný ľudia, vieš koľko stojí rybársky lístok a udice, roľníci už vymreli, teraz sú farmári ....roľníci su už iba v záhradkárskych organizáciach, stredovek neskončil stredovek trvá, dôkaz je ochrana primitívnych náboženstiev zákonom...hlupáka nemôžeš ani uraziť...myslel som tým veriaceho hlupáka...

01.12.2015, 18:10
No vidíš, a ty im neveríš. Peter a spol boli rybári.
none
154

8. 01.12.2015, 09:00

Ty si myslíš, že vieš lepšie veci z Biblie a cirkevní otcovia, svätci sa mýlia. Biblia určite je pravdivá.

01.12.2015, 20:33
Lea nedaj sa oklamať tým poctom ludí......aj moslimovia si myslia že maju pravdu a je ich tiež dosť. Logicky zober jedna strana sa mýli urcite, to nemozes poprieť.
poviem ti mylia sa obidva tabory a je jedno kolko ludi v nich je a akych maju učencov.....nad vsetkym je totiž bozie slovo
none
156

154. 01.12.2015, 20:33

Lea nedaj sa oklamať tým poctom ludí......aj moslimovia si myslia že maju pravdu a je ich tiež dosť. Logicky zober jedna strana sa mýli urcite, to nemozes poprieť.
poviem ti mylia sa obidva tabory a je jedno kolko ludi v nich je a akych maju učencov.....nad vsetkym je totiž bozie slovo

01.12.2015, 20:43
Veriaci4 našla som pravdu, mám mnohé odskúšané, odštudované aj zažité - celý život študujem, hľadám, u mňa nájdeš haldy kníh. Ale skrze toho, že sa ma dotkla mňa nehodnú, hriešnu, zblúdenú Božia milosť a mnohé milosti Pána Ježiša, na príhovor Panny Márie - pochopila som, kde je pravda. Opakujem je to Boží zásah - výsledky sú viditeľné, aj neveriaci to v našej rodine uznali. Prišla radosť, láska. Neviem či Ty napr. zažívaš niečo také, že Pána Ježiša nielen uznávaš, máš pred ním bázeň, ale či ho aj miluješ, ale ozaj miluješ celým srdcom a zalieva Ťa teplo pri srdiečku a máš radostné oči a dušu spokojnú a vďačnú. Ja čo som neuznávala láska, zatrpkla som a zatvrdla - zažívam živú, pravdivú a silnú lásku k Pánu Ježišovi, ale cez Pannu Máriu (cez Medžugorie na youtube.com,cez exorcistov) som pocítila veľkú lásku a opravdivosť živej Panny Márie a tá ihneď smerovala a ja som neodporovala k Pánovi Ježišovi a to som ho neuznávala - cez pomýlené názory, ktoré som získala samoštúdiom Biblie aj cez radikálny feminizmus a nemohla som Pána Ježiša uznať, lebo bol muž. Panna Mária - zaženie bludy, zavedie k Synovi Pánovi Ježišovi, je najväčšia z ľudí aj zo svätcov. Ja som dostala milosť živej viery v Pána Ježiša a v Pannu Máriu, vo Sv. Trojicu, návrat k cirkvi a milosť postupne chápať veci z katolíckej cirkvi, lebo je toho veľa - tam je pravda.
none
32

6. 01.12.2015, 08:41

Foton naozaj si myslíš, že vieš viac ako svätci,cirkevní otcovia? Len toľko.

01.12.2015, 14:55
6....Lea,....ale ty naozaj nemáš ani tušenia,kto to boli cirkevní otcovia,apologéti!
Flozof Celsus sa vysmieval, že k prívržencom kresťanstva patria len „robotníci, obuvníci, roľníci, najnevzdelanejší a najpochabejší ľudia“. Kresťania boli prenasledovaní,....a tvrdilo sa o nich,.....že podporujú -"krvismilstvo,vraždenie detí,kanibalizmus,...atd". To bolo na apologétov priveľa. Rozhodli sa nakloniť si verejnú mienku pomocou istej taktiky. Využili kedysi zavrhovanú svetskú múdrosť, /filozofiu/aby poslúžila „kresťanskej“ veci. Napríklad Klement Alexandrijský považoval filozofiu za „pravú teológiu“. Justín síce tvrdil, že zavrhuje pohanskú filozofiu, ale bol prvý, kto použil jazyk a predstavy filozofov na vyjadrenie „kresťanských“ myšlienok, a takúto filozofiu považoval za „bezpečnú a prospešnú“.
Teraz už apologéti nebojovali proti filozofii, ale chceli urobiť z takzvaného kresťanského myslenia filozofiu, ktorá by predstihla filozofiu pohanov.
A to sa im aj Lea podarilo!
Niektorí apologéti dokonca prišli k záveru, že filozofi preberali myšlienky od prorokov. A z Platóna urobili Mojžišovho učeníka!
Táto nová stratégia viedla k zmiešaniu kresťanstva s pohanskou filozofiou. Hľadali sa podobnosti medzi gréckymi bohmi a biblickými postavami. Ježiš bol prirovnaný k Perseovi a Máriino počatie k počatiu Perseovej matky Danaé, ktorá bola vraj tiež pannou. A aj takýmito kompromismi s pohanskou filozofiou/prepojením/ sa naštartovala cesta ku kultu Márie a k iným nebiblickým dogmám!
Okrem toho apologéti, medzi nimi aj Tertulián, sa za každú cenu snažili prepojiť Ježiša s logom, tak ako ho chápala grécka filozofia, /slovo a rozum/a úzko ho spájali s osobou Boha. Vydali sa tak cestou, ktorá nakoniec priviedla kresťanstvo k náuke o Trojici.
Tertulián...... otvorene kritizoval zvyk potvrdzovať kresťanské pravdy filozofiou. Uviedol: „Preč so všetkými snahami vytvoriť prekrútené kresťanstvo zo zmesi stoicizmu, platonizmu a dialektiky.“ A predsa sám vo veľkej miere využíval svetskú filozofiu, keď bola v súlade s jeho predstavami. — Kolosanom 2:8.
A tiež títo "obhajcovia pravdy" majú na svedomí i náuku o nesmrteľnosti duše! Pretože biblický pojem "duše" a Grécky pojem "duše",...to sú dva rozdieľne pojmy. Biblická duša je zničiteľná,smrteľná,...zomiera! Apologéti však prekrútili toto biblické učenie tým, že ho spojili s Platónovou filozofiou, podľa ktorej je duša niečo neviditeľné, nesmrteľné a oddelené od tela. Minucius Felix dokonca tvrdil, že viera vo vzkriesenie má svoj pôvod v Pytagorovom učení o sťahovaní duší. Tak ďaleko ich grécky vplyv odviedol od učenia Biblie,....že dnešné učenie RKC si už takmer na ničom nezakladá na biblickom učení!
Ak niekto úprimne skúma vývoj dogiem,...tak musí aj sám na to prísť!
Teda,...nespomínaj týchto "obhajcov",....lebo práve to oni zničili pravdu Biblie a nahradili ju nerozumnými,nebiblickými dogmami! Mária nebola a nie je žiadna Matka Božia! Ty sa jej zasväcuj koľko chceš,...ale nezavádzaj ostatných!
---------------------Písmo hovorí:
"Aj keby sme vám však my alebo anjel z neba azda oznamovali ako dobré posolstvo niečo iné než to, čo sme vám oznamovali ako dobré posolstvo, nech je prekliaty." Gal.1 kap.
none
22
01.12.2015, 11:20
aj ja si vygumujem mozog pannou mariou a budem ako ostatni na Slovensku
normalna
a budem spominat na casy,ked som si o sebe myslela,ze som normalna
none
23
01.12.2015, 11:21
aj tak uz neviem kto je psychicky v poriadku a podla coho sa to sudi
none
24

23. 01.12.2015, 11:21

aj tak uz neviem kto je psychicky v poriadku a podla coho sa to sudi

01.12.2015, 11:28
Ťažko povedať. Väčšina je asi celkovo v poriadku, ale zase zároveň je každý aspoň trochu nejako líznutý 🙂
none
27
01.12.2015, 11:53
budem ficat na rozpravkach a bude to pre mna nieco tajne,o com nikto v mojom okoli nebude vediet
none
64
01.12.2015, 18:09
Prečistá Matka, moja biedna duša, poškvrnená zlobou a hriechom, volá k tvojmu materinskému srdcu. Úpenlivo ťa prosím, ráč vo svojej dobrote vyliať na mňa čo len trochu tej milosti, ktorá sa z Najsvätejšieho Srdca Ježišovho preliala do teba ako nekonečné more. Touto milosťou posilnený a povzbudený nech ešte viac milujem a lepšie slúžim všemohúcemu Bohu, ktorý naplnil tvoje srdce až po okraj a ktorý stvoril chrám tvojho tela v okamihu tvojho Nepoškvrneného počatia.
none
69

64. Klein 01.12.2015, 18:09

Prečistá Matka, moja biedna duša, poškvrnená zlobou a hriechom, volá k tvojmu materinskému srdcu. Úpenlivo ťa prosím, ráč vo svojej dobrote vyliať na mňa čo len trochu tej milosti, ktorá sa z Najsvätejšieho Srdca Ježišovho preliala do teba ako nekonečné more. Touto milosťou posilnený a povzbudený nech ešte viac milujem a lepšie slúžim všemohúcemu Bohu, ktorý naplnil tvoje srdce až po okraj a ktorý stvoril chrám tvojho tela v okamihu tvojho Nepoškvrneného počatia.

01.12.2015, 18:12
další ohlupeny Marianskym kultom.....
Klein vysvetli mi, lebo tomu nerozumiem, čo je to nepoškvrnene počatie.....
none
79
01.12.2015, 18:25
Co je? kde je tema? Aj vam to blbne?
none
82
01.12.2015, 18:28
Boh uchránil Máriu od každej škvrny dedičného hriechu. Od prvého okamihu, keď počala v tele matky, žila v posväcujúcej milosti, ktorú získala zísluhou Syna Ježíša. Anjel použil výraz Zdravas milosti plná, roky pred tým ako Ježiš získal milosť pre ľudstvo. No Mária už vtedy bola plná milosti.

