Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Zamyslite sa a napíšte

41
reakcií
969
prečítaní
Tému 5. marca 2018, 04:44 založil Klein.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
04. 09. 2016
14
23. 04. 2009
22
 
 


1.
označiť príspevok

Klein muž
   5. 3. 2018, 04:44 avatar
Včera mi jeden diskutujúci na inom fóre toto napísal.
Čo si o tom myslíte?
Ja všetko skúmam kriticky a ak sa na tieto slová pozriem z iného uhla pohľadu, nezávisle od svojho presvedčenia, zostal som zarazený a úprimne, nedokážem to ani prijať ale ani odmietnuť. Dokážem len rozmýšľať.

V Biblií som sa dočítal:
Keď pohania, ktorí nemajú zákon, od prírody robia, čo zákon požaduje, hoci taký zákon nemajú, sami sebe sú zákonom.Tým ukazujú, že majú požiadavky zákona vpísané vo svojich srdciach, čo im dosvedčuje zároveň aj ich svedomie aj ich myšlienky, ktoré sa navzájom obviňujú alebo i bránia.

Človek teda nemôže byť súdený za ľudské výmysly, ako tvrdenie, že bez viery v Krista človek spásu nedosiahne alebo zobrazovanie či nezobrazovanie Boha.

Lebo on sám povedal:
Ak chceš vojsť do života, zachovávaj prikázania!" On sa ho opýtal: "Ktoré?" Ježiš odpovedal: "Nezabiješ! Nescudzoložíš! Nepokradneš! Nebudeš krivo svedčiť! Cti otca i matku a milovať budeš svojho blížneho ako seba samého!"

Spomenul Ježiš z desatora sobotu? Alebo zákaz zobrazovať? Nie.

Toto sú prikázania, ktoré má človek od narodenia vo svojom srdci, nemusí sa ich učiť, nikto mu o tom nemusí povedať, aby vedel, že zabiť, podviesť, kradnúť, klamať a urážať rodičov je zlé a milovať svojich blížnych je dobré.
Toto nie je zákon ale samozrejmosť. Kto sa týmto riadi, koná správne.
Či kresťan, ateista, budhista alebo moslim.

Nesúďte a nebudete súdení; nepotupujte a nebudete potupení; odpúšťajte a bude aj vám odpustené.

Ak by Ježiš povedal apoštolom hoci je v Biblií napísané:
Komu odpustíte hriechy, budú mu odpustené a komu zadržíte hriechy, budú mu zadržané, tak by jeho predchádzajúce slová, neboli pravdivé. Ak nesúdim a apoštol mi hriechy zadrží nebude mi odpustené? Je to ľudský výmysel.

Biblia je zmesou pravdy a klamstva. Tak ako každé náboženstvo.
Každý sa rodí so zákonom v srdci.
A aj človek, žijúci mimo civilizácie, ktorý o žiadnom náboženstve nikdy nepočul vie, čo je správne a čo nie. A ak má byť človek raz za niečo súdený, tak len za to. A ten, kto nikdy iného nesúdi, lebo vie, že ani on sám dokonalý nie je nemôže byť súdený. Toto je Kristovo učenie.

Nemôžu byť pravdivé slová Biblie, ktoré tvrdia že Ježiš povedal, že kto v neho neverí má hriech. Lebo v Biblií sa píše aj to že nik ku Kristovi nepríde ak mu to nedá Otec. A okrem toho sa tam píše, že Boh nikomu nenadŕža... Riaď sa tým čo máš vo svojom srdci a nie to čo ti niekto povedal alebo si sa dočítal. Boh ti dal oči aby si videl a dal ti aj svedomie aby si poznal, čo je jeho zákon.


30.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 3. 2018, 13:40 avatar
1 ,.....Robíš to,čo stále-VYTRHUJEŠ Z KONTEXTU !!!
------------------------------------------------------------------
Je to asi tak,ako istí reformovaní povedia:....."Veríš v Krista,tak si spasený"! A potom dodajú: "Raz spasený,navždy spasený"!
Samozrejme, tá ostatná časť Písma ich už nezaujíma. Tam sa totiž poukazuje na isté podmienky,ako získať pravú vieru a ako vytrvať s touto vierou až do konca. Proste,oni chcú len počuť to,čo im šteklí uši!

