hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

Začiatkom školského roka dal známy superľavičiar Ľuboš Blaha na Facebook fotku so synom a s dcérou.

príspevkov
1
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 3.12.2019 16:39 ardun
posledná zmena 3.12.2019 16:39
1
03.12.2019, 16:39
„Adamko ide prvýkrát do školy a Lilinku čaká prvýkrát škôlka,“napísal k nej. Fotka je z ulice smerujúcej k jedinej škole v okolí. K elitnej a súkromnej. Blaha však tvrdí, že jeho syn do drahej školy nechodí. Učí ho vraj doma mama, teda manželka smeráckeho poslanca Národnej rady SR. Nedôverujú azda rodičia Blahovci štátnej škole?
Doma

Vráťme sa k spomínanej fotografii, na ktorej Ľuboš Blaha drží svoje deti za ruku a kráča po bočnej ulici k bratislavským Palisádam, k miestu, kde sa nachádza jediná škola, ktorej súčasťou je aj škôlka. Elitná a drahá s názvom Deutsche Schule Bratislava.

Pán poslanec sa pritom profiluje ako marxista a socialista, ktorý fandí Kube, miluje Che Guevaru alebo sa fotí v Číne pod propagandistickými komunistickými obrazmi so zaťatou päsťou. Preto skutočnosť, že by jeho deti naozaj nav­števovali súkromné zariadenie, ktoré možno z pohľadu zarytého socialistu pokojne vnímať ako symbol kapitalizmu, zarazí. „Nie, nechodia do Deutsche Schule,“dušoval sa Blaha.

„V blízkosti je jedno výc****é zariadenie, kam chodíme, ale malý je v domácej výchove, čiže vôbec nechodí do školy. Iba do takého klubu, ale ten nie je v Deutsche Schule. Je to odtiaľ asi kilometer, tak ma tam asi niekto videl,“presviedča Ľuboš Blaha. Vysvetľuje tiež, že dieťa môže byť podľa zákona v domácom vzdelávaní a potom chodí na preskúšanie. „Väčšinou sa to rieši cez rôzne vzdelávacie kluby, ktoré existujú a majú takýto spôsob výchovy,“dopĺňa.

To manželka

Blaha, ktorý sa nikdy netajil tým, že štát je dobrý vlastník a správca, tvrdí, že deti nechodia do normálnej štátnej školy preto, lebo sa tak rozhodla jeho nežnejšia polovička. „Manželka kladie dôraz na ten typ vzdelávania, ktorý je menej zameraný na skills pri malých deťoch, ale je viac zameraný na psychický a duševný vývoj. To znamená, že zvolila cestu domácej výchovy v kombinácii s klubom, ktorý sa veľmi osobne a adresne zaoberá dieťaťom. Rešpektujem to a takto sme to vyriešili,“konštatuje sociálne cítiaci poslanec, ktorý opäť zdôrazňuje, že to bolo rozhodnutie jeho manželky.

„Rozprávali sme sa o tom dlho. Ja som zástanca štátnych škôl, ona je zástankyňa tak­zvaného prístupu, ak neštudujete pedagogiku, tak ho asi nebudete poznať, ale volá sa rešpektovať a byť rešpektovaný. Nemám nič proti verejným školám a ani ona, len nepoužívajú tento prístup,“ vysvetľuje Blaha.odkaz
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 87 894 B vygenerované za : 0.083 s unikátne zobrazenia tém : 75 235 unikátne zobrazenia blogov : 1 656 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

Boh vás požehnáva, pretože ste spravodliví Požehnanie je na hlave spravodlivého... Príslovia 10,6 Vždy, keď v Biblii nájdete zasľúbenie alebo požehnanie pre spravodlivých, chopte sa ho a povedzte: "Otče, prijímam toto požehnanie v mene Ježiša!" A...

citát dňa :

Buď samouk, nečakaj, kým ťa naučí život.