Večný syn na seba nevzal nebeské telo. Nie, Máriinu krv a jej podstatu nasal, vpil do svojej božskej osoby. Z nej sa stal človekom a prijal jej charakteristické črty a jej vlastnosti ako aj vzhľad a povahu s ktorými sa zjavil svetu. Istotne bolo o ňom známe že sa na ňu ponáša, že je jej syn. Nebolo teda vhodné aby ju večný Otec pripravil na túto službu mimoriadnym posvätením?

V prvotnej cirkvi pokladali nepoškvrnené počatie za samozrejmosť. V štvrtom storočí to potvrdil svätý EfrémSýrsky a v piatom aj svätý Augustín ktorý tvrdil že by sme Ježiša urazili keb sme tvrdili že jeho matka bola hriešna. Všetci zhrešili, povedal Augustín, okrem Ježiša a Márie. Kiežby z úcty k Pánovi žiadna takáto námietka ohľadom nej a hriechu nevznikla.
none
127

82. Klein 01.12.2015, 18:28

Boh uchránil Máriu od každej škvrny dedičného hriechu. Od prvého okamihu, keď počala v tele matky, žila v posväcujúcej milosti, ktorú získala zísluhou Syna Ježíša. Anjel použil výraz Zdravas milosti plná, roky pred tým ako Ježiš získal milosť pre ľudstvo. No Mária už vtedy bola plná milosti.

Večný syn na seba nevzal nebeské telo. Nie, Máriinu krv a jej podstatu nasal, vpil do svojej božskej osoby. Z nej sa stal človekom a prijal jej charakteristické črty a jej vlastnosti ako aj vzhľad a...

01.12.2015, 19:36
to len dokazuje klein ze nerozumieš boziemu dielu. Zaryte robite z Marie niekoho kto nie je. Tymto co si napisal si len potvrdil ze ona nie je obycajny clovek ,alebo sa mylim? Tymto si vlastne uznal Mariu za Bohyňu. Necudujem sa že paež sa klania soche Marie a boska ju.
To je to najhorsie modlarstvo........
vobec nie je pochopene, čo stacilo bohu aby prisiel na tento svet ako človek a zároven nespadal pod dedicny hriech.Vobec nebolo potrebne aby Maria musela byt zbavena dedicneho hriechu.......
ak chces tak vysvetlím...
none
137

127. 01.12.2015, 19:36

to len dokazuje klein ze nerozumieš boziemu dielu. Zaryte robite z Marie niekoho kto nie je. Tymto co si napisal si len potvrdil ze ona nie je obycajny clovek ,alebo sa mylim? Tymto si vlastne uznal Mariu za Bohyňu. Necudujem sa že paež sa klania soche Marie a boska ju.
To je to najhorsie modlarstvo........
vobec nie je pochopene, čo stacilo bohu aby prisiel na tento svet ako človek a zároven nespadal pod dedicny hriech.Vobec nebolo potrebne aby Maria musela byt zbavena dedicneho hriech...

01.12.2015, 19:53
My nerobime z marie bohynu ona je clovek. ale je to Matka nasho Pana, milostiplna, pozehnana nad vsetky zeny, blahoslavit ju maju vsetky pokolenia. Vsetci krestania, vsetky staroveke cirkvi si Mariu nesmierne ctili. Podla teba priami nastupci apostolov od 3. storocia az po 18 ked neoprotestanti zacali spochybnovat uctu k Marii boli vsetci hriesnici a modlari a odrazu ludia zistili ako to vlastne ma byt 🙂 dobra argumentacia, nemam slov.
none
140

137. Klein 01.12.2015, 19:53

My nerobime z marie bohynu ona je clovek. ale je to Matka nasho Pana, milostiplna, pozehnana nad vsetky zeny, blahoslavit ju maju vsetky pokolenia. Vsetci krestania, vsetky staroveke cirkvi si Mariu nesmierne ctili. Podla teba priami nastupci apostolov od 3. storocia az po 18 ked neoprotestanti zacali spochybnovat uctu k Marii boli vsetci hriesnici a modlari a odrazu ludia zistili ako to vlastne ma byt 🙂 dobra argumentacia, nemam slov.

01.12.2015, 19:59
Ježiš existoval ešte pre Máriou. Ježiš má teda len Otca.
none
142

140. 01.12.2015, 19:59

Ježiš existoval ešte pre Máriou. Ježiš má teda len Otca.

01.12.2015, 20:02
Alžbetu naplnil Duch svaty a ona zvolala : CIm som si zasluzila ze matka mojho Pana prichadza ku mne?
Pán je v aramejcine synonymom slova Boh, teda sam Duch Svaty nazval Mariu Matka Boha.
Preco?
Nie preto ze Boha stvorila ale preto ze porodila Jezisa, ktory je boh v ludskom tele. Preto je Bohorodicka.
none
143

142. Klein 01.12.2015, 20:02

Alžbetu naplnil Duch svaty a ona zvolala : CIm som si zasluzila ze matka mojho Pana prichadza ku mne?
Pán je v aramejcine synonymom slova Boh, teda sam Duch Svaty nazval Mariu Matka Boha.
Preco?
Nie preto ze Boha stvorila ale preto ze porodila Jezisa, ktory je boh v ludskom tele. Preto je Bohorodicka.

01.12.2015, 20:06
Jn 8:58 :
Ježiš im povedal: Ameň, ameň vám hovorím, že prv než bol Abrahám, som ja. odkaz
none
145

143. 01.12.2015, 20:06

Jn 8:58 :
Ježiš im povedal: Ameň, ameň vám hovorím, že prv než bol Abrahám, som ja. http://obohu.cz/bible/index.php?styl=ROH&k=J&kap=8&v=58&najit=+abrah%C3%A1m#v58

01.12.2015, 20:10
Ale ved ano nikto nikdy nepovedal ze Maria stvorila Jezisa. Ale porodila ho preto je jeho matka. On si z nej vzal telo a to telo aj s oslavenymi ranami nosi doteraz. On je navzdy boh a navzdy clovek, preto navzdy zostava synom Otca aj synom Marie.
AJ teba stvoril Boh, tvoju dusu a telo ti dali tvoji rodicia. To znamena ze nemas pozemskych rodicov? Nie mas ich a mas sa riadit 4. prikazanim cti otca svojho i matku svoju.. a Jezis robil a nadalej robi to iste....
none
146

145. Klein 01.12.2015, 20:10

Ale ved ano nikto nikdy nepovedal ze Maria stvorila Jezisa. Ale porodila ho preto je jeho matka. On si z nej vzal telo a to telo aj s oslavenymi ranami nosi doteraz. On je navzdy boh a navzdy clovek, preto navzdy zostava synom Otca aj synom Marie.
AJ teba stvoril Boh, tvoju dusu a telo ti dali tvoji rodicia. To znamena ze nemas pozemskych rodicov? Nie mas ich a mas sa riadit 4. prikazanim cti otca svojho i matku svoju.. a Jezis robil a nadalej robi to iste....

01.12.2015, 20:14
Ja sa svojim rodičom nemodlím, neprinášam im kadidlo a neklaniam sa im. Podobne sa chovaj aj ty k Ježišovej matke:

Luk.11,27-28
Ako to hovoril, akási žena zo zástupu pozdvihla svoj hlas a povedala mu: „Blahoslavený život, ktorý ťa nosil, a prsia, ktoré si požíval.“ Ale on povedal: „Skôr sú blahoslavení tí, čo počúvajú Božie slovo a zachovávajú ho.“ odkaz
none
165

146. 01.12.2015, 20:14

Ja sa svojim rodičom nemodlím, neprinášam im kadidlo a neklaniam sa im. Podobne sa chovaj aj ty k Ježišovej matke:

Luk.11,27-28
Ako to hovoril, akási žena zo zástupu pozdvihla svoj hlas a povedala mu: „Blahoslavený život, ktorý ťa nosil, a prsia, ktoré si požíval.“ Ale on povedal: „Skôr sú blahoslavení tí, čo počúvajú Božie slovo a zachovávajú ho.“ http://obohu.cz/bible/index.php?styl=SKP&v=27&kv=27&k=L&kap=11#v27

01.12.2015, 21:07
A co sa v pisme pise o Marii? A ona vsetky Jezisove slova zachovavala vo svojom srdci. Jezis nezmensil uctu k Marii naopak este ju aj umocnil. Kadidlo nie je obeta ale je to symbol nech ako kadidlo tak aj nase modlitby stupaju k bohu... Modlitba je rozhovor. Blahoslavit Mariu za tie velke veci ktore jej urobil Boh nie je porusenie 1.prikazania. Aky ma zmysel ze ju budu blahoslavit vsetky pokolenia keby ona o tom nevedela. A poprosit ju aby sa za nas modlila tak isto.

Maria nie je mrtva. Jezis povedal zlocincovi na krizi este dnes budes so mnou v raji.

Veru, veru, hovorím vám: Kto počúva moje slovo a verí Tomu, ktorý ma poslal, má večný život a nejde na súd, ale prešiel zo smrti do života.
A co povedala Alzbeta Marii : Blahoslavena je ta ktora uverila ze sa splni co jej povedal Pán.

Ja som Boh Abraháma, Boh Izáka a Boh Jákoba? Veď on nie je Bohom mŕtvych, ale živých.