Samozrejme,ešte nedávno RKC tvrdila úplne niečo iné, a to ,že "mimo RKC nieto spásy". To,čo tvrdíš je "pravdou" len 20-30 rokov.

Ale teraz sa vyjadrím k danému textu a k tvrdeniu ,že aj ateisti môžu byť spasení!
Pavol v liste Riman ľudí, ktorí nespravodlivo potláčajú pravdu , 19 lebo čo môže byť o Bohu známe, je im zjavné lebo im to Boh zjavil. 20 Lebo jeho neviditeľné [vlastnosti] vidno zreteľne od stvorenia sveta, lebo ich možno vnímať z vytvorených vecí, dokonca jeho večnú moc a Božstvo , takže sú bez ospravedlnenia;"
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tu Pavol odmieta myšlienku,o ktorej píšeš ty! Pretože ľudia už len na základe pozorovania stvorenia môžu získať vieru a poznať Boha! A ak to spojíme aj s knihou zjavenia/Bibliou/,tak tu je nesmierne veľa krát zdôraznené ,že musíme mať poznanie, a podotýkam -presné poznanie. Lebo ľudské náuky a nebiblické tradície naše uctievanie robia márnym.
Mat.15:3-9 !
Pavol tiež poukazuje,že to,čo prežijeme ,alebo nie závisí od toho ako reagujeme na dobré posolstvo,čo sa hlása v čase konca! "Tí ,ktorí hynú".#post2.......plus.......Smrť a život v priamom prenose#post2
A stále platí:....."Nikto neprichádza k Otcovi, iba prostredníctvom mňa.“ ?(Ján 14:6)
Teda, slovo "nikto" nepoukazuje ,že by niekto/ateisti a iní/ mali výnimku! je to ako keby sme tvrdili,že "môžme byť zachránení svojimi skutkami"! A to je rúhanie sa Bohu,....spása,záchrana je "dar od Boha",...."milosť"! A to "skrze vieru"!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                              

K tomu "modlárstvu"! Ty čakáš,že na všetko budeš mať v Písme priamu reč a odpoveď! Ale to potom vôbec nechápeš ,čo je Kristov zákon?! Ten nie je postavený na nejakých pravidlách,prikázaniach ale na zásadách!
A ak si pochopil,prečo je modlárstvo zlé,tak vieš prečo sa mu musíme vyhýbať?!
To,ako ty spomenieš isté Ježišove slová a nimi potvrdíš svoju vykonštruovanú pravdu je niečo až nehorázne! Vôbec si neuvedomuješ ,že Ježiš ako Božie slovo,to nie je len jeden výrok,.......ale celé učenie Písma!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A ak tvrdíš že,....."Biblia je zmesou pravdy a klamstva.",.....tak je nám jasné,že ty nie si kresťan!
Ale opýtam sa ťa,.......kto n „Celé Písmo je inšpirované Bohom a je užitočné na učenie, na karhanie, na nápravu vecí.“ — 2. Timotejovi 3:16......tak to podla teba nie je pravda? Boh klame? A ty máš pravdu?!
Apoštol Pavol spolukresťanom tiež napísal: ......... „Keď ste dostali Božie slovo, ktoré ste počuli od nás, neprijali ste ho ako ľudské slovo, ale ako to, čím je naozaj, ako Božie slovo.“ ?(1. Tesaloničanom 2:13)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A Boh k ľudom,čo nemohli spoznať pravdu z rôznych dôvodov bude pristupovať úplne inak,ale to je iná kategória a takých ľudí je dnes veľmi málo, a to vďaka JS! Viac na:.....Kam pôjdu títo....:???#post2
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V danom liste Rimanom, kde cituješ úvodný text sa píše aj toto?...."ale na tých, ktorí sú svárliví a neposlúchajú pravdu, ale poslúchajú nespravodlivosť, príde hnev a zlosť , 9 súženie a tieseň na dušu každého človeka, ktorý koná škodlivo, najprv na Žida, a tiež na Gréka;" "Grék" tu znázorňuje pohanov! teda,aj inovercov,ateistov!

