hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

Zákonitosť - nepanikárte.

príspevkov
1
zobrazení
1
tému vytvoril(a) 5.2.2022 21:56 kntsz
posledná zmena 5.2.2022 21:56
1
05.02.2022, 21:56
Každá komunikácia medzi ľuďmi má svoju genézu.
Pokúsim sa ju zadefinovať.
1. Záujem o komunikáciu.
2. spoznávanie protistrany - niekedy stačí zopár výmien názorov a niekedy to trvá dlhšie, lebo nie každý je ochotný poodhaliť svoje tiene minulosti, či správanie, ktoré zdedil z minulého prostredia a vie sám o sebe - že nič moc. Situáciu komplikuje aj to, že niektorí majú s ohľadom na svoju minulosť vidieť ľudí lepších ako naozaj sú a iní zase horších ako sú.
Vyjasnenie si skutočného zmýšľania človeka, odhalenie jeho podstaty - motivácií správania zjednodušene človečiny, môže trvať aj niekoľko rokov. Nakoniec sa však okruh nepoznaných charakterov zužuje a často veľmi presne vieme v diskusiách, že s kým máme tú česť.
3. Po akom takom poznaní môžeme začať robiť aj závery t.j. vedieť o diskutéroch takmer všetko potrebné.
4. Nasleduje redukcia diskusií. Obmedzovanie diskusií s niektorými iba na jednoduché poznámky, alebo ukončenie komunikácií o ktorých je nezvratne jasné, že nikam nevedú, resp. že vedú iba do konfliktov.
5. Toto DF sa práve nachádza v takomto štádiu a nie je to nič zvláštne alebo neočakávané.

Možno si poniektorí spomenieme na časy, keď sme nastupovali do nových zamestnaní. Kedysi tá fluktuácia bola veľmi malá a bol čas sa spoznať bližšie. Začiatok bol vždy optimistický, bola sranda, kolektívne zábavy aj po pracovnej dobe, spoločné aktivity a aj sme boli mladší. Neskorej, zvlášť po tom čo sme zistili kto je kto a čo môžeme očakávať, počiatočný entuziazmus spľasol a nastalo obdobie výhodnosti, nevýhodnosti a nemyslím iba na materiálnu stránku.

6. Ak si majiteľ tohto DF myslí, že v tejto viac-menej uzatvorenej komunite nastane nejaké zvláštne oživenie, tak nenastane. Nastalo by iba príchodom nových ľudí s potrebou komunikácie a hlavne s otvorenými hlavami k poznaniu, bez predsudkov.
Nájsť východisko z tohto stavu bude priam nemožné. Je to také isté ako komunikácia v politike.
Môže napr. Oľano komunikovať s fažistickými alebo mafiánskymi stranami ??? No nemôže.......Tak nakoniec komunikujú - ako komunikujú, tak komunikujú iba koaličné strany medzi sebou a mafiánske strany s fašistickými.
Je to veľmi jednoduché a akékoľvek navrávanie si, že znovu začnem komunikovať s kasom, kamzíkom, či havranom alebo šróbom a obávam sa, že aj s borisom, je naivné a s veľkou neznalosťou skutočného problému.
A aby som to ešte zjednodušil a pre niekoho aj domotal, vôbec pritom nejde o samotné politické alebo náboženské názory, ale o obyčajnú človečinu.
👍: atsifos
none

najnovšie príspevky :

rozumel
Yanko [zobraz vlákno] pred 3 hodinami
prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 87 524 B vygenerované za : 0.072 s unikátne zobrazenia tém : 48 402 unikátne zobrazenia blogov : 839 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

Navždy dokonalý skrze Ježišovo dokonalé dielo Ale tento priniesol obeť za hriechy a navždy sa posadil po pravici Boha. ...Lebo jednou obetou navždy zdokonalil tých, čo sú posväcovaní. Hebrejom 10:12,14 Boli ste niekedy ako kresťan sužovaní myšlienk...

citát dňa :

Žena krásna a verná je tak ojedinelý prípad ako
dokonalý preklad poézie. Preklad obvykle nie je pekný, keď je verný, a nie je verný, keď je pekný.