Na vrchu tábor sa pri Jezisovi zjavil Mojzis a Elias....
none
181

165. Klein 01.12.2015, 21:07

A co sa v pisme pise o Marii? A ona vsetky Jezisove slova zachovavala vo svojom srdci. Jezis nezmensil uctu k Marii naopak este ju aj umocnil. Kadidlo nie je obeta ale je to symbol nech ako kadidlo tak aj nase modlitby stupaju k bohu... Modlitba je rozhovor. Blahoslavit Mariu za tie velke veci ktore jej urobil Boh nie je porusenie 1.prikazania. Aky ma zmysel ze ju budu blahoslavit vsetky pokolenia keby ona o tom nevedela. A poprosit ju aby sa za nas modlila tak isto.

Maria nie je mrtv...

01.12.2015, 22:16
Je jedno, ako kto berie kadidlo. Ten kto kadí pred sochou, kadí proste pred sochou. To je holý fakt, a Boh to jasne zakázal, bez ohľadu na to, ako to kto "berie":

5 Moj.4,15-16
A vy si - pri svojich dušiach - dávajte veľký pozor, veď ste nevideli nijakú postavu, keď k vám Pán hovoril sprostred ohňa na Horebe, aby ste nepoblúdili a neurobili si kresanú modlu alebo akýkoľvek obraz muža alebo ženy, odkaz

Podobne hovory k mŕtvemu - či už nejakému svätému, alebo Márii: Boh to jednoznačne zakázal. Dokonca ani anjelom sa nemôžeme klaňať, ako to tu už bolo viac krát z písma dokázané.

...Je jedno, čo je kadidlo. Kadidlo po prvé v novom zákone nemá čo hľadať, po druhé - kadenie mŕtvym? To čo!!! To je čisté pohanstvo. Podľa Božieho Slova sa máme klaňať a uctievať jedine Stvoriteľa. Mária evidentne nie je stvoriteľ, ani žiaden svätý Antonko či kto. Viem, že vás to nezaujíma, ale toto je Písmo Sväté.
none
182

165. Klein 01.12.2015, 21:07

A co sa v pisme pise o Marii? A ona vsetky Jezisove slova zachovavala vo svojom srdci. Jezis nezmensil uctu k Marii naopak este ju aj umocnil. Kadidlo nie je obeta ale je to symbol nech ako kadidlo tak aj nase modlitby stupaju k bohu... Modlitba je rozhovor. Blahoslavit Mariu za tie velke veci ktore jej urobil Boh nie je porusenie 1.prikazania. Aky ma zmysel ze ju budu blahoslavit vsetky pokolenia keby ona o tom nevedela. A poprosit ju aby sa za nas modlila tak isto.

Maria nie je mrtv...

01.12.2015, 22:22
"Maria nie je mrtva. Jezis povedal zlocincovi na krizi este dnes budes so mnou v raji. "

Nikto nie je po smrti mŕtvy. Napriek tomu však Boh jasne v biblii vyjadril svoj postoj k hovorom k mŕtvym. Je to ohavnosť. Toto robia pohanské národy, nie kresťania.

"A co povedala Alzbeta Marii : Blahoslavena je ta ktora uverila ze sa splni co jej povedal Pán."

Blahoslavení sú aj chudobní, plačúci, tichí, atď... odkaz Nikde však nekáže takých uctievať. Blahoslavený a hodný klaňania sú 2 rôzne veci.
none
144

142. Klein 01.12.2015, 20:02

Alžbetu naplnil Duch svaty a ona zvolala : CIm som si zasluzila ze matka mojho Pana prichadza ku mne?
Pán je v aramejcine synonymom slova Boh, teda sam Duch Svaty nazval Mariu Matka Boha.
Preco?
Nie preto ze Boha stvorila ale preto ze porodila Jezisa, ktory je boh v ludskom tele. Preto je Bohorodicka.

01.12.2015, 20:08
Ona ho len priviedla do ľudského tela, aby mohol niesť naše hriechy. Inak by nemal na to právo, a zostali by sme nevykúpení.
none
149

144. 01.12.2015, 20:08

Ona ho len priviedla do ľudského tela, aby mohol niesť naše hriechy. Inak by nemal na to právo, a zostali by sme nevykúpení.

01.12.2015, 20:22
rozumies co je to spása z ucenia cirkvi? To nie je ze Jezis dal krv a teraz vzal nase hriechy a sme cisti.. To nebol obchod. Jeho dielom bolo zalozenie novej zmluvnej rodiny - bozieho kralovstva. Kristus povedal uz vas nenazyvam sluhami ale priatelmi. On urobil svojho otca nasim otcom, on sam sa stal nasim bratom, a jeho volou bolo aby jeho matka bola i nasou matkou. Kristus je Kralom a maria nosi titul kralovna matka. Nastuduj si aku rolu mala v zidovskej monarchii rola kralovnej matky, a ako sa vo svatom pisme spraval salamun a ostatni krali ku svojej matke a aku vyznamnu rolu hrali v kralovstve. Stary zakon je predobrazom noveho. Boh dal Salamunovi mudrost preto to co cinil ked bol verny Bohu bolo jeho volou. Raz za nim prisla jeho matka, On vstal uklonil sa jej, dal jej postavit tron vedla svojej pravice. Ona mu povedala, Syn moj mam k tebe jednu malu prosbu neodmietni ma. A kral povedal, ziadaj si matka neodmietnem ta. AJ Maria poukazala ze nemaju vina. Jezis sa akoby nahneval ze co nas do toho ale nebolo to myslene ako urazka inak by hned vzapati nesplnil jej pripomienku. Vyraz co mna a teba do toho bol v minulosti uplne bezny vyraz, vyraz pokory. AJ diabli povedali Jezisovi co ta do nas Syn Bozi a tiez to nebolo myslene ako urazka ale ako prejav ucty. Jezis si ctil Mariu inak by porusil 4: bozie prikazanie a to je ruhanie.
none
152

149. Klein 01.12.2015, 20:22

rozumies co je to spása z ucenia cirkvi? To nie je ze Jezis dal krv a teraz vzal nase hriechy a sme cisti.. To nebol obchod. Jeho dielom bolo zalozenie novej zmluvnej rodiny - bozieho kralovstva. Kristus povedal uz vas nenazyvam sluhami ale priatelmi. On urobil svojho otca nasim otcom, on sam sa stal nasim bratom, a jeho volou bolo aby jeho matka bola i nasou matkou. Kristus je Kralom a maria nosi titul kralovna matka. Nastuduj si aku rolu mala v zidovskej monarchii rola kralovnej matky, a ako ...

01.12.2015, 20:28
" maria nosi titul kralovna matk"

Nenosí.

"Raz za nim prisla jeho matka, On vstal uklonil sa jej, dal jej postavit tron vedla svojej pravice. "

Izraelci kráľom nevzdávali náboženskú úctu. Ukloniť sa a klaňať sú 2 rôzne veci. (a tobôž už po jeho smrti)
none
147

137. Klein 01.12.2015, 19:53

My nerobime z marie bohynu ona je clovek. ale je to Matka nasho Pana, milostiplna, pozehnana nad vsetky zeny, blahoslavit ju maju vsetky pokolenia. Vsetci krestania, vsetky staroveke cirkvi si Mariu nesmierne ctili. Podla teba priami nastupci apostolov od 3. storocia az po 18 ked neoprotestanti zacali spochybnovat uctu k Marii boli vsetci hriesnici a modlari a odrazu ludia zistili ako to vlastne ma byt 🙂 dobra argumentacia, nemam slov.

01.12.2015, 20:17
ty nerozumies jednej veci klein ze RKC ju musela urobit nepoškvrnenu, pretoze nebolo pochopene ze Ježis môze prist na svet zo ženy, ktora spada pod dedicny hriech a Jezis ktory sa v nej narodil nespadal pod dedičny hriech.
pokusim sa ti to po lopate vysvetlit.
Vieme že kazdy clovek po Adamovi sa rodi pod dedicnym hriechom, pretoze semeno muza je po Adamovi nejako narušene a človek narodeny z takeho semena je hriesny.....
Maria sa narodila svojim rodicom, ktorí spadali pod dedicný hriech, semeno jej otca bolo narusene....
To znamena ze Maria ako clovek sa nicim od inych ludi nelišila.
Je jedna moznost na svete,aby sa narodil clovek ktory nespada pod dedicny hriech....Museli by byt ale splnene podmienky.
1.Musel by to byť muž ktorý nikdy v zivote nezhresil (a taky na svete neni)
2 zena by musela byť panna. Potomok takychto dvoch ludi by nespadal pod dedicny hriech....
Zena sama o sebe je len nositelkou zivota, život je v semene muža.
Takze čo urobil vlastne Boh aby mohol prist na svet ako clovek a nespadat pod dedicny hriech?.....
Stacila mu k tomu zena, ktora bola panna, nemala dovtedy styk s mužom a oplodnil ju neporusitelnym semenom,pretoze Boh nespada pod dedičny hriech. Pre boha nebol problem takto oplodnit zenu s Ducha Sveteho. Ježiš,ktory sa z nej narodil tak nespadal pod dedicny hriech.
Netreba robit z Marie niečo čo nie je, pretože je to Satanov podvod......
none
148

147. 01.12.2015, 20:17

ty nerozumies jednej veci klein ze RKC ju musela urobit nepoškvrnenu, pretoze nebolo pochopene ze Ježis môze prist na svet zo ženy, ktora spada pod dedicny hriech a Jezis ktory sa v nej narodil nespadal pod dedičny hriech.
pokusim sa ti to po lopate vysvetlit.
Vieme že kazdy clovek po Adamovi sa rodi pod dedicnym hriechom, pretoze semeno muza je po Adamovi nejako narušene a človek narodeny z takeho semena je hriesny.....
Maria sa narodila svojim rodicom, ktorí spadali pod dedicný hri...

01.12.2015, 20:20
Ono aj keby bola nepoškvrnená - anjeli sú tiež nepoškvrnení, no napriek tomu sa im namáme klaňať.
none
150

148. 01.12.2015, 20:20

Ono aj keby bola nepoškvrnená - anjeli sú tiež nepoškvrnení, no napriek tomu sa im namáme klaňať.