Ale prečítaj si celý list Rimanom a nevytrhuj z kontextu, a potom pochopíš ako chápať daný text z úvodu?!
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Rimanom 3 kapitola:
" pretože zo skutkov zákona nebude ospravedlnený pred Ním ani jeden človek, lebo zo zákona je poznanie hriechu.
Ospravedlnenie z viery".........

"21 Ale teraz sa bez zákona zjavila spravodlivosť Božia, ktorú dosvedčujú zákon i proroci, 22 a to spravodlivosť Božia z viery v Ježiša Krista všetkým veriacim; lebo niet rozdielu: 23 Všetci totiž zhrešili a nemajú slávy Božej, 24 ale ospravedlňovaní sú zadarmo z Jeho milosti skrze vykúpenie v Kristovi Ježišovi, 25 ktorého Boh dal ako prostriedok zmierenia skrze vieru, v Jeho krvi,"
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Čo sa tu píše? To,že ani predkresťanskí ctitelia Boha/Abrahám,Mojžiš,,Noe,Jakub,atď/ nemôžu byť zachránení bez viery v Krista. Aj tí,po svojom vzkriesení do pozemského raja musia uveriť v Krista ,tak ako aj všetci ,čo v neho nemohli uveriť pre rôzne príčiny/doba nevedomosti,predčasne zomrelé deti,mentálne postihnutí,atď/.
Ale RKC zrušením milénia akoby zobrala možnosť uverenia v Krista týmto skupinám! Aj preto ty nikdy Klein nemôžeš dôjsť k správnym záverom! NIKDY !!!
Musíš mať presné poznanie pravdy a to môžeš získať iba v jednom ,pravom náboženstve!


37.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   6. 3. 2018, 22:23 avatar
1 Už som vzpomenul i inde, všetky tie prikázania ako i písma majú svoj duchovný rozmer. Takže cti Otca i Matku znamená predsa čo asi tak? A mimo nauk mikulasencov pretože v nich im zlorecite. Nepokradnes znamená i nevezmes inému učenie, zjavenie, bibliu a nezacnes to falšovať prerábať a hlásať tak že ty máš patent na pravdu. Smilstvo je modlosluzbe v nej tu ste všetci čo chodíte do siekt, kostolov, spolkov a nemáte pravého učenia tak ako ja. Zvyšok si domysli


38.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 3. 2018, 22:30 avatar
37,....a ty kde chodíš pravoverný? Povedz nám,.....možno sa pripojíme? Ale ak tajíš identitu,tak nemáme na výber. Hádam nie si SISkár?
Tak ,kde nájdeme to pravé učenie?
U mikulášencov to nebude,to vieme!


40.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   7. 3. 2018, 22:17 avatar
Však práve učenie čítaš u mňa. Chceš prídavok? Môj email je tu verejný a písal som do jednej mojej témy o vede i iný email. Vieš čo to je duchovné telo a sloboda Ducha ? Asi nie ak sa toľko krát pýtaš a nerozumieš. Nie som súčasťou žiadneho náboženstva, vierovyznania, sekty ani nič podobné všetky sú oklamané a je mi z nich zle jake bludy hlasaju. Mikulasenectvo má každá jedna viera podľa tela - vierovyznania tohto sveta. Pripojiť sa dá len tak že sa oducis lož zahodiť jehovizmus a krajiny a stanes sa skrz prave učenie skutočný veriaci nie ako si teraz. Čiže tam hore musíš mať záznam v nebi nie v spolku na zemi. To sa oklamať nedá.


41.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   7. 3. 2018, 22:19 avatar
Pravé nie práve. Kraviny nie krajiny. ...