01.12.2015, 20:25
ano najhorsie na tom je ze urobili z nej Bohynu a klanaju sa jej......Normalny clovek co sa narodi po Adamovi nemoze nespadat pod dedicny hriech....
none
155

150. 01.12.2015, 20:25

ano najhorsie na tom je ze urobili z nej Bohynu a klanaju sa jej......Normalny clovek co sa narodi po Adamovi nemoze nespadat pod dedicny hriech....

01.12.2015, 20:40
katolici, pravoslavni a skratka vsetci krestania az do reformacie sa marii neklanali, ale ctili si ju. modlit sa mozes po leziacky, na kolenach, po sediacky, v duchu aj nahlas. Katolik v kostole padne na kolena len pred telom a krvou Krista nikdy nie pred sochou svatych, mnohi sa uklonia na znak ucty k nasim priatelom svatym s ktorymi budeme v nebi zit po celu vecnost ale nikdy sa im neklanaju.
none
159

155. Klein 01.12.2015, 20:40

katolici, pravoslavni a skratka vsetci krestania az do reformacie sa marii neklanali, ale ctili si ju. modlit sa mozes po leziacky, na kolenach, po sediacky, v duchu aj nahlas. Katolik v kostole padne na kolena len pred telom a krvou Krista nikdy nie pred sochou svatych, mnohi sa uklonia na znak ucty k nasim priatelom svatym s ktorymi budeme v nebi zit po celu vecnost ale nikdy sa im neklanaju.

01.12.2015, 20:59
wolfe vidim že si online, daj prosim ta tie zabery ako papež bozka sochu Marie......ja to neviem najsť.diky
none
163

159. 01.12.2015, 20:59

wolfe vidim že si online, daj prosim ta tie zabery ako papež bozka sochu Marie......ja to neviem najsť.diky

01.12.2015, 21:04
ja sa neodhlasujem takze mozem posobit dojmom, ze som online, ale nie vzdy v skutocnosti som..

Mas na mysli toto?
odkaz
odkaz
none
167

163. 01.12.2015, 21:04

ja sa neodhlasujem takze mozem posobit dojmom, ze som online, ale nie vzdy v skutocnosti som..

Mas na mysli toto?
http://saltandlighttv.org/blog/wp-content/uploads/2014/03/JP-II-kisses-statue-of-Mary-Fatima.jpg
http://d2jkk5z9de9jwi.cloudfront.net/content/uploads/2013/07/PA-17140085-800x500.jpg

01.12.2015, 21:09
wolfe diky, ano presne.....Tfuj tajbl až ma coflo......ved to nie je normalne a papež
none
168

167. 01.12.2015, 21:09

wolfe diky, ano presne.....Tfuj tajbl až ma coflo......ved to nie je normalne a papež

01.12.2015, 21:13
to zato jej dava cucfleky bo nemá doma ženu.....prasak jeden.....
none
170

168. 01.12.2015, 21:13

to zato jej dava cucfleky bo nemá doma ženu.....prasak jeden.....

01.12.2015, 21:19
takže ako je to clein?....to papez tak nemysli ze ,to on si predstavuje v tej chvili Jezisa samozrejme.
Tu je uz len jedno vysvetlenie....
Potom sa zjaví ten zločinec, ktorého Pán Ježiš zabije dychom svojich úst a zničí jasom svojho príchodu; 9 toho, ktorý príde pôsobením satana so všetkou mocou, znameniami a klamnými zázrakmi (tam patria aj Marianske zjavenia)10 a s každým zvodom do neprávosti pre tých, čo idú do záhuby, lebo neprijali lásku k pravde, aby mohli byť spasení. 11 A preto Boh na nich posiela silu bludu, aby verili lži 12 a boli odsúdení všetci, čo neuverili pravde, ale obľúbili si neprávosť.
none
171

168. 01.12.2015, 21:13

to zato jej dava cucfleky bo nemá doma ženu.....prasak jeden.....

01.12.2015, 21:20
188. Prečo uctievame sväté obrazy a sväté sochy?
Sväté obrazy a sväté sochy uctievame
1. preto, lebo nám predstavujú Ježiša Krista a svä-
tých;
2. preto, lebo nás povzbudzujú k pobožnosti.


189. Prečo uctievame relikvie?
Relikvie uctievame preto, lebo sú to vzácne pamiatky,
ktoré nám zostali po Kristu Pánovi alebo po svätých.

a) Medzi relikvie patria kúsky z kostí svätých, alebo napr. krv svätého Januára ap.
Najvzácnejšou relikviou sú pozostatky kríža, na ktorom zomrel Ježiš Kristus.
b) Boh neraz vyznačil relikvie aj zázrakmi.
Katechizmus
none
185

171. 01.12.2015, 21:20

188. Prečo uctievame sväté obrazy a sväté sochy?
Sväté obrazy a sväté sochy uctievame
1. preto, lebo nám predstavujú Ježiša Krista a svä-
tých;
2. preto, lebo nás povzbudzujú k pobožnosti.


189. Prečo uctievame relikvie?
Relikvie uctievame preto, lebo sú to vzácne pamiatky,
ktoré nám zostali po Kristu Pánovi alebo po svätých.

a) Medzi relikvie patria kúsky z kostí svätých, alebo napr...

01.12.2015, 22:36
Citát:
188. Prečo uctievame sväté obrazy a sväté sochy?
Sväté obrazy a sväté sochy uctievame
1. preto, lebo nám predstavujú Ježiša Krista a svä-
tých;
2. preto, lebo nás povzbudzujú k pobožnosti.

Odpoveď:
5 Moj.4,15-16
A vy si - pri svojich dušiach - dávajte veľký pozor, veď ste nevideli nijakú postavu, keď k vám Pán hovoril sprostred ohňa na Horebe, aby ste nepoblúdili a neurobili si kresanú modlu alebo akýkoľvek obraz muža alebo ženy,
none
172

167. 01.12.2015, 21:09

wolfe diky, ano presne.....Tfuj tajbl až ma coflo......ved to nie je normalne a papež

01.12.2015, 21:21
K pápežovi by si mal preukazovať úctu, ak sa chceš nazývať veriacim v Ježiša Krista. Plati:
KC
2034
časť: TRETIA ČASŤ ŽIVOT V KRISTOVI
oddiel: PRVÝ ODDIEL POVOLANIE ČLOVEKA: ŽIVOT V DUCHU
kapitola: TRETIA KAPITOLA BOŽIA SPÁSA: ZÁKON A MILOSŤ
článok: 3. článok CIRKEV, MATKA A UČITEĽKA
odsek:
odstavec: I. Morálny život a Učiteľský úrad Cirkvi
téma:

2034 Rímsky pápež a biskupi ako „autentickí, čiže Kristovou autoritou obdarení učitelia,… hlásajú sebe zverenému ľudu vieru, ktorú treba veriť a aplikovať v morálnom správaní.“ Riadny a všeobecný učiteľský úrad rímskeho pápeža a biskupov, ktorí sú s ním v spoločenstve, učí veriacich pravdu, ktorú treba veriť, lásku, ktorú treba praktizovať, a blaženosť, v ktorú treba dúfať.
Katechizmus
none
161

155. Klein 01.12.2015, 20:40

katolici, pravoslavni a skratka vsetci krestania az do reformacie sa marii neklanali, ale ctili si ju. modlit sa mozes po leziacky, na kolenach, po sediacky, v duchu aj nahlas. Katolik v kostole padne na kolena len pred telom a krvou Krista nikdy nie pred sochou svatych, mnohi sa uklonia na znak ucty k nasim priatelom svatym s ktorymi budeme v nebi zit po celu vecnost ale nikdy sa im neklanaju.

01.12.2015, 21:01
Každý kto sa prihovára človeku ktorý už zomrel, je modlár a vykonávateľ okultizmu:

5 Moj.18,10-11
Nenajde sa u teba nikto taký, ............ ktorý by sa niečo pýtal mŕtvych. odkaz

odkaz

"nikdy nie pred sochou svatych"

Prečo potom vidím katolíkov, ako bežne u nás na námestí kľačia pred sochou madony?
none
173

161. 01.12.2015, 21:01

Každý kto sa prihovára človeku ktorý už zomrel, je modlár a vykonávateľ okultizmu:

5 Moj.18,10-11
Nenajde sa u teba nikto taký, ............ ktorý by sa niečo pýtal mŕtvych. http://obohu.cz/bible/index.php?styl=ROH&k=Dt&kap=18&v=11&najit=m%C5%95tvych#v11

http://obohu.cz/bible/index.php?styl=ROH&k=Iz&kap=8&v=19&najit=za+%C5%BEiv%C3%BDch#v19

"nikdy nie pred sochou svatych"

Prečo potom vidím katolíkov, ako bežne u nás na námestí kľačia pred sochou madony?

01.12.2015, 21:23
katolici nevyvolavaju duchov a ani sa ich na nic nepytaju. vy pletiete piate cez deviate. dokazete z ucty k cloveku spravit modlarstvo a poviete ze z nich robime bohov. Neviem o co ti vlastne ide ja sa Marii neklaniam ani sa jej na nic nepytam ani ju nevyvolavam ale mam ju v ucte. Ked jej Boh cez anjela povedal Zdravas milosti plna, ked jej Duch svaty cez Alzbetu povedal Pozehnana si medzi zenami a pozehnany je plod tvojho zivota, je pre mna ctou ju pozdravit tym istym sposobom. Co sa ma Pan Jezis pri poslednom sude opyta? Preco si mal v ucte Mariu? Ja mu odpoviem lebo je to tvoja mama a ty si ju z lasky daroval za matku aj mne. Ako by som ju nemohol mat v ucte? Ta ucta k nej je v mojom srdci tak zakorenena ze ju nedokazem vyrvat a zahodit. AK je Jezis mojim bratom potom Maria je mojou mamou lebo tomuto svetu darovala Jezisa a on je zivot. Je to jednoduche netreba ziadne vedecke a studijne argumenty. Mam len jedneho Boha a ucta k Marii je vysledkom toho ze som prijal Jezisa za svojho spasitela...
none
186

173. Klein 01.12.2015, 21:23

katolici nevyvolavaju duchov a ani sa ich na nic nepytaju. vy pletiete piate cez deviate. dokazete z ucty k cloveku spravit modlarstvo a poviete ze z nich robime bohov. Neviem o co ti vlastne ide ja sa Marii neklaniam ani sa jej na nic nepytam ani ju nevyvolavam ale mam ju v ucte. Ked jej Boh cez anjela povedal Zdravas milosti plna, ked jej Duch svaty cez Alzbetu povedal Pozehnana si medzi zenami a pozehnany je plod tvojho zivota, je pre mna ctou ju pozdravit tym istym sposobom. Co sa ma Pan Jez...

01.12.2015, 22:39
Tam sa nepíše, že je nutné vyvolávať duchov. Stačí, keď oslovuješ svätého Antonka a žiadaš o pomoc. Už to je vyvolávanie - a ťažký hriech.
none
187

173. Klein 01.12.2015, 21:23

katolici nevyvolavaju duchov a ani sa ich na nic nepytaju. vy pletiete piate cez deviate. dokazete z ucty k cloveku spravit modlarstvo a poviete ze z nich robime bohov. Neviem o co ti vlastne ide ja sa Marii neklaniam ani sa jej na nic nepytam ani ju nevyvolavam ale mam ju v ucte. Ked jej Boh cez anjela povedal Zdravas milosti plna, ked jej Duch svaty cez Alzbetu povedal Pozehnana si medzi zenami a pozehnany je plod tvojho zivota, je pre mna ctou ju pozdravit tym istym sposobom. Co sa ma Pan Jez...

01.12.2015, 22:40
A komu ten zdravas adresuješ keď ho recituješ?
none
176

161. 01.12.2015, 21:01

Každý kto sa prihovára človeku ktorý už zomrel, je modlár a vykonávateľ okultizmu:

5 Moj.18,10-11
Nenajde sa u teba nikto taký, ............ ktorý by sa niečo pýtal mŕtvych. http://obohu.cz/bible/index.php?styl=ROH&k=Dt&kap=18&v=11&najit=m%C5%95tvych#v11

http://obohu.cz/bible/index.php?styl=ROH&k=Iz&kap=8&v=19&najit=za+%C5%BEiv%C3%BDch#v19

"nikdy nie pred sochou svatych"

Prečo potom vidím katolíkov, ako bežne u nás na námestí kľačia pred sochou madony?

01.12.2015, 21:26
web obohu.cz je portál jedného chlapíka, ktorý si po svojom vykladá Bibliu - ako mnohí z vás samoštudujúci (takže šanca, že správne chápe a vysvetľuje je ozaj minimálna) - to akoby človek zo základnou školou chcel vykladať a robiť advokáta alebo sudcu (nestačí len čítať paragrafy a citovať - to dokáže aj žiačik, ale je k tomu treba omnoho viac)
none
178

176. 01.12.2015, 21:26

web obohu.cz je portál jedného chlapíka, ktorý si po svojom vykladá Bibliu - ako mnohí z vás samoštudujúci (takže šanca, že správne chápe a vysvetľuje je ozaj minimálna) - to akoby človek zo základnou školou chcel vykladať a robiť advokáta alebo sudcu (nestačí len čítať paragrafy a citovať - to dokáže aj žiačik, ale je k tomu treba omnoho viac)

01.12.2015, 21:32
samostudujuci su tu len niekolkí. My čo navstevujeme zbory sa opierame o zjavenia zo slova po celom svete. Ku pismu sa nic nepridava, nepotrebujeme ziadne katechizmy.
nakoniec si mozes pozriet stranky nielen nase a dozvies sa vela o základoch krestansta.....
Ale aj tak, ludia co su tu na fore a su samostudujuci ,ovela lepsie chapu bibliu ako radoví katolici ktorí ani bibliu nepoznaju...
none
188

176. 01.12.2015, 21:26

web obohu.cz je portál jedného chlapíka, ktorý si po svojom vykladá Bibliu - ako mnohí z vás samoštudujúci (takže šanca, že správne chápe a vysvetľuje je ozaj minimálna) - to akoby človek zo základnou školou chcel vykladať a robiť advokáta alebo sudcu (nestačí len čítať paragrafy a citovať - to dokáže aj žiačik, ale je k tomu treba omnoho viac)

01.12.2015, 22:43
Slovenský katolícky preklad Spolku Svätého Vojtecha je portál jedného chlapíka? Veď si to skontroluj podľa tlačeného prekladu u seba doma.
none
189

188. 01.12.2015, 22:43

Slovenský katolícky preklad Spolku Svätého Vojtecha je portál jedného chlapíka? Veď si to skontroluj podľa tlačeného prekladu u seba doma.

01.12.2015, 22:51
Biblia je v poriadku, citáty sú v poriadku, ale spôsob vysvetľovanie je ako sám autor chce - odkaz
none
191

189. 01.12.2015, 22:51

Biblia je v poriadku, citáty sú v poriadku, ale spôsob vysvetľovanie je ako sám autor chce - http://obohu.cz/kniha-hostu

01.12.2015, 22:57
Veď ja ti necitujem jeho výklady. Ani sem nadávam na ne odkaz.
none
192

189. 01.12.2015, 22:51

Biblia je v poriadku, citáty sú v poriadku, ale spôsob vysvetľovanie je ako sám autor chce - http://obohu.cz/kniha-hostu

01.12.2015, 23:00
Tak ako bádanie, vedecké výskumy, analýzy, výsledky - musí robiť niekto oprávnený, tak isto aj výklad Písma - musí robiť oprávnený. Tak je to správne a pravdivé. Ale ako to zvykne byť v ľudskej spoločnosti, tak aj malé deti a žiaci sa hrajú na vedcov a detto aj na vysvetľovačov Písma - bez podkladu, znalosti, kompetencií. Ono by nevadilo, keď sa aj nekompetentný šprtá vo vede či v Písme, ale jeho výsledky nemôžeme brať ako relevatné ani šíriť, je to len také hrajkanie a mudrovanie, môže sa stať, že aj nekompetentný sa strafí do čierneho. Ale dnešný moderný a rozumný človek nepôjde v otázkach vedy za laikov čo sa hrajká v drevenej kôlni na babičkinom dvore, ale sa obráti na poverených vedcov v danej oblasti.
none
153

147. 01.12.2015, 20:17

ty nerozumies jednej veci klein ze RKC ju musela urobit nepoškvrnenu, pretoze nebolo pochopene ze Ježis môze prist na svet zo ženy, ktora spada pod dedicny hriech a Jezis ktory sa v nej narodil nespadal pod dedičny hriech.
pokusim sa ti to po lopate vysvetlit.
Vieme že kazdy clovek po Adamovi sa rodi pod dedicnym hriechom, pretoze semeno muza je po Adamovi nejako narušene a človek narodeny z takeho semena je hriesny.....
Maria sa narodila svojim rodicom, ktorí spadali pod dedicný hri...

01.12.2015, 20:32
satanov podvod bolo narusenie jednoty cirkvi. Jezis sa pred svojim umucenim modlil za jednotu na tom mu najviac zalezalo a mnohokrat tu istu prosbu zopakoval.. pretoze cirkev je jeho mysticke telo kde on je hlava a my udy, kde on je vinic a my ratolesti. Vela zmoze naliehava modlitba spravodliveho. Jezis spravodlivy je preto Otec jeho prosbu vypocul. Ako by som mohol vstupit do novej cirkvi ktoru zalozil clovek v 16. storoci a hlasat nieco uplne ine ako stovky rokov dozadu nastupci apostolov. V pisme sa jasne pise ze pridu rozkolnici. Cirkvi je vela ale pravda moze byt len jedna... V pisme sa pise pre meno nasho Pana Jezisa hovorte vsetci to iste nech niesu medzi vami nezhody... Cela cirkev hlasala to iste az odrazu prisla jedna reformacia, druha reformacia, tretia reformacia a dnes si kazdy hlasa nieco ine... Niekto tvrdi ze zivot je az po druhom prichode,iny ze hned po smrti. niekto ze krstit mozno aj deti a ini ze len dospelych. niekto ze telo kristovo je len pamiatka iny ze ide o skutocnost atd atd atd.
none
157

147. 01.12.2015, 20:17

ty nerozumies jednej veci klein ze RKC ju musela urobit nepoškvrnenu, pretoze nebolo pochopene ze Ježis môze prist na svet zo ženy, ktora spada pod dedicny hriech a Jezis ktory sa v nej narodil nespadal pod dedičny hriech.
pokusim sa ti to po lopate vysvetlit.
Vieme že kazdy clovek po Adamovi sa rodi pod dedicnym hriechom, pretoze semeno muza je po Adamovi nejako narušene a človek narodeny z takeho semena je hriesny.....
Maria sa narodila svojim rodicom, ktorí spadali pod dedicný hri...

01.12.2015, 20:55
clein, 147 som napisal z jedineho dovodu aby si pochopil že Maria nemusela byt nejako vynimočna osoba, pre Boha stacilo že bola panna(nemala dovtedy styk s mužom)
RKC z nej urobila nieco čo sa vymyka zdravemu rozumu a vlastne sa tak vysmieva bohu aj ked to samozrejme si to radoví RKC neuvedomuju....
znovuzrodenie je v podstate to same......v človeku sa zrodí Boh a uz nespadá pod dedičny hriech.....Podla logiky RKC by sa ludia mali klaniat a uctievat kazdeho znovuzrodeneho cloveka.....
1Pt 1:23 Veď ste sa znovuzrodili nie z porušiteľného semena, ale z neporušiteľného: Božím slovom, živým a večným.
none
158

157. 01.12.2015, 20:55

clein, 147 som napisal z jedineho dovodu aby si pochopil že Maria nemusela byt nejako vynimočna osoba, pre Boha stacilo že bola panna(nemala dovtedy styk s mužom)
RKC z nej urobila nieco čo sa vymyka zdravemu rozumu a vlastne sa tak vysmieva bohu aj ked to samozrejme si to radoví RKC neuvedomuju....
znovuzrodenie je v podstate to same......v človeku sa zrodí Boh a uz nespadá pod dedičny hriech.....Podla logiky RKC by sa ludia mali klaniat a uctievat kazdeho znovuzrodeneho cloveka..... <b...