42.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   8. 3. 2018, 13:43 avatar
38. Na vyber mas vzdy. Mas na vyber byt vzdy u nejakeho spolku,sekty,kostola a mat ich ucenie,alebo sa od nich oddelit a zavrhnut ich ucivo a cinit z neho pokanie a studovat sa da vseliako,Apostol Pavel vacsinou a mnohy iny studovali osamote prevazne a mali silny kontakt s nebesiami,preto boli tak duchovne silny, ked ale len Pavel bol Savel a navstevoval najvymakanejsiu sektu toho casu stale bol v blude a nebol dostatocne duchovne silny


2.
označiť príspevok

Ludwig muž
   5. 3. 2018, 07:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.12.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   5. 3. 2018, 11:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.13.
označiť príspevok

Ludwig muž
   5. 3. 2018, 11:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   5. 3. 2018, 11:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.18.
označiť príspevok

ranexil muž
   5. 3. 2018, 11:23 avatar
Ty vasilisa premudrela..
Aby si získala morálku, tak si prečítaš aj rozprávkovú knihu


21.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   5. 3. 2018, 11:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

Ludwig muž
   5. 3. 2018, 11:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.27.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   5. 3. 2018, 11:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.14.
označiť príspevok

ranexil muž
   5. 3. 2018, 11:17 avatar
Je tiež jasné, že ty a vlastne ani ja morálku nemáme.
Jej. Veď nie sme zvery.


15.
označiť príspevok

ardzun muž
   5. 3. 2018, 11:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

ranexil muž
   5. 3. 2018, 11:22 avatar
Podľa mňa je extrémne morálne, keď sa nejaký bažant nechá zastreliť, aby lovec mal co zrat.
Necháš sa ty streliť na pekáč?


22.
označiť príspevok

ardzun muž
   5. 3. 2018, 11:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.23.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   5. 3. 2018, 11:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 3. 2018, 13:56 avatar
17,.....to je jeho údel! A dobrá polievka z bažanta a aj mäsko nie je na zahodenie! 

Boh objasnil, že človek môže zvieratá vhodným spôsobom využívať a môže ich aj usmrtiť. Ich kožušinu napríklad môže použiť na výrobu odevov. Po potope v Noachových dňoch Boh ľuďom povolil aj jesť mäso zvierat, a tak doplnil ich stravu, ktorá pôvodne pozostávala len z rastlinstva. — 1. Mojžišova 3:21; 4:4; 9:3.
Teda,....môžu byť na našom pekáči!
To však neoprávňuje ľudí, aby bezohľadne zabíjali zvieratá len tak zo zábavy. Aj tu treba konať v súlade so zásadami Písma!


20.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   5. 3. 2018, 11:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.24.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 3. 2018, 11:37 avatar
Keď hmota môže myslieť, prečo by zvieratá nemohli mať morálku?  


25.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   5. 3. 2018, 11:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.29.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 3. 2018, 12:02 avatar
Veď vieš, že neskúsim.  
Samozrejme, že sa niektoré zvieratá chovajú tak, že by sa im navonok podľa ich konania mohla nejaká morálka pripísať. Ale pre mňa bude morálka vždy podmienená plne si uvedomovaným sebavedomím nejakej individuality. A do tejto kategórie nie som schopný žiadne zviera zaradiť. Sorry  
Súhlasí Ludwig


33.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 3. 2018, 13:49 avatar
24,...pretože boli tak vytvorené! Inštinkt,pud ktorým síce môže zviera prejavovať prítulnosť,radosť,pokoj,poslušnosť,,atď,.......nie je morálka!


34.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 3. 2018, 13:51 avatar
20,.......NIE !!!
Morálka je odvodená od nášho Stvoriteľa,.....a pretože sme boli vytvorení na jeho obraz,tak ju môžme v nedokonalej miere prejavovať!


35.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 3. 2018, 13:55 avatar
Morálka ako výsledok evolúcie je odvodená od Stvoriteľa.
 


3.
označiť príspevok

Milkyway
   5. 3. 2018, 09:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   5. 3. 2018, 10:15 avatar
3/ Som sa zaprisahal nebudem kurve platit 70eur za vyprazdnenie vajec!!!!!)))


4.
označiť príspevok

ranexil muž
   5. 3. 2018, 09:57 avatar
A čo ja?
Pôjdem do pekla, len preto, že žijem, ako mi to život prináša?