01.12.2015, 20:58
Panna Mária nie je obyčajné dievča/žena z Nazareta.

časť: PRVÁ ČASŤ VYZNANIE VIERY
oddiel: DRUHÝ ODDIEL - Vyznanie kresťanskej viery
kapitola: DRUHÁ KAPITOLA VERÍM V JEŽIŠA KRISTA, JEDNORODENÉHO BOŽIEHO SYNA
článok: 3. článok JEŽIŠ KRISTUS „SA POČAL Z DUCHA SVÄTÉHO, NARODIL SA Z MÁRIE PANNY“
odsek: 2. odsek „… POČAL SA Z DUCHA SVÄTÉHO, NARODIL SA Z MÁRIE PANNY“
odstavec: II. … narodil sa z Márie Panny
téma: NEPOŠKVRNENÉ POČATIE

491 Cirkev si v priebehu storočí uvedomila, že Mária, ktorú Boh naplnil milosťou, (411) bola vykúpená už od svojho počatia. Dogma o Nepoškvrnenom počatí, ktorú v roku 1854 vyhlásil pápež Pius IX., vyznáva, že:
„preblahoslavená panna mária bola v prvej chvíli svojho počatia osobitnou milosťou a výsadou všemohúceho Boha, vzhľadom na zásluhy Ježiša Krista, Spasiteľa ľudského pokolenia, uchránená nedotknutá od akejkoľvek škvrny dedičného hriechu.“

KKC
494
časť: PRVÁ ČASŤ VYZNANIE VIERY
oddiel: DRUHÝ ODDIEL - Vyznanie kresťanskej viery
kapitola: DRUHÁ KAPITOLA VERÍM V JEŽIŠA KRISTA, JEDNORODENÉHO BOŽIEHO SYNA
článok: 3. článok JEŽIŠ KRISTUS „SA POČAL Z DUCHA SVÄTÉHO, NARODIL SA Z MÁRIE PANNY“
odsek: 2. odsek „… POČAL SA Z DUCHA SVÄTÉHO, NARODIL SA Z MÁRIE PANNY“
odstavec: II. … narodil sa z Márie Panny
téma: „NECH SA MI STANE PODĽA TVOJHO SLOVA…“

494 Na zvesť, že mocou(2617) Ducha Svätého porodí „Syna Najvyššieho“ bez toho, že by poznala muža, (148) Mária odpovedala s „poslušnosťou viery“ a v istote, že „Bohu nič nie je nemožné“: „Hľa, služobnica Pána, nech sa mi stane podľa tvojho slova“ (Lk 1,37-38). A tak keď Mária dala svoj súhlas Božiemu slovu, stala sa Ježišovou matkou(968) a nezdržiavaná nijakým hriechom prijala celým srdcom spasiteľnú Božiu vôľu a celkom sa zasvätila osobe a dielu svojho Syna, aby v závislosti od neho a spolu s ním s pomocou Božej milosti slúžila tajomstvu vykúpenia:
„,Ona,‘ ako hovorí svätý Irenej, ,poslušnosťou sa stala príčinou spásy pre seba a pre celé ľudské pokolenie.‘ Preto viacerí dávni Otcovia vo svojom ohlasovaní radi s ním tvrdia: ,Uzol Evinej neposlušnosti rozviazala Máriina poslušnosť; čo zviazala panna Eva neverou, to panna mária rozviazala vierou.‘ A pri porovnávaní s Evou nazývajú Máriu ,matkou žijúcich‘(726) a častejšie zdôrazňujú: ,Skrze Evu smrť, skrze Máriu život.‘“
none
164

158. 01.12.2015, 20:58

Panna Mária nie je obyčajné dievča/žena z Nazareta.

časť: PRVÁ ČASŤ VYZNANIE VIERY
oddiel: DRUHÝ ODDIEL - Vyznanie kresťanskej viery
kapitola: DRUHÁ KAPITOLA VERÍM V JEŽIŠA KRISTA, JEDNORODENÉHO BOŽIEHO SYNA
článok: 3. článok JEŽIŠ KRISTUS „SA POČAL Z DUCHA SVÄTÉHO, NARODIL SA Z MÁRIE PANNY“
odsek: 2. odsek „… POČAL SA Z DUCHA SVÄTÉHO, NARODIL SA Z MÁRIE PANNY“
odstavec: II. … narodil sa z Márie Panny
téma: NEPOŠKVRNENÉ POČATI...

01.12.2015, 21:05
teba pohana sam diabol Lea, vycapis tu clanok dlhy ako tyžden pred vyplatou. Ale pravdu to nemoze zastrieť....
ved toto co tu davate to je normalne nove ucenie, co popiera bibliu.....nie zeby ste sa zamysleli nad bludnym ucenim ale zaryto mu ešte pridavate aj keby ste mali popriet aj polovicu biblie.....ved toto robia aj jehovisti....zaryto Budu tvrdit ze Boh nie je trojjedinny a stale tomu pridavaju....Mozes mu hovoriť čo chceš
none
169

164. 01.12.2015, 21:05

teba pohana sam diabol Lea, vycapis tu clanok dlhy ako tyžden pred vyplatou. Ale pravdu to nemoze zastrieť....
ved toto co tu davate to je normalne nove ucenie, co popiera bibliu.....nie zeby ste sa zamysleli nad bludnym ucenim ale zaryto mu ešte pridavate aj keby ste mali popriet aj polovicu biblie.....ved toto robia aj jehovisti....zaryto Budu tvrdit ze Boh nie je trojjedinny a stale tomu pridavaju....Mozes mu hovoriť čo chceš

01.12.2015, 21:18
184. Či sa uctievanie svätých protiví prvému prikázaniu božiemu?
Uctievanie svätých sa neprotiví prvému prikázaniu božie-
mu, lebo svätým sa neklaniame, len si ich ctíme.
K Bohu sa modlíme, aby nám pomáhal svojou všemohúcnosťou.
K svätým sa modlíme, aby nám pomáhali svojím orodovaním
u Boha.

185. Prečo uctievame svätých?
Svätých uctievame preto, lebo
1. viedli na zemi bohumilý život;
2. sám Boh ich uctil, keď ich vzal do neba;
3. orodujú za nás u Boha.

I na zemi si uctíme každého statočného človeka. Prečo by sme
nemali uctiť svätých v nebi?



186. Koho uctievame najviac spomedzi svätých?
Spomedzi svätých najviac uctievame Pannu Máriu.

187. Prečo uctievame spomedzi svätých najviac Pannu Máriu?
Pannu Máriu uctievame spomedzi svätých najviac preto,
1. lebo je Matka Božia;
2. lebo svätosťou prevyšuje ostatných svätých;
3. lebo jej orodovanie u Boha je najmocnejšie.

a) Svätého Jozefa si ctíme ako ochrancu Cirkvi putujúcej a pa-
tróna šťastnej hodiny smrti. Svätého Cyrila a svätého Metoda
si ctíme ako takých, čo slovanským národom zvestovali uče-
nie Ježiša Krista. Svätého Jána Nepomuckého si ctíme ako
mučeníka spovedného tajomstva.
b) Úctu k svätým prejavujeme okrem iného tak, že obdivujeme
ich čnostný život, že ich prosíme o orodovanie u Boha, že si
dávame zhotoviť ich obrazy a sochy.

Katechizmus
none
175

169. 01.12.2015, 21:18

184. Či sa uctievanie svätých protiví prvému prikázaniu božiemu?
Uctievanie svätých sa neprotiví prvému prikázaniu božie-
mu, lebo svätým sa neklaniame, len si ich ctíme.
K Bohu sa modlíme, aby nám pomáhal svojou všemohúcnosťou.
K svätým sa modlíme, aby nám pomáhali svojím orodovaním
u Boha.

185. Prečo uctievame svätých?
Svätých uctievame preto, lebo
1. viedli na zemi bohumilý život;
2. sám Boh ich...

01.12.2015, 21:23
zahod ten katechizmus čo najdalej od seba a začni citat bibliu.......alebo začni navstevovat nejaky krestansky zbor. Neboj su tu teologovia čo rozumeju pismu tak ze sa ti ani nesniva. Nie je to len nejake samostudium ako si myslíš.
none
177

175. 01.12.2015, 21:23

zahod ten katechizmus čo najdalej od seba a začni citat bibliu.......alebo začni navstevovat nejaky krestansky zbor. Neboj su tu teologovia čo rozumeju pismu tak ze sa ti ani nesniva. Nie je to len nejake samostudium ako si myslíš.

01.12.2015, 21:27
veriaci ty zahoď pýchu a pomýlenosť, v Katechizme nájdeš pravdu a vysvetľuje Bibliu, ty kľudne Bibliu študuj
none
179

177. 01.12.2015, 21:27

veriaci ty zahoď pýchu a pomýlenosť, v Katechizme nájdeš pravdu a vysvetľuje Bibliu, ty kľudne Bibliu študuj

01.12.2015, 21:38
a naco vam je katechizmus? to biblia nestací?.......
v RKC papez urobi nejake chybne rozhodnutie a uz sa v tom vezie milion ludi a neni sila , co by to zmenila.....Kazdy jeden papez dotiahol do RKC nejaky bordel.......Mne pride RKC ako komunisti, co si len tak pritakavali.......
none
184

169. 01.12.2015, 21:18

184. Či sa uctievanie svätých protiví prvému prikázaniu božiemu?
Uctievanie svätých sa neprotiví prvému prikázaniu božie-
mu, lebo svätým sa neklaniame, len si ich ctíme.
K Bohu sa modlíme, aby nám pomáhal svojou všemohúcnosťou.
K svätým sa modlíme, aby nám pomáhali svojím orodovaním
u Boha.