6.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 3. 2018, 10:33 avatar
Za hriechy si odtrpíš svoje (ako každý z nás), ale večné peklo ťa istotne nečaká.  


7.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 3. 2018, 10:33 avatar
... teda aspoň zatiaľ  


8.
označiť príspevok

ranexil muž
   5. 3. 2018, 10:37 avatar
Možno. V biblii stojí nezabiješ. A ja som už zabil, kde čo.
Nestojí tam, že nezabiješ človeka. Prosto iba nezabiješ.


9.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 3. 2018, 10:40 avatar
Veď hovorím, že za hriechy si každý odtrpíme to svoje.
A dobre píšeš, za každé zabitie ponesieme následky.


10.
označiť príspevok

ranexil muž
   5. 3. 2018, 10:48 avatar
Ak jazdia autom, tak si skoro masový vrah, či vrahyňa.
Len na čelnom skle sa ti toho rozmliazdi neúrekom.
A čo vtáky, či nejaký zajac?
Žijeme dobou, ktorá je extrémom v zabíjaní.
Berieme to akoby nič.
Ako zombíci, čo aby žili musia likvidovať život vôkol seba


11.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 3. 2018, 10:58 avatar
10 Zareagujem po svojom. ... Príroda je tu kvôli človeku, nie človek kvôli prírode. Zabíjanie k prežitiu je normálne v tomto svete. Samozrejme, po smrti to bude každému spočítané a každý si to odtrpí - ale to nie je nič podstatného na zatratenie ľudskej duše ako takej. Cieľom bohov je človek a preto prechádzame učením, chybovaním a uvedomovaním. Ešte sme ďaleko od konca. Ešte veľa toho pokazíme, zničíme, zabijeme, kým sa naučíme to, čo je správne.

A k zabíjaniu - my nezabíjame iba to, čo je viditeľne nadané životom. my zabíjame aj svetelné lúče, životodarný vzduch, a aj životodarnú potravu v sebe a aj život dávajúcu krv v sebe. Sme stroj na smrť. :-D

Napriek tomu, ideál bol nám daný: Nezabiješ. Je dobré mať ideály a smerovať k nim.


32.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 3. 2018, 13:46 avatar
6,....to je pravda,lebo nič také neexistuje. Maximálne môže za svoju hriešnosť zomrieť, a natrvalo byť mŕtvy!
Ale to posúdi u každého Boh!


26.
označiť príspevok

Astax1 muž
   5. 3. 2018, 11:44 avatar
Problémom je zmieriť napätie medzi dvoma biblickými tvrdeniami – univerzálnou spasiteľskou vôľou Boha a nutnosťou krstu. Potvrdzuje sa primát Kristovho milosrdenstva nad Adamovým hriechom. Berie sa do úvahy teologický princíp hierarchie pravdy. Základnou argumentáciou je, že milosrdenstvo Božie chce, aby všetky ľudské bytosti boli spasené (1 Tim 2,3-6). Milosť má prioritu pred hriechom.

Svojím vtelením sa Boh určitým spôsobom zjednocuje s každým človekom a svojím veľkonočným tajomstvom (cez utrpenie, smrť a zmŕtvychvstanie) zachraňuje každého človeka. Nekonečný Boh, ktorý „chce, aby boli všetci ľudia spasení a poznali pravdu" (1 Tim 2, 4).Teda Boh túži po tom aby všetci boli spasení ako som už písal vyššie a nič na tom nemení tvoja interpretácia. Boh nehovorí že spasí iba kresťana.
„Milovaní, milujme sa navzájom, lebo láska je z Boha a každý, kto miluje, narodil sa z Boha a pozná Boha. Kto nemiluje, nepoznal Boha, lebo Boh je láska“ (1Jn 4,7-8).Každý dospelý človek, obdarený rozumom, svedomím a slobodou je zodpovedný za svoj osud v miere, v akej prijme alebo odmietne Lásku.Objektívne realizovanú spásu si mám subjektívne osvojiť rozhodnutím pre Krista, opätovaním jeho lásky, k čomu dochádza výslovne alebo implicitne každým skutkom. Kritériom lásky k Bohu sa stáva nezištná láska ochotná dávať vlastný život za druhých („ako som ja miloval vás“ - Jn 13,34). „Kto má moje prikázania a zachováva ich“ – čiže prikázanie lásky ako súhrn všetkých prikázaní – „ten ma miluje“ (Jn 14,21). Kto nemá lásku, sám seba odsudzuje: „Kto nemiluje, ostáva v smrti“ (Jn 3,14) nielen psychologicky, ale aj existenciálne a navždy. Z lásky totiž budeme vydávať počet pri konečnom zúčtovaní pred Bohom: „Čokoľvek ste (ne)urobili jednému z týchto mojich najmenších bratov, mne ste (ne)urobili“ (Mt 25, 34-40). Kto miluje blížneho (konkrétnym skutkami prejavenými núdznemu človeku), miluje – aj bez toho, aby to vedel – Boha v ňom, lebo „kto ostáva v láske, ostáva v Bohu a Boh ostáva v ňom“ (1 Jn 4,16). Tým napĺňa zmysel existencie a vojde do plnosti Života, o ktorého kráse nemáme ani šajn: „Ani oko nevidelo, ani ucho nepočulo, ani do ľudského srdca nevystúpilo, čo Boh pripravil tým,KTORÍ HO MILUJÚ“ (1Kor 2,9).

Tým som nechcel povedať, že každý bude spasený. Faktom je, že pre človeka existuje aj možnosť totálneho zmarenia svojej existencie. Človek, ktorý dobrovoľne rozvíja hriešne tendencie a seba egoisticky uprednostňuje pred Láskou sám seba odsudzuje. “Môžu byť ľudia, ktorí v sebe samých úplne zničili túžbu po pravde a ochotu milovať. Ľudia, v ktorých sa všetko stalo lžou; ľudia, ktorí žili nenávisťou a pošliapali lásku v sebe samých“ (Benedikt XVI). Boh, rešpektujúci slobodu, akceptuje a potvrdzuje hroznú situáciu človeka, ktorý si zvolil totálnu sebestačnosť. Peklo je totiž stav beznádeje a nekončiaceho smútku z prázdnoty života, v ktorom už človek nemôže milovať, lebo sebalásku a egoizmus doviedol do krajnosti."

ROZHODUJÚCA JE ALE VO VŠETKOM LEN A JEDINE VIERA! Veta, ktorá je v sebe pravdivá ale predpokladá širšie pochopenie súvislostí ako sa píše nižšie : "BOH JE LÁSKA, PRAVDA, SPRAVODLIVOSŤ,…"
"Každý, kto teda verí v opravdivú lásku a jej hodnotu, v pravdu, v spravodlivosť a usiluje sa žiť podľa tejto viery,
o VERÍ V KRISTA
o a je tak OSPRAVODLIVENÝ SKRZE VIERU!
• A naopak, kto NEUVERIL – aj keby navonok žil podľa nejakých pravidiel
nejakého zákona – ostáva stále vo vnútri NESPRAVODLIVÝ – a teda
nepodobný Bohu a neschopný žiť Jeho Život a byť tak zbožštený!

No ostáva jedno, kto umiera v stave smrteľného hriechu, než by ho predtým oľutoval, nedosiahne spásu, čo samozrejme predpokladá veriť implicitne alebo explicitne v Boha.
Súhlasí teóma


39.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 3. 2018, 00:51 avatar
26,......síce tolerantná,ale nebiblická predstava! Samozrejme,...dobre sa to číta. Zoberieme si zopár textov a potom na základe nich tvrdíme,že v skutočnosti možno zomrie len málo ľudí a podobne!
A v tomto je to nebezpečenstvo a veľmi deformovaný pohľad!
Je faktom,že Boh chce aby všetci ľudia dospeli k pokániu,záchrane! A že Boh je milosrdný a spravodlivý a podobne. Tu sa zhodneme. Problém je len v nás,ludoch a tých čo si hovoria-"pastieri,učitelia"!
Napríklad,.....aj naj zarytejší odporcovia Boha v čase smrti/umierania/ sú na mäkko a poliehajú sa na "posledné pomazanie" a podobne. Teda, celý život ignoruje Boha a potom urobí len formálne gesto niekto,a človek je zachránený!
Má význam potom hľadať Boha,poznávať ho,obetovať sa, slúžiť mu a konať jeho vôľu,keď záchranu môžme tak ľahko získať?
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Hovoril si veľa o Božom milosrdenstve,ale si nespomenul aj niečo iné! Napríklad...."Ako spolupracovníci vás napomíname, aby ste Božiu milosť neprijímali nadarmo." 2 Kor.6:1