185. Prečo uctievame svätých?
Svätých uctievame preto, lebo
1. viedli na zemi bohumilý život;
2. sám Boh ich...

01.12.2015, 22:34
Neklam, ľudia prosia svätých o pomoc a ochranu. To je náboženský fetišizmus: odkaz
none
166

158. 01.12.2015, 20:58

Panna Mária nie je obyčajné dievča/žena z Nazareta.

časť: PRVÁ ČASŤ VYZNANIE VIERY
oddiel: DRUHÝ ODDIEL - Vyznanie kresťanskej viery
kapitola: DRUHÁ KAPITOLA VERÍM V JEŽIŠA KRISTA, JEDNORODENÉHO BOŽIEHO SYNA
článok: 3. článok JEŽIŠ KRISTUS „SA POČAL Z DUCHA SVÄTÉHO, NARODIL SA Z MÁRIE PANNY“
odsek: 2. odsek „… POČAL SA Z DUCHA SVÄTÉHO, NARODIL SA Z MÁRIE PANNY“
odstavec: II. … narodil sa z Márie Panny
téma: NEPOŠKVRNENÉ POČATI...

01.12.2015, 21:07
"Panna Mária nie je obyčajné dievča/žena z Nazareta. "

Panna Mária nie je Boh. Len Bohu sa klaňaj.

"Zidia sa klanali aj kralovi Davidovi ci Salamunovi, ale aj ked boli na kolenach tak mu v duchu vzdali poctu ako kralovi a nie ako Bohu a Pán s tym ziaden problem nemal. "

Dávid a Šalamún robili kompromisy. Šalamún slúžil židom ktorí prišli z babylona ako odstrašujúci príklad - viď Ezdráš a Nehemiáš. Šalamún dokonca zašiel vo svojich kompromisoch tak ďaleko, že sa klanal pohanskym bohom. Čiže týchto ľudí nie je dobré dávať za príklad. Boh im to neprikázal. Starí izraelci robili vela špatných vecí.
none
174

166. 01.12.2015, 21:07

"Panna Mária nie je obyčajné dievča/žena z Nazareta. "

Panna Mária nie je Boh. Len Bohu sa klaňaj.

"Zidia sa klanali aj kralovi Davidovi ci Salamunovi, ale aj ked boli na kolenach tak mu v duchu vzdali poctu ako kralovi a nie ako Bohu a Pán s tym ziaden problem nemal. "

Dávid a Šalamún robili kompromisy. Šalamún slúžil židom ktorí prišli z babylona ako odstrašujúci príklad - viď Ezdráš a Nehemiáš. Šalamún dokonca zašiel vo svojich kompromisoch tak ďaleko, že sa klanal ...

01.12.2015, 21:23
nerešpektovať Bohorodičku, ktorú si sám Ježiš vyvolil je silná káva, to snáď nerobí ani ateista a nerobí to ani moslim:

časť: ŠTVRTÁ ČASŤ KRESŤANSKÁ MODLITBA
oddiel: PRVÝ ODDIEL MODLITBA V KRESŤANSKOM ŽIVOTE
kapitola: DRUHÁ KAPITOLA TRADÍCIA MODLITBY
článok: 2. článok CESTA MODLITBY
odsek:
odstavec:
téma: V SPOLOČENSTVE SO SVÄTOU BOHORODIČKOU

2674 Od súhlasu, ktorý panna mária dala s vierou(494) pri zvestovaní a bez váhania zachovala pod krížom, „sa jej materstvo rozširuje aj na bratov a sestry jej Syna, ktorí ešte putujú a nachádzajú sa v nebezpečenstvách a ťažkostiach“. Ježiš, jediný Prostredník, je cesta našej modlitby; Mária, jeho a naša Matka, ho necháva úplne presvitať: ona „ukazuje cestu“ (po grécky Hodegetria) a podľa tradičnej východnej i západnej ikonografie je jej „znakom“.
none
183

174. 01.12.2015, 21:23

nerešpektovať Bohorodičku, ktorú si sám Ježiš vyvolil je silná káva, to snáď nerobí ani ateista a nerobí to ani moslim:

časť: ŠTVRTÁ ČASŤ KRESŤANSKÁ MODLITBA
oddiel: PRVÝ ODDIEL MODLITBA V KRESŤANSKOM ŽIVOTE
kapitola: DRUHÁ KAPITOLA TRADÍCIA MODLITBY
článok: 2. článok CESTA MODLITBY
odsek:
odstavec:
téma: V SPOLOČENSTVE SO SVÄTOU BOHORODIČKOU

2674 Od súhlasu, ktorý panna mária dala s vierou(494) pri zvestovaní a bez ...

01.12.2015, 22:30
Rešpektovať a uctievať sú 2 rôzne veci. -Písmo hovorí jasne: BOHU SA KLAŇAJ. (Otcovi, Synovi a Duchu Svätému) Povedal to dokonca anjel, ktorému sa chceli klaňať. Alebo iný príklad:

Sudcov 13,16-19
Ale Pánov anjel odpovedal Manuovi: „Keby si ma aj nútil, nebudem jesť z tvojho jedla. Ale ak chceš pripraviť zápalnú obetu, tak ju prines Pánovi!“ Manue nevedel, že je to Pánov anjel. A Manue sa ešte opýtal Pánovho anjela: „Aké je tvoje meno? Chceli by sme si ťa uctiť, až sa vyplnia tvoje slová.“ Pánov anjel mu na to povedal: „Prečo sa pýtaš na moje meno? Ono je obdivuhodné.“ Tu vzal Manue kozľa a suchú obetu a obetoval to na skale Pánovi, ktorý robí obdivuhodné veci. Manue a jeho manželka sa prizerali.

Vidíš, ďalší zmarený pokus uctievať anjela. Boh si nepraje, aby si okrem neho uctieval niekoho iného. odkaz
none
180

166. 01.12.2015, 21:07

"Panna Mária nie je obyčajné dievča/žena z Nazareta. "

Panna Mária nie je Boh. Len Bohu sa klaňaj.

"Zidia sa klanali aj kralovi Davidovi ci Salamunovi, ale aj ked boli na kolenach tak mu v duchu vzdali poctu ako kralovi a nie ako Bohu a Pán s tym ziaden problem nemal. "

Dávid a Šalamún robili kompromisy. Šalamún slúžil židom ktorí prišli z babylona ako odstrašujúci príklad - viď Ezdráš a Nehemiáš. Šalamún dokonca zašiel vo svojich kompromisoch tak ďaleko, že sa klanal ...

01.12.2015, 21:38
Kym bol Salamun bohu verny tak boh bol s nim...

skratka teraz vidis ze ja citujem pismo, ty citujes pismo a neustale sa v nazoroch rozchadzame. ja citam pismo kazdy den a snad aj ty a nezhodneme sa. Obaja verime v toho isteho Boha. Panuje tu anarchia. Ked to bude takto pokracovat do desat rokov vznikne dalsich desat novych cirkvi... Musi byt niekto kto rozhodne ako to vlastne ma byt. Jezis zalozil jednu cirkev na cele s apostolmi ktori maju vyucovat vsetko co Jezis povedal a prikazal. Jezis dal aspostolom moc odpustat hriechy, vyhanat zlych duchov, krstit, sam hovori ze ich mame pocuvat. Oni musia rozhodnut ako to ma byt a ako to bude, lebo co rozviazu alebo zviazu na zemi tak to bude aj v nebi. A bude s nimi po vsetky dni az do skoncenia sveta. Apostoli su v nebi a su tu neustale ich nastupcovia. Apostoli svojim nasledovnikom vkladali ruky na hlavu a dychli na nich a tym im odovzdali Ducha svateho... Musi existovat autorita ktora rozhodne.

Ked sme si zalozili stat a napisali ustavu nevyklada si ju kazdy ako chce ale mame parlament na cele s premierom a prezidentom ktori ju maju spravne vykladat. Inak pride k anarchii a niekto najde dvojzmysel a hned dojde k rozkolu...
none
190

180. Klein 01.12.2015, 21:38

Kym bol Salamun bohu verny tak boh bol s nim...

skratka teraz vidis ze ja citujem pismo, ty citujes pismo a neustale sa v nazoroch rozchadzame. ja citam pismo kazdy den a snad aj ty a nezhodneme sa. Obaja verime v toho isteho Boha. Panuje tu anarchia. Ked to bude takto pokracovat do desat rokov vznikne dalsich desat novych cirkvi... Musi byt niekto kto rozhodne ako to vlastne ma byt. Jezis zalozil jednu cirkev na cele s apostolmi ktori maju vyucovat vsetko co Jezis povedal a prikazal...

01.12.2015, 22:53
Boh bol so Šalamúnom stále. Aj z Dávidom bol, i keď zhrešil s Batšebou, alebo krivil súd a robil kompromisy. Izraelci v tom čase stále kadili na výšinách, čo Boh zakázal. Izraelci Šalamúnových čias nie sú príkladom hodným nasledovania. Raz dokonca obetovali človeka. Riaď sa podľa toho, čo hovorí Boh v biblii.

Cituješ písmo? Dobre, tak aj ja teraz budem citovať písmo:
Mt.4,6
vrhni sa dolu, veď je napísané: »Svojim anjelom dá príkaz o tebe a vezmú ťa na ruky, aby si si neuderil nohu o kameň.