Pavol písal,že naozaj o túto Božiu milosť môžme prísť! Heb.12:15 Ale to až tak mnohých netrápi.
Bola im načrtnutá pohodlná a rýchla,bezpracná záchrana,tak načo sa snažiť!?
Astax,.....šteklíš len uši, a hovoríš len to,čo ľudia chcú počuť! A to nie je správne!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ono tá situácia človeka a jeho pádu do hriechu je veľmi ťažká čo dokumentujú aj prorocké slová:...."„Niet spravodlivého človeka, ani jediného... Všetci sa odklonili, všetci dovedna sa stali bezcennými.“ ?(Rimanom 3:10–12)

A môže "bezcenný" rátať s Božou milosťou?
Iný prorocký text hovorí:....hovorí: .........„Smrteľného človeka urobím vzácnejším ako prečistené zlato a pozemského človeka vzácnejším ako zlato z Ofira.“ (Izaiáš 13:12)
Poukazuje je to na fakt,že bude tak veľa zachránených,na ktorých sa vztiahla Božia milosť?
Alebo slová Ježiša na čo poukazujú....."lebo vtedy bude veľké súženie, akého nebolo od počiatku sveta až doteraz a ani viac nebude. 22 A keby tie dni neboli skrátené, nikto by sa nezachránil, ale kvôli vyvoleným sa tie dni skrátia."
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alebo o čom hovorí Sofoniáš prorocky?.....:"Ani ich striebro, ani ich zlato nebudú môcť ich zachrániť. V deň Jahveho hnevu ohňom jeho žiarlivosti celá zem bude strávená. Lebo zničí, úplne zničí všetkých obyvateľov zeme."

Dá sa vyvodiť z týchto slov,že sa to týkalo len židov? ,...alebo dá sa z toho vyvodiť záver ako Božia milosť zachráni väčšinu obyvateľov zeme!?
To by človek musel byť poriadne otrlí!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ale ono je toho omnoho viac,a z Písma je jasné,že ľudia vo všeobecnosti pohrdli Božou milosťou a láskou!
Viac na.....Očisťovanie zeme!#post2

1 Petra 4:18,...... „A ak je spravodlivý zachránený s ťažkosťami, kde sa ukáže bezbožník a hriešnik?“

V pekle určite nie,....ale zomrú bez nádeje na vzkriesenie!


28.
označiť príspevok

Astax1 muž
   5. 3. 2018, 11:48 avatar
"Biblia je zmesou pravdy a klamstva."

Samozrejme aj vo Sv.Písme nájdeme "ľudský prvok", ale nemôžeme nič z toho nazývať klamstvom.
Sv.Písmo je napísané v analógiach, čo je na jednom mieste ukryté a zahalené, na inom mieste to Sv.Písmo odokrýva a vysvetľuje.


31.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 3. 2018, 13:44 avatar
28,...... „Keď ste dostali Božie slovo, ktoré ste počuli od nás, neprijali ste ho ako ľudské slovo, ale ako to, čím je naozaj, ako Božie slovo, ktoré aj pôsobí vo vás, veriacich.“ ?(1. Tesaloničanom 2:13)

"Celé Písmo je inšpirované Bohom"! 2. Timotejovi 3:16.

"Tvoje Slovo je pravda"! ?(JÁN 17:17)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ak to takto chápeš,tak máš pravdu!?
Ako chápeš ty "ľudský prvok"?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Prečo majú niektorí ľudia čisté svedomie? Pretože ho nikdy nepoužili.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(133 433 bytes in 0,200 seconds)