Teda cituj čo povedal Boh alebo jeho poslovia. Mysli.
none
89
01.12.2015, 18:34
Dokonca aj dnes môžeme vidieť že Kristus zachranuje niektorych hriesnikov oslobodenim a inych ochranou. Mnohi sa odvracaju od svojich hriesnych navykov, napriklad od kradnutia, drogovej zavislosti, cudzolozstva potom co prijmu milost obratenia. Ini vsak odmietaju hriech zvycajne od utleho veku pretoze im Boh dal milost dobrej vychovy v krestanskej rodine. Ci uz tak alebo onak vykupenie je Bozie dielo.

Ak bola Maria bez hriechu naozaj ju musel Jezis vykupit? Ano musel. Nemohla byt vynymocne ochranena bez vykupenia ktore pre vsetkych vydobil Jezis. Jezis je Boh a tak je aj stvoritel aj vykupitel. Mariu v jej samotnom stvoreni vykupil od kazdeho ludskeho obmedzenia alebo nachylnosti k hriechu. Je stvorenim ale je aj jeho matkou a on dokonale vyplnil prikazanie ze si ju má ctiť. Uctil si ju sposobom ktory je neobycajne krasny......
none
92
01.12.2015, 18:40
Klei - najviac kriminality je žiať medzi chudobnými a nevzdelanými. Teda koho tvoj Boh skúša biedou tak mu cestu vyznačil. Samozrejme o bohatých nič nevieš, oni si pravdu kúpia.Ale skús im povedať verejne, že sú hriešní. Vidím, ako sa im do zadku tlačia ti svätuškárski farizeji.
none
96

92. havran 01.12.2015, 18:40

Klei - najviac kriminality je žiať medzi chudobnými a nevzdelanými. Teda koho tvoj Boh skúša biedou tak mu cestu vyznačil. Samozrejme o bohatých nič nevieš, oni si pravdu kúpia.Ale skús im povedať verejne, že sú hriešní. Vidím, ako sa im do zadku tlačia ti svätuškárski farizeji.

01.12.2015, 18:52
Mafiáni sú chudobní a nevzelaní?
none
99

96. 01.12.2015, 18:52

Mafiáni sú chudobní a nevzelaní?

01.12.2015, 18:54
ty si mafián....
none
106

99. 01.12.2015, 18:54

ty si mafián....

01.12.2015, 19:01
Trafená hus zagágala.
none
112

96. 01.12.2015, 18:52

Mafiáni sú chudobní a nevzelaní?

01.12.2015, 19:08
Fotooon-nepoznáš socálne rozloženie a štruktúru páchateľov trestných činov. Tak že táraš ako sa ti páči. Pravda je taká, že bieda tlačí ľudí do kriminality, čo však neznamená, že sú všetci biední zločinci. Za zo môže socialny systém.
none
118

112. havran 01.12.2015, 19:08

Fotooon-nepoznáš socálne rozloženie a štruktúru páchateľov trestných činov. Tak že táraš ako sa ti páči. Pravda je taká, že bieda tlačí ľudí do kriminality, čo však neznamená, že sú všetci biední zločinci. Za zo môže socialny systém.

01.12.2015, 19:17
Mafia pácha najrozsiahlejšiu trestnú činnosť na svete. Väčšina z nich nie sú nevzdelaní a chudobní. Takže?
none
98
01.12.2015, 18:53
Mnoho svatcov boli taki isti. Apostol Pavol vrazdil krestanov rad za radom aj do tej doby kym nespadol kona ked sa mu zjavil Jezis. Svaty Frantisek z Assisi pochadzal zo zamoznej rodiny, uzival si zivot alkoholom a zenami, jeho jedinym zaujmom bolo bohatstvo a ziskat slavu v kriziackych vypravach. Az po tom ako skoncil vo vazeni ked bol zajati moslimami sa obratil.

Boh si vybera tych najnemoznejsich ludi aby ukazal ze co je pre tento svet slabe a hlupe je v bozich ociach velke a ludska mudrost je v bozich ociach blaznovstvo... Vidiet to aj v dnesnych casoch ked sa ludia snazia spoznat pravdu pomocou svojho rozumu a podla premyslenych biblickych argumentov. Katolici aj protestanti studuju cely zivot svate pismo a predsa kazdy hlasa nieco ine. Preto pravdu pomocou citania a studia respektive ludskej inteligencie nemozno najst. Pismo nepripusta sukromny vyklad. A pismo zostavila cirkev s papezom. Jezis jasne povedal apostolom kto vas pocuva mna pocuva. Len nastupci apostolov smu vykladat pismo pravdivo a v duchu svatom, tu charizmu nema kazdy clovek. Nie len apostoli ale aj ich priami nastupcovia mnoho pisali. Samotni nastupcovia apostola Jana uz pisali o nanebovzati Marie. Cirkev aj tieto listy berie ako pravdu viery, preto annebovzatie nie je stredoveky vymysel ale je to ucenie od samotnych apostolov. Pismo nam samo hovori aby sme prijali od apostolov vsetko ci uz slovom alebo pismom. Teda nie len biblia je Bozie slovo.
none
101

98. Klein 01.12.2015, 18:53

Mnoho svatcov boli taki isti. Apostol Pavol vrazdil krestanov rad za radom aj do tej doby kym nespadol kona ked sa mu zjavil Jezis. Svaty Frantisek z Assisi pochadzal zo zamoznej rodiny, uzival si zivot alkoholom a zenami, jeho jedinym zaujmom bolo bohatstvo a ziskat slavu v kriziackych vypravach. Az po tom ako skoncil vo vazeni ked bol zajati moslimami sa obratil.

Boh si vybera tych najnemoznejsich ludi aby ukazal ze co je pre tento svet slabe a hlupe je v bozich ociach velke a ludska...

01.12.2015, 18:57
Veľký súhlas s výberom ľudí aj s výkladom Písma. Doslova nemožných, slabých, ponižovaných alebo veľmi hriešnych - a to je typické božské. Obyčajný človek by si vybral pekného, múdreho, bohatého, vzdelaného, voňavého, z dobrého rodu, s autom, majetkami.
👍: Klein
none
193
02.12.2015, 21:10
TOMUTO VERILI VSETCI KRESTANIA, VSETKY STAROVEKE KRESTANSKE CIRKVI V RIME, GRECKU, EGYPTE, SYRII.... APOSTOLI NAPISALI NEJAKE LISTY A ICH PRIAMI NASLEDOVNICI PISALI TAKTIEZ...

"Ktokoľvek si ctí Pána, si tiež ctí svätú nádobu; kto ale namiesto toho zneucťuje túto svätú
nádobu, zároveň zneucťuje jeho Majstra. Samotná Mária je tá svätá panna, to jest,
táto svätá nádoba" (Epifanius, Panarion, rok 377).

"Táto Panenská Matka je jediná pravá manželka Božia, menuje sa Mária, hodná Boha,
nepoškvrnená z nepoškvrneného, jediná z jediného." (Origenes, rok 244).

"Nech ju ženy chvália, tú čistú Máriu." (Efraim rok 370).

"Len Ty a Tvoja Matka ste vo všetkom spravodliví, nie je žiadna chyba v Tebe a žiadna poškvrna
v Tvojej Matke." (Efraim rok 370).

"Ó vznešená Panna, skutočne ty si väčšia ako akákoľvek iná veľkosť. Lebo kto ti je rovný v
tvojej veľkosti, Ó príbytok Božieho Slova? Ku komu medzi všetkými stvoreniami ťa mám
porovnať, Ó Panna? Si väčšia než oni všetci, Ó Zmluva, odetá čistotou miesto zlata! Ty si tá
Archa, v ktorej sa nachádza zlatá nádoba obsahujúca skutočnú mannu, ktorou je to telo, v ktorom
božstvo prebýva." (Atanáz, Homília na Papyruse z Turína, rok 373).

"Mária, Panna, nielen bez poškvrny, ale Panna, ktorú milosť urobila neporušenou, slobodná od
každej poškvrny hriechu." (Ambróz, Kázeň, rok 388).

"Priatelia Kristovi, netolerujte správy, že Matka Božia niekedy prestala byť pannou" (Basil,
Homília v Sanctum Christi generationem, rok 379).
none
194
02.12.2015, 21:13
"Mária, tá svätá panna, je skutočne veľká pred Bohom a ľuďmi. Lebo ako nemáme prehlasovať
jej veľkosť, tej ktorá v sebe nosila Neobsiahnuteľného, ktorého ani nebo ani zem nemôžu
obsiahnuť?" (Epifanius, Panarion, rok 403).
none
195
02.12.2015, 21:28
"Lebo ako Eva bola zvedená slovom anjela odísť od Boha, vzbúrila sa proti Jeho Slovu, tak
Mária skrze slovo anjela prijala radostné správy, že porodí Boha skrze poslúchnutie jeho Slova.
Tá predchádzajúca bola zvedená neuposlúchnuť Boha, tá nasledujúca bola presvedčená
uposlúchnuť Boha, aby panna Mária sa mohla stať zástancom panny Evy. Ako ľudské pokolenie
bolo odsúdené na smrť skrze skutok Panny, tak aj bolo Pannou zachránené."(Irenej, Proti
Herézam, rok - 180) - TOTO BOLO NAPISANE DVE STOROCIA PRED ZOSTAVENIM BIBLIE. KANON BIBLIE ZOSTAVILI PODLA PROTESTANTOV OMILNI MODLARI ALE V TOMTO PRIPADE NEOMILNYM SPOSOBOM.... 🙂
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 628 868 B vygenerované za : 0.254 s unikátne zobrazenia tém : 50 235 unikátne zobrazenia blogov : 887 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Šialené zhony alebo pokoj, stromček, pod stromčekom darčeky a ľudia, ktorí sú nejakým spôsobom k sebe viazaní spolu pokope v strese či radosti... A ešte narodeniny... Pre niekoho skut...

citát dňa :

Spoznaním samého seba spoznáš i ostatných.